PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش جامع و کامل حل مکعب روبیک

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7

santamove
23-09-2010, 14:54
جدیدم که همین چند لحظه پیش ثبت کردم،

دو دقیقه و بیست و هفت ثانیه!!!

البته در هنگام قاطی کردن از الگوریتم هایی استفاده کردم که به راحتی درست نشه!!
البته روبیکم دیان شینگ تیون شده است!!!

لطفا بگید اگه بخوام زیر یک دقیقه بزنم چه کار باید بکنم؟؟

santamove
23-09-2010, 15:06
چهار بازی که به نظر من باعث تیون ابعاد مختلف ذهن میشه:
شطرنج+تاتریس+سودکو+روبیک

کاش مسابقات روبیک هم جایی میان ورزشها پیدا کند،و هر کسی به جای psp یا آیپاد تاچ یک روبیک هم همراه خود داشته باشد!!!

Masоud
23-09-2010, 19:08
من با روش حل مبتدی رکوردم 42.5 ثانیه است، یعنی بدون استفاده از F2L OLL PLL خودش یه کاریه!

سلام

بنده با روش مبتدی 32 ثانیه زدم ! آفرین تا اینجا اومدی خیلی خوبه . سعی کن تا 35 برسونی بعد برو سراغ F2l و ...

جدیدم که همین چند لحظه پیش ثبت کردم،

دو دقیقه و بیست و هفت ثانیه!!!

البته روبیکم دیان شینگ تیون شده است!!!

فعلا فقط باید تمرین کنی تا سرعت دستتو بالا ببری

موفق باشید :40:

uniqe86
23-09-2010, 21:07
شطرنج+تاتریس+سودکو+روبیک

کاش مسابقات روبیک هم جایی میان ورزشها پیدا کند،و هر کسی به جای psp یا آیپاد تاچ یک روبیک هم همراه خود داشته باشد!!!

تو ایران و تو مشهد که داره تقریبا میشه ورزش :20:.تو مشهد یه کمیته روبیک تو تربیت بدنی تاسیس کردن.اینم آدرس سایتشه همون بچه هایین که فروردین مسابقات گذاشتن. [
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

KHOMTAK
23-09-2010, 23:13
سایتی که حل روبیک 4در4را دارد معرفی کنید ممنون

mr6768
24-09-2010, 00:27
رکورد من دو دقیقه و 52 ثانیه،البته با یک روش ریمیکسی ، در ضمن یک هفته است آغاز کردم!

روش ریمیکسی دیگه چجوریه
منظور ایشون حتما اینه که چند روش مبتدی رو با هم ترکیب کردن و استفاده می کنن .
روش های مبتدی اکثرا یک هسته دارن اونم حل لایه به لایه هست .
معمولا فرقشون تو لایه آخر هست .

من با روش حل مبتدی رکوردم 42.5 ثانیه است، یعنی بدون استفاده از F2L OLL PLL خودش یه کاریه!

با این روش میشه زیر 30 و حتی زیر 20 زد . من کلیپی از اریک آکرزدیک دیدم که این کارو می کنه . رکورد شخصی من با این روش 26 و خورده ایه (بدون شانس البته)
به هر حال 42 رکورد خوبیه و نشون میده شما از ترفند های انگشتی قابل قبولی استفاده می کنی .

نزن این حرفو برادر من :31:
ایشالا اگه حرفه ای تر شدی می فهمی که قاطی کردن خیلی تو حل تاثیر نداره . ممکنه زمانتون رو کم کنه نه زیاد (مگر خیلی کم )

فقط باید تمرین کنی . سعی کن فیلم روبیکر های سریع رو ببینی و دقت کن که چطور از دستشون استفاده می کنن . تقلید کن تا بتونی از انگشت هات بهتر استفاده کنی . البته من تو فکر ساختن یه آموزش در این باره هستم (البته من این حرف رو اوایل تابستون زدم و واسه بدقولی از همه معذرت میخوام)
ولی مطمئن باش با تمرین راحت میتونی بکنی

شطرنج+تاتریس+سودکو+روبیک

به نظر من روبیک زمانی باعث (به قول شما) تیون ذهن میشه که سرعتی حل کنی . منظورم با سرعت های خیلی بالاست.چون شما باید تو صدم ثانیه تصمیم بگیری و الگوریتم هارو بخاطر بیاری یا تو بعضی از متود ها باید تو صدم ثانیه الگوریتم تو ذهن خودت بسازی .
نه اینکه روبیک رو از رو چند الگوریتم ساده حل کنی .
(نظر شخصی)

سایتی که حل روبیک 4در4را دارد معرفی کنید ممنون

موفق باشید

aminkhoob
24-09-2010, 06:43
او کسی که با روش مبتدی زیر 30 بزنه حتما خیلی فرمول های میان بر رو در روش حل مبتدی اضافه کرده که در این صورتم تقریبا از حالت مبتدی بودن در میاد و میشه گفت یه جور حرفه ایه و گرنه فکر نکنم فقط با سرعت دست بشه این کارو کرد ! میشه؟
من خودم به آموزشی که ازش یاد گرفتم 6 فرمول رو از یکی دو تا آموزش دیگه و 4 فرمول رو از خودم اضافه کردم :20:

aminkhoob
24-09-2010, 06:46
البته 2 تا فرمولم به مر حله ی آخر یعنی جایگشت لبه ها از خودم اضافه کردم:31:

mr6768
24-09-2010, 12:34
او کسی که با روش مبتدی زیر 30 بزنه حتما خیلی فرمول های میان بر رو در روش حل مبتدی اضافه کرده که در این صورتم تقریبا از حالت مبتدی بودن در میاد و میشه گفت یه جور حرفه ایه و گرنه فکر نکنم فقط با سرعت دست بشه این کارو کرد ! میشه؟
من خودم به آموزشی که ازش یاد گرفتم 6 فرمول رو از یکی دو تا آموزش دیگه و 4 فرمول رو از خودم اضافه کردم :20:
آره میشه . ببین من 26 ثانیه رو با مبتدی کامل نزدم . کل روش این بوده :
کراس + گوشه ها + لبه ها + کراس تو لایه آخر + OLL + جایگشت گوشه ها + جایگشت لبه ها

uniqe86
24-09-2010, 14:41
سلام .میشه یه مارک روبیک 4*4*4* خوب معرفی کنید .آخه من که چندتا دیدم خیلی زود از هم میپاشن یا خیلی گیر میکنه.:41:

uniqe86
24-09-2010, 15:07
فکر نمی کنماینطور باشه که اونا بخوان برا ما نماینده بفرستن . نماینده باید یکی از خود ما باشه .
مثلا یکی از ماه که خیلی حرفه ایه ( حتی نه خود من ) باید تو این مسابقات جهانی شرکت کنه و بتونه یه نمایندگی ازشون بگیره .
البته خیلی هم به مسابقات رسمی فکر نکن . دردسر داره .
آخه نیازی نیست چون ما همه اینا رو میتونیم غیر رسمی انجام بدیم بعد یه وبلاگ یا یه سایت می زنیم (که هزینش با همون مسابقات تامین میشه ) بعد نتایج تمام مسابقات ایرانی رو توش میزاریم .
الان برای رسمی شدن خیلی زوده چون بچه های ما هنوز حرفه ای نیستن . رکورد اکثر بچه ها بیشتر از 30 هست و برای حرفه ای شدن باید بیاد زیر 15 .( نظر شخصی)
اگه پایه هستین و یه کدوم از شما یه جا برای اجرای مسابقات دارین ، اعلام کنید بعد ما یه سری قوانین با فکر هم سر هم می کنیم و از اونا برای اجرا استفاده می کنیم .
امیر جان شما که تو اصفهانی این فرصت رو از دست نده
اونا میتونن برا ما نماینده بفرستن ولی هزینه اش خیلی زیاد میشه. حالا میگم بیاید واقعا دست تو دست هم بدیمو یه مسابقه کشوری با حال و با کیفیت برگزار کنیم . از اونجایی که تو این تاپیک از اکثر شهر های ایران هستند اگه دست به دست بدیم واقعا میتونیم بهترین روبیکرای ایران رو جمع کنیم.البته برگزاری مسابقات خیلی دردسر داره.من با این بچه های انجمن علمی دانشگاه فردوسی دوستم اگه بدونید برا مسابقات فروردین چقدر زحمت کشیدن تازه اون اون اولین مسابقات بود.راستی مهر ماه دوباره میخان مسابقات بذارن.
:20: رو مسابقات کشوری فکر کنید.:20:

santamove
24-09-2010, 21:22
رکورد حل تو ایران چقدره؟؟؟
فکر کنم آقای mr6768 باشه با یازده ثانیه!!!
حتی تصورشم برام سخته من حتی نمی تونم کراس اولو تو این زمان کامل بزنم!!!

nabenab
25-09-2010, 15:47
سلام دوستان
من تازه با روبیک آشنا شدم و دنبال آموزشش تو اینترنت بودم که با انجمن شما آشنا شدم کلیپ هایی هم که گذاشتید دانلود کردم 10 صفحه اول انجمن رو که خوندم متوجه تارخ سال 88 شدم با خودم گفتم شاید این روشها قدیمی شده دیگه مطالعه نکردم و یکراست به صفحه آخر اومدم تا روشی برا سرعت حل روبیک بهم معرفی کنید
در حال حاضر من میتونم روبیک رو کامل کنم اگه شانس بیارم به نظرم 3 تا 4 دقیقه بشه
من روشی رو که استفاده میکنم اسمش رو هم بلد نیستم شاید کراس باشه ولی اینطوریه که اول صلیب بعد گوشه ها بعد خط وسط یا همون استوا بعد هم گوشه ها بعد صلیب آخر
ممنون میشم که روش و توضیحش رو برام بزارید

santamove
25-09-2010, 23:20
همین الان تونستم تو یک دقیقه و 56 ثانیه این روبیک3 در 3 رو حل کنم،قصد دارم کم کم برم سراغ الگوریتم های جسیکا فریدریک

comando123
26-09-2010, 14:04
ببخشید میشه روش روکس رو به زبان فارسی برام بذارد.اگه بذارید خیلی ممنون میشم.:20:

comando123
26-09-2010, 14:08
ببخشید میشه روش روکس رو به زبان فارسی برام بذارید.ممنون

a_heidari
26-09-2010, 19:15
همین الان تونستم تو یک دقیقه و 56 ثانیه این روبیک3 در 3 رو حل کنم،قصد دارم کم کم برم سراغ الگوریتم های جسیکا فریدریک
هنوز خیلی زوده باید حداقل با این روش مبتدی یک دقیقه یا حتی کمتر از یک دقیقه بزنی بخاطر اینکه روش جسیکا به سرعت دست بالا و پیدا کردن سریع رنگ ها احتیاج داره و وقتی بتونی با روش مبتدی این رکورد ها رو بزنی اماده ی این روش جسیکا میشی :41:

santamove
26-09-2010, 19:50
آخه روبیک من کشش لازم رو نداره،
دیان شینگه و تو سرعتای بالا قاط میزنه!

a_heidari
26-09-2010, 20:40
آخه روبیک من کشش لازم رو نداره،
دیان شینگه و تو سرعتای بالا قاط میزنه!

این دلیل خوبی نیست منم روبیکم diansheng tm و سفت هم شده ولی میتونم راحت 51 ثانیه بزنم
باید اینقدر پیشرفت کنی تا بتونی پیوسته حرکاتتو انجام بدی
هر زمان به این تمرکز و کنترل برسی میتونی زیر یک دقیقه بزنی :11:

santamove
26-09-2010, 21:04
این دلیل خوبی نیست منم روبیکم diansheng tm و سفت هم شده ولی میتونم راحت 51 ثانیه بزنم
باید اینقدر پیشرفت کنی تا بتونی پیوسته حرکاتتو انجام بدی
هر زمان به این تمرکز و کنترل برسی میتونی زیر یک دقیقه بزنی :11:

شما کراس اولو با چه روشی می زنید؟

mr6768
27-09-2010, 01:02
شما کراس اولو با چه روشی می زنید؟
کراس روشی نداره . همش ابتکاری هست .
اگه میخوای سریع تر بشی من یه ویدئو آموزشی برای سریع تر شدن تو کراس گذاشتم .
اینم لینکش :

santamove
27-09-2010, 16:05
امروز تونستم زمانمو به یک دقیقه و 43 ثانیه برسونم،

KHOMTAK
27-09-2010, 21:41
سلام از کجا میتونم روبیک 4در4 راه حلشو پیدا کنم

mrfr
27-09-2010, 22:34
از اول روبيك رو توضيح بده همه چيزش رو

santamove
27-09-2010, 23:30
آموزش کامل روبیک چهار در چهار(روبیک انتقام)

البته روبیک انتقام مرغوب و با کیفیت به ندرت پیدا میشه!!!
در ضمن تونستم زمانمو به 1.38 برسونم،

a_heidari
27-09-2010, 23:53
شما اگر به سایت فروشگاه هوش ایرانی سر بزنی روبیک انتقام حرفه ای موجوده

خوبه پیشرفت خوبی داری ادامه بده
موفق باشید

rezajj
28-09-2010, 15:33
با سلام آقا جابر آموزش ویدیویی که برا کراس گذاشته بودید واقعا عالی من الان میتونم با پنچ الی هشت حرکت کراس انجام بدم اگر امکانش هست این آموزش داخل صفحه اول بزارید

santamove
28-09-2010, 15:37
زمان جدیدم: یک دقیقه و 22 ثانیه

fcb1990
28-09-2010, 17:07
اگه میشه ی cube timer معرفی کنین برای کامپیوتر.....
با تشکر

Dr.mc
28-09-2010, 20:31
آموزش کامل روبیک چهار در چهار(روبیک انتقام)

زمان 3x3 یا 4x4 ؟؟؟؟
درسته روبیک 4در4 حرفه ای همه جا وجود نداره ...

santamove
28-09-2010, 20:52
زمان 3x3 یا 4x4 ؟؟؟؟
درسته روبیک 4در4 حرفه ای همه جا وجود نداره ...

زمان 3*3 البته دو هفته است شروع کردم،دوست دارم یه روبیک حرفه ای بخرم،شما می دونی آقای اریک (رکوردار جهان با هفت ثانیه) از چه روبیکی استفاده می کنه،داشتم فیلمشو می دیدم عجب روبیکی داشت،روبیک من اگه اونطوری بری هنگ می کنه!!!
زمانم خوبه؟؟ البته از روش مبتدی استفاده می کنم،اولشو ابتکاری می رم و آخرین مرحلشم از الگوریتم جسیکا خانوم کش رفتم!!!:8:

Dr.mc
28-09-2010, 21:20
من به شما روبیک DIY type FII رو پیشنهاد می کنم.
این روبیک قبلا توس mr6768 نقد شده
خیلی از روبیک باز های مطرح از این تایپ از روبیک استفاده می کنند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Type-F II

Type-F II cubes are widely considered to be similar in turning quality to the Type-F, but without the drawbacks of Core deterioration. Many cubers use this cube. The cube has the curious characteristic of slightly rounded cubies and edges that are truncated and capped. The rounded cubies cause average 3x3 stickers to be just under 1mm too small. This cause tiles to extend out from the cubies a little. The truncated edges are presumably to reduce friction in the cube and prevent the edges interfering with the core. This cube is quite light compared to other cubes, which coupled with the smooth turning gives the cube a delicate feel. Ratings for Type-F II
Based on 5 ratings
Smoothness/Speed: 9.6
Lockup Resistance: 8.4
Cutting Corners: 8.9
Pop Resistance: 9.1
Quietness: 7.0
Reliability: 8.8
Weight: 81g
Overall: 9.33

(ترجمه )
امتیاز های روبیک وق حرفه ای DIY FII
صافی / سرعت : 9.6
مقاومت : 8.4
برش گوشهها : 8.9
مقاومت در برابر پاپ : 9.1
ارامش : 7.0
قابلیت اطمینان : 8.8
وزن : 81g
به طور کلی : 9.33

Under the correct tensioning this cube can cut 3/4 of the centre piece with minimal effort and without popping. An interesting characterstic with F-ii's is that with the rounded cubies, you can "reverse corner cut". This means you can slightly misalign the top layer (set it up by pushing the top layer slightly in the direction of U) and you can still cut downwards with an R'.
منبع :

mr6768
28-09-2010, 23:14
زمان 3*3 البته دو هفته است شروع کردم،دوست دارم یه روبیک حرفه ای بخرم،شما می دونی آقای اریک (رکوردار جهان با هفت ثانیه) از چه روبیکی استفاده می کنه،داشتم فیلمشو می دیدم عجب روبیکی داشت،روبیک من اگه اونطوری بری هنگ می کنه!!!
زمانم خوبه؟؟ البته از روش مبتدی استفاده می کنم،اولشو ابتکاری می رم و آخرین مرحلشم از الگوریتم جسیکا خانوم کش رفتم!!!:8:
برای شروع خوبه .
اما باید بیای زیر 1 دقیقه .
خواهشا رکورد هات هم بزار تو امضا که یه وقت اسپم نشه .
اریک از ترکیب دو مرکز Rubik's DIY و قطعات روبیک DIY Type B استفاده می کنه

محمد نامدار
28-09-2010, 23:26
سلام
من آموزش ساخت مربع روبیک را می خوام
البته می دونم توی این تایپیک هست ولی قدرت خدا این قدر سرعت اینترنت کمه که 1 ماه طول می کشه تا 150 صفحه را ببینم
ممنون

santamove
28-09-2010, 23:30
باور کنید وقتی سریعتر می زنم قطعات روبیک در میاد و به هوا می ره و در اثر نیروی گرانشی که از طرف زمین وارد میشه و نیروی معادل از طرف قطعه به زمین ولی در جهت عکس باعث میشه قعطه روبیک به زمین بیفته!!!
سعی می کنم از تجربیات اساتیدی مثل شما استفاده کنم

a_heidari
28-09-2010, 23:50
اگه میشه ی cube timer معرفی کنین برای کامپیوتر.....
با تشکر
بفرما اینم یکی از اون حرفه ای هاش :

---------- Post added at 01:47 AM ---------- Previous post was at 01:44 AM ----------

سلام
البته می دونم توی این تایپیک هست ولی قدرت خدا این قدر سرعت اینترنت کمه که 1 ماه طول می کشه تا 150 صفحه را ببینم
ممنون
شما ادرس ایمیلت رو بده برات ارسال کنم:31:

---------- Post added at 01:50 AM ---------- Previous post was at 01:47 AM ----------

باور کنید وقتی سریعتر می زنم قطعات روبیک در میاد و به هوا می ره و در اثر نیروی گرانشی که از طرف زمین وارد میشه و نیروی معادل از طرف قطعه به زمین ولی در جهت عکس باعث میشه قعطه روبیک به زمین بیفته!!!
سعی می کنم از تجربیات اساتیدی مثل شما استفاده کنم
شما با این توصیفی که از اوضاع روبیکت کردی راحت ترین راه خرید یک روبیک نو و الا اگر میخوای با همین روبیکت کارکنی یکم پیچ های روبیکت رو سفت کن تا به راحتی از هم نپاشه:21:

mr6768
30-09-2010, 10:03
سلام
ممنون
شما میتونی لینک دریافت آموزش مکعب روبیک رو از صفحه اول دریافت کنی .
آموزش به صورت PDF هست و نیازی نیست شما 150 رو بخونی .

santamove
30-09-2010, 10:12
می دونید بزرگترین بازی ساز جهان و مغز متفکر شرکت نینتندو و خالق ماریو گفته آرزو داشته مکعب روبیکو خودش اختراع کنه یا چیزی شبیه اون!!!
آقای هیدئو کوجیما خالق سری متال گیر هم گفته آقای میاماتو شکست نفسی می کنن و خدمتی که کرد و صنعت گیم رو متحول کرد!

shahshahani
30-09-2010, 17:58
سلام از کجا میتونم روبیک 4در4 راه حلشو پیدا کنم

سلام

آموزش حل فارسی مکعب 4*4 :

موفق باشید.

fcb1990
01-10-2010, 15:51
اگه ی آموزش تصویری از انگشت گذاری استانداردتوسایت موجوده آدرسشو بذارین
ممنون میشم.......

mr6768
02-10-2010, 02:03
اگه ی آموزش تصویری از انگشت گذاری استانداردتوسایت موجوده آدرسشو بذارین
ممنون میشم.......
این آموزش رو دارم درست می کنم .
هر موقع آماده شد پست میکنم :46:

fcb1990
02-10-2010, 16:39
سلام
اگه روشی برای یادگیری ودرک بهترفرمولای f2l دارین ما رو هم بهره مند کنین........
باتشکر

uniqe86
02-10-2010, 21:26
سلام به تمام دوستای گل مشهدی ثبت نام مسابقات مهر ماه کمیته روبیک شروع شده میگن تو مسابقاتشون رکود ملی ثبت میکنن تو سازمان تربیت بدنی هر کی طالبه بجنبه چون ظرفیت محدوده.:20:

ادغام شد +++

سلام به تمام دوستان.
یه خبر برای بچه های گل مشهدی : ثبت نام مسابقات مهر ماه کمیته روبیک شروع شده میگن تو این مسابقات رکودتون به طور ملی تو سازمان تربیت بدنی ثبت میشه.بچه هایی که طالبن بجنبن چون ظرفیت محدوده.:20:

SAEEDSAMSUNG
03-10-2010, 22:45
عجب چیزی بود! پس اینا که سریع حلش میکنن از رو الگوریتم میرن؟

محمد نامدار
03-10-2010, 22:48
---------- Post added at 01:47 AM ---------- Previous post was at 01:44 AM ----------

[/COLOR]
شما ادرس ایمیلت رو بده برات ارسال کنم:31:[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 01:50 AM ---------- Previous post was at 01:47 AM ----------

[گفتی ایمل بده
m_n_20052005@yahoo.com
\ممنون

a_heidari
03-10-2010, 22:54
سلام به تمام دوستای گل مشهدی ثبت نام مسابقات مهر ماه کمیته روبیک شروع شده میگن تو مسابقاتشون رکود ملی ثبت میکنن تو سازمان تربیت بدنی هر کی طالبه بجنبه چون ظرفیت محدوده.:20:

ادغام شد +++

سلام به تمام دوستان.
یه خبر برای بچه های گل مشهدی : ثبت نام مسابقات مهر ماه کمیته روبیک شروع شده میگن تو این مسابقات رکودتون به طور ملی تو سازمان تربیت بدنی ثبت میشه.بچه هایی که طالبن بجنبن چون ظرفیت محدوده.:20:
برای ثبت نام تا کی وقت داریم ؟

uniqe86
03-10-2010, 23:48
تمام اطلاعات مربوط به ثبت نام رو تو سایتش زده: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

uniqe86
03-10-2010, 23:56
میشه راهنمایی کنید و بگید زمان حل از کجا بفهمیم باید از چه سطحی شروع کنیم تا در زمان صرفه جویی بشه؟ آیا اصلا این که اول از کجا شروع کنیم مهمه؟:41:

mr6768
04-10-2010, 08:38
میشه راهنمایی کنید و بگید زمان حل از کجا بفهمیم باید از چه سطحی شروع کنیم تا در زمان صرفه جویی بشه؟ آیا اصلا این که اول از کجا شروع کنیم مهمه؟:41:

شما از همون آموزش حلی که تو صفحه اول هست استفاده کن . به هر حال بهترین شروع از همین جاست.
باید روش مبتدی رو کامل شی بعد ...

dashti1
04-10-2010, 10:36
داخل چه قسمتی از سایت جسیکا باید رفت تا بتونیم روشش رو دانلود کنیم؟؟؟؟

shahshahani
04-10-2010, 17:51
داخل چه قسمتی از سایت جسیکا باید رفت تا بتونیم روشش رو دانلود کنیم؟؟؟؟

روشش به فارسی ترجمه شده

بفرما :

موفق باشی

uniqe86
05-10-2010, 13:26
شما از همون آموزش حلی که تو صفحه اول هست استفاده کن . به هر حال بهترین شروع از همین جاست.
باید روش مبتدی رو کامل شی بعد ...
منظورم حل روبیک نبود. میتونم روبیکو حل کنم رکوردم 57 ثانیه است .از روشهای مختلف استفاده میکنم.
فقط میخام بدونم از چه وجهی از روبیک باید شروع به حل کنم .یعنی تو اون زمانی که فرصت داریم تا روبیکو فقط نگاه کنیم باید چیکار کنم؟

a_heidari
05-10-2010, 23:44
منظورم حل روبیک نبود. میتونم روبیکو حل کنم رکوردم 57 ثانیه است .از روشهای مختلف استفاده میکنم.
فقط میخام بدونم از چه وجهی از روبیک باید شروع به حل کنم .یعنی تو اون زمانی که فرصت داریم تا روبیکو فقط نگاه کنیم باید چیکار کنم؟
تو این زمان شما فرصت دارید تا بدنبال قطعات کراس خودتون بگردید
و اینکه روی چه وجهی سریعتر و اسون تر مبشه کراس زد که البته اکثرا همه روی سطح سفید کراس میزنن چون یک عادت شده که همه با سفید شروع کنن

peyman_nn
06-10-2010, 09:11
سلام
من اموزش روبیک 7 در 7 رو میخواستم

mr6768
06-10-2010, 14:24
سلام
من اموزش روبیک 7 در 7 رو میخواستم
برای حل روبیک های بزرگ تر از 5*5 همون دونستن نحوه حل 4*4 و 5*5 کفایت می کنه .
نیازی به آموزش جدا ندارید .
شما 5*5 رو یاد بگیر کارت راه میافته.

joibari2
06-10-2010, 17:15
سلام.
من این آموزش اول تاپیک رو دانلود کردم و خوندم ولی هیجی ازش نمیفهمم تنها چیزی که فهمیدم این بود که مکعبم از نوع مرکزیه.

shahshahani
06-10-2010, 20:31
سلام.
من این آموزش اول تاپیک رو دانلود کردم و خوندم ولی هیجی ازش نمیفهمم تنها چیزی که فهمیدم این بود که مکعبم از نوع مرکزیه.

یه آموزش خیلی ساده هم وجود داره.
دیگه اینو باید متوجه بشی :

موفق باشی.

mr6768
06-10-2010, 23:38
سلام.
من این آموزش اول تاپیک رو دانلود کردم و خوندم ولی هیجی ازش نمیفهمم .
چرا ؟!
از این آموزش خدا رو شکر خیلی ها نتیجه گرفتن .
من به زبون خیلی ساده ای توضیح دادم .
دوباره با دقت بخون

تنها چیزی که فهمیدم این بود که مکعبم از نوع مرکزیه
متاسفانه شما همین انقدر هم که فهمیدید اشتباه فهمیدید .
یعنی چی مکعب مرکزیه ؟!

mehran_pes2007
07-10-2010, 14:41
براي سه ايراني كه در مسابقات تايلند شركت كردند آرزوي موفقيت مي كنيم
جابر خداداي
امير شيرازي و آرش مصلحت جو

mr6768
07-10-2010, 21:30
براي سه ايراني كه در مسابقات تايلند شركت كردند آرزوي موفقيت مي كنيم
جابر خداداي
امير شيرازي و آرش مصلحت جو
خیلی ممنون مهران عزیز . فامیلی من (خدادی) هست .
متاسفانه من به علت یه سری مشکلات (مهمترینش کنکور) نمیتونم تو مسابقات شرکت کنم .
امیدوارم برای سال های بعد برم .
به امید روزی که تو ایران مسابقات رسمی برگزار شه .

Hessam_7800gtx
07-10-2010, 21:43
جابر جدا 8 ثانیه زدی؟؟؟:18: بابا تو دیگه کی هستی در کنار درست یک وقت یادت نره روبیک بزنی ها ایشالا رکورد جهانو میزنی تا اینجاش که اومدی بقیه اش کاری نداره بچه ها هم همشون حمایتت میکنن

mehran_pes2007
07-10-2010, 22:34
حيف شد:41:
اسمت رو ديدم گفتم رفتي روي feliks رو كم كني:21:

mr6768
09-10-2010, 13:38
جابر جدا 8 ثانیه زدی؟؟؟:18: بابا تو دیگه کی هستی در کنار درست یک وقت یادت نره روبیک بزنی ها ایشالا رکورد جهانو میزنی تا اینجاش که اومدی بقیه اش کاری نداره بچه ها هم همشون حمایتت میکنن
سلام حسام جان .
چند وقته نیستی دلمون واست تنگید. :31:
من اگه بخوام روبیکو ول کنم هم نمیتونم ! :5:
آره خدا رو شکر تونستم یه 8 ثانیه بدون اسکیپ بزنم .
ولی هنوز میانگینم زیر 20ئه و باید بیارمش زیر 15 . حیف که استرس کنکور نمیزاره .:41:

حيف شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اسمت رو ديدم گفتم رفتي روي feliks رو كم كني[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آره ، Feliks شانس آورد:27: :31:.
بابا این Feliks دیوانست . کم کم داره تمام رکورد های دنیا رو میشکونه !

mehran_pes2007
09-10-2010, 14:06
نتايج دور اول مسابقات قهرماني آسيا:
1- Feliks Zemdegs 9.44,8.78,9.84,9.22,8.53 Ave=9.15
.
.
و با افتخار:
105- Arash Maslahatjoo 39.27,34.09,36.90,30.44,25.41 Ave=33.81

فكر كنم اول شدن Feliks در خطره!!!!!!!!!

sooshy
09-10-2010, 16:49
مگه میشه !! یعنی مصلحت جو از من هم کیانیگنش بد تره !!!

---------- Post added at 06:49 PM ---------- Previous post was at 06:49 PM ----------

فلیکس همون پسر 14 ،15 ساله هس ؟

mr6768
09-10-2010, 16:51
نتايج دور اول مسابقات قهرماني آسيا:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید1- Feliks Zemdegs 9.44,8.78,9.84,9.22,8.53 Ave=9.15
.
.
و با افتخار:
105- Arash Maslahatjoo 39.27,34.09,36.90,30.44,25.41 Ave=33.81

فكر كنم اول شدن Feliks در خطره!!!!!!!!!

آقا مهران گل این نتایج درسته ؟!
از کجا گرفتی ؟!

mehran_pes2007
09-10-2010, 17:27
آقا جابر درسته
از سايتش مسابقه رو آنلاين نگاه كردم:8:

mehran_pes2007
09-10-2010, 17:29
راستي اينم آدرس سايتش
thailandcube.com/ac2010

IceLord
10-10-2010, 16:16
اینم نتایج آرش مصلحت جو

لیست کامل نتایج:

sooshy
10-10-2010, 20:18
ای بابا هر چی رکورده این فلیکسه زده !

mr6768
10-10-2010, 22:32
ای بابا هر چی رکورده این فلیکسه زده !

نگفتم داره تمام رکورد هارو میشکونه !
تو مسابقات تایلند رکورد 4*4 رو شکوند : 34.41
فک کنم از این مسابقه یه 10 میلیونی برنده شد :31:

poyanian
10-10-2010, 22:41
دوستان ایا امکان تغییر نام کاربری در سایت پیسی ورد وجود دارد ؟ ؟ ؟ لطفا راهنمایی کنید

shahshahani
10-10-2010, 23:11
دوستان ایا امکان تغییر نام کاربری در سایت پیسی ورد وجود دارد ؟ ؟ ؟ لطفا راهنمایی کنید

نه عزیز امکاش وجود نداره
جای این سوال هم اینجا نبود.

chelipa1989
11-10-2010, 14:00
چرا ملتو سر کار میذارین ؟ آموزش جامعتون همین بود ؟ من خودم با روش لایه لایه یه دقیقه و بیست میزنم . دنبال یه روش بهتر میگشتم

sooshy
11-10-2010, 15:10
نگفتم داره تمام رکورد هارو میشکونه !
تو مسابقات تایلند رکورد 4*4 رو شکوند : 34.41
فک کنم از این مسابقه یه 10 میلیونی برنده شد :31:

اینجا برین ببینین که امسال تو 11 رشته اول شده !

خوشبحالش !

shahshahani
11-10-2010, 16:47
چرا ملتو سر کار میذارین ؟ آموزش جامعتون همین بود ؟ من خودم با روش لایه لایه یه دقیقه و بیست میزنم . دنبال یه روش بهتر میگشتم

شما پست اول تاپیک رو بخون میبینی که انواع روش ها رو توضیح داده توش.

ضمن اینکه بهتون تبریک میگم بابت رکوردتون ولی من 43 ثانیه رکورد داشتم با روش لایه لایه... کسی رو هم مسخره نکردم

موفق باشید.

Dr.mc
11-10-2010, 21:38
اینم نتایج آرش مصلحت جو

لیست کامل نتایج:

این که توی مسابقات شرکت کرده خیلی خوبه ...
دمش گرم ...
ولی رکورداش که اصلا خوب نیست
من نمی فهمم چرا به خودش می گه رکورد دار ایران !!!!

جابر خودمون سوسکش می کنه :31:
در حال حاضر خیلی ها بهتر از اون هستند ....

خیلی ادعا Blindfolded داشت
کو پس
:27:

rezajj
12-10-2010, 19:47
سلام بر دوستان گلم
یک سوال برام پیش اومده این رکورد دارای روبیک چطور اینقدر سریع رنگها رو تشخیص میدن و حرکات بدون وقفه پشت سر هم انجام میدن ما هم از همون روش ها استفاده می کنیم ولی هشت ثانیه واقعا جای بحث داره

:19::19::19::19::19::19::19::19:

mr6768
12-10-2010, 20:28
سلام بر دوستان گلم
یک سوال برام پیش اومده این رکورد دارای روبیک چطور اینقدر سریع رنگها رو تشخیص میدن و حرکات بدون وقفه پشت سر هم انجام میدن ما هم از همون روش ها استفاده می کنیم ولی هشت ثانیه واقعا جای بحث داره

:19::19::19::19::19::19::19::19:

به نظر من این بیشتر مربوط به تجربه میشه .
خیلی از ایرانی ها خدا رو شکر روش فردریچ رو شروع کردن و دارن ادامه میدن . برای مثال خود شما.
برای اولین بار که خواستید روبیکتون رو به روش فردریچ حل کنید زمانتون چقدر بود ؟!
خود من برای اولین بار که از فردریچ استفاده کردم بیشتر از روش مبتدی میزدم . چون من روش مبتدی رو به طور کامل یاد گرفته بودم و تمام شرایطی که میتونست پیش بیاد رو تجربه کرده بودم و بدون هیچ وقفه ای روبیک رو حل می کردم . اما چون روش فردریچ مخصوصا قسمت F2L خیلی حالت های ممکنه پیش بیاد و هر حالت ممکنه از چند الگوریتم مختلف حل بشه .
توی این روش هم همینطوره ،
فقط فرقش اینه که حالت هایی که توی فردریچ پیش میاد خیلی زیاد تر هستن . و اون روزی که شما به تمام اون حالت ها تسلط بکنی رکوردت به زیر 20 و اگه همراه دید قوی کمی سرعت هم کنارش هم باشه زیر 15 و با سرعت بیشتر زیر 10 !
برای مثال یه حرفه ای باید تمام الگوریتم های OLL و PLL رو زیر 3 ثانیه بزنه .
در ضمن فکر نکنید که حرفه ای فرمول هایی بلدن که با زدنش هم زمان 3 جفت F2L رو میزارن سر جاش !
نه ، شاید باورت نشه ولی واقعا همینطوره .
یه تکنیکی هست به اسم MultiSlotting که شما میتونی تو بعضی شرایط خاص دو جفت رو هم زمان بزاری سر جاشون . اما خیلی از این تکنیک استفاده نمی کنن . چون تشخیص دادنشون انقدر سخته و دید بسیار قوی ای میخواد که حل معمولیش کمتر زمان میبره .

ایشالا که شما هم یه روزی زیر 20 رسیدی متوجه حرف من میشی :46:
با آرزوی موفقیت برای تمام کیوبر های ایرانی

a_heidari
13-10-2010, 23:10
سلام من کاملا با این توضیحات شما موافقم ولی در عین حال رسیدن به این درجه از تسلط صبر و حوصله زیادی میخواد
در ضمن مسابقات مشهد اعلام کرده رکوردش در سطح کشور یا همون ملی داره درسته یا فقط بزرگش کردن ؟:18:

a_heidari
14-10-2010, 17:07
سلام اقا من از این روبیک های DIY Type FII دارم و سفت شده اومدم از این اسپری های ناهید (چرب ابی رنگ ) زدم ولی سفت تر شد
شما که گفته بودین این روبیک با این اسپری روون میشه ؟!!!!!!!

mr6768
15-10-2010, 00:41
سلام اقا من از این روبیک های DIY Type FII دارم و سفت شده اومدم از این اسپری های ناهید (چرب ابی رنگ ) زدم ولی سفت تر شد
شما که گفته بودین این روبیک با این اسپری روون میشه ؟!!!!!!!

من خودم از سیلیکون فام استفاده کردم و روی F II من جواب داد .
من کسی از بچه ها رو ندیدم که از ناهید روی FII استفاده کرده باشه .
اما به هر حال اسپری ناهیدی که دوستام ازش استفاده کردن و راضی بودن ، ناهیدشون مشکی رنگ بود .

.:PAR3A:.
15-10-2010, 16:52
دوستان من تازه میخوام بزنم تو کار روبیک...
شما چه تکنیکایی رو از اون صفحه اول توصیه میکنین؟؟
اگه مثلا یه الگوریتمیو یاد بگیرم و بعدش یکی دیگه رو یاد بگیرم قاطی نمی کنم یه وخ؟؟؟
من تا همین یکی دو سال پیش نمی دونستم الگوریتم داره :31:
یه بار با یکی از دوستام کل انداختم واسش به هم زدم گفتم حالا چیکارش میخوای بکنی گرفت سر 2 دقیقه حلش کرد داد بهم :31:
ضایه شدم خفن :31: بعد گف الگوریتم داره :31:
مر30

shahshahani
15-10-2010, 18:25
دوستان من تازه میخوام بزنم تو کار روبیک...
شما چه تکنیکایی رو از اون صفحه اول توصیه میکنین؟؟
اگه مثلا یه الگوریتمیو یاد بگیرم و بعدش یکی دیگه رو یاد بگیرم قاطی نمی کنم یه وخ؟؟؟
من تا همین یکی دو سال پیش نمی دونستم الگوریتم داره :31:
یه بار با یکی از دوستام کل انداختم واسش به هم زدم گفتم حالا چیکارش میخوای بکنی گرفت سر 2 دقیقه حلش کرد داد بهم :31:
ضایه شدم خفن :31: بعد گف الگوریتم داره :31:
مر30

سلام
شما از روش مبتدی یا همون لایه لایه شروع کن
وقتی رکوردت با اون روش زیر 1 دقیقه اومد برو سراغ روش فردریش
نترس قاطی نمیکنی
موفق باشی.

metana
15-10-2010, 22:02
سلام و خسته نباشید.

من تا آخر مرحله 2 رو خوب رفتم(صلیبو خیلی زود و راحت درس کردم). اما از اول 3 به بعد گیر کردم. اصلا متوجه نشدم چیزیو که تو آموزش نوشتینو: تا اینجا اومدم:

الان باید چیکار کنم؟

:19::41:

mr6768
15-10-2010, 23:47
سلام و خسته نباشید.

من تا آخر مرحله 2 رو خوب رفتم(صلیبو خیلی زود و راحت درس کردم). اما از اول 3 به بعد گیر کردم. اصلا متوجه نشدم چیزیو که تو آموزش نوشتینو: تا اینجا اومدم:

الان باید چیکار کنم؟

:19::41:

خوب شما الان لبه های لایه سفید رو گذاشتی سر جاش .
حالا نوبت گذاشتن گوشه هاست .
شما دنبال یه گوشه بگرد که توش رنگ سفید داره .
بعد ببین این گوشه باید کجا بره . بعد طبق همون قاعده ای که گفتم بزار سر جاش .

موفق باشی

metana
15-10-2010, 23:54
خوب شما الان لبه های لایه سفید رو گذاشتی سر جاش .
حالا نوبت گذاشتن گوشه هاست .
شما دنبال یه گوشه بگرد که توش رنگ سفید داره .
بعد ببین این گوشه باید کجا بره . بعد طبق همون قاعده ای که گفتم بزار سر جاش .

موفق باشی

خوب، فرض این گوشه، چیکارش کنم.؟ 

بعد از این حرکت چی؟

Perpetual
16-10-2010, 08:31
خوب، فرض این گوشه، چیکارش کنم.؟

بعد از این حرکت چی؟
البته با اجازه mr6768
رنگ کف گوشه ای که مشخص کردید چه رنگه؟؟

metana
16-10-2010, 08:34
آبی رنگ  هستش.

metana
16-10-2010, 09:38
اون ترتیبو دیگه بهم زدم :دی. نتونستم تحمل کنم.

بدجوری تو اجرای مرحله 3 گیر کردم. یه جا که درس میشه یه جای دیگه خراب میشه.:19::41:

Perpetual
16-10-2010, 09:46
آبی رنگ هستش.
دیدی بدون اینکه سلیب سفید خراب بشه یه گوشه سر جای درستش قرار گرفت.
و همینطور بقیه گوشه ها رو درست کنید تا سفید کامل بشه.

metana
16-10-2010, 11:05
اینو چیکار کنم؟؟؟

IceLord
16-10-2010, 12:20
اینو چیکار کنم؟؟؟

با اجازه دوستان

خوب شما یکی از گوشه های سفید رو در محل خودش قرار دادی.

همین کار رو برای سه تا گوشه سفید دیگه هم انجام بده و بعدش بروسراغ مراحل بعدی.

Perpetual
16-10-2010, 12:57
اینو چیکار کنم؟؟؟

الگوریتمی رو که گفتم تقریبا باهاش مdی تونی همه گوشه ها رو سر جای درستشون بزاری.
ولی با این حال مثل مورد قبلی اگه نمی تونید یه عکسی از جلوی گوشه ای که می خوای جا بنداید بگیرید تا راهنماییتون کنم.

metana
16-10-2010, 14:16
وایییی!!!
همگی یه صلولت بلند. بالاخره مرحله 3 رو تمام کردم...:31::31::8::21:

mehran_pes2007
16-10-2010, 14:29
شما وقتي كه مي خواي يه گوشه رو بذاري سر جاش،اول اونو بيار زير اونجايي كه بايد بره(مثل همون كاري كه تو عكس كردي) بعشد اونقدر فرمول R'D'RD رو بزن تا بره سره جاش

metana
16-10-2010, 15:57
من تا آخر مرحله 5 رو با موفقیت پاس کردم :31:

اما از اونجا به بعدو گیر میکنم. یعنی طبق الگوریتم که پیش میرم ردیفای دیگه خراب میشن...

Perpetual
16-10-2010, 19:50
من تا آخر مرحله 5 رو با موفقیت پاس کردم :31:

اما از اونجا به بعدو گیر میکنم. یعنی طبق الگوریتم که پیش میرم ردیفای دیگه خراب میشن...
با عکس بگید تا راهنماییتون کنیم
ممنونم

metana
16-10-2010, 20:32
این از جلو:

اینم دقیقا اونطرفش.

زیرشم که کلا سفیده.

amir.cuber
17-10-2010, 00:45
سلام به بچه های گل پی سی ،

دلم چقدر واسه اینجا تنگ شده بود !!

همون طور که دوستان در جریانن ما منتقل شدیم به یه سایت دیگه ( هوش ایرانی) و اونجا در خدمت دوستای عزیزمون هستیم.

IceLord
17-10-2010, 01:22
این از جلو:

اینم دقیقا اونطرفش.

زیرشم که کلا سفیده.

شما روبیک رو طوری تو دستت بگیر که سبز روبرو و زرد بالا باشه. بعدش این فرمول رو بزن:
R U Ri U R U2 Ri
بدون اینکه روبیک رو تو دستت بچرخونی دوباره همین فرمول رو بزن.
یک بار U2 بزن.
دوباره همون فرمول اولیه رو تکرار کن.

بعد از این حالت سطح زرد تکمیل میشه و میری مرحله بعدی.

به روند کار هم بعد از هر بار اجرای فرمول دقت کن و با آموزش تطبیق بده.

موفق باشی

metana
17-10-2010, 10:15
ممنون. اما چرا سبز روبرو باشه؟

آموزش گفته  "همونطور که تو شکل میبینید"، تو شکلم زرد جلو هست.

کلا ملاک چیه؟
چرا نگفتید آبی جلو؟

IceLord
17-10-2010, 16:12
ممنون. اما چرا سبز روبرو باشه؟

آموزش گفته "همونطور که تو شکل میبینید"، تو شکلم زرد جلو هست.

کلا ملاک چیه؟
چرا نگفتید آبی جلو؟

سلام دوست عزیز

توی این قسمت منظور این بوده که سطح زرد همون سطح بالا بمونه. و لبه پایین شکل روبروی شما باشه. به طور مثال حالتی که شما برخورد کردی مشابه این حالت هست:

حالا توی حالتی که برای شما پیش اومده باید روبیکتون رو طوری تو دستتون بگیرین که سطح سبز روبروتون باشه.

metana
17-10-2010, 21:00
اوکی و ممنون از همه.

امروز تونستم تمامش کنم :دی.

mr6768
18-10-2010, 00:47
سلام دوست عزیز

توی این قسمت منظور این بوده که سطح زرد همون سطح بالا بمونه. و لبه پایین شکل روبروی شما باشه. به طور مثال حالتی که شما برخورد کردی مشابه این حالت هست:

حالا توی حالتی که برای شما پیش اومده باید روبیکتون رو طوری تو دستتون بگیرین که سطح سبز روبروتون باشه.

فتاح عزیز
از بابت توضیحات کاملت ممنون :46:

mehran_pes2007
19-10-2010, 22:38
آقا اين فروم هوش ايزاني كي درست مي شه؟

Dr.mc
21-10-2010, 17:14
آقا اين فروم هوش ايزاني كي درست مي شه؟

سلام مهران جان
فروم ان شالله اوایل هفته ی آینده ok میشه

فروشگاه هم الان آمادست ...

:46:

metana
21-10-2010, 19:46
حفظ کردن آخرین فرمول خیلی سخته..:41:

a_heidari
22-10-2010, 05:50
سلم ماکه موندیم چرا فقط این سایت هوش ایرانی فرت و فرت مشکل دار میشه
درضمن بعد از ظهر روز جمعه مورخ 30/7/1389 مسابقه روبیک مشهد برای سطح پیشرفته شروع میشه

martik
22-10-2010, 11:14
یک برنامه بسیار کاربردی و آموزشی در حل مکعب روبیک

How To Solve A Rubik's Cube 1.0

از لینک زیر دانلود کنید:

Simaaa
24-10-2010, 15:12
ببخشید که این سوال رو اینجا مطرح میکنم ، هیچ جای مناسبتری براش پیدا نکردم...
من از این مکعب روبیک ها که بیشتر از 3*3 هستند و یا شکلها و فرم های خاص دارن میخوام ...
خیلی جاها رو گشتم پیدا نکردم..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کسی جایی رو میشناسه برم بگیرم....

Hessam_7800gtx
24-10-2010, 21:46
از dr.mc توی همین فروم بگیر....

payam59
25-10-2010, 20:49
با تشکر از بچه های گل این فروم
من بعد کلی کلنجار و یاد گرفتن الگوریتم ها رکوردم 2:15 ثانیه شده روشم هم مبتدی فردریک است برای بالا رفتن سرعت چه الگوریتمی را باید یاد بگیرم تو سایت خانم فردریک هم رفتم ولی گیج شدم آیا کسی کل الگوریتم ها را داره به من کمک کنه ممنون:27:

fcb1990
26-10-2010, 23:26
سلام
میخواستم ی روبیک بهم معرفی کنین که زمختی و سنگینی diang sheng tm رو داشته باشه ولی زمینش مشکی باشه
اصلاروبیک استاندارد باید وزنش چه جور باشه
باتشکر............

rezajj
27-10-2010, 14:48
با تشکر از بچه های گل این فروم
من بعد کلی کلنجار و یاد گرفتن الگوریتم ها رکوردم 2:15 ثانیه شده روشم هم مبتدی فردریک است برای بالا رفتن سرعت چه الگوریتمی را باید یاد بگیرم تو سایت خانم فردریک هم رفتم ولی گیج شدم آیا کسی کل الگوریتم ها را داره به من کمک کنه ممنون:27:

سلام دوست عزیز ( با اجازه اساتید)
من خودم الگوریتم های f2l از این آدرس یاد گرفتم . شما برای شروع روش فوق باید بیشتر کار کنی تا رکوردتو بیاری پایین و دستت رون بشه وقتی رکوردت حدود یک دقیقه شد f2l شروع کن

cazador
27-10-2010, 23:46
سلام

من اگه بخوام یه روبیک خوب بگیرم باید چیکار کنم. روبیک خیلی‌ خوب نه خوب

shahshahani
27-10-2010, 23:48
سلام
میخواستم ی روبیک بهم معرفی کنین که زمختی و سنگینی diang sheng tm رو داشته باشه ولی زمینش مشکی باشه
اصلاروبیک استاندارد باید وزنش چه جور باشه
باتشکر............

سلام

من اگه بخوام یه روبیک خوب بگیرم باید چیکار کنم. روبیک خیلی‌ خوب نه خوب

در حد چه قیمت میخواهید؟

cazador
28-10-2010, 13:49
در حد چه قیمت میخواهید؟
فرق نمی‌کنه بش بیرزه

fcb1990
28-10-2010, 22:12
سلام جناب shahshahani
روبیک در حد خوب و حدوداحرفه ای میخام
وزنش برام مهمه
با تشکر..............

payam59
28-10-2010, 23:11
با تشکر ممنون از راهنمایتون :10:

Masоud
29-10-2010, 00:01
فرق نمی‌کنه بش بیرزه

سلام جناب shahshahani
روبیک در حد خوب و حدوداحرفه ای میخام
وزنش برام مهمه
با تشکر..............

سلام

با اجازه ی مجید جان

روبیک زیر براتون خیلی مناسب و خوبه :

DIY Type FII

من خودم 2 ماهه ازش استفاذه میکنم . خیلی عالیه.

که از این آدرس میتونید سفارش بدید : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید :40:

aminkhoob
29-10-2010, 06:32
چرا کسی از مسابقات هفته ی پیش صحبت نمی کنه؟

ali-u
29-10-2010, 11:34
باسلام
یه سوال داشتم(اول راهیم)

در آموزش های که اساتید محترم نوشته اند

در مرحله اول تشکیل صلیب با استفاده از فرمول Ui Ri U Fi

و در مرحله دوم قرار دادن مهرهای گوشه با فرمول Ri Di R D

ولی در اتمام این مرحله مکعبی که به نمایش می گذارند به شکل T در یال چپ و راست می باشد.

در حالی که هر بار که لایه بالای رو با این روش می سازم یال چپ و راست به شکل T در نمیاد اصلا فکر می کنم فرمول Ri Di R D برای درست کردن مهره های گوشه است و این فرمول برای تشکیل حرف T در 2 یال نیست .(شرمنده شکل ا رو نتونستم اینجا آپلود کنم)

لطفا راهنمایی کنید

باتشکر

a_heidari
29-10-2010, 14:32
سلام کسی هست که بتونه راجع به حل روبیک به صورت چشم بسته کمکم کنه؟

---------- Post added at 04:32 PM ---------- Previous post was at 04:29 PM ----------

چرا کسی از مسابقات هفته ی پیش صحبت نمی کنه؟

از چچیزیش میخوای صحبت کنیم؟ مسابقات گروهیش که خیلی حال داد ولی به صورت شانسی گروه روبیکر ( البته اسم گروهشون به صورت تحمیلی بود ) دوم شدند

sooshy
29-10-2010, 16:04
گروه شما اسمش چی بود ! ما گاردیانو برنابو بودیم ! :D

ali-u
29-10-2010, 16:28
باسلام
یه سوال داشتم(اول راهیم)

در آموزش های که اساتید محترم نوشته اند

در مرحله اول تشکیل صلیب با استفاده از فرمول Ui Ri U Fi

و در مرحله دوم قرار دادن مهرهای گوشه با فرمول Ri Di R D

ولی در اتمام این مرحله مکعبی که به نمایش می گذارند به شکل T در یال چپ و راست می باشد.

در حالی که هر بار که لایه بالای رو با این روش می سازم یال چپ و راست به شکل T در نمیاد اصلا فکر می کنم فرمول Ri Di R D برای درست کردن مهره های گوشه است و این فرمول برای تشکیل حرف T در 2 یال نیست .(شرمنده شکل ا رو نتونستم اینجا آپلود کنم)

لطفا راهنمایی کنید

باتشکر

جواب و تو صفحه 128 پیدا کردم

Dr.mc
30-10-2010, 17:19
فرق نمی‌کنه بش بیرزه

DIY type FII
DIY type AV
rubik type C sheng shu

.
.
.
.

dian sheng tm 830

mr6768
31-10-2010, 16:58
سلام کسی هست که بتونه راجع به حل روبیک به صورت چشم بسته کمکم کنه؟

---------- Post added at 04:32 PM ---------- Previous post was at 04:29 PM ----------

از چچیزیش میخوای صحبت کنیم؟ مسابقات گروهیش که خیلی حال داد ولی به صورت شانسی گروه روبیکر ( البته اسم گروهشون به صورت تحمیلی بود ) دوم شدند

بله . سوالی در مورد حل چشم بسته داری از من بپرس

mr6768
31-10-2010, 17:17
اینم یه ویدیوی حل قشنگ از Yu Nakajima کیوبر معروف ژاپنی تو 7.85 ثانیه .
البته این بهترین حلش نیست .

من از یو خوشم میاد ، حیف که فعلا روبیک رو گذاشته کنار

aminkhoob
01-11-2010, 06:50

منو نشناختی؟ منم دیگه همونیکه با هم تو یک گروه بودیم و تو فینال خراب کردم! البته شرمنده!

a_heidari
01-11-2010, 09:47
گروه شما اسمش چی بود ! ما گاردیانو برنابو بودیم ! :D
اسم گروه ما كه البته تحميلي بود روبيكر بود
و تا دور نهايي پيش اومديم و بدليل اشتباه نفر دوم گروه نايب قهرمان شديم

a_heidari
01-11-2010, 09:55
سلمام خسته نباشيد من تو قسمت ارور هاي روش M2/R2 مشكل دارم ميسه توضيح بديد
تشكر

---------- Post added at 11:55 AM ---------- Previous post was at 11:52 AM ----------

منو نشناختی؟ منم دیگه همونیکه با هم تو یک گروه بودیم و تو فینال خراب کردم! البته شرمنده!
دشمنت شرمنده من كه ميگم قسمت نبود

sooshy
01-11-2010, 10:49
شما خراب نکردین تو فینال من خراب کردم ! تا او ال ال رفتم و بعد دوباره یک اف تو ال زدم و پی ال ال هم نمیدونم چرا عمل نکرد و دو بار زدم !!!!!

mr6768
02-11-2010, 00:41
سلمام خسته نباشيد من تو قسمت ارور هاي روش M2/R2 مشكل دارم ميسه توضيح بديد
تشكر

من خودم برای BLD از M2 (واسه لبه ها ) و Pochmann (واسه گوشه ها ) و بعضی وقت ها هم 3OP .
با R2 کار نکردم .
اگه سوالی واسه ارور لبه ها داری بپرس .
البته یه ارور بیشتر نداره .

rezajj
02-11-2010, 20:39

با سلام آقا جابر عزیز اگر امکانش هست آموزش روبیک چشم بسته رو برامون بزار (قبلا گفته بودی در حال تهیه یک ویدیوی آموزشی هستم )

:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11:

mr6768
03-11-2010, 00:05
با سلام آقا جابر عزیز اگر امکانش هست آموزش روبیک چشم بسته رو برامون بزار (قبلا گفته بودی در حال تهیه یک ویدیوی آموزشی هستم )

:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11:

بله درسته . تو فکر تهیش هستم . یعنی باور کن مشکلم دوربینه .
اگه یه دوربین خوب دستم بیاد که دنبالش هستم . نه تنها این آموزش بلکه خیلی آموزش های جالب دیگه همم میخوام بزارم.
شرمنده

sooshy
03-11-2010, 15:49
اسکوئر وان رو از همون روشی که تو فروم هوش ایرانی هست میری یا فرمولای سریع رو حفظ کردی !!!!؟

---------- Post added at 05:49 PM ---------- Previous post was at 05:48 PM ----------

یک سوال داشتم !
تو مگامینکس های QJ اونایی که رنگ برچسبی دارن بهترن یا اون قلمبه دارها !!!؟؟؟؟

shahshahani
03-11-2010, 20:15
اسکوئر وان رو از همون روشی که تو فروم هوش ایرانی هست میری یا فرمولای سریع رو حفظ کردی !!!!؟

---------- Post added at 05:49 PM ---------- Previous post was at 05:48 PM ----------

یک سوال داشتم !

سلام

من از همون روش میرم مشکلی هم ندارم
اون برچسبی ها بهترن. قلمبه ها سفت اند

mr6768
03-11-2010, 20:38

یک سوال داشتم !

بهتر نیست به جای قلمبه دار ها بگی سرامیکی ها :31: ؟

a_heidari
04-11-2010, 08:43
سلام اقا اگر فروم هوش ايراني منحل شده لااقل آموزش هاي اون سايت رو اينجا بزارين تا بتونيم استفاده كنيم

shahshahani
04-11-2010, 23:18
سلام اقا اگر فروم هوش ايراني منحل شده لااقل آموزش هاي اون سايت رو اينجا بزارين تا بتونيم استفاده كنيم

سلام

منحل که شده
ولی به زودی دوباره از نو شروع به کار میکنه ان شاء الله... :دی

sooshy
05-11-2010, 10:15
چرا نمیدونستم سرامیکی می گن به اونا ..:31: می خام یدونشو بخرم....:5:

rezajj
10-11-2010, 16:39
سلام دوستان عزیز

تو روش f2l من اکثرا به حالاتی بر می خورم که مجبورم اول یکی از اضلاع که در جای مناسبی قرار نگرفتن رو جابجا کنم سپس فورمول مربوطه رو اجرا کنم که همین عامل باعث اتلاف زمان میشه شما چطور این مشکل حل کردین ؟

بهترین سرگرمی دنیا روبیک

mr6768
12-11-2010, 04:01
سلام دوستان عزیز

تو روش f2l من اکثرا به حالاتی بر می خورم که مجبورم اول یکی از اضلاع که در جای مناسبی قرار نگرفتن رو جابجا کنم سپس فورمول مربوطه رو اجرا کنم که همین عامل باعث اتلاف زمان میشه شما چطور این مشکل حل کردین ؟

بهترین سرگرمی دنیا روبیک

بله ، این موضوع اکثرا پیش میاد .
راه حلش هم همونیه که شما خودت گفتی ، یعنی این که تبدیل کنی که به حالتی که بلدی .
در واقع شما میتونی به چند حالت مختلف تبدیل کنی . اگه میخوای سریع تر شی باید با تجربه بفهمی که چطور به بهترین و سریعترین حالت تبدیل کنی .
البته الگوریتم هایی هم واسه حل مستقیم هست که من پیشنهاد نمی کنم .
یه سر به این سایت بزن :

من خودم فقط از چند تا الگوریتم های این سایت استفاده می کنم . خیلی هاشون ارزش ندارن .

davy jones
12-11-2010, 12:29
سلام. من یه سوال داشتم که تا حالا از هر کی پرسیدم جواب درست و درمونی بهم نداده.

تو مکعب روبیک، خونه ی وسط هر وجه رو میشه 90 یا 180 درجه چرخوند بدون اینکه بقیه ی اضلاع و خونه ها به هم بخوره؟

اگه میشه، فرمولش چیه؟

ممنون

mehran_pes2007
12-11-2010, 23:58
سلام. من یه سوال داشتم که تا حالا از هر کی پرسیدم جواب درست و درمونی بهم نداده.

تو مکعب روبیک، خونه ی وسط هر وجه رو میشه 90 یا 180 درجه چرخوند بدون اینکه بقیه ی اضلاع و خونه ها به هم بخوره؟

اگه میشه، فرمولش چیه؟

سلام
RL'UD'BF'L'R

mr6768
13-11-2010, 10:57
رکورد حل روبیک 3*3 بالاخره توسط همون کسی که پیش بینی میشد شکسته شد !

ویدیوی رکورد جهانی 7.03 توسط Feliks Zemdegs :

پسوورد : p30world

davy jones
13-11-2010, 14:29
سلام
RL'UD'BF'L'R

متاسفانه بازم همون جوابی که همه بهم میدن:13:

دوست عزیز این فرمول برای عوض کردن رنگ مرکز هر وجه هستش که خودم قبلا بلد بودم. من فقط میخوام خونه های وسط هر وجه بدون اینکه مکعب به هم بریزه، سر جای خودشون بچرخن. تونستم منظورمو برسونم؟ ببین مثلا در مکعب های استاندارد فرض کن که رنگ سفید رو به عناون U و رنگ آبی رو به عناون F انتخاب کردی. فرض کن که خونه ی وسط وجه U، یه فلش به سمت رنگ آبی (به سمت خودت) داره. سوال من اینه که چطوری میشه اون فلش رو بدون اینکه رنگ وجوه مکعب به هم بریزه چرخوند (مثلا به سمت راست)؟؟

کسی جواب این سوال رو میدونه؟؟:19:

mr6768
13-11-2010, 16:30
واااااااااااااااای !
Feliks Zemdegs تو همون روز رکورد خودش رو دوباره میشکونه .
و حالا رکورد جهانی حل روبیک 3*3 فقط 6.77 ثانیه است .
(بدون اسکیپ!! )

پسوورد : hooshe-irani

sooshy
13-11-2010, 20:14
این کدوم مسابقاته ؟؟؟ مال WCA هست ؟

mr6768
13-11-2010, 20:27
هر دو فیلم برای مسابقه Melbourne Cube Day 2010 که در 13 نوامبر برگزار شد .
این مسابقه رسمی بود و رکورد اریک شکسته شد.
روبیک فلیکس دایان گوهونگ بود

33505775
13-11-2010, 22:20
رکورد من به بک دقیقه رسید امید وارم اعضای قدیمی تاپیک من را یادشان بیاید :46:

rezajj
14-11-2010, 16:09
واااااااااااااااای !
Feliks Zemdegs تو همون روز رکورد خودش رو دوباره میشکونه .
و حالا رکورد جهانی حل روبیک 3*3 فقط 6.77 ثانیه است .
(بدون اسکیپ!! )

پسوورد : hooshe-irani

با تشکر

واقعا لذت بردم خیلی جالب بود من یکی شوکه شدم :34::34::34::34::34::34::34::34:

فیلم دومی دانلود کردم ولی پسوردش خطا میده :33:

mr6768
14-11-2010, 17:52
با تشکر

واقعا لذت بردم خیلی جالب بود من یکی شوکه شدم :34::34::34::34::34::34::34::34:

فیلم دومی دانلود کردم ولی پسوردش خطا میده :33:
پسووردش درسته .
درست بزن : hooshe-irani

mr6768
14-11-2010, 19:28
متاسفانه بازم همون جوابی که همه بهم میدن:13:

دوست عزیز این فرمول برای عوض کردن رنگ مرکز هر وجه هستش که خودم قبلا بلد بودم. من فقط میخوام خونه های وسط هر وجه بدون اینکه مکعب به هم بریزه، سر جای خودشون بچرخن. تونستم منظورمو برسونم؟ ببین مثلا در مکعب های استاندارد فرض کن که رنگ سفید رو به عناون U و رنگ آبی رو به عناون F انتخاب کردی. فرض کن که خونه ی وسط وجه U، یه فلش به سمت رنگ آبی (به سمت خودت) داره. سوال من اینه که چطوری میشه اون فلش رو بدون اینکه رنگ وجوه مکعب به هم بریزه چرخوند (مثلا به سمت راست)؟؟

کسی جواب این سوال رو میدونه؟؟:19:

فکر کنم این به کارت بیاد

R L F2 B2 L' R' U R L B2 F2 L' R'

a_heidari
15-11-2010, 19:28
سلام
اقا جابر میشه کمی راهنمایی کنید تا بتونم مینگینم رو کم کنم
الان F2L و PLL و کمی بیشتر از اون هفت OLL رویاد دارم ولی نمیتون از میانگین 25 پایین تر بیام ؟

shahshahani
15-11-2010, 22:45
فکر کنم این به کارت بیاد

سلام جابر

این فرمول مکعب مرکزی بالا و پایین رو همزمان میچرخونه

فرمولی نیست که فقط مکعب مرکزی u رو بچرخونه؟

a_heidari
15-11-2010, 23:44
فکر کنم منظورتون این باشه :
M D' M D' M D2 M' D' M' D' M' D2

mr6768
16-11-2010, 01:02
سلام
اقا جابر میشه کمی راهنمایی کنید تا بتونم مینگینم رو کم کنم
الان F2L و PLL و کمی بیشتر از اون هفت OLL رویاد دارم ولی نمیتون از میانگین 25 پایین تر بیام ؟
من خودم این مشکل رو داشتم .
واسه هر کیوبری پیش میاد .
که تا 25 میاد و بعد گیر می کنه و هر چی بیشتر یاد میگیره زمانش پایین تر نمیاد .
والا خودم هم نمیدونم این مشکل چطور حل میشه .
رو سرعت دستت کار کن . با گذشت زمان ، زمانت به مرور میاد پایین.

shahshahani
17-11-2010, 11:48
فکر کنم منظورتون این باشه :
M D' M D' M D2 M' D' M' D' M' D2

امین جان اینکه جهت دو لبه روبروی هم رو بر میگردونه
چه ربطی به مرکز ها داره؟!؟!؟!

rezajj
19-11-2010, 09:54
در آرزوی یاد گرفتن روبیک بصورت چشم بسته

a_heidari
19-11-2010, 23:44
چرا آرزو خیلی راحت میتونی با جستجو کردن اسم pochman (پاخمن) اگر اشتباه نکنم به همراه blindfold راه حل چشم بسته رو گیر بیاری :5:

_unforgiven_
20-11-2010, 21:54
سلام به همه دوستان مخصوصا جابر عزیز ببخشید من به خاطر مشکلات شخصی که جابر در جریانش هست مدتی غیبت داشتم
ولی الان با یه خبر خوب برگشتم
بعد از مدتها انتظار اخر همین هفته مسابقات شیراز برگزار میشه و من با یه اخبار داغ و انلاین همراه این مسابقات هستم و شما رو در جریان کامل میزارم
امیدوارم با انجام این مسابقه افراد جدیدی به مجموعه ما اضافه بشن
فدای همه بچه ها تا خبر بعدی

من واسه شرکت تو مسابقه به یه مکعب خوب نیاز دارم کسی میتونه کمکم کنه

mr6768
22-11-2010, 23:13

من واقعا بابت این تاخیر معذرت میخوام ...:41:

mehran_pes2007
22-11-2010, 23:54
بايد بگم كه همين يكشنبه يعني بيستم يه مسابقه بقل گوشمون توي دانشگاه تهران برگزار شده و متاسفانه هيچكس خبر دار نشد
:41:

Amirwwe619
23-11-2010, 12:28
بـــه بـــــه !

mr6768
23-11-2010, 15:12
آقا ما این آموزش پست اول رو بگیریم یاد میگیریم ؟ :D
ما اونو گذاشتیم که شما یاد بگیری دیگه .
بله ...

Amirwwe619
23-11-2010, 22:23
مرسی :31:

mr6768
24-11-2010, 00:06
یه سوال دیگه هم استانی :31:
ما باید خودمون یه روبیک رو با یه قاعده به هم بزنیم که بعد بتونیم درستش کنیم؟
شما یه روبیک رو خراب کن .
هر جور که دوست داری .
آموزش رو بزار جلوت ، شروع کن به خوندن و وقتی که یاد بگیری هر روبیکی که هر جوری خراب شده رو میتونی حل کنی .

amir.cuber
25-11-2010, 20:43
سلام به همه دوستان مخصوصا جابر عزیز ببخشید من به خاطر مشکلات شخصی که جابر در جریانش هست مدتی غیبت داشتم
ولی الان با یه خبر خوب برگشتم
بعد از مدتها انتظار اخر همین هفته مسابقات شیراز برگزار میشه و من با یه اخبار داغ و انلاین همراه این مسابقات هستم و شما رو در جریان کامل میزارم
امیدوارم با انجام این مسابقه افراد جدیدی به مجموعه ما اضافه بشن
فدای همه بچه ها تا خبر بعدی

من واسه شرکت تو مسابقه به یه مکعب خوب نیاز دارم کسی میتونه کمکم کنه
سلام دوست عزیز ؛

منتظر خبرهای خوبت از مسابقات هستیم، امیدوارم که موفق باشی:11:

هوش ایرانی رو به دوستای جدیدت معرفی کن تا بتونیم یه جمع خوب روبیکی داشته باشیم.

_unforgiven_
25-11-2010, 21:10
همگی سلام
امروز پنجشنبه 4/9/89 اولین روز مسابقات روبیک شیراز انجام شد
واقعا دمشون گرم سطح کیفی مسابقت خیلی خوب بود اما شرکت کننده ها یه کم از لحاظ رکوردی خوب نبودن و زمان رکوردها بالا بود
مسابقات با استانداردهای جهانی و قوانین بین المللی برگزار شد
این مسابقات در 3 مرحله مقدماتی . نیمه نهایی و فینال یرگزار میشه که در هر مرحله 3 بار فرصت رکوردزنی برای هر شرکت کننده وجود داره
جاتون سبز سراسر هیجانو استرسو رقابته
منم به عنوان نماینده p30world ابروی همرو خریدم و با رکورد 52 ثانیه جزء 5 نفر اول دوره مقدماتی شدم
فردا اغاز دوره نیمه نهاییه و با اخبار جدید شمارو هم شریک مسابقات میکنم
به امید موفقیت همگی دوستان

HITB0Y
25-11-2010, 21:58
سلام به همگی
لطفا یه فروشگاه معرفی کنید که روبیک روون و با کیفیت بفروشه...طوری که عمرش زیاد باشه نه ازینا که بعد از 2 هفته داغون میشن!!!(تهران)
ممنون

a_heidari
25-11-2010, 23:44
سلام به همگی
لطفا یه فروشگاه معرفی کنید که روبیک روون و با کیفیت بفروشه...طوری که عمرش زیاد باشه نه ازینا که بعد از 2 هفته داغون میشن!!!(تهران)
ممنون
چرا به هوش ایرانی سر نمیزنی ؟

sooshy
25-11-2010, 23:47
کلا اگه روبیک خوب می خای باید اینترنتی بخری ... مثلا از همین هوش ایرانی .... روبیکایی که تو مغازه می فروشن از اونایی ان که بعد از 2 هفته رنگشون میره بعد از 2 ماه خودشون میرن !

:D

Dr.mc
25-11-2010, 23:56
همگی سلام
امروز پنجشنبه 4/9/89 اولین روز مسابقات روبیک شیراز انجام شد
واقعا دمشون گرم سطح کیفی مسابقت خیلی خوب بود اما شرکت کننده ها یه کم از لحاظ رکوردی خوب نبودن و زمان رکوردها بالا بود
مسابقات با استانداردهای جهانی و قوانین بین المللی برگزار شد
این مسابقات در 3 مرحله مقدماتی . نیمه نهایی و فینال یرگزار میشه که در هر مرحله 3 بار فرصت رکوردزنی برای هر شرکت کننده وجود داره
جاتون سبز سراسر هیجانو استرسو رقابته
منم به عنوان نماینده p30world ابروی همرو خریدم و با رکورد 52 ثانیه جزء 5 نفر اول دوره مقدماتی شدم
فردا اغاز دوره نیمه نهاییه و با اخبار جدید شمارو هم شریک مسابقات میکنم
به امید موفقیت همگی دوستان

سلام دوست من
امیدوارم توی مسابقات موفق بشی و رکورد خوبی بدست بیاری

چون اکثرا توی شیراز از سی دی های آموزشی خود شرکت کندوی عسل استفاده کردند با رکورد 30 - 40 ثانیه ممکنه مقام خوبی بدست بیاری
:11:

pmforlife
26-11-2010, 14:59
اینا نتایج دومین دوره مسابقات روبیک تو مشهده :

تاريخ : جمعه سی ام مهر 1389

سطح پیشرفته:
نفر اول: جناب آقای علی میناپور با رکورد :۲۴ ثانیه و ۱۲ صدم ثانیه
نفر دوم: جناب آقای سپهر صانعی با رکورد ۲۴ ثانیه و ۴۶ صدم ثانیه
نفر سوم: جناب آقای مهدی زراعتی با رکورد ۲۴ ثانیه و ۶۹ صدم ثانیه
نفر چهارم: جناب آقای فرهاد باغیاری با رکورد ۲۸ ثانیه
نفر پنجم: جناب آقای علی دهقان با رکورد ۳۰ ثانیه ۳۴ صدم ثانیه
سطح متوسط:
نفر اول: جناب آقای ایمان مهمان دوست با رکورد ۲۷ ثانیه و ۷۲ صدم ثانیه
نفر دوم: سرکار خانم مریم رضایی با رکورد۴۱ ثانیه و ۲۲ صدم ثانیه
نفر سوم: جناب آقای سید علیرضا علوی با رکورد۴۶ ثانیه و ۲۲ صدم ثانیه
سطح مبتدی:
نفر اول:جناب آقای علیرضا نادری با رکورد ۵۱ ثانیه و ۵۹ صدم ثانیه
نفر دوم: سرکار خانم فاطمه سادات حیدری یزدی با رکورد: ۶۰ ثانیه و ۰۵ صدم ثانیه
نفر سوم: سرکار خانم سعیده غیور رزمگاه با رکورد ۶۲ ثانیه و ۵۶ صدم ثانیه

به نقل از :

pmforlife
26-11-2010, 15:08
البته پستهای قبلی رو نخوندم ... اگه تکراریه ببخشید دیگه !

HITB0Y
26-11-2010, 15:39
چرا به هوش ایرانی سر نمیزنی ؟

کلا اگه روبیک خوب می خای باید اینترنتی بخری ... مثلا از همین هوش ایرانی .... روبیکایی که تو مغازه می فروشن از اونایی ان که بعد از 2 هفته رنگشون میره بعد از 2 ماه خودشون میرن !

:D
ممنون
حق با شماست,2-3 تا مغازه سر زدم همه از این روبیک برچسبی ها بودن!!!
به هوش ایرانی هم سر زدم مدل های متنوعی داره ولی نمیدونم واقعا کیفیتشون چطوریه؟!؟
یه مقدار هم قیمتاشون برای من زیاده...
شما از این فروشگاه خرید داشتید؟
راستی آقای Dr.mc نسبتی با فروشگاه هوش ایرانی دارن؟
البته از روی آواتارشون اینو میگم...:31:
با تشکر:11:

cazador
26-11-2010, 16:10
والا نمیدونم چه برنامه ایه کسی جواب ما رو نمیده :31:
من یه type f دارم که رنگ به رخساره نداره، رفتم هوش ایرانی استیک بگیر م 2900 دوبله حساب میکنه (5800) پیام به مدیر هم دادم که جواب نگرفتم حالا جناب مدیر (چون اینجا بیشتر هستین :دی ) من چه کنم؟

_unforgiven_
26-11-2010, 20:19
دوستان سلام
بالاخره بعد از کلی اتفاقات جالب امروز اولین جشنواره بازیهای فکری در شیراز به پایان رسید
اول باید معذرت خواهی به خاطر اینکه برخی از دوستان درخواست کرده بودند که عکسهایی از این دوره روی سایت بزارم و من نتونستم این کارو انجام بدم باز هم ببخشید
با اینکه زمان رکوردها نسبت به مسابقات مشهد کمی بالاتر بود ولی سطح کیفی مسابقات خیلی خوب بود
نفر اول مسابقات با رکورد 34 ثانیه تونست بقیه رقبا رو کنار بزنه
منم که از اخر اول شدم:31:
امیدوارم این مسابقات باز هم تکرار بشه
به امید موفقیت

mr6768
26-11-2010, 21:32
ممنون
حق با شماست,2-3 تا مغازه سر زدم همه از این روبیک برچسبی ها بودن!!!
به هوش ایرانی هم سر زدم مدل های متنوعی داره ولی نمیدونم واقعا کیفیتشون چطوریه؟!؟
یه مقدار هم قیمتاشون برای من زیاده...
شما از این فروشگاه خرید داشتید؟
راستی آقای Dr.mc نسبتی با فروشگاه هوش ایرانی دارن؟
البته از روی آواتارشون اینو میگم...:31:
با تشکر:11:
من به شما پیشنهاد می کنم یه روبیک Shengshou 3*3 از این سایت بخرید که ارزون هم هست و واسه شروع خوبه .
بعدا واسه حرفه ای شدن یه روبیک Type F تهیه کنید .

cazador
26-11-2010, 23:12
من یه type f دارم که رنگ به رخساره نداره، رفتم هوش ایرانی استیک بگیر م 2900 دوبله حساب میکنه (5800) پیام به مدیر هم دادم که جواب نگرفتم حالا جناب مدیر (چون اینجا بیشتر هستین :دی ) من چه کنم؟
آقا جواب پست واجب :31:
حالا حنما هوش ایرانی ام نباشه مهم نیست بگین از کجا بگیرم

Dr.mc
27-11-2010, 08:23

سلام دوست من
من جواب شما رو به ایمیلتون ارسال کردم
3 روز پیش
رنگ برچسب های روبیک شما رفته ؟
شما اگه روبیک DIY Type FII رو از سایت هوش ایرانی خریدید شماره ی فاکتور خودتونو به من بدید و روبیک خودتونو به آدرس ما بفرسیتید . ما استیکر های روبیک شما رو رایگان عوض می کنیم ...

شما لازم نیست هیچ هزینه ی بپردازید
هزینه ی استیکر و هزینه ی پست برگشت هم باشه به عنوان گارانتی و خدمات پس از فروش :20:
...

Dr.mc
27-11-2010, 08:32
دوستان سلام
بالاخره بعد از کلی اتفاقات جالب امروز اولین جشنواره بازیهای فکری در شیراز به پایان رسید
اول باید معذرت خواهی به خاطر اینکه برخی از دوستان درخواست کرده بودند که عکسهایی از این دوره روی سایت بزارم و من نتونستم این کارو انجام بدم باز هم ببخشید
با اینکه زمان رکوردها نسبت به مسابقات مشهد کمی بالاتر بود ولی سطح کیفی مسابقات خیلی خوب بود
به امید موفقیت

ممنونم از اطلاعاتتون
مسابقات از طرف شرکت پرشان پارس مدیا بود دیگه یا همون کندوی عسل ؟؟
شهرداری هم همکاری داشت ؟؟؟

یه سوال دیگه هم داشتم
چند روز پیش دوستان ما توی شیراز درخواست تایمر مخصوص مسابقات داشتن که به دلیل کمبود وقت نتونستن از ما بگیرن ...
می خواستم بدونم از چه نوع تایمری توی این مسابقات استفاده شد ؟؟
:11:

cazador
27-11-2010, 11:08
سلام دوست من
من جواب شما رو به ایمیلتون ارسال کردم
3 روز پیش
رنگ برچسب های روبیک شما رفته ؟
شما اگه روبیک DIY Type FII رو از سایت هوش ایرانی خریدید شماره ی فاکتور خودتونو به من بدید و روبیک خودتونو به آدرس ما بفرسیتید . ما استیکر های روبیک شما رو رایگان عوض می کنیم ...

شما لازم نیست هیچ هزینه ی بپردازید
هزینه ی استیکر و هزینه ی پست برگشت هم باشه به عنوان گارانتی و خدمات پس از فروش :20:
...
دمت گرم ولی هنوز نیومده :31:
طول میکشه همون استیکر باشه کافیه، فقط مشکل اون قیمتشه وگرنه الان 100 باره گرفته بودم.
پ. ن: استیکر نصبش که نکته ی خاصی نداره؟ داره؟

Dr.mc
27-11-2010, 15:38
دمت گرم ولی هنوز نیومده :31:
طول میکشه همون استیکر باشه کافیه، فقط مشکل اون قیمتشه وگرنه الان 100 باره گرفته بودم.
پ. ن: استیکر نصبش که نکته ی خاصی نداره؟ داره؟

نه کاره خیلی سختی نیست
قیمت استیکر ها هم همون قیمتی که توی فروشگاه هست
دوبله حساب نمیشه
همون قیمته با هزینه ی پست رایگان
خود سیستم هزینه ی پستی رو خودکار به فاکتور شما اضافه می کنه
شما لازم نیست پرداخت کنید

شرمنده
ولی فکر نمی کنم اینجا درست باشه که در باره ی خرید و فروش روبیک صحبت کنیم

شما اگه سوالی داشتید. توی پیغام خصوصی بپرسید ما در خدمتیم ...

amir.cuber
28-11-2010, 00:10
دوستان سلام
به امید موفقیت

یه خورده بیشتر تعریف کن ببینیم این مسابقاتی که 6 ماهه تبلیغ می کنن چطور بود .

همون طور که می دونی ما هم تو اصفهان قرار این مسابقات رو برگزار کنیم که متاسفانه یه مشکلاتی پیش اومده که امیدواریم هرچه زودتر حل بشه

_unforgiven_
28-11-2010, 01:09
باز هم سلام
در جواب dr.mc عزیز باید بگم که تایمراشون به نظر دست ساز میومد یه صفحه کلید ساخته بودت که به یه نرم افزار وصل بود که با فشار دادن دکمه روی صفحه تایمر شروع به کار میکرد
در جواب amir عزیز هم باید بگم که مسابقات خیلی خوب برگزار شد و نسبت به تبلیغاتشون تمام تلاششونو کرده بود
رکوردها به صورت رسمی ثبت میشد
اسکرامبلها (scrambel) همگی از سایت wca گرفته میشد
و داورها کاملا با قوانین بین المللی همراه بودن
در کل برای اولین دوره مسابقات رسمی ایران یه کار قابل قبول کرده بودن
اگه سوال دیگه ای دارین خوشحال میشم جواب بدم

---------- Post added at 01:09 AM ---------- Previous post was at 01:06 AM ----------

اگه دوستان لطف کنن و برای ساخت لایه اول و دوم به صورت همزمان یه اموزش ساده بزارن ممنون میشم من با این مرحله خیلی مشکل دارم و اگه یه راه حل ساده بگین لطف کردین

HITB0Y
30-11-2010, 23:33
سلام دوستان
من آموزش مقدماتی رو دانلود کردم ...حرکات R U F...رو هم یاد گرفتم ولی اون قسمتی که میگه باید صلیب درست کرد واقعا نمیتونم انجام بدم!!
لطفا راهنمایی کنید.

shahshahani
01-12-2010, 18:34
سلام دوستان
من آموزش مقدماتی رو دانلود کردم ...حرکات R U F...رو هم یاد گرفتم ولی اون قسمتی که میگه باید صلیب درست کرد واقعا نمیتونم انجام بدم!!
لطفا راهنمایی کنید.

قسمت صلیب رو نمیشه با فرمول توضیح داد. یه کم دقت کن متوجه میشی.

اگه دوستان لطف کنن و برای ساخت لایه اول و دوم به صورت همزمان یه اموزش ساده بزارن ممنون میشم من با این مرحله خیلی مشکل دارم و اگه یه راه حل ساده بگین لطف کردین

سلام

من یه روش دسته بندی شده ی توپ بلدم و دارم همین روش رو به یه مشت بچه سر کلاس آموزش میدم ولی واقعا توضیح دادنش به صورت نوشتاری صرف سخته. یه میتینگ جور کنی راحت میشه یاد داد.

موفق باشی.

ftileh
01-12-2010, 19:57
درموردمهندسی معکوس اطلاع دارین؟درمورد ارشد جواب میده

mr6768
02-12-2010, 00:45
درموردمهندسی معکوس اطلاع دارین؟درمورد ارشد جواب میده
تاپیک مهندسی معکوس همسایه بقلی ما هست !

am611
02-12-2010, 10:52
سلام این لینکها که خرابه

_unforgiven_
03-12-2010, 03:47
شما از تهران هستی من شیرازم چجوری میتینگ بزاریم هر جور که بگی واسه یاد گرفتنش در خدمتم

---------- Post added at 03:47 AM ---------- Previous post was at 03:44 AM ----------

سلام

من یه روش دسته بندی شده ی توپ بلدم و دارم همین روش رو به یه مشت بچه سر کلاس آموزش میدم ولی واقعا توضیح دادنش به صورت نوشتاری صرف سخته. یه میتینگ جور کنی راحت میشه یاد داد.

موفق باشی.

شما تهران هستی من شیراز بگین چجوری میتینگ بزاریم لطفا

shahshahani
03-12-2010, 08:43
نمیدونم...

این آی دی من : majid.shahshahani@yahoo.com

اونجا با هم هماهنگ میکنیم.

mr6768
08-12-2010, 23:00
سلام .
نمیخوام متن خیلی طولانی بشه پس سری میرم سر اصل مطلب...

خوب قبل از اینکه بریم راجع به کیفیت و سرعت و از این حرفا حرف بزنیم ، یه چیز بسیار جالب که از گوهونگ به چشم ما میخوره معماریش هست . اگر این روبیک رو قبلا ندیده باشید و به صورت DIY بخریدش کاملا شکه میشید .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توی دو عکس زیر میتونید تصویر گوشه ها و لبه های گوهونگ رو ببینید .

گوشه
لبه

هر لبه گوهونگ از دو قسمت و هر گوشه از 5 قسمت تشکیل شده .
هسته گوهونگ چیز خاصی نداره و یه هسته معمولی هست .

مکعب مرکزی ( Center piece ) ها هم طوری طراحی شدن که لبه ها با برخورد به اینا راحت حرکت کنن و گیر نکنن .

خوب حالا میریم سر کیفیت این مکعب و بررسی فنی !

- وقتی این روبیک رو برای اولین بار که دستتونن میگیرید احساس خوبی بهتون دست میده و حس میکنید که روبیک خوبی دستتونه ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته بستگی داره از کارخونه ( یا از جایی که میخرید ) روغن کاری شده باشه یا نه ؟
چون گوهونگ تا وقتی که روغن کاری نشده باشه خیلی افتضاحه اما بلافاصله بعد از اینکه بشه روبیک فوق العاده ای میشه.

- سرعت این روبیک خیلی بالاست که البته هم خوبه هم بد .
خوبیش که مشخصه و اینه که شما سرعتتون میره بالاتر . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بدیش هم اینه که مثلا وقتی شما یه حرکت U رو میزنی به جای 90 درجه ممکنه بیشتر یا کمتر بچرخه .

- البته از اونجا که گوهونگ کارش تو کندن گوشه ها محشره مشکل بالایی یه جورایی حل میشه.

- گوهونگ خیلی کم گیر میکنه و از این بابت نمیره رو اعصاب !

- حالا بریم سر پریدن قطعات یا همون پاپ کردن ، باید بگم اگه تنظیمات پیچ گوهونگ درست باشه گوهونگ خیلی کم پاپ می کنه ، یه چیزی حدود یه پاپ تو هر 200 یا 300 تا حلی که میکنید !

- زدن حرکت های M توی گوهونگ خیلی آسون و راحته و سرعت بالایی هم داره و مشکل خیلی ها از این بابت حل میشه

خوب فک می کنم تقریبا همه چیز رو گفتم . و حرف آخر :
گوهونگ ار همه لحاظ روبیک فوق العاده ایه و از وقتی که اومده خیلی ها از این به عنوان روبیک اصلیشون استفاده می کنن . به نظر من تنها بدی گوهونگ همون مشکلیه که تو قسمت سرعت گفتم که با یه مدت کار کردن وقتی نحوه کنترل این روبیک که دستتون بیاد خیلی نیاز نیست نگران باشید.

(1 تا 10 )
امتیاز کلی من به این روبیک : 9 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سرعت : 9.5
کندن گوشه ها : 9.5
مقاومت به گیر کردن : 8
پریدن قطعات (پاپ) : 9
نوع روبیک : نرم و روون

موفق باشید . امیدوارم که استفاده برده باشید . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rubiker
16-12-2010, 21:16
سلام کسی اینجا نیست ؟ :31:

.

.

.

سلام ... :31:

rezajj
20-12-2010, 19:49
اقا جابر قیمت Dayan Guhong اگر گیر بیاد چنده ؟

Dr.mc
20-12-2010, 21:42
اقا جابر قیمت Dayan Guhong اگر گیر بیاد چنده ؟

احتمالا حدود 25 تومن میشه
اگه خدا به خواد , تا اواخر امسال این روبیک از طریق گروه آموزشی هوش ایرانی ارائه می شه ...

Pouya Alizadeh
27-12-2010, 11:55
هر دو تا لینک روش های مبتدی حل روبیک مشکل پیدا کرده لطفا بررسی کنید

rezajj
27-12-2010, 18:47
سلام

شما اگر بخاین بین روبیک Dayan Guhong و روبیک DIY Type FII مقایسه انجام بدین کدوم ترجیه میدین ؟

shahshahani
29-12-2010, 07:18
سلام

شما اگر بخاین بین روبیک Dayan Guhong و روبیک DIY Type FII مقایسه انجام بدین کدوم ترجیه میدین ؟

سلام

مسلما دایان گوهانگ :دی

جابر این دایان لیندانگ ها چیه؟ از گوهانگ بهتره؟

Dr.mc
29-12-2010, 15:44
گوهنگ قیمتش گرون تره

ولی به نظر من بازم بر میگیرده به صلیقه ی شخصی فرد !

هر 2 تا جزور روبیک های حرفه ای هستن که توی مسابقات ازش استفاده می کنن

koroshfe
29-12-2010, 18:57
الان من می خوام یه روبیک رزم بگیرم کدوم پیشنهاد می شه؟
با تشکر

amirtoty
30-12-2010, 14:50
برای ویدیوهای آموزشی لینک مستقیم ندارین؟

mr6768
31-12-2010, 12:07
هر دو تا لینک روش های مبتدی حل روبیک مشکل پیدا کرده لطفا بررسی کنید

من لینک اولی رو چک کردم سالمه !

سلام

هر دوتا خوبنولی من فکر میکنم گوهونگ انتخاب بهتری باشه ...

جابر این دایان لیندانگ ها چیه؟ از گوهانگ بهتره؟
مجید اگه منظورت همون لینگیون هست :31: باید بگم یه سری مزیت ها داره و یه سری بدی ها .
تنها بدیش اینکه که بیشتر پاپ می کنه .
من که خوشم میاد ازش

الان من می خوام یه روبیک رزم بگیرم کدوم پیشنهاد می شه؟
با تشکر

هر کی گوهونگ گرفته راضی بوده !
شما هم بگیری پشیمون نمیشی

tajrobenik
01-01-2011, 19:16
آموزش 7*7*7 رو هم بزارید ...

a_heidari
01-01-2011, 20:28
شما اگه 4در4 بلد باشی حل کنی 7در 7 رو هم میتونی حل کنی

tajrobenik
02-01-2011, 19:24
خوب پس آموزش 4*4 به طور کاملش رو دارین ... ترجیهن به صورت pdf ????

تو تایپیک که نبود!

shahshahani
02-01-2011, 22:39
خوب پس آموزش 4*4 به طور کاملش رو دارین ... ترجیهن به صورت pdf ????

تو تایپیک که نبود!

آره عزیز دلم...:31:

بفرما :

برو حالشو ببر...:46:

tajrobenik
06-01-2011, 20:19
آره عزیز دلم...:31:

بفرما :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرو حالشو ببر...:46:

لطفا توی یک آپلود سنتری مانند mediafire آپلود کنید لینکش رو بزارید این جا.

KHOMTAK
08-01-2011, 00:32
بهترین فرمولها رو توی چه سایتی میتونم پیدا کنم .ممنون

rezajj
08-01-2011, 18:50
بهترین فرمولها رو توی چه سایتی میتونم پیدا کنم .ممنون

صفحه اول این تایپیک رو نگاهی بندار

rezajj
08-01-2011, 18:59
با سلام

کسی روش صحیح جایگذاری انگشت ها رو برای حل روبیک داره ؟

mr6768
09-01-2011, 15:46
انگشت گذاری روش خاصی نداره . هر کی هر طور که راحته از انگشتاش استفاده میکنه .
بهترین کار اینه که خودت موقع زدن الگوریتم ها فکر کنی ببینی که چطور از اتگشتات استفاده کنی تا بیشترین سرعت رو داشته باشه .
سعی کن فیلم کیوبر های حرفه ای هم ببینی و از اونا تقلید کنی .

Lord-Babak
11-01-2011, 14:04
سلام
لینک روش فردریک توی پست اول خرابه (یا حداقل من نمیتونم دانلودش کنم)
لطفا رسیدگی کنید

mr6768
12-01-2011, 12:30
شما برو تو این سایت :
forum.hooshe-irani.ir
بعد تو قسمت آموزش های 3x3 میتونی این روش رو دانلود کنی

Lord-Babak
13-01-2011, 10:36
شما برو تو این سایت :
forum.hooshe-irani.ir
بعد تو قسمت آموزش های 3x3 میتونی این روش رو دانلود کنی

ممنون دوست عزیز
رفتم دانلودش کردم ولی خیلی سخته :31:
همون روش مبتدی واسه من کافیه :31:

mr6768
13-01-2011, 23:34
اون خوب بستگی داره که شما چقدر به حل سرعتی علاقه داشته باشی .
واسه همه ما روز اول این متود سخت بود

mohsen_gta
14-01-2011, 21:04
سلام من اموزش مبتدی رو یه ماهی میشه دانلود کردم و الانم رکوردم با مبتدی 58ثانیه است

در ضمن من روش جسیکا رو هم میخوام یاد بگیرم تا الانم فقط 7فرمول از ollرو حفظم وقتی میخوام pllرویاد بگیرم قاطی میکنم میخواستم بدونم این طبیعیه یا من... تازه 1 هفته است حفظ جسیکا رو شروع کردم

shahshahani
15-01-2011, 22:16
اگه تازه میخوای روش جسیکا فردریش رو شروع کنی اول برو سراغ F2L
بعد که کامل اف2ال رو فول شدی برو سراغ oll و pll
موفق باشی.

tajrobenik
17-01-2011, 16:08
............................

روبیک هفت در هفت جالب ه .

shahshahani
17-01-2011, 23:16
............................

روبیک هفت در هفت جالب ه .

سلام

چند خریدی؟

از کجا خریدی؟

_unforgiven_
19-01-2011, 18:07
اقا جابر سلام
لطفا یه اموزش درست و حسابی واسه روبیک 5*5 بزارین ما هرچی گشتیم هیچی نبود تو هوش ایرانی هم چیزی نبود لطفا کمک کنید

tajrobenik
19-01-2011, 19:00
روبیک پنج در پنج مثل هفت در هفت هست !!!
می تونی فیلم آموزشی هفت در هفت رو از این اینجا دانلود کنی...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید( سه تا فیلم هست که خیلی راحت توضیح داده)
حدودا هشتاد مگا بایت هست.

========

اگه لینک به این سایت اون سایت دادم قصدم تبلیغ نبود
:::: به نظرم کیفیت سایت ها بالا بود بخاطر همون لینک دادم.

shahshahani
19-01-2011, 19:18
تجربه نیک جان

مارک روبیک 7 در 7 که خریدی چیه؟

mr6768
20-01-2011, 10:53
ممکنه از نرم افزار واسه حل 7x7 استفاده کرده باشه

tajrobenik
21-01-2011, 02:19
تجربه نیک جان

مارک روبیک 7 در 7 که خریدی چیه؟

رونیک هستم !

سلام مثل همون ی که تو فروشگاه خودتون هست.

البته اگه ایران هوش واسه خودتون هست.

tajrobenik
21-01-2011, 02:25

Dr.mc
21-01-2011, 11:32
روبیک شما استیکر اضافه هم روش بود ؟
مارک YJ ؟

جالبه
فروشگاه ایران پازل قیمت این روبیک 20 تومن ارزون تر کرده !!!
چقدر خوب تخفیف می دن !!!!

فروشگاه روبیکر هم بالاخره قیمتش رو آورد پائین تر

خوبه که رقابت فروشگاه ها به نفع مشتری ها ست !!!

tajrobenik
21-01-2011, 23:30
من که از ایران پازل نگرفتم ...
اولش به نظرم رسید ایشون می خوان بخرن ... بخاطر همون آدرس اون جا رو دادم.

mohsen_gta
24-01-2011, 18:27
من چطور میتونم روبیک کوهونگ بخرم قیمتش چنده ؟

mohsen_gta
26-01-2011, 19:54
کسی از تبریز اینجا هست با هم میتینگ بزاریم؟

mr6768
26-01-2011, 23:24
من چطور میتونم روبیک کوهونگ بخرم قیمتش چنده ؟
برای شما پ.خ شد

mohsen_gta
28-01-2011, 11:22
برای شما پ.خ شد
سلام با عرض معذرت من عضو جدیدم نمیتونم پیام خصوصی بفرستم
من میخوام بخرم ولی خیلی طول میکشه بیاد من که نمیتونم صبر کنم
فعلا با این روبیک 10تومنی ها کار میکنیم ببینیم چی میشه
ممنون از کمکت داداش

clup
31-01-2011, 12:44
باسلام کسی نیست که روش f2lرو به منیاد بده/من هرجور اون 55حکتوزدم درست نشد

clup
31-01-2011, 12:47
سلام پیدا نشد

tajrobenik
01-02-2011, 18:50
یک فایل پی دی اف بود که آموزش روش f2l رو داخلش داشت!

آخرش نوشته :

نویسندش هم IceLord هست.
البته من خودم سایت cubewhiz.com رو برای oll و pll پیشنهاد می کنم ..

================

البته خودم هم هنوز این f2l رو کامل بلد نیستم ...

tajrobenik
01-02-2011, 20:23
روش پترس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mr6768
02-02-2011, 14:54
باسلام کسی نیست که روش f2lرو به منیاد بده/من هرجور اون 55حکتوزدم درست نشد

بیا تو فروم وش ایرانی :
forum.hooshe-irani.ir
و تو قسمت آموزش های 3x3 یه آموزش روش فردریچ هست .
میتونی از اون استفاده کنی

rezajj
04-02-2011, 00:36
فروشگاه فروش انواع روبیک خوشکل البته نه تو ایران :19:

tajrobenik
05-02-2011, 10:39
تازه این رو نگاه :

اونجا داره می فروشه 12.99 دلار ...

تو ایران حدودا بیست و دو هزار تومن !!!!

mr6768
05-02-2011, 11:44
این سایتی که شما میگی میفروشه 13 دلار، خواهشا هزینه پست و مالیات به ایران رو هم حساب کن .

mohsen_gta
05-02-2011, 18:39
سلام اصلا این حالتهای f2lهر چند وقت یه بار پیش میاد
نمیشه حفظ کرد من که موندم لطفا کمکم کنید چطوری f2lرو یاد بگیرم
ممنون میشم

good mark
05-02-2011, 20:32
من دانلود كردم اما هيچي نفهميدم
مغزم سوت كشيد:18:
چيكار كنم؟:2:

rezajj
06-02-2011, 00:28
واقعا معماری گوهنگ خیلی زیباست 22 تومان می ارزه
من رنگ مشکیش دوست دارم انشاالله گوهنگ ما هم هر چه زودتر برسه دستمون

mr6768
06-02-2011, 10:50
سلام اصلا این حالتهای f2lهر چند وقت یه بار پیش میاد
نمیشه حفظ کرد من که موندم لطفا کمکم کنید چطوری f2lرو یاد بگیرم
ممنون میشم

خوب این روش همینه . شما باید یه کم وقت بزاری .
انتظار نداشته باش یه چند روزه این روش رو کامل یاد بگیری .
تو هر حل تو قسمت F2L شما یا از 1 حالت یا نهایتا 4 حالت استفاده می کنی.

من دانلود كردم اما هيچي نفهميدم
مغزم سوت كشيد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چيكار كنم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کدوم آموزش رو ؟!

parukolakame
07-02-2011, 17:32
آقا جابر عالیه. رکورمو خیلی کم کرد. ایشالا دایان گوهونگ ها که برسه من رکورم میاد پایین.

Dr.mc
11-02-2011, 14:00
بچه های اصفهان
یه خبر

مسابقات بزرگ روبیک در اصفهان

قوانین و اطلاعات کامل توی سایت هست ...

kill4rrr
19-02-2011, 21:26
من آموزش ساخت روبیک 7*7 رو میخام
لطفا فیلم