PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افزایش security و جلوگیری از دسترسی افراد به اطلاعات ما در اینترنت

seied-taher
25-08-2009, 15:58
میریم سر اصل مطلب .......
یه طرح پیشنهادی 100 درص کاربردی برای جلوگیری از استفاده دیگران از سیستمتون دارم....
همونطوری که میدونید کلیه درایوهای کامپیوتر در ویندوز xp شایر هستند که ما قادر به دیدن اون نیستیم البته در administrator tools میتونیم ببینیمشون و کسی که یکم اطلاعات از سیستم ما داشته باشه میتونه به راحتی از این ابزار به راحتی استفاده کنه و به اطلاعات ما دسترسی داشته باشه....
اگر ما سرور یک شبکه نیستیم و داریم بصورت کلاینتی از خونه به اینترنت وصل میشیم میتونیم با چنتا کار کوچولو این دسترسی رو محدود کنیم....
که خودم تو خونه از این روش استفاده میکنم......:21:
دو سرویس اساسی روی کامپیوتر ما فعالیت میکنن که آدرسشون اینجاست:
Control Panel> Administrative Tools> services
با ورود به این آدرس کلیه سرویسهای فعال یا غیر فعال روی سیستممون رو میبینیم............
دیدید؟؟؟
خوب دو سرویس محدود کننده هست که یکی از اونا work station و دیگری server .....
قبلش بگم ما میتونیم سرویسها رو با کلید کردن روی اونا غیر فعال یا stop کنیم.......
در صورتی که بخوایم یک سرویس رو غیر فعال کنیم ابا Rc از اون properties میگیریم و در start up type موقعیت disabled را انتخاب میکنیم .......
سرویس work station دسترسی ما رو در صورت غیر فعال کردن به اینترنت و شبکه محدود و قطع میکنه....
سرویس server دسترسی بقیه رو به کامپیوتر ما محدود و قطع میکنه .
قابل ذکره که اگر این سرویس رو غیر فعال کنیم هیچکس نمیتونه از اطلاعات کامپیوتر ما استفاده کنه و درایوهایی که از قبل shair شدن رو از این حالت خارج میکنه......
خلاصه با غیر فعال کردن این سرویس میتونیم مطمئن بشیم که هیچ فایل و درایو shaire شده ای نداریم که کسی از اون استفاده کنه........