PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در Lan مادربرد

amir_dre
28-08-2009, 22:40
سلام دوستان مینم m61 Sme-s2 گیگا هست .که لن آنبورد داره ازش استفاده نمیکردم تا اینکه لپ تاپ گرفتم حالا میبنم اصلا کار نمکنه و وقتی سیستم بوت میشه اون2 تا چراغ کنار سوکت روشن نمیشه.با اینکه دراایور لن نصب بود تو دیوایس منیجر لنی وجود نداره و کانکشن لن هم تو قسمت کانکت از بین رفته.بایوس هم ریست کردم و ویندوز هم عوض کردم حل نشد

khark11
29-08-2009, 13:38
با اینکه دراایور لن نصب بود تو دیوایس منیجر لنی وجود نداره

اگه وجود نداره پس چطوري نصب شده؟؟!!

تو ستاپ مادربورد ببين اصلا شناخته ميشه لن؟ اگه نه تو دفترچه مادربوردت جامپر فعال سازيش رو پيدا كن و فعالش كن(ممكنه فعال نباشه) --- اما اگه فعاله بايد وقتي ويندوز نصب ميكني بتوني ببينيش تو Device Manager حتي اگه نصب نشده باشه هم بايد به صورت ناشناس بتوني ببينيش!!

اگه همه اينا رو انجام دادي و نشد، نتيجه ميگيريم كه لن متاسفانه به رحمت ايزدي پيوسته، يه فاتحه ميخونيم واسشو و ميريم يه دونه Dlink 100 Mb ميخريم واسش به قيمت 5500 تومن:46:

saman3230
29-08-2009, 13:40
سلام دوستان مینم m61 Sme-s2 گیگا هست .که لن آنبورد داره ازش استفاده نمیکردم تا اینکه لپ تاپ گرفتم حالا میبنم اصلا کار نمکنه و وقتی سیستم بوت میشه اون2 تا چراغ کنار سوکت روشن نمیشه.با اینکه دراایور لن نصب بود تو دیوایس منیجر لنی وجود نداره و کانکشن لن هم تو قسمت کانکت از بین رفته.بایوس هم ریست کردم و ویندوز هم عوض کردم حل نشد

عزیز جان شما از تنظیمات بایوست LAN رو ENABLE کردی؟

amir_dre
30-08-2009, 12:10
بله دوستان لن تو بایوس فعال هست.
اگه مشکل از ویندوز بود دیگه اون چراغ کنار سوکت لن موقع بوت چرا روشن نمیشه
البته مینم گارانتی داره

Levian
30-08-2009, 15:55
البته مینم گارانتی داره

سلام

قبل از اينكه ببري گارانتي توي صفحه اصلي بايوس كليد F9 را بزن و ببين جلوي LAN MAC Address چه چيزي نوشته .... يكبار ياد داشت كن و سيستم را دوباره راه اندازي كن ببين اين مك آدرس تغيير ميكنه يا نه ...

1- اگر مك آدرس تغيير كرد ... LAN مشكل داره
2- اگر مك آدرس نداشتي ... باز هم سيستم مشكل داره

با تشكر فراوان ...

saman3230
30-08-2009, 23:18
البته مینم گارانتی داره

التبه اون چراغهای که گفتی بستگی به اون سر کابل یا اینکه آیا اصلا این کابل درست هست یا نه هم داه این نیست که شما مثل با کابل hub بهpc بتون 2تا pc رو peer to peer صل کنی اول از اتصالات رو چک کنی بعد به گارانتی ببری

amir_dre
31-08-2009, 09:27
سلام

قبل از اينكه ببري گارانتي توي صفحه اصلي بايوس كليد F9 را بزن و ببين جلوي LAN MAC Address چه چيزي نوشته .... يكبار ياد داشت كن و سيستم را دوباره راه اندازي كن ببين اين مك آدرس تغيير ميكنه يا نه ...

1- اگر مك آدرس تغيير كرد ... LAN مشكل داره
2- اگر مك آدرس نداشتي ... باز هم سيستم مشكل داره

با تشكر فراوان ...
این کار رو کردم جلوی Mac Address زده N/A

khark11
31-08-2009, 11:02
ميشه يه عكس از ديوايس منيجرت بگيري بذاري اينجا؟

اگه ممكنه وقتي عكس ميگيري اون + كنار كارت شبكه رو تبديل به - كن:31:

Levian
01-09-2009, 08:54
این کار رو کردم جلوی Mac Address زده N/A

سلام

شك نكن ... مادربرد مشكل داره و براي گارانتي بايد ببري آواژنگ

با تشكر فراوان