PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نخستين خودرو برقي دوسرنشين ايراني +عكس

shifter
04-09-2009, 21:35
نخستين خودرو برقي دوسرنشين ايراني +عكس
نخستين خودرو برقي دو سرنشين ساخت دانشجويان دانشگاه خواجه نصير با نام «قاصدک نصير» اگرچه ابتدا قرار بود تنها براي شرکت در يک مسابقه خودروهاي برقي باشد، اما اعضاي تيم سازنده در ادامه تصميم گرفتند آن را مناسب خيابانهاي شهري طراحي کرده و بسازند.

يکي از دانشجويان عضو گروه 14 نفره ساخت اولين خودرو برقي دو سرنشين ايراني در گفت‌وگو با مهر با اعلام اين مطلب گفت: ابتدا قرار بود اين خودرو تنها براي شرکت در مسابقه خودروهاي برقي دانشگاه شريف طراحي و آماده شود، اما در ادامه به اين نتيجه رسيديم که طراحي و ساخت آن به شيوه‌اي باشد که مناسب استفاده در سطح شهر و توليد انبوه باشد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اصغر محمدي با اشاره به فعاليت 14 ماهه گروه سازنده اين خودرو افزود: وزن نهايي «قاصدک نصير» 700 کيلوگرم است که در حقيقت مي‌توانست تنها 500 کيلو باشد اما با ايمن سازي‌هايي که براي تردد عادي در سطح شهر بر روي آن انجام گرفت وزن خودرو افزايش داده شد.

اين دانشجوي دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي تهران تاکيد کرد: همه تست‌هاي لازم براي يک وسيله نقليه شهري مانند تست شتاب، دور زدن و ترمز بر روي اين خودرو انجام شده که همگي نيز با موفقيت همراه بوده است.

محمدي با تشريح ديگر ويژگي‌هاي خودرو ساخته شده اظهار داشت: ما براي افزايش ايمني خودرو در حد استانداردهاي معمول در درب‌هاي آن لوله گذاشته و سپر آن را نيز به گونه‌اي طراحي کرديم که به جرات مي‌توان گفت از خودرو پرايد ايمن‌تر و محکمتر است.
آن گونه که اين دانشجوي عضو گروه سازنده اين خودرو برقي مي‌گويد، شتاب قاصدک نصير 10 ثانيه است که به عنوان مثال از خودرو سمند بيشتر است و حداکثر سرعت آن نيز به 80 کيلومتر بر ساعت مي‌رسد که اين پارامترها براي خودرو شهري مناسب و استاندارد است.

در همين حال و بنا به گفته مسئولان شهري، امروزه اولين و اصلي‌ترين مشکل تهران آلودگي هواست که 80 درصد آن ناشي از تردد خودروها و آلاينده‌هاي متحرک است. در شهر تهران بيش از سه ميليون و 400 هزار خودرو و 200 هزار موتور سيکلت وجود دارد و علاوه بر اين شهروندان تهراني روزانه 15 ميليون سفر انجام مي‌دهند که چيزي در حدود دو ميليون و 300 هزار مورد آن نيز با اتوبوس صورت مي‌پذيرد.
مي‌توان انتظار داشت در صورت حمايت مسئولان دولتي از پروژه موفق اين دانشجويان و آماده‌سازي شرايط براي توليد انبوه خودرو ساخته شده و استفاده از آن در سطح شهر نه تنها در مصرف سوخت که اين روزها به يکي از معضلات اصلي کشور بدل شده صرفه‌جويي خواهد شد، بلکه به ميزان قابل توجهي از آلودگي هواي تهران نيز کاسته مي‌شود.

اصغر محمدي در ادامه گفت‌وگو با مهر گفت: با يکبار شارژ کامل مي‌توان 50 کيلومتر در يک سيکل شهري با قاصدک نصير رانندگي کرد و اگر سرعت متوسط آن را 25 کيلومتر بر ساعت لحاظ کنيم، اين مقدار به 80 کيلومتر نيز خواهد رسيد.

اين دانشجو در رابطه با وضعيت حمايت و سرمايه‌گذاري براي توليد انبوه خودروي ساخته شده نيز گفت: مسئولان وزارت صنايع يکبار در مرحله ساخت خودرو از پروژه بازديد کردند ولي به دليل مشکلات اداري تاکنون کار خاصي براي اين مهم انجام نگرفته است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به گزارش مهر، نام قاصدک نصير براي تداعي عنوان پيام‌آور دانشگاه خواجه نصير انتخاب شده و طراحي آن در دانشکده مديريت و ساخت آن نيز در دانشکده هوا و فضا و در کارگاه اتومکانيک اين دانشگاه صورت گرفته است. موتور، درايو و شارژر اين خودرو نيز ساخت کشور ايتالياست و باطري آن نيز اگرچه از بازار داخل تهيه شده، اما آن هم ساخت يک کشور خارجي است.

مهندس رزاق بلوري افشار، مهندس احمدرضا مرسي، پويا روشني تبريزي، اصغر محمدي، نيما شيرافکن، مجتبي جعفري، حامد فرهادي، حامد مهدوي، مرتضي حسيني، احسان پرويزي، امير کريمي، مرتضي رضازاده، نسيم محمدي و بنفشه بلوري اعضاي تيم سازنده قاصدک نصير هستند.
:31::46:

amin khan
04-09-2009, 21:50
توی اخبار شبانگاهی هم نشون داد
با 6-7 ساعت شارژ میتونه 70 کیلومتر بره...
قیمتش هم 5 میلیون تومن گفت...

osmaan
05-09-2009, 00:39
پس کو عکسا؟

صفر تا 100ش جالب بود

amin khan
05-09-2009, 02:57
صفر تا 100ش جالب بود

صفر تا صد نه ، شتاب
این بنده خدا کلا 80 تا سرعت میره... دی :

بی باک بی بال
05-09-2009, 09:52
قاصدک نصیر
آخه چه اسمیه واسه این ماشین گذاشتن

masoudtr
05-09-2009, 09:58
توی اخبار شبانگاهی هم نشون داد
با 6-7 ساعت شارژ میتونه 70 کیلومتر بره...
قیمتش هم 5 میلیون تومن گفت...
در این صورت اصلا به صرفه نیست
7 ساعت شارژ بشه با چه واتی ؟؟؟؟
چقدر برق مصرف خواهد کرد؟
50 کیلومتر اصلا فاصله ای نیست
یک بار پراید را پر کنی با محاسبه 100 کیلومتر 7 لیتر
500 کیلومتر برات میره
2 سرنشین هم هست با 5 تومن میشه ماشین هاتی بهتری خرید
اگه اینجوری بشه کسی نمیخردش مگر اینکه قیمت ماشین های دیگه را ببرند بالا مثلا پراید بشه 15 تومن

بی باک بی بال
05-09-2009, 10:32
در این صورت اصلا به صرفه نیست
7 ساعت شارژ بشه با چه واتی ؟؟؟؟
چقدر برق مصرف خواهد کرد؟
50 کیلومتر اصلا فاصله ای نیست
یک بار پراید را پر کنی با محاسبه 100 کیلومتر 7 لیتر
500 کیلومتر برات میره
2 سرنشین هم هست با 5 تومن میشه ماشین هاتی بهتری خرید
اگه اینجوری بشه کسی نمیخردش مگر اینکه قیمت ماشین های دیگه را ببرند بالا مثلا پراید بشه 15 تومن
پراید رو مفتی بدن ملت نمی برن حالا دیگه 15 میلون سر جای خودش

behnam_tr
05-09-2009, 10:37
عکسا لود نشد ........

Farshadd
05-09-2009, 10:57
شتاب قاصدک نصير 10 ثانيه است که به عنوان مثال از خودرو سمند بيشتر است

این خودرو که 80 تا بیشتر نمیره. حالا اگه فرض کنیم از 0 تا 80 کیلومترش 10 ثانیه باشه باز که از سمند کند تره... چون سمند در کمتر از 9 ثانیه به 80 تا راحت میرسه...

p30room
05-09-2009, 11:18
این سروری که عکس ها رو در اون آپلود کردید برای ایران باز نمیشه .

عکس ها از سایت تابناک :

wichidika
05-09-2009, 11:45
پراید رو مفتی بدن ملت نمی برن حالا دیگه 15 میلون سر جای خودش
راست ميگه 3ميليون بيشتر نمي ارزه.
مگر اين كه كيفيتش را بهتر كنند مسافت بيشتري بايك بار شارژ باتري هاش بتونه بره

rami_hemi
05-09-2009, 13:25
دوستانی که ایراد گرفتن باید یه چیزی بهشون بگم ؟
شما توی منزل چند تا وسیله برقی دارید و روزی چند ساعت کار میکنن؟
مصرف این لوازم چقدره ؟
و شما روزی با خودرو چقدر مسافت طی میکنید.
===============================
به نظرم ماشین واقعا خوبی هستش 5 میلیون هم برای این ماشین واقعا ایده ال هستش وقتی یک موترو سیکلت /اسکوتر برقی توی ایران بالای 2 میلیون قیمت داره این قیمت برای یک خودروی شهری بدون تولید آلایندگی یک قیمت بسیار خوب هست .
سرعتی هم شما با این خودرو توی شهر خواهید رفت؟
مطمئن باشید استهلاک این خودرو از پراید خیلی پایینتر کم صداتر سبکتر و یک مزیت بزرگ این ماشین اندازه بسیار کوچک این ماشین هستش که جابجایی پارک این ماشین رو توی ترافیک وحشتناک شهری مثل تهران خیلی آسون میکنه .
آقای فرشاد عزیز دوست گلم ما نمیخوایم با این ماشین کورس بذاریم به قدر کافی شتاب داره و خاصیت موتورهای الکتریکی اینه قدرت پایین دارن ولی گشتاور خوبی دارن یعنی این فشار خیلی کمی به موتور وارد میشه
در مرود دو نفره بودن
یه سوال میکنم و جوابی میدم توی همین سوال هستش مشا برای خرید مثلا لباس با چند نفر میرید بیرون؟
یا برای خرید ارزاق خونه خانوادگی میرید بیرون ؟
ما وقتی ماشین هم داشتیم بیشتر مواقع برای یک خرید یا با تاکسی میرفتیم یا با اتوبوس .
من واقعا موافق این ماشین هستم و مطئنم اگخ خوب معرفی بشه حمایت بشه میتونه ماشین موفقی باشه چون واقعا احتیاج داریم برای پیشرفت کردن .
شما این ماشین رو یک شب شارژکنید و 70 کیلومتر باهاش مسافت طی کنید کافی نیست؟
من واقعا به این مهندسان جوان کشورمون افتخار میکنم فقط باید از این دانشجو ها حمایت کامل بشه
اینم یادمون باشه وارد کردن موترو از ایتالیا این قیمت رو داره و این نشون میده هزینه پایینی داره و میتونه با کمی حمایت دولتی اگه واقعا دولت به این مسایل و تکنولوژی اهمیت میده تبدیل به یه خودرو کار آمد باشه .
حتی بعدا با بزرگتر کردن بدنه میتونه یه خودروی شهری میکرو ون باشه که به راحتی خیلی از نیازهای شهری رو بر طرف کنه
این ماشین برای کسی با تفکر من که از رانندگی تیو ترافیک متنفرم و ماشین رو برای لذت رانندگیش دوس دارم برای کارهای روزمره واقعا ایدهال هستش .
قبل از ایراد گرفتن به طرح و گفتن حرفهایی مثل چرا دونفره هستش چرا بردش کمه چرا شتابش از سمند کمتره به فلسفه ساخت توجه کنید .
خواهاش توی انجمن از دادن نظرهای بچگانه خود داری کنید .

p30room
05-09-2009, 14:26
2 تصویر دیگر از سایت تابناک :

BBNHFAK
05-09-2009, 14:26
شما می گید باید به فلسفه ساخت توجه کرد خب توجه می کنیم:
نکات منفی :
1- شتاب صفر تا صد 10 ثانیه که اصلا برای شهر مناسب نیست( در صورتی که حداکثر سرعت 80 است!!!)
2- قطعا کسی که 5 ملیون پول میده نمی خواد تا سر کوچه بره خرید کنه
و وقتی در بزرگراه با سرعت 80 حرکت کنید کمتر از یک ساعت می تونید رانندگی کنید و با مسافت های طولانی کلان شهر هایی مثل تهران 70 کیلومتر خیلی کمه

نکاتی که باید پاسخ داده شود:
1- زمان شارژ باتری (که برای یک خودروی تمام برقی خیلی مهمه)
2- هزینه نگهداری ( که به نظر میرسه برای یه خودرو تکنولوژی جدید (در ایران) و تولید محدود رغم بالایی باشه که از نکات منفی برای یه ماشین شهری محسوب میشه)

نکات مثبت:
1- ابعاد متناسب برای استفاده شهری
2- حداکثر سرعت مناسب برای استفاده های شهری (80Kph)

masoudtr
05-09-2009, 19:05
مثلا فرض کنید خدایی نکرده پدرتون مریض شده میخوای ببریش بیمارستان اقای رامی همی
بعد شما میگی پدرجان یک هفت ساعتی صبر کن ماشین را بگذار بعد میبرمت
یا مثلا تو خیابون شارژ تموم کنه چکار میکنی
80 هم خیلی کمه همش که ما تو ترافیک نیستیم پس کمربندی و... را برا چی گذاشتن

rami_hemi
05-09-2009, 22:24
مسعود جان یه کم دقیق بخون این ماشینی واسه مصارف شهری هستش نه مصارف ضروری
مثلا شما یه پرادو دارین با اون میرید وسط شهر؟
من میگم این ماشین خوب یهستش که در کنار یک ماشین شخصی دیگه مثلا منی که واسه کارام الان حتی از دوچرخه استفاده میکنم خوبه البته یه مورد دیگه این ماشین تنها منبع تامین نیروش شارژ شهری نیست میتونه در مواقع ترمز و وقتی شما گاز نمیدید یعنی دارید برای توقف آماده میشید این ماشین متور الکتیرکیش تبدیل به ژنراتور میشه و شروع به شارژباطری میکنه.
خب این ماشینها طبق قوانین نمیتونن بیشتر از 80 کیلومتر سرعت داشته باشن ولی میشه با یه مبذل گیربکس سرعتشون رو بالا برد ولی اصلا صرفه نمیکنه.
این ماشین دیگه یه چیزی نیست که باهاش برید اتوبان کورس بذارید همون 50 تا رو باهاش برید خوبه .
شما اگه انتظارتون از ماشین چیز دیگه ای هستش دیگه ایراد نذارید .
شما برای یه خرید کوچیک حاضرید ماشینی که بالای 10 لیتر سوخت مصرف میکنه رو هر روز بیرون ببرید
70 کیلومتر برد این ماشین با حداکثر سرعت هستش.
بازم یمدونم بعضی از دوستان به هر چیزی ایراد میگیرن من دیگه بحثی ندارم
خواهشا برید و نمونه های دیگه تولید انبوه این نوع ماشینها رو با این مقایسه کنید.
البته یه چیزی اینا میگن 5 تومن ولی من باور نمیکنم چون سایپا این اجازه رو نمیده و یک مورد دیگه این ماشین هیچوقت نیمتونه9 تنها ماشین یک خانواده باشه
مثلا دوست من یه زانتیا دارن متاسفانه این ماشین در طول 4 ماهی که دست اینا بوده80 هزار تا رونده شد که بیشترش درون شهر بوده این ماشین برای همچین فردی خوبه که جاهای شلوغ بیشتر تردد داره.
راستی اگه برای تهران این برد کافی نیست چطور برای کالیفرنیا و لس آنجلس و نیویورک این برد کافی هستش ؟

بی باک بی بال
06-09-2009, 09:17
حالا که دقیق تر نگاه می کنم چراغ های جلوش ازتندر 90 :41:
و چراغ های عقبش از سایپا مروارید گرفتن:41:
آفرین :31:

p30room
06-09-2009, 09:23
یه کم چراغ های جلوش رو بد انتخاب کردند

BBNHFAK
06-09-2009, 10:13
مسعود جان یه کم دقیق بخون این ماشینی واسه مصارف شهری هستش نه مصارف ضروری
مثلا شما یه پرادو دارین با اون میرید وسط شهر؟

خب این ماشینها طبق قوانین نمیتونن بیشتر از 80 کیلومتر سرعت داشته باشن ولی میشه با یه مبذل گیربکس سرعتشون رو بالا برد ولی اصلا صرفه نمیکنه.

البته یه چیزی اینا میگن 5 تومن ولی من باور نمیکنم چون سایپا این اجازه رو نمیده و یک مورد دیگه این ماشین هیچوقت نیمتونه9 تنها ماشین یک خانواده باشه

راستی اگه برای تهران این برد کافی نیست چطور برای کالیفرنیا و لس آنجلس و نیویورک این برد کافی هستش ؟

به نظر من کسی که پرادو داره نمیاد قاصدک بگیره میره یه اسمارت میگیره هم فئق العاده کم مصرفه هم مواقع ضروری هم میشه ازش استفاده کرد

سرعتش کاملا مناسبه این خودرو شهری هست و نباید انتظار بیشتری داشت گرچه حتی میشه تو بزرگراه و جاره و ... هم ازش استفاده کرد

در بهترین شرایط 5 تومن مگه مصاحبه رو نشنیدید:
این ماشین برای ما 12 تومن تموم شده و اگه به تولید انبوه برسه و دولت اغز ما حمایت کامل بکنه حداکثر میتونیم تا 5 تومن تا به دست مصرف کننده برسونیم
پس زیاد به حرف امیدوار نباشید

حرف شما سنده اگه کافیه خب کافیه
ولی باید نکاتی رو هم در نظر گرفت که در ساده ترین حالت اون ها کاغذ بازی های اداری ما رو ندارن در نتیجه رفت و آمد کمتری دارن

من هم نمی خوام فقط ایراد بگیرم ولی تا اونجا که من میدونم خودروی برقی در جهان هیچ وقت رونق کافی رو پیدا نکرد بخاطر شارژ و ... و به نظرم اگه با سیستم هیبرید عرضه میشد بهتر بود
به هر حال این نقاط ضعف بود ولی نکات + هم داشت

"نکاتی که باید پاسخ داده شود:
1- زمان شارژ باتری (که برای یک خودروی تمام برقی خیلی مهمه)
2- هزینه نگهداری ( که به نظر میرسه برای یه خودرو تکنولوژی جدید (در ایران) و تولید محدود رغم بالایی باشه که از نکات منفی برای یه ماشین شهری محسوب میشه)"

اگه به این میگین غیر منطقی پس فقط تعریف کردن منطقیه

milky way
06-09-2009, 10:37
به نظر من اصلاً جالب نیست بخاطر دست ساز بودن هم احتمالاً کیفیت ساخت بسیار پائینی داره.

answer-3
06-09-2009, 10:43
اسمش هم که بیخود هست ... قاصدک نصیر ، آدم یاد نرم افزار های مخصوص بچه ها میوفته ، از اینایی که شعر می گن و قصه می خونند . عربی هم که هست اسمش ... !

خوب اینکه مشخص است در مقابل ماشین هایی که سوخت فسیلی دارند این ماشین بیخوده ، ولی باید به دوردست ها نگریست ، موقعی که سوخت فسیلی تموم میشه ، مجبور میشیم که از همین ها استفاده بکنیم ، و چه بهتر که الان 10 تا ماشین قراضه بسازند ، ولی موقعی که نیاز به این خودرو ها احساس شد با ترجبه ای که دارند یه خودروی برقی درست و حسابی بسازند .

بی باک بی بال
06-09-2009, 17:06
دیشب اخبار یه ماشین برقی دیگه نشون داد اون خوشگل تر بود

Terova
07-09-2009, 13:58
برای همه عادت شده هر چی ساختهمیشه میخوان ایراد بگیرن.. الان ایران خودرو لامبورگینی بزنه همه شروع میکنن از ایراد گرفتن های بنی اسرائیلی..

به نظر من این خودرو خیلی کاربرد داره و حتما باید به تولید انبوح برسه و باید هم قانونی تصویب بشه که تو قسمتهای داخلی و پر ترافیک شهر فقط از این نوع خودرو استفاده بشه..

ما مردم برای خرید و انجام کوچکترین کارهای روزمره از ماشین استفاده میکنیم اون هم اتومبیل های بزرگ با مصرف سوخت خیلی زیاد که همش باعث ترافیک و آلودگی میشه..
ما هنوز فرق پیست اتومبیل رانی رو با شهر نمیفهمیم و فقط برای گاز دادن و جلب توجه از ماشین استفاده میکنم..که نشانه فرهنگ غنی ماست.!

اما این نوع خودرو میتونه خیلی مشکلات رو کم کنه ولی چون مردم ما نه فرهنگش رو دارن و نه عقلشو مطمئن باشید کسی دنبال این نمیره مگر اینکه یک قانونی رو تصویب کنند که مردم مجبور به استفاده از این نوع خودرو ها بشن..

zahedy2006
07-09-2009, 16:12
خودروي كاربردي و به قولي عصاي دستي هست اما در صورتي كه آدم تو خونه يه ماشين ديگه مثل پرايد يا پژو داشته باشه.

كسي كه براي بار اول ماشين بخره نمي گه "خوب من كه 80 درصد كارها را تنهايي مي روم پس 2 نفره هم كافيست و همه اش را در شهر مي روم"

مي گه "خب بذار يه چيزي بخريم كه يه سفر هم بتونيم با خانواده برويم"

milky way
07-09-2009, 22:29
برای همه عادت شده هر چی ساختهمیشه میخوان ایراد بگیرن.. الان ایران خودرو لامبورگینی بزنه همه شروع میکنن از ایراد گرفتن های بنی اسرائیلی..

به نظر من این خودرو خیلی کاربرد داره و حتما باید به تولید انبوح برسه و باید هم قانونی تصویب بشه که تو قسمتهای داخلی و پر ترافیک شهر فقط از این نوع خودرو استفاده بشه..

ما مردم برای خرید و انجام کوچکترین کارهای روزمره از ماشین استفاده میکنیم اون هم اتومبیل های بزرگ با مصرف سوخت خیلی زیاد که همش باعث ترافیک و آلودگی میشه..
ما هنوز فرق پیست اتومبیل رانی رو با شهر نمیفهمیم و فقط برای گاز دادن و جلب توجه از ماشین استفاده میکنم..که نشانه فرهنگ غنی ماست.!

اما این نوع خودرو میتونه خیلی مشکلات رو کم کنه ولی چون مردم ما نه فرهنگش رو دارن و نه عقلشو مطمئن باشید کسی دنبال این نمیره مگر اینکه یک قانونی رو تصویب کنند که مردم مجبور به استفاده از این نوع خودرو ها بشن..
یه خودرو هیبرید درست درمون دنیا درست کنن، آدم کلی تحویلشونم میگیره؛ مگه مجبورن ماشین مزخرف درست کنن آدم زورش بیاد حتی بهش نگاهم بکنه.
در ضمن این چیزی جدیدی نیست یادمه چندین سال پیش یه مهندس بنده خدایی یه ماشین الکتریکی زده بود که اتفاقاً این برنامه تحلیل خبری شبکه 2 هم آورده بودش بعد فکر کنم یارو رو تو ایران تحویل نگرفتن طرحش رو به یکی از این کمپانیهای بزرگ خارجی فروخت. حالا بعد از n سال بنزین رو سهمیه بندی کردن یدفعه یادشون اومده خودرو برقی بسازن که مفتشم گرونه.

jooojoooo
17-09-2009, 02:59

بابا بی خیال .این قدر شعار نده.

rami_hemi
17-09-2009, 13:47
اصولا بد بینی مردم ایران نمیشه هیچ جوری درمان کرد ما همین لایق پرایدهای 30 سال پیش هستیم که با موتور 1300 سی سی قدر یه ماشین 1600 سی سی مصرف داره .
دیگه بحث اینکه شما میگید این مفتشم گرونه همون بهتره برید 8 میلیون بدید به پرایدی که الان 4 تومنم قیمتش نمیشه .
برخی از دوستان نمیدونم چرا مخالفت میکنن .
ماشین به نظر من واسه شهری مثل تبریز واقعا ایده عال هستش اگه بیاد من بعنوان ماشینی برای مصارف داخل شهر یکی تهیه میکنم
خب جای بار کافی داره منم واسه خریدن دو تا یه چیز کوچیک از بازار لازم نیست وانت با خودم ببرم که .
دوستان واقعا خواهش میکنم دلیل مخالفتشون رو فنی بگن مصلا برقیه خوب کار نمیکنه و از این چیزا به درد من یکی نمیخوره برن به بچه های سر کوچه شون بگن من دیلیل میخوام که چرا این ماشین خوب نیست ؟
واسه اینه که دیگه لازم نیست برید هزار ساعت توی پمپ بنزین؟
واسه اینکه وقتی میخواین برید واسه خرید های کوچیک لازم نمیشه مثلا یه ماشین که کلی توی ترافیک واستون دردسر سازه رو بیارید بیرون
دلیل بگید منتطقی علمی .
منطق شما برای من قابل قبول نیست
شما هم دوست ندارید به زحمتی که کشیده شده توهین نکنید تقلید هم باشه بازم بهتر از فرقونهای سایپا هستش
بدنه کامپوزیتی و به احتمال قوی یه اسپیس فریم داخلی .
آقا هر کی هر حرفی داره بیاد بگه من این ماشین رو میخرم
قول میدم اگه با همین 5 تومن بدن بیرون من یکی میخرم میذارم خوبه باهش میرم نون سنگک میگیرم میارم
اصلا خودم میشنم یکی میسازم بازم حرفی هست بفرمایید .

armin_software
17-09-2009, 14:07
برای مصارف تو شهری خیلی خوبه!
البته تا زمانی که تو بازار نیاد نمیشه قضاوت کرد!

pulp_152
23-09-2009, 00:23
به نظرم از PK باید بهتر باشه اگع کیفیت PK رو بده به شرطی که فردا هزینه برق خونمون ماهی 200 هزار نیاد ! در ضمن زمان شارژ باتری هم خیلی مهمه و همینطور ساعت استفادش .. مثلا اگه قرار باشه به ازای هر 1 ساعت شارژ 1 ساعت استفاده بشه ازش کرد همون بهتر که بریم ژیان جمع کنیم که 100 تا هم راه میره ... اتفاقا یک ژیان صفر 2 سال پیش دیدم !