PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رفع مشکلات و اختلالات ویندوز با روشی جدید و کاربردی

Masоud
31-08-2009, 13:14
سلام

گاهی اوقات برای ویندوز شما مشکل یا مشکلاتی پیش میاد که از یافتن راه حل آن عاجز می مونید. مثلاً به طور ناگهانی به هنگام کار با سیستم صفحه آبی مرگ نمایش پیدا می‏کنه، ویندوز هنگ می‏کنه و Explorer به شکل ناگهانی بسته میشه و... . این مشکلات آنقدر ادامه می‌یابند تا در نهایت تنها راه حل را در تعویض ویندوز می‏بینید؛ امری که برای هیچکس خوشایند نیست. اما در این ترفند قصد داریم راهی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن می‏توانید به علت واقعی هر اتفاق ریز و درشتی که در سیستم‏تان رخ می‏دهد پی ببرید! راهی بسیار ساده اما واقعاً کارآمد که در مواقع بحرانی به کمک شما میاد.

در تمام ویندوزهایی که شرکت مایکروسافت از گذشته تا حال تولید کرده است، برنامه‏ای به نام Event Viewer وجود دارد. کار این برنامه ثبت تمام وقایعی است که در ویندوز رخ می‏دهد و کاربر ممکن است به آنها احتیاج داشته باشد؛ هر خطایی که رخ دهد، برنامه‏ای نصب یا حذف شود، ویندوز هنگ کند، برنامه‏ای به شکل غیر معمول بسته شود و... همگی در Event Viewer ثبت می‏گردد. با توجه به این نکته درخواهیم یافت که این ترفند بر روی تمامی ویندوزهای قدیم و جدید مایکروسافت قابل انجام است.

در ابتدای کار، از منوی Start به Control Panel مراجعه کنید.
سپس به Administrative Tools بروید.
حال برنامه Event Viewer را با دوبار کلیک اجرا نمایید.
پس از باز شدن پنجره Event Viewer، در صورتی که از ویندوز XP استفاده می‏کنید در سمت چپ برنامه دو عبارت Application و System را خواهید دید. اگر از ویندوزهای ویستا یا 7 استفاده می‏کنید کافی است زیر مجموعه Windows Logs را باز کنید تا این دو عبارت را مشاهده کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در صورت کلیک بر روی Application یا System کلیه گزارشات و رخدادهای مربوط به هر یک در محیط ویندوز برای شما لیست خواهد شد. لازم به ذکر است کلیه گزارشات مربوط به نصب یا حذف برنامه‏ها، خطاهای Explorer و برنامه‏ها و به طور کلی کلیه موارد مرتبط با پروسه‏ها در Application لیست خواهد شد. همچنین گزارشات مربوط به هسته سیستم و مشکلات سخت افزاری در System نمایش پیدا می‏کند.
حال فرض کنید در سیستم‏تان مشکلی پیش آمده که موفق به حل آن نشده‏اید. برای پیدا کردن یک راه حل اولین قدم باز کردن پنجره Event Viewer است. سپس بایستی در میان لیست گزارشات به دنبال این مشکل بگردید. با توجه به اینکه زمان و تاریخ دقیق هر رخداد در ستون Date and Time ذکر شده است پیدا کردن رخداد مورد نظر کار سختی نخواهد بود.

فرض کنید پروسه explorer.exe به طور ناگهانی هنگ کرده است. این رخداد در Application نمایش پیدا می‏کند. حال کافی است ما زمان این هنگ کردن را به یاد داشته باشیم تا به سادگی این رخداد را در میان گزارشات موجود در Application پیدا کنیم.

قدم بعدی پس از پیدا کردن رخداد مورد نظر در Event Viewer این است که بر روی گزارش دوبار کلیک کنید.
پس از دوبار کلیک بر روی رخداد یک پنجره جدید باز خواهد شد.
در این پنجره بایستی به دنبال دو عبارت EventID و Source بگردید. در جلوی عبارت EventID یک شماره و در جلوی Soruce نام پروسه‏ای که دچار مشکل شده است درج می‏گردد.

با پیدا کردن شماره و عبارت درج شده در EventID و Source قدم به مرحله بعدی می‏گذاریم.
اکنون نیاز است که به اینترنت متصل شوید و به سایتی به نشانی EventID.net مراجعه کنید.
این سایت بیش از 10.000 راه‏حل و پیشنهاد مربوط به رخدادهای مختلف را در پایگاه اطلاعاتی خود ثبت دارد.
همچنین نظرات و بحث‏های کاربران پیرامون هر گزارش نیز قابل مشاهده است که این موضوع نیز می‏تواند یاری دهنده باشد.

به زبان دیگر شما با استفاده از این سایت می‏توانید راه حل‏ها و پیشنهادات جهت حل مشکل خود را پیدا کنید، به شرطی که دو مقدار EventID و Source که در بالا معرفی کردیم را در اختیار داشته باشید.
بدین منظور در سایت EventID.net در قسمت Event ID شماره‏ای که پیدا کردید و در قسمت Event Source عبارتی که یافتید را وارد کنید و سپس بر روی دکمه Search کلیک کنید تا سایت در دیتابیس خود به دنبال راه حل ارائه شده بگردد.
پس از جستجو، نتایج نمایش پیدا خواهند کرد.
بر روی لینک ...Comments and links for کلیک کنید تا راه حل‏های پیشنهادی این سایت از جانب کاربران مختلف را مشاهده کنید.
مطمئناً میتوان از این پس از این سایت و به طور کلی از این روش به عنوان یک راه حل برای حل مشکلات ویندوز امید بست.

منبع : ترفندستان

موفق باشید :40:

mohsen.1362
12-09-2009, 22:47
سلام من یک کاربر نیمه حرفه ای هستم و می خواستم بگم که با هر ویندوز XP سرویس پک دو یی که کار می کنم بعد از مدتی کند می شه و از طرفی هم شنیدم سرویس پک سه هم خیلی جالب نیست. لطفا من رو راهنمایی کنید.

Masоud
13-09-2009, 06:20
سلام من یک کاربر نیمه حرفه ای هستم و می خواستم بگم که با هر ویندوز XP سرویس پک دو یی که کار می کنم بعد از مدتی کند می شه و از طرفی هم شنیدم سرویس پک سه هم خیلی جالب نیست. لطفا من رو راهنمایی کنید.
سلام

اینجا مطرح کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Tao Tao
16-09-2009, 22:40
سلام عزیز
شرمنده ام که پست قبلیم این طور شد . :41:
به نظر من راه حل عالی رو پیشنهاد کردید :40: اما مشکل اینجاست که من وقتی دستور العملی که شما ارائه دادید را انجام می دم مرجع eventid.net جواب میده من چون انگلیسیم خوب نیست حتی یک ذره هم نمی فهمم که چی می گه .
اما یک خواهش عاجزانه دارم اکثر Error هام مربوطا به مورد ذیل می باشند :

source : win32Time
Event ID : 29

یا

Event ID : 17

می باشد.
آیا این امکان وجود داره که شما به عنوان یک دوست راهنما برام بررسی کنی ؟ :46:
خیلی ممنون می شم اگه این کار رو برام بکنی.
موفق باشی ...

Masоud
17-09-2009, 10:41
سلام عزیز
شرمنده ام که پست قبلیم این طور شد . :41:
به نظر من راه حل عالی رو پیشنهاد کردید :40: اما مشکل اینجاست که من وقتی دستور العملی که شما ارائه دادید را انجام می دم مرجع eventid.net جواب میده من چون انگلیسیم خوب نیست حتی یک ذره هم نمی فهمم که چی می گه .
اما یک خواهش عاجزانه دارم اکثر Error هام مربوطا به مورد ذیل می باشند :

یا

می باشد.
آیا این امکان وجود داره که شما به عنوان یک دوست راهنما برام بررسی کنی ؟ :46:
خیلی ممنون می شم اگه این کار رو برام بکنی.
موفق باشی ...
سلام

مطمئنی شماره ها رو درست نوشتی ؟

چون هر چی امتحان میکنم میگه Not Found .

Tao Tao
17-09-2009, 13:22
سلام دوست عزیز :20:
فرمایش شما متین و کاملا درست می باشد...این اشتباه از بنده بود از این بابت عذر میخوام ... :45:
تصحیح می کنم :

source : W32Time

یا

می باشد.

موفق باشید.

Masоud
17-09-2009, 18:11
سلام دوست عزیز :20:
فرمایش شما متین و کاملا درست می باشد...این اشتباه از بنده بود از این بابت عذر میخوام ... :45:
تصحیح می کنم :

یا

می باشد.

موفق باشید.
سلام

برو تو Registry و مسیر زیر رو طی کن :

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\W32Time

سپس در اینجا کلیک راست کن و از منوی New گزینه ی Multi String Value رو انتخاب کن.

جالا نام DependOnService رو براش انتخاب کن.

بعد از انتخاب نام روش دبل کلیک کن.

اینجا یک صفحه باز میشه و عبارت DNS رو تایپ کن و کلید OK رو فشار بده.

از رجیستری خارج شو و ویندوز رو Restart کن.

یا برو تو Run و تایپ کن : Services.msc

در پنجره ی باز شده دنبال سرویس Windows Time بگرد.روش دبل کلیک کن و به تب Log On برو.

در این قسمت Local System Account رو انتخاب کن و تیک Allow Service To Interact With Desktop رو بردار.

صفحه رو OK کن و ویندوز رو Restart

خودتو خیلی باهاش درگیر نکن چون مشکل آنچنانی و مهمی نیست.

goshtasb.2010
17-10-2009, 14:04
هنگام نصب اكروبات 9 porبه شرح زير دريافت ميكنم
Error 1606 could not access network location/startup
چگونه مي توان اين مشكل را بدون نصب ويندوز ديگري رفع كرد

Masоud
17-10-2009, 16:43
هنگام نصب اكروبات 9 porبه شرح زير دريافت ميكنم
Error 1606 could not access network location/startup
چگونه مي توان اين مشكل را بدون نصب ويندوز ديگري رفع كرد
سلام

باید در بخش بحث های نرم افزاری مطرح میکردید.

این جا توضیح داده شده :

یکم جوابش طولانی بود و گرنه خودم جواب رو می نوشتم.

t2download
23-05-2010, 21:41
سلام

مطمئنی شماره ها رو درست نوشتی ؟

چون هر چی امتحان میکنم میگه Not Found .

دوست عزیز با سلام من 2 هفته ای هست سیستم به زور میاد بالا و آنتی ویروس و آنتی -- رو سیستم بود و اسکن کردم و ویروسی نیست و بالا میاد 2 دقیقه طول میکشه که فرمانی رو اجرا کنه و تو اینترنت وقتی هستم با adsl یک دفعه هیچ سایتی را باز نمی کنه و روی ایکون پایین صفحه روی مانیتورهای نشان دهنده وصل بودن به نت کلیک کنی حالت پرشی داره و و با سرعت زیاد پرش داره که دیده نمیشه و کامپیوتر باز هیچ فرمانی رو نمیگیره حتی مدیا پلیر تا 3///4 دقیقه من چی کنم و در ضمن 4 ویندوز عوض کردم و هیچ برنامه رو سیستم نیست باز مشکل پیش اومد .:11:

t2download
11-06-2010, 09:44
ویندوز من 1 ماهه به زور بعد 2 دقیقه بالا میاد چکار کنم کمک .

nimanimaoo
05-08-2010, 21:16
اگه میشه لطف کنید بفرمایید event: id 7035 source :servic control managmer نشان دهنده چه مشکلی هست موقعی که سیستم در حالت هایبرنت بالا میاد با بلو اسکرین مواجه میشم و خطای kernel _stack _image _error پیش میاد و سیستم ریست میشه

این مشکل فقط و فقط در حالت بالا امدن در حالت هایبرنت پدید میاد !!! ویروس کشی هم کردم همچنین (x000000077 0x cooooooe oxcoooooooo ox00c890c0 ) در بخش تکنیکال بلو اسکرین به نمایش درمیاد

bdgunn
09-08-2010, 12:16
دوست عزیز با سلام من 2 هفته ای هست سیستم به زور میاد بالا و آنتی ویروس و آنتی -- رو سیستم بود و اسکن کردم و ویروسی نیست و بالا میاد 2 دقیقه طول میکشه که فرمانی رو اجرا کنه و تو اینترنت وقتی هستم با adsl یک دفعه هیچ سایتی را باز نمی کنه و روی ایکون پایین صفحه روی مانیتورهای نشان دهنده وصل بودن به نت کلیک کنی حالت پرشی داره و و با سرعت زیاد پرش داره که دیده نمیشه و کامپیوتر باز هیچ فرمانی رو نمیگیره حتی مدیا پلیر تا 3///4 دقیقه من چی کنم و در ضمن 4 ویندوز عوض کردم و هیچ برنامه رو سیستم نیست باز مشکل پیش اومد .:11:
منم مشابه همچین مشکلی رو دارم
فقط سیستم من طول نمیده بید بالا
وقتی ویندوز میاد بالا بعد 2-3 دقیقه اینترنتم به حالتی که دوستمون گفت در میاد و نه دیسکانکت میشه نه دیتا داره
و تمامی پنجره ها و بارهای ویندوز هم مثل ویندوز 98 کلاسیک میشه
رو سیستم هم انتی ویروس دارم هم فایروال هم انتی اسپای ور
با برنامه هم رجیستریمو clean کردم ولی باز این مشکل برام پیش میاد

vista7
27-08-2010, 02:51
خواهش میکنم هر چه سریعتر جواب بدید وگر نه ممکنه سیستمم ممکنه بالا نیاد
سریع بگم چون ممکنه همین الان هم ویندوزم هنگ کنه...
من ویندوز 7 دارم و چند وقته که مرتب هنگ میکنه و دارم نگران میشم
توی event viewer چک کردن و مشخصات مشکلم رو پیدا کردم لطفا سریع جواب بدید
Event ID:10005
Source :DistributedCOM
لطفا کمک :11:

B.J.U
27-08-2010, 03:25
ممنون
چه قدر تاپیک مفیدی بود مشکلم حل شد
یه دنیا ممنون

joe_satriani
27-08-2010, 14:01

ویندوز 7

vista7
27-08-2010, 15:11
ویندوز 7

راه حل داری؟
اونجا دادم

vista7
27-08-2010, 18:21
خواهشا جواب بدید:19:

dezir
02-10-2010, 00:41
سلام
نمیدونم چرا گاهی اوقات خود به خود یاهو مسنجر هنگ میکنه بدون هیچ دلیلی و هیچ اختلالی در بقیه کارها

خارج میشم از دوباره باز میکنم هیچ مشکلی نداره ولی ازدوباره بعد از مدتی هنگ میکنی

Event Id : 1002
Source : Application Hang

ممنون میشم بگین چیه اخه خودم انگلیسیم تعریفی نداره

درضمن تو این سایته هر چی نوشته تو خود توضیحات ویندوز هم نوشته:18:

ممنون:11:

dezir
02-10-2010, 23:31
کسی نبود جواب ما رو بده؟

Mohammad King
03-10-2010, 10:36
کسی نبود جواب ما رو بده؟

چون شما جای درستی سوال نکردین اینجا سوال کنید:

مباحث و مشکلات نرم افزار یاهو مسنجرYahoo Messenger ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ... آخرين صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

رضاکلاته
28-10-2010, 15:49
سلام سیتمی ویروسی بود اونو با یک آنتی ویروس آپدیت شده اسکن کردم آیا میشه با سی دی ویندوز .ویندوز رو درست کرد یعنی اینکه ویندوز جدیدی نصب نشه اگه میشه مراحل کار رو لطفا توضیح بدین .

joe_satriani
28-10-2010, 16:00
سلام سیتمی ویروسی بود اونو با یک آنتی ویروس آپدیت شده اسکن کردم آیا میشه با سی دی ویندوز .ویندوز رو درست کرد یعنی اینکه ویندوز جدیدی نصب نشه اگه میشه مراحل کار رو لطفا توضیح بدین .

با سلام
بله دوست عزيز
شما بايد ويندوز رو repair كنيد
به اين شكل كه زماني كه سي دي ويندوز بوتيبل رو داخل درايو گذاشتيد و بالا اومد
از اونجا repair رو انتخاب كنيد زماني كه ازتون مراحل رو ميخواد

موفق باشيد.