PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریست شودن کامپیوتر در موقعه کار با کامپیوتر!!!!!

sinaset
11-09-2009, 17:54
سلام دوستان
اقایی یکی از بزرگترین مشکلات که من از همون اولین کامپیوتر که خریدم مشکل ریستارت بود
یکی از بدترین و عصاب خورد کن ترین مشکلات کامپیوتری
البته بیشتر موقع پی می بردم به مشکلات ولی ...

الان حدود 3 تا 4 روز کامپیوتر من ریست می شه
موقعه کار با اینترنت و کار با کامپیوتر ( منظورم از با کامپیوتر کپی پیست و نصب و اجر و عکس . .. کارهایی معمولایی)
تا به الان حدود 3 تا 4 ویندوز رو عوض کردم
البته هر بار که عوض می کنم بهتر میشه ولی بازم دوبار از اون ریستارت ها میاید برم
جاهایی رم رو عوض کردم فن سی پی یو رو باز و به حالت صحیح بستم فنی ها گرد گیری شود ویندوز چند بار عوض شود
فیش موس یو اس بی رو جاش رو عوض کردم فیش هارد رو به یه وردی دیگه زدم و...
احتمال می دادم ویروس باشه شاید هم باشه درست نمی دونم
ولی اخرین نسخه کاسپر رو نصب و چک کردم . و نسخه 3 نود نصب و اپدیتش کردم و چک کردم
چند برنامه چک کنند جاسوسی و هک رو نصب و چک کردم
چندنین نرم افزار بهینه ساز دانلود و چک کردم
نرم افزار مروگر رو عوض کردم اول اپرا داشتم و بعد فایر فکس کردم ( فرقی نکرد)
دیشب کلی برنامه دانلود کردم الان هم دارم بازم دانلود می کنم ....

البته الان تعداد دفعات ریست پایین امد شاید یکی ولی همون یکی کلی ضرر بهم می زنه
خوب میرم سر یه مبحث دیگه
حدود 3 تا 4 روز مودم ای دی اس خریدم ( از دیال اپ امد رویه ای دی اس ال)
روز اول ازش استفاده کردم مشکلی نبود در ریستارت
( نوع وصل شودم به اینترنت از نوعی دایمی یعنی هر وقت کامپیوتر بیاد بالا اونلاین باشم )
و نوع فیش وصل شوده به اینترنت از نوع usb بود
اخر روز دوم یکی از اعضا خانوامون با کامپیوتر کار می کرد که گفت دیشب چند بار کامپیوتر ریست شود
از اون روز به بعد مشکل هاد تر شود ( از یکی دو هفته قبل هم همین جوری شود بود ولی الان هاد تر شود بود)
من یه روز نشتسم پاش و باقی مواردی که بالا گفتم ....
من چند تغییرات انجام دادم
الان از حالا دایمی در امدم و به حالت کانکشن رفتم
و امروز نوع ارتباط رو از نوع فیش lan کردم یعنی از حالت usb به lan تغییر دادم
و اما مشکلات ریستارت
مثلان من یک فایلی 300 مگی رو بزارم برای دانلود و لینکش غیر مستقیم نباشه اون وقت......
یک چیزی تویه همه ریستارت ها مشترکه ( چه قبل ویندوز عوض کردن چه بعد ویندوز عوض کردن)
وقتی کامپیوتر ریستارت می شه وقتی که ریستارت شود و از دوبار خواست بیاد بالا تویه لود ویندوز همون موقعه از دوبار ریستارت می کنه ( در واقع همشون دوبار ریستارت می کنه یه بار تویه خود ویندوز و یه بار تویه لود ویندوز )
متاسفانه دیشب کامپیوترم ریستارت شود و موقعه که ریستارت شود هم فایلی 284 مگیم پرید ( البته قابلیت ادامه دادن داشته ولی برنامه اپرا بالا نیومد که بشه ادامه داد ) و هم صدا قطع شود و هرکاریش هم کردم درایورش نصب نشود ( البته کارت صدا نسوخته با ویندوز سون تست کردم سالم بود)
ولی صدا نصب نشود الان مجبورم یه بار دیگه ویندوز کنم
یه نفر بهم گفتش که شاید به دلیلی زیاد روشن بودن کامپیوتر چنینی اتفاقی می افته
من معمولان از ساعت 12 یا 11 کامپیوتر روشنه تا ساعت 4:45( البته تازگی تا نسب شب روشنه)
ولی دیشب ساعت 11:30 بود که اولین ریستش رو زد موقعه دانلود از اینترنت
و موقعه که می خواستم یه چندتا کار با کامپیوتر انجام بدم
حالا شاید یکی بگه شاید سیستم زیاد بهش فشار میاید هنگ می کنه
من اتفاقان بعدش که بالا اومد بعد از چند ساعت چند تا برنامه باز کرده بودم و حدود 80 درصد و حدود 1 گیگ رم درگیر بودن و فشار روش بود ولی مشکلی پیش نیومد
از همون دیشب تا الان کامپیوتر ریست نشوده
در موردهوایی اتاق هم تا ساعت 11 تا 12 کولر اتاق روشنه و اتاق یخ هستش
تازگی ظهر ها بسته میشه و کولر جاهای دیگه خانه اینجا رو خنک می کنند شب ها کولر خنه بسته و کمی گرم میشه
در کیس باز هستش یک فن از نوع بزرگ برای دو رم گذاشتم و دو فن از نوع کوچیک برای تحویه پایین کارت گرافیک گذاشتم ( که تاثیرش زیاد تقریبان برای تحویه مادربرد و گرافیک بدون فن دما بالا میره)
به دلیلی حساسیت صدا فن دور دو فن رو به صورت دستی روی دور پایین گذاشتم

دوستان سرتون رو درد نیارم بازرید اخرین نکته رو هم بگم
شای دوستان بگن که از کی تا حالا اینطوری شوده
این موضوع از اورکلاک سی پی یو و رم شروع شود
من یه چند وقتی سی پی رو گذاشته بودم روی 3.55 و رم 1100 یه هچینی چیزی
بعد از چند روز یه دفعه کامپیوتر ریست شود البته امکان داره ربطی به اورکلاک نداشته باشه
و لی من پرفایلم رو به حالت دیفالت گذاشتم بعد از چند مدت از حالت دیفالت هم بازم ریست شود
فرق این ریست که خدمتون می گم با اون ریست اورکلاک اینکه در ریست بعد از اورکلاک وقتی کامپیوتر ریست می شه تویه صفحه لود گیر نمی کرد و لی در ریست که تازگی پیش امده اینطوری نیست و در لود ویندوز یک بار گیر می کنم

و این نکته اخر اخری رو هم بگم
قبل از اینکه این مدم ای دی اس ال رو بگیرم با مودم قبلی هم یه سری مشکلات داشتم
مثلان بعضی موقعه با کامپیوتر بالا می اومدم مودم اصلان کار نمی کرد و باید میرفتم مودم رو در می اوردم و تویه یک اسلات دیگه می زدم تا کار بکنه
و نکته اخر اینکه قبلان هم موقعه کار با اینترنت کامپیوتر ریستارت می شود ( یعنی بعد از اورکلاک)
باید ببخشید که خیلی طولانی شود
واقعان ممنون می شم راهنمایی بفرمایید
از صبر شکیباتون هم ممنون
با تشکر

aqronis
12-09-2009, 01:15
درود.
ظاهرا مشکل سخت افزاریه.
شما الان مودم dial up رو سیستمت هست یا نه؟ اگه هست که در بیار ببن بازم مشکل ادامه داره یا نه.
اگه ادامه داشت احتمالا از همون اورکلاکی هست که انجام دادی.
چون گذاشتن رم روی 1100 خیلیه!!!! مگر اینکه رمت 1066 باشه که خوب فرق زیادی با 1100 نداره و اور کردن بی معنیه.
شما حتما cpu رو تست کن. هرچند بعیده از cpu باشه. ولی به هر حال cpu رو روسیستم یکی از دوستان چک کن.
رم رو که گفتی عوض کردی اما شاید رمی که گرفتی خوب نباشه چون مشکلاتت بیشتر شده. پس رم رو هم تست کن یا رم یکی از دوستان رو رو سیستمت نصب کن.
در نهایت همه چی به مادربورد بر میگرده که احتمالا به خاطر اور کردن چیپستش نیم سوز شده.
اگه دسترسی به چیپ مادربورد داری نگاه کن ببین نوشته های روش سیاه شده یا هنوز سفیده و یا روش نقطه ها و برامدگی های سیاه ریزی ایجاد شده یا نه. اگه اینطوره از مادر بورده.
موفق باشید.

sinaset
12-09-2009, 22:44
سلام
من مشکلم رو چند جا مطرح کردم
امروز ظهر خودم متوجه مشکل شودم
تویه یک فرم دیگه جواب رو فرستادم
اینجا هم می فرستم همونه
راستی الان ساعت 11 هستش و من 5 ساعت خوردی استفاده می کنم مشکلی پیش نیومد به احتمال 98 درصد مشکلم حل شود
شما جواب نقل شود زیر رو بخونید ماله خودمه که ظهر تویه یه فرم دیگه فرستادم اینجام هم همون می فرستم و نظرتون رو هم بگیید ..

سلام دوستان
شکر خدا به نتیجه ها خیلی خوب رسید
و به احتمال 98 درصد مشکل رو پیدا کردم
حدود 2 تا 3 ماه بود وقتی فن پاور رو می دیدم بعضی موقعه ها نمی چرخید
اتفاقان همین چند وقت پیش هم با دوستم داشتیم سیستش رو چک می کردم که سیستم من هم همونجا بود گفتش که چرا فن پاورت نمی چرخه من بهش گفتم همینجوری بعضی موقعه نمی چرخه ( دلیلش رو نمی دونستم )
تا که رسید به امروز
امروز ظهر داشتم رم ها رو چک می کردم یه دفعه دستم خورد بالا کیس جایی که پاور هستش
دیدم به طوری خیلی زیاد بالا کیس گرمه دست زدم به پاور دیدم پاور اتیشه
نور اوردم انداختم روی فن پاور دیدم کار نمی کنه و فقط یه خورده تیکه می زنه ( اصلان نمی چرخید فقط انگار گیر کرده باشد هر چند ثانیه یک تیک کوچیک می زد)
حدود 2 تا 3 ماه بود من می دیدم بعضی موقعه فن پاور نمی چرخه
زیاد پیگرش نشودم گفتم شاید اتاق خنک اونم خاموش شوده
ولی الان متوجه شودم که فن خرابه
الانم که تویه این یک هفته بیشتر ریست شوده احتمالان دلیلش این بود که دیگه فن از کار افتاد یا در سطح خیلی کم کار می کنه

وقتی پاور رو باز کردم داخل پاور خیلی داغ بود چسباش هم کمی شل شودن بودن
جلویه کولر گرفتمش تا خنک بشه ....
اتفاقان یه فن همون اندازی داشتم اون رو ش گذاشتم جاش بستمش الان داره خوب کاره می کنم و دماش خنک شوده
الان یه ویندوز جدید نصب کردم و تا فعلان که مشکلی پیش نیومد

متخصص این چی می گن به نظر شما هم اشکال از فن پاور بود
احتمال می دم این چند وقت فن پاور یا کار نمی کرده یا چند دور کار می کرده و بعد خاموش می شود یا گیر می کرده ....

دوستان نظرشون رو اعلام کنند ........

tashakkor
12-09-2009, 23:57
چقدر طولانی توضیح دادین!!!!!!!!

p_samimi
26-09-2009, 00:36
حالا مشکل همون پاور بود آخر یا نه؟

sinaset
14-10-2009, 10:02
حالا مشکل همون پاور بود آخر یا نه؟
سلام دوست من
یه حدود 3 هفته این مشکل برطرف شده
ولی مثل اینکه دوباره برگشته
حدود 3 هفته پیش که خراب شده بود اشکال از فن پاور بود
فن پاور از کار افتاده بود و باعث می شده پاور داغ کنه و نهایتن کامپیوتو ریست کننه
فنش رو عوض کردم درست شد
ولی الان بازم این مشکل برگشته
فن پاور هم مشکلی نداره
کلان از موقعه که اینترنت گرفتم و سیستم زیاد استراحت نمی کنه اینطوری شده
فعلان متوجه نمی نشدم که ریست شدن حالاش به چه دلیله
با تشکر

inter mirifica
14-10-2009, 10:14
اين مشكل تو بعضي از كامپيوترها هست ماله منم همين مدلي شده و دليلشم هنوز مبهمه براي خودم!

undertaker_ss
14-10-2009, 10:33
سلام دوست من
یه حدود 3 هفته این مشکل برطرف شده
ولی مثل اینکه دوباره برگشته
حدود 3 هفته پیش که خراب شده بود اشکال از فن پاور بود
فن پاور از کار افتاده بود و باعث می شده پاور داغ کنه و نهایتن کامپیوتو ریست کننه
فنش رو عوض کردم درست شد
ولی الان بازم این مشکل برگشته
فن پاور هم مشکلی نداره
فعلان متوجه نمی نشدم که ریست شدن حالاش به چه دلیله
با تشکر

روی درایوی که ویندوز روش نصب هست فضای خالی به اندازه کافی دارید؟
من قبلن همیم مشکل رو داشتم درایو ویندوزم پر بود وقتی مثلن چند تا کار سنگین (کپی کردن چند فایل) رو با هم انجام میدادم کامپیوترم ریستارت می شد

mrhbk36
14-10-2009, 12:09
فکر نمی کنم که مشکل از زیاد روشن بودن سیستم باشه چون که سیستم من (متعلق به عهد تیرکمون شاه) تو 24 ساعت حدود6 تا 8 ساعت خاموشه فقط و مثل اسب کار می کنه(الان که گفتم احتمالن تا دقایقی دیگه تمام بلاهای دنیا یه جا سر این بخت برگشته بیاد!)
بچه های اینجا هم احتمالن از 24 ساعت 36 ساعت دستگاه هاشون روشنه. البته حدس می زنم چون خیلی کاردرستن

sinaset
16-10-2009, 19:17
سلام دوستان
فعلان یک سری کارها انجام دادم
همه نوع احتمال وجود داره
1- محافظ کامپیوتر
2- ضعیف شدن یک قطعه پاور
3- مودم
....
فعلان چند روزی از دوبار ریست نشده
من چند تا کار انجام دادم
اولا محافظ کامپیوتر من 6 تا جا فیش برق داره
که من فیش برق کامپیوتر رو روی محافظ جابجه کردم و...
دوم در روز چندین ساعات به کامپیوتر استراحت می دم
سوم به دلیل خاموش شدن سیستم کابل شبکه رو دراوردم جاش کابل usb رو گذاشتم همین چند روز پیش از دوبار کابل شبکه رو وصل کردم
من به دو مورد مشکوک هستم
1- قطعه در پاور که وقتی زیاد باهش کار می کنم گرم می کنه و باعث میشه سیستم ریست بشه
2- مودم

فعلان یه چند روز ریست نشوده

روی درایوی که ویندوز روش نصب هست فضای خالی به اندازه کافی دارید؟
من قبلن همیم مشکل رو داشتم درایو ویندوزم پر بود وقتی مثلن چند تا کار سنگین (کپی کردن چند فایل) رو با هم انجام میدادم کامپیوترم ریستارت می شد
سلام دوست من
نه هارد من 500 گیگ هستش
و درایو c 78گیگ هستش و حدود 24 گیگ پر هست
در رابطه به این نکته که گفتید

من قبلن همیم مشکل رو داشتم درایو ویندوزم پر بود وقتی مثلن چند تا کار سنگین (کپی کردن چند فایل) رو با هم انجام میدادم
من مثلان بعضی شب ها سیستم رو میزارم برای دانلود نصب شب کامپیوتر ریست میشه

اين مشكل تو بعضي از كامپيوترها هست ماله منم همين مدلي شده و دليلشم هنوز مبهمه براي خودم!
دوست من باید تلاش کنی تا بتونی مشکلات رو پیدا کنیم
منم هر وقت هر سیستم رو که گفتم با مشکل ریست ربرو شدم
که البته بیشتر مواقع مشکل پیدا میشود
مثلان یک بار یکی از رم هام خراب شده بود
ریست شدن کامپیوتر دلیلی زیادی داره
دلایلی مثل خراب بودن ویندوز نسازگاری یک قطعه
ضعیف شدن پاور یا تویه بازی هم بعضی پاورها نمی تونه قطعات رو خوب تغزییه کنند و کم میاران

بگرد حتمان مشکلات رو پیدا می کنی
باتشکر

p_samimi
16-10-2009, 23:12
خوب فکر کنم یک نیم ساعت طول کشیده این رو بنویسی و یک ساعت طول کشید من بخونم.
پیشنهادم برای دوستان این است که مشکل خودشون رو مختصر و در جملات کوتاه بیان کنند تا دوستان رغبت بیشتری برای خوندن سوال داشته باشند.
در کل هدف شما توضیح کامل و رفع هر نوع ابهام در پرسش بوده ولی فکر کنم کمی زیاده روی شده .
با این حال نظرم رو در مورد این مشکل در پست بعدی میگم

p_samimi
16-10-2009, 23:23
در کل مسئله به نظر من به زیاد شدن گرما در یک نقطه هست.

حالا نقاط و علت چی میتونه باشه

1:خازن های کنار CPU (اورکلاک که کرده بودید به این خازن ها آسیب رسونده)
راه حل: نگاه کن ببین باد نکردن یا ظاهر غیر عادی ندارند

2:نیمسوز شدن چیپ مادربرد (south bridge)
راه حل : اگه فن نداره روش یک فن 4 سانت نصب کن و اگه فن داره یک فن بهتر بذار

3:خراب شدن خازنی در پاور (گفته بودین فنش کار نمیکرد)
راه حل : این رو هم مثل خازن کنار CPU چک کن.

4*: داغ کردن هارد (هارد بعد از استفاده مستمر در صورتی که تهویه مناسب نداشته باشه داغ میکنه.البته چون موقعیت هارد در جای دنجی قرار داره معمولا فن کیس نمیتونه بهش کمک کنه , مخصوصا که در کیس باز باشه)
راه حل: جلوی هارد یک فن نصب کن که مستقیم یه هارد باد بزنه و با نرم افزارهای مختلف مثلا ActiveSMART دما رو چک کن و نگذار که از 40 بالاتر بیاد

البته دمای 60 هم برای هارد مشکلی ایجاد نمیکنه ولی برای هاردی که فرسوده شده باید دما رو زیر 40 نگه داشت.

p_samimi
16-10-2009, 23:26
و اما موارد دیگه
1:رم خراب باشه .
راه حل : یکی یکی تست کنی و اگه نشد کلا رم رو با یک رم مطمئن عوض کنی.

2:کلا پاور مشکل داشته باشه
راه حل : پاور رو کلا عوض کنی

p_samimi
16-10-2009, 23:30
و بعضی مواردی که به این راحتی قابل تشخیص نیست.

مثلا شکستگی در یکی از لایه های مادربرد (چون دست به آچار هستی و سرت تو کیس هست مشخصه که مرتب فیش در میاری فیش جا میزنی....
و این حرکات در صورتی که اصولی نباشه و تعدادش زیاد باشه باعث خرابی مادربرد میشه

راه حل : عوض کردن مادربرد

2:قلع مردگی و یا خرابی یک خازن رو ماردبرد در صورتی که هیچ نشونه ظاهری نداره
این موارد واقعا ادم رو اذیت میکنند .چون نمیشه پیداشون کرد

به نظرم مادربرد رو بعد از جواب ندادن موارد بالا عوض کن ببین مشکل حل میشه یا نه

موفق باشی

p_samimi
16-10-2009, 23:37
فقط پیشنهاد میکنم اول اون 4 مورد اول رو کاملا تست کن .
چون اکثرا مشکل از همون 4 مورد هست
مخصوصا مورد 4 (هارد)

این رو گفتم چون واقعا بعضی دوستان کم لطفی میکنند و بی توجه به جوابی که بهشون شده باز کار خودشون رو میکنند و بعد یک ماه که مشکل حل شد میبینید که در پست اول و یا دوم راه حل گفته شده بوده ولی با بی توجهی از کنارش گذشتند.

sinaset
19-10-2009, 19:52
سلام دوست من
ممنون بابت توضیحات
فعلان خودم چندتا کار انجام دادم
اول اینکه محافظ کامپیوتر رو در اوردم و جایش یک چهار دیگه قرار دادم ( احتمال دادم که شاید اشکال از محافظ کامپیوتر باشه البته شاید)
2- می خوام به دوستم بگم که پاورش رو بده پاور دوست من 580 گیرن هستش و ماله من 650 کولر مستر
و اما چند نکته به صورت جدا
اشکال نمی تونه از هار باشه
1- هارد رو تازه خریدم ( مکستور 500 گیگ)
2- این هارد که تازه خریدم از هارد قبلی خنک تر هستش
3- در کیس همیشه باز هستشه ( این مثله باعث تخیله گرما میشه که تاثیر زیاد روی بعضی قطعات مثله گرافیک سی پی یو و رم و مادربرد

و چند نکته برای نزدیک شدن به هدف ( منظورم نزدیک شدن به مشکله من )
1- وقتی به کامیپیوتر استراحت می دم ریست شدن کامپیوتر طولانی تر میشه منظورم اینکه امکان داره به دو روز هم برسه که کامپیوتر ریست نشه
2- نکته که به تازگی متوجه اش شودم من قبلان برای رم ها کامپیوتر یه فن گذاشتم بودم که وقتی فن پاور خراب شدن اون رو به جای فن خراب شده پاور گذاشتم و رم ها خالی موند
احتمال داره که از هم باشه ( به دلیل اینکه کامپیوتر من خیلی روشنه شاید این اشکال براش پیش میاید )

سعی می کنم یک پاور + یک فن برای رم هم جور کنم بزار ببینم نتیجه اش چی می شه
باتشکر

p_samimi
19-10-2009, 23:13
و اما چند نکته به صورت جدا
اشکال نمی تونه از هار باشه
1- هارد رو تازه خریدم ( مکستور 500 گیگ)

نو بودن هارد دلیل بر سالم بودنش نیست.
چون ماشالاه تو ابن ایران که همه چی برگشت خورده کارخونه تو چین و تایوان و ... هست که این شرکت ها میرن سطل آشغالاشون رو میخرند میارند به من و شما با کلی منت میفروشند

2- این هارد که تازه خریدم از هارد قبلی خنک تر هستش

این رو چیجوری تست کردی؟
باید نرم افزار بهت نشون بده.
از رو ظاهر نمیشه قضاوت کرد

3- در کیس همیشه باز هستشه ( این مثله باعث تخیله گرما میشه که تاثیر زیاد روی بعضی قطعات مثله گرافیک سی پی یو و رم و مادربرد

در مورد مادربرد و فضای باز میانی کیس کاملا درست هست.
ولی به کم کردن حرارت کنار هارد کمک چندانی نمیکنه.
چون هارد در یک محفضه (بسته به نوع کیس) فلزی کوچیک قرار داره که هوای گرم اونجا جمع میشه و راه تکون خوردن نداره

ولی مثلا اگه در کیس بسته باشه و 2 تا فن خوب توش باشه یک سیلکوله ی خوب انجام میشه و حرارت هارد کم میشه
به طور مثال در حالت در باز و بدون فن
مادربرد=34 هارد = 48

در حالت در بسته با 2 فن خوب

مادربرد=37 هارد 38

باتشکر[/quote]

در ضمن خوبه که برای رم فن بذاری
موفق باشی

sinaset
21-10-2009, 14:48
سلام دوستان
به احتمال 99 درصدی مشلکم رو پیدا کردم
پاور دوست که مدله 580 گرین هست رو به مدت 22 ساعت روشن نگه داشتم ( برای دانلود)
و هیچکونه ریست شکل نگرفت
پس احتمالان پاور مکشل پیدا کرده ( 650 کولر مستر)
دوست ببخشید من فعلان در شرایطی نیستم که بتونم پاور رو عوض کنم راه حلی ندارید برام
خلاصه داستان من با پاور اینکه
حدود 3 هفته پیش کامپیوتر ریست می کرد بعد از پیگری متوجه شدن فن پاور از کار افتاده بود و همین مثله باعث می شود پاور به شدت داغ کنه و نهایتان ریست بشه
فن پاور رو عوض کردم و همه چیز اوکی بود بعد از 2 تا 3 هفته از اون مثله ببین 10 تا 14 تا 15 ساعت که کامپیوتر روشن می مونه ریست می شه
بعد از تست با پاور گرین 580 متوجه شدم که احتمالان پاورم ضعیف شده

**
چند روز پیش پاورم رو باز کردم پشت برد پاور اثرات از سوختی دید می شد البته پشت برد نه روی برد به اون صورت شدید نبود ولی قابل دید بود
من احتمال می دم اون موقعه که فن پاور سوخته بود و پاور داغ کرده بود یک مثله براش پیش امد که الان که فنش درست شد بازم اینطوری می شه
البته یک فرقی با گذشته داره اونم اینکه مدت زمان ریست شدنش نسبت به قبل خیلی طولانی تر شده

**
این نکته رو معمولی وقتی به پاور استراحت می دم بهتر میشه و مدت زمان بیشتر رو می تونه بدون ریست شدن ادامه بده

دوستان نظرشون چی هستش من چه کار کنم که پاورم درست بشه استاد نظرشون چیه

saeed774
21-10-2009, 15:20
به احتمال خیلی زیاد قطعه ای از پاورت نیمسوز شده . اگه گارانتیش تموم شده ببر بیرون واست تعمیر کنن . کل خرجش هم بیشتر از 5 تومن نمیشه .

p_samimi
21-10-2009, 23:08
کلا پاور چیز خاصی نداره ولی باید ببینی اون قسمت سوختگی دقیقا کجاست.
اگه نزدیک یک قطعه 3پایه هست که به یک هدسینک ایستاده وصله کار یکم سخت میشه.
با این حال کل خازن هارو خوب نگاه کن.
اگر میتونی یک عکس با کیفیت بالا بگیر و بده یک نگاه بندازیم.

در ضمن بسته به شکل قطعات میشه در قسمت های از فن نمره 4 استفاده کرد که خنک بمونه.
مخصوصا او قطعه 3 پایه که گفتم.

خیلی از قطعات کامپیوتر رو که نیمسوز شدند رو میشه تا مدت ها استفاده کرد به شرطی که نذاری دماش حتی به نرمال برسه.

p_samimi
21-10-2009, 23:10
در ضمن اگه میتونی برد رو در بیار از زیر بهش نگاه کن.
شاید اون طرف برد خراب کاری شده باشه (آثار سوختگی شدید)

p_samimi
21-10-2009, 23:16
در مورد خازن باید بگم در مواردی نادر خازن به جای اینکه از سرش باد کنه از زیر باد میکنه.
باید خوب دقت کنی

sinaset
22-10-2009, 14:18
سلام دوست من
خوب سوختگی خیلی شدید نداره فقط یه سری سوختگی ها ریز البته نه زیاد ریز نه زیاد بزرگ پشته برد قرار گرفته ( طرف ها وسط برد)
از روی برد که نگاه کردم کامالان سالم و اثار سوختگی دیده نمی شد
در مورد خازن ها که باد کرد باشه حتا 1 درصد هم احتمال نمی دم
خود فن قبلی 4 بود این یکی هم 4 هستش
تویه شهر ما تعمییرگاه درست حسابی نیست گارانتی هم حوصله اش رو ندارم ( چون اگر پاور رو فرستادم اون جایگزنی ندارم)
و در شرایطی نیستم که بتونم پاورم رو عوض کنم ..

معمولان دما درون پاور من هر وقت دست میزنم اگر نگنم خنکه ولی متوسط رو به خنکه هستش

اگر براتون این سوال پیش امد که پس چرا یکی از قطعات اینطوری شده
من احتمال 99 درصد می دم که ماله فن قبلی بود
چون فن قبلان حدود 5 تا 6 ماه ( البته درست یادم نیست) که بعضی موقعه ها کار می کرد و بعضی موقعه ها نه
البته شاید بگید فنش سنسور داشته ولی نه فن دو پین بیشتر نداشت که اونم برای تغذیه برق خودش بود( سنسور حرارت و کنترل نداشت)
و این اخرین روز هم که دیگه کار نمی کرد و پاور به شدت داغ می کرد ( که من این موضوع رو دیر فهمیدم)
احتمالان کار خودش رو کرده ......

ولی الان می تونم بگم دماش عالیه ...

باتشکر

p_samimi
22-10-2009, 17:02
تویه شهر ما تعمییرگاه درست حسابی نیست گارانتی هم حوصله اش رو ندارم ( چون اگر پاور رو فرستادم اون جایگزنی ندارم)

الان که دیگه اصلا گارانتی قبول نمیکنه:31:

معمولان دما درون پاور من هر وقت دست میزنم اگر نگنم خنکه ولی متوسط رو به خنکه هستش
دست به کجا میزنی؟

خود فن قبلی 4 بود این یکی هم 4 هستش

فن پاور معمولا 8 یا 10 هست
فن 4 فن کوچیک هستش که برای VGA ویا South Bridge استفاده میشه.
فن 4 رو برای هدسینک اون قطعه 3 پایه میگم نه برای کل پاور

vasvaseh
22-10-2009, 17:46
دوست من..................
1.یامشکل از سی پی یوته.داغ میکنه باعث میشه سیستمت ریست بشه.فن پر سرعتی بزار روش.
2.یه نگاه به سیمی که از پو ورت که متصله به مینبوردت بنداز.احتمال میدم سوکت اتصال کابل پو ور به مین بوردت خراب شده باشه.

sinaset
23-10-2009, 12:18
دوست من..................
1.یامشکل از سی پی یوته.داغ میکنه باعث میشه سیستمت ریست بشه.فن پر سرعتی بزار روش.
2.یه نگاه به سیمی که از پو ورت که متصله به مینبوردت بنداز.احتمال میدم سوکت اتصال کابل پو ور به مین بوردت خراب شده باشه.
سلام دوست من
وقتی مشکل پیدا شده شما چرا به باقی جاها گیر می دید
اشکال به احتمال 99 درصد از پاور هستم

فن پاور معمولا 8 یا 10 هست
فن 4 فن کوچیک هستش که برای VGA ویا South Bridge استفاده میشه.
فن 4 رو برای هدسینک اون قطعه 3 پایه میگم نه برای کل پاور

اوکی منظورم من همون فن ها بزرگ که معمولان روی پاور وصل هستن فکر کنم 12 ثانتی بهشون می گن
فعلان که ریست نکرده
منم تویه این یک دو روز سعی رو می کنم تا قبلا از ریست کامپیوتر به مدت زمان 10 ساعت رونش بودن کامپیوتر رو خاموش کنم ( یک استراحتی بهش بدم)
باتشکر

p_samimi
23-10-2009, 12:29
منم تویه این یک دو روز سعی رو می کنم تا قبلا از ریست کامپیوتر به مدت زمان 10 ساعت رونش بودن کامپیوتر رو خاموش کنم ( یک استراحتی بهش بدم)
باتشکر

اگه واقعا مشکل از گرم شدن پاور باشه میتونی یک فن دور بالای 10-12 سانتی به صورت افقی بالای برد یکجوری نصب کنی که باد رو به برد بزنه.
احتمال زیاد مشکل حل میشه
چون فن های خودشون باد رو از روی برد عبور میدند و فقط هوای اون جارو سیلکوله میکنند .
ولی باد مستقیم همیشه در موارد Overheat جواب میده

موفق باشی

hek
17-11-2009, 22:07
سلام
آقا این مشکل چند وقت پیش منم بود که وقتی کلی بررسی کردم دیدم
فن پاور از کار افتاده بود که با تعویضش مشکلم میشه گفت که حل شده
اما مشابه اون مشکل
با یه کامپیوتر جدید که گرفتم که امکاناتش در حد عالی هست (رم4 وهارد 1 ترا و ....)
اما حالا مشکم تقریبا از وقتی که مورم adsl خریدم این شده که بعد از اتصال به اینترنت فایرفاکس و اکسپلورر قفل می کنه یعنی توی task maneger قسمت process اعداد جلوی فایر فاکس و اکسپلوررر اینقدر می ره بالا تا برنامه و بعد کامپیوتر را قفل می کنه

کمک کمک !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!