PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مود کردن کیس!!!

Hessam_7800gtx
28-08-2009, 15:04
تصمیم گرفتم یه کیس جدید واسه خودم یاور کنم :دی. البته نه به شکل این کیس هایی که تو بازار هست بلکه به شکل هرم(مثل اهرام مصر)!!!مشخصه که همچین چیزی تو بازار پیدا نمیشه پس باید خودم درستش کنم ولی انصافا خیلی سخته!!!
به همین خاطر امیدوارم شما هم تو انجام این امر خیر کمک کنید....
فعلا اندازه ها رو اینطور محاسبه کردم:
ارتفاع=50 سانت
عرض(طول مربع زیرش)=42 سانت
طول وتر=65 سانت
این کیسو میخوام که با چوب بسازم ضمنا در مورد تهویه هم که برای سیپی یو و پل شمالی و گرافیک که واتر هستم فقط میمونه پاور و هارد که ممکنه گرما بدن به همید خاطر میخام یه کوچولو جلوشو باز بزارم و پشتش یه فن 12 بزارم.الانم مشغول ساختن یه ماکت ازش هستم...

Hessam_7800gtx
29-08-2009, 15:15
به نظرتون برای ساختنش از چوب استفاده کنم یا صفحات تلق؟؟؟؟

mf.designing
29-08-2009, 15:23
تا اونجا که من میدونم یه مدل عجیبی مثله گنبد وجود داره به نام antec-skeleton (اگه درست گفته باشم!) که شما میتونی با کمی تغییرات عین هرم بکنیش !
اینم عکسش :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hessam_7800gtx
29-08-2009, 15:28
آره خیلی خوبه.باید جاون فن ها رو بردارم و یکم عرضشو زیاد کنم تا هرم قشنگی بشه.

Hessam_7800gtx
31-08-2009, 11:37
خوب 1% کار!!!!
این عکس ماکتیه که ساختم متوجه شدم اگه کاملا هرم باشه جای زیادی رو اشغلا میکنه به همین خاطر به این صورت ساختمش

Gesher
31-08-2009, 13:04
نوک هرم گرمترین جای آن خواهد بود.باید بجای گذاشتن دودکش و پنجره ی بالکن! در آن در بالاترین نقطه ی هرم به فکر گذاشتن یک فن مناسب باشید.ولی باید طراحی طبقات به شکلی صورت گیرد که گرما با سهولت کامل از طبقات زیرین به بالای هرم جابجا شود.هوا باید از بخش زیرین هرم وارد شود و از بالای هرم خارج شود

Hessam_7800gtx
31-08-2009, 13:15
اونا دودکش و پنجرهی بالکن نیستند!!! از اونجا که مین بورد روی طبقه ی بالا قرار میگیره پس باید یه قطعه هایی از اون رو برای گزاشتن کارت گرافیک و پورت های مین بورد(صدا یو اس بی و...)باید به شکلی باشند که از هرم بیرون نزنند امیدوارم متوجه شده باشی...

Gesher
01-09-2009, 12:14
اونا دودکش و پنجرهی بالکن نیستند!!! میدانم.از بهر تنوع و لبخند گفتم

amir200812
11-09-2009, 01:41
بنظر من اگه بتونی با شیشه بسازی(مثل اکواریوم) و درست در نوک هرم یک فن 8 یا 12 سانتی ال ای دی دار نصب بکنی در تاریکی ظاهر زیبایی به مادربورد میده! مخصوصا اگه مادر بوردت مثل مال من پر ال ای دی های رنگی باشه! درضمن یک توصیه دارم! هر کاری میکنی بکن ولب برای دمیدن هوا به داخل فن کار نذار! چون خیلی میزان کردو خاک رو زیاد میکنه! فقط برای مکش هوای داخل به بیرون فن بزار!

Gesher
11-09-2009, 04:21
بنظر من اگه بتونی با شیشه بسازی(مثل اکواریوم) و درست در نوک هرم یک فن 8 یا 12 سانتی ال ای دی دار نصب بکنی در تاریکی ظاهر زیبایی به مادربورد میده! مخصوصا اگه مادر بوردت مثل مال من پر ال ای دی های رنگی باشه! درضمن یک توصیه دارم! هر کاری میکنی بکن ولب برای دمیدن هوا به داخل فن کار نذار! چون خیلی میزان کردو خاک رو زیاد میکنه! فقط برای مکش هوای داخل به بیرون فن بزار!
استفاده از بدنه ی شیشه ای فکر خوبیست البته طرح بالا مدلسازی است.ولی با نگذاشتن ورودی هوا موافق نیستم چون عملی نیست! از جایی هوا باید وارد شود تا بتواند از نوک هرم خارج شود! اگر ورودی هوا وجود نداشته باشد که هوا جریان پیدا نمیکند و فن بیفایده خواهد چرخید!

iriali
16-09-2009, 10:54
با سلام

دوست گرامی اگر خواستید از اکرولیک استفاده کنید میتونم بهتون کمک کنم چون خودم حداقل تا کنون 2 تا کیس تمام اکرولیک ساختم که یکیشون الان در اختیار شرکت گرین هست

موفق باشید

amir200812
28-09-2009, 22:13
استفاده از بدنه ی شیشه ای فکر خوبیست البته طرح بالا مدلسازی است.ولی با نگذاشتن ورودی هوا موافق نیستم چون عملی نیست! از جایی هوا باید وارد شود تا بتواند از نوک هرم خارج شود! اگر ورودی هوا وجود نداشته باشد که هوا جریان پیدا نمیکند و فن بیفایده خواهد چرخید!

منظور من این نیست که ورودی هوا نداشته باشه! من میگم برای ورودی فن کار نذارید! و فقط تعدادی سوراخ باشه! برای خروجی فن کار بزارید!

shellman_te
30-09-2009, 11:30
دوست عزیز فکر کنم تو این لینک دقیقا اون چیزی رو که میخوای پیدا کنی :27: :

اینجا هم میتونی یکسری نمای دیگه ازش ببینی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید