PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل دنده سمند

aminvictor63
26-08-2009, 10:21
سلام
وقتی ماشین سرد هست دنده ها سفت جا میرن ولی وقتی ماشین گرم میشه خوب میشه تازه واسکازین رو عوض کردم اگر کسی میدونه مشکل چیه ممنون میشم کمک کنه:13:

2299
26-08-2009, 12:38
تا یک حدود خیلی کمی فکر کنم طبیعی باشه اگه خیلی ناراحت میکنه شاید واسکازین خوب نیست

D r i v e r
26-08-2009, 14:59
سلام
وقتی ماشین سرد هست دنده ها سفت جا میرن ولی وقتی ماشین گرم میشه خوب میشه تازه واسکازین رو عوض کردم اگر کسی میدونه مشکل چیه ممنون میشم کمک کنه:13:
سلام
کدوم شهر زندگی میکنین؟؟
به احتمال خیلی زیاد مشکل از واسکازین هست
شما باید برین تعویض روغنی و از واسکازین روانتری استفاده کنین :11:

farshad bugatti
27-08-2009, 02:23
فکر کنم زیاد مشکلت تو دنده از یک به دو هستش درسته...؟

aminvictor63
27-08-2009, 07:33
فکر کنم زیاد مشکلت تو دنده از یک به دو هستش درسته...؟
بشتر بله مخصوصا وقتی می خوام دنده کم کنم ولی واسکازین تازه عوض کردم توتال ریختم 80-90 فکر کنم واسکازینش خوب باشه

D r i v e r
28-08-2009, 17:20
بشتر بله مخصوصا وقتی می خوام دنده کم کنم ولی واسکازین تازه عوض کردم توتال ریختم 80-90 فکر کنم واسکازینش خوب باشه
نگفتی کدوم شهر میشینین
واسکازین با درجات مختلف برای دماهای مختلف مناسبن:11:

aminvictor63
29-08-2009, 07:24
نگفتی کدوم شهر میشینین
واسکازین با درجات مختلف برای دماهای مختلف مناسبن:11:
اصفهان (شاهین شهر)

grand theft auto
29-08-2009, 08:00
من که توی عمرم پژو یا سمندی ندیدم که توی سرما کمی دنده هاشون سفت نشه! هیچ ماشین دیگه ای هم توی سرما سوار نشدم نمیدونم چجوریه.

tatu_lover1366
29-08-2009, 12:15
ماشین که احتمالا نو نیست؟
و اگر هم تو معکوس کشیدن از 2 به 1 مشکل دارین که طبیعیه

yaallah33
09-09-2009, 19:50
شمند ما که دندش مشکلس نداره

pezhmantoop
16-12-2012, 20:39
مشکل از واسکازینه
برو تعویض روغن واسکازین ترجیحا خارجی ( اگه توتال و الف پیدا کنی که عالیه ) بگیر برات بریزه ..
بگو 75W85 یا 75W95 بریز .. البته شاید تابستون نیاز به تعوبض داشته باشی. .. اگه 95 بریزی تابستونم کار می کنه برات :n05:

hossein.az
16-12-2012, 20:47
مشکل از واسکازینه
برو تعویض روغن واسکازین ترجیحا خارجی ( اگه توتال و الف پیدا کنی که عالیه ) بگیر برات بریزه ..
بگو 75W85 یا 75W95 بریز .. البته شاید تابستون نیاز به تعوبض داشته باشی. .. اگه 95 بریزی تابستونم کار می کنه برات :n05:

سلام
دوست عزیز
فکر نمیکنید یکم دیر به تاپیک جواب دادید,آخرین پست مربوط به 3 سال پیش بوده
لطفا قبل از پست زدن به تاریخ موضوعات دقت فرمائید

موفق باشید

pezhmantoop
16-12-2012, 20:52
سلام
دوست عزیز
فکر نمیکنید یکم دیر به تاپیک جواب دادید,آخرین پست مربوط به 3 سال پیش بوده
لطفا قبل از پست زدن به تاریخ موضوعات دقت فرمائید

موفق باشید

ببخشید دوست عزیز اما مشکلیه که همه دارن
خود من خداشاهده سر همین موشوع روغنو عوض کردم دیروز غروب
خیلی خوبه یه راه حل اساسی برای پست باشه .... یه جواب درست درمون و تست شده به جای....
زمانش مهم نیست . مهم اینه که هرکسی سرچ کرد توی اینترنت با این مشکل برخورد کرد بتونه مشکلو حل کنه
اگه مخالفید چشم .. میتونید پاک کنید.. خودتون صاحب اختیارید

باتشکر

Pourya-pc
17-12-2012, 00:21
ببخشید دوست عزیز اما مشکلیه که همه دارن
خود من خداشاهده سر همین موشوع روغنو عوض کردم دیروز غروب
خیلی خوبه یه راه حل اساسی برای پست باشه .... یه جواب درست درمون و تست شده به جای....
زمانش مهم نیست . مهم اینه که هرکسی سرچ کرد توی اینترنت با این مشکل برخورد کرد بتونه مشکلو حل کنه
اگه مخالفید چشم .. میتونید پاک کنید.. خودتون صاحب اختیارید

باتشکر

خاصیت گیرباکس سمند و مشابهش پارس همین موضوع هست . کلا گیرباکس سفت و نچسبی دارن و در تمامی سمند ها به همین صورت هست.بدون استثنا .
بعد از حداقل نیم ساعت رانندگی کمی نرم میشه و اگر 2 ساعت برونید تا حد قابل توجهی گیرباکس نرم و روون میشه .
اینم از تاپیک 3 ساله !

pezhmantoop
17-12-2012, 00:38
خاصیت گیرباکس سمند و مشابهش پارس همین موضوع هست . کلا گیرباکس سفت و نچسبی دارن و در تمامی سمند ها به همین صورت هست.بدون استثنا .
بعد از حداقل نیم ساعت رانندگی کمی نرم میشه و اگر 2 ساعت برونید تا حد قابل توجهی گیرباکس نرم و روون میشه .
اینم از تاپیک 3 ساله !

خیر .. اینطور نیست .. پارسم سوار شدم.. کی گفت همه اینطوره ؟
شما روغنی که گفتمو بریز .. اگه مشکل داشتی بیا پولتم میدم بهت اصن...

خوب معلومه وقتی گرم شه خوب و روان کار میکنه.. مشکل اینه ما سرصبح روان کار کنیم که بنده تست کردم و مشکلمو دیروز حل کردم...
باتشکر

karvas
17-12-2012, 01:54
این از اون چیزایی هست که اصلا اهمیت نداره خیلی طبیعیه وقتی هوا سرد میشه کلا از کمک ماشین گرفته تا دنده هاش همه سفت میشن 206 خودم وقتی چندساعت افتاب بهش میخورده هم کمکاش هم دندش هم زیرپاش خیلی نرم میشه ولی وقتی زمستونا صبح سوار میشم مثله سنگ میمونه همه جاش
یخورده میگذره نرم تر میشه ولی تو زمستون کلا سفت تره پس الکی پولتونو اصراف نکنید دنده سفت جا میره خب بره چه اشکالی داره