PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 2رم متفاوت با یک باس

nazila20
19-09-2009, 10:22
سلام دوستان
من یک رم 1گیگ دارم با باس 800 حالا میخوام یه رم 2گیگ با همون باس رو اضافه کنم که ویندوز سون راحتتر جواب بده میخواستم ببنیم این دو تناسبی باهم ایجاد میکنن که سرعت بالاتربره یا فقط 2گیگ تحت فشارقرارمیگره
هردو ddr2 باشن

BLACK-BLACK
19-09-2009, 10:38
اگه میخای دوکاناله استفاده کنی تایمینگ رمها باید برابر باشه .اگرم میخای فقط ظرفیت بره بالا فکر کنم بشه همینطوری بغل هم استفاده کنی

tiyam 01
19-09-2009, 11:20
برای dual channel باید دو رم باس و برند و ظرفیت یکسانی داشته باشن یا فقط باسشون یکی باشه کافیه؟

nazila20
19-09-2009, 13:29
اگه میخای دوکاناله استفاده کنی تایمینگ رمها باید برابر باشه .اگرم میخای فقط ظرفیت بره بالا فکر کنم بشه همینطوری بغل هم استفاده کنی

منظورت رو نفهمیدم .
ببنید الان 1 گیگ رم رو 45 تا 50 درصدش رو ویندوز درحالت عادی اشغال می کنه و وقتی یه نرم افزار مثل مثلا pcx2رو اجرا میکنی رم کم میاره ازبرنامه خارج میشه این یه نمونه ش بود اگه یه خورده بیشتر توضیح بدی دوکاناله یاافزایش ظرفیت رو ونحوه استفاده وفایده ای که دارن رو سپاسگزار میشیم:11:

tiyam 01
19-09-2009, 16:22
منظورت رو نفهمیدم .
ببنید الان 1 گیگ رم رو 45 تا 50 درصدش رو ویندوز درحالت عادی اشغال می کنه و وقتی یه نرم افزار مثل مثلا pcx2رو اجرا میکنی رم کم میاره ازبرنامه خارج میشه این یه نمونه ش بود اگه یه خورده بیشتر توضیح بدی دوکاناله یاافزایش ظرفیت رو ونحوه استفاده وفایده ای که دارن رو سپاسگزار میشیم:11:

دو کانالاله کردن سرعت سیستم رو تا حدودی بالا میبره پهنای باند یک رم ddr2 باس 800 ، 6.4 گیگابایت بر ثانیه است که با دوکاناله کردن این مقدار میشه دوبرابر یعنی12.8گیگابایت (به صورت تئوری)

BLACK-BLACK
19-09-2009, 18:30
برای dual channel باید دو رم باس و برند و ظرفیت یکسانی داشته باشن یا فقط باسشون یکی باشه کافیه؟

دو کانالاله کردن سرعت سیستم رو تا حدودی بالا میبره پهنای باند یک رم ddr2 باس 800 ، 6.4 گیگابایت بر ثانیه است که با دوکاناله کردن این مقدار میشه دوبرابر یعنی12.8گیگابایت (به صورت تئوری)

منظورت رو نفهمیدم .

من خودمم زیاد به طور تخصصی بلد نیستم ولی برای استفاده دوکاناله هم باید باسشون یکی باشه هم تایمینگشون (سرعت انتقال بین رم و سی پی یو و بالعکس بر حسب کسری از ثانیه)

Kianoosh
19-09-2009, 18:37
اینجا کاملا توضیح دادم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

nazila20
21-09-2009, 13:32
اینجا کاملا توضیح دادم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

باتشکرفراوان ازتوضیحات کامل شما
منظورم سینگل چنل بودش. ام یعنی مادربوردمن کلا 2 جای رم بیشترندارنه:46:

tiyam 01
23-09-2009, 10:43
ببنیم این دو تناسبی باهم ایجاد میکنن که سرعت بالاتربره یا فقط 2گیگ تحت فشارقرارمیگره
هردو ddr2 باشن

سرعت که بالاتر میره چون حجمش زیادتر شده (اما دوال چنل نمی دونم میشه یا نه اگه دوال چنل بشه تو موقع بوت مینویسه)

یا فقط 2گیگ تحت فشارقرارمیگره
هردو ddr2 باشن

تحت فشار؟؟ اگه اینطوری بود شرکتهای سازنده لپتاپ نمی اومدن رو لپتاپ هاشون رم 3 گیگ رم بزارن ( یه 1گیگ و یه 2گیگ)

amd>intel
23-09-2009, 10:57
بهتره رمهای مشابه استفاده کنید . که هم تایمینگشون یکی باشه . هم دارای یک چیپست باشن . اگر بتونید 2 تا رم 2 گیگ بگیرید مشابه و رم خودتون که 1 گیگ هست رو از برد جدا کنید . من برند twinmos رو پیشنهاد میکنم .

Kianoosh
23-09-2009, 14:58
باتشکرفراوان ازتوضیحات کامل شما
منظورم سینگل چنل بودش. ام یعنی مادربوردمن کلا 2 جای رم بیشترندارنه

خب طبق توضیحاتی که قبلا هم دادم مشکلی نداره دیگه یه 2 گیگ و یه 1 گیگ ویندوزت 32 بیتی هست؟اگه آره و نیازت بیشتر از این نیست کافیه دو تا دو گیگ هم بگیری که خب طبیعتا بهتره ...