PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سئوال در مورد گيگا s3l و ds3l

ravi
03-09-2009, 23:39
گفته ميشه كه ديگه اين دو نوع مادربرد گيگا ( s3l و ds3l ) ديگه توليد نميشه واقعيت داره؟

hamed.gh
04-09-2009, 02:12
سلام.من يه مادربورد گيگا ميخوام كه amd ساپورت باشه...اگر ddr3 ساپورت هم باشه بد نيست!
150 براي مادربورد و 140 براي cpu چي ميتونم بگيرم!در ضمن اگر گيگا هم نبود مشگلي نداره فقط ايسوز نباشه!!!
يكي از دوستانم ميگفت با 130 ميشه سي پي يو 9950 اي ام دي گرفت راست!با پولي كه من دارم چي ميشه گرفت؟؟؟
راستي اوركلاك يعني چي؟چجوري مادربوردو مثلا اوركلاك ميكنن؟؟؟

3jokes_x
04-09-2009, 17:13
سلام.من يه مادربورد گيگا ميخوام كه amd ساپورت باشه...اگر ddr3 ساپورت هم باشه بد نيست!
150 براي مادربورد و 140 براي cpu چي ميتونم بگيرم!در ضمن اگر گيگا هم نبود مشگلي نداره فقط ايسوز نباشه!!!
يكي از دوستانم ميگفت با 130 ميشه سي پي يو 9950 اي ام دي گرفت راست!با پولي كه من دارم چي ميشه گرفت؟؟؟

مادربورد من فقط ایسوس بلدم!
ASUS M4A78T-E AM3 AMD 790GX >>> 140

سی پی یو: یکی از این دو مدل بسته به پولت: (دومی بهتره)
AMD PhenomII X3 710
AMD PhenomII X3 720 BE

اورکلاک یعنی از یکی از قطعات کامپیوترت (مثلا سی پی یو) بیشتر از حد معمول کار بکشی. یعنی تنظیماتی رو توی بایوس اعمال می کنی تا سی پی یو با سرعتی بالاتر از سرعت نرمالش کار کنه. این کار باعث می شه از سرعت بالاتری بهره مند بشی ولی اشکالش هم اینه که این کار به سی پی یو فشار میاره و عمرش رو کم می کنه. ضمنا اگر اورکلاک سنگین بکنی چون سی پی یو خیلی داغ می شه باید فن سی پی یو رو هم عوض کنی و از فن قویتری استفاده کنی. برای آموزش اورکلاک هم تاپیک هایی توی همین فوروم وجود داره.
به نظر من اگر کار سنگین و حرفه ای با کامپیوتر انجام نمی دی ، سی پی یو های جدید 3 یا 4 هسته ای برای کارت کافیه و نیازی به اورکلاک نیست. ولی مثلا 3 سال دیگه زمانی که دیگه کامپیوترت کم کم شروع کرد توی اجرای برنامه های جدید اون زمان کم بیاره و کند بشه، اون موقع اورکلاکش کن. اون موقع دیگه اینقدر این کامپیوتر قدیمی شده که عمر قطعات هم اهمیت چندانی برات نخواهد داشت.

سی پی یو دومی که معرفی کردم توی اورکلاک خیلی قویتر از اولی عمل می کنه. و به همین دلیل خریدش توصیه می شه.

Ultra_Black
06-09-2009, 10:27
گفته ميشه كه ديگه اين دو نوع مادربرد گيگا ( s3l و ds3l ) ديگه توليد نميشه واقعيت داره؟

اطلاع ندارم تولید میشوند یا نه
ولی در بازار با گارانتی آواژنگ موجود هستند

tiyam 01
06-09-2009, 10:39

فکر کنم اگه تاپیک چداگانه ای باز میکردی بهتر بود......
من مادربرد رو گیگابایت ma785g رو پیشنهاد میدم و cpu رو هم phenom 2 x3 710

Lord_theOne
07-09-2009, 21:36
من توي بازار نيستم ولي اكثرا مدلهاي UD3R آمده

MOHAMMAD2010
07-09-2009, 21:50

احتمالا هنوز توی بازار هستن ( مخصوصا DS3L ) رو که مطمئنم هست
اگه هم تولید نشن دیگه دلیلش جایگزینی مدل های جدید تره