PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلوپ ا X6 ا

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13

amir200812
23-07-2010, 19:20
---------- Post added at 11:09 AM ---------- Previous post was at 11:05 AM ----------

خیر سرعت رم بستگی مسنقیم به شماره کلاس رم داره و از اونجایی که رم اینترنال و سرعتش هم بالاست.
.
جانم؟:18::18:
ببخشید گوشی شما کلاس مموریش چی هست؟
X6 مگه مموری کارت میخوره که داری میگی کلاس چنده باشه!!؟:27:

Help118
23-07-2010, 21:48
lمن 7.5 از حافظم پر شده و اجازه نمیده فایل بیشتری وارد گوشی کنم

در حالی که 7 گیگ دیگه خالی دارم مشکل از کجاست ؟

دیگه اینکه اگه فضای رم بیشتر پر شه ایا سرعت کار با گوشی افت میکنه ؟

ممنون

رمتون رو یبار فرمت کنید.
فریم ویر گوشیتون آپ دیت باشه
اگه اصلا درست نشد یه بک آپی بگیر بعد ری ست کلی کن گوشیتو

طبیعیه که رم پر بشه سرعت گوشی تو گالری یکم پایین بیاد ولی به هیچ عنوان این گوشی هنگ نداره و همون سرعت اولیشه ای که تو گالری داره رو حفظ می کنه! این گوشی با این مشخصات سخت افزاری با 32 گیگ رم به بازار وارد شده بود اگه قرار بود هنگ کنه یا سرعتش کند بشه هرگز 32 روش نمی زاشتن. پس خیالت تخت تخت. چون تو ایران هم 32 فروش نکرد 16 رو با حرکت زیرکانه وارد بازار کردند. در ضمن تست عملی هم شده 14 گیگ رو پر کردن اصلا خم به ابرو نیاورده. البته این گوشی چون سی پی یپی ضعیفی داره تو گالری کندی ای که داره به خاطر اونه. برو حالتو ببر با گوشی

amin_bestboy2006
23-07-2010, 21:52
salam
man nagsheye mahvareie tabrizo danlod kardam(az safeye 146)vali aslan nemitonam be goshi entegal bedam
khaheshan saritar rahnemayim konid
mersi

Help118
23-07-2010, 21:54
سلام. امیدوارم خوب باشید.
می خواستم بدونم اگه نرم افزار رو ساین کنید بریزیم رو گوشی گارانتی گوشی باطل میشه ؟
ممنون

خیالت راحت راحت! اینجوری بگم اصلا ساین کردن برنامه ربطی به گارانتی گوشی نداره. تعویض پروداکت کد موجب ابطال گارانتی میشه. آپ دیت فریم ویر هم ربطی به گارانتی نداره!

amin_bestboy2006
23-07-2010, 21:56
salam lotfan darmorede entegal va rahandazie nagsheye mahvarei tozih bedin

Help118
23-07-2010, 22:09
خیر به هیچ وجه ربطی به گارانتی نداره.

---------- Post added at 11:05 AM ---------- Previous post was at 11:04 AM ----------

فکر کنم مسنجر slick باشه میگردم اگه بود آپ میکنم.
ویرایش: لینک دانلود از کمپانی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

---------- Post added at 11:09 AM ---------- Previous post was at 11:05 AM ----------

حجم فایلتون از 7 گیگ بیشتره؟
خیر سرعت رم بستگی مسنقیم به شماره کلاس رم داره و از اونجایی که رم اینترنال و سرعتش هم بالاست.

---------- Post added at 11:13 AM ---------- Previous post was at 11:09 AM ----------

فروم به نقل از ویکیپدیا: تالار گفتگو، فروم (به انگلیسی: forum) یا سُخَنگاه به برنامه‌های مبتنی بر وب گفته می‌شود که برای نگهداری بحث‌ها و نوشته‌های کاربرهای یک وبگاه به کار می‌روند.
شما اگه نمیتونی جواب بدی لازم نیست یه پست بدی واسه ندونستنت . حالا بگذرد نمیخوای ج بدی.

جانم؟:18::18:
ببخشید گوشی شما کلاس مموریش چی هست؟
X6 مگه مموری کارت میخوره که داری میگی کلاس چنده باشه!!؟:27:

فکر کنم منظور دوستمون از رم ایکس 6 همون رم داخلیش بوده

لطف می کنید در مورد کلاس و مدرسه رم ها توضیحاتی بفرمایید! :27:منظورتون باس و سرعت فرکانس یا کلاک ریت رم هاست؟

Help118
23-07-2010, 22:29
سلام به ايكس شيشي ها،ميخوام بين ايكس 6 و ويواز يكيو بخرم ولي بيشتر ايكس چشمو گرفته.
1-ميگن ايكس 6سرعتش به ويواز نميرسه و مموريش وقتي پر بشه سرعتش پايين مياد.
2-ويواز درسته دوربينش بالاتر ولي ميگن زياد با ايكس 6 فرقي نداره تازه ميگن عكسهاي ايكس 6 شفاف تره!
3-نرم افزار خور ايكس 6 چطوره؟
اگه x6 ايرادهاي ديگه اي داره لطفا بگين .
خلاصه ميتونيد منو قانع كنيد به جاي ويواز ،x6 بخرم.
با تشكر فراوان

1. داداش من این گوشی با این سخت افزار داره 32 گیگ رم رو ساپورت میکنه. پایین اومدی سرعت با پر شدن گالری تو همه گوشی ها هستش حتی تو کامیپتر ولی باید بگمهنگ نداره این گوشی و سرعتش تو گالری از اول کمه. این یه ابهامی بیش نیس. سی پی یوی ویواز قوی تر از این گوشیه. بای دحق بدی سرعتش بالاتر هم باشه
2.در مورد دوربین باید بگم که ویواز واسه دوربین فیلمبرداریش بهینه شده. تاچشم مقاومتیه ودر مقایل تاچ ایکس 6 حرفی برای گفتن نداره. دوربین ایکس 6 بنا به گشادگی دهانه لنز و سنسورش بالاتر از 5800 هستش ولی با ویواز تست نزدم از لحاظ مشخصاتش! اسمارت فون و دوربین دو مقوله جدا از همه! این ان 8 هستش که دوربین خوبی داره
3.خیلی خوب نرم افزار میخوره ولی بعضی نرم افزارهای 5800 با ایکس 6 سازگاریت نداره
این مسائل زیاد صحبت شده لطف کنی چند صفحه قبل رو بگردی موارد زیادی دستگیرت میشه ولی با این حال میگم
1.ایکس 6 قاب پشتش یکم لقه و کلا گوشی یکدستی نیست
2.دوربینش زیاد قوی نیست
3.اگه اهل تعویض دم به دقیق هسیمکارتی باید بگم موقع تعویض سیمکارت یا درآوردن باتری بدیلل نداشتن باتری سی موس ساعت و تاریخ گوشی می پره
4.قسمت زوم کردنش تو فیلمبرداری ضایعه و ریز ریز زوم نمی کنه
5.قسمت بالا پایین گوشی از پلاستیک شفافه و زود خش میوفته روش و لکه بر میداره ولی چنان محسوس نیست
6.صدای بلندگوش به اندازه 5800 قوی نیست ولی کیفیتش بالاتره
7.صدای مخاطب یه جوریه ولی باعث میشه گوش آدمو اذیت نکنه و صدا واضح به گوش میرسه
8.گالریش یه ذره کنده که بنا به سی پی یوش طبیعیه

اگه بازم یادم بیوفته میگم

از مزایا
جی پی اس این گوشی از بهترین نباشه یکی از بهترین هاست حرف نداره
تاچش بهترین تو نوکیاست چون اولین تاچ خازنیه
گوشی کوچیک و خوشدسته و تنوع رنگ داره
صدای بلندگوش یه جوری استریو هستش که حال عجیبی به آدم میده
هدفونش فوق العادس اولین باریه که از نوکی یه همچی هدفونی دیدم خیلی باحاله
باتریش دوام خوبی داره

غیره و غیره و غیره

Help118
23-07-2010, 22:34
salam
man nagsheye mahvareie tabrizo danlod kardam(az safeye 146)vali aslan nemitonam be goshi entegal bedam
khaheshan saritar rahnemayim konid
mersi

salam lotfan darmorede entegal va rahandazie nagsheye mahvarei tozih bedin

اینجا رو کامل بخون واست توضیحاتشو کامل نوشتم واست.

سعی کن فارسی بنویسی زور میبره ترجمه کردن:31:

saze
23-07-2010, 22:42
سلام
گوشی رو چه جوری آپدیت کنم؟

GUNSHIP
23-07-2010, 23:02
سلام به ايكس شيشي ها،ميخوام بين ايكس 6 و ويواز يكيو بخرم ولي بيشتر ايكس چشمو گرفته.
2-ويواز درسته دوربينش بالاتر ولي ميگن زياد با ايكس 6 فرقي نداره تازه ميگن عكسهاي ايكس 6 شفاف تره!
با تشكر فراوان

من x6 دارم بابام vivaz
در مورد سرعتش به نظر من هیچ تفاوتی نداره و الان من نصف حافظه ام پره ولی کند نشده.

در مورد دوربین vivaz نمی تونم بگم چون استفاده ای نداریم ولی به نظرم X6 همش رو حالت اتوماتیک فلش می زنه و تو محیط کم نور برای عکاسی از دور بهتره تنظیماتش رو دستی کرد.
نرم افزاراش هم که تا حالا هرچی از 5800 گرفتم روش ریختم و خیلی های دیگه هم روش کار کردن.

تاچش هم خیلی بهتر از vivaz هست و اگه باهاش کار کنی بعد یه vivaz بگیری احتمالا کلافه بشی.

vivaz دو تا ایراد ساختاری اعصاب خورد کن داره:
1-دکمه خاموش روشنش بد طراحی شده و تو چند روز اول داشتنش 3 .4 بار اشتباهی خاموش روشن شد.
(دکمه خاموش و روشن کردن vivaz برآمده هست و دکمه x6 فرو رفته):13:
2-شارژ به پورت USB وصل میشه و حداقل برای ما وصل کردنش با توجه به نوع پوشش USB دردسر داره.:2:

ایراد های X6
1-من خیلی اوقات اشتباهی وقتی دستم دور صفحه گوشیه به علت تاچ حساسش یه یه عکس العمل نشون میده.:18:
2-خط شارژش انگار مخدر مصرف کرده:24:, کلی مدت پر می مونه ولی وقتی به نصف می رسه خیلی سریع خالی میشه.
3-نداشتن قلم. البته این مورد بستگی به مصرف کننده داره.

تشکر جای دوری نمی ره

Help118
23-07-2010, 23:16
در مورد سرعتش به نظر من هیچ تفاوتی نداره و الان من نصف حافظه ام پره ولی کند نشده.

ولی به نظرم X6 همش رو حالت اتوماتیک فلش می زنه و تو محیط کم نور برای عکاسی از دور بهتره تنظیماتش رو دستی کرد.

نرم افزاراش هم که تا حالا هرچی از 5800 گرفتم روش ریختم و خیلی های دیگه هم روش کار کردن.

تاچش هم خیلی بهتر از vivaz هست و اگه باهاش کار کنی بعد یه vivaz بگیری احتمالا کلافه بشی.

ایراد های X6
1-من خیلی اوقات اشتباهی وقتی دستم دور صفحه گوشیه به علت تاچ حساسش یه یه عکس العمل نشون میده.:18:
2-خط شارژش انگار مخدر مصرف کرده:24:, کلی مدت پر می مونه ولی وقتی به نصف می رسه خیلی سریع خالی میشه.
3-نداشتن قلم. البته این مورد بستگی به مصرف کننده داره.

خوب خوب خوب ممنونم از دوست عزیزمون که نظراتشو بیان کردم در تکمیل فرمایشات دوستم موارد زیر رو اشاره می کنم
1.در مورد سرعت گوشی عرض کردم که اصلا نگران نباشید کندی در گالری گوشی ایکس 6 یه امری طبیعیه ولی دیگه کندیش با پر شدن حافظه اصلا زیاد نمیشه همون کندی ای رو داره که اولش داشته اینم به سی پی یوش مربوطه
2.تمام دوربین های موبایل تو حالت اتوماتیک هستن ن و فلاش میزنن حتما بای دتنظیمات دستی رو هر گوشی ای انجام بشه. فلاش اصولا در محل های کاملا تاریک باید استفاده بشه و گرنه عکس رو واقعا تاریک و بد می کنه تو اتاق پر نور و..
3.در مورد تاچ ایکس 6 حق یا دوستمونه اصلا قایل مقایسه با ویواز و هر گوشی تاچ مقاومتی نیست. تکنولوژی جدیده!

توضیحات مربوط به ایراداتی که دوستمون فرمودند باید بگم
1. تاچ این گوشی حساس به لمسه حساس به فشار نیست اگه دستت بخوره بهش باید روشن بشه و این امر اصلا ایراد برای این گوشی نیست. میتونید از دکمه قفل ال سی دی استفاده کنید. در ضمن برای اینکه تو منوها از لمس ناگهانی اجتناب بشه اگه توجه کنید خیلی جاها دولمسیه. یعنی یکبار باید کلیک کنی برای انتخاب و یکبار دیگه برای اجرا البته تو آیکن ها فقط یبار لمس لازمه!
2.در مورد یوزر اینترفیس مربوط به باتری که میگین پره ولی خیلی طول میکشه نصف بشه و بعد فوری ته میکشه باید بگم در این مورد کل گوشی های نوکیا بخصوص سیمبیانشون اینجورین. این ایرادات کلی نوکیا هستش. در این مورد سونی اریکسون خیل خیلی عالیه چون درصدی نشون میده و این ایراد برای ایکس 6 نیست بلکه مربوط به نوکیاست
3.دوستان گوشی های خازنی قلم ندارند و اصلا با قلم کار نمی کنند. تکنولوژی گوشی های لمسی خازنی فقط از طریق شارش الکترونهای دست در آن نقطه هستش. اصلا با ناخن دست هم کار نمی کنه! بتازگی قلمهای مخصوص گوشی های خازنی هم اومده که بعید میدونم فعلا تو بازار ایران باشه ولی نوکیا تولیدش کرده! که از این طریق قابلیت handwriting reconization هم عملی میشه

Help118
23-07-2010, 23:37
سلام
گوشی رو چه جوری آپدیت کنم؟
این چندمین باریه که این سوال پرسیده شده خواهشا دوستان یه مطالعه و یه سرچی بزنید بعد سوال بفرمایید ولی بازم من چون خاطرخواهتونم جواب رو مینوسم
1.برنامه OVI SUITE یا NSU رو از europe.nokia.com دانلود کن (ازمه این کار ADSL هستش)
2.برنامه رو نصب کن تو کامیپتر
3. گوشی رو کانکت کن با مد PC SUITE و در پروفایل جنرال. برای اینکار نباید از گوشی استفاده کنی. برای اجتناب از تماسهای احتمالی گوشیتو به خط دیگه ای دایورت کن. باتری گوشیت باید کامل شارژ شده باشه
4.از منوی tools برنامه اگه خواستی بک آپ بگیری و اطلاعات مهمی داری تو گوشی ولاغیر بیخیال شو
5. برو آخرین سربرگ همونی که علامت فلش دارهو منتظر باش تو قسمت دوم که مربوط به فریم ویر گوشیته فریم ویرهای مربوط به گوشیتو پیدا کنه و بگه که نیاز به آپ دیت داری یا نه
6. درکمه update رو بزن و تمامش کن
----------------
بع داین کار که 138 مگ فایلهای فریم ویرته دانلود و آپ دیت کرد گوشیتو گوشیتو یبار جدا کن از کامیپتر بعد دوباره کانکت کن. برو به همون سربرگ آپ دیت بعد دوباره این دفعه نرم افزارهای همراه رو آپ دیت کن و نرم افزار shazam رو انتخاب نکن چون داخل فریم ویر هستش.
بعد دوباره گوشی رو جدا کن و داخل گوشی به برنامه maps برو و اجرا کن یه پیام میاد تاییدش کن بعد ببین دبرنامه رو دوباره کانکت کن ایندفعه تو برنامه برو به سربرگmaps و نقشه های مربوط به ایاران و راهنمای صوتی رو دانلود کن

بازم کمک خواستی بفرما

Help118
23-07-2010, 23:43
قرار بود برنگردی نا مرد
نوکیا جان

حدود 28 نفر (البته تا الان) پیام خصوصی دادن گفتن اگه نیای ما هم میریم!

GUNSHIP
23-07-2010, 23:43
راستی اگه گوشی رو آپدیت کنی همه اطلاعات می پره یا ممکنه بپره؟:9:

Help118
24-07-2010, 00:15
خیر ممکنه که بپره! ولی دفترتلفنات و اس ام اسات به احتمال قوی بپره همچنین تنظیمات گوشیت!

amin_bestboy2006
24-07-2010, 13:01
اینجا رو کامل بخون واست توضیحاتشو کامل نوشتم واست.

سعی کن فارسی بنویسی زور میبره ترجمه کردن:31:

من خوندم ولي وقتي مي خوام به گوشي انتقال بدم با پيغام زير مواجه ميشم:
error copyfile
there is not enough free space on the device.
ممنون

amin5454
24-07-2010, 13:36
خيلي ممنون از NOKIA_N95 و GUNSHIP ،من گزينه اي واسه تشكر نميبينم فكر كنم چون تازه عضو شدم اينجوريه.
به هر حال ممنون از راهنماييهاتون.

DariushGreat
24-07-2010, 15:41
GPRS دزد اول همراه آخر:

و GPRS ایرانگِل هم:

شاد باشین

Help118
24-07-2010, 15:50
GPRS دزد اول همراه آخر:

و GPRS ایرانگِل هم:

شاد باشین

آی شلوغ! اینا رو که خودم دیده بودم. ولی بازم ممنون:31:
بقول شما نوکیایی باشین:10:
چندوقتیه نیستی؟راستی راجع به محل شکونتت که نوشتی در قلب اومنظور قلب دیوید کاپرفیلده؟ چون his ضمیرملکی سوم شخص مفرد برای مذکراست!:5:
این تی تو دانلود بدجور ازم شیکاره! تو میدونی چرا؟

DariushGreat
24-07-2010, 16:14
آی شلوغ! اینا رو که خودم دیده بودم. ولی بازم ممنون:31:
بقول شما نوکیایی باشین:10:
چندوقتیه نیستی؟راستی راجع به محل شکونتت که نوشتی در قلب اومنظور قلب دیوید کاپرفیلده؟ چون his ضمیرملکی سوم شخص مفرد برای مذکراست!:5:
این تی تو دانلود بدجور ازم شیکاره! تو میدونی چرا؟

:31:
آخه من همه تنظیمات ایرانسل رو با سیمکارت و همراه آخر رو با دادن درخواست به سایتش می گیرم. Password اش هم متاسفانه معلوم نبود؛ به همین دلیل ریسک نکردم بگذارم.

آره... من و دیوید با هم از طریق ذهن ارتباط داریم! :31::18::10:

بنده خدا فکر کرده تو گزارش عکس آواتارش رو دادی که ممنوع الآواتارش کردن! :31:

شاد باشین

Help118
24-07-2010, 16:58
:31:
آخه من همه تنظیمات ایرانسل رو با سیمکارت و همراه آخر رو با دادن درخواست به سایتش می گیرم. Password اش هم متاسفانه معلوم نبود؛ به همین دلیل ریسک نکردم بگذارم.

آره... من و دیوید با هم از طریق ذهن ارتباط داریم! :31::18::10:

بنده خدا فکر کرده تو گزارش عکس آواتارش رو دادی که ممنوع الآواتارش کردن! :31:

شاد باشین
من فقط تو پست به خودش گفتم عوضش کنی بهتره. آخه چه ربطی به من داره که گزارش بدم یا ندم؟ من با این بنده خدا تماس پیامکی هم داشتم در رابطه با ایکس 6 خیلی بحث کردیم ولی من نمی دونم چرا یوهویی اینجوری شده هر چقدر میگم داری تهمت و بهتون میزنی بهم تو کتش نمی ره که نمیره. دور از انصاف ه که من گزارش بدم! ولی این بنده خدا به من میگه مرغ یه پا داره!:41:

وقتی ایارنسل یا همرا هاول یه پیام میفرسته حاوی تنظیمات این فایل چه جور فایلیه که رو گوشی نصب میشه برنامس؟ چه جوریه که تو قالب پیامک میتونن ارسال کنن؟

SANR
24-07-2010, 21:41

من دو بار آپدیت کردم،هیچ چیزی پاک نکرد.

Help118
25-07-2010, 00:13
من دو بار آپدیت کردم،هیچ چیزی پاک نکرد.

سلام عزیز
منم گفتم احتمالا بپره! در ضمن بهتره قبل آپ دیت یه ری ست کلی انجام بدید (ری ست معمولی رو نمی گم) که مموری داخلی هم فرمت بشه

DariushGreat
25-07-2010, 15:52
من فقط تو پست به خودش گفتم عوضش کنی بهتره. آخه چه ربطی به من داره که گزارش بدم یا ندم؟ من با این بنده خدا تماس پیامکی هم داشتم در رابطه با ایکس 6 خیلی بحث کردیم ولی من نمی دونم چرا یوهویی اینجوری شده هر چقدر میگم داری تهمت و بهتون میزنی بهم تو کتش نمی ره که نمیره. دور از انصاف ه که من گزارش بدم! ولی این بنده خدا به من میگه مرغ یه پا داره!:41:

وقتی ایارنسل یا همرا هاول یه پیام میفرسته حاوی تنظیمات این فایل چه جور فایلیه که رو گوشی نصب میشه برنامس؟ چه جوریه که تو قالب پیامک میتونن ارسال کنن؟

من هم بهش گفتم... اما ظاهرا از دستت بد شاکیه...! :19:

یه پیامک خدماتی می فرستن. این پیامک شامل یه سری کد برنامه نویسی هست که به محظ اجرا، هر چی رو سر جای خودش قرار می ده. برای نمونه یه کانکشن می سازه، تنظیماتش رو اون جوری که نیاز داره می گذاره، جالبتر از اون اینه که بوکمارک های خودش رو هم زوری قالب می کنه!!! :31:

شاد باشین :31:

Help118
25-07-2010, 16:48
من هم بهش گفتم... اما ظاهرا از دستت بد شاکیه...! :19:

یه پیامک خدماتی می فرستن. این پیامک شامل یه سری کد برنامه نویسی هست که به محظ اجرا، هر چی رو سر جای خودش قرار می ده. برای نمونه یه کانکشن می سازه، تنظیماتش رو اون جوری که نیاز داره می گذاره، جالبتر از اون اینه که بوکمارک های خودش رو هم زوری قالب می کنه!!! :31:

شاد باشین :31:
معمولا بوک مارک هاشون چیه؟ میشه که پاکشون کرد نه؟ ولی یه چیزی بهتره آدم دستی وارد کردنشو بدونه تا اینکه آماده واسش ماهی بگیرن بدن دستش

در ضمن به تی تو دانلود جان بگو نیمه شعبان نزدیکه بس کن داری بی گناه سر ما رو بالای دار می بری جای خود ولی به خاطر این روز بس کن

SANR
25-07-2010, 21:10
قیمت گوشی،330 تومن شده!

5800 هم حدود 10 تومن گرون تر شده و شده 255 تومن!

sJaguar
25-07-2010, 23:47
دوستان من یه x6 امروز خریدم
آخرین ورژن فریمور چند هست؟
ماله من 20 نیاز به آپدیت دارم؟
-- میشه این گوشی یا نه؟

milanista
26-07-2010, 01:43
من یه مشکلی با این گوشی دارم
مثلا وقتی میخوام چند تا آهنگ رو سریع مارک کنم ، هی راهی نداره
مثلا تو n73 اون مداده رو میگرفتیم و موس رو حرکت میدادیم ، تو این روش همه ی آهنگ ها مارک میشد
نمیشه اینو کاریش کرد ؟

Honradez
26-07-2010, 10:55
دوستان شما که X6 داريد ممکنه لطف کنيد بمن بگيد آيا موقع خوندن PDF با مشکل کمي سرعت مواجه هستيد يا نه.

بسيار سپاسگزارم. :46:

asgar_s
26-07-2010, 11:12
مثلا تو n73 اون مداده رو میگرفتیم و موس رو حرکت میدادیم ، تو این روش همه ی آهنگ ها مارک میشد
نمیشه اینو کاریش کرد ؟

چرا نشه . همه چی یه راهی داره به جز مرگ:21:
برنامه the pencil رو دان کن بعد بنص تو گوشیت.
داخل برنامه یه دکمه رو به عنوان همون مداد انتخاب کن. من خودم دکمه تماس(سبز)رو انتخاب کردم.
بعد به راحتی هر جا دلت خولست مارک کن.:8:

milanista
26-07-2010, 14:22
داخل برنامه یه دکمه رو به عنوان همون مداد انتخاب کن. من خودم دکمه تماس(سبز)رو انتخاب کردم.
دستت طلا داداش
حالا این برنامه رو به من معرفی میکنی ؟

N.I.M.A _ P30
26-07-2010, 15:56
ایول. چه برنامه توپی. خیلی وقت بود دنبال چنین چیزی میگشتم. بیزحمت لینک دانلودشو بده.

t2download
26-07-2010, 17:00
1. داداش من این گوشی با این سخت افزار داره 32 گیگ رم رو ساپورت میکنه. پایین اومدی سرعت با پر شدن گالری تو همه گوشی ها هستش حتی تو کامیپتر ولی باید بگمهنگ نداره این گوشی و سرعتش تو گالری از اول کمه. این یه ابهامی بیش نیس. سی پی یوی ویواز قوی تر از این گوشیه. بای دحق بدی سرعتش بالاتر هم باشه
2.در مورد دوربین باید بگم که ویواز واسه دوربین فیلمبرداریش بهینه شده. تاچشم مقاومتیه ودر مقایل تاچ ایکس 6 حرفی برای گفتن نداره. دوربین ایکس 6 بنا به گشادگی دهانه لنز و سنسورش بالاتر از 5800 هستش ولی با ویواز تست نزدم از لحاظ مشخصاتش! اسمارت فون و دوربین دو مقوله جدا از همه! این ان 8 هستش که دوربین خوبی داره
3.خیلی خوب نرم افزار میخوره ولی بعضی نرم افزارهای 5800 با ایکس 6 سازگاریت نداره
این مسائل زیاد صحبت شده لطف کنی چند صفحه قبل رو بگردی موارد زیادی دستگیرت میشه ولی با این حال میگم
1.ایکس 6 قاب پشتش یکم لقه و کلا گوشی یکدستی نیست
2.دوربینش زیاد قوی نیست
3.اگه اهل تعویض دم به دقیق هسیمکارتی باید بگم موقع تعویض سیمکارت یا درآوردن باتری بدیلل نداشتن باتری سی موس ساعت و تاریخ گوشی می پره
4.قسمت زوم کردنش تو فیلمبرداری ضایعه و ریز ریز زوم نمی کنه
5.قسمت بالا پایین گوشی از پلاستیک شفافه و زود خش میوفته روش و لکه بر میداره ولی چنان محسوس نیست
6.صدای بلندگوش به اندازه 5800 قوی نیست ولی کیفیتش بالاتره
7.صدای مخاطب یه جوریه ولی باعث میشه گوش آدمو اذیت نکنه و صدا واضح به گوش میرسه
8.گالریش یه ذره کنده که بنا به سی پی یوش طبیعیه

اگه بازم یادم بیوفته میگم

از مزایا
جی پی اس این گوشی از بهترین نباشه یکی از بهترین هاست حرف نداره
تاچش بهترین تو نوکیاست چون اولین تاچ خازنیه
گوشی کوچیک و خوشدسته و تنوع رنگ داره
صدای بلندگوش یه جوری استریو هستش که حال عجیبی به آدم میده
هدفونش فوق العادس اولین باریه که از نوکی یه همچی هدفونی دیدم خیلی باحاله
باتریش دوام خوبی داره

غیره و غیره و غیره
.دوربینش زیاد قوی نیست
صدای بلندگوش به اندازه 5800 قوی نیست ولی کیفیتش بالاتره:41:

---------- Post added at 04:55 PM ---------- Previous post was at 04:52 PM ----------

حدود 28 نفر (البته تا الان) پیام خصوصی دادن گفتن اگه نیای ما هم میریم!
فکر کردی خر میشیم با این حرف ها تو این مملکت همه این رو میگن نام ببر

---------- Post added at 05:00 PM ---------- Previous post was at 04:55 PM ----------

من 1 ماه هست بدلایلی و مشکلات با بعضی دوستان تاپیک رو ترک کردم اما میبینم بعضی ها اطلاعات نادرست میدن و دارن همه کاره ناپیک میشن و وظیفه خود دونستم توی صحنه بیای و ابراز وجود کنم از امروز پاسخگوی تمامی سوالات دوستان هستم:8:

t2download
26-07-2010, 17:21
با تشكر فراوان
با سلام و آرزوی بهترین ها برای شما و تبریک ولادت حضرت مهدی عج
و پیشاپیش گوشی جدید مبارک
ابتدا باید بگم قصدتون از خرید گوشی چی هست واسه صدای گوشی هست که اگر اینطوره x6 و اگر کیفیت عکس هست vivaz
x6
کیفیت صدای بالا و تاچ خازنی بودن که با انگشت کار میکنه تنها و با قلم یا نخان جواب نمیده و اگه صبر کنی قلم گوشی هم وارد بازار میشه ولی در حال حاضز تنها با انگشت کار میکنه
از نظر سرعت عملکرد vivaz سرتره و لی این رو در نظر بگیر صداش ضعیف هست
به طور کلی گوشی بی عیب وجود نداره و این ترفند شرکت هست
شما چرا x6 بگیری بهتره به این دلیل که صدای بلندتری داره و تاچش خازنی هست و سیستم عاملش سیمبین نوکیاست و برنامه های زیادی رو ساپورت میکنه و ویواز هم سیمبیان هست ولی مانند نوکیا برنامه ساپورت نمیکنه و دوربین ویواز سرتره ولی فلشش ضعیف هست ولی x6 دوربینش فلش قوی داره برای عکاسی در شب
از نظر پشتیبانی هم نوکیا بهتره برای آبدیت گوشی بخش فارسی سایت نوکیا خیلی کمک کننده هست
اگه سرعت عملکرد و دوربین مهم هست vivaz
و اگه تاچ خازنی و صدای با کیفیت و بلند مهم هست و پشتیبانی قوی x6

:11:

Honradez
26-07-2010, 18:49
سلام. بي زحمت به اين سوال بنده حقير پاسخ دهيد:

دوستان شما که X6 داريد ممکنه لطف کنيد بمن بگيد آيا موقع خوندن PDF با مشکل کمي سرعت مواجه هستيد يا نه.

سپاسگزارم. :46:

t2download
26-07-2010, 19:03
سلام. بي زحمت به اين سوال بنده حقير پاسخ دهيد:

سپاسگزارم. :46:
با سلام منظورت چی هست کندی چی بستگی به حجم فایل PDF داره ولی نه زیاد افت سرعت نداره چند گیگ از رم گوشیت پر شده ؟:20:

Help118
26-07-2010, 21:50
دوستان من یه x6 امروز خریدم
آخرین ورژن فریمور چند هست؟
ماله من 20 نیاز به آپدیت دارم؟
-- میشه این گوشی یا نه؟
آخرین ورژن فریم ویرش 21.0.004 هستش نیاز به آپد یت دایرد. این آپدیت هم حدود یه ماه و کمتره که اومده. توصیه می کنم حتما آپ دیت کن

نمیشه اینو کاریش کرد ؟
چرا نشه! شما میتونید از منوی options گزینه mark/Unmark رو انتخاب کنید و روی هر فایلی که میخواد تیک بزنید:31: بهمین سادگی بهمین خوشمزگی

البته منظور دوستمون یه چیز دیگه ای بود که بهشون توضیح دادم که چه جوری مارک یا آن مارک کنه ولی توفیق اجباری شد که این برنامه رو هم دانلود کنیم
لینشکو بی زحمت بگذارید ممنون

Help118
26-07-2010, 23:31

بسيار سپاسگزارم. :46:

دوست عزیز سی پی یوی این گوشی ARM 434 مگا هرتزی هستش که یکم کند به نظر میرسه! البته باید بگم رو ان8 هم یه سی پی یوی زیاد قوی ای بکار نرفته اکثر 1 گیگ رو گوشی بتازگی ها استفاده کردند. ولی این ضعیف بودن سی پی یو اکثرا در گالری خودشو نشون میده اونم عکسهای حجیم که اونم فقط یه تاخیر 2 ثانیه ای برای لود عکس میده وگرنه دیگه مشکل خاصی ایجاد نمی کنه. خوندن فایل پی دی اف و EBOOK ها در سی پی یوهای پایین تر هم اصلا افتی نداره چه برسه به این گوشی! پس جای نگرانی نیست. اتفاقا بزرگ بودن صفحه این گوشی جون میده واسه کتاب خوندن و جی پی اس و گشت اینترنتی.. خیالت راحت. اگه میتونی صبر کنی حتما منتظر ان 8 باش البته اگه اهل موسیقی گوش دادن از بلندگوی گوشی هستی ان8 رو بیخیال شو

Help118
28-07-2010, 16:23
نکته:
موقع نصب تم- عکس پیش زمینه - آهنگ برای زنگ موبایل (رینگ تون) حتما از فون مموری گوشی استفاده کنید!

SANR
28-07-2010, 20:46
نکته:
موقع نصب تم- عکس پیش زمینه - آهنگ برای زنگ موبایل (رینگ تون) حتما از فون مموری گوشی استفاده کنید!

سلام!

علتش به خاطر چی هست؟بیشتر توضیح بدین.

Help118
28-07-2010, 21:43
سلام!

علتش به خاطر چی هست؟بیشتر توضیح بدین.
این برنامه ها چون دائما در رم گوشی لود شده هستند و دائما با فایل اصلی موجود در حافظه گوشی در تماس هستش و مسیر دهی و آدرس دهی حافظی توسط رم در ارتباط با این فایلهاست و با نظر به اینکه فون مموری گوشی سرعتش بیشتره و انگار جزئی از گوشی حساب میشه و رابطه اینتگریدید و یکپارچه با سیستم عامل داره، بهتره که حتما در فون مموری نصب بشن!
در ضمن در هنگام استفاده از مد مس استوریج در حالت کانکت با کامیپتر دیگه ارتباط گوشی و تنظیمات سیستم عامل با مموری از بین میره و اگه در این حال کسی زنگ بزنه یا پیامک بده می بینید که زنگ فابریک گوشی پخش خواهد شد

در ضمن سرعت لود گوشیتون هم بالا خواهد رفت بخصوص در هنگام روشن شدن گوشی
باتشکر

starn
29-07-2010, 09:34
بالاخره نسخه ی 8 گیگ هم منتشر شد ... باید دید قیمتش چقد پایینتر میشه از 16 گیگ (با توجه به این که الان نسخه ی 16 گیگ 320 تمن )

roteal2007
29-07-2010, 10:04
بالاخره نسخه ی 8 گیگ هم منتشر شد ... باید دید قیمتش چقد پایینتر میشه از 16 گیگ (با توجه به این که الان نسخه ی 16 گیگ 320 تمن )

50 تومن کمتر از 16 گیگه معمولا!

Help118
29-07-2010, 14:03
خیر الامور اوسطها! بهترین کارها میانه رویست!
نه 32 گیگ نه 8 گیگ فقط 16 گیگ!

نقشه های جی پی اس برنامه های خود گوشی و آهنگ های پیشفرض گوشی خودش یه یکی دو گیگ مصرف می کنند واسه ما چیزی نمی مونه اونوقت!

hamidkabiri6270
29-07-2010, 14:29
سلام

بچه ها من فرصت نکردم تمام صفحات را بخونم.کسی سمپلی از عکس گوشی به خصوص در شب داره بذاره یا اگه قبلا گذاشته شده آدرس صفحه را بده.

Help118
29-07-2010, 14:46
برنامه فینگر پرینت رو برای این گوشی پیدا کردم تصور می کردم که اثر انگشت رو میتونه تشخیص بده ولی مثل اینکه تاچ گوشی ها همچی تشخیصی ندارند!

Help118
29-07-2010, 15:36
درباره دوستانی که به اشتباه فکر می کردند که این گوشی مشکل پیامکی در هنگام دریافتش داره باید بگم که سخت در اشتباهند! آخه ای نگوشی موقع دریافت پیامک زمانی که گوشی خاموشه منظورم در حالت استندبای هستش یا قفل کردینش فقط صدای پیام رو می آورد باید بگم که قرار نیست که در هر دفعه پیامک اومدن صفحه گوشی روشن بشه چون اونوقت باتری گوشی ته میکشه! همون که صداشو میشنوی کافیه! اگه هوس دارین روشن بشه باید با کرک کردن گوشی ای نکار رو بکنید که کاریست عبس!
ولی انتظار داشتم که در حالت سایلنت صفحه روشن بشه ولی این کار انجام نشد متاسفانه ! این ایراد به حساب میاد!

amin5454
29-07-2010, 18:13
سلام،2 تا سوال:
1-واسه راه اندازي گوشي براي اولين بار بايد چند ساعت به شارژ باشه؟
2-با استفاده معمولي بدون گوش دادن آهنگ گوشي چقدر شارژ نگه ميداره؟

Help118
29-07-2010, 21:44
تقویم فارسی واسه ایکس 6 دارید؟

Help118
30-07-2010, 12:47
سلام،2 تا سوال:
1-واسه راه اندازي گوشي براي اولين بار بايد چند ساعت به شارژ باشه؟
2-با استفاده معمولي بدون گوش دادن آهنگ گوشي چقدر شارژ نگه ميداره؟
سلام
وودتو تبریک می گم
1.اصولا واسه راه اندازی گوشی بجهت استفاه مزید از طول عمر باتری شارژ اولیه باید چیزی حول و حوش 8 ساعت کامل باشه در حالت خاموش! باید بگم جهت حفظ طول عمر باتری و سیمکارت و خود گوشی حدالامکان در هنگام روشن بودن گوشی رو شارژ نکنید.
این نوع باتری ها چون معضلاتی که همراهشون هست بنابراین باید با ترفندهایی به مقابله با اینا بشینیم. این نوع باتری ها معمولا اگه نصف نیمه شارز بشن یا اینکه تا به حد مشخصی نرسیده دوباره شارژ بشن به یک نوع حافظه تبدیل خواهند شد و در مراحل بعدی استفاده این مشکل بصورت زود خالی شدن و نشان دادن شارژ کاذب خودشو نشون خواهد داد.
2.صفحه ال سی دی این گوشی خیلی بزرگه و مصرف باتریش زیاده ولی من خودم که مصرفم کمه حدود 3 روز راحت دووم میاره شایدم بیشتر. تو سایت که نوشته 420 ساعت یعنی 17.5 روز دوام داره در حالت استندبای گوشی و کمترین میزان حد توان گوشی (یعنی گوشی واسه پیدا کردن اپراتور جون نکنه!) و در حالت استاندارد. ولی در عمل این عدد یه عدد نجومیه.

milanista
30-07-2010, 13:56
بچه ها این پشت گوشی من نوشته Nokia X6-00
این دو تا صفره چیه ؟

amin5454
30-07-2010, 15:25
سلام
وودتو تبریک می گم
1.اصولا واسه راه اندازی گوشی بجهت استفاه مزید از طول عمر باتری شارژ اولیه باید چیزی حول و حوش 8 ساعت کامل باشه در حالت خاموش! باید بگم جهت حفظ طول عمر باتری و سیمکارت و خود گوشی حدالامکان در هنگام روشن بودن گوشی رو شارژ نکنید.
این نوع باتری ها چون معضلاتی که همراهشون هست بنابراین باید با ترفندهایی به مقابله با اینا بشینیم. این نوع باتری ها معمولا اگه نصف نیمه شارز بشن یا اینکه تا به حد مشخصی نرسیده دوباره شارژ بشن به یک نوع حافظه تبدیل خواهند شد و در مراحل بعدی استفاده این مشکل بصورت زود خالی شدن و نشان دادن شارژ کاذب خودشو نشون خواهد داد.
2.صفحه ال سی دی این گوشی خیلی بزرگه و مصرف باتریش زیاده ولی من خودم که مصرفم کمه حدود 3 روز راحت دووم میاره شایدم بیشتر. تو سایت که نوشته 420 ساعت یعنی 17.5 روز دوام داره در حالت استندبای گوشی و کمترین میزان حد توان گوشی (یعنی گوشی واسه پیدا کردن اپراتور جون نکنه!) و در حالت استاندارد. ولی در عمل این عدد یه عدد نجومیه.
مرسي از جوابتون،من اولين بار كه گوشي رو به شارژ زدم در حالت خاموش بود و چون خونه نبودم حدود 18 ساعت تو شارژ بود!!!!!!!
الانم با اينكه استفادم كمه 2 روز بيشتر شارژ نگه نداشت،يعني باطري خرابه؟؟؟
ممكنه اين تو شارژ بودن زياد اثر منفي روش گذاشته باشه؟ :41::41:

Help118
30-07-2010, 16:53
بچه ها این پشت گوشی من نوشته Nokia X6-00
این دو تا صفره چیه ؟

چی میخوای باشه مسخره بازی نوکیا:31:
چیز خواصی نیست. منم یه زمان زیاد روش تحقیق کردم چیزی عایدم نشد! میدونی سیاست های خاصی نوکیا و سایر برندها وواسه پیش فروش، فروش، مزاید ه و.. دارن که نمی خوان کسی رو دستشون بزنه! مثلا یوهو از ان70 پرید ان90 و ... شد ان8 و ان 900!!!!!!!!!
حتی تو سیاست های نوکیا من و دوستان تو نامگذاری پی بردیم نوکیا زیاد علاقه به عدد 4 نداره! یا تلفظش واسشون سخته یا بدیمنه واسشون یا هرچی! بجز یکی دو مدل نمی دونم مثل 6124و6234و6124و5140 از عدد 4 استفاده نکرده واصلا سری که با 4 شروع بشه نداره!

بتازگی در سری C نوکیا این دوصفر آخر رو تغییراتی داده مثل c1-00, c1-01,c1-02 شاید از لحاظ سخت افزاری یا کاربرد تو یه رده هستن البته این گوشی ها دوسیمکارته هستن انگار ولی دقیقا نمی دونم قضیه چیه

شاید دوستان دیگری اطلاعات بهتر و کاملتری داشته باشند مشتاقانه آماده شنیدن هستم

amin5454
30-07-2010, 21:37
مرسي از جوابتون،من اولين بار كه گوشي رو به شارژ زدم در حالت خاموش بود و چون خونه نبودم حدود 18 ساعت تو شارژ بود!!!!!!!

ببخشيد زياد سوال ميكنم،البته الان كه فكر ميكنم ميبينم همچين كم هم باهاش كار نكردم ،150 تا مخاطب داشتم كه اسماشونو كامل كردم و يه ذره با gps ور رفتم يه ذره هم منوشو بالا پايين كردم.
فروشنده ميگفت چون تاچش خازنيه شارژ زياد مصرف ميكنه.
آها راستي يه فايل wmv با حجم 33 مگ ريختم موقعي كه فايلو باز كردم تصوير نداشت ولي يكي ديگه ريختم با حجم 13 مگ كه باز كرد با تصوير،قضيه اين چيه؟

GUNSHIP
30-07-2010, 23:11
خیر باطری شما خراب نیست.
استفاده ها متفاوتن مثلا خود من با اینکه روزانه شاید بین 1 تا 2 ساعت از گوشی استفاوه کنم ولی ممکنه تو 2 روز تموم شه ممکنه تا 3.5 روز بمونه یا زودتر تموم شه چون میزان انرژی مورد نیاز برای فعالیت ها متفاوته.همچنین معمولا روز های اول استفاده باطری زود تر تموم میشه.:13:
البته این گوشی وقتی شارژش پر میشه خود به خود شارژ کردنش رو متوقف می کنه و اگه دقت کنید دیگه نوار ثابت میشه پس اثر منفی نداشته.

GUNSHIP
30-07-2010, 23:59
ببخشيد زياد سوال ميكنم،البته الان كه فكر ميكنم ميبينم همچين كم هم باهاش كار نكردم ،150 تا مخاطب داشتم كه اسماشونو كامل كردم و يه ذره با gps ور رفتم يه ذره هم منوشو بالا پايين كردم.
آها راستي يه فايل wmv با حجم 33 مگ ريختم موقعي كه فايلو باز كردم تصوير نداشت ولي يكي ديگه ريختم با حجم 13 مگ كه باز كرد با تصوير،قضيه اين چيه؟
شما اول بگو رزولوشن فایل ها چند در چند بوده

ali racer
31-07-2010, 00:00
شما اول بگو رزولوشن فایل ها چند در چند بوده
رزولوشن که اونقدرا مهم نیست
مهم بیت ریته که اون کلیپ داره !

GUNSHIP
31-07-2010, 00:29
رزولوشن که اونقدرا مهم نیست
مهم بیت ریته که اون کلیپ داره !
چرا اتفاقا می تونه مهم باشه چون بعضی رزولوشن ها رو پخش نمی کنه

ali racer
31-07-2010, 00:57
چرا اتفاقا می تونه مهم باشه چون بعضی رزولوشن ها رو پخش نمی کنه

بله اگه دقت کنین به پستم منم نگفتم اصلا مهم نیست
گفتم اونقدری که بیت ریت مهمه
و باعث میشه نتونه کلیپ رو پخش کنه رزولوشن مهم نیست

من روی ان97 که مجموعه پردازشی یکسانی با ایکس 6 داره
کلیپ 720P پخش کردم :46:

Honradez
31-07-2010, 13:18
با سلام منظورت چی هست کندی چی بستگی به حجم فایل PDF داره ولی نه زیاد افت سرعت نداره چند گیگ از رم گوشیت پر شده ؟:20:
نه هنوز نخريدم. ميخوام ببينم چجوريه.

منظورم اينه که مثلا براي PDFهاي متني سرعتش چجوريه؟

(ببخشيد دارم دير جواب ميدم. چند روز نبودم.)

Help118
01-08-2010, 00:29

آفرین که خودت جواب خودتو پیدا نکردی. شارژ بیش از حد رو خور باتری مار گوشی و سیمکارت تاثیر منفی میزاره تو بلندمدت البته این 18 ساعت اولیه مشکلی نداره. در اون اولا فکر می کردیم وقتی شارژ گوشی پر میشه باید اصولا مدار شارژر توسط رله حذف بشه ولی این کار انجام میشه ولی چون جریان برق دائما در حال شارش و جریانه این خودش هم باعث مصرف انرژی و هم استهلاک دستگاه و باتریه

در مورد فیلمه باید بگم شاید اینکدش مناسب نبوده و متناسب با گوشی نبوده و نتونسته پخشش کنه . توسط نرم افزارهای موجود در کامپیوتر برو دوباره ری اینکد (کد بندی مجدد) کن حتما پخش میشه تو گوشیت

و اینکه فروشنده خامی کرده گفته چون خازنیه مصرفش زیاده! هرچی به دهنشون میاد به زبون میارن. فروشنده اصلا چه میدونه تکنولوژی خازنی چیه مقاومتی چیه. فروشنده سر کیسه کردن بلده!

---------- Post added at 01:29 AM ---------- Previous post was at 01:25 AM ----------

خیر باطری شما خراب نیست.
استفاده ها متفاوتن مثلا خود من با اینکه روزانه شاید بین 1 تا 2 ساعت از گوشی استفاوه کنم ولی ممکنه تو 2 روز تموم شه ممکنه تا 3.5 روز بمونه یا زودتر تموم شه چون میزان انرژی مورد نیاز برای فعالیت ها متفاوته.همچنین معمولا روز های اول استفاده باطری زود تر تموم میشه.:13:
البته این گوشی وقتی شارژش پر میشه خود به خود شارژ کردنش رو متوقف می کنه و اگه دقت کنید دیگه نوار ثابت میشه پس اثر منفی نداشته.

تمام گوشی ها و شارژر ها مجهز به مدار کنترل شارژ هستند یه جور کیته. که موقع اتمام شارژ ، فرایند شارژر کردن رو قطع می کنند و به قول شما اون نوار باتری ثابت میشه ولی مستمرا به شارژر گذاشتن و به پریز بودن پدر شارژر و گوشی و باتری را درخواهد آورد حتی اگر شارژرش کامل شده باشه. اگه حتی بعد 10 ساعت هم بری دس بزنی به گوشی میبینی داغه چون جریان شارش داره. اینم زبان عامیانش اگه فنی تر خواستین بازم میگم.
البته در این مورد مشکلی برای دوستمون پیش نیومده. ایشون حسابی باتری رو مصرف کردن بعد فرمودند که باتریش زود تموم شده:31:
ممنون

Help118
01-08-2010, 00:36
نه هنوز نخريدم. ميخوام ببينم چجوريه.

منظورم اينه که مثلا براي PDFهاي متني سرعتش چجوريه؟

(ببخشيد دارم دير جواب ميدم. چند روز نبودم.)

من جواب شما رو به تفضیل در صفحات قبلی داده ام رجوع کنید به جوابتان خواهید رسید ممنون

-----
خیلی گشتم ولی پیداش نکردم اون پستی رو که توش جوابتونو نوشته بودم.
بایدبگم این گوشی هیچ مشکلی تو سرعت لود و نمایش فایلهای PDF و EBook نداره. سی پی یوهای پایین تر از این هم هیچ مشکل خاصی در کندی نداشتن چه برسه به ARM434 مگاهرتزی این گوشی. اگه خیلی حساسی و میتونی صبر کنی یه صبر حدود 5 ماهه پیشنهاد می کنم ان8 بخر البته اگه نوکیا خواستی

amin5454
01-08-2010, 06:52
سلام اين رزولوشن و بيت ريتي كه دوستان گفتن چطور ميشه فهميد چنده؟

pedramakaay
01-08-2010, 11:08
سلام دوستان :11:

اين گارانتي اصلي كه ميگن يعني چي؟

كدوم گارانتي ها معتبرند؟

nokiax6
01-08-2010, 12:48
... بالاخره این گوشی رو گرفتم
از تمام کسانی که در این مدت منو در امر خرید این گوشی راهنمایی کردن ممنونم. (مخصوصا n-95) :10:

Help118
01-08-2010, 14:45

كدوم گارانتي ها معتبرند؟

ببین دوست من طی بازارگرمی هایی که قبلا انجام شده بود و الانم داره میشه گارانتی های متفاوتی واسه یه گوشی یه برند یا یه وسیله دیجیتالی داده میشه .
نوکیا قبلا مقلا حدود 5سال پیش در ایران 4 تا نمایندگی و گارانتی اصلی داشت که معروفترینش اتصالات بعد نیا و نمی دونم موبایل پلاس و ایراتل بود ولی بعدش دیگه تصمیم گرفتند کل این گارانتی ها رو یکی کنند. الا ننوکیا تو ایران فقط یک جور گارانتی داره اونم با نام گارانتی نوکیا هستش. مدتش یکساله و شامل قطعات فروسده شونده و باتری و فکر کنم ال سی دی و شارژر و وسایل جانبی نمیشه فقط خود گوشی. ال سی دی رو دقیقا نمی دونم.
برای صحت و اطمنیان خریدت از گارانتی اصلی بودن شماره سریال گوشیتو به 200023013 مرکز خدمات مشتریان نوکیا ارسال می کنی و بلافاصله بهت میگه که گوشیت اصله یا نه.
گوشی های با گارانتی اصلی در ایران فقط با اسم ساخت چین تحت عنوان زیر ارائه میشن
Made in china under the authority of nokia corporation, finland
نوکی ااومده تو کشور چین خط تولید زده برای اینکه قیمت گوشی در ایران با قیمت جهانی یکی باشه یا لااقل نزدیک هم باشه. خود فنلاندی ها دارن تو چین کار می کنن با کارگرهای چینی. و کیفیت گوشی همون فنلاندیه.
علاوه بر گارانتی در این گوشی ها پروداکت کد فارسی و مخصوص کشور های فارس مثل ایرانه و منوی فارسی و کیپد فارسی هم دارند (مخصوص گوشی های کیپد دار) که تعویض این پروداکت کد با برنامه NSS برای آپ دیت گوشی به فریم ویر غیر ایران موجب ابطال گارانتی خواهد شد.

من همیشه دوستان رو توصیه کردم به خرید با گارانتی اصلی. گرچه در ایران به خود آدم ارزش و گارانتی ای قائل نیستن چه برسه به یه گوچشیه فکسنی. باید بگم به احتمال قوی در مرکز خدمات گارانتی مناسب و مطلوبی به شما داده نشه که از این بابت نگرا ننباشید. توصیه من به دوستان به خرید با گارانتی اصلی از این بابته که قطعات گوشی کاملا اصلی و بدون هیچگونه مشکلی هستند.
دوستان ایکس 6 خریده بودند بصورت قاچاقی که اکثرا جی پی اس اونا مشکل نرم افزاری داشته
باتشکر سوال دیگه ای بود در خدمتم

Help118
01-08-2010, 14:56
از تمام کسانی که در این مدت منو در امر خرید این گوشی راهنمایی کردن ممنونم. (مخصوصا n-95) :10:

عزیز دل مبارکت باشه واقعا خوشحال شدم ان شاالله بیام تبریز حضورا ببینمت. مبارکت باشه

حداقل کاریه که میتونستم بکنم:7::12:
حالا برو نقشه ماهواره ای تبریز رو هم روش پیاده کن بعد حالتو ببر.

DariushGreat
01-08-2010, 15:06

كدوم گارانتي ها معتبرند؟

گارانتی اصلی: نوکیا ایران

شرکت های خدمات دهنده: نیا، ایراتل، ارتباط وطنی پرشیا، ارکان ارتباطات

نکته بسیار مهم: اتصالات به دلیل نارضایتی مشتری ها از دایره گارانتی رسمی نوکیا خارج شد!

شاد باشین :27:

The Black Dahlia
01-08-2010, 15:49
از تمام کسانی که در این مدت منو در امر خرید این گوشی راهنمایی کردن ممنونم. (مخصوصا n-95)
تبریک میگم به پای هم پیر شید...........
gps ماله شما علیه سلامه؟؟؟
یعنی مث دوستان که می گن مشکلی ندارید؟؟؟؟

rahafrooz
01-08-2010, 16:08
سلام
منم تازه ایکس 6 خریدم و با جی پی اس مشکل دارم.
وقتی سرچ می کنه 4 تا ماهواره می جوره ولی بازم مکانو نمیگه.مشکل چیه؟
گوشیم گارانتی اصلی هست

Help118
01-08-2010, 16:29
سلام
منم تازه ایکس 6 خریدم و با جی پی اس مشکل دارم.
وقتی سرچ می کنه 4 تا ماهواره می جوره ولی بازم مکانو نمیگه.مشکل چیه؟
گوشیم گارانتی اصلی هست

اینی که فرمودی مشکل نیست! یخورده تظیمات میخواد.
راستی اول بگو شهری که ساکن هستی یکی از شهرهای موجود در دیتابیس نوکیا هستش یا نه در غیر اینصورت باید صبر کنی تا نوکیا نقششو بده. اگه یکی از 6 شهری نباشی که نقشه هاش موجوده فقط از نقشه راههای کشور اونم فقط راههای اصلی میتونی بهره ببری.
در رابطه با جی پی اس این گوشی توضیحات مفصلی دادم و تنظیمات کارا و صد درصد عملی ارائه کردم به اینجا مراجعه فرمایید

nokiax6
01-08-2010, 22:01
تبریک میگم به پای هم پیر شید...........
gps ماله شما علیه سلامه؟؟؟
یعنی مث دوستان که می گن مشکلی ندارید؟؟؟؟
مرسی.
نه من مشکل جی پی اس ندارم.ورژن گوشی 20 هست و 4گزینه تو قسمت gps دارم ولی هنوز نتونستم به ماهواره ها وصل بشم!!!
بزودی آپدیت میکنم.

Help118
01-08-2010, 23:36
رزولیشن و بیت ریت رو داخل گوشی نمی دونم ولی از کامیپتر با نرم افزارهای متنوعی که هستش میتونی مشخصاتشو نگاه کنی. حتی راست کلیک کنی رو فایل و بری قسمت property و وارد detail بشی یه چیزایی در مورد بیت ریت اینا شاید گیرت بیاد. مدیا پلیر هم بهت کمک می کنه. یا cool edit pro واسه فایلهای صوتی

ghaffar
01-08-2010, 23:41
من ديشب گوشيم به دستم رسيد و فعلا دارم با بسته‌ي يك ماهه‌ي نامحدود ايرانسل حال مي‌كنم ;)
با محتويات جعبه: هولدر ماشين، شارژ فندكي ماشين و يك گوشي كوچولو
با قيمت 325 در بندرعباس - بدون گارانتي
حالا سه تا سؤال:
1- ورژن فيرموير گوشي من 21 هست. آيا آپديت شده ورژن 21 هم تو بازار هست؟
2- چطور ميتونم بفهمم ك ر ك شده است يا نه؟
3- بر چسب روي گوشي نوشته Made in Hungary ولي تا جايي كه من شنيدم اين گوشي‌ها همه ساخت چينه. مثل بقيه‌ي محتويات جعبه‌اش. چطور ميشه فهميد ساخت كدوم كشوره؟

Help118
01-08-2010, 23:42
مرسی.
نه من مشکل جی پی اس ندارم.ورژن گوشی 20 هست و 4گزینه تو قسمت gps دارم ولی هنوز نتونستم به ماهواره ها وصل بشم!!!
بزودی آپدیت میکنم.

دوسه تا پست بالاتر لینک فرمولهای جی پی اس رو واسه کانکت شدن نوشتم . واقعا مثل توپ عمل می کنه جی پی اس این گوشی. سریعترین زمان کانکتم 3 دقیقه یا کمتر بوده در حالت آف لاین
حتما آپ دیتش کن مشکلی هم بود بگو بگم

Help118
01-08-2010, 23:56
من ديشب گوشيم به دستم رسيد و فعلا دارم با بسته‌ي يك ماهه‌ي نامحدود ايرانسل حال مي‌كنم ;)
با محتويات جعبه: هولدر ماشين، شارژ فندكي ماشين و يك گوشي كوچولو
با قيمت 325 در بندرعباس - بدون گارانتي
حالا سه تا سؤال:
1- ورژن فيرموير گوشي من 21 هست. آيا آپديت شده ورژن 21 هم تو بازار هست؟
2- چطور ميتونم بفهمم ك ر ك شده است يا نه؟
3- بر چسب روي گوشي نوشته Made in Hungary ولي تا جايي كه من شنيدم اين گوشي‌ها همه ساخت چينه. مثل بقيه‌ي محتويات جعبه‌اش. چطور ميشه فهميد ساخت كدوم كشوره؟

1.اگه بتازگی وارد بازار ایران شده باشه بله حتما هستش وگرنه تو هخود ایران آپ دیت شده! کمتر از دوماهه که این آپ دیت اومده

2.گوشی صفر که کرک شده بدستت نمیاد! این چه حرفیه! میتونی فریم ویر رو ری اینستال کنی اونوقت اگه تغییرات جدیدی اعمال نشده بود میفهمی که کرک نشده. اگه کرک شده باشه نصب برنامه ها راحت تر انجام میشه بدون سوال پرسش اضافی. تو عکاسی و کیفیت عکس تغییراتی می بینی و...
3.شماره سریال دستگاه رو به 200023013 اس ام اس کن ببین می نویسه که با گارانتی اصلی و 12 ماهه هستش یا نه. اگه گفت هستش که بدون ساخت مجاره البته با این چهار شرط 1.برچسب زیر باتری 2. کد ستاره مربع صفر 6 مربع 3.برجسب رو پک گوشی 4.کد ستاره مربع چهارتاصفر مربع اینا باهم همخونی داشته باشیند
اگه 200023013 گفت که گارانتی دار نیست هم میشه گفت مجاره هم میشه گفت ریمارک شده چین هستش.

این دوره زمونه اونقده تقلب زیاد شده که آدم به هیشکی باور نمیکنه
بلاخره شرط اینکه گوشی ساخت هرجا باشه اینه که 4 تا بند یکی باشه.
در ضمن زیر باتری یه کد نوشته به اسم پروداکت کد اونم نشون میده که این گوشی واسه چه کشورهایی طراحی شده. مثلا اگه پروداکت کدت مخصوص خاورمیانه و ایران باشه بعد رو لیبلت مثلا زده باشه مجارستان میشه فهمید که این گوشی ریمارک شدس

ghaffar
02-08-2010, 00:27
1.اگه بتازگی وارد بازار ایران شده باشه بله حتما هستش وگرنه تو هخود ایران آپ دیت شده! کمتر از دوماهه که این آپ دیت اومده

2.گوشی صفر که کرک شده بدستت نمیاد! این چه حرفیه! میتونی فریم ویر رو ری اینستال کنی اونوقت اگه تغییرات جدیدی اعمال نشده بود میفهمی که کرک نشده. اگه کرک شده باشه نصب برنامه ها راحت تر انجام میشه بدون سوال پرسش اضافی. تو عکاسی و کیفیت عکس تغییراتی می بینی و...
3.شماره سریال دستگاه رو به 200023013 اس ام اس کن ببین می نویسه که با گارانتی اصلی و 12 ماهه هستش یا نه. اگه گفت هستش که بدون ساخت مجاره البته با این چهار شرط 1.برچسب زیر باتری 2. کد ستاره مربع صفر 6 مربع 3.برجسب رو پک گوشی 4.کد ستاره مربع چهارتاصفر مربع اینا باهم همخونی داشته باشیند
اگه 200023013 گفت که گارانتی دار نیست هم میشه گفت مجاره هم میشه گفت ریمارک شده چین هستش.

این دوره زمونه اونقده تقلب زیاد شده که آدم به هیشکی باور نمیکنه
بلاخره شرط اینکه گوشی ساخت هرجا باشه اینه که 4 تا بند یکی باشه.
در ضمن زیر باتری یه کد نوشته به اسم پروداکت کد اونم نشون میده که این گوشی واسه چه کشورهایی طراحی شده. مثلا اگه پروداکت کدت مخصوص خاورمیانه و ایران باشه بعد رو لیبلت مثلا زده باشه مجارستان میشه فهمید که این گوشی ریمارک شدس
ممنون از پاسخ كاملتون
1- معمولا بندرعباس خريد و فروش زياده و گوشي‌ها زياد توي مغازه‌ها نمي‌مونه مخصوصا x6 كه چند روزه كه كمياب بوده و قيمتش 10 تومني كشيده بالا
2- در مورد اينكه گوشي صفر كرك شده نيست!...
مشكوكم شايد مشكلي داشته (مثلا كار نكردن جي پي اس) و فروشنده ورژنش رو ارتقاء داده باشه تا با خيال راحت به خريدار بگه جي پي اسش سالمه. خودتون بهتر ميدونيد كه اين روزها به هيچكي نميشه اعتماد كرد!!!
3- 200023013 هم ميگه شماره سريال معتبر نيست ولي تمام كدها با همديگه ميخونه
باز هم متشكرم از پاسخ كامل و سريعتون

ghaffar
02-08-2010, 00:33
...
اگه یکی از 6 شهری نباشی که نقشه هاش موجوده فقط از نقشه راههای کشور اونم فقط راههای اصلی میتونی بهره ببری.

البته ميشه در قسمت تنظيمات نوع نقشه رو به Satellite تغيير داد و نقشه‌ي ماهواره‌اي طبيعي رو ديد كه نقشه‌ي طرف‌هاي ما (بستك هرمزگان) خيلي قديميه. شايد 5 سال پيش.
در سايت نقشه‌هاي گوگل(goole maps) و نرم افزار (google earth) هم سال گذشته همين موقع‌ها نقشه‌اش آپديت شد

GUNSHIP
02-08-2010, 01:02
برای این کار فایل مورد نظر رو در برنامه ی media player classic باز کن بعد برو تو:
file-->properties-->mediainfo
اونجا اینا رو + کلی اطلاعات دیگه به شما میده:46:

برو حالشو ببر:27::27::8::8:

Help118
02-08-2010, 01:08
البته ميشه در قسمت تنظيمات نوع نقشه رو به Satellite تغيير داد و نقشه‌ي ماهواره‌اي طبيعي رو ديد كه نقشه‌ي طرف‌هاي ما (بستك هرمزگان) خيلي قديميه. شايد 5 سال پيش.
در سايت نقشه‌هاي گوگل(goole maps) و نرم افزار (google earth) هم سال گذشته همين موقع‌ها نقشه‌اش آپديت شد

ممنون از پاسخ كاملتون
1- معمولا بندرعباس خريد و فروش زياده و گوشي‌ها زياد توي مغازه‌ها نمي‌مونه مخصوصا x6 كه چند روزه كه كمياب بوده و قيمتش 10 تومني كشيده بالا
2- در مورد اينكه گوشي صفر كرك شده نيست!...
مشكوكم شايد مشكلي داشته (مثلا كار نكردن جي پي اس) و فروشنده ورژنش رو ارتقاء داده باشه تا با خيال راحت به خريدار بگه جي پي اسش سالمه. خودتون بهتر ميدونيد كه اين روزها به هيچكي نميشه اعتماد كرد!!!
3- 200023013 هم ميگه شماره سريال معتبر نيست ولي تمام كدها با همديگه ميخونه
باز هم متشكرم از پاسخ كامل و سريعتون

ضمن تشکر از لطفتون
ممنون از متن انگلیس که تو امضاتون قرار دادین واقعا خوشم اومد
معلوم شد گوشیتون قاچاقیه و با گارانتی اصلی نیست احتمالا مشکل جی پی اس داشته باشید. ولی نرم افزاریه و قابل حل. هیچ بعید نیست فروشنده گوشیتونو ه+ک کرده و فریم ویر کوک شده ریخته توش تا جی پی اس رو را هاندازی کنه ولی این کار با آپ دی تنرم افزاری و فریم ویری به حالت اول برمیگرده و رشته ها رو پنبه می کنه
کدها که میخونه میشه گفت اصل سازندش همون مجارستانه ولی بازم من مشکوکو به ریمارک شدن بای دیکم دقت کرد
باید بگم که نوکیا در برنامه مپ خودش فعلا نقشه هرمزگان و بندرعباس و دور و بر مشارو نداره فقط راهها شو داره . نمی تونی فعلا از جی پی اس استفاده کنی. مکانتو نشون میده ولی نقشه ای براش موجود نیست. میتونی از اسمارتکام یا گارمین استفاده کنی. نقش های گوگول رو هم میشه یه جورایی رو گوشی استفاده کرد.
ر مورد جی پی اس و تنظیمات اون توضیحات کافی دادم به چندتا پست قبل مراجعه کنید حتما پیدا می کنید. پیداش کردم به پست 1571 برید

مشکلی بود بازم در خدمتم

milanista
02-08-2010, 01:28
یکی درباره وزژن و فریمور اینا برامون توضیح بده

GUNSHIP
02-08-2010, 01:30
یه سوال:
راهی هست که عکس ها رو تو پوشه قرار بدیم (از روی کامپیوتر)

ghaffar
02-08-2010, 04:54
ضمن تشکر از لطفتون
ممنون از متن انگلیس که تو امضاتون قرار دادین واقعا خوشم اومد
معلوم شد گوشیتون قاچاقیه و با گارانتی اصلی نیست احتمالا مشکل جی پی اس داشته باشید. ولی نرم افزاریه و قابل حل. هیچ بعید نیست فروشنده گوشیتونو ه+ک کرده و فریم ویر کوک شده ریخته توش تا جی پی اس رو را هاندازی کنه ولی این کار با آپ دی تنرم افزاری و فریم ویری به حالت اول برمیگرده و رشته ها رو پنبه می کنه
کدها که میخونه میشه گفت اصل سازندش همون مجارستانه ولی بازم من مشکوکو به ریمارک شدن بای دیکم دقت کرد
باید بگم که نوکیا در برنامه مپ خودش فعلا نقشه هرمزگان و بندرعباس و دور و بر مشارو نداره فقط راهها شو داره . نمی تونی فعلا از جی پی اس استفاده کنی. مکانتو نشون میده ولی نقشه ای براش موجود نیست. میتونی از اسمارتکام یا گارمین استفاده کنی. نقش های گوگول رو هم میشه یه جورایی رو گوشی استفاده کرد.
ر مورد جی پی اس و تنظیمات اون توضیحات کافی دادم به چندتا پست قبل مراجعه کنید حتما پیدا می کنید. پیداش کردم به پست 1571 برید

مشکلی بود بازم در خدمتم
ممنون بابت توضيحات كاقي و وافي تون
اسمارتکام و گارمین رو هم امتحان ميكنم
متن انگليسي امضا رو هم جايي ديدم مثل شما خوشم اومد و گذاشتمش براي امضام ولي حيف كه عمل كردن بهش سخته
درگير مسائل بيخودي زياد ميشيم و بعد هم پشيمون از كارمون :(
ضمنا لينك‌هايي كه براي راهنمايي جي پي اس داديد هم به صورت پست منفرد هست و متأسفانه دكمه‌ي تشكر نداره! خيلي بد شد. اين كوچكترين كاريه كه ميشه در مقابل زحمات شما انجام داد

Help118
02-08-2010, 13:23
یکی درباره وزژن و فریمور اینا برامون توضیح بده
دوست عزیز گوشی دقیقا مثل کامپیو تر میمونه! هم سی پی داره هم رم داره هم رام داره هم هارد داره (منظور مموری ). حالا چیزی که تو کامپیوتر رابط بین سخت افزار و نرم افزاره بهش میگن سیستم عامل که مهمترین و اصلی ترین نرم افزار هر سیستمه.
در کامیپتر بخشهایی هستند که هم شامل سخت افزار و هم نرم افزار هستند و برای یه عمل خاصی طراحی میشن پس ترکیب سخت افزار خاص و نرم افزار خاص که برای یک عمل بخصوصی طراحی شده بهش میگن فریم ویر! مثل برنامه رام کامیپتر که شامل پست و بایوز و لودر هستش که سخت افزار همراه اون هم حافظه سی ماس و چیپ رام هستش.

منظور از ورژن هم بخش نرم افزاری فریم ویر هستش که شامل سیستم عامل، برنامه های گوشی و .. هستش . هر چه ورژن بالاتر خطاهای دستگاه کمتر. باگ ها و اشکالاتش کمتر. مصرف باتری کمتر. کارایی بهتر. ضرر گوشی از لحلظ الکترومغناطیسی کمتر و از این حرفها!

الانم آخرین ورژن فریم ویر که برای ایکس 6 تو بازار هستش بسته به rm و پروداکت کد موجود در ایران 21.00.4 هستش

Help118
02-08-2010, 13:28
یه سوال:
راهی هست که عکس ها رو تو پوشه قرار بدیم (از روی کامپیوتر)

منظورتونو بیشتر توضیح بدین بهتر میتونم کمک کنم. شما میتونید عکساتونو به هر طریق از تو پوشه های مختلف تو گوشی بریزید مثل عمل کپی پیست ولی متاسفانه گالری این گوشی قالب و فرم قدیمی داره و ضعفهایی بهمراه داره که نمیتونه پوشه به پوشه عکسها و فایلهارو نشون بده و همه رو رو هم میکنه. میتونی از برنامه های جانبی کمک بگیری یا در بدترین صورت ممکنه از FILE MANAGER گوشی استفاده کنی

این ضعف درر قسمت مدیاپلیر گوشی واسه پخش موسیقی های یک پوشه در این گوشی شدیدا احساس میشه و ناراحت کنندس. من 5310 داشتم این مشکل رو نداشت تو پخش موسیقی

Help118
02-08-2010, 13:34
ممنون بابت توضيحات كاقي و وافي تون
اسمارتکام و گارمین رو هم امتحان ميكنم
متن انگليسي امضا رو هم جايي ديدم مثل شما خوشم اومد و گذاشتمش براي امضام ولي حيف كه عمل كردن بهش سخته
درگير مسائل بيخودي زياد ميشيم و بعد هم پشيمون از كارمون :(
ضمنا لينك‌هايي كه براي راهنمايي جي پي اس داديد هم به صورت پست منفرد هست و متأسفانه دكمه‌ي تشكر نداره! خيلي بد شد. اين كوچكترين كاريه كه ميشه در مقابل زحمات شما انجام داد

نیازی به تشکر نیست! این لطف شما و دوستان رو میرسونه! این راهکارهایی که نوشتم عملا امتحان شده و نتیجه داده. بهترین تنظیمات واسه جی پی اس گوشی ایکس 6 و گوشی های مشابه هستش.
راستی شما برنامه مپ اینستالر گوشیتو یه نگاهی بنداز که ورژن 3.04حتما باشه و نقشه های جدید ایاران که حدود 27.1 و راهنمای صوتی 6.20 هستش حتما نصب کنی!

milanista
02-08-2010, 15:50
الانم آخرین ورژن فریم ویر که برای ایکس 6 تو بازار هستش بسته به rm و پروداکت کد موجود در ایران 21.00.4 هستش
چجوری میشه ورژنو بالا برد ؟؟؟
مال من الان 20.0.005 هستشش

Help118
02-08-2010, 16:59
چجوری میشه ورژنو بالا برد ؟؟؟
مال من الان 20.0.005 هستشش
خوب به این عمل میگن آپ دیت فریم ویری یا به عبارتی آپ گرید کردن
خوب راه حل این کار آپ دیت فریم ویر گوشیه از طریق نرم افزارهای مخصوصی که توسط نوکیا یا هر توزیعگری پخش شده باشه.
برنامه آپ دیتر نوکیا NSU یا همون Nokia software updater هستش که با اتکا به کانکشن اینترنتی میتونی گوشیتو بسته به سرعت دانلود آپ دیت کنی. این کاریه که همه بچه ها انجام میدن. ریسک های خودشم داره .
گاهی وقتها این آپ دیت بصورت آنلاین یا هوم اینترنتی بنا به دلایل و تصادم اشکالاتی امکان پذیر نمی شه که معمولا واسه این کار هم راه حلی هست که از برنامه هایی مثل phoenix یا جف آپ دیت می کنن. بازم برای این کار نیاز به فایلهای فریم ویر که 7 یا 8 تا هشتس داری که باید قبلش کامل از اینرتنت دارنلودش کرده باشی.

اگه میخوای آپ دیت کنی و اینترنت پرسرعت داری بگو راهنماییت کنم. با دایال آپ خیلی خلی سخته این کار و خطرناک!

ghaffar
02-08-2010, 17:24
نیازی به تشکر نیست! این لطف شما و دوستان رو میرسونه!
...
راستی شما برنامه مپ اینستالر گوشیتو یه نگاهی بنداز که ورژن 3.04حتما باشه و نقشه های جدید ایاران که حدود 27.1 و راهنمای صوتی 6.20 هستش حتما نصب کنی!
ما بالاخره وظيفه‌مون رو انجام داديم ولي با يه كليك اضافه‌ تر :31:
ورژن قبليش Ovi Maps روي گوشي رو نگاه نكرده بودم ولي پيغام آپديت داد با حجم 9.221 مگابايت آپديتش كردم، ظاهرا چيزي تغيير نكرده.
نقشه رو هم كه حالا حجمش 28 و خوردي شده بود نصف و نيمه‌اي دانلود كرده بودم كه پيغام آپديت Nokia Ovi Suite داد كه 67 مگابايته و دانلودش براي ما مشكل.
حالا مشكل جديدي پيدا شده : ديگه Nokia Ovi Suite تا آپديت نشه اجرا نميشه.
نسخه‌ي Nokia Ovi Suite من:20.1.3.6
نسخه‌ي Nokia Ovi Suite جديد: 22.0.245
مشكل ما اينه كه جديدترين تكنولوژي دنيا رو ميخواهيم ولي خودمون براي استفاده از مونديم
(منظورم نداشتن وايرلس و اينترنت پر سرعت در شهرستان‌هاست)
باز هم ممنون

Help118
02-08-2010, 18:01
ما بالاخره وظيفه‌مون رو انجام داديم ولي با يه كليك اضافه‌ تر :31:
ورژن قبليش Ovi Maps روي گوشي رو نگاه نكرده بودم ولي پيغام آپديت داد با حجم 9.221 مگابايت آپديتش كردم، ظاهرا چيزي تغيير نكرده.
نقشه رو هم كه حالا حجمش 28 و خوردي شده بود نصف و نيمه‌اي دانلود كرده بودم كه پيغام آپديت Nokia Ovi Suite داد كه 67 مگابايته و دانلودش براي ما مشكل.
حالا مشكل جديدي پيدا شده : ديگه Nokia Ovi Suite تا آپديت نشه اجرا نميشه.
نسخه‌ي Nokia Ovi Suite من:20.1.3.6
نسخه‌ي Nokia Ovi Suite جديد: 22.0.245
مشكل ما اينه كه جديدترين تكنولوژي دنيا رو ميخواهيم ولي خودمون براي استفاده از مونديم
(منظورم نداشتن وايرلس و اينترنت پر سرعت در شهرستان‌هاست)
باز هم ممنون

اگه ورژن فریم ویر گوشیت 21.0.004 باشه به احتمالات قوی که ovi map installer شما هم که آخرین ورژنشن 3.04 هستش آپ دیت شده.
ورژن جدید سویت ovi 22 نیستش که 2.2.0.245 هستش! (اشتباه لپی کردی. آره حجمش هم زیاده تا اینترنت پر سرعت نداشته باشی نمی تونی. خوب فکر کنم همه جای ایران اینرتنت پرسرعت وجود داشته باشه! البته با قیمت های متفاوت کذایی.)

بازم هر کمکی از دست من در این زمینه بربیاد در خدمتم

ali_3001
02-08-2010, 18:31
با سلام
من به تازگی نوکیا x6 16gb خریدم
حالااومدم وصلش کنم به کامپیوترم از قسمت ذخیره دادهها به راحتی وصل میشه
ولی هرکار میکنم با ovi suite وصل نمیشه
اگه ممکنه کمکم کنین
خیلی ضروریه
با تشکر

Help118
03-08-2010, 00:18
مشکلت مربوط به ویندوزته شاید!

Honradez
03-08-2010, 15:57
ميگم دوستان هيچ راهي هست که بشه آفيسو تو X6 اديت کرد؟

:46:

Help118
04-08-2010, 00:07
من متوجه شدم ایکس 6 مدل 16 گیگ و مشکیش زوارهای عمودی که فلزی هم بودند رو با رنگ نیمه طلایی وارد بازار کردند! آخه نوکیا بعد ریلیز گوشی چه برنامه هاییه درمیاره دم به دقیقه تغییر و تحول میده.

Help118
04-08-2010, 00:57

نرم افزار quick office داخل گوشی هستش نمی دونم فقط واسه نگاه کردنه یا واسه ادیت هم بکار میره. این برنامه رایگان داخل گوشی هستش. نیاز به ساین کردن هم نداره

aydin_eb7777
04-08-2010, 07:44

-------
دوست عزیز شما می تونی از نسخه Premier برنامه Quick office استفاده کنی که البته کرک شده ورژن 6 این نرم افزار فکر کنم موجود باشه
موفق باشی

nokiax6
04-08-2010, 13:22
چند تا نکته هست که دوستان جواب بدن:
1.چرا گوشی دوستم وقتی باتریشو در میاره و بعد میزاره جاش و روشن میکنه تاریخ و ساعت نمیپره؟ ولی ماله من نه !!!
2.چطوری باید برنامه ها رو ساین کنیم؟ موقع نصب این ارور رو میده : Certificate error.content the application supiler
3.در حالت PC suite وقتی از My Computer وارد گوشی میشم کل مموری رو (هم داخلی و هم خارجی) کاملا پر نشون میده؟
و وقتی میرم توش فقط پوشه attachments و Cities هست ولی از خود گوشی همه پوشه ها هست؟!!!!
به نظرم بعد آپدیت اینطوری شده!!
4.آپدیت کردم.Gps فوق العاده سریع وصل میشه! ولی چرا وقتی Walk to رو میزنم صدای گوینده انگلیسی هست؟ نمیشه مثل Drive To فارسی بکنیم؟
5.بازی آسفالت رو گوشی دوستم اجرا نمیشه ولی تو گوشی من آره.چرا ؟ دقیقا همون فایلی که دوستمون (a_b) گذاشته بود رو دانلود کردیم.
به نظر من حالا حالا ها آپدیت های زیادی واسش لازمه !!!:41:

Help118
04-08-2010, 16:17
-------
دوست عزیز شما می تونی از نسخه Premier برنامه Quick office استفاده کنی که البته کرک شده ورژن 6 این نرم افزار فکر کنم موجود باشه
موفق باشی
راستی آیدین جان در مورد VP-N داخل گوشی بای دبگم نوکیا خودش واسه ایکس 6 ساپورت داره تو سایتش من نصب کردم ولی استفاده نکردم ازش!

Help118
04-08-2010, 16:27
چند تا نکته هست که دوستان جواب بدن:
1.چرا گوشی دوستم وقتی باتریشو در میاره و بعد میزاره جاش و روشن میکنه تاریخ و ساعت نمیپره؟ ولی ماله من نه !!!
2.چطوری باید برنامه ها رو ساین کنیم؟ موقع نصب این ارور رو میده : Certificate error.content the application supiler
3.در حالت PC suite وقتی از My Computer وارد گوشی میشم کل مموری رو (هم داخلی و هم خارجی) کاملا پر نشون میده؟
و وقتی میرم توش فقط پوشه attachments و Cities هست ولی از خود گوشی همه پوشه ها هست؟!!!!
به نظرم بعد آپدیت اینطوری شده!!
4.آپدیت کردم.Gps فوق العاده سریع وصل میشه! ولی چرا وقتی Walk to رو میزنم صدای گوینده انگلیسی هست؟ نمیشه مثل Drive To فارسی بکنیم؟
5.بازی آسفالت رو گوشی دوستم اجرا نمیشه ولی تو گوشی من آره.چرا ؟ دقیقا همون فایلی که دوستمون (a_b) گذاشته بود رو دانلود کردیم.
به نظر من حالا حالا ها آپدیت های زیادی واسش لازمه !!!:41:
سلام
1.این گوشی باتری بک آپ نداره و باید موقع خروج باتری ساعت و تاریخ بپره و نیاز به نگرانی نداره. در مورد گوشی دوسستون این به نظرم میرسه که تو قسمت تنظیمات ساعت شاید آیتم Auto Update Time واسش ON باشه که به ای نطریق گوشی ساعت و تاریخ اپراتور روگوشی لود میکنه!

2.این ارور خطای ساین نیست! این خطای عدم تطبیق برنامه با گوشیته. ساین کردن برنامه به زبان ساده یعنی دادن شماره سریال. مجوز ورود به برنامه هستش. معمولا واسه ساین کردن برنامه هایی تو اینترنت هستش که اغلب این اطلاعات رو واسه ساین کردن برنامه میخواد یکی شماره سریال گوشی و بعضی مواقع شماره موبایل!

3.اگه از پی سی سویت استفاده می کنی و ویندوز 7 بای دبگم موقع اتصال گوشی یه آیکن کوچکی رو تسک بار ویندوز میاد که محتویات مموری و فون مموری رو نشون میده و می تونی براحتی فایلهاتو انتقال بدی. فکر نکنم اینطوری باشه شاید اون رنگ پر و خالی بودن رو باهم اشتباه گرفتی.

4.عزیزم راهنمای صوتی فقط برای DRIVE TO طراحی شده واسه WAlk to نداریم! متاسفانه!!!

5.این مربوط به تاریخ گوشیتون میشه که آیا بروزه هستش یانه! در مراحل بعدی فریم ویر گوشیتون و جزئیات دیگه. اینا رو چک کن

6.آپ دیت که همیشه واسه گوشی لازمه ایرادات گوشی چیزی نیست که ی روزه خودشو نشون بده. ما کاربر معمولی هستیم ولی اونایی که دارن تست می کنن با دم و دستگاههای مختلف ایرادات رو نرم افزاری و سخت افزاری با اسیلوسکوپ و پراب منطقی و هزار دم و دستگاه دیگه چک می کنن. و ایرادات خودشونو کم کم نشون می دن

aydin_eb7777
04-08-2010, 17:27
راستی آیدین جان در مورد VP-N داخل گوشی بای دبگم نوکیا خودش واسه ایکس 6 ساپورت داره تو سایتش من نصب کردم ولی استفاده نکردم ازش!
------
بله درسته و برای بیشتر گوشیها ساپورت شده که می تونید از سایت نوکیا نسخه مخصوص گوشیتون رو دانلود کنید و نصب کنید و من هم می خواستم آموزش V-P-N خود نوکیا رو بزارم اما بعد از نصب روی گوشیم و گوشیهای دیگه متوجه شدم که با پیغام خطای Error: Unspecifird error, Source 'ACU',error code -104011, state code 6 روبرو می شه و کار نمی کنه که می تونید همین پیغام رو تو گوگل جستجو کنید و ببینید که تعداد زیادی کاربر با همین پیعام روبرو شدن

brave_ie
05-08-2010, 00:10
-------
موفق باشی

دوست عزیز این نرم افزاری که شما فکر میکنی موجوده رو ممکنه برای ما هم بذارید حال کنیم؟ ممنون:11:

ghaffar
05-08-2010, 01:14
سلام دوستان و خسته نباشيد
در مورد آنتي ويروس موبايل لطفا تجربه‌تون رو در اختيار دوستان قرار بدهيد
بهترين آنتي ويروس براي گوشي خودمون X6 از نظر شما چيه؟
ملاك‌هاي بهترين براي ما ايرانيها منظورمه مثلا: راحت گير بياد، آپديت بشه، گوشي رو كند نكنه، اذيت نكنه، به خوبي ويروس‌ها رو بشناسه و هر چي كه فكر كنيد برتري حساب ميشه
يا اصلا فكر مي‌كنيد آنتي ويروس براي موبال ضروري نيست؟
( با توجه به اينكه خودم از اينترنت GPRS ايرانسل استفاده مي‌كنم)
ممنون

roteal2007
05-08-2010, 08:38
مسلما توی کامپیوتر اولین نکته آپدیت شدنشه....
آنتی ویروس که زیاد هست....مثل نورتون....وقتی n70 داشتم رو گوشیم نصب بود و ماهی یه بار خودش رو آپدیت میکرد...لازم هم نیست همیشه روشن باشه....وقتی فایلی میگیری بابلوتوس روشنش کن.وreal time scan رو روشن بزار.
زیاد هم حساس نباش اینتر نت خطوط ما اونقدر سریع نیست که بخوان اطلاعاتی چیزی بدزدن.:27:

aydin_eb7777
05-08-2010, 09:10
دوست عزیز این نرم افزاری که شما فکر میکنی موجوده رو ممکنه برای ما هم بذارید حال کنیم؟ ممنون:11:
-------------------------
گشتم تو گوگل یکی پیدا کردم برات آپلود کردم ولی فکر کنم برای نصبش باید ساینش کنی
از لینک زیر دانلو کن

Help118
05-08-2010, 17:40
به امضای دوستمون نگاه کن همه چی دستگیرت میشه. سایتشم اینه.من خودم دانلودش کردم ولی چون اینترنت وصل نمی شم لازمش ندارم در ضمن ساین شده و کرک شده نیستش. تریال و زمان داره. باید با تاریخ گوشیت بازی کنی

Help118
05-08-2010, 17:47
سلام دوستان و خسته نباشيد
در مورد آنتي ويروس موبايل لطفا تجربه‌تون رو در اختيار دوستان قرار بدهيد
بهترين آنتي ويروس براي گوشي خودمون X6 از نظر شما چيه؟
ملاك‌هاي بهترين براي ما ايرانيها منظورمه مثلا: راحت گير بياد، آپديت بشه، گوشي رو كند نكنه، اذيت نكنه، به خوبي ويروس‌ها رو بشناسه و هر چي كه فكر كنيد برتري حساب ميشه
يا اصلا فكر مي‌كنيد آنتي ويروس براي موبال ضروري نيست؟
( با توجه به اينكه خودم از اينترنت GPRS ايرانسل استفاده مي‌كنم)
ممنون
فکر کنم ناد واسه گوشی ندره کاسپر به صلاحه!

amin5454
06-08-2010, 13:09
سلام چند تا سوال داشتم:
1-موقعي كه از طريق بلوتوث فايل mp3 ميگيرم بعد از اينكه ميره تو اينباكس چطور بايد تو منو موسيقي ذخيره كنمش؟
2- موقعي كه از طريق بلوتوث فايل تصويري ميگيرم بعد از اينكه ميره تو اينباكس چرا بعضي هاش تو گالري ذخيره ميشه ولي بعضي ها نميشه؟
3-طريقه نصب نرم افزارها مثلا ديكشنري pmd چطوره؟

Help118
06-08-2010, 14:12
سلام چند تا سوال داشتم:
1-موقعي كه از طريق بلوتوث فايل mp3 ميگيرم بعد از اينكه ميره تو اينباكس چطور بايد تو منو موسيقي ذخيره كنمش؟
2- موقعي كه از طريق بلوتوث فايل تصويري ميگيرم بعد از اينكه ميره تو اينباكس چرا بعضي هاش تو گالري ذخيره ميشه ولي بعضي ها نميشه؟
3-طريقه نصب نرم افزارها مثلا ديكشنري pmd چطوره؟

علیکم السلام؛ سوالتو از کی میخواستی جواب بده؟:27:

1.وقتی فایل رو تو اینباکس بازش می کنی یا می بندیش ازت سوال می پرسه که میخوای ذخیرش کنی تو گالریت؟ وقتی ذخیر هرو میزنی مسیر میپرسه واسه فون مموری یا مس مموری (البته باید بگم محتویات اینباکس پیش فرض رو فون مموری هستش که از تنظیمات پیام میتونی به مس استرویج هم تغییرش بدی) بعد ذخیره کردندت. اوصلت اتوماتیک وار باید تو مدیاپلیر گوشی قابل رویت باشه و پخش بشه اگه اینطور ی نشد باید مدیا پلیر رو باز کنی گزینه option رو بزنی و بعد آیتم Update یا refresh music library رو بزنی تا کل گوشیتو بگرده و فایلهای صوتی رو لیست کنه!

2.فایل تصویری هم مثل فایل صوتیه باید ذخیرش کنی از اینباکست تا بتونی تو گالری ببینیش. اما بعضی هارو که میگی تو گالریت نمیاد یا احتمالا ساپورت فرمتشو نداره یا مشکل جای دیگس. در ضمن از عبارت ALLیا other media هم میتونی تو گالری برای نمایش سایر فایلهای رسانه ایت استفاده کنی. کلا بگم گالری این گوشی منسوخ و قدیمه. مال انن8 بهتره. اگه تونستی یه گالری دیگه واسش نصب کن

3.اگه این دکشنری فایل سیمبیان باشه میتونی از طریق برنامه OVI SUITE و اینکه گوشیت در مد پی سی سویت متصله رو فایل تو هارد دابل کلیک کنی بعد تو OVI SUITE که پیغام میاد تاییدش کنی بعد پیام های رو گوشی رو دنبال کنی تا نصب بشه و مسیر اجرای برنامه هم Main MEnu/Application\Installed Files بهره ببری
هم اینکه میتونی بصورت مس استوریج رو گوشیت کپی کنی بری تو مسیر File Manager تو گوشی و اجراش کنی و نصب بشه. و یا اینکه بعد کپی در گوشیت بری قسمت Setting و Application Manger و INstallation Files و از اونجا فایل رو نصب کنی
اگه فایلت جاوا باشه رو گوشیت کپی کن بعد از FIle Manger گوشی برو نصبش کن مسیر اجرای برنامه هم Main MEnu/Application\Installed Files هستش

امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم

Help118
06-08-2010, 21:32
قابل توجه دوست خوبم ali_3001 و کسانی که مشکل ری استارت پی در پی گوشی رو دارند این کارا رو بکنند

1.گوشیتونو بصورت mass storage به کامپیوتر وصل کنید با یک ویروس یاب آپ دیت و قوی مثل کاسپر ونود ویروس یابی کنید.
2.گوشیتونو از کامیپتر جدا کنید و در منوهای گوشی مس مموری ور فرمت نمایید (تو کامیپترم هم اینکارو بکنید بدک نیست)
3.گوشیتونو یبار با کد ستاره مربع 7780 مربع ری ست کنید
4.گوشیتونو یبار فرمت کلی و ری ست کلی با کد ستاره مربع 7370 مربعم بکنید
5.گوشیتونو دوباره فریم ویر کنید. دقت کنید سیستم به هیچ عنوان ویروسی نباشه.

milanista
06-08-2010, 23:33
نرم افزاری هست که بشه X6 رو -- کرد ؟

RAGNER
06-08-2010, 23:44
سلام

یه سوال داشتم در حالت نرمال x6 هر چند روز نیاز به شارژ داره

و اگر زود زود شارژ خالی کنه ایا مشکل از باطریه ؟

aydin_eb7777
07-08-2010, 08:57
سلام

------------
می تونه از باتری هم باشه و می تونه از شارژر هم باشه اما قبل از رسیدن به این نتایج حتما ورژن گوشیت را چک کن و اگر آپدیت جدیدی داشته باشه گوشیت را آپدیت کن چون شارژ خالی کردن سریع در خیلی از موارد با آپدیت گوشی مشکلش رفع می شه و اگه تو سایت خود نوکیا دقت کنی نوشته با آپدیت فریم ویر گوشی عمر باتری را زیاد تر کنید
موفق باشی

nokiax6
07-08-2010, 09:24
سلام

سوال بسیار خوبی بود.
من حدودا هر 36 ساعت یکبار شارژ میکنم.البته نمیدونم از گوشی دارم زیاد استفاده میکنم که اینقدر زود شارژ خالی مینه یا اینکه باتری من مشکل داره یا ماله همه اینطوریه؟
تو این بحث همه x6 دار ها شرکت کنن تا به جمع بندی نهایی برسیم

ali_3001
07-08-2010, 09:40
سوال بسیار خوبی بود.
من حدودا هر 36 ساعت یکبار شارژ میکنم.البته نمیدونم از گوشی دارم زیاد استفاده میکنم که اینقدر زود شارژ خالی مینه یا اینکه باتری من مشکل داره یا ماله همه اینطوریه؟

سلام
گوشی من هم توی همین حدود(36ساعت) احتیاج به شارژ پیدا میکنه با اینکه زیاد هم از گوشیم استفاده نمیکنم

قابل توجه دوست خوبم ali_3001 و کسانی که مشکل ری استارت پی در پی گوشی رو دارند این کارا رو بکنند

1.گوشیتونو بصورت mass storage به کامپیوتر وصل کنید با یک ویروس یاب آپ دیت و قوی مثل کاسپر ونود ویروس یابی کنید.
2.گوشیتونو از کامیپتر جدا کنید و در منوهای گوشی مس مموری ور فرمت نمایید (تو کامیپترم هم اینکارو بکنید بدک نیست)
3.گوشیتونو یبار با کد ستاره مربع 7780 مربع ری ست کنید
4.گوشیتونو یبار فرمت کلی و ری ست کلی با کد ستاره مربع 7370 مربعم بکنید
5.گوشیتونو دوباره فریم ویر کنید. دقت کنید سیستم به هیچ عنوان ویروسی نباشه.

سلام
از اینکه بازهم مزاحم میشم معذرت
چندتا سوال
1. اینکه سه بار گوشی فرمت بشه واجبه
2. اینکه گفتین گوشی رو با کدهای گفته شده فرمت کنیم کدوم قسمت فرمت میشه فون مموری یا مس مموری؟
3. گفتین گوشیتونو فریم ور کنید منظور همون آبدیت فریموره؟
4. اگه همونطور که تو پیغامی که براتون گذاشتم گوشی رو با نرم افزاری مثل فونیکس فلش کنم و بعد آبدیت
فریمور انجام بدم جواب نخواهم گرفت
از اینکه برا جواب دادن وقت میزارین ممنون

RAGNER
07-08-2010, 12:18
وضعیت باطری منم شبیه شماست

یه سوال داشتم درباره سرعت کار با گوشی با اینکه الان 9/5 گیگ از 16 گوشیه من خالیه

باز حس میکنم سرعت گوشی تو بعضی جاها پایینه کلا سرعت کار تو این مدل به

چه چیزایی بستگی داره مثلا ایا پوشه بندی زیاد سرعتو پایین میاره ؟

Help118
07-08-2010, 16:00
نرم افزاری هست که بشه X6 رو -- کرد ؟
این کار کار زشتیه:31:
برای این کار از فریم ویر کوک شده باید استفاده کرد. به تاپیک نوکیا برید اونجا یکی از دوستان تاپیکی در این رابطه واسه ایکس 6 درست کرده

سلام

------------
می تونه از باتری هم باشه و می تونه از شارژر هم باشه اما قبل از رسیدن به این نتایج حتما ورژن گوشیت را چک کن و اگر آپدیت جدیدی داشته باشه گوشیت را آپدیت کن چون شارژ خالی کردن سریع در خیلی از موارد با آپدیت گوشی مشکلش رفع می شه و اگه تو سایت خود نوکیا دقت کنی نوشته با آپدیت فریم ویر گوشی عمر باتری را زیاد تر کنید
موفق باشی

سوال بسیار خوبی بود.

سلام
گوشی من هم توی همین حدود(36ساعت) احتیاج به شارژ پیدا میکنه با اینکه زیاد هم از گوشیم استفاده نمیکنم

یکی از دوستان اینجا تازه خریده بودن میگفتن زود خالی می کنه میگه دفعه اول بود خریدم هیچ کاری هم باهاش نگردم بعد 2 روز خالی شد.اصلا دو روز هم نکشید. بعد دقایقی یادش افتاد 300 نفر دفتر تلفن اضافه کرده نیم ساعت جی پی اس کار کرده. 45 دقیقه گیم زده. یک ساعت مکالمه داشته (برای هر روز 1+1)و حدود یه رب هم تو منوهاش ور رفته و نیم ساعت آهنگ گوش داده بعد فهمیده چرا باتری خالی میشه:31: ببین شما هم اینجور ماجرایی داشتین؟:27: اگه نداشتین که ایراد از باتری و گوشیتونه خوب
البته باید بگم خالی شدن شارژ کاملا طبیعیه (البته اگه زود از حد و موعد باشه غیر طبیعیه:31:)
اصولا تاچ به این بزرگی مصرف باتریش هم زیاده خوب.

سه روز و سه روز ونیم با هر روز یه کم ور رفتن واسه من دووم میاره. هر 3 روز یا سه و نیم روز میزنم به شارژ.:5:

Help118
07-08-2010, 16:23
راه کارهای استراتژیک برای مقابله با دشارژ سریع باتری
1.از Connectivity (کنار آیکن باتری کلیک کنید آیتمی با عنوان ساعت و علامت ارتباطاط ظاهر میشه) از قسمت Network قسمت Operator Selection رو روی Manual قرار دهید و اپراتور خونگی خودتونو انتخاب کنید (نکته: اگه عشقتون کشید گوشی در حالت روشن برای تماس گیرنده بگه در دسترس نمی باشد میتونید از هیمنجا عبارع Network Mode را روی UMTS قرار بدید. در این حالت از شبکه GSM می پرید بیرون)

2.از وال پیپیر های متحرک استفاده نکنید

3.از منوی اصلی بخش Setting وارد قسمت Phone شوید و تنظیمات Display را بیابیدو Light sensor رو کم کنید.

4.از همینجا گزینه Light Time - out رو مدتشو کمتر کنید

5.با تنظظیمات دقیق جی پی اس که توسط بنده ارائه شده در همین تاپیک می تونید نحوه اتصال به sattelite ها رو خیلی کمتر کنید و باتریتونو ذخیره کنید.

6.برنامه های در حال اجرا به قول معروف residant یا مقیم در حافظه رو ببیندید که باعث مصرف بیشتر سی پی یو و به تبع اون افزایش مصرف باتری میشود

7.از کدهای Clarity برای افزایش وضوح صدای مخاطب استفاده نفرمایید(وضوح بیشتر صدا= مصرف بیشتر باتری)

8.از برنامه های مدیریتیی مصرف انرژی و باتری برای گوشی بهره ببرید.

9.تا باتری شارژش تموم نشده و پیام اخطار اتمام شارژر باتری نشنان داده نشده باتری رو به شارژ نزنید

10.برای حفظ طول عمر باتری و گوشی و همچنین سیمکارت گوشی را در حالت خاموش شارژ کنید

11. شارژر اولیه گوشی برای خریداران باید حدود 12 ساعت شارژ مستمر باشد

12. در دفعات بعدی شارژ به برق بودن بیش از حد شارژر و اتصال آن به گوشی باعث پولاریزه شدن باتری و کاهش عمر باتری و دستگاه خواهد شد

13.در 30 یا 40 روز بگذارید باتری گوشی کامل خالی شود و گوشی خاموش شود و سپس اقدام به شارژ نمایید. این از ضعف این باتری هاست که چون به نوعی حافظه تبدیل میشه وشارژ کاذب نشون می ده بهمین جهت باید انجام بشه

14. باتری رو نصف نیمه شارژ نکنید

15.وای فای گوشیتونو د رمقابل نالازم خاموش کنید همچنین بلوتوث گوشی. د تنظیمات بلوتوث قسمت باتری سیوینگ یا مشابه اون روشن باشه.

16.هرگز قسمت انتهایی گوشی که آنتن گوشی ایکس 6 در آنجا تعبیه شده رو با دست نپوشانید این کار باعث استفاده از حداکثر توان اسمارتیک گوشی شده و هم اشعه های گوشی زیاد میشه و هم مصرف باتری.
17.آپ دیت بودن فریم ویر گوشی هم یکی از نکات خیلی مهمه!

اینا مواردی بودند که بیادم افتادند که بگم اگه بازم یادم افتاد می گم ممنون از شما که وقتتونو گذاشتید.

Help118
07-08-2010, 16:29
سلام
از اینکه بازهم مزاحم میشم معذرت
چندتا سوال
1. اینکه سه بار گوشی فرمت بشه واجبه
2. اینکه گفتین گوشی رو با کدهای گفته شده فرمت کنیم کدوم قسمت فرمت میشه فون مموری یا مس مموری؟
3. گفتین گوشیتونو فریم ور کنید منظور همون آبدیت فریموره؟
4. اگه همونطور که تو پیغامی که براتون گذاشتم گوشی رو با نرم افزاری مثل فونیکس فلش کنم و بعد آبدیت
فریمور انجام بدم جواب نخواهم گرفت
از اینکه برا جواب دادن وقت میزارین ممنون

1.فرمت گوشی قسمت مس اتروج اون در کامیپتر باعث از بین رفتن ویروسهایی میشهک هاحتمالش میره البته نه ویروس های سیمبیان ویروس های ایکسکوتیو واجرایی مربوط به مموری و ویندوز
دومی فرمت نبود و ری ست تنظیمات کلی گوشی میشه که این امر باعث آزاد شدن و رها شدن بخش مصرفی مموری و تنظیمات پیش فرض و خیلی کارهای سودمند دیگه میشه
سومی فرمت کلی هستش که با این کار گوشی هم با قالب بندی خودش مموری رو فرمت می کنه و در صورت نیاز پوشه ها و فایلهای مورد نیاز خودشو رو گوشی میریزه این قسمت سوم به فون مموری هم مربطو میشه و خلی خیلی مهمه و فون مموری رو فرمت میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2.کد اولی یا کد ری ست که هیچ جا رو فرمت نمی کنه فقط تنظیمات رو دیفالت می کنه
کد دومی فون مموری رو فرمت می کنه و بازم تنظیمات رو ری ست می کنه

3. بله منظورم همون بود که این کار رو حتما باید انجام بدید از نون شبم واجبتره:27:

4.دوست عزیز با فونیکس فریم ویر کردن یا بصورت آن لاین آپ دی تیا فریم ویر کردن هیچ فرقی نداره کار همونه روش هاش متفاوته یککی آن لاینه یکی آف لاینه یکی اینترنت میخواد کی نمی خواد! نگرانی نداره . اگه اینترنت پرسرعت داری با NSU نوکیا آپ دیت کن به 21.0.004

من همینجام واسه این کارا خوب

یه سوال داشتم درباره سرعت کار با گوشی با اینکه الان 9/5 گیگ از 16 گوشیه من خالیه

باز حس میکنم سرعت گوشی تو بعضی جاها پایینه کلا سرعت کار تو این مدل به

چه چیزایی بستگی داره مثلا ایا پوشه بندی زیاد سرعتو پایین میاره ؟

در مورد وضعیت باتری توضیحات رو به حد کفایت دادم

عزیز من سی پی یوی این گوشی بفهمی نفهمی زیاد پروفشنال نیست این گوشی با اینکه اسمارت فونه ولی تو کلاس موزیک اسکسپرس هاست زیاد نباید از این جهت بهش خرده وارد کرد.
دوست من این گوشی با همین مشخصات سخت افزاری اولاش با رم 32 گیگ به بازار میومد. یکی از دوستان 16 گیگ مدل 16 گیگی رو پر کرده بود گوشی بهش آ[ نمی گفت اونم با فریم ویر 12!!!! چه برسه که الا
ن 21 هم اومده. پس اصلا جای نگرانی نداره.
پوشه بندی سرعت گوشی رو پایین نمیاره ولی این طبیعیه که وقتی مموری پر بشه رو سرعت لود گالری تاثیر بزاره چون دائما سی پی یو و رم در حال آدرس دهی منطقی پیکر بندی فایل و سایر موارد که نیازی به ذکر نیست هستش. خود هارد کامیپتر حتی با هارد SSD بازم سرعتش در هنگام پر شدن ظرفیت دچار افت میشه چه برسه به گوشی فکسنی
ولی خیالتو راحت کنم که 16 گیگ رو پر کن و حالشو ببر

ali_3001
07-08-2010, 17:23
این کار کار زشتیه:31:
برای این کار از فریم ویر کوک شده باید استفاده کرد. به تاپیک نوکیا برید اونجا یکی از دوستان تاپیکی در این رابطه واسه ایکس 6 درست کرده

سلام
میشه آدرس بدین
من که هرچی گشتم پیدا نکردم
با تشکر

RAGNER
07-08-2010, 17:47
گوشیه من منو به زبان فارسی هم داره ولی تو یه سایت خارجی نوشته بود

فارسیو ساپورت نمیکنه راهنمایی کنید

علت اینکه یه سری برنامه های v5 رو گوشی نصب نمیشه چیه

من میخام گوشیو اپدیت کنم تا حالا این کارو نکردم میشه راهنمایی کنید واسه

دانلود اپدیت گوشی چه کار باید کنم

ممنون از همتون

Help118
07-08-2010, 18:35
سلام
میشه آدرس بدین
من که هرچی گشتم پیدا نکردم
با تشکر

پیشنهاد می کنم اصلا اینکار رو نکنید
البته این دوستمون با این کار مشکل جی پی اس رو حل کرده و فایلهای کوک رو استفاده کرده که واسه ه+ک همین کار انجام میشه

---------- Post added at 07:35 PM ---------- Previous post was at 07:33 PM ----------

گوشیه من منو به زبان فارسی هم داره ولی تو یه سایت خارجی نوشته بود

فارسیو ساپورت نمیکنه راهنمایی کنید

علت اینکه یه سری برنامه های v5 رو گوشی نصب نمیشه چیه

من میخام گوشیو اپدیت کنم تا حالا این کارو نکردم میشه راهنمایی کنید واسه

دانلود اپدیت گوشی چه کار باید کنم

ممنون از همتون

به تفضیل و به غایت کامل در حدود چند صفحه قبل برای چندمین بار واسه دوستان توضیح دادم یه حدود 10 صفحه قبل بگرد اگه بازم سوالی داشتی بپرس تا بگم
چون کار ضروری دارم نتونستم دوباره توضیح بدم ولی تا 10 صفحه قبل حتما پیداش می کنی نشد بازم شب میام ان شا الله واست می گم

Amin_0913
07-08-2010, 20:39
سلام
دوستان مدل 8 گیگش اومده به نظره شما 8 گیگ حافظه کافی هست یا نه؟

RAGNER
07-08-2010, 23:06
جواب سوال های قبلیو گرفتم

فقط در مورد نحوه اپدیت و فرم ویر گوشی به توضیحاتی بدین ممنون میشم

و از کدوم سایت باید واسه اپدیت اقدام کنم

Help118
07-08-2010, 23:13
سلام

خیر هنوز نیومده همینایی هم که تو ببازار بودن اکثرا تخمشو ملخ خورده! 8 گیگ 16 گیگ 32 گیگ هیچ فرقی جز در بودجه ندارند نوکیا سیاست 16 گیگی رو واسه این تو آسیا روانه کرد که خریدار 32 گیگ نبود! حالا ببین بودجت چقدره

در مورد اینکه 8 گیگ کافی باشه یا نه باید بگم 8 هم زیاده! البته یه حدود 2 گیگ رو واسه نقش ههای جی پی اس و موزیک های پیش فرض گوشی و یه مقدار واسه FAT مموری مصرف خواهد شد که شاید 6.5 اون در دسترس باشه. بازم ای نمقدار واسه موسیقی و عکی فکر کنم خیلی خوبه و زیاده!

البته یه نکته رو هم بگم که بلوتوث 8 انگار 2.1 هستش

amir200812
07-08-2010, 23:27
حدود 2 گیگ رو واسه نقش ههای جی پی اس و موزیک های پیش فرض گوشی و یه مقدار واسه FAT مموری مصرف خواهد شد که شاید 6.5 اون در دسترس باشه.

قسمت قرمز رو متوجه نشدم داداش! کمی بیشتر توضیح بده لطفا!؟

Help118
07-08-2010, 23:28
جواب سوال های قبلیو گرفتم

فقط در مورد نحوه اپدیت و فرم ویر گوشی به توضیحاتی بدین ممنون میشم

و از کدوم سایت باید واسه اپدیت اقدام کنم

آن لاین میخوای آپ دیت کنی یا آف لاین؟
اینترنت پر سرعت داری؟ واسه آن لاین
نرم افزار فونیکس داری برای آپ دیت آف لاین؟ (واسه فایلهای فریم ویرت بازم اینترنت میخواد)

بهترین ساده ترین و راحت ترینش همین آن لاینه
برنامه آپ دیتر نوکیا رو از اینجا دانلود کن

بعد اینکه دانلود کردی نصبش کن
شارژ گوشیت باید کامل و وفل باشه و پروفایل گوشیت حتما جنرال باشه و اصلا نباید از گوشی استفاده ای بشه برای اجتناب از تماسهای ناخواسته گوشیتو به یه شماره ای دایورت کن!

اگه عکس فیلم پیامک یا دفتر تلفن ویا هر چیز مهمی که تو گوشی داری حتی اگه تنظیماتی که رو گوشیت کردی و اونو واسه خودت سفارشی کردی رو میخوای بعد نصب فریم ویر دوباره داشته باشی حتما توسط برنامه Ovi SUITE از گوشیت بک آپ یا پشتیبان بگیر.

با کابل گوشی رو وصل کن. حالت پی سی سویت رو انتخاب کن تو گوشی و برنامه NSU: NOKIA SOFTWARE UPDATER رو اجرا کن. اجازه بده گوشیتو شناسایی کنه و عکس گوشیتو بیاره. پیام ها رو دنبال کن . ورژن فریم ویری که رو گوشیت نصبه رو برات نشون می ده و ورژن جدیدی که موجود ه رو همچنین! بزن آپ دیت کنه البته فایلهاش حدود 138 مگابایت هستش که حتما ADSL میخواهد. اگه اینترنت 512 داشته باشی پروسه دانلود کمتر از نیم ساعت طول می کشه. بعد اینکه کل دانلودها که حدود 6 یا 7 تا فایله انجام شد اتوماتیک رو گوشیت شروع به نصب خواهد کرد اصلا به گوشی دست نزن از اول اینکه وصل کردی تا آخرش تا اینکه خودش بگه

بعد اینکه تمام شد بای ددو سه تا برنامه نیامند گوشی رو آپ دیت کنی
اول باید بگم بعد اینکه فریم ویر نصب شد برنامه Maps رو اجرا کن پیام Disclamer رو تاید کن بعد اینکه وارد برنامه شد بیا بیرون

حالا برنامه OVI SUITE رو اجرا کن برو سر برگ Update و از اونجا 8 تا برنامه هستش که بجز SHAZAM همه اونا رو تیک دار کن و نصب کن تو گوشی. بعد این کار برای تایید بیشتر گوشی رو جدا کن دوباره برنامه map رو اجرا کن وارد برنامه شو و بیا بیرون بعد دوباره گوشیتو وصل کن(یادت نره همیشه مد pc suite ) حالا برو سربرگ maps بعد از بین قاره ها آسیا و کشور ایران رو انتخاب کن 27.1 نقشه ایرانه و سپش تگ Voice رو انتخاب کن و farsi Femel رو انتخاب و نصب کن که 6.8 مگ هستش و اونم نصب کن

تمام شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:19:

Help118
07-08-2010, 23:34
قسمت قرمز رو متوجه نشدم داداش! کمی بیشتر توضیح بده لطفا!؟
FAT: File Allocation Table به معنی جدول تخصیص دهی فایلی که جدیدا البته نه زیاد جدید NTFS (NTFS (New Technology File System)
standard file system of Microsoft Windows NT (Computers)
)هم اومده البته ویندوز های ایکس پی به بعد میشناسنش و رو مموری ها جواب نمی ده

فت 16 مال داس بود
فت 32 مال ویندوز به بعد که واسه ویندوز های NT و XP به بعد اجازه کلاستر های 64 کیلیویی رو هم تو پارتیشن بندی میداد

این فت یه مقدار از حافظه رو موقع فرمت کردن پارتیشن یا مموری به خودش اختصاص می ده یه مثال ساده بزنم فوری درک کنی! یه هارد 500 گیگ بگیر بزن به کامیپتوتر و بری به برنامه های پارتیشن بندی یا برنامه های سیستم اینو خواهی دید این مقدار رو مثلا 490 مثلا نشون میده شایدم پایین تر این همونه!
مثلا مموری 2 گیگ بگیری واست 1.9 نشون خواهد داد
اگه توضیحات زیادی لازم بود بفرمایید در خدمتتونم

amir200812
08-08-2010, 00:13
FAT: File Allocation Table به معنی جدول تخصیص دهی فایلی که جدیدا البته نه زیاد جدید NTFS (NTFS (New Technology File System)
standard file system of Microsoft Windows NT (Computers)
)هم اومده البته ویندوز های ایکس پی به بعد میشناسنش و رو مموری ها جواب نمی ده

فت 16 مال داس بود
فت 32 مال ویندوز به بعد که واسه ویندوز های NT و XP به بعد اجازه کلاستر های 64 کیلیویی رو هم تو پارتیشن بندی میداد

این فت یه مقدار از حافظه رو موقع فرمت کردن پارتیشن یا مموری به خودش اختصاص می ده یه مثال ساده بزنم فوری درک کنی! یه هارد 500 گیگ بگیر بزن به کامیپتوتر و بری به برنامه های پارتیشن بندی یا برنامه های سیستم اینو خواهی دید این مقدار رو مثلا 490 مثلا نشون میده شایدم پایین تر این همونه!
مثلا مموری 2 گیگ بگیری واست 1.9 نشون خواهد داد
اگه توضیحات زیادی لازم بود بفرمایید در خدمتتونم
عزیز، من می دونم FAT چی هست! اینم میدونم که مخفف چی هست!

ولی تعجب میکنم که شما چطور از چیزی اطلاع ندارید ، دارید بصورت اشتباه به دیگران توضیح میدید!

اون فضایی که میگید کمتر نشون میده ربطی به FAT/NTFS/... نداره!

مثال:
مموری 32GB گوشی N97 حدود 29.8GB نشون میده!
دلیش اینه که سیستم های کامپیوتری و موبایل هر کیلو رو 1024 در نظر میگیرند نه 1000!

یعنی وقتی شما 32GB فضا داشته باشید شما 32,000,000,000 بایت فضا دارید! و وقتی شما 3 بار به 1024 تقضیم کنید دقیقا 29.8 به دست میاد!
32,000,000,000 تقسیم بر 1024 = 31,250,000
31,250,000 تقسیم بر 1024= 30517.5
30517.5 تقسیم بر 1024=29.8

یعنی FAT فضایی برای خودش اختصاص نمیده!

aydin_eb7777
08-08-2010, 08:39

ولی تعجب میکنم که شما چطور از چیزی اطلاع ندارید ، دارید بصورت اشتباه به دیگران توضیح میدید!

مثال:
دلیش اینه که سیستم های کامپیوتری و موبایل هر کیلو رو 1024 در نظر میگیرند نه 1000!

یعنی وقتی شما 32GB فضا داشته باشید شما 32,000,000,000 بایت فضا دارید! و وقتی شما 3 بار به 1024 تقضیم کنید دقیقا 29.8 به دست میاد!

---------------
کاملا درسته و تایید می شه با تشکر

Help118
08-08-2010, 16:21

مثال:

واقعا کیف کردم از محجاسباتت
با محاسباتی که خودمم انجام دادم درست جور درمیاد ولی یکی دوتا سوال پیش میاد
1.اینکه جدول تخصیص دهی فایلی بعد فرمت فضای هارد رو کم میکنه نه قبل فرمت! پس باید قبول کرد که فت فضایی رو برای اختصاص دهی خودش از هارد میگیره! چون باید جایی باشه که اطلاعات فایلی در اونجا ذخیره بشه و به همین خصوص استفاده از کلاستر های 64 کیلویی نیز پیشنهاد شده!! قبل فرمت با محاسبات شما جور درمیاد
2. با علم بر اینکه هر کیلیو در کامیپتر 2 به توان 10 یا همون 1024 هستی شما چرا 32 گیگ رو در 1000 ضرب می کنید بعد تقسیمات متوالی بر 1024 می کنید!!!! در کایپتر و مبنای باینری 1000 نداریم که! 32گیگ هم وقتی می گن گیگابایته نه گیگا تومن پس باید 1024 مد نظر باشه

تعجب میکنم که شما چطور از چیزی اطلاع ندارید ، دارید بصورت اشتباه به دیگران توضیح میدید!

این لحن برخورد فکر کنم اصلا مناسب و در شأن شما نباشه. بر فرض اشتباه از منه و شما درست فرمودید بازم این راهش نیست! استاد :11:

سلام

مدل 8 گیگ اومده ایران. با گارانتی پارسه یا همون بهتر بگم یه نوع قاچاقی حدود 335 تومنه که شاید تو بازار یکم ارزون تر هم گیر بیاری ولی اصلا خریدش به صلاح نیست چون قیمت 16 گیگش هم اینقدره:31: :31: :31: البته 16 گیگ یکم گرون تر شده انگار آخه یدوره ملخش تخمشو خورد دوباره اومده میکشه پایین

amir200812
08-08-2010, 17:14
واقعا کیف کردم از محجاسباتت
با محاسباتی که خودمم انجام دادم درست جور درمیاد ولی یکی دوتا سوال پیش میاد

1.اینکه جدول تخصیص دهی فایلی بعد فرمت فضای هارد رو کم میکنه نه قبل فرمت! پس باید قبول کرد که فت فضایی رو برای اختصاص دهی خودش از هارد میگیره! چون باید جایی باشه که اطلاعات فایلی در اونجا ذخیره بشه و به همین خصوص استفاده از کلاستر های 64 کیلویی نیز پیشنهاد شده!! قبل فرمت با محاسبات شما جور درمیاد

2. با علم بر اینکه هر کیلیو در کامیپتر 2 به توان 10 یا همون 1024 هستی شما چرا 32 گیگ رو در 1000 ضرب می کنید بعد تقسیمات متوالی بر 1024 می کنید!!!! در کایپتر و مبنای باینری 1000 نداریم که! 32گیگ هم وقتی می گن گیگابایته نه گیگا تومن پس باید 1024 مد نظر باشه

1:قبل و بعد فرمت فرقی نداره! هر دو یکی هست فقط اختلاف خیلی جزئی دارند که اونم به دلیل سایز "الوکیشین یونیت سایز" هست!

2:وقتی روی گوشی N97 مینویسه 32GB با معنی ریاضی نوشته 32 گیگ! در ریاضی معنی هر یک گیگ، 1 میلیارد هست/هر یک مگ ،یک میلیون هست/هر کیلو ،یک هزار هست!
یعنی گوشی N97 دقیقا 32 میلیارد بایت فضا داره!
ولی سیستم های کامپیوتری و موبایل وقتی می خواهید 32 میلیارد بایت فضا رو به نماید گیگ تبدیل کنه میشه 29.8گیگ!

ازم ناراحت نشو ، وقتی اطلاعات اشتباه داده میشه باید واکنش داد!

Help118
08-08-2010, 17:19
1:قبل و بعد فرمت فرقی نداره! هر دو یکی هست فقط اختلاف خیلی جزئی دارند که اونم به دلیل سایز "الوکیشین یونیت سایز" هست!

2:وقتی روی گوشی N97 مینویسه 32GB با معنی ریاضی نوشته 32 گیگ! در ریاضی معنی هر یک گیگ، 1 میلیارد هست/هر یک مگ ،یک میلیون هست/هر کیلو ،یک هزار هست!
یعنی گوشی N97 دقیقا 32 میلیارد بایت فضا داره!
ولی سیستم های کامپیوتری و موبایل وقتی می خواهید 32 میلیارد بایت فضا رو به نماید گیگ تبدیل کنه میشه 29.8گیگ!

ازم ناراحت نشو ، وقتی اطلاعات اشتباه داده میشه باید واکنش داد!

گیگا بایت گیگا بایته دیگه که با سنگ محک 1024 یا بهتر بگم 2 به توان 10 سنجیده میشه نه هزار
محسابات ریاضی روی کاغذه نه در کامیپتر.
همینجور که هر من از شهر به شهر از جنس به جنس فرق داره تو کامیپتر و موبایل کیلو 1024 هستش و هر محاسبات بر طبق اون انجام میشه شاید بشه از طریق تقسمات متوالی به اون عددی که درآوردی 29.8 رسید ولی منطقی نیست!!!!!!

عزیز من قب و بعد فرمت نداره فضا همونیه که تو پارتیشن بندی بهت داده! مشکل اینجاست که مقداری از فضا بهنگام پارتیشن بندی واسه این کار تخصیص داده میشه اگه اینطور نیست بفرمایید پس اطلاعات فایلی در کجا ذخیر ه میشن؟!!!!!

------------
علی گفت حق منم همگان واکنش دادند در مقابلش!!!!!!!!!!!!!! هر واکنشی واکنش صحیح نیست

aydin_eb7777
08-08-2010, 18:50
گیگا بایت گیگا بایته دیگه که با سنگ محک 1024 یا بهتر بگم 2 به توان 10 سنجیده میشه نه هزار
همینجور که هر من از شهر به شهر از جنس به جنس فرق داره تو کامیپتر و موبایل کیلو 1024 هستش و هر محاسبات بر طبق اون انجام میشه شاید بشه از طریق تقسمات متوالی به اون عددی که درآوردی 29.8 رسید ولی منطقی نیست!!!!!!

عزیز من قب و بعد فرمت نداره فضا همونیه که تو پارتیشن بندی بهت داده! مشکل اینجاست که مقداری از فضا بهنگام پارتیشن بندی واسه این کار تخصیص داده میشه اگه اینطور نیست بفرمایید پس اطلاعات فایلی در کجا ذخیر ه میشن؟!!!!!

------------
علی گفت حق منم همگان واکنش دادند در مقابلش!!!!!!!!!!!!!! هر واکنشی واکنش صحیح نیست
------------------
ببین دوست عزیز می دونی که هر 1 گیگا بایت 1024 مگابایته و هر یک مگابایت 1024 کیلوبایته و هر 1 کیلوبایت 1024بایته و توضیح این دوستمون در مورد محاسبه این عدد کاملا درسته و عددی که شما می گی 32 چرا ضربدر 1000 شده در حقیقت منظورش این بوده که به طور خودکار مغز انسان هر 1000 واحد را برای تبدیل به واحد دیگه در نظر می گیره و 32 گیگابایت را ما تو ذهن خودمون 32000 مگا بایت یا 32000000 کیلوبایت یا 32000000000 بایت در نظر می گیره پس با این حساب شما می تونی همین عدد آخر را سه بار تقسیم بر 1024 کنی!
تا اینجا فکر کنم شک و شبه شما برطرف شده و اما در مورد گرفتن مقداری از حافظه برای نگه داری فایلهای سیستمی هم درسته اما در فرمتهای مختلف متفاوته مثلا در سیستم Fat یک چیزی حدود 700 کیلو بایت نگهداری میشه و در Fat32 تقریبا 8MB نگه داری می شه اما بعد از فرمت و تبدیل به یکی از فرمتهای سیستمی!
پس در نتیجه در اصل حافظه تغییری ایجاد نمی شه و فقط مقداری از حافظه را به طور پنهان به خودش اختصاص می ده و اگر با برنامه های دقیقتری به هارد دیسک یا هر حافظه دیگه نگاه کنید می بینید توتال مموری همان حافظه اصلیه اما با اینکه چیزی داخل هارد نیست مقداری را در حالت مصرف شده نشون می ده که می شه همون حرف شما اما بازم در مورد مقدار اصلی حافظه صدق نمی کنه!
موفق باشی

amir200812
08-08-2010, 19:32

------------

عزیز هر گیگ برابر با 10 به توان 9 هست! یعنی دقیقا یک میلیارد! همه جای دنیا اینطوری هست در همه علوم هم اینطوری هست!
البته بجز کامپیوتر و سیستم های هوشمند!

چون این سیستم ها در مبنای 2 کار میکنند! و نزدیکترین مقدار به هزار، 2 به توان 10 هست که برابر با 1024 هست! یعنی سیستم های رایانه ای در سطح گیگ حدود 6.875% خطا دارند در مقایسه با دنیای واقعی!
یعنی :
وقتی روی یک هارد مینویسه 500 گیگ یعنی دقیقا 500,000,000,000 بایت داره! یعنی سازنده هارد روی هارد دقیقا 500 میلیارد بایت فضا گذاشته!
وقتی روی یک گوشی مینویسه 32 گیگ یعنی دقیقا 32,000,000,000 بایت داره! یعنی سازنده مموری دقیقا 32 میلیارد بایت فضا گذاشته!
ولی سیستم های کامپیوتری بدلیل خطایی که دارند :
هارد 500گیگ رو 465 تشخیص میده!
مموری 32 گیگ رو 29.8 تشخیص میده!

یعنی اگه سیستم کامپیوتری در مبنای 10 کارمیکرد دقیقا 500گیگ،32 گیگ رو تشخیص میداد!

اطلاعات فایلی در کجا ذخیر ه میشن؟
اگه منظورت اطلاعات مربوط به ادرس دهی فایل ها و ساختمان داده ها هست باید بگم به اینا هیچ جا ذخیره نمیشه! در اولین و آخرین بایت های هر "Allocation unit" اطلاعات آدرس دهی مربوط به بلوک قبلی و بعدی ذخیره میشه!
درضمن در موردمنطقی بودن هم :
هارد 1000GB رو دقیقا 931 گیگ تشخیص داده میشه!
هارد 500 رو دقیقا 465.6 گیگ تشخیص میده!
و...
میتونید هر نوع هارد و مموری رو تست کنید!

nokiax6
08-08-2010, 21:56
مدل 8 گیگ اومده ایران. با گارانتی پارسه یا همون بهتر بگم یه نوع قاچاقی حدود 335 تومنه که شاید تو بازار یکم ارزون تر هم گیر بیاری ولی اصلا خریدش به صلاح نیست چون قیمت 16 گیگش هم اینقدره:31: :31: :31: البته 16 گیگ یکم گرون تر شده انگار آخه یدوره ملخش تخمشو خورد دوباره اومده میکشه پایین
تبریز 8 گیگ اومده با قیمت 310000 تومن و 16 گیگ قیمتش رفته بالا و بسیار کمیاب شده

Help118
09-08-2010, 00:00
------------------
ببین دوست عزیز می دونی که هر 1 گیگا بایت 1024 مگابایته و هر یک مگابایت 1024 کیلوبایته و هر 1 کیلوبایت 1024بایته و توضیح این دوستمون در مورد محاسبه این عدد کاملا درسته و عددی که شما می گی 32 چرا ضربدر 1000 شده در حقیقت منظورش این بوده که به طور خودکار مغز انسان هر 1000 واحد را برای تبدیل به واحد دیگه در نظر می گیره و 32 گیگابایت را ما تو ذهن خودمون 32000 مگا بایت یا 32000000 کیلوبایت یا 32000000000 بایت در نظر می گیره پس با این حساب شما می تونی همین عدد آخر را سه بار تقسیم بر 1024 کنی!
تا اینجا فکر کنم شک و شبه شما برطرف شده و اما در مورد گرفتن مقداری از حافظه برای نگه داری فایلهای سیستمی هم درسته اما در فرمتهای مختلف متفاوته مثلا در سیستم Fat یک چیزی حدود 700 کیلو بایت نگهداری میشه و در Fat32 تقریبا 8MB نگه داری می شه اما بعد از فرمت و تبدیل به یکی از فرمتهای سیستمی!
پس در نتیجه در اصل حافظه تغییری ایجاد نمی شه و فقط مقداری از حافظه را به طور پنهان به خودش اختصاص می ده و اگر با برنامه های دقیقتری به هارد دیسک یا هر حافظه دیگه نگاه کنید می بینید توتال مموری همان حافظه اصلیه اما با اینکه چیزی داخل هارد نیست مقداری را در حالت مصرف شده نشون می ده که می شه همون حرف شما اما بازم در مورد مقدار اصلی حافظه صدق نمی کنه!
موفق باشی

عزیز من من نمی گم که از اصل مقدار حافظه مثلا 32 گیگ کسر میشه خیر . سیستم عامل و سیستم فایلی یه مقدارشو واسه خودش نگه میداره واسه استفاده هاش واسه اسکرش کردن واسه ویرچوالیشن و... حافظه ثابته و همون اندازه هستش ولی اونی که قابل دسترسه برای ما کمتر از مقدار واقعی خواهد بود. اینجوری بگم روی ممورذی 32 گیگ یک فایل دقیقا 32گیگی نمی تونی ذخیره کنی مقدار واقعی در دسترس کمتره! همین
من نمیخوام بگم کسی ام ولی دارم تدریس می کنم تو دانشگاه اونم نه در ایران. ولی بحث رو دررو بهتر از رو کاغذ یا جدال تو فرومه.
یاعلی

اگه منظورت اطلاعات مربوط به ادرس دهی فایل ها و ساختمان داده ها هست باید بگم به اینا هیچ جا ذخیره نمیشه! در اولین و آخرین بایت های هر "Allocation unit" اطلاعات آدرس دهی مربوط به بلوک قبلی و بعدی ذخیره میشه!

سخت در اشتباهی! منبعی بهت میدم البته زبان انگلیسیه اگه بتونی مطالعه کنی اونجا خواهی فهمید.اعداد ماینوس و پلاس چگونه ذخیره میشن. مثبت یا منفی بودن. هر بایت یه خانه کنارشه واسه ذخیره مثبت منفی بودن و سایر توضیحات دیگه

گیگ در کامیپتر یعنی 1024K
هر کیلو در کامپیوتر1024B
بیچاره چارلز بابیج اگه می دونست علم کامیپتر بعد اون اینجوری دچار تحریف و خودتحلیلی خواهد شد از کار خودش پشیمون می شد. من مدرس زیپ دهانمو می کشم انگار علمی بالاتر از هر صاحب علمی وجود داره عرصه را برای شما باز می گذاریم.

تبریز 8 گیگ اومده با قیمت 310000 تومن و 16 گیگ قیمتش رفته بالا و بسیار کمیاب شده

از نزدیک دیدی رنگش چه جوریه؟ خوشگله؟ ولی با این قیمت ارزش خرید اصلا نداره. فکر کنم بلوتوثش لقمه دندان گیری باشه دیگه فرقی به آن معنی نداره.

بازار تبریز هم که جهانی شد!
تراختوروتون هم که پنچر شد:31:

aydin_eb7777
09-08-2010, 09:09
دوستان عزیز
برای فرمت سه دکمه ای که معادل کد #7370#* است برای گوشیهای غیر از N97 و N97 mini مانند 5800XM/5802/5530XM/5230/5233/5235/C6/X6 می تونید از دکمه های زیر استفاده کنید
ابتدا گوشی را خاموش کنید و یک بار باتری رو در بیارید و جا بزنید بعد دکمه های Call یا همان دکمه سبز رنگ و Call End یا همان دکمه قرمز رنگ و Camera Capture یا همان دکمه ای که توسط اون عکس می گیرید را نگه دارید و بعد دکمه Power یا همان روشن کننده گوشی را تا زمان بالا آمدن گوشی نگه دارید و بعد از بالا آمدن گوشی می بینید که از شما درخواست میشه که تاریخ و ساعت و کشور را تنظیم کنید
موفق باشید

nokiax6
09-08-2010, 10:33
من تو ویترین مغازه ها دیدم از نمای جلوش اون نوار فلزی که کنار Lcd هست رنگش نقره ای هست ولی پشتشو ندیدم که چه رنگیه
تفاوت هاشو تو پست های قبلیم بطور کامل نوشته بودم مثلا هندزفری هاش از 16gb ضعیف ترن و با usb شارژ میشه و بلوتوثش 2.1 هست و... و از همه مهمتر 8gb هست!!!
چون تازه وارد بازار شده قیمتش بالاست حتما میاد پایین...
بله بازار تبریز به عنوان اولین بازار تاریخی جهان در یونسکو ثبت شد
در مورد تراختور هم بگم کسانی که امکان دریافت شبکه سهند (تبریز) رو دارن اولین بازی تراختور در حضور تماشاگران رو از دست ندن چون بیش از 150000 نفر به ورزشگاه خواهند رفت و ...
ببخشید که خارج از موضوع بحث بود

RAGNER
09-08-2010, 11:49
درباره home screen سوال داشتم

ایا مثل theme میشه واسه گوشی دانلود کرد و اگه میشه لطفا چند تا سایت

خوب معرفی کنید مرسی

DariushGreat
09-08-2010, 12:34
من تو ویترین مغازه ها دیدم از نمای جلوش اون نوار فلزی که کنار Lcd هست رنگش نقره ای هست ولی پشتشو ندیدم که چه رنگیه
تفاوت هاشو تو پست های قبلیم بطور کامل نوشته بودم مثلا هندزفری هاش از 16gb ضعیف ترن و با usb شارژ میشه و بلوتوثش 2.1 هست و... و از همه مهمتر 8gb هست!!!
در مورد تراختور هم بگم کسانی که امکان دریافت شبکه سهند (تبریز) رو دارن اولین بازی تراختور در حضور تماشاگران رو از دست ندن چون بیش از 150000 نفر به ورزشگاه خواهند رفت و ...

تبریک می گم بابت ثبت بازار تبریز. انشالله شهر تبریز هم ثبت جهانی بشه. و انشالله که مث قضیه مقبره کوروش بنده خدا نشه که یه سد بسازن و ذره ذره نابودش کنن :13::19:
درضمن... یاشاسین تراکتور ( ما که نفهمیدیم چرا تبریزی ها می گن تراختور!!! :20: )

برای این که بی ربط نباشه : X6 گوشی بسیار خوبیه! به ویژه 8 گیگش!!! :31::10:

درباره home screen سوال داشتم

ایا مثل theme میشه واسه گوشی دانلود کرد و اگه میشه لطفا چند تا سایت

خوب معرفی کنید مرسی

هوم اسکرین ها رو می شه مانند تم ریخت؛ اما خود نوکیا هوم اسکرین بیرون نداده که بشه نصبش کرد. هوم اسکرین اپراتورهای آرنج و ودافون هستن که می شینن هوم اسکرین می سازن و سپس یه عده می شینن با کلی بساط اون رو از روی اون گوشی ها استخراج می کنن و در قالب فایل نصبی روی سایت ها قرار می دن. البته مشکلاتی از جلمه عدم پشتیبانی از زبان فارسی رو هم دارن متاسفانه

شاد و خندون باشین :27:

amir200812
09-08-2010, 13:13
گیگ در کامیپتر یعنی 1024K
هر کیلو در کامپیوتر1024B

کاملا درسته! ولی موضوع اینه که سازنده بر اساس علم کامپیوتر توضیحاتش رو نمینویسه! بر اساس دنیای واقعی نوشته میشه!
عکس زیر رو نگاه کن یک مموری 4 گیگ تازه فورمت شده هست! فقط و فقط 4 کیلوبایت اشغال شده و توتال کاپاسیتی هم بیشتر از 4 میلیارد بایت هست!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
درضمن توجه کن که عدد 4,011,823,104 برابر با 3.73GB گرفته!

درکل همه جا گیگ یعنی 1 میلیارد! دقیقا 1 میلیارد! بجز کامپیوتر که فرق داره!

شما 1 منبع درستو حسابی معرفی کنید که بگه در هر مموری و حافظه حدود 7% توسط خود سیستم و fat یا هر چیز دیگه ای اشغال میشه و ما نمیتونیم ازش استفاده کنیم!

درضمن با این اوضاع شما توی کدوم دانشگاه تدریس میکنید؟چی تدریس میکنید؟

nokiax6
09-08-2010, 16:53
تبریک می گم بابت ثبت بازار تبریز. انشالله شهر تبریز هم ثبت جهانی بشه. و انشالله که مث قضیه مقبره کوروش بنده خدا نشه که یه سد بسازن و ذره ذره نابودش کنن :13::19:

فقط تبریزی ها نمی گن تراختور , همه ترک ها می گن تراختور واسه اینکه تراختور ترکی هست و تراکتور فارسی!!!
یه سوال از دوستان x6 یی:
در موزیک پلیر در قسمت Artist بعضی از آهنگ ها با وجود اینکه فایلش تو Received Files هست ولی وقتی نام خواننده رو میزنم توش هیچ فایلی نیست و نوشته no album . در ضمن به هیچ وجه نمیشه پاک کرد .
شما هم همچین مشکلی داشتین؟ چیکار میشه کرد؟
ورژن گوشی هم 21 هست و این مشکل رو دوستم هم داره!!!

Help118
10-08-2010, 00:16

خیلی ازت ممنون که اطلاعاتی مفید درمورد 8 گیگ بهم دادی.
مگه هندزفری هاش چه جورین ها؟
والا من اهل توپهای کوچولو هستم نه توپ بزرگی به اسم فوتبال که 22+1 نفر دنبالش اینور اونور میدوون:31: تا قبل مسئله ای که تو یکی از روزنامه ها رخ بده نه کسی میدونست ترختور چیه و طرفداری اون چیه! ولی حالا جوونا مشااله به تق و توقی بندند. از خودشونن بپرسین نمی دونی چرا اینجاست که باید کتاب جوانان چرا؟! مطالعه بشه:31:

Help118
10-08-2010, 00:28

برای این که بی ربط نباشه : X6 گوشی بسیار خوبیه! به ویژه 8 گیگش!!! :31::10:

هوم اسکرین ها رو می شه مانند تم ریخت؛ اما خود نوکیا هوم اسکرین بیرون نداده که بشه نصبش کرد. هوم اسکرین اپراتورهای آرنج و ودافون هستن که می شینن هوم اسکرین می سازن و سپس یه عده می شینن با کلی بساط اون رو از روی اون گوشی ها استخراج می کنن و در قالب فایل نصبی روی سایت ها قرار می دن. البته مشکلاتی از جلمه عدم پشتیبانی از زبان فارسی رو هم دارن متاسفانه

شاد و خندون باشین :27:

اولا بهم بگو هوم اسکرین منظورتون چیه توضیحات بیشتری بدین . و به چه دردی میخوره؟

دومی اینکه مثل ان8 و شبیه اون میشه ویجت هایی واسه صفحه نمایش قرار داد و اینکه میشه ساعت ایکس 6 رو اونجوری مستطیلی کرد؟

سوم اینکه عبارت تراختور یا همون تراکتور چون تو ترکی آذری از X به جای خ استفاده می شه و بحث همین ترک و فارسه و کلا بیخوده! آدم باید انسانیت داشته باشه حالا میخواد در هر زبان و اسم و رسمی باشه!

Help118
10-08-2010, 00:36
فقط تبریزی ها نمی گن تراختور , همه ترک ها می گن تراختور واسه اینکه تراختور ترکی هست و تراکتور فارسی!!!
یه سوال از دوستان x6 یی:
در موزیک پلیر در قسمت Artist بعضی از آهنگ ها با وجود اینکه فایلش تو Received Files هست ولی وقتی نام خواننده رو میزنم توش هیچ فایلی نیست و نوشته no album . در ضمن به هیچ وجه نمیشه پاک کرد .
شما هم همچین مشکلی داشتین؟ چیکار میشه کرد؟
ورژن گوشی هم 21 هست و این مشکل رو دوستم هم داره!!!

اولا یادت نره که فایلی که تو اینباکست رسیده رو حتما سیو کنی تا قابل استفاده باشه درثانی بعد این کار و بعد اضافه کردن فایل صوتی باید از منوی آپشن گزینه refresh یا Update libary رو بزنی چون این کارو نکنی فایلهای جدید شناسایی نخواهند شد. البته در هر بار روشن خاموش کردن گوشی انگار این کار انجام میشه!

ghaffar
10-08-2010, 00:39
يك سؤال يا بهتره بگم مشكل كوچولو دارم كه شايد بعضي از دوستان هم داشته باشند:

خودتون مي بينيد كه گوشي كه من دارم و ظاهرا روش نوشته ساخت مجارستانه روي پلاستيك شفافي كه روي صفحه‌اش چسبيده يك راهنما چاپ شده كه كمي ايجاد مزاحمت مي‌كنه
حالا دوست ندارم اون پلاستيك رو بكنم و اين سفيدي هم گاهي اوقات اذيت مي كنه
آيا راهي است كه بتونم اين رنگ سفيد رو پاك كنم؟ با مواد شيميايي چيزي كه به پلاستيك صدمه نزنه. يا بعد از مدتي خود به خود پاك ميشه؟
ظاهرا هم اين راهنما از بيرون چاپ شده. منظورم اينه كه در زير قسمت چسب دار نيست.
آيا اصلا گوشي هاي شما اينو داره يا نه؟

nokiax6
10-08-2010, 08:28
خیلی ازت ممنون که اطلاعاتی مفید درمورد 8 گیگ بهم دادی.
مگه هندزفری هاش چه جورین ها؟
والا من اهل توپهای کوچولو هستم نه توپ بزرگی به اسم فوتبال که 22+1 نفر دنبالش اینور اونور میدوون:31: تا قبل مسئله ای که تو یکی از روزنامه ها رخ بده نه کسی میدونست ترختور چیه و طرفداری اون چیه! ولی حالا جوونا مشااله به تق و توقی بندند. از خودشونن بپرسین نمی دونی چرا اینجاست که باید کتاب جوانان چرا؟! مطالعه بشه:31:
هندزفری مدل 8 گیگ = wh - 205
هندزفری مدل 16 گیگ = wh - 701
هندزفری مدل 32 گیگ = wh - 500

بیش از این نمیخوام وارد بحث بشم.چون داره ... میشه!!!:10:

---------- Post added at 09:28 AM ---------- Previous post was at 09:26 AM ----------

اولا یادت نره که فایلی که تو اینباکست رسیده رو حتما سیو کنی تا قابل استفاده باشه درثانی بعد این کار و بعد اضافه کردن فایل صوتی باید از منوی آپشن گزینه refresh یا Update libary رو بزنی چون این کارو نکنی فایلهای جدید شناسایی نخواهند شد. البته در هر بار روشن خاموش کردن گوشی انگار این کار انجام میشه!
همه این کار ها رو کردم.حتی نام خواننده در قسمت آرتیست میاد ولی توش خالی هست و نمیشه پاک کرد
و مجبورم برم از فایل منیجر آهنگو باز کنم
از دوستان دیگه همچین مشکلی ندارن؟!!!

miladt6838
11-08-2010, 08:00
چندتا سوال
1.گوشیمو به روز کردم زبان فارسیش رفت چکار کنم؟
2.gps مال همه داخل ایران فقط یه نقطس بدون راه؟

SANR
11-08-2010, 12:03

خودتون مي بينيد كه گوشي كه من دارم و ظاهرا روش نوشته ساخت مجارستانه روي پلاستيك شفافي كه روي صفحه‌اش چسبيده يك راهنما چاپ شده كه كمي ايجاد مزاحمت مي‌كنه
آيا راهي است كه بتونم اين رنگ سفيد رو پاك كنم؟ با مواد شيميايي چيزي كه به پلاستيك صدمه نزنه. يا بعد از مدتي خود به خود پاك ميشه؟

من دو تا ایکس 6 خریدم که هر دو ساخت مجارستان بودن.

اولیش که برای خودم بود،به راحتی اون راهنما رو با ناخن پاک کردم،ولی دومی گوشی ایکس 6 که گرفتم،به هیچ وجه پاک نمیشد و جزو برچسب بودش!!!

به نظر بنده یه تفاوتی باید باشه که اینگونه هستش.شاید این نوع برچسب نشان دهنده مجاری بودن گوشی رو به ما می رسونه(چینی یا مجاری بودن).از دوستان اگه کسی اطلاع دقیق تری داره لطفآ در جریان بزاره.

.:DJ HADI:.
11-08-2010, 12:26
همگی سلام:10:

این X6 قیمت 32 و 16 دقیقا چنده؟
از سیستم عامل سیمبین استفاده میکنه؟
دوستانی هستن که این گوشی رو داشته باشن (آیا راضین؟ مزایا و معایبش چیه؟)

N.I.M.A _ P30
11-08-2010, 13:40
سلام دوستان. چرا وقتی تم رو عوض میکنیم پس زمینه تو منو ها رنگش تغییر نمیکنه و با هر تمی مشکیه. چیکار باید بکنم؟ نمیشه درستش کرد؟

Help118
11-08-2010, 16:19

در مورد مجار بودنش حرفی واسه گفتن ندارم این گوشی با گارانتی اصلی با ساخته شده در چین عرضه میشه ولی باید گفت این گوشی ساخت هند ساخت چین ساخت مجارستان ساخت کره و فنلاندی داره ولی به احتمال قوی این کمجار همون ساخت چینه می دونی چرا؟! من با خیلی از واردکننده های گوشی آشناییت دارم حتی تهران از نمایندگی ها خرید از مرکز 23013 گرفته اینا بهم گفتن اکثر مجارستان لیبل و ریمارک شده دست خودمونه برچسب رو خودمون چاپ می کنیم و برای اینکه گرون تر بفروشیم بنابه تقاضایی که بر مجاربودن در بازار هستش و یه 15تومنی میکشیم روش یا اصلا هم قیمت بازار و کمی با تفاوت چینی! وقتی خود نوکیای فنلاند داره تو چین میسازه و با گارانتی اصلی میده به ایاران آسیا و خاورمیانه چه نیازی هستش مجاری یا قاچاقی بخریم!!!!!! روزه شک دار!
باید بگم که مال منم همین برچسب لاکی رو داره خیلی راحت پاک میشه یه ذره الکل سفید می زنی به پنبه یا گوش پاک کن آروم بکش روش خیلی راحت می ره. به گوشیت نزن الکل رو:31:

Help118
11-08-2010, 16:26
هندزفری مدل 8 گیگ = wh - 205
هندزفری مدل 16 گیگ = wh - 701
هندزفری مدل 32 گیگ = wh - 500

بیش از این نمیخوام وارد بحث بشم.چون داره ... میشه!!!:10:

---------- Post added at 09:28 AM ---------- Previous post was at 09:26 AM ----------

همه این کار ها رو کردم.حتی نام خواننده در قسمت آرتیست میاد ولی توش خالی هست و نمیشه پاک کرد
و مجبورم برم از فایل منیجر آهنگو باز کنم
از دوستان دیگه همچین مشکلی ندارن؟!!!

از من که همچی مشکلی وجود نداره. مموریتو فرمت کن برو تو مدیا پلیر دوباره رفرش بزن بعد دوباره فایلهاتو کپی کن

Help118
11-08-2010, 16:36
چندتا سوال
1.گوشیمو به روز کردم زبان فارسیش رفت چکار کنم؟
2.gps مال همه داخل ایران فقط یه نقطس بدون راه؟

1.دوست عزیز واسه گوشیت یه زرنگی کردن! پروداکت کدشو عوض کردن فریم ویر فارسی زدن بعد دوباره پروداکتد کدشو برگردوندند سر جاش...آی ناقلاها:41: باید تو هم این کارو بکنی اگه فارسی میخوای باید پروداکت کد رو عوض کنی به یکی از پروداکت کدهای فارسی بعد فریم ویر کنی و اگه گوشیت گارانتی داره و نگران گارانتیش هستی دوباره پروداکت کد رو به پروداکت کد روی لیبل گوشی برگردونی

2.جی پی اس روش حسابی و مفصل بررسی شده بای دمرور کنی. مضاف اینکه جی پی اس برای ایران فقط 6 کلان شهر ایران شامل تهران مشهد تبریز و اصفهان و شیراز و فکر کنم کرمانشاه هستش +نقشه راههای اصلی کشور در حال حاضر

Help118
11-08-2010, 16:44
همگی سلام:10:

این X6 قیمت 32 و 16 دقیقا چنده؟
از سیستم عامل سیمبین استفاده میکنه؟
دوستانی هستن که این گوشی رو داشته باشن (آیا راضین؟ مزایا و معایبش چیه؟)

قیمت دقیق که نمیشه گفت ولی با توجه به سایت گوشی شاپ که خرید تلفنی ازش مقدوره قیمت 8گیگ قاچاقی یا گارانتی پارسه 335تومن که چون تازه وارده فعلا گرونه 16گیگش که تخمش رو ملخ خورده انگار 360 و 356بترتیب گارانتی اصلی و پارسه و 32گیگش که اصلا بطور رسمی وارد بازار نشد حدود 475تومن که اصلا مناسب خرید نیست

بله این گوشی اسمارت فون و در کلاس میوزیک اکپرسه که سری 60 ویرایش پنج و ورژن 9.4 سیمبیان روش پیاده شده

من ازش راضیم این گوشی معایب ومزایای خودشو داره ولی معایب آنچنانی نداره. بای دبگم در حال حاظر بهتررین گوشی نوکیاست که بعدش قراره ان8 بیاد (ان97 هم فوق العادس ولی چون تاچش مقاومتیه تو رده کاری ما نیست)

Help118
11-08-2010, 16:50
سلام دوستان. چرا وقتی تم رو عوض میکنیم پس زمینه تو منو ها رنگش تغییر نمیکنه و با هر تمی مشکیه. چیکار باید بکنم؟ نمیشه درستش کرد؟

نه عزیز دل تمی که انتخاب کردی اینجوریه یا باگ داره و مناسب گوشیت نیست
از مال من که هر تمی بندازم اون مشکلی که فرمودی رو نداره!

Help118
11-08-2010, 16:56
انگار چند روز نبودم میبنیم همون سوت و کوری خودشو این کلوپ حفظ کرده

مقايسه Nokia C6 و Nokia X6(1389/05/20)
نوکيا C6 و Nokia X6 دو گوشي از دوره مختلف از سوي يک کمپاني هستند. سري X درواقع داراي قابليتهاي اختصاصي براي موسيقي مي باشند درحاليکه سري C از انواع گوشي هاي مقرون به صرفه بوده و براي کاربردهاي تجاري در نظر گرفته شده اند . Nokia X6 از کارت حافظه پشتيباني نمي کند و پيشرفته ترين مدل آن داراي حافظه داخلي 32GB است در حاليکه Nokia C6 فقط داراي 240MB حافظه داخلي است که به کمک کارت حافظه تا 16GB قابل ارتقاء است.
کارکرد باتري X6 نسبت به 10% C6 بهتر است. صفحه نمايش هاي اين دو گوشي از قابليتهاي يکساني برخوردار مي باشند و هر دو گوشي داراي ورودي کابل صوتي 3.5 ميليمتري هستند. Nokia C6 و Nokia X6 از سيستم عامل هاي يکساني برخوردار مي باشند و هر دو داراي دوربين ثانويه براي مکالمات تصويري هستند. مهمترين تفاوت اين دو در قيمت آنهاست چون C6 در حدود دو سوم X6 قيمت دارد و در واقع مي توان گفت کاربراني بيشتر جذب X6 مي شوند که قابليتهاي مديا براي آنها از اهميت ويژه اي برخوردار است.

N.I.M.A _ P30
11-08-2010, 17:26
نه عزیز دل تمی که انتخاب کردی اینجوریه یا باگ داره و مناسب گوشیت نیست
از مال من که هر تمی بندازم اون مشکلی که فرمودی رو نداره!

آخه همه ی تمهای اورجینالی که روی گوشیم از اول بود هم همینجوریه. خوب شما میتونی تم هایی که استفاده میکنی یا مناسب این گوشی هست و باگ نداره رو لینک دانلودشو بدی. ممنون.:11:

Help118
11-08-2010, 18:02
آخه همه ی تمهای اورجینالی که روی گوشیم از اول بود هم همینجوریه. خوب شما میتونی تم هایی که استفاده میکنی یا مناسب این گوشی هست و باگ نداره رو لینک دانلودشو بدی. ممنون.:11:
دوست عزیز آره همه تم های فابریک گوشی اینجورین! نگران نباش ولی میتونی ااز mobile9.com که اگه قیلتر نباشه استفاده کنه خیلی باحاله

N.I.M.A _ P30
11-08-2010, 19:36
دوست عزیز آره همه تم های فابریک گوشی اینجورین! نگران نباش ولی میتونی ااز mobile9.com که اگه قیلتر نباشه استفاده کنه خیلی باحاله

قیلتره!!!:19::19::19::19:

brave_ie
11-08-2010, 21:54
در مورد اون برچسبه بگم که همونطور که دوستمون گفتن با الکل و گوش پاک کن میره نگران نباش
ولی یه چیز جالب اینه که توی دفترچه ی گوشی نوشته نیازی به محافظ صفحه نیست و نباید باشه:13:
این گوشی رو من زردشو ندیدم قیمتش فرق میکنه؟:5:
میلاد جان شما هم باید خدمتتون عرض کنم آواتارتو دوس دارم:46:

miladt6838
11-08-2010, 23:28
1.دوست عزیز واسه گوشیت یه زرنگی کردن! پروداکت کدشو عوض کردن فریم ویر فارسی زدن بعد دوباره پروداکتد کدشو برگردوندند سر جاش...آی ناقلاها:41: باید تو هم این کارو بکنی اگه فارسی میخوای باید پروداکت کد رو عوض کنی به یکی از پروداکت کدهای فارسی بعد فریم ویر کنی و اگه گوشیت گارانتی داره و نگران گارانتیش هستی دوباره پروداکت کد رو به پروداکت کد روی لیبل گوشی برگردونی

2.جی پی اس روش حسابی و مفصل بررسی شده بای دمرور کنی. مضاف اینکه جی پی اس برای ایران فقط 6 کلان شهر ایران شامل تهران مشهد تبریز و اصفهان و شیراز و فکر کنم کرمانشاه هستش +نقشه راههای اصلی کشور در حال حاضر

میشه برنامه و راهنماشو برام بزاری؟
اگه ریست فکتوری کنم درست میشه؟ اول زبان فارسی وعربی و انگلیسی داشت حالا انگلیسی با فلیپینی داره

Amin_0913
11-08-2010, 23:35
سلام
من به زودی این گوشی رو میخرم
میخواستم ببینم GPS رو خودم میتونم نصب کنم یا بدم طرف؟؟

aydin_eb7777
11-08-2010, 23:43
سلام
من به زودی این گوشی رو میخرم
میخواستم ببینم GPS رو خودم میتونم نصب کنم یا بدم طرف؟؟
-----------------------
خودت می تونی
good luck

omidxx
12-08-2010, 18:34
سلام به ایکس 6دارای عزیز.فرا رسیدن ماه رمضان رو بهتون تبریک میگم.نمازوروزتون قبول.امیدوارم افطاری بهتون خوش بگذره و در کنار خانواده احساس خوبی داشته باشین. ربنای شجریانو دانلود کنین با گوشیتون واز صدای فوق العاده و دل انگیز ایکس 6 والبته شجریان لذت ببرید.شاید امسال تلوزیون پخش نکرد چون خودش گفته حق ندارید صدای من رو پخش کنید.التماس دعا

omidxx
12-08-2010, 19:12
سلام.در مورد اپدیت گوشی احتیاج به کمک دارم .من خودم کامپیوتر ندارم واسه ی همین مجبورم کافی نت برم.اگه بخام کافی نت گوشیو اپدیت کنم باید چه کارایی انجام بدم از او وی ای سوییت هم سر در نمیارم.خواهشن یکی کافی نتی اپدیت کردنو برام توضیح بده. ولی قبلش می خام گوشیو فرمت کنم .چه جوری این کارو بکنم ولی یه سری برنامه ها و اهنگ ها و غیره رو میخام دوباره داشته باشم .دایورت کردن به یه خط دیگه رو هم لطفا راهشو بگید.ممنون

ghaffar
12-08-2010, 22:16
در مورد اون برچسبه بگم که همونطور که دوستمون گفتن با الکل و گوش پاک کن میره نگران نباش
ولی یه چیز جالب اینه که توی دفترچه ی گوشی نوشته نیازی به محافظ صفحه نیست و نباید باشه:13:
این گوشی رو من زردشو ندیدم قیمتش فرق میکنه؟:5:
میلاد جان شما هم باید خدمتتون عرض کنم آواتارتو دوس دارم:46:
ممنون از راهنمايي هر دوتون
مثل اينكه اين راهنماي روي برچسب انگار به گفته‌ي يكي از دوستان ايكس ششي جزئي از برچسبه هر كاري كردم پاك نشد.
با الكل سفيد و گوش پاك كن بيش از صد مرتبه رفت و آمد گوش پاك كن همراه با فشار :31: ولي نشد. اصلا كمي كمرنگ هم نشد.
قيمتشو درست نميدونم ولي من بدون گارانتي در بندرعباس گرفتم 325
البته در عكس شايد زرد رنگه. به اسم سفيد شناخته ميشه ولي سفيد نيست تقريبا كرم رنگ و متاليكه. دو تا نوار زرد ( شايد طلايي) :20: بالا و پايينشه

SANR
13-08-2010, 10:58
ممنون از راهنمايي هر دوتون
مثل اينكه اين راهنماي روي برچسب انگار به گفته‌ي يكي از دوستان ايكس ششي جزئي از برچسبه هر كاري كردم پاك نشد.
با الكل سفيد و گوش پاك كن بيش از صد مرتبه رفت و آمد گوش پاك كن همراه با فشار :31: ولي نشد. اصلا كمي كمرنگ هم نشد.
قيمتشو درست نميدونم ولي من بدون گارانتي در بندرعباس گرفتم 325
البته در عكس شايد زرد رنگه. به اسم سفيد شناخته ميشه ولي سفيد نيست تقريبا كرم رنگ و متاليكه. دو تا نوار زرد ( شايد طلايي) :20: بالا و پايينشه

پس حدسم درست بود!

من فکر می کنم یک تفاوتی در شرکت سازنده هستش!
گوشی شما فکر می کنم ساخت مجارستان هست،درست میگم؟

a.g g.a
13-08-2010, 17:08
سلام
گوشی نوکیاx6 8gbاومده ایران؟
قیمتش چنده؟
با تشکر

nokiax6
13-08-2010, 17:33
سلام
گوشی نوکیاx6 8gbاومده ایران؟
قیمتش چنده؟
با تشکر
قیمت انواع گوشی ها :

amir200812
13-08-2010, 20:00
توجه توجه:

گوشی NOKIA X6 بدلیل استفاده از صفحه نمایش لمسی از نوع خازنی باید بصورت مستقیم با پوست تماس داشته باشه!
به این دلیل معمولا از جنسی ساخته میشه که نیاز به محافظ نداشته باشند!

یعنی برخلاف گوشی هایی مثل N97 که بصورت فابریک یک محافظ باکیفیت بالا روی نمایشگر چسبانده شده، X6 از همچین محافضی استفاده نشده و باید کنده بشه! و بدون محافظ استفاده بشه!

behnammc
13-08-2010, 23:27
نوکیا X6 دارم ،وقتی خاموش میشه یه 10 باری باید سعی کنم تا به زور روشن شه ایراد از چی می تونه باشه؟:41:

a.g g.a
14-08-2010, 11:50
پس8گیگش ایران اومده

قیمت انواع گوشی ها :

این سایتی که آدرس دادین یوزرنیم پسورد می خواد.

maziarzar
14-08-2010, 15:27
قیمتشم حدود335تومنه

behnammc
14-08-2010, 23:34
از اساتید خواهش می کنم راهنمایی کنند.
نوکیا X6 دارم ،وقتی خاموش میشه یه 10 باری باید سعی کنم تا به روشن شه ایراد از چی می تونه باشه؟:19:

Help118
14-08-2010, 23:48
از اساتید خواهش می کنم راهنمایی کنند.
نوکیا X6 دارم ،وقتی خاموش میشه یه 10 باری باید سعی کنم تا به روشن شه ایراد از چی می تونه باشه؟:19:

اژدها وارد می شود
باتری رو چک کن مشکل نداشته باشه تو کنتاکتهاش
فریم ویر کن

miladt6838
15-08-2010, 10:43
سلام بچه ها
ازوقتی nokia ovi map 3.04 رو نصب کردم بعدش نقشه های ایرانم ریختم توش تو برنامه اون قسمتی که میزنه چند کیلو بایت از ستلایت گرفته یه خط روشه و دیگه موقعیت منو نمیزنه
وقتی میزنم موقعیت من رو پیدا کن کلی طول میکشه و همش میزنه serching my position نمیدونم چه مرگشه

mstf666
15-08-2010, 11:29
دیشب یه x6 گرفتم برای یه نفر ...
بعد که اومدم خونه هر دفعه روشنش میکردم تاریخ و ساعت رو میپرسید :(
برای شماها پیش نیومده ؟

بعدشم تمهاش رو که عوض میکردم هیچ تغییری نمیکرد :(

aydin_eb7777
15-08-2010, 12:01
برای شماها پیش نیومده ؟

---------------
جالبه این چندمین بار هست که چنین مطلبی می خونم و می تونه نقطه ضعف بزرگی برای X6 باشه!

mstf666
15-08-2010, 12:11
جالبه این چندمین بار هست که چنین مطلبی می خونم و می تونه نقطه ضعف بزرگی برای X6 باشه!
کدومش ؟
تاریخ و ساعت یا تمها ؟
کلا دیشب به خاطر این خورد تو ذوقم و نگران شدم ...
الان هم دیگه گوشی دستم نیست. دیشب بردنش.

aydin_eb7777
15-08-2010, 12:15
کدومش ؟
تاریخ و ساعت یا تمها ؟
کلا دیشب به خاطر این خورد تو ذوقم و نگران شدم ...
الان هم دیگه گوشی دستم نیست. دیشب بردنش.
-------------
همین ریست شدن ساعت و تاریخ رو می گم!

mstf666
15-08-2010, 12:16
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینجارو ...

مثل اینکه این مشکل تاریخ و ساعت X6 عمومیه ...
باطری رو که یه دوره کوتاه در بیاری بذاری سر جاش تاریخ و ساعت میپره ....
کسانی که x6 دارن یه تست بکنن .

miladt6838
15-08-2010, 13:59
برای شماها پیش نیومده ؟

یه آپدیتش بکن حل میشه
من که دارم همچینمشکلی ندیدم

SANR
15-08-2010, 14:31
اینکه برای همه ی ایکس 6 هستش
می خواستم زودتر از اینها بگم.فکر می کنم خیلی اعصاب خوردکن هستش!
بسیاری از گوشی های امروزی چنین مشکلی رو ندارن!

mstf666
15-08-2010, 14:40
من تا حالا همچین چیزی ندیده بودم...
به باگ بیشتر شبیهه تا اینکه واقعا طراحیش اینطور باشه....

amir200812
15-08-2010, 14:51
این موضوع چند هفته پیش مطرح شده!
ظاهرا گوشی NOKIA X6 باطری سیموس نداره و نمیتونه بدون باطری تاریخ رو نگه داره!

Help118
16-08-2010, 00:17
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینجارو ...

مثل اینکه این مشکل تاریخ و ساعت X6 عمومیه ...
باطری رو که یه دوره کوتاه در بیاری بذاری سر جاش تاریخ و ساعت میپره ....
کسانی که x6 دارن یه تست بکنن .
آقای عزیز گوشی ایکس 6 بک آپ داخلی نداره این رو همون اولاش بررسی کردند و حتی تو سایت ها هم نوشته شده بود! بحث جدیدی نیست

فکر نکنم مشکل بزرگی باشه. البته واسه اون افرادی که دم به دقیقه یه سیمکارت عوض می کنن که این عین مسخره بازیه بلهه مشکل بزرگیه!
والا یه بار سیمکارت رو میندازن تو گوشی و یبار هم موقع فروشش درمیارن! گرچه این حرفم حمل بر این نباشه که این یه مشکل نیست.

---------- Post added at 01:17 AM ---------- Previous post was at 01:15 AM ----------

---------------
زیاد سخت نگیر. برترین گوشی نوکیای لمسی در حال حاضره.. هر گوشی واسه خودش معیابی هم داره دیگه کاریش نمی شه کرد. همین ..... کلا بگم پلت فورم نوکیا تو بعضی جاها آخر ضایع بازیه بین برندها! یکیش کم و زیاد کردن صدا که یوهویی بالاپایین میشه یا تو نشون دادن میزان باتری (نقطه چین کردم که حوصله بحث و جودل با بعضی عجول ها و تعصبی ها رو نداشتم:31:)

mstf666
16-08-2010, 08:09
آقای عزیز گوشی ایکس 6 بک آپ داخلی نداره این رو همون اولاش بررسی کردند و حتی تو سایت ها هم نوشته شده بود! بحث جدیدی نیست

فکر نکنم مشکل بزرگی باشه. البته واسه اون افرادی که دم به دقیقه یه سیمکارت عوض می کنن که این عین مسخره بازیه بلهه مشکل بزرگیه!
والا یه بار سیمکارت رو میندازن تو گوشی و یبار هم موقع فروشش درمیارن! گرچه این حرفم حمل بر این نباشه که این یه مشکل نیست.
)

حالا چرا میزنی ؟:31:
مگر من اینجوریش کردم؟:31:

سیمکارت که عوض نمیشه زیاد.
اما شارژ خالی بشه چی؟میپره یا نه؟

کلا مشکل ضایعیه.

amir200812
16-08-2010, 09:13
زیاد سخت نگیر. برترین گوشی نوکیای لمسی در حال حاضره..

عزیزم اینو بر چه اساسی میگی؟
N900 و N97 از نظر امکانات خیلی جلوتر از X6 هستند!
از نظر امتیاز توی نظر سنجی ها هم خیلی جلوتر و برتر هستند!

n900 میانگین 8.5 از 10 امتیاز گرفته!
N97 میانگین 8.4 از 10 امتیاز گرفته!
ولی X6 16GB میانگین 7.8 و X6 32GB میانگین 7.6 امتیاز گرفته!

میزان سار X6 هم از N97 و هم از N900 بیشتر هست!

فکر نمیکنی کمی تعصبی داری نظر میدی؟ خوب اگه دلیل قابل قبول داری خوشحال میشم بشنوم!!!

aydin_eb7777
16-08-2010, 09:20
زیاد سخت نگیر. برترین گوشی نوکیای لمسی در حال حاضره.. هر گوشی واسه خودش معیابی هم داره دیگه کاریش نمی شه کرد. همین ..... کلا بگم پلت فورم نوکیا تو بعضی جاها آخر ضایع بازیه بین برندها! یکیش کم و زیاد کردن صدا که یوهویی بالاپایین میشه یا تو نشون دادن میزان باتری (نقطه چین کردم که حوصله بحث و جودل با بعضی عجول ها و تعصبی ها رو نداشتم:31:)
------------------------
اتفاقا از نظر من این گوشی بهترین گوشی حال حاظ تاچ نوکیا نیست چون اگر بود نوکیا این گوشی را با سری N نام گذاری می کرد حتی در مورد تاچ خازنی توضیح بدم که شاید همه شما فکر می کنید تکنولوژی خوب و جدیدیه اما قابل توجه شما این تکنولوژی اولین بار روی تلویزین سیاه و سفید شرکت فیلیپس استفاده شد که تقریبا یک نمونه از تولیدات سال 1362 این شرکت را ما در کلاس عملی الکترونیک نگاه کردیم که از این تکنولوژی در دکمه های تعویض شبکه استفاده شده بود و با لمس مستقیم پوست با دکمه شبکه عوض می شد! اینطور که من شنیدم گوشی N8 هم قرار نیست خازنی باشه! و همین گوشی تاچ خازنی X6 صفحه محافظ و مقاوم نداره و اگر بیشتر دقت کنیم ایرادهای خیلی زیادی از این گوشی پیدا می شه و اگر رتبه دهی برنامه Sppedy Go را به این گوشی مد نظر دارید بگم که این برنامه باگ زیادی داره و غیر از گوشی اون دوستمون دیگه هیچ X6 دیگه ای این رتبه را نگرفت در کل بهتره با تعصب به یک گوشی نگاه نکنیم
موفق باشی

Help118
17-08-2010, 00:24
حالا چرا میزنی ؟:31:
مگر من اینجوریش کردم؟:31:

سیمکارت که عوض نمیشه زیاد.
اما شارژ خالی بشه چی؟میپره یا نه؟

کلا مشکل ضایعیه.

من کی زدم عزیز دلم دارم چوبکاریت می کنم:11:

گوشی دشارز کامل نمیشه همیشه مقداری رو قبل از خالی شدن فول نگه میداره واسه ای نکار این پرسیدن نداره همه گوشی ها اینجورین:31: حتی 1200

اگه مشکل ضایعی بود نوکیا تولیدش نمی کرد اینقده خریدار هم واسش پیدا نمی شد اینجوریتان نیس سخت نگیر مشکل ضایع به چیزای دیگه ای می گن:27:

Help118
17-08-2010, 00:35

فکر نمیکنی کمی تعصبی داری نظر میدی؟ خوب اگه دلیل قابل قبول داری خوشحال میشم بشنوم!!!

بحث فقط سر خازنیه که یکی یدونه نوکیا اینه!1 من اصلا به تاچ مقاومتی پول نمی دم

ان900 که سیمبیان نیست و باید بگم خیلی بزرگخه اصلا تو جیبم جا نمیشه باید همه عوامل دست به دیت هم بده تا مورد مطلبوبی بدست بیاد.
ان97 که جای خود دارد عزیز دلم. بله ان97 ممکنه بهتر باشه ولی مقاومتی بودنش واسه من خیلی بده. باید بگم هم که کلا مشخصات سخت افزاری این دو گوشی یکی هستند و یکم تو نرم افزارها فرق دارن و تو رم. من ان97 داشتم تو دستم هنگشو به چشمم دیدم ولی اینو نمی گم بیای بزنی تو سرم که گفتم ان97 بده

در مورد سار بحث های زیادی شده که زیاد حوصله بحث در این مجال رو نمی بینم ولی باید بگم تمام این گوشی ها مجوز قانونی FCC رو واسه سار دارن یه دهم دو هم سار هم تفاوتی تو گوشی نمی کنه کسی باشه که به سار گوشی خیلی حساس باشه مثل من باید ان95 معمولی یا ان90 یا 6700 یا 6300 باید بخره و یا 600 اسلاید که سار اینا خیلی خیلی پایین و در بیشترین مورد از 0.5وات بر کیلیوگرم در هر 10گرم بافت بدن در عرض 6 ثانیه بیشتر نیست:5: من خودم گوش و سرم به امواج الکترومغناطیس گوشی حساسه و در مورد سار خودم یلی هستم ولی باید بگم یک دهم دو هم زیاد تفاوتی حاصل نخواهد کرد

من تعصبی نیستم سونی اریکسون رو بهترین تو هدفون و واکمن میدونم
نوکیا تو دوربین وبرنامه و اسم و رسم وبعضی عوامل دیگه
سامسوسنگ و موتو هم استفاده نمی کنم ولی ساسونگ بدک نیست
این کجاش تعصبه . باید بگم ایکس 10 سونی اریکسون واقعا محشره یا دبیلو995 یا بعضی از مدلهای سامسونگ

خوشبختانه در سنی نیستم که بشینم تعصبی فکر کنم یا عمل کنم یا با حرف و تق و توق این و اون فوری از جا بشم

خواهش می کنم بحث رو به جدل نکش . من خیلی دوست دارم و بهت احترام خاصی قائلم دوس ندارم با هیچ و پوچ دوستیمون کدر بشه. فقط بحث رو علمی کنیم و مودبانه و متین باهم بحث کنیم خوشحال میشم

Help118
17-08-2010, 00:42
------------------------
اتفاقا از نظر من این گوشی بهترین گوشی حال حاظ تاچ نوکیا نیست چون اگر بود نوکیا این گوشی را با سری N نام گذاری می کرد حتی در مورد تاچ خازنی توضیح بدم که شاید همه شما فکر می کنید تکنولوژی خوب و جدیدیه اما قابل توجه شما این تکنولوژی اولین بار روی تلویزین سیاه و سفید شرکت فیلیپس استفاده شد که تقریبا یک نمونه از تولیدات سال 1362 این شرکت را ما در کلاس عملی الکترونیک نگاه کردیم که از این تکنولوژی در دکمه های تعویض شبکه استفاده شده بود و با لمس مستقیم پوست با دکمه شبکه عوض می شد! اینطور که من شنیدم گوشی N8 هم قرار نیست خازنی باشه! و همین گوشی تاچ خازنی X6 صفحه محافظ و مقاوم نداره و اگر بیشتر دقت کنیم ایرادهای خیلی زیادی از این گوشی پیدا می شه و اگر رتبه دهی برنامه Sppedy Go را به این گوشی مد نظر دارید بگم که این برنامه باگ زیادی داره و غیر از گوشی اون دوستمون دیگه هیچ X6 دیگه ای این رتبه را نگرفت در کل بهتره با تعصب به یک گوشی نگاه نکنیم
موفق باشی

دوست من بنده نمیگم که اسپانسر نوکیام من نظر شخصی خودمو گفتم الان تو خونمون ان97 هستش ایکس 6 هستش ایکس 10 و ان900 حتی یکی دو مدل سامسونگ و هاش تی سی من چون بودجه زیاد نداشت مو بیشتر نوکیا استفاده می کردم همین رو برتر دیدم.
در مورد تاچ خازنی باید بگم خیر ان8 خازنیه و کلا بگم دیگه گوشی ها داره خازنی میاد بیرون . و یکس 6 اولین تجربه خازنی نوکیاست و همیشه اولین بهترین نخواهد بود. در مورد N نامگذاری نشدن این گوشی باید بگم این گوشی تو رده اسمارت فون و کلاس اکپرس میوزیک هاست نه N گوشی های N گوشی های برنامه خور و ویژه ان کارا ساخته شدن جون میدن واسه گیم واین حرفا. حتی اسمارت فون ها زیاد د وربین خوبی هم نداشتند که ان8 ااومد این حرف رو تکذیب کرد!!!
حتی در مورد آنتن دهی باید بگم که اسمارت فون ها آنتن دهی زیاد قوی هم ندارند نسبت به سایرین. تنها سار ملاک نیست که سار زیاد باشه پس آنتن قوی خیر!

بد نیست در مورد مزایا و معایب تاچ ها این مطالب رو بخونید که تاچ خازنی برتره

تکنولوژی تاچ اسکرین Touch Screen

سلام دوستان این مطلب رو خوندم برام جالب بود
گفتم برا شما هم بزارم شاید خوشتون بیاد

بسیاری از ما تا کنون یا با صفحه نمایش‌های لمسی کار کرده‌ایم، یا دست کم یکی از آن‌ها را در دست دوستان‌مان دیده‌ایم. صفحه نمایش‌های لمسی هیچ تفاوتی با صفحه نمایش‌های معمولی ندارند. تفاوت یک صفحه نمایش لمسی با یک صفحه نمایش معمولی در واقع به صفحه‌ی دیگری با نام Touch Screen Panel برمی‌گردد که سنسورهای مختلفی دارد و بر روی صفحه نمایش اصلی قرار می‌گیرد. برای تژشخیص محل لمس در یک صفحه نمایش لمسی، از تکنولوژی‌های مختلفی استفاده می‌شود. در حالت کلی یا شما به وسیله‌ی انگشت دست صفحه را لمس می‌کنید، یا از یک وسیله‌ی مخصوص به نام Stylus برای اشاره بر روی صفحه استفاده می‌کنید. در این جا به بررسی انواع صفحه نمایش‌های لمسی، تفاوت‌ها و کاربردهای هر کدام می‌پردازیم.

صفحه نمایش نوع Resistive

یک صفحه نمایش لمسی نوع Resistive از چند لایه‌ی مختلف تشکیل شده است. دو صفحه با فاصله‌ی اندکی به صورت موازی با هم و بر روی یک‌دیگر قرار گرفته‌اند. بر روی هر دو صفحه تکه‌های بسیار کوچک فلزی قرار گرفته که در حالت عادی در تماس با یک‌دیگر نیستند. وقتی شما با دست یا هر وسیله‌ی دیگری کمی فشار بر روی صفحه وارد می‌کنید، دو قسمت فلزی در آن ناحیه با یک‌دیگر تماس پیدا می‌کنند و خبر این تماس به یک مدار خارجی فرستاده می‌شود تا بعد از تجزیه و تحلیل، عملیات مربوطه انجام شود.

ما این موضوع را به طور بسیار ساده بیان کردیم، در حالی که این عملیات به همین سادگی انجام نمی‌شود. در واقع برخورد این دو فلز با هم باعث تغییر جریان الکتریکی در مدار خارجی شده و پردازنده‌ی خارجی از روی میزان تغییر این جریان به مکانی که شما آن را لمس کرده‌اید پی می‌برد. خروجی این نوع صفحات قابل لمس بین چهار تا هشت سیم است. به طور مثال در نوع چهارتایی چهار فلز به صورت مربعی در کنار هم قرار گرفته‌اند. این نوع صفحه نمایش‌ها از لحاظ قیمت ارزان‌تر از انواع دیگر هستند، ولی سطح خارجی آن که شما در تماس با آن هستید نسبت به ضربه بسیار حساس است و در اثر تماس با اشیای تیز خش بر می‌دارد. مزیت این نوع صفحات در این است که نسبت به رطوبت و گرد و غبار مقاوم هستند. به دلیل وجود تکه‌های فلزی در زیر صفحه لمسی، شما در تماس مستقیم با حس‌گر نیستید. این نوع صفحه نمایش‌ها در تماس با هر شی‌ای از خود عکس‌العمل نشان می‌دهند و تماس با دست در این نوع صفحات ضروری نیست.

عیب این نوع صفحات لمسی این است که وضوح صفحه نمایش را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهند. صفحه نمایش Resistive در بسیاری از کامپیوترهای جیبی و Tablet Pcها استفاده می‌شود.

صفحه نمایش نوع Capacitive

صفحه نمایش لمسی نوع Capacitive از سنسورهای متعددی تشکیل شده است. این سنسورها از جنس اکسید ایندیوم و سرب می‌باشند و ترکیبی از دو ماده‌ی شیمیایی با فرمول‌های In2O3 و SnO2 هستند. نحوه‌ی کار این سنسورها به این ترتیب است که در همه‌ی سنسورها همواره جریان الکتریکی ثابتی در حال عبور است. در نتیجه، همیشه در داخل هر سنسور تعداد ثابتی الکترون در حال حرکت‌اند. سنسورها به یک کنترل‌کننده هم متصل هستند. همان طور که می‌دانید بدن انسان رسانا ست و دارای تعدادی الکترون است. در نتیجه، در اثر لمس این نوع صفحات لمسی با دست، و به دلیل وجود اختلاف پتانسیل بین دست و صفحه‌ی لمسی، تعدادی الکترون از دست به آن منتقل می‌شود و این باعث تغییر جریان در سنسوری می‌شود که شما آن را لمس کرده‌اید. تغییر جریان این سنسور به کنترل‌کننده منتقل می‌شود و محل لمس تشخیص داده خواهد شد.

نکته‌ی قابل توجه در این نوع صفحات لمسی آن است که یا باید به وسیله‌ی انگشت آن را لمس نمایید یا به وسیله‌ی Stylus مخصوصی که از جنس فلز باشد و بتواند الکترون را از دست شما به صفحه لمسی انتقال دهد. پس، اگر دستکش به دست داشته باشید، نمی‌توانید با این نوع صفحات کار کنید. قابل ذکر است که برخلاف نوع قبلی، این نوع صفحات کیفیت صفحه‌ی زیرین خود را کاهش نمی‌دهند. آیفون، محصول شرکت اپل یکی از بارزترین نمونه‌های این نوع صفحات لمسی است.

amir200812
17-08-2010, 05:41
بحث فقط سر خازنیه که یکی یدونه نوکیا اینه!1 من اصلا به تاچ مقاومتی پول نمی دم

ان900 که سیمبیان نیست و باید بگم خیلی بزرگخه اصلا تو جیبم جا نمیشه باید همه عوامل دست به دیت هم بده تا مورد مطلبوبی بدست بیاد.
ان97 که جای خود دارد عزیز دلم. بله ان97 ممکنه بهتر باشه ولی مقاومتی بودنش واسه من خیلی بده. باید بگم هم که کلا مشخصات سخت افزاری این دو گوشی یکی هستند و یکم تو نرم افزارها فرق دارن و تو رم. من ان97 داشتم تو دستم هنگشو به چشمم دیدم ولی اینو نمی گم بیای بزنی تو سرم که گفتم ان97 بده

در مورد سار بحث های زیادی شده که زیاد حوصله بحث در این مجال رو نمی بینم ولی باید بگم تمام این گوشی ها مجوز قانونی FCC رو واسه سار دارن یه دهم دو هم سار هم تفاوتی تو گوشی نمی کنه کسی باشه که به سار گوشی خیلی حساس باشه مثل من باید ان95 معمولی یا ان90 یا 6700 یا 6300 باید بخره و یا 600 اسلاید که سار اینا خیلی خیلی پایین و در بیشترین مورد از 0.5وات بر کیلیوگرم در هر 10گرم بافت بدن در عرض 6 ثانیه بیشتر نیست:5: من خودم گوش و سرم به امواج الکترومغناطیس گوشی حساسه و در مورد سار خودم یلی هستم ولی باید بگم یک دهم دو هم زیاد تفاوتی حاصل نخواهد کرد

من تعصبی نیستم سونی اریکسون رو بهترین تو هدفون و واکمن میدونم
نوکیا تو دوربین وبرنامه و اسم و رسم وبعضی عوامل دیگه
سامسوسنگ و موتو هم استفاده نمی کنم ولی ساسونگ بدک نیست
این کجاش تعصبه . باید بگم ایکس 10 سونی اریکسون واقعا محشره یا دبیلو995 یا بعضی از مدلهای سامسونگ

خوشبختانه در سنی نیستم که بشینم تعصبی فکر کنم یا عمل کنم یا با حرف و تق و توق این و اون فوری از جا بشم

خواهش می کنم بحث رو به جدل نکش . من خیلی دوست دارم و بهت احترام خاصی قائلم دوس ندارم با هیچ و پوچ دوستیمون کدر بشه. فقط بحث رو علمی کنیم و مودبانه و متین باهم بحث کنیم خوشحال میشم

عزیز من شما میگید که X6 بهترین گوشی تاچ نوکیا هست، ولی تنها برتریش رو تاچ خازنی+ کیفیت صدا رو میتونید بگید!
برای موزیک و آهنگ بله شاید بهترین باشه ولی بعنوان یک گوشی همه کاره اصلا شانسی نداره!
شما تمام امکانات N97 و گوشی های مشابه رو نادیده میگیرید و فقط به تاچ خازنی X6 تکیه می کنید!

من X6 رو 2 3 ساعت تست کردم(مال یکی از دوستان بود)، اختلاف چندانی توی حساسیت تاچش ندیدم! و در مقابل N97 که 3.5 اینچی هست ,x6 نمایشگرش جالب نبود(از نظر سایزش میگم)

در کل برای اینکه یک گوشی رو بهترین درنظر بگیریم باید در تمام موارد بهترین باشه یا حداقل در اکثر موارد! ولی X6 فقط در 2 مورد توان رقابت با همه رده ها رو داره!

nokiax6
17-08-2010, 15:42
پس8گیگش ایران اومده

این سایتی که آدرس دادین یوزرنیم پسورد می خواد.

ببخشید دوست عزیز یادم رفت User و pass رو بدم
user= aslani
pass= aslani

---------- Post added at 04:38 PM ---------- Previous post was at 04:33 PM ----------

سلام بچه ها
ازوقتی nokia ovi map 3.04 رو نصب کردم بعدش نقشه های ایرانم ریختم توش تو برنامه اون قسمتی که میزنه چند کیلو بایت از ستلایت گرفته یه خط روشه و دیگه موقعیت منو نمیزنه
وقتی میزنم موقعیت من رو پیدا کن کلی طول میکشه و همش میزنه serching my position نمیدونم چه مرگشه
شما اول باید به ماهواره ها کانکت بشین و بعد گزینه My Position رو بزنید
این کار رو ابتدا از برنامه Location انجام بدین و بعد از وصل شدن از My position رو بزنید
جهت کسب اطلاعات بیشتر از دوست خوبم Nokia_N95 که متخصص این کار هست مشاوره بگیر.:31:

---------- Post added at 04:42 PM ---------- Previous post was at 04:38 PM ----------

شما بر چه اساسی میگید نه ؟!!!
دلایل خودتون رو بگید که چرا n97 بهتره!!!
ما هم دلایل x6 رو میگیم که چرا بهترین گوشی حال حاضر نوکیاست.:5:

nokiax6
17-08-2010, 15:47
------------------------
موفق باشی
اینکه گوشی های خوب نوکیا باید تو گروه N باشه رو قبول ندارم
شما اشتباه شنیدین N8 هم خازنیه! Apple 4g هم خازنیه.کلا خازنی یه چیزه دیگست:5:
در مورد این مطلب تاچ خازنی X6 صفحه محافظ و مقاوم نداره بیشتر توضیح بدین متوجه نشدم!

nokiax6
17-08-2010, 15:53
عزیز من شما میگید که X6 بهترین گوشی تاچ نوکیا هست، ولی تنها برتریش رو تاچ خازنی+ کیفیت صدا رو میتونید بگید!
برای موزیک و آهنگ بله شاید بهترین باشه ولی بعنوان یک گوشی همه کاره اصلا شانسی نداره!
شما تمام امکانات N97 و گوشی های مشابه رو نادیده میگیرید و فقط به تاچ خازنی X6 تکیه می کنید!

من X6 رو 2 3 ساعت تست کردم(مال یکی از دوستان بود)، اختلاف چندانی توی حساسیت تاچش ندیدم! و در مقابل N97 که 3.5 اینچی هست ,x6 نمایشگرش جالب نبود(از نظر سایزش میگم)

در کل برای اینکه یک گوشی رو بهترین درنظر بگیریم باید در تمام موارد بهترین باشه یا حداقل در اکثر موارد! ولی X6 فقط در 2 مورد توان رقابت با همه رده ها رو داره!
کدوم تمام امکانات ؟ خیلی از اینها تو ایران به درد نمیخوره!
در ضمن اول قیمت این گوشی ها رو با هم مقایسه کن!
احتمالا اون x6 که شما دیدی از اون چینی های 80 تومنی بوده.جای دیگه نگی بهت میخندن!!!:27:
آره n97 هم تنها تو یک مورد برتره اون هم صفحه 3.5 اینچیش هست!:21:

milanista
17-08-2010, 17:37

n900 رو کاری ندارم چون که کلا فرقه
ولی n97 تو چه چیزایی فرق داره با X6 ؟؟
پسر عمم n97 داره و تمام برنامه هایی گه اون داره گوشی منم داره
البته بعضی چیزا رو X6 نداره ولی با برنامه میشه درستش کرد

Help118
17-08-2010, 21:17

تمام موارد فوق نخونده و از روی اجبار مورد تایید است :41:

قابل توجه Nokiax6 و t2download و aydin_eb7777

Help118
17-08-2010, 21:24

وقتی که زوره تو هم تایید کن خوب

---------- Post added at 10:24 PM ---------- Previous post was at 10:23 PM ----------

در ضمن اول قیمت این گوشی ها رو با هم مقایسه کن!
احتمالا اون x6 که شما دیدی از اون چینی های 80 تومنی بوده.جای دیگه نگی بهت میخندن!!!:27:

بازم میگم وقتی زوره خوب کم بیار دیگه از رو برو تا حرف دوستان به کرسی بشینه و قائله بخوابه
اصلا هر چی شما میگید

Help118
17-08-2010, 21:29
اینکه گوشی های خوب نوکیا باید تو گروه N باشه رو قبول ندارم
شما اشتباه شنیدین N8 هم خازنیه! Apple 4g هم خازنیه.کلا خازنی یه چیزه دیگست:5:
در مورد این مطلب تاچ خازنی X6 صفحه محافظ و مقاوم نداره بیشتر توضیح بدین متوجه نشدم!

صفحه خازنی چون باید دائما در تماس با پوست دست باشه بهمین جهت نمیشه از محافظ های نایلونی و غیره استفاده کرد ولی باید بگم حساست این صفحه ایکس 6 جوریه که از محافظ شیشه ای روی خود ال سی دی هم تاچش مث 20 کار می کنه . مضاف اینکه یک پارچه نمدی حدود کمتر از نیم میلی متر هم روش انداختم بازم کار کرد چه جورم! همون دستمال های کلاترم مخصوص عینک و ال سی دی رو میگم

باید بگم ال سی دی این گوشی ها از نوع hard coat یا پوشش سخت هستش و ضد خش هستند نه فشاری میخواد و نه خش میوفته روش خیلی راحت روان کار می کنن
بعضی ها چرا میخوان خازنی رو بد بدونن من نمی دونم. بازار رو خازنیه دیگه رسیستیو یا مقاومتی داره ته میکشه تکنولوژی جدید خازنیه. شما باید از رو آیفون هم بفهمید که گرون قیمت ترین گوشی ها هم تاچ خازنی دارن همچنین هاش تی سی ها.

aydin_eb7777
17-08-2010, 21:51
صفحه خازنی چون باید دائما در تماس با پوست دست باشه بهمین جهت نمیشه از محافظ های نایلونی و غیره استفاده کرد ولی باید بگم حساست این صفحه ایکس 6 جوریه که از محافظ شیشه ای روی خود ال سی دی هم تاچش مث 20 کار می کنه . مضاف اینکه یک پارچه نمدی حدود کمتر از نیم میلی متر هم روش انداختم بازم کار کرد چه جورم! همون دستمال های کلاترم مخصوص عینک و ال سی دی رو میگم

باید بگم ال سی دی این گوشی ها از نوع hard coat یا پوشش سخت هستش و ضد خش هستند نه فشاری میخواد و نه خش میوفته روش خیلی راحت روان کار می کنن
بعضی ها چرا میخوان خازنی رو بد بدونن من نمی دونم. بازار رو خازنیه دیگه رسیستیو یا مقاومتی داره ته میکشه تکنولوژی جدید خازنیه. شما باید از رو آیفون هم بفهمید که گرون قیمت ترین گوشی ها هم تاچ خازنی دارن همچنین هاش تی سی ها.
--------
اتفاقا تکنولوژی خازنی در گوشی واسه شما جدیده و اگر می بینید جواب هیچ کدوم از پستهای شما را ندادم برای این بوده که شما با تعصب به موضوع نگاه می کنید
این سیاست خود نوکیاست که زمانی که گوشی را تولید کنه و از نظر خودش گوشی کامل یا کم مشکل باشه با سری N نام گذاری می کنه!
پس هر چی خواستید بگید به هر حال مثل روز روشنه که یک عده با چشم باز به یک موضوع نگاه می کنن و درست می بینن و یک عده هم با چشم باز نگاه می کنن اما نمی خوان درست ببینن و یک عده هم با چشم بسته نگاه می کنن و درست هم نمی بینن
من نمی تونم بحث کنم و قابلیتهای مثلا N97 را با x6 مقایسه کنم ولی کمی تعصب را کنار بزارید
موفق باشید

meshkiposh2200
17-08-2010, 23:14
دوستان ببخشید وسط این بحت نوع تاچ پرید2 سوال دارم 1-این گوشی فرستنده اف ام داره 2-گالریش چطوریه فیلم و عکس قاطیه وایا میشه توی گالریش فولدر درست کرد؟

amir200812
18-08-2010, 06:34

1:N97 مموری میخوره،32 گیگ مموری داخلی هم داره!
2:N97 کیبورد کامل داره@
3:یوسر انترفیس N97 کاملا متفاوت از X6 هست!
4:N97 فرستنده FM داره!
5:N97 نمایشگر 3.5 اینچی داره!
6:باطری قویتر N97!
7:وقتی باطری رو در بیاری تاریخش نمیپپره!:27:
8:میزان سار کمتری داره(هر دو استاندارد هستند ولی N97 بهتر هست)
9:نمیدونم x6 داره یا نه ولی N97 قطب نمای دیجیتال داره!

سری N گوشی های برتر و بهتر نوکیا نیستند، سری N گوشی های همه کاره هستند! یعنی امکانات بیشتری دارند!

amina4u
18-08-2010, 07:42
جمیع الاجماع دوستان خسته نباشین
من می خوام ایکس 6 بخرم... از کجا بدونم اصلی هست؟
روش labale اش که پشت باتری هست چی بنویسه؟؟

nokiax6
18-08-2010, 13:03
دوستان ببخشید وسط این بحت نوع تاچ پرید2 سوال دارم 1-این گوشی فرستنده اف ام داره 2-گالریش چطوریه فیلم و عکس قاطیه وایا میشه توی گالریش فولدر درست کرد؟
1.خیر
2.بله قاطیه و میشه فولدر بندی کرد

SANR
18-08-2010, 19:20

سری N گوشی های برتر و بهتر نوکیا نیستند، سری N گوشی های همه کاره هستند! یعنی امکانات بیشتری دارند!

1-ایکس 6 نمایشگر خازنی داره که به عنوان اولین نسل این گوشی در شرکت نوکیا ثبت شده و بسیار لذت بخش هستش.
2-کیفیت فوق العاده ی صدا داره که از ان 97 هم بهتره.
3-50 تومان نسبت به ان 97 ارزون تره.
4-وزن ان 97 150 گرم هست ولی ایکس 6 فقط 122 گرم هست.
5-ایکس 6 دو تا فلاش led داره.
6-قطب نما هم داره.
7-بدنه و صفحه نمایش ضدخش داره.
8-قابلیت شناسایی دست‌خط داره
9-در اینترنت کارایی به مراتب بهتری نسبت به ان 97 داره.(از لحاظ امکانات)

nokiax6
18-08-2010, 19:24

X6:
1. 16 گیگ حافظه داخلی (نیازی به مموری خارجی نیست!)
2.شیشه ضد خش
3.صفحه خازنی (نیازی به توضیح نیست)
4.کیفیت بالای اسپیکر
5.GPS فوق العاده قوی
6.قیمت غیر قابل قیاس با گوشی های هم رده (N97 و...)
7.باطری قوی (با توجه به اینکه صفحه N97 بزرگتر میباشد در نتیجه نیاز به باطری قوی تر می باشد!)
8.سار مجاز با استاندارد های بین المللی
9.وزن مناسب و ضخامت بسیار کم (نیازی به حمل با جرثقیل نیست!)
10.هندزفری های بسیار با کیفیت

دوستان اگه موارد دیگه ای باشه که من یادم رفته باشه اضافه کنید...

amir200812
18-08-2010, 21:02
1-ایکس 6 نمایشگر خازنی داره که به عنوان اولین نسل این گوشی در شرکت نوکیا ثبت شده و بسیار لذت بخش هستش.
2-کیفیت فوق العاده ی صدا داره که از ان 97 هم بهتره.
3-50 تومان نسبت به ان 97 ارزون تره.
4-وزن ان 97 150 گرم هست ولی ایکس 6 فقط 122 گرم هست.
5-ایکس 6 دو تا فلاش led داره.
6-قطب نما هم داره.
7-بدنه و صفحه نمایش ضدخش داره.
8-قابلیت شناسایی دست‌خط داره
9-در اینترنت کارایی به مراتب بهتری نسبت به ان 97 داره.(از لحاظ امکانات)
4:مشکل شما فقط 28 گرم هست؟ جالبه!!
5:N97 هم 2 تا فلاش داره!
6:N97 قطب نما داره!
8:N97 قابلیت تشخیص خط داره ولی فکر کنم X6 نداره!
9:کاملا سلیقه ای میگید، بنظر من N97 کارایی بالایی در اینترنت داره!

X6:
1. 16 گیگ حافظه داخلی (نیازی به مموری خارجی نیست!)
2.شیشه ضد خش
3.صفحه خازنی (نیازی به توضیح نیست)
4.کیفیت بالای اسپیکر
5.GPS فوق العاده قوی
6.قیمت غیر قابل قیاس با گوشی های هم رده (N97 و...)
7.باطری قوی (با توجه به اینکه صفحه N97 بزرگتر میباشد در نتیجه نیاز به باطری قوی تر می باشد!)
8.سار مجاز با استاندارد های بین المللی
9.وزن مناسب و ضخامت بسیار کم (نیازی به حمل با جرثقیل نیست!)
10.هندزفری های بسیار با کیفیت

دوستان اگه موارد دیگه ای باشه که من یادم رفته باشه اضافه کنید...
1:اومدیمو لازم شد، باید چیکار کرد؟
5:GPS هر دو یکی هست!
6:N97 هم رده نیست، یک رده بالاتر هست!
8: سار N97 کمتر و بهتر داره! قابل انکار نیست!
9:شما وزن 28 گرم بیشتر رو با جرثقیل بلند میکنید؟!!!؟؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!

nokiax6
18-08-2010, 23:01
4:مشکل شما فقط 28 گرم هست؟ جالبه!!
5:N97 هم 2 تا فلاش داره!
6:N97 قطب نما داره!
8:N97 قابلیت تشخیص خط داره ولی فکر کنم X6 نداره!
9:کاملا سلیقه ای میگید، بنظر من N97 کارایی بالایی در اینترنت داره!

1:اومدیمو لازم شد، باید چیکار کرد؟
5:GPS هر دو یکی هست!
6:N97 هم رده نیست، یک رده بالاتر هست!
8: سار N97 کمتر و بهتر داره! قابل انکار نیست!
9:شما وزن 28 گرم بیشتر رو با جرثقیل بلند میکنید؟!!!؟؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!

1.دیدی کم آوردی !!!!:27:
5.پس حتما یه بار با X6 از gps استفاده بکن فرقشو می فهمی !
6.از این عینک های 3 بعدی زدی ؟!!:5:
8.عجب مزیتیه !!!:18:
9.داداش درمورد گوشی 1 کیلو که بحث نمیشه ! 28 گرم جای هیچ بحثی رو نمیذاره.:20:
در ضمن N97 گوشی مدل 2009 هست و X6 گوشی مدل 2010 .
حالا داریم میبینیم کی تعصبی هست!!!:13:
در ضمن این از قدرت X6 هست که کسانی که گوشی های یک رده بالاتر دارن (!!!) میان تو کلوپ X6 .:10:

Help118
18-08-2010, 23:54
خوب خوب خوب از همه دوستان هم زبان مادریم تشکرات فراوان دارم در این مقال

خواهشا بحث رو به احترام X6 تمومش کندیو و فیتیلو بکشید پایین
اونایی که میخواستن جوابشونو بگیرند گرفتند اونایی هم که عناد کردند کاری بهشون ندارم

در مورد اون دوستانی که بحث تعصب رو پیش کشیدند باید بگم من به جز خدا و ائمه و خانوادم به چیز دیگه ای تعصب ندارم. حالا میخواد 206 تیپ 3 خوشگلم باشه یا ایکس 6 نازنینم. چون فردا پس فردا زانیا میخرم و ان8 بیاد اونو میگریم...
تعصب کیلیویی چنده

یکی ایکس 6 دستشه یکی ان97 یکی ان95 ولی من باید بگم همه اینا رو دیدم. من 8800 هم داشتم چیزی حدود 2میلیون تومن. دیگه فکر نکنم تعصب واسه من معنی داشته باشه

-----------------------------------------------------------

خواهشا متمرکز شیم رو ایکس 6 و ان8 و سایر ماجراها!

amina4u
19-08-2010, 05:32
جمیع الاجماع دوستان خسته نباشین
من می خوام ایکس 6 بخرم... از کجا بدونم اصلی هست؟
روش labale اش که پشت باتری هست چی بنویسه؟؟

هیچ کی نیست به ما یه جوابی بده؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mstf666
19-08-2010, 08:06
X6 شناسایی دست خط داره ؟

GUNSHIP
19-08-2010, 10:45
دوستان عزیزی که دارن این دو تا گوشی رو با هم مقایسه می کنند:
1-معمولا وقتی یه گوشی رو با قیمتی حدود 60000t اختلاف بخرید امکانات متفاوتی دارند.
2-شما وقتی دارید صفحه 3.5 اینچی این گوشی رو به رخ می کشید این رو هم در نظر بگیرید که رزولوشن n97 نسبت به اندازه صفحه در مقایسه با x6 پایین تره.
3-وقتی شما 28 گرم رو چیزی نمی دونید چرا باید 0.3 اینچ رو حساب کنیم؟؟؟
4-در جواب دوستی که میگن n97 دو تا فلش داره میشه بگین از کجا این حرف رو می زنید؟ من توی spec گوشی چیزی از دو فلشه بودن ندیدم.
5-فرمت های پخش فیلم و موسیقی که x6 ساپورت می کنه بیشتره!
6-شما چرا از مشکل هنگ کردن n97 که همه جا بهش اشاره شده رو هم در نظر نمی گیرید.
7-هر کس با توجه به نیاز ها و بودجه ای که داره گوشی مورد نظرش رو تهیه می کنه و این نکته مهمیه.

با کمال احترام برای تمامی اعضا:11:
11990

Help118
19-08-2010, 14:00
هیچ کی نیست به ما یه جوابی بده؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بیا اینم جواب

گوشی اصلی تو خاورمیانه با ساخت چین و با گارانتی اصلی به بازار وارد می شه
باید رو لیبل اینو بنویسه
Made in china under the authority of nokia corporation, finland

اگه گارانتی اصلی خریدی حتما شماره سریال رو به 200023013 پیامک کن جوابتو می گیری

شماره سریال چهار جا باید مچ باشه
الف: روی لیبل زیر باتری
ب: روی برچسب رو پک
ج: ستاره مربع چهارتاصفر مربع
د: ستاره مربع صفر شش مربع

برای اطمینان از صفر بودن گوشی این کد رو واسه لایف تایمر هم بزن
ستاره مربع 92702689 مربع

واسه فهمیدن نسخه فریم ویر گوشی که اگه تازه میخوای بخری که باید آخرین آپ دیت روش باشه از کد زیر بهره بگیر
ستاره مربع چهارتاصفر مربع

-------------
برچشب ساخت مجارستان ریمارک شده هستش درسته که نوکیا تو هند و کره و مجارستان و فنلاند و چین خط تولید داره ولی مجارستانی ها کلا روزه شک داره! چون قاچاقیه و من خودم دیدم که میگفتن 4800 میدیم لیبیل میزنیم و میکشیم رو گوشی. اینو نماینده فروش میگفت که مردم عشق دارند یا ساخت فنلاند داشته باشند یا مجار. دارن سر خودشونو شیره می مالن و ما هم این کار رو واسشون می کنیم.

بازم توضیحات خواستی بگو

Help118
19-08-2010, 14:07
X6 شناسایی دست خط داره ؟

نه انگار که نداره که نداره ولی کاشکی داشت. من یه جایی خونه بودم که صفحه های مقاومتی این قابلیت رو دارن ولی شاید رو خازنی ها هم بیاد. می دونی یه زمانی نوشتند که خازنی ها با قلم کار نمی کنه باید در تماس با پوست دست باشه ولی بتازگی قلم مخصوص خازنی هم به بازار اومده فکر کنم این قابلیت هندرایتینگ ریکوکنازیشن هم اضافه بشهhandwriting recognization

Help118
19-08-2010, 14:13
دوستان عزیزی که دارن این دو تا گوشی رو با هم مقایسه می کنند:
1-معمولا وقتی یه گوشی رو با قیمتی حدود 60000t اختلاف بخرید امکانات متفاوتی دارند.
2-شما وقتی دارید صفحه 3.5 اینچی این گوشی رو به رخ می کشید این رو هم در نظر بگیرید که رزولوشن n97 نسبت به اندازه صفحه در مقایسه با x6 پایین تره.
3-وقتی شما 28 گرم رو چیزی نمی دونید چرا باید 0.3 اینچ رو حساب کنیم؟؟؟
4-در جواب دوستی که میگن n97 دو تا فلش داره میشه بگین از کجا این حرف رو می زنید؟ من توی spec گوشی چیزی از دو فلشه بودن ندیدم.
5-فرمت های پخش فیلم و موسیقی که x6 ساپورت می کنه بیشتره!
6-شما چرا از مشکل هنگ کردن n97 که همه جا بهش اشاره شده رو هم در نظر نمی گیرید.
7-هر کس با توجه به نیاز ها و بودجه ای که داره گوشی مورد نظرش رو تهیه می کنه و این نکته مهمیه.

با کمال احترام برای تمامی اعضا:11:
11990

عزیز دلم من که خواهش کردم بحث رو تموم کنیم!
همه به نوعی نظرات شخصی و همچنین نظرات و تجرببات عملیشون و یا با استناد به سایت و اخبار مطالبی می نویسند. و نظر همه برا خودشون مهمه البته هر نظری نه!
بله ولی باید بگم که همیشه هر چیز گرون، خوب و بهتر بودن اون رو نمی رسونه! گرونی بعضی گوشی ها شاید مثلا به خاطر مثلا یک اینچ بزرگتر بودن ال سی دیشونه و ربطی به سی ی یوش نداشته باشه و مثالهای نقض دیگه.

از شما هم خیلی ممنون که در مقام دفاع بلند شدید

Help118
19-08-2010, 14:22
از دوستان طرفدار ان97 هم عاجزانه خواهشمندم نیان اینجا بحث رو به بیراهه و جدل بکشند دوس ندارن میتونن نیان. برن تو کلوپ خودشون از مزایای ان 97 بگن و کلی واسه خودشون شاد باشن.
اگه اومدین نقطه نظرات شخصیتونو بگین خوب بیان بگین ولی نه به زبان زور و نمی دونم تعصب و یا در مقام تخریب شخصیتی یکی از اعظای این کلوپ. اینجا محل تحمیل نظرات نیست. مکانیست علمی فرهنگی برای اینترچنچ و تبادل نظرات و یادگیری

اینجا کلوپ ایکس 6 هستش

amir200812
19-08-2010, 18:04

دقت کنید 2 تا فلاش داره، یکی بالا یکی پایین! این از اون حرفا بودا!

GUNSHIP
19-08-2010, 18:50
دقت کنید 2 تا فلاش داره، یکی بالا یکی پایین! این از اون حرفا بودا!
پس پیشنهاد می کنم به gsmarena و digikala پیام بزنید و بگید که specifications رو درست کنند!:11:

11990

RaS0oL.M
19-08-2010, 19:06
:46:قیمت کمترین بدون گارانتی و با تو تهران چنده؟؟؟؟مشکل عمدش چیه؟؟؟؟این بهتره یا ویواز پرو؟؟؟:11:

Help118
20-08-2010, 00:16
انگار جون ما اینجا واسه کسی ارزش نداشت
اینجا باباجون کلوپ ان97 نیستش
دوس دارین بیان واستون پیام تخلف بدن؟

Help118
20-08-2010, 01:06
:46:قیمت کمترین بدون گارانتی و با تو تهران چنده؟؟؟؟مشکل عمدش چیه؟؟؟؟این بهتره یا ویواز پرو؟؟؟:11:
دوست عزیز قیمت ها در نوسانه و بای دبگم انگار تو تهران با کسری ایکس 6 مواجه شدیم از بس خریدارانش خریدنش و تخمشو ملخ خورده قیمتش کشیده بالا

ویواز گوشی واسه فیلمبرداری مناسبه تاچش هم مقاومتیه. فرقی پرو با معمولیش فکر کنم تو صفحه کلیدش باشی دیگه بیشتر از این نموندم ولی باید بگم یه زمانی همه این ها رو مقایسه کردم دیدم ایکس 6 واسه من بهتره هم موزیک ادیشنه هم رمش زیاده هم تاچش مقاومتیه هم خوش استیله
البته حمل بر این نشه که ویوازه بده! اصلا! چون من تاچ مقاومتی خوشم نمی اومد بیشتر عمده کنار گذاشتنم این بود

RAGNER
20-08-2010, 15:51
هوم اسکرین از کجا میشه دانلود کرد؟ ایا میشه منو ها و کلا ظاهره گوشیو اختصاصی کرد مثل سیستم عامل اندروید؟

Help118
20-08-2010, 20:24
هوم اسکرین از کجا میشه دانلود کرد؟ ایا میشه منو ها و کلا ظاهره گوشیو اختصاصی کرد مثل سیستم عامل اندروید؟

اگه پیدا کردی خبرشو به منو و کلوپ ایکس 6 هم بده والا منم نمی دونم

Amin_0913
22-08-2010, 23:13
سلام
چه جی پی اسی نصب کنم روی این گوشی؟

Help118
23-08-2010, 01:15
این گوشی خودش جی پی اس و نرم اذفزار مپ لودر رو بصورت کامل داره البته اگه غیر از 6 شهر اصلی ایران داری زندگی می کنی مجبوری از گارمین یا اسمارت کام استفاده کنی که معمولا اسمارتکام رو پیشنهاد می دن و میگن گارمین تنظیمات پیچیده ای داره گرچه من مصلحت می دونم از همین خود نوکیا استفاده کنی

rahafrooz
23-08-2010, 11:32
سلام دوستان کسی گوشیشو با GPRS آپدیت کرده؟ والا ما که هرچی زور زدیم نشد.با ایرانسل. تو اینترنت می ره ولی آپدیت نمیشه. اینترنتش هم بگیر نگیر داره و بعضی وقتا نمیره.مشکل از اپراتوره یا گوشی؟
راستی من گوشیم وقتی باتریشو در میارم ساعت و تاریخش ریست میشه و با سیمکارت همراه اول خودش تایمو می گرفت ولی با سیم ایرانسل هر کاری می کنم نمی گیره؟ شما چنین مشکلی نداشته اید و آیا ایرانسل این قابلیتو داره یا باید فعالش کرد و از این حرفا؟

Amin_0913
23-08-2010, 12:13
این گوشی خودش جی پی اس و نرم اذفزار مپ لودر رو بصورت کامل داره البته اگه غیر از 6 شهر اصلی ایران داری زندگی می کنی مجبوری از گارمین یا اسمارت کام استفاده کنی که معمولا اسمارتکام رو پیشنهاد می دن و میگن گارمین تنظیمات پیچیده ای داره گرچه من مصلحت می دونم از همین خود نوکیا استفاده کنی
خوب من اصفهان هستم

amir200812
23-08-2010, 12:18
سلام دوستان کسی گوشیشو با GPRS آپدیت کرده؟ والا ما که هرچی زور زدیم نشد.با ایرانسل. تو اینترنت می ره ولی آپدیت نمیشه. اینترنتش هم بگیر نگیر داره و بعضی وقتا نمیره.مشکل از اپراتوره یا گوشی؟
راستی من گوشیم وقتی باتریشو در میارم ساعت و تاریخش ریست میشه و با سیمکارت همراه اول خودش تایمو می گرفت ولی با سیم ایرانسل هر کاری می کنم نمی گیره؟ شما چنین مشکلی نداشته اید و آیا ایرانسل این قابلیتو داره یا باید فعالش کرد و از این حرفا؟

1:بعضی انتن های BTS ایرانسل درست کار نمیکنن! مثلا خونه ما GPRS ایرانسل کار نمیکنه ولی 1 خیابون پاینتر کار میکنه!

2:X6 باطری سیموس نداره و باطری رو دربیاری تاریخ پر...

rahafrooz
23-08-2010, 12:24
1:بعضی انتن های BTS ایرانسل درست کار نمیکنن! مثلا خونه ما GPRS ایرانسل کار نمیکنه ولی 1 خیابون پاینتر کار میکنه!

2:X6 باطری سیموس نداره و باطری رو دربیاری تاریخ پر...ممنون دوست عزیز
ولی من گوشیمو به کامپوتر وصل کردمو باش به راحتی رفتم تو اینترنت!

در مورد باطری هم اگه سیمت همراه اول باشه خودش تایمو آپدیت می کنه ولی ایرانسل نه. آیا ایرانسل این قابلیتو نداره یا باید فعالش کرد؟

Help118
23-08-2010, 23:26
خوب من اصفهان هستم

پس بهتره از مپ لودر خود نوکیا استفاده کنید. چون در این مورد توضیحات زیادی داده شده در این فروم توسط خودم خواهشا یا سرچ کنید یا صفحات قبل رو مرور کنید

Help118
23-08-2010, 23:41
ممنون دوست عزیز
ولی من گوشیمو به کامپوتر وصل کردمو باش به راحتی رفتم تو اینترنت!

در مورد باطری هم اگه سیمت همراه اول باشه خودش تایمو آپدیت می کنه ولی ایرانسل نه. آیا ایرانسل این قابلیتو نداره یا باید فعالش کرد؟

شما از جی پی آر اس گوشی استفاده کردی و گوشی به منزله موردم برای کامپیوترت بحساب اومد. ولی اینترنت جی پی آر اس بفهمی نفهمی بگیر نگیر داره قابل اعتماد نیست و از این حرفا

در مورد آپ دیت باتری گوشی دوستمون درست فرمودن سیمکارت رو اگه دربیاری و دم به دقیقه سیمکارت بازی کنی این گوشی واست کارایی نداره چون ساعتش با درآوردن باتری خواهد پرید ولی این قابلیت آپ دیت ساعت یا بروز آوری ساعت قابلیتی هستش که به اپراتور مربوطه و هم ایرانسل داره هم همراه اول Automatic time update هستش که باید On باشه

samsam444
25-08-2010, 11:55
سلام، تو آخرین ورژن فریم ویر هنوز مشکل جی پی اسش واسه ایران حل نشده؟الان گوشی هایی که تو بازاره هنوز فعال نیست؟این 8 گیگ ها جدید اومده؟2 ماه پیش که من 16 رو گرفتم 8 گیگ نداشت! مشکلی نداره 8 گیگش؟

aydin_eb7777
25-08-2010, 13:02
سلام، تو آخرین ورژن فریم ویر هنوز مشکل جی پی اسش واسه ایران حل نشده؟الان گوشی هایی که تو بازاره هنوز فعال نیست؟این 8 گیگ ها جدید اومده؟2 ماه پیش که من 16 رو گرفتم 8 گیگ نداشت! مشکلی نداره 8 گیگش؟
--------
فعال نیست یعنی چی؟ دوست عزیز این حرفها را یه عده می زنن که بتونن از دیگران پول بگیرن و بگن که فعال کردن! در حالی که جی پی اس فعاله فقط نقشه لازم داره شما اگر می تونی آنلاین باشی از گوگل مپ استفاده کن دقیقترین محل را برات نشون می ده

samsam444
25-08-2010, 13:07
--------
فعال نیست یعنی چی؟ دوست عزیز این حرفها را یه عده می زنن که بتونن از دیگران پول بگیرن و بگن که فعال کردن! در حالی که جی پی اس فعاله فقط نقشه لازم داره شما اگر می تونی آنلاین باشی از گوگل مپ استفاده کن دقیقترین محل را برات نشون می ده

نه منظورم تو خود تنظیماتشه که جای جی پی اسش فقط حالت بلوتوس داره و 2 ماه پیش تو همین جا بچه ها میگفتن به فریم ور مخصوص امارات ببرم.

aydin_eb7777
25-08-2010, 14:21
نه منظورم تو خود تنظیماتشه که جای جی پی اسش فقط حالت بلوتوس داره و 2 ماه پیش تو همین جا بچه ها میگفتن به فریم ور مخصوص امارات ببرم.
------------
مگه این گوشی جی پی اس داخلی نداره! چه ربطی به بلوتوث داره؟ وقتی مپ را اجرا می کنی آیکون ماهواره بالای گوشیت ظاهر نمی شه؟

ali_3001
25-08-2010, 14:25
سلام
من یه مشکلی با این x6 پیداکردم و اون اینکه زنگ هشدار رو تنظیم کردم وقتی وساعتی که من می خوام
می رسه زنگ میزنه ولی هر کار میکنم غیر فعال نمیشه فقط وقتی کلید قرمز رو میزنم هشدار معوق میشه
ولی متوقف نمیشه و بعد از چند دقیقه باز دوباره زنگ میزنه
نکنه این مشکل هم مربوط به آبدیت فریمور میشه؟
ممنون میشم کمکم کنین چون ماه رمضون سحر با زنگ گوشی بیدار میشم خیلی بهش نیاز دارم
با تشکر

Help118
25-08-2010, 23:36
------------
مگه این گوشی جی پی اس داخلی نداره! چه ربطی به بلوتوث داره؟ وقتی مپ را اجرا می کنی آیکون ماهواره بالای گوشیت ظاهر نمی شه؟

نه دوست من گوشی هایی که دوستان خریداری کرده بودند که بصورت قاچاقی وارد بازار شده بود مشکل نرم افزاری داشتند. که خیلی ها تو این فروم مطرح کرده بودند و معضلی شده بود. مشکلشون این بود که علی رغم وجود جی پی اس داخلی این گوشی که اگه بهترین نباشه جز بهترین های نوکیا تو جی پی اس شناخته شده بود تو منوی این گوشی ها عبارت integrated gps وجود نداشت و فقط بلوتوث جی پی اس وجود داشت اینم مشکل مربوط به پروداکت کد و فریم ویر مربوط به بعضی کشورها بود که با آپ دیت یا نهایتا در حالت بدترینش استفاده از فریم ویر کوک شده قابل بهره برداری بود و منظو ردوستمون این بود
هیچ یک از گوشی های گارانتی اصلی ای نممشکل رو نداشتند یا اگه داشتند تک و توک بود هو من اصلا نشنیدم

در مورد 8 گیگ هیچ اطلاعی در دسترس ندارم آخه قیمتش خیلی گرونه 330 تومن بود در حالی که 16 گیگ هم 340 بود و الان 16 گیگ کشده بالا

Help118
25-08-2010, 23:45
سلام
من یه مشکلی با این x6 پیداکردم و اون اینکه زنگ هشدار رو تنظیم کردم وقتی وساعتی که من می خوام
می رسه زنگ میزنه ولی هر کار میکنم غیر فعال نمیشه فقط وقتی کلید قرمز رو میزنم هشدار معوق میشه
ولی متوقف نمیشه و بعد از چند دقیقه باز دوباره زنگ میزنه
نکنه این مشکل هم مربوط به آبدیت فریمور میشه؟
ممنون میشم کمکم کنین چون ماه رمضون سحر با زنگ گوشی بیدار میشم خیلی بهش نیاز دارم
با تشکر
من کوک نکردم تا حالا ولی پیشنهاد می کنم تنظیمات مربوط به snooz رو غیر فعال یا چک کنید. اسنوز همان تعویقیه که تعیین می کنی بعد مثلا 10 یا 15 دقیقه دوباره زنگ بزنه تا اون زمان که خودت آف نکردی.

amina4u
26-08-2010, 06:22
سلان خسته نباشین.
درخواست کمک فوری دارم
اول اینکه من امروز ظهر می رم X6 بخرم .
به جز حافظه چه تفائتی بین 16 گیگ وو 8گیگ هست؟
کدومشو بخرم؟

آخرین فریمور گوشی چنده؟ اگه من خریدم آبدیت کنم یا نه؟
یکی هم اینکه اینا مثل سیمبیان 3 -- و ساین می خواد یا نه؟

roteal2007
26-08-2010, 08:55
سلان خسته نباشین.
درخواست کمک فوری دارم
کدومشو بخرم؟

به سلامتی.توی رنگ عرضه شده فکر کنم....هرکدومش که خوشگلتر بود.
اگه پولت میرسه 16 گیگ.
21
آپدیت که خوبه اما اگر 21 بود که نمیخواد.
بله هم حک موجوده و هم توی بخش مربوطه میدی تا فایلاشو بسازن.imei

t2download
26-08-2010, 10:09
سلان خسته نباشین.
درخواست کمک فوری دارم
کدومشو بخرم؟

دوست من مبارک باشه و با آرزوس قبولی طاعات و عبادات شما

در حال حاظر گوشی ایکس 6 در حدود 40 هزار تومان گران شده صبر کنی باز میشه 320 هزار تومان و در رنگ اختلاف دارند و حافظه و 16 گیگ زرد و صورتی و مشکی داره و 8 گیگ سورمه ای ومشکی و بنفش هست پشت گوشی در صورتی که 16 گیگ تنها سفید هست پشت گوشی

t2download
26-08-2010, 10:39
دوستان از صد به بلندی صدا به x6 و 5800 نمره چند میدین ؟
من در خواست دادم بزودی میاد دستم .
اگه مانند 5800 باشه عالیه 5800 صداش می ترکونه ؟

---------- Post added at 10:39 AM ---------- Previous post was at 10:37 AM ----------

به داداش نوکیا ایکس 6 و امیر 2008 و سلام و آرزوی قبولی طاعات خدمت شما و نوکیا ان 95 جان .

nokiax6
26-08-2010, 11:27
تفاوت نوکیا X6 16 gb با X6 8gb :
x6 16 gb :
رنگ بندی : سیاه / سیاه - سفید/صورتی - سفید/زرد (نوار های فلزی کنار LCD نوک مدادی می باشد)
حافظه داخلی : 16GB
بلوتوث استریو : Bluetooth version 2.0 with Enhanced Data Rate
فلش پلیر : Flash Lite 3.0
هدست : (Nokia Stereo Headset (WH-701
شارژ از طریق USB : ندارد
X6 8 gb :
رنگ بندی : سیاه - لاجوردی - ارغوانی (نوار های فلزی کنار LCD نقره ای می باشد)
حافظه داخلی : 8GB
بلوتوث استریو : Stereo Bluetooth version 2.1 with Enhanced Data Rate
فلش پلیر : Flash Lite 3.1
هدست : Nokia Stereo Headset WH-205
شارژ از طریق USB : دارد

nokiax6
26-08-2010, 11:44

---------- Post added at 10:39 AM ---------- Previous post was at 10:37 AM ----------

به داداش نوکیا ایکس 6 و امیر 2008 و سلام و آرزوی قبولی طاعات خدمت شما و نوکیا ان 95 جان .

پیشاپیش تبریک میگم:20:
راستی نگفتی چند گیگ با چه قیمتی؟ و اینکه با پک اسپشیال هست یا نه؟

به نظر خود من صدا و کیفیت x6 تو اسپیکر ها یه خط از 5800 کمتره ولی این به معنای کیفیت پایین نیست
و اگه به 5800 نمره 90 بدم به x6 هم 80 میدم.
ولی تو هندزفری ها به X6 نمره 95 و به 5800 نمره 80 میدم!!!
در کل به هیچ عنوان پشیمون نمیشی:10:

amina4u
26-08-2010, 13:59
دوستان بالاخره منم به جمعتون پیوســـــــــــــــــــــ ـــــــــــتم

من 8 گیگ خریدم 320000 تومن بدون گارانتی فکر نکنم اسپشیال باشه.

پس با این توصیف ها 8 گیگ بهتر از 16 بهتره

---------- Post added at 02:59 PM ---------- Previous post was at 02:56 PM ----------

راستی اون برچسبی رو که چسبوندن رو صفحه نمایش ... آخرش چی می شه.. حوصله ادمو سر می بره چی کارش کنم.

در ضمن اسمارت کام بهتره واسه جی پی اس یا گارمین؟

roteal2007
26-08-2010, 14:17

---------- Post added at 02:59 PM ---------- Previous post was at 02:56 PM ----------

راستی اون برچسبی رو که چسبوندن رو صفحه نمایش ... آخرش چی می شه.. حوصله ادمو سر می بره چی کارش کنم.

به مبارکی....
اون برچسبه هم اصولا و عموما تا یک هفته میزارن روش تا خوب خط و خش بگیره بعدش یکی دیگه میچسبونی روش....:46::10:

DariushGreat
26-08-2010, 17:00

برچسب که برای محافظت از صفحه در برابر خش و خط هست.

درباره جی پی اس هم نه اسمارت کام، نه گارمین!!! فقط نوکیا اووی مپ! :31:

شاد باشین
التماس دعا :46:

Help118
26-08-2010, 21:01
سلان خسته نباشین.
درخواست کمک فوری دارم
کدومشو بخرم؟

به سلامتی.توی رنگ عرضه شده فکر کنم....هرکدومش که خوشگلتر بود.
اگه پولت میرسه 16 گیگ.
21
آپدیت که خوبه اما اگر 21 بود که نمیخواد.
بله هم حک موجوده و هم توی بخش مربوطه میدی تا فایلاشو بسازن.imei

دوست من مبارک باشه و با آرزوس قبولی طاعات و عبادات شما

در حال حاظر گوشی ایکس 6 در حدود 40 هزار تومان گران شده صبر کنی باز میشه 320 هزار تومان و در رنگ اختلاف دارند و حافظه و 16 گیگ زرد و صورتی و مشکی داره و 8 گیگ سورمه ای ومشکی و بنفش هست پشت گوشی در صورتی که 16 گیگ تنها سفید هست پشت گوشی

تفاوت نوکیا X6 16 gb با X6 8gb :
x6 16 gb :
رنگ بندی : سیاه / سیاه - سفید/صورتی - سفید/زرد (نوار های فلزی کنار LCD نوک مدادی می باشد)
حافظه داخلی : 16GB
بلوتوث استریو : Bluetooth version 2.0 with Enhanced Data Rate
فلش پلیر : Flash Lite 3.0
هدست : (Nokia Stereo Headset (WH-701
شارژ از طریق USB : ندارد
X6 8 gb :
رنگ بندی : سیاه - لاجوردی - ارغوانی (نوار های فلزی کنار LCD نقره ای می باشد)
حافظه داخلی : 8GB
بلوتوث استریو : Stereo Bluetooth version 2.1 with Enhanced Data Rate
فلش پلیر : Flash Lite 3.1
هدست : Nokia Stereo Headset WH-205
شارژ از طریق USB : دارد

پیشاپیش تبریک میگم:20:
راستی نگفتی چند گیگ با چه قیمتی؟ و اینکه با پک اسپشیال هست یا نه؟

به نظر خود من صدا و کیفیت x6 تو اسپیکر ها یه خط از 5800 کمتره ولی این به معنای کیفیت پایین نیست
و اگه به 5800 نمره 90 بدم به x6 هم 80 میدم.
ولی تو هندزفری ها به X6 نمره 95 و به 5800 نمره 80 میدم!!!
در کل به هیچ عنوان پشیمون نمیشی:10:

به مبارکی....
اون برچسبه هم اصولا و عموما تا یک هفته میزارن روش تا خوب خط و خش بگیره بعدش یکی دیگه میچسبونی روش....:46::10:

برچسب که برای محافظت از صفحه در برابر خش و خط هست.

درباره جی پی اس هم نه اسمارت کام، نه گارمین!!! فقط نوکیا اووی مپ! :31:

شاد باشین
التماس دعا :46:
خدای من! اوووووووووووووووووووووووو و

چه دختر پسرهای باحالی تو این کلوپ جمع شدن. جمعتون جمع بود گلتون کم بود که منم اومدم :10::31:
همه اینا رو میخواستم من بنویسم که دیدم زحمت منو کم کردید قربون همه دوستان بجز یکی دوتاش:27:

ولی کاشکی 16 می گرفتی حالا که گرفتی! میدونی منم اولش فکر می کردم زیاد باشه ولی آدم واسه ریختن موسیقی کم میاره ناسلامتی این گوشی گوشی اکسپرس میوزیکه
در مورد جی پی اس بله اووی مپ نوکیا از همه خوبه از اینا گذشته اه تو شهرهایی هستی که فعلا نوکیا واسش نقشه نذاشته از اسمارت کام استفاده کن. گارمین میگن دنگ و فنگاش زیاده
در مورد کیفت صدای ایکس 6 باید بگم که از 5800 برتره ولی بلندیش کمتره قابل توجه ایکس 6 جون عزیزم