PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هندلینگ زانتیا بیشتره یا مزذا 3

farshad bugatti
11-09-2009, 13:39
سلام دوستان
الان تو بازار هر دو رقیب سرسخت یکدیگر هستند. ما خیلی از راحتی و توان هر دو صحبت کرده ایم اما از نظر هندلینگ کدومش برتره در ضمن از نظر ایرودینامیکی هم کدوم بهتره....؟

MAJ€€D
11-09-2009, 13:47
سلام دوستان
الان تو بازار هر دو رقیب سرسخت یکدیگر هستند. ما خیلی از راحتی و توان هر دو صحبت کرده ایم اما از نظر هندلینگ کدومش برتره در ضمن از نظر ایرودینامیکی هم کدوم بهتره....؟

من 100% به زانتیا رای میدم . هندلینگش فوق العادس . البته ایستایی مزدا در سر پیچ ها خیلی بهتر از زانتیا هست

corey
11-09-2009, 14:52
الان تو بازار هر دو رقیب سرسخت یکدیگر هستند. ما خیلی از راحتی و توان هر دو صحبت کرده ایم اما از نظر هندلینگ کدومش برتره در ضمن از نظر ایرودینامیکی هم کدوم بهتره....

این 2 تا ماشین هیچ هم رقیب همدیگه نیستن و کاملا مشخصه که مزدا برتره و اصلا احتیاجی به زدن تاپیک نبود
مزدا تو اتومبیل های هم رده خودش و حتی بالاتر بهترین هندلینگ داره

rami_hemi
11-09-2009, 15:08
خب حالا کدوم شد؟هندلینگ مزدا یا زانتیا
شما میگید زانتیا خوبه ولی ایستایی مزدا بیشتره این ازهندلینگ محسوب نمیشه؟
من وقاعیتش دیگه موندم با این جوابای جالب .
من خودم به شخصه دیدم که زانتیا هندلینگ خوبی داره در کل ارتفاع کمتر بدنه و سوسپانسیون هدروپنوماتیکی زانتیا هم خوب عمل میکنه و نبا به شراط پیچ میتونه کنترل ماشین رو بهتر کنه ولی سواری خشک و ارتفاع کف مزدا نسبت به زانتیا کمتره و تا حدودی سواری اسپرتی داره
هر دو ماشین فاصله محورهاشون خیلی بزرگه بخصوص زانتیا که قسمت پشتش هنگ آپ کمتری داره و صندوق کوتاهتری مزدا کمی از این قسمت بزرگتر دیده میشه ولی فرق چندانی هم ندارن در کل میشه کفت کمی بالا پایین در یک حد و اندازه هستن
تنها برتری مزدا ایمنی بالاتر تکنولوژی به روزتر و موترو پر توانتر هستش که نزدیک 10 اسب اختلاف توان

farshad bugatti
11-09-2009, 15:22
این 2 تا ماشین هیچ هم رقیب همدیگه نیستن و کاملا مشخصه که مزدا برتره و اصلا احتیاجی به زدن تاپیک نبود

چرا رقیب همدیگه نیستن این نظر شخصی شماست
چون خیلی ها زانتیا رو برتر از مزدا 3 میدونند نه از نظر تکنولوژی موتور بلکه در سایر موارد.......
مثلا در هندلینگ من در این مورد با خیلی ها کل کل دارم من خودم مزدا رو برتر می دونم اما میخوام نظر دوستان رو بدونم

s-a-l-i-m
15-09-2009, 00:03
رو حزف داش سعید من حرف نه نیار........وقتی میگه سر تره تو هم { چشم }.
راستش من هم کلی از این تاپیک ها خواندم که اخر رای به مزدا رسید خود سعید هم 200 بار بهم این رو گفت.......دی

D r i v e r
15-09-2009, 13:56
حالا که بحثش پیش اومده
و تاپیک بالا اومده منم یه چیزی رو میگم
مزدا 3 رو نمیدونم ولی عقب زانتیا سر پیچ های تند خیلی بازی داره و احتمال در رفتنش هست(منحرف شدن ماشین)
تجربه شخصیم هست نه منبع معتبری و نه چیز دیگه ای :دی

cuteetuc
15-09-2009, 14:20
مزدا 3 سر و گردن كه نه يه تنه بالاتر از زانتياست

a.g g.a
13-10-2009, 15:56
به نظر من هندلینگ مزدا3 خیلی از زانتیا بهتره

waltz
13-10-2009, 16:46
من جفتشونو تست کردم و خودم زانتیا داشتم پشت مزدا 3 هم نشستم زیاد فرقی نداره باهم

farshad bugatti
14-10-2009, 02:25
لطفا با دلیل بگین یا با ذکر منبع

H.Operator
14-10-2009, 14:16
حالا که بحثش پیش اومده
مزدا 3 رو نمیدونم ولی عقب زانتیا سر پیچ های تند خیلی بازی داره و احتمال در رفتنش هست(منحرف شدن ماشین)
منم همین نظرو دارم به نظرم چون مزدا3 مرکز ثقلش پایین تره بهتر از زانتیا از پس پیچهای تندبر بیاد و مهمتر اینکه این دو خودرو از دو نصل متفاوتند اما نباید از سیستم تعلیق زانتیا چشم پوشی کرد که بعد از گذشت این همه سال از عرضه این خودرو بازم یکی از بهترین هاست:5:.....

a.g g.a
23-10-2009, 16:17
لطفا با دلیل بگین یا با ذکر منبع
من گفتم به نظرم ولی تو مجله ی ماشین هم خیلی از هندلینگ مزدا3 تعریف کرده بود

rami_hemi
24-10-2009, 08:57
دوستان من یه تجربه کوچیک در مورد هر دو ماشین به دست آوردم
متاسفانه زانتیا و سیستم تعلیقش بیشتر برای یه سواری آروم و راحت هستش و زیلد دینامیک خوبی نداره البته به خاطر هنگ آپ کم ماشین تو قسمت عقب و فاصله بیشتر محور جلو از دماغ ماشین تیو مانورهای نسبتا کم سرعت خوب عمل میکنه ولی در مورد هندلینگ مزدا نسبتا بالاتر قرار داره و به خاطر ساختاری شبیه زانتیا توی قرار گیری محورها یعنی هنگ آپ کم عقب و فاصله زیاد محور جلو از دماغه همراه با فاصله کف پایینتر و فنر بندی خشکتر هندلینگ بهتری توی مانورهای با سرعتهای بالاتر داره.

alireza533
25-10-2009, 23:06
سلام دوستان
من به زانتیا حق میدم چون کمکاش گازیه ...

milky way
25-10-2009, 23:11
زانتیا هندلینگ خوبی داره ولی کمکهای بادیش خیلی نرمه سر پیچها از سمند و 405 هم حس بدتری به آدم منتقل میشه یعنی نیروی G رو حتی در پیچ کم با سرعت معمولی هم کاملاً حس میکنی، بخاطر همین حس نچندان خوب، آدم خیلی جرأت نمیکنه پیچها رو تند بپیچه گرچه کسی که بخواد میتونه سریعم بپیچه چون همون کمکها با وجود نرمی ولی ماشین رو استیبل نگه میدارن، من بارها تو جاده کندوان تست کردم و برام پیش اومده تو بعضی از پیچها تا یه حدی میپیچی که فکر میکنی الان لیمیت ماشینه دیگه و داری از پنجره پرت میشی بیرون ولی جالبه که بازم اگر فشار بیشتری بیاری و سعی کنی سریعتر بپیچی میبینی نه ماشین راحت میپیچه و خطایی در کار نیست؛ با این وجود از نظر هندلینگ شکی ندارم هیچکدوم از این ماشین های این رده به پای Gen2 نمیرسن.

pooria.rio
01-12-2009, 22:25
من 100% به زانتیا رای میدم . هندلینگش فوق العادس . البته ایستایی مزدا در سر پیچ ها خیلی بهتر از زانتیا هست

میشه بگین پس هندلینگ به چی میگن ؟؟؟؟؟؟:13:

naruto_ir
05-12-2009, 08:06

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مزدا تو اتومبیل های هم رده خودش و حتی بالاتر بهترین هندلینگ داره

خب حالا کدوم شد؟هندلینگ مزدا یا زانتیا
شما میگید زانتیا خوبه ولی ایستایی مزدا بیشتره این ازهندلینگ محسوب نمیشه؟
من وقاعیتش دیگه موندم با این جوابای جالب .
من خودم به شخصه دیدم که زانتیا هندلینگ خوبی داره در کل ارتفاع کمتر بدنه و سوسپانسیون هدروپنوماتیکی زانتیا هم خوب عمل میکنه و نبا به شراط پیچ میتونه کنترل ماشین رو بهتر کنه ولی سواری خشک و ارتفاع کف مزدا نسبت به زانتیا کمتره و تا حدودی سواری اسپرتی داره
هر دو ماشین فاصله محورهاشون خیلی بزرگه بخصوص زانتیا که قسمت پشتش هنگ آپ کمتری داره و صندوق کوتاهتری مزدا کمی از این قسمت بزرگتر دیده میشه ولی فرق چندانی هم ندارن در کل میشه کفت کمی بالا پایین در یک حد و اندازه هستن
تنها برتری مزدا ایمنی بالاتر تکنولوژی به روزتر و موترو پر توانتر هستش که نزدیک 10 اسب اختلاف توان

حالا که بحثش پیش اومده

مزدا 3 سر و گردن كه نه يه تنه بالاتر از زانتياست

من جفتشونو تست کردم و خودم زانتیا داشتم پشت مزدا 3 هم نشستم زیاد فرقی نداره باهم

:41:

من به زانتیا حق میدم چون کمکاش گازیه ...

:13:

میشه بگین پس هندلینگ به چی میگن ؟؟؟؟؟؟:13:

grand theft auto
05-12-2009, 08:35
این 2 تا ماشین هیچ هم رقیب همدیگه نیستن و کاملا مشخصه که مزدا برتره و اصلا احتیاجی به زدن تاپیک نبود صد درصد موافقم،بازار آشغال ایران جوری شده که قیمت این دو شبیه هم شده و شدن رغیب،در حالی که زانتیا به هیچ وجه جلوی مزدا عددی نیست،هرچی باشه تکنولوژیش مالسالها پیشه،بعدشم مزدا از همون موقعی که اومده به هندلینگ عالی معروف بوده،زانتیه هندلینگ نداره،فقط راحتی داره،فقط مردم ایران هستن که میتونن از این حرفای الکی بزنن! توی پاکستان هم کسی همچین چیزی بگه بش میخندن!
اگه الان توی یه کشور پیشرفته بودیم قیمت زانتیا 1300 دلار بود قیمت مزدا هم از چیزی که الان هست خیلی کمتر بود.
مزدا 3 رو باید با مدل اسپرت کرولا،مقایسه کرد که توی ایران فکر نمی کنم باشه.

من 100% به زانتیا رای میدم . هندلینگش فوق العادس . البته ایستایی مزدا در سر پیچ ها خیلی بهتر از زانتیا هستهندلینگ یعنی ایستایی سر پیچ ها!! چطور به زانتیا رای مدی بعد میگی مزدا بهتره!! اینم از اون کاراییه که فقط ملت ما میکنن و ندونسته نظر میدن!البته فکر میکنم در کشور های دوست و همسایه این چیزا تا حدودی رواج داشته باشه!
این نکته رو هم برای روشن کردن بهتر موضوع بگم که کمک گازی اصلا توی هندلینگ عددی نیست و فقط راحتی داره،فکر کنم با یه جمله بتونم خیالتون رو راحت کنم،یه زمانی سیتروئن کمک های رولزرویس رو طراحی میکرد.رولز رویس هم یعنی راحتی.
به دوست عزیزی هم که تاپیک رو زدن باید بگم هندلینگ واحد اندازه گیری نداره پس نمیشه گفت کدوم بیشتره،باید گفت کدوم بهتره.البته اگه موضوع سر شتاب G باشه بحث جداست.
موفق باشید

محمدساله
31-12-2009, 15:37
زانتیا بهتره