PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل روشن نشدن سیستم

ehsan6
28-08-2009, 13:44
دوستان گلم سلام
سیستم من خیلی کثیف و گرد خاکی بود همه ی قطعات رو جدا کردم و با جاروی دمنده گرد و خاکها رو پاک کردم حالا که دوباره سیستم روشن میکنم،روشن نمیشه
فقط فن سی پی یو و فن کیس یه نیم دور میزنه و دیگه نمی چرخه
لازم به ذکره که من همه ی قطعات و سیم ها رو باز کردم و مادر بورد رو هم جدا کردم بعد دوباره بستم
در بستن و جمع کردن سیستم هم اشتباهی نکرم بارها و بارها تست کردم اما روشن نمیشه
حتی یه دفعه اینجوری تست کردم که فقط تغذیه ی Main Power Connector
, Power Connector رو وصل کردم و سیستم رو تست کردم اما باز فقط فن سی پی یو و فن کیس نیم دور می زنن و دیگه نمی چرخن و سیستم هم روشن نمیشه :41:
البته پاور رو روی یه سیستم دیگه چک کردم و سالم بوده
حالا به نظرتون مشکل چیه می تونید من رو راهنمایی کنید.
مرسی

khark11
29-08-2009, 13:51
متاسفانه برد شما به رحمت ايزدي پيوسته!!:41:

خوب بعضي وقتا پيش مياد ديگه، اميدوارم غم آخرتون باشه!:31:

ولي جهت اطمينان بيشتر برد رو بيرون از كيس رو يه چيز عايق بذار و پاور رو بهش وصل كن ببين روشن ميشه؟

ehsan6
29-08-2009, 13:59
متاسفانه برد شما به رحمت ايزدي پيوسته!!:41:

خوب بعضي وقتا پيش مياد ديگه، اميدوارم غم آخرتون باشه!:31:

ولي جهت اطمينان بيشتر برد رو بيرون از كيس رو يه چيز عايق بذار و پاور رو بهش وصل كن ببين روشن ميشه؟
ممنون از اینکه پاسخ دادید
این کار رو قبلا کردم ولی با موقعی که داخل کیس بود فرقی نداشت فن یه نیم دور میزنه بعد می ایسته
مادر بورد به رحمت رفته باشه آیا درست میشه یا نه مثلا کدوم قسمت مادر بورد خراب شده آیا خازن هاش یا قطعه ی دیگه ای خراب شده؟
امیدی هست یا باید کلا تعویض بشه؟
:41:

khark11
31-08-2009, 13:41
اميدوار باش، اگه گارانتي داره كه چه بهتر و اگه نداره ببرش تعمير بهشون بگو تستش كنن اگه مشكل از چيپست هاي اصلي مادربرده كه بهتره يه برد نو بخري تا تعويض چيپ! و اگر خازن و مقاومت و اينا مشكل داره كه خيلي زود درست ميشه و ميدن خدمتتون!

ehsan6
03-09-2009, 12:29
اميدوار باش، اگه گارانتي داره كه چه بهتر و اگه نداره ببرش تعمير بهشون بگو تستش كنن اگه مشكل از چيپست هاي اصلي مادربرده كه بهتره يه برد نو بخري تا تعويض چيپ! و اگر خازن و مقاومت و اينا مشكل داره كه خيلي زود درست ميشه و ميدن خدمتتون!

با تشکر از اینکه پاسخم رو دادید
من خودم آیا می تونم تستش کنم یا دستگاه خاصی برای تست مادر بورد هست که باید اون رو داشت؟
مادر بورد مقاومت کربنی مثل اون مقاومت هایی که در دستگاهایی مثل رادیو تلویزیون هست نداره وفقط خازن می مونه از کجا باید فهمید کدوم خازنها رو عوض کنم یه نفر می گفت دونه ای 2000 می گیرن خازن عوض کنن
تقریبا 25 تا خازن داره حدود 50 تومان میشه خب برم یه مادر بورد نو بگیرم که بهتره:13:
بخاظر این دارم می پرسم که خودم از کجا می تونم تشخیص بدم کدوم خازن خرابه یا نه؟

Mamad.R
05-09-2009, 05:21
1. برای تشخیص خازن های خراب , روی خازن برآمدگی ایجاد می شه یا بهتره بگم باد می کنه, و در مواقع شدید یه ماده زرد رنگ هم از اون نشت می کنه . ولی تعویض خازن به این راحتی ها هم نیست :31:
2. مشکل m/bشما از خازن نیست, چون خازن دیگه خیلی هم بخواد ضایع بازی در بیاره, سیستم روشن میشه ولی بوت نمیشه.
3. مشکل از MB هست که 2دلیل میتونه داشته باشه یا انکه الکتریکی باشه یا فیزیکی , که مشکل الکتریکی هم خودش دو تا دلیل داره : یا اینکه موقع دست زدن به mb بدنت الکتریسیته ساکن داشته و زده MBرو سو خونده :31:
یا اینکه موقع مونتاژ سخت افزار ,یکی از اونا رو بد جا زدی!
اما مشکل فیزیکی: که ممکنه هنگام باز کردن یا جابجایی MBبه اون ضربه خورده باشه و باعث کنده شدن یکی از اون قطعات فسقلی روی MB یا همون خازن و مقاومت های SMD شده باشه که پیدا کردن اون فسقلی کنده شده کار حضرت فیله !
ولی اگه میخوای تست بزنی اول اطراف جای بسته شدن پیچ رو نگاه کن بعد کنار MB مخصوصا قسمت درگاه های AGP , PCI
قطعاتی که کنده شده باشن جاشون تابلو هست !
حالا با همه این حرفا, خوش به حال تعمیر کارای شهر شما, من کلا 10 تومن میگیرم کل خازن ها رو عوض کنم ! :31:

khark11
06-09-2009, 08:37
والله منم دوس دارم بدونم چطوري ميشه تعميرشون كرد ولي خوب متاسفانه سر رشته ندارم

فكر كنم نياز به سر رشته داشته باشه همچين ساده هم نيست يه كم سليقه ميخواد!

pc_hex
07-11-2009, 22:22
با تشکر از اینکه پاسخم رو دادید
من خودم آیا می تونم تستش کنم یا دستگاه خاصی برای تست مادر بورد هست که باید اون رو داشت؟
مادر بورد مقاومت کربنی مثل اون مقاومت هایی که در دستگاهایی مثل رادیو تلویزیون هست نداره وفقط خازن می مونه از کجا باید فهمید کدوم خازنها رو عوض کنم یه نفر می گفت دونه ای 2000 می گیرن خازن عوض کنن
تقریبا 25 تا خازن داره حدود 50 تومان میشه خب برم یه مادر بورد نو بگیرم که بهتره:13:
بخاظر این دارم می پرسم که خودم از کجا می تونم تشخیص بدم کدوم خازن خرابه یا نه؟

سلام . نه عزیز دلم اصلا اینطور نیست . من خودم تعمیرکارم . واقعا که جه حرفا پست سر ما میگن . !!!
تعویض خازن برای همکار 7 تومن . در ضمن تعویض سوکت سی پی یو با این همه مکافات 10تومن میشه . !!!

man7tomani
07-11-2009, 23:03
کامپیوتر من هم همین بالا سرش اومده
امروز بردم تعمیر گاه
فن CPU فقط یه دور میزنه وا میسته :دی