PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هدفون محافظ گوش؟

raahi
19-09-2009, 14:26
سلام
واقعا نمی دونستم این سوال را کجا باید مطرح کنم، پس اینجا مطرح کردم.

دیدید که بعضی ها در کارگاه ها و یا جاهای پرسروصدا برای نشنیدن صداها چیزی داخل گوششون می گذارند یا از هدفونهای محافظ گوش استفاده می کنند؟

معضلی که بنده باهاش مواجه هستم اینه که :

در محل کار در اتاقی هستم که با چند نفر مشترک حضور داریم و صدای آنها گاها در هنگام صحبت و یا تلفن مانع ا ز تمرکز روی کار یا مطالعه مربوطه می شود.

آیا وسیله ای برای این منظور یعنی جلوگیری از صدا ، چیزی شبیه هدفون یا توگوشی وجود داره؟

karin
19-09-2009, 15:37
سلام

این چیزی که شما گفتید که در جاهای پرسر و صدا و کارگاه ها استفاده میشه اسمش هست صداگیر - یک مدلش بزرگه و روی گوش قرار میگیره . یه نوع دیگه اش هم کوچک هست و داخل گوش میره
معمولا هم برای کم شدن صدا در محیط های صنعتی استفاده میشه و فکر نمی کنم صدا رو کامل حدف کنه

در جاهایی که لوازم ایمنی و لباس و کفش کار می فروشند می تونید سراغش رو بگیرید اما فکر نمی کنم به درد کار شما بخوره

شاید چیزهای دیگه ای هم باشه البته ;)

nafas
24-09-2009, 19:34
یه چیزی هست که بعضی موقع درس خوندن میزارن تو گوششون

بهش میگن صداگیر

شکلش رو دیده بودم قبلا توی یه تاپیکی

یه چیز زرد رنگ بود

REGISTERED USER
24-09-2009, 19:57
شما می تونید تشریف ببرید بازار و از لوازم ایمنی ها بسته 10 تایی فوم صدا گیر رو بگیری ... فقط جنس خوبی بگیر نه اذیتت نکنه و راحت باشه (شکلش باید مخروطی باشه)

این هم راهنما :

نحوه استفاده از گوشيهاي حفاظتي ( گوشي هاي داخل گوشي اسفنجي )

با دست گوشي را فشرده سازيد . اين كار را مي توانيد با يك يا دو دست انجام دهيد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با دست طرف مقابل لاله گوش خود را به سمت بالا و عقب بكشيد تا كانال گوش به حالت مستقيم درآيد.سپس گوشي را به حالت چرخشي وارد گوش خود كنيد.

گوشي را با انگشت نگه داريد تا در داخل كانال گوش باز شود در اين حالت با صداي بلند تا 20 يا 30 بشماريد . در صورتيكه گوشي به طور كامل و صحيح در گوش قرار گرفته باشد صداي شما خفه و گرفته به نظر مي رسد.

سعی کن مدلی را بخری که دو تا با هم بوسیله سیم متصل شده باشند تا راحت در بیاد

موفق باشید

raahi
26-09-2009, 16:17
شما می تونید تشریف ببرید بازار و از لوازم ایمنی ها بسته 10 تایی فوم صدا گیر رو بگیری ... فقط جنس خوبی بگیر نه اذیتت نکنه و راحت باشه (شکلش باید مخروطی باشه)

این هم راهنما :

نحوه استفاده از گوشيهاي حفاظتي ( گوشي هاي داخل گوشي اسفنجي )

با دست گوشي را فشرده سازيد . اين كار را مي توانيد با يك يا دو دست انجام دهيد.

با دست طرف مقابل لاله گوش خود را به سمت بالا و عقب بكشيد تا كانال گوش به حالت مستقيم درآيد.سپس گوشي را به حالت چرخشي وارد گوش خود كنيد.

گوشي را با انگشت نگه داريد تا در داخل كانال گوش باز شود در اين حالت با صداي بلند تا 20 يا 30 بشماريد . در صورتيكه گوشي به طور كامل و صحيح در گوش قرار گرفته باشد صداي شما خفه و گرفته به نظر مي رسد.

سعی کن مدلی را بخری که دو تا با هم بوسیله سیم متصل شده باشند تا راحت در بیاد

موفق باشید

از مطلب مفید شما خیلی ممنون .
دوستان مدل دیگه ای رو اگر سراغ دارن بگن.
اگه مدلی باشه که روی لاله گوش رو بگیره ، مقدار صدای بیشتری مستهلک نمی شه ؟

marid
27-09-2009, 14:01
صدا از دهان و بینی هم وارد میشه
و از جرم هم میگذره
فقط از هوا نمیگذره!

raahi
29-09-2009, 16:23
صدا از دهان و بینی هم وارد میشه
و از جرم هم میگذره
فقط از هوا نمیگذره!

حق با شماست .
البته من نمی خوام شنیدن صداهای اطراف به صفر برسه . بلکه اگه به حدی کم بشه که توجه رو جلب نکنه و صحبتها قابل فهم نباشه فکر میکنم کافی باشه.

linkin_park
01-10-2009, 23:05
یه مدلش هست مثل گوش گیر شنا میمونه ... گروه های موسیقی بعد از کنسرت برای اینکه فکرشون راحت باشه و تمرکزشون برگرده بعد از کنسرت از اینا میذاشتن تو گوششون . نمیدونم از کجا میشه گیر آورد ...

raahi
04-10-2009, 15:08
یه مدلش هست مثل گوش گیر شنا میمونه ... گروه های موسیقی بعد از کنسرت برای اینکه فکرشون راحت باشه و تمرکزشون برگرده بعد از کنسرت از اینا میذاشتن تو گوششون . نمیدونم از کجا میشه گیر آورد ...

براتون مقدور هست اگه مجددا دیدید بپرسید؟ ممنون می شم.