PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : براي آخرين بار:intel يا amd

صفحه ها : [1] 2

Shahryar_NEO
28-02-2006, 20:49
آقا براي اينكه اين بحث اينتل يا اي ام اي . همه !!!!!!همه !!!!!!همه!!!!!! راي بديد اميدوارم براي آخرين
بار باشد و اين موضوع جمع شه. كه بفهميم كدام بهتره و پر طرفدار تره؟ اين نظر سنجي گسترده را تا 2 ماه مي گذارم
باشه كه حرفي نباشه؟؟؟ اميدوارم همه نظر يا راي بدن كه برتري و پر طرفدارترين مشخص شه؟؟؟ البته براي
اين نظر سنجي گسترده همه بايد نظر بدن.كه به همه ثابت بشه؟؟؟؟ ههههههممممهههههه نظر بدن!!!!!!!
همه!!!!!!!!همه!!!!!!!!!!همه!!!!!!!همه! !!!!!!!همه!!!!!همه!!!!!!همه!!!!!!!همه! !!!!!!!همه!!!!!!!!همه!!!!!!! ;)

saeid_ronaldo
28-02-2006, 21:27
من خودم تا دو سال پيش از اي ام دي استفاده ميكردم كه بعدش سوخت و الان اينتل دارم. خداييش اي ام دي يه چيز ديگس

troy
28-02-2006, 21:34
JuSt InTeL

Alireza_Shafaei_PCworld
28-02-2006, 21:59
به قول سازندش Intel را inside بعضی جاها باید پیدا کرد!

برای همین فقط AMD
Advanced Micro Device

sAsAn.K
28-02-2006, 22:01
شهریار جون من احتمال میدم که سیستمی رو که میخوای ببندی برای بازی میخوای پس سراغ اینتل نرو فقط Amd ببند:);)

Navid
01-03-2006, 09:16
فقط Amd !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

troy
01-03-2006, 09:29
پس برو بچه هاي اينتل كوشن.
من كه هر چي كامپيوتر تو خونمون پيدا مي شه اينتله و راضيم.
كم مونده رو ساعت مچيم و يخچال و تلويزيونمون هم اينتل ببندم.

boys_won
01-03-2006, 09:29
فقط AMD

تفاوت های CPU های AMD وIntel

1-AMD براساس معماری اجرایی 9 مرحله ای ساخته شده است اما معماری پردازنده های Intel شش مرحله ای می باشد.بدین معنا که AMDدر هر چرخه کاری 9عملیات را انجام میدهد در حالی که Intel فقط 6 عمل را می تواند انجام دهد.

2-AMD از640Kb Cache برخوردار است در حالی که Intel ، از 532Kb بر خوردار است هر چقدر که میزان Cache پردازنده بیشتر باشد ، پردازنده کارایی بیشتری خواهد داشت اطلاعات بیشتری میتواند ذخیره کند ودیگر لازم نیست پردازنده برای بدست آوردن اطلاعات یا دستور ها مدت زمان بیشتری را رفت و برگشت به حافظه برد اصلی برای جذب اطلاعات یا دستور العمل ها صرف کند.

3- AMD از مس برای اتصال ترانزیستور های بکار رفته در پردازنده ها استفاده میکند در صورتی که در ساختمان پردازنده های Intel آلومینیوم بکار رفته است.مس هادی الکترسیته بهتری است ، ازاین رو پهنای اتصالهای بین ترانزیستورها را به میزان چشمگیری کاهش می یابد .که این امر باعث مصرف کمتر مواد اولیه و در نتیجه منجر به کاهش هزینه می شود این دلیل ارزان تر بودن AMD نسبت به P4 است.

4- از دیگر تفاوت های میان AMD وIntel میتوان به راندمان Cache بروی چیپ اشاره کرد ، AMD از معماری انحصاری استفاده میکند که راندمان بیشتری نسبت بیشتری نسبت به طراحی معماری غیر انحصاری Intel دارد.

5-AMD از تکنولوژی پردازش موازی در مقایسه با Hyper -Threading اینتل استفاده میکند ، در بسیاری از کاربردهای امروزی فعال بودن Hyper -Threading کارائی پائین تری ارائه میدهد ، نتایج تحقیقات بیشمار منتشر شده در نشریات رایانه ای و پایگاهای اطلاعاتی معتبر بیانگوی این پدیده هستند.

6-یکی دیگر از مهمترین نکات برتر پردازنده های AMD واحد ممیز شناور آن است که از FPU اینتل بسیار قویتر میباشد که این امر باعث اجرای سریع تر برنامه های چند منظوره( MultiMedia) میشود.

7- زمانی که اینتل P4 را طراحی کرد طول PIPELINE را از 10 مرحله در P3 به 20 مرحله افزایش داد Intel همین تغیر توانست که تعداد عملیاتی که در چرخه عملیاتی انجام می شود بصورت قابل ملاحظه ای کاسته میشود و از طرف دیگر افزایش طول PIPELINE نیازمند افزایش تعداد ترانزیستور ها برای انجام همان تعداد عملیات میباشد که این امر باعث افزایش اندازه هسته و بالا رفتن قیمت تولید میشود . در حالی که AMD با وجود افزایش فرکانس پردازنده های خود طول pipeline را به همان اندازه p3 یا k6 ثابت نگهدارد

samdeath
01-03-2006, 09:40
فقط Amd
آن هم سوكت 939

mndbnt
01-03-2006, 11:22
فقط Amd [B]
مخصوصا اگر مادربردت ایسویس باشه چه حالی میده

Harry Potter
01-03-2006, 11:55
من خودم تا دو سال پيش از اي ام دي استفاده ميكردم كه بعدش سوخت و الان اينتل دارم. خداييش اي ام دي يه چيز ديگس

خوب اگر از اینتل استفاده می کردی عمرن نمی سوخت...
نتیجه اینکه Intel یه چیز دیگس، نه AMD !

Masoud.ebi
01-03-2006, 12:16
JUST AMD

از بین پردازنده هاش هم Athlon FX-57

vahid114
01-03-2006, 12:39
يكي از دوستان چند پست قبل در مورد Cash سي پي يو AMD يه چيزي گفته بود ! :ohno:
در جواب بايد بگم دوست عزيز اطلاعات خيلييييي قديميه Intel الآن 2مگ كش هم داره
آره جيگر :cool:

mahdy2021
01-03-2006, 13:29
من خودم اينتل دارم
ولي چون مرغ همسايه غازه Amd بهتره :king:

در ضمن اين بحثي نيست كه ما بتونيم حل كنيم يا خود شركتها حل كنند

و اگر همه جهانم بگن اينتل بهتره كه نميشه قبول كرد :blink: (در كل محصولات منظورمه )

گذر زمان همه چيزو مشخص ميكنه فعلا كه Amd بهتره ;)

Shahryar_NEO
01-03-2006, 14:26
خيلي بيشتر اين حرفا بايد راي در نظر سنجي بدبد !!!!!!!!!!! ضمنا فعلا 14 به 2 به نفع amd است.

FX64 Dual Core
01-03-2006, 14:56
با سلام

فكر ميكنم كه لازم نيست من اينجا نظر بدم!! :cool: ;)

آي دي من و پيشنهادهاي قبلي من مشخص كننده اين هست كه فقط به AMD راي ميدم.

پس برو بچه هاي اينتل كوشن.
من كه هر چي كامپيوتر تو خونمون پيدا مي شه اينتله و راضيم.
كم مونده رو ساعت مچيم و يخچال و تلويزيونمون هم اينتل ببندم.
دوست عزيز اگه شما همه سيستم هايي كه دارين اينتل هستند و حتي از كارايي اينتل هم راضي باشيد :blush: باز هم ملاك برتري اينتل نيست. من 8 تا سيستم AMD دارم و احتمالا با اين وضعيت بايد بگم كه AMD خيلي بهتره ؟!!

اما من و بقيه دوستاني كه به AMD راي داديم براي قابليت هاي بالا و معماري قوي محصولات اين شركت هست.

در صورتي كه به بازار قطعات سري بزنيد, خواهيد ديد كه گارانتي تعويض 2 ساله آلبالو كامپيوتر براي اين CPU تاييد كننده كيفيت مورد بحث من هست.
در صورتي كه نياز باشه تصوير كار كردن AMD Athlon 64 با فن خاموش رو براي شما پيدا كرده و Upload ميكنم تا از تكنولوژي هاي نه چندان جديد اين شركت مطلع باشيد. :cool:

يكي از دوستان چند پست قبل در مورد Cash سي پي يو AMD يه چيزي گفته بود !
در جواب بايد بگم دوست عزيز اطلاعات خيلييييي قديميه Intel الآن 2مگ كش هم داره
شما هم خيلي به دنبال فركانس كاري و اعداد و ارقام نباشيد
كه بيشتر اين اعداد مدل هاي AMD هستند نه فركانس , و فركانس هسته پايين تر از اين بوده اما به دليل معماري خاص با فركانس هاي بالاتر اينتل برابري كرده و قابل مقايسه هست. مثال :
( AMD Smpron 2200+ <---> 1500 MHz ) و ( Intel PIV 2400 <---> 2400MHz )

موفق باشيد.

Shahryar_NEO
01-03-2006, 15:07
آفرين بر شما دوست عزيز.من هم اينتل دارم ولي با اي ام دي هم كار كردم.اي ام دي يك چيز ديگس.تازه
من بعد 3 سال كار با اينتل مي گم:الان ديگه راه هم نمي ره!!!!!

Harry Potter
01-03-2006, 15:12
در صورتي كه به بازار قطعات سري بزنيد, خواهيد ديد كه گارانتي تعويض 2 ساله آلبالو كامپيوتر براي اين CPU تاييد كننده كيفيت مورد بحث من هست.
در صورتي كه نياز باشه تصوير كار كردن AMD Athlon 64 با فن خاموش رو براي شما پيدا كرده و Upload ميكنم تا از تكنولوژي هاي نه چندان جديد اين شركت مطلع باشيد.

عزیز چون قرار نیست اینجا بحث کنیم زیاد توضیح نمی دم ...
ولی من هم با CPU اینتل حدود یک ماه بدون فن کار کردم و کوچکترین مشکلی هم برای سیستم پیش نیومد.

ضمنا بنده هم از بازار و تکنولوژی ها چندان بی اطلاع نیستم، جهت اطلاع عرض شد!

Shahryar_NEO
01-03-2006, 16:54
18 به 6 به نفع اي ام دي است.بابا خيلي كمه :angry: !!!!!! يعني ما كلا 24 نفر در كار انجمن سخت افزار هستيم.
حد اقل بايد 50 نفر راي بدن كه معلوم شه كه اينتل برنده است!!!! از افعال معكوس بود. بزاريد كسي كه
مي خواهد سي پي يو بخره ديگه نياد بپرسه اينتل يا اي ام دي. و بفهمه كه مثلا 50 نفر گفتن فلان. پس بگذاريد مرجع بشه اين تاپيك.اميدوارم كه تمام كساني كه در انجمن سخت افزارند در نظر سنجي شركت كنند ........

ramin_subzero
01-03-2006, 16:56
من به شدت از amd متنفر شدم.يعني چي وقتي سرعت كلاكش 1800 هست برميداره مينويسه 3000.خوب همه كه از اين چيزا سر در نمييارند.درسته كه از نظر معيارهاي ديگه بهتره ولي اصل كار همون سرعت كلاكه كه هرجورم حساب كنيد به 3000 نمي رسه.الان خود من احساس مي كنم رفته تو پاچه ام.به نظر من اينكه amd مي ياد مي گه +3000 ما با سرعت پردازش 1800 مثله 3000 intel هست يك دروغه محضه.

Shahryar_NEO
01-03-2006, 17:01
ضمن تبريك به شما دوست عزيز به خاطر عضو شدن در پي سي ورد. .من هم با شما موافق بودم ولي وقتي
با 3 اينتل و با 3 اي ام اي كار كردم ديدم حق داره كه بنويسه.فكر كنم كه اگه 3.5 هم بنويسه باز هم طوري نيست.

H3SAM
01-03-2006, 17:23
برای توضیح دادن دیره یعنی از توضیح در مورد این موضوع خسته شدم
فقط اینو میگم که AMD از نوع Athlon64 یا Athlon FX با مادربوردهای نسل K8n Neo بهترینه

HOR
01-03-2006, 18:37
فقط Amd

mahdy2021
01-03-2006, 18:51
من به شدت از amd متنفر شدم.يعني چي وقتي سرعت كلاكش 1800 هست برميداره مينويسه 3000.خوب همه كه از اين چيزا سر در نمييارند.درسته كه از نظر معيارهاي ديگه بهتره ولي اصل كار همون سرعت كلاكه كه هرجورم حساب كنيد به 3000 نمي رسه.الان خود من احساس مي كنم رفته تو پاچه ام.به نظر من اينكه amd مي ياد مي گه +3000 ما با سرعت پردازش 1800 مثله 3000 intel هست يك دروغه محضه.
انقدر در اين مورد توضيح داده شده كه فكر كنم بس باشه.

وقتي روي amd نوشته +3000 يعني بايك اينتل با فركانس 3000 برابري ميكنه. حالا قرار نيست هر چي amd گفت ما گوش كنيم.

تمامي بنچماركها حقيقت نشون ميدن ديگه به حرف من يا amd كار نداشته باشيد

البته amd در اكثر موارد در بازي و گرافيك نقش داره و در ساير موضوعات رقابت نزديكه

اينم يه نمونه:(به ستونهاي قرمز توجه كنيد)

براي آتلون 64 (939) مادر برد گيگا بخرم يا ايسوز؟
اين تاپيك موضوعش مخصوص سوال شماست

Shahryar_NEO
01-03-2006, 22:21
اين همه آدم اومدن.50 نفر تو نظر سنجي شركت نكردند.!!!!! 21 به 8 به نفع اي ام است. ضمنا اميدوارام كشك براي اينتل
ارزان باشه به دل نگريد اينتليا.

saeid_ronaldo
01-03-2006, 22:34
دوست عزيز يه توضيح بدم. راستش من اون اوايل خيلي اماتور بودم تو كامپيوتر ولي دل شير داشتم و با همه چيش ور ميرفتم و خلاصه بگم از هر قطعه اي حد اقل يه بار سوزوندم تا الان
علت سوختن اي ام دي هم اين بود
يه دفه فنمو در اوردم تميزش كنم و موقع بستن اشتباه كردم و فن رو پشت و رو بستم
شما اگه به از بشت دستتون رو ببريد كنار فن ميبينيد كه يه باد داغ ميزنه بيرون. اين يعني فن از روبرو خنك ميكنه و
از پشت گرما ميده.
اونم وقتي كه روي سي پي بو بسته ميشه هر چي هوا توش هست ميكشه و هواي داغ رو ميده به سمت سي پي يو. ولي با همه اين صحبتا اين سي پي يو هشت ماه اون جوري دوام اورد و آخ نگفت. وقتي بردمش خدمات كامپيوتري بهم گفتش اگه اينتل بود يه روزم نميكشيد و مي سوخت.
علت اينكه چرا الان اينتل استفاده ميكنم هم جريانش مفصله
فقط اينو بگم الان كه از اينتل استفاده ميكنم حسرت اون سيستم قبليم رو ميخورم.
پس نتيجه اينكه فقط اي ام دي

Amir_P30
02-03-2006, 00:45
فقط AMD

1-AMD براساس معماری اجرایی 9 مرحله ای ساخته شده است اما معماری پردازنده های Intel شش مرحله ای می باشد.بدین معنا که AMDدر هر چرخه کاری 9عملیات را انجام میدهد در حالی که Intel فقط 6 عمل را می تواند انجام دهد.

2-AMD از640Kb Cache برخوردار است در حالی که Intel ، از 532Kb بر خوردار است هر چقدر که میزان Cache پردازنده بیشتر باشد ، پردازنده کارایی بیشتری خواهد داشت اطلاعات بیشتری میتواند ذخیره کند ودیگر لازم نیست پردازنده برای بدست آوردن اطلاعات یا دستور ها مدت زمان بیشتری را رفت و برگشت به حافظه برد اصلی برای جذب اطلاعات یا دستور العمل ها صرف کند.

3- AMD از مس برای اتصال ترانزیستور های بکار رفته در پردازنده ها استفاده میکند در صورتی که در ساختمان پردازنده های Intel آلومینیوم بکار رفته است.مس هادی الکترسیته بهتری است ، ازاین رو پهنای اتصالهای بین ترانزیستورها را به میزان چشمگیری کاهش می یابد .که این امر باعث مصرف کمتر مواد اولیه و در نتیجه منجر به کاهش هزینه می شود این دلیل ارزان تر بودن AMD نسبت به P4 است.

4- از دیگر تفاوت های میان AMD وIntel میتوان به راندمان Cache بروی چیپ اشاره کرد ، AMD از معماری انحصاری استفاده میکند که راندمان بیشتری نسبت بیشتری نسبت به طراحی معماری غیر انحصاری Intel دارد.

5-AMD از تکنولوژی پردازش موازی در مقایسه با Hyper -Threading اینتل استفاده میکند ، در بسیاری از کاربردهای امروزی فعال بودن Hyper -Threading کارائی پائین تری ارائه میدهد ، نتایج تحقیقات بیشمار منتشر شده در نشریات رایانه ای و پایگاهای اطلاعاتی معتبر بیانگوی این پدیده هستند.

6-یکی دیگر از مهمترین نکات برتر پردازنده های AMD واحد ممیز شناور آن است که از FPU اینتل بسیار قویتر میباشد که این امر باعث اجرای سریع تر برنامه های چند منظوره( MultiMedia) میشود.

7- زمانی که اینتل P4 را طراحی کرد طول PIPELINE را از 10 مرحله در P3 به 20 مرحله افزایش داد Intel همین تغیر توانست که تعداد عملیاتی که در چرخه عملیاتی انجام می شود بصورت قابل ملاحظه ای کاسته میشود و از طرف دیگر افزایش طول PIPELINE نیازمند افزایش تعداد ترانزیستور ها برای انجام همان تعداد عملیات میباشد که این امر باعث افزایش اندازه هسته و بالا رفتن قیمت تولید میشود . در حالی که AMD با وجود افزایش فرکانس پردازنده های خود طول pipeline را به همان اندازه p3 یا k6 ثابت نگهدارد

اين مطلب رو فكر كنم خودم شخصا پارسال بهمن ماه نوشته بودم . ;) ;)

در تاپيكي كه به بحث AMD و اينتل پرداخته ميشد.

ramin_subzero
02-03-2006, 22:56
درسته من خيلي ناشي و تازه واردم و شما هم تو هزار تاپيك اين مطلب رو توضيح دادين.ولي بايد قبول كنيد كه تقريبا 90% سرعت هر cpu بستگي به سرعت كلاك داره.عوامل ديگه نقشه خيلي كمي رو دارن.يعني شما مي گين الان با cpu +3000 amd ميتونيم يه بازي كه قدرت پروسسور 3000 ميخواد رو به خوبي اجرا كرد.ضمنا من سايتي رو كه دوستمون گفت رو امتحان كردم بازم اختلاف فاحشي داشتن ولي جالب بود مرسي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amir_P30
03-03-2006, 00:43
تقريبا 90% سرعت هر cpu بستگي به سرعت كلاك داره.عوامل ديگه نقشه خيلي كمي رو دارن

كي چنين حرفي رو زده ؟
كدوم منبع اطلاعاتي اين مطلب رو بازگو كرده؟

بستگي به نوع برنامه داره . شما تست هايي كه توسط شركت هاي بسيار معتبر سخت افزاري انجام ميشن رو نگاه كنيد .
اصلا اونا هيچي !!
بعضي از شماره هاي مجله رايانه رو نگاهي بيندازيد . تا بهتر متوجه موضوع شويد

KhalijefarS
03-03-2006, 01:17
والا من همین چند روز پیش خاستم یه سیستم ببندم. اول انتل بستم بر عکس علاقه شخصی . ولیبعد از یه کم فکر و کلی تحقیق دیگه گفتم که اصلا کلا عوض کنم و amd ببندم . ولی وقتی این رو به دوستمون که آدم با تجربه ای هم هست گفتم. چند تا مثال برام زد که همگی amd بسته بودن ( برای سرور و معمولی و...) و مشکل پیدا کرده بودن .خودش هم میگفت وقتی روی یک سیستم amd داشته ویندوز نصب میکرده و بعد هم باهاش کار کرده حتی به اندازه 2.4 سلرون هم کار نمیداد . یکی از دوستان خودم هم amd داشت که بعد از مدتی سوخت . خلاصه کل منظور صاحب مغازه این بود مه amd فقط تا مدتی خوبه و بعد از مدتی سرعتش افت میکنه و لی اینتل تا آخر مثل همون روز اول کار میده ...من همبعد از دو سه روز فکر کردن و بی خوابی و دیوونه شدن ... گفتم همون اینتل ببند ...با سیستم های amd هم کار کردم واقعا از لحظ کارایی خوبن واگه مجله دانش و کامپیوتر رو هم خونده باشید همیشه توی این جنگ amd پیروز بوده ...( خودم هم نفهمیدم کدوم طرفی هستم !!!) ...همینطور که میبینید من دارم این وسط دیوونه میشم ...خودتون نظر بدین ( شرمنده بخاطر اتلاف وقت)

KhalijefarS
03-03-2006, 01:18
والا من همین چند روز پیش خاستم یه سیستم ببندم. اول انتل بستم بر عکس علاقه شخصی . ولیبعد از یه کم فکر و کلی تحقیق دیگه گفتم که اصلا کلا عوض کنم و amd ببندم . ولی وقتی این رو به دوستمون که آدم با تجربه ای هم هست گفتم. چند تا مثال برام زد که همگی amd بسته بودن ( برای سرور و معمولی و...) و مشکل پیدا کرده بودن .خودش هم میگفت وقتی روی یک سیستم amd داشته ویندوز نصب میکرده و بعد هم باهاش کار کرده حتی به اندازه 2.4 سلرون هم کار نمیداد . یکی از دوستان خودم هم amd داشت که بعد از مدتی سوخت . خلاصه کل منظور صاحب مغازه این بود مه amd فقط تا مدتی خوبه و بعد از مدتی سرعتش افت میکنه و لی اینتل تا آخر مثل همون روز اول کار میده ...من همبعد از دو سه روز فکر کردن و بی خوابی و دیوونه شدن ... گفتم همون اینتل ببند و حالا باز م توش موندم ...با سیستم های amd هم کار کردم واقعا از لحظ کارایی خوبن واگه مجله دانش و کامپیوتر رو هم خونده باشید همیشه توی این جنگ amd پیروز بوده ...( خودم هم نفهمیدم کدوم طرفی هستم !!!) ...همینطور که میبینید من دارم این وسط دیوونه میشم ...خودتون نظر بدین ( شرمنده بخاطر اتلاف وقت) ...من فکر کنم amtel خوب باشه !!!

Morteza4SN
03-03-2006, 02:26
من که با amd خیلی حال میکنم... این که amd فقط تا مدتی خوبه و... فقط ترفندهای بعضی فروشنده هاست و صحیح نیست...
راستی بعضی دوستان گفته بودن که amd بدون فن آخ نگفته که فکر نکنم اینطور باشه چون پردازندهای amd به گرم شدن معروفند و به کارکرد سالم فن خیلی حساسن...
البته داغ شدن به خاطر سرعت بالای این پردازنده میباشد و نه یک امتیاز منفی !! اینو گقتم تا برداشت منفی نکنین...

ramin_subzero
03-03-2006, 02:33
شرمنده که درصد دادم ولی به این سایت مراجعه کنید فقط قرمزها را نگاه کنید.فکر نکنم تو هیچ قابلیتی ای ام دی بهتر باشه

vahidn
03-03-2006, 10:38
درسته من خيلي ناشي و تازه واردم و شما هم تو هزار تاپيك اين مطلب رو توضيح دادين.ولي بايد قبول كنيد كه تقريبا 90% سرعت هر cpu بستگي به سرعت كلاك داره.عوامل ديگه نقشه خيلي كمي رو دارن.يعني شما مي گين الان با cpu +3000 amd ميتونيم يه بازي كه قدرت پروسسور 3000 ميخواد رو به خوبي اجرا كرد.ضمنا من سايتي رو كه دوستمون گفت رو امتحان كردم بازم اختلاف فاحشي داشتن ولي جالب بود مرسي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بابا amd در چرخه 9 پردازش انجام ميده وintel در چرخه 6 تا
حالا اگر ما 2000mhz كه سرعت يك amd مدل 3000 است رو ضرب در 9 كنيم مي شود 18000
و3000mhz كه سرعت يك intel است رو ضرب در 6 كنيم مي شود 18000
حالا مي بينيم از لحاظ سرعت پردازش يك amd3000 با يكintel فركانس 3000mhz برابري ميكنه
:biggrin: :biggrin: :biggrin:

amirali18
03-03-2006, 11:07
من الان از (Athlon XP 2500+ (barton استفاده ميكنم و هنوز ، با اينكه از رده خارج شده، خيلي ازش راضيم!!!
جاي اون آقايي كه IDش هست AMD>Intel خالي... :)

ramin_subzero
03-03-2006, 12:20
ديگه من نيييدونم

mahdy2021
03-03-2006, 14:36
بابا amd در چرخه 9 پردازش انجام ميده وintel در چرخه 6 تا
حالا اگر ما 2000mhz كه سرعت يك amd مدل 3000 است رو ضرب در 9 كنيم مي شود 18000
و3000mhz كه سرعت يك intel است رو ضرب در 6 كنيم مي شود 18000
حالا مي بينيم از لحاظ سرعت پردازش يك amd3000 با يكintel فركانس 3000mhz برابري ميكنه
:biggrin: :biggrin: :biggrin:
وحيد جان خوب شد من يه ساعت توي پستم گفتم كه AMD براي بازيها و كارهاي گرافيكي بهتره

توي همين تامز هاردوار كه لينك داده بودم 3 نوع برنامه داريم:
1- بازي
2- نرم افزار هاي كمكي(يوتيليتي)
3- برنامه هاي تست قطعات

چون اكثر افراد بيشتر به كارهاي گرافيكي و بازي ميپردازن و سيستم براي همين كار مي بندن بهترين انتخاب AMD

ميتوني بازيهاي مختلف از جمله: دوم و ... ببيني

مقايسه بهترين هاي اينتل و AMD در بازي كواك:

rozha
04-03-2006, 15:56
ولی من هم با CPU اینتل حدود یک ماه بدون فن کار کردم و کوچکترین مشکلی هم برای سیستم پیش نیومد.

من هم همينطور intell توي اينجور چيزا خيلي خوبه آخه من 8سال اينتل داشتم خدائي خوب كار كرد

الان 3 ساله amd دارم اينم خيلي خوبه ولي يه بدي كوچيك داره اونم فن سيپيو خيلي خفن خيلي صدا ميده

saghy
05-03-2006, 01:38
سلام
جناب روژا فن هاي بي صدا براي اي ام دي هست ميتونيد با قيمت مناسب تهيه كنيد . البته چون اين فن ها از دور بالا بهره ميبرند صداي بيشتري دارند ولي خوب بي صدا هم هست !

rozha
05-03-2006, 20:18
سلام
جناب روژا فن هاي بي صدا براي اي ام دي هست ميتونيد با قيمت مناسب تهيه كنيد . البته چون اين فن ها از دور بالا بهره ميبرند صداي بيشتري دارند ولي خوب بي صدا هم هست !

لطفا می شه اسم ونوع فن رو بگید ممنون می شم

WooKMaN
05-03-2006, 20:31
اي ام دي سرعت بيشتر
اينتل سازگاري بيشتر
---------------------------------
كه من دومي رو به اولي ترجيح ميدم

rozha
05-03-2006, 21:22
اي ام دي سرعت بيشتر
اينتل سازگاري بيشتر

نیش نیش جان خودمونیم ها همه جا نقش کوفی عنان رو داری بی طرفی

IVAN
07-03-2006, 05:29
خيلي جالبه
الان اكثر اونايي كه عشق Amd دارن اصلا ميدونيد سي پي يوي خودشون چي هست!!!!!! Intel .در واقع اين Amd به صورت يه عقده در اومده.باور كنيد.منم اصلا قصد توهين به هيچ كسي رو ندارم.
خدا به خير كنه.آخرش چي ميشه .ولي كاش يكم زودتر نتيجه گيري كنيد چون من ميخوام بعد عيد سيستم رو ارتقا بدم.موندم سي پي يو چي بخرم.ميگن اونايي كه كمتر ميدونن راحت ترن واقعا هم راست گفتن.

mndbnt
07-03-2006, 11:20
آقا پروفشنال پیش قضاوت نکن . خدایش ای ام دی هزار بار بهتر از اینتل . من خودم خریدم اتلون 64 754 ولی اگر خواستس ارتقا بدی من توصیه می کنم که حتما ای ام دی سوکت 939 بگیر . واقعا حال می کنی . من که دارم حال می کنم

ehsan_rx1
07-03-2006, 11:33
فقط اینتل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون amd سوختنش زیاده و فقط برای یک کار خوب است اگر دو کار ازش بکشید کم میاره وای اینتل برعکس عمل میکنه و یه جورایی تو این دوره زمونه بهتره ؟؟؟

Amir_P30
07-03-2006, 15:32
خيلي جالبه
الان اكثر اونايي كه عشق Amd دارن اصلا ميدونيد سي پي يوي خودشون چي هست!!!!!! Intel .در واقع اين Amd به صورت يه عقده در اومده.باور كنيد.منم اصلا قصد توهين به هيچ كسي رو ندارم.
خدا به خير كنه.آخرش چي ميشه .ولي كاش يكم زودتر نتيجه گيري كنيد چون من ميخوام بعد عيد سيستم رو ارتقا بدم.موندم سي پي يو چي بخرم.ميگن اونايي كه كمتر ميدونن راحت ترن واقعا هم راست گفتن.

مهدي جان يه لينك خيلي خوب معرفي كردند :

مقايسه بهترين هاي اينتل و AMD در بازي كواك:

ما هيچي به شما نمي گيم . شما خودت برو و 2 تا پردازنده مشابه از هر 2 كارخانه رو براي خودت تست كن

بعدش جواب بگير !

قربانت

mndbnt
07-03-2006, 18:39
آقاي پروفشنال اينكه مي گي اي ام دي مي سوزه مربوط به اي ام دي هاي قديمي . اي ام دي هاي اتلون 64 بيت از سيستمي به نام cool & quit استفاده می کنند . یعنی در زمانی که شما از سی پی یو کار سنگین نمی کشین سی پی یو از کمترین قدرت و در زمان کار سنگین از بیشترین قدرت استفاده می کند . البته در سرعت هیچ تاثیری ندارد . ای ام دی چندین کار را می تونه با هم انجام بده . که این حرف را می گه که دو تا کار را نمی تونه ؟ من خودم خریدم چندین کار را همزمان انجام می دم . مشکلی هم پیش نمی آد . و اینکه اگر ای ام دی با فن اورجینال خودش باشه دیگه آخرشه ( معمولا این جوریه ) . همه می دونند در کار های گرافیکی و بازی ای ام دی از اینتل بهتره .

ostad46
09-03-2006, 01:46
بنام خداوند مهربان

با سلام به همه عزيزان در تالار

خير من اولين بار است كه راي مي دهم و كارم نصب و فروش كامپيوتر است و مدت 10 سال است كه با مادربرد وسي پي يو هاي اينتل سر و كار دارم از نظر نصب و راه انداز اينتل بسيار راحت تر است و رم هاي موجود در بازار ايران سازگاري بهتري با محصولات اينتل دارند . اين يك تعصب نيست تجربه 10 ساله است.

با تشكر

Mirage
10-03-2006, 00:49
اینتل بهتره

من یک بازی قدیمی رو روی Amd اجرا کردم تایمش 45 ثانیه بود توی 1 ثانیه تموم می شد، عملا بازی غیر قابل استفاده شده بود.

یک جا دیدم نوشته بود یکی از پردازنده های Amd حدود 60 وات انرژی مصرف میکنه، اندازه یک لامپ 60 چه حرارتی میشه (پول برقمون از Cpu بیشتر میشه).

اکثر لب تاپ ها پردازنده اینتل هستن.

مال من سلرون 2.66 اور کلاکش کردم شده 3.30 هیچ مشکلی هم کامپیوترم نداره.

اینتل بهتره دلیل نمیشه چون پول نمی خوایم بدیم بگیم اینتل خوب نیست.

Mezzo
10-03-2006, 02:41
لامپ 60 وات ولتاژ 220v راتحمل ميكنه ولي ولتاژ پردازنده ها معمولا از 1.5v تجاوز نميكنه.در ضمن AMD عموما كمتر از Intel
مصرف انرژي داره ودر نتيجه با دماي كمتري هم كار ميكنه.لينك :

با اين وجود من اينتل رو ترجيح ميدم بيشتر بخاطر Hyper Threading چون بنظر ميرسه كه در اجراي برنامه هاي هم زمان
قدرت بيشتري از AMD داره (خودم Athlon 3500 دارم)

Mirage
10-03-2006, 22:13
لامپ 60 وات ولتاژ 220v راتحمل ميكنه ولي ولتاژ پردازنده ها معمولا از 1.5v تجاوز نميكنه.در ضمن AMD عموما كمتر از Intel
مصرف انرژي داره ودر نتيجه با دماي كمتري هم كار ميكنه.لينك :

با اين وجود من اينتل رو ترجيح ميدم بيشتر بخاطر Hyper Threading چون بنظر ميرسه كه در اجراي برنامه هاي هم زمان
قدرت بيشتري از AMD داره (خودم Athlon 3500 دارم)
واحد توان واته چه کار به ولت داره خوب اگر ولت بره بالا آمپر کم میشه.

فرمول توان از کتاب راهنمایی
آمپر*ولت=وات

60=220*0.27
60=2.2*27.27

این لینکی هم گذاشتی بدرد نمی خوره، چون رفته مصرف برق یک CPU قوی Intel رو با یک CPU متوسط AMD مقایسه کرده.

Amir_P30
11-03-2006, 02:10
اینتل بهتره

من یک بازی قدیمی رو روی Amd اجرا کردم تایمش 45 ثانیه بود توی 1 ثانیه تموم می شد، عملا بازی غیر قابل استفاده شده بود.

یک جا دیدم نوشته بود یکی از پردازنده های Amd حدود 60 وات انرژی مصرف میکنه، اندازه یک لامپ 60 چه حرارتی میشه (پول برقمون از Cpu بیشتر میشه).

اکثر لب تاپ ها پردازنده اینتل هستن.

عزيز من وسط بحث علمي اومدي يه چيزي ميپروني براي خودت؟

آخه كجا اينا رو شنيدي ؟ كه همش مياي ميگي من فلان جا شنيدم فلانه

اگه دليل و مدرك داري براي اثبات حرفت بيا بالا !
وگرنه ديگه هر خرافه ايي رو اينجا ننويس .

دوستان لطفا تحقيقات خودشون رو افزايش بدن تا ديد بهتري به مسائل داشته باشن .
من خودم قبل اينتلي بودم ولي با اومدن نسل جديد پردازنده هاي AMD طرفدار سر سخت اين پردازنده شدم.

در حال حاضر جنگ بر سر اين است:
قدرت AMD در مقابل اعتبار اينتل

البته حرف ما هم اين نيست كه اينتل بده ! بد نيست .ولي ما نتايج علمي رو كه بررسي ميكنيم ميبينيم كه توي اكثر تست ها از رقيب خودش عقب افتاده :happy:

Mani_Borna
11-03-2006, 04:34
اول نكته اي كه مهمه در انتخاب اينه كه از چه جهت ميخوايم مقايسه كنيم.سرعت بيشتر يا كيفيت بهتر
من كه خودم طرفدار اينتل هستم.قبول دارم كه amd از نظر سرعت خيلي بهتره ولي اصلا داراي كيفيت بهتر نيست.
amd از نظر من بسيار ناز نازيه و اصلا بدرد كارهاي فشرده در طولاني مدت نميخوره.يعني از لحاظ دوام intel يه دنيا از amd سرتره.
به عبارت ديگه intel يك حمال حرفه ايه در صورتي كه amd عشق سرعته.اين نظر منه.

(البته اينو بگم كه از اونجايي كه تو عمرم غير از چند بازي كه بعنوان پروژه كاريم بوده و سفارشي بوده اصلا بازي تو كار من نيست .پس بحث بازي اصلا جداست.بعضيها هم كه دارند 64 بيتي amd را با 32 بيتي intel مقايسه ميكنند.)

IVAN
11-03-2006, 04:41
با سلام
Mani_Borna جان خيلي ممنون.شما مشكل منوتا حدودي حل كردين.درسته كه من نياز به يه سي پي يو باسرعت بالايي دارم ولي بيشترين دقت من روي كيفيت هست تا سرعت.پس اينطور كه شما ميگين كيفيت اينتل غوغا ميكنه.درسته ديگه؟؟؟!!!

Navid
11-03-2006, 04:46
کی گفته Amd کیفیتش بده . یه سری حرف ها بود که می گفت Amd بعد از یه مدتی که کار کنه مشکل پیدا می کنه و کار فشرده و زیاد بهش نمی سازه .
اینا به نظر من همش شایعه هست و یه مشت حرف بی حساب و کتاب
در سایت هایی که تست ها روی سی پی یو انجام می گیره فشار ممتد و مداومی روی سی پی یو میارن تا ببین زیر فشار زیاد چند مرده حلاجه . حالب اینجاس که Amd در این تست ها کارایی بهتری نشون می ده در ضمن من خودم با Amd کارای خیلی سختم انجام دادم . الان یه Amd دارم که ماله 3 ساله پیشه . هنوز که هنوزه مثل ساعت کار می کنه ...

Mani_Borna
11-03-2006, 04:58
نويد جان سلام.همانطوري كه گفتم اين نظر منه.بعدشم من اصلا اعتقادي به نظرات سايتهاي مختلف ندارم.تجربه خودم و دوستان و مهندسان و همكاراني را كه قبولشون دارم برام شرطه.منم ميتونم همين الان بيام كلي سايت راه اندازي كنم و تستهايي را قرار بدم كه همش نشان از برتري اينتل داشته باشه.اكثر اين سايتها از اين شركتها پول ميگيرند تا بنفعشون تبليغ بشه.البته من براي شما و نظرتون بسيار احترام قائل هستم و خدا نكرده قصد ناراحت كردن شما يا كسي را ندارم.دليل اينكه توي بحثهاي مختلف انجمنها شركت نميكنم همينه.

Navid
11-03-2006, 05:08
ببین دوست عزیز منم نمی گم که فقط این سایت ها . نظر کسانی هم که کار کردن شرط ، من خودم با Amd کار کردم و رو هوا حرف نمی زنم . در ضمن سایت های معروف ملاک خوبی برای تست هستن . هر سایتی رو که نمی شه بهش اعتماد کرد .
به نظر من این سایت ها ملاک خوبی هستن ( معروفاش )
در مورد مقایسه 64 بیت با 32 بیت باید بگم که مقایسه درستیه . چون Amd خیلی زودتر از اینتل 64 بیت مخصوص کاربران خانگی رو داد و همه سی پی یو های قویش رو 64 بیت کرد در حالی که برای اینتل 32 بیت بود . پس باید این دو رو با هم مقایسه کرد چون باید سی پی یو ها هم رده باشند ! ( اینجا به نفع اینتل هم شده چون از بخش 64 بیت Amd در تست ها استفاده نشده یعنی قدرت و کارایی اون بخش رو نادیده گرفتن ) البته الان که اینتل 64 بیت زده بهتر شده .
در مورد سایت ها یه چیزی رو بگم : اگر سایت های معروف در میون باشه معمولا Amd در بیشتر این تست ها از اینتل عملکرد بهتری داره یعنی همیشه Amd به اینا پول می ده ؟!
در ضمن یه چیز خیلی مهم و چیزی که Amd همیشه می گه :
تست هایی رو دقت کنین که به درد کاربر می خوره !
اگه توجه کرده باشین اینتل در تست هایی از Amd بهتره که اصلا به درد کاربر نمی خوره و کارایی خاصی نداره .

در ضمن من پیشنهاد می کنم که زیاد این بحث رو داغ نکنیم . چون عواقب خوبی نداره و ممکنه مثل اون دفعه بشه ... !

Y.O.U.S.E.F.P.3.0
11-03-2006, 05:54
7 سال با كامپيوتر كار ميكنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هم AMD داشتم و هم Intel بعد از اين 7 سال هنوز ميگم AMD [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در همه حال جوابگو هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .... علي الخصوص در مواقع كار با چند برنامه

متشكرم
يوسف [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mirage
11-03-2006, 11:13
عزيز من وسط بحث علمي اومدي يه چيزي ميپروني براي خودت؟

آخه كجا اينا رو شنيدي ؟ كه همش مياي ميگي من فلان جا شنيدم فلانه

اگه دليل و مدرك داري براي اثبات حرفت بيا بالا !
وگرنه ديگه هر خرافه ايي رو اينجا ننويس .

البته بحث که خیلی علمیه اون که شکی توش نیست، دارم می بینم همه دارن رفرنس میدن!!!!!

می خوام بدونم لب تاپ با CPU AMD دیدی.

بعدش هم دارم میگم خودم بازی رو تست کردم میگی رفرنس بده.

در مورد دما هم دلشون خوش بوده برای AMD فن بزرگتر گذاشتن(اینتل هایی که فنشون بزرگه اگر فن کوچک روشون بگذاریم مشکلی چیدا نمی کنن ولی AMD چی).

Amir_P30
11-03-2006, 13:35
ممنون از نويد عزيز به خاطر توضيحات

كساني كه ميگن AMD كيفيت نداره و نمي تونه در برابر فشار سنگين قرار بگيره حرفشون جاي تعجب داره !!!
چرا؟

آيا ميدانيد كه پردازنده هاي AMD ميتوانند تا دماي 90 درجه سانتي گراد ميتوانند كار كنند بدون اين كه فركانس خود را كاهش دهند؟
اينتل وقتي Over Heat بشه يعني به دماي 70 برسه ! فركانس خودش رو مثلا اگه 3.2 باشه به 2.8 كاهش ميده !
شما پول 3.2 رو ميدي ول در بعضي مواقع برات 2.8 كار ميكنه .

2- اگر AMD نميتونه فشار زياد رو تحمل كنه . پس چرا توي تست هاي بازي هاي فوق العاده سنگين AMD هميشه سلطان بلامنازع بوده؟

حرف هاي شما در نتاقض هست و لطفا كسي شايعه پراكني نكنه.

Navid
11-03-2006, 14:45
ببین حسن جان من چند تا اشکال در حرف های شما می بینم :

مصرف برق AMD همیشه پایینتر از اینتل بوده و هست . شک نکن ....

مشکل نداشتن دلیل بر بهتر بودن نیست . من اصلا منکر این نیستم که اینتل سی پی یو های خوبی می ده بیرون . حرف من اینه که AMD از اینتل بهتره . من حدس می زنم شما یه طرفه داری حرف می زنی یعنی با سیستم AMD کار نکردی .

معلومه شما در بازار نیستی چون سی پی یو های AMD خیلی هاشون قیمت های نجومی دارند ( سری FX ) ولی منظور اینجا ارزون بودن نیست منظور نسبت پول به کارایی هست .

من دیدم . البته درسته که در بازار نوت بوک اینتل بلامنازه است ولی :
1- اینجا بحث ما روی سیستم های خانگی هست
2- AMD سی پی یو های کم مصرف مثل اینتل برای نوت بوک نمی زد ولی به تازگی داره سی پی یو هایی میده بیرون که کارایی بسیار خوبی دارند . اگه خبر و مقالشو بخوای بهت آدرس میدم ( در مجله ) پس تا چند وقت دیگه نوت بوک با سی پی یو AMD زیاد می بینیم ....

sangepa_3003
11-03-2006, 15:05
البته بحث که خیلی علمیه اون که شکی توش نیست، دارم می بینم همه دارن رفرنس میدن!!!!!

در مورد دما هم دلشون خوش بوده برای AMD فن بزرگتر گذاشتن(اینتل هایی که فنشون بزرگه اگر فن کوچک روشون بگذاریم مشکلی چیدا نمی کنن ولی AMD چی).
تمامی طرفداران اینتل یک مشت بی سوادن

Mirage
11-03-2006, 15:56
تمامی طرفداران AMD یک مشت با سوادن

Navid
11-03-2006, 15:58
دوستان لطفا رعایت کنید و با منطق حرف بزنید . اینجا محلی برای تحمیل نظر نیست و یا توهین به کسی یا اشخاصی ...

Mirage
11-03-2006, 15:59
Navid اگر مصرف AMD کمتره میشه بگید چرا لب تاپ با CPU AMD نداریم

Mirage
11-03-2006, 16:01
من لب تاپ با Cpu خانگی اینتل دیدم، مارکشم توشیبا بود

Mirage
11-03-2006, 16:05
معلومه شما در بازار نیستی چون سی پی یو های AMD خیلی هاشون قیمت های نجومی دارند ( سری FX ) ولی منظور اینجا ارزون بودن نیست منظور نسبت پول به کارایی هست .

ولی اگر فقط کار آیی رو درنظر بگیریم Intel بهتره

Amir_P30
11-03-2006, 18:23
Navid اگر مصرف AMD کمتره میشه بگید چرا لب تاپ با CPU AMD نداریم

عزيز من داريم . شما نديدي

هم با هسته انلون 64 هست .هم با هسته توريوم

Mezzo
12-03-2006, 01:23

ديگه همشون هم كه نه! ولي بعضي هاشون چرا.

IVAN
12-03-2006, 08:07
بعضي دوستان لطفا رعايت كنن.لطفا كاري نكنيد كه قبل از نتيجه گيري اين تاپيك هم غيب بشه.من ميخوام سيستم رو ارقا بدم (بابا يكي بره همين بغل يه تاپيك زدم نظرشو بگه)وحسابي هم دارم مباحث اين تاپيك رو دنبال ميكنم.اميدوارم تا عيد يه نتيجه گيري بكنيد.
ممنون

sangepa_3003
12-03-2006, 12:18
آقا من معذرت میخوام . مدیر محترم اگر صلاح دونستن پستمو پاک کنن

Mirage
12-03-2006, 13:22
من یک فکری کردم دیدم بقیه درست می گن، اگه اینتل بهتر بود که در کارخونه AMD رو گل گرفته بودن.

Intel<>AMD

S0R3N4
12-03-2006, 13:35
آقا براي اينكه اين بحث اينتل يا اي ام اي . همه !!!!!!همه !!!!!!همه!!!!!! راي بديد اميدوارم براي آخرين
بار باشد و اين موضوع جمع شه. كه بفهميم كدام بهتره و پر طرفدار تره؟ اين نظر سنجي گسترده را تا 2 ماه مي گذارم
باشه كه حرفي نباشه؟؟؟ اميدوارم همه نظر يا راي بدن كه برتري و پر طرفدارترين مشخص شه؟؟؟ البته براي
اين نظر سنجي گسترده همه بايد نظر بدن.كه به همه ثابت بشه؟؟؟؟ ههههههممممهههههه نظر بدن!!!!!!!
همه!!!!!!!!همه!!!!!!!!!!همه!!!!!!!همه! !!!!!!!همه!!!!!همه!!!!!!همه!!!!!!!همه! !!!!!!!همه!!!!!!!!همه!!!!!!! ;)سلام.
صد درصد اينتل بهتر است.
سر كوچه ي ما يه كته كبابي است كه براي كبابي خود يعني جاي زغال از سي پي يو اي ام دي استافاده مي كرد
بعد هم بر شكست شد.

Amir_P30
12-03-2006, 13:40
دوستان عزيزي كه ميخون اطلاعات بيشتري در مورد پردازنده هاي سري نوت بوك Amd كسب كنند .

به ويژنامه عصر ارتباط (2) مخصوص لپ تاپ مراجعه كنن.

ممنون

در ضمن ايوان عزيز شما بگو با اين كاميپوترت ميخواي چه كارهايي انجام بدي و چقدر پول ميخواي بزاري تا ملت راهنمايي كنن.

Mezzo
12-03-2006, 21:01
بعضي دوستان لطفا رعايت كنن.لطفا كاري نكنيد كه قبل از نتيجه گيري اين تاپيك هم غيب بشه.من ميخوام سيستم رو ارقا بدم (بابا يكي بره همين بغل يه تاپيك زدم نظرشو بگه)وحسابي هم دارم مباحث اين تاپيك رو دنبال ميكنم.اميدوارم تا عيد يه نتيجه گيري بكنيد.
ممنون

آقا من كه اينتل به چه خوبي داشتم (Pentium 4 630 3GHz 2meg ) تحت تاثير بنچمارك ها وساير منابع! رفتم
مفت فروختم و ATHLON 64 3500 گرفتم .حالا ميبينم كه حتي براي بازي(نقطه قوت AMD در بنچماركها) هم
اينتل خيلي روانتر وسريعتر كار ميكرد تا اين. بقيه موارد رو هم بهمين ترتيب. درضمن تعداد ترانزيستورهاي
اينتل نسبت به هم ارز AMD خودش دو و نيم برابره (169 ميليون در برابر 69.5 ميليون) همچنين تكنولوژي SSE3
در هسته هاي ونيز AMD كه مخصوص اينتل هست و توسط AMD مورد تقليد قرار گرفته كارايي اينتل رو نداره.
با تكنولوژي HyperThreading هم دو cpu يكي فيزيكي و ديگري مجازي كه در Cache L2 مشترك هستند تعريف
ميشوند كه توان محاسباتي سيستم رو بسيار بالا ميبره.(بين تك هسته اي و دو هسته اي با قيمت بسيار
كمتر از دو هسته اي ها)

Omran_MB
12-03-2006, 21:30
فقط اینتل...
خودمم می دونم بی سوادم ولی بازم اینتل.

mahdy2021
13-03-2006, 11:38
سلام

من 2 روز نبودم ببين بحث به كجا ها رفت

اين از لپ تاب AMD:

شما هر چيزي كه تست كردي يه عكش ازش بگير تا بقيه هم ببينن

آقا من كه اينتل به چه خوبي داشتم (Pentium 4 630 3GHz 2meg ) تحت تاثير بنچمارك ها وساير منابع! رفتم
مفت فروختم و ATHLON 64 3500 گرفتم .حالا ميبينم كه حتي براي بازي(نقطه قوت AMD در بنچماركها) هم
اينتل خيلي روانتر وسريعتر كار ميكرد تا اين. بقيه موارد رو هم بهمين ترتيب. درضمن تعداد ترانزيستورهاي
اينتل نسبت به هم ارز AMD خودش دو و نيم برابره (169 ميليون در برابر 69.5 ميليون) همچنين تكنولوژي SSE3
در هسته هاي ونيز AMD كه مخصوص اينتل هست و توسط AMD مورد تقليد قرار گرفته كارايي اينتل رو نداره.
با تكنولوژي HyperThreading هم دو cpu يكي فيزيكي و ديگري مجازي كه در Cache L2 مشترك هستند تعريف
ميشوند كه توان محاسباتي سيستم رو بسيار بالا ميبره.(بين تك هسته اي و دو هسته اي با قيمت بسيار
كمتر از دو هسته اي ها
يعني ميگي ATHLON 64 3500 از Pentium 4 630 3GHz 2meg ضعيفتره :blink:

اين بنچماركهايي كه شما انقدر ازش بد ميگين هم در جهان معتبرند و هم مهمترين مرجع براي مقايسه

شما اگر راه بهتري داريد براي اينكه بفهميم فلان پردازنده amd بهتره يا يكي از مدلهاي اينتل به ما هم ياد بديد :happy: ;)

اينا مقايسه 2 تا پردازنده شما در بازيهاي كواك و UT 2004 :(دقت كنيد كه از بين سه هسته موجود براي 3500 ضعيفترينش انتخاب شده)

Mani_Borna
13-03-2006, 21:05
بخاطر قوانین انجمن دیگه نمیخوام به بحث ادامه بدم.فقط یک نکته ای را بگم و والسلام.سایتهایی که از نظر شما معروفند و قابل اعتماد , از نظر من فقط تبلیغاتی محضند.مثل این میمونه که برادر من کنارم نشسته باشه و یکی بمن بگه برادرت مرده و توقع داشته باشه قبول کنم.من مطمئن هستم کسانی که طرفداری ای ام دی میکنند نظرات تبلیغاتی سایتها روی دیدشون تاثیر گذاشته و سایتها را به دید معروفیت باورش کردند و سبب شده که مقایسه درستی نداشته باشند.خیلیها هم دیدم که مثلا میایند بهترین نوع را با بدترین نوع مقایسه میکنند.در صورتی که هردو شرکت هم مدل خوب دارند و هم بد.و همچنین انتخاب مادر بورد هم بر کارکردشون نقش داره.البته امیر جان و نوید جان یک وقتی جسارت نشه.ما مخلصیم

R e Z a
13-03-2006, 21:15
اگه intel بد بود شرکت apple نمي رفت رو لپ تاپ هاي خودش از پروسسور intel dual استفاده کنه !
چرا نرفت amd بگيره ؟؟؟
من که خودم يه dell دارم با اينتل M که 64 bit هم هستش . آخ نگفته !
فقط Intel Pentium M

FX64 Dual Core
13-03-2006, 23:19
با سلام

ماني جان حرف هاي شمارو هم تاييد مي كنم و هم تكذيب !! بعضي از اين سايت ها تبليغاتي عمل مي كنند اما همه سايت هاي معتبر به اين صورت نيستن مثلا : Anandtech يا Tomshardwear تا حالا خوب كار كردن,

با اين شرايط من از تجربه شخصي خودم و دوستان فعال در اين ضمينه هم نظرخواهي كردم.

آقا رضا كسي نگفت كه اينتل بده اما اگه AMD هم بد بود كه غول جستجوگر Google از AMD Opteron استفاده نمي كرد و از سري Xeon يا ایتانیوم استفاده میکرد ;)

این هم برای حسن ختام !! شکست اقتصادی اینتل را تهدید می کند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Amir_P30
13-03-2006, 23:40
خوب منم 2 روز نبودم ببينيد چه خبره!!

اولا كه ما هم تجربه رو داريم در اختيار مي گذاريم و هم تست هاي بين المللي رو !

كساني كه فكر ميكنند ميزان كش كه اينتل افزايش داده در پردازنده هاش چقدر تاثير بر كارايي پردازنده هاش داشته برن ماهنامه شماره 143 الي 145 رايانه رو بخونن تا اصل مطلب دستشون بياد !

گه intel بد بود شرکت apple نمي رفت رو لپ تاپ هاي خودش از پروسسور intel dual استفاده کنه !
چرا نرفت amd بگيره ؟؟؟
رضا جان شما كه توي قلب غرب زندگي ميكني چرا؟
اينها همگي معاملات تجاري هستند و بر مبناي سياست هاي خاص !

شما فكر ميكنيد گوگل بي كار بود كه بياد با شركت سان توافق نامه امضا كنه؟
نخير . سياست ها و سودي كه از اين مناسبات در مياد براي شركت ها قابل اهميت است .

در مورد AMD اين قدر سند و مدرك معتبر دارم كه براي هر گون سوالي پاسخ هست .
حيف كه فقط وقت ندارم .

از توضيحات دوستان عزيز :
Mahdy2021 و FX Dual Core تشكر ميكنم.

Navid
13-03-2006, 23:41
اگه intel بد بود شرکت apple نمي رفت رو لپ تاپ هاي خودش از پروسسور intel dual استفاده کنه !
چرا نرفت amd بگيره ؟؟؟
من که خودم يه dell دارم با اينتل M که 64 bit هم هستش . آخ نگفته !
فقط Intel Pentium M

دوست عزیز این که دلیل نمی شه . اگر اینطوره چرا دل پس از این همه سال می خواد کامپیوتر با سی پی یو AMD بده ؟!

Mani_Borna جان من قبلا هم گفتم که هم تجربه مهمه و هم این سایت ها . به نظر من اگه نفوذ روی سایت ها باشه به نفع اینتل هست چون اینتل خیلی بزرگتر از AMD هست در حقیقت اگه اینتل یه ساختمان با تمام تجهیزات باشه AMD یه اتاق معمولی یه !
من سایت های معروف در ضمینه سخت افزار رو قبول دارم ....

mahdy2021
13-03-2006, 23:56
بخاطر قوانین انجمن دیگه نمیخوام به بحث ادامه بدم.فقط یک نکته ای را بگم و والسلام.سایتهایی که از نظر شما معروفند و قابل اعتماد , از نظر من فقط تبلیغاتی محضند.مثل این میمونه که برادر من کنارم نشسته باشه و یکی بمن بگه برادرت مرده و توقع داشته باشه قبول کنم.من مطمئن هستم کسانی که طرفداری ای ام دی میکنند نظرات تبلیغاتی سایتها روی دیدشون تاثیر گذاشته و سایتها را به دید معروفیت باورش کردند و سبب شده که مقایسه درستی نداشته باشند.خیلیها هم دیدم که مثلا میایند بهترین نوع را با بدترین نوع مقایسه میکنند.در صورتی که هردو شرکت هم مدل خوب دارند و هم بد.و همچنین انتخاب مادر بورد هم بر کارکردشون نقش داره.البته امیر جان و نوید جان یک وقتی جسارت نشه.ما مخلصیم
اولا مانی جان فکر نکنم بحث های با منطق و همراه با رعایت ادب با قوانین انجمن مخالف باشه . غیر اینه؟؟؟

دوما شما پست منو نخوندید؟

من از شما پرسیدم اگر شما چنین رفرنسهای معتبری قبول ندارید پس چطور بین 20-30 پردازنده می فهمید کارایی کدوم بهتره؟

چون حداقل برای من این امکان نیست که همه اینارو تست کنم یا اونقدر آدم نمیشناسم که از تجربه اونها در مورد این همه پردازنده استفاده کنم ;)

WooKMaN
14-03-2006, 06:46
نیش نیش جان خودمونیم ها همه جا نقش کوفی عنان رو داری بی طرفی

دستت درد نكنه خب منم نظرم رو گفتم ديگه ! ;)

* SadeGh *
14-03-2006, 07:59
سلام بر همگي
فقط اينتل

AMD = دروغگوي بزرگ

Mezzo
15-03-2006, 02:59
يعني ميگي ATHLON 64 3500 از Pentium 4 630 3GHz 2meg ضعيفتره :blink:

اين بنچماركهايي كه شما انقدر ازش بد ميگين هم در جهان معتبرند و هم مهمترين مرجع براي مقايسه

شما اگر راه بهتري داريد براي اينكه بفهميم فلان پردازنده amd بهتره يا يكي از مدلهاي اينتل به ما هم ياد بديد :happy: ;)

مهدي جان بنچمارك ها خيلي هم خوب هستند. مخصوصا اگر نقاط مشترك زيادي بين آنها وجود داشته باشه
در كل من از گرفتن AMD پشيمون نيستم ولي اگه فقط براي بازي سيستم گرفته بودم الان نميدونستم بايد
چكار كنم . با DOOM III كه امتحان كردم اينتل با كارت گرافيك 6200 توربوكش خيلي بهتر جواب ميداد تا AMD
با 6600 شايد هم اشكال از مادربرد باشه (DFI Ultra-D )
در كل شايد هم لازم باشه كه هر كسي شخصا تجربه كنه.

*Batman*
15-03-2006, 03:07
من هم با arbh موافقم.
بايد تجربه كرد.
خودمن 4 ساله از اينتل استفاده ميكنم.حتي براي تميز كردن فنش هم اقدام نكردم.بلاهاي مختلفي را هم سرش آوردم.ولي آخ هم نگفته.البته ممكنه گفته هاي من در مورد AMD هم صادق باشه.ولي شخصا از عملكرد اينتل تا الان راضي بودم.

Navid
15-03-2006, 06:11
برای تنوع بد نیست یه نگاه به این آمار بندازید :

Processor Vendor

AuthenticAMD 130,268 ----52.83 %

GenuineIntel 116,282 ----- 47.16 %

IVAN
15-03-2006, 07:34
سلام دوستام به خصوص امير عزيز و اقا مهدي2021 ونويد خان و (اگه كسي موند تو پست بعدي ميگم ;) :rolleye: )
امير جان(و كلا به قول ايشون ملت عزيز ;) )من در حدود 410تومن در نظر گرفتم .سي پي يو هم با توجه به مطالب همين جا و سايتهاي ديگه تصميمم عوض شد و ديگه نميخوام3500 اتلون بگيرم.تصميم گرفتم كه 3800دوال+ بگيرم.(منظورم اي ام دي هست .ديگه خيلي تابلو بود :biggrin: )و يه مادربرد كه (Ultra-Master &... )باشه.منظورم مدلش نيست اشتباه نكنيد منظورم اينه كه مادربردي باشه كه با قيمت مناسب كارايي كامل اي ام دي رو برام رو كنه.يعني از طرف مادربرد خيالم راحت باشه كه بعدا گير نميكنه(منظورمو فهميديد ديگه :cool: ).و همچنين مادربرد هارد ساتا2 مكستور رو (200گيگ )ساپورت كنه. البته به اين خاطر اين قدر واضح گفتم كه قيمت اونو هم روي 410 تموني كه در نظر گرفتم بكشيد.(410 تمون فقط مال سي پي يو و مادربرد هست )حالا من منتظرم به خصوص اميرجان عزيز كه مثل اينكه تازگيها تب اي ام دي هم گرفته :biggrin:
قربان شما

iman 1365
15-03-2006, 09:48
واقعا از اي ام دي راضي هستم.سوكت 939 عاليه.من شغل اصلي ام فروش كامپيوتر است. از هر 10 تا اينتل كه مي فروشم يك اي ام دي مي فروشم به خاطر اسمي كه اينتل در كرده.همين.فقط پول اسمش را مي خورد.ولي اي ام دي يك چيز ديگه ايت.حيف كه عده اي از همكار هاي ما براي منافع خودشان اسم اي ام دي را تخريب مي كنند و به دروغ مي گويند اي ام دي صدا مي دهد يا داغ مي كند.باور كنيد ايام دي خنك ترين سي پي يو دنيا را مي سازد. انقدر خنك است كه گاهي اوقات فن به طور اتوماتيك خاموش مي كند.cool in quite

IVAN
15-03-2006, 10:10
iman 1365 جان واقعا راست ميگي؟؟؟؟در مورد سوال من هم يه توضيحي بده .شما كه فروشنده اي ;) :laughing:

mahdy2021
15-03-2006, 11:54
برای تنوع بد نیست یه نگاه به این آمار بندازید :

Processor Vendor

AuthenticAMD 130,268 ----52.83 %

GenuineIntel 116,282 ----- 47.16 %
جالب بود نويد جان

ولي خودت بايد بهتر بدوني كه اينا از amd پول گرفتن تا بگن بازي خورها بيشتر از amd استفاده ميكنن تا اينتل :tongue: ;) :biggrin:

اينم آمار الانه:
AuthenticAMD 133,290 52.71 %

CentaurHauls 7 0.00 %

GenuineIntel 119,572 47.29 %

GenuineTMx86 1 0.00 %

Amir_P30
15-03-2006, 13:24
)من در حدود 410تومن در نظر گرفتم .سي پي يو هم با توجه به مطالب همين جا و سايتهاي ديگه تصميمم عوض شد و ديگه نميخوام3500 اتلون بگيرم.تصميم گرفتم كه 3800دوال+ بگيرم

سي پي يو هاي Dual Core بيشتر به درد اجراي چندين برنامه به طور همزمان ميخوره (به طور موازي) .خوب حال شما اينو دوست داري بخري مشكلي نيست .

براي مادربور هم من پيشنهاد ميكنم به شركت آلبالو كامپيوتر تماس بگيري . اونجا بهت ميگن كه بهترين مادربورد براي مچ شدن با اين سي پي يو چيه .
چون اگه الان من يه مارك رو معرفي كنم .يكي ديگه بياد بگه فلانمارك هم خوبه يكي بياد بگه آقا اين مارك آشغاله و ..... از اين جرفا

بيشتر شما گيج ميشي تا راهنمايي

200گيگ مكستور

تا اونجايي كه من خوندم مثله اين كه ساتا 2 يك ترفند تبليغاتي بوده و فرق آنچناني با ساتاي معمولي نداره .
به نظر من 300 گيگ بگير راحت . بافر 16 - 7200 دور

iman 1365
16-03-2006, 01:11
با سلام به همگي .من ايمان صديقي دانشجوي رشته سخت افزار وهمچنين مسئول خريد يكي از شركت هاي كامپيوتري در ساري هستم. نمي خواستم وارد اين بحث شوم اما وقتي هر 10 صفحه را خواندم ونظرات بعضي از دوستان را ديدم ديم واجب شد كه چند نكته اي را از نظر علمي و بدون هيچ گونه تعصبي بيان كنم. خواهش مي كنم هر گونه ايرادي بر حرف هاي من داريد با دليل و مدرك علمي بگوييد.من براي تمام حرف هايم هم دليل و هم تجربه لازم را دارم و هر كسي خواست به او ارايه مي دهم.پس خوب گوش كنيد:
1) به ان اقايي كه در مورد برق amd اظهار نظر كرد و گفت 60 وات برق مصرف اي كند بايد بگويم كه يك cpu intel 3000 lga حدود 95 وات برق مصرف مي كند.(بنا بر اظهار خود مهندسان شركت اينتل ) و در ضمن هيچوقت يك لامپ را با cpu مقايسه نكنيد چون ميزان گرماي توليدي توسط يك قطعه فقط به توان ان ومقدار جريان عبوري ربط ندارد بلكه مهم ترين عامل ساختار داخلي ان قطعه و است و سهختار داخلي لامپ با cpu زمين تا اسمان تفاوت دارد.

2)اما در مورد دماي اي ام دي در حدود يك ساعت پيش ازمايشي كردم تا خيال همه را راحت كنم.رايانه من با cpu amd athlon 64 3000 socket 939 از ساعت 5 تا 8.30كار كرد و از ان انواع كارها را كشيدم.برنامه هاي مختلفي را اجرا كردم.چندين برنامه را باز كردم و با انها به طور همزمان كار كردم.از برنامه هاي حجيم گرافيكي استفاده كردم و بعد از 3ساعت و سي دقيقه استفاده طولاني دماي cpu توسط رايانه به من 29 درجه سانتيگراد اعلام شد.فورا بعد از اين ازمايش از بخش فني خواستم براي من يك كامپيوتر خوب با cpu intel 3000 lga full اسمبل كنند.رايانه را روشن كردم.دماي اين cpuدرست 3 ثانيه بعد از روشن شدن توسط رايانه به من 41 درجه اعلام شد.يعني 12 درجه بيشتر.ان هم با ان ميزان زمان استفاده.در ضمن شرايط مكاني اين دو ازمايش يكي بود و دماي محيط تفاوتي نداشت.در واقع شرايط محيطي بر اين ازمايش تاثيري نداشتند.اما در مورد صحبت ان اقا كه گفتند من يك ماه با cpu intel بدون فن كار كردم بايد بگويم كه اين امكان ندارد نه از نظر عقلي و نه از نظر علمي و اين cpuحداكثر بعد ار چند روز بايد مي سوخت.و در مرد صحبت ان اقا كه گفت فن اي ام دي بسيار بزرگ است تا گرماي زياد اين cpu را مهار كند بايد عرض كنم كه يا اطلاعات ايشان قديمي است ويا اينكه ايشان فن هاي اين دو cpu را از نزديك نديده اند چون فن اينتل 3000lgaحداقل 1.5 برابر فن amd3000 socket 939بود و اين كار را اينتل كرد نه amdكه گاهي اوقات انقدر خنك است كه طبق فناوري cool n quite فن خود را خاموش مي كند.
با عرض شرمندگي من 9 مورد ديگر نيز براي تذكر داشتم كه به علت خستگي بش از حد ناشي از كار زياد امروزم نميتوانم فعلان ادامه دهم با اجازه شما مي رم ميخابم و فردا صبح حدود ساعت 9 مي ايم و ادامه حرفهايم و همچنين جواب ايوان جان را مي دهم.شب بخير. خداحافظ

hosein823
16-03-2006, 01:57
احتمالا اسم شرکت شما ایلیا سیستم شمال نیست ؟
اخه خیلی معروفه تو ساری

Mezzo
16-03-2006, 03:48
سلام دوستام به خصوص امير عزيز و اقا مهدي2021 ونويد خان و (اگه كسي موند تو پست بعدي ميگم ;) :rolleye: )
امير جان(و كلا به قول ايشون ملت عزيز ;) )من در حدود 410تومن در نظر گرفتم .سي پي يو هم با توجه به مطالب همين جا و سايتهاي ديگه تصميمم عوض شد و ديگه نميخوام3500 اتلون بگيرم.تصميم گرفتم كه 3800دوال+ بگيرم.(منظورم اي ام دي هست .

فكر بسيار خوبيه چون پردازنده هاي دوهسته اي AMD بطور قطع و يقين از Pentium D ها بهتر هستند (حتي در
مواردي Extreme Edition ها ) چه برسه به تك هسته اي ها.هرگز پشيمون نميشي .من كه اگه 500 تومن داشتم
بي معطلي يه 4400x2 ميگرفتم .

iman 1365
16-03-2006, 09:40
با سلام و عرض صبح به خير.كاملا درست گفتيد دوست عزيز .من در ايليا سيستم شمال مشغول به فعاليت هستم.اما ادامه مواردي كه بايد عرض مي كردم را بخوانيد:
3) cpu amd توانايي مقابله با بعضي از ويروس ها نظير ms blaster و slammer و so big و trojan horses worms دارد.يعني اين ويروسها در cpu هاي نسل هشتم amd كه هماد مدل هاي athlon 64 و athlon fx و opter وmobile athlon 64 هست كار نمي كنند.اما چگونهamd از اجراي اين ويروس ها جلوگيري مي كند؟ بسياري از ويروس ها موجب خسارت به قسمت هاي كد سيستم عامل مي شوند. ويروس هايي كه از تكنيكي به نام buffer overflow استفاده مي كنند كامپيوتر را مجبور مي سازند كه از كد هاي حفظ شده در malicious استفاده كند.خود ويروس قبل از اين كار كد هاي مورد نظر خود را در malicious مي نويسد و با اجرا شدن اين كدها توسط رايانه ويروس عمليات تخريبي را اغاز و به سرعت گسترش مي يابد.شركت amdبا ايجاد يك مكانيسم كنترل حافظه براي تمامي پردازنده هاي 64 بيت خود اقدام به مقابله با اين ويروس ها كرده است .اين مكانيسم با winxp service pack2 فعال خواهد شد و بدين گونه است كه ازmalicious فقط براي خواندن و نوشتن استفاده مي شود و اجازه اجراي كد هايي كه در malicious نوشته شده را به رايانه نمي دهد.در نتيجه اين ويروسها كد هاي خود را در malicious مي نويسند ولي رايانه اين كد ها را اجرا نمي كند و در نتيجه اين ويروس ها عمل نمي كنند مانند يك بمب خنثي شده. تنها ويروس blaster در سال 2003 خسارتي بالغ بر 2.6 بيليون دلار به رايانه هاي دنيا وارد اورد.
خب يك كمي خستگي در كنم دستم درد گرفت اينقدر تايپ كردم.بقيه مطالب تا چند دقيقه ديگر.

iman 1365
16-03-2006, 10:10
4)ببينيد دوستان عزيز من اين يك بحث علمي است وبايد از تعصب و غرض ورزي به دور باشد.من احساس مي كنم براي بعضي از افراد اين قضيه مثل طرفداري از استقلال و پرسپوليس شده است.در صورتي كه بايد واقع بين بود.
فعلان كار دارم بايد برم بعدا مي ايم وادامه مطالب را مي نويسم.

Mirage
16-03-2006, 10:56
من بیخیال بحث شدم ولی جواب این iman 1365 رو بدم

به نظر من کسانی که ادعای دانشجویی می کنن هیچی حالیشون نیست می خوان با دانشجویشون بگن ما حالیمونه

تو بهتر بود ژیان 1300 رو با 206 1300 مقایسه می کردی بیشتر بدرد می خوره

FX64 Dual Core
16-03-2006, 12:50
با سلام

من بیخیال بحث شدم ولی جواب این iman 1365 رو بدم

به نظر من کسانی که ادعای دانشجویی می کنن هیچی حالیشون نیست می خوان با دانشجویشون بگن ما حالیمونه

تو بهتر بود ژیان 1300 رو با 206 1300 مقایسه می کردی بیشتر بدرد می خوره
پيشنهاد دوستانه : هيچ كاربري ( مدير , همكار , كاربر فعال يا كاربران عادي ) حق توهين به كاربران ديگر يا نظرات شخصي آن ها را ندارد. :blink: :angry:

iman 1365
16-03-2006, 13:09
سلام.متاسفم براي افرادي كه وقتي در بحث هاي علمي كم مي آورند به توهين كردن روي مي آورند.ناراحت نشدم چون اين فرد همان كسي بود كه لامپ را با cpu مقايسه كرده بود.من در صحبت هايم اصلا از درس هاي دانشگاهم كمك نگرفته بودم.بلكه نتيجه تحقيقات خودم و تجربه ام بود.بگذريم بريم سراغ ادامه نكات و بحث را دوباره علمي كنيم(بار ديگر خواهش مي كنم بدون تعصب به حرف هاي من گوش دهيد.تعصب كوركورانه عقل را ضايع مي كند):
5) عزيزان توجه داشته باشيد كه اين مقايسه در هر بازه زماني خاص معتبر است ودر هر بازه زماني مي تواند نتيجه متفاوتي داشته باشد .براي مثال در گذشته اينتل از amd بهتر بود .amd گرماي زيادي توليد مي كرد برق زيادي مصرف مي كرد و سرعت پايين تري نسبت به اينتل داشت.اما امروز amd از اينتل پيش افتاده است.ما نمي گوييم اينتل بد است بلكه مي گوييم اينتل خوب است ولي amd از ان جلو افتاده.شايد سال ديگر اينتل يك پردازنده جالبتر با يك فن اوري بالاتر توليد كند و ان وقت مي گوييم اينتل بهتر است.من خودم واحد تحقيق و توسعه اينتل را خيلي قبول دارم و همواره هاي مقاله هاي اين شركت را ترجمه مي كنم.اما اكنون amd از اينل در سرعت و قدرت و فن اوري جلو زده است.

6)تعدادamd هاي جديد كه سوخته اند بسيار كم است و در حد اينتل مي باشد.همانطور كه مي دانيد amd توسط البالو كامپيوتر 3 سال گارانتي تعويض دارد. حال انكه 90 در صد cpu هاي اينتل گارانتي ندارند و ان 10 درصد باقيمانده نيز فقط 6 ماه تا حداكثر 1سال گارانتي دارد. عده اي از cpu هاي اينتل نيز به صورت فله اي عرضه مي شوند و باكس ندارند و قابل اعتماد نيستند ولي cpu هاي amd همگي باكس و گارانتي دارند .

7)اينتل در لب تاپ بهتر از amd عمل كرده و cpu هاي بسيار كم مصرف و خوبي توليد كرده و در اينجا حق با اينتلي ها است. اما در رايانه هاي خانگي و desktopحق با amd است. و amd بهتر عمل كرده است.

iman 1365
16-03-2006, 13:47
8) اما در مورد فركانس و سرعت كلاك:درست است كه سرعت كلاك amd كمتر است ولي معماري amd با اينتل متفاوت است و در واقع نمي توانيم بگوييم كه amd ضعيف تر است.براي روشن شدن اين موضوع مثالي مي زنم:
يك شركت نياز به يك كارگر دارد.دو نفر داوطلب براي استخدام مي شوند. نفر اول 3ساعت بيشتر كار نمي كند ولي توانايي دارد كه در هر ساعت 6 كار را انجام دهد .نفر دوم 5 ساعت كار مي كند ولي در هر ساعت فقط 2 كار را انجام ميدهد.كارهايي كه اين دو فرد انجام مي دادند نيز يكي بود. حال بايد مسئولان شركت بگويند چون نفر دوم بيشتر كار مي كند پس بايد نفر دوم را استخدام كنيم ؟
خير بلكه مديران شركت حساب مي كنند:نفر اول: 18=6×3 نفر دوم : 10=2×5 پس نفر اول با اينكه ساعات كاري كمتري دارد ولي بيشتر كار مي كند. و اوست كه بايد استخدام شود.در اينجا نيز همين بحث را داريم amd athlon 3000سرعت كلاك 1800 و intel3000 lga full سرعت كلاك 3000 را دارد ولي amd در هر سيكل 9 كار را پردازش مي كند ولي اينتل 6 كار را و طبق محاسباتي كه دوستان در چند صفحه قبل انجام داده بودند سرعت كلاك هر دو تقريبا برابر است.در ضمن مي توانيم حتي بگوييم كه اينل قصد فريب افراد را دارد چون با پردازش كمتر در هر چرخه عدد ظاهري بالاتري براي سرعت كلاك خود بدست مي اورد تا بگويد كه سرعت من از amd بيشتر است.اما در مورد ان فردي كه گفت amd درو غگو است بايد بگويم كه amd به كسي نگفت كه فركانس و سرعت كلاك cpu من 3000 است بلكه اين عدد مدل ان است.واين كار را فقط به خاطر اين كرد كه به خريدار بفهماند كه اين معادل 3000 اينتل سرعت كلاك دارد. به نظر شما اگر amd مي گفت athlon 1800خريداران cpu و رايانه كه اغلب افراد كم اطلاع و معمولي هستند و سر از معماري كامپيوتر هم در نمي اورند ان را مي خريدن؟من در شركت كامپيوتري مشغول به كارم و هر روز افراد زيادي براي خريد سيستم به ما مراجعه مي كنند.بسياري از اين افراد انقدر اطلاعاتشان كم است كه به مانيتور مي گويند تلويزيون و فكر مي كنند تمام كامپيوتر در تلويزيونش خلاصه مي شه و حتي نمي دونن كه سي پي يو چي هست.حالا اگر به اين فرد بگويي cpu amd 1800 داريم و cpu intel 3000 ولي amd در هر سيكل 9 پردازش انجام مي ده و اينتل در هر سيكل 6 پردازش پس 1800 amd معادل 3000 اينتل است ان فرد هيچي نمي فهمه و فكر مي كنه كه مي خواهي سرش كلاه بذاري در صورت اينكه amd با قرار دادن نام مدل 3000 كار ما راحت كرد .پس قصد دروغ گفتن نداشت بلكه اگر مي گفت athlon1800 به علت اطلاعات پايين خريداران كمتر مورد استقبال قرار مي گرفت.ان اقا هم مطمئن باشه كهcpu او اگر از اينتل 3000 قويتر و پر سرعت تر نباشه ضعيفتر و كند تر نيست.
ادامه موارد را بعد از ناهار براتون مي نويسم.بفرماييد ناهار در خدمت باشيم!!!

iman 1365
16-03-2006, 15:07
با سلام مجدد به ادامه نكات توجه فرماييد:
9)دليل نميسود كه چون كامپيوتر ما با cpu intel يا amd خوب كار مي كند پس cpu ما بهترين cpu دنيا باشد. تنها افرادي ميتوانند نظر دهند كه با هر دو و آن هم در يك رده كار كرده باشند ويك استفاده نرم افزاري از ان دو كرده بودند.

10)اما بشنويد از پايين اوردن فركانس توسط اينتل در گرماي زياد:
استفاده از مس به جاي الومينيوم در amd به ان اين اجازه را مي دهد تا درجه حرارت پردازنده athlon را به 90 درجه سانتي گراد برساند بدون اينكه هيچ اختلالي در عملكرد اين پردازنده ها ايجاد شود.اما اينتل به علت استفاده از الومينيوم در ساختار خود توانايي تحمل چنين درجه حرارتي را ندارد و از اين رو اينتل در پردازنده هاي خود يك ديود حساس به حرارت تعبيه كرده است. زماني كه حرارت به ميزان غير مجاز يعني 70 درجه (چه كم تحمل) برسد يك مدار داخلي فركانس پردازنده را به نصف كاهش مي دهد تا پردازنده خنك شود اين امر بدون متوجه شدن كاربر روي مي دهد در نتيجه زماني كه كاربر احتياج به حداكثر سرعت به طور مثال 2 گيگا هرتز را دارد (كه باعث ايجاد حداكثر حرارت و رسيدن به درجه غير مجاز مي شود) ديود حساس به حرارت سرعت پردازنده را به نصف رسانده و كارايي ان را كاهش مي دهد.بدان معنا كه كاربري كه سيستمي با پردازنده 2 گيگا هرتز خريده است تا از كارايي بيشتري براي نرم افزار هاي خود بهره مند شود فقط در سرعت 1 گيگا هرتز كار خواهد كرد.كه جوابگوي نياز كاربر نيست و اين در حاليست كه كاربر قيمت بيشتري براي خريد سيستم 2 گيگاهرتز پرداخت كرده است اما هر از چند گاهي سيستم او كارايي يك سيستم 1 گيگا هرتز را خواهد داشت.اين يعني فريب يعني كلاه برداري يعني دروغگويي.

iman 1365
16-03-2006, 15:43
قبل از بيان ادامه نكات جواب ivan خان را بدهم:
cpu:athlon64 X2 SOCKET 939DUALCORE 3800
MAIN BOARD: GIGA KHN-SLI
در ضمن مادر بورد خود من GIGA KHNS-C است و از ان خيلي راضي هستم.اما مادربورد بالا پيشرفته تر و قويتر است.چيپست ان NVIDIA NFORCE4 SLI است كه خيلي چيپست توپي است.درضمن اين مادربورد فقط pci express ساپورت مي كند كه اين هم از دلايل قدرت ان است.همچنين دنبال sata2 نرو.من هم شنيدم يك تر فند تبليغاتي است و تفاوت زيادي با sata ندارد.بايد منتظر مان تا ببينيم كه مي تواند بازار را تسخير كند و اگر هم توانست ايا باز سرش به تنس ميارزد يا خير كه اين خود مستلزم گذشتن چندين سال است.اميدوارم جوابم براي ivan جان كافي و قانع كننده باشد.

Mezzo
16-03-2006, 16:56
Iman 1365 عزيز مطالب خوب و آموزنده اي مطرح فرموديد .فقط در مورد اينكه پايين آمدن فركانس كاري اينتل بعلت دماي بالا
فريبكارانه است خيلي موافق نيستم .چون عملا در صورت استفاده 100% از cpu دماي آن همينطور صعودي بالا نميره بلكه با
بالا رفتن دور فن به تعادل ميرسه .مثلا دماي cpu اينتل من در BIOS حدود 44 درجه ودر ويندوز در صورت 100% Load دما حداكثر
به51 درجه (SpeedFan , Everest) رسيد واز آن بالاتر نميرفت .مگر cpu بطور ناصحيحي اوركلاك شده باشه كه دما به حدود 70 برسه يا اينكه فن مشكل پيدا كرده باشه كه در اينصورت cpu بهترين كار ممكن (Downclock) رو انجام ميده.سوال اينكه اگر فن
AMD بدون توجه كاربر از كار بيفته چي ميشه؟

درضمن مادربرد پيشنهادي هم فكر كنم GIGA K8N-SLI باشه.
ممنون از توجه شما.

iman 1365
16-03-2006, 20:32
ممنونم دوستان.فعلا در شركتم و سرم شلوغه.اخر شب مي ايم و جواب سوال شما و ادامه نكات را عرض مي كنم.ارادتمند همه شما(چه طرفداران اينتل و چه طرفداران amd) ايمان.

iman 1365
17-03-2006, 00:30
قبل از ادامه مطالب جواب دوستمان را ميدهم:
اولا اگر دماي cpu از حد خاصي بالاتر رود bios سوت ميزند و باعث مي شودكامپيوتر خاموش شود.اما اگر بايوس تنظيم نبود سيستم هنگ مي كند و صفحه ابي مي ايد و در واقع شمادر ادامه كار دچار مشكل مي شويد البته اين اتفاق در دماهاي بسيار بالا حدود 90 درجه اتفاق مي افتد و همانطور كه گفته بودم amd تادماي 90درجه مقاومت مي كند.البته بعيد مي دانم كه حتي بدون فن هم به چنين دمايي برسد.بايد ازمايش كرد تا متوجه شد .

iman 1365
17-03-2006, 00:46
اما به ادامه مطالب توجه كنيد:
11) امروز ازمايش ديگري انجام دادم.همان رايانه هاي ازمايش قبلي را دوباره اوردم و اين بار تعداد چرخش دور فن را اندازه گرفتم.نتيجه اين بود كه :
cpu intel 3000 lga full cache:3000RPM
CPU AMD ATHLON 64 3000 SOCKET 939:2000RPM
اين ازمايش نشان مي دهد كه فن cpu اينتل 1.5 برابر فن amd كار مي كند ولي باز اينتل گرمتر است.هر چقدر RPM فن كمتر باشد نشان مي دهد كه cpu گرماي كمتري توليد كرده و نياز به يك فن قوي ندارد.اما اين ازمايش را ادامه دادم و يك پردازنده قديمي amd را اوردم و چرخش فن ان را حساب كردم:
CPU AMD K6II 500:5000RPM
حالا ديديدكه فن اوري amd چقدر پيشرفت كرده و amd هاي جديد ديگر ان amd هاي پرمصرف و داغ قديمي نيستند.
در ضمن هر چه ميزان چرخش فن و در واقع مقدار RPM كمتر باشد صداي توليد شده توسط فن كمتر است.در اين ازمايش توجه كردم كه صداي فن اينتل lga خيلي بيشتر از صداي فن amd بود.

iman 1365
17-03-2006, 01:33
قسمت 11 از صحبت هايم در جواب روژا بود كه مي گفت فن amd صدا ميدهد.البته amd ايشان مال 3 سال پيش است و من درباره amd socket 939 صحبت كردم.اميدوارم ايشان قانع شده باشند.
12) اما در جواب ان فردي كه گفت cpu اينتل ترانزيستورهاي بيشتري نسبت به amd دارد بايد بگويم كه اين يك برتري نيست بلكه اينتل مجبور بود كه تعداد بيشتري ترانزيستور به كار برد ولي amd با استفاده از يك فن اوري پيشرفته توانست بدون كاهش در عملكرد و بازه تعداد ترانزيستورها و در نتيجه قيمت amd را پايين بياورد.براي تفهيم بيشتر خوب به اين صحبت هاي من گوش دهيد:
زماني كه اينتل p4 را طراحي كرد طول pipeline را از 10 مرحله در p3 به 20 مرحله افزايش داد.اينتل با همين تغيير توانست p4 را با فركانس هاي بالاتر توليد كند اما افزايش طول pipeline بدين معني است كه تعداد عملياتي كه در چرخه عملياتي انجام مي شود به صورت قابل ملاحظه اي كاسته مي شود و از طرف ديگر افزايش طول pipeline نيازمند افزايش تعداد ترانزيستورهابراي انجام همان تعداد عمليات مي باشدكه اين امرباعث افزايش اندازه هسته و بالا رفتن قيمت ان مي شود در حالي كه amd با وجود افزايش فركانس پردازنده هاي خود طول pipeline را به همان اندازه p3 يا k6 ثابت نگه داشت.پس اين فن اوري نه چندان خوب اينتل بود كه او را مجبور ساخت كه علي رغم ميل باطني خود تعداد ترانزيستور ها را بيشتركند و نتيجه دوم انكه همواره تعداد بيشتر ترانزيستورها نشان دهنده سرعت و قدرت بيشتر نيست.
خوب در سه چهار مورد ديگه هم بايد اظهار نظر كنم كه باشه براي فردا صبح.فعلا شب همگي بخير.براي همه چه اونهايي كه الان خوابند و چه انهايي كه بيدارند شب خوبي را ارزو مي كنم.

mahdy2021
17-03-2006, 14:13
تا اونجايي كه من خوندم مثله اين كه ساتا 2 يك ترفند تبليغاتي بوده و فرق آنچناني با ساتاي معمولي نداره .
به نظر من 300 گيگ بگير راحت . بافر 16 - 7200 دور
البته يكمي فرق فوكولن :cool: :biggrin:

خوب در سه چهار مورد ديگه هم بايد اظهار نظر كنم كه باشه براي فردا صبح.فعلا شب همگي بخير.براي همه چه اونهايي كه الان خوابند و چه انهايي كه بيدارند شب خوبي را ارزو مي كنم
با تشكر از مطالب مفيد و آموزنده شما

همونطور كه گفتيد بعضي ها روي اينتل تعصب دارن :happy: :happy:

راستي شما در مورد ريويو ها و بنچماركهايي كه سايتها مينويسن نظرتون چيه؟درغه يا راست ;)

iman 1365
17-03-2006, 16:08
سلام به همگي.به به نظرسنجي پيشرفت داشته است.تا دقايقي ديگر هم جواب شما را مي دهم و هم ادامه مطالب را عرض مي كنم.

+++

شوخي جالبي بود امير خان.!!!!ممنون.

+++

راستش را بخواهيد نمي توان نظر قطعي در اين باره داد ولي نظر شخصي من اين است كه اگر بحث پول دادن و قدرت و نفوذ باشد اينتل هم پولدارتر است و هم با نفوذ تر .او هم مي تواند به عده اي پول دهد و بگويد كه cpu من بهتر است.ولي غالب بنچمارك ها به نفع amd است.بعضي از اين شركت ها بسيار معتبر هستند و هرگز با اين كارها اعتبار خود را پايين نمي اورند.ولي من براي اينكه حرف و حديثي نباشد خودم سعي كردم شخصا ازمايش كنم.وگرنه اگر مي خواستم با بنچ مارك ها توضيح بدهم 100 صفحه ديگر هم به نفع amd مي نوشتم كم مي امد!!! سعي مي كنم به تمامي انتقاد هايي كه عليه amd شد پاسخ دهم چون بسياري از انان واقعي نبودند و شايعه بودند.

+++

مهدي جان از شما خواهشي دارم كه اميدوارم روي بنده را زمين نيندازيد و به ان عمل كنيد.ميخواهم مدت نظرسنجي را يك ماه ديگر هم تمديد كنيد تا 3 ماه بشه. مي دانيد هر چه تعداد افراد شركت كننده در نظر سنجي بيشتر باشد ان نظرسنجي معتبر تر است.نتيجه اين نظر سنجي براي من ارزش زيادي دارد.اميدوارم قبول كنيد.در ضمن از همه تقاضا دارم در فروم هاي ديگر تبليغ كنند كه بقيه بيايند اينجا راي بدهند.مرسي.

پست های پشت سر هم ادغام شد
لطفا همه مطالب رو در یک پست ارسال کنید

مـیـثــم

mahdy2021
17-03-2006, 16:29
نظر سنجي اين تاپيك 29/4 يعني حدود 5/1 ماهه ديگه بسته ميشه!!

فكر نكنم اين زمان كم باشه . چون بعد از يه مدت ديگه افراد غير آشنا ميان نظر ميدن(در ضمن خود تاپيك براي پست دادن بازه)

اگر هم موضوع تبليغ در فورومهاي ديگه باشه فكر كنم همين زمان بس باشه

حالا براي اينكه شرمنده شما هم نشيم اگر نظرتون تغيير نكرد ببينم چه ميشه كرد(با شهريار يا ... صحبت ميكنم)

iman 1365
17-03-2006, 16:42
قبل از شروع صحبت هايم از همه به خاطر دير امدنم عذر خواهي مي كنم مي دانيد كه اخر سال است و حسابرسي پايان سال و سرمن هم شلوغ.به بزرگواري خودتان ببخشيد.
12)يك نفر فرموده بود كه amd فن اوري sse3 را از اينتل تقليد كرد. من هم مي گويم خب اينتل هم فن اوري 64 بيت را از amd تقليد كرد.هر دو شركت از اين كارها مي كنند.

13)اما فن اوري 64 بيت amd:
ساختار amd يك ساختار قوي 64 بيتي است.توجه كنيد كه اين فن اوري از فن اوري EM64T اينتل خيلي بهتر است زيرا فن اوري amd در عيت ساپورت نرم افزارهاي 64 بيت با نرم افزار هاي 32 بيت نيز سازگار است ولي اينتل با نرم افزار هاي 32 بيت سازگار نيست نتيجه انكه amd از ويندوزهايي نظير win me,win9x,.., پشتيباني مي كند ولي cpu هاي جديد اينتل اجازه نصب اين ويندوز ها را به شما نمي دهند.اين در حاليست كه هنوز بعضي از نرم افزار ها هستند كه تحت اين ويندوزها هستند و تحت winxp كار نمي كنند.
اقايان ببخشيد بقيه مطالب را چند ساعت ديگر مي گويم چون باز برام كار پيش اومد.سعي مي كنم هر طور شده مطالب را امروز تمام كنم وبه همه انتقادها جواب بدهم.حتي اگر امشب نخوابم باز مطالب را براتون تايپ مي كنم و نمي گذارم كار به فردا بكشه.
با كمال شرمندگي خداحافظ.

Mehdi_Full
17-03-2006, 23:19
خداييش فقط اينتل

iman 1365
18-03-2006, 00:24
با سلام خدمت همه عزيزان اومدم كه نكات را تموم كنم راستي ميثم جان علت اينكه چندين پست مي فرستم سرعت بيشتر در رسيدن پست ها به دست خواننده هاست چون اگر همه را يك جا بنويسم مدت زمان زيادي طول مي كشه و من مي خواهم اگر كسي تو همون مدت اومد تو فروم دست خالي برنگرده.به هر حال معذرت مي خوام كه زحمت شما را زياد كردم.خب بريم سراغ ادامه بحث:
14) hyper transport فن اوري است كه اينتل واقعا در برابر ان كم اورده است. توجه كنيد در اينتل حداكثر FSB در cpu هاي معمولي و عالي اينتل 800 مگاهرتز است.مگر چند cpu خاص كه اينتل براي server ها درست كرده و قيمتشان خيلي گران است كه در انهاFSB مقدار 1066 را دارد و قيمت انها n تومان است.اما cpu هاي معمولي و عالي اينتل كه داراي فن اوري hyper transpot هستند داراي FSB معادل 1600 مگاهرتز هستند.در واقع پهناي باند اينتلي ها با FSB 800 حدود 6.4 گيگابايت بر ثانيه است ولي پهناي باند amd با فن اوري hyper transport حدود 12.8 گيگابايت بر ثانيه است و اين يعني سرعت بيشتر.در ضمن همه انها باداشتن چنين پهناي باندي به راحتي مي توانند فن اوري هاي dual channel و DDR2 را ساپورت كنند. جالب است بدانيد كه بسياري از cpu هاي اينتل فول كشي كه به مردم مي فروشيم داراي FSB 533 است تا قيمت پايين بيايد و اين پهناي باند نمي تواند از dual channel پشتيباني كند.چون حدود 4.2 گيگا بايت پهناي باند دارد. اينجا ديگر واقا اينتل عقب مانده چون نتوانسته cpuبا قيمت معمولي و پهناي باند 12.8 گيگا بايت بر ثانيه بسازد.براي انهايي كه نمي دانند توضيح دهم كه FSB همان باسي است كه وظيفه انتقال اطلاعات را بين چيپست مادر بورد(پل شمالي) و cpu را دارد و مقدار ان تاثير به سزايي در سرعت رايانه ها دارد.
15)اما چرا ما براي مردم amd كمتر از اينتل مي بنديم. به خاطر اينكه ممكن است مشتري ليست قيمت را به شركت هاي ديگر ببرد و شركت هاي ديگر براي اينكه مشتري را از ما بگيرند شروع مي كنند به گفتن اين جملات كه amd به درد نمي خوره و يارو داره سرت كلاه مي گذاره و از اين جور حرف ها.ولي بعد از اينكه اين نظر سنجي را ديدم نظرم تغيير كرده و از سال اينده مي خواهيم به مشتريانمان دو تا ليست قيمت بديم يكي اينتل يكي هم amd و مزاياي هر كدام را براي مشتري مي گوييم.مشتري هر كدام را خواست ان را به او مي دهيم.اينجوري هم بعدا هيچ حرف و حديثي پيش نمي ايد و هم اينكه ما وجدانمان راحت تر است كه جنس را با اگاهي دادن به مشتري فروختيم.نه اينكه به مشتري سيستم اينتل باFSB 533 به مشتري بدهيم و به او هم نگوييم كه مي توانستيم براي تو با همين حدود قيمت amd با ان همه امتيازات را برايت ببنديم.حال به حرف هاي پاياني من در پست بعدي گوش دهيد. چون حرف با شما زياد دارم تايپ شان كمي طول مي كشد.پس تقريبا پست بعدي تا اماده شود يك ساعت طول مي كشد.

iman 1365
18-03-2006, 01:53
16)قبل از سخن اخرم بايد جواب ان دوستي را بدهم كه گفت amd من يك بازي را بد اجرا مي كرد در حالي كه اينتل انرا خوب اجرا مينمود.ببينيد مادربوردهاي amd و اينتل با هم تفاوت دارند.از نظر چيپست و باس و خيلي چيزهاي ديگر.شايد مادر بورد اينتل شما داراي باس بالاتري بوده است يا چيپست قوي تري داشت.بايد همه عوامل رادر نظر گرفت.فقط cpu دخيل نيست.
حرف هاي اخرم يك كم زياد شد.اكثرش را تايپ كردم يك مقدار ديگر هم بايد يگم تا تموم بشه ولي سعي مي كنم تا 2.15 صبح ان را تو فروم بيارم.منتظر باشيد.

IBM is GOD
18-03-2006, 01:54
فقط AMD

عزيزي من , كابر فعال بخش نرم افزار ! :blink:

اگر از بروشور هاي AMD برای ما کپی میکنی حد اقل درست و کامل کپی کن و منبع هم اگر ذکر کنی
جای دوری نمیره :blush:

(من هیچ وقت نمی خاستم تو این سایت چیزی بنویسم ولی وقتی تخصص این آقا را در سخت افزار :rolleye: دیدم کفرم دراومد و مجبور شدم خیلی هارو از جهل در بیارم در ضمن آمار جهانی خیلی گویا تر از این انتخابات شماست
80 تا 85 درصد فروش پردازنده های کامپیوتر های رومیزی (desktop) اینتل هستندو شرکت دل که بزرگترین تولید کننده
کامپیوتر تو جهان هست فقط از cpu های اینتل استفاده میکنه نه amd )

gh

iman 1365
18-03-2006, 02:41
و اما سخن اخر من:
همانطور كه قبلا گفته بودم نبايد در اين موارد تعصب و غيرت بي جا داشت.در بحث هاي علمي همواره بايد علمي نگاه كرد. و نبايد ان را به يك جنجال بي پايه و اساس كشاند. البته كمي عقلانيت و تجربه هم اگر به ان نگاه علمي افزوده شود سبب اين مي شود كه واقعيات را بپذيريم. من وقتي 6 سال پيش براي خودم رايانه خريدم براي من يك رايانه با پردازنده AMD K6II 500 بستند ولي من هميشه فكر مي كردم كه من پنتيوم II 500 دارم تا يك روز كه سي دي درايوم خراب شد ورايانه ام را به يك شركت بردم تا برايم تعمير كنند.صاحب ان شركت به من گفت كه cpu تو amd است و خيلي مزخرف و بيخوده. از ان روز به بعد من شدم دشمن خوني amd و عشق اينتل. همواره اين احساس را داشتم كه سر من كلاه گذاشتند.سال ها گذشت و من ديگر آن كاربر ساده و بي اطلاع نبودم.مطالعاتم در حد وسيعي زياد شد. كم كم وارد بازار رايانه شدم و در بازار تجربه به اطلاعاتم افزوده شد و اين بار اطلاعات زيادي را از راه عملي و ازمايش نيز بدست مي اوردم.البته چندين قطه را سوزاندم :blush: ولي مهارتم افزايش پيدا كرد.. تا يك سال پيش من حتي به amd نگاه هم نمي كردم.و هيچ مقاله اي مربوط به ان را نمي خواندم و اگر هم مي خواندم ميگفتم يك مشت دروغ و اراجيف. چون از ان بدم مي امد.چون تعصب خاصي روي اينتل داشتم.اما حدود يك سال پيش اتفاقي افتاد كه طرز فكر من را به طور كلي تغيير داد.
من ان روز به يكي از شركت هاي ديگر رفتم تادرباره موضوعي با يكي از همكارانم در ان شركت گفتگو كنم. ناخوداگاه بحث به amd كشيد.او طرفدار نسل جديد amd بود و من طرفدار متعصب اينتل.آن روز رو در روي هم به مناظره نشستيم ولي من هر چه اظهار نظر كردم به راحتي جواب شدم.طرف من ادم با اطلاعي بود و علمي و با منطق صحبت ميكرد در حالي كه من از روي تعصب جز مشتي شايعه و خرافات و اطلاعاتي قديمي درباره amd و حرف اين و ان چيز ديگري نداشتم . ساعت ها بحث كرديم حداقل 2 ساعت و من در پايان چون هيچ جوابي نداشتم گفتم اينتل يه چيز ديگه است.احساس شكست مي كردم(لطفا طرفداران اينتل اين جملات را به خودشان نگيرند چون من اصلا قصد تحقير انه را ندارم).پس از ان لحظه به بعد شروع به تحقيقات گسترده در مورد هر دو cpu اينتل و amd كردم. وقتي تحقيق كردم(تحقيق علمي نه اينكه از اين و ان حرف بشنوم) و كاتالوگ ها و مقالات زيادي را كه نوشته هر دو شركت بودند را خواندم تازه فهميدم كه چه خبر است.نگاهم را علمي كردم((اولين گام))بدون تعصب نگاه كردم((دومين گام)).واقعا amd نه تنها نقص هاي قبلي را برطرف كرده بود بلكه بسيار جلوتر از اينتل بود.از ان پس تصميم گرفتم كه ديگر بدون مطالعه و تحقيق در مورد هيچ سخت افزاري اظهار نظر و پيش داوري نكنم((گام سوم)).حال كه با يك نگاه منطقي نگاه مي كنم مي بينم كه حتي amdK6II من نسبت به هم رده هايش كه پنتيوم II و 233 باشند خيلي بهتر است و من در ان winxp نصب كردم و با ان كار مي كنم و از فتوشاپ 8 و نرم افزارهاي سنگين استفاده مي كنم.در صورتي كه پنتيوم 233 با winxp اصلا سازگاري ندارد و ويندوز جانش در مي ايد تا كار كند.هر چه بيشتر مطالعه مي كردم نظرم راجع به amd بهتر مي شدتا كار به جايي كشيد كه وقتي 6 ماه پيش مدير عامل شركت از من خواست كه يك كامپيوتر به دلخواه خودم براي دفتر كارم با بودجه شركت بخرم براي خودم cpu amd ATHLON 64 SOCKET 939 بستم.
من كه در شركت با انواع cpu هاي رده بالا و پايين اينتل از 3000 با2 مگابايت L2cache گرفته تا 2.8 باكس 533 و حتي celeron كار كرده بودم واقعا كيفيت amd را تحسين كردم. از نظر من از همه انها سريع تر و با كارايي بيشتر بود.خدمت ان همكاري كه پست داد كه من 10 سال است در بازار هستم و اينتل چيز ديگري است بايد بگويم كه بحث درباره amd هاي جديد است كه مربوط به يكي دو سال اخير مي شود.((athlon64)) و علي الخصوص روي سوكت 939 ان.اگر تجربه شما مي گويد كه اينتل بهتر است تجربه من و همكارانم در واحد RandD ايليا سيستم شمال اين است كه amd بهتر است.البته هر كس نظري دارد و بايد به همه نظر ها احترام گذاشت.
و خيلي متاسفم براي افرادي كه اين فروم را با استاديوم ازادي اشتباه گرفته اند.اين كه يك نفر مي گويد من اينتلي هستم و فرد ديگري مي گويد من اي ام دي اي چه معني دارد؟مگر تيم فوتبال است كه سرش غيرت داريد؟چرا بايد به خاطر اين حرف ها بايد به هم توهين كنيم؟چرا بايد به هم بگوييم بي سواد و تازه كار و ...؟مگر اينتل و amdبه طرفداران متعصب خود سهام مجاني مي دهند كه اينقدر دو اتيشه هستيد؟زندگي اين واقعيت را به من اموخته است كه شخصيت ما انقدر با ارزش است كه نبايد ان را با توهين كردن به ديگران كوچك كنيم.خدمت ان دوستي كه به صورت تندي به من فرمودند كه من دارم زيان 1600 را با 206 مقايسه ميكنم بايد عرض كنم كه كاملا در اشتباه هستند.من دارم زانتيا را با پرشيا مقايسه مي كنم .زانتيا amd است و پرشيا اينتل.هر دو ماشينهاي خوبي هستند ولي زانتيا بهتر است .citroen شركتي است كه زانتيا را درست كرد.اين همان شركتي بود كه سالها پيش زيان را توليد مي كرد. ايا به جرم اين كه اين شركت در 20 سال پيش زيان(ببخشيد كي برد من ايراد داره و اشتباهي ز مياندازد.)) توليد مي كرده ديگر امروز نبايد ماشين هاي جديدش را خريد .اگر زيان روغن ريزي داشت پس زانتيا هم روغن ريزي دارد.اگر amd هاي قديمي گرماي زيادي توليد مي كردند و گاهي مي سوختند پس amd هاي جديد هم گرماي زياد و صداي فن زياد و ... دارند.اگر زيان صداي ناهنجاري توليد ميكند پس زانتيا هم همان صدا را دارد؟
من مي گويم هم amd خوب است و هم اينتل ولي amd بهتر است.من اينتل را تحسين مي كنم زيرا اكثر بودجه اش صرف تحقيقات مي شود و ميلياردها دلار خرج مي كند ونتيجه هم مي گيرد .اينتل همان شركتي است كه فن اوري Dual channel را اختراع كرد.كار خانه هاي ما بايد اينتل را سر مشق خود قرار بدهند كه اگر اين كار را مي كردند حتي اگر ايران تحريم هم مي شد باز دوام مي اورد .اگر صنايع خودرو سازي ما amd و اينتل را سرمشق خود قرار مي دادند ديگر توليدشان اينقدر بي كيفيت نبود.همه چيز در تحقيق خلاصه مي شود.
دوست عزيزي كه فكر كردي من مي خواهم تحصيلات دانشگاهي ام را به رخ شما بكشم بايد بداني كه در دانشگاه اين چيزها را به من ياد ندادند.در دانشگاه مشتي درس هاي پايه و قديمي را به ما مي گويند. كه بسياري از انها تاريخ اعتبارشان به سر امده.چارت وزارت علوم براي مهندسي كامپيوتر مال 10 سال پيش است يعني زماني كه هنوز در ايران ويندوز نبود يا كم بود.چقدر مايه تاسف است كه استاد مباني كامپيوتر من نمي دانست sata چيست!!و من به استاداموزش دادم كه sataچيست.pci express چيست!!و غيره.به جاي اينكه من اشكالاتم را از استاد بپرسم استاد اشكالاتش را از من مي پرسيد.بي سواد نبود بلكه ليسانس نرم افزار از صنعتي امير كبير و فوق ليسانس از صنعتي اصفهان را داشت.!!!
ولي دوستان گرامي من خيلي از مواقع ماتقصير نداريم .همكاران ما نقش زيادي در تخريب وجهه amd دارند.انها بر دو دسته تقسيم مي شوند.دسته اول انهايي هستند كه اطلاعاتشان قديمي است و كم اطلاعند و خودشان در گمراهي هستند و ديگران را نيز گمراه مي كنند.انسان در هر شغلي است بايد تخصص داشته باشد.تحقيق كند. همواره به روز باشد.تجربه داشته باشد. چه برسد به شغل ما كه هر روز پديده جديدي در ان توليد مي شود.باور كنيد بعضي از همكاران ما روزي 2 خط هم مطالعه نمي كنند.انسان اگر كشاورز باشه اگر معلم باشه اگر دبير باشه يا در هر شغل ديگري بايد تحقيق كند و از روش هاي جديد علمي استفاده كند.متاسفانه الان طوري شده كه هر كسي كه نصب ويندوز و اسمبل را ياد ميگيرد فوري مي ره شركت كامپيوتري مي زنه.ادم بايد همواره در اين شغل در تحقيق و مطالعه باشه و از اخرين اطلاعات و اخبار بهره ببرد.براي مثال ما قبلا از كابل تبديل 20 به 24 براي اتصال پاور هاي 20 پيني به مادر بورد هاي 24 پيني استفاده مي كرديم ولي من بعد از چند هفته تحقيق و ترجمه مقالات مختلف پي بردم كه اين تبديل بسيار براي رايانه مضر است و در دراز مدت مي تواند موجب سوختن بعضي از قطعات شود.فورا تمام رايانه هايي را كه با تبديل 20 به 24 فروخته بوديم را به شركت باز گردانديم و تبديل ها را دراورديم.اما دسته دوم از همكاران ما افرادي هستند كه مي دانند amd هاي جديد از اينتل بهتر است ولي براي منافع شخصي خودشان دست به هر حقه اي مي زنند تا amd را بد نشان دهند.و همكاران ديگر را بكوبند . انه اين كار كثيف را با انواع نيرنگ ها و دروغها انجام ميدهند.انها كه نمي توانند از نظر قيمت با ديگران رقابت كنند و انها كه مي توانند ولي نمي خواهند از سود هاي گزاف خود در فروش سيستم بكاهند نا چارند با تخريب چهره شركت هاي ديگر و كالاهايي كه انها مي فروشند به بقاي خود در بازار ادامه دهند.كه هزاران بار مايه تاسف است.
هدف من اين بود كه طرز فكر بعضي از افراد عوض شود و با واقعيت ها اشنا شوند و بدون تعصب انها را قبول كنند.خرافاتي نظير داغ بودن amd پر سر و صدا بودن ان سرعت كلاك پايين و غيره از بين برود. حال با خودشان است ايا مي خاهند اين واقعيات را قبول كنند يا خير.فاصله بين واقعيت و دروغ كمتر از يك تار مو است. با يك نگاه واقع بينانه و علمي واقعيات را بپذيريم. مطمئن باشند انها كه طرفداران اينتل هستند اگر اين واقعيت را بپذيرند كه در بازه زماني كنوني amd بهتر است چيزي ازشان كم نمي شود بلكه به ارزش انها نيز افزوده مي شود زيرا نشان مي دهند كه جنبه پذيرش واقعيات علمي را دارند.از اينكه در اين فروم پر حرفي كردم من را ببخشيد.از اين فروم و همچنين از اعضاي ان خيلي خوشم امد از اين پس من را بيشتر خواهيد ديد.اگر سوالي يا انتقادي درباره amd داشتيد مي توانيد مطرح كنيد.اگر توانستم جواب مي دهم و اگر انتقاد وارد بود ان را قبول مي كنم به هر حال صد در صد amd هم ايراداتي دارد و بدن ايراد كه نمي شود.
سال خوبي را براي شما ارزو مي كنم. سالي سرشار از خوشي و سلامتي براي ملت ايران.اگر شمال تشريف اورديد يك سري هم به ما بزنيد.ما خوشحال مي شيم.يك كلبه درويشي داريم در خدمت تون هستيم.با تشكر از همه شما و همچنين واحد RandD ايليا سيستم شمال كه من را ياري نمودند
ارادتمند همه انسانهاي واقع بين
ايمان صديقي

iman 1365
18-03-2006, 02:46
الان خوابم مي ايد و واقعا خسته ام و جواب ibm را فردا صبح مي دهم.فعلا شب به خير

IBM is GOD
18-03-2006, 04:19
با عرض ادب خدمت پرفسور عظم آقاي صديقي مبلغ شركت ايليا سيستم

واقعا از مطالب ايشان لذت بردم ولي يه سري سوال برام پيش آمده كه از جناب استاد كه هم تحصيل

كرده هستند و هم محقق ! بايد بپرسم

1 چرا هرچی تکنولوژی تو کامپیوتر مثل PCI Experss BTX Form FAcTOr Dual channel Wi Fi Wi Max ... هست ایتل اختراع کرده

2 amd چرا از DDR2 پشتیبانی نمیکنه

3 چه طور شده که برخلاف گفته شما اینتل زود تر از AMD سی پی یو های دو هسته ای خودشو تولید کرده

4 چرا مایکروسافت تو ایکس باکس از اینتل استفاده کرد

5 چرا اپل از اینتل میخواداز اینتل استفاده کنه ( آقا امیر جواب شما ربطی به موضوع نداشت)

6 SSE 3 چه ربطی به معماری 64 بیتی داره که اینتل بخواد تقلید کنه

7 AMD که کم مصرف تره و هم کم حرارت تره چه تو بازار نوت بوک جایی نداره!(جواب منطقی لطفا)

8 AMD چرا تو ایران دارای نمایندگی است ولی اینتل که هم بزر گتر و هم با نفوز تره نمایندگی نداره

9 شما هم ثابت كن كه به AMD تعصب نداری وشرکت معظم شما که از قرار معلوم دارای لابراتوار های فوق پیشترفته است

(در شهرستان!) تعداد زیادی سی پی یو AMD خریداری نکرده

در آخر

با وجود مدیر تعصبی بیشتر از این نمیتونم چیزی بگم چون ممکنه منو حذف کنه ولی اینو بدونیدکه

[/B]همان طور که قبلا گفتم آمار فروش و استفاده تو دنیا بیان گر همه چیز هست اگه اینو قبول نداشته باشید به شعور میلیون ها

کابر کامپیوتر توهین کردید

از آقا حسام هم (mahdy 2021) از قبل برای دلیل و منطق های خیلی اصولی اخلاقی که بعد از این در جواب من میدن سپاسگذارم!

در ضمن اینتل تو ایتانیوم 2 یک میلیارد ترانزیستور قرار داده :ohno:

قبلا بالاترین مقدار مال GPU Gforce6800 بود که حدود 300 میلیون ترانریستور بوده

به ساعت هم توجه کنید !!!!

mahdy2021
18-03-2006, 08:20

واقعا از مطالب ايشان لذت بردم ولي يه سري سوال برام پيش آمده كه از جناب استاد كه هم تحصيل

1 چرا هرچی تکنولوژی تو کامپیوتر مثل PCI Experss BTX Form FAcTOr Dual channel Wi Fi Wi Max ... هست ایتل اختراع کرده

3 چه طور شده که برخلاف گفته شما اینتل زود تر از AMD سی پی یو های دو هسته ای خودشو تولید کرده

5 چرا اپل از اینتل میخواداز اینتل استفاده کنه ( آقا امیر جواب شما ربطی به موضوع نداشت)

7 AMD که کم مصرف تره و هم کم حرارت تره چه تو بازار نوت بوک جایی نداره!(جواب منطقی لطفا)

8 AMD چرا تو ایران دارای نمایندگی است ولی اینتل که هم بزر گتر و هم با نفوز تره نمایندگی نداره

9 شما هم ثابت كن كه به AMD تعصب نداری وشرکت معظم شما که از قرار معلوم دارای لابراتوار های فوق پیشترفته است

در آخر

با وجود مدیر تعصبی بیشتر از این نمیتونم چیزی بگم چون ممکنه منو حذف کنه ولی اینو بدونیدکه

[/B]همان طور که قبلا گفتم آمار فروش و استفاده تو دنیا بیان گر همه چیز هست اگه اینو قبول نداشته باشید به شعور میلیون ها

از آقا حسام هم (mahdy 2021) از قبل برای دلیل و منطق های خیلی اصولی اخلاقی که بعد از این در جواب من میدن سپاسگذارم!

در ضمن اینتل تو ایتانیوم 2 یک میلیارد ترانزیستور قرار داده :ohno:

قبلا بالاترین مقدار مال GPU Gforce6800 بود که حدود 300 میلیون ترانریستور بوده

به ساعت هم توجه کنید !!!!
سلام
من شمارو دعوت كردم كه بيايد اينجا تا بحث يكطرفه پيش نره مثل اينه يهو تبديل شد به ميدون جنگ :blink: ;) :biggrin:

راستش من الان دارم ميرم ولي به زودي ميام يه سري جواب ميدم

ضمنا شما هم نميخواد طرفدار حقوق ميليونها كاربر باشيد چون به اندازه كافي وكيل مدافع دارن

فعلا اينو داشته باش تا بعد: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Navid
18-03-2006, 10:26
IBM is GOD عزیز شما چرا ناراحت می شید . خیلی راحت سوال های خودتون رو مطرح کنید و جواب بگیرید ...
من تا اونجایی که در توانم هست به سوال های شما جواب می دم :

80 تا 85 درصد فروش پردازنده های کامپیوتر های رومیزی (desktop) اینتل هستندو شرکت دل که بزرگترین تولید کننده
کامپیوتر تو جهان هست فقط از cpu های اینتل استفاده میکنه نه amd

اگه می گفتی نوت بوک بار قابل قبول بود ولی من یه لینک دادم که در اونجا نشون می ده که در دسکتاپ amd از اینتل جلو زده . شرکت دل هم به تازگی قرار هست کامپیوتر با cpu amd به بازار بده .

چرا هرچی تکنولوژی تو کامپیوتر مثل PCI Experss BTX Form FAcTOr Dual channel Wi Fi Wi Max ... هست ایتل اختراع کرده

:blink:

amd چرا از DDR2 پشتیبانی نمیکنه

amd با تلنولوژی که در cpu خودش داره از ddr معمولی مثل یه ddr2 بهره می بره ولی به زودی ( کمتر از چند ماه ) amd از ddr2 هم پشتیبانی می کنه .

چرا مایکروسافت تو ایکس باکس از اینتل استفاده کرد

:blink: :blink: تراشه های ibm در ایکس باکس استفاده شده .

چرا اپل از اینتل میخواداز اینتل استفاده کنه ( آقا امیر جواب شما ربطی به موضوع نداشت)

چرا بیشتر سرور ها به سوی amd داره پیش می ره ؟ چرا گوگل از amd استفاده می کنه ؟ ( شما جواب این سوال رو بده )

AMD که کم مصرف تره و هم کم حرارت تره چه تو بازار نوت بوک جایی نداره!(جواب منطقی لطفا)

amd در دسکتاب سی پی یو کم مصرف و کم حرارت می ده . اگر توجه کرده باشی اینتل در نوت بوک تراشه هایی به نام سنترینو می ده که مصرفشون کمتره ولی قدرت دسکتاپ رو ندارن . پس اصلا بحث نوت بوک و دسکتاپ کاملا جداست و مخلوتش نکنید .

AMD چرا تو ایران دارای نمایندگی است ولی اینتل که هم بزر گتر و هم با نفوز تره نمایندگی نداره

اینو که ما نمی تونیم جواب بدیم . شاید شرکت ها می دونند آینده amd بهتره می رن روی این برند سرمایه گذاری می کنند مثل شرکت آواژنگ .

شما هم ثابت كن كه به AMD تعصب نداری وشرکت معظم شما که از قرار معلوم دارای لابراتوار های فوق پیشترفته است

تعصب داشتن چیزه بدی نیست ولی تعصب کورکورانه چیزه خیلی بدیه . اگه تهصب داری دلایلش رو بگو مدرک بیار حرفت رو اثبات کن ، در کنار اینها تعصب هم می خوای داشته باشی داشته باش . این نظر منه !

همان طور که قبلا گفتم آمار فروش و استفاده تو دنیا بیان گر همه چیز هست اگه اینو قبول نداشته باشید به شعور میلیون ها

به نظر من همه دنیا تبلیغات هست . اینجا شعور کاربر ملاک نیست . شاید 3% اونایی که کامپیوتر می خرن می دونن چی می خرن و چی کار دارن می کنن . مثل قضیه اینترنت اکسپلورر ماکروسافت می مونه ! در مقایسه با بقیه هیچ چیز خاصی نداره ولی آمار یه چیزای جالبی نشون می ده !
پس فروش در دنیا ملاک اصلی نیست . به هیچ وجه !
اگر به فروش علاقه دارید به لینکی که در این تاپیک دادم مراجعه کنید .

در ضمن خوشحال می شیم آقا حمید و جناب ساقی هم در این تاپیک نظرات خودشون رو مطرح کنند .

iman 1365
18-03-2006, 11:59
سلام قربان.غافل گير شدم.ديشب خيلي خسته بودم.رفتم خوابيدم اما ظاهرا دوست عزيزمان اقاي ibm شب زنده داري كردند.اول از ايشان مي خواهم كه اگر ممكن است اسم خودشان را بفرمايند چون من يك مقدار سختمه كه بگم اقاي ibm .سعي مي كنم به تك تك سوالات جواب بدهم.از نويد خان هم خيلي ممنونم چون بعضي از چيزهايي كه مي خواستم بگم را ايشان فرمودند.فقط چند اصل را رعايت كنيد:
ا)از حرف هاي من ناراحت نشويد چون من قصد توهين ندارم 2) شما هم بدون تعصب نگاه كنيد

در ضمن هوا اينجا بسيار عاليه. بهاري.خنك.اينقدر خوبه كه دوست داري بري بيرون حسابي نفس عميق بكشي. من جاي شما هم نفس مي كشم. تا چند دقيقه ديگر بعضي از جواب ها را مي فرستم.

iman 1365
18-03-2006, 12:29
1) قبل از جواب دادن من به سوالات شما اين را برايتان اثبات كنم كه من تعصبي نسبت به amd ندارم:
1-1-)اينتل در كامپيوتر هاي لب تاپ از amd خيلي جلو تر است و كارش واقعا درسته.
1-2-)اينتل بهترين واحد تحقيق دنيا را دارد و انها هم كارشان درست است.
1-3-)اينتل شركت بسيار معتبر و خوبي است.هم پول داره هم اعتبار هم قدرت.
1-4-)همانطور كه گفنم اينل پرشيا است.ايا پرشيا ماشن بدي است؟ اما amd در چند سال اخير زانتيا را ساخته و من مي گم amd فعلا از اينتل جلو افتاده است.حالا شايد سال ديگر اينتل يك cpu ساخت مثل ماكسيما.اونوقت خودم ميام همينجا مي نويسم اينتل بهتر از amd است.
اميدوارم قانع شده باشيد كه من تعصب ندارم وگرنه به بقيه جوابهاي من به سوالات شما با اين ديد نگاه مي كنيد كه من نسبت به amd تعصب دارم.

2) كي گفته pci express را اينتل اختراع كرد؟اينتل را مجمع PCI-SIG كه شامل پنج شركتintel,amd,hp,microsoft,dell است ساخته است.
در ادامه پاسخ شما را با يك سوال از خودتان مطرح ميكنم:فن اوري هاي پيشرفته hyper transport , 64 bit كه انقلابي در صنعت cpu سازي بودند را چه شركتي درست كرد؟فن اوري ويروس پروتكشن را در cpu ها چه شركتي درست كرد؟ پس هر چي فن اوري تو دنيا هست را اينتل درست نكرد.بله واحد تحقيقات قوي داره ولي شركت هاي ديگر هم واحد تحقيقات دارند. در ضمن بين فن اوري هايي كه نام بردي فقط dual channel مهم است و pci express ((كه ان هم توضيح دادم به صورت شراكتي ساخته شد و amd نيز در ساخت ان شريك بود).اگر اين جوري هست من هم مي تونم بگم چرا هر چي فن اوري تو دنيا است نظير power now و quantispeed و 3DNOW و ... را amd توليد كرده است؟

iman 1365
18-03-2006, 13:13
3)در جواب اين سخن شما جناب رياست IBM كه فرموديد چرا دل از اينتل خريد مي كنه اين كه دليل بر بهتر بودن ان نميشود.بايد توجه داشته باشيد كه در معاملات تجاري عوامل زيادي مانند قيمت و رشوه و اعتبار و ... دخيلند.خود من 80 در صد خريدم براي شركت در امسال اينتل بود پس اين يعني اينكه من اينتل را بهتر از amd ميدانم؟اصلا شايد رييس شركت دل مثل شما از amd خوشش نمي امد و هزاران دليل سياسي و اقتصادي ديگر.

4)اما اين كه فرموديد 80درصد فروش پردازنده در دنيا مال اينتل است و اگر اعتراضي بكنيم پس به شعور ميليونها نفر توهين كرديم:
اولا كه براي خيلي از اون ميليونها نفر من اينتل بستم((شوخي كردم))!!!بابا حداقل 85 درصد افرادي كه ميرند رايانه بخرند هيچ اطلاعي ندارند يا بسيار كم اطلاعند.نصف شان نمي دانند cpu يعني چه؟مي ايند به مسئولين واحد فروشمان مي گن من يك كامپيوتر سامسونگ مي خواهم. انگار كامپيوتر فقط مانيتوره!! سيستم شان را سلرون مي بندند تا مانيتورشان ال سي دي باشد.كل قيمت سيستم هم با مانيتور ال سي دي بشود 600 هزار تومان!!! نه انها بي شعور نيستند بلكه اطلاعاتشان كم است.اصلا انها cpu را انتخاب نمي كنند.اين ما هستيم كه براي انه تصميم ميگيريم كه چه cpu اي ببنديم.البته 15 درصد هم با اطلاعات خوب يا با افراد متخصص مي ايند و ما اكثرا براي اين افراد amd مي بنديم چون مطمئنيم كه اين افراد بعد از شنيدن يك مشت دروغ درباره amd انها را باور نمي كنند و پس فردا نمي ايند شركت كل سا ختمون را به هم بريزند و اعصاب پرسنل شركت را خورد كنند.پس اين ما هستيم كه تصميم مي گيريم چه cpu اي بسته شود.و خيلي ها مثل ما هستند كه مي دانند amd بهتر است ولي به همان دلايلي كه در پست هاي قبلي گفتم براي مردم باز اينتل مي بندند.

3)در مورد جواب سوال 2 شما بايد يگويم كه ان شائ الله در اينده ddr2 رانيز ساپورت مي كند.در ضمن هنوز ddr2 در بازار جا نيفتاده و ممكن است به سرنوشت RDRAM دچار بشه كه هرگز در بازار جا نيفتاد.
اما اگر اينطوري بخواهيد سوال كنيد من هم مي تونم بگم چرا هنوز اينتل بعد از اين همه مدت cpu با قيمت ارزان و با fsb1600 درست نكرده است و هنوز نتوانسته به فن اوري hyper transport جواب دهد؟

4) جواب سوال 4 شما را باسوالي از خودتان مي دهم: چرا مايكروسافت فن اوري AMD 3D NOW را مورد تاييد قرار داد و از ان حمايت كرد و در سال گذشته در سايتش از كاربران ويندوز كه كار تخصصي شان ويرايش تصاوير ديجيتالي و DSP است خواست كه از cpu هاي amd استفاده كنند.و اين فن اوري تحت حمايت نرم افزار هاي x86 نيز قرار گرفت؟من كه دقيقا نمي دانم در ايكس باكس از چه استفاده كرد ولي حتي اگر از اينتل هم استفاده كرده باشد دليل محكم و قانع كننده اي براي بهتر بودن amd نيست.

فعلا بايد برم ناهار بخورم واخبار گوش بدهم.بعد از ناهار در خدمت تون هستم با ادامه جواب ها.

iman 1365
18-03-2006, 14:41
با سلام به ادامه پاسخ ها توجه كتيد:
5)سوال 5 شما براي من نامفهوم بود ولي در كل فكر مي كنم شما زياد از حد به معاملات تجاري دنيا توجه مي كنيد.اينها يك سري معاملات اقتصادي هستند وازنظر علمي نمي توان انها را به عنوان يك دليل معتبر و قانع كننده حساب كرد.در ضمن به قول نويد جان كه چرا گوگل از amd استفاده كرد.

6)در مورد سوال 6 شما بايد بگويم كه شما بد منظور من را متوجه شديد.يك نفر گفت كه amd فن اوري sse3 را از اينتل تقلب زد من هم گفتم خب اينتل هم فن اوري 64 بيت را از amd تقلب كرد.

7) ببينيد پردازنده هاي نوت بوك با پردازنده هاي دسك تاپ خيلي تفاوت دارند هم از نظر معماري و هم از نظر چگونگي استفاده.در نوت بوكها نياز ها چيز ديگري هستند.ما برق بسيار كم نياز داريم تا نوت بوك بيشتر روشن بماند.ما مي گوييم cpu هاي amd اگر كم مصرف تر از اينتل نباشند حداقل پر مصرف تر نيستند(در كامپيوتر هاي دسك تاپ).و بسيار خنك تر هستند ولي در نوت بوك بحث فرق مي كند و پردازنده هاي اينتل واقعا در دسك تاپ حرف اول را مي زنند. البته شايد بعد ها روزي amd از اينتل جلو بزند اما فعلا مي گوييم اينتل در نوت بوك ها از amd بهتر است.البته بايد قبول كرد كه amd در ساختن پردازنده براي نوت بوكها بسيار جوان است و كم تجربه و مسلما با تجربه بيشتري كه بعد ها بدست خواهد اورد بهتر مي شود.

8)اين رو ديگه بايد برين از شركت ها بپرسين و من نميدانم.اما حدس مي زنم تحريم اقتصادي امريكا وتحت فشار قرار گرفتن اينتل توسط دولت امريكا به موضوع ربط داشته باشد و در ضمن استقبال شركت هاي ايراني براي گارانتي كردن محصولات amd مي تواند از نشانه هاي كيفيت ان باشد وگرنه هيچ شركتي دوست نداره خودش رو توي دردسر بندازه.

9) علت كم فروختن amd در شركت ما را در چندين پست در صفحه قبل توضيح دادم. اما من با ديدن نتيجه نظر خواهي و نظر دوستان واقعا شگفت زده شدم چون فكر مي كردم amd در اين نظرخواهي با اختلاف فاحشي شكست بخورد ولي همانطور كه مي بينيد فعلا كه جلو است و اين انقدر بر روي من تاثير داشت كه تصميم گرفتم فروش محصولات amd را در سال اينده به صورت چشمگيري افزايش دهم و اين موضوع را در جلسه هيئت مديره مطرح كردم و از انجايي كه اعضاي محترم هيئت مديره هم افراد حرفه اي هستند با پيشنهاد من موافقت شد به طوري كه تخمين مي زنم در سال اينده فروش محصولات amd در شركت ما حداقل 3 برابر شود البته ما به مشتري چيزي را تحميل نمي كنيم. بلكه به او اطلاعات مي دهيم و راه انتخاب را براي او باز مي گذاريم.

در ضمن نظر انسانهاي غير حرفه اي زياد اهميت نداره بلكه نظر حرفه اي ها در مورد اينتل و amd شرط هست و خوشبختانه اكثر افراد شركت كننده در اين نظر خواهي داراي اطلاعات قابل توجهي بودند و حرفه اي محسوب مي شدند.در ضمن خودتان شاه باشيد كه تا كنون در پست هايي كه افراد مختلف نوشتند طرفداران amd دلايل منطقي تر و علمي تري ارايه داده بودند و طرفداران اينتل كمتر دليل علمي براي طرفداري از اعتقادشان ارايه دادند و از نظر من شما اولين فردي بوديد كه علمي صحبت كرديد. و ما باهم يك بحث علمي داشتيم. البته به غير از امار و ارقام هايي كه ارايه داديد چون انها از نظر من اقتصادي اند تا علمي.اميدوارم شما را قانع كرده باشم.با اجازه مي روم بخوابم چون ديشب فقط 5 ساعت خوابيدم.خداحافظ

mahdy2021
18-03-2006, 14:47

حالا اگر هر كدوم اينا (amd or intel) بهتر باشه چيزي به من و تو اضافه ميشه؟

اين بحث فقط براي ارائه تجربيات و اطلاعات در مورد اين دو برند تا براي خريد راهنمايي براي ديگران باشه

اينجا تعصبي بودن مشخص ميشه چرا؟
چون مگه كسي اينجا شركت اينتل به طور كل با amd مقايسه كرده

شركت اينتل يكي از بزرگترين شركتهاي دنياست و شايد سومين يا چهارمين شركت بزرگ كامپيوتري باشه

اصل بحث در مورد پردازنده هاي x86 بود كه بعضي از افرادي كه كم آوردن رفتن سراغ نوت بوك و ....

3 چه طور شده که برخلاف گفته شما اینتل زود تر از AMD سی پی یو های دو هسته ای خودشو تولید کردهمن منظورتو از پرسيدن اين سوال نفهميدم يعني ميخواي بگي amd هنوز براي توليد و پخش انبوه آماده نبود :happy:
اين ميتونه دلايل مختلفي مثل پيش بيني آينده بازار و ... داشته باشه و همه موضوعات فني نيست

من كه منظورتو از پرسيدن اين سوال نفهميدم ولي اينو نقطه ضعف ميدوني؟

توي اين سايت كه يه چيز ديگه نوشته :blink:

پس چون sony در ps3 از پردازنده هاي nvidia استفاده كرده اين نشون دهنده اينه كه هم اينتل و هم amd كشكن :blink:

من يه سوال از شما دارم ؟
مگه اينها همش معاملات تجاري ميليارد دلاري نيست ؟
با اين عظمت معاملات مديران به صورت بسيار مظلومانه فقط به فكر كيفيت فني هستند(اين يكم نشونه ساده لوح بودنه !البته با عرض معذرت)

به قول يكي از شعرا: به عمل كار برايد به سخن داني نيست

اين موضوع من نگفتم كه جوابش بدم اما من هيچ وقت خودمو مشغول يكسري اسم تكنولوژي نمي كنم
مهم اينه كه پردازنده هاي amd در بنچماركها و حتي در عمل نشون دادن كه بهترن و اينتل يكسري جوك مثل ((پنتيوم D با كش 2مگ )) ميده بيرون

AMD که کم مصرف تره و هم کم حرارت تره چه تو بازار نوت بوک جایی نداره!(جواب منطقی لطفا)
شما يكم صبر كن مثل اينكه تازه 1-2 ساله كم كم اعتماد به amd داره زياد ميشه(به خاطر سابقه داغ كردن و سوختن)

همين nvidia تا 2 ساله پيش يه برند معمولي بود الان چيييييي شده!

قسمتيش مربوط به همون سابقه سوختنه اين نمايندگيها وظيفشون اعتماد سازيه
اينتل هم انقدر حضورش در جهان گستردس كه اصلا از سياست نمايندگي بازي پيروي نميكنه و بيشتر در پي جذب سفارشهاي شركتهاي بزرگه و از اين طريق تبليغات بيشتري ميكنه

در ضمن اینتل تو ایتانیوم 2 یک میلیارد ترانزیستور قرار داده
كاشكي يه آمار از استقبال از ايتانيوم ميدادي كه يكم اطلاعات عمومي من زياد بشه البته منظور رشده استقباله(دلتا x)

Shahryar_NEO
18-03-2006, 16:53
خيلي ممنون .من يك هفته بود دستم بند خريد كامپيوتر بود.كه تمام شد. اول از ايمان جان تشكر مي كنم چون كه
واقعا من را از نظر اطلا عاتي زياد كرد.من amd 3000 939 athlon 64 خريدم .خوبه با قيمت 115 تومن. با برد
giga k8nsc-939 f راضي هستم.من 3000 اينتل كار كردم. در همين حده و بسيار خوبه. ولي به تجربه ديدم كه
دماش حدود 41 درجه است.تازه از دو فاكتور اين سي پي يو بهتره اينتله :1- قيمت اينتل 3000 155 تومنه.
2- اين 64 بيتي و 3000 32 بيتي است. پس ما مي گيريم كارايي يكسان حالا كدوم بهتره ؟ ضمنا اكثر دوستان
مثلا سي پي يو 2 اينتل دارن مي گن 3000 اينتل بهتره تا 3000 اي ام دي. و اكثر اشتباه مي كنن. چون كه
خو دشون اينتل دارن راضين مي گن اينتل بهتره اي ام دي هست.من با دو تاش كار كردم اگه قيمن را ول كنيم و
بگيم كارايي يكسان خداييش 64 بيتي بهتره يا 32 بيتي.همين طور نگين كدوم بهتره فكر كنيد رو حرف من و با
عقل جواب بدين نه با احساس. ;)

iman 1365
18-03-2006, 23:52
سلام.نويد جان مهدي خان ممنون كه كمكم كرديد.اما شهريار جان اولا كامپيوتر نو مبارك دوما نميخواهي به ما شيريني بدهي؟!!! سوم هم اينكه از اينكه بدون تعصب و با منطق تصميم گرفتي ممنونم.مطمئن باش از تصميمي كه گرفتي پشيمان نمي شوي.
اقايان خواهش مي كنم در انجمن هاي ديگر تبليغ كنيد بيان اينجا راي بدهند البته بعد از خواندن پست ها.چون ديشب كم خوابيدم سر درد گرفتم بايد بروم بخوابم.ببخشيد امشب زود خداحافظي مي كنم.شب به خير همگي.

Mirage
19-03-2006, 00:44
iman 1365 چرا توی تاپیک های دیگه پست الکی میزنی

هرچی هچی نمی گیم ول نمی کنی.

IBM is GOD
19-03-2006, 04:02
من تو 24 ساعت گذشته 5 ساعت خوابيدم ولي مثل اينكه اثرش رو روي شما ها گذاشته

در ظرف 10 15 ساعت نمايشگاه سوتي باز شده :laughing:

حداقل من فقط سوتي تايپي دادم بابا شما ها كه تركوندين!! :blink:

صاف ميشم تا سوتي هاي تك تكتون رو كه ناشي اطلاعات من درآوردي و ناقص و يا كپي ها تحريف شده و مهمتر از

همه تعصب (به خد قبول كنيد كه تعصب داريد) بدم :sad: بابا مراعات منه پيرمرد هم بكنيد :sad:

به خدا خودتون هم نميدونيد چي مي خواهيد بگيد

اي تو روح كسی كه اين بسات رو برا ما درست كرد :biggrin: او حسن یازده هم معلو نیست کجاست :angry:

از اولش هم به خاطر همين چيز هاش عضو نميشدم :sad: همش تقصير اون حسام (ببخشيد آقا مهدي2021) است كه سرم رو گول ماليد :angry:

اول هم سوتي هاي اونو مي گيرم تا حالش جا بياد :tongue:

آقا مهدي ,عزيز دلم شما بهتره همون مطالب اخلاقي فلسفي همراه با تبليغات ديني مذهبي اجتماعي خودتون

رو بدين :laughing: نشد تو يه بار نظر بدي وسطش تبليغ و بيشتر بدانيم و زير نويس براي ما نياي :laughing:

(قابل توجه دوستان كه اين جونه ور رو مي خوان بهتر بشناسن بايد عرض كنم كه به 950 پست قبليش مراجعه كنيد)

چند نمونش

سلام
من شمارو دعوت كردم كه بيايد اينجا تا بحث يكطرفه پيش نره مثل اينه يهو تبديل شد به ميدون جنگ

راستش من الان دارم ميرم ولي به زودي ميام يه سري جواب ميدم

ضمنا شما هم نميخواد طرفدار حقوق ميليونها كاربر باشيد چون به اندازه كافي وكيل مدافع دارن

شماها معنی شو فهمیدید ؟:rolleye:

AMDکه کم مصرف تره و هم کم حرارت تره چرا تو بازار نوت بوک جایی نداره!(جواب منطقی لطفا)

شما يكم صبر كن مثل اينكه تازه 1-2 ساله كم كم اعتماد به amd داره زياد ميشه(به خاطر سابقه داغ كردن و سوختن)

همين nvidia تا 2 ساله پيش يه برند معمولي بود الان چيييييي شده!

حتما منطقی یه دیگه :rolleye:

مسابقه بزرگ كاريكاتور (به همت خانه كاريكاتور ايران)
جوايز:
نفر اول: 12000 دلار
نفر دوم : 8000 دلار
نفر سوم: 5000 دلار

مهلت: تا 15 مي (25 ارديبشت , 85 )

اطلاعات بيشتر(فارسي) : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سايت اصلي: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

در ضمن اینتل تو ایتانیوم 2 یک میلیارد ترانزیستور قرار داده

كاشكي يه آمار از استقبال از ايتانيوم ميدادي كه يكم اطلاعات عمومي من زياد بشه البته منظور رشده استقباله(دلتا x

بنده خدا اون ایتانیوم که من گفتم اصلا تو بازار عادی ندادنش یعنی اینکه خیلی تولید بشه هزارتا

درثانی اگه من بخوام بحث سرور راه بندازم که باید در تاپیک رو گل بگیرم که :angry:

اصلا آقاجون شما كه مثل پارسال تو كلاس با من تو خريد سخت افزار مشورت مي كردي الان هم به اون كارت ادامه

بده تا سوتي فاحشي مثل نه دانستن فرق GPU رو با CPU ندی !!!

(نمونه ای از دلایل منطقی علمی فلسفی هنری استاد )

نقل قول:

پس چون sony در ps3 از پردازنده هاي nvidia استفاده كرده اين نشون دهنده اينه كه هم اينتل و هم amd كشكن :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

عزیز من n Vidia سی پی یو PS3 نزده بلکه سی پی یو پلی استیشن 3 از نوع سل هست و IBM اونو طراحی

و ساخته اصلا n Vidia تو عمرش سی پی یو نزده که بخواد از AMD یا intel خفن تر باشه بعد هم

بیاد چند تا تو PS3 بزنه در ضمن مگه سونی چی هست که برای ما برهان فلسفی منطقی باز آوردی بعدم اینم

بگم که n VIDIA GPU پلی استیشن 3 رو زده ;) (بهت بر نخوره یه وقت شرمندت بشم)

در ثانی منظور من از X Box اون قدیمیه بود که عمرن از نزدیک دیده باشین (قابل توجه اشتباه اکثر شما).

مایکرو سافت اون زمان مجبور بود برای مبارزه با PS2 از پلتفورم قوی تری استفاده کنه برای همین از پرسسور

پنتیوم تیری همراه با GPU n Vidia استفاده کرد که باوجود بالا بردن قیمت x box تونست رکورد فروش کنسول رو

تو امریکای شمالی بشکنه و ps2 رو شکست بده این در حالی بود که amd سی پی یو اتلون و دورون خودش رو

باقیمت خیلی پایین تری تولید کرده بود حالا بازم بگید چه ربطی داره یا اینا همه سیاسته یا بیل گیتس روی intel

تعصب داره :laughing: :) :laughing: :laughing:

SSE 3 چه ربطی به معماری 64 بیتی داره که اینتل بخواد تقلید کنه

اين موضوع من نگفتم كه جوابش بدم اما من هيچ وقت خودمو مشغول يكسري اسم تكنولوژي نمي كنم

پس آقا مهدی به قول خودت به این کا را کار نداشته باش اینا یه مشت اسم تکنولو ژی هست

نفر بعدی آقای shahryar666 هستند که باید بهشون تبریک بگم چون سی پی یو خوبی رو انتخاب کردن

( همتون کف کردین !!!!! :tongue: بابا منکه گفته بودم رو اینتل تعصب ندارم تعصب من روی چیز دیگه ای هست که
فراتر از این بچه بازی ها ست) :blush:

ولی باانتخاب مامان بردشون گند زدن به سی پی یو و توان گرافیکی سیستم

آخه عزیز من چرا GA-K8NSC-939 رو انتخاب کردی اینکه SLI نیست حالا SLI بخوره تو سرش

حتی PCI Experss هم نداره رفتی AGP 8X خریدی که چی بشه اختلاف قیمتی هم ندارن که

درثانی اگه کار گرا فیکی هم نخواهی بکنی دوباره چند وقت دیگه مجبور به ارتقا سیستم میشی :sad:

تازه FSB 1600 داره و2 SATA هم نداره :puke:

فکر کنم برای امروز بس یاشه چون از بی خوابی دارم مثل آل پاچینو میشم

توهم هم به سرتون نزنه که قصر در رفتید حساب تک تکتون هم میرسم مخصوصا آقا امیر و ایمان جان رو

آقا نوید گل هم یادم نرفته

فرداشب دوباره نطق ناشدا خواهم کرد

کسی هم اگه از BIG BLUE اطلایی داره بگه که براش یواشکی تو ایمیلش بگم سی پی یوش چی هست :cool:

به ساعت هم توجه کنید

iman 1365
19-03-2006, 10:00
با سلام يواش يواش كارهاي ما داره كمتر ميشه و وقت استراحت ما داره مي رسه .از اين به بعد بيشتر در خدمتتون هستيم.البته بايد درس هم بخونم.از اول ترم تا حالا لاي كتابها باز نشده ولي وقت هاي استراحت و همچنين شب ها رو دربست گذاشتم براي شما.اقاي عصباني ((حسن جان)) تبليغات من در تاپيك هاي ديگر براي شركت در نظرسنجي جاي شما را تنگ كرده . چه ادم ناراحتي هستي.بابا ببخشيد.ديگه تبليغ نمي كنيم ولي در نظر داشته باش كه تبليغات من باعث تعداد افزايش شركت كنندگان به 74 نفر شد.
اخر اين رياست محترم شركت IBM اسم خودشان را به ما نگفتند.قبل از اينكه از من سوتي بگيري بذار برات ثابت كنم كه روي اينتل تعصب داري:
سوال هاي 1 و 3 و 7 و 8 خودتان را يكبار ديگر بخوانيد.اصلا به قصد مچ گيري اين سوالات مطرح شده است.بحث ما اينجا اين بود كه cpu هاي دسكتاپ اينتل از cpu هاي جديد دسك تاپ amd شكست خوردند. در فن اوري در سرعت در قدرت.شما در سوال 3 براي من مطرح مي كني كه چرا اينتل دوال كر را چند ماه زودتر به بازار فرستاد.اخه اين دليل مي شه كه چون زودتر فرستاد به بازار پس از amd بهتر است. يا تو سوال 7 خودت جاده خاكي زدي به نوت بوك كه مثلا حال من رو بگيري. اصلا بحث نوت بوك نبود و در ضمن من خودم بارها اعلام كردم در نوت بوك اينتل بهتر است. يا در سوال 1 خودت باز هم دليل نمي شود كه اينتل چون دوال چنل را بوجود اورد پس cpu هاي دسك تاپ اينتل از اي ام دي بهتر است.اصلا چه ربطي به هم دارند؟كسي دو تا كارخانه را با هم مقايسه نكرد بلكه بحث اين است كه cpu هاي دسكتاپ كدام كارخانه در امروز در يك رده بهتر است.
در ضمن با سوال 8 خودت خودت را جواب كردي. داشتن نمايندگي براي هر شركت يك امتياز و يك نشانه براي كيفيت بالاي محصولات است.اگر البالو مي ايد اي ام دي را گارانتي مي كند براي اين است كه به كيفيت ان اطمينان دارد وگرنه اگر بخواد هر روز كلي برگشتي گارانتي داشته باشد كه اصلا براي البالو صرف نمي كند.هر چه برگشت به گارانتي بيشتر باشد بخش فني البالو پرسنل بيشتري خواهد داشت واين يعني هزينه بيشتر بدون كسب درامد بيشتر. شايد شركت هاي بزرگ به كيفيت اينتل اطمينان ندارند كه دنبال گارانتي اش نمي روند!!!!!((شوخي بود ناراحت نشو پسر)) در ضمن از دوستان خواهش مي كنم كه در پست هايشان از كلمات زشت استغاده نكنند چون اين فروم ها عمومي هستند و همانطور كه مي دانيد خيلي اينها را مي خونند.نمي خواهم به خاطر مسايل اخلاقي بعضي ها ديگر به اين تاپيك نيايند و مناظره هاي ما را نخونند. اقا در ضمن از غلط هاي املايي ما در گذريد من از بچه گي ديكته ام ضعيف بود.نمره املا من كم بود!!!!!!!!!((شوخي))

شب در خدمتتون هستيم.فعلا خداحافظ.

iman 1365
19-03-2006, 10:02
در ضمن مادر بورد شهريار جان خيلي خوبه. شب بادليل براتون ثابت مي كنم.

Aria it
19-03-2006, 12:12
با سلام .........
من تمام نظرات رو خوندم يكي ميگه اينتل يكي ميگه اي ام دي و هر كسي براي خودشم دليلي داره بعضي ها هم كه اصلا اي ام دي رو نديدن يا اينتل رو وفقط به اين خاطر كه يكي از اونورا دارند نظرشون رو اعلام مي كنند
به نظر من هيچ موقع نمي شه گفت كه كدوم بهتره براي اينكه هر كدوم از اين تست هايي كه توسط شركت هاي معتبر مي شه و اعلام مي كنند همگي نسبي هستند يعني اينكه هركدوم از اونا با سيستم هاي مختلف و نرم افزارهاي گوناگوني رو تست مي كنند كه نتايج مختلفي هم ميده و بعضي موردا اي ام دي پيروزه وبعضي ديگه اينتل كه اونم هميشه آخرين مدلي كه تو بازار هستش رو تست مي كنند كه حتي شايد تاچند سال رنگشو ما نبينيم اين يه نكته

و يه مورده ديگه هم كه هستش اينتل از نظر اسم و رسم يه خورده معروف تر از اي ام دي هست يا به عبارت ديگر شناخته تر هستش نه كه اينكه اي ام دي بد هست البته تا چند سال پيش اينتل بهتر بود كه اي ام دي با تكنو لوژي هاي جديد كم كم خودشو روسوند و تير خلاص اينكه براي ما كار بران خانگي كه شايد سخت ترين كارمون ميكس فيلم يا انيميشن سازي فرق نداره هرچند كه ميگن اي ام دي بهتره بازم ميگم كه همه اينها نسبي هستش
و تير خلاص اينكه هيچي جاي اينتل رو نمي گيره

Mirage
19-03-2006, 12:25
IBM is GOD کسی که چیزی رو خریده تو ذوقش نزن.

بعدش هم اینقدر تنوع که توی مادربورد های Intel هست توی مادربورد های AMD نیست، اینم گفتم نگین خارج از بحث حرف می زنم.

mahdy2021
19-03-2006, 12:29
آقا مهدي ,عزيز دلم شما بهتره همون مطالب اخلاقي فلسفي همراه با تبليغات ديني مذهبي اجتماعي خودتون

رو بدين نشد تو يه بار نظر بدي وسطش تبليغ و بيشتر بدانيم و زير نويس براي ما نياي

(قابل توجه دوستان كه اين جونه ور رو مي خوان بهتر بشناسن بايد عرض كنم كه به 950 پست قبليش مراجعه كنيد)
سلام

چه قدر زود خودتو تابلو كردي :biggrin:

بابا آخر سخت افزار .........

خوب اينو همه ميدونن كسي كه چيزي بارشه ادعا نميكنه و بحث به حاشيه نمي بره ولي شما كه.......

البته من ادعايي در هيچ جايي نكردم و هيچ وقت هم نگفتم حرف همه غلطه و حرف من درست(مثل شما)

در ضمن شما كه تحمل شنيدن حرف مخالفو نداري و همونطوري كه توي چت گفتي بقيه يه مشت ((( الاق ))) هستند بهتر توي فوروم نياي

اصلا آقاجون شما كه مثل پارسال تو كلاس با من تو خريد سخت افزار مشورت مي كردي الان هم به اون كارت ادامه

بده تا سوتي فاحشي مثل نه دانستن فرق GPU رو با CPU ندی !!!
اولا همونطور كه گفتم مثل شما آخر ادعا نيستم و با همه مشورت ميكنم هيچ فرقي هم برام نمي كنه با كي باشه

ومشورت كردن هم كسر شان برام نداره

در ضمن ميشه چند تا از قطعاتي كه به دستور شما خريدم بفرماييد :blink:

AMDکه کم مصرف تره و هم کم حرارت تره چرا تو بازار نوت بوک جایی نداره!(جواب منطقی لطفا)
اصولا جواب منطقي اينه كه هر چي ايشون دوست دارن بشنون بگين

نه عزيزم من مثل شما چشمامو روي حقيقت نمي بندم تجارت در جهان همش بر اساس كيفيت نيست مگر اينكه ما بگيم اونا حاضرن از سود بيشتر بگذرن تا مشتري بهترين كيفيت داشته باشه

من بهتر ميدونم ديگه جواب شمارو ندم چون با افرادي كه فقط ادعا دارن بحث بي فايدس

به عمل كار برايد
به سخن داني نيست

mahdy2021
19-03-2006, 12:32
IBM is GOD کسی که چیزی رو خریده تو ذوقش نزن.
حسن جا شما چقدر ساده اي!

يكم به لحن صحبتاش توجه كن وقتي كسي اينطوري حرف ميزنه اصلا نبايد به حرفاش توجه كرد

چون ايشون فقط حرف ميزنه
از خودش بپرسيد سيستمش چيه!

Navid
19-03-2006, 12:33
دوستان لطفا تاپیک رو منحرف نکنند وگرنه این تاپیک هم مثل قبلی بسته می شه .
من یه پیشنهاد دارم :
دوستان اینتلی و amd کنار هم جمع بشن و با همکاری هم مقاله ای کامل بنویسند سپس این مقاله ها رو اینجا قرار می دیم تا دوستان بیار قضاوت کنند . اگر رو پیشنهاد من موافقید بگید تا گسترشش بدیم و جزئیاتشو بگیم .

IBM is GOD جان من هنوز منتظر جواب های شما در قبال جواب های خودم هستم .... ( دونه به دونه همونطوری که خودم جواب دادم )

Mirage
19-03-2006, 16:14
حسن جا شما چقدر ساده اي!

يكم به لحن صحبتاش توجه كن وقتي كسي اينطوري حرف ميزنه اصلا نبايد به حرفاش توجه كرد

چون ايشون فقط حرف ميزنه
از خودش بپرسيد سيستمش چيه!
حق با توست
اصلا ارزش نداره آدم با هنچین کسایی بحث کنه

Aria it
19-03-2006, 18:06
با سلام خدمت تمام عزيزان

با اجازه تون من مي خوام در مورد بعضي از محاسن سي پي يو ِِamd Athlon X2 بگم البته فراموش نكنيد كه اينتل بهترينه

اين نوع سي پي يو ها داراي يه سيستم جديد هست كه با اين نوع سيتم محال هست كه سيتمتون ويروسي بشه كه هنگامي كه شما داريد فايل دانلود مي كنيد اگر ويروسي بود سي پي يو اونو از بين مي بره و همچنين با توجه به اينكه دوتا هسته داره انجام كاراي گرافيكي خيلي سريعتر مي شه و يكي دوتا ديگه كه بعدا با اجازتون ذكر مي كنم
لطفا نظرتون رو بگيد

IBM is GOD
19-03-2006, 23:27
سلام

چه قدر زود خودتو تابلو كردي :biggrin:

بابا آخر سخت افزار .........

خوب اينو همه ميدونن كسي كه چيزي بارشه ادعا نميكنه و بحث به حاشيه نمي بره ولي شما كه.......

البته من ادعايي در هيچ جايي نكردم و هيچ وقت هم نگفتم حرف همه غلطه و حرف من درست(مثل شما)

در ضمن شما كه تحمل شنيدن حرف مخالفو نداري و همونطوري كه توي چت گفتي بقيه يه مشت ((( الاق ))) هستند بهتر توي فوروم نياي

اولا همونطور كه گفتم مثل شما آخر ادعا نيستم و با همه مشورت ميكنم هيچ فرقي هم برام نمي كنه با كي باشه

ومشورت كردن هم كسر شان برام نداره

در ضمن ميشه چند تا از قطعاتي كه به دستور شما خريدم بفرماييد :blink:

اصولا جواب منطقي اينه كه هر چي ايشون دوست دارن بشنون بگين

نه عزيزم من مثل شما چشمامو روي حقيقت نمي بندم تجارت در جهان همش بر اساس كيفيت نيست مگر اينكه ما بگيم اونا حاضرن از سود بيشتر بگذرن تا مشتري بهترين كيفيت داشته باشه

من بهتر ميدونم ديگه جواب شمارو ندم چون با افرادي كه فقط ادعا دارن بحث بي فايدس

به عمل كار برايد
به سخن داني نيست

از كل مطالب بالا چند كلمه مربوط به تاپيك بود ؟ :blink:

علاوه بر فرق GPU با CPU ایشان فرق فروم رو با آفلاین چت هم نمیدونند!!!!

البنه همه میدونن پست های شما کمتر ربط یه تاپیک داره. عزیزم شما بیشتر عاشق کنتور انداختن هستی.

از تمام بچه ها و مدیر انجمن به خاطر این پست معذرت میخام . مجبور بودم :blush:

saghy
20-03-2006, 02:05
سلام
دوستان عزيزي كه زحمت جنگ آوري را كشيديد سپاس !
راستش اولين ساعتي كه اين تاپيك زده شد يك بار بستم ولي دوباره بازش كردم تا دلخوري پيش نياد . عزيزاني كه از قبل با انجمن همراه بودن يادشون مياد كه چنين مبحثي يكبار ديگر انجام شد ولي باز بي نتيجه به پايان رسيد !
هر چند در قوانين انجمن و يا موردي از دوستان خواهش كرديم كه مطالب سخت افزار را نه به صورت سليقه اي بلكه به صورت فني به بحث بگذاريد وليكن باز اين تاپيك به جاي اينكه به موضوع اصلي بپردازد به ميدان نبرد سليقه ها مبدل شد . واقعا متاسفم . البته عزيزاني كه زحمت نوشتن مطالب را داشته اند سپاس ميگوييم .
باز هم تكرار ميكنم اگر مايل هستيد كه من بي سواد دو كلمه حرف حساب از دانسته ها و تحقيقات علمي و تجربي شما ياد بگيرم درست بنويسيد . نه جدل كنيد . اين تاپيك بسته ميشود . اگر علاقه به بحث علمي و فني و نوشتن ترجمه ها و حتي کپي مقالات داريد در تاپيک جدا و خارج از جدل انرا انجام دهيد .
با سپاس

saghy
20-03-2006, 02:40
سلام
به تقاضاي دوستان طالب علم و نه جنگ و جدل باز شد .... !
مطلب بي ربط ننويسيد خواهشا

IBM is GOD
20-03-2006, 03:39
آقا نويد سلام

عزيزم مخاطب سولات من ايمان جان بود ولي از زحمتي كه كشيدي ممنونم شما اولين كسي هستي كه منطقي با

اين موضوع بر خورد كردي

حالا اشكالات جوابهات رو ميگم

شرکت دل هم به تازگی قرار هست کامپیوتر با cpu amd به بازار بده .

عزيزم دل نزديك به يه سال ونيم پيش اين خبر رو داده بو د ولي تا به حال هيچ اقدامي به خاطر افزايش فروش نكرده

درثاني حا لا ما بي خيال دل مي شيم شما اچ پي رو بعد و قبل از بر كنار كردن فيورينا (مدير عامل قبلي اچ پي )

درنظر بگير

براي گل روي شما ما اچ پي هم بي خيال ميشيم شما Gateway , Micro Express ,fujitsu رو که هم تو

لب تاب :biggrin: وهم تو دسکتاب :biggrin: تولید فراوون دارند رو توضیح بده( منبع مطالب بالا هفته نامه ارتباط

قسمت دهکده جهانی هست که در آبان یا آذر پارسال منتشرکرد . تو سایتشون آرشیو ندارن وگرنه لینک میدادم)

چرا هرچی تکنولوژی تو کامپیوتر مثل PCI Experss BTX Form FAcTOr Dual channel Wi Fi Wi Max ... هست ایتل اختراع کرده

منظور من تمام تکنوزی ها نبود که شما تعجب کردی من نزدیک به بیشتر شون گفتم جواب آقا ایمان هم

همین جا میدم که گفته بود

اگر اين جوري هست من هم مي تونم بگم چرا هر چي فن اوري تو دنيا است نظير power now و quantispeed و 3DNOW و ... را amd توليد كرده است؟

عزیزان تکنولوژی های انحصاری زیاد مهم نیستند چون مربوط به همون شرکت هستند ومشابه اونا تو شرکت های

دیگه وجود داره فقط اسم هاش فرق می کنه مثل quantispeed که مال AMD هست با SpeedStep که intel داره

هردو دقیقا یکار انجام میدن و کلاک سی پی یو رو موقع بیکاری پایین میارن.

ولی تکنولوژی های مادر خیلی مهم تر هستند چون باید تمام شرکت ها از اون استفاده بکنند مثل BTX یا

Wi max و یا مهم تر از همه کاری که IBM تو سی سال پیش کرد و99 درصدPC ها رو تو دنیا از آن خودش کرد و عملا

اپل رو با وجود اینکه زود تر اولین PC رو بانام اپل وان زد متحصر به خود کرد و نگذاشت فراگیر بشه.

در ضمن بين فن اوري هايي كه نام بردي فقط dual channel مهم است و pci express ((كه ان هم توضيح دادم به صورت شراكتي ساخته شد و amd نيز در ساخت ان شريك بود).

درضمن من نفهمیدم چرا ایمان جان بقیه رو بی اهمیت میدانند همه اونها جز تکنولوژی ها مادر به حساب میان

در ثانی کار اصلی اختراع pci express رو مثل PSI های قدیمی تر ,اینتل کرده و اوشرکت ها فقط هم پیمان با اینتل

هستند و ضمانت میدن که از اون تکنولوژی حمایت کنند . دقیقا مثل بلو ری که سونی اختراع کرد وبقیه اونو در مقابل

HD DVD توشیبا حمایت کردن

amd چرا از DDR2 پشتیبانی نمیکنه

amd با تلنولوژی که در cpu خودش داره از ddr معمولی مثل یه ddr2 بهره می بره ولی به زودی ( کمتر از چند ماه ) amd از ddr2 هم پشتیبانی می کنه .

دقیقا نکته همین جاست amd بخاطر استفاده از کنترلر رم در داخل خو سی پی یو و حذف پل شمالی

قادر به ساپورت کردن باس های بالای DDR2 مثل 533 667 و800 نیست (احتمالا آقا ایمان که تو درساشون معماری

سی پی یو رو پاس کردن علت رو می دونن )ولی باعث شده FSB 1600 و 2000 به وجود بیاد فکر کنم شما هم به

همین خاطر گفتید از DDR مثل DDR2 بهره میبره و لی آقا ایمان گفتند

هنوز ddr2 در بازار جا نيفتاده و ممكن است به سرنوشت RDRAM دچار بشه كه هرگز در بازار جا نيفتاد.

که کاملا در اشتباه هستند

عزیزان

رم باس دارای سرعت فوق العاده بود ولی تنها بخاطر قیمت سرسام آور از بازارجهانی حذف شد اگه از

بازار مخصوصا بازار ایران که عقب افتاده هست خبر داشته باشید متوجه میشید که قیمت خیلی بالا که باعث

از بین رفتن رم باس شد در DDR2 جود ندارد (512MB چیزی حدود 40 تا 50 هزار تومان در بهترین مارک ) و روز به روز

پایین تر میاد (در سال پیش قیمتMB 256 حدود 60 تا 70 هزار تومان بود ) این قیمت درحالی است که باس های

800 وبالا تر در ایران نیامده اند علاوه بر آن DDR3 ,DDR4 اختراع شدن که کم کم از روی برد گرافیک بر روی

ماژول ها انتقال پیدا می کنند پس بنا براین هرگز از بازار جهانی حذف نمی شن بازار ایران هم که متاثر از بازار دبی و

کل جهان هست با اختلاف 10 15 ماه تحت تاثیر قرار میگیره پس مشکل شما باید ازاین نظر حل بشه

چرا مایکروسافت تو ایکس باکس از اینتل استفاده کرد

تراشه های ibm در ایکس باکس استفاده شده . :blink: :blink:

اینم که کامل تو پست قبلی توضیحح دادم

چرا اپل از اینتل میخواد استفاده کنه ( آقا امیر جواب شما ربطی به موضوع نداشت)

چرا بیشتر سرور ها به سوی amd داره پیش می ره ؟ چرا گوگل از amd استفاده می کنه ؟

شما که همان جواب آقا امیرو به ما دادی

AMD که کم مصرف تره و هم کم حرارت تره چرا تو بازار نوت بوک جایی نداره!(جواب منطقی لطفا)

amd در دسکتاب سی پی یو کم مصرف و کم حرارت می ده . اگر توجه کرده باشی اینتل در نوت بوک تراشه هایی به نام سنترینو می ده که مصرفشون کمتره ولی قدرت دسکتاپ رو ندارن . پس اصلا بحث نوت بوک و دسکتاپ کاملا جداست و مخلوتش نکنید .

قبول دارم زیاد بحث نوت بوک ربطی به تاپیک نداره ولی باید در جواب شما بگم پردازنده های سنترنو دست کمی

از دسکتاپ ندارن . بستگی به شرکت سازنده نوت بوک داره که چه جوری بخواد طراحی کنه ولی منظور من این بود

که فکر نکنید چون سی پی یو های دسک تاپ اینتل در بعضی ازمواقع مصرف بالا دارن دلیل بر ناتوانی در تولید

سی پی یو دسک تاپ با مصرف کم هست چون اگه بخواد همانطور که خودتون گفتید تو لب تاپ ها اینتل

از نظر مصرف برق ترکونده .

AMD چرا تو ایران دارای نمایندگی است ولی اینتل که هم بزر گتر و هم با نفوز تره نمایندگی نداره

اینو که ما نمی تونیم جواب بدیم . شاید شرکت ها می دونند آینده amd بهتره می رن روی این برند سرمایه گذاری می کنند مثل شرکت آواژنگ .

عزیزان باز هم منظور من رو متوجه نشدید

من می خواستم بگم اینتل با توجه به قدرت ی که داره می تونست مثل آب خوردن بجای یکی ده تا

نماینده برای خودش تو ایران ردیف کنه که در این صورت گارانتی 3 سالی که در تمام دنیا میده در ایران هم بده

و مثل ای ام دی که تبلیغ میکنه اونم تبلیغ کنه و فروشش از اینم بالا تر بره

نتیجه اخلاقی که میشه گرفت اینه که ندادن گارانتی تو ایران (همین حالا چند تا شرکت وارد کننده هستند که

خودشون یک سال گارانتی میکنند)دلیل بر بی کیفیت بودن اینتل نیست

شما هم ثابت كن كه به AMD تعصب نداری وشرکت معظم شما که از قرار معلوم دارای لابراتوار های فوق پیشترفته است

تعصب داشتن چیزه بدی نیست ولی تعصب کورکورانه چیزه خیلی بدیه . اگه تهصب داری دلایلش رو بگو مدرک بیار حرفت رو اثبات کن ، در کنار اینها تعصب هم می خوای داشته باشی داشته باش . این نظر منه !

هزار بار هم که گفتم تعصب من رو شرکتی فراتر از این حرفا ست که زندگی تک تک ما به اون یستگی داره

ولی نمی دونم که چه جوری برای شما ثابت کنم که به اینتل تعصب ندارم

همه این حرفها هم برای اینه که شما بخاطر چند تا بنچمارک و آزمایش های غلط

که مساوی بودن تمام شرایط رو در نظر نمیگیرن اینتل رو زیر سوال نبرید

درضمن AMD هم آمریکایی است پس موضوع فشار دولت آمریکا بر محروم کردن ایران از نمایندگی اینتل تو ایران

منتفی است

همان طور که قبلا گفتم آمار فروش و استفاده تو دنیا بیان گر همه چیز هست اگه اینو قبول نداشته باشید به شعور میلیون ها

به نظر من همه دنیا تبلیغات هست . اینجا شعور کاربر ملاک نیست . شاید 3% اونایی که کامپیوتر می خرن می دونن چی می خرن و چی کار دارن می کنن . مثل قضیه اینترنت اکسپلورر ماکروسافت می مونه ! در مقایسه با بقیه هیچ چیز خاصی نداره ولی آمار یه چیزای جالبی نشون می ده !
پس فروش در دنیا ملاک اصلی نیست . به هیچ وجه !

قابل توجه اقا ایمان و اقا امیر

شما به هیچ وجه نمیتونی شعور و فهم یک کار بر آمریکایی ویا اروپایی رو با کاربر ایرانی ای که تازه چند ساله

دیده کامپیوتر چه شکلی هست مقایسه کنی

بله در ایران کسی که می خواهد سیستم بخره مثل لباس خریدنش فقط دوستداره ظاهر خوبی داشته باشه

و به قول شماها سلرون با ال سی دی میبنده ولی آیا اون آمریکایی که از بچگی هر جا رفته با بهترین سیستم ها

رو برو بوده همین کارو میکنه اطلاعاتی رو که ما داریم با اون یکیه ؟این کاملا بی انصافی هست که اونا رو با خودمون

یکی بدونیم. من نمیگم بین اونا آدم اوشگول وجود نداره ولی قبول کنید که خیلی کمتر از ما آدم بوق دارن.

تازه فروش سیستم تو اونجا به صورت اسمبل شده است خیلی کم کسایی هستند که سیستم Hight End

می خوان فروش قطعه تو اونجا به صورت ایران نیست بیشتر جنبه قطعات یدکی رو داره

اون مثالی رو هم زدی مثل قضیه ویندوز و با لینوکس می مونه که چون برای ویندوز ویروس فقط نوشته می شه

پس نتیجه بگیریم لینوکس امن تره ؟ که خیلی ها هم این فکرو میکردن بعد معلوم شد لینوکس خیلی بد بخت تر از

این حر فاست وحق با اکثریت بوده که از ویندوز استفاده کردن

امید وارم تونسته باشم حد اقل شما رو قانع کرده باشم

من رو هم همان IBM خطاب کنید

مهدی هم دیگه در مورد پست های من اظهار نظر نکنه مارو کلا بی خیال شه

درضمن درمورد پر ادعا بودن من هم نظر بدین

باز هم اگر باعث ناراحتی کسی شدم از مدیر انجمن وشما دوستان عذ ر خواهی می کنم

سال نو هم مبا رک

به ساعت هم توجه کنید

iman 1365
20-03-2006, 10:03
سلام دوستان عزيز ديشب به علت كسالتي كه داشتم نتونستم خدمت برسم.
چه قدر جاي تاسف داره!!!! اين همه من مطلب نوشتم كه بابا منطقي فكر كنيد. علمي نگاه كنيد.به هم توهين نكنيد.باز همون اش و همون كاسه.مهدي جان و IBM خان ادم وقتي به كسي توهين مي كنه شخصيت خودش را پايين مي اره خودش را كوچك مي كند. خودش را خورد مي كند. اين همه ادم دارن حرف هاي شما را مي خوانند. نتيجه اينكه جفت تان را مسخره مي كنند.شايد الان اگر رو به روي هم بوديم كتك كاري مي شد.بابا يه بحث علمي ارزش ندارد كه رابطه هاي دوستانه به هم بخورد.بياين پشت اينترنت هم ديگر رو ببوسين!!!!! از هم ديگر معذرت بخواين.مطمئن باشيد نه تنها كوچك نمي شين بلكه ارزش تون هم نزد ما ها بالاتر ميره. خب ببينيم كي زودتر عذر خواهي مي كنه و شخصيت بالا و با جنبه خودش را به همه ثابت مي كند.
ساقي جان من از طرف اقايان از شما عذر خواهي مي كنم. به بزرگواري خودتون ما را ببخشيد. ما جوانيم و زود از كوره در مي ريم. شما چرا اينقدر زود اقدام به بستن تاپيك مي كنيد.اگر 4 نفر عصباني شدند و حركتي كردند چرا ديگران را از ياد گرفتن محروم مي كنيم.من خودم خيلي در اين تاپيك به اطلاعاتم اضافه شد.داريم از محضر اساتيدي مانند نويد خان IBM جان امير عزيز و ديگر اساتيد استفاده مي كنيم. كار شما مثل اين را مي ماند كه در ليگ برتر دو تيم وسط بازي با هم دعوا بيفتند و ما كل ليگ را تعطيل كنيم. اخه بقيه تيم ها چه گناهي كردند. به نظر من يك كم ازادي بيان لازم است. من سعي مي كنم با دوباره علمي كردن بحث و بيان موضوعات جديدتر تاپيك را از جنجال دور كنم.
اما چون كوفتگي بدن دارم اصلا نمي تونم رو صندلي بشينم. با حال بدم اومدم پشت كامپيوتر يك دقيقه سر بزنم ببينم چه حرف هايي زديد.چه قدر بده كه ادم دم سال نو حالش بد باشه. جواب جناب اي بي ام و اريا خان را دارم.به محض اينكه حالم بهتر شد هم جواب شما ها را مي دهم و هم مطالب تازه تري را براي شما بازگو مي كنم. درضمن دي دي ار تو جا مي افته.مادر بورد شهريار خان هم خيلي خوبه.مادر بورد من هم همينه. بعدا بادليل براتون ثابت مي كنم. سال خوبي داشته باشيد. فكر كنيد كه تو اين سال كه گذشت با كي ها همين طور الكي الكي دعوا افتاديد.بريد از اونها عذر خواهي كنيد تا دم سال نو از همديگر كدورتي نداشته باشين. اها داشت يادم مي رفت.مجله تخصصي در زمينه سخت افزار سراغ نداريد.مي خواهم مطالبش فقط در زمينه سخت افزار باشه.سايتي چيز ديگري هم بود اگر زحمتي نمي شود به من معرفي كنيد. ادرس ميل من: sari1365@yahoo.com است.ممنون.سالي خوش همراه با تندرستي و شادماني را براي همه عزيزان ارزو مندم. خداحافظ همگي.

IBM is GOD
20-03-2006, 12:16
من كه قبلا گفتم كه اگه كاري كردم كه باعث ناراحتي كسي شده ازش معذرت ميخوام

در ضمن در مورد پر ادايي من حتما نظر بدين برام خيلي مهم است كه بفهمم همه شما هم همين نظر رو داريد يا نه؟

من وقتي بفهمم نبودنم باعث ميشه شما را حت باشين با همين 4 و5 تا پستم از شما خدا حافظي ميكنم

ايمان جان من نشريه فارسي سراغ ندارم ولي اگه انگليسي بخواهي مي تونم برات تيه كنم

تو عيد كه بي كار شديد حتما جواب منو بدين

Shahryar_NEO
20-03-2006, 13:43
من عذر مي خواهم مادربورد من ga-k8nf-9 است ibm جون pci e هم داره جيگر.
اما امروز كه روز عيده نتيجه نهايي از نظر من: اكثر آقايون با احساس و تعصب جواب دادن مثل آقايي كه مي گه :
اينتل بهترينه بدون دليل و آقايي كه اول تاپيك گفت اي ام دي فقط. من خودم به شخصه از اينتل بسيار راضي بودم و
ولي الان كه اي ام دي هم دارم از اي ام دي هم راضيم .ولي با پولي كه دادم راضي ام چون 64 بيتي اينتل
184 تومنه. ضمنا اكثر آقايون شواليه كه اين طور مي گن به اندازه نيازشون را مثلا هم 3000 اي ام دي و اينتل مي ده.
و بقيه اونا هم به درد نخورن تقريبا !! اما از نظر سنجي كه اين طور معلومه اي ام دي پيروز شد ولي با اندكي
اختلاف مه اون هم مال تعصبياست.خيلي از آقايون اينتلي مثل پسر خاله من هستند. كه همين طور به تجربه
به آنها ثابت شده كه اي ام دي به درد نمي خوره.دليلش هم اين هست كه واقعا اي ام دي هاي قبل زود مي سوخت
و كيفيت خوبي نداشت. چون براي سرد شدن از فضاي كمتري استفاده مي كرد.
كلام آخر: اگه تعصبي نيستيد و حرفهاي من را قبول داريد اگه مي خواهيد مثل من مشكلي نداشته باشيد و
از تكنولوژي روز بهره مند باشيد با قيمت مناسب اي ام دي بخر چون به نظر من براي اكثر كارها مثلا 3000 اينتل و
اي ام دي كافيه براي اينتل lga و براي اي ام دي 939 خوبه ولي من كه نمي گم اينتل بده ولي مي گم اي ام دي
هم كيفيت خوبي داره و هم فناوري و هم قيمت مناسب در نتيجه = اي ام دي.
اميد وارم بدون توهين و تعصب فكر كنيد و قبول كنيد.
سال نو را به تمام بچه هاي p30world مثلا اقا ي ibm ,iman,saghy,... تبريك مي گم .تمام.

mahdy2021
20-03-2006, 15:34
اكثر آقايون با احساس و تعصب جواب دادن مثل آقايي كه مي گه :
اينتل بهترينه بدون دليل و آقايي كه اول تاپيك گفت اي ام دي فقط.
تعصب چيز بدي مخصوصا در مسائل فني.

فقط 2 موضوع:

1- اين نظر سنجي نه در مورد اينتل بود نه amd . اين نظر سنجي در مورد پردازنده هاي x86-based ساخت اين دو شركت بود و به ساير مسائل و شركتها ربطي نداشت(بگزريم بعضي ها بحث منحرف كردن)

2- براي اينكه يه وقت ظن تعصب به من نداشته باشين من 2 ساله پيش با مشورت و .... پردازنده 2.8 اينتل خريدم و ازش هم راضيم
ولي در اين موضوع كه amd بهتره شكي ندارم و در صورت ادامه همين وضع cpu بعديم مسلما اينتل خواهد بود

سلام
به تقاضاي دوستان طالب علم و نه جنگ و جدل باز شد .... !
مطلب بي ربط ننويسيد خواهشا
سلام ساقي جان
از شما ممنونم

من چيزي نميگم چون همه چيز معلومه!

Navid
20-03-2006, 15:43
در درجه اول از ساقی عزیز تشکر می کنم و در درجه دوم از بقیه دوستان مخصوصا ibm عزیز . خب این درست شد . جواب در ازای جواب .

اینجا یه مسئله ای هست و اون اینه که ما نمی گیم اینتل بده یا خدای نکرده ما بردیمش زیر سوال . ما حرفمون اینه که الان amd بهتر از اینتل هست . همین !

در مورد اینکه می گی دل یا شرکت های دیگه فقط از اینتل استفاده می کنن . دل که چند وقته قرار از amd استفاده کنه و تا چند وقت دیگه محصولاتش میاد بیرون . اصلی ترین دلیل این کار هم چند وقت پیش معلوم شد : اینتل پول داده و تحدید کرده که از محصولات amd استفاده نکنن !
بعدش استفاده از سی پی یو برای یه همچین شرکت هایی اصلا دلیل خوبی برای بهتر بودن نیست ! اصلا دلیل نیست .

در مورد تکنولوژی . اینتل هم یه شرکت مثل بقیه شرکت ها . در این ضمینه خوب کار کرده . چیزای مفیدی داده . ولی amd هم بیکار نشسته . اینم خیلی چیزا داده بیرون و خیلی چیزاش زودتر از اینتل بود و به نظر من اینتل از روی این تکنولوژی ها از روی دست amd تقلب کرده ! ولی بازم نمی شه اینجا منکر اینتل شد . با این حال این بحث هم ربطی به بحث ما نداره . بحث ما اینه : کی در حال حاضر cpu بهتری برای کامپیوتر های رومیزی می زنه

شما که همان جواب آقا امیرو به ما دادی
ما چه جوابی باید به شما بدیم ؟ من استیو جابز رو خیلی دوست دارم از امضام هم معلومه ولی نه من نه کسی دیگه نمی دونه چی سیاست هایی پشت این موضوع خوابیده ! پس ما نمی تونیم جواب بدیم .
یه بارم گفتم اگه شما بتونی یکی از این سیاست ها رو برا ما توجیه کنی و تشریح کنی ما هم جواب این سوالت رو میدیم !

قبول دارم زیاد بحث نوت بوک ربطی به تاپیک نداره ولی باید در جواب شما بگم پردازنده های سنترنو دست کمی

از دسکتاپ ندارن . بستگی به شرکت سازنده نوت بوک داره که چه جوری بخواد طراحی کنه ولی منظور من این بود

که فکر نکنید چون سی پی یو های دسک تاپ اینتل در بعضی ازمواقع مصرف بالا دارن دلیل بر ناتوانی در تولید

سی پی یو دسک تاپ با مصرف کم هست چون اگه بخواد همانطور که خودتون گفتید تو لب تاپ ها اینتل

از نظر مصرف برق ترکونده .

ببین الان آمار نشون می ده مصرف برق amd در دسکتاب از اینتل کمتره ! خب این از این .
پس حتما مشکلاتی هست که اینتل سی پی یو نوت بوک رو نمی یاره بزاره تو کامپیوتر رو میزی ! وگرنه تا الان این کارو می کرد ... در ضمن amd هم همونطور که امیر توضیح داد سی پی یو نوت بوک داره می زنه به طوری که مصرف برقش از نوت بوک اینتل هم کمتره !

من می خواستم بگم اینتل با توجه به قدرت ی که داره می تونست مثل آب خوردن بجای یکی ده تا

نماینده برای خودش تو ایران ردیف کنه که در این صورت گارانتی 3 سالی که در تمام دنیا میده در ایران هم بده

و مثل ای ام دی که تبلیغ میکنه اونم تبلیغ کنه و فروشش از اینم بالا تر بره

نتیجه اخلاقی که میشه گرفت اینه که ندادن گارانتی تو ایران (همین حالا چند تا شرکت وارد کننده هستند که

خودشون یک سال گارانتی میکنند)دلیل بر بی کیفیت بودن اینتل نیست
درسته دلیل بر بی کیفیت بودن نیست ولی دلیل این ممکنه باشه که کیفیت amd بالاتر از اینتل هست .

الان سرم خیلی شلوغه . ایشاا.. یه وقت بهتر برای جواب دادن ... ;)

iman 1365
20-03-2006, 22:53
سلامت سعادت سربلندي سخاوت سيادت سروري و سرور را براي هفت سين زندگي تان ارزومندم.
سال نو همگي تان مبارك باد.سال پر از بهروزي را برايتان ارزو مندم.ايمان صديقي 0 / 1 / 1385

IBM is GOD
21-03-2006, 02:24
من عذر مي خواهم مادربورد من ga-k8nf-9 است ibm جون pci e هم داره جيگر.

من به بقيه پست كاري ندارم چون بخاطر سريع تايپ كردن ايشان (منظورم جمله بندي است) نتوانستم جمع بندي

كلي بكنم ولي تو كف اين هستم كه چطوري شده كه اين برادر عزيز اون مدل بالايي رو با GA- K8NSC-939 اشتباه

تایپ کردن.

به هر حال ....

اگر نظر منو قابل بدونیید با وجود عوض شدن مدل بازم سر حرفم هستم . اگر صبر کنید دلایلم رو میگم

اول تفاوت ها رو بین این دو مدل میگم بعد با مدلی که پیشنهادمیدم مقایسه میکنم

امکاناتی که اضافه شده در مدل جدید:

بالا رفتن چیپست از nVidia nForce3 250 Gb بــــه NVIDIA nforce 4 4x

تبدیل AGP 8X به PCI Express و ( PCI*3+PCI - Ex1*2)

افزایش تعداد USB از 8 به 10

قرار دادن IEEE 1394 b (که من خیلی با نوع b حال می کنم :) )

افزایش SATA150 از 2 تا به 4 تا

خوب تا این جا به غیر از دو مورد اول بقیه نون اضافه بودن :biggrin: و تاثیری نو راندمان سی پی یو ندارن و در نظر

بگیرید که قیمت برد از 80 هزار تومان به 100 هزار تومان افزایش داشته (رند کردم )

ولی مدلی که من در نظر داشتم با 15 هزار تومان افزایش علاوه بر موارد بالا این امکانات رو به ما میده

GA - K8N-SLI

افزایش FSB از 1600 به 2000 (در مدل جدید باز هم 1600 بود :sad: )

بالا رفتن مدل چیپست و تبدیل شدن به NVIDIA nForce 4 SLI

تبدیل شدن 150 SATA I به300 SATA II

حالا خودتون قضاوت کنید که ارزش داره یا نه ؟

(با توجه به اینکه موارد اضافه شده باعث افزایش کارایی سیستم میشود)

در ثانی می خواستم برد بهتری رو با همان قیمت 80 هزار تومان معرفی کنم ولی چون از یه برند دیگه بود

فکر کردم که باز ممکنه مشکلات تعصبی بین دوستان پیش بیاد و از گفتنش پشیمون شدم

در آخر هم باید خدمت آقا حسن و کسانی که مثل اون فکر می کنن عرض کنم که گفتن این مسایل

برای تو ذوق زدن خریدار نیست بلکه فقط برای راهنمایی و کمک به کسانی هست که در چنین مو قعیت مشابه ای

قرار دارن اگر هم مخالفتی دارید با دلیل و منطق جواب بدین

منتظر نظراتون هستم ( آقا ایمان و امیر جان و......

STAYWITHME
21-03-2006, 03:41
فقط Amd [B]
مخصوصا اگر مادربردت ایسویس باشه چه حالی میده
با مادر بورد ایسوس چه شود !! به به.

حلیم شولوا

iman 1365
21-03-2006, 09:25
سلام فعلا بايد برم عيد ديدني.بعدا مي ايم با ibm جان حسابي كار دارم.خداحافظ.

saghy
21-03-2006, 15:06
سلام
ibm جان اولا كه دوباره خاكي رفتي و فهم و شعور آمريكايي را با چي مقايسه كردي ؟

قابل توجه اقا ایمان و اقا امیر

شما به هیچ وجه نمیتونی شعور و فهم یک کار بر آمریکایی ویا اروپایی رو با کاربر ایرانی ای که تازه چند ساله

دیده کامپیوتر چه شکلی هست مقایسه کنی
ايمان جان منظور ناراحت شدن نيست
ببينيد بارها گفتم كه برنامه انجمن سخت افزار يه مقدار فرق داره چون بحث ها بايد جداي از سليقه اي باشه و علمي بررسي بشه .... وقتي كاربر عزيزي مطلبي را عنوان ميكنه و با آمار و ارقام هاي خودش مياد بررسي ميكنه كه نميشه بحث درستي را داشته باشيم .
مثل اينه كه بگيم چون پرايد كولر داره ژس بهترين ماشينه ... ( دليل بي ربط)
من بارها خواهش كردم كه موضوعات را علمي بنويسيد و قضاوت را به عهده خود خوانندگان بگذاريد .
بازهم تشكر از همه دوستاني كه مطلب ميذارن و زحمت ميكشن

Mezzo
21-03-2006, 15:28
خوب از مجموع بحث كلا نتيجه ميگيريم AMD بهتره !
حالا اگر به قيمت و گارانتي و درجه حرارت (دوام ) توجه نكنيم مثلا بين Intel 630 3GHz 2MB و 939 AMD 64 3000 كدوم كارايي
بهتري بما ميدن؟ چون با اين نامگذاري AMD ظاهرا بايد ايندو كارايي مشابهي داشته باشند .(فرض كنيد ميخواهيد
فقط يك هفته با يكي از اين سيستم ها كار كنيد . كدوم رو انتخاب ميكنيد؟)

IBM is GOD
21-03-2006, 17:50
ibm جان اولا كه دوباره خاكي رفتي و فهم و شعور آمريكايي را با چي مقايسه كردي ؟

نمی دونم والا ...

یعنی فهمیدنش اینقدر سخته....

وقتي كاربر عزيزي مطلبي را عنوان ميكنه و با آمار و ارقام هاي خودش مياد بررسي ميكنه كه نميشه بحث درستي را داشته باشيم .
مثل اينه كه بگيم چون پرايد كولر داره ژس بهترين ماشينه ... ( دليل بي ربط)

کدوم آمار و ارقام رو من از خودم در آوردم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :blink: :blink:

اگه موضوع چیز دیگه است و قرار باشه که جناب عالی هم تحت تاثیر حرف های یکی دو نفر بیسواد قرار بگیرید

قبلا هم گفتم

در ضمن در مورد پر ادايي من حتما نظر بدين برام خيلي مهم است كه بفهمم همه شما هم همين نظر رو داريد يا نه؟

من وقتي بفهمم نبودنم باعث ميشه شما را حت باشين با همين 4 و5 تا پستم از شما خدا حافظي ميكنم

:angry: :angry: :angry: :angry:

Babak_King
21-03-2006, 18:06
آقا من با AMD موافقم به نظرم یه جورایی میشه این دورو با NVIDIA=INTEL و AMD=ATI مثال زد
کلا کاراییه بیشتر مساوی با پوله بیشتر شعاره اینتلو انویدیاست
ولی کارایی باضافه پوله کمتر شعاره اون دو تاست !

این یه مقاله:

چرا AMD؟

هم اکنون اکثر بازیکنان در دنیا به این نتیجه رسیده اند که CPU جدید AMD برای بازی ها بسیار مناسب تر و پر قدرت تر از Intel می باشند. مثلا همین Gamespot که تقریبا یکی از مراجع اصلی بازی های کامپیوتری در دنیا می باشد کلیه تست های سخت افزاری خود را بر روی CPU های AMD انجام می دهد. اما علت این امر چیست و چرا ما قصد داریم که پردازنده AMD را پیشنهاد دهیم؟
پردازنده های AMD با قیمت های مناسب تری نسبت به Intel عرضه می شوند و می توان با مبلغی که قصد خرید یک پردازنده Intel را دارید یک پردازنده AMD با قدرتی به مراتب بیشتر تهیه کرد.
پردازنده های AMD با وجود چیپ های پر قدرت Nvidia NForce برای مادربردهایشان، بسیار عالی با سری محصولات گرافیکی Nvidia مطابق شده و دارای پشتیبانی از SLI می باشند. ضمنا این چیپ ها دارای طراحی فوق العاده برای بازده بیشتر می باشند و از هر چیپ دیگری از Intel، VIA و ... پیشی می گیرند. البته در سری Intel هم حرکات مشابهی انجام شده است که تا به نتیجه رسیدن و اطمینان خاطر از آن زمان زیادی لازم است.
پردازنده های AMD دارای تکنولوژی ها و استانداردهای به روزی می باشند که در Intel مشابه آن ها یافت نمی شود. از جمله این قابلیت ها می توان به مواردی چون Hyper Transport، Cool & Quiet و پشتیبانی از دستورات 64 Bit اشاره کرد.

عکسه تست دو تا سی پی یو:

در نتیجه فقط Amd

iman 1365
21-03-2006, 19:26
کدوم آمار و ارقام رو من از خودم در آوردم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :blink: :blink:

اگه موضوع چیز دیگه است و قرار باشه که جناب عالی هم تحت تاثیر حرف های یکی دو نفر بیسواد قرار بگیرید

قبلا هم گفتم

يعني ما هم بيسواديم ديگه. :biggrin: :biggrin: :biggrin:

iman 1365
21-03-2006, 20:41
بابا اين چه وضعيه به اندازه 1 صفحه كامل مطلب تايپ كردم نيومد تو سايت.همه اش پريد.كل زحمت هاي من به هدر رفت .بعد از چند روز اومده بودم يك بحث كامل كنم.اه
باز شب براتون تايپ مي كنم.

iman 1365
22-03-2006, 00:26
سلام. سال نو مبارك. (( تمامي حرفهاي امروز من عين حقيقت است و قصد تعريف ندارم))
IBM خان ، جيگر من، خوشگل من، استاد همه ما تو اگر نيايي من هم نمي آيم. (( اگر ناراحت نمي شويد به شما بگويم تو )). اصلاٌ تو تنها كسي هستي كه از روي منطق و به صورت علمي با ما بحث مي كني. بقيه طرفداران اينتل از روي علم و منطق صحبت نمي كردند. شايد از روي هوي و هوس و شهوت و يا ... صحبت مي كنند !!! شوخي كردم.
همچنين از بابت معذرت خواهي شما ممنونم . با اين كار شخصيت بالاي خودت را به همه ما نشان دادي. از مهدي جان انتظار بيشتري داشتم. (( هنوز هم دير نشده مهدي خان)).
در ضمن من دنبال يك مجله يا سايت فارسي مي گردم چون وقت ترجمه ندارم ولي فقط در مورد سخت افزار باشد. نرم افزار و اينترنت و اين جور بنجل ها را قاطي اش نكرده باشند.
IBM جان تو يك كمي زود از كوره در مي روي. اگر يك كمي به خودت مسلط باشي خيلي خوب مي شه.
اما بريم سراغ يك بحث مفصل و اينكه من IBMخان را از اشتباه دربياورم.(( قابل توجه آقايان كه من همه مطالب اين پست را غروب تايپ كردم ولي وارد سايت نشد و همه اش پريد و دوباره دارم تايپ مي كنم)):
جناب ساقي خان مديريت محترم از شما تقاضاي عاجزانه دارم كه حتي اگر كار به فحش و كتك كاري هم رسيد تاپيك را نبنديد. نتيجه اين نظر خواهي براي من اهميت فوق العاده دارد.پيشاپيش از همكاري شما ممنونم.
ببين IBM عزيز اكثر حرفهايي كه تو زدي زياد ربطي به موضوع نداشت. من عادت دارم براي تفهيم بيشتر مطالب مثال بزنم . پس مثال زير را بخوان و در ضمن از رك بودن من ناراحت نشو. قصد توهين ندارم:
در اين مثال بنز اينتل و فولوكس واگن معادل شركت اي ام دي مي باشد.فرض كنيد هر كدام از دو شركت مرسدس و فولوكس واگن در امسال در رده خودرو سواري با كاربري عمومي يك خودرو توليد كردند. در ضمن شركت مرسدس در زمينه توليد خودرو هاي سنگين نظير كاميون از فولوكس بسيار جلوتر است.فرض مي كنيم خودرو فولكس در 80 درصد موارد از جنبه هاي سرعت قدرت كيفيت و ... بهتر از خودرو توليدي بنز در اين رده ودر امسال باشد.حال نظر سنجي برگزار مي شود كه كدام شركت در رده خودروهاي سواري در امسال توليد بهتري داشته است. و در واقع كدام محصول در اين كلاس و در اين تاريخ بهتر است.دوست عزيزمان اقاي IBM به اين سوالات اين گونه جواب داده اند((اميدوارم ناراحت نشويد))
1)چون شركت مرسدس بنز بسياري از تكنولوژي هاي مادر در صنعت خودروسازي را ايجاد كرده است پس خودرو سواري توليد شده ان در امسال بهتر از خودرو توليدي فولوكس است.((معادل سوال 1 شما))

2)فلان فن اوري را فولوكس توليدي امسال ندارد.پس خودرو توليدي بنز بهتر از خودرو فولكس است.((در واقع بدون در نظر گرفتن ان 80 درصد برتري فولوكس فقط به ان 20 درصد عقب ماندگي ان اشاره مي كند. معادل سوال 3 شما))

3)چون بنز خودرو رده مسابقه اش را تنها چند ماه زودتر سريعتر از خودرو رده مسابقه فولوكس به بازار عرضه كرد پس خودرو رده سواري بنز بهتر از خودرو رده سواري فولكس توليد شده در امسال است.((معادل سوال 3 شما))

4)چون دولت امريكا براي استفاده كاركنان كاخ سفيد و رييس جمهور امريكا از خودرو بنز سواري امسال را خريد پس اين خودرو بهتر از فولكس است.((معادل سوال 4))

5)اگر خودرو سواري فولكس كم مصرف تر و سريعتر و پر قدرت تره پس چرا كاميون هاي توليدي اش از بنز عقب مانده است.((معادل سوال 7))

6)چرا ايمان صديقي كه در بنگاه معاملات ماشين در ساري كار مي كنه و هر دو خودرو از چندين نظر تست كرده وبا هر دو كار كرده درباره اين موضوع اظهار نظر مي كنه و اصلا چرا بنگاه انها بنز توليدي امسال را بيشتر از فولكس توليدي امسال مي فروشد. ((بدون توجه به اعتبار و نفوذ نام بنز. معادل سوال 9))

7)چون بيشتر مردم دنيا امسال بنز خريدند وامار فروش بنز از فولكس بالاتر است پس بنز توليد شده در امسال بهتر از فولكس امسال است((بدون توجه به نام ونفوذ نام بنز واعتبار ان در ذهن مردم چه امريكايي چه ايراني)).واگر هم اين را قبول نكنيم به شعور ان همه انسان كه بنز خريدند توهين كرديم.

8)در ضمن بنز در ماشين فوق سرعت خود كه قرار است چند سال ديگر تازه جا بيفتد 1 ميليارد سيم گذاشته است.پس بنز توليد امسال در رده سواري بهتر از فولكس است.((معادل بحث ايتانيوم))

همانطور كه ديدي اكثر صحبت هايي كه كردي يا منطقي نبودند يا ربطي به موضوع نداشتند.بحث ما اين است كه سي پي يو مناسب در رده خوب و استفاده تا حدي پيشرفته كدام است.تازه در رده دسك تاپ. براي من ثابت كن cpu intel 3000 lga بهتر از cpu amd 3000 athloon 64 socket 939 است.تازه قيمت شان هم اختلاف فاحشي دارد.ببخشيد كه پر حرفي كردم.مرسي.

mahdy2021
22-03-2006, 01:21
از مهدي جان انتظار بيشتري داشتم. (( هنوز هم دير نشده مهدي خان)).
سلام ايمان جان

شما يكطرفه به قاضي رفتيد خوش به حالتون!!!

اگر من بيام سر بحث علمي بحث به حاشيه بكشم به پستهاي ديگه ي ديگران كار داشته باشم(تو بورو همون پستهاي ... بده)
آخرش بيام معذرت خواهي كنم يعني اين نشونه چيه؟

براي 1000 بار: اين بحث سر پردازنده هاي روميزي بود نه چيز ديگه

افرادي كه ميخوان در مورد نوت بوك و ... بحث كنن چندين تاپيك داريم و پستهاشون اصلا با موضوع اين تاپيك مرتبط نيست!

و آخرين بحث اينكه اگر دقت كنيد از لحن صحبت هر كس ميشه هدفش از بحث فهميد! دقت كنيد!!!

اگر فكر مي كنيد من مزاحمم! من ادامه حضورم در تاپيك محدود ميكنم يا اصلا نميام

با عرض معذرت از افراد عاقل و با منطق

IBM is GOD
22-03-2006, 04:16
6)چرا ايمان صديقي كه در بنگاه معاملات ماشين در ساري كار مي كنه و ...

تركيدم از خنده .. :tongue: با حال بيد :)

در ضمن ايمان جان من فقط موقع اي از كوره در ميرم كه ميبينم افرادي مثل شما به كساني كه تو اين تاپيك جفنگيات

و... مي نويسند ( حالا مي خواد هر كي باشه حتي آقاي (ميم الف سين) ) نه تنها چيزي نميگند بلكه سعي ميكنند

با ماست مالي كردن قضيه رو هم بيارند :angry: :angry: :angry: :angry: (نا راحت نشي ها ... قصد توهين ندارم)

به هر حال .... ماكه تو اين منجلاب تك و تنها تا خر خره فرو رفتيم . حالا هم مي خوام خودمو با شما ها خلاص كنم

چون هر چي ياسين مي خونم ميمينم شفا بده نيست كه نيست :sad(منظورم شما نيستي)

ولي خود شما هم يه جايي حرف آدم رو از روي منطق و به صورت علمي و با ربط مي دوني

تو كسي هستي كه از روي منطق و به صورت علمي با ما بحث مي كني. بقيه طرفداران اينتل از روي علم و منطق صحبت نمي كردند

ولي دوباره آدمو ضايع مي كني و ميگي :

همانطور كه ديدي اكثر صحبت هايي كه كردي يا منطقي نبودند يا ربطي به موضوع نداشتند

جون من بگو آقا مارو گرفتي ........به خدا دارم كم كم فكر ميكنم كه همه مارو اوسگل كردن :blush:

بگذريم .........

همون طور كه گفتم اگه ميخواهيد اين تاپيك تا ابد ادامه پيدا نكنه و 4 تا آدم هم بتونن نتيجه گيري كنن و خودم روهم از

اين منجلاب كه خودم با اين دست هاي چلاق شدم درست كردم بيارم بيرون

يه پيشنهاد ميدم كه تو رو به خدا دليل و برهان نياريد و ردش نكنين اونم اينه كه دست اندر دست هم نهيم و

با نلاش و پشت كار و مثل من 4 شيفت كار كردن و كمي هم ستجد و خورمالو خوردن ;) تكليف همه رو روشن كنيم

و اون تاپيك رو كه نوشته براي آخرين بار به حقيقت برسونيم(صــــــــــــــــ ـــــــو ا ت) :rolleye:

بيا ييد سي پي يو ها رو دو به دو كه هم قيمت هستنند و توليد 2005 و يا 2006 باهم مقايسه كنيم

قبوله؟

مثلا تو قيمت 70 هزار تومان INTEL CELERON D 336 رو با مثلا سمپرون 2800 مقایسه کنید

فقط یه مسله ای هست اونم اینه که برای مقایسه فقط از بنچ مارک ها و مقالات منابع خیلی معتبر

مثل پی سی مگزین و هارد وار زوون استفاده کنید و سعی کنید کاملا علمی و با مدرک پست بزارید

تا دوباره مثل الان گره نخوریم(برای نام بردن سی پی یو های اینتل هم از شماره استفاده کنید و اگر هم

نتوتستید حتما مثل زیر مشخصات کامل رو بگید )

336=

INTEL CELERON D PROCESSOR ARCHITECTURE 90 nm ,LGA775 256KB L2 CACHE 2.80 GHz FSB 533 MHz

WHIT EM46T & EXECUTE DISABLE

در ضمن آقا ایمان به دلیل همان کش و قوس ندادن بحث تو اینجا اگه خاستی می تونم جواب پست قبلی رو که برام

نوشتی به ایمیل خودت ارسال کنم درضمن من رو هم از طرف داران اینتل ندون چون قبلا برای نوید جان گفتم که

هزار بار هم که گفتم تعصب من رو شرکتی فراتر از این حرفا ست که زندگی تک تک ما به اون یستگی داره

ولی نمی دونم که چه جوری برای شما ثابت کنم که به اینتل تعصب ندارم

همه این حرفها هم برای اینه که شما بخاطر چند تا بنچمارک و آزمایش های غلط

که مساوی بودن تمام شرایط رو در نظر نمیگیرن اینتل رو زیر سوال نبرید

و اون چیزی رو هم که در مورد ایتانیوم گفتم فقط یه خبر بود و درضمن ترانزیسورهم اساس پردازنده هست

هر چی بیشتر باشه بهتره و ضرر نداره

منتظر نظرات شما عزیزان هستم

بای

iman 1365
22-03-2006, 10:47
سلام.اقايان از خنده مردم. بابا شما دو نفر عجب ادم هاي با حالي هستيد .
مهدي خان شما اگر دوست نداري معذرت نخواه ولي قبول كنيد كه هر دو تا تون با متلك هاتون همديگر را ازار مي دهيد.هر دو تا تون توي تاپيك باشيد.اگر نباشيد واقعا جاي خالي شما حس مي شه.شما بحث خودت را بكن اون هم بحث خودش را بكنه. روز عيد چرا اينقدر اعصاب خودتان را خورد مي كنيد.
اما جناب IBM عزيز من ماست مالي نمي كنم.بلكه مي خواهم بحث به جاده خاكي كشيده نشه. در ضمن منظور من اين بود كه شما به قصد بحث علمي اومدي جلو ولي راه رو اشتباهي رفتي و قاطي كردي.حتي اگر اظهار نظر هاي شما بي ربط هم باشه باز بهتر از اون پست هايي هست كه ميان توش مي نويسند: ((خداييش اينتل يه چيز ديگه است))نه مدركي نه دليلي.همينطور يك چيز براي خودشان مي پرونند.مثل اينكه بيايي تواين تاپيك پست بدي :((انرژي هسته اي حق مسلم ماست.)) ما داريم سعي مي كنيم شما را از جاده خاكي به صراط مستقيم هدايت كنيم البته ما نعوذ بالله پيامبر نيستيم قربان.
تعصب نداري ولي يك ذره نسبت به اينتل غيرت داري.اگر مي خواهي برات ثابت كنم يك چند تا فحش خواهر مادر به اينتل بدهم!!!!
با پيشنهاد شما موافقم.البته خودم به علت اينكه وقت ندارم نمي تونم به طور مستقيم اين كار را انجام بدهم.شما خودت مطالب را بنويس دوستان طرفدار اي ام دي هم كه زياد داريم.خدا رو شكر اطلاعاتشان خيلي عالي است و همگي استاد ما هستيد.شما و نويد خان و مهدي جان و امير خان و ... بنويسيد من هم بسان يك شاگرد طالب علم مطالب شما اساتيد گرام را مي خوانم و استفاده مي كنم و گاهي اوقات هم همانند يك دانشجوي پررو و جسور تذكر مي دهم و اگر خداي نكره نقصي داشت يا من با صحبت ها موافق نبودم يا باز داشتيد به جاده خاكي مي رفتيد من به شما و ديگر اساتيد زبانم لال تذكر مي دهم و جسارت مي كنم. ديگه خودتان ببخشيد اگر ما كمي پر رو هستيم.
راستي ibm نفرموديد كه كه من ميتونم به شما بگم تو يا نه.ولي واقعا از شما دو نفر و كلا از بچه هاي فعال اين تاپيك خيلي خوشم اومد.ان شائ الله اين سعادت به ما دست بده كه يك روز از نزديك شما را زيارت كنيم.در ضمن يك سوال از اي بي ام عزيز داشتم:
عزيزم شما كي مي خوابي؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! شما 24 ساعته داري پست ميدهي. من كه كف كردم. شما دست جغد را هم از پشت بستي.!!!!!((شوخي كردم)).قربان همه شما.خداحافظ.

IVAN
22-03-2006, 11:00
با سلام
آقا من كه خيلي خوشم اومده.24 ساعته كه نميشه خبر گوش داد .بينش بايد يه زنگ تفريحي باشه تا حوصلمون سر نره.(كه شكر خدا دوستان عزيز هم خبر ميدن هم بخش تفريحي دارن.)خلاصه من از همه ممنونم.فقط نميدونم ميشه سواله كرد يا نه.البته اينم بد نيست كه من سوال كنم شماها هم ناگفته ها رو بريزيد بيرون.ايمان جان الان كه فعلا در دسترسي يه سوال داشتم.نظرت در مورد اي ام دي 4400 كه دوال هم هست چي.الان سي پي يوي من اينتل 3 گيگ هست كه ميخوام با اون اي ام دي عوض كنم.مادربرد هم نميدونم چي وردارم كه كارايي سي پي يو رو كاملا نشون بده.اگه ميدوني كه ميتوني بسم الله.من منتظرم.سيستم رو واسه كارهاي سنگين و فوق سنگين ميخوام
از دوستان ديگه هم ممنون .تا اينجا كه خوب پيش رفته .احتمالا هم كل كلهاي اي بي ام و مهدي جان هم حالت دوستانه دارن.همگي با دوستامون شوخي ميكنيم ديگه .اين دوتا هم همينطور :biggrin:
خيلي ممنون

R@R#M@N
22-03-2006, 14:58
فقط AMD
مخصوصا :
+Athlon(tm) 64 Processor 3200

++

مامانه(خفن)

iman 1365
22-03-2006, 18:50
با سلام ببخشيد ايوان جان كه سوالتان را نديدم.سي پي يو عالي است.البته از نظر من خيلي بالا گرفتي.ميتوني سي پي يو هاي پايين تر هم ببندي.مادر بورد هم كه يكبار قبلا گفته بودم گيگا يا ايسوس بگير.فقط بايد چيپست nvidia nforce4 SLI باشه و ماكس رم بالا و اگر هم دلت خواست ساتا تو ساپورت باشه.قربانت.ايمان

IVAN
22-03-2006, 18:59
ممنون ايمان جان.راستش من هنوز نگرفتم تصميم داشتم كه بخرم خوشبختانه اين تاپيك رو هم ديدم و ديگه تصميمم رو گرفتم.فقط يه سوال ديگه(خواهشن دعوام نكنيد گناه دارم ;) )رم من 2 گيگ هست و كارت گرافيكم هم AGP 128.آيا بهتر هست كه اينو هم عوض كنم يا نه و قيمتش با SLI ويا PCI-Express چقدر تفاوت داره؟؟؟(ماركشم كه XFX هست).
دوستان بعدا اين پستم رو پاك ميكنم.پس ضد حال بمونه براي بعد.
آقا ايمان ممنون ميشم اينم زود بگي وقضيه من رو فيصله بدي :)

Mezzo
23-03-2006, 02:35
ساقي جان مثل اينكه حق با شما بود.

IBM is GOD
23-03-2006, 22:58
علت غيبتي داشتم فقط چشم هاي شور ايمان بود !!!!!!!!!!! بابا چقدر سقت سياست تا گفتي من 24 ساعته

پست ميزارم حالم چنان بهم خورد كه 4 ساعت زير سرم بودم .

خجالت نمي گشي ......... :laughing:

آب ميخوردم بوت مي كردم (بوت كردن =بالا آوردن :puke: ) تورو خدا هر وقت خاستي از كسي تعريف كني

قبلش يه گوني اسپند دود كن تا طرف رو ناخاسته چپه نكني اگر هم عمدي كرده باشي كه خيلي نامردي :laughing:

هر چند دوباره با ديدن پست امير خان سر درد گرفتم ولي صبر مي كنم ببينم شما چه عكس العملي نشون ميديد

و همون حرفايي رو كه به من زديد به امير خان هم ميگيد يانه؟ ما كه آتش بس كرده بوديم ولي مثل اينكه ....

بگذريم .........

خلاصه اينو بگم كه پست هاي از اين به بعد همه شما خيلي ميتونه رو شناخت و فهميدن اينكه شما ها چه جور

آدم هايي هستيددر من تاثير بزاره پس لطفا دقيقا همون چيزي رو كه فكر مي كنيد بنويسيد و تعاروف و رو درباسي

نكنيد .

ودر آخر

آقايي كه اسم هاي : مهدي - امير - ساقي رو به طور اختصاري تايپ ميكني . خودت ... يا ما رو ... فرض كردي؟

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

اي بيچاره ..............

همه اون سه تا حرف مخفف اسم يه نفره اگه نگاه مي كردي نوشته بودم

( حالا مي خواد هر كي باشه حتي آقاي (ميم الف سين) )

اگه بازم تو فهمش مشكل داري بگو برات اسم كاملش رو بگم در ضمن دوست من هم نيست.

(تو پستت پره از اين جور چيز ها ولي اينجا جاش نيست كه بگم .)

از ساقي جان هم مي خام تا روشن شدن اين موضوع اين تاپيك رو ناديده بگيره در ضمن اينو هم اضافه كنم كه

ممكنه پست بعديم آخرين پستم باشه كه بازهم به همه شما بستگي داره

(من چه قدر الاق تشريف داشتم كه به حرف هاي مهدي جونم تو چت توجه نكردم اي خاك توسرم هر چي

گفت ...... ولي من گوش نكردم حالا فهميدم كه راست مي گفت :sad: )

IVAN
23-03-2006, 23:08
علت غيبتي داشتم فقط چشم هاي شور ايمان بود !!!!!!!!!!! بابا چقدر سقت سياست تا گفتي من 24 ساعته

پست ميزارم حالم چنان بهم خورد كه 4 ساعت زير سرم بودم .

خجالت نمي گشي ......... :laughing:

آب ميخوردم بوت مي كردم (بوت كردن =بالا آوردن :puke: ) تورو خدا هر وقت خاستي از كسي تعريف كني

قبلش يه گوني اسپند دود كن تا طرف رو ناخاسته چپه نكني اگر هم عمدي كرده باشي كه خيلي نامردي :laughing:

هر چند دوباره با ديدن پست امير خان سر درد گرفتم ولي صبر مي كنم ببينم شما چه عكس العملي نشون ميديد

و همون حرفايي رو كه به من زديد به امير خان هم ميگيد يانه؟ ما كه آتش بس كرده بوديم ولي مثل اينكه ....

بگذريم .........

خلاصه اينو بگم كه پست هاي از اين به بعد همه شما خيلي ميتونه رو شناخت و فهميدن اينكه شما ها چه جور

آدم هايي هستيددر من تاثير بزاره پس لطفا دقيقا همون چيزي رو كه فكر مي كنيد بنويسيد و تعاروف و رو درباسي

نكنيد .

ودر آخر

اي بيچاره ..............

همه اون سه تا حرف مخفف اسم يه نفره اگه نگاه مي كردي نوشته بودم

اگه بازم تو فهمش مشكل داري بگو برات اسم كاملش رو بگم در ضمن دوست من هم نيست.

(تو پستت پره از اين جور چيز ها ولي اينجا جاش نيست كه بگم .)

از ساقي جان هم مي خام تا روشن شدن اين موضوع اين تاپيك رو ناديده بگيره در ضمن اينو هم اضافه كنم كه

ممكنه پست بعديم آخرين پستم باشه كه بازهم به همه شما بستگي داره

(من چه قدر الاق تشريف داشتم كه به حرف هاي مهدي جونم تو چت توجه نكردم اي خاك توسرم هر چي

گفت ...... ولي من گوش نكردم حالا فهميدم كه راست مي گفت :sad: )

IBM is GOD جان من تو اين پستت هيچ مورد علمي كه مربوط به مبحث اين تاپيك داشته باشه نميبينم. :wac:
البته در مرد امير خان هم همينطور .بابا توروخدا يه 3_4 صفحه برگردين عقب فقط بحث و تيكه اندازي به هم ديگست :jealous:
فكر نميكنم اين تاپيك هم زياد دووم بياره.من هر وقت كه اين تاپيك مياد بالا زودي ميام تا ببينم كه شما دوستان كه تو مورد سخت افزار تجربه وعلم بيشتر از ما دارين ؛يه چيز درستو حسابي نوشتين و منم ميشينم ميخونم ولي اين يكي دوروزه فقط ضدحاله كه به هم ميزنين :whistle:
IBM is GOD ان شاالله زودي حالتون خوب بشه :wub: و بتونين دوباره مثل قبل مطالب علمي بگذارين ولي خواهشن دست از اين مسائل وردارين.(اينو عاجزانه از همه ي دوستان خواستارم)
از همتون ممنون

IBM is GOD
23-03-2006, 23:22
ايوان جان درست ميگي ولي چكنم كه نميزارن!!!!!!!!! :worried: :worried: :worried: :hmm: :hmm:

از اولش هم اشتباه كردم كه تو اين سايت عضو شدم

barton2500
24-03-2006, 03:49
AMD 3.2 Socket 939 64 bit ، فقط وقتی دمای cpu میره بالا صدای فنش یه حالی به سیستم صوتی ! میده .

Shahryar_NEO
24-03-2006, 10:32
جناب ibm فكر كنم ميم مخفف مهندس باشه :laughing:
ضمنا من هم تصميم گرفتم يك كم تند تر بر خورد كنم.
ibm جان با تشكر از شما كه تاپيك را گرم كرديد ولي نظر سنجي را كه تقريبا اكثرا آدم هاي حرفي اند .
نشون مي ده كه اي ام دي پيروزه. شما تا حالا مثلا با 3000 64بيتي 939 و 3000 LGA كار كردين .اگه با هر دو
كار كرده باشين ديگه حرفتون بي معنيه ولي شما احتمالا با اي ام دي 3000 كار نكردين و چون اينتل دارين و راضيه
دارين مي گين خوبه.
اعضاي تاپيك اگه ايشون حرفي بي جا و توهين آميزي به كار برد من دارم مي گم من هم 100 پله بدتر نشونشون
مي دم .حتي اگه به حذف شدنم هم بكشه.

iman 1365
24-03-2006, 13:57
من الان در ساري نيستم و در مسافرت هستم .به محض برگشتن به ساري پست هاي جديد من را خواهيد خواند.

IBM is GOD
24-03-2006, 16:08
ديشب بخاطر سر دردي كه داشتم يادم رفت بگم كه چرا بلافاصله بعد از اينكه گفتم بيان سي پي يو هارو دو به دو

مقايسه كنيم

همه جا زدن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

يعني اينقدر سخته ؟ يا بحث خيلي سنگينه ؟!!!!

بهونه هاي مسخره هم نياريد

چه طور براي دعوا كردن كنكور ندارين ولي تا پاي عمل اومد كنكوري شدين!!!!!!

تا زماني كه آقا نويد و ايمان جان و مهدي هم پستشون رو در مورد امير خان نزارن سكوت ميكنم .چون ميخام ببينم

كه با ايشون چه رفتاري ميكنن و همون طوري كه به من اعتراض كردن به ايشون هم اعتراض مي كنند يا نه؟

ولي فقط يادتون باشه من آتش بس داده بودم

و هر توهيني هم كرده باشم(البته بستگي داره كه چه چيزي رو توهين بدونيد ) به دوستم گفتم پس شما

كاسه داغ تر از آش براي من نشين .و وكالت كسي رو هم برام نكنيد :angry:

اگر هم كسي بگه به من هم توهين كردي اينو بدونه كه اول خودش شروع كرده و مقصر خودش هست.

ودر آخر اينو هم اضافه كنم كه پست هاي اون دوستان خيلي تو موندن يا رفتن من تو اين سايت ميتونه تاثير بزاره

من هيچ وقت تو جايي كه همه با من دشمن هستند يك لحظه هم نمي مونم

Shahryar_NEO
24-03-2006, 18:22
:whistle: جناب ibm نظر سنجي ديگه بحثي نداره . اي ام دي جلوه. پس ....

IBM is GOD
24-03-2006, 23:55
هرچي من مي خام ساكت باشم و ولي مثل اينكه خودتون دوست داريد جارو جنجال درست كنيد (4تا پست قبلي)

قبلا هم گفتم:

فقط يادتون باشه من آتش بس داده بودم و اين امير خان بود كه بعد از 3 روز يه دفعه

بحث رو به دعوا كشيد

بعد هم جالبه كه اين حرفو ميزند

اينجا رو با ميدان جنگ اشتباه گرفتي

معلومه كي اشتباه گرفته :laughing:

بعد هم به صورت تهديد مي نويسند: :blink:

چه جوري ميخواي حساب رسي كني شما

هر چند من بي خيال اشتباهت شدم ولي وقتي كه 3 بار تو پست هايت گذاشتي مجبورم كردي الان به حساب

رسی بپردازم :

اتفاقا در بازار نوت بوك هم وارد شده است. اونم با 4 پردازنده مختلف (براي كاربردهاي مختلف) كه بدين شرح است:

1- پردازنده AMD Turion 64 Mobile Technology براي نوتبوك هاي ارزان قيمت و سبك طراحي شده است.

2- پردازنده AMD Moblie Athlon 64 براي رقابت با پردازنده Mobile Pentum 4 شركت اينتل و براي نوت بوك هاي Midsize .ولي يك ويژگي كه داره از معماري 64 بيتي حمايت ميكنه.

3- پردازنده AMD Athlon 64 Notebook كه فقط براي نوت بوك هاي پيشرفته و جايگزين دكستاپ معرفي شده است.و از آن براي كاربردهاي پيچيده گرافيكي و محاسباتي استفاده ميشود.

4- پردازنده Mobile AMD Sempron Processor كه رقيب اصلي پردازنده Celeron M شركت اينتل است.براي نوتبوك هاي ارزان قيمت با امكانات مناسب .

ضمنا شركت AMD از ابتداي سال 2005 وارد عرصه نوت بوك شده .در نتيجه قضاوت هنوز زود است.

عزیزم در اینجا باید بگم که وقتی از روی راهنمای خرید لپ تاپ هفته نامه ارتباط برای ما مطلب

کپی میکنی باید دقت کنی که منبع مورد کپی برداری خودش اشتباه نکنه :laughing:

تو فکر کردی چه کسی اون مقاله رو نوشته ؟؟؟ یه متخصص سخت افزار که از آمریکا فارق التحصیل شده؟؟؟

نه عزیزم اون مقاله فقط یه ترجمه هست که جناب عالی همراه با سوتی که مترجم داده برای ما کپی کردی!!

جناب آقاي امير خان شما كه خيلي استاد هستي به ما بگو كه مورد 2و3 چه فرقي باهم ميكنه؟؟

آيا اصلا باهم فرق مي كنند؟!!!!!!!!!!!!!!!!

(در جواب برای ما جوکی که مترجم نوشته رو برای ما دو باره تایپ نکنی)

تو خود سايت AMD سه معماری بیشتر برای لب تاپ وجود نداره (یا اینکه من ندیدم!!!) شما 4 تا DFS رو

(( اگه قبول نداری که از روی راهنمای خرید لپ تاپ هفته نامه ارتباط برای ما نوشتی )) از کجا

و از کدوم منبع برای ما نوشتی .حالا اونا هیچی تحلیل هایی رو که رو به رو هر کدام نوشتی رو از کجا برای ما تهیه

کردی؟ (همه توجه کنید که مطالب دقیقا در اون مجله وجود داره)

در ثانی کی به شما گفته AMD از ابتداي سال 2005 وارد عرصه نوت بوك شده :blink: :blink: :blink:

اگه تو خود همون راهنمای خرید نگاه کنی تو صفحه 40 شرکت COMPAQ مدل v2251 رو سال 2004 ساخته

تازه خود من هم با Gateway تو سال 2002 کار کردم :blink: :blink: :blink: :blink:

در مورد NetBurst هم باید بگم که با کم کردن ARCHITECTURE مشکل خیلی راحت حل شده که حتی اینتل

داشت رو کلاک 4هزار و بالا تر کار میکرد که برای زود تر وارد کردن سی پی یو های دو هسته ای اون پروژه رو

متوقف کرد در ضمن شما بما بگو که بالاترین کلاک AMD چقدره؟!!! :laughing: :laughing: :laughing:

اون مثالی رو هم زدی مثل قضیه ویندوز و با لینوکس می مونه

روي صحبتتون با كي بود؟

اینم یه نشونی دیگه که همه پست هارو بی دقت می خونید

فعلا بای

iman 1365
25-03-2006, 00:18
سلام.متاسفانه اينقدر بحث تان بالا كشيد كه من الان كه تو مسافرت در قسمت هاي غربي مازندران هستم ((نور)) بايد از گردش و تفريح بگذرم و جواب اقايان را بدهم.پس چند دقيقه صبر كنيد من يك بار ديگر پست ها را بخوانم بعد كمي فكر كنم و در پايان پست را تايپ و ارسال نمايم.ممنون.

iman 1365
25-03-2006, 00:51
چقدر بحث ها علمي بود.از اين به بعد فكر مي كنم گاو و خر واسب و كثافت و بي شعور و .......و فحش هاي خواهر و مادر و .... جز بحث هاي علمي به حساب مي ايند. من كل پست ها را يك بار ديگر خواندم. اما پستي كه بتواند هم جواب حرفهاي علمي تان و هم جواب حرف هاي بي ربط تان را بدهد و هم عدالت را رعايت كند را زماني كه امدم ساري براتون مي نويسم.((24 ساعت ديگر)).تو اين مدت به من وقت بدين كه يك كمي فكر كنم.از ايوان جان سوال داشتم:شما در كدام شهر زندگي مي كنيد؟ اگر در تهران كجاي تهران؟ رم را نمي خواهد دست بزنيد ولي بايد كارت گرافيكي بگيريد كه به مادربوردتان بخورد.به احتمال 95 درصد بايد عوض شود. خدا حافظ تا 24 ساعت ديگر.خواهشا جز صحبت علمي صحبت ديگري نكنيد.ممنون

iman 1365
25-03-2006, 12:22
هر چي فكر كردم ديدم راهي نمونده جز اينكه خودم برم خودكشي كنم.!!! اخه ما كه هر چي مي گيم كسي گوش نمي ده. از اين لحظه تا اطلاع ثانوي ديگر پستي نمي گذارم.((به نشانه اعتراض)) فقط پست ها را مي خوانم و نتيجه نظر سنجي را مي بينم. در ضمن امير خان من تازه داشتم وضعيت تاپيك را درست مي كردم وهمه داشتند ارام مي شدند كه شما با پست هاتون همه كار ها را خراب كردين.از اين به بعد اگر پست مي ديد به پست هاي ديگران توجه نكنيد بذاريد هر كاري دوست دارن بكنن.شما فقط نظر خودتان را بگيد.ولي ظاهرا چشم من خيلي شور است چون تا از بچه هاي اين تاپيك و معرفت شان تعريف كردم همه به جون هم افتادند!!!!!!!!

IBM is GOD
25-03-2006, 18:05
نه ايمان جان من واقعا بعد از تعريف تو مريض شدم شو خي هم نمي كنم

الان هم فقط منتظر پست نويدم كه تا بعدش آخرين پستم رو بدم و از همه خدا حافظي كنم

shahnameh
25-03-2006, 18:13
اينتل Lga 64 Bit

Navid
25-03-2006, 22:14
من فکر کنم امیر جان توضیحیات کاملی داد . اگه حرفی هست که من باید بزنم مشخص کنید . چشم ...

امیر جان مشکل انجاست که معمولا از روی تعصب و شنیده ها این حرف ها زده میشه . اون موقع ما هرچی مدرک بود از هر سایتی جمع کردیم ولی نمی دونم چرا عصبانی شدند . فکر کنم مثل قضیه ایمان جان می مونه که با یه کسی که طرفدار amd بوده برخورد می کنه و ادامه ماجرا ...
ولی اگر دوست دارید به یه نتیجه منطقی برسیم مدرک بیارین . فقط خواهشن مدرک ها رو منصفانه رو کنید . نه مثل اون مقاله پاتال !

saviss
25-03-2006, 22:19
همه!!!!!!!!همه!!!!!!!!!!همه!!!!!!!همه! !!!!!!!همه!!!!!همه!!!!!!همه!!!!!!!همه! !!!!!!!همه!!!!!!!!همه!!!!!!! ;)
ببینم......... بالاخره چی خریدی؟

saghy
26-03-2006, 03:47
سلام
دوستان عزيزي كه گفتن تاپيك باز بشه ...
فعلا هم قصد ندارم تاپيك رو ببندم ولي خداييش اين 20 صفحه رو مرور كنيد

IBM is GOD
26-03-2006, 04:36

مثل اينكه امير خان براي كل كل كردن اصلا كنكور ندارند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نه عزيزم مارو ... فرض نكن شما بعد از سه روز كه پست گذاشتي هدفت فقط دعوا كردن بو د والا همه ميدونن كه

ما چند روز بود به كسي كاري نداشتيم و سرمون تو لاك خودمون بود .

شما هم تو اون سه روز دنباله جواب براي پست هاي من بودي مثل اينكه خيلي برات ....... بوده!! :rolleye:

دانشمند جلوش نوشتم ماله چه كارهايي هستند .

پردازنده AMD Moblie Athlon 64 براي رقابت با پردازنده Mobile Pentum 4 شركت اينتل و براي نوت بوك هاي Midsize .ولي يك ويژگي كه داره از معماري 64 بيتي حمايت ميكنه.

پردازنده AMD Athlon 64 Notebook كه فقط براي نوت بوك هاي پيشرفته و جايگزين دكستاپ معرفي شده است.و از آن براي كاربردهاي پيچيده گرافيكي و محاسباتي استفاده ميشود

واقعا جالبه!!!عزيزم خوبه حالا گفتم :

(در جواب برای ما جوکی که مترجم نوشته رو برای ما دو باره تایپ نکنی)

و

تو خود سايت AMD سه معماری بیشتر برای لب تاپ وجود نداره

:laughing: :laughing: :laughing:

جناب عالي كه از سياست هاي شركت اينتل مطلع هستيد

شركت AMD به طور جدي از اوايل سال 2005 وارد عرصه نوت بوك شده

ما مطلع نيستيم ولي مثل اينكه شما از سياست هاي 10 سال بعد!!! شركتAMD با خبری!!!!!! :blink:

وعلاوه بر اون از کار های جدی و شوخی ای که کار کنان شركتAMD با هم میکنند خبر داری :laughing: :laughing:

. اينتل اگر اين معماريش شكست نخورده بود همين جوري بالا ميرفت

:laughing:

عزیزم اون نردبان هست که ازش بالا میرن!! :laughing: (اینم در جواب تیکه هات که بدون کنتور میندازی!)

اين پردازنده ها اين قدر داغ كردن كه اينتل نتونست مدلي بالاتر از 3.8 رو بزنه

طبق معمول .... :laughing:

عزیزم گفتم که:

حتی اینتل

داشت رو کلاک 4هزار و بالا تر کار میکرد که برای زود تر وارد کردن سی پی یو های دو هسته ای اون پروژه رو

متوقف کرد

به خاطر اين كه ممكنه با شوفاژ اشتباه گرفته بشه

مثل اینکه یادت رفته که اون AMD بود که باعث آتش سوزی میشد (تا حالا هم چند تا کشته داده :laughing: )

چرا اينتل داره روي پردازنده هاي 4 هسته ايي و 8 هسته ايي كار ميكنه ؟
چرا كلاك پردازنده هاي تك هسته ايش رو افزايش نميده

فکر کنم که این سوال رو که باز از مجله های ایرانی برای ما کپی کردی جوابش رو هم می تونستی کپی کنی!

ولی من خودم برات جواب میدم :

عزیزم آدم عاقل وقتی که ببینه راندمان پردازنده هاي چند هسته ای بیش تر از تك هسته ای است دیگه

مثل کسایی که سادیسم دارن رو تک هسته ای ها کار نمی کنه و میره پروژه رو متوقف می کنه.

اوکی؟

ولی حالا شما بگو که چرا AMD باس بالا تر از 800 نداره!!! (باز برای ما جوک کپی نکنی )

ودر آخر

خيلي باحالي
فرق جمله سوالي رو از جمله تهديدي هنوز نمي دوني

اگه این جوریه منم میگم که شما هم فرق جمله شوخی رو با تهدید نمیدونید

والا ما هر دفعه با طرفداران اينتل كه حرف ميزنيم نميدونيم چرا همه يه دفعه ايي پا پس ميكشن و يا خداحافظي ميكنن .

اولا من قبل از اینکه جواب پست قبلیم رو به من بدی او نو رو نوشتم

در ثانی اگه بازم برام جوک کپی نکنی جوابت رو میدم (چون از خودت که نمی تونی جواب بدی رو به مجله های

ایرانی ای که در سطح کود کان هستند میکنی )

پارسال هم همين جوري شد . دقيقا همين

:laughing: :laughing: :laughing:

پار سال من که نبودم

پس معلوم شد شما هر دفعه بحث رو به جنجال می کشونی :laughing:

در ثانی شما از مقایسه کردن ترسیدی و بهونه کنکور آوردی نه من!

اگه حرفی هست که من باید بزنم مشخص کنید . چشم

نه عزیزم دیگه لازم نیست

چون فکر می کردم به امیر خان برای جنجال درست کردن اعتراض میکنی ولی مثل اینکه فقط اعتراض

به من رو بلد هستید (هم شما و هم ایمان خان)

در ضمن :

نه مثل اون مقاله پاتال

کدوم مقاله منظور شما هست ؟

و در آخر آخر

آخر سوتي

توي كه وقتي داغ ميكني بزار يه خورده آروم كه شدي بعدش پست بده

اين از سوتي شما

دانشمند پوز اينتل رو به خاك ماليد
نياورده شما خواب بودي؟ (روت برم )پيشنهاد ميكنم يه بار ديگه بري كتاب هاي ادبياتت رو بخوني

امیر خان سعی کن کمتر از این عبارات استفاده کنی (بیشتر از این لازم نیست خودت رو به ما بشناسونی)

iman 1365
26-03-2006, 10:24
سلام.هر كاري كرديم حرف نزنيم نشد.باز اقايان روي اوردن به هزيان گويي. مقايسه مي خواستيد: بفرما سواد كه دارين هم ببينيد و هم بخوانيد
در عملكرد كلي در بازي هاي سه بعدي:

AMD ATHLON 64 3700:106% AMD ATHLON 64 3400+:104% INTEL P4 3.4:100%

عزيزان همه مقايسه ها به صورت نمودار و با ذكر منابع و همچنين نرم افزار هاي به كار رفته شده در بنچ مارك هستند.من هر كاري كردم عكس ها را تو پستم بگذارم نشد. اگر مي شود به من ياد دهيد كه چگونه عكسها را وارد تاپيك كنم تا شما را از بنچ مارك و نمودار سيراب كنم. در ضمن نتايج بنچ ماركهايي كه من ذكر مي كنم به تاييد هر دو شركت اينتل و اي ام دي در امده است.ممنون.بقيه بنچمارك ها را هم زماني كه به من ياد داديد كه چگونه عكس وارد پستم بكنم به شما نشان مي دهم.در ضمن از اين پس من فقط حرف خودم را مي زنم و به كسي كار ندارم.مگر اينكه خرافه اي درباره اي ام دي در بياورد براي مثال اينكه مي گويند اي ام دي داشت از فرط گرما اتش مي گرفت. حالا كه اي ام دي بسيار خنك تر از اينتل است از روي درد مي ايند اين چيز ها را مي گويند .بابا شما برين يك دستمال نمدار بذارين بالا سر اون سي پي يو هاي ال جي اي اينتل تا از تب نميره.!!!!!از درد روش يك فن گنده اندازه كله ادم گذاشتند روش باز مثل راكتور هسته اي گرما توليد مي كند. من فكر مي كنم اينتل بايد يك حمام اب درست كنه.بعدش سي پي يو هاي ضد اب توليد كنه.بعد سي پي يو هاي ال جي اي رو در اعماق حمام اب جا بده. اين جوري دماش به نزديكي هاي دماي اي ام دي مي رسه.!!!!!!!.قربان شما ايمان. :laughing: :laughing:

Amir_P30
26-03-2006, 10:40
نه عزيزم مارو ... فرض نكن شما بعد از سه روز كه پست گذاشتي هدفت فقط دعوا كردن بو د والا همه ميدونن كه

خيلي خنده داره
به نظر من اين مورد رو بايد به كاربران وا گذاشت تا خودشون تصميم گيري كنن . البته مغلطه كاري شما هم جاي تعجب داره
جلوي اين همه قاضي و ملق بازي !!
به نظر من هر كدام از كاربران كه پست هاي اخير رو بخونند متوجه ميشوند كه چه كسي در صدد متشنج كردن فضا و دور كردن بحث (با يه سري حرف هاي واهي و بي منطق كه هيچ منبعي ندارند) و مجرم جلوه دادن افراد ديگر بوده است .

تو خود سايت AMD سه معماری بیشتر برای لب تاپ وجود نداره
جناب عالي اگر يه مقدار اون چشمان پر از خونت رو باز ميكردي در خوده سايت AMD ميديدي كه بنده اشتباه ننوشته ام .
براي اين كه بهتر متوجه بشي اين عكس رو ميزارم :

ما مطلع نيستيم ولي مثل اينكه شما از سياست هاي 10 سال بعد!!! شركتAMD با خبری!!!!!!

وعلاوه بر اون از کار های جدی و شوخی ای که کار کنان شركتAMD با هم میکنند خبر داری
خوب اين حرف هم خيلي بي معني بود ربطي هم نداشت .
اصولا وقتي دماي مغز به بالاي 70 درجه ميرسه (Over heat ميشه مثله پردازنده هاي اينتل ) و اون گرما به دماغ آدمي ميزنه كارايي مغز كاهش پيدا ميكنه (فركانس كلاك رو كم ميكنه تا خنك بشه ) به همين دليل حرف هاي بي معني وخارج از بحث هم زده ميشه .

اين يكي هم همين جور :

عزیزم اون نردبان هست که ازش بالا میرن!! (اینم در جواب تیکه هات که بدون کنتور میندازی!)

فکر کنم که این سوال رو که باز از مجله های ایرانی برای ما کپی کردی جوابش رو هم می تونستی کپی کنی!
شما دوست داري فكر كني من همه چيز رو كپي ميكنم مشكلي نداره . اين طرز فكر پوچت ماله خودت . من ميخونم - مطالعه ميكنم نتايج مطالعات رو مينويسم نه حرف هاي من درآوردي و وهم و....(مثله بعضي ها)

عزیزم آدم عاقل وقتی که ببینه راندمان پردازنده هاي چند هسته ای بیش تر از تك هسته ای است دیگه

مثل کسایی که سادیسم دارن رو تک هسته ای ها کار نمی کنه و میره پروژه رو متوقف می کن
:blink: :blink: :blink:
مگه قبلا اينتل ساديسم داشت كه هر چند وقت يكبار فركانس پردازنده هاش رو افزايش ميداد :blink: :happy: :happy: :happy:
به اين نوع طرز فكرت بايد آفرين گفت :tongue: :laughing: :laughing:

در ثانی اگه بازم برام جوک کپی نکنی جوابت رو میدم (چون از خودت که نمی تونی جواب بدی رو به مجله های

ایرانی ای که در سطح کود کان هستند میکنی )

عزيزم ببين دچار يك نوع خود بزرگ بيني مضمن شدي
شمايي كه حرف هيچ كس و هيچ چيز رو قبول نداري و در عالم وهم و خيال سير ميكني . ارزش اينو نداري كه آدم وقت بزاره با جناب عالي بحث علمي كنه .
اين كار ما مثله اين ميمونه كه براي يه آدم كافر بياييم اسلام رو شرح بديم .

ضمنا معني جوك رو هم فهميديم .شما تعريف جديدي از جوك ارائه دادي (آفرين ) :tongue:
معلومه حرف هاي چه كسي جوك هست .

پس معلوم شد شما هر دفعه بحث رو به جنجال می کشونی

در ثانی شما از مقایسه کردن ترسیدی و بهونه کنکور آوردی نه من!
تقصير تو نيست ماله همون Over heat شدنت است. :laughing: :happy:
نكته : به تاكيد هاي پي در پي اين آقا براي مظلوم جلوه دادن خودش توجه كنيد .

امیر خان سعی کن کمتر از این عبارات استفاده کنی (بیشتر از این لازم نیست خودت رو به ما بشناسونی)
آدما كم ميارن حرف هاي خودمون رو به خودمون ميزنن :happy: :happy: :happy:

ELESSAR
26-03-2006, 21:21
سلام به همه ...خوب من بعد از مدتها دوباره اینجا پست بدم...فکر کنم آخرین پستم رو همون پارسال توی همون تاپیک مقایسه قبلی داده بودم ، الان هم عنوانش رو دیدم یه سر اومدم تو دیدم بازم خین وخینریزیه :biggrin: . خوب الان سی پی یوی من ای ام دیه ، حتی 3 تا قبلی هم ای ام دی بودند...از 3.2 و 3.5 و حالا هم که این x2 ! بهر حال چیزی که نمیشه انکار کرد اینه که توی این 2 سال گذشته برتری مطلق با ای ام دی بوده ( منم خودم الان عاشقشم :biggrin: ) ولی خوب الان دیگه ورق برگشته ! با آخرین محصولی که اینتل ارائه داد اوضا کاملا عوض شده ، ولی باید صبر کرد و دید که ای ام دی چی رو میکنه .
با رائه Intel Conroe E6700 @ 2.66GHz الان برتری با اینتله ! این پی پی یو که فرکانس کاریش از اف ایکس 60 کمتر هم هست :blink: و کاملا خنک تر :blink: و توان مصرفی کمتر :blink: اما پرفورمانسش کاملا بالاتره !
این چند تا بنچ مارک از تست مقایسه ای بین این دو سی پی یو از سایت HEXUS :
که برای دیدن کامل تست و بنچ مارکها به اینجا برید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و یا این چند تا بنچ مارک از تست آناند تچ :
برای دیدن نتایج کامل این تست هم به اینجا برید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بهر حال الان برتری مطلق توی دسکتاپها خانگی با اینتله تا ببینیم ای ام دی چی ارائه میده...چیزی که مسلمه اینه که این جدل کاملا به نفع ماست :biggrin:

سلام
دوستان عزيزي كه گفتن تاپيك باز بشه ...
فعلا هم قصد ندارم تاپيك رو ببندم ولي خداييش اين 20 صفحه رو مرور كنيد
راستی ساقی جان خیلی مخلصیم ، دو سری هم اومدم ببینمت اما سعادت نداشتم...جایزه ما رو هم ندادی :blink: :biggrin:

Navid
26-03-2006, 22:42
ELESSAR جان خوشحالم که اومدی . ولی ما تا اونجایی که یادمونه شما طرفدار اینتل بودی ؟!!!

منم خودم الان عاشقشم

.چیزی که مسلمه اینه که این جدل کاملا به نفع ماست

حرفات که یکم که چه عرض کنم کمی بیشتر از یه کم به تناقض می زنه ! ما نفهمیدیم شما کودوم ور ماجرا هستی ؟!
به هر حال در مورد این تست ها . این سی پی یو ای که گفتی تازه اومده و بعد از اون هنوز amd محصولی نداده پس ...
ولی بازم قبول . ولی یه مشکلی که هست من این سایت رو تاحالا ندیده بودم . جز سایت های معتبر نیست !
اینم می گم چون یه کمی مشکوکه : همه می دونن که amd تو بازی سلطان بی چون و چراس حالا این سایت اومده در تست های بازی ...
اینم چند تا تست بازی از یه سایت معروف که مقایسه ای بین این سی پی یو جدید اینتل با amd است :

یه چیزه دیگه هم که خیلی مشکوکه اینه که این سایت سعی داشته فرکانس ها رو به رخ بکشه . در حالی که در همه سایت های معتبر مدل رو ذکر می کنن . عجیب نیست ؟!

البته با همه این حرف ها نمی شه کارایی این سی پی یو رو که اینتل زده زیر سوال برد ... چون در تست ها موارد خوبی از خودش نشون داده مثلا :

البته بازم نمی شه گفت اینتل در این رقابت با این محصول جدیدش برنده شده . چون :

یه چیزی که خیلی در این تست ها به چشم میاد برتری مطلق amd تا قبل از این محصول هست . حالا یه بار با این نگاه به تست ها نگاه کنید . خب یه نتیجه ای می شه گرفت : " سی پی یو بعدی amd چی خواهد بود ؟ "

Mezzo
26-03-2006, 23:25
Intel Conroe نسل بعدي پردازنده هاي دسكتاپ اينتله كه با Pentium XE 965 و ... فرق زيادي داره و احتمالا تا سال 2007
به بازار مياد.در تمام بنچماركها هم با كلاك پايين تر از FX-60 پرفورمنس بيشتري نشان داده(بطور قابل ملاحظه و بدون استثنا)

Navid
26-03-2006, 23:35
دوست عزیز شما می گی تا آخر سال 2007 . تا اون موقع زمین از این رو به اون رو شده . شما هم برید یه سی پی یو fx-60 رو با یه سی پی یو که سال پیش ساخته شده مقایسه کنید ! مهم سی پی یو هایی هست که الان در بازار هستن . این تستی هم که من گذاشتم مربوط به آخرین سی پی یو اینتل که در بازار اومده هست .
راستی " بطور قابل ملاحظه و بدون استثنا " ، مطمئنی ؟ اگر هم اینچنین باشه بازم نمی شه نتیجه گرفت چون الان سال ...

IBM is GOD
27-03-2006, 00:04
البته مغلطه كاري شما هم جاي تعجب داره
جلوي اين همه قاضي و ملق بازي !!
:happy: :happy: :happy: :laughing: :laughing:

به نظر من هر كدام از كاربران كه پست هاي اخير رو بخونند متوجه ميشوند كه چه كسي در صدد متشنج كردن فضا و دور كردن بحث...

منم قبول دارم همه ميدونند كه كي دوباره بحث رو به جنجال كشوند :laughing: :laughing:

خوده سايت AMD ميديدي كه بنده اشتباه ننوشته ام ....

منم گفتم شما اشتباه ننوشتي اون مترجم مجله اشتباه نوشته..... :laughing: :laughing: :laughing:

درضمن عكس نيا مد .اگه راست ميگي لينك بده :evil:

خوب اين حرف هم خيلي بي معني بود ربطي هم نداشت

:laughing: :laughing:
عزيزم به اين واضحي !!!!
من ميگم كه وقتي شما ميگي AMD درسال 2005 به طور جدی شروع کرده حتما خبر داری که قبلا وقتی

سی پی یو لب تاپ تو بازار میداده فقط برای شوخی و سر گرمی بوده !!!!

اوکی؟

عزیزم اون نردبان هست که ازش بالا میرن!!

نه کلاک سی پی یو های دو هسته ای اینتل :laughing: :laughing: :laughing:

اوکی ؟
مثل اینکه هر چیز رو باید 2 بار برای شما توضیح داد

ببینم شما مجله رایانه کودکان هم به همین صورت میخونی!!!!! :laughing: :laughing:

من ميخونم - مطالعه ميكنم نتايج مطالعات رو مينويسم

البته باید بگی چی میخونی :happy:

عزيز من شخصا منابع (مجلات و روزنامه هاي فارسي) رو براي مطالعات خودم در نظر گرفته ام:

:happy: :happy: :happy:

اما منابع اصلي مختص سخت افزار رو من در اين ها ميدونم:
بزرگراه رايانه - رايانه - كاربر در اين مجلات بحث هاي سخت افزاريشون خيلي جالب و جامع و كامل است .

بله دیگه ......

حالابازم بگو تو وهم و خیالم :laughing: (اون جوک های NetBurst هم ایشون از بزرگراه رايانه کپی فرمودند

خدا کنه که به غیر از شما کس دیگه ای هم بزرگراه رايانه بخونه تا ثابت بشه وگرنه دیوار هاشا بلنده!!!)

نتايج مطالعات رو مينويسم

باید اضافه کنم که علاو بر کپی کردن کامل مطلب ، شما کپی کردن خلاصه مطلب را به عنوان نتیجه گیری و

نوشتن برداشت شخصی رو هم بلد هستید !!!! :laughing: :laughing:

مگه قبلا اينتل ساديسم داشت كه هر چند وقت يكبار فركانس پردازنده هاش رو افزايش ميداد

من چــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــی گفتم؟ !!!!!!!!!!!!!!!!

تو چی گفتــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــی گفتی؟!! :blink: :blink: :blink:

ارزش اينو نداري كه آدم وقت بزاره با جناب عالي بحث علمي كنه

بحث علمی !!!!! :laughing: :laughing: :laughing:

آره >>>تو راست میگی :laughing:

جواب اینو هم ندادی:

ولی حالا شما بگو که چرا AMD باس بالا تر از 800 نداره!!! (باز برای ما جوک کپی نکنی )

علتش هم اینه که تو اون منابع مهم جهانی که جناب عالی مطالعه می فرمایید :happy: جوابش رو ندادند که برای

ما کپی کنی. :laughing: :laughing:

شمايي كه حرف هيچ كس و هيچ چيز رو قبول نداري

عزیزم خودت رو همه کس وهمه چیز حساب نکن :laughing: :laughing:

چشمان پر از خونت رو باز ميكردي

اصولا وقتي دماي مغز به بالاي 70 درجه ميرسه (Over heat ميشه مثله پردازنده هاي اينتل ) و اون گرما به دماغ آدمي ميزنه كارايي مغز كاهش پيدا ميكنه (فركانس كلاك رو كم ميكنه تا خنك بشه ) به همين دليل حرف هاي بي معني وخارج از بحث هم زده ميشه .

اين طرز فكر پوچت ماله خودت نه حرف هاي من درآوردي و وهم و....(مثله بعضي ها)
عزيزم ببين دچار يك نوع خود بزرگ بيني مضمن شدي
تقصير تو نيست ماله همون Over heat شدنت است

در ضمن من فر هنگم اجازه نمی ده که از این عبارات استفاده کنم ولی ای کاش اجازه می داد :rolleye:

تو اولین پست هایم هم گفته بودم نمی خواستم تو این سایت عضو بشم دلیلش رو هم که می بینید

که وجود این جور افراد هست (نه تنها تو این سایت بلکه تو جامعه ما و بخصوص شهرستان ها)

البته به آقا ایمان و بقیه توهین نشه منظورم شما ها نیستید

درضمن مثل اینکه شاهد از غیب رسیده!!!! :blink: :blink: :blink:

به چند تا پست قبلی توجه کنید!!!!!!! :blink:

iman 1365
27-03-2006, 00:49
خيلي به من برخورد.

iman 1365
27-03-2006, 00:51
هر وقت شما به ما گفتي چرا اينتل Fsb2000 نداره بهت مي گوييم.

ELESSAR
27-03-2006, 11:25
ELESSAR جان خوشحالم که اومدی . ولی ما تا اونجایی که یادمونه شما طرفدار اینتل بودی ؟!!!
حرفات که یکم که چه عرض کنم کمی بیشتر از یه کم به تناقض می زنه ! ما نفهمیدیم شما کودوم ور ماجرا هستی ؟!

مرسی نوید جان از خوش امد گویی ، والا همون موقه ها هم طرفدار اینتل که نمیشه گفت ، ولی گرایشم به اونطرف بیشتر بود اما همونطور که گفتم الان برام هیچ فرقی نمی کنه ، هرکدوم قوی تر و ارزونتر :biggrin: مثلا همونطور که گفتم 3 تا سی پی یوی اخیر خودم ای ام دی بوده :biggrin: بهر حال خیالت راحت من هیچ ور ماجرا نیستم ، طرف خودمم :biggrin:

به هر حال در مورد این تست ها . این سی پی یو ای که گفتی تازه اومده و بعد از اون هنوز amd محصولی نداده پس ...
ولی بازم قبول . ولی یه مشکلی که هست من این سایت رو تاحالا ندیده بودم . جز سایت های معتبر نیست !
خوب درسته سایت معروفی نیست اما خوب بنچ مارکه دیگه ، و توی شرایط آزمایشگاهی ، برای همین تا حد زیادی میشه تامل کرد روش ؛ تازه تستهای آناند رو هم که گذاشتم :biggrin: اونا هم همین بودن که ...اناند که دیگه معتبره :biggrin:

اینم می گم چون یه کمی مشکوکه : همه می دونن که amd تو بازی سلطان بی چون و چراس حالا این سایت اومده در تست های بازی ...
"خوب همه می دونند" که توی بازار تکنولوژی معنا نداره ، وقتی هر روز یک محصول جدید ارائه میشه...بهر حال الان اینه نتایج و اون برتری از بین رفته تا ببینیم بعد چی میشه ...

اینم چند تا تست بازی از یه سایت معروف که مقایسه ای بین این سی پی یو جدید اینتل با amd است :

البته با همه این حرف ها نمی شه کارایی این سی پی یو رو که اینتل زده زیر سوال برد ... چون در تست ها موارد خوبی از خودش نشون داده مثلا :

البته بازم نمی شه گفت اینتل در این رقابت با این محصول جدیدش برنده شده . چون :
توی این تستهای شما اونی که من نوشتم رو تست نکردن ;) من Intel Conroe E6700 @ 2.66GHz رو منظورمه :biggrin:

یه چیزه دیگه هم که خیلی مشکوکه اینه که این سایت سعی داشته فرکانس ها رو به رخ بکشه . در حالی که در همه سایت های معتبر مدل رو ذکر می کنن . عجیب نیست ؟
خوب اینش بنظر من مشکوک نیست چون جالبیش هم دقیقا همینجاست دیگه :biggrin: تا الان حرف طرفداران ای ام دی این بود که با فرکانس خیلی پایین تر کارایی بالاتر ...اما الان دقیقا اوضا بر عکسه ، یعنی فرکانس این کمتر اما کارایی بیشتر ، تاکید بخاطر همینه...چون این یک رویکرد کاملا جدید توی اینتله .

یه چیزی که خیلی در این تست ها به چشم میاد برتری مطلق amd تا قبل از این محصول هست . حالا یه بار با این نگاه به تست ها نگاه کنید . خب یه نتیجه ای می شه گرفت : " سی پی یو بعدی amd چی خواهد بود ؟
خوب این برتری الان تموم شده :biggrin: بهر حال این محصول اینتل از همه نظر متفاوته ، گرمای کمتر ، توان مصرفی کمتر ، کلاک کمتر ، قابلیت فوق العاده اورکلاک (به لطف همین کلاک کمتر) و از همه مهمتر استفاده از تکنولوژی های روز مثل دی دی آر 2 ! حتی توی تست آناند تاکید شده که بعضی از بنچ مارکها برای اینتل بهینه شدند و برای همین اونا 20% به fx60 فرجه دادند :biggrin: ، اما بعد با برسی دقیقتر معلوم شد که کاملا هم اینطور نبوده و این فرجه ضروری نیست .
چیزی که مسلمه اینه که ای ام دی با سوکت m2 حتما تغییرات زیادی میکنه و احتمالا محصولات ارائه شده روی اون به لطف دی دی آر 2 ، بازهم جبران میکنند ( که من بشدت امیدوارم) اما باید صبر کرد و دید ، اما بازی الان تازه شروع شده(با این رویکرد جدید اینتل ) و تازه داره جالب میشه :biggrin: بازم میگم این رقابت مسلما به نفع ماست چون دست ما رو توی انتخاب بازتر می کنه و قیمتها رو پایین میاره :biggrin: .
موفق باشی.

Mezzo
27-03-2006, 22:52
دوست عزیز شما می گی تا آخر سال 2007 . تا اون موقع زمین از این رو به اون رو شده . شما هم برید یه سی پی یو fx-60 رو با یه سی پی یو که سال پیش ساخته شده مقایسه کنید ! مهم سی پی یو هایی هست که الان در بازار هستن . این تستی هم که من گذاشتم مربوط به آخرین سی پی یو اینتل که در بازار اومده هست .
راستی " بطور قابل ملاحظه و بدون استثنا " ، مطمئنی ؟ اگر هم اینچنین باشه بازم نمی شه نتیجه گرفت چون الان سال ...
صحبت شما درسته . بنچمارك ها هم خيلي مطمئن بنظر نمياد . ولي همگي متفق القول گواهي بر
برتري Conroe دارن و از اونجا كه AMD پردازنده هاي جديد احتماليشو هنوز در اختيار اين سايتها قرار
نداده به هر حال Conroe زودتر به بازار مياد . ولي اگه خوب فكر كني ميبيني FX-60 (غول پردازنده هاي
دسكتاپ كه منتهاي آرزوي طرفداران AMD-از جمله خودم- هست) توسط اين پردازنده اينتل به نظر من " تحقير " شده .

IBM is GOD
28-03-2006, 02:32
خيلي به من برخورد.

من كه گفتم با شما نیستم :blink: :blink:

هر وقت شما به ما گفتي چرا اينتل Fsb2000 نداره بهت مي گوييم.

ولي اينو ديگه از شما انتظار نداشتم فكر مي كردم كه ديگه حداقل اينو بدوني كه FSB با باس فر فو کوله ;)

(شما مگه تو واحداتون نداشتین؟ :blink: )

عزیزم مگه معماری اینتل مثل AMD هست که بیاد کنترلر RAM رو تو سی پی یو قرار بده بعد هم بگه

بین دو قسمت از داخل سی پی یو من FSB 2000 وجود داره :blink: :laughing:

اگه قرار باشه اینتل FSB 2000 بزنه اون وقت باس سی پی یو رو هم باید 2000 کنه که در این صورت

اختلاف باس از 800 به 2000 میرسه و که باز AMD عقب هست :laughing:

اوکی ؟

در ضمن من می خواستم تو آخرین پستم Intel Conroe E6700 @ 2.66GHz معرفی کنم

ولی مثل اینکهELESSAR عزیزم پیش دستی کرد و اون سی پی یو رو هم رو کرد

ولی خیلی جالبه دقیقا همون حرف هایی رو که من می خواستم بزنم ایشان اشاره کردن مثل

گرمای کمتر ، توان مصرفی کمتر ، کلاک کمتر ، قابلیت فوق العاده اورکلاک (به لطف همین کلاک کمتر
به هر حال از ایشان بسیار بسیار ممنونم که من رو از شر تایپ اضافی راحت کردن

در آخر هم باید بگم که با آمدن این عزیز می تونم به مرخصی برم چون حد اقل یه نفر پیدا شده که

در غیاب من حق پای مال شده اینتل مظلوم رو از این ظالمان می تونه تا حدودی پس بگیره :happy: :laughing:

ولی برای ادامه حیات باید یه سری نکات رو مثل بر خورد متقابل و خشن رو در نظر بگیره :blush:

چون اگه خود خدا هم بیاد از حق اینتل دفاع کنه این ظالمان خدا رو هم منکر می شوند :laughing:

به این هم یه نگاهی بکنید جای دوری نمیره

فروم خودمونو با این مقایسه کنید

Shahryar_NEO
28-03-2006, 15:23
مثل اينكه بحث تكنولوژي به دعوا مي كشه.
حالا من يك فكر دارم حالا براي اينكه به هدف اصلي تاپيك كه كمك به خريداراست بي ياند دو تا سي پي يو
يكي از اينتل و ديگري از اي ام دي را مورد نظر قرار مي ديم. amd athlon64 3000 و intel lga 3000 .
هر كسي با ديگري وارد دعوا نمي شه و هر كسي مطلب علمي و با دليل حرف مي زنه!!!!
قبوله؟ قبوله ؟

Numb
28-03-2006, 16:51
فقط Amd.تمام

IBM is GOD
29-03-2006, 00:13
حالا من يك فكر دارم حالا براي اينكه به هدف اصلي تاپيك كه كمك به خريداراست بي ياند دو تا سي پي يو
يكي از اينتل و ديگري از اي ام دي را مورد نظر قرار مي ديم

اينو كه من چند روز پيش گفتم :blink: :blink: :blink: :blink:

شما چقدر با دقت پست هارو مي خوني!!!!!!!! :rolleye: :rolleye:

Shahryar_NEO
29-03-2006, 11:26
خوب پس شروع كن از اون دو مدل كه من گفتم.

IBM is GOD
29-03-2006, 15:38
براي چي؟ علتش چيه؟ :blink:

وقتيكه هيچ كس نيست من واسه كي بيام مقايسه كنم؟ :blush:

در ثاني اگر هم مقايسه كنم از قيمت 60 تا70 هزار تومان شروع ميكنم ;)

Shahryar_NEO
30-03-2006, 11:46
چرا هيچ كس نيست امير و نويد و ايمان و تو و... .
از هر مدلي دلت مي خواد شروع كن . به تو قول مي دم اين دفعه چون بحث تعصبي نيست دعوا نشه.

Shahryar_NEO
30-03-2006, 11:51
اول همه كسي هست امير و نويد و ايمان و تو و... تازه وقتي شروع كني همه مياند.
با هر مدلي مي خواهي شروع كن.

IBM is GOD
30-03-2006, 18:36
عزيزم من تا بقيه خودشون پست نزارن و از قيمت پايين شروع نكنند چيزي نمي گم :)

(تا چند روز بعد هم بخاطر اين وضع فوروم ممكنه سر نزنم :angry: )

IVAN
30-03-2006, 21:50
با سلام
آقا يه هفته نبودم دلم لك زده بود تا بيام و دوباره مطالب ارزشمندتون (البته ديگه ارزشي نداره تو اين چندتا پست كه دادين)رو بخونم.اقا من از امير جان معذرت ميخوام(گرچه گناهي هم مرتكب نشدم)ولي الان كه داشتم مرور ميكردم ديدم دوباره امير آقا درباره ي گفته ي من باز پست داده(اونم چه پستي ;) )بگذريم .ولي اميرجان اينو بدون كه من ميدونم مشكل از كجاست و حسابي هم از حرفاتون (طرز ارائه ي مطالب جالبي كه دادين :cool: )به شخصيتتون پي بردم.
بگذريم كه اگه ميثم جان اون 3 خط اولي كه نوشتم رو ببينه حسابي شاكي ميشه(كه خداييش هم حق داره :ohno: )از ايمان عزيز خيلي خيلي ممنونم كه اقلا ايشون به فكر من هستن.(قربانت خيلي گلي :laughing: ) ايمان جان عمرا رم ها رو عوض نميكنم چون عاليا.فقط سي پي يو رو اگه اشتباه معرفي كردم معذرت ميخوام،اين سي پي يو هست كه ميخام بخرم
AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core Details
Processor= AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core
Model= 4400+
Ordering P/N (Tray)= ADA4400DAA6CD
Ordering P/N (PIB)= ADA4400CDBOX
Operating Mode= 32/64
Stepping= E6
Frequency= 2200Mhz
HT Speed= 2000
Voltage= 1.30-1.35V
Max Temp= 49-65°C
Thermal Power= 110W
L1 Cache= 128KB + 128KB
L2 Cache= 1MB x2
CMOS Technology= 90nm SOI
Socket= Socket 939
لطفا يه قيمت نسبي از اين سي پي يو بدين (كه ممنونتون ميشم ;) ) مادربرد هم كه خدا ميدونه چي ميخوام .اگه شما چيزي سراغ داري لطف كن با قيمت بگو.كارت گرافيك هم كه تو پست قبليم مدلشو دادم،اگه بخوام 256 pci-express كنم چند ميشه (يه مدل به انتخاب خودت كه زياد گرون نباشه بگو).اگه مدلشو به صورت كامل بگين كه ديگه مخلصتون ميشم :rolleye: .فقط با توجه به مدل مادربرد بگين (كه همشون مچ بشن100%) اگرهم از هارد خبري دارين منو بي نصيب نذارين200sata2.ممنون

iman 1365
30-03-2006, 22:54
سلام.ايوان جان اميدوارم حالت خوب باشه. من يك مدتي است كه از نظر روحي دچار مشكلات زيادي شدم و لحظه به لحظه حالم بدتر مي شه به طوري كه الان احساس مي كنم كه مي خواهم بالا بيارم ((معذرت مي خواهم)) در شرايط كنوني من حتي نمي تونم يك كلمه حرف بزنم چه برسه به اينكه مطلب تايپ كنم ولي از انجايي كه من ارادت خاص به همه اقايون علي الخصوص شما دارم جواب سوالتون را مي دهم:
قيمت سي پي يو شما بين 435تا450 هزار تومان است.بقيه قطعات هم اگر اجازه بدهيد وقتي كمي از لحاظ روحي رواني تعادل پيدا كردم بهتون جواب مي دهم.ببخشيد كه شرمنده تون شدم.شب بخير.

IVAN
31-03-2006, 03:26
خيلي ممنونم ايمان جان كه تو اين حال مريضي كه دارين بازم نسبت به من و دوستان لطف دارين و جواب رو ميدين.خيلي ممنون منتظر بقيه قطعات هستم :)

iman 1365
31-03-2006, 10:00
سلام.ديشب حالم واقعا بد بود.ببخشيد نتونستم كامل جوابتون را بدم.امروز يك كمي بهترم.فكر مي كنم سه چهار هفته طول بكشه تا دوباره از نظر روحي خوب بشوم و از دست اين افسردگي خلاص بشوم.اما حالا كه بهترم ادامه جواب سوال شما را مي نويسم:
مادربورد:giga KHN PRO SLI حدود 138 هزار تومان كارت گرافيك: 256 XFX GEFORCE 6600 PCIX حدود 110 هزار تومان
هارد ديسك:sata2 maxtor 200GB بين 82 تا 90 هزار تومان
اميدوارم جواب سوال خودتان را گرفته باشيد. در ضمن در مورد مقايسه تك تك سي پي يو ها بايد خدمت تان عرض كنم كه اگر از اول با قصد طرفداري از يك كارخانه ان دو را با هم مقايسه بكنيم باز به بن بست مي خوريم.قربان شما .ايمان.

IVAN
31-03-2006, 15:35
اميدوارم جواب سوال خودتان را گرفته باشيد. در ضمن در مورد مقايسه تك تك سي پي يو ها بايد خدمت تان عرض كنم كه اگر از اول با قصد طرفداري از يك كارخانه ان دو را با هم مقايسه بكنيم باز به بن بست مي خوريم.قربان شما .ايمان.
سلام
ايمان جان خيلي ممنون كمك كردي. فقط از اون مطالب بالا سردرنياوردم :whistle:
قربانت

Navid
31-03-2006, 19:46
Ivan جان در مورد مادربورد نظر من اینه که گیگا نخری بهتره .
اینا نظر منه :
اول : ایسوس
دوم : ابیت
سوم : دی اف آی ( Dfi )
من تا اونجایی که کار کردم فهمیدم که گیگا چیز خوبی برای اینتل هست نه Amd

iman 1365
31-03-2006, 23:54
سلام ايوان جان.اون مطالب مربوط به شما نبود بلكه من منظورم افرادي بود كه مي خواستند مقايسه كنند

Mezzo
01-04-2006, 01:12
IVAN ظاهرا دو نوع 4400 هست و بايد ADV4400DAA6CD بهتر باشه چون 89w مصرف داره .
(ممكنه توبازار نباشه ولي با توجه به قيمت cpu دونستنش بد نيست)
در ضمن ميگن Giga براي AMD بهترين انتخاب نيست و بنظر من همون ترتيبي كه Navid جان اشاره كرد بهترين انتخابه.

patal
02-04-2006, 14:53
من فکر کنم امیر جان توضیحیات کاملی داد . اگه حرفی هست که من باید بزنم مشخص کنید . چشم ...

امیر جان مشکل انجاست که معمولا از روی تعصب و شنیده ها این حرف ها زده میشه . اون موقع ما هرچی مدرک بود از هر سایتی جمع کردیم ولی نمی دونم چرا عصبانی شدند . فکر کنم مثل قضیه ایمان جان می مونه که با یه کسی که طرفدار amd بوده برخورد می کنه و ادامه ماجرا ...
ولی اگر دوست دارید به یه نتیجه منطقی برسیم مدرک بیارین . فقط خواهشن مدرک ها رو منصفانه رو کنید . نه مثل اون مقاله پاتال !

سلام
نوید جان، کدوم مقاله؟
می شه link بدی؟
ممنون
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
در ضمن iman 1365 جان، توان مصرفي (به صورت جزئي تر ==> توان حرارتي) يه چيز ه و فرقي نمي كنه كه لامپ باشه يا CPU.

خوش باشين،
©م.م.©

IBM is GOD
02-04-2006, 22:08
تو کف کلاک می باشم :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

سی پی یو اینتل560 با کلاک 5106.08 MHz

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(توجه كنيد كه به تاييد رسيده)

البنه بیشتر هم دیده بودم ولی نه این مدل رو :rolleye: :rolleye:

تو این ای ام دی هم هست اینو گفتم که دوباره دعوا نکنید :puke: :puke: :puke: :blush:

در ضمن فوروم رو با مال خودمون مقاسه کنید !!!

gama
03-04-2006, 18:42
آقايون مهندسا سلام.
ميخواستم بدونم مادربرد asus A8N5X با چيپ nforce چطور مادر بردي هست قيمتش امروز كه پرسيدم 90000 تومان بود .
من اين مادر برد رو براي كار ميكس ميخوام بايد جوري باشه كه با Pro One مشكلي نداشته باشه .
اگر مادر برد تو همين رنج قيمت تا 100000 تومان سراغ داريد بگيد .

sAsAn.K
03-04-2006, 18:50
gama جان اولن که اینجا جاش نبود عزیز تاپیک مخصوص به خودش هست!
----------------------------------------------------------------------------------
دوما اینکه در این شک نکن که مادربورده بسیار عالی ایه! فکر نکنم بهتر از این تو این رنج قیمت گیر بیاری;)

IVAN
04-04-2006, 02:28
سلام دوستان
آقا از همگي ممنونم كه كمكم ميكنيد(خداييش شماها ديگه آخرشيد :laughing: خيلي گليد)
arbh جان قيمتش عين اون يكي هست يا بالاتره ;)
مخلصيم+قربان همگي+....

*Batman*
04-04-2006, 02:40
سلام.
من دو تا سوال داشتم كه خواهشا تميز و واضح جواب بديد:
1-من بردي براي AMD پيدا نكردم كه از DDR2 533-667 پشتيباني كنه و هر چه ديدم DDR400 بوده.آيا من اشتباه ميكنم؟چرا؟
2-من AMD CPU هاي با L2 Cache 512 ديدم. و L2 Cache 1MB پيدا نكردم. ايا 1MB هم وجود داره؟كدوم مدل؟
اگه MainBoard ويا AMD CPU با اين ويژگيها وجود داره لطفا قيمت اونو با Intel مقايسه كنيد و جوابشو بگيد.
با تشكر.

IVAN
04-04-2006, 03:00
Batman1 عزيز برو به سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قيمتها رو نگاه كن.سي پي يوهاي بالاتر از3800 1مگ كش دارن و پايينتر از اونها نه.
وشما درست فهميدي،فعلا اي ام دي از حافظه ي DDR2 پشتيباني نميكنه و همشون pc3200 هستن.
قربانت

IVAN
04-04-2006, 06:25
راستي IBM is GOD حال شما مثل اينكه بهتر شده. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .آقا اگه ميشه يه يه هفته اينجا مطلب ننويس بذار يه اي ام دي بگيرم و تمام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شوخي كردما ولي واقعا آدم كم مياره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چون مبحث حسابي پيچيدس.
قربان شما

gama
04-04-2006, 08:16
قيمت تمام قطعات تو اين سايت از قيمت بازار چيزي حدود 10 درصد گرانتره.

Mezzo
04-04-2006, 09:09
سلام دوستان
arbh جان قيمتش عين اون يكي هست يا بالاتره ;)
مخلصيم+قربان همگي+....

دقيق نمي دونم ولي بايد يكي باشه چون براي Revision هاي E3 و E6 در 3500
قيمتها يكي بود . (ظاهرا فروشنده ها به اين اهميت نميدن)

IBM is GOD
04-04-2006, 10:54
راستي IBM is GOD حال شما مثل اينكه بهتر شده.

از چه نظر؟ :happy:

آقا اگه ميشه يه يه هفته اينجا مطلب ننويس بذار يه اي ام دي بگيرم و تمام

خوب بگير !!! 2 تا هم بگير (يكي هم واسه من :biggrin: :biggrin: )

شوخي كردم :tongue:

ولي نظر تون رو در مورد پست قبليم بدين كه گفتم فروم رو هم مقايسه كنيد

اصلا رفتيد؟!! برام خيلي مهمه :blush:

بابا اونم در مورد سي پي يو ديگه چه فرقي ميكنه؟

ازقبل ازتون ممنونم

*Batman*
04-04-2006, 15:46
چرا با اين كه AMD از DDR2 پشتيباني نميكنه و CPU هاي L2 Chache 1 MB اي ام دي هم گرون هستن بازم خيلي ها به AMD راي دادن.
آيا ويژگي خاصي داره؟لطفا بگيد؟
بعضي ها ميگن سريعه و نميسوزه.
خوب اينتل هم سريعه.و هم ميشه از رمهاي PC 533-667 براش استفاده كرد.
لطفا يك نفر بگه براي چي AMD بيشتر راي آورده.؟

Navid
04-04-2006, 15:50
بت من جان این که مشخص هست که سرعت هر دو خوبه ! درش شکی هم نیست
ولی توضیح خاصی نداره جز اینکه کسایی که رای دادن معتقد هستند که اونی که رای دادن در مجموع بهتر از اون یکی هست . همین ! ببه نظر شما چیزه دیگه در کار بوده ؟!

iman 1365
04-04-2006, 23:57
من حالم خوب نيست جناب بت من و نمي تونم برات مطلب تايپ كنم ولي براي اينكه بفهمي اي ام دي چه برتري هايي داشت و چرا راي اورد برو 10 تا 15 صفحه عقب تر مطالبي را كه من درباره اي ام دي نوشتم بخوان.شرمنده كه نتونستم كمكت كنم.

Peeedan
06-04-2006, 17:02
سلام

اولا آقاي boys_won با عرض پوزش بيشتر اطلاعات شما با عقل جور در نمياد :

1/ تو پست ترين مدارهاي الكترونيكي از فلزهايي مثل آلمينيوم كه رساناييشون پايينه استفاده نميكنن اينو ميدونم كه براي پينهاي خارجيشون از طلا استفاده ميكنن.

2/بعدشم اينتل تازگي از تكنولوژي 90 نانو متري استتفاده ميكنه ولي اينتل از 65 نانو متري يعني اينتل ترانزيستورهاي زياد تري بكار ميبره يعني سرعت بيشتر.

3/سي پي يو هاي اين و شركت با کَش هاي مختلفي توليد ميشه و تا بحال بالا ترين كش رو تو سيستم هاي دسكتاپ اينتل گذاشته كه 2Mb هستش و روي P4 2000 MHz نسب كرده كه من هم همين مدل رو دارم و فكر كنم بيشترين كشي كه AMD رو سي پي يو هاش گذاشت 1Mb باشه .

4/ الان اينتل عضو گروهي هست كه PCI Express و SATA رو طراحي كردن هستش كه هر دوي اينها از حالت سري استفاده ميكنن .

5/اين يكي از همشون مهمتره .چرا؟ ... . چونكه ثابت ميكنه AMD چه قدر مزخرفه . ميدونين چرا؟

AMD قدرت سي پي يو هاشو بيشتر از اوون چيزي كه هست ميگه . امتحانش مجانيه هركي AMD داره ميره تو SETUP مادربوردش يه قسمت هست به اسم CPU CLOCK كه ميتونيد قدرت CPU رو به اندازه اي كه خوده شركت تعيين كرده تغيير بديد اونجا ميبينيد كه بله ... فركانس AMD حدود 500MHz-600MHzاز اونيكه بايد باشه فاصله داره حالا ميگي زيادش ميكنم خب بكن بعد كه ريست ميكني ميبيني كه يا بالا نمياد ياسيستم خيلي كنده . ميدونين چرا ؟ چون سي پي يو هاش انقدر داغ ميكنه كه فن يخچالي هم خنكش نميكنه . ميتونين دماي سي پي يو رو هم از همون جا نگاه كنيد .

در آخر من ميگم كه Intel خيلي از AMD هم بهتره هم تكنولوژيش بيشتره . فقط Intel سي پي يو 64 Bit فعلا نداره ولي اگر توليد كنه ديگه AMD جايي تو بازار نداره همين طور كه تا دو سال پيش اينطور بود. اينم از سياست اينتل هست .

Navid
06-04-2006, 18:01
Peeedan جان متاسفانه باید بگم که اطلاعات شما در حد پایینی هست !
اینتل سی پی یو 64 بیتی هم داره . خیلی وقته ...
بحث اینکه amd بیشتر می نویسه هم جداس و همه قبول کردن که عددی که amd می نویسه کاملا به حق هست و مشکلی نمی شه بهش گرفت . در ضمن دمای سی پی یو های amd از اینتل هم پایین تر هست .
ای ام دی سی پی یو با کش 2 مگ هم زده . و اینتل هنوز تکنولوژی 65 رو وارد بازار نکرده حالا حالا ها مونده و amd هم قراره همزمان با اینتل این تکنولوژی رو وارد کنه . در ضمن amd با همکاری ibm داره سی پی یو 25 نانومتری می سازه !
از طلا ؟!!؟

هر کسی می تونه اینجا قضاوت کنه . به نظر من اطلاعات شما بسیار ضعیف هست در این ضمینه . شرمنده ...

mahdi66
06-04-2006, 19:18
با سلام به همه كساني كه تم اين تاپيك حضور داشتن و تلاش كردن
من بعد از خواندن كل 24 صفحه باز چندا سوال داشتم كه از آقا ايمان ميخوام در صورت امكان بهم جواب بده
من يه cpu athlon 3000+ 64 دارم و main bord albatron k8sli حالا سوالام رو ميپرسم
1. دماي cpu من 44 درجه است و سرعت فن هم بيشتر اوقات 3800 rpm است كه نصبت به مال شما زياد است تازه اين در زماني هست كه زياد ازش كار نميكشم. آيا از مادر برد است يا ...؟
2. مادربرد من خوبه يا نه؟
3. من از تبديل 20 به 24 پين براي مادر بردم استفاده كردم به نظر شما من اگه همون 20 پين رو به مادر بردم وصل كنم بهتره چون تو يه عكس ديدم كه بهش همون 20 پين وصل كرده و بقيش خاليه؟
4. من وقتي cpu رو overclock ميكنم با اجراي يه برنامه سيستم ريست ميشه در حالي كه من با برنامه dr.speed كه همراه mainbord بود استفاده ميكنم و اين برنامه خودش cpu رو oc ميكنه و تست ميكنه و بهترين حالت رو انتخاب ميكنه كه 2200 است اما من وقتي 1800 رو به 2000 ميرسونم باز هم سيستم ريست ميشه.
5. سوال آخرم هم اينه كه اگه يه بازي براي اجرا به intell 3000 ghz نياز داره من ميتونم اين بازي رو اجرا كنم با توجه به اينكه سي پي يو من 1800 ghz يا نه؟ چرا؟

منتظر پاسخ هستم

Mezzo
06-04-2006, 21:41
Peeedan جان فكر نكنم تاپيك رو كامل خونده باشي . حداقل اگه ميخواي از اينتل طرفداري كني سعي كن
اطلاعاتت بروز باشه . اينتل پردازنده هاي با كش 4 مگ هم زده كه 65 نانومتري هم هست (مثل Pentium D 930
و هسته هاي Presler و Cedar Mill ) و ِAMD Athlon 4400 X2 هم 2MB L2 Cache داره . يه نگاهي به بنچماركها هم
بنداز.

mahdi66 فكر نميكنم مادربرد شما براي overclock مناسب باشه . اگه بعد از over دماي cpu روي 44 هست حتما
ولتاژ cpu بيشتر از مقدار نرماله (احتمالا توسط همون برنامه دكتر...) .ريست شدن هم احتمالا بخاطر اينه كه فقط
FSB رو تغيير ميدي و ولتاژ ها رو ثابت نگه ميداري كه از يك مقدار به بالا باعث Unstable شدن سيستمت ميشه .

IBM is GOD
07-04-2006, 04:43
فقط Intel سي پي يو 64 Bit فعلا نداره ولي اگر توليد كنه ديگه AMD جايي تو بازار نداره همين طور كه تا دو سال پيش اينطور بود. اينم از سياست اينتل هست .

:blink: :blink: :blink: :blink:

ارزان ترين سي پي يو intel EM64T) bit 64) مال اینتل هست مدل 336+ که حدود 60 هزار تومان قیمت داره >>>...

فکر نکنم بشه چیزی به این آقا گفت .آبرو بقیه طرفدار های اینتل رو هم برد :blush:

من همین جا از طرفدار های ای ام دی خواهش میکنم که کلا پست های این آقا رو نادیده بگیرن :rolleye:

mahdi66
07-04-2006, 13:52
ممنون از جوابت arbh جان ولي اين برنامه ولتاژ رو هم نشون ميده و اگه كو يا زياد بشه اخطار ميده. در ضمن اين برنامه قابليت over voltage هم داره تازه گاهي اوقات ولتاژ پايين مياد و من با ov درست ميكنم. درضمن اين برنامه مخصوص مادربردمه پس بايد با مادربردم سازگاري داشته باشه.

اگه برنامه ديگه اي براي اين كار سراغ داريد معرفي كنيد.

اينم مشخصات مادر برد من ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mezzo
07-04-2006, 15:06
mahdi66 عزيز البته فكر ميكنم جاي اين بحث اينجا نباشه . مادربردت امكانات خوب و زيادي
از جمله براي اوركلاك داره و ميتوني كنترل ولتاژها رو داشته باشي . شايد مشكل Reset
شدن مربوط به اينها باشه :

( Watch Dog Timer (auto-reset system when it can not handle overclock configurations
( Special design for CPU Over Temperature Protection.( OTP

iman 1365
07-04-2006, 20:49
سلام.بعد از مدت ها به اين تاپيك يك سري زديم.باز شروع شد.جناب اقاي peeedan چرا چيزي رو كه براش دليل نداري مطرح مي كني.تو كه ابروي طرفداران اينتل رو هم بردي.باز حر فهاي ديگر دوستان جاي جواب دادن داشت ولي شما حرفهاي كاملا بي منطقي زدي.لطفا بعد از اينكه كل 25 صفحه را خوانديد بعد نظر بدهيد.ما جواب هاي شما را قبلا داديم.طلا چيه ديگه؟!!!!!!!!! چي داري ميگي؟ از مهدي خان هم معذرت مي خواهم كه نمي تونم جوابشون رو بدم به خاطر اينكه هنوز حالم خوب نيست.جواب اين اقا رو هم به خاطر اين دادم كه زياد از حد ..... گفت.ممنون.خداحافظ.

sentimental
08-04-2006, 00:13
اگه پول داري Xeon Intel.

sentimental
08-04-2006, 00:15
در ضمن Xeon 64 بیتیه.

IBM is GOD
08-04-2006, 00:42
پايم danger_boy_sh

زنون خوب بيد.

Navid
08-04-2006, 15:13
اصلا با زنون کار کردین ؟ زنون سی پی یو قوی و خوبی هست ولی نه برای کار شخصی و خونه . مثل اینه که بیای amd Operton رو ببندی برای خونه . اینا مخصوص سرور هست ...

Mirage
08-04-2006, 15:31
اگه پول داري Xeon Intel.این Xeon قیمت چه حدوده

IBM is GOD
10-04-2006, 22:19
اصلا با زنون کار کردین ؟

عزيزم ما علا وه بر كار كردن خيلي كار هاي ديگه مثله سو زاندن زنون هم كرديم !! :biggrin:

در ضمن ايتانيوم رو هم زيارت كرديم (جاي شما خالي) عجب عظمتي داشت هنوز تو كف سرورش هستم :blink:

قيمت: 410 ميليون تومان :blush:

Peeedan
11-04-2006, 23:32
arbhجان فکر کنم اطلاعات شما خیلی پایین تر از منه چون کَش 4مگ برای سرور هستش اگه دقت کنید من نوشتم PC Desktop.
باز هم خواهش ميكنم مقاله ها رو با دقت بخونيد!!!!!
بعدشم اول اطلاعاتتونو زياد كنيد بعد حرف ديگران رو نقض كنيد .
Navid جان مقاله بعدي شما يعني mahdi66 ميبينيم كه نوشته دماي سي پي يوش 44 درجه هستش يعني 7-8 درجه بالا تر از intel .و حتي تو ليست AMDخودش دماهاي CPU هاشو نوشته كه با مقايسه با Intelميبينيم كه با لا هست .
حتما توي ست آپ مادربوردت نگاه كن 100% مطمعن هستم كه AMDفركانس CPUهاشو خيلي بيشتر از اوون چيزي كه هست ميگه .

Mezzo
12-04-2006, 00:53
arbhجان فکر کنم اطلاعات شما خیلی پایین تر از منه چون کَش 4مگ برای سرور هستش اگه دقت کنید من نوشتم PC Desktop.
باز هم خواهش ميكنم مقاله ها رو با دقت بخونيد!!!!!
بعدشم اول اطلاعاتتونو زياد كنيد بعد حرف ديگران رو نقض كنيد .

سعي ميكنم به توصيه شما عمل كنم . ولي فكر كنم Pentium D جزو desktop processors باشه.
دليل :

همينطور :

L2 Cache 2x1MB, 2x2MB

Peeedan
16-04-2006, 14:14
iman 1365جان مثل اینکه تا حالا CPU نديدي . پين هاي CPU آلياژ طلاست . نميدونستي بدون ... .

Shahryar_NEO
01-05-2006, 18:50
آقا ايمان و امير جون و ibm خان چي شد .من مي گم براي اينكه تا پيك خاتمه پيدا كنه هر كدومتون در هر رنج قيمت
يك مدل از اينتل و يكي از اي ام دي بنويسيد و بنويسيد كه نظرتون رو كدومه؟ به خاطر من بنويسيد. ;)

Shahryar_NEO
01-05-2006, 18:51
تاز ه جيگر اي ام دي واينتل را من هر دو را دارم 3000 را و اي ام دي هم سرعت بيشتري داره و هم دماي كمتري.

Apachi
01-05-2006, 20:28
دوست خوب یادت رفته که این مراحل زیاد باعث کندی CPU میشه و عاملش تکنولوژی بالای اینتل و فناوری 90NM و PRESOCET که باعث کوچکتر شدن و سریع تر شدن پردازنده هست که AMD هنوز به اون دشت نه یافته بحث AMD , و INTELبحثی بازاری و غیر علمی است چون INTEL هم در Multimedia extension فراتر از amd است هم در محاسبات نمومنه Intel® Pentium® D با 800 ,hpn پردازش Multimedia که شاخترین cpu amd 5000 واحدی است .AMD برای اینتل هرفی برای گفتن نداره.

worya_sh
03-05-2006, 00:10
فقققققققققققققققققققققققق قققققققققققققققققققققققط Amd

*Batman*
03-05-2006, 01:20
Amd هم كه جديدا با مشكل داغ شدن بيش از حد Cpu هاي 2.8 اوپترون مواجه شده و حدود 600 تاشو جمع كرده و الان هم 2.6 كه خنك تره توليد ميكنه.تا مشكلو حل كنه.