PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ تاپیــک جـامــع مــهندســی کامپـیـوتــر و گرایشــهای آن

صفحه ها : [1] 2

tondar1
01-03-2006, 20:39
سلام دوستان
هر كي دوست داره مي تونه مشكلات خودش و مطرح كنه يا از بقيه راهنمايي بخواد
در اين قسمت سوالاتون و بپرسين يا به بقيه جواب بدين
پيشا پيش از همتون ممنونم

Hidden-H
01-03-2006, 21:30
سلام
دوست عزيز مي تونستي تو يه تاپيك كه آقا وحيد زده اين كارو ادامه بدي
تاپيك جديد لازم نبود

tondar1
01-03-2006, 23:59
ممنون از پيغامتون
ولي اينجا مربوط به بچه هاي كامپيوتر
اگه همچين چيزي هست نديدم

Hidden-H
02-03-2006, 10:28
ممنون از پيغامتون
ولي اينجا مربوط به بچه هاي كامپيوتر
اگه همچين چيزي هست نديدم
اشكال نداره دوست عزيز
اگه مايلي براي بچه هاي كامپيوتر خودت يه چيزاي واسه كمك بزار من كه زياد با دروس شما و كارداني به كارشناسي سرم نمي شه
به هر حال مطلبي داري همينجا بزار
ممنون

tondar1
02-03-2006, 21:36
سلام به همه
ممنون من خودم كامپيوترم و ميخوام براي كارشناسي بخونم
خوب من دنبال يه سري اطلاعات كامل ميگردم براي كارشناسي
خوب يه چيزايي پيدا كردم ولي كامل نيست
خوب قبول شدن تو كارشناسي اونم كامپيوتر حالا خيلي سخته خوب بگذريم
ممنون مي شم هر كسي كنكور كارشناسي شركت كرده تجربياتشو در اختيار بقيه بگذاره
بازم متشكر

babi
02-03-2006, 21:47
با سلام خدمت دوستان عزیز
من دانشجویی کاردانی کامپیوتر بابل (سراسری ) هستم . دوست دارم با شماها همکاری داشته باشم .
بعنوان اولین سوال میخوام اینو بپرسم دروسی که در امنحان کارشناسی میایین چی هستن ؟؟

با تشکر ...

tondar1
02-03-2006, 22:08
سلام
درس هايي كه تو ذهنم
سيستم عامل و برنامه نويسي پاسكال وسي و آمار و ساختمان داده و ذخيره و بازيابي اطلاعات و معارف و ادبيات و زبان

بهزاد_mb
26-05-2006, 18:42
سلام به همگی
من کاردانی نقشه برداری از دانشگاه آزاد دارم و میخوام در کنکور کاردانی به کارشناسی تغییر رشته بدم و در کامپیوتر-نرم افزار شرکت کنم. (تو دفترچه کنکور نوشته میشه). رشته پیش دانشگاهی من ریاضی بوده.
ممکنه کمکم کنید چه کتابهایی را باید بخونم. هم دروس تخصصی هم عمومی
در ضمن کسی فهرست دروس (همون سیلابس) رشته کاردانی کامپیوتر-نرم افزار را اگه داره به من بگه ممنون میشم

WooKMaN
27-05-2006, 21:43
من کاردانی کام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هستم میخوام کارشناسی کام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شرکت کنم ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باید چیکار کنم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

R£ɀД
28-05-2006, 11:03
سلام به همه
ممنون من خودم كامپيوترم و ميخوام براي كارشناسي بخونم
خوب من دنبال يه سري اطلاعات كامل ميگردم براي كارشناسي
خوب يه چيزايي پيدا كردم ولي كامل نيست
خوب قبول شدن تو كارشناسي اونم كامپيوتر حالا خيلي سخته خوب بگذريم
ممنون مي شم هر كسي كنكور كارشناسي شركت كرده تجربياتشو در اختيار بقيه بگذاره
بازم متشكر
من تا آخر تابستان پارسال كارداني كامپيوتر توي رودهن مي خوندم و از مهر ماه توي كلاس كنكور ثبت نام كردم و الان هم كه در خدمت شما هستم در حال تموم كردن ترم اول كارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد تهران شمال هستم.
والا به نظر من اگه فقط 1 ماه روزي 2 ساعت بخونين حتما قبولين.(البته به شرطي كه كلاس كنكور هم رفته باشين و خوب گوش كرده باشين وگرنه اگر بخوايين بدون كلاس رفتن درس بخونين بايد حداقل 3 ماه درس بخونين.)
من خودم زماني كه كلاس كنكور مي رفتم فقط گوش مي كردم و هيچ چيزي نمي خوندم تا اين كه 2 هفته مونده به كنكور پام رو گچ گرفتم و از حدود 10 روز متوسط روزي 3 تا 4 ساعت درس خوندم و قبول شدم.
به نظر من به اون چيز هايي كه توي دانشگاه يادگرفتين اصلا اميدوار نشين و از صفر شروع به خوندن كنين .( خودتون متوجه ميشيد كه استاد ها توي دانشگاه چقدر از درس رو پيچوندن)

بعنوان اولین سوال میخوام اینو بپرسم دروسی که در امنحان کارشناسی میایین چی هستن ؟؟

tondar1 عزيز زحمت كشيدن و جواب شما رو دادن منم به درس هايي كه ايشون گفتن 2 تا درس رياضي و زبان تخصصي رو اضافه مي كنم.

meisam317
25-10-2006, 18:18
سلام من (با ديپلم رياضي )كارشناسي پيوسته مكانيك به خاطر عدم علاقه با گرفتن كارداني تموم كردم

ميخواستم بدونم ميشه تو كنكور کاردانی به کارشناسی تو رشته كامپيوتر امتحان بدم يا نه

s a j j a d
18-11-2006, 09:51
اونايي كه كاردانش هستني تو دانشگاه كدوم درسا رو مي خونن :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

aie_saber
23-02-2007, 14:18
همونایی رو می خونن که دیگران می خونند
وقتی رفت دانشگاه دیگه ازش نمی پرسند که فنی هستی ، کاردانشی یا ریاضی هستی
چون همه اینا قبل از ورود به دانشگاه و رشته مورد نظر مشخص میشه و شرایط ورود به دانشگاه و رشته مورد نظر برای داوطلب تعیین میشه
وقتی هم که طرف به رشته مورد نظر راه پیدا کرد پس این شرایط رو داشته تا تونسته وارد دانشگاه بشه و همون درسایی رو میخونه که دیگران می خونند

mehdidll
23-02-2007, 22:29
سلام Reza_S جان شما که کارشناسی دارین میخونید میشه بگین برای کنکور کارشناسی کامپیوتر چه کتابهایی
رو باید بخرم و بخونم اگه لطف کنید کتابها همراه با نام نویسنده و .. رو ذکر کنید ممنون میشم

HELLBOY_HP
08-04-2007, 11:39
بروبچ برای کنکور فنی و حرفهای رشته کامپیوتر چه درسهای عمومی و تخصصی رو باید بخونیم لطفآ کامل باشه Mer30

lucifer67
08-04-2007, 12:49
عمومی:دین و زندگی 1 و 2 و 3 - ادبیات 1 و 2 - زبان فارسی 1 و 2 - زبان 1 و 2 - عربی 1 و 2 -ریاضی 1 و 2 - فیزیک و شیمی 1

تخصصی : شبکه های کامپیوتری-برنامه سازی 1و2و3 -سخت افزار- بانکهای اطلاعاتی-مبانی کامپیوتر- سیستم عامل 1و2

موفق باشی

HELLBOY_HP
11-04-2007, 20:01
ولي من يه كتاب گاج گرفتم (11 كتاب عمومي) سوالات كنكور سالهاي قبل رو داره تو درس ادبيات 3 يكسري سوالهاش مربوط به كنكور سالهاي قبل رشته كامپيوتر هست !!!!!!!!!!!!!
لطفآ اگه مطمئن هستيد جواب منو بديد(با عرض پوزش)
ببخشيدا

babi
14-04-2007, 02:35
با سلام خدمت همه ي دوستان عزيز .
همچين يه سوال كوچيك داشتم . من الان ترم اخر هستم (كارداني) البته اين هم بگم 7 واحد ديگه هنوز دارم . ميخواستم اينب بدونم كه ميتونيم در كنكور امسال شركت كنم يا نه ؟

n.s
20-09-2007, 13:51
سلام
من تازه کنکور کاردانی ( نرم افزار )قبول شدم ... میخواستم بپرسم نرم افزار سخته ؟؟؟

Pejvak61
21-09-2007, 20:50
مي خوام امسال در كنكور كارشناسي ارشد دانشگاههاي دولتي شركت كنم. منابع رو دارم فقط نميدونم درصد هاي مورد نياز براي قبولي در كارشناسي ارشد نرم افزار در هر درس چقدره.

اگه كسي ميدونه بگه يا آدرسي رو معرفي كنه.

در ضمن ميخواستم بدونم سئوالات آزمون دوره هاي گذشته رو ميشه از جايي تو Web پيدا كرد يا منابع ديگه؟

متشكرم.

Dash Ashki
23-09-2007, 08:41
با سلام...
منم امسال قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد رو دارم رشته نرم افزار...

یکی از دوستام امسال دانشگاه صنعتی اصفهان قبول شده ، درصداش رو گرفتم بایستی ببنم کجا گزاشتم;)

این لیست منابع که به صورت Pdf آماده کردم تا کمک حال دوستان باشه :)

.

Mohsen-7
25-09-2007, 09:01
سلام
من تازه کنکور کاردانی ( نرم افزار )قبول شدم ... میخواستم بپرسم نرم افزار سخته ؟؟؟

اگه به این رشته علاقه مند باشید.....نه......اصلا سخت نیست (خودم فوق دیپلم کامپیوتر دارم)
اتفاقا درس های تخصصی این رشته برای من خیلی جذاب بود
برای همین بهترین نمره ها رو هم از این درسا گرفتم

فقط یه توصیه بهت میکنم که از همین حالا دروس کنکور کارشناسی ناپیوسته رو خوب بخونی و تست بزنی.
(البته اگه قصد ادامه تحصیل بعد از این مقطع رو داشته باشی)

Mohsen-7
25-09-2007, 10:01
دو نمونه کارنامه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نمونه سوالات :

تحلیلی بر آزمون کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر :

Pejvak61
26-09-2007, 08:50
ممنونم.

ميخوام از جزوات پارسه استفاده كنم و تو امتحاناشم شركت كنم نظرتون چيه؟

آرشین
27-09-2007, 14:59
کاردانی سخته واقعا یا لذت بخش؟

meisam317
28-09-2007, 15:03
هردوش بعضی وقتها لذت بخشه ...........

بعضی وقتها هم سخته ..........

n.s
30-09-2007, 10:57
فقط یه توصیه بهت میکنم که از همین حالا دروس کنکور کارشناسی ناپیوسته رو خوب بخونی و تست بزنی.
(البته اگه قصد ادامه تحصیل بعد از این مقطع رو داشته باشی)

خیلی ممنون از راهنماییتون ...

راستی به نظر شما نرم افزار بهتره یا IT ؟؟؟

Mohsen-7
01-10-2007, 08:40
کاردانی سخته واقعا یا لذت بخش؟
همون طور که گفتم اگه از درساش خوشتون بیاد بیشتر لذت بخشه

Mohsen-7
01-10-2007, 08:45
خیلی ممنون از راهنماییتون ...

راستی به نظر شما نرم افزار بهتره یا IT ؟؟؟
فکر نکنم بهتر یا بدتری داشته باشه
بیشتر به علاقه خودتون بستگی داره

n.s
01-10-2007, 13:24
سلام
من ترم 1 کاردانی کامپیوترم .... :44:
نرفته گفتن یه موضوع انتخاب کنید که قراره پروژه بنویسید :37:
اونم برای درس سیستم عامل و کارگاه ... یه برنامه سیستمی با هر زبانی که بلدین
متاسفانه من فقط Vb بلدم ... به نظر شما چه موضوعی رو انتخاب کنم که بتونه یه نمره
درست و حسابی ببره ؟؟؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید

tene30
02-10-2007, 12:08
سلام دوستان خودم
مي خواستم بدونم حداقل چه درصدهايي بايد واسه ارشد نرم افزار بياري تا مثلآ آزاد تهران قبول شي؟
بعدم چند ماه زمان مي بره حدودآ خوندن اونا؟
ارشد آزاد چنه ارديبهشته؟
ممنون اگه اينا رو جواب بديد...
:11:

Marichka
02-10-2007, 22:44
سلام دوست عزيز

چند تاپيك پايين تر در همين انجمن:

پايدار و پيروز باشيد:20:

tene30
03-10-2007, 09:38
دوستان من شنيدم كه ارشد براي كنكور آزاد ضريب ها فرق مي كنه
درسته؟
بعد اون كارنامه هايي كه گذاشته بوديد كجا قبول شده بودند؟
كنكور آزاد چندم ارديبهشته؟

tene30
04-10-2007, 08:28
يعني كسي نيست بدونه منابع آزاد ارشد هم مثل سراسري هست يا نه؟همچنين ضرايبش
كسي ارشد كام نمي خونه ؟؟؟؟

marzi_znu65
05-10-2007, 15:23
با سلام و خسته نباشید
من می خواهم برای ارشد در رشته کامپیوتر شرکت کنم، ولی نمی دونم از بین این 3 تا گرایش کدوم رو انتخاب کنم؟ IT/networs - software- AI
اگه ممکنه راهنماییم کنین

Ar@m
05-10-2007, 19:05
یعنی ارشد فقط همین سه تا گرایش رو داره؟؟؟
از همه جالبترش IT/networs بنظر می رسه

marzi_znu65
06-10-2007, 21:03
من این 3 تا رو علاقه دارم

SAEED_BARCELONA
06-10-2007, 21:05
IT/network کلاسش بیشتره. اون AI چیه قضیش؟

smh.ir
06-10-2007, 21:47
من که به It خیلی بیشتر علاقه دارم تا بقیشون... خودمم میخوام واسه ارشد It بخونم...فکر کنم بازار کار It خیلی بهتر باشه...البته چیزی که بیشتر ار همه ی اینا مهمه علاقه است!

اون Ai چیه قضیش؟

منظورش هوش مصنوعیه دیگه...

shelerance_f
06-12-2007, 11:03
لطفا من رو هم راهنمايي كنيد.مي خواهم در آزمون ارشد ملي و آزاد شركت كنم . كسي درصد هاي قبولي رو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

rainysky50
07-12-2007, 00:57
سلام!!خواهشا کمکم کنید!من امسال پس از پایان پیش دانشگاهی میخوام برم هند!!!من هم اکنون در رشته ی تجربی درس میخونم!!من میخوام برای دانشگاه برم کامپیوتر!!میخواستم بدونم زیرشاخه های رشته ی کامپیوتر چی هستند؟؟؟در ضمن من تا اونجا که اطلاع دارم بهم گفتند خیال نکنی میری رشته ی کامپیوتر اسونه!!باید روزی 18 ساعت ریاضی و فیزیک و الکترونیک بخونی!!!حالا میخواستم بدونم ایا دروس مربوط به هندسه نیز در رسته ی کامپیوتر دخیل هستند؟؟؟؟ریاضی و فیزیک که در رشته ی کامپیوتر در دانشگاه بهمون قالب میکنن در مورد چه مباحثیه؟؟؟؟؟و هچنین میخواستم بدونم من که رشته ی تجربی هستم ایا اگه به رشته ی کامپیوتر برم دچار مشکل نمیشم؟؟؟؟به خدا 7 کور و 7 پشیمونم که رفتم رشته ی تجربی در دبیرستان!!!خواهشا به تک تک سوالاتم پاسخ بدید!!ممنونتون میشم!!!در ضمن میدونم it سخت ترین زیر مجموعه ی رشته ی کامپیوتره!!میخواستم ببینم این جمله درسته!!!!!!!!

یه چیز دیگه!!اونطور که در مورد دانشگاههای هند تحقیق کردم اونها میگن علوم کامپویتر!!در چند جا دیدم نوشته شده علو م کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر!!فرق این دو تا چیه؟؟؟هر کدومشون زیر شاخشون چیه؟؟؟

کسی جواب مارو نمیده؟؟؟؟اگه کسی جواب نمیده پست بزنه اینجا تا تاپیک بالا بمونه بقیه که میان ببین این تاپیکو!!من ممکنه فردا نتونم بیام اینجا پس بهتره این تاپیک بالا بمونه تا یه بنده خدایی من حقیر رو راهنمایی کنه!!!

roohi_rsh
07-12-2007, 01:30
والا من که تو کاردانش این رشته رو خوندم و ترم اول هم تو دانشگاه رو میخونم (خیلی ببخشید) ---- البته من درسم ضعیف بود به هر حال اگه ریاضی و فیزیکت تا قدری خوبه این رشته رو انتخاب کن چون همش در همین مورد هستش و یه چیزه دیگه برنامه نویسیش از همش گوه تر بهر حال من به غلط کردن افتادم چرا این رشته رفتم چون من علاقم به بازیه کامی بود نه برنامه نوشتنش خلاصه باید بهش علاقه داشته باشی و اگه بتونی بری بازار کار خوبی هم داره

rainysky50
07-12-2007, 01:35
خواهشا سوالتمو تک تک جوا بدین!!به خصوص کسانی که توی دانشگاه رشتشون کامپیوتره!!در ضمن roohi جان خیلی ممنون که منو راهنمایی کردی!

majid-ar
07-12-2007, 01:45
من دارم کامپیوتر میخونم.هند رو نمیدونم ولی اینجا بچهای کامپیوتر زیاد ریاضی باید پاس کنن.الکترونیک این چیزام هست.ریاضیا واسه کسایی که پایه ریاضیشون ضیعفه یکم سخته.

یه چیز دیگه.با چیزی که توی دانشگاه یاد میگری نمیتونی کار کنی.فقط بتونی اونا رو تدریس کنی.

مگر این که چیزی بلد باشی.

amin123
07-12-2007, 01:54
دوست عزيز سلام.... اولن من خودم در زمينه درس خوندن در هند و مالزي تجربه دارم كه بهت ميگم اين حرف ها را:

اولا به نظر من اصلا اين كار را نكن چون اينجوري يك بار بسياررررررررررررررررررررر رر سنگيني را داري ميگذاري روي دوش خودت........ توي هند اين خبرا نيست كه بخواي به همين راحتي ها و آسوني ها درس بخوني.....اولا تمام درسهات لاتين هستند.... دوما اكثر كتاب هات 400تا 500 صفحه هستند و امتحان هم كه كاملا لاتين و تو بايد كاملا بفهمي مساله چي ازت ميخواهد.........سوم اكثر درس هاي تخصصي مثل طراحي الگوريتم-پردازش تصاور-گرافيك كامپيوتري-ساختمان داده-معماري كامپيوتر بايد توشون رياضي و فيزيك توپ باشي.......

پس اول بايد پايهت را در درس هاي رياضي و فيزيك بسيار قوي كني..... دوم اينكه بايد زبانت مخصوصا مفهومي و لغات تخصصي را در حد اعلا برسوني..........

نميخوام بترسونمت ولي راه دشواري را در پيش داري........

ولي اين را هم بدون كه مدركي كه از دانشگاه هند ميگيري خيلي خيلي عالي و معتبره و به محض اينكه بياي ايران تو هوا ميقاپند.....

خوش باشي

rainysky50
07-12-2007, 02:00
خیلی ممنون مجید جان که راهنمایی کردی!خواهشا بقیه هم راهنمایی کنند!!مثلا در مورد فیزیک و هندسه مجید جان توضیح ندادی!یا اینکه نگفتی که ریاضی در رشته های کامپیوتر در مورد چی هست!در ضمن این درسته که میگن تا 2 سال اول که وراد دانشگاه میشی و در رشته ی کامپیوتر درس میخونی هیچ فعالیتی در مورد کامپیوتر انجام نمیگیره و فقط باید درسهای ریشه ای مثل ریاضی رو بخونی؟؟؟؟
خواهشا جواب بدین!صحبت در مورد سرنوشته!!!!

rainysky50
07-12-2007, 02:04
ممنون امین جان!حالا به نظر شما قید رشته ی کامپیوتر رو بزنم؟؟؟؟؟؟نظرتون در مورد رشته ی مدیریت بازرگانی چیه؟؟؟از اسمش معلومه رشته ی سردیه!!!!

rainysky50
07-12-2007, 02:07
در ضمن امین جان مگه رشته ی شما در مورد it بوده که اینقدر سخت بوده؟؟؟؟چون میگن توی it ضریب هوشی و روابط اجتماعی و زبان انگلیسی شخص باید توپ باشه!!!در ضمن شما در هند و مالزی در امتحانات پایان ترم موفق شدید؟؟؟روزی چند ساعت درس میخوندید؟؟؟؟؟؟در مورد زیر منجموعه های رشته ی کامپیوتر هم توضیح بدید!!!!!!!!!!!!!!

majid-ar
07-12-2007, 02:21
خیلی ممنون مجید جان که راهنمایی کردی!خواهشا بقیه هم راهنمایی کنند!!مثلا در مورد فیزیک و هندسه مجید جان توضیح ندادی!یا اینکه نگفتی که ریاضی در رشته های کامپیوتر در مورد چی هست!در ضمن این درسته که میگن تا 2 سال اول که وراد دانشگاه میشی و در رشته ی کامپیوتر درس میخونی هیچ فعالیتی در مورد کامپیوتر انجام نمیگیره و فقط باید درسهای ریشه ای مثل ریاضی رو بخونی؟؟؟؟

ریاضی از چیزای ساده شروع میشه تا انتگرال سه گانه و یه سری قضیه و معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی.هندسه ولی نیست.البته یکم قاطی ریاضی هست.

نه اونقدر تئوری هم نیست.از ترم اول برنامه نویسی و کارگاه هستش.ولی هر چی ترم میره بالا تر درسای تئوری کمتر میشه.

البته دوباره میگم اینا در مورد ایران بود.خارج از ایران رو نمیدونم.

amin123
07-12-2007, 02:49
در مورد رشته مديريت به نظر من براي شما عالي هست..... رشته Mba حتي مدتي هست كه خودم هم دارم به اين رشته فكر ميكنم

DrXoX
07-12-2007, 02:57
سلام

دوست خوبم rainysky50 والا تا اونجایی که من می دونم و رشتم هم کامیپوتر بود و الحمدا... تا اینجاش که خوب پیش رفته 2 سالش گذشت البته کاردانی خوندم و الان دارم واسه کنکور کارشناسی می خونم اون چیزایی که خودم تجربه کردم رو می گم :

1- ریاضی نیاز نیست حتما پایت قوی باشه 30 درصد هم بلد باشی حله البته تو دانشگاه هم باید یه کمی تلاش کنی

2- در مورد فیزیک هم به ما فیزیک هالیدی دادن که چندان سخت نبود ولی آخر ترم که سوال ها رو گذاشتن

جلومون مثل .... موندیم تو گل
3- در مورد زبان باید بگم من چون زبانم نسبتا خوب بود مشکل خاصی نبود البته کتاب زبان تخصصی رشته کامپیوتر خیلی ساده هستش همین Cpu ، رم ، هارد و هاست ، دامین و ... رو به انگلیسی معرفی کرده

4- در مورد برنامه نویسی که یکی از درس های مهم این رشته هستش باید بگم اینی که میگم 100 درصد درسته اگه ترم اول درس برنامه نویسی که بهت میدن بیشتر پاسکال هستش اگر خوب یاد گرفتی تا آخر رشته کامپیوتر کارت لنگ نمی زنه ولی اگه ترم 1 بیخیالی کنی صد در صد تو ترم های بالاتر به مشکل بر می خوری

5- به قول یکی از استادامون اسمش رو هم میگم چون واقعا مرد بود جناب آقای قهری یه حرفی روزهای اول دانشگاه به ما زدن گفتن این درس های دانشگاه رو فقط پاس کنید بره در کنارش خودتون یه چیزی یاد بگیرید و واقعا من هم با این گفته موافقم مثلا شما ریاضی بشی 20 یا بشی 10 فکر می کنی کارت با کامپیوتر بهتر میشه؟

سخت ترین درس هم تو 2 سال اول به نظر من سیستم عامل بود البته فقط قبل از این که بخونی فکر می کنی سخته چند بار که بخونی میبینی از کتاب فارسی هم راحت تره

در کل رشته خوبیه اگر کار یاد بگیری و فقط وقتت رو روی کتاب های درسی نذاری این هم تجربه داداش کوچیکت بود امیدوارم تونسته باشم یه کمک کوچیک بهتون بکنم

موفق باشید

EHSANRF
07-12-2007, 08:17
به نظر من اصلا کامپیوتر نیا

من خودم که پشیمونم

rainysky50
07-12-2007, 19:37
کسی دیگه نیست که در مورد سوالاتم راهنمایی کنه؟؟؟؟

robert
07-12-2007, 20:49
کسی دیگه نیست که در مورد سوالاتم راهنمایی کنه؟؟؟؟

چرا !!!! هستش !!!:31: اونم منم که ترم سوم مهندسی کامپیوتر (( کارشناسی )) رو دارم تموم میکنم !!!!
در مورد زیر شاخه ها که خوب همه میدونن !!!
مهندسی کامپیوتر یعنی دانشی که به ساختن کامپیوتر چه از لحاظ نرم افزاری و چه سخت افزاری میپردازه دوبخش کلی داره بنامهای مهندسی سخت افزار (( الکترونیک کامپیوتر - طراحی پردازنده - مدارهای مجتمع و الکترونیک دیجیتال و شبکه )) و مهندسی نرم افزار (( انواع و اقسام زبانهای برنامه نویسی و تهیه و تنظیم پایگاه داده و طراحی کمپایلر و هوش مصنوعی ))

مهندسی کامپیوتر بعد از مهندسی برق و مکانیک در زمره دشوار ترین رشته های فنی و مهندسی است چه از نظر دروس برنامه نویسی که پدر درمیاره و چه از نظر دروس مشترک با رشته مهندسی برق (( مدار یک و دو و مدار منطقی و مدار الکترونیکی و ... ))
این وسط یه چیزی میتونه این سختی رو به یه کار لذت بخش تبدیل بکنه و اون علاقه هست !!! کسی که علاقه به کامپیوتر (( نه به ویندوز و اینترنت و بازی و اینجور چیز ها !!!! منظورم چیزهایی مثل برنامه نویسی و علاقه به آشنایی با شبکه و سخت افزار ها و پردازنده ها و الکترونیک )) داره خیلی راحت تا PH.D کامپیوتر میره و خم به ابرو نمیاره !!! البته استعداد هم خیلی مهمه !!! به بیان دیگه لزومی نداره که اولا هرچی استادت میگه رو حفظ کنی ثانیا روزی 18 ساعت درس بخونی !!!
هندسه از منظر دروس دبیرستانی در حد دستگاه مختصات سه بعدی و حجم های سه بعدی و رویه ها تو ریاضی یک و دو بررسی میشه و اونهم همش شامل انتگرال دوگانه و سه گانه و انتگرال خط و انتگرال صفحه هست نه اینکه بیان قضیه تالس و فیثاغورث کار کنن !!! اصلا از این خبر ها نیست !!! ریاضی دانشگاه بر پایه حساب دیفرانسیل پیش دانشگاهی هست و میشه گفت یه جورایی ادامه اون هست و به بررسی همون روابط برای توابع دو و سه متغیره میپردازه .

بر خلاف هندسه !!! ریاضیات گسسته تو این رشته خیلی بیشتر کاربرد دارن تا جایی که یه درس سه وتاحدی نسبتا دشوار بنام ساختمان گسسته داریم که پیشنیاز برای ساختمان داده و مدار منطقی هست !!!

فیزیک هم شامل فیزیک یک و فیزیک دو هست که اولی حرکت شناسی و دینامیک و معادلات نیروهای متغیر و گشتاور ها و ترمودینامیک و حرارت سنجی رو درس میدن و فیزیک دو هم الکتریسیته ساکن و بار و پتانسیل الکتریکی و خازن و مقاومت و مغناطیس و الکترو مغناطیس !!!
در مورد اینکه تجربی هستید و بعد از ورود به دانشگاه دچار مشکل میشید یا نه باید بگم که آره !! یه کوچولو ممکنه سخت باشه مخصوصا برای تجربی ها که زیاد تو دبیرستان با ترمودینامیک و انتگرال و گراف و کاربرد مشتق کار نکردند !!البته این سختی برای دوترم اول هست و از ترمهای بعد هیچ فرقی نمیکنه که دیپلم ریاضی داشته باشید یا تجربی !!!

در مورد اینکه رشته it در بین دروس دانشگاهی که درسشون با کامپیوتر گره خورده سخت ترین هست باید بگم که خیلی بدجور خلاف به عرضتون رسوندند !!!!!:18::31:
اتفاقا it از جمله ساده ترینهاست !!!(( بدلیل اینکه دروس مدیریتی و بازرگانی و تجارتی زیادی میخونن و البته بازار کارش هم حرف نداره !!!))

از طرفی سخت ترین رشته هم همین سخت افزار هستش !!! چرا که مجبوریم تو مقطع لیسانس حداقل 12 واحد از فوق لیسانس مهندسی برق رو بخونیم (( مثل مدار منطقی پیشرفته و ریز پردازنده 2 و VLSI ))

فرق علوم کامپیوتر با مهندسی کامپیوتر همونطور که از اسمشون پیداست اینه که تو مهندسی بیشتر به نحوه ساخت سخت افزار یا نرم افزار تاکید میشه و برای همین الکترونیک و برنامه نویسی نود درصد دروس این رشته رو تشکیل میده لیکن تو علوم کامپیوتر بحث رو این هست که چطوری از کامپیوتر برای حل مسائل مختلف با استفاده از روشهای ریاضی و الکوریتمهای کامپیوتری استفاده بشه برای مثال یکی از گرایشهای این رشته شاخه ای هست بنام (( پیچیدگی محاسبات )) که برای تحلیل محاسبات فوق العاده پیچیده که از عهده بشر خارج هست بوجود اومده و مبنای اون هم برنامه نویسی و تهیه بهترین الگوریتمها برای حل مسائل هست !! به بیان دیگه تو رشته علوم کامپیوتر بجای دروس الکترونیکی که تو مهندسی کامپیوتر تدریس میشه بیشتر روی ریاضیات تاکید میشه و یکی از پاتوق های اساتید ریاضی دانشگاه ها هم همین دانشکده های علوم کامپیوتر هست !!!
در ضمن باید عرض کنم که این رشته تو ایران اصلا بازار کار جالبی نداره !!!!
اما در مورد هند !!
والاه من نمیدونم نظر شما درباره این کشور و اعتبار مدرک و فرهنگ مردمش و کیفیت دانشگاه هاش چی هست !!! ولی اگر من جای شما بودم یا میرفتم استرالیا ویا میرفتم ژاپن !!!!:18: که این ژاپن چنان مهندسانی تربیت میکنند که تو کره زمین نظیر ندارن !!!!:8:
البته سوئد و کانادا و روسیه و ترکیه رو هم در نظر میگرفتم !!!
به هر حال هرجا هستی موفق باشی دوست من !!!:11:

rainysky50
07-12-2007, 22:00
عزیزم گفتی علوم کامپیوتر توی ایران بدرد نمیخوره؟؟؟من تا اونجا که اطلاع دارم فکر کنم توی هنو فقط علوم کامپیوتر باشه!!!مثل اینکه قید هند رو باید زد!!!

robert
07-12-2007, 22:37
عزیزم گفتی علوم کامپیوتر توی ایران بدرد نمیخوره؟؟؟من تا اونجا که اطلاع دارم فکر کنم توی هنو فقط علوم کامپیوتر باشه!!!مثل اینکه قید هند رو باید زد!!!

اینو من نمیگم !!!!!:13:
رتب اول کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر چند سال پیش (( 83 یا 84 بود )) که رتبه هفتم آزمون سراسری رو هم داشت و شریف درس خونده بود این حرف رو زده بود !!!:13:
منهم به شخصه چنین اعتقادی دارم !!!:20:

StormWielder
08-12-2007, 00:51
سلام!!خواهشا کمکم کنید!من امسال پس از پایان پیش دانشگاهی میخوام برم هند!!!من هم اکنون در رشته ی تجربی درس میخونم!!من میخوام برای دانشگاه برم کامپیوتر!!میخواستم بدونم زیرشاخه های رشته ی کامپیوتر چی هستند؟؟؟در ضمن من تا اونجا که اطلاع دارم بهم گفتند خیال نکنی میری رشته ی کامپیوتر اسونه!!باید روزی 18 ساعت ریاضی و فیزیک و الکترونیک بخونی!!!حالا میخواستم بدونم ایا دروس مربوط به هندسه نیز در رسته ی کامپیوتر دخیل هستند؟؟؟؟ریاضی و فیزیک که در رشته ی کامپیوتر در دانشگاه بهمون قالب میکنن در مورد چه مباحثیه؟؟؟؟؟و هچنین میخواستم بدونم من که رشته ی تجربی هستم ایا اگه به رشته ی کامپیوتر برم دچار مشکل نمیشم؟؟؟؟به خدا 7 کور و 7 پشیمونم که رفتم رشته ی تجربی در دبیرستان!!!خواهشا به تک تک سوالاتم پاسخ بدید!!ممنونتون میشم!!!در ضمن میدونم it سخت ترین زیر مجموعه ی رشته ی کامپیوتره!!میخواستم ببینم این جمله درسته!!!!!!!!

سلام .
عرض شود خدمتت که از لحاظ طبقه بندی دانشگاهی تا جاییکه من میدونم نرم افزار - سخت افزار زیرشاخه های کامپیوتر هستند و IT هم ارتباط نزدیکی داره .
در مورد ریاضی ، فیزیک و الکترونیک ، ریاضی فکر کنم در همون حدی هست که همۀ رشته های فنی دارند . فیزیک فقط یه فیزیک عمومی داره (اگه فیزیک پیش نیاز بهت تعلق نگیره ) که خیلی سخت تر از فیزیک رشتۀ ریاضی - فیزیک دبیرستان نیست . شما اگر تلاش کنی در هر رشته ای که بخوای میتونی موفق باشی ، مهم علاقه است .
اگر گرایش سخت افزار بخوای بری بیشتر مباحث در حیطۀ الکترونیک داره ، ولی نرم افزار در دو سال اول فقط مدار منطقی .

ریاضی در رشته های کامپیوتر در مورد چی هست!در ضمن این درسته که میگن تا 2 سال اول که وراد دانشگاه میشی و در رشته ی کامپیوتر درس میخونی هیچ فعالیتی در مورد کامپیوتر انجام نمیگیره و فقط باید درسهای ریشه ای مثل ریاضی رو بخونی؟؟؟؟

چنین حرفی مطلقا اشتباهه ! مگه کشکه ! رشتۀ کامپیوتر برای خودش دروس تخصصی داره . اکثر واحدهای مهم کاملا مربوط به رشتۀ کامپیوتر هستند .

حالا به نظر شما قید رشته ی کامپیوتر رو بزنم؟؟؟؟؟؟نظرتون در مورد رشته ی مدیریت بازرگانی چیه؟؟؟از اسمش معلومه رشته ی سردیه!!!!

دوست عزیز اگر در مورد رشته ها زیاد اطلاع نداری کاملا تحقیق کن ، تا رشتۀ مورد علاقه ات رو انتخاب کنی . ببین واحدهاشون چیه ، بازار کارشون چطوره ، چند درصد تئوری و چند درصد عملی داره ، تا چه مقطعی در ایران ارائه میشه و ...

سلام

دوست خوبم rainysky50 والا تا اونجایی که من می دونم و رشتم هم کامیپوتر بود و الحمدا... تا اینجاش که خوب پیش رفته 2 سالش گذشت البته کاردانی خوندم و الان دارم واسه کنکور کارشناسی می خونم اون چیزایی که خودم تجربه کردم رو می گم :

1- ریاضی نیاز نیست حتما پایت قوی باشه 30 درصد هم بلد باشی حله البته تو دانشگاه هم باید یه کمی تلاش کنی

2- در مورد فیزیک هم به ما فیزیک هالیدی دادن که چندان سخت نبود ولی آخر ترم که سوال ها رو گذاشتن

جلومون مثل .... موندیم تو گل
3- در مورد زبان باید بگم من چون زبانم نسبتا خوب بود مشکل خاصی نبود البته کتاب زبان تخصصی رشته کامپیوتر خیلی ساده هستش همین Cpu ، رم ، هارد و هاست ، دامین و ... رو به انگلیسی معرفی کرده

4- در مورد برنامه نویسی که یکی از درس های مهم این رشته هستش باید بگم اینی که میگم 100 درصد درسته اگه ترم اول درس برنامه نویسی که بهت میدن بیشتر پاسکال هستش اگر خوب یاد گرفتی تا آخر رشته کامپیوتر کارت لنگ نمی زنه ولی اگه ترم 1 بیخیالی کنی صد در صد تو ترم های بالاتر به مشکل بر می خوری

5- به قول یکی از استادامون اسمش رو هم میگم چون واقعا مرد بود جناب آقای قهری یه حرفی روزهای اول دانشگاه به ما زدن گفتن این درس های دانشگاه رو فقط پاس کنید بره در کنارش خودتون یه چیزی یاد بگیرید و واقعا من هم با این گفته موافقم مثلا شما ریاضی بشی 20 یا بشی 10 فکر می کنی کارت با کامپیوتر بهتر میشه؟

سخت ترین درس هم تو 2 سال اول به نظر من سیستم عامل بود البته فقط قبل از این که بخونی فکر می کنی سخته چند بار که بخونی میبینی از کتاب فارسی هم راحت تره

در کل رشته خوبیه اگر کار یاد بگیری و فقط وقتت رو روی کتاب های درسی نذاری این هم تجربه داداش کوچیکت بود امیدوارم تونسته باشم یه کمک کوچیک بهتون بکنم

موفق باشید

1 - ریاضی باید کاملا پایه تون رو قوی کنید . برای شما که قصد شرکت در کارشناسی رو دارید فقط همین قدر عرض کنم که در کارشناسی یه درس دارید به نام معادلات دیفرانسیل ، که استفاده از انتگرال در اون کاملا پیش و پا افتاده و یه کار عادیه !!!

2 - اگه تمارین هالیدی رو کامل حل کنید و کار کنید ، احتمال اینکه به مشکل بخورید خیلی کمتر میشه . به جزوۀ استاد تو دانشگاهها کمتر میشه اکتفا کرد .

3 - در کل اصلا این مطلب رو که زبان رو فقط برای پاس کردن بخونید کنار بگذارید لطفا . حتما زیان انگلیسی رو در حد خیلی خوب یاد بگیرید ، به نفع خودتونه .

4 - بیشتر به C اهمیت بده تا پاسکال . البته پاسکال رو اگر خوب یاد بگیرید ، در یادگیری Delphi خیلی کمکتون میکنه ، C اما به نظرم خیلی مهمتره .

5 - البته اینقدرها هم کشک نیست ، اما در مجموع تا حد زیادی درسته . مطالبی که در دانشگاههای ایران یاد میگیری (حداقل در مورد رشتۀ کامپیوتر) اصلا برای بازار کار کافی نیست .

این وسط یه چیزی میتونه این سختی رو به یه کار لذت بخش تبدیل بکنه و اون علاقه هست !!! کسی که علاقه به کامپیوتر (( نه به ویندوز و اینترنت و بازی و اینجور چیز ها !!!! منظورم چیزهایی مثل برنامه نویسی و علاقه به آشنایی با شبکه و سخت افزار ها و پردازنده ها و الکترونیک )) داره خیلی راحت تا PH.D کامپیوتر میره و خم به ابرو نمیاره !!! البته استعداد هم خیلی مهمه !!! به بیان دیگه لزومی نداره که اولا هرچی استادت میگه رو حفظ کنی ثانیا روزی 18 ساعت درس بخونی !!!

در ضمن باید عرض کنم که این رشته تو ایران اصلا بازار کار جالبی نداره !!!!

والاه من نمیدونم نظر شما درباره این کشور و اعتبار مدرک و فرهنگ مردمش و کیفیت دانشگاه هاش چی هست !!! ولی اگر من جای شما بودم یا میرفتم استرالیا ویا میرفتم ژاپن !!!!:18: که این ژاپن چنان مهندسانی تربیت میکنند که تو کره زمین نظیر ندارن !!!!:8:
البته سوئد و کانادا و روسیه و ترکیه رو هم در نظر میگرفتم !!!

در مورد جملۀ قرمز اول باید بگم کاملا تأیید میشه .

در مورد جملۀ قرمز دوم باید بگم یه کم سخت تر از این حرفهاست !

در مورد جملۀ قرمز سوم باید بگم :18:

در مورد کشور هم بستگی به شرایط خودت داره ، طبیعتا خیلی از کشورها میتونن از هند بهتر باشن . به هر حال هر چه زودتر از این خراب شده فرار کنی به نفعته .

---------------------------------------------------------

و در مجموع ، به نظر من رشتۀ کامپیوتر فوق العاده رشتۀ وسیعی هست و در همۀ کشورهای دنیا اگر خوب مطالعه و تلاش کنی و واقعا یاد بگیری میتونی به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کنی . از جمله ایران .

فیلد های زیادی هم داره که میتونی در هر کدوم که بخوای فعالیت کنی ، برنامه نویسی (انواع بسیار مختلف) ، گرافیک ، شبکه ، سخت افزار و ...

به هر حال هر رشته ای که بخوای شرکت کنی ، توصیه میکنم حتما زبان انگلیسی رو در اسرع وقت تکمیل کن و مطمئن باش بسیار کمکت میکنه .

در این فروم دوستان زیادی هستند که خیلی بیشتر از من تجربه دارند و میتونند بهتر راهنمایی کنند .

rainysky50
08-12-2007, 11:17
گیج شدم!!یکی میگه اینجوریه یکی میگه اونجوریه!!یکی میگه هند چیه؟؟؟یکی میگه هند خوبه!!یکی میگه کامپیوتر نرو یکی میگه برو!یکی میگه it سخته یکی میگه اسونترین زیرشاخه ی رشته ی کامپیوتره!!یکی میگه علوم کامپیوتر بدرد ایران نمیخوره!!یکی میگه برعکس!!!!یکی میگه مهندسی کامپیوتر برای محاسبه ی ریاضیات از طریق کامپیوتره یکی میگه علوم کامپیوتر برای محاسبه ی ریاضیاته از طریق کامپیوتر!!!!!انا لله و انا علیه راجعون!من رفتم بمیرم!!!!!خداییش یه نفر نیست اینجا که بدون در نظر گرفتن سلایق شخصی و یا تعصبات خودش امثال من اماتور رو راهنمایی کنه!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

StormWielder
09-12-2007, 02:14
دوست عزیز میای تو فروم به این شلوغی یه همچین سؤالی میپرسی بعد انتظار داری همه جوابها عین هم باشه ؟!!!

من نمیدونم کجای جوابم سلیقه ای بود ، اما یه سری مسائل هست که کاملا مشخصه .

اول اینکه شما باید حسابی تحقیق کنی و بر حسب علاقه ات رشته خودت رو انتخاب کنی .

دوم اینکه هر رشته ای که انتخاب کنی به هر حال یه سری واحدها داره که ازشون خوشت نیاد .

سوم اینکه اکثر رشته ها ریاضیات عمومی دارن که برای گذروندنش باید ریاضیاتت رو تقویت کنی .

چهارم اینکه به هر حال زبان انگلیسی خودت رو تکمیل کن ، که اصلا هیچ ربطی به رشته و کشور نداره . اصلا هر کدوم از زبانهای زندۀ دنیا رو که مسلط بشی ، از وقت و هزینه و انرژی که صرف کردی پشیمون نخواهی شد .

پنجم اینکه شما در هر رشته ای که علاقه داشته باشی و تلاش کنی و زحمت بکشی ، حتما در همه جای دنیا برات کار با درآمد بالا هست . به خصوص رشته های فنی .

ششم اینکه کامپیوتر علم فوق العاده گسترده ای هست و میتونی زمینه های زیادی رو در اون انتخاب کنی .

هفتم اینکه ما که در مورد شرایط شما برای سفر به خارج اطلاعی نداریم ، به هر حال هر چه زودتر از این مملکت فرار کنی به نفعته ، اما برای زندگی در خارج باید پشتوانۀ کافی داشته باشی ، در غیر این صورت باید پی خیلی چیزها رو به تنت بمالی .

هشتم اینکه موفق باشی .:46:

نهم اینکه پست قبلی من رو یه بار دیگه بخون .

rainysky50
09-12-2007, 09:51
دست شما درد نکنه!من به مهمترین جواب سوالم که فرق بین علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر بود رسیدم!با پرس و جو متوجه شدم که دانشگاههای هند نیز مهندسی کامپیوتر دارند!فقط مطمئنی علوم کامپیوتر برای محاسبه ی ریاضیاته از طریق کامپیوتر ولی مهندسی کامپیوتر در مورد سخت افزار و نرم افزار و برنامه نویسی و.... هست؟/؟؟؟؟یه دفعه برعکس نگفته باشید/؟؟

DrXoX
09-12-2007, 10:35
سلام

1 - ریاضی باید کاملا پایه تون رو قوی کنید . برای شما که قصد شرکت در کارشناسی رو دارید فقط همین قدر عرض کنم که در کارشناسی یه درس دارید به نام معادلات دیفرانسیل ، که استفاده از انتگرال در اون کاملا پیش و پا افتاده و یه کار عادیه !!!

ما اومدیم رشته کامپیوتر که از دست ریاضی یک کم راحت بشیم بد تر شد :41:

2 - اگه تمارین هالیدی رو کامل حل کنید و کار کنید ، احتمال اینکه به مشکل بخورید خیلی کمتر میشه . به جزوۀ استاد تو دانشگاهها کمتر میشه اکتفا کرد .

مگر کارشناسی هم فیزیک داره؟!!

3 - در کل اصلا این مطلب رو که زبان رو فقط برای پاس کردن بخونید کنار بگذارید لطفا . حتما زیان انگلیسی رو در حد خیلی خوب یاد بگیرید ، به نفع خودتونه .

زبانم خوبه فقط مشکلم مکالمه هستش

4 - بیشتر به C اهمیت بده تا پاسکال . البته پاسکال رو اگر خوب یاد بگیرید ، در یادگیری Delphi خیلی کمکتون میکنه ، C اما به نظرم خیلی مهمتره .

من دلفی رو تقریبا خوب بلدم ولی به گفته یک دوست خوب جاوا رو چند وقتیه شروع کردم و بیخیال وی بی ، دلفی و C و ...شد یه خورده سخته ولی ...

دلیلتون برای یاد گیری C ؟

موفق باشید

robert
09-12-2007, 11:51
دست شما درد نکنه!من به مهمترین جواب سوالم که فرق بین علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر بود رسیدم!با پرس و جو متوجه شدم که دانشگاههای هند نیز مهندسی کامپیوتر دارند!فقط مطمئنی علوم کامپیوتر برای محاسبه ی ریاضیاته از طریق کامپیوتر ولی مهندسی کامپیوتر در مورد سخت افزار و نرم افزار و برنامه نویسی و.... هست؟/؟؟؟؟یه دفعه برعکس نگفته باشید/؟؟

خدمتت که عرض کردم !!!:20:
تو علوم کامپیوتر به هیچ وجه دروسی که جنبه الکتریکی و الکترونیکی داشته باشه ندارید (( اگر هم داشته باشید حداکثر شش واحد یعنی دوتا درس )) در صورتی که حتی تو مهندسی نرم افزار هم باید مدار یک و مدار منطقی و مدار الکترونیکی رو بخونید و مهندسی سخت افزار هم که دیگه نصف بیشترش با مهندسی الکترونیک مشترکه !!!
لیکن تو علوم کامپیوتر برنامه نویسی هم جایگاه خوبی داره !!! اکثر فارق التحصیل های این رشته برنامه نویس های خوبی هستند!!!
جان کلام اینکه تفاوت علوم کامپیوتر با مهندسی کامپیوتر اینه که تو مهندسی کامپیوتر دروسی مرتبط با برق و الکترونیک میخونید و تو علوم کامپیوتر بجای اون دروس ریاضیات پیشرفته میخونید !!!
شباهتشون هم اینه که تو جفتشون برنامه نویسی رو باید فول بشید تا بهتون مدرک بدن !!!
در ضمن بنده هم با بچه های علوم کامپیوتر ضنعتی امیرکبیر صحبت کردم و نظرشون و درباره رشته شون جویا شدم و هم اینکه خودم رشته ام مهندسی کامپیوتر هست و تفاوت بین این دو رشته رو خوب میفهمم !!!:46:
موفق باشی

rainysky50
09-12-2007, 12:15
رابرت جان شما راضی هستید که اومدید مهندسی کامپیوتر؟؟؟؟یا با خودتون میگید که ای کاش رفته بوید علوم کامپیوتری؟؟؟؟در ضمن رشته ی شما توی دبیرستان چی بوده؟؟؟؟

robert
09-12-2007, 12:56
رابرت جان شما راضی هستید که اومدید مهندسی کامپیوتر؟؟؟؟یا با خودتون میگید که ای کاش رفته بوید علوم کامپیوتری؟؟؟؟در ضمن رشته ی شما توی دبیرستان چی بوده؟؟؟؟

البته که رضایت دارم :8::5:!!! رشته مهندسی کامپیوتر رشته ای هست که تو هر زمینه ای (( برنامه نویسی - شبکه - دیجیتال- الکترونیک )) بیکاری توش خیلی کمه و درآمدش هم بد نیست !!!:46:
در ضمن خوب یادم میاد دوسال پیش که رفته بودم دانشگاه امیرکبیر برای مشاوره انتخاب رشته خود بچه های علوم کامپیوتر امیرکبیر معتقد بودند که مهندسی کامپیوتر صنعتی اصفهان میارزه به صد تا علوم کامپیوتر امیرکبیر !!!:18:
به نظر من علوم کامپیوتر رشته ای هست که بیشتر بدرد لیسانس به بعد میخوره !!!
چون جنبه تحقیقاتی و نظری این رشته خیلی زیاده !!:20:
علاوه بر اینها مهندسی کامپیوتر رشته ای هست که بدلیل وجود دروس متنوع دست دانشجو برای انتخاب رشته تو فوق لیسانس خیلی باز هست !!!
برای مثال رشته خودم (( سخت افزار )) اینقدر از نظر الکترونیک و برنامه نویسی و شبکه به آدم چیز یاد میدن که تو فوق لیسانس هم میشه مهندسی نرم افزار خوند و هم همین سخت افزار رو ادامه داد و همینطور میشه iT خوند یا اینکه اصلا میتونی بری مهندسی برق (( الکترونیک - مخابرات )) بخونی و یا اینکه همین علوم کامپیوتر رو انتخاب بکنی !!! :20:
البته لازم به ذکر هست که تو کارشناسی ارشد هر رشته ای چند واحد پیشنیاز میخونی ولی بدلیل تنوع درسی که در مقطع لیسانس وجود داره کمتر پیش میاد که دانشجویی که با کارشناسی مهندسی کامپیوتر تو رشته های گفته شده ادامه تحصیل بده با مشکل مواجه بشه !!:46:

rainysky50
09-12-2007, 19:10
خیلی ممنون!پس مهندسی کامپیوتر تصویب شد!!حالا باید ببینم شرایط این رشته توی هند چطوره!!!!

4MaRyAm
10-12-2007, 18:03
به نظر من اصلا کامپیوتر نیا

من خودم که پشیمونم

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من سال آخرم رشته ی بدی نیست راضیم
چرا پشیمونی؟

StormWielder
10-12-2007, 21:46
ببخشید جناب DrXoX جریان پست شمارۀ 23 و این نقل قولی که فرمودید چیه ؟؟؟!!!

rainysky50
10-12-2007, 22:28
دوبس دوبس دوبس!!برای اولین بار به جوابهای یکسانی رسیدم!به خاطر همین دوبس دوبس دوبس!دیس ایز دی جی الیگیتور دوبس دوبس دوب........

Mehran NZ
11-12-2007, 03:25
اول بگم كه از نظر من رشته كامپيوتر بهترين رشته جهان هست
ولي درسهاي پيام نور سختند در واقع هيچ درس اسوني وجود نداره
من ترم دوم هستم و اين ترم رياضي عمومي دارم در مورد سختيش همين بس كه استادمون كه
رشتش رياضي بود گفت اونا با اينكه رشتشون رياضيه تو دانشگاه ازاد اين كتاب و تو 2 ترم خوندن
و من شب و روز دارم مي خونم و نمي تونم برسونم
اما خواستن توانستن هست و من هم عاشق دروس سخت در مورد كامپيوتر هستم (البته فقط كامپيوتر نه رياضي و ....)
ترم پيش هم معدلم 15.18 اومد اگه مي خواي معدلت بالاي 15 بياد فكر 16 واحد بيشتر و از سرت بيرون كن
كتابهاي پيام نور هم تو اصلا پيدا نمي شه مخصوصا اگه شهرستان باشي مثلا من الان مجبور شدم كتابهاي ترم بعدكه مي خوام بردارم رو بخرم چون ممكنه تموم شه

پي نوشت:اي بابا شرمنده نمي دونم چي شد فكر كردم شما مي خواي بري پيام نور سر صبحي حسابي قاطي كردما
پس شما زياد پستم و جدي نگير تو دانشگاه هاي ديگه (دولتي و ازاد و .....) حتما براتون اسونتر خواهد بود زياد نترس و
همين رشته رو انتخاب كن

Mehran NZ
11-12-2007, 03:46
robert جان تا جايي كه يادمه شما c++ كار مي كردي!!!
يعني تو سخت افزار c++هم ياد ميدن بهتون؟

robert
11-12-2007, 14:13
robert جان تا جايي كه يادمه شما c++ كار مي كردي!!!
يعني تو سخت افزار c++هم ياد ميدن بهتون؟

به !!! سلام علیکم !!!:31: یعنی شما فکر کردی چون ما سخت افزار هستیم دیگه برنامه نویسی هیچی یاد نمیدن دیگه ؟؟؟:27: درسته ؟؟؟؟:13:
پس اینو داشته باش:
1- مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی ++C -چهار واحد
2- برنامه نویسی پیشرفته ++C - سه واحد
3- ساختمان داده ها در سی پلاس پلاس- سه واحد
4- زبان ماشین و اسمبلی - سه واحد
5- طراحی الگوریتم با سی پلاس پلاس - سه واحد
6-نظریه زبانها - سه واحد
7- زبانهای برنامه - سه واحد
8- هوش مصنوعی (( اختیاری از دروس نرم افزار ))- سه واحد
9- طراحی کمپایلر (( اختیاری از دروس نرم افزار )) سه واحد

روی هم میشه 27 واحد برنامه نویسی که 13 واحدش مختص ++C هست !!!
علاوه بر اینها دروس ما تا پایان ترم چهارم با دروس بچه های نرم افزار صد در صد مشابه هست !!! با هم سر یه کلاس میریم !!!:31:
آره داداشی !!! اینجوریه !!:21::21:

Mehran NZ
11-12-2007, 15:53
به !!! سلام علیکم !!!:31: یعنی شما فکر کردی چون ما سخت افزار هستیم دیگه برنامه نویسی هیچی یاد نمیدن دیگه ؟؟؟:27: درسته ؟؟؟؟:13:
پس اینو داشته باش:
1- مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی ++C -چهار واحد
2- برنامه نویسی پیشرفته ++C - سه واحد
3- ساختمان داده ها در سی پلاس پلاس- سه واحد
4- زبان ماشین و اسمبلی - سه واحد
5- طراحی الگوریتم با سی پلاس پلاس - سه واحد
6-نظریه زبانها - سه واحد
7- زبانهای برنامه - سه واحد
8- هوش مصنوعی (( اختیاری از دروس نرم افزار ))- سه واحد
9- طراحی کمپایلر (( اختیاری از دروس نرم افزار )) سه واحد

روی هم میشه 27 واحد برنامه نویسی که 13 واحدش مختص ++C هست !!!
علاوه بر اینها دروس ما تا پایان ترم چهارم با دروس بچه های نرم افزار صد در صد مشابه هست !!! با هم سر یه کلاس میریم !!!:31:
آره داداشی !!! اینجوریه !!:21::21:

چه جالب ببينم چون شما اميركبير مي خوني اينجوريه يا بقيه دانشگاه ها هم همين طورن؟
چون من هميشه فكر مي كردم تو سخت افزار بيشتر تكيه بر روي اسمبلي هستش
يه سوال ديگه هم دارم
تو دانشگاه شما استادها باهاتون عملي كار مي كنن يا فقط تئوريه؟

robert
11-12-2007, 16:26
چه جالب ببينم چون شما اميركبير مي خوني اينجوريه يا بقيه دانشگاه ها هم همين طورن؟
چون من هميشه فكر مي كردم تو سخت افزار بيشتر تكيه بر روي اسمبلي هستش
يه سوال ديگه هم دارم
تو دانشگاه شما استادها باهاتون عملي كار مي كنن يا فقط تئوريه؟

بقیه دانشگاه ها و دانشگاه ما هیچ فرقی نداره !!!:20:
بودجه بندی دروس مصوب وزارت علوم هست و همه دانشگاه هایی که مهندسی کامپیوتر تدریس میکنند باید این دروس رو هم تدریس کنند !!!!:46:
در مورد عملی هم باید بگم که همزمان با تدریس مبانی کامپیوتر و سی پلاس پلاس یه لابراتورار برنامه نویسی هم داریم که تو اونجا برنامه مینویسیم و استاد رفع اشکال میکنه !

roohi_rsh
13-12-2007, 00:01
با اجازه بچه ها حالا که بحث به اینجا کشیده شد من هم یه سئوال داشتم من فقط میخام یه فوق دیپلم بگیرم آیا میتونم 3 ساله این رشته رو بگزرونم اخه من ترم اول هستم و تو دانشگاه زده بود که بیشتر سه سال نمیتونید ادامه بدید بعدشم من از برنامه نویسی(vb,c پاسکال) کلا چیزی نمیفهمم تو زبانم مشکل دارم همین طور تو ریاضی به نظر شما میتونم بگزرونم

Mahiar0
19-01-2008, 22:33
كسي كارنامه نداره ببينيم چه درصدي بزنيم كه چه نمره وترازي بياريم؟

minizoro
22-01-2008, 01:16
سلام عليك
ويكي پديا منبع خوبيه
ببينين اين به دردتون ميخوره:

reza2pars
03-02-2008, 18:52
من این ترم کنکور کاردانی به کارشناسی کامپیوتر قبول شدم حالا میخوام بدونم برای انتخاب رشته چی باید بگیرم که بتونم راحت تر پاس کنم و هم ریتم درسی ترم های بعد و پیش نیازها بهم نخوره ؟

majid-ar
03-02-2008, 19:29
من این ترم کنکور کاردانی به کارشناسی کامپیوتر قبول شدم حالا میخوام بدونم برای انتخاب رشته چی باید بگیرم که بتونم راحت تر پاس کنم و هم ریتم درسی ترم های بعد و پیش نیازها بهم نخوره ؟

دانشگاه آزاد قبول شدی دیگه؟

منم ناپیوسته کامپیوترم.ترم 4.

دانشگاه یه لیستی از واحدایی که باید پاس کنی رو بهت میده.اونجا پیش نیاز و هم نیاز و این چیزا توش مشخص شده.

اگه بتونی مثل همون بری جلو که خیلی خوب میشه.ولی باید درسخون باشی تا بتونی.

فقط یه چیزی.شاید مثل ما ترم اول بیان ریاضی 2 و معادلات دیفرانسیل و مدار الکتریکی رو توی یه ترم بهت بدن.

حواست رو جمع کن اگه زیاد درسخون نیستی اینا رو با هم ور نداری که پوست آدمو میکنه!

این ریاضی 2 و معادلات بلایی به سر من ابرد که نگم بهتره:31:

iman_s
04-02-2008, 03:26
من بعد از اینکه چند سال پشت کنکور کارشناسی ناپیوسته موندم رفتم سراغ پیام نور. خوش به حال شما.

reza2pars
04-02-2008, 21:04
تو این ترم این درسها رو گرفتم (20 واحد)
کارگاه عمومی
ریاضی 2
معادلات دیفرانسیل
مهندسی نرم افزار1
طراحی الگوریتم
اصول طراحی الگوریتمها
طراحی و پیاده سازی زبانهای برنامه سازی
تربیت بدنی2
حالا بگین کدوم رو حذف کنم مشکلی پیش نمیاد

faezeh7
06-03-2008, 13:40
سلام
من فکر می کنم طراحی الگوریتم سخت ترین درستون باشه البته به استادش هم بستگی داره ):

reza2pars
06-03-2008, 14:13
به نظر شما درس برنامه سازی پیشرفته رو بگیرم مبحثش هم برنامه نویسی ++c هستش.

parinaz571
05-04-2008, 20:11
سلام
من لیسانس کامپیوتر از دانشگاه ازاد دارم .
میخواستم در کنکور کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر شرکت کتم.
به قبول شدن در دانشگاه سراسری امیدی ندارم .اما به دانشگاه ازاد امید بیشتری دارم .
شما چه کتاب هایی رو می شناسید که خوندنشون برای قبول شدن در این کنکور مفید باشه؟
یا چه موسسه هایی میشناسید که شرکت در کلاساشون مفید هست؟
من برا کنکور کارشناسی در موسسه قلم چی عضو بودم . به نظر شما باز هم طبق برنامه هایی که همین موسسه میده پیش برم ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

amin123
05-04-2008, 20:32
به نظر من كه كتاب هاي مقسمي (همون كتاب مشكي ها) و پول كلاس هم نميخواد بدي.كتاباي مقسمي عالي هستند...... چه گرايشي دوست داريد بريد؟

mojtaba007
05-04-2008, 20:55
پریناز جون دست رو دلم نزار که خونه
من هم لیسانس کامپیوترم را این ترمی میگیرم
البته رشته من علوم کامپیوتر است دانشگاه ملی
من شنیدم از هر 10 نفر یکی قبول میشه
از من میشنوی دانشگاه ازاد نرو
چون من شنیدم دانشگاه ملی مدرک فوق لیسانس دانشگاه ازاد را قبول نداره
شما دختری میتونی بخونی و دانشگاه ملی قبول بشی
دانشگاه پیام نور هم خوبه قبول بشی مدرکش فوق العاده بالا است
ولی فوق العاده سخته

parinaz571
05-04-2008, 21:10
پریناز جون دست رو دلم نزار که خونه
من هم لیسانس کامپیوترم را این ترمی میگیرم
البته رشته من علوم کامپیوتر است دانشگاه ملی
من شنیدم از هر 10 نفر یکی قبول میشه
از من میشنوی دانشگاه ازاد نرو
چون من شنیدم دانشگاه ملی مدرک فوق لیسانس دانشگاه ازاد را قبول نداره
شما دختری میتونی بخونی و دانشگاه ملی قبول بشی
دانشگاه پیام نور هم خوبه قبول بشی مدرکش فوق العاده بالا است
ولی فوق العاده سخته

اخه من که لیسانسم دانشگاه ازاد در سطحی نستم که بخوام به کارشناسی ارشد سراسری امیدوار باشم.
بیشتر میخوام فوق لیسانش بگیرم تا به همین زودی از کار بر کنار نشم .

parinaz571
05-04-2008, 21:12
به نظر من كه كتاب هاي مقسمي (همون كتاب مشكي ها) و پول كلاس هم نميخواد بدي.كتاباي مقسمي عالي هستند...... چه گرايشي دوست داريد بريد؟

راستش گرایش خاصی مد نظر ندارم .
بیشتر ائن چیزی که مد نظر انتخاب رشته ای است که بازار کار بهتر ی داشته باشه و در اینده دور هم اهمیت خودشو از دست نده .

به نظر شما چه گرایشی ای رو انتخاب کنم ؟

میترسم از کلاسا استفاده نکنم و پشیمون بشم . خیلی موسسه ها وجود داره که کلاس دارن مثل دیباگران و.....
از بین موسسه ها کدوم رو پیش نهاد میکنید؟

amin123
05-04-2008, 21:34
راستش گرایش خاصی مد نظر ندارم .
بیشتر ائن چیزی که مد نظر انتخاب رشته ای است که بازار کار بهتر ی داشته باشه و در اینده دور هم اهمیت خودشو از دست نده .

به نظر شما چه گرایشی ای رو انتخاب کنم ؟

میترسم از کلاسا استفاده نکنم و پشیمون بشم . خیلی موسسه ها وجود داره که کلاس دارن مثل دیباگران و.....
از بین موسسه ها کدوم رو پیش نهاد میکنید؟

انتخاب گرايش بستگي به خودتون داره:مهندسي نرم افزار،هوش مصنوعي،معماري كامپيوتر

اين 3 خوب هستند حالا ببينيد كدوم را دوس داريد............

در ضمن شما كه ميخواهيد پول دانشگاه آزاد را بديد...چرا به دانشگاه هاي خارج نميريد؟مثلا دانشگاه هاي مالزي

mojtaba007
05-04-2008, 22:24
در ضمن شما كه ميخواهيد پول دانشگاه آزاد را بديد...چرا به دانشگاه هاي خارج نميريد؟مثلا دانشگاه هاي مالزي
یک جور میگید دانشگاه ازاد انگار چه قدر پول میگیره
الان دانشگاه شبانه روزی از دانشگاه ازاد بیشتر پول میگیره

Šepehr
05-04-2008, 22:41
منم لیسانس مهندسی کامپیوتر از آزاد هستم البته ترم آخرش

همونطور که گفتی سراسری که قبول نمیشیم
آزاد هم که باید کلی بخونیم تا توی یه دانشگاهی که سرش به تنش بیرزه قبول بشیم
برای گرایش باید ببینیم چه درسی هایی رو باید خوند براش
هر کدوم علاقه بیشتری داشتیم بریم دنبالش
اینا رو هم ببین ضرایب و ... هستن

parinaz571
06-04-2008, 09:05
انتخاب گرايش بستگي به خودتون داره:مهندسي نرم افزار،هوش مصنوعي،معماري كامپيوتر

اين 3 خوب هستند حالا ببينيد كدوم را دوس داريد............

راستش من دنبال علاقم نیستم .بیشتر میخوام بدونم کدوم یکی از این رشته ها بازار کار بهتری داره . نگفتید کدوم بهتره ؟:20:

خودک خیلی علاقه دارم که مثلا برم در دانشگاههای خارج کشور درس بخونم که مدرک معتبری داشته باشم . اما متاسفانه خانواده ام میخوان همیشه جلو چششون باشم .( مشکلات مالی بماند )

parinaz571
06-04-2008, 16:34
منم لیسانس مهندسی کامپیوتر از آزاد هستم البته ترم آخرش

همونطور که گفتی سراسری که قبول نمیشیم
آزاد هم که باید کلی بخونیم تا توی یه دانشگاهی که سرش به تنش بیرزه قبول بشیم
برای گرایش باید ببینیم چه درسی هایی رو باید خوند براش
هر کدوم علاقه بیشتری داشتیم بریم دنبالش
اینا رو هم ببین ضرایب و ... هستن

بابت لینکهایی که گذاشتید ممنونم .
شما خودتون چه کتابها و اموزشگاه هایی رو مفید میدونید؟راستش منظورم از منابع .، منبع سوالیی که مطرح میشه نبود
بلکه کتابهی کمک اموزش که که در موفق شدن در کنکور ککمک میکنن رو میخواستم بدونم .

Šepehr
06-04-2008, 18:14
ا ببخشید
من فکر کردم که بحث انتخاب گرایشه که اون حرفا رو زدم

در مورد کتاب و آموزشگاه اطلاعی ندارم
باید صبر کنیم یکی که تازه وارد دوره ارشد شده بیاد توضیح بده

a.toraby
15-04-2008, 18:26
سلام
خیلی خوشحالم که در خدمت شما هستم
خانوم شما اگه برای رصت شغلی میخوای بری کارشناسی ارشد بهت پیشنهاد می کنم اصلاً بی خیالش بشی. چون شرکت های خصوصی که برای مدرک دانشگاه تره هم خورد نمی کنند و باید کار بلد باشید. شرکت های دولتی هم که باید پارتی داشته باشید. و فقط پایه حقوقتون تفاوت داره اون هم در حدی نیست که ارزش این همه وقت تلف کردن و پول خرج کردن رو دامشته باشه.
در ضمن گرایش هم هیچ تأثیری در فرصت های شغلی نداره. البته تا حدودی مفاهیم معماری کامپیوتر باعث میشه توی سیستم های کنترلی بهتر بتونید کار کنید که اون هم سواد درست و حسابی میخاد. با این لحنی که شما صحبت کردی فکر نکنم خیلی اهل درس خوندن باشی. هوش مصنوعی هم کارش بد نیست. اما در کل فرق چندانی نمی کنه. همش یه جوره.
.
.
.
اگه دنبال منابع می گردی باید بگم که کتاب های مقسمی اصلا و ابدا به درد نمی خوره . غلط غولوت زیاد داره. خیلی بیخوده. من خودم خوندم و دیدم چه غلط های ناجوری داره. به نظرم برای کلاس و جزوه پارسه بهترین انتخابه.
.
.
.
موفق باشی

kashikoola
16-04-2008, 12:51
چند درصد بزنيم تا در آزمون كارداني به كارشناسي نرم افزار دولتي قبول بشي دوستاني كه كارنامه قبولي سالهاي پيش رو دارنند لطفا درصد هاي دورس رو بنويسند و نيز رتبه رو ذكر كنيد

farshidshd
16-04-2008, 13:57
هم استانی عزیز قبل از زدن پست یه جستجو میکردین تو همین انجمن جوابتو میدیدی
تو بخش کاردانی به کارشناسی

باید حدود 60 درصد به بالا بزنی تا غیر انتفاعی قبول بشی
دولتی رو هم حدود 70به بالا

kashikoola
16-04-2008, 22:14
هم استانی عزیز قبل از زدن پست یه جستجو میکردین تو همین انجمن جوابتو میدیدی
تو بخش کاردانی به کارشناسی

باید حدود 60 درصد به بالا بزنی تا غیر انتفاعی قبول بشی
دولتی رو هم حدود 70به بالا

سلام مي گم به دوست و هم استاني گرامي
والله تو انجمن يه مورد مشاهده كرده بودم كه كارنامه قبولي به همراه درصد و رتبه و همچنين محل پذيرش رو درج كرده مي خوام در اين مورد اطلاعات بيشتري كسب كنم و ببينم براي قبولي تو اين آزمون حد نصاب و درصد ها در چه حدي بايد باشه باز هم ممنونم

Ar@m
19-04-2008, 22:29
هی خودت با خودت حرف می زنی چرا!
خب یه جا دیگه بپرس خب!
اسمشم تا حالا نشنیده بودم
چی هست حالا این computer application ؟ یعنی مربوط به چه شاخه ای از کامپیوتر می شه؟

DaRiOuShJh
19-04-2008, 23:04
ببخشید منم کمکی نمیتونم بکنم!
فقط یه چند تا سوال داشتم اگه مشکلی نداشته باشه...

این قیمته ترماش که خیلی خوبه از ایرانم ارزونتره

مخارجه خوابگاه اینا چی؟ دانشگاهم کمک میکنه یا باید خودتون بدید؟
مخارج کلیه دیگه چی؟
کدوم شهرشید؟
زبون انگلیسی هست یا ...؟
چه قد وقت میخواستن برایه زبونه اولیه و ....

rainysky50
20-04-2008, 06:02
خوب من سوال پرسیدم و سوال برا خودم دراوردم!!!!!چشم میجوابیم!اینجا برای پذیرش دانشگاه یا همون admission برای رشته های مختلف در همین موقع سال یک تاریخ مشخصی رو اعلام میکنند که حدود 2 ماهی فکر کنم هست!توی این دو ماه باید اقدام کنی!بعد از مرحله ی پذیرش مرحله ی سیت یا همون صندلی هست که در رشته های اشباع شده مانند داروسازی یا رشته ی علوم کامپیوتر science of computer گرفتن سیت و هزینه ی سیت بیشتر هست!در مورد اون سوال دوستمون که چرا رفتم هند و حالا دارم تحقیق میکنم باید بگم که من قبل از مشمولیت رفتم و به خاطر همین هنوز پیش دانشگاهی دارم و اینجا مدرک پیش خیلی مهمه و اصلا فوق دیپلم هیچ ببینید دارم میگم هیچ ارزشی نداره و عملا پوچه!!به خاطر همین من هنوز در مورد انتخاب رشته وقت دارم و پذیرش رشته های مورد نظرم هنور باز هستند!در مورد هزینه های تحصیل باید بگم که رشته های مهندسی مانند مهندسی کامپیوتر از 2 سال پیش دو برابر شده و شده 4 میلیون تومن در سالی!!!اما در مورد bca یا همون کامپیوتر اپلیکیشن باید بگم که رشته ای در بین علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر هست و مثلا علوم کامپیوتر برای لیسانس 3 ساله هست که عمرا ادم توی 3 سال نمیتونه تمومش کنه و مهندسی که خیلی جدیدا هم برای پذیرش و هم برای امتحانات سخت تر شده لیسانسش 4 ساله هست که عملا تا 5 سال هم ممکنه بکشه و برای bca لیسانس 3.5 ساله هست و ممکنه بیشتر هم طول بکشه!اما از اسم application مشخصه که این رشته بر خلاف علوم کامپیوتر که در مورد ریاضی و فیزیک و جبر و این خضعبلات هست بر عکس این application در مورد کاربرد کامپیوتر مانند برنامه نویسی و البته شامل واحدهای الکترونیکی سخت نیز میشه که البته الکترونیک در هر سه رشته ی application و مهندسی و علوم کامپیوتر وجود داره همچنین رشته ی application نیز دارای ریاضیات هست !اما در مورد مستر یا همون دوره ی فوق لیسانس مهندسی و علوم کامپیوتری 2 ساله هستند ولی application متاسفانه 3 ساله هست و واحدهای درپیتی مانند جبر نیز در مستر به این رشته اضافه میشه!در کل در هند سعی کنید طرف رشته هایی که ریاضیات بیشتر دارند برید چون در هند امتحانات تشریحی بسیار سخت هستند و گاهی جواب یک سوال به 20 صفحه ی a4 هم میرسه به طوری که دانشجویان رشته های مربوط به تجربی و انسانی مانند داروسازی و مدیریت و.....انگشتانشون دارای ورم هست!اصلا برای اساتید اینجا قانونی وجود داره که برگه هایی که کم نوشتن رو تصحیح نکنند!!!باور کنید من برای همین امتحان level بندی سطح زیان برای کلاس زبان پدرم در اومد از بس که اشعار بنویسم!!!!!در ضمن در اینجا برای پذیرش اصلا کاری به این ندارند که تجربی بودی یا ریاضی یا انسانی!!اصلا در اینجا در دانشگاه همه چیز به تلاش خودتون بستگی داره و اینجوری نیست که چون مثل تجربی بودی نتونی بری به رشته های مربوط به ریاضی!اینجا برای بعصی رشته ها مانند رشته های کامپیوتری از شما 3 نمره ی فیزیک و شیمی و ریاضی رو میخوان و نمره ی 10 شما همانند نمره 50 از 100 هندیها هست که برای خودشون که امتحاناتشون سخته این نمره با ارزشه و نمره ی 10 شما رو که ببینند براحتی بهتون پذیرش میدن و فکر میکنند خیلی درس خونی!!!!!!!سوالی بود در خدمتم!در ضمن متولدین 69 به پایین فقط در صورتی میتونند از کشور خارج بشن که دوره ی سربازی رو رفته باشند و یا وثیقه بگذارند و در پایان تحصیلات به ایران برگردند و دوره ی سربازیشون رو برن!اما متولدین 69 که مهلتشون تا 29 اسفند 86 بود و دیگه نمیتونند از کشور خارج بشن و ممنوع الخروج هستند ولی متولدین سال 70 تا 29 اسفند 87 وقت دارند که برای فرار اقدام کنند!!!!

DaRiOuShJh
20-04-2008, 12:27
نا قلا نکنه میخوای بری ما رو تنها بذاری ...
حالا دور از شوخی این دانشگاهها چجوری پذیرش میکنن شاید خدا خواست و ما هم با داریوش راهی شدیم همی...

نه جانم!
من کچجا برم یه چیزایی جوون تر بودم شنیده بودم گفتم ببینم چی به چیه!
همین تو ایرانش دو تا دانشگاه رو زمین مونده دارم حالا حالا ها:31:
جلل الخالق پس با تعاریفه دوستمون همچین جالب هم نباید باشه همین ایرونه خودمون باز بهتره :20:

خوب من سوال پرسیدم و سوال برا خودم دراوردم!!!!!چشم میجوابیم!اینجا برای پذیرش دانشگاه یا همون admission برای رشته های مختلف در همین موقع سال یک تاریخ مشخصی رو اعلام میکنند که حدود 2 ماهی فکر کنم هست!توی این دو ماه باید اقدام کنی!بعد از مرحله ی پذیرش مرحله ی سیت یا همون صندلی هست که در رشته های اشباع شده مانند داروسازی یا رشته ی علوم کامپیوتر science of computer گرفتن سیت و هزینه ی سیت بیشتر هست!در مورد اون سوال دوستمون که چرا رفتم هند و حالا دارم تحقیق میکنم باید بگم که من قبل از مشمولیت رفتم و به خاطر همین هنوز پیش دانشگاهی دارم و اینجا مدرک پیش خیلی مهمه و اصلا فوق دیپلم هیچ ببینید دارم میگم هیچ ارزشی نداره و عملا پوچه!!به خاطر همین من هنوز در مورد انتخاب رشته وقت دارم و پذیرش رشته های مورد نظرم هنور باز هستند!در مورد هزینه های تحصیل باید بگم که رشته های مهندسی مانند مهندسی کامپیوتر از 2 سال پیش دو برابر شده و شده 4 میلیون تومن در سالی!!!اما در مورد bca یا همون کامپیوتر اپلیکیشن باید بگم که رشته ای در بین علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر هست و مثلا علوم کامپیوتر برای لیسانس 3 ساله هست که عمرا ادم توی 3 سال نمیتونه تمومش کنه و مهندسی که خیلی جدیدا هم برای پذیرش و هم برای امتحانات سخت تر شده لیسانسش 4 ساله هست که عملا تا 5 سال هم ممکنه بکشه و برای bca لیسانس 3.5 ساله هست و ممکنه بیشتر هم طول بکشه!اما از اسم application مشخصه که این رشته بر خلاف علوم کامپیوتر که در مورد ریاضی و فیزیک و جبر و این خضعبلات هست بر عکس این application در مورد کاربرد کامپیوتر مانند برنامه نویسی و البته شامل واحدهای الکترونیکی سخت نیز میشه که البته الکترونیک در هر سه رشته ی application و مهندسی و علوم کامپیوتر وجود داره همچنین رشته ی application نیز دارای ریاضیات هست !اما در مورد مستر یا همون دوره ی فوق لیسانس مهندسی و علوم کامپیوتری 2 ساله هستند ولی application متاسفانه 3 ساله هست و واحدهای درپیتی مانند جبر نیز در مستر به این رشته اضافه میشه!در کل در هند سعی کنید طرف رشته هایی که ریاضیات بیشتر دارند برید چون در هند امتحانات تشریحی بسیار سخت هستند و گاهی جواب یک سوال به 20 صفحه ی a4 هم میرسه به طوری که دانشجویان رشته های مربوط به تجربی و انسانی مانند داروسازی و مدیریت و.....انگشتانشون دارای ورم هست!اصلا برای اساتید اینجا قانونی وجود داره که برگه هایی که کم نوشتن رو تصحیح نکنند!!!باور کنید من برای همین امتحان level بندی سطح زیان برای کلاس زبان پدرم در اومد از بس که اشعار بنویسم!!!!!در ضمن در اینجا برای پذیرش اصلا کاری به این ندارند که تجربی بودی یا ریاضی یا انسانی!!اصلا در اینجا در دانشگاه همه چیز به تلاش خودتون بستگی داره و اینجوری نیست که چون مثل تجربی بودی نتونی بری به رشته های مربوط به ریاضی!اینجا برای بعصی رشته ها مانند رشته های کامپیوتری از شما 3 نمره ی فیزیک و شیمی و ریاضی رو میخوان و نمره ی 10 شما همانند نمره 50 از 100 هندیها هست که برای خودشون که امتحاناتشون سخته این نمره با ارزشه و نمره ی 10 شما رو که ببینند براحتی بهتون پذیرش میدن و فکر میکنند خیلی درس خونی!!!!!!!سوالی بود در خدمتم!در ضمن متولدین 69 به پایین فقط در صورتی میتونند از کشور خارج بشن که دوره ی سربازی رو رفته باشند و یا وثیقه بگذارند و در پایان تحصیلات به ایران برگردند و دوره ی سربازیشون رو برن!اما متولدین 69 که مهلتشون تا 29 اسفند 86 بود و دیگه نمیتونند از کشور خارج بشن و ممنوع الخروج هستند ولی متولدین سال 70 تا 29 اسفند 87 وقت دارند که برای فرار اقدام کنند!!!!

ممنون دوسته عزیز و موفق باشی :12:
زیاد به فکره اینکه چی هست و چی نیس و ایران چی میگه و اونجا چی میگه و .... نباش! حالا که رفتی اونجا و مقادیری کارای اولیت رو کردی همونجا بخون تمومش کن راحت شی شرشم کم شه:10::46:

rainysky50
20-04-2008, 12:43
ممنون داریوش جان!فوقش دیگه اگه دیدم نمیتونم درس پاس کنم پر رو پر رو برمیگردم ایران میرم سربازی تا یه دو سالی مشغول باشم!!!!

Ar@m
20-04-2008, 13:11
گاهی جواب یک سوال به 20 صفحه ی a4 هم میرسه
واقعا که مسخره است! اینو جدی نوشتی؟

در اینجا برای پذیرش اصلا کاری به این ندارند که تجربی بودی یا ریاضی یا انسانی!!اصلا در اینجا در دانشگاه همه چیز به تلاش خودتون بستگی داره و اینجوری نیست که چون مثل تجربی بودی نتونی بری به رشته های مربوط به ریاضی!
چه کار خوبی

rainysky50
20-04-2008, 17:22
اره!به خدا!بعضی رشته ها به 30 صفحه هم میرسه برای بعضی سوالات!ممکنه بگید مبالغه میکنم ولی حقیقته!دانشجوهای ایرانی توی هند میگن شرایط زندگی و درس خوندن در این کشور طوری هست که طرف رو اگه بعد از تحصیلات با هواپیما ببرند به یه نقطه ی دور و از اونجا پرتش کنند پایین در هر نقطه ای که بیفته (گواتمالا و اتیوپی و.....)اون شخص میتونه به زندگی براحتی ادامه بده!!اصلا برای اینکه از خنگی و عادات مسخره ی هندیها که بر عکس همه ی دنیاست اشنا بشید پیشنهاد میکنم که با یک هندی برای مدتی هم صحبت بشید!!!!وحشتناکه!من اینو بعد از یک ماه زندگی در اینجا میگم!بیچاره از کسی که مدتهاست اینجا زندگی میکنه!!!!به خاطر همینه که اکثر دانشجوها برنامشون بعد از اخذ مدرک لیسانس رفتن به کشوری دیگه برای فوق لیسانس هست ولی یه چیزی رو هم باید پذیرفت که مدرک هند مدرکه معتبر و بسیار مهمیه!!به خصوص در زمینه های کامپیوتر !و هزینه ها نسبت به کشورهای دیگه پایینتره و همچنین اگه ادم دنبال ازادی و مدرنیته بودن زندگی بگرده شهرهای مرکزی هند مانند بنگلور و حیدراباد عالی هستند!من بنگلور برای یک هفته رفتم!باور کنید اونقدر شهر باکلاس و اروپایی نشینی هست که فراموش میکنی اومدی هند!توی هند خوب خوب و بد بد وجود داره!!

Gita
20-04-2008, 19:03
من دقیقا نمیدونم این Bca با کدوم رشته کامپیوتر در ایران منطبق میشه؟

فکر میکنم همون نرم افزاره اما هر کدوم هم باشه عملا فرقی نمیکنه (از لحاظ مدت زمان و هزینه تقریبا یکی اند)

همه مهندسی ها(لیسانس) در ایران حدودا 145 واحد(یه کم بیشتر یا کمتر با توحه به دانشگاه و رشته) هستند.
که میشه 8 ترم یا 4 سال.
هزینه هم برای یک رشته در دانشگاه دولتی برای روزانه که عملا رایگانه.
دانشگاه دولتی شبانه حدودا 350 هزار الی 400 هزار تومان برای هر ترمه(دانشگاه های پایینتر ارزونتر بالاتر باشه خب گرونتر) یعنی هزینه کل لیسانس تقریبا 3 ملیون تومان (حالا هزینه زندگی و خوابگاه و اینا جدا)
دانشگاه آزاد هم نمیدونم!

برای فوق هم معمولا 32 واحده که 2 سال طول میکشه.
فوق شبانه اش هزینه کلش با توجه به سطح دانشگاه خیلی فرق میکنه. 7 -8 ملیونی هم داریم بیشتر هم داریم
آزاد هم نمیدونم!
حالا جدا قبل از اینکه درباره شرایط کشور خودت تحقیق کنی رفتی اونجا؟

rainysky50
20-04-2008, 23:28
نه!بنده و هر کسی که میاد خارج از کشور میدونه که مدرک کشور مورد نظرش چه ارزشی در دنیا داره و همچنین شرایط رو برای اینده ی خودش مانند یادگیری زبان انگلیسی به صورت کاربردی و حس ازادی در کشورهای دیگه و همچنین فرار از سربازی برای همیشه مهیا میکنه!شما مدرک کامپیوتر از ایران بگیری با ارزش تره یا از هند که کشور سوم ای تی و کامپیوتر در دنیا هست؟؟؟؟در مورد ایران هم محدودیت در انتخاب رشته و فیل تری به نام کنکور و ....چندین دلیل دیگه باعث میشه که ادم در بره!!!حکو مت که عوض شد برخواهیم گشت!سختی میکشم ولی تن به ذلت و ننگ این دولت ایرا ن نمیدم!!!!!!

Gita
21-04-2008, 11:27
با سلام
البته منظورم سوالم در مورد شرایط کشور این چیزایی که شما برداشت کردی نبود. منظورم شرایط تحصیلی مانند هزینه و مدت زمانکه در سوال این تاپیک پرسیدی بود.
فقط برام عجیب بود که چرا الان که رفتید، میپرسید: گرفتن مهندسی در ایران چقدر طول میکشه و...

و از اون عجیبتر اینکه از پست اولتون میشد اینطور برداشت کرد که به برگشت فکر میکنید. البته عجیب بودنش نه به دلایل سیاسی که مطرح کردید(چون من مثل شما فکر نمیکنم! و البته از اول هم سوالم ربطی به مسائل سیاسی نداشت)
عجیب بود چون بقول خودتون مدرک هند معتبرتره.

بهرحال امیدوارم موفق باشی، و حتما هم خواهی بود و امیدوارم زمانی باشه که موفقیت و افتخار به ایران برگردی

rainysky50
22-04-2008, 23:52
ممنون گیتا جون!نه بابا این سوالات رو پرسیدم تا با ایران یه مقایسه ای بکنم!البته اینجا چون دست ادم برای انتخاب رشته بازه ادم خیلی دو دل میشه!شب میخوابه صبح یه فکر دیگه به کلش میزنه یا با حرف یه نفر به کلی تغییر نظر میده!!!!در کل شرایط از همه لحاظ (به غیر از امتحانات اینجا و تنها زیستن !!)خوبه !

m_1980
21-05-2008, 07:41
سلام
کسی میدونه با رتبه 700-750 نرم افزار یا هوش مصنوعی شبانه میشه قبول شد یا نه؟

Admiral
21-05-2008, 08:53
بعید به نظر میرسه که بشه قبول شد !
در واقع غیر ممکنه !!!

reza1057
21-05-2008, 09:01
سلام
با رتبه 170 نرم افزار یا هوش میشه قبول شد؟ کجا؟

Admiral
21-05-2008, 13:36
سلام
احتمال قبولی با این رتبه هست.
دفترچه شماره دو رو از سایت سنجش دانلود کن و ظرفیت ها رو ببین.
اگه درست یادم باشه هوش مصنوعی 115 نفر روزانه میگیره و 33 نفر رو شبانه.
نرم افزار 98 نفر رو روزانه میگیره و 29 نفر هم شبانه.
گرایش الگوریتم و محاسبات : 5 نفر روزانه و 6 نفر شبانه.

شما توی نرم افزار 170 شدی یا توی هوش ؟!
It هم شرکت کردی؟ رتبت چند شده؟

m_1980
21-05-2008, 17:34
آخه امسال 1868 آخرین نفر مجاز

reza1057
21-05-2008, 19:14
ممنون
من توی نرم افزار 170 شدم.
بله.رتبه ام خوب نشد.

Admiral
22-05-2008, 07:48
میدونم ولی به پذیرش ها هم دقت کن:
هوش مصنوعی 115 نفر روزانه میگیره و 33 نفر رو شبانه.
نرم افزار 98 نفر رو روزانه میگیره و 29 نفر هم شبانه.
گرایش الگوریتم و محاسبات : 5 نفر روزانه و 6 نفر شبانه.

نمی دونم چرا تا رتبه 1868 رو مجاز کردن وقتی پذیرششون یه کم بیشتر تغییر نکرده !
رشته It توی چهارتا گرایشش حدوداً 120 نفر رو میگیره ولی تا 1028 رو مجاز کردن

Admiral
22-05-2008, 08:28

شما فرم رو پر کن ولی امید نداشته باش قبول بشی مگه اینکه توی پیام نور یا غیر انتفاعی.
پیام نور تهران و ری 40 نفر رو میگیرن.
شیخ بهایی اصفهان(غیر انتفاعی غیر دولتی) 15 نفر رو میگیره.
گوش به زنگ تکمیل ظرفیت هم باش.

reza1057
22-05-2008, 08:57
آخرش با 170 نرم افزار میشه قبول شد؟ کجا؟

xzxzxz
23-05-2008, 06:50
منم شدم 660
شده جريان آزمون كارداني به كارشناسي كه تا رتبه 31 هزار را مجاز ميكنن و فقط تا رتبه 5-6 هزار قبول ميشن
با اين اوصافي كه دوستان گفتن 660 هم كار به جايي نميبره:41:

yshahedi
23-05-2008, 20:48
آیا من با رتبه های زیر جایی قبول میشم؟:41:
هوش مصنوعی : 235
نرم افزار: 435
معماری : 293

البته فکر کنم از سهمیه رتبه اول دانشگاه هم بتونم استفاده کنم.

xzxzxz
24-05-2008, 05:26
بهت قول مي دم اگر روزانه هوش بزني
100 درصد قبول ميشي
چون مطمئن باش از اين 235 نفري كه جلوي تو هستن خيلي هاشون ميرن نرم افزار و معماري و تو سقف روزانه هاي هوش را ميتوني پر كني

bbk_agp
24-05-2008, 08:08
میشه لطفا کارنامه هاتونم قرار بدین...
برا ما که سال بعد ارشد داریم خیلی لازمه!

ممنون

yshahedi
24-05-2008, 18:05
انشالله اینجور باشه که میگین. من شبانه هوش مصنوعی هم بتونم قبول بشم خیلی خوبه.

اینم کارنامم. برای کسایی که سال بعد کنکور دارن شاید به درد بخوره :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

reza1057
24-05-2008, 19:55
اینم کارنامه منه.فکر میکنید کجا بتونم قبول شم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Šepehr
24-05-2008, 22:11
این گرایشهای 1و2و3و4 به ترتیب چی هستن؟

reza1057
25-05-2008, 04:37
1:معماری
2:هوش مصنوعی
3:نرم افزار
4:الگوریتم و محاسبات

reza1057
25-05-2008, 04:38
1:معماری
2:هوش مصنوعی
3:نرم افزار
4:الگوریتم و محاسبات

Admiral
25-05-2008, 07:52
جناب reza1057 شما توی نرم افزار احتمالاً قبول میشین.
باید دعا کنید همپوشانی گرایش ها زیاد باشه.

philanthropist
15-06-2008, 06:58
سلام می خواستم بدونم با رتبه ی 146 معماری جایی قبول می شم؟

graphmax
22-07-2008, 21:09
به نام خدا
سلام
من میخواستم بدونم در سال اول رشته سخت افزار در ایران چه واحدهایی عمومی و خصوصی رو باید پاس کرد!؟
در مورد نرم افزار چطور!؟
پیشاپیش ممنون :)
:40:

farshidshd
24-07-2008, 16:14
سلام دوست عزیز
کاش این سوال در جای مربوط به خودش مطرح میکردین.
اگه منظورتون کارشناسی نرم افزار و سخت افزار هست که ::

کل دروس ترمهای مختلف سخت افزار...:::

==========================================

اینم مال نرم افزار (پیوسته)که اول باید دانلود کنی::::::....

=======================================
اینم نرم افزار ( نا پیوسته )

=======================================

موفق باشی.

emsi
30-08-2008, 12:18
سلام.

لطفا به من کمک کنید. چند روز دیگه نتایج رو میزنن.
میخوام بدونم کاردانی کامپیوتر قبول میشم یا نه.
البته دانشگاه آزاد.

میشه به من بگین چه درصدهایی باید بیارم تو کنکور تا قبول شم؟
میخوام حدس بزنم قبول میشم یا نه تا سکته نکنم.

elhameli
01-09-2008, 10:26
سلام دوستان من اين سايت رو براي شما معرفي مي كنم .
كساني كه كارداني كامپيوتر رو گرفتن و مي خوان كارشناسي كنكور بدن . يا مي خوان كنكور كارداني بدن

MaFia_King
01-09-2008, 22:42
با سلام...

دوستان به نظرتون رشته ي كامپيوتر كدوم گرايشش بهتره،از نظر آينده ي شغلي و درآمد.

||سپاس**:11:

/يا حق"/

farshidshd
03-09-2008, 18:25
با سلام...

دوستان به نظرتون رشته ي كامپيوتر كدوم گرايشش بهتره،از نظر آينده ي شغلي و درآمد.

/يا حق"/

نرم افزار بهتره

MaaRyaaMi
03-09-2008, 18:40
نرم افزار خوبه...

Giorgio Armani
03-09-2008, 18:52
نرم افزار فرصت شغلی بیشتری داره.

LYNX_187
04-09-2008, 00:55
اول از همه به کدوم بیشتر علاقه داری؟
بعد اینکه از نظر فرصت شغلی هر دو یکی اند........بستگی به این داره که چقدر توی رشته ات متخصص بشی .من کسانی رو میشناسم که سخت افزار خوندن و الان خیلی هم موفقن و درامد خیلی خوبی هم دارند.
کسانی روهم میشناسم که نرم افزار خوندن و کاملا تو کار و رشتشون موفقند.
نکته مهم اینه که سخت افزار میان رشته ای هست و شما با یه کمی چینج کردن تو درسهایی که میخونی میتونی هم از الکترونیک سر در بیاری و هم از نرم افزار .
ولی اگه خودتون بیشتر به نرم علاقه دارید بهتره از همین اول کار رو نرم افزار متمرکز باشید.
موفق باشید.

MaFia_King
04-09-2008, 08:16
اول از همه به کدوم بیشتر علاقه داری؟
بعد اینکه از نظر فرصت شغلی هر دو یکی اند........بستگی به این داره که چقدر توی رشته ات متخصص بشی .من کسانی رو میشناسم که سخت افزار خوندن و الان خیلی هم موفقن و درامد خیلی خوبی هم دارند.
کسانی روهم میشناسم که نرم افزار خوندن و کاملا تو کار و رشتشون موفقند.
نکته مهم اینه که سخت افزار میان رشته ای هست و شما با یه کمی چینج کردن تو درسهایی که میخونی میتونی هم از الکترونیک سر در بیاری و هم از نرم افزار .
ولی اگه خودتون بیشتر به نرم علاقه دارید بهتره از همین اول کار رو نرم افزار متمرکز باشید.
موفق باشید.

با سلام...

جريان اينكه من پارسال توي رشته ي كامپيوتر گرايش سخت افزار قبول شدم،ولي به دليل دوري از محل سكونت امسال نيز امتحان دادم و در رشته ي كامپيوتر گرايش نرم افزار قبول شدم.
حالا مودم بيام شهر خودمون يا بمونم همونجا.

//يا حق**

فاطـمه
04-09-2008, 12:08
به نظر من الان دیگه نرم افزار در مقطع کاردانی یا کارشناسی اصلا به درد نمی خوره چون خیلی زیاد شده مگر اینکه بخواین بالاتر از کارشناسی بخونین.

SIR MAMAD
04-09-2008, 12:20
فرقی نداره کودوم. هرکودوم رو که دوست داری بخون ولی تا اخر ادامه بده(مهم)

من براساسه علاقم در نظر سنجی شرکت کردم
درست بود این رو برات ذکر کنم:20:

rezapazahr
06-09-2008, 17:54
به عقیده من نرم افزار چون من با درساش بیشتر حال میکنم :31: (نسبتا شیرینتر وساده ترن) :40:

farshidshd
06-09-2008, 18:16
اگه کاردانی کامپیوتر داری نرم افزار خیلی ئاست بهتره
اگه نه یه رشته دیگه ای کاردانیته اون دیگه بستگی به هوش و سطح معلوماتت داره
سخت افزار من پارسال قبول شدم 1 ترم رفتم مخم سوتید انصراف دادم

MehranVB
06-09-2008, 19:00
کامپیوتر رشته ایه که الان خیلی سخت واسش کار گیر میاد، اما نرم افزار هنوز وضعیت خیلی بهتری به سخت افزار داره. اما نه اینکه رشته سخت افزار خوب نباشه، اتفاقاً در خارج از ایران سخت افزار یکی از بهترین رشته هاست، اما توی ایران نرم افزار بهتره.
به هر حال اگه به کامپیوتر علاقه داری بهتره بری سراغ IT. چون هم از نظر علمی بالاتره و هم در حال حاضر خیلی راحت میتونی باهاش استخدام شی.

خیر، نرم افزار هیچ ارتباطی با الکترونیک نداره. فقط چند تا از واحدهای اولیشون مثل هم هستن وگرنه اصلاً ربطی به هم ندارن.

graphmax
06-09-2008, 22:22
خیر،
اتفاقا بله!!!
اگه اهلش باشه واسه چی نشه!؟
فقط کافیه که آدم کنجکاوی باشی و کتابهای الکترونیک رو هم بخونی.
بعدشم موضوعهایی مثل مدارهای منطقی و میکروکنترلر ها هم که تقریبا مشترکه.

MehranVB
06-09-2008, 22:53
اتفاقا بله!!!
اگه اهلش باشه واسه چی نشه!؟
فقط کافیه که آدم کنجکاوی باشی و کتابهای الکترونیک رو هم بخونی.
بعدشم موضوعهایی مثل مدارهای منطقی و میکروکنترلر ها هم که تقریبا مشترکه.

خوب اگه اهلش باشه میتونه بره رشته پزشکی و در کنارش الکترونیک یاد بگیره! لطفاً جواب قبلیم رو کامل بخونید!

Luxe
06-09-2008, 23:00
این چارت درسی شاید قبلا دیده باشی
اومدی سخت افزار ریاضیات هم باید توپ باشی البته فکر ارشد هم باش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه به رباتیک هم دوست بیا سخت افزار :46:

یه چیز دیگه هم بگم تو این رشته کامپیوتر هر چی بخونی بازم کم خوندی اصلا نمیتونی به معلومات دانشگاه اکتفا کنی

M A T I N
07-09-2008, 17:25
به نظر من سخت افزار جالب تره ...

[ali]
07-09-2008, 19:13
بعضی دروس بین مهندسی های کامپیوتر مشترکه ولی دروس اختصاصی سخت افزار کمی دشوارتره

MaFia_King
07-09-2008, 23:15
اگه کاردانی کامپیوتر داری نرم افزار خیلی ئاست بهتره
اگه نه یه رشته دیگه ای کاردانیته اون دیگه بستگی به هوش و سطح معلوماتت داره
سخت افزار من پارسال قبول شدم 1 ترم رفتم مخم سوتید انصراف دادم

با سلام...

نه ،ديپلم رياضي هستم .
پارسال به كارشناسي كامپيوتر-گرايش سخت افزار قبول شدم.

//يا حق:.

MaFia_King
07-09-2008, 23:18
;2921550']بعضی دروس بین مهندسی های کامپیوتر مشترکه ولی دروس اختصاصی سخت افزار کمی دشوارتره

با سلام...

بله همين طور هستش دوست عزيز.

تقريبا 4يا5 ترم مشترك هستند.

//يا حق:.

baharshiraz
08-09-2008, 10:42
والا به عنوان کسی که نرم افزار خونده و 7ساله تو کار It این مملکت هست بهتون میگم هیچ فرقی نداره دوستانی که علاقه مند به کامپیوتر هستند اول باید هدف و زمینه کاریشون رو مشخص کنند. میخوان برنامه نویس بشن میخوان تو کار شبکه باشن میخوان تو بحث طراحی حالا چه گرافیکی چه برنامه نویسیش اکتیو باشن .........اول این باید مشخص بشه که در همه این موارد درس های دانشگاه چیزی در حد شوخیه و باید بری دنبال مداک تخصصی .

بنابراین دانشگاه میتونه یه پایه باشه برای شما که بگن بهتون مهندس کامپیوتر و همچنین برای شناخت کلی و پایه از کامپیوتر.

معمولا از سال دوم دانشجویی دانشجویان تشخیص میدن که باید دنبال چه شاخه کاری برن و میرن دنبال مدارک تخصصی کامپیوتر.

من خودم نرم افزار خوندم اما الان زکینه کاریم بیشتر شبکه و سخت افزاره و اینم از شاهکارهای آموزش عالی مملکت و دانشجویانی مثل بنده هست.

aaaammmm87
14-09-2008, 14:41
تحلیل دانشگاههای پذیرش کننده کاردانی به کارشناسی كامپيوتر سال 87
ظرفیت پذیرش دانشگاههای دولتی امسال نسبت به سال گذشته تغییرات بسیار زیادی را به خود دید که در زیر میتونید این تغییرات را مشاهده کنید

دوره روزانه :

دانشکده فنی مهندسی بناب ( 30 نفر ) نسبت به سال قبل بدون تغییر

دانشکده فنی و مهندسی قوچان ( 80 نفر ) ظرفیت جدید

دانشگاه بیرجند ( 40 نفر ) نسبت به سال گذشته 20 نفر افزایش

دانشگاه شهید باهنر کرمان ( 25 نفر ) نسبت به سال گذشته 10 نفر افزایش

دانشگاه زنجان ( 30 نفر ) نسبت به سال گذشته 5 نفر افزایش

دانشکده فنی شهید شمسی پور تهران ( 30 نفر ) ظرفیت جدید

دانشکده فنی شریعتی تهران ( 35 نفر ) ظرفیت جدید

دانشکده باهنر شیراز ( 35 نفر ) نسبت به سال گذشته بدون تغییر

دانشگاه شهید رجایی تهران ( 10 نفر ) ظرفیت جدید

ضمنا دانشگاه ایلام که تا سال گذشته دانشجو میگرفت ظاهرا به دلیل کمبود فضای خوابگاهی امسال پذیرشی ندارد

دوره شبانه :

دانشگاه بیرجند ( 10 نفر ) نسبت به سال گذشته 5 نفر کاهش

دانشگاه شهید باهنر کرمان ( 30 نفر ) نسبت به سال گذشته 15 نفر افزایش

دانشگاه زنجان ( 30 نفر ) نسبت به سال گذشته 5 نفر افزایش

دانشکده فنی شهید شمسی پور تهران ( 30 نفر ) نسبت به سال گذشته بدون تغییر

دانشکده فنی شریعتی تهران ( 30 نفر ) نسبت به سال گذشته بدون تغییر

دانشکده باهنر شیراز ( 35 نفر ) نسبت به سال گذشته بدون تغییر

دانشگاه شهید رجایی تهران ( 35 نفر ) ظرفیت جدید

اطلاعات زیر مربوط به بخشی از تجربیات دانشجویانی است که سالهای قبل در این دانشگاهها درس خوانده اند

دانشکده فنی شهید شمسی پور تهران : اکثر کسانی که در تهران درس خوانده اند و یا قبلا در کنکور کاردانی پیوسته شرکت کرده بودند، حتما نام دانشکده شمسی پور تهران را شنیده اند. این دانشکده از چند سال قبل اقدام به پذیرش کارشناسی ناپیوسته رشته های کامپیوتر و حسابداری نمود و آوازه و شهرت خود را به واسطه دانشجویان ممتازش به دست آورده است. البته پذیرش این دانشکده فقط از بین آقایان انجام میشود اما ظاهرا قبلا در مقطع کارشناسی ناپیوسته از بین خانمها نیز پذیرش داشته است. طبق آمار سالهای قبل برای قبولی در دوره روزانه دانشکده فنی شمسی پور تهران به رتبه زیر 100 و دوره شبانه ( با استفاده از سهمیه بومی ) رتبه زیر 300 نیاز است. همچنین گفته میشود امسال به دانشجویان ورودی جدید خوابگاه واگذار نمیگردد.

دانشکده تربیت دبیر فنی شریعتی تهران : این دانشکده بر خلاف دانشکده شمسی پور فقط از بین خانمها پذیرش میکند و نسبت به سایر دانشکده ها از زیربنا و امکانات بیشتری برخوردار است. اکثر دانشجویان دانشکده شریعتی نیز از رتبه های برتر کنکورهای کاردانی پیوسته ، کارشناسی ناپیوسته ، و کنکور سراسری هستند این را هم اضافه کنم که برای قبولی در دوره روزانه این دانشکده به رتبه زیر 100 و دوره شبانه ( با استفاده از سهمیه بومی ) رتبه زیر 250 نیاز است.

دانشگاه زنجان : دانشگاه زنجان دارای فضا و امکانات دانشگاهی بیشتری نسبت به سایر دانشگاههای پذیرش کننده است و سطح علمی بسیار بالا به همراه نزدیکی شهر زنجان به تهران باعث شده بود سال گذشته ( با توجه به نبود سهمیه روزانه در تهران ) آخرین رتبه قبولی در زنجان از 50 بیشتر نباشد. امسال پیشبینی میشود برای قبولی در این دانشگاه به رتبه زیر 70 نیاز باشد.

دانشگاه شهید باهنر کرمان : گفته میشود گروه کامپیوتر دانشگاه شهید باهنر کرمان از قویترین گروه کامپیوتر در سطح کشور است ( در مقطع کارشناسی ناپیوسته ) ولی با توجه انتقال محل تحصیل دانشجویان کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر به دانشکده زرند، پیشبینی میشود تراز قبولی این دانشگاه امسال کمی نسبت به پارسال افت کند. احتمالا برای قبولی در این دانشگاه به رتبه زیر 200 نیاز است.

دانشکده فنی و مهندسی بناب : این دانشکده قبلا زیر نظر دانشگاه تبریز بود و به فارق التحصیلانش مدرک دانشگاه تبریز اعطا میشد اما از سال گذشته فعالیت خود را کاملا از دانشگاه تبریز جدا کرد و به صورت یک واحد مستقل اقدام به پذیرش دانشجو میکند. جهت مشاهده وضعیت سطح علمی و عکسهای دانشکده اینجا و اینجا کلیک کنید. همچنین گفته میشود امسال به دانشجویان ورودی جدید خوابگاه واگذار نمیگردد.

دانشگاه بیرجند : دانشگاه بیرجند از قدیمی ترین دانشگاهها در پذیرش کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر است و سال گذشته آخرین رتبه قبولی در این دانشگاه حدود 300 بود. گفته میشود این دانشگاه از سطح علمی پایینتری نسبت سایر دانشگاه های هم سطح خود ( مثل زنجان و کرمان ) برخوردار است اما نسبت به دانشگاههای شمسی پور و شریعتی این مزیت را دارد که زیر نظر وزارت علوم اداره میشود و نه آموزش و پرورش !

دانشکده فنی و مهندسی قوچان : دانشکده فنی و مهندسی قوچان کلا اولین سالی است که شروع به پذیرش دانشجو میکند و به همین خاطر احتمالا مشکل خوابگاهی فعلا در این دانشگاه وجود ندارد. دانشکده قوچان امسال در دو کد رشته مجزا اقدام به پذیرش دانشجو در دوره روزانه نمود ( یکی برای نیمسال اول و دیگری برای نیم سال دوم ) . با توجه به ظرفیت پذیرش این دانشکده و نا آشنا بودن داوطلبان با محیطش، این احتمال میرود که تا رتبه 400 شانس قبولی وجود داشته باشد.

دانشکده شهید باهنر شیراز : طبق گفته اداره کل مدارس عالی فنی و حرفه ایی، دانشکده شهید باهنر شیراز بهترین آموزشکده فنی و حرفه ایی در سطح کشور از نظر امکانات و زیربنای دانشگاهی میباشد. این دانشکده پیش از انقلاب تاسیس شده و همانند دانشگاه شیراز (دانشگاه پهلوی سابق) دارای مجمتمع ساختمانی بسیار زیبا است و با امکانات و زمین ورزشی و رستوران داخلی و خوابگاه و محیط بزرگ در درون شهر شیراز قرار دارد. البته این دانشکده فقط دانشجوی پسر می گیرد و دلیل آن هم اینه که خوابگاه های پسران در محوطه و به دانشکده ها نزدیک است و این مسئله پذیرش دختران را به قول مسوولان آنجا سخت می کند.

دانشگاه شهید رجایی تهران : این دانشگاه با زیر بنای قریب به 150000 مترمربع در منطقه لویزان واقع شده و مجموعا بیش از 56000 مترمربع فضای مسقف آموزشی , آزمایشگاهی , کارگاهی , رفاهی و فرهنگی را شامل می گردد. علاوه بر مجموعه فوق دانشگاه دارای 6 خوابگاه ( 3 خوابگاه پسران و 3 خوابگاه دختران) که مجموعا 28000 مترمربع فضای مسقف با ظرفیتی حدود 2200 نفرمی باشد. با توجه به شرایط فوق و سطحح بسیار بالا و ظرفیت پذیرش کم این دانشگاه در سال جاری ( 10 نفر ) پیشبینی میشود برای قبولی در دانشگاه شهید رجایی به رتبه زیر 35 نیاز است.

کلا امسال 310 نفر در دوره روزانه و 200 نفر در دوره شبانه پذیرش میشوند. برای غیر انتفاعی ها 720 نفر سخت افزار و 5170 نفر هم در گرایش نرم افزار قبول میشوند که روی هم رفته امسال 6400 نفر ظرفیت پذیرش داریم. با توجه به این که سال گذشته 3500 نفر ظرفیت پذیرش بوده و آخرین کسانی که قبول شده بودند رتبه حدود 8000 داشته اند، میشه گفت امسال تا رتبه های 12 تا 13 هزار شانس قبولی وجود دارد . البته اینها همه یک حدس است و قبولی شما بستگی زیادی به انتخاب رشته شما و رقبایتان دارد

aaaammmm87
14-09-2008, 14:51
دانشگاههای غیر انتفاعی را بیشتر بشناسید
شاید بسیاری از داوطلبان کنکور کاردانی به کارشناسی از وضعیت دانشگاههای پذیرش کننده با خبر نباشند و فاصله شهر دانشگاه مورد نظر تنها ملاک برای اولویت بندی آنها باشه، اما توجه داشته باشید که اکثر دانشگاههای غیر انتفاعی دارای وضعیت بسیار نامطلوبی هستند و ممکن است بعد از قبولی ( اگر دانشگاه و امکانات رفاهی محل تحصیل برای شما مهم است ) دچار پشیمانی شوید. برای شما مثالی میزنم تا کمی آشنا تر شوید.

موسسه‌ی آموزش عالی علامه رفیعی از زبان یکی از دانشجویان آن دانشگاه :
موسسه‌ی آموزش عالی علامه رفیعی در سال 1385 تاسیس شده و امسال سال سومی است که دانشجو پذیرش می کند. کارشناسی ناپیوسته مهندسی کامپیوتر یکی از محدود رشته هایی است که در این موسسه ارائه می شود.
تعداد دانشجویان اگر اشتباه نکنم حدود 300 نفر می‌باشد. رئیس این موسسه آقای دکتر شفیعی هستند. این موسسه دارای دوساختمان کوچک می باشد که در نزدیکی هم واقع شدند. هر دوی این ساختمان ها در اصل منزلهای مسکونی بودند که تغییر کاربری داده شدند. به همین علت محیط کلاس ها اغلب غیر استاندارد بوده و دارای اشکال می باشد.
سال گذشته با وجود اعلام 60 نفر ظرفیت، بیش از 90 نفر در رشته‌ی کامپیوتر پذیرفته شدند. به علت محدودیت های موجود (مثل کمبود استاد و کمبود ظرفیت کلاس ها و شاید تمایل مسئولان و دانشجویان به برگزاری تمامی کلاسها در 2 روز ) تمام این 90 نفر درون یکی از کلاس های ( اتاق های) این موسسه ( خانه ) حضور داشتند که بسیار بسیار بیشتر از ظرفیت واقعی آن بود.
انتخاب واحد رشته‌ی کامپیوتر در دو ترم اول و دوم برای ورودی های 86 در اختیار مسئولان موسسه بوده و دانشجویان دخالتی در این مورد نداشتند. و شلوغیه بیش از حد کلاس ها و غیر استاندارد بودن آنها کیفیت تدریس اساتید را به مراتب پایین آورده بود.
از نظر جغرافیایی، این موسسه در نزدیکیه خیابان شهید بابایی که در شهر قزوین بیشتر به خیابان دانشگاه معروف است واقع شده. چون ظرفیت پذیرش دانشگاه های تهران بسیار پایین بود و حومه‌ی تهران هم مثل کرج و ... هیچ ظرفیتی برای پذیرش نداشتند ( از شاهکارهای سازمان سنجش و وزارت علوم ) بیشتر دانشجویان این موسسه و احتمالا موسسات مشابه را تهرانیها تشکیل می دهند. به همین دلیل مسئولان موسسه‌ی علامه رفیعی با دریافت مبلغی پول، برای دانشجویان متقاضی، سرویس رفت و آمد به تهران فراهم کرده بودند. دانشجویانی هم که مایل به استفاده از سرویس نبودند، از طریق ترمینال های اتوبوسرانی قزوین و تهران ( ترمینال غرب) رفت و آمد می کردند. تعداد اتوبوسهای این مسیر زیاد است ولی به همان نسبت مسافران که اغلب دانشجو هستند نیز تعدادشان زیاد می باشد.
از نظر امکانات آموزشی، این موسسه وضعیت بسیار ضعیفی دارد. سایت کامپیوتر این موسسه شامل تعداد کمی کامپیوتر میشود که به هیچ عنوان جوابگوی تعداد زیاد دانشجویان این موسسه نیست. از نظر سایت اینترنتی هم، این موسسه فاقد سایت می‌باشد.
از نظر بروکراسی اداری، این موسسه وضعیت مناسبی دارد ) چون اصولا ظرفیت بروز بروکراسی وجود ندارد ). شما در تمام مسائل و مشکلات و... تنها با یک نفر که همه‌ی دانشجویان بدون استثنا او را می‌شناسند سرو کار دارید. چیزی به عنوان "گروه"، "امور مالی" ، "آموزش"، "اداره‌ی تربیت بدنی"، "بایگانی"، "اداره‌ی امور فارق التحصیلان"، "دبیرخانه" و ... که در دانشگاه ها مرسوم است در این موسسه وجود خارجی ندارد. تمام این اتاق ها در یک اتاق و تمام مسئولانشان در یک مسئول ( به همراه یکی دو نفر کمکی ) خلاصه می‌گردد.

همونطوری که متوجه شدید موسسه فوق که در قزوین واقع شده و اکثر داوطلبان تهرانی و کرجی ( به دلیل کمبود ظرفیت در تهران ) آن را در اولویتهای اولیه خود قرار میدهند در واقع از یک منزل مسکونی تشکیل شده که کلاسهای درس در اتاق خواب – سلف سرویس در پذیرایی و مجتمع اداری هم احتمالا در حیاط خلوت دایر است !!!

البته شاید عده ایی باشند که مهمتر از همه چیز برایشان مدرک باشد و اینگونه مسائل نظرشان را در رابطه با نحوه انتخابشان تغییر ندهد. به هر حال من لیستی از موسسات غیر انتفاعی و غیر دولتی تهیه کرده ام که نسبت به سایر موسسات از امکانات بهتری برخوردارند و به قول خودمون دانشگاه ترند.

1 – موسسه غیر انتفاعی و غیر دولتی علم و فرهنگ تهران

2 – موسسه غیر انتفاعی و غیر دولتی سجاد مشهد

3 – موسسه غیر انتفاعی و غیر دولتی شهید اشرفی اصفهانی – اصفهان

4 – موسسه غیر انتفاعی و غیر دولتی جهاد دانشگاهی اصفهان

5 – موسسه غیر انتفاعی و غیر دولتی شمال – آمل

6 – موسسه غیر انتفاعی و غیر دولتی نبی اکرم تبریز

7 – موسسه غیر انتفاعی و غیر دولتی جهاد دانشگاهی اهواز

8 – موسسه غیر انتفاعی و غیر دولتی خیام مشهد

برای قبولی در موسسات فوق باید رتبه شما زیر 2000 باشد. همچنین برای قبولی در علم و فرهنگ و سجاد مشهد باید حدودا زیر هزار باشید

graphmax
14-09-2008, 22:17
میگم کاردانی به کارشناسی رو حداقل در چند سال میشه تمومش کرد!؟ دیپلم به کاردانی چطور!؟
فرق پیوسته و ناپیوسته رو هم اگه میشه بگید لطفا.
نظرتون رو هم اگه درباره دانشگاه صدرا تهران بگین ممنون میشم.
یا حق...

hamid3d
14-09-2008, 22:23
میگم کاردانی به کارشناسی رو حداقل در چند سال میشه تمومش کرد!؟ دیپلم به کاردانی چطور!؟
فرق پیوسته و ناپیوسته رو هم اگه میشه بگید لطفا.
نظرتون رو هم اگه درباره دانشگاه صدرا تهران بگین ممنون میشم.
یا حق...
ديپلم به كارداني دوساله ودوسال هم كارداني به كارشناسيه.پيوسته ها بچه هاي فني حرفه اي وكار ودانش هستندو ناپيوستها رشته هاي نظري

ashi-khan
14-09-2008, 23:39
سلام دوستان
یه سوال داشتم
من شنیدم اگه معدل هر 4 ترمت بالای 17 بشه میتونی بدون کنکور به کارشناسی بری
این مطلب صحت داره ؟؟

Marichka
04-10-2008, 18:17
سلام

ادامه رو در تاپیک زیر پیگیری کنید لطفا:

از امروز تا آزمون کارشناسی ارشد کامپیوتر سال 88 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید :20:

beauty
07-10-2008, 21:42
دوستان من حدود 5 سال پیش دیپلم کار و دانش کامپیوتر رو گرفتم حالا میخوام برم کاردانی کامپیوتر شرکت کنم

اطلاعات و تجربه خیلی کمی هم از دانشگاه و این چیزا دارم چون این چند ساله کار میکردم حالا تصمیم دارم کنارش دانشگاه هم برم

آیا در حال حاضر کاردانی کامپیوتر امتحان کنکور داره یه نه ؟!

اگه داره چه کتابایی رو باید بخرم و بخونم ؟

آیا لزومی داره که به این کلاسهای کنکور برم (چقدر هزینه بر میداره ؟) چون استعداد خیلی خوبی توی رشته خودم یعنی کامپیوتر دارم

(فکر میکنم تخصصی ها رو بدون مشکل تست بزم فقط دروس عمومی رو یادم رفته)

اصلا اگه الان شروع کنم زمان کنکور کی هستش ؟

بین نرم افزار و سخت افزار و it کدومو انتخاب کنم ؟ هر 3 تا رو علاقه و استعداد خوبی دارم

معدل کل هم 13 هستش

نوع حساب کردن و تاثیر معدل به چه صورته ؟

با این شرایط چه شهرهایی میتونم قبولی بیارم ؟

خودم تهران هستم

ممنون میشم راهنماییم کنید

شاهزاده خانوم
08-10-2008, 00:38
سلام دوستان
یه سوال داشتم
من شنیدم اگه معدل هر 4 ترمت بالای 17 بشه میتونی بدون کنکور به کارشناسی بری
این مطلب صحت داره ؟؟

سلام
معدل كل ات بايد بالاي 18 باشه
درست رو بايد توي 5/4 ترم تمام كني
جز ده درصد دانشجوهاي بالاي 18 دو تا ورودي باشي مثلا ورودي مهر و بهمن 85

n.s
08-10-2008, 20:11
دوستان من حدود 5 سال پیش دیپلم کار و دانش کامپیوتر رو گرفتم حالا میخوام برم کاردانی کامپیوتر شرکت کنم

اطلاعات و تجربه خیلی کمی هم از دانشگاه و این چیزا دارم چون این چند ساله کار میکردم حالا تصمیم دارم کنارش دانشگاه هم برم

آیا در حال حاضر کاردانی کامپیوتر امتحان کنکور داره یه نه ؟!

اگه داره چه کتابایی رو باید بخرم و بخونم ؟

آیا لزومی داره که به این کلاسهای کنکور برم (چقدر هزینه بر میداره ؟) چون استعداد خیلی خوبی توی رشته خودم یعنی کامپیوتر دارم

(فکر میکنم تخصصی ها رو بدون مشکل تست بزم فقط دروس عمومی رو یادم رفته)

اصلا اگه الان شروع کنم زمان کنکور کی هستش ؟

بین نرم افزار و سخت افزار و it کدومو انتخاب کنم ؟ هر 3 تا رو علاقه و استعداد خوبی دارم

معدل کل هم 13 هستش

نوع حساب کردن و تاثیر معدل به چه صورته ؟

با این شرایط چه شهرهایی میتونم قبولی بیارم ؟

خودم تهران هستم

ممنون میشم راهنماییم کنید

بله ...کنکور داره ...امسالم 4 مرداد برگزار شد .پارسالم 5 مرداد .
شما می تونید از این سایت اطلاعات خوبی رو در مورد رشته کامپیوتر به دست بیارید :
حتما به انجمن هاش هم سر بزنید .

موفق باشین ...

iammahdi
08-10-2008, 22:57
دوستان دفترچه های کاردانی پیوسته دولتی و آزاد کی می یاد؟

یکی می گفت دو بار دفترچه ها می یاد یه بار آبان یه بارم اردیبهشت یعنی دو بار می تونی امتحان بدی یه بار با دفترچه های آبان یه بارم با دفترچه های اردیبهشت... درست گفته؟

این دانشگاه علمی کاربردی چطوریه؟
بدون امتحان دانشجو قبول می کنه...دفترچه هاش کی می یاد؟

در ضمن من کاردانشم...

n.s
09-10-2008, 13:33
دوستان دفترچه های کاردانی پیوسته دولتی و آزاد کی می یاد؟

یکی می گفت دو بار دفترچه ها می یاد یه بار آبان یه بارم اردیبهشت یعنی دو بار می تونی امتحان بدی یه بار با دفترچه های آبان یه بارم با دفترچه های اردیبهشت... درست گفته؟

این دانشگاه علمی کاربردی چطوریه؟
بدون امتحان دانشجو قبول می کنه...دفترچه هاش کی می یاد؟

در ضمن من کاردانشم...

آزاد رو نمیدونم ولی دولتی سالی یه بار که اونم ثبت نامش خرداد ماهه ...
ظاهرا برا آزاد اینجوریه که دوبار می تونی امتحان بدی ...
علمی- کاربردی پودمانیش بدون کنکور ولی بیشتر به درد افراد شاغل می خوره و مدرکشم معادله ...
ولی ترمی کنکور داره .

Farshadd
09-10-2008, 13:55
سلام دوستان...

امتحان علمی کاربردی کی هست؟

کادانی به کارشناسی (کامپیوتر-نرم افزار) البته منظورم ناپیوسته هست ها نه مال فنی ها

iammahdi
09-10-2008, 15:50
ممنون n.s عزیز دوستان اگه کسی میدونه دفترچه های آزاد کاردانی پیوسته فنی وحرفه ایی کیا می یاد بگه...
ممنون...

lili.86
12-10-2008, 16:06
سلام دوستان
من دانشجوی ارشد معماری کامپیوتر هستم
نمیدونم برای پایان نامه چه موضوعی انتخاب کنم؟
به کار بامیکرو کنترلر و باتری خورشیدی علاقه دارم
موضوعی که مرتبط با اینا باشه هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:9::42::45:

sale2000
27-10-2008, 17:59
"ثبت نام داوطلبان آزمون کارداني پيوسته آموزشکده هاي فني و حرفه اي کارداني به کارشناسي ناپيوسته و کارداني پيوسته سال 1388 در فاصله زماني هفت تا 14 ارديبهشت ماه سال آينده، انجام مي شود و برگزاري آزمون در دو نوبت صبح و بعد ازظهر روز جمعه، دوم مردادماه 1388 ، صورت خواهد گرفت."

lili.86
30-10-2008, 16:05
سلام
من تو یه آگهی استخدام یه عنوان شغلی دیدم
که کارشناس امور سخت افزار بود
کسی میدونه برای این شغل چه مهارت هایی باید داشته باشیم؟؟

cccc
25-12-2008, 01:51
من سایتی رو میخوام که اسم رشته های مربوط به کامپیوتر رو با ترجمه داشته باشه به فارسی
که مثلا "Technical Informatics" به فارسی چی میشه و الا آخر.
ممنون

Ahmad-I
09-03-2009, 11:00
میخوام بدونم چه کار کنم
کی برم دفتر چه بگیرم ؟
وای یکی بگه توروخدا

majid_sd2009
09-03-2009, 12:36
دفترچه دانشگاه آزاد و سما آخرای آذر دادن البته مال نیم سال دومشو.
تو خرداد هم دفترچه نیم سال اول 88-89 میاد امتحانشم شهریوره

parinaz571
14-03-2009, 21:37
سلام
اگر ممکنه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد کامپیوترازاد و سراسری رو برای دانلود بگذارید.

اگه نمیشه . لطفا بهم بگید برای کارشناسی ارشد کامپیوتر دانشگاههای سراسری و ازاد چه رشته هایی رو در شهر تبریز برای رشته کامپیوتر دارن.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

masih_m2000
27-03-2009, 23:56
سلام

من می خواستم اول نظر همه نره . مطلب من دربارهی این که چگونه به هدف خود برسیم است .

یعنی ارزش راه و روش نسبت به هدف

ارزش راه و روش نسبت به هدف

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ويرايش فيلم\ارزش راه و روش نسبت به هدف.mht![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
معروف است كه فردي به دوست خود گفت:
لطفاً به من بگو از كدام راه بايد بروم؟
دوستش جواب داد:
بستگي به اين دارد كه كجا مي‌خواهي بروي؟
آن شخص پاسخ داد:
خيلي برايم مهم نيست كجا بروم
دوست او در جواب گفت:
پس مهم نيست از كدام راه بروي!
امروزه بحث مهمي كه جايگزين بحث مهمتري در دوره‌هاي زمانهاي گذشته آنچه مهمتر بوده و فيلسوفان و حكيمان و عالمان در كتب خود بيشتر مورد بحث قرار مي‌دادند، موضوع هدف زندگي انسانها و شناخت آن در ميان انسانها بوده است، البته اين بحث هنوز هم مطرح است و چيزي از ارزش آن كم نشده، جهت ورود به بحث نخست روايتي از اميرالمومنين علي عليه‌السلام كه در نهج البلاغه نقل شده است و نشانگر برداشت و نگرش آن زمان نسبت به پديده راه و روش و هدف مي‌باشد، ذكر مي‌كنيم:
گفته‌اند: حارث بن حوط نزد امام عليه‌السلام آمده و عرض كرد: فكر مي‌كني من اصحاب جمل (ناكثين طرفداران عايشه) را گمراه مي‌دانم؟ حضرت فرمود:
اي حارث، تو كوتاه بينانه نظر كردي، نه در سطح بالا و عميق، به همين جهت سرگردان ماندي:
انك لم تعرف الحق فتعرف اهله.
(تو حق را نشناختي تا آن كس را بر آن وارد مي شود.) بشناسي و باطل را نيز نشناختي، تا آن كس را وارد مي‌شود، بشناسي.
عرفا و حكماني معتقد بودند كه چنانچه انسان هدف خود را به خوبي شناخته باشد و بداند كه كجا مي‌خواهد برود، راه و طريق رفتن را خود به خود خواهد آموخت. شاعري هم سروده است:
«خود راه بگويدت كه چون بايد رفت»
مولوي نيز در مثنوي مي‌گويد:
هر كه را در جان خدا بنهد ملك
هر يقين را بازداند او ز شك
روايتي ديگر كه در نهج البلاغه ضمن سخنان قصار اميرالمومنين علي عليه‌السلام نقل شده، آمده است:
العين وكاء السّه
يعني: (چشم، بند نشستنگاه است)
معناي سليس و ساده اين حديث اين است كه همچنانكه چشم مشخص مي‌سازد انسان كجا بايد گام نهد و كجا بايد بنشيند، اين هدف انسان است كه مشخص مي‌كند چه راهي را برگزيند و كجا باز ايستد.
البته كلام اميرالمومنين عليه‌السلام به فرمايش سيدرضي (ره) از مجازات شگفت‌انگيز است كه گويي نشستنگاه انسان را به ظرف چشم و بند تشبيه فرموده كه چون بند باز شود ظرف به حال خود بازگردد. با اين حال ديدگاه امام عليه‌السلام اين است كه بدون شناخت هدف انسان ممكن است راه را گم كند و نداند كجا گام نهد و كجا گام پس نهد و قرار يابد.
ديدگاه امروزيان اما بيشتر بر حول محور روش و راه و طريقه است. زيرا اعتقاد بر اين است كه در هدف افراد نمي‌توان چون و چرا و گفتگو نمود. انسانها راه خود را خود انتخاب نموده و با سخنان و اوامر و نصايح ديگران هدفشان را تغيير نمي‌دهند، اما مي‌توان با آنها بر سر راه و روش كه انتخاب كرده‌اند، تا به آن هدف برسند، بگو مگو و چون و چرا نمود. شايد اين عقيده از نوعي روحيه تساهلي و پلوراليستي سرچشمه بگيرد. ممكن است تحت تاثير ايده‌هاي تجربه‌گرايان و نگرشهاي علم تجربي باشد، اما به هر حال نمي‌توان منكر بود كه اهداف معنوي و اخلاقي كاملاً با اهداف علمي و طبيعي و تجربي و حتي فلسفي تضاد دارد و نمي‌توان براي هر دو يك حكم مشابه صادر نمود. اگر هدف انسان در زندگي به لحاظ ديني و اخلاقي مشخص شود، راه آن نيز مشخص است و چندان قابل چون و چرا نيست. اما اگر انسان هدفي مادي و غيرالهي را برگزيند، نه مي‌توان از راه براي او سخن گفت و نه هدف، نخست بايد هدف را براي او تبيين نمود، تا اگر آن را بپذيرد، آنگاه از شيوه‌هاي رسيدن آن نيز مي‌توان با او سخن گفت. اما فردي كه بديهيات و اصول ديني را قبول ندارد چگونه مي‌توان با او بر سر فروعات و اصول ثانويه سخن گفت. از اينجاست كه پروردگار در قرآن كريم مي‌فرمايد: والذين جاهدو فينا لنهدينهم سبلنا. (سوره عنكبوت- آيه 69)
(اگر تلاش كنيد، راه خود را به شما نشان مي‌دهيم و به سوي راه خود شما را هدايت مي‌كنيم.) و نيز مي‌فرمايد:
اتقوا الله يجعل لكم فرقاناً . (سوره انفال- آيه 29)
(پرهيزكاري پيشه كنيد ، خداوند فرقان (وسيله شناخت حق از باطل) را نصيب شما مي‌سازد.)

mahsa1469
28-03-2009, 10:01
وارد دانشگاه آزاد شدن کاری نداره که اونم تو رشته ی کامپیوتر دانشگاه ازاد تو شهر ما که برای کامپیوتر بدون کنکور می گیره
یارو یه ده سالی می شه دیپلم انسانی گرفته حالا اومده شده داشجوی رشته ی کامپیوتر !!!!!!! به همین راحتی

!Bikhaneman!
06-04-2009, 16:17
سلام به همگی

دوستان..بهترین مدرک مهارت در زمینه کامپیوتر رو از کجا میشه گرفت که شامل ویژگیهای زیر باشه :

1- مورد قبول همه موسسات و شرکت های دولتی و خصوصی باشه و در کل اعتبار خوبی داشته باشه
2- واقعا نشون دهنده مهارت شما در زمینه کامپیوتر باشه

مثلا مهارت های هفتگانه icdl که گفته میشه شامل اکثر دوره ها میشه، مدرک خوبیه اما معلوم نیست از کجا باید بگیرم..یکی میگه از فنی حرفه ای باید بگیری یکی میگه فقط موسسات خصوصی میده و ...
یکسری از دوستان هم میگن از دوره های کوتاه مدت و موقت دانشگاه ها باید استفاده کنی مثل جهاد دانشگاهی و ..

نظر شما چیه ؟

* BriAnNa *
06-04-2009, 16:52
هر سه مورد ! :31:
می تونی مستقیم !!! بری فنی حرفه ای امتحان بدی !
اگه می خوای کلاس آموزشی بری باید بری آموزشگاه ثبت نام کنی بعد از طرف آموزشگاه معرفی میشی به فنی حرفه ای و امتحان میدی !
( یه مدتی خود فنی حرفه ای کلاس می ذاشت ولی الآن احتمالا کنسلش کرده ! :31: )
یه سری رشته های دانشگاهی هم هستن که دانشجوهاشون باید icdl رو مثه بقیه درسها پاس کنند که فک کنم بعد از پاس شدن بهشون مدرک معتبر میدن ! :46:

masih_m2000
08-04-2009, 19:07
سلام من برای شما یک مطلب بسیار خوب گذاشتم . پس شما این را بخوانید و نظر بدهید .

دربارهی تمرکز در مطالعه است . فصلهای قبلی آن هم در همین سایت گذاشتم. پس حالا فصل دوم مطالعه را برای شما ارسال میکنم.

فصل دوم
اساس تمرینات در: تمرکز حواس

تمرکزحواس دروهله ی اول یک تلاش ذهنی است برای انسجام بخشیدن به فکر و جمع وجورکردن آن.

هرچه بیشتربه این تلاش ادامه دهید، تمرکز شما بهبود می یابد و هرچه ازاین تلاش بازبمانید، تمرکز شما کاهش پیدا می کند.

امروزه تمام استعدادهای ذهنی را به تلاش و کوشش فردی وابسته می کنند. حافظه، تمرکز، خلاقیت، توانایی تدبیرو چاره اندیشی و سایرفرایندهای ذهنی هیچ یک به سن، جنس و تحصیلات بستگی ندارند.

اینکه شما دخترید یا پسر، مرد یا زن، سالمند یا جوان و . . . به هیچ عنوان دلیلی برای عدم توانایی شما درپرورش برخی ازنیروهای ذهنی نیست.

همان طورکه گفتیم، همه ی این ها به تلاش و کوشش فردی شما بستگی دارند. هم اکنون به یک شاخه ی گل فکرکنید. مسلماً پس ازچند لحظه عوامل حواس پرتی به سراغ شما می آیند که کاملاً طبیعی است.

اما کاری که شما باید انجام دهید این است که خیلی سریع افکارخود را جمع و جورکنید و به فکراول یعنی شاخه ی گل برگردید.

بعد از این تلاش دوباره لحظاتی بیش نمی گذرد که فکرشما منحرف می شود و شما باید مجدداً به شاخه ی گل برگردید.

شاید دریک تمرین پنج دقیقه ای، ده ها یا حتی صدها بارفکرتان منحرف شود. خسته نشوید و فکرخود را به هرسو رها نکنید. به محض این که متوجه شدید که از مسیر قبلی منحرف شده اید، به موضوع اصلی بازگردید.

" ملوین پاورز" درکتاب " راهنمای تمرکز بهتر" به شدت تأکید می کند که استمراریک ماهه دراین تمرین به صورت روزی پنج الی ده دقیقه ، تأثیرفوق العاده ای درتمرکزفکرشما دارد.

تمرین

زمان مشخصی را انتخاب کنید. هرزمانی که دوست دارید. مثلاً ساعت ده شب.

ازامروزهرشب ساعت ده تا ده و ده دقیقه به مدت یک ماه تمام به یک موضوع ویژه فکر کنید. توجه داشته باشید که دست کم باید چهارالی پنچ شب متوالی به یک تصویرثابت فکرکنید. تصویری که مورد علاقه ی شما باشد. زمانی تصویررا عوض کنید که احساس کنید این تصویردیگردرشما انگیزه ایجاد نمی کند و تکراری شده است.

تلاش کنید که فکرتان منحرف نشود. به همان روشی که گفتیم به محض انحراف ذهن از موضوع اصلی، به آن بازگردید. به مرورمی بینید که رفته رفته میزان انحراف های ذهنی شما کاهش می یابد. به طوری که در روزبیستم حتی کمترازپنج بار درطول ده دقیقه فکرتان منحرف می شود.

فراموش نکنید که استمراربک ماهه دراین تمرین بسیارحائزاهمیت است. نکته ی دیگر این که حتماً به موضوع مورد علاقه ی خود فکرکنید، به ویژه درروزهای اول تمرین. چرا که هرآنچه مورد علاقه است خود به خود ایجاد تمرکزمی کند. بعداً دراین باره بیشترشرح خواهیم داد.

نگاه کردن به یک جسم

برای شروع تمرین به هیچ عنوان با چشم بسته تمرین نکنید. چون دیدن یک تصویر عینی و ملموس، بسیارساده ترازتماشای یک تصویرذهنی است.

مثلاً سیبی را جلوی خود بگذارید وهمان گونه که دقیقاً به آن نگاه می کنید به آن فکر کنید. هربارکه متوجه شدید به اصطلاح ماتتان برده وذهنتان منحرف شده، دوباره توجه خود را به سیب معطوف کنید تا زمانی که ده دقیقه تمام شود.

دیدن یک جسم با چشم بسته

پس ازچند روز دیدن اشیاء با چشم بازو فکرکردن به آن، وقتی که احساس کردید دراین کارمهارت یافتید، همان جسم، یا شیئی دیگر را درذهن خود ببینید و به آن فکرکنید.

درجایی آسوده بنشینید. چشمان خود را ببندید و به تصویرذهنی خود توجه کنید. هربارکه ذهنتان فرارمی کند و به تصویرها و افکاردیگرمتمایل می شود با تلاشی ساده و آرام به تصویرذهنی خود برگردید.

نگاه کردن به یک اسم معنی با چشم بسته یا باز

بعد ازچند روزمداومت در مرحله ی دوم تمرین، کمی آن را برای خود دشوارترکنید. اینک به اسامی معنی توجه کنید. به محبت، فداکاری، خشم، شادی، هیجان و . . .

چون اسم های معنی تصویرعینی ندارند، بهترآن است که آن ها را دروجود یک شخص مورد علاقه ببینید. مثلاً شادی وهیجان را درچهره ی دوست صمیمی خود و یا فداکاری و محبت را درچهره ی مادریا پرستاری که شب هنگام بربالین کودکی بیمارایستاده است واز او مراقبت می کند ببینید.

تمرکزپیدا کردن براسامی معنی، قدرت تمرکز فکرشما را بسیارعالی می کند، به شرط آنکه درمراحل 1 و 2 تمرین مهارت کسب کرده باشید.

در روزهای آخرشما می توانید به مفاهیم گسترده تروعمیق تری که تصاویردنباله داری را شامل می شوند فکرکنید البته به صورت منظم و منسجم.

مثلاً جنگ، مفهوم گسترده ای است که تصاویرفراوانی را درذهن شما تداعی می کند. این تصاویررا با یک نظم خاص دنبال کنید. مثلاً ابتدا حمله ی هواپیماها، بعد بمباران مناطق نظامی، بعد خشم افراد، تشکل نظامی، حمله بردشمن، تیراندازی، جنگ تن به تن وسپس غلبه وفتح وپیروزی.

این تصاویردنباله دار را همیشه با یک نظم ثابت و مشخص درذهن خود بیاورید و دنبال کنید.

چگونه فکرکنیم ؟

شاید شما هم با این مشکل مواجه باشید که نمی دانید چگونه فکرکنید و یا وقتی که به فکر کردن مشغول هستید، مطمئن نیستید که دارید فکرمی کنید یا نه.

" کوین ترودا" رییس مؤسسه ی حافظه ی آمریکا و نویسنده ی کتاب " تکنیک های تقویت حافظه" در کتاب خود می نویسد: تصاویر، پایه های فکری ما هستند، یعنی همیشه تصاویرافکار را می سازند. تا تصویری نباشد فکری نیست و هروقت تصویرایجاد شد تفکر صورت می گیرد. پس بهترین راه برای آن که مطمئن شوید درحال فکرکردن هستید این است که ببینید تصویردارید یا نه. اگرتصویردارید، مسلماً درحال فکرکردن هستید.

اگردرتجسم مشکل دارید

درمرحله ی اول تمرین، شما جسمی را با چشم بازمی بینید. بنا براین تصویرعینی دارید که به دنبال آن اندیشه خواهد بود.

اما درمرحله ی دوم تمرین، گاهی احساس می کنید که درساختن تصاویرذهنی مشکلات فراوان دارید یا ادعا می کنید که تصویری نمی بینید و فقط احساسی ازیک تصویر دارید.

بهترین راه برای ایجاد مهارت در دیدن تصاویرذهنی، توالی انجام مراحل 1 و 2 است یعنی اینکه ابتدا تصویری را با چشم بازببینید و سپس آن را فوراً با چشم بسته ببینید. هروقت تصویرمحو یا کمرنگ شد دوباره چشم را بازکنید و تصویرواقعی را ببینید و پس ازنگاه دقیق، مجدداً چشم خود را ببندید و تصویرذهنی آن را مشاهده کنید.

این عمل خیلی زود نتیجه می دهد و شما درساختن تصویرذهنی مهارت پیدا می کنید.

خوانندگان کتاب های روان شناسی موفقیت، معمولاً خیلی با مشکل دیدن تصویرذهنی مواجه می شوند. وقتی به شخصی گفته می شود که مثلاً " خودت را دریک باغ پرازگل ببین" می گوید: " من قادرنیستم خودم را ببینم" . به همین علت است که خیلی ازخوانندگان این کتاب ها نمی توانند این تمرین مؤثر را که پایه و اساس " تجسم خلاق" است انجام دهند. به این افراد توصیه می کنیم که تصویرخود را به دقت درآینه نگاه کنند. سپس با چشم بسته خود را مجسم نمایند و به همان صورت که درمورد اشیاء شرح دادیم، هروقت تصویرکم رنگ یا محو شد دوباره چشمان خود را بازکنند و تصویرواقعی خودشان را ببینند.

بعد ازمدتی به راحتی می توانند خودشان را مجسم کنند و تمرینات این کتاب ها یا کلاس ها را به خوبی انجام دهند.

یک سؤال دیگر

درمرحله ی اول تمرین ممکن است با این سؤال مواجه شوید که مثلاً وقتی سیب را می- بینیم به چه چیزآن فکرکنیم؟

ما مؤکداً پاسخ می دهیم: به هیچ چیز. فقط تصویر را ببینید، فکرخود به خود ایجاد می- شود. رنگ، شکل، لکه های کوچک، اندازه، نوع و . . .

چند روز تمرین کنیم؟

قراربود که تلاشی ذهنی به مدت یک ماه و هرروز ده دقیقه برای انسجام بخشیدن به افکارخود داشته باشید. می توانید هرهفته ازاین ماه را به انجام یک مرحله اختصاص دهید. هفته ی اول: مرحله ی اول، هفته ی دوم : مرحله ی دوم، هفته ی سوم: مرحله ی سوم ( فکر کردن به اسم معنی )، هفته ی چهارم: مرحله ی چهارم ( فکرکردن به مفاهیم گسترده و دنباله دار) .

شما می توانید بیشترتمرین کنید مثلاً ده دقیقه صبح و ده دقیقه شب. اما ما معمولاً تمرینات فراوان را توصیه نمی کنیم تا شما علاقه و استمرارخود را ازدست ندهید و زود خسته نشوید. بهتراست ازهرگونه شتاب و فشارزیاد که ناشی ازاشتیاق فراوان شما در روزهای اول است، بپرهیزید. " استمرار" شرط اول موفقیت دراین تمرین است و " وارد شدن درهرمرحله به شرط موفق شدن درمرحله ی قبل" شرط دوم.

mahdi17729
12-04-2009, 00:16
امروز من توی روزنامه آسیا خوندم که شرکت مایکروسافت خودش با متخصصاش تا چند روزه دیگه شروع به کار میکنه
و تمام امتحان های که ایرانی ها میرفتن دبی و ترکیه میدادن(مثل mcse . Mcsa . ..) حالا در تهران مهیا شده است
کسی در جریان هست که این آموزشگاه کجا هست .

mahdi17729
12-04-2009, 00:22
اگه میخوای واقعا یاد بگیری برو آموزشگاه
من مجتمع فنی تهران پیشنهاد میکنم خودم دانشجو اونجا بودم
البته سعادت آباد

bida
12-04-2009, 20:36
سلام
با وجود اینکه شما نوشته بودید غیر دانشگاهی ولی اگر واقعا میل دارید در زمینه کامپیوتر به طور حرفه ای کار کنید شرط لازم(ولی نه کافی) داشتن تحصیلات دانشگاهی است.ببینید ممکن است شما خدایه شبکه و برنامه نویسی و ... باشید ولی اگر یک مدرک دانشگاهی نداشته باشید این می شود یک بهانه بسیار عالی برای خوردن حق و حقوق شما به هر نحو.اینجا ایران است و درجه و سواد تخصصی شما اول با میزان تحصیلات دانشگاهی شما سنجیده می شود.حال این چقدر درست است یا نه کاری نداریم.خیلی هم گول حرفهایی که من فلانی را می شناسم که حتی دیپلم هم ندارد ولی در فلان زمینه چنین و چنان است را هم نخورید.من خیلی از همین غولها را می شناسم که مجبور شدند که از یک دانشگاه دارقوز آباد هم که شده یک مدرک برای خودشان دست و پا کنند.گفتم که از کدام دانشگاه و چجوری زیاد مهم نیست.

مدارک ICDL هم جزو سواد عمومی محسوب می شوند.چنان چیز دندان گیری نیستند.همه بایستی بلد باشند و بلد بودن آنها مزیتی به حساب نمی آید.

کلا کار کامپیوتر در ایران 2 شاخه اصلی دارد: 1-شبکه 2-برنامه نویسی
خرید و فروش قطعات و لپ تاپ هم که کار دلالی است و مهارت کامپوتری لازم ندارد.

اگر می خواهید در شبکه فعالیت کنید مراحل زیر را طی کنید:

1- یک دوره سواد عمومی شبکه را حتما طی کنید.معمولترین دوره Network+ است که مباحث مقدماتی شبکه است.
بعد از آن میتوانید دوره های شبکه مایکروسافت را بگذرانید.

مدتی را حتما در جایی کار کنید. تجربه نقش بسیار زیادی در افزایش مهارت شما دارد.دیگه از اینجا چندین و چند مسیر برای ادامه وجود دارد که بسیار متنوع است و بستگی به شما دارد: CISCO, Linux Network,...

اگر می خواهید برنامه نویسی انجام دهید به نظر من حتما به دانشگاه بروید. دروس دانشگاهی اگر هیچ فایده ای نداشته باشند به شما یک دید مقدماتی برنامه نویسی می دهند تفکر الگوریتمی را به شما آموزش می دهند که برای برنامه نویسی از واجبات است.

نکته خارج از موضوع: امیدوارم که مشکل بینایی نداشته باشید ولی به عنوان یک توصیه کلی اگر نزدیک بین هستی و شماره چشم شما از -3.5 دیوپتر بالا تر است کلا خیلی با تامل وارد شاخه برنامه نویسی شوید چرا که روزانه حداقل بایستی 10 ساعت پشت کامپیوتر باشید.

ali_gamer
13-04-2009, 18:34
سلام
الان تو یه سایت دیدم که نوشته بود
ریاضی3 به کنکور اضافه شد و درس مبانی کامپیوتر حذف شد و تعداد سوال های درس سیستم عامل از 15 به 10 کاهش یافت
واقعا اینا درسته؟

farshidshd
14-04-2009, 10:49
بله حقیقت داره ...

SADEGH 7
14-04-2009, 11:36
دوستان یه تاپیک دیگه هم راجع به فنی حرفه ای و کنکور کاردانی داریم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته اگه لطف کنید به سوال من هم که آخرین سوال تو این صفحه هست جواب بدید هم ممنون می شم.:11:

ali_gamer
14-04-2009, 19:06
کل امسالو هیچی درس نخوندم گفتم 15 روز عید دیگه درس بخونم هیچی نشستم مبانی تموم کردم فرداش اومدم دید حذف شد از کنکور :41:
-------------------
حالا الان زبان تخصصی اضافه شده یعنی زبان 1 و 2 دیگه نمیاد یا اونا هم هستن

!Bikhaneman!
17-04-2009, 16:54
سلام

1- یک دوره سواد عمومی شبکه را حتما طی کنید.معمولترین دوره Network+ است که مباحث مقدماتی شبکه است.
بعد از آن میتوانید دوره های شبکه مایکروسافت را بگذرانید.

مدتی را حتما در جایی کار کنید. تجربه نقش بسیار زیادی در افزایش مهارت شما دارد.دیگه از اینجا چندین و چند مسیر برای ادامه وجود دارد که بسیار متنوع است و بستگی به شما دارد: CISCO, Linux Network,...

اگر می خواهید برنامه نویسی انجام دهید به نظر من حتما به دانشگاه بروید. دروس دانشگاهی اگر هیچ فایده ای نداشته باشند به شما یک دید مقدماتی برنامه نویسی می دهند تفکر الگوریتمی را به شما آموزش می دهند که برای برنامه نویسی از واجبات است.

نکته خارج از موضوع: امیدوارم که مشکل بینایی نداشته باشید ولی به عنوان یک توصیه کلی اگر نزدیک بین هستی و شماره چشم شما از -3.5 دیوپتر بالا تر است کلا خیلی با تامل وارد شاخه برنامه نویسی شوید چرا که روزانه حداقل بایستی 10 ساعت پشت کامپیوتر باشید.

سلام دوست عزیز
ممنون از لطفتون

1- دوره +Network رو گذروندم
2- الان تو یه مرکز ISP مشغول بکار هستم

والا تا حد بسیار زیادی حق با شماست اما چیزی که خودم تجربه کردم اینه که اکثر کسانی که مدرک دارن دارن تو زمینه های غیر مرتبط و تو شرکتهای دولتی کار میکنن هرچند حقوق بدی هم نمیگیرن..اما بیشتر کسانی که دارای مدارک تخصصی هستن، یا استخدام نمیشن و اگر بشن با حقوق بالا توشرکتهای خصوصی !

بیشتر دنبال بادگیری هستم تا مدرک

Soalziad
20-04-2009, 11:27
با سلام من رودهن میرم. کاردانی هستم. ترم 3. کلا در 3 ترم روی هم فقط 21 واحد پاس کردم و لطفا من رو راهنمایی کنید. کامپیوتر کاردانی پیوسته

در مجموع چند سال میتونم برای کاردانی بخونم ؟
در مجموع چند ترم می توانم برای کاردانی بخوانم ؟
در مجموعه چند واحد باید پاس کنم برای کاردانی؟
به فرض اگر 50 واحد باید پاس کنم برای کاردانی بعد از پاس کردن باید کنکور دهم یا مستقیم به کارشناسی میروم؟
اگر باید کنکور بدهم چند ماهی یکبار برگزار میشه ؟
چند بار مجاز به کنکور دادن هستم ؟
اگر کنکور قبول نشوم چه می شود ؟

farshidshd
20-04-2009, 20:44
در مجموع چند سال میتونم برای کاردانی بخونم ؟
3 الی 4 سال البته با بند و تبصره من دیدم تا 5 سال هم میشه که فکر کنم با این قانون جدید نظام وظیفه دیگه نشه

در مجموع چند ترم می توانم برای کاردانی بخوانم ؟

تا 8 ترم هم من دیدم ولی بازم با این قانون جدید نظام وظیفه همه چی عوض میشه

در مجموعه چند واحد باید پاس کنم برای کاردانی؟
دقیق نمیدونم فکر کنم حدودا 75 واحد البته بستگی به رشته هم داره

به فرض اگر 50 واحد باید پاس کنم برای کاردانی بعد از پاس کردن باید کنکور دهم یا مستقیم به کارشناسی میروم؟
باید کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنی

اگر باید کنکور بدهم چند ماهی یکبار برگزار میشه ؟
سالی یه بار برگزار میشه دولتی هست آزاد هست علمی کاربردی هست جدیدا پیام نور هم تو بعضی رشته ها کاردانی به کارشناسی آورده

چند بار مجاز به کنکور دادن هستم ؟

2 بار پشت سر هم

اگر کنکور قبول نشوم چه می شود ؟
سال بعد و برای داوطلبین مرد اگه به خدمت برسن باید برن خدمت و بعد بیان واسه کنکور البته تو خدمت هم میشه کنکور داد و در صورت قبولی اومد دانشگاه ( همه ی اینا در صورت نداشتن غیبت هست )

موفق باشی

Soalziad
20-04-2009, 21:19
ممنون فرشید عزیز از پاسخ های شما من سربازی معاف شدم. معافی پزشکی. با این شرایط چطور؟ خیلی سخت هست که یک سال برای هر کنکور باید صبر کرد

farshidshd
20-04-2009, 21:57
ممنون فرشید عزیز از پاسخ های شما من سربازی معاف شدم. معافی پزشکی. با این شرایط چطور؟ خیلی سخت هست که یک سال برای هر کنکور باید صبر کرد

اگه معاف شدی که خب مشکلی نیست
خب کنکورای زیادی هست و دانشگاه های زیاد
میتونی یکیشو بری دیگه

Soalziad
26-05-2009, 23:59
1: در کارداني پيوسته کامپيوتر چند واحد بايد پاس شود در نهايت تا به مرحله بالاتر وارد شويم ؟
2: در کارداني پيوسته کامپيوتر حداکثر چند واحد و چند سال مي توان درس خواند با در نظر گرفتن اينکه از سربازي معاف شدم. معافيت پزشکي
3: زير چند واحد اگر در يک ترم پاس شود ترم حساب نمي شود ؟
4: منظور از ترم حساب نمي شود چيست ؟ به طور مثال من يک ترم 7 واحد پاس کرده ام. اگر چنين قانوني يعني ترم حساب نشدن وجود داشته باشد. ترم حساب نمي شود؟ منظور چيست؟ يعني اگر به طور مثال کارآفريني 3 واحد و رياضي پيش 2 واحد و زبان پيش 2 واحد را پاس کرده ام و شده است 7 واحد کلا به حساب نمي آيند و از ابتدا بايد اينها را بردارم و پاس کنم ؟
5: آيا قانوني هست که اگر در يک ترم تعداد واحدهاي خاصي را حذف کنيم حساب نمي شود ؟ مثلا 15 واحد برداريم و در نهايت 7 واحد پاس کنيم و 8 واحد باقي را اصلا نريم سر امتحان و حذف حساب شويم ؟
6: اگر تعداد واحدهاي لازم را که نميدانم چند تاست و در سوال يک پرسيدم را پاس کرديم ميرويم براي کنکور کارشناسي؟ اين کنکور هر سال فقط يک بار برگزار مي شود؟ اگر بار اول قبول نشويم بايد يک سال صبر کنيم ؟ تا چند سال مي توان پشت سر هم کنکور داد با در نظر گرفتن معافيت سربازي ؟
7: حقيقتا درمانده شدم. هيچ کس جواب نميدهد. به خود امتحانات داشنگاه مراجعه کردم. حتي به دانشگاه هاي ديگر هم مراجعه کردم. با سايت و ايميل هاي مختلف تماس گرفته ام ولي جوابي نميگيرم. هر کسي يک چيزي ميگويد. خواهش مي کنم راهنمايي کنيد
8: من شنيدم نزديک به 84 واحد بايد پاس کرد؟ پس چرا روي پرينت نوشته شده اگر تا کنون بالاي 50 واحد درسي گذرانده ايد شايسته است براي تحويل مدارک مورد نياز براي فارغ التحصيلي به امور فارغ التحصيلان دانشگاه مراجعه فرماييد

لطفا خواهشا جواب هايي با ضريب اطمينان بالا بدهيد
بسيار از شما متشکرم

Soalziad
30-05-2009, 08:58
هیچ کس نیست به ما کمک بکنه

Pejvak61
05-06-2009, 11:21
سلام.

من ميخوام نمودار دروس مقطع كارشناسي پيوسته نرم افزار رو داشته باشم.

البته خودم داشتم يعني دانشگاهمون در بدو ورودمون به دانشگاه اون نمودار رو بهمون داده بود كه پيش نياز ها، هم نياز ها، تعداد واحد هردرس، نوع درس از قبيل، عمومي، اصلي و تخصصي و ... رو مشخص مي‌كرد.خيلي خيلي جالب بود.

من الآن اونو گم كردم .البته الآن 5 ساله كه مدركمو گرفتم و مشغول به كار هستم ولي شديداً تمايل دارم ادامه تحصيل بدم و براي اين كار هم منابع رو به دست آوردم، الآن هم ميخوام بدونم اول از كجا شروع كنم. براي همين هم تصميم گرفتم نموداري رو كه بهتون شرح دادم رو تهيه كنم تا از روي اون تقدم و تأخر دروس رو متوجه بشم استارت بزنم.

اگه كسي داره بگه. لطفاً.

Pejvak61
05-06-2009, 11:28
آقا تبريك!
همين الآن تو اينترنت جستجو كردم و يه نمودار معتبر از دانشگاه شريف به دست آوردم.

خيلي خيلي خوشحالم. دارم از خوشي ميميرم.
اينم لينكش

من رفتم استارت بزنم.

Soalziad
19-06-2009, 12:11
1: در کارداني پيوسته کامپيوتر چند واحد بايد پاس شود در نهايت تا به مرحله بالاتر وارد شويم ؟
2: در کارداني پيوسته کامپيوتر حداکثر چند واحد و چند سال مي توان درس خواند با در نظر گرفتن اينکه از سربازي معاف شدم. معافيت پزشکي
4: منظور از ترم حساب نمي شود چيست ؟ به طور مثال من يک ترم 7 واحد پاس کرده ام. اگر چنين قانوني يعني ترم حساب نشدن وجود داشته باشد. ترم حساب نمي شود؟ منظور چيست؟ يعني اگر به طور مثال کارآفريني 3 واحد و رياضي پيش 2 واحد و زبان پيش 2 واحد را پاس کرده ام و شده است 7 واحد کلا به حساب نمي آيند و از ابتدا بايد اينها را بردارم و پاس کنم ؟
5: آيا قانوني هست که اگر در يک ترم تعداد واحدهاي خاصي را حذف کنيم حساب نمي شود ؟ مثلا 15 واحد برداريم و در نهايت 7 واحد پاس کنيم و 8 واحد باقي را اصلا نريم سر امتحان و حذف حساب شويم ؟
6: اگر تعداد واحدهاي لازم را که نميدانم چند تاست و در سوال يک پرسيدم را پاس کرديم ميرويم براي کنکور کارشناسي؟ اين کنکور هر سال فقط يک بار برگزار مي شود؟ اگر بار اول قبول نشويم بايد يک سال صبر کنيم ؟ تا چند سال مي توان پشت سر هم کنکور داد با در نظر گرفتن معافيت سربازي ؟
7: حقيقتا درمانده شدم. هيچ کس جواب نميدهد. به خود امتحانات داشنگاه مراجعه کردم. حتي به دانشگاه هاي ديگر هم مراجعه کردم. با سايت و ايميل هاي مختلف تماس گرفته ام ولي جوابي نميگيرم. هر کسي يک چيزي ميگويد. خواهش مي کنم راهنمايي کنيد
8: من شنيدم نزديک به 84 واحد بايد پاس کرد؟ پس چرا روي پرينت نوشته شده اگر تا کنون بالاي 50 واحد درسي گذرانده ايد شايسته است براي تحويل مدارک مورد نياز براي فارغ التحصيلي به امور فارغ التحصيلان دانشگاه مراجعه فرماييد

لطفا خواهشا جواب هايي با ضريب اطمينان بالا بدهيد
بسيار از شما متشکرم

در بین چند هزار عضو هیچ کس دانشگاه ازاد نمیرود؟

farshidshd
19-06-2009, 14:31
در بین چند هزار عضو هیچ کس دانشگاه ازاد نمیرود؟

======================================
حدود 84 واحد ( اگر بخشنامه ای جدید نیومده باشه )

چند واحدش رو که گفتم و قانونیش 3 سال و نیم هست یعنی 6 ترم ولی خی میبینیم که افرادی هستن که حتی تا 8 و 9 ترم هم بودن

زیر 14 واحد
البته گاهی هم میشه زیر 6 واحد

خیر اینجوری که شما فرمودین نیست
ترم حساب نمیشه یعنی مثلا اگه در بین 4 ترم این 7 واحد رو برداری همون 4 ترم رو به حساب میارن و این 7 واحد به عنوان یک ترم محسوب نمیشه

در دانشگاه آزاد اینجوریه که اگه نری سر جلسه اون درس رو حذف میکنن ولی شهریه ی اون درس رو بر نمیگردونن البته تا چند واحد رو اینجوری حذف میکنن اطلاع ندارم ولی به احتمال 90 درصد قانون خاصی نداره

بله
اگه همه رو پاس کنی میری واسه کنکور کاردانی به کارشناسی که تو سال دانشگاه های مختلف یک بار و برخی دانشگاه ها دو بار کنکور میگیرن ( منظور از دو بار نیمسال اول و نیمسال دوم هست )
معافیت اگه داری میتونی تا دلت میخواد کنکور بدی

///...///

به این خاطر که دانشجو در ترم آخر خودش به درد سر نیوفته
این حرفشون کاملا به نفع دانشو هست

موفق باشی.

Soalziad
22-06-2009, 18:33
======================================

خیر اینجوری که شما فرمودین نیست
ترم حساب نمیشه یعنی مثلا اگه در بین 4 ترم این 7 واحد رو برداری همون 4 ترم رو به حساب میارن و این 7 واحد به عنوان یک ترم محسوب نمیشه

با تشکر از پاسخ هایی که دادید این مورد را متوجه نشدم اجازه بدهید من یک بار دیگر سوال را مطرح بکنم بنده سه ترم تمام کرده ام در دو ترم اول فقط 7 واحد و در ترم سه فقط 4 واحد را پاس کرده ام یعنی سه ترم و 18 واحد. حالا این ترم حساب نمی شود یعنی چه؟ یعنی این 18 واحدی که پاس کرده ام فوت می شود می رود هوا به این خاطر که در ترم خودش بیشتر از 10 واحد پاس نکرده ام ؟ یعنی این 18 واحد که مثلا 7 درس بوده است را دوباره باید امتحان بدهم؟ با تشکر از شما

farshidshd
22-06-2009, 19:06
با تشکر از پاسخ هایی که دادید این مورد را متوجه نشدم اجازه بدهید من یک بار دیگر سوال را مطرح بکنم بنده سه ترم تمام کرده ام در دو ترم اول فقط 7 واحد و در ترم سه فقط 4 واحد را پاس کرده ام یعنی سه ترم و 18 واحد. حالا این ترم حساب نمی شود یعنی چه؟ یعنی این 18 واحدی که پاس کرده ام فوت می شود می رود هوا به این خاطر که در ترم خودش بیشتر از 10 واحد پاس نکرده ام ؟ یعنی این 18 واحد که مثلا 7 درس بوده است را دوباره باید امتحان بدهم؟ با تشکر از شما

خیر دوست عزیز نباید دوباره امتحان بدی
واحد های باقی مونده رو میگیری و ادامه میدی
اینا رو که پاس کردی تمومم شد رفت...
ملاک یک ترم کامل اینه که شما بالای 14 واحد در یک ترم داشته باشین که اونوقت میگن یک ترم
زیر این 14 واحد رو ترم نمیگن
میگن زنگ تفریح :46:

mf.designing
22-06-2009, 19:12
دوستان من بین IT و نرم افزار مردد بودم واسه آزاد و بلاخره IT رو انتخاب کردم . به نظرتون IT بهتره یا نرم افزار ؟
راستی دوستان کسی گرایش های ارشد IT رو میدونه ؟

farshidshd
22-06-2009, 19:21
دوستان من بین IT و نرم افزار مردد بودم واسه آزاد و بلاخره IT رو انتخاب کردم . به نظرتون IT بهتره یا نرم افزار ؟

هر دوتاش خوبه
به هر حال شما دیگه آی تی رو انتخاب کردین و دارین تحصیل میکنن بهتره فکر بهتر بودن یا نبودن نباشین

بازار کار هر دو رشته شبیه همه
در مورده سوال دوم هم دقیقا اطلاع ندارم

ali...
23-06-2009, 14:55

شک نکن آی تی بهتره...انتخاب خوبی کردید

آی تی گرایشهای زیادی داره اما تو ایران تجارت الکترونیک و امنیت اطلاعات بیشتره...فکر کنم

a.toraby
23-06-2009, 15:53

دوست من مهم اینه که شما بری و دروس این رشته رو خوب آشنایی پیدا کنی باهاشون. خیلی از بچه ها فقط به خاطر اسم IT میرن تو این رشته و اطلاعاتی ندارن. در صورتی که دروسی که تو این رشته باید پاس بشه خیلی هاش مربوط به مدیریت هستش. نم خوام بگم بده. فقط می خوام بگم باید کمی کتابهاش رو مطالعه کنی. چون دیدم که عموم بچه ها شناختی از واحدهای درسیش ندارن و بعداً می فهمن که هیچ علاقه ای به این چیزا ندارن. مخصوصاً بچه های کامپیوتری همیشه دید اشتباهی نسبت یه این رشته دارند

ali...
24-06-2009, 17:43
دوست من مهم اینه که شما بری و دروس این رشته رو خوب آشنایی پیدا کنی باهاشون. خیلی از بچه ها فقط به خاطر اسم IT میرن تو این رشته و اطلاعاتی ندارن. در صورتی که دروسی که تو این رشته باید پاس بشه خیلی هاش مربوط به مدیریت هستش. نم خوام بگم بده. فقط می خوام بگم باید کمی کتابهاش رو مطالعه کنی. چون دیدم که عموم بچه ها شناختی از واحدهای درسیش ندارن و بعداً می فهمن که هیچ علاقه ای به این چیزا ندارن. مخصوصاً بچه های کامپیوتری همیشه دید اشتباهی نسبت یه این رشته دارند

باید بگم تو مقطع کارشناسی فقط 9 واحدش مربوط به مدیریت میشه...فکر نمیکنم خیلی زیاد باشه!

miladma
26-06-2009, 13:48
سلام
من تو كنكور دانشگاه آزاد 88 براي رشته مهندسي نرم افزار شركت كردم مي خوام بدونم اصلا بعد از فارغ التحصيلي من چه كار هايي رو مي تونم انجام بدم من اصولا به طراحي وب (به طور جامع ) و برنامه نوسي وپايگاه داده علاقه دارم آيا اينا رو بهم ياد ميدن اصلا لطف كنيد يه گزارشي از مهندسي كامپوتر نرم افزار كه تو دانشگاه آزاد تدريس مي شه ودرس هاش بدين ممنون

paranoid_android
26-06-2009, 15:52
چیزی که تو دانشگاه یاد میگیری لزوما تو بازار کار کاربرد چندانی نداره و خودت باید به موازات درسایی که پاس میکنی یاد بگیری و مطالعه کنی... تو دانشگاه نه یادت میدن وب سایت طراحی کنی و نه پایگاه داده طراحی کنی و نه اینکه حتی چطوری یه پروژه به زبان برنامه نویسی خاصی تحویل بدی! بیشتر سرو کارت با مفاهیم و تئوری هستش. به عنوان مثال در مورد پایگاه داده 3 واحد پاس میکنی که اون هم بیشتر در مورد مفاهیم بنیادی پایگاه داده مثل کلیدها و انواع اون، نمودار ER و مدل های مختلف رابطه ای یا شی گرا و... و عملگرهای ریاضی روی داده ها و تعدادی از فرامین SQL میپردازه و استاد خیلی کم فرصت میکنه که به مطالب کاربردی تر مثل پیاده سازی یه دیتابیس به زبان SQL یا تکنیک های مختلف بپردازه. در مورد طراحی وب هم درس خاصی برای این مورد وجود نداره، غیر از یه درس 3 واحدی به اسم مهندسی اینترنت که اونم اختیاری هستش و خیلی از اساتید همچنان در این درس به مفاهیم فلسفی شبکه و وب و اصول رمز نگاری و سوکت پروگرمینگ گیر میدن تا اینکه در مورد زبان هایی مثل HTML یا JScript یا ASP و... صحبت کنن. البته همه اینا از ضعف سیستم آموزشی دانشگاه های کامپیوتر ماست. میتونن بجای اینکه 6 واحد بی خود مدار الکتریکی و الکترونیکی داشته باشیم یا اینکه کلی دروس بی مصرف عمومی مثل تربیت بدنی و وصایا و انقلاب و مزخرفات دیگه حداقل 10 واحد دروس کاربردی بذارن.
مخلص کلام... خودت باید یاد بگیری دوست عزیز.

miladma
26-06-2009, 16:08
ممنون رفيق پس اگه من بخوام همه اينارو بلدشم اونم از صفر شروع كنم بهترين راه چيزيه البته هك رو هم به موارد بالا اضافه كنيد

paranoid_android
26-06-2009, 16:41
قرار نیست همه اینارو بلد باشی و تو همه این زمینه ها کار کنی!
کامپیوتر شاخه های زیادی داره و خودت بهتره بررسی کنی ببینی به چی بیشتر علاقه داری دنبال اونو بگیری..

برنامه نویسی که خودش رو میشه تقسیم کرد به برنامه نویسی سیستمی و کاربردی که سیستمی منظور طراحی کامپایلر و مفسر یا حتی سیستم عامل میشه و کاربردی هم که طراحی و توسعه نرم افزارهای کاربردی و تجاری و هوش مصنوعی و تحت وب و...
پایگاه داده که نمیشه از برنامه نوسی جداش کرد و برای شروع باید از زبان SQL شروع کنی و بعد از یکی از نرم افزارهای ایجاد و مدیریت پایگاه داده مثل SQL Server یا اوراکل یا My SQL و... استفاده کنی. معمولا خیلی از برنامه های کاربردی که مینویسی داده های خودشون رو داخل یه پایگاه داده نگه میدارن، پس برای برنامه نویس خوب شدن لزوم یادگیری اصول پایگاه داده اجتناب ناپذیره.
طراحی وب که خودش دو بخشه: 1- طراحی و مفاهیم فلسفی وب! مثل تجارت الکترونیک 2- برنامه نویسی و استفاده از زبان های تحت وب client side و server side مثل HTML، جاوا اسکریپت، ASP.Net، PHP و تکنولوژی هایی مثل AJAX یا ATLAS و...

گرافیک که تقسیم میشه به گرافیک دو بعدی و 3 بعدی. البته برنامه نویسی گرافیکی هم خودش مقوله ای جدا هستش که تو دانشگاه میتونی یه درس 3 واحدی گرافیک کامپیوتری بگیری که توش اصول زبان هایی مثل OpenGL رو یاد میدن و...

شبکه که خودش دنیائیه و تو دانشگاه هم یه درس 3 واحدی داری براش، که البته باز بیشتر فلسفیه و خیلی به درد بازار کار نمیخوره. اگه به شبکه علاقه مند باشی و بخوای در این زمینه کار کنی میتونی سراغ کتابا یا کلاسای آموزشی برای Network+ یا MCSE مایکروسافت یا حتی دوره های سیسکو بری.

و در نهایت مهندسی نرم افزار! جایی که جایگاه یه مهندس نرم افزار رو از یه برنامه نویس جدا میکنه! و بعد از اینکه 6 واحد درس مهندسی نرم افزار 1 و 2 رو پاس کردی اونوقت میفهمی که مهندس نرم افزار ربط چندانی به برنامه نویسی نداره و باید بیشتر به عنوان به تحلیل گر باشه تا یه کد نویس! البته این پارگراف رو زیاد جدی نگیر چون گیجت میکنه!

paranoid_android
26-06-2009, 16:43
در مورد هکینگ من تسلیم!
اما برای شروع بهتره از مفاهیم شبکه شروع کنی و بعد یه زبان برنامه نویسی قوی مثل C++ رو یاد بگیری. بعد یه کتاب در مورد TCP/IP بخون و به این ترتیبه که الفبای هکینگ رو یاد میگیری! همه اینایی که گفتم حداق نیاز به 2-3 سال کار و تلاش مستمر داره.
کتاب هایی مثل Hacking Exposed هم برای دید دادن به یه هکر میتونه مفید باشه...

tondar1
02-07-2009, 21:20
سلام دوستان من اون موقع که این تاپیکو شروع کردم فکر نمی کردم این همه ادامه داشته باشه من قبول شدم کارشناسیو دیگه ترم آخرم خیلی جالبه واسم الان دارم شروع می کنم واسه ارشد بخونم
موفق باشید

H A M A S
04-07-2009, 14:31
سلام!!
میخواستم بدونم که سر فصل های زبان اسمبلی در مقطع کاردانی کامپیوتر دولتی چی هست؟
در ضمن اگر دوستان نومنه سوالات میان ترم یا پایان ترم مربوط به دروس ++c و اسمبلی دارن لطف کنند و آپ کنند

farshidshd
06-07-2009, 10:28
سلام!!
میخواستم بدونم که سر فصل های زبان اسمبلی در مقطع کاردانی کامپیوتر دولتی چی هست؟
در ضمن اگر دوستان نومنه سوالات میان ترم یا پایان ترم مربوط به دروس ++c و اسمبلی دارن لطف کنند و آپ کنند

H A M A S
09-07-2009, 08:15

سلام
لینک دانلود اسمبلی خرابه
یعنی تا نصفه ها یا بیشتر دان میشه بعد قطع میشه
متاسفانه Resume هم نیست

bida
24-07-2009, 02:20
توصیه هایی برای دانشجویان آینده رشته های علوم کامپیوتر(IT،مهندسی و علوم)
بعد از بحت هایی که در پست رشته های پر طرفدار شد دیدم بهتره که یک مقداری در مورد ویژگی ها و تواناییهای لازم برای موفقیت در تحصیل در این رشته ها صحبت کنم.

در ایجا منظور من از CS همه رشته های مرتبط با کامپیوتر است.

همینطور که میدونید دامنه کاری و زمینه های کار در علوم کامپیوتر(Computer Science) به طور عام، بسیار زیاده. و دانشجویان این رشته ها در صورت داشتن علاقه و پشتکار ، قطعا می توانند زمینه کاری دلخواه خودشون رو پیدا کنند. زمینه هایی مثل برنامه نویسی (پایه تمام شاخه های این رشته و در عین حال ابتدایی ترین و مهمترین مهارتی که هر فرد شاغل در این رشته باید داشته باشه )، گرافیک کامپیوتری(طراحی Game ، شبیه سازی گرافیکی فرایندهای صنعتی و پزشکی و ...)، شبکه و مباحث مرتبط با اون (پرو تکلها،امنیت و ...) ،بانکهای اطلاعاتی،داده کاوی ،محاسبات علمی،پردازش تصاویر و صوت، هوش مصنوعی و سیستم های خبره،امنیت اطلاعات و داده ها،تجارت الکترونیک ،سیستم های توزیع شده،مهندسی اینترنت و وب ،طراحی الگوریتم های جدید و بهینه برای مسائل علمی و صنعتی ،طراحی سیستم عامل،و .....

خوب می بینید که زمینه های کاری بسیار زیاده، اگر چه واقعا در ایران ممکنه خیلیاش رو فقط اسمشون رو بشنویم.که ما وارد این جنبه هاش نمی شیم.(در تاپیک رشته های پر طرفدار امسال یه کمی توضیح دادم که معایب رشته کامپیوتر در ایران چیه و چرا تو انتخاب این رشته باید با چشم باز عمل کرد.)

حالا بریم سراغ مهارت هایی که حتما یه دانشجوی CS باید داشته باشه تا موفق بشه:

1-داشتن تفکر الگوریتمی و توانایی حل مسائل به شیوه الگوریتمی و نهایتا توانایی و مهارت در برنامه نویسی:

هر فردی که فارغ التحصیل CS هست باید بتونه خوب و راحت برنامه نویسی کنه.حالا در هر زمینه ای که مرتبط با کارش هست.منظور من از برنامه نویسی ،بلد بودن یه زبون خاص مثل C# نیست بلکه منظور من اینه که بتونه برای مساله ای که با اون مواجه هست یک الگوریتم پیدا کنه و اون الگوریتم رو به یه برنامه کامپیوتری تبدیل کنه.
این شرط لازم برایه هر متخصص کامپیوتره حال می خواد تخصص اش تو زمینه شبکه باشه یا سخت افزار .نرم افزاری ها هم که دیگه واضحه.

اگر لازم باشه می تونم به طور مفصل توضیح بدم.

خوب حالا ما از کجا بفهمیم که قدرت تفکر الگوریتمی رو داریم یا نه؟
تفکر الگوریتمی یه مهارت اکتسابیه یعنی با تمرین و تکرار فراوون به دست می اد.تنها راهش همینه و هر چه زودتر دانشجو به این مهارت دست پیدا کنه خیلی خیلی جلو می افته.

متاسفانه اکثریت افراد با برنامه نویسی مشکل دارن و فکر می کنن خیلی سخته.دلیل اصلی اش هم اینه که اونها می خوان برنامه نویسی رو به همون شیوه ای که دیفرانسیل و فیزیک می خونن یاد بگیرن که این امر غیر ممکنه. یاد گرفتن برنامه نویسی یک لم داره و این لم رو هم نمی شه به کسی یاد داد بلکه فقط به صورت تجربی به دست می آد . هرکسی یک روش خاصی برایه خودش داره و مثل دوچرخه سواری و شنا که بعد از یه مدت تمرین با شخص عجین میشه و به صورت عادی در میاد ،الگوریتمی فکر کردن و برنامه نویسی کردن هم برایه فردی که تلاش کرده کاملا یک فرآیند عادی میشه.

اما راهنمایی های کلی هست که می تونه به شخص کمک کنه.من به هر کس که واقعا علاقه داره و می خواد کامپیوتر رو به عنوان رشته آیندهاش انتخاب کنه میگم که تو همین تابستون بره و یک کتاب در مورد الگوریتم و فلوچارت که حاوی مساله های متنوع و پاسخ اونها هست رو تهیه کنه.این کتاب نباید در مورد برنامه نویسی باشه.این مرحله ما نمی خایم یه زبون برنامه نویسی رو یاد بگیریم بلکه هدفمون یاد گرفتن نگاه الگوریتمیک به مسائل هست.دقت کنید که کتاب فقط باید در مورد الگوریتم و فلوچارت باشه نه در مورد هیچ چیز دیگری.این خیلی مهمه.

شروع کنید به حل مسائل و خیلی باید صبور باشید. ممکنه در ابتدا برایه خیلی ها سخت باشه ولی در مدت کوتاهی ذهن شما این شیوه رو یاد میگیره..یاد گرفتن این شیوه در تمامی مراحل زندگی به شما کمک میکنه.
واقعا این شیوه نگاه به دنیا و مسائل یه برکته.این جوری می تونید به تمامی مشکلات رندگی یک نگاه عقلانی داشته باشید.:20:

بعد از مدتی که احساس کردید می تونید حالابه شیوه الگوریتمی به مسائل نگاه کنید وقتشه که برید سراغ کامپیوتر و برنامه نویسی.توصیه می کنم که با زبان پاسکال شروع کنید.پاسکال یه زبونیه که دقیقا با اهداف آموزشی طراحی شده و دارای ساختاریه که برای نو آموزان کامپیوتر بسیار مناسبه.البته این زبان،بسیار قدرت مند هم هست و خیال نکنید که یه بازیچه هست.اصول اولیه اون رو و نوشتن برنامه های ساده با اون رو یاد بگیرید. در سطحی که بتونید با حلقه ها و زیر برنامه ها کار کنید خوبه.باقیش رو بهتره بذارید تو دانشگاه اساتید بهتون بگن چون یه مقدار نیاز داره تا روش بحث بشه.

اینجوری مطمئن باشید که پایه خودتون رو حسابی برای موفقیت بستید.ترم اول ترمیه که شما باید این مهارت رو بدست بیارید و گرنه عقب می افتید.

2-زبان انگلیسی
هر چقدر که می تونی زبانتون رو تفویت کنید و عادت کنید که منابع درسی رو به زبون انگلیسی بخونید.باور کنید از نون شب واجب تره.

3-علاقه مند به یادگیری مطالب جدید:
همتون حتما می ذونید که سرعت تغغیر وتحوا توی CS خیلی سریعه .شما باید عادت کنید که تقریبا هر 2 سال 50% دانسته تون باید بروز بشه و چیزهای جدید جایگزین اونها بشه.

4- دروسی که در دانشگاه می خونید همگی لازم هستند و باید خوب یاد بگیرید.ولی برای بازار کار شما باید 4-5 برابر کل دروس رسمی دانشگاهی مطالعه آزاد داشته باشید.به طور مثال شما 3 واحد شبکه می خونید ،اگه بخواهید فقط به اندازه این که بگید من با شبکه آشنا هستم اطلاعات داشته باشید باید به اندازه 6 واحد دیگه خودتون مطالعه کنید(تازه میشه آشنایی کلی با شبکه و نه مهارت در زمینه شبکه).:13:

5-نکته مهم:
آگر از نظر بینایی ،نزدیک بین هستید و میزان نزدیک بینی شما 3- دیوپتر به بالا است،قبل از انتخاب این رشته با چشم پزشک مشورت کنید،به او بگویید که می توانید کامپیوتر یا رشته دیگری را انتخاب کنید، و توصیه او را بخواهید که در شرایط یکسان که امکان انتخاب بین کامپیوترو رشته دیگری به همان خوبی و در آمد و پرستیژ کامپیوتر باشد آیا از نظر شرایط چشمی او کامپیوتر را پیشنهاد می کند یاخیر؟
باور کنید که این قضیه شوخی بردار نیست :44:،نزدیک بینی بالا متاسفانه عوارض پنهانی دارد که کار طولانی با کامپیوتر ممکن است آنها را تشدید کند.یادتان باشد که اگر شما کامپیوتر را برای َشغل آینده انتخاب کنید بایستی روزی حداقل 10 ساعت با آن کار کنید.

خیلی هم به لیزیک:4: و این چیزها دلتان را خوش نکنید.بیشتر شبیه وسائل آرایشی است که عیب های اصلی را میپوشانند در حالیکه که مشکل حاد و اصلی باقی است.

این نکته 5 از هر 4 نکته قبلی مهمتره،اونرو خیلی جدی بگیرید

اگر سوالی بود در ادامه همین تاپیک مطرح کنید.و خوشحال می شم که بقیه هم اگر نظری دارند بنویسند تا این تاپیک نتیجه مفیدی برای خوانندگان در بر داشته باشه

elhameli
24-07-2009, 09:23
سلام
شما تجربه لیزیک داشتین ؟
راستی یه مطلب رو هم یادتون رفت . بچه هایی که می خوان به رشته کامپیوتر وارد بشن باید حتما به طور مداوم ورزش هم بکنن . با اون وضعیتی که رشته کامپیوتر داره . اگه کسی ورزش نکنه توی همون جونی باید هرروز بره دکترهای مختلف:13:

bida
26-07-2009, 13:16
سلام

با توجه به اینکه زمان انتخاب رشته داره نزدیک میشه و برای اینکه تمام مطالب یه جا باشن ،من تو یه تاپیک دیگه نظرم رو در مورد انتخاب رشته کامپیوتر گفتم و دوستان هم جواب داده بودن ،لینکشون رو اینجا می ذارم و از همه دعوت می کنم که اگر هر مطلبی به ذهنشون می رسه اینجا اضافه کنن تا یه سری مطالب مفید برای داوطلبان محترم جمع آوری بشه.

فقط یه خواهشی دارم که لطفا مطالبی مثل معرفی رسمی رشته ها که همه جا می بینیم و توی همین انجمن هم هست رو اینجا ننویسن بلکه می خوام تجربیات و سوالات خودشون رو بنویسن چیز هایی رو که لمس کردن و تجربه کردن،چون تو معرفی رسمی همه رشته ها خوبن و بازار کار دارن،اشباع نشدن و توانایی ها و علائق لازم برای موفقیت در اونها خیلی سطحی بیان شده.دوست دارم واقعیت ها(مزایا و معایب) گفته بشه.طبیعیه که مطالبی که اینجا گفته می شه وحی منزل نیست و ممکنه برای 1 نفر صدق کنه و برای 100 نقر دیگه نه،پس فقط به عنوان یه راهنمایی و HINT بهش نگاه کنید و خودتون حتما دنبال جستجو باشید.

خوب ،مثل اینکه ما با تصمیم مدیران به این تاپیک منتقل شدیم که خوب به نظر من چندان مناسب نیست.این تاپیک یه ملغمه ای شده از مباحث ارشد و کاردانی و ... و شاید 90% مطالب به درد داوطلبانی که می خوان تازه رشته کامپیوتر رو بشناسند نمی خوره و باید 20 صفحه مطلب بخونند که ...،
خوب بگذریم...
دوستانی که می خوان برای راهنمایی در مورد انتخاب رشته اینجا رو بخونند ،به نظر من تو صفحات 20 و 21 پست های خوبی هست و شایدم جایه دیگه باشه که من ندیدم(یه بررسی مختصری روی کل تاپیک کردم خیلی از مواردش به درد موضوع ما نمی خوره.)

mohsensoft
27-07-2009, 20:08
سلام
میخواستم ببینم آی تی و مهندسی نرم افزار چقدر شبیه هم هستن؟
اگه کسی لیسانس نرم افزار بگیره واسه کارشناسی ارشد آی تی چه دروس مشترکی داره؟
ممنون

HAMIDREZA1404
24-08-2009, 23:34
سلام من کادانی کامپیوتر دارم میخواستم بدون ککنکور برم کارشناسی کسی هست منو راهنمایی کنه
مرسی

mohammad66
25-08-2009, 01:59
سلام من کادانی کامپیوتر دارم میخواستم بدون ککنکور برم کارشناسی کسی هست منو راهنمایی کنه
مرسی
فکر کنم معدل بالای 18 باشه برای آزاد می تونی

nasrGod
06-09-2009, 22:17
ببخشيد برا كامپيوتر جزوات كدوم موسسه رو پيشنهاد ميكنيد البته براي ارشد

sarina1364
07-09-2009, 12:07
سلام به همه میگما این کنکور کاردانی به کارشناسی آزاد کی ثبت نامش شروع می شه؟؟؟؟؟؟

Life24
07-09-2009, 12:27
حقیقت دارد که کامپیوتر - نرم افزار خیلی ستخه؟

farshidshd
07-09-2009, 13:10
حقیقت دارد که کامپیوتر - نرم افزار خیلی ستخه؟

هر رشته ای سختیه خودشو داره
من دارم مهندسی نرم افزار میخونم
اگه درس خون باشی زیادم سخت نیست

nasrGod
07-09-2009, 13:51
سلام دوستان من ميخوام امسال كارشناسي ارشد شركت كنم لذا ميخواستم تو يكي از موسسات خوب ثبت نام كنم الته اينم بگم چونكه خونمون شهرستان هست نميتونم كلاس برم و فقط بخاطر جزواتشون ميخوام ثبت نام كنم
سوالم اينكه كدوم موسسه جزواتش بهتره و كاملتر و ساده تر درس داده خواهشن راهنمايم كنيد و از بين موسسات مثل پارسه و سنجش تكميلي و ماهان كدومشون بهتره كه ثبت نام كنم و جزوهاشون بهتره
كتابهاي پوران پژوهش چطورن خوبن يا نه خواهشن سريع راهنمايي كنيد چون ميخوام شروع كنم
با نهايت تشكر

elaheh2007
09-09-2009, 12:20
سلام
من ليسانس كامپيوتر دارم آيا ميتونم براي ارشد نجوم بخونم؟

mohsensoft
09-09-2009, 13:59
سلام
من ليسانس كامپيوتر دارم آيا ميتونم براي ارشد نجوم بخونم؟
فکر میکنم واسه ارشد مهم نیست که کارشناسی رو چی خوندید
اینجوری که من شنیدم میتونید بخونید

mortaza2006
10-09-2009, 12:19
سلام دوستان
تورو خدا کمکم کنید راهی برام نشون بدید؟ زود ... زود ...
منم تو سراسری قبول شدم شبانه(رشته کاردانی فنی معدن استخراج) تبریز و در آزاد هم در رشته سخت افزار کامپیوتر تبریز
الان به کدوم برم بهتره من خودم می خوام برم معدن ولی نمی دونم ارزش داره یا نه ( درسته علاقه ندارم ) می ترسم تو کارشناسی بمونم هیچ اطلاعاتی از این رشته ندارم علاقم بیشتر به کامپیوتر است و از طرفی بودجه برای آزاد هم کمه؟

قربان شما

Yi Yi
12-09-2009, 19:19
من امسال کارشناسی تو رشته ی مهندسی نرم افزار قبول شدم. از واحدهای اختیاری کدوم رو توصیه می کنید بردارم؟

amir_dre
12-09-2009, 22:16
تفاوت علمی کاربردی نرم افزار کامپیوتر با مهندسی نرم افزار چیه؟(کاردانی)
واحدشون یکی هستن؟

HOJ-JAT
03-10-2009, 13:40
دروس ترم اول مهندسی کامپیوتر نرم افزار یا همون چارت رو میخواهم باتشکر:11:

H.Operator
03-10-2009, 14:28
سلام...
این دروس ترم اول م کامپیوتر{نرم افزار} هست{17 واحد}
البته انتخاب دروس عمومی برای ترم اول بستگی به دانشگاه داره...!
ریاضی1 /پایه /3واحد
فیزیک 1 /پایه /3واحد
تفسیر موضوعی قرآن /عمومی /2واحد
فارسی عمومی /عمومی /3واحد
آزکامپیوتر /اصلی /1واحد
مبانی کامپیوتر /اصلی /4واحد
زبان خارجه /عمومی /3واحد

frnsh
08-10-2009, 13:51
سلام دوستان
من تازه اینجا رو پیدا کردم!!!
منم میخوام توی این رشته بیام و الان پیش ریاضی هستم. میخواستم بدونم درسهاش چطوره؟ اینطور که شنیدم حفظی زیاد داره، درسته؟ کلا اونایی که خوندنش، راضی هستن ازش؟ کار براش خوب هست؟
ممنون میشم جواب بدین

MarziehA
10-10-2009, 23:24
دوستان من یه مشکل دارم کسی هست کمکم کنه؟؟؟!!!
رشتۀ من مهندسی کامپیوتر هست در مقطع کارشناسی و ترم آخر هستم.
برای درس کارآموزی سر دو راهی موندم.
راستش نمی دونم کجا برم.
موندم شرکت راه آهن برم، یا یه شرکت خصوصی یا اینکه کلا بپیچونم! :21:
کسی هست که برای کارآموزی شرکت راه آهن رفته باشه؟ .... واحد آمار و فناوری اطلاعات
اگه کسی هست می خوام بدونم کارآموزی تو این شرکت سرکاریه یا واقعا فایده داره؟
ممنون

amin123
11-10-2009, 01:31
بابا بیخیال...........

به نظر من که بپیچون..........

کار بدون مایه تو کتت میره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :دی :دی

MarziehA
11-10-2009, 20:07
بابا بیخیال...........

به نظر من که بپیچون..........

کار بدون مایه تو کتت میره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :دی :دی

چه رک و رو راست ... لول
نه کار بدون مایه خوب نیست اما اگر آدم بیشتر از اون چیزی که هست بشه خیلی خوبه.:46:
اما مشکل اینه که اکثر جاها کارآموز یعنی آبدارچیو این حرفا :31:

frnsh
24-10-2009, 18:40
سلام دوستان
من تازه اینجا رو پیدا کردم!!!
منم میخوام توی این رشته بیام و الان پیش ریاضی هستم. میخواستم بدونم درسهاش چطوره؟ اینطور که شنیدم حفظی زیاد داره، درسته؟ کلا اونایی که خوندنش، راضی هستن ازش؟ کار براش خوب هست؟
ممنون میشم جواب بدین

کسی نبود جواب ما رو بده؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

a.toraby
24-10-2009, 22:32
کسی نبود جواب ما رو بده؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اوضاع کار که خیلی افتضاحه. تو هر رشته ای که فارغ التحصیل بشید مشکل کار رو دارید
البته نرم افزار از این جهت نسبت به تخصص های دیگه وضعیت بهتری داره. آدم اگه زرنگ باشه میتونه گلیمشو از آب بیرون بکشه
درس هاش هم قشنگه. خوندنی نیستن. همه جوره توش هست. خوندنی هاش فقط عمومی هاشه

piroooz
25-10-2009, 10:36
سلام ...
آقا من الان ترم یک مهندسی نرم افزار هستم
میخوام بدونم میشه برای کارشناسی سخت افزار امتحان بدم
منابع ؟
درصد قبولی ؟
پیشاپیش تشکر...

a.toraby
25-10-2009, 13:50
سلام ...
آقا من الان ترم یک مهندسی نرم افزار هستم
میخوام بدونم میشه برای کارشناسی سخت افزار امتحان بدم
منابع ؟
درصد قبولی ؟
پیشاپیش تشکر...

میشه اما تصمیمت به سختی اشتباهه
سخت افزار تو ایران یعنی هیچی

frnsh
26-10-2009, 00:05
اوضاع کار که خیلی افتضاحه. تو هر رشته ای که فارغ التحصیل بشید مشکل کار رو دارید
البته نرم افزار از این جهت نسبت به تخصص های دیگه وضعیت بهتری داره. آدم اگه زرنگ باشه میتونه گلیمشو از آب بیرون بکشه
درس هاش هم قشنگه. خوندنی نیستن. همه جوره توش هست. خوندنی هاش فقط عمومی هاشه

حق با شماست.
اما فکر کنم شما خیلی بیشتر از اینا به این رشته علاقه دارین. میشه از دید متوسط بگین؟ البته منم خیلی به این رشته علاقه دارم، اما خداییش به درس کامپیوتر توی سال سوم دبیرستان علاقه ی چندانی نداشتم. به نظرم خیلی حفظی بود. نظر شما در موردش چیه؟

eblisandenzo
26-10-2009, 00:22
سلام دوستان . برای قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار دانشگاه گیلان چه رتبه ای در منطقه 2 لازم هسش . ممنون میشم جواب بدین

eblisandenzo
27-10-2009, 15:55
کسی نیست به سوال ما جواب بده ؟

HOJ-JAT
27-10-2009, 19:21
کسی نیست به سوال ما جواب بده ؟
خوب باید بری از مشاورات که تو گیلان هستند بپرسی ؟
من امسال قبول شدم رتبم هم خیلی عالی نبود حدود 14000... دانشگاه صنعتی سیرجان..

eblisandenzo
27-10-2009, 23:47
خوب باید بری از مشاورات که تو گیلان هستند بپرسی ؟
من امسال قبول شدم رتبم هم خیلی عالی نبود حدود 14000... دانشگاه صنعتی سیرجان..

حالا من از تهران بلند شم برم رشت ؟

ممنون از راهنماییت ولی اگه کسی برای گیلان رو میدونه کمک لطفا

HOJ-JAT
28-10-2009, 09:23
البته من دوره شبانه قبول شدم ...

Iranian boy10
30-10-2009, 23:35
سلام .

من سوالات کنکور کاردانی کامپیوتر سال 1388 رو میخواستم از کجا میتونم همه رو یه جا دانلود کنم ؟

چیزی با سرچ پیدا نشد . خیلی لازمم هست کسی داره ؟ لطفاً یه جا آپلود کنید ورش دارم خیلی ممنون میشم:11::11::40::40::40::40:

frnsh
31-10-2009, 00:19
سلام دوستان
یه سوالیه که چندوقتیه درگیرم کرده! فرق IT با مهندسی نرم افزار چیه؟

Iranian boy10
31-10-2009, 22:26
لطفاً به سوال من جواب بدین ممنون .

farshidshd
01-11-2009, 19:44
لطفاً به سوال من جواب بدین ممنون .

یک بار در بخش درخواست سوالات مطرح کردین کافی بود
یه کم صبر داشته باشین

تو همون بخش درخواست سوالات جوابتونو دادم ...

HOJ-JAT
02-11-2009, 15:03
سوالیه که چندوقتیه درگیرم کرده! فرق IT با مهندسی نرم افزار چیه؟
نرم افزار برنامه مینویسه نرم افزار می سازه...
اما it کار کردن با هاشو یاد میگیره در کل نرم افزار بهتره..

Elham_saber
19-11-2009, 17:27
قابل توجه دانشجویان علاقمند کاردانی به کارشناسی مهندسی نرم افزار: ضرایب دروس، منابع مذکور مربوط به دانشگاه دولتی، غیر انتفاعی و آزاد اسلامی است!

منابع پیشنهادی دروس تخصصی آزمون کاردانی به کارشناسی کامپیوتر
۱/ ذخیره وبازیابی اطلاعات(ضریب۵)
۲/ سیستم عامل(ضریب ۵)
۳/ ساختمان داده ها(ضریب ۵)
۴/ برنامه نویسی(ضریب ۴)
۵/ زبان تخصصی (ضریب ۱)
منابع پیشنهادی
۱) ۱۰۰۰مساله ذخیره وبازیابی اطلاعات آرمان مهربخش – محبوبه صادقی مقدس
۲) ذخیره وبازیابی اطلاعات محمدتقی روحانی رانکوهی
۳) مهندسی کامپیوتر – جلداول(آموزش وتست) آرمان مهربخش
۴) مهندسی کامپیوتر – جلددوم(آموزش وتست) فرشادصفایی
۵) مفاهیم سیستم عامل سی- جی- دیت
۶) کتابهای حمیدرضامقسمی(انتشارات گسترش علوم پایه) شامل:
ذخیره وبازیابی – سیستم عامل ( مفاهیمWindows 98 , XP -DOS -UNIX)- ساختمان داده ها–مدارمنطقی– برنامه نویسی به زبان C , PASCAL -ریاضی عمومی ۲جلدی– مجموعه سوالات کارشناسی کامپیوتر ۲جلدی – زبان تخصصی
دروس عمومی آزمون کاردانی به کارشناسی
۱/ ریاضی (ضریب ۳) ………………….بسیارمهم است
۲/ ادبیات
۳/ معارف
۴/ زبان انگلیسی
منابع پیشنهادی
۱) برگزیده متون فارسی مرکز نشردانشگاهی
۲) زبان و نگارش فارسی انتشارات سمت
۳) معارف اسلامی ۱(جلدصورتی) انتشارات نهاد مقام معظم رهبری
۴) زبان عمومی انتشارات سمت
۵) مجموعه سوالات دروس عمومی کاردانی به کارشناسی(۱۵۰۰تست) یدالله طالشی-علی رعدی-مهدی نجفی

robert
19-11-2009, 20:31
من امسال کارشناسی تو رشته ی مهندسی نرم افزار قبول شدم. از واحدهای اختیاری کدوم رو توصیه می کنید بردارم؟

محاسبات عددی
انتقال داده
مهندسی اینترنت

همگی بعد از ترم ششم

Elham_saber
20-11-2009, 04:31
سلام من اگه خدا بخاد،استاد راهنمای پروژمم همکاری کنه باهاش... دیگه دارم کاردانی نرم افزارم و میگیرم.
اما راستش یه کم تردید دارم تو ادامه دادن این رشته ... اینه که انگیزم نمیاد

آخه همه از یه دانشجوی کامپیوتر توقع دارن تو همه چی فول باشه،ماهم که تو دانشکده همچین بگی نگی چیزی به بار علمیمون افزوده نشد:41:
یکی بگه من چه کنم؟:42:
ادامه بدم؟ندم؟اگه میدم چی کار کنم که آخرش به جامعه ی مهندسین بی سواد اضافه نشم؟
پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون