PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برگردوندن image

sanam.b
18-09-2009, 11:46
سلام به همه دوستان

من قبلا روی درایو C ویندوز XP داشتم و ازش image گرفتم ولی الان روش ویندوز سرور نصب کرده ام و بعدا متوجه شده ام که علاوه بر اون سرور باید xp هم روی سیتمم داشته باشم می تونم اون image رو روی یه درایو دیگه برگردونم ؟
دوستام گفتند که نمیشه چون اندازه درایو فرق می کنه
اگه من یه درایو دیگه رو که اندازش زیاده به دو تا درایو که یکی هم اندازه درایو C است تقسیم کنم ،می تونم روی اون image برگردونم؟

اصلا شرایط برگردودن image چیه؟

aqronis
18-09-2009, 12:53
درود
اگه بخوای کل ایمیج رو برگردونی شاید نشه به همون علتی که گفتن.
اما برنامه شما ممکنه فایل ایمیج رو براتون باز کنه که هر قسمتی رو که میخوای برگردونی، مثلا برای برنامه ghost یه برنامه از خود کمپانی هست به نام ghost explorer که فایل ایمیج رو باهاش باز میکنی و هر قسمتی رو که خواستی کپی میکنی.
با این روش فایلهارو تو درایو d کپی کن و در فایل boot.ini یه خط برای ویندوز xp اضافه کن، مشکل حله.
موفق باشی.

sanam.b
18-09-2009, 17:34
سلام
من می خوام با برگردوندن ایمیج از شرنصب دوباره و مدت زمانی که وقت می گیره راحت بشم.
من نمی تونم این ایمیج روی یه درایو دیگه اما هم اندازه برگردونم؟

RezaTaghizadeh
20-09-2009, 19:19
درود
اگه بخوای کل ایمیج رو برگردونی شاید نشه به همون علتی که گفتن.
اما برنامه شما ممکنه فایل ایمیج رو براتون باز کنه که هر قسمتی رو که میخوای برگردونی، مثلا برای برنامه ghost یه برنامه از خود کمپانی هست به نام ghost explorer که فایل ایمیج رو باهاش باز میکنی و هر قسمتی رو که خواستی کپی میکنی.
با این روش فایلهارو تو درایو d کپی کن و در فایل boot.ini یه خط برای ویندوز xp اضافه کن، مشکل حله.
موفق باشی.
کافیه که از یه برنامه به اسم PowerQuest Drive Image 2002 6.0 استفاده کنی. این نرم افزار بهترین برنامه Image گرفتن از درایوهای هارد هستش. با اینکه قدیمیه ولی از هاردهای ظرفیت بالا هم پشتیبانی می کنه (مثلاً هارد 500GB)
با این برنامه می تونی Image کاملاً استاندارد و مطمئن از ویندوز درست کنی و تا حداکثر 10 دقیقه تمام موارد رو برمی گردونه. برای بازگشت دادن ایمیج به درایو دیگر غیر از اونی که ازش ایمیج گرفتی یه پیغام خطا ظاهر می شه و بعد به صورت خودکار اندازه درایوت رو تغییر می ده. ولی باید باقی مانده از درایو رو خودت دستی پارتیشن بندی کنی.

aqronis
20-09-2009, 20:51
سلام
من می خوام با برگردوندن ایمیج از شرنصب دوباره و مدت زمانی که وقت می گیره راحت بشم.
من نمی تونم این ایمیج روی یه درایو دیگه اما هم اندازه برگردونم؟

درود
منظورت رو نفهیدم.
اگه از یه درایو ایمیج بگیری میتونی هرجای هارد به غیر از درایوی که ازش ایمیج گرفتی کپی کنی یا حتی رو سی دی یا دی وی دی.
اگه بخوای رو یه درایو دیگه برگردونی باید سایز دو درایو به تلرانس 1 بایت با هم برابر باشن و همینطور ممکنه به Primary یا Logical بودن درایو هم گیر بده.
اون راهی که تو پست قبلیم گفتم از نظر من راه مناسبیه و من هم اینکارو میکنم.
البته دوستمون تو پست بالا هم یه برنامه دیگه معرفی کردن.
انتخاب با شماست
موفق باشی.