PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه‌ی ماه خدا

sinath
03-09-2009, 13:01
نظرتون راجع به این حرفایی که فرزاد جمشیدی سحر ها می زنه چیه؟
و همینطور التماس دعاها یعنی واقعا مردم میرن دم در صدا سیما فرزاد جمشیدی رو ببینن که واسشون دعا کنه؟

sinath
03-09-2009, 13:02
امام زاده صدا و سیما!

رمضان المبارک سال گذشته وقتي مجري برنامه سحر از شبکه اول سيما نام بيماران را مي برد و از مردم مي خواست که براي شفاي بيماران سوره حمد بخوانند و در شب هاي بعدي از تلفن هاي تشکر آنان و خبر بهبودي بيماران سخن مي گفت‘ برخي از دوستان رسانه اي بازبان انتقاد و گلايه مي گفتند مگر اين بنده خدا کتاب جمهوريت افلاطون را به تازگي خوانده است که گفته بود همه مردم در ميدان اصلي شهر جمع شوند و يکي يکي مشکلات خود را بازگو کنند و شهريار برايشان چاره انديشي و مشکل گشايي کند؟ بنده در پاسخ مي گفتم براي هر کسي که اندکي با دشواري هاي مواجهه با غول آنتن آشنا باشد‘ ابداع اين گونه روش ها دراجراي برنامه‘ به معني کليشه گريزي و پرهيز خلاقانه مجري از حرف هاي تکراري است. اين که بد نيست.

اما گويا خلاقيت اين مجري محترم امسال به تکرار افتاده و اين بار دچار افراط شده ‘ تا جايي که مجري برنامه بارها اين جملات راتکرار مي کند که: عزيزي جلوي در جام جم آمد و درخواست کرد که براي بيمارش دعا کنيم.

اين جمله يا حقيقت دارد و واقعا" افراد داراي بيمار در کنار کار شبانه روزي پرستاري يا سرکشي به بيمارشان ‘ سري هم به جام جم مي زنند آن هم درست در زماني که آقاي فرزاد جمشيدي در حال عبور از آن جاست و از او مي خواهند که از برنامه سحر اعلام دعا براي شفاي بيمارشان کند يا اين که حقيقت ندارد و مجري برنامه براي گرمي بازار چنين ادعايي کرده است؟
در صورت اول بايد دو نکته را اشاره کرد که هر دو مستقيم و غيرمستقيم به رسانه ملي مربوط مي شود:

1. اگر شيوه هاي رفتار ديني مانند دعا و نذر در جامعه ما چنان دستخوش تغيير شده که مردم به جاي مراجعه به مسجد و امامزاده ‘ به جام جم مراجعه مي کنند‘ دست اندرکاران فرهنگ سازي به ويژه در حوزه فرهنگ ديني از جمله صداوسيما که در اين زمينه به درستي مدعي است‘ بايد تجديدنظري اساسي داشته باشند.

2. اگر اين معضل وجود دارد و واقعا" برخي از مردم به نيت شفاي بيمارانشان به جام جم مي روند و از مجري برنامه تلويزيوني درخواست دعا دارند‘ صداوسيما و حتي شخص مجري محترم بايد روشي اصلاحي در اين زمينه پيش بگيرند نه آن که با طرح مکرر اين موضوع از آنتن پخش زنده‘ به اين شيوه ناصواب _ اگر نگوييم انحراف از دين _ دامن بزنند.
در صورتي که احتمال دوم صحيح باشد يعني اين مجري تلويزيوني مثل بسياري مجريان ديگر که داستانک هايي را جهت تاثيرگذاري بيشتر به مثابه خاطرات شخصي و اتفاقات واقعي بيان مي کنند‘ اين موضوع را مطرح کرده باشد‘ جاي تذکر جدي دارد که مجري يک برنامه ديني از تريبون سحرگاهان ماه مبارک رمضان ناخواسته به ترويج نوعي رفتارهاي منجر به خرافه گرايي و قدم نهادن در مسير کژراهه مشغول است.

h a m i d a
03-09-2009, 17:08
برنامه جالبه مخصوصا مجري با سوادو ادبي داره.در ضمن اون نويسنده اي كه از برنامه انتقاد كرده بود ؛خيلي بيجا و غير منصفانه اي بود

amin khan
03-09-2009, 17:14
از اون دسته برنامه هایی است که به جز این مجری هیچ مجری دیگه ای نمیتونه بگردونش
مثل مردان آهنین - مثل برنامه نود - مثل برنامه های فرزاد حسنی...

MichaelMoore
07-09-2009, 17:12
قبول دارم دوستان ولی یکم فکر نمیکنید بهتر باشه تنوع ایجاد بشه..مثلا یه مدت ساعد باقری بود و بعدش دوباره فرزاد جمشیدی برگشت بهتر دیده شد..بقول یکی از دوستانم برای بهتر دیدن گاهی اوقات باید رفت...
خیلی به این حرفای فرزاد جمشیدی عادت کردیم..و جنبه تکراری بودنش اصلا خوب نیست

nar nia
11-08-2010, 16:28
فرزاد جمشیدی میهمان سفره سحری ماه رمضان

چندی پیش در خبرهایی عنوان شده بود که مسئولان شبکه اول سیما برای برنامه‌های سحر ماه مبارک رمضان با فرد دیگری غیر از فرزاد جمشیدی گفت‌وگو کرده‌اند.
با این حال صدا و سیما تاکنون خبری را در این رابطه منتشر نکرده اما گفته‌های فرزاد جمشیدی حکایت از آن دارد که وی همانند سال‌های گذشته اجرای این برنامه را بر عهده خواهد داشت.

هفته گذشته تهران امروز با انتشار خبری نوشته بود: «مسئولان شبکه اول سیما برای برنامه‌های سحر ماه مبارک رمضان با وحید یامین‌پور مجری جنجالی برنامه "دیروز، امروز، فردا" مذاکراتی انجام داده‌اند. این در حالی است که شبکه اول سیما در دو سال گذشته برنامه سحرهای ماه مبارک را به "فرزاد جمشیدی" سپرده بود که با استقبال فوق العاده مردم و مسئولان همراه شده بود. شنیده‌ها حاکی است که ضرغامی، رئیس سازمان صداوسیما با انتخاب فرد دیگری به جای جمشیدی موافق نیست و همچنان موضوع برنامه‌های سحر با وجودی که کمتر از 14 روز به آغاز این ماه مانده، در هاله‌ای از ابهام است.»

در همین ارتباط و به رغم آنکه وحید یامین‌پورپس از بازگشت از سفر زیارتی خود از سوریه، مذاکره خود با مسئولین صدا و سیما را تکذیب کرده، این بار فرزاد جمشیدی از حضور قطعی خود در برنامه‌های سحر تلویزیون خبر می‌دهد.

لازم به ذکر است که یامین‌پور به تازگی در وبلاگ خود این‌گونه خبر مطرح شده را تکذیب کرده است: "ظاهرا در این چند روز که نبودم خیلی خبرها از نوع شایعات بی اساس راه افتاده است. یک سایت هم از مذاکره مسوولان شبکه یک با من و تلاش من(!) برای اجرای برنامه سحر شبکه یک با قطعیت سخن گفته بود. همه را تکذیب می کنم. در این مدت بنده فقط در حدود یک دقیقه و سی ثانیه آنهم با پدرم درباره ی تاریخ برگشت به ایران مذاکره کرده بودم... همین. ضمناً ما خودمان هم خانوادگی به اجرای شیرین و لحن صادقانه و با اخلاص دوست ارجمندم فرزاد جمشیدی عادت کرده ایم. اجرای برنامه های اینچنینی هم توفیق می خواهد و هم اخلاص."

با این حال و به رغم تکذیب خبر منتشر شده در وبلاگ یامین‌پور، فرزاد جمشیدی شب گذشته در مراسم افتتاحیه نمایشگاه قرآن که اجرای برنامه را بر عهده داشت، بر حضور خود به عنوان مجری در برنامه‌های سحر ماه مبارک رمضان تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ما، این مجری در مراسم شب گذشته که در مصلی امام(ره) برگزار شد، درحالی که سعی داشت افراد حاضر در افتتاحیه نمایشگاه قرآن را بر ذکر صلوات تشویق کند، با لبخند همیشگی و در کنایه‌ای به آنان گفت: "اگر صلوات را بلندتر نفرستید، برنامه سحر ماه مبارک رمضان را به‌گونه‌ای اجرا خواهم کرد که نفهمید کِی اذان گفته می‌شود".

scali
11-08-2010, 18:47
من که به شخصه خیلی از اجرای فرزاد جمشیدی خوشم میاد . کارش رو خوب بلده .

Ssarshar
13-08-2010, 15:40
اين اجراي فرزاد جمشيدي هم خيلي مسخرس ! صد رحمت به همون جوهرچي ! اين چه نصيحتهاي بچه گانه ايه آخه سر سفره ي سحر ؟! مگه برنامه ي كودك و نوجوانه ؟

Amirdb
13-08-2010, 15:53
من که به شخصه خیلی از اجرای فرزاد جمشیدی خوشم میاد . کارش رو خوب بلده .
تایید میشه
تو گفتارش ادبیات خیلی قشنگی داره:20:

parya220
13-08-2010, 16:17
مجری با سواد و معلوماتی داره !من که از دیدن برنامه اش لذت میبرم !

pcforlife
13-08-2010, 16:33
مجری خوبیه!:20: انصافا حرفاش حس و حال خوبی داره!:) ولی بعضی موقع ها یه جوری به جمله های کش و قوس میده آدم خندش میگیره!:biggrin: در کل آدم باحالیه...

marvel_malayer
21-08-2010, 20:37
ادبیات جالبی داره

nar nia
04-09-2010, 21:41
سِحر كلمات "پدر اجراي ايران " در سَحر تلويزيون

مي‎گويند مجري موفق كسي است كه خوب بتواند به معني سينمايي كلمه، "بازي " كند؛ در مورد خاص جمشيدي، جوشش واژگان از يك شاعرانگي و دانش برمي‎خيزد؛ هرچند كه باز مطالعه و فن اجرا هم براي رسيدن به سبك "اجراي ويژه " او كفايت نمي‏كند.

به گزارش فارس، رجا نيوز نوشت: سال‎ها پيش كه هنوز تلويزيون مهمان سفره افطار خانه‎ها نبود، راديو با دعاي سحر مشهور استاد صالحي زمزمه‎اي داشت كه سكوت سفره سحر را پر مي‎كرد و با اهل مناجات همنوا بود. اما حالا، تلويزيون جاي راديو را براي وقت سحري گرفته و نگاه ما به فرزاد جمشيدي و سبك متفاوت اجرايش گره مي‎خورد؛ تا آنجاكه اجراي او همان اندازه نماد وقت سحر شده كه اذان موذن زاده اردبيلي، نشان وقت افطار.

در سال‌هاي گذشته روند استقبال از اين برنامه به نحوي بوده است كه سال گذشته با استقبال 88 درصدي مخاطبان صداوسيما روبرو شد؛ ركوردي كه تاكنون براي كمتر برنامه اي محقق شده است. امسال نيز درخواست هاي مكرر بينندگان براي استمرار اين برنامه در طول سال از سيما ارائه مي شود.

در نامه هاي ارسالي بينندگان به اين برنامه، آنها خواستار اين هستند كه در وقت مناسب ديگري براي طول سال، اين برنامه زنده با رويكرد معارفي استمرار يابد.

سحري با طعم كلمات فرزاد

سبك متفاوت جمشيدي به آساني به دست نيامده و به مرور پخته شده. او نويسنده‎ اي بوده كه مجري شده.
خودش مي‎گويد: "من اول كار نويسندگي مي‌كردم. بعد از جنگ شروع به بازنويسي خاطرات رزمنده‌ها كردم كه آنها مجموعه‌هايي شدند از آن جمله اين شرح بي‌نهايت، آبي به رنگ خاطره و... همزمان در صفحه جبهه و جنگ روزنامه جمهوري اسلامي قلم مي‌زدم. بعد آمدم راديو پس از مدتي از راديو به شبكه چهارم تلويزيون آمدم و بعد ادامه ماجرا... الان 15 سال است با راديو و تلويزيون همكاري مي‌كنم. "

بعد كه به تلويزيون آمد، برخلاف اين برنامه مونولوگ سحرهاي ماه رمضان، با يك برنامه ديالوگ چالشي به نام "نماي نزديك " شروع كرد و در همانجا شد نمونه يك "مجري مولّف "
اجراي موفق، تجربه، تحصيل و مطالعات گسترده، آرام آرام باعث شد تا پايش به دانشكده علوم اجتماعي تهران باز شود؛ آنهم به عنوان اولين مدرس اصول و مباني اجراي تلويزيون و صحنه.

وي در گفتگو با شبكه ايران گفته بود: "بنده رفتم 33 امتحان دادم تا توانستم از وزارت كار مدرك مربي‌گري گويندگي را با استانداردش تعريف كنم، سال 79 در وزارت كار براي اين كار استاندارد تعريف شد، سپس گواهينامه مديريت آموزشگاه فني و حرفه‌اي گرفتم براي تأسيس اولين مدرسه اجراي تلويزيوني. "

و بالاخره همين سه سال پيش بود كه رئيس دفتر هماهنگي و سازماندهي مجريان سيما شد. به اين ترتيب شايد الان تنها مجري تلويزيون است كه حق دارد از همكارانش انتقاد كند و به آنها آموزش بدهد. فرزاد درباره كار مجريان معتقد است: "لحظه مرگ يك مجري لحظه‌اي است كه ديگران هم بتوانند مثل او صحبت كنند، مهمترين ابزار يك مجري واژه است. " و خودش نيز البته بيش از همه به ابزار كارش وارد است.

ابزار كارش كلمه است و كارش هم اينكه چنان اديبانه بداهه گويي كند كه اهل ادبيات از آن لذت ببرند و ما مردم عادي نيز رشته كلام از دستمان نرود. او در برنامه سحرگاه فقط صحبت نمي‎كند؛ جلوي چشم ما و شما قاليچه‎اي از كلمات مي‎بافد. هر روز يعني هر سحر هم نقش تازه‎اي مي‎زند. نقش‎هايي كه بازي نيست.

مي‎گويند مجري موفق كسي است كه خوب بتواند به معني سينمايي كلمه، "بازي " كند؛ در مورد خاص جمشيدي، جوشش واژگان از يك شاعرانگي و دانش برمي‎خيزد؛ هرچند كه باز مطالعه و فن اجرا هم براي رسيدن به سبك "اجراي ويژه " او كفايت نمي‏كند.

"براي همين برنامه سحري حداقل 10 ساعت مطالعه مي‎كنم "؛ مجري سحري رمضان نكته مهم در اجراي يك مجري را مطالعه مي‎داند: "انبان ذهن يك مجري هم خيلي زود تمام مي‌شود، اگر 50-40 تا واژه داشته باشد، زود تمام مي‌شود، مگر بتواند واژه ذخيره كند. " فرزاد نمي‎تواند از مطالعه دل بكند حتي موقع غذا خوردن! اين نكته را دوستش رضا رشيدپور مي‎گويد.

اجراي جمشيدي، مجموعه‎اي از تدارك انديشگي، تكنيك بيان و اجرا، خلاقيت ادبي و روحيه شاعرانه اوست كه خروجي‎اش، شهرت او به صفت "مرغ سحر " است. تناقض ثقيل‏گويي با پر هيجان و پيوسته سخن گفتن از تفاوتهاي اوست.

اما اين "پديده جمشيدي " وقتي با ميان‏برنامه‎ها جمع مي‎شود، خوراك معرفتي و معنوي سحري روزه‏داران را جور مي‏كند.

دشواري كار مجري اين برنامه، اجراهاي مونولوگ چند دقيقه‎اي و سرساعت چرخاندن آيتم‏ها و ميان‎برنامه‏ها است به نحوي كه راس ساعت اذان با ما خداحافظي كند؛ خداحافظي و سلامي كه به كلي متفاوت از همه اجراهاي تلويزيوني است.

مثلا فقط براي يك سلام مي‎گويد: "در دنيايي كه مردم قناري لطيفه‌هايشان رو تو تلفن همراه حبس مي‌كنند، تو دنيايي كه مردم خبر بزرگ مرگ آدم‌ها رو روي ورق‌هاي A4 براي هم فكس مي‌كنند، من دستم را مي‌گذارم روي سينه به شما مي‌گويم سلام. "

فرزاد جمشيدي با تكرار و عادت، غريبه است و سحر روز بعد جور ديگري سلام مي‎كند: "اگه راست باشه كه بسم‌الله الرحمن الرحيم اسم اعظم خداست، اگه راست باشه كه خاصيت اين اسم رهاندن پليدي‌ها از دل مخاطب‌هاست، توي يه دستم بسم‌الله الرحمن الرحيم و تو دست ديگرم سلام مي‌گذارم و به شما عرض احترام مي‌كنم. "

او ضمن آسيب شناسي اجراي تكراري مجريان سيما معتقد است: "ما سراغ واژه‌ها نرفته‌ايم، چون به روح واژه‌ها نزديك نشده‌ايم. " وقتي از او مي‎پرسيم منظورش دقيقا چيست و اصلا او اين سبك نوشتن و گفتن را از كجا بدست آورده، مي‎گويد: "در اين مورد دو تا چيز را سر كلاس دانشگاه به بچه‌ها گفته‌ام، دو نكته را من ياد گرفتم از شهيد آويني و علي حاتمي، از علي حاتمي تصويرسازي و تصويري نوشتن را ياد گرفتم، از شهيد آويني آن چيزي كه براي من به يادگار مانده، صراحت در لهجه و صادقانه نويسي است.

شهيد آويني اصلاً به دنبال دستچين كردن جملات نبود، من فكر مي‌كنم به روح واژه رسيده بود و از اين جهت كه روح واژه را با مخاطب در ميان گذاشته بود، توانسته بود قالب تعارف‌آميز روزمره را بشكند و بيننده و شنونده را خيلي راحت دستشان را بگذارد در دست واقعيت؛ صداقت را، آويني مثل نفس كشيدن در دست لمس مي‌كرد و مي‌توانست به را حتي با ما در ميان بگذارد. "

اين نكته روشن است كه نمي‎شود اين همه كلمات فاخر را در قالب يك متن از پيش تنظيم شده حفظ كرد و آنجا جلوي آنتن زنده و چشم ميليون‎ها بيننده مثل يك ضبط صوت تحويل مخاطب داد؛ آنهم بدون تپق و سكته و اشتباه لپي!

اگرچه او نمي‎خواهد پدرخوانده اجرا در ايران باشد اما "پدر اجراي ايران " عنواني است كه در ميان مجريان سيما، بيش از همه برازنده سيماي اوست.

ahzo
18-09-2010, 22:11
امسال یه ذره رفته بود تو حرف های سیاسی خوشم نیومد از این کارش .اما هنوزم تک یکی یه دونه است تو اجرا

nar nia
19-09-2010, 12:05
مراسم تجليل از «فرزاد جمشيدي» و تهيه‌كنندگان برنامه «ماه خدا» برگزار شد

خبرگزاري فارس: مراسم تجليل از «فرزاد جمشيدي» و سازندگان برنامه «ماه خدا» ويژه برنامه سحر ماه مبارك رمضان شبكه اول سيماي جمهوري اسلامي ايران، در خبرگزاري فارس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري فارس، مراسم تجليل از «فرزاد جمشيدي» مجري و سازندگان برنامه «ماه خدا» ويژه برنامه سحر ماه مبارك رمضان با سخنان «حميدرضا مقدم‌فر» مديرعامل خبرگزاري فارس در سالن اجتماعات خبرگزاري برگزار شد.
بنا بر اين گزارش، در اين مراسم،‌ مديران، شوراي سردبيري و خبرنگاران و نويسندگان خبرگزاري فارس حضور داشتند و از تلاش ستودني و حضور معنوي سازندگان برنامه پرمخاطب و تأثيرگذار «ماه خدا» در ايام مبارك ماه رمضان قدرداني كردند.
اين مراسم با اهداي لوح تجليل و جايزه از سوي مديرعامل خبرگزاري فارس به سازندگان برنامه «ماه خدا» برپا شد.
مشروح اين مراسم متعاقبا منتشر خواهد شد.

nar nia
20-09-2010, 15:59
مقدم‌فر: برنامه «ماه خدا» عالمان الگو را به مردم معرفي كرد

خبرگزاري فارس: مديرعامل خبرگزاري فارس گفت: آقاي جمشيدي در برنامه «ماه خدا» با ادبيات خود، سراغ بزرگان مي‌رفت و با آنها حرف مي‌زد و از سجاياي اخلاقي و سيره عمليشان ياد مي‌كرد و به نوعي الگوها را به مردم معرفي مي‌كرد.

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، حميدرضا مقد‌م‌فر (مديرعامل خبرگزاري فارس) در مراسم قدرداني از سازندگان برنامه «ماه خدا» كه در خبرگزاري فارس برگزار شد، در سخناني گفت: عزيزاني كه در سحرگاهان ماه رمضان محفل انسي براي مخاطبان ايجاد كرده بودند و اين نوع اقداماتي كه در كشور براي مردم ايجاد مي‌شود حتما مورد تقدير قرار بگيرد و خبرگزاري فارس به دليل پر مخاطب بودن و تاثيرگذاري كه دارد، خود را نماينده افكار عمومي مي‌داند و برخودش لازم مي‌داند كه اين تقدير را داشته باشد.
وي ادامه داد: چند سالي است كه آقاي جمشيدي اجراي اين برنامه را برعهده دارد، ولي به نظر من امسال اين برنامه به اوج خود رسيد و هم زحماتي كه تهيه كنندگان محترم داشتند و هم زحماتي كه آقاي جمشيدي كشيدند.
وي گفت: ما مجريان قدرتمندي در صداوسيما داريم، با تجربه، خوب و موفق اما اين برنامه سحرگاهي ويژگي‌هاي منحصر به فردي داشت. اول اينكه توليد برنامه سحرگاهي سخت است، نوع اجرايي كه ايشان داشت هم از لحاظ فصاحت و بلاغت چيز آشنايي بود اما ويژگي امسال اين بود كه مجري به نوعي برنامه را اجرا مي‌كرد كه يك ارتباط و اتصال قلبي بين مردم و اين برنامه ايجاد شده بود و معمولا ارتباط مردم با رسانه‌ها يك طرفه است اما ويژگي اين برنامه دو سويه بودن اين ارتباط بود و آن هم مربوط به اجراي توانمند مجري برنامه بود.
مديرعامل خبرگزاري فارس اظهارداشت: از طرفي اسوه‌هايي كه از آنها در اين برنامه از آنها ياد مي‌شد، علما بودند كه در جامعه ما متاسفانه در معرفي اين چهره‌ها گاهي دچار اشتباه، انحراف و آدرس‌هاي غلط مي‌شويم. گاهي هم خورشيدهاي درخشاني داريم كه مورد غفلت واقع مي‌شوند. آقاي جمشيدي با ادبيات خودش سراغ بزرگاني مي‌رفت و با آنها حرف مي‌زد و از سجاياي اخلاقي و سيره عملي‌شان ياد مي‌كرد و به نوعي الگوها را به مردم معرفي مي‌كرد. آن هم در زمان سحر كه بهترين اوقات 24 ساعته زندگي آن هم در زمان سحر است.
وي گفت: از موفقيت‌هاي ديگر اين برنامه اين بود كه در مخاطب كشش ايجاد مي‌كرد. برنامه‌هاي سحر به گونه‌اي است كه افراد درگير سحري خوردن و عبادت نيز هستند، اما مخاطبان راضي نمي‌شدند كه از برنامه بگذرند و حتي گوش‌شان به برنامه بود. انگيزه ما از اين تجليل به سهم خودمان به عنوان اين كه بتوانيم قدرشناس اين زحمات باشيم.

---------- Post added at 04:59 PM ---------- Previous post was at 04:59 PM ----------

فرزاد جمشيدي: از شما مي خواهم به سيل پاكستان بپردازيد

خبرگزاري فارس: فرزاد جمشيدي در مراسم قدرداني از وي گفت: از شما مي خواهم به موضوع سيل پاكستان و هتك حرمت نسبت به قرآن بپردازيد. به‌خاطر سيل پاكستان بغض گلوي مقام معظم رهبري را گرفت و من نيز تمام آنچه دارم، حتي جانم را فداي پاكستاني‌ها مي‌كنم.

«فرزاد جمشيدي» كه در ماه مبارك رمضان اجراي برنامه سحرگاهي «ماه خدا» را به‌عهده داشت؛ در مراسم قدرداني از سازندگان اين برنامه كه در خبرگزاري فارس برگزار شد، گفت: برنامه تلويزيوني يك كار گروهي است و اين برنامه دو ناخداي با خدا به نام‌هاي داوود نجفي و سعيد عباسي دارد. يك مجري از بدنه توليد جدا نيست و اگر وجهه موفقيت‌آميزي هست و يا حتي اشتباهي مي‌كنيم، به همه ما برمي‌گردد. در كار موفق سحر انرژي پشت اين دوربين‌هاست كه مجري از آن انرژي و نور مي‌گيرد. من بايد از خبرگزاري فارس قدر‌شناسي كنم چون ما جزو يك خانواده هستيم و چقدر از هم دور افتاديم. اين واقعه خيلي غريب است كه من به همكارانم بگويم كه خبرگزاري فارس كه خيلي موفق است از ما دعوت كرده بود، تعجب مي‌كنند. چقدر خوب. اين مسئله حتي جلوتر از سازمان صداوسيما در خبرگزاري فارس اتفاق افتاد و پيش قدم شد.
وي ادامه داد: من فارس را مخفف كلماتي مي‌بينم كه الان هم در اين مجلس مي‌بينم. من فارس را نماينده فكر، اطلاع رساني درست، روشنگري و سين آن هم هرچه كه باشد، من آن را سين سالم‌سازي محيط خبري مي‌دانم. امروز در اين مراسم فرزاد جمشيدي قدرداني نمي‌شود، بلكه يك فكر قدرداني مي‌شود، ما هميشه گفته‌ايم كه وقتي كه در اختيار مجري قرار مي‌گيرد، حق الناس است و بارها هم عرض كرده‌ام كه در فرداي قيامت يك مجري و يك عالم ديني را مي‌آورند و ببينيم كه از كدامشان بيشتر بازخواست مي‌كنند؟ مثلا مي‌گويند كه شما در شب قدر بايد از فضائل اميرالمومنين بگوئيد و من در چنين مواردي به حقارت خود پي مي‌برم كه من، اينجا، روي آنتن بايد درباره شب قدر صحبت كنم؟
وي افزود: من حتي در يكي از گزارش‌هاي مكه‌ام هم عنوان كردم كه دلم براي پيغمبر مي‌سوزد. اطرافيان ايشان نيستند وگرنه مجري برنامه ايشان بايد سلمان فارسي، كارگردانش حضرت سيدالشهداء، تصويربردارش حضرت امام حسن(ع) و ... باشد. آنها نيستند كه كار دست من حقير افتاده وگرنه ايشان بايد درباره فضايل و بركات ماه خدا حرف بزنند. من فكر مي‌كنم اين مسئوليت براي من قدري سنگين است.
جمشيدي در ادامه سخنان خود به پيامك‌هايي كه به برنامه ارسال شده بود اشاره كرد، چندتايي از آنها را خواند و اظهارداشت: كاش شما در شب‌هاي ماه رمضان در استوديو بوديد و مي‌ديد كه مردم يك برنامه را از خود مي‌دانستند و حتي از خصوصي‌ترين مسائل زندگيشان در اين برنامه درد دل مي‌كردند. يكي از ايرادهاي صداوسيماي ما اين است كه بيننده ما از خود ما خيلي جلوتر است. ما هنوز مي‌خواهيم به سبك دهه 60 براي مخاطب برنامه بسازيم درحالي كه مخاطب از ما فهيم‌تر و جلوتر است. الان 28 سال است كه از حاج احمد متوسليان خبري نيست. ما رفتيم كنار عكس ايشان ايستاديم و گفتم كه حاج احمد ما ديگر بايد با شما خداحافظي كنيم و وقت برنامه در حال تمام شدن است، اما انصافا ما در مملكتمان خيلي به ياد تو هستيم و دورتادور زمين چمن فوتبال از تو تبليغ مي‌كنيم نه پيتزا و سس گوجه فرنگي و ماكاروني. اين را هم بگويم كه وقتي تو نيستي همه به تو فكر مي‌كنند. همه سريال‌هاي ما هم از تو صحبت مي‌كنند. حاج احمد در سريال‌هاي ماه رمضان انقدر از تو گفتيم ديگر بچه‌هاي 4 ساله هم تو را مي‌شناسند. ما از جراحت سينه تو گفتيم، از زاينده رود نگاه تو گفتيم، از ملكوت نگاه تو گفتيم و يك نكته را هم بگويم حاج احمد، از وقتي كه تو نيستي من به اين فكر كردم كه تو به خاطر لبنان 28 سال است كه نيستي و من فقط يك شب در كابوس‌هايم ديدم كه يك نفر گفت نه غزه، نه لبنان، جانم فداي ايران.
مجري برنامه تلويزيوني «ماه خدا» تصريح كرد: فكر مي‌كنم حرفي را ما در مقطي به درستي زديم چون تاثير آن حرف بسيار بود. يعني كسي اين حرف را بشنود و دوباره فردايش رويش بشود كه اين شعار را بدهد. ما بايد به يك زبان جديدي برسيم. مردم يك حرف ديگر از ما مطالبه مي‌كنند و ما چيز ديگري مي‌سازيم. من درباره جشنواره شعر رضوي نيز همين حرف را زدم. گفتم يك برنامه طراحي كنيد كنيد تا واژه‌هاي كفتر، ناقاره، گنبد و ضريح را از شعرهاي رضوي كه شما هم تند و تند به آنها جايزه مي‌دهد، حذف كنيد ببينيم چند شعر باقي مي‌ماند. تماس گرفتند و گفتند كه حدود 85 درصد شعرها را بايد كنار بگذاريم. ما تا امام رضا (ع) تا همين مقطع پيش آمده‌ايم. اصلا از عالم آل محمد(ص) حرفي نزده‌ايم. ما گفتيم در برنامه سراغ ستارگان اطراف امام رضا(ع) برويم و درباره علمايي حرف بزنيم كه تا به حال به آنها نپرداخته‌ايم. ما يكباره مي‌خواهيم تا پله بيستم برويم كه امكان ندارد. من 8 سال محضر امام رضا(ع) درس خواندم. سال آخر به ايشان گفتم كه آقا هركس پاي مدرك مرا ببيند مي‌گويد كه اين فرد از مشهد مدركش را گرفته، يك كاري كن و مرا در مسيري قرار بده كه من كه كسب آبرو نمي‌توانم بكنم حداقل سلب آبروي شما را نكنم.
وي با بيان اينكه گرچه تلويزيون از ما به عنوان زولبيا باميه و سالي يكبار استفاده مي‌كند، اما همان هم قشنگ است و سالي يكبار به تلويزيون مي‌آيم و براي همين يك ماه هم زمان بسياري صرف تحقيق و مطالعه مي‌كنم، اظهارداشت: ما چقدر علمايمان را به مردم معرفي كرده‌ايم؟ مگر شوخي است؟‌ آيت الله مرعشي نجفي درباره ملاآقاجان كوهستاني مي‌گويند ايشان لنگر زمين و استواري زمين هستند. اينها با عبادت كثيره به اين مقام نرسيده‌اند و ما خط به خط سيره اين بزرگان را گفتيم. ما با لطيفه علما را معرفي كرديم نه اينكه مامان لطيفه نشان مردم بدهيم. هي ما مي‌گوييم در ماه رمضان شيطان نيست و دست و پايش بسته است، هي اينها مي‌روند و شيطان مي‌سازند.
جمشيدي كه به همراه خود دو بسته آورده بود، يكي از بسته‌ها را كه پر از كاغذهاي كوچك و بزرگ بود باز كرد و عنوان داشت: من در طول ماه رمضان فرصت نكردم كه نام تمام بيماراني كه اسمشان را به برنامه ما دادند، ببرم اما هيچ كدام از اين اسامي را دور نريخته‌ام و با خود عهد كرده‌ام تا هرجاي زيارتي رفتم نيز اين اسامي را با خود ببرم و براي شفايشان دعا كنم.
وي در ادامه به سيل پاكستان و هتك حرمت نسبت به قرآن كريم اشاره كرد و تصريح كرد: وقتي اين اتفاقات افتاد، برنامه ما تمام شده بود كه به اين مسائل بپردازيم، اما از شما مي‌خواهم كه بيشتر به اين موضوعات بپردازيد. به‌خاطر سيل پاكستان بغضي گلوي مقام معظم رهبري را گرفت و من نيز تمام آنچه دارم، حتي جانم را فداي پاكستاني‌ها مي‌كنم، چون در مدينه و ميان وهابي‌ها بهترين روضه درباره امام رضا(ع) را شنيدم كه گفت من جاهاي زيارتي بسياري رفته‌ام و در دنيا دو حرم است كه شبانه‌روز باز است كه يكي حرم خداست و ديگري حرم امام رضا(ع) است. به همين دليل هركاري كه از دستم برآيد، براي پاكستاني‌ها انجام مي‌دهم.