PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش جامع و کامل حل مکعب روبیک

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7

shahshahani
04-07-2010, 15:51
مجید جان
آقا یه سواله خیلی وقته می خوام ازت بپرسم
دکتر سیاوش شهشهانی از آشنا های شما نیست ؟
نویسنده ی کتاب اسرار مکعب روبیک که حدودا 30 سال پیش چاپ شده

الان رئیس دانشکده ریاضی دانشگاه صنعتی شریفه
:20:

نه متاسفانه نسبتی باهاش نداریم.:31:
البته یکی از اساتید پایه مکعب روبیکه. چند بار هم یه همایش با عنوان تئوری بازیها تو دانشکده ریاضی برگزار کرده.

alicuber
04-07-2010, 22:16
سلام به همگی.
میخواستم بپرسم کسی میتونه یه تایمر خونگی برام جور کنه؟

kOoRi
05-07-2010, 12:36
سلام به همگی.
میخواستم بپرسم کسی میتونه یه تایمر خونگی برام جور کنه؟
منظورت همین تخته هایی هست که باهاش رکورد میزنند؟ شلپ روبیکو می کوبونن روش ؟ :دي

amir.cuber
05-07-2010, 14:05
روش های پیشنهادی Erik:

2*2 : مخلوطی از Ortega, Guimond, Layer + CLL و یه سری الگوریتم که چیزی در موردش نگفته!

3*3: از روش فردریش ( به نظر میرسه مثه 2*2 از یه سری الگوریتم به قول خودش secret استفاده می کنه!) واسه کراس زدن اگه دید زرد شرایط بهتری داره کراس رو با زرد میزنه.

4*4 : همون روشی که ابتدا وسط رو درست می کنه و...

BLD : برای گوشه ها از روش Pochmann , برای لبه ها از M2 استفاده می کنه.

روبیک های پیشنهادی :

2*2 : مارک eastsheen که از سایت های : cube4you.com - mefferts.com

3*3 : خودش از DIY kit سایت 9puzzles.com استفاده می کنه ، روبیک های cube4you type a - rubiks رو پیشنهاد می کنه.

4*4 : eastsheen- rubiks - cube4you

5*5 : v-cube که به olympic cube معروفه !

megaminx : مارک mefferts

Masоud
05-07-2010, 15:14
منظورت همین تخته هایی هست که باهاش رکورد میزنند؟ شلپ روبیکو می کوبونن روش ؟ :دي
سلام

روبیکو نمی کوبونن روش.

روبیکو ول میکنن رو میز بعد دستشونو میذارن رو تخته تا تایمر وایسه :31:

------------------------------------------

آقا من الان با روش لایه ای 35 ثانیه میرم.

یادگیری F2L چقدر وقت نیاز داره تا کامل یادش بگیریم ؟

موفق باشید :40:

kOoRi
05-07-2010, 16:01
نه دیگه طرف عجله داره تند تند حل می کنه یا روبیک رو تالاپ می کوبونه به زمین که سریع تر دستاش رو بزنه یا همینجوری زرتی پرتش می کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در هر صورت با لطافت برخورد نمی کنه باهاش!

shahshahani
05-07-2010, 18:56
آقا من الان با روش لایه ای 35 ثانیه میرم.

جدی میگی؟:18:
میشه فیلم بگیری از خودت؟

Masоud
05-07-2010, 19:09
جدی میگی؟:18:
میشه فیلم بگیری از خودت؟
سلام

سعیمو میکنم : دی

a_heidari
05-07-2010, 19:44
:19:سلام
اقا این روبیک من داره زیادی سفت میشه قبلا گفته بودین اسپری سیلیکن بزنم ولی نمیدونم چی هست و از کجا باید خرید؟

shahshahani
05-07-2010, 21:56
:19:سلام
اقا این روبیک من داره زیادی سفت میشه قبلا گفته بودین اسپری سیلیکن بزنم ولی نمیدونم چی هست و از کجا باید خرید؟

از دکتر رامین عزیز... :40: بخر.

Dr.mc
06-07-2010, 00:04
از دکتر رامین عزیز... :40: بخر.

:31:

مجید جان
چه طوری ؟
آقا چه خبرا
کلاس ها خوب پیش میره ؟

سیلیکن متاسفانه جزو ممنوعات پستیه :41:
اون ماله شما رو هم قاچاقی دادم اومد !!! :21:
وگرنه گیر می دادن ...
:40:

shahshahani
06-07-2010, 11:56

مجید جان
چه طوری ؟
آقا چه خبرا
کلاس ها خوب پیش میره ؟

سیلیکن متاسفانه جزو ممنوعات پستیه :41:
اون ماله شما رو هم قاچاقی دادم اومد !!! :21:
وگرنه گیر می دادن ...
:40:

سلام رامین جون

خوبم شما چطوری؟

خبر خاصی نیست. سلامتی. دارم رو F2L کار میکنم.
کلاس هم خوب پیش میره. 3 روز تو هفته است. روزهای زوج. دیروز رسیدم به OLL . از همون روش فیلم که گذاشتم تو تاپیک دارم بهشون یاد میدم. آخه یاد دادنش خیلی سادست. :دی

احتمالا برای دوشنبه هفته دیگه 3*3 رو تموم کنیم. بعدش شاید دوباره باید مزاحم شما بشیم . بستگی به این داره که تو رای گیری از بچه ها 4*4 رای بیاره یا مگامینکس. اگه مگامینکس رای بیاره حدودا 25 تا میخوام. زود بهت گفتم که پس فردا نگی دیر گفتی :دی

اصلا میخوای بفرست مگامینکس ها رو... فوقش اینه که 4*4 رای میاره. بالاخره بعدش که باید برم سراغ مگامینکس؟
کلاس های تابستونی مدرسه تا اواسط مرداد ادامه داره. اینقدر وقت هست که 4*4 و مگا رو تموم کنیم. شاید بعدش بازم وقت اضافه بیاریم. :دی

کلاس آموزش منو نگاه کنی میمیری از خنده :دی
سیستم بستم در حد المپیک... :دی :8:
یه تلویزیون حدودا 35- 40 اینچی گذاشتم اونجا و با هندی کم از دست خودم فیلم میگیرم. بچه ها از تلویزیون نگاه میکنن. اینجوری دست چپ و راستشون رو هم قاطی نمیکنن. :27:

میگم 4*4 نداری؟ همون حدودا 25 تا میخوام.

موفق باشی.

Dr.mc
07-07-2010, 22:14
سلام رامین جون

خوبم شما چطوری؟

خبر خاصی نیست. سلامتی. دارم رو F2L کار میکنم.
کلاس هم خوب پیش میره. 3 روز تو هفته است. روزهای زوج. دیروز رسیدم به OLL . از همون روش فیلم که گذاشتم تو تاپیک دارم بهشون یاد میدم. آخه یاد دادنش خیلی سادست. :دی

احتمالا برای دوشنبه هفته دیگه 3*3 رو تموم کنیم. بعدش شاید دوباره باید مزاحم شما بشیم . بستگی به این داره که تو رای گیری از بچه ها 4*4 رای بیاره یا مگامینکس. اگه مگامینکس رای بیاره حدودا 25 تا میخوام. زود بهت گفتم که پس فردا نگی دیر گفتی :دی

اصلا میخوای بفرست مگامینکس ها رو... فوقش اینه که 4*4 رای میاره. بالاخره بعدش که باید برم سراغ مگامینکس؟
کلاس های تابستونی مدرسه تا اواسط مرداد ادامه داره. اینقدر وقت هست که 4*4 و مگا رو تموم کنیم. شاید بعدش بازم وقت اضافه بیاریم. :دی

کلاس آموزش منو نگاه کنی میمیری از خنده :دی
سیستم بستم در حد المپیک... :دی :8:
یه تلویزیون حدودا 35- 40 اینچی گذاشتم اونجا و با هندی کم از دست خودم فیلم میگیرم. بچه ها از تلویزیون نگاه میکنن. اینجوری دست چپ و راستشون رو هم قاطی نمیکنن. :27:

میگم 4*4 نداری؟ همون حدودا 25 تا میخوام.

موفق باشی.

به به !!!
بابا ایول
پس اونجا حالی می کنیا :8:

آره اون فیلم چینیه 2 تا الگوریتم هاش خیلی عالیه
مجید خان
آقا باید ببخشی
زنگ زده بودی,میس کالش رو بعد دیدم و نتونستم باهات تماس بگیرم

امیر آقای کیوبر عزیز :40: امروز اومد فروشگاه
اندکی صحبت فرمودیم !!!

منم خودم لازم دارم .100 در صد هم گیر میارم. ولی زمانش مشخص نیست....
من دنبال بهترین جنس هستم
اگه بخوای چند مدل هست و می تونم برات بفرستم. ولی خودم زیاد باهاشون حال نمی کنم!
چون واسه شاگرد ها می خوای شاید همینا کارت رو راه بندازه
ولی اون جنسی که قرار بگیرم چیز دیگس

ببینیم چی میشه
دیگه تا هفته ی دیگه خبرش رو بهت می دم :46:

:11::11::11:

amir.cuber
09-07-2010, 10:04
سلام به بر و بچه های گل پی سی ،

4 شنبه که آقا رامین گل رو دیدم , 5 شنبه هم جابر خان عزیز زو که اومده بود اصفهان .

بچه ها همه آماده واسه مسابقات شهریورنو می خوان پوووووز بزنن !!

واسه بچه هایی هم که می خوان تو تیم باشن هیچ شرط و شروطی نداریم !!! چون تو هر وضعیتی که باشن با کمک همدیگه تا 2 ماهه دیگه می تونن یه speedcuber باشن .:46:

آقا جابر قراره یه آموزش کامل در رابطه با انگشت گذاری بذاره که فکر می کنم خیلی مفید باشه

shahshahani
09-07-2010, 15:19

4 شنبه که آقا رامین گل رو دیدم , 5 شنبه هم جابر خان عزیز زو که اومده بود اصفهان .

زیارت قبول... :دی

ایشالا دستت برسه به ضریح آقا... :دی

ایشالا شهریور همه همدیگه رو میبینن.

آقا این دوره های آمادگی چی شد ؟ جدا یه جلسه بزاریم قبل مسابقات و تجربیاتمون رو با هم قسمت کنیم. باور کنید خیلی موثره.

امیر خان اون ایده های شیطانیت چی شد پس؟ :21:کی میخوای در موردش صحبت کنیم. یاهو هم که نمیای؟

amir.cuber
10-07-2010, 01:07
زیارت قبول... :دی

ایشالا دستت برسه به ضریح آقا... :دی

آقا این دوره های آمادگی چی شد ؟ جدا یه جلسه بزاریم قبل مسابقات و تجربیاتمون رو با هم قسمت کنیم. باور کنید خیلی موثره.

امیر خان اون ایده های شیطانیت چی شد پس؟ :21:کی میخوای در موردش صحبت کنیم. یاهو هم که نمیای؟

شما رو ببینیم زیارتمون کامل میشه مجید جان ! :46: :31:

واسه شهریور که 4-5 روز اردوی آمادگی داریم ، اونم از نوع بین المللی !! اریکو دعوت می کنم پاشه بیاد ایران مهمون ما !! :31:

در مورد میتینگ های 1 روزه ، خواهشن دوستان همکاری کنن ، این به بالا رفتن تجربیات خودتون کمک می کنه و بدون هیچ هزینه ای می تونید از تجربیات بقیه استفاده کنید .

تو اصفهان و شیراز و تهران قراره برگزار بشه ، تو اصفهان تو این 1-2 هفته برگزار میشه ،

بچه هایی که می خوان شرکت کنن حتمن بگن تا برنامشو زودتر بچینیم.

Masоud
10-07-2010, 01:46
شما رو ببینیم زیارتمون کامل میشه مجید جان ! :46: :31:

واسه شهریور که 4-5 روز اردوی آمادگی داریم ، اونم از نوع بین المللی !! اریکو دعوت می کنم پاشه بیاد ایران مهمون ما !! :31:

در مورد میتینگ های 1 روزه ، خواهشن دوستان همکاری کنن ، این به بالا رفتن تجربیات خودتون کمک می کنه و بدون هیچ هزینه ای می تونید از تجربیات بقیه استفاده کنید .

تو اصفهان و شیراز و تهران قراره برگزار بشه ، تو اصفهان تو این 1-2 هفته برگزار میشه ،

بچه هایی که می خوان شرکت کنن حتمن بگن تا برنامشو زودتر بچینیم.
سلام

تو تهران قراره تو چه تاریخی برگزار شه ؟

من تا 2 دوم تهران میتونم بیام و در خدمتتون باشم.

mr6768
10-07-2010, 17:55
سلاااااااااااااااااام به بروبچ !
آقایون شرمنده ما یه هفته ای نبودیم . همونطور که امیر جان گفت من یه سفر زیبایی به اصفهان و شیراز رفتم . دیگه ببخشید بهتون خبر ندادیم . خدایی همینکه تو مسافرت رفتم کافی نت زدم p30world دیدم ف ی لت ره نتوستم بیام .

بچه ها همه آماده واسه مسابقات شهریورنو می خوان پوووووز بزنن !!

واسه بچه هایی هم که می خوان تو تیم باشن هیچ شرط و شروطی نداریم !!! چون تو هر وضعیتی که باشن با کمک همدیگه تا 2 ماهه دیگه می تونن یه speedcuber باشن .:46:

آقا جابر قراره یه آموزش کامل در رابطه با انگشت گذاری بذاره که فکر می کنم خیلی مفید باشه

باشه حتما . یکی از آشناهامون سه پایه دوربین داره ازش میگیرم واسه فیلم برداری مثل این خارجکیا :31:
ولی ای کاش بیشتر میدیدیم همدیگه رو . خیلی حرف داشتم . :41:

ایشالااااااااااااااا
امیر جان قولشو به ما داده که اردو میزاره:46:

سلام

تو تهران قراره تو چه تاریخی برگزار شه ؟

من تا 2 دوم تهران میتونم بیام و در خدمتتون باشم.

موفق باشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام مسعود جون . شنیدم 35 ثانیه میزنی . ایول پیشرفت . همش تاثیره فعالیت تو p30world ئه :31:
راستی میگم از Shire تا تهران چند ساعت تو راهی ؟:31:

rubiker
11-07-2010, 12:31
سلاااااااااااااااااام به بروبچ !
آقایون شرمنده ما یه هفته ای نبودیم . همونطور که امیر جان گفت من یه سفر زیبایی به اصفهان و شیراز رفتم . دیگه ببخشید بهتون خبر ندادیم . خدایی همینکه تو مسافرت رفتم کافی نت زدم p30world دیدم ف ی لت ره نتوستم بیام .

باشه حتما . یکی از آشناهامون سه پایه دوربین داره ازش میگیرم واسه فیلم برداری مثل این خارجکیا :31:
ولی ای کاش بیشتر میدیدیم همدیگه رو . خیلی حرف داشتم . :41:

ایشالااااااااااااااا
امیر جان قولشو به ما داده که اردو میزاره:46:

سلام مسعود جون . شنیدم 35 ثانیه میزنی . ایول پیشرفت . همش تاثیره فعالیت تو p30world ئه :31:
راستی میگم از Shire تا تهران چند ساعت تو راهی ؟:31:

ای نامردا میان شیراز اون وقت خبر نمیدند یه خبر میدادین من هم میومدم:41:راستی یه روبیک هرمی گرفتم خیلی توپه 5&6 بار حلش کردم ولی روش سرعتی رو می خوام کسی نداره :5:

Mr.Unco
11-07-2010, 12:50
راهنمایی کنیدواز تجارب خود بگویید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

a_heidari
12-07-2010, 08:54
سلام اقایون عزیز
من دو تا مشکل دارم
1-یادتون گفته بودم می خوام رکوردم و نصف کنم , الان F2Lرو مسلط شدم ولی نمیتونم از 50 ثانیه پایین تر بیام
2- روبیکم سفت شده نمیدونم چی بهش بزنم , این اسپری سیلیکن رو هم که مشخصات ندادین تا بتونم خودم بخرم

Dr.mc
12-07-2010, 09:57
سلام اقایون عزیز
من دو تا مشکل دارم
1-یادتون گفته بودم می خوام رکوردم و نصف کنم , الان F2Lرو مسلط شدم ولی نمیتونم از 50 ثانیه پایین تر بیام
2- روبیکم سفت شده نمیدونم چی بهش بزنم , این اسپری سیلیکن رو هم که مشخصات ندادین تا بتونم خودم بخرم

برای اینکه رکوردت پائین تر بیاد باید روی حرکات دستت خیلی بیشتر کار کنی
رکوردت خوبه
شما اگه الگوریتم های oll و pll که احتمال بالاتری دارن رو هم کار کنی
رکوردت بهتر میشه
اسپری سیلیکن هم 2 نوع توی بازار هست
مدل ایرانیش به اسمه Silicon Spray nahid و با قیمت حدود 3500
و مدل خارجی با قیمت بالاتر

از فروشگاه هائی که لوازم الکترونیکی می فروشند می تونی تهییه کنی
:11:

amir.cuber
13-07-2010, 12:51
رامین جان ، اینم همون سایته که گفتم واسه f2l خوبه :

a_heidari
13-07-2010, 13:17
[QUOTE=Dr.mc;5173804]برای اینکه رکوردت پائین تر بیاد باید روی حرکات دستت خیلی بیشتر کار کنی
رکوردت خوبه
شما اگه الگوریتم های oll و pll که احتمال بالاتری دارن رو هم کار کنی
رکوردت بهتر میشه

سلام من الان قسمت PLL رو همونطور که گفته بودم 80 درصد بلدم ولی برای قست OLL اول مثل روش ابتدایی بک صلیب درست میکنم و بعد از فرمول های OLL که با این کار محدود میشن استفاده میکنم ولی همین صلیب درست کردن به طور متوسط 10 ثانیه زمان میگیره :13:

shs_micro2
13-07-2010, 15:27
سلام دوستان
من یه روبیک خریدم 1000تومن:31:
مچم درد گرفت اینقدر سفته
الان میخوام از بین این روبیکا یکی رو بخرم :

کدوم رو به من پیشنهاد میکنید ؟
میخوام رنگاش چسبی نباشه به راحتی هم پاک نشه
خیلی نرم باشه و سبک هم باشه
ممنون

koroshfe
13-07-2010, 16:30
روبیک سیاهه(به اصطلاح)بهتر از همس!
از لحاظ روونی!اگه هم نیمه روون و هم خشکل می خوای اون حرفه ای ه که نوشته با رنگ منحصر به فرد یا همچین چیزی!

shs_micro2
13-07-2010, 19:57
سلام
دوباره اومدم
روبیکم خیلی سفت بود منم با توجه به آموزش هایی که توی اینترنت بود بازش کردم و بهش روغن زدم خداییش خیلی نرم شد خیلی نرم ولی الان اون خونه هایی رو که در آوردم لق شده
میخواستم بدونم اگه فایده ای نداره الان چی بگیرم که هم رنگش قشنگ باشه هم خیلی نرم باشه سنگین هم نباشه
قیمتشم مناسب باشه چون فکر میکنم این روبیک هم مثل چیز های دیگه هست دوروز دیگه بیخیالش میشم و میرم دنبال همون الکترونیک خودم ولی الان تابستونی تا بیکارم میخوام یه چیزایی ازش یاد بگیرم
بنا بر این قیمتش هم مناسب باشه
ممنون

kOoRi
13-07-2010, 20:15
اون روبیک سیاها فکر کنم اسم اصلیشون revenge یه یه چیزی شبیه این بود، شاید هم با 4x4x4 rubik's قاطی کردم ...
من خودم dian sheng رو ترجیح میدم...

shs_micro2
13-07-2010, 20:58
حالا یعنی نمیشه سه تا قطعه روبیک من که لق شده درست بشه؟
آخه الان خیلی نرم شده حیفه بزارمش کنار
کاش زود تر فهمیده بودم اسپری سیلیکون همون اسپری ناهیده آخه الان دوتاشو توی خونه دارم
خواهش میکنم یه راهنمایی بکنید

shahshahani
13-07-2010, 23:06
بابا یه دیان شنگ بگیر خودتو راحت کن.
قیمتی هم نداره
از رامین ( Dr.Mc ) بگیر بگو مجید منو فرستاده :دی
اگه دو برابر باهات حساب کرد به من ربطی نداره :دی

amir.cuber
13-07-2010, 23:28
آره ، مجید راست میگه !

نون پنیر با دل درد بعدش قیمته کبابه !! یعنی روبیک 1000 تومنی با مچ دردش قیمته دیان شنگه !! :31:

آقا مجید ، شما میتینگ 1 مرداد واسه بچه های تهران رو برگزار می کنی ؟

با حداقل 5 نفر، مسعود خان هم میاد.

amir.cuber
13-07-2010, 23:48
Feliks zemdegs رکوردار میانگین حل روبیک 3*3 و 4*4 :

متولد 20 دسامبر 1995 در ملبورن استرالیا . از سال 2008 روبیک زدن رو شروع کرد؛ پس از 71 روز یادگیری روبیک به رکورد میانگین زیر 20 ثانیه می رسه !

این آقا پسر تو مسابقات آزاد استرالیا که دی ماه سال پیش برگزار شد تونست میانگین روبیک 3*3 رو 9.21 و 4*4 رو 42.01 حل کنه و رکورد جهانی رو به اسم خودش ثبت کنه !

پیش بینی میشه که feliks به زودی بتونه رکورد single دنیا رو بشکونه !!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

راستی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیروز یعنی سه شنبه تولد ارنو روبیک مخترع پر فروش ترین بازی فکری در دنیا یعنی روبیکه!!!

تولد 66 سالگی عمو ارنو رو از طرف بچه های پی سی بهش تبریک میگیم ! :8::11:

"مکعب وقتی در دستان شماست زنده به نظر میرسد . هر وجهی از مکعب 3 لایه دارد و هر لایه ای 3 بلوک.

عدد 3 معنای ویژه ای دارد ، در ارتباط با رابطه ی انسان و طبیعت :

مادر، کودک، پدر - بهشت ، زمین ، جهنم - تولید، محافظت ، تخریب - تولد ، زندگی ، مرگ ."

" ارنو روبیک "

shahshahani
14-07-2010, 05:15
آره ، مجید راست میگه !

نون پنیر با دل درد بعدش قیمته کبابه !! یعنی روبیک 1000 تومنی با مچ دردش قیمته دیان شنگه !! :31:

آقا مجید ، شما میتینگ 1 مرداد واسه بچه های تهران رو برگزار می کنی ؟

با حداقل 5 نفر، مسعود خان هم میاد.

باشه من حرفی ندارم
کجا؟ جاش رو باید خودم جور کنم؟ یا یه جای عمومی مثل پارک میتینگ میزارید؟
اونایی که تهران هستن و مایلن 1 مرداد یکی دو ساعت دور هم جمع بشیم و تجربیات بده بستون کنیم اعلام آمادگی کنن.

موفق باشید.

a_heidari
14-07-2010, 12:28
حالا یعنی نمیشه سه تا قطعه روبیک من که لق شده درست بشه؟
آخه الان خیلی نرم شده حیفه بزارمش کنار
کاش زود تر فهمیده بودم اسپری سیلیکون همون اسپری ناهیده آخه الان دوتاشو توی خونه دارم
خواهش میکنم یه راهنمایی بکنید

سلام به نظر من یکبار دیگه از شل نبودن پیچ های روبیکت مطمئن شو شاید اونارو شل بسته باشی
در ضمن میشه بگی اسپری ناهید رو از چه جور جایی تهیه کردی:20:

a_heidari
14-07-2010, 12:33
:41:باز هم سلام دوستان گرامی سوالدارم از این قرار:
من الا میخوام قسمت OLL رو شروع کنم حالا نمیدونم از کدوماشون که پر کاربرد تر باشن شروع کنم لطفا راهنایی بفرمایید
سپاس!؟!؟!؟!؟!؟!

amir.cuber
14-07-2010, 13:59
باشه من حرفی ندارم
کجا؟ جاش رو باید خودم جور کنم؟ یا یه جای عمومی مثل پارک میتینگ میزارید؟
اونایی که تهران هستن و مایلن 1 مرداد یکی دو ساعت دور هم جمع بشیم و تجربیات بده بستون کنیم اعلام آمادگی کنن.

موفق باشید.

نه مجید جان ، تو پارک باشه ، پارک شهر یا پارک لاله یا ملت یا هر جایی که خودت می دونی .

اگه بچه ها بیان میتینگ خیلی خوبی میشه ، هر کسی هم اگه دوست روبیک بازی داره و کارش خوبه می تونه بیاره ، هیچ اشکالی نداره!

من الا میخوام قسمت OLL رو شروع کنم حالا نمیدونم از کدوماشون که پر کاربرد تر باشن شروع کنم لطفا راهنایی بفرمایید
سپاس!؟!؟!؟!؟!؟!

اگه از الگوریتم های خود فردریش استفاده می کنی ، کنارش احتمال وقوع هر کدوم رو نوشته

kOoRi
14-07-2010, 15:08
عزیز جان، شما بجای یاد گرفتن OLL ، سعی کن این مرحله رو 2 قسمتی کنی، یعنی اول یه کراس بساز اون بالا، بعد بین 4-5 حالت محدود تر میشه و اونجوری خیلی راحت تری، حداکثر هم 3-4 ثانیه تو رکوردت تاثیر میزاره ...

mr6768
14-07-2010, 16:36
عزیز جان، شما بجای یاد گرفتن OLL ، سعی کن این مرحله رو 2 قسمتی کنی، یعنی اول یه کراس بساز اون بالا، بعد بین 4-5 حالت محدود تر میشه و اونجوری خیلی راحت تری، حداکثر هم 3-4 ثانیه تو رکوردت تاثیر میزاره ...

اولا که 4 ، 5 حالت نه و 7 حالت . دوما 3 ، 4 ثانیه نه و 2 ثانیه :31:.
دوست عزیز فعلا نیاز نیس که OLL رو یاد بگیری . همونطور که کوروش عزیز گفت صلیب درست کن بعد 7 حالتی که واست پیش میاد رو یاد بگیر که آسونه .:5:
در ضمن اول pll رو کامل یاد بگیر و اگه میخوای سرعتت بره بالا برگرد F2L ت رو قوی کن .
تازه گفته بودی که خوب نمیتونی کراس بزنی . رو این هم تمرین کن و سعی کن صلیب بیشتر از 5 ثانیه طول نکشه.

kOoRi
14-07-2010, 19:58
جابر صداتو واسه من بلند نکنا ! : دی
من بدون احتساب 3 حالت کراس گفتم 4-5 حالت ! خوب واسه شما که الگوریتم رو تو 2 ثانیه میری بعله، ما هر الگوریتم رو تو 3-4 ثانیه میریم واسه ما 3-4 ثانیه تفاوت داره ... :دی :دی

shahshahani
14-07-2010, 21:12
من بدون احتساب 3 حالت کراس گفتم 4-5 حالت ! خوب واسه شما که الگوریتم رو تو 2 ثانیه میری بعله، ما هر الگوریتم رو تو 3-4 ثانیه میریم واسه ما 3-4 ثانیه تفاوت داره ... :دی :دی

عزیز بدون 3 حالت کراس میشه 7 حالت
یعنی بعد از اینکه کراس زدی 7 حالت ممکنه پیش بیاد برای OLL
اینو قبلا هم بهت گفته بودم تو یاهو... یادت نیست؟

----------------

آقا کسی خبری از رامین نداره؟ دارم نگرانش میشم... چن وقته سر نزده به فروم ، جواب تلفن هم نمیده...:41:

mr6768
14-07-2010, 21:13

چرا ناراحت شدی کوری جون . یه شوخی کردیمااااا . :20:

اصلا هرچی تو میگی . بچه ها من شنیدم دانشگاه فردوسی تو مشهد هم قراره شهریور مسابقه روبیک بزاره .شهریور امسال چه خبره ؟

shahshahani
14-07-2010, 21:18

اصلا هرچی تو میگی . بچه ها من شنیدم دانشگاه فردوسی تو مشهد هم قراره شهریور مسابقه روبیک بزاره .شهریور امسال چه خبره ؟

روبیکر اونجا رو قرق کرده هی فرت و فرت توش مسابقه برگزار میکنه.:31:

koroshfe
14-07-2010, 21:29
من روبیک 7×7 رو از کجا می تونم تهیه کنم!
برای این که تبلیغ نشه پ.خ کنین!
ممنون از همه!

mr6768
14-07-2010, 22:46
ممنون از همه!

هیچ جا !
تو ایران نیست . من اگه تونستم خودم برات میارم . اما فکر می کنم حالا ها بشه .
ببینم چی میشه

روبیکر اونجا رو قرق کرده هی فرت و فرت توش مسابقه برگزار میکنه

اوه پس این واسه بچه های روبیکره ! :27: پس ارزش رفتن و مسابقه دادن نداره .

koroshfe
14-07-2010, 23:00
دمت گرم ولی یکی از دوستان معرفی کرد!
اما قیمت ها بالاست!
با این شرایط من پشیمون شدم!
امکانات کم این ور باعث کور شدن استعداد هاست!
خودمو نمی گم کلا می گم!
بازم دستتون درد نکنه!

a_heidari
14-07-2010, 23:16
اگه از الگوریتم های خود فردریش استفاده می کنی ، کنارش احتمال وقوع هر کدوم رو نوشته

خوب مشکل همین جاست من یک فایل PDF از تمام الگوریتم های F2L OLL PLL دارم ولی احتمال وقوع هرکدوم رو مشخص نکرده

جسارتا قبل از اینکه شما بگی من از همون اولی که این روش رو شروع کردم بجای اینکه همه ی OLL رو یاد بگیرم با درست کردن صلیب تعداد الگوریتم ها رو کم کردم و الان اون 7 تا رو فوت ابم

با عرض معذرت من قبل از شما این مطلب رو اعلام کرده بودم چون ( مو خودوم بچه ناف مشدم) این هم یک لهجه ناب مشدی

amir.cuber
14-07-2010, 23:18
روبیکر اونجا رو قرق کرده هی فرت و فرت توش مسابقه برگزار میکنه.

یعنی روبیکر اینقدر با عرضس؟؟ من که شک دارم !! :13:

ممنون از همه!

ما داریم یه کانالهایی به جهان بیرون می زنیم ، یه خرده صبر کن گیرمون اومد خبرت می کنیم :46:

مجید جان استانبول یادت نره !!
--------------------------------------------------------------------------------------

دیشب به مناسبت تولد عمو ارنو ایمیلشو پیدا کردم بهش میل زدم !!

گفتم واسه اینکه حال کنه رفتم یه سایته آموزش مجارستانی پیدا کردم ، به زبون مجارستانی بهش تولدشو تبریک گفتم و واسش آرزوی سلامتی کردم !! :31: ( می دونم یه خرده دیوونم!!)

حالا آدرس و تلفنش هم دارم ، یکم که تشکیلات پیدا کردیم واسش دعوتنامه ی رسمی می فرستم که بیاد ایران ! ( البته وقتی تونستیم مسابقات بین المللی برگزار کنیم ) نظرتون چیه ؟!

a_heidari
14-07-2010, 23:25
[QUOTE=amir.cuber;5179934

دیشب به مناسبت تولد عمو ارنو ایمیلشو پیدا کردم بهش میل زدم !!

گفتم واسه اینکه حال کنه رفتم یه سایته آموزش مجارستانی پیدا کردم ، به زبون مجارستانی بهش تولدشو تبریک گفتم و واسش آرزوی سلامتی کردم !! :31: ( می دونم یه خرده دیوونم!!)

حالا آدرس و تلفنش هم دارم ، یکم که تشکیلات پیدا کردیم واسش دعوتنامه ی رسمی می فرستم که بیاد ایران ! ( البته وقتی تونستیم مسابقات بین المللی برگزار کنیم ) نظرتون چیه ؟![/QUOTE]

بابا تو دیگه کی هستی اگر جسارت نشه فکر کنم شما بجز روبیک تو این مدت کار و زندگی نداری البته ببخشید یکم خودمونی حرف میزنم ها ولی با این کار هایی که شما میکنی مثل ماجرای رکورد اریک اکرزدیک و زندگی نامه ی ارنو روبیک و حالا بعده ها چه کار خواهی کرد من و واقعا متعجب میکنی:18:

amir.cuber
14-07-2010, 23:38
بابا تو دیگه کی هستی اگر جسارت نشه فکر کنم شما بجز روبیک تو این مدت کار و زندگی نداری البته ببخشید یکم خودمونی حرف میزنم ها ولی با این کار هایی که شما میکنی مثل ماجرای رکورد اریک اکرزدیک و زندگی نامه ی ارنو روبیک و حالا بعده ها چه کار خواهی کرد من و واقعا متعجب میکنی

اتفاقا حیدری جان اساسی کار و زندگی دارم ، دوستان در جریان هستن .

من هر شب 1-2 ساعت پا نتم این مطالب رو پست می کنم .

این مطالبی که گذاشتم و بازم میذارم به 2 دلیله :
1- بخاطر جبران زحمت های دوستای خوبم که تو این مدت بدوووون هیچ منتی جوابگوی دوستان بودنو ما نمک پروردشون هستیم . ( اگه می بینی یکم تاپیک خلوته خیلی از دوستان از اینجا یاد گرفتنو رفتن ! )

2- واسه اینکه اینجا بهترین جا واسه آموزش روبیک به زبان شیرین فارسیه ! نه از شما ریالی دریافت میشه نه منتی بر سر شما گذاشته میشه !! منم قصد دارم این تاپیک رو گرم نگه دارم تا یکم که سر و سامون گرفتیم و مستقل شدیم از اینجا.

اگه دنبال مطلب خاصی بودید من در خدمتم ، هر کمکی از دستم بر بیاد می کنم

koroshfe
15-07-2010, 03:00
اتفاقا حیدری جان اساسی کار و زندگی دارم ، دوستان در جریان هستن .

من هر شب 1-2 ساعت پا نتم این مطالب رو پست می کنم .

این مطالبی که گذاشتم و بازم میذارم به 2 دلیله :
1- بخاطر جبران زحمت های دوستای خوبم که تو این مدت بدوووون هیچ منتی جوابگوی دوستان بودنو ما نمک پروردشون هستیم . ( اگه می بینی یکم تاپیک خلوته خیلی از دوستان از اینجا یاد گرفتنو رفتن ! )

2- واسه اینکه اینجا بهترین جا واسه آموزش روبیک به زبان شیرین فارسیه ! نه از شما ریالی دریافت میشه نه منتی بر سر شما گذاشته میشه !! منم قصد دارم این تاپیک رو گرم نگه دارم تا یکم که سر و سامون گرفتیم و مستقل شدیم از اینجا.

اگه دنبال مطلب خاصی بودید من در خدمتم ، هر کمکی از دستم بر بیاد می کنم

پس دست شما درد نکنه!
راستی من با این که اطلاعات فراوانی از روبیک دارم هنوز مبتدی شمرده می شم!چون رکوردم حدود 1 دقیقس!
می گم یه لینک فیلم بذارین(برای مبتدی ها)ما هم حال کنیم!سه در سه باشه که نو علی نوره!
ممنون

mr6768
15-07-2010, 08:28
شب به مناسبت تولد عمو ارنو ایمیلشو پیدا کردم بهش میل زدم !!

گفتم واسه اینکه حال کنه رفتم یه سایته آموزش مجارستانی پیدا کردم ، به زبون مجارستانی بهش تولدشو تبریک گفتم و واسش آرزوی سلامتی کردم !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( می دونم یه خرده دیوونم!!)

حالا آدرس و تلفنش هم دارم ، یکم که تشکیلات پیدا کردیم واسش دعوتنامه ی رسمی می فرستم که بیاد ایران ! ( البته وقتی تونستیم مسابقات بین المللی برگزار کنیم ) نظرتون چیه ؟!

تو مثله اینکه خیال کردی این مرده مثل خودت بیکاره ؟!:31:
تو بجای اینکه یه سایت آموزش مجارستانی پیدا می کردی میتونستی خیلی راحت تر ار Google Translator استفاده می کردی .!
در ضمن هنوز نه به دار نه به باره تو رفتی مرده رو میخوای دعوت کنی. شما فعلا مسابقات غیر رسمیشو برگزار کنید ، رسمیش پیش کش چه برسه دعوت ارنو روبیک !:31:
شوخی کردم ، اتفاقا بدیش چیه ؟ تازه اگه ارنو جون (گاو نخورده پسر خاله شدم !:31:) اومد ایران واسه اولین مسابقات رسمی میدونی چقدر مسابقات روبیک ایران معروف میشه . !

با عرض معذرت من قبل از شما این مطلب رو اعلام کرده بودم چون ( مو خودوم بچه ناف مشدم) این هم یک لهجه ناب مشدی
ببخشید شرمنده من فراموش کردم . من اینو از Icelord شنیدم . نمیدونستم شما هم اینو گفتی . (کاری نکن نم یه تریپ مازندرانی بیاماااا :31:)

shs_micro2
15-07-2010, 11:28
سلام
من اینو میزارم چون دیگه کسی به بدبختی من مبطلا نشه
اسپری ناهید یا اسپری سیلیکون که به دوبخش خشک و چرب تقسیم میشه
کاراصلی این اسپری تمیز کردن برد های الکترونیکه
محل های فروش :مغازه های لوازم برق و قطعات الکترونیک فروشی و بعضی از ابزار فورشی ها

تلفن مرکز پخش:77367494و7705731
حالا دیگه راحت شدم
آخی:27:

peyman_nn
15-07-2010, 11:36
سلام
غیر از اون روش ابتدایی ( روش پایین ) روش دیگری هم هست ؟

درست کردن صلیب سفید ، وجه سفید ، لبه های غیر سفید ، صلیب زرد ، وجه زرد تا اخر

هر چی که هست ، منظورم اینه که کلا متفاوت باشه
ببخشید من ابتدایی هستم

amir.cuber
15-07-2010, 11:44
می گم یه لینک فیلم بذارین(برای مبتدی ها)ما هم حال کنیم!سه در سه باشه که نو علی نوره!
ممنون

فیلم آموزشی باشه یا رکورد زدن عزیز ؟

فیلم آموزشی فکر می کنم صفحه ی اول باشه ، فیلم واسه رکورد زدن هم برو تو این سایته :

غیر از اون روش ابتدایی ( روش پایین ) روش دیگری هم هست ؟

درست کردن صلیب سفید ، وجه سفید ، لبه های غیر سفید ، صلیب زرد ، وجه زرد تا اخر

هر چی که هست ، منظورم اینه که کلا متفاوت باشه
ببخشید من ابتدایی هستم

بیش از 7-8 تا روش واسه درست کردن روبیک هست که بعضی هاش کاملن متفاوته !! و البته کار می بره !

شما با روش لایه ای ( مبتدی ) و استفاده از یه سری الگوریتم و با یه روبیک روون می تونی میانگین زیر 45 بزنی

a_heidari
15-07-2010, 12:28
ببخشید شرمنده من فراموش کردم . من اینو از Icelord شنیدم . نمیدونستم شما هم اینو گفتی . (کاری نکن نم یه تریپ مازندرانی بیاماااا :31:)

ببخشید قصد جسارت نداشتم
در ضمن من خودم چند تا دوست شمالی از خطه مازندران تو شهر جویبار دارم از لهجه اونا خیلی خ.شم میاد انگاری داری زبان انگلیسی گوش میکنی هیچی هم نمیفهمی :27:

koroshfe
15-07-2010, 12:29
روش های ابتدایی بورن گوی موس!
فقط اعصاب آدم رو خورد می کنن و آدم رو به خودشون مدیون می کنند!
چون که همه از اون شروع می کنند!احساس می کنند بهش مدویند!
من که خودم اینجوریم!

33505775
15-07-2010, 12:58
سلام من می خوام به عنوان یک خیلی مبتدی بیام تو اجازه هست راستی از آقای mr6768 به علت آموزش اولین صفحه ممنونم روش مقدماتی را دیروز خواندم و حفظ شدم الان رکورد خیلی بالاست اما دارم سعی می کنم روش جسیکا فردریک را یاد بگیرم راستی رکوردم یادم رفت بگم ده دقیقه:18:

koroshfe
15-07-2010, 13:02
موفق باشی!
هیچ نگران نباش تو هم یک حرفه ای خواهی شد!

amir.cuber
15-07-2010, 13:05
فرق روبیک های dian sheng TM :

این روبیک هایی که TM هستن و روی جعبشون نوشته : magic cube همشون از یه کمپانی هستن ، ولی دو مدل داره :

1- کد 830 : که قدیمیه و البته کیفیتش بهتره ، هم جنس قطعاتش بهتره (همون طور که رامین گفته بود)، هم وزن استانداردی داره و خیلی هم روونه ، در کل بهترین روبیک موجود در ایرانه ( البته اگه گیر بیاد !! )

2- کد 831 : این روبیک رو تازه دارن تولید می کنن و اومدن تو متریالش به قول خودمون .... کردن!! کیفیتش پایین تر از قدیمیست واسه همین فوق العاده سبکه ، احتمال پاشیده شدن به کرات داره ! ولی خیلی روونه . واسه اینکه وزنش سنگینتر بشه می تونید بهش سیلیکون بزنید . باز هم این روبیک از بقیه روبیک های موجود در ایران بهتره

amir.cuber
15-07-2010, 13:19
سلام من می خوام به عنوان یک خیلی مبتدی بیام تو اجازه هست راستی از آقای mr6768 به علت آموزش اولین صفحه ممنونم روش مقدماتی را دیروز خواندم و حفظ شدم الان رکورد خیلی بالاست اما دارم سعی می کنم روش جسیکا فردریک را یاد بگیرم راستی رکوردم یادم رفت بگم ده دقیقه:18:

سلام ، خوش اومدی دوست عزیز

تو روبیک سرعت دست مهمه واسه همین شما با ید تمرین کنی سرعت دستت بره بالا که بتونی با همون روش معمولی زیر 1 دقیقه بز نی .

اگه سرعت دستت پایین باشه بخوای فردریش بری 10 دقیقت میشه 15 دقیقه !! چون کلا وقت باید صرف کنی تا الگوریتم هارو بدون هیچ جابجایی تو ذهنت پیدا کنی .

هر وقت زیر 45 ثانیه زدی برو سراغ فردریش .

33505775
15-07-2010, 15:26
سلام ، خوش اومدی دوست عزیز

تو روبیک سرعت دست مهمه واسه همین شما با ید تمرین کنی سرعت دستت بره بالا که بتونی با همون روش معمولی زیر 1 دقیقه بز نی .

اگه سرعت دستت پایین باشه بخوای فردریش بری 10 دقیقت میشه 15 دقیقه !! چون کلا وقت باید صرف کنی تا الگوریتم هارو بدون هیچ جابجایی تو ذهنت پیدا کنی .

هر وقت زیر 45 ثانیه زدی برو سراغ فردریش .
45 ثانیه چهجوری رنگارو پیدا کنیم

kOoRi
15-07-2010, 15:47
جابر جان الان شمردم دیدم شد همون 7 حالت : دی اون دفعه تو مخم حالت هاش رو در نظر گرفتم 4 تا شد با یه دونه mirror ... الان یهویی شد 7 تا : دی
من پوزش می طلبم!

koroshfe
15-07-2010, 16:34
ببخشید یه سوال دارم!
آواتار آقای حیدری که تو صفحه ی 127 هست واقعیت داره؟
اگه کسی سراغ داره برام پ.خ کنه!
ممنون از همه

kOoRi
15-07-2010, 16:36
بله داره ... ده ها مدل روبیک الان تو دنیا هست، ولی هیشکدوم به اندازه همین 3x3x3 ها حال نمیده :x

amir.cuber
15-07-2010, 16:40
45 ثانیه چهجوری رنگارو پیدا کنیم

به نظر شما چطوری سوپر کیوبرها زیر 10 ثانیه حل می کنن ؟

اونا هم تمام ویژگی های یه انسان معمولی رو دارن ! فقط با تمرین و پشتکار تونستن اینقدر خوب کار کنن.

koroshfe
15-07-2010, 16:59
الان تو شهر ما افتضاح 3×3×3 هم نیست چه برسه به حرفه ای و TM!
یه چیزی می گم باورتون نمی شه!
من الان 3 ماهه به روبیک دست نزدم!
چون روبیک ندارم!:31:
آقایون فکر می کنید رکوردم بیاد پایین؟

33505775
15-07-2010, 17:18
راستی رکوردم به پنج دقیقه رسید

peyman_nn
15-07-2010, 17:23
فیلم آموزشی باشه یا رکورد زدن عزیز ؟

فیلم آموزشی فکر می کنم صفحه ی اول باشه ، فیلم واسه رکورد زدن هم برو تو این سایته :

بیش از 7-8 تا روش واسه درست کردن روبیک هست که بعضی هاش کاملن متفاوته !! و البته کار می بره !

شما با روش لایه ای ( مبتدی ) و استفاده از یه سری الگوریتم و با یه روبیک روون می تونی میانگین زیر 45 بزنی

خب ممنونم
ولی منو سوق نمیدید به اون روش ها
اون روش ابتدایی دیگه برام راحت شده و تو نیم ساعت میزنم:21:

mr6768
15-07-2010, 21:31

سلام . خواهش می کنم قابلی نداشت . ایشالا شما هم به جمعه روبیکر های حرفه ای p30world اضافه میشی .
فقط الان رو سرعت دستت کار کن .
برو فیلم های حل روبیک سریع رو ببین و سعی کن از اون ها تقلید کنید.

amir.cuber
15-07-2010, 21:49
الان تو شهر ما افتضاح 3×3×3 هم نیست چه برسه به حرفه ای و TM!
یه چیزی می گم باورتون نمی شه!
من الان 3 ماهه به روبیک دست نزدم!
چون روبیک ندارم!
آقایون فکر می کنید رکوردم بیاد پایین؟
__

کجایی مگه ؟ به رامین بگو واست می فرسته ، اونم با قیمت مناسب !

رکوردت هم خیلی زود پایین میاد ، نگران نباش !!

خب ممنونم
ولی منو سوق نمیدید به اون روش ها
اون روش ابتدایی دیگه برام راحت شده و تو نیم ساعت میزنم

شما روش مبتدی رو خوب کار کن تا سرعت دستت بره بالا اون موقع برو سراغ روش های دیگه . اونا هم بهت یاد می دیم نگران نباش !

نیم ساعت رو تو این هفته بکن 3 دقیقه !

a_heidari
15-07-2010, 23:25
فرق روبیک های dian sheng TM :

این روبیک هایی که TM هستن و روی جعبشون نوشته : magic cube همشون از یه کمپانی هستن ، ولی دو مدل داره :

1- کد 830 : که قدیمیه و البته کیفیتش بهتره ، هم جنس قطعاتش بهتره (همون طور که رامین گفته بود)، هم وزن استانداردی داره و خیلی هم روونه ، در کل بهترین روبیک موجود در ایرانه ( البته اگه گیر بیاد !! )

2- کد 831 : این روبیک رو تازه دارن تولید می کنن و اومدن تو متریالش به قول خودمون .... کردن!! کیفیتش پایین تر از قدیمیست واسه همین فوق العاده سبکه ، احتمال پاشیده شدن به کرات داره ! ولی خیلی روونه . واسه اینکه وزنش سنگینتر بشه می تونید بهش سیلیکون بزنید . باز هم این روبیک از بقیه روبیک های موجود در ایران بهتره

سلام الان با توجه به این گفته های شما چه جوری میشه تفاوت بین روبیک قدمیه با جدیدرو تشخیص داد چون من حدود 3 هفته پیش یکی از همین DIANSHENG TM خریدم ولی داره رنگ و روش میره درضمن روبیک من تو بسته بندی پرس شده به حالت صاف قرار گرفته بود

amir.cuber
15-07-2010, 23:33
سلام الان با توجه به این گفته های شما چه جوری میشه تفاوت بین روبیک قدمیه با جدیدرو تشخیص داد چون من حدود 3 هفته پیش یکی از همین DIANSHENG TM خریدم ولی داره رنگ و روش میره درضمن روبیک من تو بسته بندی پرس شده به حالت صاف قرار گرفته بود

اونایی که صافه کد 831 ، کدش روی بسته بندیش نوشته شده

peyman_nn
16-07-2010, 12:29
شما روش مبتدی رو خوب کار کن تا سرعت دستت بره بالا اون موقع برو سراغ روش های دیگه . اونا هم بهت یاد می دیم نگران نباش !

نیم ساعت رو تو این هفته بکن 3 دقیقه !

امیر جان شوخی کردم
من چند روز روش اولیه رو یاد گرفتم
و حالا هم زیر 5 دقیقه میزنم
دیگه بیشتر از این رو لازم ندارم
فقط میخام روش های دیگه ای یاد بگیرم
چون اکثر دوستام فقط این روش رو بلدند :11:

amir.cuber
16-07-2010, 13:05
امیر جان شوخی کردم
من چند روز روش اولیه رو یاد گرفتم
و حالا هم زیر 5 دقیقه میزنم
دیگه بیشتر از این رو لازم ندارم
فقط میخام روش های دیگه ای یاد بگیرم
چون اکثر دوستام فقط این روش رو بلدند :11:

روشی که نسبت به بقیه تفاوت بیشتری داشته روش پتروس که تو همین تاپیک فارسیش آموزش داده شده .

فکر کنم حدود صفحه ی 50-60 باشه .

سایت آموزش انگلیسیش هم اینه :

koroshfe
16-07-2010, 13:31
رامین جان همون mr6768 هستش؟
اگه همونه که ما به هم نزدیکیم!
برار چتی هستی؟
وچون خارنه؟
امه سه اتا روبیک تر تمیز راهی هکن!
آدرس ه همینجا بویم؟

amir.cuber
16-07-2010, 15:13
برار چتی هستی؟
وچون خارنه؟
آدرس ه همینجا بویم؟

رامین = Dr.mc ، جابر = mr6768

جفتشون هم فکر کنم روبیک داشته باشن واسه فروش !

بهشون پ.خ بده تا بهت بگن

mr6768
16-07-2010, 16:08
برار چتی هستی؟
وچون خارنه؟
آدرس ه همینجا بویم؟

نا برار من رامین نیمه . رامین همینطی که امیر بوته Dr.MC هسته .
کمین شهر دری ؟ من ساری درمه .
من فقط روبیک خله حرفه ای روشمه . ارزون خوانی بور رامین پلی .
اسا مره پ خ هاکن و گب بزنیم و اگرم خوانی آدرس ر اونجه هاده .

آقا مازنی دیگه بسه .

به زودی یه نقد از روبیک جدیدم DIY Type FII میزارم .

kOoRi
16-07-2010, 16:35
به زودی یه نقد از روبیک جدیدم DIY Type FII میزارم .
آره جابر جان خواستم همین رو بگم، یه عکس یا فیلمی ازش بزار، یه توضیحاتی بزار ، ببینیم این همه پول داریم میدیم واقعا میارزه یا نه! : دی

mr6768
16-07-2010, 18:51
نقد مکعب روبیک DIY Type F II

سلام دوباره به بچه های گل این فروم . همونطور که اکثر شما اطلاع دارید بنده قرار بود یه سری مکعب با کیفیت از چین وارد کنم و به درخواست چند تا از دوستان برا اونا هم بیارم . بالاخره موفق شدم و طبق تحقیقاتی که از قبل تو چند فروم خارجی ( که تمام روبیکر های بزرگ دنیا تو اون فعالیت می کنن) انجام دادم به این نتیجه رسیدم که مکعب روبیک Type F II گزینه ای مناسب هست.
البته F II بهترین مکعب دنیا نیست حتی Hayan Memory که قیمتش 25 دلاره هم بهترین نیست و هر کدومشون مزیت ها و
معایبی دارن که من میخوام این ها رو برای F II بنویسم .

عکس از روبیک DIY Type F II :

قبلش میخوام من یه توضیح کوتاهی در مورد کلمه DIY بدم :
DIY اصطلاحی هست که ممکنه تو خیلی از سایت ها دیده باشید و مخفف این سه کلمه هست Do It Yourself هست و به وسایلی که گفته میشه که شما خودتون میتونید با دست بسازید بجای اینکه از بیرون بخرید تا مثلا ارزون تر در بیاد .اما این در روبیک به این معنی نیست شما خودتون روبیک رو بسازید . معمولا روبیک هایی که DIY هستن به طور آماده فروخته نمیشن یعنی وقتی شما اونا رو میخرید فروشنده تمام قطعاتشو به شما میده ( مثله گوشه هاو لبه های و هسته و پیچ و مهره و برچسب های رنگی و ...) و شما خودتون باید سرهمش کنید .
اما جدیدا اکثر DIY ها رو از خود کار خونه براتون سرهم می کنن و دیگه نیاز نیس شما این کارو بکنید . اما باز هم DIY های واقعی که خودتون واس سر همش کنید هم هست .
F II از DIY هایی هست که نیاز به سرهم شدن نداره و آماده به شما تحویل داده میشه .

توضیحی در مورد تایپ (Type ) های مختلف روبیک های DIY :
شرکت های مختلفی روبیک های DIY میسازن و هر کدومشون معمول یه تایپ رو برای روبیک هاشون در نظر میگیرن مثلا روبیک های شرکت Sheng en همون تایپ F هستن و FII ساخت Sheng en هست .
Type های متداول بازار جهانی فعلا اینا هست : Type A و Type B وType Cو Type D و Type E و مدل های مثل Edison Cube و Hayan Cube و Youngjun و Ghosthand و ...
اکثر این روبیک ها از طریق فروشگاه های آنلاین فروخته میشن مثل سایت Cube4you و 9spuzzles و ...
و فکر نکنید که اگه رفتین یه کشور خارجی میتونید اینا رو تو یه بغالی یا سوپر مارکت بخرید ! و اگه به یکی از آشناهاتون سپردین واستون از اونور روبیک بیاره مطمئن باشید همون روبیک مارک Rubik's رو میاره (که البته روبیک خوبی نیست و همین Dian sheng خودمون ازش بهتره)
البته فکر کننم Type E همون Diansheng باشه ولی مطمئن نیستم . !

حالا بریم سر اصل مطلب و اگه احیانا سوالی دارید در مورد مطالب بالا mr6768 همیشه منتظر شنیدشه !!!

من میخوام F II رو از چند جهت بررسی کنم :

1- مقاومت به پریدن لبه ها : تا حالا حتما براتون پیش اومده که وقتی داشتین سریع روبیک می زدین یهو یه لبه از روبیک تون بپره بیرون و این همونه و اگه به این مشخصه امتیاز 0 دادم یعنی اینک روبیک اصلا مقاومت نداره و هر حرکتی می کنی یه لبه می پره اما اگه 10 دادم یعنی به هیچ وجه لبه هاش نمی پره
در روبیک F II تو این چند روزی که من باهاش کار کردم از لحاظ پریدن لبه مشکلی نداشت و حتی اگه با سرعت نجومی هم میزدم هم همینطور اما یه مشکلی دیگه داره که فکر می کنم تو کمتر روبیکی اینو ببینیم .
به عکس زیر دقت کنید :

تو این عکس می بینید که هر قطعه ی F II از چند بخش تشکیل شده مثلا یه لبه که شامل دو رنگ هست یه قطعه با دو رونگ نیست بلکه دو قطعه با دو رونگ هست که به هم وصل میشن و یه لبه رو تشکیل میدن . مشکل F II اینه که ممکنه با سریع حل کردن زیاد یکی از قطعه های این لبه بپره که البته شما میتونید این قطعات رو با چسب به هم بچسبونید و اگه این کار رو بکنید دیگه هیج مشکلی نداری . پس من به F II در رابطه با مقاومت در پریدن لبه های این امتیاز رو میدم :

مقاومت به پریدن لبه ها : 8/10

2- مقاومت به گیر کردن : اینم حتما واستون پیش اومده که دارید که مثلا شما میخواید یه حرکتی مثل U R بزنید . فرض کنید شما وقتی U رو زدید کامل 90 درجه نچرخید و وقتی میخواید R بزنید روبیک گیر میکنه و شما باید 90 درجه U رو اول کامل کنید و بعد بزنید .
در F II این موضوع خیلی کم دیده میشه و من تا به حال ندیدم که روبیکم گیر کنه !
پس : مقاومت به گیر کردن : 10/10

3- سرعت : خوب سرعت دیگه نیازی به توضیح نداره . و در مورد F II باید بگم که سرعت این روبیک نجومی هست و خیلی عالیه و جالبه بدونید این روبیک از خود کارخونه روغن کاری میشه و از همون لحظه ی اول سرعت بالا رو حس می کنید و نیازی به روغن کاری نداری. من فکر نمی کنم دیگه نیاز داشته باشم روغن کاری کنم !
سرعت : 9.5/10

4 - توانایی کندن گوشه ها : خوب در مورد این مشخصه باید بگم که فکر کنید دوباره شما میخواید همون حرکت U R رو بزنید . این روبیک تو قابلیت بی نظیره طوری که اگه U شما 45 درجه هم چرخیده باشه شما میتونید به راحتی R رو بزنید !
توانایی کندن گوشه ها : 10/10

سر و صدا : این هم نیازی به توضیح نداره و این روبیک نه خیلی کم سرو صدا ئه نه پر سرو صدا پس من میگم
سر صدا : 5/10

من فکر می کنم تمام مشخصه های اصلی رو مورد بررسی قرار دادم .

نقاط ضعف :
اولین بدی همون مقاومت به پریدن لبه ها بود که من توضیح دادم و گفتم ممکنه گاهی اون قطعات بیفتن که البته این مشکل با چسب مایع قابل حله و دومین مشکل برچسب های این روبیک هستن که خیلی ضعیف و نازک هستن . من وقتی این روبیک رو خریدم بعد از 3 روز کار کردن شدید رنگ قسمت های زیادی از روبیکم رفت ولی این مشکل هم با تعویض برچسب حل میشه که من به ازای هر روبیک یه برچسب اضافه هم آوردم .

نتیجه گیری کلی :
من اولین باری که این روبیک رو دست گرفتم یه خورده سختم بود چون قبلش با یه DIANSHENG فوق سفت کار می کردم و F II هم یه روبیک خیلی نرم هست . ولی اومدم و یه کم باهاش کار کردم تا دستم عادت کرد. و وقتی روبیکم رو خراب می کنم فکر کنم تو هرثانیه 7 یا 8 حرکت رو با این روبیک می زنم .و حتی تونستم این فرمول M2 U M2U2 M2 U M2 که یکی از فرمول های PLL هست رو تو 1.5 ثانیه بزنم !
این روبیک نیاز به یه کم تغییر داره ولی انتخاب بسیار مناسبیه.

بنده فعلا تنها وارد کننده این نوع روبیک هستم و سعی می کنم به وارد کردن این روبیک ادامه بدم و بتونم به تعداد زیاد وارد کنم تا قیمت رو ارزون تر کنم تا همه ایرانی های عزیز پول الکی برای خرید روبیک های جنس بد از بعضی سایت های فروش روبیک ایرانی ندن .

اینم از اولین نقد یه روبیک حرفه ای به زبون شیرین پارسی .
امیدوارم خوشتون اومده باشه

Hessam_7800gtx
17-07-2010, 00:11
باریک جابر جان باریک!!!! ولی سر و صدا که مهم نیست :دی اتفاقا هر چی صداش بیشتر بیاشه من بیشتر باهاش حال میکنم ولی نقدت عالی بود انشااله همییشه موفق باشی

amir.cuber
17-07-2010, 01:01
توضیحی در مورد تایپ (Type ) های مختلف روبیک های DIY :
شرکت های مختلفی روبیک های DIY میسازن و هر کدومشون معمول یه تایپ رو برای روبیک هاشون در نظر میگیرن مثلا روبیک های شرکت Sheng en همون تایپ F هستن و FII ساخت Sheng en هست .
Type های متداول بازار جهانی فعلا اینا هست : Type A و Type B وType Cو Type D و Type E و مدل های مثل Edison Cube و Hayan Cube و Youngjun و Ghosthand و ...
اکثر این روبیک ها از طریق فروشگاه های آنلاین فروخته میشن مثل سایت Cube4you و 9spuzzles و ...
و فکر نکنید که اگه رفتین یه کشور خارجی میتونید اینا رو تو یه بغالی یا سوپر مارکت بخرید ! و اگه به یکی از آشناهاتون سپردین واستون از اونور روبیک بیاره مطمئن باشید همون روبیک مارک Rubik's رو میاره (که البته روبیک خوبی نیست و همین Dian sheng خودمون ازش بهتره)
البته فکر کننم Type E همون Diansheng باشه ولی مطمئن نیستم . !

آره type E همون diansheng ؛

این دسته بندی type ها به چه صورته ؟ هر کمپانی یه Type واسه خودش داره ؟ یا اینکه هر type یه سری ویژگی هایی داره ؟

من یه سری اطلاعات ناقص در این مورد دارم

amir.cuber
17-07-2010, 13:01
میتینگ روبیک بازای تهرانی 1 مرداد :

با مسئولیت مجید شهشهانی ، شرکت کنندگان تا این لحظه : مسعود خان و آقا حسام

از میتینگ هم یه عکس دست جمعی گرفته و تو تاپیک گذاشته میشه.

میتینگ های آینده تو شهرهای : اصفهان،مشهد ، شیراز و ساری برگزار خواهد شد.

تو مشهد که IceLord عزیز قبول زحمت می کنن ، دوستانی هم از مشهد تو تاپیک داریم .( یه طورایی آمادگی واسه مسابقات دانشگاه فردوسی )

تو ساری هم که آقا جابر گل باید برگزار کنن.

اصفهان هم که منو رامین در خدمت دوستان هستیم.

میمونه شیراز که یکی از دوستان شیرازی داوطلب شن ( از شیراز هم حداقل 3-4 نفر داریم)

این میتینگ ها با حداقل 3-4 نفر تشکیل میشه ، هدف انتقال تجربیات به هم دیگه و یادگیری روشها ، الگوریتم ها و حل روبیک های مختلفه که دوستانی هم که آشنایی ندارن می تونن استفاده کنن. مدت زمانش هم حدود 1-3 ساعته .

اگه دوستان همت کنن و کمک به برگزاری این میتینگ ها کنن استقبال از این میتینگ ها بیشتر میشه و با کیفیت بالایی تشکیل میشه ،

مطمئن باشید با حضور تو این جلسات سرعت پیشرفتتون تو روبیک خیلی بیشتر میشه ، و چون یه کار گروهی میشه شور و اشتیاق بیشتری خواهید داشت ، مثه ورزش کردن که اگه شخص یه همراه و رقیب تمرینی داشته باشه پیشرفت بهتری داره .

این میتینگ ها هم واسه اولین بار و به صورت سراسری تو ایران قراره برگزار شه که کار نویی هست و ماله خود بچه های گل پی سیه!

------------------------------------------------------------------------
نکته بی ربط : 2 تا پست آخریم دقیقن با فاصله ی 12 ساعت ارسال شده ! :31:

IceLord
17-07-2010, 13:38
دوستان مشهدی هر کی می خواد تو میتینگ شرکت کنه به من پ.خ. بزنه تا هماهنگ کنیم.

09354575197
فتاح

در خدمت تمامی دوستان مشهدی و غیر مشهدی نیز هستیم.
البته من امروز میرم مسافرت و دو روز دیگه بر می گردم. به همین خاطر یکی دو روزی نمی تونم به سایت سر بزنم.
امری بود از طریق تلفن در خدمت هستیم.

موفق باشید

33505775
17-07-2010, 18:04
سلام این سایت را ببینید مکعب های خوبی را می توان خرید اینترنتی کرد .

راستی تشکر یادتان نره :46:

amir.cuber
17-07-2010, 18:25
سلام این سایت را ببینید مکعب های خوبی را می توان خرید اینترنتی کرد .

راستی تشکر یادتان نره :46:

کاپیتان !!

شما اگه چند صفحه قبل رو بخونی دوستان در مورد روبیک های این سایت نظر دادن و کیفیتش رو گفتن چطوریه !!

باز دوباره اگه چند صفحه قبل تر برگردی می بینی که ما با اینا دشمنیم !!!!!!!

همونا اومدن اینجا روبیک زدن که هیچ ، آپلود کردن یاد گرفتن !!!!

حسابی هم به اینجا حسودیشون میشه چون قوی ترین و منسجم ترین تیم ایران رو داره !

برنامه های اینجا واسه روبیک رو اگه در جریان نیستی تا واست بگیم .

mr6768
17-07-2010, 19:14
میتینگ روبیک بازای تهرانی 1 مرداد :

با مسئولیت مجید شهشهانی ، شرکت کنندگان تا این لحظه : مسعود خان و آقا حسام

از میتینگ هم یه عکس دست جمعی گرفته و تو تاپیک گذاشته میشه.

میتینگ های آینده تو شهرهای : اصفهان،مشهد ، شیراز و ساری برگزار خواهد شد.

تو مشهد که IceLord عزیز قبول زحمت می کنن ، دوستانی هم از مشهد تو تاپیک داریم .( یه طورایی آمادگی واسه مسابقات دانشگاه فردوسی )

تو ساری هم که آقا جابر گل باید برگزار کنن.

اصفهان هم که منو رامین در خدمت دوستان هستیم.

میمونه شیراز که یکی از دوستان شیرازی داوطلب شن ( از شیراز هم حداقل 3-4 نفر داریم)

این میتینگ ها با حداقل 3-4 نفر تشکیل میشه ، هدف انتقال تجربیات به هم دیگه و یادگیری روشها ، الگوریتم ها و حل روبیک های مختلفه که دوستانی هم که آشنایی ندارن می تونن استفاده کنن. مدت زمانش هم حدود 1-3 ساعته .

اگه دوستان همت کنن و کمک به برگزاری این میتینگ ها کنن استقبال از این میتینگ ها بیشتر میشه و با کیفیت بالایی تشکیل میشه ،

مطمئن باشید با حضور تو این جلسات سرعت پیشرفتتون تو روبیک خیلی بیشتر میشه ، و چون یه کار گروهی میشه شور و اشتیاق بیشتری خواهید داشت ، مثه ورزش کردن که اگه شخص یه همراه و رقیب تمرینی داشته باشه پیشرفت بهتری داره .

این میتینگ ها هم واسه اولین بار و به صورت سراسری تو ایران قراره برگزار شه که کار نویی هست و ماله خود بچه های گل پی سیه!

------------------------------------------------------------------------
نکته بی ربط : 2 تا پست آخریم دقیقن با فاصله ی 12 ساعت ارسال شده ! :31:

این میتینگ ها فرصت خیلی خیلی عالی ایه. من خودم به شخصه در خدمت بچه های ساری یا حتی شهر های اطراف که میتونن بیان هستم .
دوستانی که میتونن تو میتینگ ساری بیان به من پیام خصوصی بدن

این دسته بندی type ها به چه صورته ؟ هر کمپانی یه Type واسه خودش داره ؟ یا اینکه هر type یه سری ویژگی هایی داره ؟

تا اونجایی که من میدونم هر کمپانی Type بندی نداره . !
بعضی ها دارن .
آره هر تایپ یه سری ویژگی داره . معمولا هر تایپ جدید که میاد عیب و ایراد تایپ قبلی رو بر طرف می کنه

Dr.mc
17-07-2010, 20:32
زنده باد برو بچه های پی سی
همگی سلام !
چند روز نبودم ...

جابر خان
حالا یواشکی میای اصفهان و زود در می ری
هان ؟ هان ؟ هان ؟

امیر
آقا کنفرانس یاهو رو زحمت هماهنگیش رو می کشی تو این هفته یکم گروهی ببحثیم !

mr6768
17-07-2010, 22:20
زنده باد برو بچه های پی سی
همگی سلام !
چند روز نبودم ...

جابر خان
حالا یواشکی میای اصفهان و زود در می ری
هان ؟ هان ؟ هان ؟

امیر
آقا کنفرانس یاهو رو زحمت هماهنگیش رو می کشی تو این هفته یکم گروهی ببحثیم !
:31::31:
سلاااام به رامین عزیز.
آقا معلوم هست کجایی ؟
رامین جان وقتی من حرکت کردم گفتم رسیدم اصفهان یه پست تو تاپیک می دم که به بچه ها بگم من اصفهانم ولی همین که اومدم بازش کنم دیدم p30world ف ی ل ت ر شده .
باز خدا رو شکر امیر جان از قبل به من شماره داده بود من تونستم ببینمش .

آره کنفرانس یاهو هم داریم ردیفش می کنیم . خیلی حرفا داریم . واضح تر بگم خیلی برنامه ها داریم .

peyman_nn
18-07-2010, 11:07
سلام
روش پترس لطفا
پیداش نمیکنم

Dr.mc
18-07-2010, 15:40
نقد مکعب روبیک DIY Type F II

تو این عکس می بینید که هر قطعه ی F II از چند بخش تشکیل شده مثلا یه لبه که شامل دو رنگ هست یه قطعه با دو رونگ نیست بلکه دو قطعه با دو رونگ هست که به هم وصل میشن و یه لبه رو تشکیل میدن . مشکل F II اینه که ممکنه با سریع حل کردن زیاد یکی از قطعه های این لبه بپره که البته شما میتونید این قطعات رو با چسب به هم بچسبونید و اگه این کار رو بکنید دیگه هیج مشکلی نداری .

جابر
اگه اشتباه نکنم در هر سطح غیر از مرکز یکی از قطعه ها باید این شکل باشه و جدا بشه !!
درسته ؟
یا تمام لبه ها و گوشه ها تکه های رنگ هاش مثل مرکز ها جدا میشه ؟؟؟؟ :20:

mr6768
18-07-2010, 16:32
جابر
اگه اشتباه نکنم در هر سطح غیر از مرکز یکی از قطعه ها باید این شکل باشه و جدا بشه !!
درسته ؟
یا تمام لبه ها و گوشه ها تکه های رنگ هاش مثل مرکز ها جدا میشه ؟؟؟؟ :20:
نه . همه مرکز ها که در میان . همه لبه ها از دو قسمت تشکیل شدن (یعنی فقط یکیش در میاد).
گوشه ها هم همین از سه رنگ فقط یکیش در میاد . نمیدونم چرا اینجوریه !

amir.cuber
18-07-2010, 23:07
سلام
روش پترس لطفا
پیداش نمیکنم

برو تو سایت خود پتروس ، متوجه می شی چیکار کرده :

دیگه .....
مو بچه مشدم

این حرفا چیه ما که مبتدی هستیم

منم تا جایی که بتونم شرکت می کنم.

موفق باشی ... ♥♥♥ : دی

ایول !!!!!!

IceLord جان ، میتینگ مشهد هم جمعه 1 مرداد برگزار کن داداش!!

virus2009 ، به IceLord پیام بده و اعلام آمادگی کن .

حیدری جان ! کجایی شما ؟ شما هم تو میتینگ حتمن شرکت کن.

اگه دوست روبیک بازی دارید حتمن بیارید تو میتینگ .

تعداد افراد حداقل 3 نفر و حداکثر 10 نفر باشه فعلن.

با تشکر از همتون که دارید یه کار اساسی انجام میدید ! :11:

راستی بچه های شیراز کسی داوطلب نشده ها !!!

amirdb ,rubiker,unforgiven... ؟؟؟؟؟

کجایید پس ؟ از شیراز که خوب روبیک باز داریم !!

amir.cuber
19-07-2010, 13:46
سلام دوست عزیز من هم تمایل زیادی دارم تو این جلستون شرکت کنم
اما یه مشکلی که دارم اینه تا جمعه گیر کنکور هستم!
میخواستم بپرسم کی برمیگردی؟؟چون میخوام تو این تابستون روبیک رو به طور حرفه ای و سرعتی یاد بگیرم!
راستی نمیتونی بذاری شنبه؟؟

اگه تا 5شنبه تعداد به حد نصاب رسید که برگزار می شه، اگه نرسید امیر خان خودت زحمتشو بکش!!

در ضمن احتمالن واسه هماهنگی و صحبت با مسولین مسابقات شیراز هفته دیگه خودم بیام شیراز، اومدم که حتمن می بینمتون.

آقایون برگزار کننده تو شهرای مختلف ,

1.به داوطلبین بگین اگه دوست روبیک بازی داشتن حتمن بیارن،

2.روبیک هایی که بجز 3*3 دارید جهت آشنایی و کمک به دوستان تو میتینگ بیارید .

3.سیلیکون همراه خودتون تو میتینگ ببرید، ممکن بعضی از دوستان لازم داشته باشن و گیرشون نیومده که تهیه کنن.

4. عکس دست جمعی به همراه روبیک ها یادتون نره !!( این عکسها رو در آینده تو سایت خودمون هم قرار میدیم و یه گالری اونجا درست می کنیم )

با سپاس از همتون که این کار قشنگ رو واسه اولین بار دارید انجام میدید.:11:

peyman_nn
19-07-2010, 14:25
برو تو سایت خود پتروس ، متوجه می شی چیکار کرده :

اخه شما فرمودید که فارسیش هست
اینجوری یه خورده سخت میشه

Mr.Unco
19-07-2010, 14:51
سلام دوست عزیز من هم تمایل زیادی دارم تو این جلستون شرکت کنم
اما یه مشکلی که دارم اینه تا جمعه گیر کنکور هستم!
میخواستم بپرسم کی برمیگردی؟؟چون میخوام تو این تابستون روبیک رو به طور حرفه ای و سرعتی یاد بگیرم!
راستی نمیتونی بذاری شنبه؟؟

شمارم برات پیغام خصوصی کردم.
عذر خواهی میکنم یکم مرداد عازم خارج از کشور(امارات) هستم برای کار میروم و برگشتم معلوم نیست
اون چیزی که میدونم تا آخر امسال(89) ایران خواهم بود.

---------- Post added at 02:48 PM ---------- Previous post was at 02:44 PM ----------

پس میتینگ شد:
پنج شنبه ساعت 19 پارک شهر(آزادی)
به دوستانتون هم بگید بیان

---------- Post added at 02:51 PM ---------- Previous post was at 02:48 PM ----------

اگر به حد نصاب 4 نفر رسید برگزار میشه اگر نرسید من شرمندتون هستم
تا چهارشنبه ساعت 11 شب خبرم کنید تا برنامه هام را ردیف کنم چون برنامه سفرم هم هست

من نقهمیدم هدف از این میتینگ ها چیه :19: ولی هرچه هست احتمالا بالا بردن مهارت جوان ایرانی هست که من عاشق این کار هستم.
خلاصه همه جوره در خدمتم.

تا چهارشنبه خبرم کنید

IceLord
20-07-2010, 10:52
قابل توجه دوستان

با اجازه همگی یک گروه راه انداختم برای برنامه ریزی میتینگ ها.
دوستان لطفا به این گروه مراجعه کنن تا این تاپیک از عنوان اصلیش دور نشه.

میتینگ روبیک باز های P30World

موفق باشید.

amir.cuber
20-07-2010, 14:56
قابل توجه دوستان

با اجازه همگی یک گروه راه انداختم برای برنامه ریزی میتینگ ها.
دوستان لطفا به این گروه مراجعه کنن تا این تاپیک از عنوان اصلیش دور نشه.

میتینگ روبیک باز های P30World

موفق باشید.

لطف کردی IceLord عزیز،

فعلن سعی کنید این هفته برگزار کنید که کم کم گروه مشهد شکل بگیره .

این تاپیک با آموزش روبیک شروع شد ولی بعدش هر صحبتی توش شده در مورد روبیک بوده : مسابقات، میتینگ، اطلاعات روبیکی، معرفی روبیک های خوب....

ممنون از اینکه اینقدر به فکر تاپیک هستی :11:

اخه شما فرمودید که فارسیش هست
اینجوری یه خورده سخت میشه

بخون از اونجا اگه مشکلی داشتی جابر کمکت می کنه آخه خدای پتروسه ! :46:

من نقهمیدم هدف از این میتینگ ها چیه ولی هرچه هست احتمالا بالا بردن مهارت جوان ایرانی هست که من عاشق این کار هستم.
خلاصه همه جوره در خدمتم.

---------------------------------------------------------------------------

یه مسئله دیگه هم اینکه سر گروهای عزیز :

میتینگ رو جایی برگزار کنید که دیگران هم ببینند، منظورم خودنمایی نیست ؛ منظور اینکه دیگران رو هم با روبیک آشنا کنید ، شاید اکثر مردم فکر کنن فقط اونی که تو تلوزیون اومد بلده روبیک حل کنه! نمیدونن که بین روبیک بازا چه خبره !!

هرچی شما اینو بهتر معرفی و تبلیغ کنید ، بازارش بیشتر داغ میشه و کلی اعضا واسه تاپیک،میتینگ و مسابقات پیدا می کنید.

یه سبد گل تقدیم به همتون :11::11::11::40::40::40:

( باز رامین غیبش زد!!!! :19:)

IceLord
21-07-2010, 10:59
امروز یه مورد بسیار خفن در مورد روبیک دیدم.

ماشالله از بس مسابقات روبیک تو ایرن برگزار شده دیگه موندن چجوری مسابقات رو برگزار کنن که جدید باشه.

مسابقات روبیک خانوادگی!

شرایط مسابقه:
هر تیم از سه نفر تشکیل شده که باید اعضای یک خانواده باشن و یکیشون هم زیر 15 سال باشه.

تاریخ و محل برگزاری:
89/5/5 مصادف با نیمه شعبان در زمین چمن پارک ملت مشهد

انشالله عکس بنرش رو هم فردا می ذارم.

به نظرتون چند تا خانواده واجد شرایط این مسابقات هستن؟

33505775
21-07-2010, 12:37
یک سوال فنی داشتم شرکت magic cube مکعب هاش خوبه
اینم عکس
بابت تبلیغ زیرش معذرت میخوام عکس دیگه ای گیر نیاوردم

amir.cuber
21-07-2010, 15:37
یک سوال فنی داشتم شرکت magic cube مکعب هاش خوبه

بابت تبلیغ زیرش معذرت میخوام عکس دیگه ای گیر نیاوردم

magic cube ، اسمیه که آقای ارنو روبیک وقتی مکعب رو ساخت روش گذاشت و اسم شرکت نیست،

کمپانی اون پایه yonjjun که من 4*4 اش رو دارم که روبیک بدی نیست ولی 3*3 رو ندیدم !!

این روبیک هم مارک yongjun نیست فکر کنم !

انگار هوس کردی سرت کلاه بره کاپیتان ؟!!:31:

به نظرتون چند تا خانواده واجد شرایط این مسابقات هستن؟

همون تعدادی که قرار جمعه روبیک زدن رو از شما یاد بگیرن ! :46::31:

33505775
21-07-2010, 15:58
امروز یه مورد بسیار خفن در مورد روبیک دیدم.

ماشالله از بس مسابقات روبیک تو ایرن برگزار شده دیگه موندن چجوری مسابقات رو برگزار کنن که جدید باشه.

مسابقات روبیک خانوادگی!

شرایط مسابقه:
هر تیم از سه نفر تشکیل شده که باید اعضای یک خانواده باشن و یکیشون هم زیر 15 سال باشه.

من یک چیزی را واقعا اعتراف کنم سن من 13 است تعجب کردین مگه نه :18:
__________________________________________________ ____
رکودم با اون مکعبی که من معرفی کردم از بس نرم بود 2 دقیقه کم شد (به مکعب قبلیم نرم کننده و از این چیزا زدم پنج دقیقه کم شد )
از آقای mr6768 به خاطر کپی این مطلب معذرت می خوام
- مقاومت به گیر کردن : اینم حتما واستون پیش اومده که دارید که مثلا شما میخواید یه حرکتی مثل U R بزنید . فرض کنید شما وقتی U رو زدید کامل 90 درجه نچرخید و وقتی میخواید R بزنید روبیک گیر میکنه و شما باید 90 درجه U رو اول کامل کنید و بعد بزنید .

alidata2010
21-07-2010, 16:01
نه بچه تعجب نکردیم :31:

Amirdb
21-07-2010, 16:13
من یک چیزی را واقعا اعتراف کنم سن من 13 است تعجب کردین مگه نه :18:
__________________________________________________ ____
رکودم با اون مکعبی که من معرفی کردم از بس نرم بود 2 دقیقه کم شد (به مکعب قبلیم نرم کننده و از این چیزا زدم پنج دقیقه کم شد )
از آقای mr6768 به خاطر کپی این مطلب معذرت می خوام
- مقاومت به گیر کردن : اینم حتما واستون پیش اومده که دارید که مثلا شما میخواید یه حرکتی مثل U R بزنید . فرض کنید شما وقتی U رو زدید کامل 90 درجه نچرخید و وقتی میخواید R بزنید روبیک گیر میکنه و شما باید 90 درجه U رو اول کامل کنید و بعد بزنید .

حالا واسه چی تعجب کنیم:31:

33505775
21-07-2010, 16:42
حالا واسه چی تعجب کنیم:31:

آخه فکر کنم کم سن و سال ترینتانم :دی:
قیمت :500 تومان:18:
کشور سازنده : چین
نوع بسته بندی :بسته بندی بیشتر اسباب بازی ها چیز های شانسی که بالاش نوشته تویس
نقد کیفیت :
بدون روغن زدن اگربیاید باهاش کار کنید زمان رکورد دو برابر می شه و تازه باید هر وجه را تا آخرش ببرید تا وجه بعدیش بچرخه

rubiker
21-07-2010, 18:54
خودم تنهایی همه رو حریفم :دی ما 4-5 نفر از صفحه 1 بودیم بغیر از کوروش که صفحه 40 - 50 اومد یوهاهاهاها من با کاپیتان
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمسابقه میدهم میدونم خیلی سخته رکورد ایشون 30 ثانیه هست ولی مجبورم :دی

rubiker
22-07-2010, 04:07
حالا فعلن کاپیتان توپولوفه !!!!

بذار کاپیتان بویینگ بشه اون موقع بهت میگم !! :31:

شما اگه راست می گی با علی دایی تیم ( جابر = شماره 10) مسابقه بده ! با این شرط که اون روبیک type F رو بده به تو ، خودش یه روبیک 500 تومنی دست بگیره ، چطوره ؟! :31:

راستی کاپیتان ! شما هم واسه شرکت تو میتینگ جمعه به شهشهانی پ.خ بده

باشه به جابر یه سوپر کیوب میدم خودمم type F من برنده میشم یوهاهاهاهاهاها:8:
من 13 سالمه ولی اگه تند بزنم دستمم نمیتونم ببینم لایه سفید رو زیر 10 می زنم ول لایه دوم درد سره:19:
کاپیتان من حاظرم با رکورد 30 دقیقه با شما مسابقه بدم یوهاهاهاها درد:27:

33505775
22-07-2010, 08:13
من با این رکوردم 3 دقیقه است

با این 1 دقیقه و چهل ثانیه

Amir_oscar
22-07-2010, 10:09
آقا من از الآن روبیک باز بشم چیزی ازم درمیاد؟!:31:

Amirdb
22-07-2010, 10:24
آقا من از الآن روبیک باز بشم چیزی ازم درمیاد؟!:31:
امیرجان آقا شما یه روبیک از آقا رامین بگیر(انصافا قیمتاش خیلی خوبه وروبیک هاش خیلی جنسش خوبه)
فایل اول رو هم که آقا جابر گذاشتن دانلود بکن رو آموزشش پیش برو
اون وقت میفهمی روبیک از رمان خوندن بیشتر میچسبه:31::31::31:

BossX
22-07-2010, 10:40
دوستان من از روبیک فقط می تونم یه طرفش رو بسازم و دیگه هیچی ازش سر در نمیارم.
الگوریتماشم فقط دانلود کردم!
به نظر شما فردا بیام؟

33505775
22-07-2010, 11:36
به نظر شما فردا بیام؟

کسی مجبورت نمی کنه من تونستم در یک روز رکوردم را به پنج دقیقه برسانم (روش مقدماتی) تازه با مکعب 500 تومانی تو ام اگر دوساعت وقت بذاری الگوریتم ها رو حفظ می شی

راستی کاپیتان ! شما هم واسه شرکت تو میتینگ جمعه به شهشهانی پ.خ بده
من زیاد دوست ندارم شرکت کنم به اندازه کافی درس و مشق دارم

amir.cuber
22-07-2010, 11:43
این که می گن من در فلان ثانیه درستش کردم، بستگی به به هم ریختگی مکعب نداره؟ مثلا ممکنه مال یکی خیلی به هم ریخته باشه و مال یکی دیگه یه ذره. مقایسه ی زمان ها درسته؟!

در شرایط استاندارد ، روبیک رو با 25 حرکت یا تو 15 ثانیه ب هم میریزن و تو مسابقات واسه همه یکسانه.

شما از الان روبیک رو شروع کنی تا 2-3 ماه دیگه راحت زیر 60 ثانیه می زنی ، سوالی داشتی ما اینجا در خدمتیم

آقا رامین = Dr.mc

به نظر شما فردا بیام؟

حتمن برو ! چون چیزی رو که 2 ساعت طول بکشه خودت یاد بگیری ، حضوری تو 10 دقیقه یاد می گیری .

---------- Post added at 12:43 PM ---------- Previous post was at 12:41 PM ----------

من زیاد دوست ندارم شرکت کنم به اندازه کافی درس و مشق دارم

واسه پیشرفت خودت گفتیم !

خیلی خوبه ، الان که 13 سالته تو تابستون هم کلی درس و مشق داری حتمن در آینده با این پشتکاری که داری خلبان می شی !!

33505775
22-07-2010, 12:06
من می خوام دوتا الگوریتم جالب بنویسم گفتم نمی یام لا اقل یک چیزی بگم این الگوریتم وسط ها رو جا به می کنه
U_Di_R_Li_F_Bi_U_Di
و این هم الگوریتم شطرنجی برای این کار راست و چپ بالا و پایین جلو و عقب را 180 درجه بچرخانید یا به عبارت دیگه
U2_D2_R2_L2_F2_B2
ترتیبش فرق نمی کند فقط رو به رو هم ها باید باهم باشند برای مثال این هم می شود
F2_B2_U2_D2_R2_L2
حالا برای بعضی ها که الگوریتم 2 را نمی فهمند این
U_U_D_D_R_R_L_L_F_F_B_B
این هم مثل بالا ترتیبش فرق نمیکند فقط باید رو به رو هم ها با هم حرکت کنند این الگوریتم هم می شود
Ui_Ui_Di_Di_Ri_Ri_Li_Li_Fi_Fi_Bi_Bi

33505775
22-07-2010, 12:22
من می خوام دوتا الگوریتم جالب بنویسم گفتم نمی یام لا اقل یک چیزی بگم این الگوریتم وسط ها رو جا به می کنه
U_Di_R_Li_F_Bi_U_Di
و این هم الگوریتم شطرنجی برای این کار راست و چپ بالا و پایین جلو و عقب را 180 درجه بچرخانید یا به عبارت دیگه
U2_D2_R2_L2_F2_B2
ترتیبش فرق نمی کند فقط رو به رو هم ها باید باهم باشند برای مثال این هم می شود
F2_B2_U2_D2_R2_L2
حالا برای بعضی ها که الگوریتم 2 را نمی فهمند این
U_U_D_D_R_R_L_L_F_F_B_B
این هم مثل بالا ترتیبش فرق نمیکند فقط باید رو به رو هم ها با هم حرکت کنند این الگوریتم هم می شود
Ui_Ui_Di_Di_Ri_Ri_Li_Li_Fi_Fi_Bi_Bi
این دو عکس از شطرنجی

33505775
22-07-2010, 12:32
این دو عکس از شطرنجی

این یک عکس از جا به جایی وسط ها

rubiker
22-07-2010, 12:47
من با این رکوردم 3 دقیقه است

با این 1 دقیقه و چهل ثانیه

منم با type f زیر 40 می زنم یوهاهاهاهاها:21:درد:27:

IceLord
22-07-2010, 23:19
تاپیک میتینگ تبریز با مدیریت cancan عزیز و میتینگ نور با مدیریت koroshfe عزیز ایجاد شد.

موفق باشید

پ.ن. بچه های شیراز و اصفهان کجایید پس؟
میتینگ رو برگزار کنید دیگه.

Dr.mc
23-07-2010, 00:41
مسابقه ی فکری خانواده !
جالبه
یه چنین چیزی هم قراره توی اصفهان توی شبکه ی استانی به صورت زنده اجرا بشه
مسابقه ی بازی فکری توی تلوزیون

چند روز پیش یه تهییه کننده اومد فروشگاه و مشورت خواست که مسابقه چی باشه بهتره
ما چند تا چیز معرفی کردیم از جمله روبیک !!!

جا امیر خالی بود
مخ طرف بزنه و فرمالیتش کنه !!

باید جالب باشه !!!
:8:

cancan
23-07-2010, 10:35
با تشکر فراوان از IceLord عزیز که تاپیک میتینگ تبریز رو ایجاد کرد.
منو میبخشید که اینجا دارم این پست رو میدم, ولی احتمال میدم اینجا دوستانی از تبریز داشته باشیم که هنوز تو اون تاپیک ثبت نام نکرده باشن.
دوستان اهل تبریز و حومه (مثل آبادان و حومه:31:) که می تونن قبل از ماه رمضون به تبریز بیان به من پ.خ بدن تا با هماهنگی همدیگه یه روز رو برای میتینگمون انتخاب کنیم.
دیر نکنید که قبل از 21ام باید دور هم جمع بشیم و انتقال تجربه و ...

edris.noei
24-07-2010, 10:55
دوستان من هنوز تو صلیب درست کردن تو لایه اخر 3*3 موندم طبق اون روشایی که همه میگن مکعب من صلیبی نشد.همون روش f u r ui ri fi .
همه ی شما از این روش استفاده می کنین؟اگه میشه یه لینک درست و حسابی و کامل از روش اون بزارین.

peyman_nn
24-07-2010, 12:17
دوستان سلام
ممنون میشم اگر روبیک 3*3 و 4*4 و 5*5 حرفه ای بهم معرفی کنید
میخام از amazon بگیرم

Dr.mc
24-07-2010, 13:12
دوستان من هنوز تو صلیب درست کردن تو لایه اخر 3*3 موندم طبق اون روشایی که همه میگن مکعب من صلیبی نشد.همون روش f u r ui ri fi .
همه ی شما از این روش استفاده می کنین؟اگه میشه یه لینک درست و حسابی و کامل از روش اون بزارین.

احتمالا روبیک رو به طور صحیح توی دستت نمی گیری
طبق روش مبتدی
همین طور که توی پی دی اف نوشته شده

4 حالت برای تو ممکنه پیش بیاد (عکس هاش توی پی دی اف هست)
حالت اول مرکز (زرد)
حالت دوم L (زرد )
حالت سوم خط صاف
حالت آخر هم که می شه همون + که لازم داری

اگه حالت اول برات پیش بیاد مهم نیست روبیک رو چه جوری بگیری. با یه بار استفاده از همون الگوریتم که گفتی می رسی به حالت دوم
برای حالت دوم روبیک را طوری دست بگیر که L سمت بالا و چپ تو قرار بگیره و فرمول و بزن تا برسی به حالت سوم
توی حات سوم باید خط به صورت افقی دست باشه تا با استفاده از الگوریتم به + لایه آخر برسی

همین !

:46:

AEZ_Best
24-07-2010, 14:27
سلام توی تهران این مکعبه از کجا گیر میاد و چنده؟
انواع مختلفی داره اینا؟
اگه میشه بگید برای خرید به چه نکاتی توجه کنیم و در یزد هم هست؟ من میخوام بگیرم و کلا فقط یه بار دستم گرفتم که اونم از یه لپ لپ!! در اومده بود و منم خیلی خوشم اومد!!!

hassantajdari
24-07-2010, 19:19
دوستان ممنون ميشم كمكم كنين
من توي مرحله ي صليب مشكل ندارم و راحت صليب ميسازم
اينم عكس صليب ( ببينين اشكالي نداره؟)

و طرف ديگه اش

ولي مرحله بعد كه ميخوام سفيد رو كامل كنم مشكل پيش مياد يعني ميتونم كاملا لايه بالا رو سفيد كنم ولي بقيه لايه ها شبيه الگوي راهنما نميشه
هفت هشت بار امتحان كردم و همش همين طوري ميشه.مطمئن هستم يه جايي ميلنگه
اينم عكس حالتي كه شبيه الگو نميشه (ولي لايه بالا سفيده)

و طرف ديگه اش

دوستان لطفا راهنماييم كنيد.

خيلي تو كفم ممكنه بشكنمش!

shahshahani
24-07-2010, 20:36

البته من از F R U Ri Ui Fi استفاده میکنم. یعنی بعد از F اول R بعدا U . خیلی فرقی نمیکنه
برای حالت خط صاف باید خطت افقی باشه.
برای حالت خط شکسته باید خط شکسته به سمت راست و پایین باشه. همین فرمول رو اگه اینجوری بزنی یه ضرب درست میشه:

f R U Ri Ui fi . فرق f با F اینه که تو حرف کوچیک باید دو لایه اول رو با هم بچرخونی.

موفق باشی.

shahshahani
24-07-2010, 20:42
سلام توی تهران این مکعبه از کجا گیر میاد و چنده؟
انواع مختلفی داره اینا؟
اگه میشه بگید برای خرید به چه نکاتی توجه کنیم و در یزد هم هست؟ من میخوام بگیرم و کلا فقط یه بار دستم گرفتم که اونم از یه لپ لپ!! در اومده بود و منم خیلی خوشم اومد!!!

اگه تو تهرانی من میتونم بهت یه جنس خوبش رو بدم. خواستی پ.خ بزن
از همونا که رامین خان به همه میده. جنسش واقعا خوب و نرمه.
برای یزد هم از خود رامین خان بگیر

رامین خان = Dr.mc

shahshahani
24-07-2010, 20:48
دوستان ممنون ميشم كمكم كنين
من توي مرحله ي صليب مشكل ندارم و راحت صليب ميسازم
اينم عكس صليب ( ببينين اشكالي نداره؟)

و طرف ديگه اش

ولي مرحله بعد كه ميخوام سفيد رو كامل كنم مشكل پيش مياد يعني ميتونم كاملا لايه بالا رو سفيد كنم ولي بقيه لايه ها شبيه الگوي راهنما نميشه
هفت هشت بار امتحان كردم و همش همين طوري ميشه.مطمئن هستم يه جايي ميلنگه
اينم عكس حالتي كه شبيه الگو نميشه (ولي لايه بالا سفيده)

و طرف ديگه اش

دوستان لطفا راهنماييم كنيد.

خيلي تو كفم ممكنه بشكنمش!

شما صلیب درست کردنت درسته
شما از فایل پی دی اف صفحه اول یا از فیلم آموزشی صفحه اول کمک بگیر. اگه بازم مشکل داشتی بگو اساتید کمکت میکنن.
در ضمن روبیکت هم اصلا نرم نیست انگار... یه دونه خوبش رو بخر. اینجوری اعصابت خورد میشه.
موفق باشی.

hassantajdari
24-07-2010, 21:15
شما صلیب درست کردنت درسته
شما از فایل پی دی اف صفحه اول یا از فیلم آموزشی صفحه اول کمک بگیر. اگه بازم مشکل داشتی بگو اساتید کمکت میکنن.
در ضمن روبیکت هم اصلا نرم نیست انگار... یه دونه خوبش رو بخر. اینجوری اعصابت خورد میشه.
موفق باشی.
دوست عزيز با راهنما اين طور مشكل دارم بدون اون راهنما كه اصلا نميتونستم حلش كنم
قبلا يه خوبش رو از تهران خريدم كه دوستم از م گرفت.اين يكي رو با هزار مكافات تو شهرمون گير آوردم (2000 تومن) (در كل تو زاهدان همه چيز گير مياد به جز روبيك)

shahshahani
24-07-2010, 21:54
دوست عزيز با راهنما اين طور مشكل دارم بدون اون راهنما كه اصلا نميتونستم حلش كنم
قبلا يه خوبش رو از تهران خريدم كه دوستم از م گرفت.اين يكي رو با هزار مكافات تو شهرمون گير آوردم (2000 تومن) (در كل تو زاهدان همه چيز گير مياد به جز روبيك)

فیلم آموزشی رو هم دیدی؟
خیلی ساده توضیح داده.

از رامین یه دونه بگیر. خیلی خوب و نرم و روونه

koroshfe
25-07-2010, 13:08
دوستمون درست می گه!
با اون فیلم می تونی درستش کنی!
آقا رامین:Dr.mc آقا جابر:mr6768
هر دو می فروشن!با پست هم کار می کنن!
و صفحه ی 130 آقا جابر یه نقدی از روبیک خودش گذاشته!حتما ببینش!
بهشون پ.خ بزن!
با تشکر

saeedsamiri
25-07-2010, 13:47
سلام
شما فایل mkv صفحه اول را با چه برنامه ای باز می کنید؟

cancan
25-07-2010, 15:53
می تونی با gom player یا km player یا VLC بازش کنی.
می تونی k-lite codec هم بزنی و با مدیا پلیر ویندوز بازش کنی

mr6768
25-07-2010, 20:33
جواب منو ندادید :13:
سلاااااااااام به بروبچ گل خودمون .
من برگشتم .
شرمنده یه چند روزی نبودم .

خوب پیمان جان تو بازار جهانی طبق تحقیقات بنده بهترین مارک ها برای روبیک هایی که میخوای اینا هستن

3*3*3 : DIY Type F II , DIY Type A V , Hayan Memory
4*4*4 : Mini QJ , Maru
5*5*5 : Vcube 5 , YJ

اگه میخوای بخری از آمازون نخر. اصلا نداره اینارو تازه به ایران هم نمیفرسته (یعنی هیچ سایتی نمیفرسته )
میتونی به من پ.خ کنی واسه جزئیات و قیمتشون و اینا ...

خوب بچه ها چه خبر ؟

peyman_nn
26-07-2010, 09:30
بله درسته
ظاهرا اون کسی که قرار بود بفرسته میگه غیر از قیمت اصلی 20 تومن دیگه هم میخام
منم بیخیالش شدمزجگ

feeee
26-07-2010, 12:45
اصلا نمیشه دانلود کرد :41:چیکار کنم؟

koroshfe
26-07-2010, 13:27
پست اول رو می گی؟
چرا می شه!البته شاید در 2 یا 3 روز گذشته اینجوری شده باشه!
به آقا جابر بگو لینکشو بهت می ده:mr6768
با تشکر

shahshahani
27-07-2010, 05:44
لینک فیلم سالمه
همین الان تست کردم
موفق باشید.

Masoud-Susa
27-07-2010, 16:42
سلام دوستان
من یه روبیک با معرفت خوش دست میخوام(3*3)(از این روووناش :31:)
اگه کسی سایتی چیزی واسه خرید داره معرفی کنه؟لطفا
مرسی:11:

amir.cuber
27-07-2010, 19:40
سلام دوستان

سلام عزیز ،

می تونی به رامین (Dr.mc) پ.خ بدی تا واست یه با معرفتشو بفرسته !

mr6768
27-07-2010, 21:52
سلام دوستان
واس شما پ.خ شد.
اون آدرسی که دادم ماله همون رامینه.
موفق باشید.

Masоud
28-07-2010, 20:07
سلام

دوستان راهی هست که PLL و OLL رو با هم حل کنیم ؟

یعنی اینکه میشه با یه الگوریتم ، لایه ی زرد و لایه ی سوم رو باهم درست کرد ؟

mr6768
28-07-2010, 20:35
سلام

دوستان راهی هست که PLL و OLL رو با هم حل کنیم ؟

یعنی اینکه میشه با یه الگوریتم ، لایه ی زرد و لایه ی سوم رو باهم درست کرد ؟

آره میشه ولی باید 1027 (اگه اشتباه نکنم ) الگوریتم حفظ کنی ! :31:
حوصلشو داری بگو من لینکشو بت بدم !

Masоud
28-07-2010, 21:47
آره میشه ولی باید 1027 (اگه اشتباه نکنم ) الگوریتم حفظ کنی ! :31:
حوصلشو داری بگو من لینکشو بت بدم !
سلام

ممنون . جابر جان این همونیه که بش میگن COLL ؟

آره اگه میتونه بهم بدش ، لازمش دارم .

mr6768
29-07-2010, 01:51
سلام

ممنون . جابر جان این همونیه که بش میگن COLL ؟

آره اگه میتونه بهم بدش ، لازمش دارم .

نه ، بعضی ها میان به جای oll و pll از coll و ell استفاده می کنن .
تو coll ما میام اول همه گوشه ها رو تو جای صحیح خودش می زاریم و ell لبه ها رو جابجا می کنه .
اینم یه لینک واسه coll :

اینم واسه حل لایه آخر تو یه الگوریتم (من که هیچی نفهمیدم !)

Masоud
29-07-2010, 02:10
نه ، بعضی ها میان به جای oll و pll از coll و ell استفاده می کنن .
تو coll ما میام اول همه گوشه ها رو تو جای صحیح خودش می زاریم و ell لبه ها رو جابجا می کنه .
اینم یه لینک واسه coll :

اینم واسه حل لایه آخر تو یه الگوریتم (من که هیچی نفهمیدم !)

سلام

ممنون . منم هیچ نفهمیدم : دی

از خیرش گذشتم :31:

واسه این سؤالو پرسیدم چون میدیدم بعضی از دوستان هنوز لایه ی زردشون تکمیل نشده بود ، یه الگوریتم میزدن و روبیک کامل میشد.

راستی جابر جان امروز فرستادیش یا نه ؟ شدیدا مشتاق دیدارش هستم :31:

sooshy
29-07-2010, 11:07
شاید اونا لول اسپیک داشتن ! مثل اریک تو مسابقات.

Masоud
29-07-2010, 11:33
سلام

اینی که میگی چی هست ؟ :31:

mr6768
29-07-2010, 13:21
عزیز من لول اسپیک نه لول اسکیپ :31: یا LEVEL SKIP .
بعضی اوقات پیش میاد که شما وقتی فرمول OLL رو میزنی PLL شما هم حل میشه ( که به این میگن PLL SKIP ) که اریک رکورد جهانیش رو یه PLL SKIP داشت .

IceLord
01-08-2010, 21:54
سلام
یه سوال
من تا این مرحله میرسم :

اما هر کاری میکنم نمیتونم اون رنگهایی رو که با دایره تو عکس نشون دادم رو ست کنم !
مثلا یکیش آبی میشه یکیش نارنجی !

سلام دوست عزیز

شما تو کدوم قسمت به این مشکل می خوری؟
مرحله جا زدن گوشه های لایه اول یا حل کردن لایه سوم؟

اگه مشکل توی لایه اول هست که کلا اشتباه جا می زنی و باید با در نظر گرفتن همین رنگ ها مکعب هار و جاگذاری کنی. برای حل این مشکل باید مکعب ها رو از اون قسمت دربیاری (با فرمول R' D' R) و بعدش در جای درست جا بزنی.

اگه مشکل در لایه سوم هست این فرمول رو بزن تا جای دوتا مکعبی که مشخص کردی عوض بشه.
R' F R' B2 R F' R' B2 R2 U' a
حرف a که در انتهای فرمول با رنگ سفید نوشته شده فقط برای نمایش صحیح فرمول است.

موفق باشی

ask_bl
01-08-2010, 22:52
سلام دوست عزیز

شما تو کدوم قسمت به این مشکل می خوری؟
مرحله جا زدن گوشه های لایه اول یا حل کردن لایه سوم؟

اگه مشکل توی لایه اول هست که کلا اشتباه جا می زنی و باید با در نظر گرفتن همین رنگ ها مکعب هار و جاگذاری کنی. برای حل این مشکل باید مکعب ها رو از اون قسمت دربیاری (با فرمول R' D' R) و بعدش در جای درست جا بزنی.

اگه مشکل در لایه سوم هست این فرمول رو بزن تا جای دوتا مکعبی که مشخص کردی عوض بشه.
R' F R' B2 R F' R' B2 R2 U' a
حرف a که در انتهای فرمول با رنگ سفید نوشته شده فقط برای نمایش صحیح فرمول است.

موفق باشی
سلام
ممنون
تا مرحله صلیب درست کردن راحت میرم ،و اون دو تا رو هم درست میکنم ولی مشکلم لبه های لایه اول هست !
اونا جور نمیشن !(با ضربدر نشون دادم)

Masоud
01-08-2010, 23:16
سلام
ممنون
تا مرحله صلیب درست کردن راحت میرم ،و اون دو تا رو هم درست میکنم ولی مشکلم لبه های لایه اول هست !
اونا جور نمیشن !(با ضربدر نشون دادم)

سلام

به به . عمو علی خودمون . میبینم که شما هم به روبیک رو آوردی :31:

ببین بعد از اینکه صلیب رو زدی و 2 خانه ی وسط هر سطح رو همرنگ کردی ، 4 خانه ی سفید میمونه که باید سر جاهاشون بذاری .

مثلا یه قطعه که سفید ، سبز و قرمزه باید بین دو سطح سبز و قرمز قرار بگیره.

مثلا که قطعه که سفید ، آبی و نارنجیه باید بین دو سطح نارنجی و آبی قرارش بدی.

منظورمو متوجه شدی ؟

ask_bl
01-08-2010, 23:26
سلام

به به . عمو علی خودمون . میبینم که شما هم به روبیک رو آوردی :31:

ببین بعد از اینکه صلیب رو زدی و 2 خانه ی وسط هر سطح رو همرنگ کردی ، 4 خانه ی سفید میمونه که باید سر جاهاشون بذاری .

مثلا یه قطعه که سفید ، سبز و قرمزه باید بین دو سطح سبز و قرمز قرار بگیره.

مثلا که قطعه که سفید ، آبی و نارنجیه باید بین دو سطح نارنجی و آبی قرارش بدی.

منظورمو متوجه شدی ؟

سلام مسعود جون
آره دیگه ،به لطف این تاپیک و بچه هاش ما هم اومدیم تو کار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آره متوجه شدم
ولی با چه فرمولی ؟

mr6768
02-08-2010, 08:52
سلام مسعود جون
آره دیگه ،به لطف این تاپیک و بچه هاش ما هم اومدیم تو کار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آره متوجه شدم
ولی با چه فرمولی ؟
ببین فکر کن همون جایی که تو عکس قبلیت ضربدر زدی ، باید گوشه ای رو بزاری که جاش اون جائه .
تو عکسی که شما ضربدر زدی گوشه ای که باید بره به جای اون قسمت ضربدری شما این گوشه هست : سفید-سبز-قرمز
فرض کن شما صلیب رو حل کردی و رنگ سفید رو بالا نگه داشتی (رنگ زرد پایین)
شما مکعب رو طوری نگه دار که تو عکس نشون دادی .
بعد اون گوشه مورد نظر رو بیار زیرش و این فرمول رو انقدر بزن تا بیاد سر جاش : Ri Di R D
ایینا همه تو آموزش اصلی هست

edris.noei
03-08-2010, 19:01
سلام دوستان
ببخشید من چند روز سر نزدم.برای من تو وجه که باید در نهایت صلیب درست کنیم,نه حالت تک مربع زرد وسط ایجاد میشه و نه حالت زرد خطی و نه حالت زرد ال مانند.اگه حالت ال ایجاد بشه تو وسط ایجاد نمیشه,بلکه توی گوشه ها ایجاد میشه که به خاطر همین هیچ کدوم از اون الگوریتم ها هم به دردم نمی خوره.حالا شما میگین چی کار کنم؟آخه جالبه که همه می تونن درستش کنن و فقط من به مشکل صلیب بر می خورم

mr6768
03-08-2010, 20:16
سلام دوستان
ببخشید من چند روز سر نزدم.برای من تو وجه که باید در نهایت صلیب درست کنیم,نه حالت تک مربع زرد وسط ایجاد میشه و نه حالت زرد خطی و نه حالت زرد ال مانند.اگه حالت ال ایجاد بشه تو وسط ایجاد نمیشه,بلکه توی گوشه ها ایجاد میشه که به خاطر همین هیچ کدوم از اون الگوریتم ها هم به دردم نمی خوره.حالا شما میگین چی کار کنم؟آخه جالبه که همه می تونن درستش کنن و فقط من به مشکل صلیب بر می خورم

سلام. نمیدونم شما از چه آموزشی برای یاد گرفتن روبیک استفاده کردی ! ولی هرچی بوده آموزش من نبوده چون من تو آموزش برای لایه آخر 4 حالت رو به طور کامل بررسی کردم و این حالتی که شما برات پیش اومده رو حالت اول معرفی کردم . تو این حالت شما فقط مکعب مرکزی داری با چند گوشه (یا هیچ گوشه) . در واقع رنگ زرد هیچ کدوم از لبه های لایه آخر رو نیومده .
تو این حالت شما کافیه الگوریتمی برای تبدیل خط به صلیب یا L به خط رو از هر زاویه بزنی تا به L برسی :

F R U Ri Ui Fi

موفق باشید

rezajj
05-08-2010, 20:26
سلام دوستان عزیز من خیلی علاقه مندم که روبیک چشم بسته حل کنم تو سایت های خارجی گشتم ولی چیزی بدرد بخوری پیدا نکرم اگر بتونین راهنماییم کنین ممنون میشم

mr6768
06-08-2010, 02:07
سلام دوستان عزیز من خیلی علاقه مندم که روبیک چشم بسته حل کنم تو سایت های خارجی گشتم ولی چیزی بدرد بخوری پیدا نکرم اگر بتونین راهنماییم کنین ممنون میشم

نگران نباش آموزش اونم میزارم ولی حتما باید ویدئو باشه چون با متن نمیشه کامل توضیح داد .
ساده ترین روش برای حل روبیک به صورت چشم بسته روش Pochmann (پاخمن) هست که آموزشش تو این سایت هست :

mr6768
07-08-2010, 18:39
به زودی منتظر یه سوپرایز جدید باشید ....
ورود Square 1 به ایران برای اولین بار :
(میخواید p.m بدید ، تعداد محدوده)

edris.noei
07-08-2010, 20:04
نمی دونم.
منم موندم که همه میتونن حلش کنن و فقط من نمی تونم.توی این روش وجه زرد باید سطح U باشه دیگه,درسته؟سطوح دیگه هیچ شرط خاصی براشون نیست؟

mr6768
07-08-2010, 20:58
نمی دونم.
منم موندم که همه میتونن حلش کنن و فقط من نمی تونم.توی این روش وجه زرد باید سطح U باشه دیگه,درسته؟سطوح دیگه هیچ شرط خاصی براشون نیست؟

اول وقتی مخوایم صلیب بزنیم سفید رو بالا میگیریم بعد حالا روبیک رو برمی گیردونیم و میریم سراغ گوشه ها و بله لایه زرد بالا هست.
سطوح دیگه هم هیچ شرطی ندارن .

rairhahs
08-08-2010, 13:33
salam doostan
sharmande engilisi type mikonam
alan iran nistam
Rubik gereftam Marke RUBİKs
vali yekam sefte
kheyli ravun nis
chikaresh mitoonam bokonam
rahat ham baz nemishe
plzzz help

shahshahani
08-08-2010, 16:50
salam doostan
sharmande engilisi type mikonam
alan iran nistam
Rubik gereftam Marke RUBİKs
vali yekam sefte
kheyli ravun nis
chikaresh mitoonam bokonam
rahat ham baz nemishe
plzzz help

اسپری سیلیکن بهش بزن
باز کردنش که کاری نداره
45 درجه یکی از سطح ها رو بچرخون و با یه اهرم مکعب لبه ای رو در بیار

موفق باشی.

mr6768
09-08-2010, 23:10
اسپری سیلیکن بهش بزن
باز کردنش که کاری نداره
45 درجه یکی از سطح ها رو بچرخون و با یه اهرم مکعب لبه ای رو در بیار

موفق باشی.
لینک آموزش روغن کاری در صفحه اول هست.
درضمن دوستان اینو بگم بد نیست . روبیک های مارک Rubik's اصلا کیفیت مطلوبی ندارن و خارجی بودنشون دلیل کیفیتشون نیست . بهترین روبیک ها ، روبیک های DIY هستن

sooshy
09-08-2010, 23:19
این روبیکی که برا ما ( من و پسر عموم) فرستادین DIY هستن؟

mr6768
10-08-2010, 23:04
این روبیکی که برا ما ( من و پسر عموم) فرستادین DIY هستن؟
بله این ها DIY مدل Type F II هست.

sooshy
11-08-2010, 15:36
از اینا بهترم وجود داره ؟

mr6768
11-08-2010, 20:30
از اینا بهترم وجود داره ؟
نه دیگه بهتر از DIY نیست .
اما همین DIY ها مدل بندی داره . بهترین روبیک های دنیا فعلا روبیک های Type A V و Type F II و Hayan memory هستن.
که A V و HM خیلی شبیه به هم هستن ، در واقع یکی هستن .
من F II رو آوردم و در چند روز آینده ایشالا A V هم میارم

rezajj
12-08-2010, 07:35
سلام دوستان تو سایت زیر مطالبی دیدم در خصوص مقایسه روبیک ها از نظر سرعت و کیفیت و ...

IceLord
14-08-2010, 06:00
ثبت نام مسابقات روبیک شهریور ماه مشهد

همزمان با شروع ماه مبارک رمضان ثبت نام اولیه برای مسابقات شهریور ماه در مشهد آغاز شد با توجه به ظزفیت محدود شرکت کنندگان بدیهی است اولویت با کسانی است که در ثبت نام اولیه نام نویسی کرده اند.نحوه ثبت نام به شرح زیر میباشد:
نام ونام خانوادگی- شماره همراه- میانگین رکورد و سوابق شرکت در دیگر مسابقات را به آدرس زیر میل کنید.

anjomanrubik@yahoo.com

farhad-13
15-08-2010, 10:30
سلام
این روبیکای DIY که گفتین کیفیتش خوبه؟
بعد از کجا باید تهیه کنم و قیمتش حدودا چقدره؟

mr6768
15-08-2010, 14:53
روبیک های DIY بهترین روبیک های بازار جهانی هستن .
فعلا تنها گروه وارد کننده گروه هوش ایرانی هست . (که من هم عضوشم)
البته فعلا تموم کردیم .
برای اطلاعات بیشتر این لینک رو ببین .

kivigelase
16-08-2010, 12:32
این وبلاگ منه در رابطه با روبیک:
[url][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][url]
سری بهش بزنید.

shahshahani
16-08-2010, 23:16
[url][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][url]
سری بهش بزنید.

سلام
یه سر بهش زدم و در کمال تعجب دیدم که آموزشی که من تو یه فروم دیگه نوشته بودم خیلی راحت توسط شما دزدیده شده بود.

شما که خیلی به ذکر منبع اهمیت میدید چرا خودتون منبع آموزشی رو که از اونجا کپی پیست کردید رو ذکر نکردین؟

mr6768
17-08-2010, 01:14
سری بهش بزنید.
پس آموزش 3*3 من هم گذاشتید !
جالبه . موفق باشید !:13:

BLACK7
17-08-2010, 14:02
سلام

مرا به علت غیبت طولانی ام ببخشید:11:
راستش من از دنیا یک سال عقبم:27:
خب من از جواب ندادن سوالات دوسنان واقعا شرمنده ام !!!:41:
خب حالا دلیل این جر و بحث ها چیست؟

shahshahani
17-08-2010, 14:12
سلام چطوری؟

نبودی....

کدوم جر و بحث ها رو میگی؟

موفق باشی.

kOoRi
17-08-2010, 17:29
اَ اَ ! اینجا چقدر عوض شده : ))
جابر جان شما چقدر بزرگ شدی این چند وقت من نبودم : دی
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
به علت مسایل درسی و اینجور چیزا به کل روبیک رو چند وقتی گذاشته بودم کنار ... فکر کنم انقدر طول کشید جابر جان همه روبیکا رو فروخت دیگه : دی
دفعه بعدی که قراره بارگیری کنی کی می باشد ؟

lllpixielll
18-08-2010, 20:57
سلام به همه ی دوستان
من واقعا دوست دارم یه روبیک اصل داشته باشم...میشه بمن بگید چجور و از کجا میتونم تهیه کنم!؟
در ضمن، شیرازی هستم!:20:

shahshahani
19-08-2010, 11:56
سلام به همه ی دوستان
من واقعا دوست دارم یه روبیک اصل داشته باشم...میشه بمن بگید چجور و از کجا میتونم تهیه کنم!؟
در ضمن، شیرازی هستم!:20:

در چه حد اصل میخوای؟ :دی

یعنی منظورم اینه که اگه نرم و روون باشه و گیر نکنه کارت رو راه میندازه یا واقعا اصل اصلش رو میخوای؟
خب طبیعتا قیمت ها با هم متفاوته...

یه نرم و روونش رو میتونی با حد اکثر 5 تومن گیر بیاری. اما روبیک اصل حرفه ای قیمتش میره طرفای 15 الی 20 تومن! تازه اگه طرف خیلی با انصاف و مسلمون باشه... وگر نه مثل بعضی ها 90 هزار تومن میکنه تو پاچت!

در هر صورت بعد از اینکه خوب فکراتو کردی یه PM به این دو نفر بزن (از بچه های همین تاپیکن) :

جابر = Mr6768
رامین = Dr.Mc

موفق باشی.

Dr.mc
19-08-2010, 14:36
اَ اَ ! اینجا چقدر عوض شده : ))
جابر جان شما چقدر بزرگ شدی این چند وقت من نبودم : دی
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
به علت مسایل درسی و اینجور چیزا به کل روبیک رو چند وقتی گذاشته بودم کنار ... فکر کنم انقدر طول کشید جابر جان همه روبیکا رو فروخت دیگه : دی
دفعه بعدی که قراره بارگیری کنی کی می باشد ؟

به سلام كورش خان
خوش اومدي
خدائيش دلت مياد روبيك و كنار بذاري :41: !!

شما روبيك هاي ديگه كار نمي كني ؟

4x4 - 5x5 - void - mega - mirror ؟؟؟ :31:

mr6768
19-08-2010, 15:50
سلام
این روبیک void دیگه چجور روبیکیه؟
به قول ایرانی ها روبیک میان تهی ؟!
عین همون روبیک خودمونه فقط مرکز نداره .
البته ما که قسمت نشد دستمون بگیریم.

Hessam_7800gtx
19-08-2010, 15:52
ها تو میتینگ اقا مجید از اینا داشت فرق زیادی با روبیک عادی نداره فقط آخرش ممکنه یه حالت اصافه پیش بیاد

shahshahani
19-08-2010, 20:21
منم از رامین جان گرفته بودم
آره روش حلش 99 درصد همون 3*3 هست فقط آخرش یه حالت ممکنه پیش بیاد.

چه حافظه ای داری حسام... :دی

Dr.mc
20-08-2010, 17:06
روبيك viod cube رو بعضي از سايت هاي با انصاف (!) دارن به قيمت 9500 تومن مي فروشن !!
:33:

قيمت اين روبيك با همين مارك QJ به صورت تك فروشي 6900 تومنه !
از شنبه مي تونيد همين روبيك و توي سايت خودمون بخريد

lionheart4417
20-08-2010, 21:05
سلام میتونم بپرسم این روبیکی که میگین قیمتش چند و چطور باید بگیرم.
ممنون

a_heidari
20-08-2010, 22:35
سلام
اقا این حالت خاص که میگین یعنی چی
من همین روبیک معمولی خودمو وسطاشو در اوردم بعد با این تفاوت که باید جای رنگ ها رو حفظ باشی را حت حل کردم
چندین بار !!!!!!!!!!

shahshahani
20-08-2010, 23:24
ممکنه بخوری به این حالت :

البته مکعبت وسط نداره دیگه مثل این.

اگه تا حالا به این حالت برخورد نکردی شانست گفته. ولی ممکنه پیش بیاد این حالت.

samira1985
20-08-2010, 23:58
ممنون. فعلاً دانلودش کردم برم ببینم می تونم درستش کنم

lionheart4417
23-08-2010, 01:57
اقا تو رو خدا جواب منو بده یکی. چه جوری باید روبیکی DIY رو تهیه کنم. قیمت اخرش با پست و ... چقدر میشه

shahshahani
23-08-2010, 09:54
سلام
من روبیکم سفت شده و از اسپری ناهید هم بهش زدم ولی همچنان سفته
چکار کنم؟؟؟؟

پس مشکلت سخت افزاریه :دی
شاید فنراش از جا در رفته یا ....

چجوری اسپری بهش زدی؟ منظورم اینه که بازش کردی و به محورش هم اسپری زدی؟
موفق باشی.

a_heidari
23-08-2010, 10:36
نه من یک ردیف سه تایی از یک گوشه رو باز میکنم بعد اسپری میزنم
یک با روش سشووار زدم یکم روون شد ولی بعد چند دقیقه مثل اولش شد

shahshahani
23-08-2010, 13:29
نه من یک ردیف سه تایی از یک گوشه رو باز میکنم بعد اسپری میزنم
یک با روش سشووار زدم یکم روون شد ولی بعد چند دقیقه مثل اولش شد

خب وقتی یه ردیف 3 تایی رو در میاری بعدش اونو بچرخون و به بقیه جاهای محور وسط هم سیلیکن بزن.
سشوار واسه چی زدی؟

a_heidari
23-08-2010, 14:11
خواستم یکم گرم بشه چون اسپری زود سفت میشد

shahshahani
23-08-2010, 20:08
اقا تو رو خدا جواب منو بده یکی. چه جوری باید روبیکی DIY رو تهیه کنم. قیمت اخرش با پست و ... چقدر میشه

شما به کاربر MR6768 پیغام خصوصی بزن
جوابت رو میده.
موفق باشی.

Dr.mc
24-08-2010, 16:58

بچه ها
يه خبر خوش براي تمام روبيك باز هاي پي سي ورلد
ديگه لازم نيست روبيك هاي بي كيبفيت بخريد !!
توي اين تاپيك هرزگاهي چند نفر از سايت روبيكر يا ايران پازل اينجا قوانين و زير پا مي ذاشتن و پست هاي تبليغاتي از اون سايت ها مي دادن بلكه آمارشون بره بالا !
ديگه لازم نيست به سايت ايران پازل بريد و براي خريد يه روبيك 5در5 معمولي و نه چندان خوب 25 هزار تومن هزينه كنيد !!
ديگه لازم نيست از سايت روبيكر كالا هاي بي كيفيت با قيمت زياد بخريد

مطالبي كه از انجمن پي سي ورلد توي انجمن هاي خودشون مي ذارن و به اسم خودشون تموم مي كنن
كسائي كه روبيك رو از همين تاپيك ياد گرفتن و براي ما شاخ شدند !
اين مطلب و نبايد فراموش كنيم كه
اين تاپيك در انجمن پي سي ورلد اولين سايتي ايراني بود كه آموزش روبيك 3در3 رو به صورت رايگان مطرح كرد

ما با كمك بچه هاي ديگه همين تاپيك (جابر و مجيد و امير و ...) تصميم گرفتيم چند مدل از بهترين روبيك هاي حال حاظر دنيا را وارد ايران كنيم!
تا ديگه اونا حرفي براي گفتن نداشته باشن.
توضيحات بيشتر باشه به عهده ي بچه هاي ديگه !

mr6768
24-08-2010, 21:11
سلام
من روبیکم سفت شده و از اسپری ناهید هم بهش زدم ولی همچنان سفته
چکار کنم؟؟؟؟
شما باید از یه سیلیکون چرب استفاده کنی ، احتمالا ناهید شما از مدل خشک هست (ناهید قرمز خشکه و ناهید آبی چربه) . من خودم یه بار از سیلیکون فام استفاده کردم چیز جالبی بود .

سلام . شرمنده من یه مدت نبودم . من فعلا DIY تموم کردم . به زودی ما قراره تو سایت هوش ایرانی کلی روبیک DIY بیاریم . میتونی تا کمتر از 1 ماه دیگه از اونجا تهیه کنی .

saman_ae_2
24-08-2010, 21:54
سلام!:31:
بحثتونو تازه دیدم 146 تا پیج بود:19: ..... نشد همشو بخونم!فقط خواستم از دوستانی که در جریان بحث ها هستن بپرسم روش های حل سرعتی مثل f2l pll و ... .واسه روبیک 5×5×5 وجود داره اصلاً؟ چون تو یه سایتی رکوردهای رسمی رو زده بودن تو دینا رکورد نفر اول 1 دقیقه و خورده ای بود!!:18:
خودم آموزش حلشو چند وقت پیش از یه سایت انگلیسی زیان گرفتم به هر بدختی بود حلش کردم اما خب خیلی طول میکشه! 14 تا 16 دقیقه!!:41:
فعلا دارم رو الگوریتما واسه 3×3×3 تمرین میکنم متد f2l

a_heidari
25-08-2010, 00:11
شما باید از یه سیلیکون چرب استفاده کنی ، احتمالا ناهید شما از مدل خشک هست (ناهید قرمز خشکه و ناهید آبی چربه) . من خودم یه بار از سیلیکون فام استفاده کردم چیز جالبی بود .

خوب درد منم همینه که دارم از اسپری چربش استفاده میکنم و روون نشده :19:
یکی از عزیزان به من گفت که این اسپری برای روبیک مدل diansheng tm مناسب نیست و باعث روون تر شدنش نمیشه و بلکه سفت تر هم میشه:41:

shahshahani
25-08-2010, 06:54
سلام!:31:
بحثتونو تازه دیدم 146 تا پیج بود:19: ..... نشد همشو بخونم!فقط خواستم از دوستانی که در جریان بحث ها هستن بپرسم روش های حل سرعتی مثل f2l pll و ... .واسه روبیک 5×5×5 وجود داره اصلاً؟ چون تو یه سایتی رکوردهای رسمی رو زده بودن تو دینا رکورد نفر اول 1 دقیقه و خورده ای بود!!:18:
خودم آموزش حلشو چند وقت پیش از یه سایت انگلیسی زیان گرفتم به هر بدختی بود حلش کردم اما خب خیلی طول میکشه! 14 تا 16 دقیقه!!:41:
فعلا دارم رو الگوریتما واسه 3×3×3 تمرین میکنم متد f2l

سلام سامان

روش های F2l و ... برای مکعب 3*3 هستند. روش حل مکعب های بزرگ تر به این صورته که ابتدا باید اونها رو شبیه 3*3 کنی. بعد از روش های 3*3 بقیش رو حل کنی. تو این مرحله میتونی از روش های F2l و ... هم استفاده کنی.

ولی برای مراحل قبلش چیزی به نام F2L و ... وجود نداره. یه سری روش های تجربی هست که باعث میشه سریع تر مکعبت تبدیل به 3*3 بشه.

شما فعلا همون 3*3 رو خوب کار کن.

موفق باشی.:10:

Dr.mc
25-08-2010, 16:39
بچه ها كسي روبيك ائينه اي 4در4 كار نكرده ؟؟ (‌با قطعات هم اندازه )‌‌؟

اينم از برخي محصولات جديد كه ديروز رسيد

kOoRi
25-08-2010, 18:43
رامین جان من بخاطر درس کلا کم میام اینترنت و کامپیوتر و این حرفا، 3-4 هفته هم بود اینترنتم شدیدا داغون شده بود، الان بهتر شده.
در مورد انواع دیگه روبیک، والا هی به خودم میگم وقت آزاد گیرم اومد بشینم یاد بگیرم، آموزش هاش رو هم تو کامپیوتر دارم، ولی نمی دونم چرا این وقت آزاده گیرم نمیاد : ))
الان انقدر به دور از روبیک بودم رکوردم هم خراب شده، میانگین رفته حدود 40 : دی
راستی تبریک میگم فروشگاه و سایتتون هم خیلی خوب پیشرفت کرده.

saman_ae_2
26-08-2010, 00:21
خوب درد منم همینه که دارم از اسپری چربش استفاده میکنم و روون نشده :19:
یکی از عزیزان به من گفت که این اسپری برای روبیک مدل diansheng tm مناسب نیست و باعث روون تر شدنش نمیشه و بلکه سفت تر هم میشه:41:
----------
میتونی یه کاری کنی واسه رونتر شدن
مربع های وسط مکعبت خار کوچیک دارن که چفت میشه اگه مکعب روبیکو تا حالا باز کرده باشی میدونی که مرکزا با 6 تا پیچ بهم وصل میشن اون پیچ هارو اگه نیم دور یا یک دور شلش کنی مکعبت روونتر میشه فقط مواظب باش اگه زیاد شلش کنی ممکنه موقع چرخوندن مکعبا بهم گیر کنن و از جاشون در بیان :31:

rezajj
26-08-2010, 09:05
با سلام دوستان من الان حدود 32 الگوریتم از f2l یاد گرفتم و برای اینکه الگوریتم بخاطر بیارم برای هر کدومشون یک رمز عددی اختصاص دادم .مشکلم اینه که وقتی میخام رکورد بزنم برای هر الگوریتم f2l سه ثانیه باید فکر کنم تا بخاطر بیارمش همین امر باعث میشه زمان زیادی از دست بدم .الان با روش مبتدی رکوردم زیر یک دقیقه میشه ولی با f2l بیشتر میشه لطفا راهنماییم کنید شما به چه صورت عمل میکنید که زود الگوریتم بخاطر میارید

mr6768
26-08-2010, 09:44
با سلام دوستان من الان حدود 32 الگوریتم از f2l یاد گرفتم و برای اینکه الگوریتم بخاطر بیارم برای هر کدومشون یک رمز عددی اختصاص دادم .مشکلم اینه که وقتی میخام رکورد بزنم برای هر الگوریتم f2l سه ثانیه باید فکر کنم تا بخاطر بیارمش همین امر باعث میشه زمان زیادی از دست بدم .الان با روش مبتدی رکوردم زیر یک دقیقه میشه ولی با f2l بیشتر میشه لطفا راهنماییم کنید شما به چه صورت عمل میکنید که زود الگوریتم بخاطر میارید
رضای عزیز شما هیچ نیازی نبود الگوریتم ها رو حفظ کنی !!!
در واقع هیچکس الگوریتم های f2l رو حفظ نمی کنه . معمولا همه به صورت ابتکاری یاد میگیرن .
اول فقط شما حل چند حالت ساده رو یاد می گیری و هر حالتی که واست پیش اومد رو به اون حالت هایی که بلدی تبدیل می کنی و حل می کنی .
به مرور زمان خود به خود یه سری الگوریتم ها رو خودت کشف می کنی . جدی میگم .
من خودم همینطوری یاد گرفتم . خوبی این کار اینه حداقل وقت صرف فکر کردن نمیشد .
حالا پیشنهاد من به شما اینه که فقط تمرین کن رو F2L . و سعی کن انقدر بزنی تا یاد آوری فرمول ها واست عادی بشه .
پس فراموش نکن ، فقط تمرین

tajrobenik
28-08-2010, 00:45
====================
چه پیشرفتی کرده این تایپیک ...........

====================
یکی از پر بازدید ترین تایپیک های فروم شده.

: یادش بخیر اولا .... 24 پست از آن من است.

اما الان این تایپیک دارای 1472 پست هست!

امید به پیشرفت روز افزون.

قربان شما : رونیک

daryosh999
28-08-2010, 20:36
من جدیدا یه سر به این سایت هوش ایرانی زدم .سایت و فروم جالبیه .امیدوارم به زودی پیشرفت کنه و حال این .... ها رو بگیره .قیمت این محصولاتی که زده خیلی خوبه منتظرم diy رو به محصولاتش اضافه کنه تا یدونه بگیرم

Dr.mc
05-09-2010, 16:35
سایت هوش ایرانی به کمک بچه های عزیز همین تاپیک راه اندازی شده
خرید پستی و پرداخت در منزل هم راه افتاده بود
ولی به خاطر مشکلاتی که بوجود اومد (مثل تاخیر در تحویل کالا به مشتری در اداره ی پست - هزینه ی پستی اضافه تر - محدودیت پستی و ...) فعلا خرید و پرداخت هزینه در محل لغو شد و فقط شیوه ی پرداخت نقدی وجود داره
امید وارم باز هم با کمک تمام بچه های P30world آموزش های پیشترفته تر و بهتری را برای حل انواع اقسام مکعب روبیک و به سایت اضافه کنیم.
فعلا مهمترین برنامه هوش ایرانی
معرفی پی دی اف های آموزشی مختلف و نایاب و همچنین ارائه روبیک های با کیفیت عالی و حرفه ای به تمام مردم ایرانه
که به زودی به آرشیو اضافه میشه
من باز هم از همین جا از تمام بچه ها تشکر می کنم :11:

peyman_nn
05-09-2010, 17:47
سلام
من تازگی یک روبیک 4*4*4 گرفتم
خواهشا اموزشش رو بهم بگید وگرنه قاطی میکنم
فایلی پی دی افی اموزشی چیزی هست ؟
ممنون میشم برادران

shahshahani
05-09-2010, 18:27
سلام
من تازگی یک روبیک 4*4*4 گرفتم
خواهشا اموزشش رو بهم بگید وگرنه قاطی میکنم
فایلی پی دی افی اموزشی چیزی هست ؟
ممنون میشم برادران

سلام

شما یه سر به فروم هوش ایرانی بزن اونجا آموزش خوبی گزاشته شده:

موفق باشی

daryosh999
06-09-2010, 11:13
دیگه دیدم هرچی در مورد روبیک بود این بچه ها گفتن . اینم سهم من از اموزش روبیک:
اموزش یه :18:شعبده بازی :18: با روبیک:

منبعشم بگم که دزدی نشه:

pmforlife
06-09-2010, 15:09
یه ؟ در مورد روش فردریک دارم...
در مرحله آخر مثلا قسمت U چیزی که در اون پی دی اف نشون داده میاد 3 تا از لبه ها رو ساعتگرد میچرخونه تا روبیک درست بشه... من به موردی رسیدم که یه جورایی آینه این حالته... یعنی باید اون 3 تا لبه ام در جهت "پادساعتگرد" بچرخن تا روبیکم درست بشه...
چیزی که فهمیدم اینه که اینجور مواقع باید "2بار" فرمول مربوط بهش رو برم تا روبیک کامل بشه...
راهش همینه که دوبار فرمول بزنم یا خودم باید هر جمله فرمول رو آینه کنم؟؟؟

rezajj
06-09-2010, 17:30
سلام به دوستان گلم

من در سایت جسیکا دیدم که برای کراس در زمان دو ثانیه و معمولا با 7 حرکت این کار رو انجام میده میخاستم بدونم متوسط حرکات و زمانی که شما این مرحله رو تموم میکنید چقدر من با حدودا 15 حرکت و 10 ثانیه انجام میشه

shahshahani
06-09-2010, 19:40
در مرحله آخر مثلا قسمت U چیزی که در اون پی دی اف نشون داده میاد 3 تا از لبه ها رو ساعتگرد میچرخونه تا روبیک درست بشه... من به موردی رسیدم که یه جورایی آینه این حالته... یعنی باید اون 3 تا لبه ام در جهت "پادساعتگرد" بچرخن تا روبیکم درست بشه...
چیزی که فهمیدم اینه که اینجور مواقع باید "2بار" فرمول مربوط بهش رو برم تا روبیک کامل بشه...

باید عین همون فرمول رو با دست چپ بزنی

shahshahani
06-09-2010, 19:45
سلام به دوستان گلم

من در سایت جسیکا دیدم که برای کراس در زمان دو ثانیه و معمولا با 7 حرکت این کار رو انجام میده میخاستم بدونم متوسط حرکات و زمانی که شما این مرحله رو تموم میکنید چقدر من با حدودا 15 حرکت و 10 ثانیه انجام میشه

یه فیلم جابر جان زحمت کشیده گزاشته خیلی مفید و خوبه. در مورد کراس. حتما ببین :

موفق باشی.

mr6768
07-09-2010, 02:18
سلام به دوستان گلم

کراس خوب تو کمتر از 4 ثانیه هست . من خودم معمولا 2 ثانیه میزنم میانگین .
فیلم کراس من هم ببین به کارت میاد

daryosh999
07-09-2010, 14:50

روبیکو دقیقا شبیه همون حالت قبلی تو دستت بگیر و این الگوریتمو بزن:

R2 Ui R2 Ui R2 U2 R2

mr6768
07-09-2010, 18:14
روبیکو دقیقا شبیه همون حالت قبلی تو دستت بگیر و این الگوریتمو بزن:

R2 Ui R2 Ui R2 U2 R2

داریوش جان مطمئنی این الگوریتمی که دادی کار می کنه ؟!

برای اجرای الگوریتم چرخش ساعتگرد سه لبه ، قسمت حل شده رو تو لایه Front بگیرید و این الگوریتم رو اجرا کنید :

L2 U L U Li Ui Li Ui Li U Li

daryosh999
07-09-2010, 19:31
داریوش جان مطمئنی این الگوریتمی که دادی کار می کنه ؟!

برای اجرای الگوریتم چرخش ساعتگرد سه لبه ، قسمت حل شده رو تو لایه Front بگیرید و این الگوریتم رو اجرا کنید :

L2 U L U Li Ui Li Ui Li U Li

ببخشید. روبیکو طوری تو دست بگیرین که اون لبه ای که درسته بیفته پشت.بعد این الگوریتمو بزنین:
R2 Ui Ri Ui R U R U R Ui R

shahshahani
08-09-2010, 11:50
ببخشید. روبیکو طوری تو دست بگیرین که اون لبه ای که درسته بیفته پشت.بعد این الگوریتمو بزنین:
R2 Ui Ri Ui R U R U R Ui R

بازم فرمولت درست نیست. اگه بخوای لبه درست پشت بیفته و بقیه ساعتگرد بچرخن باید این فرمولو بزنی :

R2 U R U Ri Ui Ri Ui Ri U Ri

daryosh999
08-09-2010, 12:36
بازم فرمولت درست نیست. اگه بخوای لبه درست پشت بیفته و بقیه ساعتگرد بچرخن باید این فرمولو بزنی :

R2 U R U Ri Ui Ri Ui Ri U Ri
شما درست می گین . بازم از همه معذرت می خوام
الگوریتمی که گذاشتم ماله حالتیه که لبه ی درست بیفته جلو (F) و بقیه پادساعتگرد بچرخن.

_unforgiven_
08-09-2010, 21:22
جابر جان سلام ببخشید یه مدت نبودم
جابر جان دلیل غیبتمو واست ایمیل گذاشتم
از بابت ایمیلتم ممنون
من منتظر خبرت هستم

a_heidari
11-09-2010, 08:14
:41:سلام دوستان من در مسابقه ای که از طرف گروه روبیکر در مشهد بر گزار شد شرکت کردم
باید بگم که من از این مسابقه فقط جهت کسب تجربه سود بردم چون شرایط مسابقه اصلا خوب نبود
این رو هم بگم که من با اختلاف 1 ثانیه مقام دومی رو از دست دادم و چهارم شدم
رکورد نفر اول : 26
رکورد نفر دوم : 33.16
رکورد نفر سوم :33.46
رکورد من :34.10

---------- Post added at 09:14 AM ---------- Previous post was at 09:09 AM ----------

راستی این رو هم بگم که بخاطر استفاده روبیک های نا مرغوب بی کیفیت مقام نفر اول مسابقه 4*4*4 رو هم از دست دادم
چون در حین حل کردن روبیک از هم پاشید و بنده از دور مسابقه حذف شدم
این رو هم بگم که این اتفاق فقط برای من نیفتاد از 7 شرکت کننده این مسابقه 4 نفر بخاطر این واقعه حذف شدند

mr6768
11-09-2010, 22:06
مبالقه میکنی یکم شنانس ؟
احتمال اینکه به هیچ کدوم از ارور ها نخوری چقدره ؟
احتمال اینکه تو 4*4 به اروری نخوری (منظور من Pairity های لایه آخر هست) 1/4 هست .

---------- Post added at 11:06 PM ---------- Previous post was at 11:05 PM ----------

راستی جایزه ها چی بود ؟
ورودی چه قدر بود ؟
فیلم یا عکسی دارید بزارید

sooshy
11-09-2010, 22:50
من که تو 3*3 دوم شدم یک ربع سکه دادن و برا 4*4 هم یکی کارت هدیه که نمیدونم توش چقده . شاید 20 تومن !

فعلا بودجم پر شده ! درسته من واقعا شانس اوردم ! چون هیچ اروری رو حفظ نبودم ! چند ماه پیشکه 4*4 یاد گرفتم حال نداشتم ارور حفظ کنم بعدم که روبیکم پاشید و تو مسابقه بعد از چند ماه دوباره روبیک 4*/4 دستم کرفتم !

خر شانسی بود دیگه !!!!!!:31:

reza7download
12-09-2010, 09:05
سلام بر همه ی استادان عزیز من میخوام فرمول جسیکا رو یاد بگیرم ولی هرچقدر آموزشش رو میخونم نمیفهمم لطفا اگر از اساتید کسی میتونه کمکم کنه .
ممنون

a_heidari
12-09-2010, 21:54
ورودی چه قدر بود ؟
فیلم یا عکسی دارید بزارید

ورودیش 5 تومن بود
این فیلم رکورد سوم خودمه:2:
البته دیدن ندارهبا فرمت mp4

aminkhoob
13-09-2010, 05:59
مسابقش خیلی نامردی بود.
من بارکورد 46 ثانیه هیچ مقامی بدست نیووردم،ولی یکی با رکورد بالای یکدقیقه رو میذارن تو گروه مبتدی و اول میشه وجایزه می گیره!:27:

aminkhoob
13-09-2010, 07:31
امیدوارم مسابقه ی بعدی اینطور نباشه.

yaghoty
13-09-2010, 14:21
سلام
ممنون ميشم محل دانلود مرحله اول رو برام بفرستين

armindl
16-09-2010, 00:51
سلام .این تاپیک آخرشه.اما من هیچی از روبینگ نمیدونم.اگه بیشتر کمکم کنید ممنون میشم.دوست دارم روش4*4*4 رو یاد بگیرم اگه کمکم کنید ممنون میشم.

a_heidari
16-09-2010, 08:47
سلام .این تاپیک آخرشه.اما من هیچی از روبینگ نمیدونم.اگه بیشتر کمکم کنید ممنون میشم.دوست دارم روش4*4*4 رو یاد بگیرم اگه کمکم کنید ممنون میشم.
قبل از اینکه بخوای 4*4*4 یاد بگیری باید 3*3*3 رو کامل یاد بگیری
جسیکا رو هم که یاد بگیری دیگه حرف نداره

mr6768
16-09-2010, 13:49
سلام بر همه ی استادان عزیز من میخوام فرمول جسیکا رو یاد بگیرم ولی هرچقدر آموزشش رو میخونم نمیفهمم لطفا اگر از اساتید کسی میتونه کمکم کنه .
ممنون
این آموزش من برای فردریچ هست . میتونی از این استفاده کنی .
برو به لینک زیر :

ببخشید منظور شما از روبینگ همون روبیک بود ؟!؟!
آموزش 4*4 هم اینجاست :

rezajj
17-09-2010, 08:46
سلام بر عشق روبیک ها دوستان میخاستم بدونم توی اون زمان اولیه که قبل از شروع زمان گیری برای حل روبیک و روبیک نگاه میکنید بغیر از مرحله کراس حرکات بعدی پیش بینی میکنید یا فقط همون کراس ؟ و این تایمینگ چند ثانیه هست ؟

shahshahani
17-09-2010, 11:24
سلام بر عشق روبیک ها دوستان میخاستم بدونم توی اون زمان اولیه که قبل از شروع زمان گیری برای حل روبیک و روبیک نگاه میکنید بغیر از مرحله کراس حرکات بعدی پیش بینی میکنید یا فقط همون کراس ؟ و این تایمینگ چند ثانیه هست ؟

تایمش 15 ثانیه است.
ما که فقط همون کراس رو نگاه میکنیم. نمیدونم حرفه ای ها شاید بقیه مراحل رو هم دستشون بیاد. ولی اگه کراست رو تو لایه ی زیر بزنی مرحله F2L راحت تره. چون جلوی چشمته. اما اگه تو لایه ی بالا بزنی و بعد مکعبو برگردونی اولش برای پیدا کردن اولین جفت زمان از دست میدی.

موفق باشی.

aminkhoob
18-09-2010, 06:24
آقا من تو سایت هوش ایرانی عضوم ولی وقتی وارد میشم این پیام ظاهر میشه:
This Account Has Been Suspended

mr6768
18-09-2010, 15:09
من چند تا آموزش F2L,OLL,PLL دارم اما نمیدونم از کدوم یاد بگیرم. لطفا بک آموزش بار من که تازه می خوام F2L رو یاد بگیرم معرفی کنید.متشکرم
مشکل سایت هوش ایرانی حل شده .
شما برو تو سایت و برو تو قسمت آموزش 3*3 ، من یه آموزشی در مورد روش فردریچ گذاشتم . تو اون توضیح دادم .

mohammadsdtmnd
19-09-2010, 14:57
مگا مینکس پسش چنده؟

mr6768
19-09-2010, 18:28
مگا مینکس پسش چنده؟
پایین لینک دانلود آموزش مگامینکس تو صفحه اول نوشته .
به هر حال پسش اینه :
p30world

comando123
20-09-2010, 18:03
روش پتروس سریعتره یا فردریک؟

shahshahani
20-09-2010, 20:08
قطعا روش فردریک
چون همه ی کسایی که رکورد دار هستند از این روش استفاده میکنن.

alidata2010
20-09-2010, 20:15
کسی هنوز نتونست رکورد اون بچه رو بزنه؟ یعنی باید خودم اقدام کنم؟:31:

Hessam_7800gtx
20-09-2010, 20:47
جابر زده ولی شما هم اقدام کن دیگه کامل بترکه :دی

a_heidari
20-09-2010, 22:26
کسی هنوز نتونست رکورد اون بچه رو بزنه؟ یعنی باید خودم اقدام کنم؟:31:
منظورت چکسیه ؟

alidata2010
20-09-2010, 22:31
منظورم اریکه

Hessam_7800gtx
20-09-2010, 23:29
من فک کردم اون ایران پازلیرو میگی :دی

mr6768
22-09-2010, 21:04
منظورم اریکه
رکورد اریک که زده شده اما نه رسمی . پیش بینی من اینه که Feliks Zemdegs میزنه .

santamove
22-09-2010, 21:21
رکورد من دو دقیقه و 52 ثانیه،البته با یک روش ریمیکسی ، در ضمن یک هفته است آغاز کردم!

aminkhoob
23-09-2010, 06:51
من با روش حل مبتدی رکوردم 42.5 ثانیه است، یعنی بدون استفاده از F2L OLL PLL خودش یه کاریه!

a_heidari
23-09-2010, 10:51
روش ریمیکسی دیگه چجوریه

lllpixielll
23-09-2010, 11:34
فکر کنم مخلوطه!:31: یعنی چند تا روش رو قاطی کردن!