PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : l90 کجاست!!!!!

alisahaf70
26-08-2009, 08:08
سلام دوستان اول به خاطر راهنمایی برای خرید خودرو از همه ی دوستان تشکر کنم
ال90 چرا هیچ جا نیست ب9ه هر نمایندگی که بگید هم از پارس خودرو هم از ایران خودرو زنگ زدم می گن نداریم!!!!!!!!!
نه فروش نه پیش فروش یکیشون گفت که همه ی تولیدش برای مصارف داخل استفاده می شه و بیرون نمی فرستن داخل دیگه چیه
کسی از دوستان اطلاعی نداره
ممنون

MoHaMaD ZaNd
26-08-2009, 13:44
دوست من مثل اينكه توليد ال 90 خيلي كم شده !!! يه جا شنيدم توي ايرانخودرو 4 الي 5 دستگاه در روز بوده !!!

rami_hemi
26-08-2009, 23:36
براشون صرف نمیکنه چون رنو پارس دیگه پول قطعه سازهاش رو نقد میگیره اینا هم عادت کردن به قسطی کار کردن نمیتونن سود بردارن از این ماشین.

alisahaf70
29-08-2009, 10:51
مصاحبه خبري مدير عامل شركت رنوپارس با خبر نگاران
در قرارداد رنو تندر 90 بايد ضمانت اجرايي نسبت به تعهدات براي طرفين در نظر گرفته شود آيا اين مسئله در قرارداد در نظر گرفته شده است؟ در ارتباط با پرداخت يا توليد؟
- ما اين شرايط را پيش بيني نكرده بوديم كه قطعات بسياري را در اختيار خودروسازان قرار دهيم وآنها پول آن را پرداخت نكنند. طبق قرارداد بايد حداكثر 10 روز پس از ارسال قطعه پول آن به رنوپارس پرداخت شود ولي آلان بيشتر از 70 روز از ارسال قطعات مي گذرد ولي پول پرداخت نشده است و به همين دليل نمي توانيم قطعات بيشتري در اختيار آنها قرار دهيم. اين يك قرارداد بين المللي است و بايد به آن احترام گذاشت.
- در صورت عدم پرداخت چه اتفاقي خواهد افتاد؟ توليد متوقف خواهد شد. ما خودرويي با كيفيت بالا توليد مي كنيم، من نمي گويم كه خودورهاي داخلي هيچ يك خوب نيستند ولي بسيار جالب است كه در ايران مسئولين بسيار علاقمند هستند كه در خط توليدهاي 30 سال پيش سرمايه گزاري كنند به جاي اينكه به پروژه هاي جديد و مدرن بپردازند، مشتريان در ايران طالب رنو تندر 90 هستند، آنها ماشين هاي جديد را در اينترنت مي بينند، اما جالب است كه بدانيم چرا مسئولين دوست ندارند ماشين هاي مورد علاقه مردم را توليد كنند؟ مشتريان مي دانند چه مي خواهند، ما نيز مي دانيم، تمامي بازارها بايد توسط مشتريان پاسخ داده شوند در هر جاي دنيا اگر صنعت خودرو پاسخ گوي مشتري نباشد سرانجام اين صنعت با مشكل روبرو خواهد شد.
-اخيرا شنيده ايم كه وزير صنايع گفته است رنوپارس بايد حذف شود و مي خواهند تامين قطعه را مستقيم از طريق رنو، سازه گستر و ساپكو انجام دهند، آيا اين مسئله عملي و مطابق با قرارداد است؟
در پاسخ به اين سوال به دونكته بايد اشاره كنم، اول اينكه ما قراردادي داريم كه اگر يك طرفه و خلاف آن عمل شود هزينه بسيار بالايي دارد و از نظر پرستيژ بسيار گران تمام خواهد شد و همچنين انعكاس آن براي سرمايه گزاري خارجي بسيار بد است. دوم اينكه رنوپارس فقط بخش خريد نيست. من نمي گويم سازه گستر و ساپكو كارشان را درست انجام نمي دهند اما آنها قادر نيستند كه كار رنوپارس را انجام دهند. چرا رنو تندر 90 بالاترين كيفيت را دارد؟ چرا قطعه سازان ما روش كار خود را عوض كرده اند؟ چرا اين خودرو از نظر فني هر هفته به روز
قبلی مي شود؟ پاسخ اين است كه كمتر از 20 درصد از كاركنان رنو پارس در بخش خريد كار مي كنند و باقي در بخش هاي كيفيت، مهندسي.....، مشغول به كار هستند كه در راستاي تحقق اهداف فوق تلاش مي كنند. اينان همه روزه با همكاران خود در فرانسه و روماني در ارتباطند و آخرين تكنولوژي را به ايران منتقل مي كنند كه اين خود نقش بزرگي در توسعه صنعت خودروسازي كشور دارد، در واقع مي توان گفت كه شركت رنو پارس همانند يك دانشكده عمل مي كند كه نقش انتقال تكنولوژي را دارد. شما فقط رنو تندر 90 را مي بينيد، يك سري خودروهاي ديگر هستند كه با همين پلت فرم توليد ميشوند و رنو تندر 90 مادر آنهاست و اگر مادر را بكشيم بچه هاي آن را نيز كشته ايم، ضرب المثلي هست كه مي گويد: 20 درصد كوه يخي روي آب است و 80 درصد زير آب، شما فقط 20 درصد را مي بينيد. - از نظر شما چه چيزي باعث شده است كه وزارت صنايع اين حرف رابزند؟ همه مي دانند كه آنها به تنهايي توان اداره اين پروژه را ندارند ، به نظر شما دليل آن چيست؟ آيا سياست مي باشد؟
من درباره سياست نظر نمي دهم ولي بايد بگويم كه از نظر ما مشتري بايد در مركز مسئله باشد، ما مشتري مدار هستيم و كيفيت براي ما بسيار مهم است شايد ما قوانين بازي را عوض كرده ايم و بعضي ها از اين مسئله خوشحال نيستند.
- اگر وزارت صنايع در ارتباط با حذف رنوپارس جدي باشد واكنش رنو چيست؟
اين يك فرضيه است و من با فرضيات نمي توانم كاركنم
- اما احتمال دارد چون وزير گفته است
همانطور كه گفتم ما قراردادي داريم كه نقض يك طرفه آن بسيار گران تمام مي شود و پرستيژ و هزينه را بر باد خواهد داد.
اما اين فقط بخشي از قرارداد است.
اين امكان ندارد و اصلا براي من قابل درك نيست.
- آيا فكر مي كنيد مهلتي هم براي اين مسئله در نظر گرفته شود؟ استراتژي شما چيست؟
من مدير عامل يك شركت ايراني هستم كه 51 درصد آن متعلق به رنو و 49 درصد متعلق به شركا مي باشد، اگر چنين تصميمي گرفته شود بايد مذاكره كنيم، ممكن است رنو موافق و شايد هم مخالف باشد.
- در ايران واقعيت قبل از شايعه است و احتمالا اين مسئله قطعي است و تنها يك فرضيه نيست، نظر شما چيست؟
زمانيكه شما قرارداد بين المللي بزرگي داريد كه توسط بالاترين مقامات ايران و شركت رنو امضا شده است مسلما اهميت آن براي آبروي كشور بسيار زياد است و لغو آن هزينه بسيار بالايي براي ايران خواهد داشت. من امروز بسيار به كار تيم خودم افتخار مي كنم. اين پروژه باعث شده است كه دانش فني بالا برود و همه چيزهاي زيادي بياموزند.
- در مصاحبه با آقاي معتمد ايشان بحث بدهي را پذيرفتند و به گستردگي اين قرارداد و همان مثال كوه يخ اشاره كردند اما ايشان معتقدند كه اين مديريت رنوپارس است كه مشكل دارد و بسيار ضعيف است؟؟؟
من بسياري چيز ها از ايشان آموخته ام و نهايت سعي خود را در يادگيري مي كنم ؟؟!! وقتي كه مشكلي داري بايد آن را حل كني نه اينكه به دنبال بهانه بگردي و در مورد چيز ديگري صحبت كني، اين روشي است كه من در مديريت آموخته ام. توليد انبوه تنها راه حل اين مشكل است كه در نتيجه آن هزينه كاهش مي يابد و مشتری راضي است. با كشتن رنوپارس پول بيشتري نصيب شركا نمي شود و پروژه از بين مي رود. به جاي اينكه پول را دور بريزند و خودروهاي قديمي توليد كنند بايد به توليد خودروهاي جديد بپردازند.
- شما مي گوئيد آنها پول ندارند، پس چرا مي گوئيد كه پول را براي توليد خودروهاي قديمي خرج مي كنند؟ فكر مي كنيد كه عمدا پول شما را پرداخت نمي كنند؟
چه تعداد روآ در ماه گذشته توليد شده است؟ بسيار زياد و مشتري نيز ندارد.
خودتان جواب سئوالتان را داديد. من فقط در قبال قطعات دريافتي از رنو نصف هزينه آنها را پرداخت كرده ام و 100 ميليون يورو به رنو بدهي دارم، حالا مي توانند از ضعف مديريت بگويند اما مسئله فقط مسئله مالي و پرداخت است.
- در اين بحران كنوني چگونه رنو راضي به اين مسئله شده است؟
رنو به ايران اعتماد كرده است.
- تا چه زماني؟
اگر به توليد انبوه نرسيم اين اعتماد از بين مي رود، اين پروژه فرصت بسيار خوبي براي ايران است و من با فرانسه مي جنگم تا اين پروژه از بين نرود.
- اگر اين اعتماد از بين برود چه اتفاقي خواهد افتاد؟
رنو نسبت به توقف پروژه اقدام خواهد كرد.
- با توجه به اينكه ايران خودرو در وضعيت مالي بدي است چه آينده اي را پيش بيني مي كنيد؟
صنعت خودرو صنعتي بلند مدت است، آنچه ما توليد مي كنيم خودرويي است كه در زمان حال و در دراز مدت مي تواند سود ده باشد بنا براين ايران خودرو بايد به اين مسئله توجه كند.
- آيا امكان دارد كه توليد رنو تندر 90 تنها به يك كارخانه اختصاص داده شود و آيا اين به روند دريافت مطالبات شما كمك مي كند؟
من هيچ پيشنهاد رسمي در اين زمينه نداشته ام و نمي توانم هيچ نظر رسمي داشته باشم.
- آيا طبق قرارداد اين امكان دارد؟

خير قرارداد متفاوت از اين قضيه است.
- از انعقاد اين قرارداد پشيمان نيستيد؟
من اين قرارداد را امضا نكرده ام مي توانيد از رنو بپرسيد.
- اگر امضا كرده بوديد چطور؟
به نظر من قرارداد رنو تندر 90 قرارداد بسيار خوبي است، مسئله اجرايي كردن آن است.
- شما مي گوئيد كه صنعت خودرو صنعتي بلند مدت است، اما در ايران اينگونه نيست وزير گفته است كه ممكن است رنو تندر90 با خودرويي ايراني جايگزين شود، نظر شما چيست؟
آنها بايد بدانند كه رنو تندر 90 نيز خودرويي ايراني است و
60 درصد قطعات آن داخلي سازي شده است.
- در ابتدا قرار شد كه اين خودرو همانند پرايد و پيكان با قيمت ارزانتري عرضه شود ولي چنين نشد و قيمت آن افزايش يافت؟؟
اين خودرو در هشت كشور توليد مي شود و در همه اين كشورها خودرو موفقي بوده است و اين بواسطه قيمت مناسب آن است. تفاوت رنو تندر 90 و پيكان همانند تفاوت موتور و دوچرخه است و اين تفاوت هزينه بر است. در زمان عقد قرارداد قيمت هر يورو 8000 ريال بود و الان 14000 ريال است و اين يكي از دلايل اصلي افزايش قيمت رنو تندر 90 است. در آن زمان قيمت پيكان 6 ميليون تومان بود و اگر تبديل نرخ كنيد و افزايش قيمت ارز و تورم را در نظر بگيريد قيمت رنو تندر 90 همان قيمت پيكان خواهد شد.
- اما آنچه كه هدف بود قيمت ارزان اين خودرو بود، نمي شود گفت كه تنها دليل افزايش قيمت آن افزايش نرخ يورو بود؟
امروزه در هيچ بازاري نمي توانيد خودرويي به اين قيمت پيدا كنيد.
قبلی تمامي خودروسازان در حال كپي برداري از اين خودرو هستند زيرا كه بسيار مهم است كه خودرويي با كيفيت بالا توليد شود و هم زمان قيمت مناسبي نيز داشته باشد. قيمت رنو تندر 90 در كشورهاي ديگر نيز تقريبا همانند ايران است و
تنها به دليل ماليات و برخي مسائل ديگر است كه نرخ آن كمي تفاوت مي كند، بايد به اين نكته نيز اشاره كنم كه موتوري كه در ايران استفاده مي شود از ديگر كشورها قوي تر و موتور 1600 سي سي است. - آيا نمي خواهيد در اين رابطه با وزارت صنايع مذاكره كنيد، به نظر مي رسد كه آنها در اين خصوص بسيار جدي هستند؟
من به مديران ايراني اطمينان دارم و مطمئن هستم كه تصميمات درستي مي گيرند.