PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : {آموزش} روش های نگه داری و مراقبت از Xbox 360

S.Y.K
13-09-2009, 15:19
روش های نگه داری و مراقبت از Xbox 360 سری FAT

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مقدمه:

سلام به همه ی دوستان عزیز

این تاپیک رو برای این زدم که با روش های مراقبت از این کنسول آشنا بشید تا برای کنسول مشکلی پیش نیاد

سعی کردم همه چیزو رو در مورد روش های نگهداری از XBOX 360 بیان کنم و تا اونجایی که ممکنه سعی کردم

کامل باشه.دوستان سوالی هم بود می تونن تو تاپیک خود کنسول مطرح کنن.این تاپیک رو با مشورت نوید عزیز زدم.امیدوارم بهتون کمک

کنه تا هیچ وقت رنگ قرمز 3 چراغ رو نبینید

کنسول XBOX 360 طوری ساخته شده که مشکلی رو که براش پیش اومده در قالب چراغهای قرمز نشون میده!

یکی از بزرگترین این مشکلات همون 3 چراغه شدنه کنسوله که دلایل مختلفی داره که من در اینجا سعی میکنم به همش اشاره کنم.

همچنین باید این نکته رو اضافه کنم که سه چراغه شدن انواع مختلفی داره که مهمترین و رایج ترین آنها Error E74 و E0020 هست که

در اکثر مواقع راه برگشتی نخواهد داشت و باید کنسول X-Clamp بشه.

مثلا Error E0020 وقتی که با کنسول زیاد بازی می کنید و حرارت کنسول بالا میره بوجود میاد و در بعضی مواقع این حرارت زیاد باعث

میشه لحیم کاری های GPU و یا CPU آب بشه و در نتیجه باعث جدا شدن اونها از بورد بشه.

اما نباید اشتباه کنیم چون 3 چراغه شدن کنسول همیشه بر اثر حرارت نیست.

یادمه روز های اولی که به این فروم اومدم وصفحات رو که مطالعه می کردم یکی از دوستان گفته بود که من تا ایکس باکسمو روشن کردم 3 چراغه شد!

یکی دیگه هم تجربه ای بود که خود من داشتم و بر اثر شل شدن کابل کنسولم سه چراغه شد ولی خوشبختانه این برگشتنی بود.

------------------------------------------------------
\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/

اما چه نکاتی رو رعایت کنیم برای جلوگیری از 3 چراغه شدن XBOX 360:

1. مهمترین اصل برای جلوگیری از بالارفتن حرارت کنسول اینه که کنسول رو در فضای باز قرار بدید و از قرار دادن کنسول در میز تلویزیون و فضاهایی شبیه به آن خودداری کنید
2.سعی کنید (اگه کنسولتون هارد داره) بازی ها رو روی هارد نصب کنید.این خودش باعث خواهد شد که کنسول کمتر داغ بشه.به این دلیل که DVD دیگه در درایو فعالیت نداره و بازی از روی هارد خوانده میشه در نتیجه کنسول هم کمتر حرارت تولید میکنه.
3. اگه کنسول شما هارد داره سعی کنید اون رو در حالت عمودی قرار بدید , چون کنسول در حالت عمودی کمتر داغ میشه ولی در عوض فشار بیشتری روی درایو DVD هست.حالا شما اگه هارد داشته باشید با نصب بازی بر روی هارد می تونید فشار رو به طور کلی از روی درایو DVD برداشته و با خیال راحت بازی کنید.
4. اگر کنسول رو در حالت افقی قرار می دید باید بدونید که در این حالت فشار کمتری روی درایو DVD هست ولی خوب این حالت باعث میشه کنسول بیشتر داغ بشه که علتش رو همراه با عکس براتون توجیه کنم.
5. روی فرش یکی از بدترین مکان های ممکن برای گذاشتن کنسول چه در حالت افقی و چه در حالت عمودی است. چون که پرز های فرش می تونه حفره های XBOX 360 رو بگیره در نتیجه این خودش باعث میشه تهویه هوا در کنسول به درستی انجام نگیره و کنسول شما به سرعت با انبوهی از گرد و غبار در خودش مواجه بشه اون موقع کنسول شما 3 چراغه خواهد شد.در این حالت کنسول باید حدود 7 سانتی متر از زمین فاصله داشته باشه.برای فاصله دادن کنسول از زمین از وسیله ی مناسب مانند در های عطر ها و اسپری ها استفاده کنید.اگر از وسایل بزرگ استفاده کنید هیچ فرقی با فرش نخواهد داشت و باز در تهویه ی کنسول مشکل خواهید داشت.
6. تا اونجایی که ممکنه سعی کنید فضایی که XBOX 360 در آن هست و با آن بازی می کنید زیاد گرم نباشه و حداقل مقدور جایی باشه خنک و خشک .البته هوای متعادل هم مشکلی نداره.اگر هوای اتاق خیلی گرمه سعی کنید ساعات بازی رو با XBOX 360 کمتر و استراحت رو بیشتر کنید تا گرمای زیاد باعث مشکلات گفته شده نشود.
7. برای ایجاد تهویه ی مناسب در کنسول می تونید از 12 ولته کردن فن ها استفاده کنید.درباره ی INTER COOLER های شرکت NAYKO گفته میشه که تاثیری بر روی خنک تر شدن کنسول نداره.و حتی باعث خرابی کنسول میشه پس من INTER COLER رو نوصیه نمی کنم.اما روش موثر 12 ولته کردن هم خوبه.شما می تونید خودتون هم این کارو بکنید و برای این کار می تونید به تاپیکی که سعید جان زحمت آموزشش رو کشیدن مراجعه کنید.اگر خودتون مایل به این کار نیستید می تونید با سپردن کنسول به فروشگاه های معتبر ازشون بخواید تا این کار رو براتو انجان بدن.بزرگترین ایرادی که به 12 ولته کردن وارده ,صدای کنسوله که کمی بالا میره.در هر حال تصمیم با خود شماست.
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
8. از سفت بودن کابل ها و محکم بودن اتصالشون به XBOX 360 مطمئن بشید.در صورت شل بودن کابل ها ممکنه با 3 چراغه چشمک زن روبرو بشید.در این حالت کنسول رو خاموش کنید.از برق در بیارید و بعد کابل ها رو سفت کنید.دوباره کنسول رو روشن کنید تا مشکل حل بشه.
9. از شل و سفت کردن و تکان دادن کابل موقع روشن بودن XBOX 360 جدا خوداری کنید.
10. از روشن کردن کنسول در فضاهایی که پر از گرد و خاکه خودداری کنید.مثلا موقع جارو زدن خانه اگر احساس کردید گرد و خاک زیاده کنسول رو خاموش کنید و موقعی که گرد و خاک خارج شد کنسول رو روشن کنید.گرد خاک زیاد دور فن های کنسول شما رو می گیره و ممکنه باعث بشه نتونن درست عمل کنن .
11. هر چند وقت یک بار سعی کنید کنسول رو باز کرده و فن هارو تمیز کنید.آموزش باز کردن کنسول هم توسط سعید جان گذاشته شده.اگر خودتون مایل به این کار نبودید می تونید به فروشگاه های معتبر هم بدید تا این کار رو براتون انجام بدن .
12. یکی از دلایل اصلیه 3 چراغه شدن بالا و پایین آمدن ولتاژ برقه یا قطع شدنه برق پس اگر ممکنه از ترانس یا UPS استفاده کنید تا به کنسول آسیب نرسه البته بیشتر پیش نهاد میشه که از محافظ های برق استفاده کنید که در زمان بالا و پایین شدن ولتاژ برق سیستم رو به طور کل قطع کنه.
13. از بیرون کشیدن سیم کنسول از برق در حالی که روشنه جدا خودداری کنید.
همچنین از زدن پورت AC به پشت دستگاه در زمانی که POWER آن به برق هست خودداری کنید.این می تونه باعث سوختن ترانزیستور های کنسول تو مسیر برق رسانی بشه.
14. از مدام خاموش و روشن کردن کنسول بپرهیزید. چون این کار عمر قطعات و همچنین IC هارو کوتاه خواهد کرد.
15. سعی کنید برای اینکه به کنسولتون فشار نیاد بعد از هر 4 ساعت یک بار به مدت 20 الی 30 دقیقه به کنسول استراحت بدید
16. برای استراحت دادن به کنسول لازم نیست اون رو خاموش کنید.به منوی XBOX 360 یا همون داشبورد بیاین و DVD رو خارج کنید و بذارید تا دستگاه خنک بشه
17. با XBOX 360 میتونید چیزی حدود 12 ساعت موسیقی گوش بدید.بیشتر توصیه نمیشه.
18. در صورتی که دیدید کنسول 3 چراغه شد در وحله ی اول خودتون رو نبازید.کنسول رو خاموش کنید و از برق بکشید.کابل ها رو چک کنید.کنسول رو در مکان مناسبی قرار داده و دوباره روشنش کنید.در این حالت ممکنه با دو صحنه رو برو بشید.اول اینکه 3 چراغه بر اثر شل شدن کابل ها بود و LED ها سبز XBOX 360 رو یک بار دیگه هم مشاهده می کنید.دوم اینکه 3 چراغ قرمز دوباره نمایان میشن.پس فورا کنسول رو خاموش کرده. ودیگه سعی کنید روشنش نکنید.
19. پس از 3 چراغه شدن کنسول راه های مختلفی دارید.می تونید دوباره تعمیرش کنید که احتمال 3 چراغه شدن دوباره زیاده. بعد از اون باید خیلی مراعات کنسول رو بکنید.هر چند کسانی بودن که با مراعات زیاد باز هم کنسولاشون سه چراغه شده.می تونید بعضی از قطعات اون رو هم بفروشید و بخشی از ضررتون رو جبران کنید.در صورتی که خواستید دوباره XBOX 360 بخرید هارد و دسته رو نگه دارید و یا لوازم دیگه) بسته به احتیاجات خودتون) تا برای XBOX 360 بعدی قابل استفاده باشه .
20. توضیحی هم در مورد برد های XBOX 360 بدم.برد هایی که روی مدل های مختلف XBOX 360 وجود داشته به ترتیب اینها بودن:Launch-Zephyer-Zephyer با Heatsink اضافی- Falcon-Jasper.
شکی در این نیست که برد جاسپر بهتر از فالکون هست. و همین طور باید بگم که کمتر داغ میشه به این دلیل که در برد فالکون C.P.U از 90 نانومتر به 65 نانومتر تغییر یافته ,اما در جاسپر علاوه بر C.P.U , گرافیک یا همون G.P.U هم 65 نانومتری شده و این خودش یعنی ایجاد حرارت کمتر.اما خوب باز مواردی هرچند کم بودن که کنسولشون با برد جاسپر هم سه چراغه شده.پس باید اینو بدونید که رعایت نکات برای XBOX 360 با هر بردی لازمه.برای نحوه ی تشخیص برد فالکون از جاسپر هم می تونید به تاپیکی برید که آقا پیمان زحمتش رو کشیدن.

نحوه ی تشخیص کنسول های 65nm Falcon + نحوه ی تشخیص بردهای جاسپر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اما جدا از بحث 3 چراغه شدن کنسول XBOX 360 احتیاج به یک مراقبت دیگه هم داره و اون مراقبت از درایو کنسول هست.همین طور که می دونید درایو XBOX 360 هم حساسه پس باید تا اونجایی که ممکنه ازش مرابقت کنید که البته خیلی هم سادس.در حال حاضر درایو هایی که در XBOX 360 موجود است درایو های Lite On هستن که از کیفیت مطلوبی هم برخوردارند.

نکات مهم برای مراقبت از درایو XBOX 360

1. اول از همه سعی کنید از دیسک های مرغوب استفاده کنید.بهترین نوع دیسک VERBATIM هست.بعد از اونا میشه از دیسک های
T-GATE یا AONE نام برد که کیفیت خوبی دارند.
2. دیسک باید با سرعت کم رایت شده باشه.اگر DVD 9 خام با سرعت بالا رایت بشن درایو ممکنه قادر به خوندن اونها نباشه یا شما در اواسط یک بازی ناگهان با پیغام Disk Clean مواجه بشید.حتی در اوایل نصب کردن بازی هم ممکن هست همین مشکل بوجود بیاد
3. سعی کنید بازی های خود را از جای معتبر خرید کنید.فروشگاه های معتبر بازی های با کیفیت عالی ارائه می کنند و شامل فاکتور های بالا هستند.
4. بازی ها رو روی هارد نصب کنید.این باعث میشه بازی از روی هارد خونده بشه و در نتیجه باعث میشه که سرعت LOAD و Render Texture در یکسری از بازی ها بیشتر و روان تر بشه که محسوس ترین آن در بازی GTA IV قابل مشاهده است.
در صورتی که بازی در حین نصب متوقف شد و با پیام تمیز کردن دیسک مواجه شد بدونید که بازی مشکل داره و حتی اگر بر روی هارد نصب نشه و به طور عادی بخواین توسط DVD بازی کنید باز یک جا از بازی بیرون خواهد پرید و پیام تمیز کردن دیسک رو میده.به یاد داشته باشید اگه این طور دیسک هارو زیاد داخل کنسول بذارید ممکنه بهش آسیب برسونه.مثلا اگر دیدید نصب نمیشه چندید بار دیسک رو بذارید و اقدام به نصبش کنید!خوب موفق نخواهید شد فقط به درایو دستگاه آسیب می رسونید پس به این هم توجه کنید.(یک تجربه ی شخصی : یک دیسک که نو خریده بودم رو داخل کنسول گذاشتم باهاش بازی کوتاهی انجام دادم.بعد از خارج شدن از بازی اقدام به نصبش کردم که نشد.یک بار دیگه هم همین کارو کردم و در همون ابتدا باپیام تمیز کردن دیسک مواجه شدم.پس دیسک رو یک بار خارج کردم و دوباره داخل کنسول گذاشتم و این بار با موفقیت نصب شد.اگر به چنین موردی بر خوردید سعی کنید 3 بارهمین کارو امتحان کنید ببینید موفق میشید یا نه.
درایو XBOX 360 به علت داشتن Optic منشوری قابلیت خواندن دیسک های خشدار و مشکل دار رو دارد ولی تا اونجایی که میتونید سعی کنید از قرار دادن این دیسک ها خودداری کنید تا عمر درایو DVD شما کاهش پیدا نکند.
5. از خریدن دیسک های مالزی یا همون PLAY BOX جدا خودداری کنید.بالای این دیسک ها به جای XBOX 360نوشته شده PLAY BOX. وقتی که این دیسک ها رو داخل کنسول میذارید با صدا وحشتناکی رو برو میشید.درباره ی نصب کردن بازی بر روی هارد هم دو نظریه وجود داره.یه عده میگن مشکلی نداره چون بازی از روی هارد خونده میشه.یه عده هم میگن با وجود نصب کردن ورود به بازی و انتهای خروج از آن بازی از روی دیسک خونده میشه و همین کافیه تا داریو دستگاه خراب بشه.من به شخصه توصیه می کنم دور این نوع دیسک رو خط قرمز بکشید.
6. از تکان دادن کنسول در هنگامی که در حال خواندن بازیه خودداری کنید این کار اسیب های جدی به داریو میزنه .
7. از استفاده از دیسک های خش دار و کثیف خوداری کنید.
8. از ضربه زدن و یا ضربه خوردن به کنسول خودداری کنید.هنگام جابجایی کنسول آن را آرام تکان دهید تا به درایو آسیبی نرسد.
9. دیسک ها را بلافاصله پس از استفاده در کاور قرار دهید تا خش بر نداره.از دیسک های کاور دار استفاده کنید.
10. XBOX 360 یک کنسول خانگیست.هر چند در آن قابلیت دیدن DVD وجود دارد ولی تا آنجایی که ممکن هست از این کنسول برای دیدن فیلم استفاده نکنید.این برای درایو بسیار مضره و باعث ضعیف شدن لنز اون میشه.این توصیه رو خیلی جدی بگیرید.
برای دیدن فیلم بهتر هست که از یک HDD External و یا یک Flash Memory استفاده کنید و فیلمها و موسیقی مورد علاقه ی خود را در آن ها ریخته و از آن لذت ببرید ,که در این صورت هیچ مشکلی پیش نخواهد اومد.
11. سعی کنید هر 8 الی 10 ماه با یک بار درایو DVD رو باز کرده با یک پوش پاک کن optic آن را بدون زدن هیچ ماده ای تمیز کنید.

توصیه های عمومی :

1. در هنگامی که کنسول روشن هست به هیچ وجه هارد را از آن جدا نکنید یا به آن متصل نکنید چون این کار باعث Break شدن هارد شما و یا حتی سوختن اون بشه.
2. از قرار دادن کنسول در جلوی نور خورشید و افتاب خوداری کنید.
3. کنسول را در محل مرطوب قرار ندهید.
4. از روشن کردن وسایل سرمایشی مثل پنکه و کولر برای اینکه بادشون به طور مستقیم به XBOX 360 برخورد داشته باشد خودداری کنید.این کار به خنک شدن کنسول کمکی نمی کنه و باعث ایجاد مشکلات هم برای اون میشه چون این کار ممکنه باعث ایجاد ترک در GPU یا CPU بشه.
5. حتما سعی کنید برای تمیز کردن و Repair کردن هر قسمت از XBOX 360 که به باز کردن کنسول نیاز دارد
در یک زمان این کار را انجام بدید.چون اگه قرار باشه برای هر کاری مدام کنسول خود را باز و بسته کنید ممکنه به خار ها و ضامن های
اون صدمه بزنید و کنسول رو از حالت فیزیکی خود خارج کنید.و همچنین ممکن هست باعث هرز شدن پیچ های شما بشود.

در آخر باید بگم با توصیه نکات بیش از 95 درصد کنسول خودتونو بیمه کردید و کمتر از 5 درصد هم به شانس شما بستگی دارده.

دلایل بروز یکسری از مشکلات ذکر شده در Xbox 360 :

1- چرا کنسول در حالت افقی با گرمای بیشتری روبرو میشه !!!!؟؟؟

CPU و GPU در XBOX 360 در سمت چپ دستگاه قرار دارد و شما بعد از

1 ساعت بازی کردن با دست زدن به این قسمت متوجه ی گرمای اون میشوید.

و از همه بدتر اینکه این گرما به علت نبودن تهویه در زیر دستگاه همچنان در حال تبادل بین کنسول و میز هست و تا اونجایی که من

تست کردم 15% گرمای بشتری رو ما شاهدش هستیم .

ولی شما این مشکل رو میتونید به راحتی با گذاشتن پایه های مناسب حل کنید.

---------------------------------

2- چرا کنسول باید هر 10 ماه یک بار به طور کامل خاک گیری شود !!؟؟؟

به عکس زیر نگاه کنید !!! :

ببنید یک اصل در شیمی و یا حتی فیزیک هست که تبادل انرژی رو طبق سطح تماس اجسام با هم و با هوا تعریف میکنه.

زمانی که خاک بر روی Heat sink ها و قطعات IC مانند مثل XB5 میشینه میتونه سطح تماس اونها رو با هوا کم کنه و دیگه

گرما به طور کامل از کنسول خارج نشه !!!

دوستانی بودن که XBOX 360 آنها فقط به خاطر گرفتن گرد و خاک زیاد 3 چراغ قرمز شده !!!

امیدورام این آموزش ها برای شما دوستان مفید باشه
با تشکر فراوان از کمک های سعید عزیز (samgun)
ارادتمند شما یحیی

resident_evil
16-09-2009, 17:14
يحيي جان ممنون بابت تاپيك عالي كه زدي !

واقعا اين انجمن كاربران فعالي مثل شماها نداشت چي كار ميخواست بكنه .

mehdi_360
16-09-2009, 20:13
یحیی جان با اجازتون یه چیز بگم
اگه دقت کنید مموری کارت طرف جی پی یو و سی پی یو هست اگه درپوش مموری کارت رو بردارید باعث میشه هوا به اون قسمت بره و کمک کنه به کمتر گرم شدن اون دو قطعه ....من امروز خودم اون درپوش ها رو در اوردم

shakerifar
16-09-2009, 21:07
من یه سوال دارم
اگه کنسول رو جایی قرار بدی که هوا جریان داشته باشه براش مضره یا مفید؟؟؟(مثلا کنار در بالکن)

resident_evil
16-09-2009, 21:16
من یه سوال دارم
اگه کنسول رو جایی قرار بدی که هوا جریان داشته باشه براش مضره یا مفید؟؟؟(مثلا کنار در بالکن)

ديگه نياز نيست بذاريش تو بالكون و يخچال و اينجور جاها ! فقط تو فضاي بسته نذارش .

SamGun
18-09-2009, 18:23
یحیی جان با اجازتون یه چیز بگم
اگه دقت کنید مموری کارت طرف جی پی یو و سی پی یو هست اگه درپوش مموری کارت رو بردارید باعث میشه هوا به اون قسمت بره و کمک کنه به کمتر گرم شدن اون دو قطعه ....من امروز خودم اون درپوش ها رو در اوردم

نه مهدی جان این کار به غیر از اینکه ظاهر رو خراب کنه فایده ی دیگه ای نداره.

چون اکثریت هوای ورودی به کنسول از بالا و پایین هست. و حتی از طرفین هم به اون صورت وارد کنسول نمیشه چه به برسه به این سوراخ

سنبه ها !!!

بدین صورت که :

70 % هوای ورودی از زیر کنسول 20% از بالا و 10% از طرفین کنسول.

ولی اگه بخوای کاری رو حساب انجام بدی باید جا هایی رو که من در عکس دوم که جاهای GPU و CPU رو معلوم کردم رو 5 تا سراخ کنی و یکی از سوراخهای اون طرف رو ببندی.

mehdi_360
18-09-2009, 19:22
سعید جان جدی میگی؟
وای من که درشون آوردم :دی
من از2 ،3 نفر دیگه هم تو بازی سنتر شنیده بودم ولی شما از من خیلی واردتری ،حتما همینطوری که شما میگی...
من برم اینا رو بزنم سر جاشون که کنسول خیلی اینطوری خیلی زشت شده :دی

SamGun
18-09-2009, 23:21
سعید جان جدی میگی؟
وای من که درشون آوردم :دی
من از2 ،3 نفر دیگه هم تو بازی سنتر شنیده بودم ولی شما از من خیلی واردتری ،حتما همینطوری که شما میگی...
من برم اینا رو بزنم سر جاشون که کنسول خیلی اینطوری خیلی زشت شده :دی

آره مهدی جان

زود تر بزار سره جاش .چون فایده ای نداره جز اینکه لذت نگاه کردن به Xbox 360 رو کمتر کنه.:31:

AssAssin360
09-10-2009, 23:13
سلام خدمت تمام دوستان که در این فروم زحمت میکشند من یک سوال خدمت شما عزیزان داشتم من xbox مو از دوبی اوردم مال آخرای 2006 هست دستگاه این و من دو سال پیش گرفتم دو بار خراب شده یعنی سه چراغ داده اول که درستش کردم یه اینتر کولر گرفتم بعد دستگاه رو برای اولین بار بعد از تعمیر روشن کردم به مدت 45 دقیقه بعد دستگاه رو برای نیم ساعت استراحت میدادم تا یکی دو هفته همینجوری بود تا یه بار دیگه بعد از 15 دقیقه بازی کردم تصویر هنگ کرد وتیکه تیکه شد تصویر ومیگم بعد سریع خاموشش کردم وبعد از خاموش شدن کمی استراحت بش دادم دوباره روشنش کردم درست شد راستش دیگه می ترسم ازش استفاده کنم که دوباره سه چراغ بشه ولی از این مدتی که باش سرو کار داشتم تقریبا فکر میکنم دلیلش بخاطر ولتاژ داخلی دستگاه بخاطر نصب اینتر کولر باشه دفه ی اول برای تعمیر هم که رفت تصویر هنگ کردو تیکه تیکه شد می خوام این کارو بکنم (من رشتم الکترونیک هست) اینتر کولرو برقشو از منبع ولتاژ بیرونی بگیرم و زیر کنسول هم دو تا فن که اون هم از بیرون تغزیه می شه بزارم که یه انتر کولر درپشت وتا فن در زیر کنسول وتغذیه خارجی برای گرما وپیش نیامدن مشکل در ولتاژ داخلی دستگاه ببخشید دیگه خوب می خواستم نظر شما ها هم بدونم حتما مرا راهنمایی کنید ممنون

erfi
10-10-2009, 03:02
سلام اساسین جان،

تا اونجایی که من تو این فروم ها خوندم نصب فن گرچه برقش رو از بیرون از دستگاه بگیری برای ایکس باکس مضره!! فقط روش 12 ولت کردن فن های خود دستگاه توصیه شده که خیلی جیگر می خواد انجامش، مثل عمل جراحی اعصابه! لحیم کاری باید روی خود دستگاه انجام بشه! حالا این چیزیه که من شنیدم!

من تازه یه دستگاه ایکس باکس 360 ارکید با برد جاسپر خریدم، با خوندن این فروم ها اصلا پشیمون شدم که چرا 270 تومان پول بی زبون رو دادم واسه دستگاهی که فقط 1 ماه درست کار میکنه! یعنی واقعا هیچ راهی برای سالم نگه داشتن دستگاه نیست؟ جالب اینجاست که من قبل از اینکه از این جریان خبر داشته باشم به یه نفر دیگه هم توصیه کردم که این دستگاه رو بگیره، متاسفانه مال اون بوردش فالکون هست و مدلش الیت، حالا مثل اینکه اونا زودتر به این مشکل بر می خورن!؟ اونوقت طرف میاد یقه من رو می چسبه!؟!! ترو به خدا یه راهی پیشنهاد بدید که حداقل این دستگاه تا 1 سالی به ما کار بده!

اما نا گفته نمونه که واقعا دستگاه باحالیه، من یکی که خیلی باحاش تا به اینجا حال کردم. فقط حس می کنم درایو دی وی دی رامش موقع بازی های سنگینی مثل جی تی ای آی وی خیلی سر و صدا میکنه یه چیزی تو این مایه ها: چچق چق چق! این طبیعیه؟ یه مورد دیگه این سر و صدا موقع لود بازی ها به گوش می خوره! با توجه به این که دستگاه نو هستش یکم صدا غیر طبیعی نیست؟

راستی اینای که اینقدر مطمئن در مورد دمای دستگا هشون نظر میدن و میگن دماش فلان قدره، از کجا دمای دستگاه رو می فهمن؟

راستی آخرین سوالم هم اینه که: چون دستگاه من آرکید هست و هارد نداره من مجبورم بازی ها رو از روی دی وی دی بازی کنم، آیا باید فقط به صورت افقی از دستگاه استفاده کنم؟ می خوام کمترین فشار به دستگاه بیاد.

sonixax
10-10-2009, 04:35
خوب با این حساب این کنسول در برابر گرما خیلی مشکل داره و ضعیفه که :(

بعدش وقتی کنسول گارانتی داره درش رو باز کنیم که گارانتیش میپره و اینکه اگر کنسول به خاطر داغ شدن زیاد سه چراغه بشه یا به قول خودتون لحیم کاری چیپ ها خراب بش ههیچ راهی برای تعمیرش نیست ؟

گارانتی درستش میکنه ؟

بعدش روزی 4 ساعت بازی باید باهاش کرد یا میشه 4 ساعت یک ضرب بازی کرد ؟

اگر 4 ساعت یک ضرب میشه بازی کرد که جدای کنسول خود آدم هم میسوزه که :)

یک مقداری راهنمایی بفرمایید من میخوام یکی بخرم راستی توی آلمان گرد و خاک وحشتناک زیاده چه کنم که به مشکل نخورم با گرد و خاک ؟

mehdi_360
10-10-2009, 09:18
نه دیگه .اگه کنسول رو باز کنی گارانتی فرت:دی
مادربرد جاسپر دیگه این سوسول بازی ها رو نداره(2 ساعت بازی ،2 ساعت استراحت)
تو بیشتر از 4 ساعت که نمیتونی در روز بازی کنی؟
برای گردو خاک هم در وپنجره ها رو محکم ببند :دی بعد از بازی کردن هم یه پارچه ای چیزی بکش روش تا گرد و خاک نره داخلش

AssAssin360
10-10-2009, 10:37
سلام دوباره خدمت دوستانم من می خوام یه water cooler درست کنم که تقریبا دماش دورو ور 5 تا 10 درجه سانتیگراد باشه با هیتسینگ وصلش کنم به یک فن که فن بالای هیتسینگ قرار میگیره وفن رو که به هیتسینگ که دماش 5 تا 10 درجس با باد فن به داخل دستگاه بره (از زیر دستگاه) بعد از پشتم که باد گرم میاد بیرون حالا دوتا سوال به وجود می یاد که با توجه که به این باد سرد مشکلی برای قطعات داخل دستگاه به وجود نمی یاره ویا اینکه قطعات عرق نمی کنه وبرای دستگاه مضر باشه ممنمون

sonixax
10-10-2009, 15:40
نه دیگه .اگه کنسول رو باز کنی گارانتی فرت:دی
مادربرد جاسپر دیگه این سوسول بازی ها رو نداره(2 ساعت بازی ،2 ساعت استراحت)
تو بیشتر از 4 ساعت که نمیتونی در روز بازی کنی؟
برای گردو خاک هم در وپنجره ها رو محکم ببند :دی بعد از بازی کردن هم یه پارچه ای چیزی بکش روش تا گرد و خاک نره داخلش

یه نفر رو پیدا کردم اینجا ادعا میکنه بدون اینکه گارانتی بپره کپی خورش میکنه ، گویا بلده یه طوری هولوگرام رو بکنه که خراب نشه .

من هم که گفم 4 ساعت که نمیشه یک ضرب بازی کرد .

erfi
10-10-2009, 16:10
خواهشا به صفحات قبلی هم یه نگاهی بندازید! من کلی سوال پرسیدم تو صفحه قبل!

4 ساعت در روز که چیزی نیست! مخصوصا اگه یه ضرب پشت سر هم نباشه که حال نمیده!!! آقا این قضیه 2 ساعت بازی دو ساعت استراحت تو جاسپر چقدر به چقدر شده؟

من شارژر باطری جویستیک ایکس باکس رو نخریدم ولی می خوام از باطری های قلمی قابل شارژ استفاده کنم، این باطری هایی که میگم واسه دوربین دیجیتالیه که شارژرشم روشه هم باطری ها و هم شارژره پدر مادر داره، بازم می گم باطریه قلمیه ها لیتیوم نیست، روی این باطری ها نوشته شده AA+ یکمم اندازش از باطری های معمولی بزرگتره اما جا میشه توی کنترل. می خوام ببینم برای دسته مظر نیستش که؟ مشخصات باطریه اینه:

Energizer, Rechargable
2500 mAh
nickle - metal hydride

sonixax
10-10-2009, 16:34
4 ساعت در روز که چیزی نیست! مخصوصا اگه یه ضرب پشت سر هم نباشه که حال نمیده!!! آقا این قضیه 2 ساعت بازی دو ساعت استراحت تو جاسپر چقدر به چقدر شده؟

nickle - metal hydride

بابا آدم 4 ساعت یک ضرب بازی کنه اینطوری میشه : :34:

من میگم مثلا اگر 3 ساعت و 59 دقیقه یک ضرب بازی کردم بعد یه 30 دقیقه استراحت بدم بهش باز شروع کنم مشکلی برای دستگاه پیش میاد ؟

SamGun
14-10-2009, 13:24
سلام خدمت تمام دوستان که در این فروم زحمت میکشند من یک سوال خدمت شما عزیزان داشتم من xbox مو از دوبی اوردم مال آخرای 2006 هست دستگاه این و من دو سال پیش گرفتم دو بار خراب شده یعنی سه چراغ داده اول که درستش کردم یه اینتر کولر گرفتم بعد دستگاه رو برای اولین بار بعد از تعمیر روشن کردم به مدت 45 دقیقه بعد دستگاه رو برای نیم ساعت استراحت میدادم تا یکی دو هفته همینجوری بود تا یه بار دیگه بعد از 15 دقیقه بازی کردم تصویر هنگ کرد وتیکه تیکه شد تصویر ومیگم بعد سریع خاموشش کردم وبعد از خاموش شدن کمی استراحت بش دادم دوباره روشنش کردم درست شد راستش دیگه می ترسم ازش استفاده کنم که دوباره سه چراغ بشه ولی از این مدتی که باش سرو کار داشتم تقریبا فکر میکنم دلیلش بخاطر ولتاژ داخلی دستگاه بخاطر نصب اینتر کولر باشه دفه ی اول برای تعمیر هم که رفت تصویر هنگ کردو تیکه تیکه شد می خوام این کارو بکنم (من رشتم الکترونیک هست) اینتر کولرو برقشو از منبع ولتاژ بیرونی بگیرم و زیر کنسول هم دو تا فن که اون هم از بیرون تغزیه می شه بزارم که یه انتر کولر درپشت وتا فن در زیر کنسول وتغذیه خارجی برای گرما وپیش نیامدن مشکل در ولتاژ داخلی دستگاه ببخشید دیگه خوب می خواستم نظر شما ها هم بدونم حتما مرا راهنمایی کنید ممنون

کار درستیه ولی حتما باید فن هایی که شما میخواین در زیر دستگاه بزاریدا دمنده باشه نه مکنده !!!

البته اونطوری هم که فکر میکنید این کار نیاز مبرمی نداره و با همون 12 ولت کردن و بریدن توریه فلزی پشت دستگاه دیگه مشکلی نخواهید داشت.

تا اونجایی که من تو این فروم ها خوندم نصب فن گرچه برقش رو از بیرون از دستگاه بگیری برای ایکس باکس مضره!! فقط روش 12 ولت کردن فن های خود دستگاه توصیه شده که خیلی جیگر می خواد انجامش، مثل عمل جراحی اعصابه! لحیم کاری باید روی خود دستگاه انجام بشه! حالا این چیزیه که من شنیدم!

من تازه یه دستگاه ایکس باکس 360 ارکید با برد جاسپر خریدم، با خوندن این فروم ها اصلا پشیمون شدم که چرا 270 تومان پول بی زبون رو دادم واسه دستگاهی که فقط 1 ماه درست کار میکنه! یعنی واقعا هیچ راهی برای سالم نگه داشتن دستگاه نیست؟ جالب اینجاست که من قبل از اینکه از این جریان خبر داشته باشم به یه نفر دیگه هم توصیه کردم که این دستگاه رو بگیره، متاسفانه مال اون بوردش فالکون هست و مدلش الیت، حالا مثل اینکه اونا زودتر به این مشکل بر می خورن!؟ اونوقت طرف میاد یقه من رو می چسبه!؟!! ترو به خدا یه راهی پیشنهاد بدید که حداقل این دستگاه تا 1 سالی به ما کار بده!

اما نا گفته نمونه که واقعا دستگاه باحالیه، من یکی که خیلی باحاش تا به اینجا حال کردم. فقط حس می کنم درایو دی وی دی رامش موقع بازی های سنگینی مثل جی تی ای آی وی خیلی سر و صدا میکنه یه چیزی تو این مایه ها: چچق چق چق! این طبیعیه؟ یه مورد دیگه این سر و صدا موقع لود بازی ها به گوش می خوره! با توجه به این که دستگاه نو هستش یکم صدا غیر طبیعی نیست؟

راستی اینای که اینقدر مطمئن در مورد دمای دستگا هشون نظر میدن و میگن دماش فلان قدره، از کجا دمای دستگاه رو می فهمن؟

راستی آخرین سوالم هم اینه که: چون دستگاه من آرکید هست و هارد نداره من مجبورم بازی ها رو از روی دی وی دی بازی کنم، آیا باید فقط به صورت افقی از دستگاه استفاده کنم؟ می خوام کمترین فشار به دستگاه بیاد.

تمام راه حل هایی که باعث میشه کنسول سالم بمونه رو در صفحه ی اول ذکر کردیم.شما کامل بخونید متوجه میشید.

صدای درایو به خاطر ضعیف بودن اون هست و همچنین نامرغوب بودن جنس DVD 9 ها.

با دما سنج لیزری میشه متوجه شد.

بهتره به صورت افقی بازی دستگاه رو قرار بدید.چون درایو Xbox 360 تو حالت افقی ثبات بهتری داره.

سلام دوباره خدمت دوستانم من می خوام یه water cooler درست کنم که تقریبا دماش دورو ور 5 تا 10 درجه سانتیگراد باشه با هیتسینگ وصلش کنم به یک فن که فن بالای هیتسینگ قرار میگیره وفن رو که به هیتسینگ که دماش 5 تا 10 درجس با باد فن به داخل دستگاه بره (از زیر دستگاه) بعد از پشتم که باد گرم میاد بیرون حالا دوتا سوال به وجود می یاد که با توجه که به این باد سرد مشکلی برای قطعات داخل دستگاه به وجود نمی یاره ویا اینکه قطعات عرق نمی کنه وبرای دستگاه مضر باشه ممنمون

دمای زیر 20 درجه برای GPU دستگاه Xbox 360 تقریبا یه عمل مضر به حساب میاد. همانطور که یکی از دوستان با کاهش دمای زیاد

دستگاه با لرزش تصویر شدیدی روبه رو شده بود.

توصیه نمیشه.

خواهشا به صفحات قبلی هم یه نگاهی بندازید! من کلی سوال پرسیدم تو صفحه قبل!

من شارژر باطری جویستیک ایکس باکس رو نخریدم ولی می خوام از باطری های قلمی قابل شارژ استفاده کنم، این باطری هایی که میگم واسه دوربین دیجیتالیه که شارژرشم روشه هم باطری ها و هم شارژره پدر مادر داره، بازم می گم باطریه قلمیه ها لیتیوم نیست، روی این باطری ها نوشته شده AA+ یکمم اندازش از باطری های معمولی بزرگتره اما جا میشه توی کنترل. می خوام ببینم برای دسته مظر نیستش که؟ مشخصات باطریه اینه:

Energizer, Rechargable
2500 mAh
nickle - metal hydride

تمام باطری های AA قلمی هستن. اندازه ی بزرگ تر به خاطر Rechargeable بودن اون هست که مشکلی نداره.

nickle metal hydride هم به نوع زغال داخل اطری میگن که قبلا از Nickle Cadmium استفاده میشد .

بیشترین میزان آمپر در باطری های AA هم 2700 mAh است که ماله شما هم خوبه.

برای شارژ این باطری هم شما باید بعد از اتمام کامل شارژ اون رو به میزان 15 ساعت و نیم شارژ کنید

SamGun
14-10-2009, 13:27
بابا آدم 4 ساعت یک ضرب بازی کنه اینطوری میشه : :34:

من میگم مثلا اگر 3 ساعت و 59 دقیقه یک ضرب بازی کردم بعد یه 30 دقیقه استراحت بدم بهش باز شروع کنم مشکلی برای دستگاه پیش میاد ؟

نه شما 6 ساعت بازی کن بعد یک ساعت استراحت بده.

استاندارد کار با Xbox 360 شش ساعت به طور مداوم هست. البته در بازی نه در فیلم دیدن و موسیقی گوش دادن.

pedram_sad
14-10-2009, 14:04
حرف سعید جان هم متین
اما من و دوستانم که 5 نفری میشیم و 15 ماهی میشه کنسول خریدیم روزی 12 تا 13 ساعت کنسول روشنه و برای هیچ کدوممون تو این 15 ماه هیج اتفاقی حتی کوچک هم نیفتاده

pedram_sad
14-10-2009, 18:44
اینم برای دوستانی که از RROD میترسن
چیز زیاد بدی هم نیستا
80 تا achive داده

sonixax
14-10-2009, 18:47
چیز زیاد بدی هم نیستا
80 تا achive داده

اینی که گفتی یعنی چه ؟

SamGun
14-10-2009, 22:14
اینی که گفتی یعنی چه ؟

یعنی اینکه وقتی 3 چراغ قرمز شدی 80 امتیاز به خاطر سرویس کردن دهنه Xbox 360 بهت میدن :31:

چیز زیاد بدی هم نیستا
80 تا achive داده

از دست تو پدرام

:16::16::16::16::16::16::16:

sonixax
15-10-2009, 02:15
یعنی اینکه وقتی 3 چراغ قرمز شدی 80 امتیاز به خاطر سرویس کردن دهنه Xbox 360 بهت میدن :31:

از دست تو پدرام

:16::16::16::16::16::16::16:

و این 80 امتیاز به چه دردی میخوره ؟

pedram_sad
15-10-2009, 02:22
و این 80 امتیاز به چه دردی میخوره ؟
جدا نگرفتی با مارو گرفتی ؟ :31:

بابا برای خنده و تفریح و این ها بود طراحی این عکس :46:

___lord___
10-11-2009, 13:41
خودمونيما بچه ها چه قد احساس خطر ميكنن از بابت 3 چراغ شدن:31:

بايد بگم زياد وسواس از خودتون نشون ندين اين وسواس ممكنه نه تنها باعث زياد شدن عمر دستگاه بشه بلكه باعث فرت شدن(3 چراغ ) بشه:31:

اين توصيه هاي آقاي يحيي رو انجام بدين درصد 3 چراغ شدن بسيار بسيار كم ميشه

ولي خودمونيما ps3 اين مشكلات رو نداره ها تنها مشكلش قيمته البته نه تنها قيمت خودش بلكه قيمت بازياش كه گاهي اوقات قيمت بازي هايي كه تازه ريليز ميشن به يك چهارم قيمت دستگاه هم ميرسه:31:و اين يعني فاجعه براي قشر متوسط:31:

و در اخر هم زياد فكرتون رو مشغول دستگاهتون نكنين و با خيال راحت از دستگاهتون لذت ببرين

قبل از روشن كردن دستگاه اين دعا رو بخونين

اللهم احفظ كنسولنا من شر كل مشاكل 3 چراغه برحمتك يا ارحم الراحمين:31:
اينجوري خدا هم هواتونو داره:31:

SamGun
10-11-2009, 22:06
خودمونيما بچه ها چه قد احساس خطر ميكنن از بابت 3 چراغ شدن:31:

بايد بگم زياد وسواس از خودتون نشون ندين اين وسواس ممكنه نه تنها باعث زياد شدن عمر دستگاه بشه بلكه باعث فرت شدن(3 چراغ ) بشه:31:

اين توصيه هاي آقاي يحيي رو انجام بدين درصد 3 چراغ شدن بسيار بسيار كم ميشه

ولي خودمونيما ps3 اين مشكلات رو نداره ها تنها مشكلش قيمته البته نه تنها قيمت خودش بلكه قيمت بازياش كه گاهي اوقات قيمت بازي هايي كه تازه ريليز ميشن به يك چهارم قيمت دستگاه هم ميرسه:31:و اين يعني فاجعه براي قشر متوسط:31:

و در اخر هم زياد فكرتون رو مشغول دستگاهتون نكنين و با خيال راحت از دستگاهتون لذت ببرين

قبل از روشن كردن دستگاه اين دعا رو بخونين

اللهم احفظ كنسولنا من شر كل مشاكل 3 چراغه برحمتك يا ارحم الراحمين:31:
اينجوري خدا هم هواتونو داره:31:

آره خب ولی کلا چون ممکنه خیلی از دوستان دیگه قادر به خرید کنسول دوباره نباشن از این بابت خیلی استرس دارن.

Sony چون سابقه ی کنسول های بازیش 5 سال بیش تر از MS هست به خاطر همین بهتر میدونه چیکار کنه

که نه سیخ بسوزه نه کباب !!!

shahab.fattahi
29-12-2009, 16:01
مرسی.خیلی باحالید.منم تصمیم گرفتم یه xbox360 elite jasper بخرم.همیشه دعا رو میخونم تا کنسول سلامت بمونه.:31:

Gam3r
31-12-2009, 21:50
يكي از بهترين تاپيك هايي كه ديدم
فوق العادست

ميگم من هر موقع اسم سه چراغ قرمز رو ميشنوم تنم ميلرزه ، حالا سه چراغ بشه يه ديو دو سر مياد تورو ميخوره ؟ :31:

generaltj
31-12-2009, 22:43
خدا لعنت کنه اونی رو که ایده داد تا با سه چراغ شدن خرابی رو نشون بده؟
مگه با یه چراغ زرد یا رنگ دیگه ای حل نمیشد؟؟؟؟؟؟!!!

sonixax
01-01-2010, 03:47
خدا لعنت کنه اونی رو که ایده داد تا با سه چراغ شدن خرابی رو نشون بده؟
مگه با یه چراغ زرد یا رنگ دیگه ای حل نمیشد؟؟؟؟؟؟!!!

[دا لعنت کنه مایکروسافت رو که سری اول رو آشغالی تولید کرد که تا ابد ترس سه چراغه توی وجود ما میمونه .

KING OF GTA
07-01-2010, 20:26
سلام به دوستان گلم من دوتا فن کامپیوتر دارم که منبع تغذیه برق از بیرونه(از کنسول نیست)میخواستم ببینم این فن هارو پشت یا زیر XB360وصل کنم راستی اگه وصل کردم هواببره تو یا هوا بده بیرون میخوام روی قابش نصب کنم پشت یا زیر>!!!!.اصلا موثره؟؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

CATALONIA
22-01-2010, 18:22
اين كه يحيي جان تو پست اول گفته يعني مشكل از كجا بوده كه يارو تا دستگاه رو براي اولين بار روشن كرده سوخته ؟‌

sonixax
22-01-2010, 18:25
اين كه يحيي جان تو پست اول گفته يعني مشكل از كجا بوده كه يارو تا دستگاه رو براي اولين بار روشن كرده سوخته ؟‌

از شانس بد :31:

roteal2007
04-02-2010, 19:25
کول پد رو پیشنهاد میکنید؟؟؟

shab_2008
04-02-2010, 19:37
کول پد رو پیشنهاد میکنید؟؟؟
به هیچ وجه از کول پد استفاده نکنید چون مفید که نیست هیچ تازه مضر هم هست.
شما اگه روی گرم شدن کنسولتون وسواس دارید میتونید فنهای خود کنسول را 12 ولت کنید که بهترین روش کولینگ x360 تا به امروز همینه.

mohammad12807
14-05-2014, 13:16
سلام دوستان
من ایکس باکس اسلیم (-- شده گرفتم)حالا نمیدونم اگه به ایکس باکس لایو وصل بشم -- میپره یا نه لطفا کمک کنید

منظورم اینه که ---- میپره یا نه

SamGun
14-05-2014, 22:52
سلام دوستان
من ایکس باکس اسلیم (-- شده گرفتم)حالا نمیدونم اگه به ایکس باکس لایو وصل بشم -- میپره یا نه لطفا کمک کنید

منظورم اینه که ---- میپره یا نه

شما کنسول J-Tag شده خریدی یا درایو هـک شده ؟

برای مورد اول مشکلی در کپی خور بودن دستگاه پیش نمیاد چون در اولین اتصال به لایو بن خواهید شد

اما برای مورد دوم بستگی به ورژن داشبورد شما داره و همچنین ورژن LT روی درایور دستگاه

لطفا برای باقی سوالات از تاپیک تمامی مسائل و مباحث مربوط به هـک کنسول Xbox 360 (فقط اینجا) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده نمائید .

با سپاس

pharm
07-07-2014, 22:38
الان بازی هارو نامردا فروشنده ها با سرعت 99X رایت میکنن لنزها خراب بشه ببری پیششون درست کنن 100 تومن بازی خوب فقط باید ادم با سرعت 2.4 خودش رایت کنه من خودم که رایت میکنم بازی با ارامش اجرا میشه لنز هم هیچ مشکلی براش پیش نمیاد

SamGun
28-08-2014, 17:59
الان بازی هارو نامردا فروشنده ها با سرعت 99X رایت میکنن لنزها خراب بشه ببری پیششون درست کنن 100 تومن بازی خوب فقط باید ادم با سرعت 2.4 خودش رایت کنه من خودم که رایت میکنم بازی با ارامش اجرا میشه لنز هم هیچ مشکلی براش پیش نمیاد

خراب شدن لنز یک مشکل جانبی هست , اصلی ترین مشکل کپی کنندگان بازی ها نبود زمان کافی و وجود رقابت شدید در سرعت تکثیر و پخش بازی هاست

که نمیزاره خیلی ها به کیفیت جنس نگاه کنن و کمیت رو بر کیفیت ترجیح میدن

saeedfweb
18-09-2014, 09:39
درود بر شما
لطفا درمورد نحوه رایت کردن و نرم افزارهایی که این قابلیت را دارند بیشتر توضیح بدهید
و سئوال دوم: ممکن است همین DVD بازی موجود (دانلود نکنیم) را دوباره رایت کنیم که قابل اعتماد باشد؟
سپاس

SamGun
19-09-2014, 14:02
درود بر شما
لطفا درمورد نحوه رایت کردن و نرم افزارهایی که این قابلیت را دارند بیشتر توضیح بدهید
و سئوال دوم: ممکن است همین DVD بازی موجود (دانلود نکنیم) را دوباره رایت کنیم که قابل اعتماد باشد؟
سپاس

آموزش های مختلف در انجمن هست

یک سرچ کوچیک بفرمائید

نه نیازی به این کار نیست , بهتره از اول از جای مطمئن خریداری کنید

saeedfweb
20-09-2014, 10:40
بنده به تازگی xbox ی خریداری نموده ام
در مبحث نگهداری و استفاده دو پرسش دارم که راهنمایی بفرمایید سپاسگذار خواهم شد

پرسش نخست:
در بازی هایی که خریداری کردیم جایی برای خروج وجود ندارد.
خواهشمندم یک آموزشی در باره خروج از یک بازی؛ خارج کرده DVD و همچنین گذاردن یک DVD راهنمایی بفرمایید.
(البته به صورت عادی استفاده کردم اما در اینترنت انقدر xBox را لوس بار اورده اند که فکر کردم شاید روش های عادی اشتباه است)

و پرسش انتها:

ما میز تلویزیونی که داریم یک قسمت دارد که هر چهار طرفش باز است. ولی xBox را داخلش بگذاریم یک سانتی متر فاصله خواهد داشت با
بالای میز
اگر دمنده ای تعبیه کنم انتهای این بخش تا یک جریان مصنوعی هوا درست کنم؛ می شه دستگاه رو توی اون محفظه گذاشت؟

درود و سپاس