PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك در مورد تقويت سمند ال ايكس

MoHaMaD ZaNd
17-09-2009, 17:01
سلام دوستان . يكي از دوستانم به سفارش من يه سمند ال ايكس سال خاكستري رنگ گرفته و تازه 213 كيلومتر كاركرده اما حالا ميخواد ماشين رو تقويت كنه . ميگه ميخوام قدرت موتورشو زياد كنم . خودش ميخواد بيشتر باطن ماشين رو تقويت كنه تا ظاهرشو به خاطر همينم ميخواد تا 10 ميليون واسه باطن ماشين خرج كنه !!!
در ضمن به دليل اينكه عشق سمند داره حاضر نبود 10 تومنو بزاره روي پول ماشين و يه چيز بهتري بگيره !!!
خلاصه از شما ميخوام كه يه كمكي بكنيد . ما كه خودمون وارد نيستيم .
اگه ميشه كارهايي رو كه باعث بيشتر شدن قدرت موتور ميشه بگيد !!!!
ممنون . :11:

rami_hemi
17-09-2009, 18:48
مبارکه محمد جان
محمد عزیز اولا بگو متور این سمند همون XU7 خودمون هستش دیگه؟
خب 10 تومن پول خوبی هستش واسه ماشنی در رده پژو
خب اولین کار اینه که چرا میخواد تقویت کنه یعنی هدفش چی هستش ؟
میخواد ماشین از نظر فنی مثلا تو رده بالای سمندها باشه یا باهاش پوز ماشینهای خیلی بالاتر رو بزنه
برای شروع کار بهتره اینو بگم میتونه از موترو xu9 mi16 استفاده کنه بعد از اون کم کم بره جلوتر
بهتره یه کم بیشتر توضیح بدی هدفش از تیونینگ چی هستش.
بعد تعویض موترو میتونه تروبو کردن موترو رو تجربه کنه .
خیلی کارها میشه کرد کم کم دوستان هم میان و نظراتشون رو میگن.
البته موترو خودش خیلی کم کارکرد هستش
حیف یه کم موتروهای 8 سوپابه مشکل دارن نمیشه زیاد روشون مانور داد.

MoHaMaD ZaNd
17-09-2009, 20:18
دوست عزيز اسمتون رامينه ؟؟؟
ممنونم كه جواب داديد !!!
موتور اين سمند همون XU7 مزخرفه . هدف دوست ما از تقويت ماشين اينه كه حداقلش ديگه جلوي زانتيا كم نياره !!! همونطور كه گفتم ايشون عشق سمند دارن و توي فاميلشون كلا معروفه . ( آخه خيلي مسخرش ميكنن . بهش ميگن چيه گير كردي به اين سمند تانك . اينم ميخواد سمند رو كاري كنه كه جلوي زانتيا و پارس ELX و .. كم نياره )
در مورد اون موتور ميشه يكم توضيح بدي ؟؟؟ روي چه ماشيني نسبه ؟؟؟
قيمت همين موتور چنده ؟؟؟

D r i v e r
17-09-2009, 22:05
دوست عزيز اسمتون رامينه ؟؟؟
ممنونم كه جواب داديد !!!
موتور اين سمند همون XU7 مزخرفه . هدف دوست ما از تقويت ماشين اينه كه حداقلش ديگه جلوي زانتيا كم نياره !!! همونطور كه گفتم ايشون عشق سمند دارن و توي فاميلشون كلا معروفه . ( آخه خيلي مسخرش ميكنن . بهش ميگن چيه گير كردي به اين سمند تانك . اينم ميخواد سمند رو كاري كنه كه جلوي زانتيا و پارس ELX و .. كم نياره )
در مورد اون موتور ميشه يكم توضيح بدي ؟؟؟ روي چه ماشيني نسبه ؟؟؟
قيمت همين موتور چنده ؟؟؟

MI 16 رو بعضی از مدل های 405 نصب بوده ، روی خیلی از مدل های دیگه پژو هم بوده
حجم موتور تقریبا میشه گفت 1900 سی سی هست(بیشتر)
160 اسب بخار به صورت فابریک میده
میدونم این کار رو نمیکنه
چون ماشینیش صفر هست و دردسر خیلی زیاد ...
موتور فابریک هم نظر من روی یک سر سیلندر xu7jp4 هست (elx و زانتیا های 1800)
ست کامل تخلیه دود و سیستم مکش
تقویت سیستم برق و جرقه
استفاده از میل سوپاپ ریسی و .....
اینا شاید کمکش کنه یه زانتیا رو بزنه
البته اینا رو هم بگم
رینگ و لاستیک با پهنا و سایز بزرگتر باعث افت شتاب گیری میشه
چقدر میخواد برای فنی ماشین هزینه کنه؟؟
ظاهر ماشین رو که نمیخواد زیاد خراب کنه؟؟

rami_hemi
17-09-2009, 22:16
اگه موتور xu7jp4 رو بندازه روش بازم میشه ولی هیچ موتروی اندازه Xu9 mi16 خب جواب نمیده
خب اگه واقعا میخواد پوز زنی کنه بهتره با نصب یه توربو کوچیک هم کار رو تکمیلتر کنه یعنی اگه mi16 با 160 اسب استاندارد کافی نیست یا میخواد فقط با تعویض سر سیلندر کاری بکنه کارستون با یه توربو کوچیک که نیازی به اینتر کولر هم نداشته باشه میتونه موتور 16 سوپابه با توانی تقریبا 160-170 اسبی داشته باشه
و من یه توصیه دیگه هم دارم دوستتون میتونه ماشین رو با یه سمند TU5 عوض کنه کار کردن روی این موتور 1600 cc خیلی راحتتر از کار کردن روی موترو xu7 و مشتقاتش هستش.
باز به نظر من mi16 گزینه مناسبتری هستش خب بازم من از دوستانم درمورد کار روی xu7 و مشتاقاتش میپرسم .

MoHaMaD ZaNd
18-09-2009, 11:01
MI 16 رو بعضی از مدل های 405 نصب بوده ، روی خیلی از مدل های دیگه پژو هم بوده
حجم موتور تقریبا میشه گفت 1900 سی سی هست(بیشتر)
160 اسب بخار به صورت فابریک میده
میدونم این کار رو نمیکنه
چون ماشینیش صفر هست و دردسر خیلی زیاد ...
موتور فابریک هم نظر من روی یک سر سیلندر xu7jp4 هست (elx و زانتیا های 1800)
ست کامل تخلیه دود و سیستم مکش
تقویت سیستم برق و جرقه
استفاده از میل سوپاپ ریسی و .....
اینا شاید کمکش کنه یه زانتیا رو بزنه
البته اینا رو هم بگم
رینگ و لاستیک با پهنا و سایز بزرگتر باعث افت شتاب گیری میشه
چقدر میخواد برای فنی ماشین هزینه کنه؟؟
ظاهر ماشین رو که نمیخواد زیاد خراب کنه؟؟
ايول !!! عجب موتور توپيه !!!! ببيننم قيمتشو نميدونيد چنده ؟؟؟ والله امير جان من اينا رو به ايشون گفتم گفت اين كارا رو كه شما گفتيد چند اسب به ماشين اضافه ميكنه ؟؟؟ در مورد موتور هم بهش گفتم ايشون از قبل خيلي فكرا رو كرده . اين دوست ما باباش يه 405 داره كه بنا به دلايلي موتورش پوكيده حالا ايشون ميخواد موتور ماشين خودشو بزاره روي ماشين پدرش !!! پس صد در صد ميخواد موتور ماشين رو عوض كنه !!
حالا يه چيز جالب من در مورد تغيير ظاهر ماشين ازش پرسيدم ديدم گفت من اصلا نميخوام قيافه ماشين رو تغيير بدم . حتي رينگ و لاستيك هاي فابريك ماشين رو هم نميخواد عوض كنه !!! ميگه من اين 10 تومنو كامل ميخوام واسه تقويت ماشين از لحاظ فني استفاده كنم نه واسه قيافه !!! جالبه ميگه ميخام هركس ماشينو ديد اولش مسخره كنه ولي بعدش پوزش بخوره !!! ( طرز تفكر اين بچه رو نگاه ) بعدا شايد دو جفت لاستيك براش بگيره !!! ( البته شايد ) ( واقعا جالبه )

اگه موتور xu7jp4 رو بندازه روش بازم میشه ولی هیچ موتروی اندازه Xu9 mi16 خب جواب نمیده
خب اگه واقعا میخواد پوز زنی کنه بهتره با نصب یه توربو کوچیک هم کار رو تکمیلتر کنه یعنی اگه mi16 با 160 اسب استاندارد کافی نیست یا میخواد فقط با تعویض سر سیلندر کاری بکنه کارستون با یه توربو کوچیک که نیازی به اینتر کولر هم نداشته باشه میتونه موتور 16 سوپابه با توانی تقریبا 160-170 اسبی داشته باشه
و من یه توصیه دیگه هم دارم دوستتون میتونه ماشین رو با یه سمند TU5 عوض کنه کار کردن روی این موتور 1600 cc خیلی راحتتر از کار کردن روی موترو xu7 و مشتقاتش هستش.
باز به نظر من mi16 گزینه مناسبتری هستش خب بازم من از دوستانم درمورد کار روی xu7 و مشتاقاتش میپرسم .
همونطور كه بالا گفتم ايشون قصد دارن موتور رو عوض كنن . ببينم يه توربو شارژ قيمتش چنده ؟؟ با اين 2 كار هزينش بيشتر از 10 ميليون ميشه ؟؟؟
خلاصه دوستان يه راهنمايي مشتي كنيد كه ما جلوي اين دوستمون كم نياريم .

rami_hemi
18-09-2009, 11:11
پس محمد جان قصد تعویض موترو دارن
اون وقت بهترین گزینه همین mi16 هستش این موتور رو من تا جیای که میدونم تا 1 تومن میشه پیدا کرد بعلاوه با کمی تغییرات مسل میل سوپاب و و رینگ و پیستون و شاتون و کمی هم میلنگ و یه توربو با هزینه ای در حدود 3 تومن و یه هدرز خوب با 10 تومن میشه کارای خوبی باهاش کرد.
در مورد قیافه با توجه به اینکه میخواین توربو بندازین بهتره سپر جلو یه کم تغییر کنه و یه جایی واسه اینتر کولر روش درست بشه
بعد حتما زیر بندی ماشین و جلو بندی عوض بشه و یه دست رینگ 16 حتما تو صیه میشه .بازم قیمت میگیرم میام .

D r i v e r
18-09-2009, 11:36
رامین بعید میدونم mi16 با 1 تومن جور بشه
حالا من به این چیزا کار ندارم
دوباره بریم سراغ dp engineering :دی
ولی اگه بخواد 10 تومن خرج کنه و به ظاهر کار نداره نظر من 8 تومن رو برای انجین و ... بذاره
مطمئنا یه جفت لاستیک درست و حسابی هم میخواد(اسلیک) که خودش کلی قیمتشه
سر سیلندر mi 16 این شکلیه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mi16 هم با توربو دیگه باید اسمشو بذاری t16 :دی
اینم هدرزی هست که توی عکس بالایی هم حضور داره و مخصوص توربو

اینتر کولر هم که عکسشو زیاد گذاشتیم
اینم پیستون :

میلنگ و شاتون و میل سوپاپ و ...
راستی این موتور یا باید با ecu خودش روشن بشه یا به فکر ecu هم باشه و یا اینکه کاربراتور روشن بشه

--------------------------------------------------------------------
محمد راستی این موتور بسته به تغییراتی که روش اعمال بشه و بوست کافی(توربو) میتونه راحت تا 400 اسب بره
یه تاپیک داریم میتونه تا حدودی کمک کنه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MoHaMaD ZaNd
18-09-2009, 13:13
ممنون دوستان .
رامين جان ميگم اگه سپر جلو تغيير كنه تغييري هم توي ضريب آيروديناميك ماشين ايجاد ميشه ؟؟؟
من بهش ميگم يه دست رينگ خوشگل هم بگير اما قبول نميكنه !!! ولي لاستيك رو فكر كنم بايد بگيره . چون اين لاستيك ها به درد نميخورن .
راستي داش امير واقعا اين موتور mi16 ميتونه تا 400 اسب بخار نيرو توليد كنه ؟؟؟؟ با اين هزينه تا چقدر ميتونه قدرت ماشين رو افزايش بده ؟؟؟ به نظرتون ميتونه پوز مزدا 3 رو بزنه ؟؟؟
ببينم ECU ماشين بايد تغيير كنه ؟؟؟ خود موتور mi16 روش ECU داره يا بايد براش بگيره ؟؟ برنامه ريزي ECU رو كجا بايد انجام بده ؟؟؟

mi16 هم با توربو دیگه باید اسمشو بذاری t16
منظورت از اين حرف چي بود ؟؟؟ t16 چيه ؟؟؟

D r i v e r
18-09-2009, 13:31
ممنون دوستان .
رامين جان ميگم اگه سپر جلو تغيير كنه تغييري هم توي ضريب آيروديناميك ماشين ايجاد ميشه ؟؟؟
من بهش ميگم يه دست رينگ خوشگل هم بگير اما قبول نميكنه !!! ولي لاستيك رو فكر كنم بايد بگيره . چون اين لاستيك ها به درد نميخورن .
راستي داش امير واقعا اين موتور mi16 ميتونه تا 400 اسب بخار نيرو توليد كنه ؟؟؟؟ با اين هزينه تا چقدر ميتونه قدرت ماشين رو افزايش بده ؟؟؟ به نظرتون ميتونه پوز مزدا 3 رو بزنه ؟؟؟
ببينم ECU ماشين بايد تغيير كنه ؟؟؟ خود موتور mi16 روش ECU داره يا بايد براش بگيره ؟؟ برنامه ريزي ECU رو كجا بايد انجام بده ؟؟؟

منظورت از اين حرف چي بود ؟؟؟ t16 چيه ؟؟؟
به تاپیکی که آدرسش رو دادم سر زدی؟؟
یه سر به اینجا بزن خیلی چیزا دستت میاد
بعد اگهسوالی بود درخدمتیم
این پست اول تاپیک هست

اینم کل تاپیک هست با عنوان :
تيونينگ محصولات ايران خودرو از 180 اسب بخار تا 450

t16 هم همون mi16 هست که توربو شده :11:
اگه ecu خودش بود چه بهتر
اگه هم نبود ecu رو میتون از انواع ecu های قابل برنامه ریزی استفاده کنه
هستن کسایی که وارد باشن به این کار ولی ساده نیست
ببین اگه قدرت بالای 200 میخواد (که فکر نکنم بخواد) باید به فکر جلوبندی و شاسی و رینگ و لاستیک هم حتما باشه

rami_hemi
18-09-2009, 13:50
محمد جان ضریب آیرو دینامیک به خیلی چیزا ربط داره من فقط واسه این گفتم سپر جلو باید تغییر کنه که با افزاش حجم و قدرت موترو نیاز به خنک کاری بیشتر و همچنینی نصب یه اینتر کولر بزرگ هستش
واسه هوا دهی حوب یه رادیاتور بزرگ حتما باید سپر جلو تغییر کنه واسه آیرودینامیک بهتر باید از فلپ استفاده کنه و اسپویلر
برو اون تاپیکهایی که امیر گفت رو دقیق بخون سهل الان اینجا بود راحت بهت توضیح میداد .
امیر جان در مورد قیمت موتور هم باید بگم وقتی من پرسیدم قیمت موتور 2 لیتریگالانت GTI شد 600 تومن و اگه موتور قرار بود از اونور بیاد اونم موتوری مثل 4g63 که استاندارد توربو هستش 1 تومن در می اومد چطور موتوری مثل mi16 1 تومن نشه اونم که توی ایران نسبت به بیشتعر موتروها زیادتتره البته امکان داره t16 به صورت کامل که فقط باید نصبش کنی بالای 4 تومن آتب بخوره مثلا همین 4g63 کامل و گیربکس روی موترو 6 تومن قیمکت دادن یعنی حتی پلوسها رو هم روش میدادن فقط باید نصبش میکردی رو بدنه .

D r i v e r
18-09-2009, 14:06
محمد جان ضریب آیرو دینامیک به خیلی چیزا ربط داره من فقط واسه این گفتم سپر جلو باید تغییر کنه که با افزاش حجم و قدرت موترو نیاز به خنک کاری بیشتر و همچنینی نصب یه اینتر کولر بزرگ هستش
واسه هوا دهی حوب یه رادیاتور بزرگ حتما باید سپر جلو تغییر کنه واسه آیرودینامیک بهتر باید از فلپ استفاده کنه و اسپویلر
برو اون تاپیکهایی که امیر گفت رو دقیق بخون سهل الان اینجا بود راحت بهت توضیح میداد .
امیر جان در مورد قیمت موتور هم باید بگم وقتی من پرسیدم قیمت موتور 2 لیتریگالانت GTI شد 600 تومن و اگه موتور قرار بود از اونور بیاد اونم موتوری مثل 4g63 که استاندارد توربو هستش 1 تومن در می اومد چطور موتوری مثل mi16 1 تومن نشه اونم که توی ایران نسبت به بیشتعر موتروها زیادتتره البته امکان داره t16 به صورت کامل که فقط باید نصبش کنی بالای 4 تومن آتب بخوره مثلا همین 4g63 کامل و گیربکس روی موترو 6 تومن قیمکت دادن یعنی حتی پلوسها رو هم روش میدادن فقط باید نصبش میکردی رو بدنه .
رامین پس خیلی ارزونه
بهترین کار هم همینه
البته گیربکس و پلوس ها و.... هم میمونه و به قول سهیل دیسکی کردن چرخ های عقب و به نظرم استفاده کردن از یه بوستر ترمز درست و حسابی و یا حداقل تقویت کردن ماله خودش

rami_hemi
18-09-2009, 14:17
امیر تا جایی که میدونم روی یه سری سمندها سفارشی دیسکی بود چرخهای عقب که میشه از سیستم ترمز عقب پارس ELX هم استفاده کرد
یه نفر این کار رو کرده بود .

MoHaMaD ZaNd
18-09-2009, 14:31
امير جان من اونو خوندم . آقا سهيل گفتن اگه بخوان از موتور T16 مدل ريس كه قدرت 450 اسبه ( واااااااااااااي ) استفاده بشه با كليه هزينه ها و رينگ و لاستيك 10 تومن آب ميخوره كه دقيقا با بودجه دوست ما هماهنگي داره !!!
ولي فكر نكنم بخواد هواپيما درست كنه !!!! ميخواد در حدي باشه كه زانتيا و مزدا 3 و ... رو بخوره !!!!!
راستي فكر كنم قيافه ماشين هم بايد كمي تغيير كنه درسته ؟؟؟
منظور دوستمون از اينكه ترمز ها ديسكي بشن واسه امنيت بيشتر اتومبيله ؟؟؟
به نظرتون كدوم يكي از موتور هاي زير مناسبه ( با توجه به بودجه دوستم )
mi16
mi16 + هدرز و ...
T16
T16 مدل شهري
T16 مدل ريس
البته گزينه آخري كمي بحث بر انگيزه !!!!

امیر تا جایی که میدونم روی یه سری سمندها سفارشی دیسکی بود چرخهای عقب که میشه از سیستم ترمز عقب پارس ELX هم استفاده کرد
یه نفر این کار رو کرده بود .
والله در مورد ديكسي بودن ما موقع تحويل خودرو بهمون گفتن 300 بديد ( دقيقا يادم نيست چقدر بود ) تا ديسكي كنيم ما هم گفتيم نميخوايم !!!!
ايني هم كه خود آدم ميشه ديسكي كرد يكم ممكنه غير استاندارد بشه . آخه توي فروم tt گفتن كه ممكنه ترمزگيري ماشين دچار اختلال بشه !!!

D r i v e r
18-09-2009, 14:48
امير جان من اونو خوندم . آقا سهيل گفتن اگه بخوان از موتور T16 مدل ريس كه قدرت 450 اسبه ( واااااااااااااي ) استفاده بشه با كليه هزينه ها و رينگ و لاستيك 10 تومن آب ميخوره كه دقيقا با بودجه دوست ما هماهنگي داره !!!
ولي فكر نكنم بخواد هواپيما درست كنه !!!! ميخواد در حدي باشه كه زانتيا و مزدا 3 و ... رو بخوره !!!!!
راستي فكر كنم قيافه ماشين هم بايد كمي تغيير كنه درسته ؟؟؟
منظور دوستمون از اينكه ترمز ها ديسكي بشن واسه امنيت بيشتر اتومبيله ؟؟؟
به نظرتون كدوم يكي از موتور هاي زير مناسبه ( با توجه به بودجه دوستم )
mi16
mi16 + هدرز و ...
T16
T16 مدل شهري
T16 مدل ريس
البته گزينه آخري كمي بحث بر انگيزه !!!!

والله در مورد ديكسي بودن ما موقع تحويل خودرو بهمون گفتن 300 بديد ( دقيقا يادم نيست چقدر بود ) تا ديسكي كنيم ما هم گفتيم نميخوايم !!!!
ايني هم كه خود آدم ميشه ديسكي كرد يكم ممكنه غير استاندارد بشه . آخه توي فروم tt گفتن كه ممكنه ترمزگيري ماشين دچار اختلال بشه !!!
به نظر من اگه فقط قصد زدن کل زانتیا و مزدا 3 رو داره
همون mi16 با سیستم تخلیه و مکش هوا کافیه
میتونه یه سریاز اجزای موتور رو هم تغییر بده برایی کارایی بیشتر
و در مورد گیربکس هم که خودت توی اون تاپیک خوندی
یادت باشه این موتور باید با ecu روشن بشه :31:
و فابریک و روی حالت عادی 160 اسب قدرت میده که خودش کم چیزی نیست:11:

MoHaMaD ZaNd
18-09-2009, 15:34
ميدوني امير جان چيزي كه ميخواد اينه كه شتاب ماشين خيلي خوب بشه !!!
در مورد چيزهاي ديگه نظرتون چيه ؟؟؟
مثلا كمك فنر و ...
با اين حساب شايد 4 تومن براش بمونه !!

D r i v e r
18-09-2009, 15:46
ميدوني امير جان چيزي كه ميخواد اينه كه شتاب ماشين خيلي خوب بشه !!!
در مورد چيزهاي ديگه نظرتون چيه ؟؟؟
مثلا كمك فنر و ...
با اين حساب شايد 4 تومن براش بمونه !!

ست کامل تعلیق که هم یه ارتفاع خیلی خوشگل میخوره ماشین و قابل تنظیم هست
حدود 500 تومن تا 1 میلیون آب میخوره بسته به نوعش
با این حساب نباید جلو بره
ماشین اینقدر خرج های دیگه دار که ............
اینطوری خوب شتاب ماشین خیلی خوب میشه :31:

rami_hemi
18-09-2009, 18:26
ببین محمد جان با 10 تومن میشه به راحتی یه سمند توپ جم کرد
موتور زیاد بگیره 1.5 تومن و توربو هم نزدیک 2 تومن بذار
داشتن سمندی با 200-210 اسب به راحتی جور میشه

MoHaMaD ZaNd
18-09-2009, 21:02
خوب رامين جان همونطور كه آقا سهيل گفتن بايد گيربگس و ... هم عوض بشه !!!
وگرنه به قول شما ...

rami_hemi
18-09-2009, 21:19
خب بله دیگه گیربکس هم باید عوض بشه میخوای این همه قدرت رو یه جا بفرستی رو همین گیربکس
کل دنده هاش خورد میشه .
گیربکس تاثیر زیادی روی شتاب و سرعت داره.

Amin-Nasim
19-09-2009, 16:27
چرا از سیستم اگزوز اسپرت سوپر اسپرینت استفاده نمیکنی
برای پژو 405 ، پرشیا ، سمنند
افزایش 16 اسب بخاری توان اتومبیل :31::31::31:
000/000/916 قیمت ست کامل

rami_hemi
19-09-2009, 20:22
وقتی حرف از سیستم اگزاست و تخلیه میزنیم
منظورمون سیستم اگزوز هم هستش ولی هیچوقت 16 اسب نمیشه .
وقتی هم یه موترو تعویض میشه باری پرفورمنس حتما یه سیستم اگزوز براش در نظر گرفته میشه و شاید این سیستم اگزوز حتی دست ساز باشه تا بهترین نتیجه رو بده
مثلا استفاده از لولهای فولادی 2و 3 اینچی و شاید هم لوله های استیل کرم کاری شده برای حرکت بهتر دود .

D r i v e r
19-09-2009, 20:46
همونطور که رامین گفت مطمئنا هیچ وقت اون 16 اسب رو نمیده
ولی اگه قصد تیون حرفه ای موتور رو داشته باشیم
در بازده کار خیلی خیلی کمک خواهد کرد ولی به تنهایی شاید چیزی حدود 7 - 8 اسب اضافه کنه
اینم در نظر داشته باشین این 7 - 8 اسب خودش خیلیه!!

MoHaMaD ZaNd
22-09-2009, 15:26
دوستان ممنون از راهنماييتون . دوستم فعلا سفارش داده يه دونه T16 مدل شهري رو براش بگيرن !!!
ايشالله بعدش قراره بره واسه بقيه كارها !!!

D r i v e r
22-09-2009, 15:49
دوستان ممنون از راهنماييتون . دوستم فعلا سفارش داده يه دونه T16 مدل شهري رو براش بگيرن !!!
ايشالله بعدش قراره بره واسه بقيه كارها !!!
محمد جان اگه این یه موقع جور نشد
یکی از بچه های تی تی هم که کرمانشاهی هم هست و از مدیران اونجا
یه mi16 که به گفته خودش در حد صفر هم هست برای فروش گذاشته با تمامی لوازم اونم میتونه مد نظر داشته باشه

rami_hemi
22-09-2009, 22:45
محمد اگه دوستت خواست بگو آدرس گاراژ تاپ فیول رو برات بدیم ببر پیش رییس مصطفی و دار و دستش ماشین رو اونا جم کنن البته انشا الله بعد درگ 2-3 مهر فکر کنم سرشون دیگه شلوغ نباشه و بتونن روش زود کار کنن .

pulp_152
23-09-2009, 00:13
کلا باید سیستم ترمزو عوض کنه ! این ترمزها جواب اون قدرت موتور رو نمیدن ... حداقلش اینه که یک ABS نسل جدید روش بزاره ... این ABS که رو سمند ال ایکس هست نسل اول ABS هستش که اصلا پاسخگو نیست و کاراییش هم بدرد اون خودرویی که شما میخواین نیست ... بازم هر جور صلاحه فردا خودشو به کشتن نده با این ترمزا!

D r i v e r
23-09-2009, 00:22
نمیشه گفت کلا باید سیستم ترمز عوض بشه
ولی به نظرم دیسکهای جلوی بزرگتر و یه بوستر درست و حسابی و دیسکی کردن چرخ های عقب احساس میشه
به قول دوستمون یه abs درست و حسابی (دیگه همش عوض شد که فکر کنم فقط موند شلنگ ها و لوله ها!):دی
ادیت :
لاستیک درست و حساب هم یادم رفت
یه چیز دیگه اینکه من خودم abs رو بیشتر به خاطر پایداری ماشین هنگام ترمز کردن دوست دارم و تا حالا 3 - 4 بار جون منو نخریده باشه جون دیگران رو خریده!

pulp_152
23-09-2009, 00:30
دقیقا درسته ! اتفاقا همین ABS که رو سمنده در بعضی مواقع نبودنش بهتر از بودنشه .. اونم زمانیه که ماشین با شتاب زیادی در حرکته ناگهان میخوای ترمز کنی .. که ترمز زیر پات میلغزه و به پات ضربه میزنه و هر کارم بکنی ماشین وا نمیسته (مخصوصا اگر چند نفر هم تو ماشین باشن ) تنها راهش دستیه ! که یک بار هر کار کردم نشد چون ماشین یکم سنگینتر بود فشار بیشتری رو ترمزها بود فکر کنم ترمز جوابگو نبود در حالیکه اگر معمولی بود قطعا وا میستاد .. مجبور از استفاده دستی و دنده معکوس شدم که سپرم گرفت به جدول ! در کل شانس اوردم .. توصیه اکید میکنم با این موتور به این ترمزها بسنده نکنید ...حداقل ABS زانتیا رو روش بزارید با دیسکاش اگه میشه ! که فوق العادست !

MoHaMaD ZaNd
23-09-2009, 14:01
محمد جان اگه این یه موقع جور نشد
یکی از بچه های تی تی هم که کرمانشاهی هم هست و از مدیران اونجا
یه mi16 که به گفته خودش در حد صفر هم هست برای فروش گذاشته با تمامی لوازم اونم میتونه مد نظر داشته باشه
چشم امير جان . اگه جور نشد حتما بهت خبر ميدم .

محمد اگه دوستت خواست بگو آدرس گاراژ تاپ فیول رو برات بدیم ببر پیش رییس مصطفی و دار و دستش ماشین رو اونا جم کنن البته انشا الله بعد درگ 2-3 مهر فکر کنم سرشون دیگه شلوغ نباشه و بتونن روش زود کار کنن .

ايشالله شايد مزاحم اين دوستان عزيز بشيم !!! البته فعلا بايد صبر كنيم ببينيم اين موتور مياد !!!

کلا باید سیستم ترمزو عوض کنه ! این ترمزها جواب اون قدرت موتور رو نمیدن ... حداقلش اینه که یک ABS نسل جدید روش بزاره ... این ABS که رو سمند ال ایکس هست نسل اول ABS هستش که اصلا پاسخگو نیست و کاراییش هم بدرد اون خودرویی که شما میخواین نیست ... بازم هر جور صلاحه فردا خودشو به کشتن نده با این ترمزا!

اين رفيق ما خيلي نميخواد باهاش گاز بده !!! فقط ميخواد توي شتاب هاي اوليه پوز مزدا 3 و زانتيا و امثال اينها رو بزنه !!!! البته اگه بشه توي جاي خلوت شايد 0 تا 200 رو باهاش بزنه !!!
راستي دوستان اين موتور T16 تا چقدر سرعت ميره ؟؟ اصلا ميتونه تا 200 راحت بره ؟؟؟

یه چیز دیگه اینکه من خودم abs رو بیشتر به خاطر پایداری ماشین هنگام ترمز کردن دوست دارم و تا حالا 3 - 4 بار جون منو نخریده باشه جون دیگران رو خریده!
امير جان اگه جون شما رو نخريده باشه جون مارو 6 بار خريده !!!! 4 بار توي زمستون روي يخ !!! دوبار هم توي همين تابستون .

دقیقا درسته ! اتفاقا همین ABS که رو سمنده در بعضی مواقع نبودنش بهتر از بودنشه .. اونم زمانیه که ماشین با شتاب زیادی در حرکته ناگهان میخوای ترمز کنی .. که ترمز زیر پات میلغزه و به پات ضربه میزنه و هر کارم بکنی ماشین وا نمیسته (مخصوصا اگر چند نفر هم تو ماشین باشن ) تنها راهش دستیه ! که یک بار هر کار کردم نشد چون ماشین یکم سنگینتر بود فشار بیشتری رو ترمزها بود فکر کنم ترمز جوابگو نبود در حالیکه اگر معمولی بود قطعا وا میستاد .. مجبور از استفاده دستی و دنده معکوس شدم که سپرم گرفت به جدول ! در کل شانس اوردم .. توصیه اکید میکنم با این موتور به این ترمزها بسنده نکنید ...حداقل ABS زانتیا رو روش بزارید با دیسکاش اگه میشه ! که فوق العادست !

ممنون دوست عزيز از راهنماييتون !!! ولي ما اصلا با ترمز هاي سمند مشكل نداريم . توي همين تهران خيلي شده سريع شتاب گرفتم و ترمز كردم ولي مشكلي پيش نيومد !!! البته امروز هم باز ماشين بابايي رو شايد دودره كنم و اين عمل رو روش امتحان كنم !!!
در ضمن من خيلي از زانتيا در مورد ترمزش خوب نشنيدم !!! همين اوايل تابستون يكي از دوستانم با زانتيا وقتي يه گوسفند بي شعور مياد جلوش ميزنه روي ترمز يهو شروع ميكنه به چرخيدن وسط جاده كه خوشبختانه ماشيني از روبه رو نميومده . ازش پرسيدم جاده چه طوري بود گفت كنارش كمي خاك ريخته بوده !!! البته بماند كه خودمونبا زانتيا با سرعت 110 با يه تكون خيلي كم فرمون چپ كرديم ( اصلا فكر نميكردم چپ كنيم . خواستيد عكس ماشين رو براتون بزارم )

pulp_152
23-09-2009, 16:05
هندلینگ سمند و پژو نسبت به زانتیا تتو سرعت بالا بهتره که مجله ماشین هم این مسئله رو متذکر شد ... اما ترمزهای abs این ماشین واقعا عالیه ... بازم هر جور صلاحه .. اگه خواستی امتحان کنی به این صورت امتحان کن .. 3 یا 4 نفر از دوستاتو سوار کن برو یک جایی که اسفالتش خشک باشه منظورم اینه که خیس نباشه ... بعد یک و دو رو پر کن 2 که به 70 رسید بزن 3 80 که شد پاتو تا اخر بزار رو ترمز به نحوی که فکر کنی یک چیزی پریده جلوت ...نتیجشو بگو .. ممنون

D r i v e r
23-09-2009, 17:44
اين رفيق ما خيلي نميخواد باهاش گاز بده !!! فقط ميخواد توي شتاب هاي اوليه پوز مزدا 3 و زانتيا و امثال اينها رو بزنه !!!! البته اگه بشه توي جاي خلوت شايد 0 تا 200 رو باهاش بزنه !!!
راستي دوستان اين موتور T16 تا چقدر سرعت ميره ؟؟ اصلا ميتونه تا 200 راحت بره ؟؟؟

محمد فکر کردی 200 اسب بخار شوخی؟؟
اونم برای ماشینی با وزن 1200 کیلو؟؟
حالا دقیقا نمیدونم وزن موتور دقیق چقدر هست
مزدا 3 دیگه حداکثر 150 اسب بخار قدرت بده در حالت استاندارد
ولی این ....
فکر میکنم با 200 اسب 0 - 100 رو 8 یا 7 ثانیه بزنه البته با گیربکس ضریب کوتاه
در مورد abs هم به نظرم مشکل اصلی سمند و پرشیا و ... بیشتر برمیگرده به بوستر ترمز

MoHaMaD ZaNd
23-09-2009, 20:55
هندلینگ سمند و پژو نسبت به زانتیا تتو سرعت بالا بهتره که مجله ماشین هم این مسئله رو متذکر شد ... اما ترمزهای abs این ماشین واقعا عالیه ... بازم هر جور صلاحه .. اگه خواستی امتحان کنی به این صورت امتحان کن .. 3 یا 4 نفر از دوستاتو سوار کن برو یک جایی که اسفالتش خشک باشه منظورم اینه که خیس نباشه ... بعد یک و دو رو پر کن 2 که به 70 رسید بزن 3 80 که شد پاتو تا اخر بزار رو ترمز به نحوی که فکر کنی یک چیزی پریده جلوت ...نتیجشو بگو .. ممنون

امروز كه خواستم ماشين رو دو دره كنم پدر محترم مچم رو گرفت . ايشالله يه فرصت ديگه حتما امتحان ميكنم و نتيجه رو بهت ميگم !!! البته من تازه 16 سالمه و فكر نكني بي عرضه ام و بابام ماشين دستم نميده ؟؟؟؟ فقط بايد بگردم چندتا آدم پيدا كنم بزارم تو ماشين چون تازه خونمون رو عوض كرديم و دوستي ندارم .
در ضمن نميدونم چرا اصلا به مجله ماشين اعتماد ندارم . احساس ميكنم خيلي مغرضانه قضاوت ميكنه . مثلا تندر رو كه با سمند ال ايكس مقايسه كرده بود همش از تندر تعريف كرده بود آخرشم گفته بود خوب هندلينگ سمند كمي از تندر بهتره و تمام اونوقت اسمشو گذاشته بود بررسي تخصصي .

محمد فکر کردی 200 اسب بخار شوخی؟؟
اونم برای ماشینی با وزن 1200 کیلو؟؟
حالا دقیقا نمیدونم وزن موتور دقیق چقدر هست
مزدا 3 دیگه حداکثر 150 اسب بخار قدرت بده در حالت استاندارد
ولی این ....
فکر میکنم با 200 اسب 0 - 100 رو 8 یا 7 ثانیه بزنه البته با گیربکس ضریب کوتاه
در مورد abs هم به نظرم مشکل اصلی سمند و پرشیا و ... بیشتر برمیگرده به بوستر ترمز
والله امير جان مخ مارو خورده . هي هر روز ميگه ميتونم پوز زانتيا رو بزنم ؟؟؟ ميتونم پوز مزدا 3 رو بزنم ؟؟؟ خلاصه كلافمون كرده !!!
در مورد ترمز هم باهات موافقم ( البته تا الان مشكلي باهاش پيدا نكرديم ) !!! راستي اميرجان بوستر سمند 10 هست يا پايينتره ؟؟؟ بوستر تا سايز چند داره ؟؟؟
مزدا 3 هم تلويزيون گفت 147 اسب قدرتشه !!!!

D r i v e r
23-09-2009, 22:48
محمد حرفی که دوستمون زد عینا برای من با پرشیا هم اتفاق افتاده
abs میزنه زی پام و دیگر هیچ و فقط رو به جلو حرکت میکنه
بازم عین دوستمون مجبور به استفاده از دستی ماشین شدم
حتی یه بار هم به یه 405 زدم حدود 80 سرعت داشتم که دیدم ماشین جلویی وایساده و منم ترمز کردم و فقط زیر ام میلرزید و رو به جلو ماشین حرکت میکرد(از دستی هم کمک گرفتم ولی افاقه نکرد) که شانس آوردم ماشین من(نگین چرا اینقدر من من میکنه منظروم اینه که راننده بودم) بلند بود و خودم تنها توش نشسته بودم و ماشین طرف(اونم یکی از دوستام بود :دی) 4نفر توش نشسته بودن و کاپوتم دیگه نگرفت و با جفت چراغ جلو و جلو پنجره و پفکی های سپر یه دونه از مه شکن ها و دایاق سپر خلاصه شد :دی(خدایی دم کارت طلایی گرم!
---------------------
البته اینم بگم که ترمز گرفتن با ماشین های abs ایران خودرو یه قلق خاصی داره که من تا حدودی دستم اومده

pulp_152
24-09-2009, 02:25
تندر اصلا به ال ایکس نمیرسه ! پشت هر 2 نشستم هم دنده های سمند نرم تره هم اینکه فرمون پذیری .. کلا تو سمند راحتتری ... با ال 90 احساس میکنی که یکم ماشین فاقد امکاناته یکم خالیه .. این حسو داشتم ... البته بگم نسبت به قیمتش قبولش دارم و تا یکی 2 ماه دیگه برای یکی از اعضای خونه میخریم یک تست درست حسابی با سمند میکنم

rami_hemi
24-09-2009, 10:48
به به بحث واقعا جذاب شده دوستان واقعا جالبه .
به نظرم بهتره این ماشین بی خیال abs باشه چون قراره یه جنگنده خیابانی بسازیم راننده باید مهارت ترمز کردنه داشته باشه.

MoHaMaD ZaNd
24-09-2009, 15:55
امروز بعد از اينكه از مدسه اومدم تونستم ماشين پدر رو دو دره كنم . با كمال تاسف بايد بگم درست ميگيد . همون مشكل براي منم پيش اومد البته در اون حد نبود كه كنترل ماشين از دست آدم خارج بشه !!! ماشين همونطور داشت ميرفت من ترمز رو ول كردم و دوباره گرفتم درست شد !!!!
در مورد قلق داشتن ترمز هاي ايرانخودرو هم با اميرجان موافقم !!! البته اين موضوع رو به شوهر خالم هم گفتم اونم روي ال 90 امتحان كرد و گفت بله واسه منم همين مشكل هست !!! حالا ال 90 واسه چي ديگه ؟؟؟

pulp_152
24-09-2009, 23:58
امروز بعد از اينكه از مدسه اومدم تونستم ماشين پدر رو دو دره كنم . با كمال تاسف بايد بگم درست ميگيد . همون مشكل براي منم پيش اومد البته در اون حد نبود كه كنترل ماشين از دست آدم خارج بشه !!! ماشين همونطور داشت ميرفت من ترمز رو ول كردم و دوباره گرفتم درست شد !!!!
در مورد قلق داشتن ترمز هاي ايرانخودرو هم با اميرجان موافقم !!! البته اين موضوع رو به شوهر خالم هم گفتم اونم روي ال 90 امتحان كرد و گفت بله واسه منم همين مشكل هست !!! حالا ال 90 واسه چي ديگه ؟؟؟

کنترل که خارج نمیشه ! ولی اگه جلو چیزی باشه که نخوای بهش بخوری مجبوری کنترلشو بهم بزنی :31: ... واسه اینه که همه این abs ها نسل قدیم هستن ولی نسل جدید abs ها به این شدت نیست مثل مزدا 3 و ..اما در کل راننده حرفه ای باید بدون abs رانندگی کنه و میزان ترمزو خودش با سرعت و سنگینی ماشین بسنجه و عمل کنه نه سیستم هوشمند که هر چی هم با شه به مغز انسان نمیرسه ! اما abs در کل خیلی خوبه و این ایرادشه وگرنه چندین دلیل هم وجود داره که abs بودنش بهتر از نبودنشه .. مخصوصا در سرعت بالای 120 130 تو جاده یا در زمین های خیس و بارانی جونتو نجات میده ...و موافقم که قلق داره منم با قلقش اشنا هستم و بودم ! اما وقتی که ناگهان چیزی جلوت بپره دیگه قلق نمیتونه کمکت کنه چون نا خود اگاه پا میره رو ترمز و دست هم اگه حرفه ای نباشی رو فرمون و اگرم حرفه ای باشی رو دنده و دستی (قلق کاربرد نداره قلقش بدرد جاهایی میخوره که از دور و یک فاصله ای که شتاب زدگی بهت وارد نکنه )