PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه Java با Symbian و WM

pooyahacker
31-08-2009, 22:14
سلام

شاید خیلی هاتون این مقایسه رو ناعادلانه بودنید و شاید اصلا جاوا رو جزو سستم عامل به حساب نیارید ...
ولی با اومدن گوشیهایی با قابلیت های خوب (مثلا جت یا آرنا) که از جاوا استفاده میکنن شاید لازم باشه این مقایسه رو انجام بدیم ؛ ضمن اینکه جاواهای جدید خیلی از مشکلات قبل رو برطرف کرده ...

اگه جاوا چیزی داره که بتونه یه شخص رو راضی کنه تا به جای استفاده از symbian یا WM از جاوا استفاده کنه رو اینجا بیان کنید ...

fujin
31-08-2009, 23:23
دو تا از سیستم عامل هارو جا انداختی ...
MAC و Android

amir_70
01-09-2009, 00:19
دو تا از سیستم عامل هارو جا انداختی ...
MAC و Android

نه بابا اونا که نیازی ندارن
اندروید رو زیاد باهاش آشنایی ندارم ولی مک (همون والدیگرانو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بابا آخرشه
اصلآ کار خوبی کردی که مک رو نگفتی
واسش افت داره که با اینا مقایسش کنی
only mac

pulp_152
01-09-2009, 00:41
خوب جاوای الان که خیلی خوب شده و اینکه خیلی راحت برنامه هارو بدون سقف مگابایتی اجرا میکنه ...یکی از خوبیهاش تعدد برنامه هاش و بازیهای جدیدی هست که براش دارن مینویسن .. و اینکه رم و رام و cpu کمتری مصرف میکنه البته به وین موبایل و سیمبین نسخه های جدیدتر نمیرسه ...

اما به نظر من 90 درصد مردم ما به اندازه همین جاوا از گوشی کار میکشن و 10 درصد هستن که واقعا اون برتری سیمبین و ویندوز بدردشون میخوره و باهاش کار میکنن ... بقیه برای اینه که بگن که گوشی سیستم عامل دار بغل جیبمونه یا اینکه مثلا فکر میکنن چی گرفتن ..وگرنه استفاده ای نمیکنن و بابت همین استفاده نکردن 100 تا 300 هم معمولا بیشتر میپردازن مثلا جت رو با امنیا 2 اگه مقایسه کنی زیاد تفاوتی نداره !

طرف میره امنیا 2 میگیره ولی همون کاریو میکشه ازش که از جت میکشه در عوض 250 هم بالاتر مایه میده

pooyahacker
01-09-2009, 18:44
خوب جاوای الان که خیلی خوب شده و اینکه خیلی راحت برنامه هارو بدون سقف مگابایتی اجرا میکنه ...یکی از خوبیهاش تعدد برنامه هاش و بازیهای جدیدی هست که براش دارن مینویسن .. و اینکه رم و رام و cpu کمتری مصرف میکنه البته به وین موبایل و سیمبین نسخه های جدیدتر نمیرسه ...

اما به نظر من 90 درصد مردم ما به اندازه همین جاوا از گوشی کار میکشن و 10 درصد هستن که واقعا اون برتری سیمبین و ویندوز بدردشون میخوره و باهاش کار میکنن ... بقیه برای اینه که بگن که گوشی سیستم عامل دار بغل جیبمونه یا اینکه مثلا فکر میکنن چی گرفتن ..وگرنه استفاده ای نمیکنن و بابت همین استفاده نکردن 100 تا 300 هم معمولا بیشتر میپردازن مثلا جت رو با امنیا 2 اگه مقایسه کنی زیاد تفاوتی نداره !

طرف میره امنیا 2 میگیره ولی همون کاریو میکشه ازش که از جت میکشه در عوض 250 هم بالاتر مایه میده

خب میشه بگی اون 10 درصدی که سیمبین و ویندوز داره چیه که جاوا نداره ؟!

pulp_152
01-09-2009, 19:51
اون 10 درصد اینه که برنامه نویسی جاوا ضعیفتره ... یعنی نرم افزارهای قویتری رو سیمبین و ویندوز میاد و یه سری از بازیهای انگیج که محدودن وگرنه اکثر بازیهاشون زیادی تفاوتی ندارن چون جدیدا همون بازیهایی که رو انگیج میاد فایل جاواشم اومده و خیلی خوب گوشیهای جاوا خور هم اجرا میکنن ..... البته بگم تا اونجایی که تو کلوب سامسونگ یکی از کسانی که ادعا میکرد تو نمایندگی سامسونگ کار کرده چنین گفت
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

من مدتي تو نمايندگيه سامسونگ كار مي كردم تا يه ماه پيش. گوشياي جديده سامسونگ از لحاظه نصبه جاوا واقعا شگفزدمون كرد.يه برنامه 12 مگي فقط در عرضه 3 ثانيه نصب ميشد بدونه نياز به جد.اكثرا سريه اس بودن.s8300,s7220,m7500,g400 من با اس8000 كار نكردم ولي خيلي احتمال ميدم كه نصبه جاوا روش راحت باشه.اگرم نباشه با يه روش راحت نصب ميشه.كه البته اصلا فكر نمي كنم به اين نيازي باشه.نا سلامتي مي خواد از بهترين گوشياي جاوا باشه

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خودم تا 5 مگ رو در عرض 3 ثانیه نصب کردمنمیدونم واقعا 12 مگ رو 3 ثانیه باز میکنه یا نه ...

کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MehranVB
02-09-2009, 07:38
مقایسه جاوا با گوشیهای سیستم عامل دار مثل مقایسه داس با ویندوز و لینوکسه!

pulp_152
02-09-2009, 12:32
مقایسه جاوا با گوشیهای سیستم عامل دار مثل مقایسه داس با ویندوز و لینوکسه!

خوب میشه دلیلشم بگی ؟

MehranVB
02-09-2009, 15:42
خوب میشه دلیلشم بگی ؟
عزیزان جاوا یا همون J2ME و J2SE اسم یه برنامه است که فایلهای با فرمت jar رو اجرا میکنه، اسم سیستم عامل نیست، این برنامه خیلی ساده رو هم تقریباً همه گوشیا دارن، چه اونایی که سیستم عامل ندارن (که شما بهشون میگید جاوا) و چه اونایی که سیستم عامل دارن مثل سیمبین و ویندوز و .... ولی فرقشون اینه که گوشیای سیستم عامل دار برنامه های دیگه رو هم اجرا میکنن (مثل sis برای سیمبین) و این برنامه ها رو برنامه های اجرایی مینامند (مثل فایلهای exe در کامپیوتر) در حالی که برنامه های جاوا خیلی ساده و پیش پا افتاده و بدون هیچ قدرتی هستن. (فرض کنید فرمتی مثل فایلهای فلش swf در کامپیوتر)
خوب حالا به نظرتون چطوری باید گوشیهای سیستم عامل دار رو با بدون سیستم عامل قیاس کرد؟؟!!!

merikh_merikh
02-09-2009, 18:36
جاوا برای کسانی خوبه که قصدشون از خرید گوشی کار کردن با امکانات سخت افزاریه گوشی و همچنین تماس گرفتن و اس ام اس زدن و دیگر کار های مخابراتی میباشد.....ولی کسی که فراتر از این چیزا بخاد باید یک گوشی دارای سیستم عامل داشته باشه.
به نظره من گوشی با سیستم عامل بهتره چون محیط بازتری در اختیار داریم و باعث میشه از گوشی خسته نشیم حالا این سیستم عامل میخاد سیمبین باشه یا ویندوز موبایل.......

pulp_152
02-09-2009, 20:33
عزیزان جاوا یا همون J2ME و J2SE اسم یه برنامه است که فایلهای با فرمت jar رو اجرا میکنه، اسم سیستم عامل نیست، این برنامه خیلی ساده رو هم تقریباً همه گوشیا دارن، چه اونایی که سیستم عامل ندارن (که شما بهشون میگید جاوا) و چه اونایی که سیستم عامل دارن مثل سیمبین و ویندوز و .... ولی فرقشون اینه که گوشیای سیستم عامل دار برنامه های دیگه رو هم اجرا میکنن (مثل sis برای سیمبین) و این برنامه ها رو برنامه های اجرایی مینامند (مثل فایلهای exe در کامپیوتر) در حالی که برنامه های جاوا خیلی ساده و پیش پا افتاده و بدون هیچ قدرتی هستن. (فرض کنید فرمتی مثل فایلهای فلش swf در کامپیوتر)
خوب حالا به نظرتون چطوری باید گوشیهای سیستم عامل دار رو با بدون سیستم عامل قیاس کرد؟؟!!!

اکثر نرم افزارهای سمیبین رو جاوا هم امده .. درسته سیمبین پشتیبانی بیشتری میکنه و منم برتریشو قطعی دونستم ... اما اون حرفی که شما میزنید مروبط به قبل از این جاواهای جدیده که خوب اصلا در حد و اندازه های سیستم عامل نبود ...

و مورد دیگه هم اینه که طرفی که گوشی رو میخره براش فرقی نمیکنه exe یا jar یا sis باشه میخواد رو گوشیش اجرا کنه ...برای شما فرق میکنه ؟

که 90 درصد نرم افزارهای سیمبین رو jar هم هستند

pulp_152
02-09-2009, 20:34
جاوا برای کسانی خوبه که قصدشون از خرید گوشی کار کردن با امکانات سخت افزاریه گوشی و همچنین تماس گرفتن و اس ام اس زدن و دیگر کار های مخابراتی میباشد.....ولی کسی که فراتر از این چیزا بخاد باید یک گوشی دارای سیستم عامل داشته باشه.
به نظره من گوشی با سیستم عامل بهتره چون محیط بازتری در اختیار داریم و باعث میشه از گوشی خسته نشیم حالا این سیستم عامل میخاد سیمبین باشه یا ویندوز موبایل.......

با جاواهای جدید کار کردی ؟یا پست های قبلمو خوندی مریخ جان ؟

تعدد برنامه های جاوا در حدی هست که خسته نشی ...

فقط به این مودهم توجه کن یک گوشی جاوا دار و یک گوشی سیستم عامل ویندوز دار با همون قدرت و امکانات تفاوتشون 30 درصد هستش ..

یعنی 30 درصد ویندوز گرونتره

و رو سیمبین معمولا 20 درصد هستش

MehranVB
02-09-2009, 20:56
اکثر نرم افزارهای سمیبین رو جاوا هم امده .. درسته سیمبین پشتیبانی بیشتری میکنه و منم برتریشو قطعی دونستم ... اما اون حرفی که شما میزنید مروبط به قبل از این جاواهای جدیده که خوب اصلا در حد و اندازه های سیستم عامل نبود ...

و مورد دیگه هم اینه که طرفی که گوشی رو میخره براش فرقی نمیکنه exe یا jar یا sis باشه میخواد رو گوشیش اجرا کنه ...برای شما فرق میکنه ؟

که 90 درصد نرم افزارهای سیمبین رو jar هم هستند

با جاواهای جدید کار کردی ؟یا پست های قبلمو خوندی مریخ جان ؟

تعدد برنامه های جاوا در حدی هست که خسته نشی ...

فقط به این مودهم توجه کن یک گوشی جاوا دار و یک گوشی سیستم عامل ویندوز دار با همون قدرت و امکانات تفاوتشون 30 درصد هستش ..

یعنی 30 درصد ویندوز گرونتره

و رو سیمبین معمولا 20 درصد هستش

دوست من، من نگفتم گوشیهای جاوا خوب نیستن، اتفاقاً خودم اونا رو بیشتر دوست دارم چون جمع و جورترو سریعتر هستن. ولی شما توی توی گوشیهای بدون سیستم عامل قادر نیستین مثلاً برنامه ای برای دیدن فیلم DVD با زیرنویس و یا خوندن فرمتهایی که گوشی نمیتونه بخونه نصب کنی. این آمار رو هم نمیدونم از کجا اوردید که 90% برنامه های سیمبین رو جاوا داره!

pulp_152
02-09-2009, 21:05
خوب این دیدن dvd با زیر نویس چند وقته اومده ؟! فکر کنم از اون نرم افزارهایی که جدید امده رو سیمبین خوب جاواش هنوز نیومده ولی بهت قول میدم به زودی جاواشم میاد .. !

الان بازیهای انگیج ر و هم دارن یک سریاشو با فرمت جاوا میدن بیرون ...

رو سیمبین میشه exe رو خوند ؟ یعنی نرم افزاری هست که exe رو به sis تبدیل میکنه ؟

میتونید یک سرچ کنید و نرم افزارهای معمولی و بازیهای معمولی سمیبین رو ببینید که رو جاواهم هست .. مثلا fifa 09 رو جاوا هم هست گرافیکشم تفاوت انچنانی نداره اصلا همونه فقط فرمتش شده jar یا خیلی از نرم افزارها هست که خود بچه های سیمبین با فرمت jar اجرا میکنن ...

ولی بازم تکرارا میکنم سیمبین از جاوا بالاتره چون علاوه بر اینکه jar رو میخونه پسوند خودش مثل sis رو هم میخونه ...

اما صحبت من اینه که 80 90 درصد مردم ما سقف استفادشون جاواست و 10 درصده که باید سراغ سیمبین یا وین برن .. بقیه برای اسمشه یا برای کلاسشه .. خیلیارو سراغ دارم فقط شنیدن 95 خوبه رفتن خریدن میگم چجوری دوربینش میاد میگه نمیدونم .. بعد بهش بگن سیمبین استفاده میکنی میگه چی هست ؟ خوب با توجه به نیازت و قیمتی که میدی کدوم بهتره ؟ علاوه ب راینکه هم قیمتش کمتره هم اینکه نرم افزار زیاده براش .. بازیهاش در حد نرماله ... و سرعت بیشتری هم داره

MehranVB
02-09-2009, 21:24
خوب این دیدن dvd با زیر نویس چند وقته اومده ؟! فکر کنم از اون نرم افزارهایی که جدید امده رو سیمبین خوب جاواش هنوز نیومده ولی بهت قول میدم به زودی جاواشم میاد .. !

حدود یکساله که اومده، جاواش هم اصلاً نمیاد، دلیلش اینه که جاوای شما (منظورم گوشی بدون سیستم عامله!) قادر به خوندن هیچ فرمتی نیست که حالا بخواد فیلمهای Xvid رو با srt یا sub اجرا کنه!
این فقط یه نمونه کوچولو بود، از این دسته برنامه ها که جاواش وجود نداره خیلی مثال میشه زد...

میتونید یک سرچ کنید و نرم افزارهای معمولی و بازیهای معمولی سمیبین رو ببینید که رو جاواهم هست .. مثلا fifa 09 رو جاوا هم هست گرافیکشم تفاوت انچنانی نداره اصلا همونه فقط فرمتش شده jar یا خیلی از نرم افزارها هست که خود بچه های سیمبین با فرمت jar اجرا میکنن ...

واقعاً شما گرافیک گوشیهای بدون سیستم عامل رو با بقیه یکی میدونید؟!!! یعنی پردازنده به اون قدرت و چیپست گرافیکی و رم و ... چی میشه؟!

اما صحبت من اینه که 80 90 درصد مردم ما سقف استفادشون جاواست و 10 درصده که باید سراغ سیمبین یا وین برن .. بقیه برای اسمشه یا برای کلاسشه .. خیلیارو سراغ دارم فقط شنیدن 95 خوبه رفتن خریدن میگم چجوری دوربینش میاد میگه نمیدونم .. بعد بهش بگن سیمبین استفاده میکنی میگه چی هست ؟ خوب با توجه به نیازت و قیمتی که میدی کدوم بهتره ؟ علاوه ب راینکه هم قیمتش کمتره هم اینکه نرم افزار زیاده براش .. بازیهاش در حد نرماله ... و سرعت بیشتری هم داره
من هم صحبتم بیشتر فنی هست و با قیمت کاری ندارم. (بگذریم که گوشیهای جاوای گرونتر از سیمبین هم وجود داره)

pulp_152
02-09-2009, 23:22
حدود یکساله که اومده، جاواش هم اصلاً نمیاد، دلیلش اینه که جاوای شما (منظورم گوشی بدون سیستم عامله!) قادر به خوندن هیچ فرمتی نیست که حالا بخواد فیلمهای Xvid رو با srt یا sub اجرا کنه!
این فقط یه نمونه کوچولو بود، از این دسته برنامه ها که جاواش وجود نداره خیلی مثال میشه زد...

سلامت میکنم !:31: که همین xvid و divx که جاوا میخونه نرم افزار فارسی زیر نویسشم رو جار بیاد

واقعاً شما گرافیک گوشیهای بدون سیستم عامل رو با بقیه یکی میدونید؟!!! یعنی پردازنده به اون قدرت و چیپست گرافیکی و رم و ... چی میشه؟!

اره ! الان جت هم cpu شاخ تری از اچ دی داره هم رم 1 گیگ داره هم شتاب سنج... بقیه گوشیهای سیمبین هم که دیگه خود به خود کنار گذاشته میشن

من هم صحبتم بیشتر فنی هست و با قیمت کاری ندارم. (بگذریم که گوشیهای جاوای گرونتر از سیمبین هم وجود داره)

گوشیهای جاوای گرونتر از سیمبین امکاناتش بیشتر از سیمبین دارا هست که گرونتره ...

اما منظور بنده امکانات مساوی بود یعنی به چیزی مثل امنیا 2 با جت که تفاوت اصلیشون بیشتر دز سیستم عاملش هست .. حالا درسته که 0.4 اینچ هم ال سی دی بزرگتری داره ولی این تفاوت های اندک انقد نیست که 250 بشه .. نهایت 50 هزار هست ...

منظورم اینه که همین گوشی اگه جاوا باشه با همین امکانات 300 هزاره همون گوشی با همون امکانت اما وین موبایل 450

و سیمبینش 380 مثلا

MehranVB
03-09-2009, 08:50
سلامت میکنم !:دی که همین xvid و divx که جاوا میخونه نرم افزار فارسی زیر نویسشم رو جار بیاد
به سلامتی!! :دی

اره ! الان جت هم cpu شاخ تری از اچ دی داره هم رم 1 گیگ داره هم شتاب سنج... بقیه گوشیهای سیمبین هم که دیگه خود به خود کنار گذاشته میشن
عزیزجان میانگین بگیر ببین پردازنده و چیپست گرافیکی و مموری گوشیهای جاوا چنده و نه فقط یه دونه از اونا!

گوشیهای جاوای گرونتر از سیمبین امکاناتش بیشتر از سیمبین دارا هست که گرونتره ...

اما منظور بنده امکانات مساوی بود یعنی به چیزی مثل امنیا 2 با جت که تفاوت اصلیشون بیشتر دز سیستم عاملش هست .. حالا درسته که 0.4 اینچ هم ال سی دی بزرگتری داره ولی این تفاوت های اندک انقد نیست که 250 بشه .. نهایت 50 هزار هست ...

منظورم اینه که همین گوشی اگه جاوا باشه با همین امکانات 300 هزاره همون گوشی با همون امکانت اما وین موبایل 450

و سیمبینش 380 مثلا
موضوع تاپیک مقایسه جاوا با سیمبین و ویندوز بود و نه مقایسه سخت افزاری جت و امنیا2. و این دو گوشی هم 100% با هم فرق دارن، از جمله اینکه امنیا2 16 گیگ رم داره اما جت 2 گیگ، و اینکه جت فلش برای دوربین نداره و ... که اگه علاقه مندید میتونید یه تاپیک جداگونه برای مقایسه این دو بسازید...

فکر میکنم این بحث به جایی نرسه، من یه بار دیگه این جمله رو تکرار میکنم و برای جلوگیری از شلوغ شدن تاپیک دیگه ادامه نمیدم:
گوشیای سیستم عامل دار دارای Platformهای مختلفی هستن که J2ME هم یکی اونهاست، در حالی که گوشیهای بدون سیستم عامل فقط J2ME رو دارن. نتیجه اینکه گوشیهای سیستم عامل دار تمام امکانات گوشیهای بدون سیستم عامل رو دارن به اضافه خیلی امکانات بیشتر.