PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پيكان جديد

MoHaMaD ZaNd
30-08-2009, 22:33
سلام دوستان . چند روز پيش داشتم تو اينترنت مي گشتم كه چشمم به اين خورد . نظرتون در موردش چيه ؟؟؟ آيا واقعا راسته ؟؟ اگه اطلاعاتي ازش هست لطفا بگيد !!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mf.designing
30-08-2009, 22:38
100% راسته ، چون قبلا این خودرو جدید ایران خودرم (که همون SD میشه !) عکسش تو همین کارگاه لو رفته بود !!
خاک تو سر ما بکنن ! که با با دوتا چراغ جدید خرمون میکنن و اینارو به پول بهترین ماشینای اونور بهمون میندازن !

mf.designing
30-08-2009, 22:48
اینم از پیکان سقف باز لوکس !!! :دی

mahdistar
30-08-2009, 22:59
سلام دوستان . چند روز پيش داشتم تو اينترنت مي گشتم كه چشمم به اين خورد . نظرتون در موردش چيه ؟؟؟ آيا واقعا راسته ؟؟ اگه اطلاعاتي ازش هست لطفا بگيد !!!

عزیز دستت درد نکنه.روحیمون عوض شد.10دیقه داشتم میخندیدم.مخصوصا پشت ماشین!!!:42::42:

MAJ€€D
30-08-2009, 23:09
وااای ریختو

Bs_panzer
30-08-2009, 23:11
کلا پیکان اسمش بد در رفته !
مخصوصا جوانان :34:

Hessam_7800gtx
30-08-2009, 23:12
نکردن حد اقل اون در مزخرفشو عوض کنن....

Maziar_69
30-08-2009, 23:14
پشتش چرا اینقدر بالاست؟ :دی
زده رو دست تندر. :دی

cyrus_ln
30-08-2009, 23:53
عزیز دستت درد نکنه.روحیمون عوض شد.10دیقه داشتم میخندیدم.مخصوصا پشت ماشین!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
می خندیدی؟: دی
من ضعف اعصاب گرفتم اینو دیدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این طرح فاجعست , فاجعه
اون پراید 132 بود 131 بود چی بود؟اون در برابر این خداست

D r i v e r
31-08-2009, 00:14
اول خواستم هیچی نگم گفتم اسپم میشه
ولی بهتره یه چیزی گفته بشه
میشه گفت چیزی فراتر از فاجعه هست!!!
در ها و خطوط بدنه همون چیزی هست که بود
محل قرار گیری برف پاکن ها
زاویه شیشه ها که نشون میده هیچ تغییری نکرده
کسی میدونه چرا اینقدر سپرش شیب داره؟؟
به جانه خودم اگه پشتش رو میدادن من طراحی کنم از این بهتر درش میاوردم
فکر کنم دلیلش اینه که از رو ماشینی چیزی کش نرفتن
و نو آوری به خرج دادن و زحمت طراحیش رو خودشون کشیدن!
طراحی جلو ماشین هم که فکر کنم از محصولات ولوو(کشنده های fh و. ...) کمک گرفتن
اینجاست که معلوم میشه سمند رو اینا طراحی نکردن
یکی براشون طراحی کرده
آخه یه نفر نیست بگه ماشین 40 سال پیش دیگه فیس لیفت کردن داره؟؟؟

2299
31-08-2009, 00:16
می خندیدی؟: دی
من ضعف اعصاب گرفتم اینو دیدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این طرح فاجعست , فاجعه
اون پراید 132 بود 131 بود چی بود؟اون در برابر این خداست

موافقم اون فاجعه در برابر این خدایی میکنه خیلی ضایع هست مخصوصا عقبش

osmaan
31-08-2009, 00:24
این دیگه چیه خدااااااااااااااااا
چرا اینشکلیه؟

Farshadd
31-08-2009, 00:33
سلام
1- اسپم سواری ممنوع
2- خبر از منبع معتبر باشه
3- اینجور خبرها/شایعات نامطمدن در تاپیک "پيکان" به خيابانها بر ميگردد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داده بشه
4- تاپیکو قفل نمیکنم شاید استاد و مدارکی به دست رسید یا عنوان تاپیکو مطابق با مسنتندات تغییر دادیم.
==============

امیدوارم که این عکسها فقط بی هدف باشه. یعنی اینکه ایران خودرو به فکر ساخت این نیوفته...
البته که اینا فکر نکنم هنوز ماکت سازی بلد باشن واسه همین تا چیزی میاد به ذهنشون سریع یکی ازش میسازن... مثل تصاویر زیادی که از شمند های مختلف وجود داره.

به نظرم تا اینجا زیبا ترین و قابل تایید ترین جمله این تاپیک این بود:

اینجاست که معلوم میشه سمند رو اینا طراحی نکردن

:12:

rami_hemi
31-08-2009, 08:13
واقعیتش اول فکر کردم تاپیک همکاری با پورشه هستش اینطوری تغییر نام پیدا کردهولی دیدم نه تاپیک جدیده وقتی عکس پشتش رو دیدم خب گفتم حتما جلوش هم شبیه این کردن و حداقل یه کم تناسب با عقب دارهوقتی عکس جلو رو دیدم واقعا بهت زده شدم
اگه قرار باشه با این طرح و با همون فیس لیفت جلو و عقب بیاد بیرون فاجعه هستش اصلا طرح چراغها جلو عقب ماشین هیچکدوم باهم تناسب ندارن یعنی یک فاجعه طراحی تنها نکته قوت طرح قسمت جلو پنجره و کلا جلوی ماشین هستش که زیبایی داره ولی تداعی کننده یک طرح قوس دار و کوچک هستش که متاسفانه با بالا رفتن در امتداد درب موتور و رسیدن به شیشه جلو تمام امیدها و آرزوی دیدن یک طرح زیبا و جدید از بین میره .قسمت پشت با چراغهای قرار گرفته در قسمت بالای در صندوق تداعی کننده طرحی با صندوقی مرتفع هستش ولی صندوق بسیار کوتا و ترکیب ناموزون با سپر فاجعه دیه هستش
طرح جلوی ماشین خوب کار شده و زیبایی داره ولی نا هماهنگی شدیدی با بقیه طرح داره
اگه همین طرح بر روی پلتفورمیمثل لوگان (تندر )اجرا میشد و با توجه به تنوع فنی پلتفرم تندر که حتی موترو های 1000 سی سی هم داهر و طراحی یک اتاق قوس دار مرتفع و صندوقی که مثل تندر مرتفع باشه و چراغهای عقب به سبک تندر در امتداد ارتفاع خودرو میتونست زیبا باشه
این سبک یعنی یک فیس لیفت روی طرح پیکان قدیمی زوایای تیز باید داشته باشه و به جای کشیده شدن احجام روی بدنه در ارتفع خودرو باید در عرض کشیده بشه و حالتی عریض به ماشن بده.

MoHaMaD ZaNd
31-08-2009, 10:25
بابا دمتون گرم از ديشب تا حالا 14 پست دادين !!!!
فرشاد جان من كه خودم گفتم توي اينترنت ميچرخيدم پس منبعش معتبر نيست .
به نظر من تاپيك رو قفل نكنيد تا اگر اطلاعاتي بدست اومد توي همين تاپيك بزاريم !!!

mf.designing
31-08-2009, 10:30
بچه ها خداییش دیگه اینقدر خرده نگرید ، ماشین به این خشگلی و مدل 2009 با طراحی کاملا منقلب شده و دارای استانداردهای یورو مگه چشه ؟! خوب اگه بنز نباشه ، لکسوس که هست !!! :دی

graphmax
31-08-2009, 10:37
اولش یاد ولگای روسی افتادم، آخه شبیه هستش.
سیر تکامل اون رو هم ببینید جالبه:

بی باک بی بال
31-08-2009, 10:44
قیافه زیاد مهم نیست به نظر من قیافه ماشین در رتبه اخر هست ولی خدایش این دیگه چی کاش حداقل درهاشو عوض می کردن
مهم موتور که می خواهند روش سوار کنند است :55:
بعد شاسی ماشین هست که مثل پراید نباشه

شـیـفــو
31-08-2009, 10:46
پیکان سابقه کهن داره .
حالا این ژیگول بازی ها چیه ؟ همون سمند هم اضافه بود چه برسه به این غول بیایونی .
سال شکوفه و نو آوری هم که گذشت .

monazzah
31-08-2009, 11:24
سلام

جلوش بد نيست قابل تحمله
اما عقبش افتضاحه:31:

poria_mc
01-09-2009, 00:52
راجع به عقبش هیچی نمیگم دوستان حسابی از خجالتش در اومدن! فقط یه نکته اونم اینه که اینها که عرضه یه طراحی درست تو عقب ماشین ندارن حداقل ماشین هاچبک طراحی کنن که زشتی هاش کمتر به چشم بیاد!
جلوش تو نگاه اول شبیه نیسان جونیور(همون وانت خودمون) میاد! به نظرم طرحش بد نیست! یکم شبیه ماشین های چینیه! اما اصلا تناسبی با خطوط کلی مخصوصا درها نداره!
یه نکته دیگه که خیلی تو چشمه دستگیره درها و آیینه هاس که مشکی پلاستیکی اصلا به ماشین نمیخوره و مثل وصله شده! بهتره عوضش کنن یا حداقل یه زه مشکی دور ماشین اضافه کنن!

Maziar_69
01-09-2009, 01:13
کاش از توی کابین هم عکس میومد تا بیشتر بخندیم. :دی
جلو داشبرد - کنسول - صفحه کیلومتر - فرمون - و ...... :دی

cdcenter
01-09-2009, 01:21
واقعا باید به صورت شبانه روزی از این طراحان نخبه ایران خودرو محافظت کرد تا کمپانیهای ماشین سازی خارجی ندزدنشون .... ابتکار و خلاقیتشون بی نظیره

alireza fatemi
01-09-2009, 01:22
اینجا کسی آشنا تو ایران خودرو نداره؟ تا ما یکی از طراح ها رو بشناسیم(بدون شوخی)

می گم این عکسا رو پاک کنید
یه دفعا یه خارجی گذرش به پی سی میوفته آبرومون میره ها:دی

dj.tiesto
01-09-2009, 01:38
جلوی ماشین به نظر من خیلی قشنگ در اومده عقبش هم بد نیست ولی شما یه ذهنیتی از قبل دارید بنا بر این اگه رخ مرسدس s هم در بیارن شما قبول نمیکنید که پیشرفت کردند.البته در نمای بغل مسلمآ ضعف داره این خودرو ولی اگه بخواد به مرحله تولید برسه صد در صد روش تجدید نظر میشه.

elfy
01-09-2009, 02:04
چرا ایرو دینامیک نیست ؟
ضمنا فراموش نشه پیکان ماشین کوه دشت صحرا خلاصه همه جا اما خیلی پر مصرف امیدوارم این حل بشه
خدا بابای شرکت تالبوت انگلیسی بیامرزه که این تکنولژی رو به ما یاد داد تا ما به این جا رسوندیمش خیلی هم بد نیست بهتر از ژیان هست که اگه محکم بسازنش ازپراید خودمون بهتره

پیوست:اینو فقط بزارین برای تولیدات داخل چون اگه رفت خارج حسابی ابرومون میره !!!

mershio
01-09-2009, 07:50
سپر عقب هم مثل سورن میمونه که مال سورن هم عین سپر عقب 530 هست

mdmehry
01-09-2009, 09:47
دوباره میخوان با یه بهونه جدید ملت رو سر کیسه کنن، خدا لعنتتون بکنه.

rami_hemi
01-09-2009, 09:59
جلوی ماشین به نظر من خیلی قشنگ در اومده عقبش هم بد نیست ولی شما یه ذهنیتی از قبل دارید بنا بر این اگه رخ مرسدس s هم در بیارن شما قبول نمیکنید که پیشرفت کردند.البته در نمای بغل مسلمآ ضعف داره این خودرو ولی اگه بخواد به مرحله تولید برسه صد در صد روش تجدید نظر میشه.

علی خوب میدونی من بی خودی به یه چیزی ایراد نمیارم جلوی ماشین واقعا قشنگ کار شده عقبش تا حدودی ولی اصلا هماهنگی ندارن من چیکار کنم اینا آوردن با اتاق مکعبی شکل پبکان طرح یه ماشینی رو اعمال کردن که خطوط منحنی داشته باشه قسمت پشت تو سپر و چراغها خیلی بد کار شده کج و کوله به نظر میاد
طرح به کل ناموزون هستش.

MCI
01-09-2009, 14:06
:18:وای خدا مردم از خنده:18:

mahdistar
01-09-2009, 14:21
جلوی ماشین به نظر من خیلی قشنگ در اومده عقبش هم بد نیست ولی شما یه ذهنیتی از قبل دارید بنا بر این اگه رخ مرسدس s هم در بیارن شما قبول نمیکنید که پیشرفت کردند

دوست گلم،ما که تاروف نداریم چیزی قشنگ باشه میگیم قشنگه،مثلا من خودم میگم شکل سورن خیلی قشنگه...ولی شما برو عکس پشت این ماشینو به کسی که اصلا نمیدونه این ماشین از کدوم شرکته که ذهنیتیم نداره ،نشون بده،(البته به چند نفر)ببین چی میگن!!!

emad1234
01-09-2009, 14:34
صد رحمت به مدل قدیمیه پیکان ، اون خیلی بهتر بود ، باز حداقل قابل تحمل تر بود ...:31:

hasanmotori
01-09-2009, 14:35
من چراغای جلوشو دیدم یاد fh12 افتادم :دی

h113
01-09-2009, 14:44
من شک دارم همیین طراحی هم کار مهندس های ایرانی باشه

کسی از موتورش خبر نداره چیه یا همون بخاری 1600 cc قدیم روش انداختن

بی باک بی بال
01-09-2009, 14:49
جلوی ماشین به نظر من خیلی قشنگ در اومده عقبش هم بد نیست ولی شما یه ذهنیتی از قبل دارید بنا بر این اگه رخ مرسدس s هم در بیارن شما قبول نمیکنید که پیشرفت کردند

بیاید یکم واقعه بین باشی ما یه کشور جهان سومی هستیم چه توقعی دارید
تا وقتی خودمان خواهیم که پیشرفت نمی کنیم :(

T.K
01-09-2009, 14:52
وای مردم از خنده
من تازه دیدم
واقعا مسخره اس
اگه دقت کنی سپر عقب سورن رو به افتضاح ترین وضع بهش چسبوندن.ببخشین پرچ کردن!!
چراغ خطراش که دیگه خیلی خفـــــــــــــــــــــن بود.اگه ترمز بگیری عمرا کسی نمی بـیـنه!دقت کردین در باکش هم همون جای قبلیه باید اون مامله(وسط) رو بیاری پایین تـا به درش برسی!!

خطوط بدنه آنقدر هماهنگه که عمرا تغییر خطوط رو احساس نمیکنی.

حالا میرسیم به جلوش
اگه کل ماشینو بی خیال شیم جلوش قشنگه

فک کن یه پیکان داری که چراغای جلوش شبیه گالاردو یـــــــــــــا به قول دوستان FH12 باشه!!!
جلو پنجره شم مثل اپیروس یا مرسدس سری E230 (خدا بیامرز)قدیمی(فک کنم 1992)

خلاصه که
ای ول به ولش * وبــولی به بولش

واقعا مسخره اس
این راه یه ترکســـتان می رود ...

grand theft auto
01-09-2009, 14:58
به شکل فجیهی زشته.
من رو بگو که از سمند ایراد میگرفتم!
پیکان با همون شکل و شمایل قبلیش بهتر بود.
نمیدونم چه مرضی دارن که همش می خوان این ماشینا رو تولیدشون رو متوقف کنن،مثلا الان گیر دادن تولید پراید رو متوقف کنن،چون به قول اونا ایمنی نداره،یکی نیست بگه آخه عزیز من،ملت پول ندارن ب ام و سری 7 بخرن که میان پراید میخرن،اگه پول داشتیم که نمی خریدیم!اگه تولیشو متوقف کنین ملت بی پول چی بخرن؟ چری QQ ؟

Gesher
01-09-2009, 20:32
خط تولید و همه قالبهای پیکان به کنیا فروخته شده.بعید نیست این طرح برای کنیاییها صورت گرفته باشد.جلوپنجره و چراغهایش هم شبیه Cadillac Scalade کار شده

grand theft auto
01-09-2009, 20:57
این ماشین که اصلا جلوپنجره نداشت چجوری شبیه به کادیلاک شده؟!!

met@llica
01-09-2009, 22:52
سلام بچه ها..
من اینو تازه دیدم..چه حالی میده اینو تو چندتا تیپ عرضه کنن..
فکرشو کن شیشه ها پیکان تمام برقی باشه...اووووووووووووووف
در یک کلام خیلی واسه خودمون متاسفم..

dj.tiesto
02-09-2009, 10:51
دوباره میخوان با یه بهونه جدید ملت رو سر کیسه کنن، خدا لعنتتون بکنه.

خب نخر داداش.
این اسمش سر کیسه کردن نیست.
شما مطمئن باش هر کی دوست نداشته باشه نمیخره.

علی خوب میدونی من بی خودی به یه چیزی ایراد نمیارم جلوی ماشین واقعا قشنگ کار شده عقبش تا حدودی ولی اصلا هماهنگی ندارن من چیکار کنم اینا آوردن با اتاق مکعبی شکل پبکان طرح یه ماشینی رو اعمال کردن که خطوط منحنی داشته باشه قسمت پشت تو سپر و چراغها خیلی بد کار شده کج و کوله به نظر میاد
طرح به کل ناموزون هستش.

بله.کاملآ نا موزونه.تنها ایرادشم اینه که قالب جعبه ایش حفظ شده.

:18:وای خدا مردم از خنده:18:

بخند خنده خوبه برای سلامتی.

دوست گلم،ما که تاروف نداریم چیزی قشنگ باشه میگیم قشنگه،مثلا من خودم میگم شکل سورن خیلی قشنگه...ولی شما برو عکس پشت این ماشینو به کسی که اصلا نمیدونه این ماشین از کدوم شرکته که ذهنیتیم نداره ،نشون بده،(البته به چند نفر)ببین چی میگن!!!

تعارق چیه دیگه.
واقع بینانه نیگاه کنی میبینی طراحی جلو و عقب خودرو بد نیست.البته جلوش که قشنگه.در ضمن من عقب ماشینو یادم نمیاد گفته باشم قشنگه.گفتم بد نیست.

بیاید یکم واقعه بین باشی ما یه کشور جهان سومی هستیم چه توقعی دارید
تا وقتی خودمان خواهیم که پیشرفت نمی کنیم :(
تکبیر
نطق قشنگی بود.
ولی داداش ما بخواهیم هم هیچ کاری نمیتونیم بکنیم.

این ماشین که اصلا جلوپنجره نداشت چجوری شبیه به کادیلاک شده؟!!

؟؟؟؟؟؟؟؟

rami_hemi
02-09-2009, 11:58
واقعیتش دوستان ما و صنعت خودرو سازی کشورمون خیلی موقعیت خوبی داره
من قبلا هم همینجا گفتم پلتفرم مشترکی که میگن تندر 90 خیلی انعطاف پذیر هستش اینا دبه در میارن
این پلتفرم میتونه واسه پیکان جدید پراید جدید هر کوفت و زهر مار جدید دیگه ای به کرا بره موتور هم از 1000 سی سی داره تا 1600 16 سوپابه 115 اسبی میتونه روش گیربکس اتوماتم گذاشت
حالا اینا به کنار ایران خودرو الا همه محصولاتش تو یه رده قیمتی هستن فکر کنید سورن و پارس باهم تو یه رده 405 با سمند ال ایکس و 206 اس دی در حالی که یه تندر هم بهشون اضافه شده این شرکتهای ما واقعا نه مدریت دارن نه مهندسی هیچ چیزی ندارن .
همین پلتفرم 405 بغیر از موتورش که اونم خودمون براش موتور ساختیم همه چیزش رو خودمون میزنیم خب بیان یه طرح به جای روا روی همین بزنن .بابا یکی به این علامه ها بگه اینقدر امکانات ریخته جلوتون بلد نیستین استفاده کنید؟

poria_mc
02-09-2009, 12:25
حالا اینا به کنار ایران خودرو الا همه محصولاتش تو یه رده قیمتی هستن فکر کنید سورن و پارس باهم تو یه رده 405 با سمند ال ایکس و 206 اس دی در حالی که یه تندر هم بهشون اضافه شده این شرکتهای ما واقعا نه مدریت دارن نه مهندسی هیچ چیزی ندارن .
چری A15 رو چرا نمیگی بازار سمند رو بهم ریخته؟

MoHaMaD ZaNd
02-09-2009, 15:47
دوستان من با فتوشاپ كمي چراغ جلوهاشو كوچيك كردم و چراغ عقبشو با BMW عوض كردم ( البته كمي دستش زدم ) به نظرم بد نشد . اگه اجازه بديد ميزارمش !!

rami_hemi
02-09-2009, 16:27
آره محمدجان بذار ببینیم چی شده
چون همیشه کار تیونرهای ایرانی از کار مهندسا با امکانات بالا بهتر بوده.
چری که هنوز ناومده پوریا.

MoHaMaD ZaNd
03-09-2009, 10:33
البته خيلي آش دهن سوزي نشده !!! ولي خوب ...

rami_hemi
03-09-2009, 10:49
ممنونم محمد جان واقعا بهتر از قبل شده اینبار خیلی یاد آور آفتاواز ولگا شده فقط او زائیه سپر و بدنه هم از بین میرفت بهتر میشد رخ عقب .

alireza fatemi
03-09-2009, 19:33
البته خيلي آش دهن سوزي نشده !!! ولي خوب ...

دستت درد نکنه

جلوش بهتر شده ولی پشتش باید کل صندوق عوض بشه

البته با تصاویری که از پیکان تو ذهنم هست این ماشین از بغل خیلی زشت تر از نمای عقب باید باشه

!@#$%^&*()
03-09-2009, 20:18
خیلی ضایع هست...(طرح اصلی)
اگه به درها توجه کنین متوجه میشم شباهت بسیاربسیار زیادی به درهای پیکان معمولی داره...
به نظرم اگه صندوق +درها عوض بشه بهتره(!)
چون عکسی از زاویه کنار(:دی) نداریم هنوز فقط اینا باید عوض شه:دی

Gesher
03-09-2009, 20:45
چراغهای عقبی شبیه BMW X3 و خوب درآمده.شما با کمی کار با فوتوشاپ توانستید کاری کنید که متخصصان طراحی! در ایرانخودرو با 3ds و سایر برنامه های طراحی نتوانستند

andyan
03-09-2009, 21:39
اگر دقت کنید میبینید که این یک طرح خیلی خیلی اولیه است و از اون رادیات و اجزای سایر بدنه معلومه که این را به عنوان یک طرح تحقیقی اولیه سرهم کردن. یک طرح صندوق عقب و یک سپر و چراغ جلو و کاپوت را روی بدنه پیکان ساخته شده نصب کردن.
همتون چنان نظر دادید که انگار اینو توی فروشگاه برای فروش دیدید!
همونطور که میبینید چیز جدیدی نساختن. چندتا تیکه برای شروع بهش وصل کردن.
اگر مردم چین با اون همه جمعیت اینطوری که شما انتقاد کردید از سازنده گانشان انتقاد میکردن الان صنعتشون له شده بود.
شیشه جلو معلومه که طرح زیر اولیه است!

Alone_In_Hell
03-09-2009, 22:00
هرچی نگاش میکنم احساس میکنم همون پیکانه :دی
نمی دونم به خاطر شیشه جلوشه یا درهاش :دی

rocket
04-09-2009, 03:09
سال 54 ایران و کره باهم خط تولید پیکان رو راه اندازی کردن
34 سال گذشت.................
صنعت اتومبیل کره : کیا موتوز-هیوندا موتورز===> شهرت جهانی
صنعت اتومبیل ایران : سایپا-ایران خودرو ===> هر روز بد تر از دیروز

بی باک بی بال
04-09-2009, 13:09
امروز توی اخبار اولین ماشین برقی ایران نشان داد خیلی قشنگ بود کی طراحی کردبود
را اینها از جوانها استفاده نمی کنند

MoHaMaD ZaNd
04-09-2009, 13:43
بابا من فكر نميكردم طرح من از اون اوليه بهتر بشه !!! ( منظورم اينه كه شما بهتر بدونيد ) آخه من همش 10 دقيقه روش كار كردم . چراغ عقب رو از روي BMW 335i كش رفتم . البته بالاشو كمي حذف كردم .

شما با کمی کار با فوتوشاپ توانستید کاری کنید که متخصصان طراحی! در ایرانخودرو با 3ds و سایر برنامه های طراحی نتوانستند
نظر لطفته دوست من . ايشالله كه بزرگتر شدم ميرم جاي اون طراح هاي ايرانخودرو رو ميگيرم . ولي يه وقت يه ماشين طراحي كردم بهم نخنديد ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :27::27:
راستي من نميدونم چرا در صندوق عقب رو دوباره همون طرح قديمي رو بهش دادن !!! :18:

Borhan72
04-09-2009, 13:54
اين كه واقعآ زشته عقبش...
اگه با همون طرح قبلی بزنن بهتره...
ولی رنگاش روغنی نباشه...
موتورش قوی تر باشه...
تو دوزيش بهتر باشه...

جادوگر جوان
04-09-2009, 18:41
چرا یکی به داد ما ایرانی ها نمیرسه؟
تا کی باید گاری سواری کنیم؟

mm00
04-09-2009, 18:57
تا وقتی انعطاف ندن به این قوط کبریت همینه که هست!!!

evanescence722
04-09-2009, 20:01
فعلا که داره ورشکسته میشه..به سلامتی...با این همه ماشینهایی که به ملت انداختن...
هر چند تو کلاه رداری به سایپا نمیرسه..

rami_hemi
05-09-2009, 13:35
دوستان از این خودرو سازها زیاد شکایت نکنید تقصیر خودمونه
چرا ما میریم پراید میخریم که هر روزم بی کیفیتتر میشه؟
همین میشه که اینو میارن طراحی میکنن .
من توی یه پست تو همین تاپیک هم گفتم وقتی ما ماشین خوبی مثل تندر رو حمایت نمیکنیم و هنوز به 405 و پراید 20 سال پیش پول میدیم اینا هم مجبورا عرضه کنن
چرا واقعا سطحی نگاه میکنید.
وقتی من میرم یه لیست بلند بالا از اوناع تندر یا همون لوگان که تیو دنیا و رومانی تولید میشه میذارم میگم جماعت این پلتفرم اینقدر انعطاف پذیره اینقدر میشه روش کار کرد شما فقط میاید و بهونه میگیرید که تندر چرا قدش بلنده همینه .
وقتی ما پلفرمی مثل L90 داریم که میشه روش حتی ماشین 5 میلونی هم ساخت چرا باید بریم به 405 که بیشتر از 8-9 تومن ارزش نداره 14 میلیون پول میدیم؟
نتیجه همین میشه رد جا زدن صنعت خودرو سازی و با حسرت نگاه کردن به ماشینهای کره ای که هر روز بیشتر توی خیابونا جولان میدن .
کی میخوایم خودمون بعنوان مصرف کننده بیدار بشیم؟
منوچهر منطقی اولین طراح رادار ایران مهندس الکترونیک دارای اولین مدرک دکترای هوش مصنوعی اسران پدر و مدیر ارشد برنامه موشکی ایران تنها جوابی که برای سوالی خبر نگاری که ازش پرسید چرا هنوز پیکان رو تولید میکنید گفت:
تا وقتی که مشتری از من محصولی رو تقاضا کنه و نخواد چیزی رو جایگزین اون کنم مجبورم به مشتری این رو ارایه بدم.

بی باک بی بال
05-09-2009, 16:52
دوستان از این خودرو سازها زیاد شکایت نکنید تقصیر خودمونه
چرا ما میریم پراید میخریم که هر روزم بی کیفیتتر میشه؟
همین میشه که اینو میارن طراحی میکنن .
من توی یه پست تو همین تاپیک هم گفتم وقتی ما ماشین خوبی مثل تندر رو حمایت نمیکنیم و هنوز به 405 و پراید 20 سال پیش پول میدیم اینا هم مجبورا عرضه کنن
چرا واقعا سطحی نگاه میکنید.
وقتی من میرم یه لیست بلند بالا از اوناع تندر یا همون لوگان که تیو دنیا و رومانی تولید میشه میذارم میگم جماعت این پلتفرم اینقدر انعطاف پذیره اینقدر میشه روش کار کرد شما فقط میاید و بهونه میگیرید که تندر چرا قدش بلنده همینه .
وقتی ما پلفرمی مثل L90 داریم که میشه روش حتی ماشین 5 میلونی هم ساخت چرا باید بریم به 405 که بیشتر از 8-9 تومن ارزش نداره 14 میلیون پول میدیم؟
نتیجه همین میشه رد جا زدن صنعت خودرو سازی و با حسرت نگاه کردن به ماشینهای کره ای که هر روز بیشتر توی خیابونا جولان میدن .
کی میخوایم خودمون بعنوان مصرف کننده بیدار بشیم؟
منوچهر منطقی اولین طراح رادار ایران مهندس الکترونیک دارای اولین مدرک دکترای هوش مصنوعی اسران پدر و مدیر ارشد برنامه موشکی ایران تنها جوابی که برای سوالی خبر نگاری که ازش پرسید چرا هنوز پیکان رو تولید میکنید گفت:
تا وقتی که مشتری از من محصولی رو تقاضا کنه و نخواد چیزی رو جایگزین اون کنم مجبورم به مشتری این رو ارایه بدم.
با حرفات موافقم ای کاش یکی از مسولین این حرف ها رو درک می کرد اونا فقط به فکر پول هستن

evanescence722
05-09-2009, 17:00
خداييش راست ميگه تندر ماشين خوبيه..
ولي مگه چشم و هم چشمي ما ايراني ها ميذاره كه سراغ چيزي بريم كه ظاهرا خوب نيست ولي ا نطظر فني و بدنه خوبه..

jigar-tala
05-09-2009, 17:23
اون کسی یو که این ماشین پیکان جدید رو طراحی کرده واقعا باید تبریک گفت دل ما مردمو شاد کرددستش درد نکنه امیدوارم هر مدل ماشین از خدا میخواد خدا بهش بده

ها هاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاا ااااااااااااااا

پیکان و خاطره ها

mani6606
10-09-2009, 07:43
افتضاح کامل.
ایران خودرو بعد از متوقف کردن خط تولید پیکان نتوانست جایگزینی به پر سودی پیکان پیدا کنه حتی مدیر عامل پیشین ایران خودرو پیکان را به یک گاو شیرده برای این شرکت توصیف کرده بود که هرچه قدر شیر میگیری شیرش بیشتر میشه . البته درست هم گفته خودرویی که سرهمش به 2.5 ملیون ساخته می شد به 6 تا 7 ملیون به مشتری داده میشد.
به نظر من برای همین ایران خودرو تصمیم به نبش قبر پیکان داره.

aha_6990
12-10-2009, 18:02
بالا خره پیکان از این اب و خاکه بیشتر از 5 سال نمیتونه تول بکشه که تولیدش قطع بشه اون رفت این اومد

Omid Rowhani 1364
14-10-2009, 13:23
خيلي جالبه

teznade
14-10-2009, 13:35
دوستان هرچی باشه بیشتر ما مدیونه این ماشین هستیم الان وضیعت فرق کرده همه قدرت خرید ماشین مدل بالا رو دارن ولی قبلا این جوری نبود به هرحال پیکان پیکانه دیگه قیمتشم معلومه من که با پیکان زیاد خاطره دارم اینم اصلا خوشگل نیست خرابش کردن اومدن چششودرست کنن زدن دماغشم خراب کردن

AmiRreZA_RAcEr
14-10-2009, 16:12
وایییییییییییی این ماشین کی میییاد ؟!!؟!؟!
بخدا من که هروقت این ماشینو از نزدیک ببینم همه غمو غصه هام فراموشم میشه
دمشون گرم
بخدا خیلی باحالههههه
ایول
حال دادن اساسی
خدا رفتگانشونو بیامرزه
به نظر شما چه کسانی این ماشین رو میخرن !؟؟!؟!

milky way
14-10-2009, 16:58
واقعاً زشته نمیدونم چی بگم چطوری توصیفش کنم ولی این طرح خیلی زشته امیدوارم واقعی نباشه فقط، من کاملاً قیافه پیکان 54 رو ترجیح میدم.

farshad bugatti
14-10-2009, 22:26
بازم پیکان وای واقعا مسخرس کی دست از پیکان بر میدارن...!!!

GTB 599
14-10-2009, 22:32
با سلام

اصلا طرح اولیه ی پیکان با این طرح فانتزی(!!!)سازگار نیست.:31:

اگه یه طرح ماسل پیاده میکردن بهتر نبود؟
(مثل کاری که فورد به سر موستانگ قدیمی آورد.):21:

alihacker2008
14-10-2009, 22:46
زود قضاوت نكنين روش پلاك نصب بشه قشنگ ميشه :دي

milky way
16-10-2009, 02:32
اون کسی یو که این ماشین پیکان جدید رو طراحی کرده واقعا باید تبریک گفت دل ما مردمو شاد کرددستش درد نکنه امیدوارم هر مدل ماشین از خدا میخواد خدا بهش بده

ها هاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاا ااااااااااااااا

پیکان و خاطره ها
خدایی این پیکانه بهتره، حداقلش اینه که همچیش به هم میاد، مثل ماشین فضایی نیست.
ولی جدای این بحث‌ها چه آواتاری داری :31: هیچی دختر شمالی نمیشه.

B3HZ@D
16-10-2009, 05:22
با این طرح های استثنایی میخوایم با بازار اروپا هم رقابت کنبم...واقعا این ماشین فاجعه است...ولی میشه یک چیز رو مطمئن شد...به این میگن خودروی 100% ایرانی و ملی.فقط خدا کنه قصد ساخت همچین مزخرفی رو نداشته باشن که همون یک ذره ابروی باقیمانده ایران توی صنعت خودرو هم از بین میره و میشیم مضحکه بقیه کشورها...راستی جا داره به زحمات شبانه روزی مهندسان و کارکنان ایران خودرو یک خسته نباشید بگیم که همچین طرح استثنایی رو بیرون دادن
در آخر این است خودروی ملی

N O V A L I S
16-10-2009, 09:27
حتما شنیدین که مثلا میگن : سر و تهش رو هم آورد!

واقعا ببین عامل ترافیک و کثافت گرفتن شهرمون تولید فله ای چه شاهکارهائی از این نوابغ ایرانیه!
یعنی شما واقعا فکر می کنید تو این مملکت اسنتعدادهای طراحی وجود نداره که دست به همچین حرکتهائی ولو آزمایشی تو این کارگاهاتون می زنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

احمد ترابی
16-10-2009, 10:38
جلو عقبش مثل پراید میمونه.نه؟
گلگیراش پلاستیکیه فایده ای نداره.

a1000a
16-10-2009, 11:53
چرا بعضی جاهاشو شطرنجی کردی؟؟؟؟؟

N O V A L I S
16-10-2009, 12:07
:18:

برا اینکه بیشتر به تلاش برادرا پی ببرید!

a1000a
16-10-2009, 12:09
اینارو کارخونه میسازه یا شما ها تغیرش میدین؟؟

GTB 599
16-10-2009, 13:20
اینارو کارخونه میسازه یا شما ها تغیرش میدین؟؟

برو صفحه 1 رو یه نیگا بنداز:27:

SAH-IE
16-10-2009, 14:55
نترسید همچین قراضه ای رو تو خیابونای ایران نخواهید دید!!!! خواهر کوچولوی 5 ساله من هم میدونه که همچین ابو طیاره ای قابل تولید و فروش نیست!!!!

SAH-IE
16-10-2009, 15:01
پیکان و خاطره ها

بابا بزرگای ما سوار ماشینای روز دنیا می شدن اونوقت ماها چی؟؟؟!!!!

ارش1361
10-01-2010, 12:33
سلام به تمام دوستان بابا بی انصافا ببینید اتاق پیکان با چراغ فیات با سپر سمند سورن و ... عمرا بنز بتونه همچین کاری انجام بده :31:

D r i v e r
12-01-2010, 17:52
از اونجایی که تولید همچین طرحی و ماشینی تقریبا غیر ممکن هست
پس بحث در موردش هم بیفایده هست
ممنون از محمد عزیز بابت عکس ها و اطلاع رسانی
----------------------------
قفل شد :46: