PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كدهای در دسترس نبودن موبايلpezhmantoop
14-09-2009, 00:01
كد در دسترس نبودن موبايل

قصد دارم تا هم اکنون يکي از کاربردي ترين و جالب ترين ترفندهاي موبايل را که کمتر کسي از آن با خبر است را براي شما بازگو کنيم. ممکن است شما نيز گاهي حوصله و وقت کافي براي پاسخ گويي به تلفن هايي که به موبايلتان زده ميشود را نداشته باشيد ؛ شايد گوشي را خاموش کنيد و يا حتي بدان پاسخ نگوييد که اين دو کار تا حدودي خلاف ادب است. اما قصد داريم تا روشي ساده اما کاربردي را به شما معرفي کنيم که با استفاده از آن ميتوانيد کاري کنيد که هر زمان کسي با شما تماس گرفت با پيغام " شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نميباشد " يا " شماره مورد نظر مسدود است " و يا ... روبرو شود.


بدين منظور گوشي خود را ابتدا روشن کنيد. سپس ميبايست کد #094*21*را در گوشي وارد کنيد و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهيد. پس از چند ثانيه علامتي بر روي صفحه گوشي ظاهر ميشود که به معناي فعال شدن اين موضوع است.اکنون هر کس با شما تماس بگيريد با پيغام هاي ذکر شده بر خورد ميکند.اما براي غيرفعال کردن اين قابليت کافي است که کد #21# را در گوشي وارد کنيد و سپس دکمه Call (دکمه سبز رنگ) را فشار دهيد.اکنون ميتوانيد تماسهاي رسيده را دريافت کنيد.
چند نکته:با فعال سازي اين قابليت هم ميتوانيد SMS بفرستيد هم SMS دريافت کنيد.اين ترفند روي گوشيهاي نوکيا و سوني اريکسون تست شده است.اين ترفند با استفاده از سيستم Diverting گوشي ها صورت ميپذيرد.اين ترفند تنها بر روي مخابرات ايران تست شده است.اگر در حين نوشتن کد به Error برخورد کرديد مجدد کد را وارد کنيد.افرادي که با موبايل با شما تماس ميگيرند با پيغام Diverting نيز روبرو ميشوند که چندان مشکلي پديد نمياورد. خوب پس بد نيس كه چند تا كد ديگه هم به اينجا اضافه كنيم:

09121000000#*21* ----> بعد از Send کردن این Command اگه کسی به شما زنگ بزنه میگه دستگاه مشترک مورد نظر خاموش است اما میتونین زنگ بزنین و Sms دریافت کنین و با #21# هم از این حالت در میاد!

09121000000#*67* ----> بعد از Send کردن این Command اگه کسی به شما زنگ بزنه و شما اونو Reject کنین میگه که دستگاه مشترک مورد نظر خاموش است و با #67# هم از این حالت در میاد!

0912100000#*67* ----> بعد از Send کردن این Command اگه کسی به شما زنگ بزنه و شما اونو Reject کنین میگه که شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمی باشد و با #67# هم از این حالت در میاد!--------------------------------------

«مشترک مورد نظر در دسترس نمي باشد» ... اين پيغامي است که هميشه از موبايل زماني که آنتن نمي ده، مي شنويم. بنده خدا مخابرات، همش داره زحمت مي کشه. هر سوراخ سمبه اي رو ببيني، آنتن گذاشته. حتی تو بهشت زهرا هم برای رفاه میت ها هم آنتن گذاشته بنده خدا نميدونه که بيشتر اين آنتن ندادن ها، باعث و بانيش خود مشترکين چیز کلکش هستند و با کارهايي که مي کنند، باعث مي شوند که اپراتور اين پيامها رو پخش کنه.چون الان موبايل شده آفت جون آدما چون ادمو همیشه آنلاین قرار میده واسه همين هم خيلي ها نمي خوان مزاحم داشته باشند. چون با طرف هم رودر واسي دارند، روشون نميشه بهش بگن زنگ نزن يا گوشي رو ور ندارند ... شايد هم بلد نباشند چي کار کنند، اما من يادتون مي دهيم.براي اينکه طرفي که با ما تماس مي گيره، با اون پيام لعني مواجه بشه و اعصابش خورد شه يا اينکه موبايل مون در دسترس نباشه و مزاحم نداشته باشيم، چند تا ترفند هست:1- وقتي موبايل تون روشنه، بدون اينکه موبايل رو خاموش کنيد، باطري اونو در بياريد. نترسيد. موبايلتون هيچيش نميشه. آقايوني که به موبايلشون وسواس دارند، اينکار رو نکنند. مي تونند ترفند دوم رو انجام دهند.2- وقتي جايي هستيد و نمي خواهيد مزاحم داشته باشيد، موبايلتون رو با يه ورقه آلومينيومي بپوشانيد. با اين کار موبايل تون آنتن نميده و در دسترس نمي باشد.بدي اينکار بخاطر اينه که بايد هميشه يه ورقه آلومينيوم همراتون باشه. خداي نکرده همسرتون ببينه، چي فکر مي کنه؟!!! هيچي، شب دعواست .... پس بريد سراغ ترفند سوم. ترفند سوم و چهارم براي اينکه طرف تماس گيرنده با پيغام «شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمي باشد» يا Wrong Number مواجه شود، بکار مي رود. تا اينقدر زنگ بزنه و خسته بشه و فکر کنه مشکل از مخابرات هست:3- اين ترفند بي دردسره. توي موبايل تون کد زير رو وارد کنيد: #0210000000*21*پس از اينکه کد بالا را وارد کرديد، فکر کنيد داريد با يک شماره تماس مي گيريد. دکمه Dial را بزنيد. سپس با پيغام Requesting مواجه مي شويد و در صورتيکه کد بالا را درست وارد کرده باشِد، پيغام Actived نشان داده مي شود. از اين به بعد هر کسي با شما تماس بگيرد، با پيغام «شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمي باشد» مواجه مي شود.براي اينکه بخواهيد کد بالا را غير فعال کنيد، تايپ کنيد: #21# سپس دکمه Dial را بزنيد. پس از Requesting کردن، پيغام Cancelled ظاهر خواهد شد و گوشي شما مطابق سابق کار خواهد کرد.4- اين کار رو هم مي تونيد بکنيد. موبايل تون رو به يک شماره الکي دايورت Divert کنيد، يعني شماره اي که در شبکه مخابرات موجود نباشه. با اين کار وقتي کسي با شما تماس مي گيره، به شماره اي که در شبکه مخابرات وجود نداره، دايورت مي شه و با پيغام اپراتور مواجه ميشه و فکر مي کنه مشکل از مخابرات هست. آخرش هم خسته ميشه و دست از سر شما بر ميداره.يادتون باشه يه وقت شماره واقعي بطور اشتباهي نديد ها، تا کلي پول موبايل براتون بياد!!!*و روش اخر و۵- این که تل برداری یه چنتا فوش مشتی نون ابدار بهش بدی تو این نکته یه نوکته انحرافی وجود داره اون هم این که باید در جا خفا این کارو بکونی اگه دیگه زنگ زد بیا اینجا فوش برام نظر بده


-----------------------------
چند تا ترفند براي در دسترس نبودن موبايل

براي اينکه طرفي که با ما تماس مي گيره، با پيام اشغال مواجه بشه و اعصابش خورد شه يا اينکه موبايل مون در دسترس نباشه و مزاحم نداشته باشيم، چند تا ترفند هست:

وقتي موبايل تون روشنه، بدون اينکه موبايل رو خاموش کنيد، باطري اونو در بياريد. نترسيد. موبايلتون هيچيش نميشه. آقايوني که به موبايلشون وسواس دارند، اينکار رو نکنند. مي تونند ترفند دوم رو انجام دهند.

وقتي جايي هستيد و نمي خواهيد مزاحم داشته باشيد، موبايلتون رو با يه ورقه آلومينيومي بپوشانيد. با اين کار موبايل تون آنتن نميده و در دسترس نمي باشد. اينکار بخاطر اينه که بايد هميشه يه ورقه آلومينيوم همراتون باشه. خداي نکرده همسرتون ببينه، چي فکر مي کنه

ترفند سوم و چهارم براي اينکه طرف تماس گيرنده با پيغام «شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمي باشد» يا Wrong Number مواجه شود، بکار مي رود. تا اينقدر زنگ بزنه و خسته بشه و فکر کنه مشکل از مخابرات هست:

اين ترفند بي دردسره. توي موبايل تون کد زير رو وارد کنيد: #0210000000*21*پس از اينکه کد بالا را وارد کرديد، فکر کنيد داريد با يک شماره تماس مي گيريد. دکمه Dial را بزنيد. سپس با پيغام Requesting مواجه مي شويد و در صورتيکه کد بالا را درست وارد کرده باشِد، پيغام Actived نشان داده مي شود. از اين به بعد هر کسي با شما تماس بگيرد، با پيغام «شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمي باشد» مواجه مي شود.براي اينکه بخواهيد کد بالا را غير فعال کنيد، تايپ کنيد: #21# سپس دکمه Dial را بزنيد. پس از Requesting کردن، پيغام Cancelled ظاهر خواهد شد و گوشي شما مطابق سابق کار خواهد کرد.

اين کار رو هم مي تونيد بکنيد. موبايل تون رو به يک شماره اشتباهی دايورت Divert کنيد، يعني شماره اي که در شبکه مخابرات موجود نباشه. با اين کار وقتي کسي با شما تماس مي گيره، به شماره اي که در شبکه مخابرات وجود نداره، دايورت مي شه و با پيغام اپراتور مواجه ميشه و فکر مي کنه مشکل از مخابرات هست. آخرش هم خسته ميشه و دست از سر شما بر ميداره.يادتون باشه يه وقت شماره واقعي بطور اشتباهي ندهید تا کلي پول موبايل براتون بياد!!!*

یک روش دیگر برای موبایل های نسل سوم!!

menu>>>tools>>>settings>>>phone>>>network>>>network mode>>>UMTS


--------------------------------------

اگر بعضی وقتها دلتون میخواد از شبکه موبایل غیب بشید ! یا به هر دلیلی در دسترس نباشید فقط کافیه این کد رو وارد گوشیتون کنید: #094*21* و دکمه call (دکمه برقراری تماس) را فشار دهید. پس از چند ثانیه علامتی روی گوشی شما ظاهر میشه که نشونه فعال شدن کد هست. حالا هرکی با گوشی شما تماس بگیره با این پیغام روبرو میشه : " شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمیباشد" یا "شماره مورد نظر مسدود است" و یا ...


برای غیرفعال کردن این قابلیت کافیه کد #21# رو وارد گوشی کنید و دکمه call (برقراری تماس) را فشار دهید. اکنون تماسهارا دریافت میکنید.این مطالب 100% تست شده اند و به درخواست دوستانم از چندین سایت مختلف جمع آوری شده اند .
و دیگر کدی در این رابطه نمانده است .

تشکر یادتون نره:31::27:

pezhmantoop
14-09-2009, 11:35
لطفا نظر خود را درباره ی این تاپیک بنویسید

s_paliz
15-09-2009, 01:10
زرورق !
یک روش دیگر برای موبایل های نسل سوم!!
UMTS


این روش ها بهترین هستند...

چون اگه دایورت کنی رو گوشی طرف میافته Diverted

اگه روی UMTS تنظیم کنی میگه "امکان پذیر نمیباشد"

farshid0009
15-09-2009, 14:43
ممنون دوست عزیز .

pezhmantoop
16-09-2009, 18:25
بازم اگه کسی نظری داره بگه

dampayi
23-09-2009, 13:51
یه راه دیگه هم اینه که یه a1200 بخرید از گزینه ی ایگنر استفاده کنید:دی

sanatoramir
26-09-2009, 12:55
دوستان الان یه راهی پیدا کردم که حتی اگر هم دایورت کنی من می تونم سر گوشی شما زنگ بزنم

بهترین دایورت که می گه شماره مورد نظر اشتباه هست اینه ستاره 21 ستاره 094 مربع هستش

و با مربع 21 مربع هم غیر فعال می شه

pezhmantoop
26-09-2009, 20:04
خوب amir جان من که این رمزو گفتم

sanatoramir
26-09-2009, 22:33
شرمنده به خدا متن کامل نخوندم شرمندم

yahosein110
13-10-2009, 18:50
عالی بود دستت درد نکنه

MyView
13-10-2009, 23:26
برای من که مینویسه Incompatible service...
روی همراه اول کار نمیکنه مگه؟

yahosein110
14-10-2009, 12:35
چرا برا من هم روی همراه اول هم روی ایرانسل کار میکنه...

pedram_sad
14-10-2009, 14:39
لطفا نظر خود را درباره ی این تاپیک بنویسید
عالی بود
روی samsung هم جواب داد
مدت ها بود دنبال همچین چیزی بودم برای رهایی از بعضی ها ..

MyView
14-10-2009, 18:40
چرا برا من هم روی همراه اول هم روی ایرانسل کار میکنه...

من سیمکارتم از اون سری اولیهاست - گوشی هم K810 هست - اما به خاطر بدهی خطمو یه طرفه کردن - میشه مشکل از اون باشه؟

yahosein110
15-10-2009, 13:29
بله از همونه چون وقتی که سیمکارت یه طرفه میشه تمام راههای ارتباط با اپراتور قطع میشه وچون این کار دایورت کردن میباشد . دایورت کردن هم نیاز به اتصال به اپراتور دارد برا همین نمیشه فعال کرد.

aidin4095
15-10-2009, 21:22
اگه رو گوشی طرف میزنه دایورت که تابلو میشه.راهی هست که گوشی ما زنگ بخوره و شماره بیفته و اگه نخواستیم کاری کنیم که پیغامی بهش بده و اون هم شکی نکنه . این درستش دوستان.

sanatoramir
31-10-2009, 23:51
این کد ها هست
ستاره 21 ستاره 094 مربع

ستاره 21 ستاره 110 مربع

اون موقع دومی دایورت می شه سر 110:31:

alic_masood
07-05-2016, 08:18
سلام وقت بخیر
راه دیگه ای وجود دارد اگر ارپراتون گوشیتون را به صورت دستی انتخاب کنید میگه( شماره مورد نظر اشغال میباشد.) مثلا ایرانسلی هستید برید تنظیم دستی اپراتور را به همراه اول mci تغییر بدین و اگه همراه اول هستین تنظیمات اپرانورتون را به صورت دستی به ایرانسل ircell تغییر بدین. :n12:(موفق باشید):n12: