PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جلوگیری از جوش صورت با اریترومایسین 4 درصد پاک دارو

A-freeman
25-08-2009, 19:08
در اخرین مراجعه به آقای دکتر، ایشون اریترومایسین 4 درصد محصول پاک دارو رو به من معرفی کردند. روش مصرف این هست که اونو روزی یکبار با پنبه به تمام صورت بمالند.

درحال حاضر راضی هستم و قبلا که با مصرف کمترین مقدار چربی صورتم جوش میزد الان دیگه صورتم صاف شده.
در واقع پزشک انجمن شاید بهتر بتونه توضیح بده ولی فکر کنم این محلول مانع فعالیت باکتری ها یا عوامل مضر روی صورت میشه و بدین ترتیب صورت جوش نمیزنه و جوش های قبلی هم به تدریج بهبود پیدا می کنه. اریترومایسین به گفته دکتر یک داروی گیاهی هست.

دکتر محمدعلی چراغزاده. رشت. کمربندی شهید بهشتی. میدان رازی.چهار راه قاسمیه.

a.z.p.z
25-08-2009, 19:22
بنده به عنوان کسی که این رو استفاده کرده تایید میکنم بعد از چند شب که زدم به کلی تمام جوش های صورتم رفت ...
اگه مشل جوش صورت دارید حتما استفاده کنید ...

hesamkowsar
25-08-2009, 19:59
در اخرین مراجعه به آقای دکتر، ایشون اریترومایسین 4 درصد محصول پاک دارو رو به من معرفی کردند. روش مصرف این هست که اونو روزی یکبار با پنبه به تمام صورت بمالند.

درحال حاضر راضی هستم و قبلا که با مصرف کمترین مقدار چربی صورتم جوش میزد الان دیگه صورتم صاف شده.
در واقع پزشک انجمن شاید بهتر بتونه توضیح بده ولی فکر کنم این محلول مانع فعالیت باکتری ها یا عوامل مضر روی صورت میشه و بدین ترتیب صورت جوش نمیزنه و جوش های قبلی هم به تدریج بهبود پیدا می کنه. اریترومایسین به گفته دکتر یک داروی گیاهی هست.

دکتر محمدعلی چراغزاده. رشت. کمربندی شهید بهشتی. میدان رازی.چهار راه قاسمیه.

دوست عزیز پماده یا محلول؟
میشه بیشتر توضیح بدید؟:20:

Bs_panzer
25-08-2009, 20:13
من دارم از ژل شستشوی صورت PureZone استفاده می کنم خیلی خوبه......
بعد 2-3 روز می فهمید چه قدر تاثیر داره....

hesamkowsar
25-08-2009, 20:16
من دارم از ژل شستشوی صورت PureZone استفاده می کنم خیلی خوبه......
بعد 2-3 روز می فهمید چه قدر تاثیر داره....

در مورد اینم توضیح میدید؟
اخه من هرچی میزنم خوب میشه و بعد یه مدت جوشهام مقاوم میشن و اون ماده تاثیر نمیکنه و باید عوض کنم...
از این مواد شوینده زیاد مصرف کردم اما اینی که دوستمون گفت و انتی بیوتیکه و درمانیه...(اریترومایسین)

A-freeman
25-08-2009, 21:41
محلول هست. با پنبه روزی یکبار به تمام صورت بمالید. محلول تلخی هست. تو دهن و چشمتون نره. اول صورتتون رو با صابون مثلا صابون بچه بشورید بعدش محلول بزنید. تا شب هم اگه صورت رو نشورید بهتره.

حالا دقیقا نمیدونم چیه. انتی بیوتیک شاید نباشه. ولی فعلا که برای من خوب بوده.
اریترومایسین 1200 تومن رو جلدش نوشته. PureZone چنده؟

DJ POLESTAR
25-08-2009, 21:47
آره من هم از این اریترومایسین 4% استفاده میکنم خیلی هم راضیم در, پدر جوش رو در میاره و پوست رو بقول معروف شادابتر و روشنتر و خوشگلتر میکنه واسه اصلاح صورت هم خوب پس از اصلا به صورت خو بزنیم کلا ضد عفونی میکنه و جوش و عوارض پس از اصلاح رو از بین میبره!

hesamkowsar
25-08-2009, 21:51
اول فکر کردم اریترومایسین پماده...پس محلوله...میرم بخرم و بعد میام میگم تاثیرش چی بود...مال پاک دارو از همه بهتره؟

A-freeman
25-08-2009, 23:39
تستش ضرر نداره. پاکه پاکه.

amir2011
26-08-2009, 00:17
هر کی میخواد مشکل جوش صورت رو برای همیشه برطرف کنه باید از کپسولهای دکتان استفاده کنه بسته به تشخیص پزشک یکدوره باید مصرف کنید ممکنه دوره تا یک سال هم طول بکشه ولی دیگه مشکل برای همیشه برطرف میشه...

hesamkowsar
26-08-2009, 00:30
هر کی میخواد مشکل جوش صورت رو برای همیشه برطرف کنه باید از کپسولهای دکتان استفاده کنه بسته به تشخیص پزشک یکدوره باید مصرف کنید ممکنه دوره تا یک سال هم طول بکشه ولی دیگه مشکل برای همیشه برطرف میشه...

ریزش مو شدید میاره...

amir2011
26-08-2009, 01:37
ریزش مو شدید میاره...
جدا ؟ مطمئنی ؟
اگه اینجوری باشه که ...

Benygh
26-08-2009, 01:40
برای چه نوع جوش هایی خوبه ؟

Bs_panzer
26-08-2009, 01:41
PureZone چنده؟
پشتش پر چسب زده 5000 تومن

Bs_panzer
26-08-2009, 01:47
بذار راهنمای فارسیش رو بنویسم :دی

ژل لایه بردار و شست وشوی پیور زون
ساخت لورآل فرانسه
منافذ پوست و آلودگی ها را کاملا تمیز کرده و سلول های مرده پوست را از بین می برد .

یکی اینو استفده کنه ببینه

من که راضیم خیلی فقط یه چیزی موقع استفاده مراقب باشین که به لب هاتون نخوره وگرنه تا 3-4 رو لبتون خفن می خشکه :دی

shifter
26-08-2009, 07:52
منم الا ن چندين ساله كه از اين اريترومايسين استفاده ميكنم!
چيز خوبيه!
محلول الكلي هستش و واقعا مواظب ماشين كه تو بيني وچشمتون نره!
من شب ها يك ساعت قبل از اينكه بخوابم از اين مصرف ميكنم:31: تا صبح اثر كنه!
فقط يه چيزي ...من احساس كردم كه باعث كاهش سرعت رويش ريش و سبيلميشه!!:41::41:
شماها هم اينو تجربه كردين؟

hesamkowsar
26-08-2009, 08:25
منم الا ن چندين ساله كه از اين اريترومايسين استفاده ميكنم!
چيز خوبيه!
محلول الكلي هستش و واقعا مواظب ماشين كه تو بيني وچشمتون نره!
من شب ها يك ساعت قبل از اينكه بخوابم از اين مصرف ميكنم:31: تا صبح اثر كنه!
فقط يه چيزي ...من احساس كردم كه باعث كاهش سرعت رويش ريش و سبيلميشه!!:41::41:
شماها هم اينو تجربه كردين؟

نزنیم ریشامون 6تیغ شه:20:

sinaaeeni
26-08-2009, 08:26
سلام
برا جوش صورت «آب سرد و صابون » روزانه 3 دفعه بهترین روش هستش

pouyacapitan
26-08-2009, 08:26
دوستان کلا ارزش استفاده رو دارن؟
مضراتش چیه؟
کلا پیشنهاد می شه؟!

A-freeman
26-08-2009, 09:24
اون قرص دکوتان اثرات جانبی داره. تو بعضی ها شدیده. من توی وب یه داستان خنده دار از اثرات جانبی اون خوندم. خودتون سرچ کنید.
این اریترومایسین ارزش امتحان کردن داره. اثر جانبیشم اگر کاهش رشد ریش باشه که به نفع شماست. پول تیغ کمتر میدین.

shifter
26-08-2009, 10:36
اون قرص دکوتان اثرات جانبی داره. تو بعضی ها شدیده. من توی وب یه داستان خنده دار از اثرات جانبی اون خوندم. خودتون سرچ کنید.
این اریترومایسین ارزش امتحان کردن داره. اثر جانبیشم اگر کاهش رشد ریش باشه که به نفع شماست. پول تیغ کمتر میدین.

اره! ضرر ديگه اي نداشته به جز همين كم كردن سرعت رشد ريش و پشم!!:31:
ولي ميگم نكنه ما همين جور از اين استفاده كنيم بعد 3 4 سال كوسه بشيم؟؟؟؟؟؟؟:18::18:

hesamkowsar
26-08-2009, 11:46
سلام
برا جوش صورت «آب سرد و صابون » روزانه 3 دفعه بهترین روش هستش

جوش هایی که ما در موردش حرف میزنیم پرو تر از اینن که با صابون عادی برن...:20:

این قرص دکوتان که میگید پسرخالم استفاده کرد انقدر ریزش مو پیدا کرده که کف سرش پیدا شده...اما 1 دونه جوشم نداره دیگه...قبلش انقدر مو داشت میگفتم مثل گوسفندی(البته به شوخی)...شایدم چشمش کردم...
این قرص خوبه اما ریزش مو شدید میاره...تو یکی از دوستانم هم ریزش مو + خشکی پوست اورده...

hesamkowsar
26-08-2009, 11:48
اره! ضرر ديگه اي نداشته به جز همين كم كردن سرعت رشد ريش و پشم!!:31:
ولي ميگم نكنه ما همين جور از اين استفاده كنيم بعد 3 4 سال كوسه بشيم؟؟؟؟؟؟؟:18::18:

پس واسه استفاده جای دیگه خوبه که موهاش دیر رشد کنه:27:

A-freeman
26-08-2009, 12:01
فکر کنم اسمش راکوتان هست نه دکوتان که اصلاح می کنم. دیگه میل خودتونه دوستان. اریترومایسین یا راکوتان. برای اینکه خیالتون راحت شه با دکتر مشورت کنید.

A-freeman
26-08-2009, 12:02
سرعت رشد ریشو کم میکنه؟ به فرض که بکنه. چه ربطی به پشم داشت؟ خوب به قسمت ریشت نزن. بزن بالاترش. یعنی پیشونی و بقیه جاها

hesamkowsar
26-08-2009, 12:21
ایزوترتینوئین Isotertinoin دارویی است که برای آکنه «شدید» مورد استفاده قرار می گیرد . این دارو یک رتینوئید می باشد یعنی از ویتامین A به دست می آید و به طور طبیعی و به مقدار کم در بدن وجود دارد . ایزوترتینوئین خوراکی به نامهای تجاری مختلفی به بازار عرضه شده است که معروفترین آنها آکوتان (Accutane) و روآکوتان (Ruaccutane) از کارخانه داروسازی Roche می باشند . نوع موضعی این دارو نیز با نام تجاری ایزوترکس (Isotrex)یا ایزوترکسین (Isotrexin) موجود می باشد.

تاریخچه:
قبل از تولید ایزوترتینوئین ، درمان اصلی آکنه شدید استفاده از آنتی بیوتیکهای خوراکی به خصوص تتراسیکلین و اریترومایسین بود . این داروها فقط بر یکی از عوامل ایجاد آکنه یعنی باکتری Propionibacterium acnes موثر بود و به تدریج تاثیر این آنتی بیوتیکها به علت مقاومت به دارو کمتر شد .
بعد از آن از دوزهای خیلی بالای ویتامین A برای درمان استفاده گردید . با این دوزهای بالا مقدار تولید سبوم (ماده چربی که از غددی به همین نام در کنار مو ترشح می شود) کاهش یافته و موها حالت خشک پیدا کردند . با این حال استفاده از دوزهای بالا عوارض جانبی زیادی در بر داشت و استفاده گسترده از این روش امکان پذیر نبود .
تولید ایزوترتینوئین که مشتق رتینوئیک اسید می باشد در سال 1982 پیشرفت بزرگی در زمینه درمان آکنه محسوب می شود . این ترکیب مصنوعی موثرتر از ویتامین A بود و عوارض جانبی کمتری هم داشت .
امروز درمان با ایزوترتینوئین در صورتی آغاز می شود که سایر روشها با شکست روبرو شده باشد . درمان آکنه با داروهای موضعی و به دنبال آن استفاده از آنتی بیوتیک دنبال می شود و در نهایت از ایزوترتینوئین میتوان بهره جست . این روند به دلیل عوارض جانبی کمتر و نیز هزینه پایین تر انتخاب می شود .

اثر دارو بر بدن Pharmacodynamics :
ایزوترتینوئین به طور قابل ملاحظه ای تولید سبوم را کاهش داده و غدد مترشحه سبوم را کوچک می کند . روند کراتین سازی را ثابت کرده و از تشکیل «کومدو» (برجستگیهای معمولا سیاه رنگ ) روی پوست جلوگیری می کند . ساز و کار دقیق عملکرد این دارو مشخص نیست با این حال تغییر در کدینگ DNA را مسوول این کار می دانند .

اثر بدن بر دارو Pharmacokinetics :
ایزوترتینوئین وقتی به طور خوراکی مصرف می شود به دلیل چربی دوستی زیاد آن ، پس از یک غذای چرب به بهترین وجه جذب می شود . در یک مطالعه نشان داده شده که حداکثر مقدار دارو پس از یک غذای چرب دوبرابر بیشتر از زمانی است که دارو با شکم خالی مصرف شود . ایزوترتینوئین تقریبا به طور کامل با پروتئینهای پلاسما باند شده و پس از متابولیسم به سه متابولیت مختلف شکسته می شود . این متابولیتها هم از طریق ادرار و هم مدفوع دفع می شوند . نیمه عمر دارو 21 ساعت می باشد .

موارد مصرف :
این دارو در درمان آکنه شدید کیستیک مورد استفاده قرار می گیرد و هبچگاه در آکنه های خفیف و متوسط به دلیل عوارض جانبی به عنوان داروی خط اول مصرف نمی شود .
در کشورهای مختلف محدودیتهای گوناگونی برای نوع تجویز و مصرف این دارو وجود دارد و این دارو فقط می بایست توسط متخصص پوست و مو و زیر نظر ایشان مصرف گردد.
مقدار داروی مصرفی به وزن بیمار و شدت آکنه بستگی دارد . به طور معمول بین 5/0 تا 2 میلیگرم/کیلوگرم/روز و به مدت 4 تا 6 ماه مصرف می شود . یک دوره دوماهه ممکن است در موارد عود استفاده شود .

عوارض جانبی :
بیشتر عوارض همانند مسمومیت با ویتامین A می باشد . عوارض جانبی همراه با ایزوترتینوئین عبارتند از :
• شایع (بیش از یک درصد بیماران) : شعله وری ملایم آکنه ، خشکی پوست ، لبها و غشای موکوسی ، التهاب گوشه دهان ، خارش ، شکنندگی پوست ، ورقه ورقه شدن پوست ، فلاشینگ ، حساسیت به نور ، خشکی و التهاب چشم ، کونژکتیویت، عدم تحمل لنزهای چشمی ، افزایش چربی خون ، افزایش آنزیمهای کبدی ، سردرد ، نازکی پوست ، درد عضلات ویا مفاصل .
• ناشایع (1/0 تا 1 درصد از بیماران) : شعله وری شدید آکنه ، افزایش گلوکز خون ، افزایش ESR ، خستگی و یا تغییرات خلقی.
• نادر (کمتر از 1/0 درصد از بیماران) : کاهش بینایی در شب ، آب مروارید ، نوریت اپتیک ، اختلالات قاعدگی ، بیماری روده تحریک پذیر ، پانکراتیت ، هپاتیت ، هیپراستوز (افزایش بافت استخوانی) ، افزایش ایدیوپاتیک فشار داخل جمجمه .
عوارض زیر حتی پس از قطع دارو نیز ادامه می یابند :
ریزش مو ، درد مفاصل ، کاهش دید در شب ، تخریب غضروفها ، افسردگی (در برخی موارد ) .
کسانی که ایزوترتینوئین مصرف نموده اند در حین مصرف و یک ماه پس از قطع مصرف نمی توانند خون اهدا کنند .

اثر سوء بر جنین :
ایزوترتینوئین در صورت استفاده حین بارداری اثرات سوء ثابت شده ای بر جنین دارد و نوزاد با نقایص مادرزادی به دنیا خواهد آمد و به همین دلیل این دارو در درجه X برای حاملگی قرار داده شده است (مصرف آن حین حاملگی «ممنوع» می باشد) .
بیماران مونثی که قصد استفاده از این دارو را دارند می بایست دو هفته قبل از شروع دارو جهت احتمال حاملگی بررسی شوند و نیز از یک ماه قبل ، حین و یک ماه پس از پایان مصرف دارو از یک روش «مطمئن» جلوگیری از بارداری استفاده نمایند .
طی سالهای 1982 تا 2003 در آمریکا حدود 2000 زن هنگام مصرف این دارو باردار شده اند که در اکثر آنها سقط انجام شده است . 160 نوزاد متولد شدند که تمامی آنها دارای نقایص مادرزادی بوده اند. به همین دلیل محدودیتهای شدیدی بر نحوه تجویز و مصرف این دارو اعمال شده است .

افسردگی :
مطالعات بسیاری احتمال ارتباط بین مصرف ایزوترتینوئین و افسردگی بالینی را مطرح کرده اند . با این حال شواهد قطعی مبنی بر این موضوع تا به حال ارائه نشده است .

تداخلات دارویی :
مصرف همزمان ایزوترتینوئین و آنتی بیتویکهای تتراسایکلینی و نیز مکملهای ویتامین A توصیه نمی شود . مصرف همزمان این دارو با متوتروکسات احتمال آسیب کبدی را بالا برده و سطح متوتروکسات را بالا می برد .

kourosh_sos
26-08-2009, 12:33
دوستان من الان 22 سال سن دارم و از دوره بلوغ به بعد تمام جوش ها در یک نقطه یعنی روی بینیم جمع شد که تا یکی دو سال ÷یش خیلی زیاد بود و الان یکم بهتر شده اون زمان خیلی دارو های ساختگی استفاده میکردم ولی بعد از استفاده تمام نقطی رو که استفاده میکردم ÷وس ÷وس میشد انواع اقسام دکترای ÷وست رفتم ولی هیچ کدوم راهی ÷یدا نکردن الان که دیگه ولش کردم اهمیتی بهش نمیدم حالا میخواستم بدونم از دوستان کسی وضعیت منو داشته و از ایترومایسین استفاده کرده باشه و چوش های صورتش محو شده باشه

shifter
26-08-2009, 13:12
سرعت رشد ریشو کم میکنه؟ به فرض که بکنه. چه ربطی به پشم داشت؟ خوب به قسمت ریشت نزن. بزن بالاترش. یعنی پیشونی و بقیه جاها
`پشمو شوخي كردم بابا!!!:31:
بعدشم اگه قسمت ريشم جوش بزنه چيكار كنم؟:46:

mm00
26-08-2009, 13:22
سلام مثل اینکه از این اریتروماسین همه راضین
والا من شب ها AHA 15% اردن میزنم روزا با صبون DOVE اصل میشورم و ضد افتاب فاقد چربی میزنم بعد از 2 3 روز که تغییری ندیدم !
حالا این محلول چقدر طول میکشه تا اثرشو نشون بده؟ بعد داروخانه ها دارند همه؟ بدون نسخه میدن؟ 1200 تومان؟
کی ها بزنم ؟ برای جای جوش ها موثر هست؟ چقدر سوال:31:
عوراض نداره که؟!
مرسی

Benygh
26-08-2009, 15:37
کم شدن رشد مو در صورت فقط در زمان های استفاده است و یا تاثیرش تا بعد ها میمونه ؟!
بعد از رفع مشکل جوش ها که به گفته ی شما در هفته ی اول دیده میشه برای نگه داشتن صورت توی این وضعیت باید ادامه داد و یا نه ؟!
منظورم اینه که تا بزنی خوبه و وقتی نزنی دوباره شروع میشه !؟

mm00
26-08-2009, 16:44
کم شدن رشد مو در صورت فقط در زمان های استفاده است و یا تاثیرش تا بعد ها میمونه ؟!
بعد از رفع مشکل جوش ها که به گفته ی شما در هفته ی اول دیده میشه برای نگه داشتن صورت توی این وضعیت باید ادامه داد و یا نه ؟!
منظورم اینه که تا بزنی خوبه و وقتی نزنی دوباره شروع میشه !؟

اینطور که من شنیدم این رو تا کی باید ادامه بدی دکتر میگه ولی ریزش مو میگن بعد 2 3 ماه میره ! و همیشگی نیست

amir2011
26-08-2009, 16:46
فکر کنم اسمش راکوتان هست نه دکوتان که اصلاح می کنم. دیگه میل خودتونه دوستان. اریترومایسین یا راکوتان. برای اینکه خیالتون راحت شه با دکتر مشورت کنید.

راکوتان و دکوتان همشون از یک خانواده هستند و فرقی نمیکنه...

A-freeman
26-08-2009, 19:27
والا من نشنیدم اریترومایسین باعث ریزش مو بشه. الان اینقد یه کلاغ چل کلاغ کنید که فردا مردم بگن ریترومایسین کچلی حاد میاره. من رفتم دکتر گفتش اریترومایسین بزن. روزی یکبار. گفتم دکتر چه فایده داره. به فرض که به جای جوش زدیم و خوب شد بقیه جا ها چی؟ گفتش که نه... به همه جای صورت و اون جاهایی که ممکنه جوش بزنه بمالید. دیگه حرفی از ریزش مو نزد.

عوارض فکر نکنم. حالا تو وب جستجو کنید دیگه => عوارض اریترومایسین برای کچلی و گر گوری شدن
روی نوک دماغ هم جواب میده. فرقی نداره. پشت باسنتم اگه جوشش از نوع غرور باشه فکر کنم جواب بده. قیمتش حالا شاید تا 1500 هم متفاوت باشه.

hesamkowsar
26-08-2009, 19:39
والا من نشنیدم اریترومایسین باعث ریزش مو بشه. الان اینقد یه کلاغ چل کلاغ کنید که فردا مردم بگن ریترومایسین کچلی حاد میاره. من رفتم دکتر گفتش اریترومایسین بزن. روزی یکبار. گفتم دکتر چه فایده داره. به فرض که به جای جوش زدیم و خوب شد بقیه جا ها چی؟ گفتش که نه... به همه جای صورت و اون جاهایی که ممکنه جوش بزنه بمالید. دیگه حرفی از ریزش مو نزد.

عوارض فکر نکنم. حالا تو وب جستجو کنید دیگه => عوارض اریترومایسین برای کچلی و گر گوری شدن
روی نوک دماغ هم جواب میده. فرقی نداره. پشت باسنتم اگه جوشش از نوع غرور باشه فکر کنم جواب بده. قیمتش حالا شاید تا 1500 هم متفاوت باشه.

موضوع اشتباه شد...اریترومایسین ریزش مو نمیاره که....قرص راکوتان و اکوتان باعث ریزش مو شدید میشه...
اریترومایسین هیچ مشکلی بوجود نمیاره:20:

mm00
26-08-2009, 21:58
محلول موضعي اريترومايسين 2% و4% پاك دارو
دسته داروئي:آنتي بيوتيك ضد آكنه شكل: محلول
اين محلول حاوي 20 ميلي گرم(براي محلول 2%)و40ميلي گرم (براي محلول 4%) اريترومايسين (بصورت بيس) درهرميلي ليتر ميباشد.محلول موضعي اريترومايسين براي درمان موضعي آكنه ولگاريس مورد استفاده قرار مي گيرد. اين محلول درتيپهاي2 و 3 آكنه برروي ضايعات ملتهب مانند پاپول ها وپوستول ها(papules and pustules)موثرمي باشدولي درضايعات غيرالتهابي ياضايعاتي با كيستهاي عميق موثرنمی باشد
مكانيسم اثر محلول موضعي اريترومايسين احتمالا به علت فعاليت ضد ميكروبي اريترومايسيــن مي باشد كه موجب جلوگيري از رشد باكتريهاي بي هوازي مولد آكنه (propionibacterium acenes) موجود در فوليكولها وغدد ســـــــباسه مي شود. اين باكتريها ليپازها؛ هيالورانـــيدازها وفاكتورهاي كموتاكتيك را توليد كرده كه مي توانند موجب ايجادتركيبات ملتهب كننده شوند.
مقداروچگونگي مصرف:
مقدار مصرف هردارو راپزشك تعيين مي كند. مقدار تجويز معمولي اريترومايسين 2% پاك دارو به قرار زيراست:
هر12ساعت مقداري از محلول را توسط قطره چكان موجوددرجعبه برروي مقداري پنبه چكانده وسپس تمام نواحي آلوده را به داروآغشته نمائيد.
درمورد اريترومايسين 4% روزي 2بار به مدت 4هفته به موضع بماليد.
دارو را بيشتر از مقدار تجويز شده مصرف نكنيد.
دارو تنهابراي بيماري فعلي شما تجويزشده است لذا؛ از مــــــــصرف آن درموارد ديگر خودداري نمائيد.
راهنمائيهاي عمومي قبل از مصرف دارو:
قبل از مصرف اين دارو؛ درمواردزير با پزشك مشورت كنيد:
وجود هرنوع واكنش آلرژيك ياغيرعادي نسبت به اريترومايسين
وجود هرنوع بيماري يا اختلال پوستي
درصورت حاملگي(گروهB) وشيردهي ؛با پزشك مشورت كنيد.

نكات قابل توصيه به بيمار:
قبل از مصرف نواحي آلوده را با آب گرم وصابون ملايم (ياهرنوع صابوني كه پزشك معالج تجويز كرده باشد) به خوبي شسته وخشك كنيد.
دارو را به تمام نواحي آلوده بماليدتااز تكثير آكنه جلوگيري گردد.
دارو را به فاصله 30 دقيقه پس از شستشو يا اصلاح مصرف كنيد.
ازتماس محلول با چشم؛ بيني ودهان خودداري شوددرصورت تماس اتفاقي محل مورد نظر را بامقاديرزياد آب خنك شستشو دهيد.
اين دارو فقط براي مصرف خارجي است از خوردن آن اجتناب كنيد.
دوره درمان را كامل كنيد.
قبل وبعداز مصرف دارو دستهارا خوب بشوئيد.
بهتراست درطول درمان از لوازم آرايشي كمتر استفاده شودودرصورت لزوم از لوازم آرايشي قابل شستشو با آب وبه ميزان كم استفاده شود.
عوارض جانبي:
هردارو به موازات اثرات مطلوب درماني ممكن است باعث بروز بعضي عوارض ناخواسته نيز گردد.
شايع ترين عوارض گزارش داده شده عبارتند از: خشكي يا زبري پوست ؛ تحريك ؛ خارش ؛ احساس التهاب وبرافروختگي وبه ندرت قرمزي وپوست اندازي

شرايط نگهداري:
دردرماي محيط زير30 درجه سانتيگراد نگهداري واز يخ زدگي محافظت شود.
اين دارو قابل اشتعال است بنابراين از حرارت وشعله دورنگهداريد.
دارو راازدسترس كودكان دورنگهداريد.

Glad Boy
27-08-2009, 01:07
سلام دوستان :11:

یک داروی دیگه هست به اسم "کلیندامایسین" که اون هم برای جوش و از بین بردن اون هستش . اگر دوستان کسی استفاده کرده لطفا بگه اثرش چطور بوده ؟
یک سوال دیگه اینکه که اگر از این "اریترومایسین" استفاده کردیم و جواب داد . آیا اگر مصرفش رو قطع کنیم دوباره جوش ها بر می گردند یا نه ؟
ممنون .

A-freeman
27-08-2009, 10:39
مطالبی که mm00 گفتند کامل و خوب بود. مصرفشم که گفته شد دوره ی 4 هفته ای هست. بعدشم تصمیم با خودتون هست. ولی مطلب mm00 رو دقیقتر بخونیم.

shifter
27-08-2009, 18:59
من ارترومايسينو هروقت كه يه كم جوش زدم مصرف ميكنم تا وقتي كه جوشها برطرف بشن و بعد وقتي كه دوباره اومدن:31: دوباره اريترومايسين ميزنم...
اين تجويز منه!:46:

hesamkowsar
27-08-2009, 19:17
منم از روزی که گفتید مصرف کردم بی نظیر بود...شب صورتمو شستم زدم و صبح جوشا صاف شده بودو نبود...من کلی چیز های گرون استفاده کردم اما اثر نداشت...ولی این مایع 1200 تومانی از همه بهتر بود...

Diego
27-08-2009, 19:18
من صورتم اصلا جوش نمیزنه ولی پشتم جوش در میاره...بعد یه مدتی که خوب میشن یه اثر هم از خودش به جا میذاره.باید از چی استفاده کنم؟

mm00
27-08-2009, 20:34
منم از روزی که گفتید مصرف کردم بی نظیر بود...شب صورتمو شستم زدم و صبح جوشا صاف شده بودو نبود...من کلی چیز های گرون استفاده کردم اما اثر نداشت...ولی این مایع 1200 تومانی از همه بهتر بود...

حسام جان سوزش نداشت؟ چون من رفتم بخرم ولی یکی از دوستام گفت من خریدم ولی سوزش و قرمزی زیاد میاره ! منم ترسیدم نگرفتم ! برای جاش جوش ها موثره؟ من مشکلم با جای جوش هست
الان برای جای جوش از کرم AHA 15% استفاده میکنم که شروع به پوست ریزی کرده اون نواحی

hesamkowsar
27-08-2009, 20:43
حسام جان سوزش نداشت؟ چون من رفتم بخرم ولی یکی از دوستام گفت من خریدم ولی سوزش و قرمزی زیاد میاره ! منم ترسیدم نگرفتم ! برای جاش جوش ها موثره؟ من مشکلم با جای جوش هست
الان برای جای جوش از کرم AHA 15% استفاده میکنم که شروع به پوست ریزی کرده اون نواحی

فقط میزنی 3 4 ثانیه میسوزونه و بعد دیگه هیچی...نه قرمزی داشت و نه سوزش طولانی...مثل الکل میمونه...
یه دونه بخر امتحان کن...من که انقدر چیز های خارجی استفاده کردم جواب نداد واسم خیلی خوب بود...دستت حتمآ پوستش حساسه که اینجوری گفته...پوسته منم حساسه اما ازیت نکرد

برای جای جوش هم لیف بهترینشه...

Diego
27-08-2009, 21:42

واسه رد جوش ها تاثیر داشته؟

mm00
27-08-2009, 21:47

AHA 15% که من استفاده میکنم چون لایه برداره روی جوش ها هم اثر داره و باعث میشه زودتر رفع بشن ولی در حد اریترومایسین نیست
البته AHA 15% فقط مصرف در شب باید بشه و بعد 3 4 شب شروع به پوست ریزی میکنه اون محل
اردن 3200 ت

hesamkowsar
27-08-2009, 21:59

هنوز که نه...فقط از زدن جوش جلوگیری میکنه و جوشو از بین میبره

dsa
29-08-2009, 15:09
اين اريترومايسين بدون نسخه هم ميدن؟؟ تلفظ صحيحش چيه ، يه وقت يه چيز ديگه اشتباهي ندن ريشو پشممون بريزه :31:

s-a-l-i-m
30-08-2009, 00:38
این داروی اریترومایسین برای جوش های ریز زیر پوستی تاثیری داره؟؟؟؟
راستی باید بطور مداوم از این استفاده کرد برای همیشه یا اینکه وقتی خوب شدیم باید مدت مصرف رو کاهش بدیم مثلا هر هفته 3 بار یا دوبارش کنیم برای همیشه بزنیمش؟؟؟
و اینکه ایا میشه این دارو را در جایی به غیر از صورت هم استفاده کرد مثلا در پشت بازو؟؟؟

ELHAM3000
30-08-2009, 14:07
فقط میزنی 3 4 ثانیه میسوزونه و بعد دیگه هیچی...نه قرمزی داشت و نه سوزش طولانی...مثل الکل میمونه...
یه دونه بخر امتحان کن...من که انقدر چیز های خارجی استفاده کردم جواب نداد واسم خیلی خوب بود...دستت حتمآ پوستش حساسه که اینجوری گفته...پوسته منم حساسه اما ازیت نکرد

برای جای جوش هم لیف بهترینشه...

یعنی هم از این استفاده کنیم برای جای جوش و هم از لیف ؟

Diego
30-08-2009, 20:24
یعنی هم از این استفاده کنیم برای جای جوش و هم از لیف ؟
نه دیگه...اریترومایسین رو فقط واسه خود جوش گفتن.:20:

dsa
30-08-2009, 22:07
باسه جاي جوش هم يه چيزي معرفي كنيد ، صواب داره.

hesamkowsar
30-08-2009, 22:48

کرم زیاده اما لیف سریعتر جواب میده

navril_69
30-08-2009, 22:50
سلام.برای جوش صورت من صابون گوگرد بهداشتیو پیشنهاد میدم . برای من که موثر بود.فقط یه ذره پوستو خشک میکنه .

Bs_panzer
30-08-2009, 23:24
دوستان جدیدا این پیور زون اثر نمی کنه چی کار کنم ؟ :دی

اعصابم خورد میشه دست میزنم می بینم جوش داره !

hesamkowsar
30-08-2009, 23:27
دوستان جدیدا این پیور زون اثر نمی کنه چی کار کنم ؟ :دی

اعصابم خورد میشه دست میزنم می بینم جوش داره !

اریترومایسین بزن...

sltavakoli
30-08-2009, 23:29
میگم من رفتم حموم اینقدر سفت لیط کشیدم که صورام زخم شده بود.

راستی کسی میدونه صابون Actiivix خوبه یا نه؟

sltavakoli
30-08-2009, 23:30

فقط لیف استفاده کن.

روی جوش هات یکم سفت تر بکش.

mm00
31-08-2009, 10:21
فقط لیف استفاده کن.

روی جوش هات یکم سفت تر بکش.

در این مورد من خودم خیلی وقت بود که استفاده میکردم ولی یک نکته منفی به نظر من اینه اون قسمت تحریک میشه اگر زیاد بکشی و باعث میشه 2 باره جوش بزنه دقیقا مثل قسمتی از صورت من
من پیشنهاد میکنم از صابون و یا کرم لایه بردار استفاده کنی

saba_moha
18-09-2009, 15:32
سلام دوستان ..بعضی از راهکارا خوبه بعضیهاشم نه.این که برخی شکایت میکنن دیگه این انتی بیوتیک برام جواب نمیده ،به خاطر اینه که به طور کلی باکتری ها پس از یه مدتی نسبت به انتی بیوتیکی که براشون به کار رفته مقاوم میشن،که خوب باکتری های جوش صورت ما هم مستثنی نیستن،پس باید انتی بیوتیک مصرفی تون رو تغییر بدید...........&شست و شوی صورت خوبه برای رفع جوش ولی بیشتر از 2 یا حد اکثر 3 بار ،میتونه باعث جوش بیشتر هم بشه(3 بارش هم زیاده مگر این که پوستتون خیلی چرب باشه)!پس زیاد صورتتونو با صابون نشویید!و این که جوش ها رو دست کاری کنین و یا روی اونو لیف بکشید حالا به هر دلیلی،به هیچ وجه درست نیست و باعث افزایش جوش و پایدار شدن لکه های اون هم میشه.کرم AHA هم برای از بین بردن لکه هاست،و اثر اون مثل انتی بوتیک ها سریع نیست،باید طبق دستور و مداوم استفاده کنین تا کم کم روند لایه برداری کامل بشه،که این مدت حداقل حدود 3ماه هست،پوسته شدن پوست هم حین مصرف کاملا طبیعیه.راستی بعضیها با خوردن بعضی غذاها جوش میزنن مثل خود من !غذاهایی مثل سبزی خوردن ها،کره،کلا غذاهای چرب و تیز!شکلات کاکائویی،....بستگی به تجربه خودتون داره که با خوردن چی جوش میزنید.من سعی میکنم همین روزا یه تاپیک با اطلاعات خوب برا جوش صورت ایجاد کنم،چون خودمم یکی از قربانی هاش بودم!ولی حالا کاملا اثری ازشون توی صورتم نیست!ولی خواهشا هر کاری میکنید جوشاتونو نکنید و گرنه یه صورت پر از گودی های کوچک !!!!! دارید!که تا اخر عمرتون هم هیچ کاریش نمیتونین بکنید مگر با درمانهای لیزری و عجیب غریب!

IP007
08-10-2009, 08:38
اگر روی جوش ها لیف بکشی که پوستت چاله چوله ای میشه باید بری میکرودرم کنی
من جوشهام منشا هورمونی داره(منافذ پوستم بسته است)
دکتر کلیندا مایسین تجویز کرد حالا اریترو قویتره یا کلیندا؟

mah.s
08-10-2009, 10:44
سلام
من برای لکه های بعد از جوش رفتم دکتر و کرم روشن کننده مدیلن داده خیلی تاثیر داشت پیشنهاد می کنم استفاده کنید .:20: ولی جدیدا صورتم جوشهایی می زنه که زیر پوستیه انگار که پشه نیش زده نمی دونم چی استفاده کنم؟:41:همین اریترومایسین خوبه؟

Davood_titan
08-10-2009, 11:30
از را راهنمایی شما دوستان ممنون

lara 0
07-03-2014, 11:54
سلام منم از این دارو استفاده میکنم ولی نمیدونم چرا در من موثر نیست لطفا پاسخ بدین ممنون:n03:

Amanda_USA
30-07-2017, 20:14
سلام من این محلول رو گرفتم روش نوشته هر 12 ساعت یکبار!یعنی روزی دوبار بزنم ؟یعنی من ساعت 12 شب زدم دوباره صب باید ساعت 11 بزنم میشه لطفا بگید من متوجه نشدم اگه میشه به تلگرامم پیام بدید چون اینجا متوجه نمیشم کی پیام میاد دوستان اگه شمام میتونید کمکم کنید لطفا بهم بگید elham_260