PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فن دمنده یا مکنده ؟

bmw125
02-09-2009, 19:27
سلام
من دو تا فن برای کیس گرفتم
ولی اولا نمیدونم اصلا باید منبع تغذیه اش رو از کجا بگیرم
بعدش هم دو تا فن مثل هم هستند ، چجوری باید یکیشون هوا رو به داخل بیاره و یکی خارج کنه ؟
یعنی چون شبیه هم هستند نمیشه کاری کرد ؟
موقع خرید باید به فروشنده میگفتم ؟
یه سوال دیگه اینکه فن پشت هوا رو به داخل بیاره یا فن بغل؟
ممنون...

ASUS POWER
03-09-2009, 18:22
سلام
من دو تا فن برای کیس گرفتم
ولی اولا نمیدونم اصلا باید منبع تغذیه اش رو از کجا بگیرم
بعدش هم دو تا فن مثل هم هستند ، چجوری باید یکیشون هوا رو به داخل بیاره و یکی خارج کنه ؟
یعنی چون شبیه هم هستند نمیشه کاری کرد ؟
موقع خرید باید به فروشنده میگفتم ؟
یه سوال دیگه اینکه فن پشت هوا رو به داخل بیاره یا فن بغل؟
ممنون...

برای تغذیه :

سیم برق ورودی optical drive یا hard رو در بیار ، ورودی فنو بزن به همون سیمی که درآوردی خروجیشو بزن به op drive یا hard . (سیمو دربیاری کاملا خروجی و ورودی مشخصه )
برای دمنده یا مکنده کردن فن برای فضای کیس کافیه یکی از فن ها رو 180 درجه برعکس بنصبی .
بهتره فن جلو مکنده باشه ، چون فن سی پی یو مکنده ست برای سی پی یو و اگه فن بغل هم مکنده بشه با هم دعواشون میشه . در ضمن بزنیش به برق دمندگی مکندگیش معلوم میشه ...

bmw125
05-09-2009, 03:14
ممنون
ولی من نفهمیدم چجوری باید یه فن دمنده یا مکنده باشه
ببینید من کیسم یه فن از پشت براش زدم که هوا رو از داخل کیس به بیرون میبره و حالا میخوام یه فن هم از بغل براش بزنم ( از جلو سوراخ نداره ) حالا اون فن بغل رو میخوام هوا رو از بیرون به داخل کیس بیاره
اگر هم فن رو 180 درجه بچرخونم پره های فن به کیس گیر میکنه و دیگه نمیچرخه...

andyan
05-09-2009, 11:10
میشه یک عکس از فنتون بزارید؟
در حالت عادی نباید گیر کنه!

ASUS POWER
05-09-2009, 11:28
ممنون
ببینید من کیسم یه فن از پشت براش زدم که هوا رو از داخل کیس به بیرون میبره و حالا میخوام یه فن هم از بغل براش بزنم ( از جلو سوراخ نداره ) حالا اون فن بغل رو میخوام هوا رو از بیرون به داخل کیس بیاره

برای اینکه گیر نکنه ، شما چهار تا واشر فلزی یا اگه داری لاستیکی بنداز دور پیچ ها تا فن از کیس فاصله بگیره و پره هاش گیر نکنه . من خودم هم همین کارو کردم ...

HaPoOoO_HaP_Hap
22-09-2009, 02:12
فنتون 12 سانتی هست ؟ اگر هست بگید تا من راهنمایی کنم چون من 3 تا فن رو دستگاهم نصبه ( خودم نصب کردم ) در ضمن مارک کیستون رو هم بگید . تا من با عکس راهنمایی کنم .

amir200812
01-10-2009, 08:54
ممنون

اول اینکه تقریبا 90% کیسها دارن! زیر جایی که هارد نصب میشه! باید قسمت پلاستیکی جلوی کیس رو جدا کنی! البته بعضی کیسها از داخل هم نصب میشه!(اگه اینجا نصب کنی مسیر هوا باید به داخل کیس باشه)

ببینید روی هر فن در کنارش یک 2تا فلش هست! یکی جهت چرخیدن پرره های فن رو نشون میده یکی جهت هوا! ولی کلا فن از طرفی که محافظ داره (معمولا مثل + هست که متور فن رو نگه میداره!) هوا رو بیرون میده!
اولین توصیه من اینه که تلاش کنید مشکل رو بدون نصب فن برای دمش هوا به داخل کیس حل کنید! چون در گردو خاک گرفتن سیستم خیلی تاثیر داره!
بهترین کار اینه که یک فن قدرتمند برای پشت کیس بخرید!(توصیه میکنم به کامپیوتر فروشی ها مراجعه نکنید! چون خودشونم نمیدونم چی می فروشن! بهتره از فروشنده های قطعات الکترونیک(LED/مقاومت/خازن/...) بخرید! مثلا من یک فن خریدم با ابعاد 12 سانتی 4000 دور با قدرت 0.6 آمپر! که تنهایی جای 3 4 تا فن کار میکرد! این تاثیرش بیشتره!
خوب طبیعی هست فن به کیس گیر کنه! چون وقتی شوع به کار میکنه چند میلیمتر پره ها جلوتر میان و این باعت میشه گیر کنن! البته بعضی کیس ها جای فن شون فرورفته هست تا این مشکل حل بشه!

برای اینکه گیر نکنه ، شما چهار تا واشر فلزی یا اگه داری لاستیکی بنداز دور پیچ ها تا فن از کیس فاصله بگیره و پره هاش گیر نکنه . من خودم هم همین کارو کردم ...
با این کار کیس صدای تراکتور میده! واشر فلزی خیلی صدا تولید میکنه! حتی با یک لرزش خفیف!!
درضمن این کار کلا اشتباه هست! چون با اینکار فن از بدنه فاصله میگیره و باعث میشه هوایی که با فشار داره به بیرون یا داخل هدایت میشه از فاصله ایجاد شده بین فن و بدنه عبور کنه که هم باعث کاهش راندومان میشه هم باعث تولید صدا!