PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ويندوز XP بدون وجود هيچ سيستم عاملي

mahyar60
05-02-2005, 03:27
سلام
اين دستور مواقعی مورد استفاده است که از قبل هيچ سيستم عاملی از قبل وجود نداشته باشد يا بخواهيد ويندوز XP را در کنار سيستم عامل ديگری نصب کنيد :

۱.ابتدا کامپیوتر را با StartUp ويندوز بوت کنید.
۲.CD ويندوز 98را در CD-ROM قرار داده و برنامه Smartdrv.exe را اجرا کنيد.
۳.حال CD ويندوز XP را در سيستم قرار داده و دايرکتوري I386 را به :c کپی کنيد.
۴.به دايرکتوری C:I386 برويد و فرمان winnt32.exe را صادر کنيد.

>با اين کار در موقع BOOT شدن حالت انتخابی داريد

Amir_P30
05-02-2005, 11:13
ممنون

دست شما درد نكنه

Emprof
29-04-2006, 19:40
به نام خدا
سلام
mahyar60،می تونم بپرسم اینی که فرمودین:با اين کار در موقع BOOT شدن حالت انتخابی داريد،یعنی چی؟
چون خودم به این مشکل برخوردم یعنی می خوام ویندوز اکس پی رو روی یه کامپیوتری نصب بکنم که قبلا اکس پی نصب بوده اما الان فرمت کردم دیگه نمی دونم چطوری باید اکس پی روش نصب بکنم.ظاهرا دستور نصب ویندوز توی محیط داساشتباه هست چون ارور میده.
منتظرم

Hosseinp30
24-08-2006, 11:00
با عرض معذرت
البته منظور ماهیار60 اجرای فایل winnt.exe است نه winnt32.exe

MEMA
15-09-2006, 15:51
با سلام.البته راه خیلی راحتتری هم هست و اون اینه که در ابتدا با ورود به setup سیستم در هنگام بوت جای سی دی رام رو با هارد یا فلاپی درایو عوض کنید بعد از ذخیره کردن و ریست دوباره سیستم، یه سی دی ویندوز به غیر از ویندوز اکس پی داخل سی دی رام بزارین و بعد سیستم یه پیغام میده که توش دو تا گزینه هست،اینجوری:
1:start computer with cd rom suport
2:start computer with hard rive
که گزینه 1 رو انتخاب میکنین که از روی سی دی رام بوت بشه.بعد از ورود به گزینه 1 چند تا گزینه میاد که شما باید گزینه:
start computer with cd rom support رو انتخاب کنین.بعد اعلان داس به صورت چشمک زن در میاد و بالاش هم درایو سی دی رام رو با یه حرف بالاتر نشون میده.مثلا اگه درایو سی دی رام شما g باشه اونو h معرفی میکنه و شما باید وارد اون بشین.که البته نیاز به این داره که یه خورده داس بدونید.در کل با فرمان CD میتونید وارد اون بشید.مثلا اگه درایو سی دی رام شما H معرفی شده و شما میخواین واردش بشین باید تایپ کنید : :cd h (یا سی دی فاصله اچ دونقطه).اگه کارو درست انجام داده باشید اعلان داس به صورت: </:H بعد از ورود به درایو سی دی رام اگه درایوی که میخواین توش ویندوز اکس پی تونو بریزین درایو c هست تایپ کنید:
format c: (فاصله بین دستور و درایو رو حتما رعایت کنین) بعد از شما میپرسه که میخواین درایو C رو فرمت کنید؟ بلی،خیر.که با زدن حرف y تایید میکنید.بعد از یه مدتی شروع میکنه به فرمت کردن درایو c .بعد از این یه اسم برای درایو c ازتون میخواد که هر چی خواستین بزارین. بعد دوباره اعلان داس به حالت چشمک زن در میاد.دیگه کار تمومه، تایپ کنید restart و enter رو بزنید بعد از ریست شدن سی دی ویندوز رو از داخل سی دی رام در بیارین و بجاش سی دی اصل اکس پی رو تو سی دی رام بزارین ( منظور از اصل اورجینال نیست،منظور یک سی کامل از ویندوز اکس پی هست.یعنی سی دی معجون چند تا ویندوز نباشه) بازم همون دو تا گزینه بالا میاد که بازم باید گزینه1 رو انتخاب بکنین برای اینکه ما دیگه درایو هارد رو پاک کردیم و اگه گزینه 2 رو انتخاب کنین هیچ اتفاقی نمیفته.پس از ورود به گزینه 1 دیگه مثل سابق چند تا گزینه دیگه نمیاد برای اینکه اینبار سی دی که داخل سی دی رام وجود داره سی دی xp هست و به صورت اتوماتیک خودش مراحل نصب رو نشون میده و دیگه کار تقریبا تموم شده هست و با یکی دو تا enter ساده فایلهای اولیه خودشون رو اولین درایو خالی یا همون c فرمت شده نصب میشه.بعد از نصب فایلهای اولیه یک بار سیستم ریست میشه.در این هنگام شما باید مجددا وارد setup سیستم بشین و تغییراتی که قبلا تو این قسمت به وجود آوردین رو (تغییر دادن جای سی دی رام با هارد یا فلاپی)به حالت اولیه و پیش فرض سیستمتون در بیارین و پس از ذخیره و ریست کردن، مراحل نصب معمولی ویندوز رو مثل مراحل ویندوزهای xp که از روی سیستمهای عامل دیگه نصب میشه،ادامه بدین.از این روش فکر میکنم راحتتر دیگه وجود نداشته باشه.که همه کسایی که من دیدم هم از این روش استفاده میکردن.اگه مشکلی وجود داشت بگین تا راهنمائی کنم.موفق باشید.