PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كروماكي و ايجاد سنسور

yaser_a
11-09-2009, 03:51
با سلام خدمت دوستان

ميخواستم بدونم كه براي استفاده از پرده كروماكي ديده ام كه يك سري نقاط سفيد رنگ روي پرده قرار ميدند .
بعضي ها نقطه ميذارند بعضي ها هم ضبدر سفيد ميذارند و اصطلاح سنسور هم بكار مي برند .

كسي در مورد اين مطلب اطلاعاتي داره .

ممنون

RedShot
11-09-2009, 15:53
با سلام خدمت دوستان

ميخواستم بدونم كه براي استفاده از پرده كروماكي ديده ام كه يك سري نقاط سفيد رنگ روي پرده قرار ميدند .
بعضي ها نقطه ميذارند بعضي ها هم ضبدر سفيد ميذارند و اصطلاح سنسور هم بكار مي برند .

كسي در مورد اين مطلب اطلاعاتي داره .

ممنون
سلام
این علامتها در نرم افزاری مانند افتر زمانی استفاده می شود که شما نیاز داشته باشید سوژه مورد نظر و تصویر پشت زمینه دقیقا از نظر حرکت با هم هماهنگ باشند. مثلاً دوربین هنگام ضبط در کروماکی حرکتی 30 درجه را اصراف سوژه ضبط می کند سپس در نرم افزار با استفاده از نقاطی که اشاره کردید تصویر کروماکی را با تصویر پشت یکسان می کنند. به این تکنیک در افتر تراک موشن (Track Motion ) می گویند.

پیروز باشید:13:

yaser_a
12-09-2009, 23:18
ممنون از پاسختون

پس با اين حساب بايد از اصول خاصي در نصب اين سنسور ها استفاده كرد و قواعد خاصي رو رعايت كرد .
آيا شما منبعي براي مطالعه اين قواعد و اصول سراغ داريد كه من بيشتر پيگيري كنم ؟

اگر هم اصول اوليه اون رو ميدوند بگيد ما بقي رو از روي اون اصول اوليه دنبال كنم .

با تشكر

RedShot
17-09-2009, 22:49
ممنون از پاسختون

پس با اين حساب بايد از اصول خاصي در نصب اين سنسور ها استفاده كرد و قواعد خاصي رو رعايت كرد .
آيا شما منبعي براي مطالعه اين قواعد و اصول سراغ داريد كه من بيشتر پيگيري كنم ؟

اگر هم اصول اوليه اون رو ميدوند بگيد ما بقي رو از روي اون اصول اوليه دنبال كنم .

با تشكر
سلام

این تکنیک کمی پیچیده هست. من فقط برای حرکت های ساده مثل چپ و راست رفتن یا دور و نزدیک شدن به سوژه از اون استفاده میکنم. اما شما میتونید با این روش حرکتهای دورانی یا قوس دار را هم انجام دهید

اگر اطلاعات کاملی پیدا کردم هم خودم استفاده میکنم هم به شما و دوستان خوبم ارائه میدهم.

پیروز باشید