PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارائه پیشنهاد و انتقاد های شما درباره انجمن لپ تاپ ( شماره 1 )

Pami
01-09-2009, 18:02
امروز تصميم گرفتيم يه تاپيك مجزا و مستقل براي نظر سنجي در مورد نحوه فعاليت انجمن لپ تاپ راه بندازيم تا ببينيم از نظر كاربراني كه به انجمن مراجعه ميكنن فعاليت ما چطوري هست .
اول اعضاي ثابت انجمن لپ تاپ رو معرفي كنم .
تيم انجمن لپ تاپ فعلي شامل اين افراد هست :

Stream ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مدير انجمن سخت افزار

pami_wega ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
همكار فعلي انجمن لپ تاپ ( خودم )

REGISTERED USER ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
همكار پيشين انجمن لپ تاپ ( همكار بازنشسته )

scorpion818 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
كاربر فعال انجمن لپ تاپ

hossein_dig ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
كاربر فعال انجمن لپ تاپ ( در حال حاضر حضور ندارند )

H@mid-Vista ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به زودي با فعاليت مناسب كاربر فعال خواهند شد

دوستان عزيز ديگري هم هستند كه كم و بيش به انحمن و كاربران كمك ميكنند كه همينجا از همه تشكر ميكنم .
هدف اول اين تاپيك بررسي عملكرد افراد در تاپيك ها و نظارت و پاسخ گويي به كاربران هست و اينكه كاربراني كه به انجمن هاي لپ تاپ p30world اومدن راهنمايي مناسب رو دريافت كرده اند و مشكلشون حل شده يا نه ، هدف دوم تاپيك هم بررسي پيشنهاد ها و انتقاد هايي هست كه از سوي كاربران منعكس ميشود .
نظر سنجي هم به موازات تاپيك در داخل تاپيك ايجاد شده است و مبناي تصميم گيري در مورد كيفيت كار در انجمن لپ تاپ مي باشد ( لطفا همه شركت كنند ) .

كلا كاربران محترم ميتونن در مواردي از قبيل زير نظراتشون رو اعلام كنن ، بطور مثال :
سرعت تيم مديريت در پاسخ گويي ، مسئوليت پذيري ، راهنمايي صحيح كاربران ، ارائه اطلاعات بروز و طبقه بندي شده و ...

خواهشي كه از دوستان دارم تمام نظرات و پيشنهاد ها و انتقاد ها رو فقط و فقط در يك پست اعلام كنن تا تاپيك شلوغ نشه و بشه به همه دوستان اين حق رو داد كه نظرشون رو به اطلاع برسونن .
اگر تا به حال موردي در انجمن مشاهده كرديد كه نياز به ارائه داره و بايد رسيدگي بشه و اصلاح بشه با دادن آدرس اعلام بفرماييد .

در مورد چهار بخش مجزاي انجمن لپ تاپ شامل بخش مشاوره ،‌ بخش مشكلات ، بخش بحث و تبادل نظر و بخش دانلود درايور هم نظراتي داشتيد بفرماييد .

اين تاپيك تا حداكثر آخر شهريور ماه باز خواهد بود و دوستان ميتونن نظراتشون رو اعلام كنن

در ادامه اين حركت بعد از مدتي دوباره همچين تاپيكي خواهيم داشت تا هميشه بتونيم انجمن رو كنترل كنيم .

كلام آخر اينكه ديد كلي خود رو در مورد انجمن بنويسيد .

مطمئنا نظرات كاربران در بهتر شدن انجمن بسيار مفيد خواهد بود .

با تشكر از همه عزيزان
pami_wega

H@mid-Vista
01-09-2009, 18:14
تاپیكهای موجود در این بخش انجمن واقعا كمك می كنه برای تازه واردها كه خود من هم بودم
اما یك اشكال داره
اینكه قالبهای اماده كمی برای جمع و جور كردن انواع سئوالات داره
واسه همین همه كاربرها میان سریع یك تاپیك جدید می زنن

عللش به نظر من اینهاست:

كسی كمتر به داخل تاپیكهای شلوغ سر می زنه
تاپیك جلوی چشم زودتر جواب میده
به تعداد كافی قالب اماده وجود نداره واسه مشاوره
مثلا میشه بر اساس قیمت و كارایی تاپیكهای اماده برای خرید نوت بوك زد
كه مدام اینقدر كابران تاپیكهای مشابه ندن

امیدوارم زودتر اوضاع بهتر بشه

prowler88
01-09-2009, 19:12
سلام. ممنون از نظرسنجی.

به نظر من این انجمن یکی از فعال ترین انجمن هاست و خیلی ها میان پست میدن. همون طور که قبلا هم اشاره شده یک مقدار باید سازمان یافته تر و منظم تر بشه. مثلا یه تاپیک مخصوص لپ تاپ های گرون قیمت یا gaming. یا مثلا تاپیک لپ تاپ های 13 اینچی, یا تاپیک netbook ها. مثال بود دیگه. منظورم اینه که جوری باشه هر کسی میاد بلافاصله یه تاپیک درست نکنه که شلوغ شه.

amir_dre
01-09-2009, 20:03
سلام
به نظر من تاپیک های مرجع برندها تو قسمت مشاوره استفاده شه بهتره چون اکثرا میان برا مشاوره مثلا Fw میان یه تاپیک میزنن که چه طوره این مدل یا کی میاد یا قیمتش چنده در صورتی که تاپیک وایو یا دل هست اما چون تو دید نیست این طور میشه

همچنین اگه بچه های که لپ تاپ دارن یه ریویوی فنی از لپ تاپشون تو یه تاپیک بزارن هم خوب میشه (البته تاپیک نکات مثبت منفی لپپتاپ هست ولی جامع نیست)

mehrshad taheri
01-09-2009, 20:09
در کل بهترین فوروم ایرانی هست در مورد لپ تاپ من ایرادی ندیدم داخلش بچه ها ازاد هستن که خودش خیلی خوبه
در کل هم دوست خوبم pami_wega عزیز خیلی کمک بنده کرد برای خرید لپ تاپ و البته یک سری دوستان دیگه هم کمک کردن

REGISTERED USER
01-09-2009, 20:20
سلام و خسته نباشید ... من فعلا یه نظری میدم و بعدا هم میام ... حرف زیاد دارم

به نظرم مباحث آموزشی کلا باید در یک تالار جداگانه قرار بگیره و یک آرشیو دسته بندی شده از آموزش ها وجود داشته باشه که کاربران بتوانند به نکات و مباحث آموزشی دسترسی سریعتر داشته باشند

در تاپیک های آموزشی مشکلات بررسی نمی شود و فقط مباحث و آموزش های معتبر تصویری صورت می گیرد. این بخش می تونه محلی برای معرفی تکنولوژی های نوت بوک ها نیز باشه ... مثلا تاپیکی داشته باشه که اختصاصی فیلم های اموزشی در یوتوپ را معرفی کنه ، یا eDoc های آموزشی از سایت های مختلف برای سرویس نوت بوک ها را داشته باشد

اینو داشته باشیم تا بعد :46:

توضیحی دیگر در مورد عملکرد بخش :

به نظرم من عالی است و هیچ انجمن فارسی زبانی نداریم که متخصص هایی مثل P30world در بخش لپ تاپ داشته باشه و یک بخش مجزا و بزرگ که حتی بیشتر از سایر انجمن هاست و آمار تاپیک و پست زیادی داره ، وجود نداره ...

ببینید ، انجمن لپ تاپ تا قبل از این انجمن نبود ! یک زیر شاخه کوچک از بخش کوچک بود که هیچ فعالیت مفید و کمکی در آن صورت نمی گرفت و بعضا جولانگاه شرکت ها و افراد تبلیغاتی بود همانند انجمن های دیگر فارسی زبان.

من سال 85 که اومدم دیدم این انجمن می تونه به یک بخش بزرگ با کاربرانی فعال تبدیل بشه و یک قطب بزرگ در مورد سوالات و جوابهای نوت بوک هابه زبان فارسی باشه. خوب ، کاربر فعالی اون موقع وجود نداشت و من تمام انرژی ام رو همزمان با اواسط کار خودم در بازار لپ تاپ ، روی این بخش گذاشتم ... خوشبختانه جواب داد !

و بخش لپ تاپ نیز همزمان با بزرگ و تخصصی شدن بخش سخت افزار به یک تالار و زیر تالار تصصی تبدیل شد . دوست و مدیر عزیز جناب Stream نیز با ارتباط پی در پی با بنده توانست این بخش را تفکیک کند و آرایشی نسبتا خوب ایجاد کند.

پس ما از هیچ به اینجا رسیدیم در عرض 2 سال (خالص اش) :20:

و امیدوارم با تلاش همه دوستان ، این بخش بزرگتر و تخصصی تر هم بشه

خوب بقیه صحبت ها را بگذاریم برای بعد از انتقاد دوستان :21:

REGISTERED USER
01-09-2009, 20:27
در کل بهترین فوروم ایرانی هست در مورد لپ تاپ من ایرادی ندیدم داخلش بچه ها ازاد هستن که خودش خیلی خوبه

در این موضوع شکی نیست ولی آزادی دوستان و همچنین فعالیت کردن بدون دانستن قوانین ، خودش یک معضل هست !
ببینید وقتی ما میگیم کسی لینک نذاره ، بخاطر خودتان هست ... قبلا این موضوع آزاد بود و دوستان لینک می دادند و کم کم شد تبلیغات و صدای خیلی ها دراومد ...

ما این قانون را گذاشتیم که شخص تذکر و بعد اخطار میگیره و اجرا کردم ... روزی چند تا اخطار میدادم ... حکومت نظامی شد ولی خوب دوستان با رعایت قوانین بسیار بهتر و سالم تر فعالیت می کردند

به نظرم آزادی دوستان تا حدودی باید گرفته بشه ... مثلا سر همین بحث سونی ، من اگر همکار بودم اصلا نمی گذاشتم بحث به درازا بکشه چون کاربرای دیگر از پست دادن منصرف می شوند و نزد خود می گویند : چه انجمنی هست که جواب ما را نمی دهد ولی همه حاضرند کل کل بکنند.

این موضوع یکم دقت نظر همکار عزیز رو می خواد که البته خوب تازه کاره ... یکم طول میکشه تا پیام عزیز پوستش کلفت بشه اصطلاحاً :دی

REGISTERED USER
01-09-2009, 20:31
موضوعی دیگر ...

چرا دوستان وقتی تاپیک بررسی تخصصی ای را در خرید و فروش راه می اندازند ، مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری بعد از خرید را نیز در انجا مطرح می کنند ؟ این باعث شلوغی و بهم ریختگی و نیز سردرگمی کاربرانی میشه که به قصد بررسی تخصصی و خرید وارد این تاپیک ها می شوند ...

الان در بخش "مشاوره و راهنمایی برای خرید لپ تاپ" ، بررسي ايسر 4736 - Acer Aspire 4736z و نظرخواهی در مورد Acer Aspire 5738z تبدیل شده به محلی برای تفریح و یا کمک خواستن و مشکلات بعد از خرید ...!

ولی این نمونه را ببینید چقدر موفق بوده ، چرا این کار را نکنیم :

مشکلات و سوالات درباره لپ تاپ Dell XPS M1530 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موضوعات خرید و فروش ، بررسی کلا جدا از مشکلات هستند. هر چند عمر این تاپیک به پایان رسیده !

اینجا همکار محترم باید تذکر بده و پست ها را جابجا کنه !

mehrshad taheri
01-09-2009, 22:14
در این موضوع شکی نیست ولی آزادی دوستان و همچنین فعالیت کردن بدون دانستن قوانین ، خودش یک معضل هست !
ببینید وقتی ما میگیم کسی لینک نذاره ، بخاطر خودتان هست ... قبلا این موضوع آزاد بود و دوستان لینک می دادند و کم کم شد تبلیغات و صدای خیلی ها دراومد ...

ما این قانون را گذاشتیم که شخص تذکر و بعد اخطار میگیره و اجرا کردم ... روزی چند تا اخطار میدادم ... حکومت نظامی شد ولی خوب دوستان با رعایت قوانین بسیار بهتر و سالم تر فعالیت می کردند

به نظرم آزادی دوستان تا حدودی باید گرفته بشه ... مثلا سر همین بحث سونی ، من اگر همکار بودم اصلا نمی گذاشتم بحث به درازا بکشه چون کاربرای دیگر از پست دادن منصرف می شوند و نزد خود می گویند : چه انجمنی هست که جواب ما را نمی دهد ولی همه حاضرند کل کل بکنند.

این موضوع یکم دقت نظر همکار عزیز رو می خواد که البته خوب تازه کاره ... یکم طول میکشه تا پیام عزیز پوستش کلفت بشه اصطلاحاً :دی
باز شروع کردی!:31:
لپ تاپ خیلی خوبیه دربارش بحث میشه دیگه:14: .خوبه خودت میای اتیش به پا میکنی بعد فرار میکنی همه رو میندازی تقصیر بقیه:27:
ای پسر خوب شیطون!:34:

Farshadd
01-09-2009, 22:18
با سلام.

من در مورد اینکه این انجمن خوب فعالیت میکنه یا نه نمیتونم نظر بدم چون تا بحال حتی یک بار هم اینجا نیومدم و سر و کارم به اینجا نیوفتاده ولی امیدوارم خوب باشه که احتمال زیاد هم هست.

ولی به نظرم کار خوب این بود که گزینه "عملكرد انجمن هاي ديگر بهتر است" در نظر سنجی نباشه. چون هر انجمن خواص و ویژگی های خودشو داره.... نمیشه انجمن برنامه نویسی و گرافیک و موبایل و موسیقی و ... رو با هم مقایسه کرد. چون در هر کدم از اینا یه سری افراد بیشتر فعالیت دارن و میان. و مقایسه کار درستی نیست.

:12:

Stream
01-09-2009, 23:22
سلام

با تشکر از پیام عزیز بابت تاپیک.
من توضیحاتی درباره پیشنهادات و انتقادات دوستان ارائه می کنم که چرا این تغییرات قبلا اعمال نشده.

تاپیكهای موجود در این بخش انجمن واقعا كمك می كنه برای تازه واردها كه خود من هم بودم
اما یك اشكال داره

عللش به نظر من اینهاست:

كسی كمتر به داخل تاپیكهای شلوغ سر می زنه
تاپیك جلوی چشم زودتر جواب میده
به تعداد كافی قالب اماده وجود نداره واسه مشاوره
مثلا میشه بر اساس قیمت و كارایی تاپیكهای اماده برای خرید نوت بوك زد
كه مدام اینقدر كابران تاپیكهای مشابه ندن

امیدوارم زودتر اوضاع بهتر بشه

تاپیک های آماده برای خرید نوت بوک (یا کلا هر قطعه ای) اصولا مشکل دارند، چون در مرحله اول قرار نیست هر محصولی نیازهای هر شخصی رو برآورده کنه و هر شخصی بر اساس نیازهای خودش انتخاب های متفاوتی داره... در مرحله بعد هم معرفی محصولات خاصی برای همه کاربرها با مسئولیت پذیری همراه است... به علاوه اینکه معرفی یک سری قطعه جنبه آموزش کار رو پایین میاره. برای همین ایجاد تاپیک های آماده برای خرید قطعات خیلی فکر خوبی نیست.

هر کاربر بر اساس نیازهای خودش تاپیک رو ارسال می کنه، و برای نیازهای خودش بهش پاسخ داده میشه. ممکنه نتایج مشابه باشه ولی هر کاربر باید محلی برای پرسش سوال خودش رو بطور اختصاصی و بدون شلوغی بقیه سوالات داشته باشه.

سلام. ممنون از نظرسنجی.

به نظر من این انجمن یکی از فعال ترین انجمن هاست و خیلی ها میان پست میدن. همون طور که قبلا هم اشاره شده یک مقدار باید سازمان یافته تر و منظم تر بشه. مثلا یه تاپیک مخصوص لپ تاپ های گرون قیمت یا gaming. یا مثلا تاپیک لپ تاپ های 13 اینچی, یا تاپیک netbook ها. مثال بود دیگه. منظورم اینه که جوری باشه هر کسی میاد بلافاصله یه تاپیک درست نکنه که شلوغ شه.

ایجاد تاپیک مخصوص Gaming یا تاپیک لپ تاپ های 13 اینچی خودش باعث بی نظمی و شلوغی میشه. همین الان تاپیک هایی برای محصولات در انجمن تبادل نظر وجود داره... در حقیقت فعلا هر کس فقط برای مشاوره خرید لپ تاپ تاپیک جدید ارسال می کنه که روال کاری همه انجمن های سخت افزار دنیا به همین شکل است و هیچ جا از تاپیک های کلی برای مشاوره خرید قطعات استفاده نمیشه.

سلام
به نظر من تاپیک های مرجع برندها تو قسمت مشاوره استفاده شه بهتره چون اکثرا میان برا مشاوره مثلا Fw میان یه تاپیک میزنن که چه طوره این مدل یا کی میاد یا قیمتش چنده در صورتی که تاپیک وایو یا دل هست اما چون تو دید نیست این طور میشه

همچنین اگه بچه های که لپ تاپ دارن یه ریویوی فنی از لپ تاپشون تو یه تاپیک بزارن هم خوب میشه (البته تاپیک نکات مثبت منفی لپپتاپ هست ولی جامع نیست)

به همون دلایلی که در بالا اعلام کردم مشکلات تاپیک های مرجع در مشاوره از سودشون بسیار بسیار بیشتره.

Review رو هم که دوستان عزیز باید زحمتش رو بکشند و خارج از محدوده کنترل انجمن است.

با سلام.

من در مورد اینکه این انجمن خوب فعالیت میکنه یا نه نمیتونم نظر بدم چون تا بحال حتی یک بار هم اینجا نیومدم و سر و کارم به اینجا نیوفتاده ولی امیدوارم خوب باشه که احتمال زیاد هم هست.

ولی به نظرم کار خوب این بود که گزینه "عملكرد انجمن هاي ديگر بهتر است" در نظر سنجی نباشه. چون هر انجمن خواص و ویژگی های خودشو داره.... نمیشه انجمن برنامه نویسی و گرافیک و موبایل و موسیقی و ... رو با هم مقایسه کرد. چون در هر کدم از اینا یه سری افراد بیشتر فعالیت دارن و میان. و مقایسه کار درستی نیست.

:12:

سلام

موافقم با صحبت های شما... بهتره انجمن لپ تاپ P30world فقط با خودش مقایسه بشه و انجمن های دیگه (Persiantools، ...) هم در خودشون نظرسنجی های خودشون باشه. این کار از بوجود آمدن مشکلات در آینده هم جلوگیری می کنه.

گزینه "عملکرد انجمن های دیگر بهتر است" رو حذف کردم... گرچه هیچ کس هم این گزینه رو انتخاب نکرده بود!

momo
02-09-2009, 01:12
به نظر من هم یکی از بهترین بخش هاست
من به شخصه اطلاعات زیادی از این بخش به دست آوردم
با تشکر از تمامی اعضای فعال این بخش

H M R 0 0 7
02-09-2009, 01:19
کارتون حرف نداره
داداشم لپ تاپشو از همین انجمن گرفت !! یعنی راهنماییشو از این انجمن گرفت : دی
بعد اینکه جا REGISTERED USER هم خالیه

ممنون از همتون
موفق باشید

prowler88
02-09-2009, 07:54
ایجاد تاپیک مخصوص Gaming یا تاپیک لپ تاپ های 13 اینچی خودش باعث بی نظمی و شلوغی میشه. همین الان تاپیک هایی برای محصولات در انجمن تبادل نظر وجود داره... در حقیقت فعلا هر کس فقط برای مشاوره خرید لپ تاپ تاپیک جدید ارسال می کنه که روال کاری همه انجمن های سخت افزار دنیا به همین شکل است و هیچ جا از تاپیک های کلی برای مشاوره خرید قطعات استفاده نمیشه.

البته منظور من فقط در مورد مشاوره بود. حالا اگر هم تاپیک های تخصصی به وجود نیومد حداقل به نظرم وجود یه تاپیک خرید netbook خیلی میتونه مفید باشه.

p30worldtizhosh
02-09-2009, 08:16
درود

به نظر من سطح کاریتون از هر نظر یه سرو گردن از بقیه فروم های ایرانی بالاتره
واقعاً دم همتون گرم

oranoos_92
02-09-2009, 10:17
با تشکر از همگی
واقعا انجمن عالی هستش از همه دوستان هم تشکر میکنم به خصوص از آقایان
pami_wega
REGISTERED USER
H@mid-Vista

البته اگه نظارت روی همه تاپیک ها باشه خیلی بهتره
که مثلا تایپیکی مثل زیر یوزها به گمراهی نروند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با سپاس از همگی

scorpion818
02-09-2009, 13:27
با تشکر از همه دوستان
بعضی از نظرات دوستان خیلی خوب و عالیه. اما من فکر می کنم یکی از بزرگترین مشکلات این انجمن و شاید خیلی از انجمن های دیگه اینه که کمتر کسی پیدا می شه که قوانین رو بخونه یا قبل از زدن یک پست زحمت یک بار جستجو رو بکشه. به همین دلیل گاهی پست های نامربوط در یک تاپیک دیده می شه که ممکنه حتی چندین صفحه هم ادامه پیدا کنه. و تنها راهی که برای تصحیح این مشکلات به نظر من می رسه اینه که مدیریت باید خیلی فعال تر عمل کنه (و حتی بعضی جاها خشن تر!!!) و در کل حضور خودش رو محسوس تر کنه.
یک پیشنهاد دیگه هم که فکر کنم دوستان هم داده بودن اینه که یه مقدار دسته بندی بخش ها تخصصی تر بشه یعنی تعداد بخش های افزایش پیدا کنه تا کاربرها بتونن راحت تر به اون چیزی که مد نظرشونه دست پیدا کنن.

ravani_13
02-09-2009, 15:54
بالاخره کیبورد فارسی پیدا کردم ..... با سلام به همگی دوستان

از اینکه انجمن از موقعی که تنها یع زیر شاخه از بخش سخت افزار بود تا الان پیشرفت زیادی کرده که شکی نیست ولی من فعلا ۱ تا پیشنهاد دارم که همیشه گفتم و الانم میگم

۱. در بخش مشاوره ....... میتونیم لپ تاپ ها رو در ۳ دسته از لحاظ قیمت ( زیر ۸۰۰ - زیر ۱۴۰۰ - بالای ۱۴۰۰ ) دسته بندی کرد تا هر کس بنا به بودجه ی خودش به تاپیک مربوطه بره که این کار پست های اضافی رو شدیدا کم میکنه . دلیلش هم این هست که به فرض وقتی فردی که خواستار خرید یه لپ تاپ ۸۰۰ تایی هست به یه تاپیک جامع مثل تاپیک موجود الان میره وقتی چند تا پست میبینه که در مورد لپ تاپهایی هست که در رنج در خواستی اون نیست دیگه حال و حوصله ی خواندن و جدا کردن و سوا کردن نداره بلکه میره راست یه تاپیک تکراری میزنه که چه بسا در پیج بعدی همون تاپیک جوابش بود ولی امان از کم تحملی کاربران . ولی اگه یه تاپیک باشه که همه ی لپ تاپ های موجود در شعاع خرید اون کاربر باشه ... اون فرد پست ها رو میخونه و.... دیگه پست و سوال تکراری به حداقل میرسه

مرسی . علی

scorpion818
02-09-2009, 16:48

از اینکه انجمن از موقعی که تنها یع زیر شاخه از بخش سخت افزار بود تا الان پیشرفت زیادی کرده که شکی نیست ولی من فعلا ۱ تا پیشنهاد دارم که همیشه گفتم و الانم میگم

۱. در بخش مشاوره ....... میتونیم لپ تاپ ها رو در ۳ دسته از لحاظ قیمت ( زیر ۸۰۰ - زیر ۱۴۰۰ - بالای ۱۴۰۰ ) دسته بندی کرد تا هر کس بنا به بودجه ی خودش به تاپیک مربوطه بره که این کار پست های اضافی رو شدیدا کم میکنه . دلیلش هم این هست که به فرض وقتی فردی که خواستار خرید یه لپ تاپ ۸۰۰ تایی هست به یه تاپیک جامع مثل تاپیک موجود الان میره وقتی چند تا پست میبینه که در مورد لپ تاپهایی هست که در رنج در خواستی اون نیست دیگه حال و حوصله ی خواندن و جدا کردن و سوا کردن نداره بلکه میره راست یه تاپیک تکراری میزنه که چه بسا در پیج بعدی همون تاپیک جوابش بود ولی امان از کم تحملی کاربران . ولی اگه یه تاپیک باشه که همه ی لپ تاپ های موجود در شعاع خرید اون کاربر باشه ... اون فرد پست ها رو میخونه و.... دیگه پست و سوال تکراری به حداقل میرسه

مرسی . علی
یعنی این قدر تایپ فارسی سخته؟! :20: بابا من این پست قبلی رو با کیبورد فارسی ندار! توی کلاس در حالی تایپ کردم که به دانشجوهام رو سر کار گذاشته بودم و بهشون تمرین داده بودم تا حل کنن.
در ضمن از این حرف ها بگذریم این پیشنهاد رو خیلی قبول دارم که البته پیشنهاد من و چند تا دیگه از دوستان هم بود. البته باز هم باید روش فکر کرد یکی از راه ها هم اینه که به صورت آزمایشی اجراش کنیم (البته فکر کنم این کار یه کمی سخت باشه) تا نظر بقیه دوستان چی باشه

REGISTERED USER
02-09-2009, 18:09

مرسی . علی

به دکی جون ... چطوری حاج علی ؟ :11:

آقا مگه این طرح رو قبلا پیاده نکردی جواب نداد ؟ همه اقدام به باز کردن تاپیک توی بخش و یا مشاوره در تاپیک معرف خودمان می کردند ... تا بلاخره جمع شد ! :46:

merikh_merikh
02-09-2009, 18:19
به نظره من همه چيز عالي ميباشد و تنها مشکلي که وجود داره در قسمت مشاوره ي خريد ميباشد چون تاپيک مشاوره خريد خيلي شلوغه و وقتي سوالي از سمت کاربران مطرح ميشه زود به صفحه هاي قبلي منتقل ميشه و براي پاسخ دادن ديده نميشه مثلن من خودم چندين بار سوالاتي در تاپيک مشاوره خريد مطرح کردم و پاسخي دريافت نکردم علتشم اينه که زود سوالات به صفحه هاي پيشين ميرن چون در اين تاپيک سوالات زيادي مطرح ميشه.........
اميدوارم منظورمو رسونده باشم.
در کل به نظرم نبايد تمام سوالات مربوط به تاپيک مشاوره خريد بشه بهتره که جدا سازي هايي انجام بشه تا دوستان راحت تر و زودتر به پاسخ سوالاتشون برسن.
از همکاريه دوستان در اين بخش تشکر فراوان.

h_starboy
02-09-2009, 18:38
من این تاپیک رو تازه دیدم .
بخش لپتاپ این فروم میتونم بدون شک بگم بهترین مکان برای مشاوره و بدست آوردن اطلاعات در مورد لپتاپهاست .
در اینجا باید از زحمات pami_wega و REGISTERED USER که واقعا اطلاعات خوبی دارن تشکر کنم .
البته از H@mid-Vista عزیز هم که در این بخش بسیار فعال هستن تشکر میکنم .
-------------
به شخصه ایراد بزرگی در این قسمت ندیدم .
در آینده هم اگه پیشنهاد یا انتقادی داشته باشم بیاد میکنم .

ravani_13
02-09-2009, 19:12
به دکی جون ... چطوری حاج علی ؟ :11:

آقا مگه این طرح رو قبلا پیاده نکردی جواب نداد ؟ همه اقدام به باز کردن تاپیک توی بخش و یا مشاوره در تاپیک معرف خودمان می کردند ... تا بلاخره جمع شد ! :46:

سلام علیکم و رحمت الله ...... ای برادر

حاجی اون موقع فقط روی بحث قیمت مانور داده میشد واسه همین چنین مشکلاتی بود

الان میتونیم هم مشاوره فنی در خرید داشته باشیم ( همین تاپیک قدیمی خودمون ) - هم مشاوره قیمت در خرید که با این تاپیک های دسته بنده شده ی رنج قیمت این کار عملی میشه

کاربر بنا به بودجه در این ۳ تاپیک دستگاه خودش رو انتخاب میکنه و در همون تاپیک قدیمی خودمون سوال های مشاوره ای رو میپرسه

قربانت . علی

REGISTERED USER
02-09-2009, 22:04
سلام علیکم و رحمت الله ...... ای برادر

حاجی اون موقع فقط روی بحث قیمت مانور داده میشد واسه همین چنین مشکلاتی بود

الان میتونیم هم مشاوره فنی در خرید داشته باشیم ( همین تاپیک قدیمی خودمون ) - هم مشاوره قیمت در خرید که با این تاپیک های دسته بنده شده ی رنج قیمت این کار عملی میشه

کاربر بنا به بودجه در این ۳ تاپیک دستگاه خودش رو انتخاب میکنه و در همون تاپیک قدیمی خودمون سوال های مشاوره ای رو میپرسه

قربانت . علی

دکی جون آخه موضوع اینه که طرف دقیقا نمی خواد تا رنج مشخصی خرید کنه ! مثلا توی رنج 600 بهش مشاوره میدی بعد میره فرداش میگه 1 میلیون دادم این یکی رو خریدم !

بعد قیمت ها استاتیک نیستند و دائما جابجا می شوند ... ما برای خرید یک نوت بوک در رنج 700 تا 1 میلیون (نیمه متوسط) مشاوره می دیم ... 2 ما بعد قیمت دراپ میکنه میاد زیر 700 ! خوب ف دیگه عملا این پیشنهاد غیر قابل استفاده است و فقط مشاوره در مورد نوت بوک توی اون تاپیک خاک می خوره !

خوب موضوع دسته بندی هم با جابجایی قیمت دائم تغییر میکنه و شخص باید بین تاپیک ها جابجا بشه ...!

بنابراین استقبالش کم میشه ...

مورد بعدی دقیقا ما همه مدل های بازار را در اختیار نداریم ... آخرش یکی میاد و یک لپ تاپ عجیب با قیمتی عجیب تر میگه که توی بازار نیست ! خوب ، چطوری این رو دسته بندی کنیم ؟

مشکلات زیاده :46:

iman206
03-09-2009, 09:43
سلام
بدون شک بهترین و منظم ترین انجمن در زمینه ل تاپ اینجاست.
من در مورد لپ تاپ خیلی تحقیق کردم و به خیلی از فرومهای دیگه سر زدم اما هیج کجا رو مثل اینجا نیافتم..
دسته بندی ها بسیار خوب هست بطوری که من کاربر جدید گم نمیشم توی انبوه اطلاعات گذاشته شده و یا اطلاعات خوب در زیر صفحه های سنگین و زیاد دفن نشده اند که این امتیاز مثبتی هست که باید حفظ گردد.
بی شک، این موفقیت در سایه تلاش یاران همراه این بخش که معرف حضور همه هستند، می باشد.
بنده تشکر میکنم برای همه چیزهایی که اینجا یاد گرفتم... و دست همه عزیزان دست اندر کار فعال این انجمن رو میبوسم.:40:
ان شا الله همونطور که تا به حال "تک و یگانه" بودین، در سایه تصمیمات درست و خوب، بهتر از گذشته باشیم(اینجا خودم رو هم حساب کردم!) و نگذاریم هیچ انجمن دیگری به گرد پای انجمن های اینجا برسد.
موفق و پیروز باشید.

s.nastaran
03-09-2009, 10:41
تاپیک خیلی خوبیه ولی اگه بحث های مطرح شده بر حسب موضوهاشون طبقه بندی بشه خیلی بهتره.

AlirezaWiFi
03-09-2009, 17:49
باید بگم اینجا از سایر فروم ها قابل اعتماد تره و این بزرگترین حسن است. اینکه بتوان به سخنان افراد معتبر یک فروم آن هم در امروز اعتماد کرد واقعا سخت است که توجه و تلاش مدیران را می طلبد که خدارا شکر در اینجا به حد قابل توجهی محقق شده است.
برای تمامی دوستان P30World آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.

H@mid-Vista
03-09-2009, 20:16

سلام. ممنون از نظرسنجی.

به نظر من این انجمن یکی از فعال ترین انجمن هاست و خیلی ها میان پست میدن. همون طور که قبلا هم اشاره شده یک مقدار باید سازمان یافته تر و منظم تر بشه. مثلا یه تاپیک مخصوص لپ تاپ های گرون قیمت یا gaming. یا مثلا تاپیک لپ تاپ های 13 اینچی,

با تشکر از همه دوستان
یک پیشنهاد دیگه هم که فکر کنم دوستان هم داده بودن اینه که یه مقدار دسته بندی بخش ها تخصصی تر بشه یعنی تعداد بخش های افزایش پیدا کنه تا کاربرها بتونن راحت تر به اون چیزی که مد نظرشونه دست پیدا کنن.

ب

مرسی . علی

ب
در کل به نظرم نبايد تمام سوالات مربوط به تاپيک مشاوره خريد بشه بهتره که جدا سازي هايي انجام بشه تا دوستان راحت تر و زودتر به پاسخ سوالاتشون برسن.
از همکاريه دوستان در اين بخش تشکر فراوان.

تاپیک خیلی خوبیه ولی اگه بحث های مطرح شده بر حسب موضوهاشون طبقه بندی بشه خیلی بهتره.

با توجه به اين بحثها به نظر ميرسه قويا عمده كاربران خواستار يك نوع تفكيك و دسته بندي هستن
اما اينكه معيار اون چي باشه بحث ديگري است كه شامل تغييرات بازار و ... نشه:20:

تجربه من ميگه نود درصد افراد با معيار مالي وارد انتخاب ميشن
بعد معيار كارايي
در اخر هم برند

Shayan Arya
03-09-2009, 22:06
من به تازگی لپ تاپ خریدم و تا اون موقع اطلاعاتم در این مورد 0 بود
اما این فروم خیلی کمک کرد تا بتونم اطلاعاتم رو افزایش بدم
البته در مورد نحوه استفاده از باتری کمی اذیت شدم ولی دیگه مهم نیست!
در مورد پیشنهاد، به نظرم خیلی خوب میشد اگر برای مثلا Dell , HP , Acer , Sony و ... زیر مجموعه جداگانه ایجاد میشد تا مطالب منسجم تر باشه

Pami
04-09-2009, 00:03
همچنان منتظر نظرات مفيد شما عزيزان هستيم
البته اگر نظري هم در مورد تيم انجمن و انتقاد از خود ما و پيشنهاد به خود ما داريد حتما بفرماييد
بيشتر هدف مدنظر من اين بود كه ايرادهاي كار خودمون گرفته بشه و خيلي خوشحال ميشم دوستان در مورد نحوه عملكرد ما هم نظر بدن
مطمئنا اين تاپيك براي بهتر شدن انجمن زده شده و همچنين دريافت نظرات شما تا بتونيم بهتر كار كنيم و انجمن لپ تاپ p30 بتونه بهترين انجمن لپ تاپ بين فروم هاي فارسي باشه
خيلي ممنون از همه دوستان و عزيزان

REGISTERED USER
04-09-2009, 00:22
سلام علیکم ... طاعات و عبادات برادران و خواهران و کودکان فروم قبول باشه :دی

خوب پیام جان ، به نظر من فعلا موردی که اضطراری هست اینه که یک آرشیو از آموزش های انجمن بزاریم توی صفحه اصلی فروم به نام : فهرست تالار لپ تاپ

برای هر تاپیک یک بنر کوچک درست میکنیم و لینک دار می کنیم که مستقیما شخص هدایت بشود به آن تاپیک ...

این از بهم ریختگی در تاپیگ ها جلوگیری میکنه ... و فقط کمی همت میخواد

به نظرم شما یا یکی از کاربرای فعال زحمتشون را بکشه و لیست را با آدرس ها درست کنه تا من هم از این سمت روی بنر ها کار کنم... چطوره ؟

این تاپیک مرتباً اپدیت میشه و در این تاپیک چند پست اصلی است که بخش ها را از هم جدا میکنه!

REGISTERED USER
04-09-2009, 00:23
منظور از بنر صفحه اول اینه که زدیم ... فکر کن آرشیو کاملی از آموزشها داشته باشیم ... جالب میشه نه ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Pami
04-09-2009, 01:36
خوب پیام جان ، به نظر من فعلا موردی که اضطراری هست اینه که یک آرشیو از آموزش های انجمن بزاریم توی صفحه اصلی فروم به نام : فهرست تالار لپ تاپ

برای هر تاپیک یک بنر کوچک درست میکنیم و لینک دار می کنیم که مستقیما شخص هدایت بشود به آن تاپیک ...

دقيقا ، من هم تو همين فكر بودم كه ليست تاپيك هاي آموزشي مرتبط با لپ تاپ رو هدايت كنيم به تالار جديدي كه مربوط به آموزش باشه مثلا با نام : آموزش هاي مرتبط با لپ تاپ
چيزي كه من از خواسته هاي بچه ها فهميدم اينه كه اكثرا ميخوان بخش هاي مختلف از هم جدا بشن و طبقه بندي بشن تا دسترسي راحت باشه .

پيشنهادات خودم :

1-كار توي انجمن ها هدفدار باشه و سعي بشه كاربر ها رو به بخش درست هدايت كرد براي فعاليت و دادن درخواست
2-تاپيك هاي مرتبط با دسته بندي هاي لپ تاپ در بخش مشاوره ايجاد بشه مثلا Netbook ها و Portable ها و ... ( دسته بندي برند ها مربوط به تالار بحث و تبادل نظر بمونه ) چون كسايي كه مشاوره ميخوان برند رو انتخاب نكردن معمولا و اول كاربرد رو مشخص ميكنن ، با اين كار شلوغي تاپيك اصلي مشاوره هم رفع ميشه ، در كنار اين كار نام تاپيك مشاوره به نام مشاوره كلي خريد تغيير داده بشه
3-تاپيك هاي دسته بندي قيمت لپ تاپ ها در قسمت مشاوره ايجاد بشه ( حداكثر 3 دسته )
4-قويتر و جدي شدن اجراي قوانين براي جلوگيري از تبليغات و همينطور جلوگيري از سردرگمي كاربران براي خريد و همينطور پيش گيري از بحث هاي بي مورد
5-همينطور در قسمت مشاوره براي 4 برند پرفروش بازار ايران ( دل - سوني - HP - Acer ) تاپيك مخصوص باز بشه و همينطور يك تاپيك براي برند هاي ديگر
6-ايجاد تالار آموزش هاي مرتبط با لپ تاپ كه بتونيم آموزش ها رو تو اونجا قرار بديم ( اين كار شديدا نيازش احساس ميشه )
7-در قسمت بررسي سوالات سخت افزاري و نرم افزاري بهتره تاپيك هايي براي بررسي جدا از هم براي مثلا سيستم عامل و مانيتور و پردازنده و باتري و ... تشكيل بديم تا مشكلات مربوط به هر قطعه يكجا باشند ( اين هم شديدا احساس ميشه )
8-آموزش هايي كه در بخش مشكلات هست هم به تالار جديد آرشيو و يا آموزش هدايت بشه
9-اضافه شدن بقيه برند ها به قسمت بحث و تبادل نظر و همينطور اضافه شدن تاپيك هايي در مورد بحث و تبادل نظر در مورد مثلا پردازنده هاي موبايل و گرافيك هاي موبايل و ... چون بهتره فقط روي برند ها نباشه و روي سخت افزار ها هم باشه و همينطور سيستم عامل هاي مرتبط با لپ تاپ
10-در بخش دانلود درايور هم تاپيك هايي براي 4 برند Top ايران توليد بشه تا دسترسي راحت تر بشه و همينطور يك تاپيك براي درخواست كلي دانلود براي بقيه برند ها و همينطور آموزش ها هم از اونجا به تالار جديد هدايت بشوند

اينها 10 پيشنهاد كلي من بود
دوستان نظري دارند در اين مورد بفرمايند

ravani_13
04-09-2009, 23:26
دوستان من یه چند روزی توجه کردم که تعداد بازدید کننده های این بخش از سخت افزار از تمامی بخش های دیگه بیشتره تقریبا . مثلا همین الان که دارم این پست رو میدم ......

Pami
05-09-2009, 15:49
براي كمك به انجمن و در اختيار داشتن تيم قويتر H@mid-Vista ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم به جمع كاربران فعال پيوستند

ma@@#
06-09-2009, 13:53
سلام
دوستان خیییییییییییییییییییییییی یلی انجمن فععععععععععععععاللللللللل للللییییییییییی دارین به گوووووووووووووووووووووووو ونه ای که بعضی وقتها سوااااااااااااالها انقدر زیااااااااااااد میشه که بععععععععععععععععععضییییی یییی ها ککککککککلللللللآ‌ سسسوووووووالللللللشوننننن ننن گگگگگگگممم ننننننننناااااااااااامممم مم مممممممممیشششششششهههههه و بببببببییییییییی ججججججججواااب ممممییممممممممممموووونه! :27:
(ولی الحق والانصاف سوالها ی منو هممه رو جواب دادین . من راضیییی هستم ببهتر از این ننننمییشششه):11:

ولی یه توصیه ای دارم روزهاییی که اعلام نتایج داننشگاهها یا مناسسسبتها ی دیگه مثل بیرون اومدن کارنامه های مدارس تا دو سه روز بعد چند نفر کمکی با خودتون بییارین تا سوالها روی هم نریزن مثلا دیروز اعلام نتایج کاردانی بود اونهایی که قبول شده بودن باباشون گفته بود که لب تاب بهشون میگیرن اونها هم اومدن تحقیق کنن که این جوری تاپیک یک دفعه ترکید! :27:

:41:REGISTERED USER کی بازنسته شدی :19::41:

REGISTERED USER
07-09-2009, 18:03
خوب ببینید فرآیند طولانی تر شدن پاسخ به سوالات چند مسئله داره:

1- اولین مورد تعداد بالای پست ها و رشد سریع اونهاست ، که باعث میشه کاربران فعال و مدیران ، یا از دستشون در برود و یا برای تحقیق و دقت بیشتر در گفته هاشون کمی فرآیند پاسخ دهی را طولانی کنند .. به هر حال همکاران و کاربران فعال تمام تلاش خود را برای کمک به همه دوستان ایرانی خود انجام می دهند ولی به نر من باید کاربرانی ایجاد کرد دقیقا همانند فروم های خارجی : Notebook review که همه به هم کمک کنند و در مباحث شرکت کنند نه فقط کاربرانی خاص !

2- مورد دوم اینه که سوال تکراری زیاد هست ! این باعث می شود همه از پاسخ دادن حتی اگر شخص سوال جدیدی لابلای سوالاتش پرسیده فرار کنند ! این باعث میشه که تا حدودی به برخی سوالات بی اهمیتی بشه !

3- بعضی اوقات موردی را برای کاربری توضیح می دهید ، بعد یک سوال دیگه باز هم برمیگرده سر مورد اول !!! و یا سوالات را در جای دیگر تکرار میکنه ! در این جور موارد به نر من نه تنها نباید پاسخ داد بلکه باید برخورد هم کرد متناسب با خطای فرد ! چون وقت ارزشمند دوستان را تلف کرده !

REGISTERED USER کی بازنسته شدیدو سه ماهی میشه ... بعد انتخابات ..

موفق باشید

biostar
09-09-2009, 13:08
در کل هدف این انجمن راهنمایی و کمک به افرادی که قصد خرید نوت بوک دارن یا به مشکلی برخوردن بوده.
به من که خیلی کمک شد و تونستم از تمام راهنمایی های دوستان بهره ببرم.
بنظرم یه مرجع کامل برای لپتاپ همین انجمن باشه.
خسته نباشید:11:

Pami
09-09-2009, 18:42
با تشكر از همه دوستان كه تا اين لحظه در نظر سنجي ما شركت كردند ، دستتون درد نكنه
باعث افتخار انجمن هست كه براي ما 38 نظر مفيد ثبت شده و مطمئنا روحيه بهتري تو اعضا ايجاد ميكنه
ما تا چند روز ديگه هم منتظر كساني هستيم كه پيشنهاد و انتقاد دارند و بعد از اون تاپيك بسته خواهد شد و شروع ميكنيم به پياده سازي تغييرات

قربان شما
pami_wega