PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک فوری

free_touch
08-09-2009, 23:58
با سلام خدمت دوستان گرامی.
بنده واسه رفیقم یک سیستم جمع کردم و دیروز اسمبلش کردم.سیستم بدون هیچ مشکلی روشن و بوت شد.بعد بدون هیچ مشکلی پارتیشن بندیش کردم و فرمتش کردم.سپس شروع کردم به ریختن ویندوز(ایکس پی) بعد از اینکه ویندوز یکسری از فایل های سیستمیو کپی می کنه(در محیط داس) و بعد از ری استارت ویندوز بالا میاد تا مراحل بعدی نصب شروع شه.اما بعد از شروع به نصب ویندوز ناگهان همون صفحه ابیه زجر آور یا صفحه مرگ Blue Screen of Deatمیاد و سیستم رو باید ریست کرد.بازم کل مراحل بدون مشکل طی میشن اما باز در این مرحله این صفحه میاد.اول فکر کردم سی دی ویندوز خرابه و با 3 تا ویندوز تست کردم اما باز مشکل حل نشد.بعد جای رم را در اسلات ها عوض کردم(هر 4 تا اسلات رو تست کردم) اما بازم این صفحه لعنتی اومد.
از نظر خودم فکر کنم مشکل از رم باشه(مثلا ناسازگاری رم با سیستم).
می خواستم بدونم دوستان متخصص نظری و راه حلی واسه مشکل من دارند ؟ با تشکر
راستی رم سیستم ocz gold bus 800 1gig هستش.مادربور همep41-ud3l هستش.
یه نکته دیگه اینکه مادربورد باس رم رو که 800 باشه رو ساپورت میکنه.سی پی یو هم مچه با مادربورد.
دیگه نمی دونم چی کار کنم.از نظر دوستان رم رو با یک رمی که دقیقا دفترچه مادربورد گفته عوض کنم مشکل حل میشه یا باید کار دیگه ای هم بکنم.(راستی حین روشن کردن سیستم یک جرقه کوچک بغل رم دیده میشه که به خاطر عدم نصب صحیح نیستش چون چندبار تست کردم).(این جرقه مادر بورد نسوزونده باشه ؟ البته سیستم روشن میشه و مشکلی نداره بجز همون که گفتم)
شرمنده اگه زیاد شد.اگه به همش جواب بدید واقعا لطف بزرگی کردید.
با تشکر.

Mamad.R
09-09-2009, 05:05
ببخشین , شما مطمئنی که اینی که میبینی جرقه هست و LED از نوع SMD نیست؟
اگه جرقه باشه, خوب به اون قسمت نگاه کن ببین سیاهی تو اون ناحیه میبینی که اگه جواب مثبته , خب MB سوخیده :31: و گارانتی هم باطل شده :21: ولی اگه جواب منفی هست کارت گرافیک رو عوض کن به احتمال زیاد واسه اونه

khark11
09-09-2009, 12:02
نگفتي دقيقه چند بعد از بالا اومدن مراحل نصب اين مشكل پيش مياد يعني اون صفحه آبي تو كدوم دقيقه نمايش داده ميشه؟

نوع رم ممكنه سازگار نباشه با سيستم شما

تو ست آپ مادربورد يه گزينه هست به نام No Execute Memory Protect اين گزينه رو Enabled كن و تنظيمات رو ذخيره كن و بيا بيرون اگه اين گزينه رو نداشتي معمولا يه چيزي شبيه همين هست تو بايوس ها ! تو قسمت Advanced‌ هستش
و دوباره ويندوز رو از اول نصب كن

براي احتياط كابل هارد رو هم عوض كن!

free_touch
09-09-2009, 22:03
با تشکر از دوستان که نظر دادن.
خوشبختانه با تعویض رم مشکل حل شد.