PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ولتاژ پورت يو اس بي

troy
03-03-2006, 00:16
سلام دوستان،

خواهش مي كنم، دوستان متخصص الكترونيك و برق يه راهنمائي در اين زمينه بكنيد:

من يه موتور الكتريكي 5 ولت رو به پورت USB ي نوت بوكم وصل كردم. ( دارم يه كار هائي مثل روبوتيك و ... مي كنم :blink: ). :cool:
كه تمام برقش رو از همين پورت مي گيره. البته ضرورتي هست كه اين كار رو كردم. :blink:
مي خواستم بدونم اين به مادربورم نوت بوكم فشار وارد نمي كنه؟ يا مشكلي ايجاد نمي كنه؟ :blush:

Hidden-H
03-03-2006, 00:34
سلام دوست عزيز
تا اونجا كه من مي دونم تا زماني كه سيمهاي وارد شده به پورت در خارج از سيستم به هم برخورد نكنن نه.
ولي چنانچه هنگامي كه نوت بوك روشنه و داره داده ارسال مي كنه چنانچه دو سيم يا بيشتر به هم برخورد كنن به احتمال خيلي زياد سيستم به خصوص پورت آن دچار مشكل مي شن كه البته شما مي تونستين از يه مدار بافر در سر ره آندو استفاده كنين كه ديگه هيچ مشكلي براتون پيش نياد.
من يه بار داشتم يه سري اطلاعات رو از يه دوربين مي گرفتم و دستورات لازم رو توسط برنا مه ي matlab7 به يك فرستنده مي دادم كه اون فرستنده يه روبات رو كنترل مي كرد . من با وجود تاكيد اساتيد مبني بر استفاده از بافر رفتم و مستقيم به پورت زدم كه متاسفانه پورت سوخت اميدوارم بيشتر احتياط كنين.
ممنون

troy
04-03-2006, 08:51
سلام دوست عزيز
تا اونجا كه من مي دونم تا زماني كه سيمهاي وارد شده به پورت در خارج از سيستم به هم برخورد نكنن نه.
ولي چنانچه هنگامي كه نوت بوك روشنه و داره داده ارسال مي كنه چنانچه دو سيم يا بيشتر به هم برخورد كنن به احتمال خيلي زياد سيستم به خصوص پورت آن دچار مشكل مي شن كه البته شما مي تونستين از يه مدار بافر در سر ره آندو استفاده كنين كه ديگه هيچ مشكلي براتون پيش نياد.
من يه بار داشتم يه سري اطلاعات رو از يه دوربين مي گرفتم و دستورات لازم رو توسط برنا مه ي matlab7 به يك فرستنده مي دادم كه اون فرستنده يه روبات رو كنترل مي كرد . من با وجود تاكيد اساتيد مبني بر استفاده از بافر رفتم و مستقيم به پورت زدم كه متاسفانه پورت سوخت اميدوارم بيشتر احتياط كنين.
ممنون

مچكرم دوست عزيز. :)

Hidden-H
04-03-2006, 09:42
سلام
خواهش مي كنم
قابلي نداشت

Peeedan
16-04-2006, 00:20
سلام حتما بايد ازBufferاستفاده كني چون اولا هم به باتري نوت بوك فشار مياد و زود دشارژ ميشه هم ممكنه مادر بوردت بسوزه مخصوصا اگه STEP MOTOR باشه.

رضا حاجي زاده
08-05-2006, 18:18
سلام
دوست عزيز اينم درنظر داشته باش که پورت USBجرياني تا 500 ميلي آمپررو مي تونه بده
حتما هم بايد واسه ايزوله کردن مدارت با پورت از بافر استفاده بکن :rolleye:

Hidden-H
09-05-2006, 01:07
اين تاپيك به مدتها قبل بر مي گرده
ايشون حتما تا حالا به جوابشون رسيدم
در ضمن اگه ممكنه قبل از جواب دادن به بقيه ي جوابها هم يه نگاهي بندازين
ممنون

mehrdad.f
20-05-2006, 17:58
آقا موتور روبات شما حتما جرياني بيش از نيم آمپر مي كشه. پس حتما بايد از يك منبع خارجي استفاده كني.
مثل باتري.
البته اون سيمي كه از روبات به كامپيوتر شما وصله رو مي خواي چيكار كني.
بهتره از باتري li استفاده کنی. نمونه ای از این باتری رو من دیدم تا 3 آمپر می تونه در یک ساعت به مدار جریان بده. تازه نمونه شارژی اونم هست. البته 2/1 ولت( یک و دو دهم).
منم از این کارا کردم. بهت توصیه می کنم برای روبات از پورت کامپیوتر جریان نکش. فقط دیتا بفرست. برق روبات را از بیرون تامین کن. حتی می تونی آداپتور بگزاری.