PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : whois دامنه ی ir را نمی شود مخفی کرد؟!

amir400
30-08-2009, 11:03
سلام!
من امروز برای اولین بار دامنه ی آی آر ثبت کردم حالم به هم خورد! چه قدر دره پیته این نیک دات آی آر!! اه اه
اول باید ثبت نام کنی بعد یک روز کاری وایسی که نیک اطلاعات و آدرست اینا رو تایید کنه (که من از خوش شانسی به جمعه خوردم و دو روز صبر کردم!!)
بعدش حالا که دامنه تو رزرو می کنی بازم باید یک روز کاری وایسی تا وزارت محترم ارشاد اسلامی(!!) با نام دامنه ات مشکل نداشته باشه!
بعد از این که همه ی این دنگ و فنگ های در پیتی و مزخرف تموم شد باید پولشو بدی و دامنه تو ثبت کنی!
از همه مسخره تر اینه که حالا که دامنه تو ثبت کردی میری ببینی نیک چه امکاناتی برای مدیریت دامنه در اختیارت میذاره! به به! فقط یک امکان وجود داره و اون هم ویرایش dns های دامین هست!! هیچ چیز دیگه ای نداره! حتی transfer هم نداره! البته نمی دونم اگر مثلا داشت به کجا می خواست منتقل کنه آدم! جز نیک که جای دیگه ای ثبت نمیکنه!
حالا من یک سوال دارم! من همونطور که گفتم هر چی نگاه کردم دیدم جز ویرایش دی ان اس هیچ امکان دیگه ای در نیک وجود نداره! از جمله zone records و private whois و domain transfer و ... !!

هدف از ایجاد این تاپیک این بود که خواستم بپرسم آیا واقعا به هیچ وجه نمی توان whois را برای دامنه آی آر مخفی کرد؟!!:18::18::18: