PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال بسیار ساده

tohidkh
12-09-2009, 16:31
سلام.
دو تا خط موازی داریم (1 و 2)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خط سبز، فاصله عمودی بین دو خط هست.
میخوام رابطه اینو بدونم.
اینو هم اضافه کنم که شیب خط رو در دست داریم.
به اضافه X و Y.
یه رابطه کلی
چون میخوام براش برنامه بنویسم.

ممنون :11:

ashlee_m20
13-09-2009, 17:47
سلام ببین شما باید میگفتی که چه رابطه ای می خوای منظورم رابطه بین چی و چی؟
ولی اگه رابطه بین اون دو خطی که با یک خط سبز به هم وصل شده رو بخوای باید اول روی خط 1 یک نقطه مثلا همان محل تقاطع خط سبز با خط1 رو در نظر بگیری به اسم A مختصات x y z این نقطه رو داشته باشی بعدش یک نقطه روی خط 2 در نظر میگیری به اسم B
بعدش بردار AB رو بدست میاری بعدش دو نقطه روی یکی از این خط ها در نظر می گیری که بتونی برداری موازی این دو خط رو بدست بیاری بعد قدر مطلق AB رو ضرب در اون بردار موازی این دو بردار می کنی تقسیم بر خودش میکنی
شرمنده پیچیده شد اخه شما مختصات هیچی رو به من ندادی

tohidkh
13-09-2009, 22:44
سلام ببین شما باید میگفتی که چه رابطه ای می خوای منظورم رابطه بین چی و چی؟
ولی اگه رابطه بین اون دو خطی که با یک خط سبز به هم وصل شده رو بخوای باید اول روی خط 1 یک نقطه مثلا همان محل تقاطع خط سبز با خط1 رو در نظر بگیری به اسم A مختصات x y z این نقطه رو داشته باشی بعدش یک نقطه روی خط 2 در نظر میگیری به اسم B
بعدش بردار AB رو بدست میاری بعدش دو نقطه روی یکی از این خط ها در نظر می گیری که بتونی برداری موازی این دو خط رو بدست بیاری بعد قدر مطلق AB رو ضرب در اون بردار موازی این دو بردار می کنی تقسیم بر خودش میکنی
شرمنده پیچیده شد اخه شما مختصات هیچی رو به من ندادی
ممنونم دوست من بابت جوابتون.
حقیقتش اینه که من میخوام یه برنامه بنویسم که اون خط سبز رو بدست بیارم؛
و در بین متغیرها فقط، X و Y وشیب رو داریم.
در اون فرمولی هم که من در تاپیک زیر دادم، a,b وجود دارند...... که به درد من نمیخوره....

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یه نگاهی بکنید بی زحمت به این
ممنون :11:

ashlee_m20
16-09-2009, 17:23
باشه من فکر کنم روش بعدش اگه پیدا کردم بهت خبر میدم شمارتو به این id سند کن تا بتونم خبرت کنم tyler_x2