PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوستان برای حفظ و پایداری دمای CPU چه راهکارهایی رو پیشنهاد میکنید

reza,n
05-09-2009, 15:25
با سلام:11::
دوستان عزیزم با توجه به اینکه من از نوت بوکم خیلی کار میکشم و عموما" چند کار همزمان رو با هم انجام میدم و گاهی هم گیمهای سنگین روش اجرا میکنم متاسفانه دمای CPU بعضی اوقات خیلی بالا میره(مثلا" از 40 درجه به 70 تا 85 درجه هم میرسه) میخواستم بپرسم برای حفظ و پایداری دمای CPU چه راهکارهایی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟در ضمن دمای استاندارد CPU چقدر باید باشه؟؟؟؟؟؟

H@mid-Vista
05-09-2009, 16:31
بستگی به سازنده داره
به نسل داره
مثل اینتل خنكتر كار می كنه

به كارایی فن
تهویه هوایی اطراف نوت بوك
بستگی داره

یك نظافت توپ بده یك فرد وارد از فن نوت بوكت كنه الان باید كلی خاك داشته باشه
یك پایه فندار نوت بوك هم بگیر

reza,n
05-09-2009, 17:05
بستگی به سازنده داره
به نسل داره
مثل اینتل خنكتر كار می كنه

به كارایی فن
تهویه هوایی اطراف نوت بوك
بستگی داره

یك نظافت توپ بده یك فرد وارد از فن نوت بوكت كنه الان باید كلی خاك داشته باشه
یك پایه فندار نوت بوك هم بگیر
دوست عزیزم خب من نوت بوکم توشیبا تکرا A9 هستش(اینتل کور تو دو 2.2).ضمنا" آیا برای تمیز کردن باید کاملا" نوت بوک باز بشه(البته توسط شخص وارد)؟؟؟؟

H@mid-Vista
05-09-2009, 18:18
دوست عزیزم خب من نوت بوکم توشیبا تکرا A9 هستش(اینتل کور تو دو 2.2).ضمنا" آیا برای تمیز کردن باید کاملا" نوت بوک باز بشه(البته توسط شخص وارد)؟؟؟؟

توشیبا لم داره باز كردنش
بله اگه بیش از 6 ماه عمر داره كه داره
باید نظافت بشه
نباید بیش از 70 درجه داغ بشه

reza,n
09-09-2009, 10:32
دوستان عزیزم ممنون از پاسختون.ضمنا" من از نرم افزار Sensor View استفاده میکنم که دما رو نشون میده.آیا این نرم افزار دما رو دقیق نشون میده؟؟؟

H@mid-Vista
09-09-2009, 12:09
دوستان عزیزم ممنون از پاسختون.ضمنا" من از نرم افزار Sensor View استفاده میکنم که دما رو نشون میده.آیا این نرم افزار دما رو دقیق نشون میده؟؟؟

بله معمولا" دماي سي پي يو اينتل در حد 65 عادي هست. البته حداكثر دماي قابل قبول
ولي معمولا بايد حدود 50 باشه

REGISTERED USER
10-09-2009, 08:30
ببینید دوستان

خیلی ها فکر می کنند اگر یک هوا توی دستگاه با Blower بگیری تمام ! خاکش میره !

خیر ، ذرات چربی و غبار در خاک روی قطعات می چسبند . پس بهتره لپ تاپ تا جایی که می تونه disassemble بشه و قطعات با برس آنتی استاتیک و مخصوص پاک بشوند.

من خودم از اسپری هوای خشک فشرده استفاده می کردم عالی بود ... لپ تاپ تا یکسال نیاز به تمیزکردن نداشت

Pami
10-09-2009, 12:14
من لپ تاپ رو هر 5-6 ماه يكبار تا پيچ آخر باز ميكنم و تميز ميكنم ، كلا نياز به رسيدگي داره
باز كردن لپ تاپ كار راحتي هست اما دوباره بستنش !! نه ! اگه بلد نيستيد خودتون باز نكنيد توش ميمونيد

REGISTERED USER
10-09-2009, 13:36
والا من خودم عادت دارم لپ تاپ غیر آشنا رو برای باز کردن کامل فیلم میگیرم که بستنش راحتتر باشه :دی

s4lish
18-09-2009, 12:03
سلام....استفاده از میز فن خیلی موثره....من خودم با همین میز فن بازی gta iv رو لپ تاپ تموم کردم و واقعا تاثیر داره...فن لپ تاپ خیلی کم کار می کنه...