PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وانت روا (هنر جدید مهندسان توانمند ایران خودرو )

attractive_girl
07-09-2009, 16:07
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdistar
07-09-2009, 16:21
کلا ایران خودرو هر ماشینی که تولید میکنه،تا یه بار وانتش نکنه دست برنمیداره.
خیلی زشته!!!

DJ POLESTAR
07-09-2009, 16:22
واقعا خیلی جالبه, و خنده دار! حالا کی به تولید انبوه میرسه:38:

hassan_magic2000
07-09-2009, 16:26
این که پشتش نوشته روآ

ولی پشتش شبیه glx هستش

والا بعید نیست از اینا فردا میرن وانت کمری رو هم مونتاژ میکنن D:

*Batman*
07-09-2009, 18:15
یه همچین چیزی رو من قبلا هم دیدم بودم.
وانت سمندش قشنگ تر بود.

Terova
07-09-2009, 18:17
از وانت پیکان که بهتره..!

ولی باید دید چقدر بار میتونه حمل کنه..

shifter
07-09-2009, 18:32
اين خبر كه قديميه!!!
تازه پرايد رو هم وانتشو زدن !:31:
تو مجله ماشين چند ماه پيش عكساشون بود...!:31:

andyan
07-09-2009, 18:34
چیز جالبیه
من که خوشم اومد.
البته اکثر این ها کارهای تحقیقاتی هستن و به تولید انبوه نمی‌رسن

amin khan
07-09-2009, 19:55
البته اکثر این ها کارهای تحقیقاتی هستن و به تولید انبوه نمی‌رسن

تغییر توی ساختار فیزیکی دیگه تحقیق نمیخواد که ...
با چند تا نرم افزار گرافیکی هم میشه این کارا رو کرد
ولی من که خیلی بهم بر خورد فردا میرم روا رو میفروشمش.... دی :

ocz
07-09-2009, 20:05
از وانت پیکان که بهتره..!

ولی باید دید چقدر بار میتونه حمل کنه..
همینم پیکانه دیگه.روآ کلا پلتفورم مشترک با پیکان هست و از اون به عاریت گرفته شده.فقط بدنه و بخش ظاهری تجهیزات داخل از پژویه.موتور-شاسی-تعلیق و فنربندی-سیستم انتقال نیرو-جعبه دنده-دیفرانسیل و اکسل و چرخها- همه و همه از همون پیکان 40 سال قبله:19:

.:HAMED:.
07-09-2009, 21:02
این خودرو لایق همون حمالی و وانتیه
روآ هم شد ماشین
به خدا خیلی حالم بد میشه از این ماشینا میبینم
تو دنده 2 هم خرخرخر میکنه
سربالایی ها رو نمیکشه
وقتی استارت میخوره روشن میشه مثل یه تراکتور کار میکنه و اصلا قدرت نداره

.:HAMED:.
07-09-2009, 21:05
همینم پیکانه دیگه.روآ کلا پلتفورم مشترک با پیکان هست و از اون به عاریت گرفته شده.فقط بدنه و بخش ظاهری تجهیزات داخل از پژویه.موتور-شاسی-تعلیق و فنربندی-سیستم انتقال نیرو-جعبه دنده-دیفرانسیل و اکسل و چرخها- همه و همه از همون پیکان 40 سال قبله:19:

چی چی رو پیکانه
من یکی از این مهندسای این شرکت پرسیدم موتورشو گفت پژو رو با پیکان مخلوط کردن آخرش گندش در اومد
یه چنتا اگزوز درپیتی اینا سر هم کردن الان هم معلوم نیس موتورش چیه
وای وای آ..آه:2::2:

Diego
07-09-2009, 21:15
دیگه دارن شورشو در میارن...توهین به شعور ملت تا کی؟اکارهای احمقانه هم حدی داره.

Amir_Ans
07-09-2009, 21:16
ولی جدای از شوخی بنظر می آد فضای عقبش کم باشه و اگه گیریبکش همون روا باشه کم میاره

poria_mc
07-09-2009, 21:22
اینجا که عکسش رو انداخته یکی از شعبه های مرکز تحقیقات ایران خودرو هستش! طرحهایی که اینجا میبینید فقط و فقط نمونه های پروتوتایپه و هیچ مدلی از این مرکز تحقیقات به تولید انبوه نمیرسه! نمونه اش هم فیس لیفته پیکان یا همین وانت پژو هستش!هر چند که به نطر من اگه میومد خیلی هم خوب میشد! حداقل ملت وانت Deer چینی با اون قیمت تو پاچه شون نمیرفت!

همینم پیکانه دیگه.روآ کلا پلتفورم مشترک با پیکان هست
شما واقعا فکر میکنید این پلتفرم پیکانه؟؟؟؟

Diego
07-09-2009, 21:51
اینجا که عکسش رو انداخته یکی از شعبه های مرکز تحقیقات ایران خودرو هستش! طرحهایی که اینجا میبینید فقط و فقط نمونه های پروتوتایپه و هیچ مدلی از این مرکز تحقیقات به تولید انبوه نمیرسه! نمونه اش هم فیس لیفته پیکان یا همین وانت پژو هستش!هر چند که به نطر من اگه میومد خیلی هم خوب میشد! حداقل ملت وانت Deer چینی با اون قیمت تو پاچه شون نمیرفت!

اینا دقیقا رو چه چیزی تحقیقات میکنن؟روی سوپراسپرتهای نسل آینده؟ماشینهای هیبریدی؟
یا شاید رو اینکه موتور پیکان رو روی بوگاتی ویرون سوار کنن؟
من واقعا نگران این متخصصان دلسوز هستم...

ocz
07-09-2009, 22:06

چی چی رو پیکانه
من یکی از این مهندسای این شرکت پرسیدم موتورشو گفت پژو رو با پیکان مخلوط کردن آخرش گندش در اومد
یه چنتا اگزوز درپیتی اینا سر هم کردن الان هم معلوم نیس موتورش چیه
دوستان انگار اطلاعی از شروع پروژه ی ROA ندارند.این پروژه از همان ابتدا درحدود 13 سال قبل که کلید خورد و با نامهای پیکاژو و ژوپیکا اطلاع رسانی محدود شد بر روی پتلفورم پیکان سوار بود و تا همین حالا هم بر روی پتلفورم پیکان است.گرچه به اصطلاح بهسازی موتور پیکان را هم انجام داده اند.کله گاوی دیفرانسیل و فنرهای شمش که از عقب ماشین به چشم میخورد هر شخص کم اطلاعی را هم متوجه این مطلب میکند تا چه رسد به افراد فنی که اطلاعات دقیقتری درباره ی این خودرو دارند...دوستان اگر اطلاعات متفاوتی دارند خوشحال میشویم در اینجا مطرح نمایند

hesamkowsar
07-09-2009, 22:16
همه کشورها دنبال ساخت ماشین جدید با موتور قوی تر و قیافه بهتر هستند...ایران خودرو و ماشین ساز های ایرانی(اسباب بازی ساز ها) دنباله اینن یه ماشین سلکشن (موتور فلان ماشین و بدنه فلان ماشین) تولید کنن وبعد که حسابی فروش کردن وانتشو میززن .
تازه صادر هم میکنن پز هم میدن...!!!!

milky way
07-09-2009, 22:20
ولی خیلی جالبه که هر ماشینی رو که عقبش رو بزنی، میشه وانت کرد، یه مرسدس CLS وانت هم بزنن خیلی باحال میشه.

poria_mc
07-09-2009, 23:58
دوستان انگار اطلاعی از شروع پروژه ی ROA ندارند.این پروژه از همان ابتدا درحدود 13 سال قبل که کلید خورد و با نامهای پیکاژو و ژوپیکا اطلاع رسانی محدود شد بر روی پتلفورم پیکان سوار بود و تا همین حالا هم بر روی پتلفورم پیکان است.گرچه به اصطلاح بهسازی موتور پیکان را هم انجام داده اند.کله گاوی دیفرانسیل و فنرهای شمش که از عقب ماشین به چشم میخورد هر شخص کم اطلاعی را هم متوجه این مطلب میکند تا چه رسد به افراد فنی که اطلاعات دقیقتری درباره ی این خودرو دارند...دوستان اگر اطلاعات متفاوتی دارند خوشحال میشویم در اینجا مطرح نمایند
من چیز دیگه ای رو شنیدم! ایران خودرو RD رو روی پلت فرم 405 تولید کرد(در واقع به نوعی هم با شکل و شمایل 405GL) بعد هم مدلهای دیگه ای نظیر RDi/RDx/Roa رو تولید کرد! در واقع اون پیکاژو یا همون پروژه New Peykan که فرمودید اول به پروژه پژو آریان(206SD) و جدیدا هم رانا اطلاق میشد! نه به RD که پلتفرم و شاسی و بدنه405 بود و موتور و بخش فنی بهینه شده پیکان!

ocz
08-09-2009, 01:08
من چیز دیگه ای رو شنیدم! ایران خودرو RD رو روی پلت فرم 405 تولید کرد(در واقع به نوعی هم با شکل و شمایل 405GL) بعد هم مدلهای دیگه ای نظیر RDi/RDx/Roa رو تولید کرد! در واقع اون پیکاژو یا همون پروژه New Peykan که فرمودید اول به پروژه پژو آریان(206SD) و جدیدا هم رانا اطلاق میشد! نه به RD که پلتفرم و شاسی و بدنه405 بود و موتور و بخش فنی بهینه شده پیکان!
نه ببینید بعد از پروژه ی ناموفق پیکان پژویی که خودش اولین تجربه ی ایرانخودرو در جابجا کردن بدنه بود برنامه ی پیکاژو اجرا شد که بعدا اسم عوض کرد به پژو 1600 و پژوRD و... و آن موقع پیکان در اوج تولید قرار داشت و پژو 206 که در 1998 معرفی شد هنوز حتی در فرانسه هم ساخته نشده بود پس صحبت نیوپیکان و... مربوط به آن دوران نیست.البته مدلسازی سمند نیز بعد از آن و تدریجا شروع شد و به آن میگفتند پیکان جدید.مجله ی ماشین بهمن 75 ش169 را ببینید و شماره های ماقبل آنرا

click_dez
08-09-2009, 02:55
این این غیر ممکنه تولید انبوه بشه
این که جون میکنه بدنه خودش رو میکشه چه برسه به بار
بجای این ملت میرن وانت پیکان میخرن

popo_p990
08-09-2009, 12:56
ایرانخودرو پدر این 405 رو در آورد 1000 نوع ماشین ازش در آورد

mkhavari2000
08-09-2009, 22:04
به نظر من جالب بود دیگه چقدر توی خیابون وانت پیکان ببینیم بهتره یه خورده هم تنوع باشه
البته 100 در صد گیربکسش با روا متفاوته

Farshadd
10-09-2009, 10:49
این که پشتش نوشته روآ

ولی پشتش شبیه glx هستش

والا بعید نیست از اینا فردا میرن وانت کمری رو هم مونتاژ میکنن D:

من از روی نمای کنار که فنر های تخت عقب توش معلومه اسم تاپیک رو گذاشتم.

تعویض نمای پشت از یه قاب پلاستیکی به این که کاری نداره.

همونطور که یکی از دوستان هم ذکر کردن اینا معمولا به تولید انبوه نمیرسن.

armin_software
10-09-2009, 13:48
چند روز دیگه 206 وانت اومد زیاد تعجب نکنید!

rami_hemi
10-09-2009, 15:08
فرشاد جان احتمال تولید انبوه این ماشین هست
از اونجا میگم که خط تولید روا داره میاد به ایران خودرو تبریز و از اونجا که خط تولید پیکان وانت هم اینجا بوده میتونه جایگزین بشه و کلا پیکان تولیدش به هر صورتی متوقف بشه .
206 هم احتمالا یه نمونه mpv یا میکرو ونش رو طراحی کنن رو ی اتاق 3 در 206 با مصدود کردن شیشه های عقب .
یهب را تو نمایشگاه دیدم کلی خندیدم 206 خودروی کار .

BBNHFAK
10-09-2009, 23:21
چند روز دیگه 206 وانت اومد زیاد تعجب نکنید!
زیاد که تعجب نمی کنیم چون هر ماشینی ایرانخودرو و سایپا تولید کردن وانتشم طراحی کردن
مثلا:وانت پراید - وانت تندر - وانت سمند - وانت آردی و ...
محصولاتی که باید منتظر طراحی اون ها باشیم: وانت رانا - وانت ریو - وانت ...

rami_hemi
10-09-2009, 23:27
وانت تندر که کلا تو طرح این پلتفرم بود و کار اینا نبوده
خب وانت پراید که اصلا توجیه نداره ولی میتونه وانت مسقف باشه مثلا واسه اداره پست
ولی خداییش وانت سمند حرف نداشت اخه کار خود ایرانخودرو نبود و یه شرکت دیگه که کارش طراحی و تیونینگ نماشینها بود این کار رو کرده بود و خیلی هم جالب از آب در اومد
به نظرم اگه این وانت روا تولید بشه و وانت پیکان جم بشه بهتره
شما ها اگه توی وانت پیکان نشسته باشید میدونید چه مصیبتی داره سوار شدنش .یه ذره توش اتاق هستش خفه میشی توش.
البته اگه این وانت 405 بود بهتر بود حداقل زیر کف جای بار یه فضای خالی گنده میشد پیدا کرد.

M O B I N
10-09-2009, 23:33
هروقت 206 شش اومد منو صدا کنین !!

armin_software
10-09-2009, 23:41
هروقت 206 شش اومد منو صدا کنین !!
206 شش چیه؟

mkhavari2000
11-09-2009, 00:30
من خودم ندیدم اما یکی از دوستان میگفت که یه پیش فاکتور گرفته از ایران خودرو واسه وانت پیکان که توش نوشته بود
نوع:وانت پیکان با دسته راهنمای هوشمند !!!
دسته راهنما اتومات هم جزو آپشن هاشونه

h a m i d a
15-09-2009, 22:16
حالا واقعا توليد نميشه كه.ميشه؟

rami_hemi
15-09-2009, 22:43
احتمال تولسدش هست
به همون دلیلی که گفتم با انتقال خط تولید روا به ایارن خودرو تبریز احتمال جایگزینی این وانت هم به جای وانت پیکان هستش .

Vallio
15-09-2009, 22:50
اگه کمپانی پژو بفهمه !
چه شود ...

rami_hemi
15-09-2009, 23:03
هیچی نمیشه
چون کل امتیاز این اتاق رو در موقع تبدیل 405 به RD به ایران خودرو فروخت
فقط باید اسم پژو روی اتاق بمونه و مارک پژو و یه پولی هم به کمپانی پژو داده بشه.

Amin-Nasim
16-09-2009, 09:39
خدا بخیر کنه:42:
کسی نمی دونه وقتی تولید بشه قیمتش چنده
مدل دو کابین هم دار:42:

rami_hemi
16-09-2009, 10:08
دوستان شما کدومتون تا حالا توی وانت پیکان نشستید؟
من حتی توی اتاق خالی ماشین هم رفتم اتاقی که روی خط تولید بود واقعا از نظر اندازه فاجعه هستش
و این طرح امیدوارم حداقل اون فضای کم اتاق رو جبران کنه
البته این ماشین میتونه خیلی خوب جواب بده
به نظر من جایگزینی این به جای وانت پیکان واقعا خوبه .البته تا بیاد بازار نمیشه روی قیمتش چیزی گفت.