PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کار نکردن دی وی دی رام در ویندوز

SonyEricsson
13-09-2009, 01:17
سلام، مشکل من اینه که CD-ROM تو داس می خونه اما تو ویندوز وقتی میخواد سی دی بخونه هنگ میکنه و به خاطر این مشکل بعضی اوقات صفحه آبی میاد و مرگ!!!!!! سیستم ریست میشه...

مشکل چیه؟ اینم گزارش از وضعیت دی وی دی رام با برنامه Nero info

تقصیر من نیست Attach file برداشتید//

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

وقتی هم به event viewer میرم این خطا رو برای دی وی دی رام میده:

The driver detected a controller error on \Device\CdRom0.

khark11
14-09-2009, 13:38
يه وندوز عوض كني حله:46:

زياد پيش اومده اينا! با تعويض ويندوز حل ميشه!

تازگيا رم كه عوض نكردي؟

p_samimi
20-09-2009, 14:32
از اونجایی که با pioneer زیاد دستو پنجه نرم کردم میتونم بگم بعضی وقت ها این برند با بعضی آنتی ویروس ها مشکل دار میشه.
مخصوصا با kaspersky.
اگه خواستی قبل نصب مجدد ویندوز و اگه آنتی ویروس داری اون رو واسه یک مدت غیر فعال کن ببین چی میشه.
نشد احتمالا با نصب ویندوز مشکل حل میشه.

Diego
20-09-2009, 15:05
سلام، مشکل من اینه که CD-ROM تو داس می خونه اما تو ویندوز وقتی میخواد سی دی بخونه هنگ میکنه و به خاطر این مشکل بعضی اوقات صفحه آبی میاد و مرگ!!!!!! سیستم ریست میشه...

مشکل چیه؟ اینم گزارش از وضعیت دی وی دی رام با برنامه Nero info

The driver detected a controller error on \Device\CdRom0.

صفحه ی مرگ نشونه ی مشکل سخت افزاریه.

khark11
21-09-2009, 08:44
صفحه ی مرگ نشونه ی مشکل سخت افزاریه.

هميشه اينجوري كه شما فرمايش ميكنيد نيست!

گاهي نصب درايور اشتباهي هم ميتونه مشكل آفرين باشه! يا خيلي اشكالات نرم افزاري ديگه ميتونه Blue Screen رو نمايش بده ولي عمده اشكالات سخت افزاريه

p_samimi
21-09-2009, 10:16
من هم نظرم اینه که همیشه صفحه آبی برای مشکل سخت افزاری نیست.
حالا نمیدونم دوستمون اصلا به چه نتیجه ای رسیده.
من حتی به ایشون پیشنهاد میکنم که اگه درایور جدید برای مادربورد نصب کرده اون رو پاک کنه و درایورهای جدیدتر و یا اورجینال رو نصب کنه.
بعضی مشکلات به سبب تداخل IDE Controler و اگه ساتا باشه Sata Controler پیش میاد.

p_samimi
21-09-2009, 10:20
فکر کنم این Controler ها در ارتباط با چیپ اصلی مادربورد باشه.
درایورش رو آپدیت کن و یا اورجینالش رو بریز.
در ضمن بگو مادربردت چیه؟

amd>intel
21-09-2009, 10:23
بهتر هست اول با تعویض ویندوز شروع کنید .

p_samimi
21-09-2009, 10:58
بهتر هست اول با تعویض ویندوز شروع کنید .
با احترام به دوست خوبمون.
باید بگم من خودم تا 3 4 سال پیش هر چی میشد اول ویندوز عوض میکردم.
و واقعا بهترین راه بود.
ولی بعدش با خودم گفتم که پاک کردن صورت مسئله دیگه بسه.
از اون به بعد هر مشکلی پیش میومد واقعا سعی میکردم حلش کنم.وگزینه آخر نصب ویندوز بود.
تازه! نصب مجدد ویندوز یک خوبیه دیگه هم داشت و اینکه بعضی نرم افزارهای Expire شده دوباره فعال میشدند.
ولی فکر کنم حل کردن مشکل بهتر از پاک کردن صورت مسئله هست.تو این 3 4 سال شاید 2 بار ویندوز عوض کرده باشم.
در صورتی که قبلش به مدد از نرم افزار Norton Ghost هفته ای یک بار رو شاخش بود.
این فقط نظر من بود.
با احترام به نظر سایرین.

Diego
21-09-2009, 13:01
هميشه اينجوري كه شما فرمايش ميكنيد نيست!

گاهي نصب درايور اشتباهي هم ميتونه مشكل آفرين باشه! يا خيلي اشكالات نرم افزاري ديگه ميتونه Blue Screen رو نمايش بده ولي عمده اشكالات سخت افزاريه

من هم نظرم اینه که همیشه صفحه آبی برای مشکل سخت افزاری نیست.

صفحه مرگ کلا اشاره به خطاهای سخت افزاری و هر چیزی مربوط به سخت افزار هست.(که همونطور که دوستمون khark11 گفتند درایور هم شاملش میشه)
و مشکلی که صرفا نرم افزاری باشه اصلا باعث چنین کرش مرگباری نمیشه.

caused by physical faults such as faulty memory, power supplies, overheating of computer components, or hardware running beyond its specification limits.

p_samimi
21-09-2009, 13:37
من با این قضیه مخالفم که صفحه آبی حتما سخت افزاری هست.
یک مثال :وقتی یک هارد که روش ویندوز هست رو به یک مادربرد میزنی 80% بالا نمیاد و صفحه آبی میده.
بعد وقتی رو همین هارد ویندوز جدید بریزی راحت بالا میاد و مشکلی نداره.
نتیجه : ما در این مثال با مشکل سخت افزاری برخورد نکردیم و فقط مشکل از نا همخوانی Controler هارد بود (نرم افزاری)

وقتی میشه گفت مشکل سخت افزاریه که شما نیاز به تعمیر یا تعویض یک قطعه سخت افزاری باشید حالا چه به دلیل خرابی قطعه یا به دلیل ناهمخوانی قطعات با یکدیگر

همه ی اینها رو گفتم که بگم مشکل نرم افزاری هم باعث صفحه آبی میشه حالا ممکنه اون نرم افزار یک درایور باشه.

Diego
21-09-2009, 13:50
من با این قضیه مخالفم که صفحه آبی حتما سخت افزاری هست.
یک مثال :وقتی یک هارد که روش ویندوز هست رو به یک مادربرد میزنی 80% بالا نمیاد و صفحه آبی میده.
بعد وقتی رو همین هارد ویندوز جدید بریزی راحت بالا میاد و مشکلی نداره.
نتیجه : ما در این مثال با مشکل سخت افزاری برخورد نکردیم و فقط مشکل از نا همخوانی Controler هارد بود (نرم افزاری)

وقتی میشه گفت مشکل سخت افزاریه که شما نیاز به تعمیر یا تعویض یک قطعه سخت افزاری باشید حالا چه به دلیل خرابی قطعه یا به دلیل ناهمخوانی قطعات با یکدیگر

همه ی اینها رو گفتم که بگم مشکل نرم افزاری هم باعث صفحه آبی میشه حالا ممکنه اون نرم افزار یک درایور باشه.

شما پست من رو با دقت نخوندید...من گفتم مشکلات سخت افزاری و مشکلاتی که به نوعی به سخت افزار مربوط میشود.(همونطور که گفتم شامل درایور هم میشه).
معلومه که اگه من hdd سیستمم رو که توش درایورهای سخت افزاری متفاوتی از سیستم شما نصبه به pc شما وصل کنم و سیستم شما رو با اون بوت کنم 100% مشکل تداخل درایور ها پیش میاد.کاملا بدیهیه!

من ارتباط این قضیه رو با کنترلر هارد متوجه نشدم.(چون این عمل نتیجه ی بوت با درایور های اشتباه هست).
ضمن اینکه کنترلر هارد یک مدار سخت افزاریه و من منظورتون رو از کنترلر هارد نرم افزاری نفهمیدم.بیشتر توضیح بدید.

p_samimi
21-09-2009, 16:00
معلومه که اگه من hdd سیستمم رو که توش درایورهای سخت افزاری متفاوتی از سیستم شما نصبه به pc شما وصل کنم و سیستم شما رو با اون بوت کنم 100% مشکل تداخل درایور ها پیش میاد.کاملا بدیهیه!

.

من عرض کردم 80% .چون اگه چیپ اصلی مادربرد شما با مادربرد من یکی ویا در یک رنج باشه احتمال بالا آمدن سیستم زیاد هست.
منظورم از یک رنج مثلا Nforce4 , Nforce4 Ultra هستش.

اما منظور از controller نرم افزاری چیه؟ (یا به قولی درایور Controler)
منظورم همون DLL, sys,.. هایی هست که برای شناساندن controler به windows نصب میشه.

حتی تا چند وقت پیش داخل جعبه مادربرد فلاپی این controler هارو برای هارد Sata میگذاشتند.
و در حال حاضر تا حد زیادی به طور مقدماتی Windows تشخیص میدهد و برای حالت بهینه بعد از نصب درایور چیپ اصلی مادربرد این درایور ها نصب میشوند.
گاهی هم آپدیت آنها در سایت سازنده مادربرد گذاشته میشود که حجمی زیر 1 Mb دارند.

Diego
21-09-2009, 16:29
خوب شما هم که دارید حرف منو تاًیید میکنید دیگه...من گفتم اشکالات سخت افزاری+درایور ...
وگرنه یک مشکل صرفا نرم افزاری نمیتونه باعث بروز چنین خطائی بشه.چون این خطا میگه که سیستم رو خاموش کنید که از آسیب به سیستم جلوگیری بشه...

khark11
22-09-2009, 14:04
Blue Screen ممكنه عوامل متعددي داشته باشه! ولي اينكه بعضي وقت ها يه سخت افزار سالمه و با نصب درايور اشتباهي هم اين صفحه نمايش داده ميشه، ميتونيم نتيجه بگيريم كه با توجه به اينكه اين سخت افزار سالم هست و مشكلي نداره پس اشكال نرم افزاريه!

البته يه كم سفسته شد اين حرف من ولي حقيقت داره! يه جاي ديگه خوندم به درايورها ميگن ميان افزار!!

به نظر شما دوستان، ميان افزار به چي ميگن؟ كسي از دوستان ميتونه يه مثال واسه ميان افزار نام ببره؟