PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Nokia N900 یا Se Xpersia X2؟

ramin_007
10-09-2009, 09:59
سلام
شما کدوم رو انتخاب میکنید؟با دلیل

Vamp!r3
10-09-2009, 10:14
فعلا كه هيچ كدوم نيامدن...الان فقط روي كاغذ ميشه مقايسه كرد...من باشم 900...چون سيستم عامل آينده داري داره...

ramin_007
11-09-2009, 03:00
اره میدونم یکی از سوالایی که یادم رفت همینه دقیقا کی میاد؟

S@nti@go_s&k
11-09-2009, 04:06
این تاپیکو باید تو نقد میزدی نه اینجا

N900

ماه دیگه رلیز میشه

X2 هم معلوم نیست دقیق ولی تو همین پاییز اونم عرضه میشه

almamor
11-09-2009, 11:41
N900
اصلآ اون قابل مقایسه با این نیست که حالا بخوایم دلیل هم بیاریم
مثل N95 و T650
قابل مقایسه نیست!!:31::31::31:

ramin_007
11-09-2009, 12:58
این تاپیکو باید تو نقد میزدی نه اینجا

N900

ماه دیگه رلیز میشه

X2 هم معلوم نیست دقیق ولی تو همین پاییز اونم عرضه میشه

مرسی داداش شرمنده چند وقت تاپيک نزده بودم اينجا يه خورده عوض شده

N900
اصلآ اون قابل مقایسه با این نیست که حالا بخوایم دلیل هم بیاریم
مثل N95 و T650
قابل مقایسه نیست!!:31::31::31:
ولی xperia ویندوز موبایل داره؟

ramin_007
11-09-2009, 13:48
طبقه اون چيزايی که تو پی سی ورلد خوندم maemo از ویندوز موبايل بهتره
نظره شما چيه دوستان؟
اگه یکی بتونه یه مقایسه ی کامل بکنه ممنون میشم؟

MohandesMCD
11-09-2009, 15:10
خب اینترفیسش و قدرت گرافیکیش که خیلی خوبه n900
من به شخصه امید دارم این گوشی بره برای رقابت با آیفون نه پاک پیسی

pouya_99999
11-09-2009, 15:12
به نظر من n900 هم زیباتر و هم قوی تره

ramin_007
11-09-2009, 15:50
فعلا 5-0 به نفع n900

جنرال حمید
11-09-2009, 16:01
نوکيا N900 نخستين گوشي تلفن همراه نوکيا است که از سيستم عامل Maemo 5 استفاده مي کند. نوکيا N900 داراي صفحه ي کليد کشويي استاندارد QWERTY، نمايشگر 3.5 اينچي با رزولوشن 800X480 پيکسل لمسي، دوربين 5 مگاپيکسل با لنز کارل زايس، Wi-Fi، GPSو 32 تا 48 گيگابايت حافظه مي باشد که همگي ويژگي هاي فوق العاده اي براي اين گوشي تلفن همراه محسوب مي شوند. بايد گفت که اين گوشي يک افتخار براي کمپاني نوکيا و يک همراه خوب براي دارندگان آن خواهد بود.

N900 گوشي است که با ويژگي هايي بسيار منحصر بفرد بخصوص در سيستم عامل آن به بازار آمده است. در اين گوشي براي نخستين بار از سيستم عامل Maemo5 استفاده شده است. استفاده از اين سيستم عامل قدرتمند و نوين باعث شده است تا جهشي بزرگ را در توانايي هاي ديگر اين گوشي به خصوص توانايي پشتيباني حافظه ي بيشتر تا 48GB را شاهد باشيم. همچنين با وجود سيستم عامل Maemo5، نوکيا N900 قادر است تا دهها برنامه اي که تحت سيستم عامل ويندوز اجرا مي شوند را اجرا نمايد و توانايي اين را داشته باشد تا چند برنامه را به طور همزمان در حال اجرا نگاه دارد و در عين حال بتوان از صفحه ي لمسي و واسط کاربري پيشرفته ي آن نيز استفاده کرد.

نوکيا N900 با صفحه کليد کشويي ، ابعاد 102.9 X 59.8 X 18 ميليمتر، وزن 181 گرم و رنگ مشکي به بازار آمده است. اين گوشي مي تواند از چهار باند GSM 850 ، 900 ، 1800 ، 1900و سه باند HSDPA 1700 ، 2100 ، 900 پشتيباني کند. از سيستم عامل Maemo5 استفاده مي کند و قابليت پشتيباني جاوا را نيز دارد.

صفحه ي نمايش آن يک نمايشگر لمسي TFT 3.5 اينچي 16 ميليون رنگ با دقت 800 X 480 پيکسل است. چنين صفحه ي نمايش بزرگي با اين کيفيت بالا و لمسي بودن آن، و به مدد مرورگر اينترنت بسيار خوب آن که بر پايه ي Mozilla طراحي شده است کارکردن با اينترنت بسيار لذت بخش گرديده و صفحات اينترنتي همانطوري نمايش داده مي شوند که بر روي کامپيوتر مي بينيد زيرا که به کمک نسخه ي کاملي از Adobe Flash 9.4 قادر است تا ويديوهاي آنلاين و برنامه هاي تعاملي (interactive) را به طور کامل نمايش دهد.

دوربين به کار رفته بر روي اين گوشي نيز بسيار با کيفيت مي باشد چرا که داراي حسگر 5 مگاپيکسل است و لنز بسيار با کيفيت ساخت کارخانه ي کارل زايس آلمان مي باشد. کساني که کمي در اپتيک ها سررشته دارند مي دانند که کارل زايس يکي از بزرگترين و بهترين توليد کنندگان انواع اپتيک در جهان مي باشد. اين دوربين قادر است تا عکس هايي در اندازه ي بزرگ 2592 X 1944 را تهيه کند و داراي فلاش LED دوتايي و فوکوس خودکار نيز هست، بنابراين خيال شما مي تواند از اين بابت که در يک محيط تاريک عکاسي مي کنيد يا از اينکه جسم مورد نظر شما به خوبي فوکوس شده است يا نه، راحت باشد. اين دوربين قادر به فيلم برداري با کيفيت WVGA و با سرعت 25 فريم در ثانيه و اندازه ي 848 X 480 است.

گوشي N900 داراي حافظه ي داخلي با ظرفيت زياد 256 مگابايت است و از بيرون نيز مي توان با اضافه کردن کارت حافظه ي MicroSD ظرفيت آن را تا 48 گيگابايت افزايش داد!، هرچند که بر روي آن يک کارت حافظه ي 32 گيگابايت نصب هست و احتمالا اگر سال ها فقط به پر کردن آن بپردازيد و چيزي را از روي آن پاک نکنيد باز هم به مشکل حافظه بر نخواهيد خورد.

نوکيا N900 امکانات ارتباطي خوبي را فراهم آورده است. اين گوشي از بلوتوث نسخه ي 2.1 به همراه A2DP استفاده مي کند. همچنين شما مي توانيد براي انتقال حجم بالاي اطلاعات بين کامپيوتر و N900 خود از ميني USB نسخه ي 2 استفاده کنيد. مرورگر اينترنت WAP 2.0 آن از HTML و xHTML پشتيباني مي کند و نيز قابليت پشتيباني از فيدهاي RSS را نيز دارد. اين گوشي توانايي استفاده از شبکه ي بي سيم Wi-Fi 802.11 b/g را دارد و از GPRS کلاس 32 استفاده مي کند.

اين گوشي قادر به پشتيباني از اسناد Microsoft office و اجراي فايل هاي PDF است. پخش کننده ي صوتي و تصويري آن توانايي پشتيباني و اجراي تمام فرمت هاي MP3، WMA، WAV، eAAC+، WMV، RealVideo، MP4، AVI، XviD را دارا مي باشد. اگر شما از طرفداران گوش دادن به برنامه هاي راديويي هستيد، بايد به شما بگوييم که بر روي اين گوشي يک راديو FM استريو بسيار با کيفيت به همراه FM transmitter نصب شده است.

از ديگر ويژگي هاي اين گوشي تلفن همراه پردازنده ي ARM Cortex A8 600MHz، حافظه ي همراه 32 گيگابايت به همراه 256 مگابايت رم، سيستم موقعيت ياب جهاني GPS، سنسور ماسوره اي (proximity sensor) براي قفل کردن اتوماتيک گوشي، سنسور شتاب سنج براي چرخش خودکار صفحه ي نمايش به حال عمودي و افقي، صفحه ي کليد استاندارد QWERTY، دوربين با لنز کارل زايس، درج موقعيت زماني و مکاني بر روي عکس، قطب نماي ديجيتالي، خروجي تلوزيون، مرورگر اسناد Microsoft office و photo editor مي باشد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]• استفاده از سيستم عامل Maemo5
• پردازنده ي قوي 600 مگاهرتز
• کارت حافظه ي همراه پر ظرفيت 32GB
• مجهز يودن به صفحه کليد کامل QWERTY
• نمايشگر بزرگ 3.5 اينچ لمسي TFT
• دوربين 5 مگاپيکسل به همراه فلاش و فوکوس اتوماتيک
• تجهيز دوربين به لنز کارل زايس
• سيستم موقعيت ياب جهاني GPS
• سنسور ماسوره اي و سنسور شتاب سنج Proximity Sensor
• مجهز بودن به امکانات اتصال به شبکه ي بيسيم Wi-Fi
• پشتيباني از کليه فرمت هاي صوتي و تصويري

جدول مشخصات فني مشخصات كلي گوشی موبايل نام گوشی موبايلNokia N900
نوکيا ان 900 نوع گوشی موبايلكشويي تاريخ معرفي2009/08/30 قيمت - اين مدل به تازگي از سوي شرکت سازنده معرفي و هنوز به بازار عرضه نشده است. تنوع رنگمشکي وزن181 گرم ابعاد110.9 * 59.8 * 18 ميليمتر بستر نرم افزاری شبکهGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - HSDPA 1700 / 2100 / 900 نسل سوم سیستم عاملMaemo 5 سیستم عامل ویندوزخير سیستم عامل سیمبینخير پشتیبانی جاوابله مشخصات صفحه نمايشصفحه نمایش اصلینوعلمسي TFT resistive touchscreenصفحه لمسیبله اندازهاينچ 3.5 اينچ دقت800 * 480 پيكسل تعداد رنگ16000000 رنگ صفحه نمایش خارجیصفحه نمايش خارجي داردنوعاندازهاینچدقتپيكسل تعداد رنگرنگ مشخصات دوربین دوربيندارد کیفیت5 مگاپيكسل ابعاد تصویر2592 * 1944 دوربین دومدارد - كيفيت VGA قابلیت فیلمبرداریدارد - WVGA با سرعت 25 فريم بر ثانيه 848 * 480 فوکوس اتوماتیکدارد فلاشدارد زوم اپتیکال حافظه دفترچه تلفندارد ذخيره سازي تماس هادارد - تا 30 روز حافظه داخلي256 مگابايت كارت حافظهدارد نوع كارت حافظهmicroSD كارت حافظه همراه گوشي موبايل- تبادل اطلاعات ارسال پيامSMS - MMS - Email - Instant Messaging درگاه مادون قرمزندارد بلوتوثدارد - نسخه 2.1 به همراه A2DP درگاه USBدارد - microUSB نسخه 2 مرورگر اينترنتWAP 2.0/xHTML, HTML (Maemo Browser), RSS feeds شبكه بيسيم (WLAN)دارد - Wi-Fi 802.11 b/g, DLNA GPRSدارد - Class 32 HSCSDدارد EDGEدارد - Class 32 3Gدارد - HSDPA, 10Mbps; HSUPA, 2Mbps Push To Talkدارد زنگ نوع زنگMP3 تنظيمات زنگدارد لرزانندهدارد بلندگواستريو قابليت ها قابليت نمايش فايلهاي MS-Officeدارد قابليت نمايش فايلهاي PDFدارد بازيBounce, Chess, Mahjong پخش كننده موسيقيدارد - MP3/WMA/WAV/eAAC/MP3/WMA/WAV/eAAC پخش كننده فيلمدارد قابليت ضبط صدادارد راديودارد - اف ام استريو + اف ام ترنسميتر دستور صوتيدارد پيش بيني كلمهT9 هندز فري / هدستدارد ساير قابليت ها باتري نوع باترييون ليتيوم مدل BL-5J ظرفيت باتري1320 mAh زمان انتظارساعت زمان مكالمهساعت شارژر باتريدارد

جنرال حمید
11-09-2009, 16:12
گوشی سونی اریکسون Sony Ericsson XPERIA X2 يک گوشي با سيستم عامل ويندوز که در رده ي خود بهترين تجربه را در امکانات صوتي تصويري و نيز امکانات مربوط به ايميل و وب براي شما بر جاي مي گذارد. در دنياي مدرن امروزي که ارتباطات در 24 ساعت روز و 7 روز هفته بسيار کليدي است، کاربران مي توانند به سرعت صندوق پستي الکترونيکي و تقويم خود را تنظيم کنند يا اسناد Microsoft office خود را با خود حمل کنند و آن ها را ويرايش کنند، اين گوشي داراي يک صفحه ي کليد کشويي استاندارد QWERTY و دوربين 8 مگاپيکسلي است.

در ادامه متن میتوانید مشخصات کامل و نقاط قوت و ضعف این گوشی را مشاهده کنید.

نقاط قوت :
• مجهز بودن به صفحه ي کليد استاندارد QWERTY
• مجهز بودن به نمايشگر بزرگ 3.2 اينچي لمسي
• توانايي پشتيباني از دو باند GSM و HSDPA
• مجهز بودن به دوربين 8 مگاپيکسلي با فلاش و فوکوس خودکار
• مجهز بودن به پورت USB 2.0، Bluetooth 2.0 و شبکه بي سيم Wi-Fi
• توانايي پشتيباني طيف گسترده اي از فرمت هاي فايل هاي صوتي و تصويري
• دارا بودن 110 مگابايت حافظه ي داخلي
• شارژ دهي زياد باتري در هنگام مکالمه و زمان انتظار
• مجهز يودن به سنسور Proximity و شتاب سنج
• قابليت پشتيباني از اسناد Microsoft Office و PDF
• مجهز بودن به سيستم موقعيت ‌ياب ماهواره‌اي A-GPS

نقاط ضعف :
• اين گوشي فاقد راديو مي باشد.

جدول مشخصات فني مشخصات كلي گوشی موبايل نام گوشی موبايلSony Ericsson XPERIA X2
سوني اريكسون ايكس پريا ايكس 2 نوع گوشی موبايلكشويي تاريخ معرفي2009/09/03 قيمت - اين مدل به تازگي از سوي شركت سازنده معرفي شده و هنوز به صورت عمده به بازار عرضه نشده است. تنوع رنگمشكي - نقره‌اي مدرن وزن155 گرم ابعاد16 × 54 × 110 ميليمتر بستر نرم افزاری شبکهGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 و HSDPA 900 / 1900 / 2100 و HSDPA 850 / 1900 / 2100 نسل سوم سیستم عاملMicrosoft Windows Mobile 6.5 Professional سیستم عامل ویندوزبله سیستم عامل سیمبینخير پشتیبانی جاوابله مشخصات صفحه نمايشصفحه نمایش اصلینوعTFT Resistive Touchscreenصفحه لمسیبله اندازه3.2 اينچ دقت480 × 800 پيكسل تعداد رنگ65000 رنگ مشخصات دوربین دوربيندارد کیفیت8.0 مگاپيكسل ابعاد تصویر2448 × 3264 دوربین دومدارد - كيفيت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دارد مگاپيكسل قابلیت فیلمبرداریدارد - با كيفيت WVGA و با سرعت 30 فريم بر ثانيه فوکوس اتوماتیکدارد فلاشدارد زوم اپتیکال حافظه دفترچه تلفندارد ذخيره سازي تماس هادارد - نامحدود حافظه داخلي110 مگابايت كارت حافظهدارد نوع كارت حافظهMicroSD كارت حافظه همراه گوشي موبايل- تبادل اطلاعات ارسال پيامSMS - MMS - Email - Instant Messaging درگاه مادون قرمزندارد بلوتوثدارد - نسخه 2.1 به همراه A2DP درگاه USBدارد - MicroUSB نسخه 2.0 مرورگر اينترنتWAP 2.0/HTML (IE), RSS feeds شبكه بيسيم (WLAN)دارد - Wi-Fi 802.11b/g, DLNA GPRSدارد - Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps HSCSDدارد EDGEدارد - Class 10, 236.8 kbps 3Gدارد - HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 2 Mbps Push To Talkندارد زنگ نوع زنگپلي‌فونيک و MP3 و آهنگ‌ساز تنظيمات زنگدارد با قابليت دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لرزانندهدارد بلندگو3.5mm Audio Jack - Stereo Speakers قابليت ها قابليت نمايش فايلهاي MS-Officeدارد قابليت نمايش فايلهاي PDFدارد بازيبازي‌هاي حركتي اشاره‌اي (Motion Based) و بازي با قابليت دانلود پخش كننده موسيقيدارد - MP3/WAV/eAAC+/WMA/MP4/Xvid/WMV9/H.263/H.264 پخش كننده فيلمدارد قابليت ضبط صدادارد راديوندارد دستور صوتيدارد پيش بيني كلمهT9 هندز فري / هدستدارد ساير قابليت هاسي پي يو (Qualcomm MSM 7200 528MHz) - حافظه داخلي 110 مگابايت و 256 مگابايت رم و 512 مگابايت رام (110MB Storage, 256MB RAM, 512MB ROM) - سيستم موقعيت‌ياب ماهواره‌اي (A-GPS Support) - سنسور شتاب‌سنج (Accelerometer Sensor) - كيبورد كامل كيوورتي (Full QWERTY Keyboard) - داراي (Optical Trackpad) - داراي (XPERIA Panels User Interface) - دوربين اين گوشي داراي لنز كارل زايس اوپتيك است (Carl Zeiss Optics) - دوربين اين گوشي داراي فكوس لمسي (Touch Focus) و درج كننده موقعيت مكاني و زماني بر روي عكس (Geo-Tagging) و رديابي چهره (Face Detection) و لرزشگير دست (Image Stabilizer) و کنتراست هوشمند (Smart Contrast) است - داراي ((SMS (Threaded View و Push Email) - خروجي تلويزيون (TV-Out) - برنامه كاربردي يوتويوب (YouTube Application) - مرورگر اسناد كه شامل ورد، اكسل، پاورپوينت، وان نوت است و قابليت اجراي فايل پي دي اف را دارد ((Pocket Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, PDF Viewer) - ويرايشگر و بلاگينگ تصوير (Picture Editor/Blogging) - مدت زمان شارژ باتري فقط در هنگام استفاده از موزيك پلير 20 ساعت مي باشد باتري نوع باترياستاندارد يون ليتيوم مدل (BST-41) ظرفيت باتري1500 mAh زمان انتظار500:00 ساعت زمان مكالمه10:00 ساعت شارژر باتريدارد

mohamadreza666
11-09-2009, 16:18
منبع هاشونم بنویس...!!!
منبع پست 11 و 12 سایت دیجی کالا بود...!!!
سبز باشین...!!!:10:

جنرال حمید
11-09-2009, 16:30
x2:13:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
N900:40:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] x2:13:

X2:13:

جنرال حمید
11-09-2009, 16:33
در کل نظر من N900:40: بید :8:

general hamid______________________________________

ramin_007
11-09-2009, 16:34
مرسی حمید جان

Michael Ropy
11-09-2009, 16:39
منم نظرم n900 هست. جدای از سخت افزار بسیار قویش، سیستم عامل زیبا و آینده داری داره.

ramin_007
11-09-2009, 17:39
مرسی دوستان فکر کنم برم برای n900

amir_70
11-09-2009, 22:50
من با وجود اینکه کلآ با نوکیا حال نمیکنم(البته به خاطر اون سیستم عامل سیمبینش) ولی باید اعتراف کنم این گوشی جدیدش خیلی خفنه
البته اینو فقط با نگاه به اینترفیس این سیستم عامل و با توجه به این عکس ها میگم و گرنه با این سیستم عامل که کار نکردم ولی این عکساش خیلی زیباست
واقعآ از اینترفیسش خوشم اومد
دمش گرم
خیلی قشنگه
حالا باید ببینیم که سرعتش چطوره؟
راستی این 2 عکس اخری x2 اصلآ مثل هم نیستن آخرش x2 کدومشونه؟؟؟؟

ramin_007
12-09-2009, 03:46
من با وجود اینکه کلآ با نوکیا حال نمیکنم(البته به خاطر اون سیستم عامل سیمبینش) ولی باید اعتراف کنم این گوشی جدیدش خیلی خفنه
البته اینو فقط با نگاه به اینترفیس این سیستم عامل و با توجه به این عکس ها میگم و گرنه با این سیستم عامل که کار نکردم ولی این عکساش خیلی زیباست
دمش گرم
خیلی قشنگه
منم دقیقا عقیدم مثله شماس اصلا از نوکیا خوشم نمیومد اما این یکی واقعا عالیه.
سرعتشم اینطور که دوستان گفتن خوبه.

ramin_007
12-09-2009, 04:11
دمش گرم
خیلی قشنگه
منم دقیقا عقیدم مثله شماس اصلا از نوکیا خوشم نمیومد اما این یکی واقعا عالیه.
سرعتشم اینطور که دوستان گفتن خوبه.

جنرال حمید
12-09-2009, 11:55
:41:با اومدن این گوشی بر سر N97 چی میاد ؟:41::41::41::41::41::41::37:
واقا این بحسیه که باید مطرح بشه.:37:

general hamid

*M!L4D*
12-09-2009, 13:31
جدا" X2 با N900 قابل مقایسه هست ؟
N900 هم CPU قوی تری داره ... شتاب دهنده گرافیکی Open GL ... اینترفیس زیبا تر و جذاب تر ... مرورگر فوق العاده ی اینترنت ... و ...

ramin_007
12-09-2009, 15:06
پس ظاهرا بهترین گوشی فعلا n900 هستش
گوشیه دیگه ای که نیست؟:ی

pulp_152
12-09-2009, 18:44
n900 اولا تا بیاد یک 5 ماهی میگذره .. همین الانشم امنیا hd که تو بازاره از این گوشی بهتره چه برسه به گوشی هایی که بعدا معرفی بشن

S A M S U N G
12-09-2009, 20:19
سلام به همگی .

دوستان همچین میگن در مورد اینترفیس حرف میزنن که انگار X2 اینترفیس نداره .

X2 به نظر من بهتره .

اولا به دلیل اینکه نوکیا نیست ( حالا هر برند دیگه میخواد باشه ) ... دوما کیبوردش خیلی بهتر از N900 هستش . طراحی خود گوشی بازم خیلی بهتره . نوکیا حالا یه طراحی رو پیدا کرده تا 4 سال دیگه ولش نمیکنه :دی .

پنلهای X2 رو فراموش کردید .

و اینکه دوربین + ویندوز جدید هم به امکاناتش اضافه کنین .

در کل X2 بهتر از N900 و Omnia Pro بهتر از هر دوتاش :دی

مخلصیم .

Michael Ropy
12-09-2009, 20:30
سلام به همگی .

دوستان همچین میگن در مورد اینترفیس حرف میزنن که انگار X2 اینترفیس نداره .

X2 به نظر من بهتره .

اولا به دلیل اینکه نوکیا نیست ( حالا هر برند دیگه میخواد باشه ) ... دوما کیبوردش خیلی بهتر از N900 هستش . طراحی خود گوشی بازم خیلی بهتره . نوکیا حالا یه طراحی رو پیدا کرده تا 4 سال دیگه ولش نمیکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

پنلهای X2 رو فراموش کردید .

و اینکه دوربین + ویندوز جدید هم به امکاناتش اضافه کنین .

در کل X2 بهتر از N900 و Omnia Pro بهتر از هر دوتاش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مخلصیم . امیرجان، جان من اگه n900 رو یه شرکت دیگه مثلا......htc یا همین سامسونگ میزد بازم میگفتی x2 بهتره؟! :دی قصد توهین به نظرت رو ندارم ولی همین قسمتی که قرمز کردم خیلی نامردیه! من خودم هر کی گوشی بزنه (هرکی!) درست حسابی باشه خوب حرف حقو میزنم. خود سخت افزار n900 خیلیه! حالا کیبورد من اطلاعی ندارم + بقیه حرفهات درست! درکل هم نمیشه گفت بهتره!! هر کدوم یه سری برتری دارن. البته اینم بگم نیومدم بگم x2 بده اتفاقا خیلی چیز خوبیه ولی خوب مقایسست دیگه! بازم ببخشید قصد بی احترامی ندارم ها!

پی نوشت: راستی به عنوان تاپیک دقت کردید: Nokia N900 یا Se Xpersia X2؟ :دی

pulp_152
12-09-2009, 20:32
خوب maemo امتحان خودشو به عنوان یک سیستم عامل گوشی پس داده هنوز ؟ یا هنوز امتحانش نکردن ؟

mamad6280
12-09-2009, 20:40
N900 گوشی خوبی به نظر میاد

اما به من بگین کی حاضره ۱۸۱ گرم رو همه جا همراه خودش اینور و اونور ببره؟

هر کی حاضره دستشو ببره بالا

S@nti@go_s&k
12-09-2009, 20:44
خوب maemo امتحان خودشو به عنوان یک سیستم عامل گوشی پس داده هنوز ؟ یا هنوز امتحانش نکردن

خوب بر پایه لینوکسه دیگه لینوکسم که امتحانشو پس داده الانم که سیستم عامل لیمو داره رشد میکنه

یکی از بهترین سیستم عاملها میشه شک نکنید

pulp_152
12-09-2009, 20:55
چون تا اونجایی که شنیدم هنوز os اش رو عملا روی گوشی امتحان نکردن و بیشتر بدون سیم کارت مورد استفاده بوده .. خوب از این جهت گفتم که ساختار تغییر میکنه و احتمال اینکه باگ زیاد داشته باشه زیاده ...

اما اینکه اینده خوبی داره منم مطمئنم همینطوره .. حالا مثل وین موبایل قابلیت اپدیت داره یا ورژن بندیه ؟

S@nti@go_s&k
12-09-2009, 20:57
فکر کنم ورژنیه اما لیمو بهتر باید باشه از ممو

pulp_152
12-09-2009, 21:00
لیمو رو چه گوشی قراره بیاد یا هست ؟

S@nti@go_s&k
12-09-2009, 21:13
لیمو فکر میکنم روی یه سری از گوشی هایی که اپراتور دوکومو فکر میکنم ژاپنی باشه اومده

سامسونگ هم داره یکیش قراره چند روز دیگه کامل معرفی شه i8305

این

روی الجی هم هست ولی از این به بعد گوشی های جدید خیلی هاشون با این سیستم عامل میاد منظورم سامسونگ و الجی

پاناسونیک و ان ای سی هستش

pulp_152
12-09-2009, 21:31
اه ! انگاری اینم مثل پروژه امنیا قراره پشت بندش مدل بزنه بیرون و i 8320 هم بصورت کشویی و ... عجب چیز خفنی میشه

ramin_007
13-09-2009, 00:02
n900 اولا تا بیاد یک 5 ماهی میگذره .. همین الانشم امنیا hd که تو بازاره از این گوشی بهتره چه برسه به گوشی هایی که بعدا معرفی بشن
دوست عزيز شما رو چه حسابی ميگی omnia hd بهتره?
n900 فکر کنم اوخره اکتبر بياد

ramin_007
13-09-2009, 00:07
فکر کنم ورژنیه اما لیمو بهتر باید باشه از ممو
چرا بهتره؟:question:

S@nti@go_s&k
13-09-2009, 00:24
برای اینکه یه سری از غولهای نرم افزاری و غولهای موبایل و اپراتورها دارن با هم همکاری میکنن

از جمله samsung __nec__vodafone__panasonic__dokomo__moto

که پایه گذار بودن

و یه سریا از جمله lg_ericson_mozila_maccafee,....................... ......

خیلیایه دیگه که اعلام آمادگی کردن برای همکاری

ramin_007
13-09-2009, 00:31
برای اینکه یه سری از غولهای نرم افزاری و غولهای موبایل و اپراتورها دارن با هم همکاری میکنن

از جمله samsung __nec__vodafone__panasonic__dokomo__moto

که پایه گذار بودن

و یه سریا از جمله lg_ericson_mozila_maccafee,....................... ......

خیلیایه دیگه که اعلام آمادگی کردن برای همکاری
چرا اين همه توضيح دادی خوب ميگفتی ميخوان فاتحهnokia خوندس :39:

S@nti@go_s&k
13-09-2009, 00:38
فکر کنم فاتحه بقیشونم خوندست :دی

البته این جور که بوش میاد همه شرکتا میخان یه دست باشن تا راحت تر و با خیال راحت برنامه نویسی کنن

و برنامه بدن بیرون

pulp_152
13-09-2009, 00:38
دوست عزيز شما رو چه حسابی ميگی omnia hd بهتره?
n900 فکر کنم اوخره اکتبر بياد

چون که بهتره علاوه بر اینکه cpu یکیه اما از فیلمبرداری و عکاسی بالاتری برخورداره .. کیفیت صفحه نمایش بالاتری داره و تاچش هم بهتره .. من اینو گفتم چون موجوده وگرنه امنیا پرو که زودتر از n900 هم میآد خیلی سرتره

ramin_007
13-09-2009, 01:24
چون که بهتره علاوه بر اینکه cpu یکیه اما از فیلمبرداری و عکاسی بالاتری برخورداره .. کیفیت صفحه نمایش بالاتری داره و تاچش هم بهتره .. من اینو گفتم چون موجوده وگرنه امنیا پرو که زودتر از n900 هم میآد خیلی سرتره

کيفيت فيلمبردری و عکس زياد مهم نيس اما کيفيت صفحه نمايش و تاچ مهمه و ميخواستم بدونم فرق TFT resitive touchscreen با AMOLED resistive touchscreen چيه؟
فرقشو ميشه حس کرد يعنی به وضوح ديده ميشه؟

S@nti@go_s&k
13-09-2009, 01:48
100%

amoled خیلی بهتره

ramin_007
13-09-2009, 13:19
100%

amoled خیلی بهتره

اينو که گفته بودين ميخوام يکی بيشتر توضيح بده

pulp_152
13-09-2009, 13:24

pulp_152
13-09-2009, 13:48
n 97 فرق زیادی با n900 تو کیفیت تصویر نداره ... میتونی ببینی .. زیر نور افتاب و از زاویه های مختلف هم خیلی ضعیفتره

total_overdose
13-09-2009, 14:01
سلام
در با کیفیت بودن صفحه i8910 شکی نیست.
ولی من یه سوال دارم شما از کجا میدونی که صفحه ان97 با ان900 زیاد فرقی نداره مگه عکسی چیزی کنار هم باشن منتشر شده؟
خیلی صفحه ها شبیه هم هستن اما در عمل بسیار متفاوتند.

pulp_152
13-09-2009, 14:18
نه ساختار صفحه یکی هستش .. کلا تغییری حاصل نشده

ali racer
13-09-2009, 15:33
n 97 فرق زیادی با n900 تو کیفیت تصویر نداره ... میتونی ببینی .. زیر نور افتاب و از زاویه های مختلف هم خیلی ضعیفتره

دوست من تراكم پيكسلي 900 خيلي بالاتر از 97 و امنيا اچ دي هستش

شما به عكس ها بالا دقت كن
چرا پرو 2 اينقدر نتايج خوبي ارائه داده اونم با وجود صفحه هاي 16 ميليون رنگ و آ ام او ال ايي دي رقيباش ؟
بخاطر رزولوشن 480 در 800 (مثل ان 900)
تازه چون صفحه نمايش ان 900...3.5 اينچه نتايج بهتري از پرو 2 3.6 اينچي ارئه ميده

ramin_007
13-09-2009, 15:35
ای بابا اين که تفاوتش خيليه
يعنی باز nokia گند زد

pulp_152
13-09-2009, 15:43
علی جون ولی عکسهای یکه از ال سی دی 900 دیدم زیاد خوب نبود .. البته شاید بهتر از 97 باشه ولی بازم به اون3 تا نمیرسه به نظرم یک مسئله علاوه بر اعداد و ارقام هست که اون تکنولوژی ساخت صفحات هستش .. مثلا خود سامسونگ رو شما ال سی دیهاشو با ال جی مقایسه کن یا سونی رو مقایسه کن با اینکه اعداد و ارقام مساوی هم دارن ... نوکیا باید oled میزد .. چون رو 86 و ییکی دیگه زا گوشیاش تجربشو داشت ... نمیدونم چرا نزاشت

ramin_007
13-09-2009, 15:43
ولی خدايش اگه بگيم که اين يکی از مشکلش باشه بقيه چيزش سرتره

pulp_152
13-09-2009, 15:50
ولی خدايش اگه بگيم که اين يکی از مشکلش باشه بقيه چيزش سرتره

اگه قرار باشه کیبورد رو سر تری بدونی باید با امنیا پرو مقایسش کنیم ... و سیستم عامل هم ممو با اینکه اینده داره هنوز اونجور که باید جوابشو پس نداده و خیلیا هنوز سیمبیان رو بهتر میدونن و ترجیح میدن ...

فکر نمیکنم نقطه دیگه باشه ؟ علاوه ب راینکه مطمئن باش قیمتش هم زیر 900 نیست ..

ramin_007
13-09-2009, 15:59
نميدونم والا گيج شدم

ali racer
13-09-2009, 17:50
علی جون ولی عکسهای یکه از ال سی دی 900 دیدم زیاد خوب نبود .. البته شاید بهتر از 97 باشه ولی بازم به اون3 تا نمیرسه به نظرم یک مسئله علاوه بر اعداد و ارقام هست که اون تکنولوژی ساخت صفحات هستش .. مثلا خود سامسونگ رو شما ال سی دیهاشو با ال جی مقایسه کن یا سونی رو مقایسه کن با اینکه اعداد و ارقام مساوی هم دارن ... نوکیا باید oled میزد .. چون رو 86 و ییکی دیگه زا گوشیاش تجربشو داشت ... نمیدونم چرا نزاشت
من الان نظري در مورد مقايسه ال سي دي 900 با 97 و يا... نمي تونم بدم
تا وقتي كه مقايسه اي بينشون نشه و عكس هاشو رو نبينيم

همون طوري كه شما هم گفتين بحث عدد و رقم روي كاغذ با عملكردي كه خود گوشي ها نشون ميده
موضوع جدايي است
مثلا شما دقت كن تاچ پرو 2 با اين كه تي اف تي هستش و 65 هزار رنگ
عملكرد مناسبي داشته با توجه به رقياي 16 ميليون و oled اش

pulp_152
13-09-2009, 18:06
من الان نظري در مورد مقايسه ال سي دي 900 با 97 و يا... نمي تونم بدم
تا وقتي كه مقايسه اي بينشون نشه و عكس هاشو رو نبينيم

همون طوري كه شما هم گفتين بحث عدد و رقم روي كاغذ با عملكردي كه خود گوشي ها نشون ميده
موضوع جدايي است
مثلا شما دقت كن تاچ پرو 2 با اين كه تي اف تي هستش و 65 هزار رنگ
عملكرد مناسبي داشته با توجه به رقياي 16 ميليون و oled اش

درسته ... منم نمیتونم نظر بدم چون فقط تصویر خودشو دیدم ..

ramin_007
13-09-2009, 18:14
آقا مرسی از همگی بخصوص pulp جان و علی آقا فعلاً بايد صبر کنم تا گوشيا وارده بازار بشن و از نزديک ببينم ولی هم اينجا و هم تو فروم های خارجی 90% گفتن n900 به هر حال ممنون

Bs_panzer
13-09-2009, 18:55
بابا اینا که نیمدن هیچ کدوم :دی

ولی من 900 رو میگم بهتره منم اگه خز نشه جزو انتخابام میذارم چون سیستم عامل جالبی داره و از ویندوز موبایل خسته شدم :دی

کسی میدونه مالتی تاچ هست یا نه ؟

pulp_152
13-09-2009, 19:21
نه دیگه فعلا اول باید به خازنی برسه بعد مولتی تاچ بشه نمیشه که یهو بپره بزار اول خازنی بشه بعد

hadi sly
13-09-2009, 20:53
صفحه ی 65000x2 رنگه درحالی که الان حتی سامسونگ هم 16 میلیون میزنه.n900 خیلی شاخه

ramin_007
13-09-2009, 23:46
ميگن nokia پيش فروش کرده من تو سايتش گشتم چيزی پيدا نکردم کسی چيزی ميدونه؟

*M!L4D*
14-09-2009, 15:41
ميگن nokia پيش فروش کرده من تو سايتش گشتم چيزی پيدا نکردم کسی چيزی ميدونه؟

آره با قیمت 650 دلار

ramin_007
14-09-2009, 15:50
ميشه لينک بديد؟

ali racer
14-09-2009, 16:05
ميشه لينک بديد؟
نقل قول از خودم :31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

merikh_merikh
18-09-2009, 13:48
من تاپیک را کامل نخوندم فقط نظرمو میدم.
به نظره من جدای سیستم عامل این دو گوشی که بحثی بسیاز زیاد داره اکسپریا ایکس2 بهتره.
ایکس2 کیبرد بسیار بهتری داره همچنین دکمه ی 4جهته هم داره که برای یک گوشیه لمسی بسیار کاربردیه.همچنین با توجه به اعداد و ارقام ایکس2 باطریه قویتری داره

mac_world
19-09-2009, 13:05
xperia 2 یه چیزه دیگست

amir_70
19-09-2009, 15:19
من تاپیک را کامل نخوندم فقط نظرمو میدم.
به نظره من جدای سیستم عامل این دو گوشی که بحثی بسیاز زیاد داره اکسپریا ایکس2 بهتره.
ایکس2 کیبرد بسیار بهتری داره همچنین دکمه ی 4جهته هم داره که برای یک گوشیه لمسی بسیار کاربردیه.همچنین با توجه به اعداد و ارقام ایکس2 باطریه قویتری داره

ببین دوست عزیز من نیمدونم چی پاسخ این پست شما بدم
از یه طرف من خودم جز کسانی بودم که x1 رو داشتم و یه مدت (2 ماه ) باهاش کار کردم درسته که xperia واقعآ گوشی خوبیه و سیستم عاملشم ویندوزه
حالا چرا نمیتونم پاسخ پستت رو بدم؟چون که من با این سیستم عامل n900 کار نکردم و نمیدونم واقعآ نسبت به ویندوز موبایل بهتره یا نه؟
ولی در کل اینو میتونم بگم که سیستم عاملش اگه از ویندوز موبایل بهتر باشه به قطع با وجود تنفری که از نوکیا دارم ولی میگم از x2 بهتره
به نظرم اگه سیستم عاملش روون تر باشه و کندی کمتری داشته باشه (که در این زمینه من که الان دارم با مک کار میکنم با جرات میگم هیچ سیستم عاملی به پاش نمیرسه) از xperia x2 بهتره چون چیزی که تو عکسا مشخصه اینترفیسش از x2 قشنگتره

این فقط نظر من بود

amin n & i series
03-11-2009, 07:52
سلام
به نظر من هم از نظر سیستم عامل اینطور که معلومه و یه سری عکس که تو سایت memo دیدم باید ان۹۰۰ از لحاظ سیستم عامل از ویندوز موبایل موجود در اکسپریا بهتر باشه
همچنین صفحه کلید کامل ان۹۰۰ هم به نظر میاد که خوش دست باشه
البته این حرف های من فقط در حد دیدن عکس از تو اینترنت هست و وقتی هر دوشون به طور کامل به بازار بیاد میشه نتیجه قطعی رو داد

golmohammadi
03-11-2009, 19:08
گوشيهايي كه نيومده اند نميشه روشون نظر قطعي داد
ظاهرا هر دو سخت افزارهاي خوبي دارند
مونده سيستم عاملشون
ويندوز موبايل كه خوبه
مونده maemo
بايد گوشي بياد كمي باهاش كار كرد بعد معلوم ميشه