PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمری یا مزدا 3 یا سوناتا یا مگان 2000 ؟

Sorosh MAX
25-08-2009, 14:30
سلام دوستان ، خوبید ؟

میخوام ماشینم که زانتیا هست رو عوض کنم و یکی از این 4 تا رو بگیرم ، نظر خودم 100% کمری هست ولی خانواده نظر های دیگه های دارند . میخوام یه ماشین خانوادگی ، محکم ، ایمن با امکانات ، با شتاب باشه

کدوم عاقلانه تر هست ؟

light
25-08-2009, 14:40
كمري كه خانوادگي هست
حتما كمري بگير

rami_hemi
25-08-2009, 16:43
خب اولا با توجه به ماشین قبلیتون میتونم بگم از این ماشین انتظار بیشتری نسبت به شتاب و راحتی و توان حرکتی دارین.
پس باید بگم دو ماشین مزدا 3 و مگان با اینکه ماشینهایی با مصرف خوب توان مناسب هستن ولی کمی از ژانتیا بالاتر قرار دارن و تو رده سدانهای کامپکت اسپرت قرار میگیرن بین این دو تا مزدا3 گزینه بهتری هستش ولی زیاد برا یه خانواده شما با توجه به حدسی که من میزنم خوب نیست به احتمال قوی شما یک خانواده 4-5 نفری دارین که سن بچه ها هم بالا تر از 12 سال هستش .
در این بین میمونه سوناتا و کمری من بین این دو تا هم کمری رو توصیه میکنم چون هر چی باشه برند تویوتا از هیوندای معتبر تره و یه ماشین ژاپنی دوام بشتری از کره ای داره .از نظر امکانات هم کمری و سوناتا در یک حد و اندازه هستن.

Sorosh MAX
25-08-2009, 16:58
آفرین ، دقیقآ همون حرفی رو میزنی که من همیشه میزنم ، این شد حرف حساب

Sorosh MAX
25-08-2009, 16:59
راستی پس چرا تعداد کمری از سوناتا کمتره ، و افت قیمت کدومشون بیشتره ؟

MoHaMaD ZaNd
25-08-2009, 17:14
منم تويوتا كمري رو پيشنهاد ميدم !!!! بنا به دلايل Rami_hemi

MehranVB
25-08-2009, 17:57
در این بین میمونه سوناتا و کمری من بین این دو تا هم کمری رو توصیه میکنم چون هر چی باشه برند تویوتا از هیوندای معتبر تره و یه ماشین ژاپنی دوام بشتری از کره ای داره .از نظر امکانات هم کمری و سوناتا در یک حد و اندازه هستن.
زیاد مقایسه جالبی نیست که بر اساس برند بگیم کدوم ماشین بهتره!
به این دقت کنید که سوناتا قیمتش پائینتره ولی در عوض قدرت و سرعت بالاتری داره.

poria_mc
25-08-2009, 18:09
میخوام یه ماشین خانوادگی ، محکم ، ایمن با امکانات ، با شتاب باشه
من خودم شدیدا با ماشین کره ای مخالفم! اما چون گفتید خانوادگی با امکانات من سوناتا رو پیشنهاد میدم! البته اگه کمری میخرید Se رو بخرید که حداقل ظاهرش یکم هیجان به آدم میده!

Sorosh MAX
25-08-2009, 18:13
به این دقت کنید که سوناتا قیمتش پائینتره ولی در عوض قدرت و سرعت بالاتری داره.

ببخشید کجاش قدرت و سرعت بالاتری داره ؟ قدرت و سرعتشون یکی هست (در نوع 4 سیلندر)

با امکانات من سوناتا رو پیشنهاد میدم

یعنی امکانات سوناتا از کمری بیشتره ؟؟

shifter
25-08-2009, 18:35
كمري خودروي جذاب تر و يه جورايي اسپرت تره!!
سوناتا يه نموره ماشين پيرمرديه و خانوادگي...
مگان هم مثل سوناتا ماشين خانواده اس اما چون شما خانواده گي ميخواي ماشينو من ميگم كمري به خاطر كلاس بالاتر و خب ديگه برند تويوتا هست و...!

farshad bugatti
25-08-2009, 19:02
مگان : ماشینه خانوادگی خوبیه ولی در مقابل سوناتا و کمری حرفی برای گفتن نداره بجز در مصرف سوخت

مزدا 3 : ماشینه خوبی هستش اما خصوصیاته اسپرتی داره و به قول دوستان برای خانواده 4-5 نفره نمیتونه مناسب باشه

منم سوناتا مدل 2009 رو برات پیشنهاد میکنم شتاب قدرت ایمنی وراحتی لازم برای یک خودروی خانوادگی رو داره

توان موتور : هر دو 4 سیلندر 2400 سی سی سوناتا 171 اسب بخار و کمری 158 اسب بخاره

در ضمن با توجه به قدرته موتورشون فقط 10 کیلو اختلاف وزن دارند که سوناتا برتره

شتاب : 0 تا 100 سوناتا 9/8 (مدل 2009) و برای کمری 6/9 ثانیه هستش

مصرف سوخت : 4/8 برای کمری و 5/8 برای سوناتا

ایمنی : سوناتا 6 کیسه هوا داره ولی کمری 2 تا داره

کیفیت ساخت : خوب از اسمشون معلومه کدوم برتره تویوتا تکه اما چون شرکت های کره جنوبی به خصوص هیوندای برای رقابت با شرکت های ژاپنی روز به روز بر کیفیت ساخت محصولات خود می افزایند مدل 2009 سوناتا از کیفیت ساخت مطلوبی برخوردار است

Sorosh MAX
25-08-2009, 20:32
با این توصیفات سوناتا 2009 از کمری بهتره ...

ولی نمیدونم چرا بنظرم کمری از سوناتا بهتر هست ، هیوندای به دلم نمیچسبه ...

poria_mc
25-08-2009, 20:42
كمري خودروي جذاب تر و يه جورايي اسپرت تره!!
سوناتا يه نموره ماشين پيرمرديه و خانوادگي...
واقعا تو این انجمن گاهی وقتها آدم چیزهایی میشنوه که شاخ درمیاره!
کمری اسپرت تره و سوناتا پیرمردیه؟ اگه سوناتا 3300 رو وارد ماجرا نکنیم بازم از لحاظ شتاب و قدرت سوناتا 2400 از کمری تیزتره! خصوصا اینکه گیربکس سوناتا تیپ ترونیکه و گیربکس کمری دنده ها رو واسه خودش عوض میکنه!!

هر دو 4 سیلندر 2400 سی سی سوناتا 171 اسب بخار و کمری 158 اسب بخاره

قدرت سوناتا رو اشتباه گفتی سوناتا 2009 مدل 4 سیلندر 2400 سی سی 162 اسب بخاره!

مدل 2009 سوناتا از کیفیت ساخت مطلوبی برخوردار است
این جمله رو به شدت رد میکنم اساسی! متریال داخلیش حس با کیفیت بودن رو به آدم میده ولی کیفت درست حسابی نداره!

کمری با اون 2 تا ایربگ از سوناتا 6 ایربگ ایمن تره! این رو به کرات تو انجمنهای دیگه راجع بهش بحث کردیم!

D r i v e r
25-08-2009, 22:18
به نظر منم ظاهر سوناتا اسپرت تر از کمری هست
مدل 2009 حالا یکم خانوادگی تر شده
همونطورم که پوریا گفت اگه پای مدل 6 سیلندر رو وسط نکشیم(که باید بکشیم) سوناتا چابک تر از کمری هست
اینم بگم که هرکسی از یه برند خاصی خوشش میاد

MehranVB
25-08-2009, 22:19
ببخشید کجاش قدرت و سرعت بالاتری داره ؟ قدرت و سرعتشون یکی هست (در نوع 4 سیلندر)
سوناتا 161 اسب بخاره ولی کمری 158 اسب بخار.
از نظر ایمنی کمری از سوناتا ایمن تره. (منبع: موسسه ایمنی بزرگراههای امریکا)
از نظر طراحی داخلی و خارجی هم کمری بهتره و تاثیرش با چشم خیلی بدیهیه!

کمری اسپرت تره و سوناتا پیرمردیه؟ اگه سوناتا 3300 رو وارد ماجرا نکنیم بازم از لحاظ شتاب و قدرت سوناتا 2400 از کمری تیزتره! خصوصا اینکه گیربکس سوناتا تیپ ترونیکه و گیربکس کمری دنده ها رو واسه خودش عوض میکنه!!
منم با اینکه کمری اسپرت تره موافق نیستم!!

Sorosh MAX
25-08-2009, 22:35
ممنونم ، اقا من میخوام ماشین با ابهت باشه ، بین کمری و سوناتا کدوم با ابهت تره ؟ بنظر من کمری

rami_hemi
25-08-2009, 23:46
ببین سروش جان دیگه اون وقت میره روی سلیقه همه دوستان قشنگ توضیحات رو دادن
چکمری 2007 چهره خشنتری نسبت به 2009 داشت کمری از اول چهره پویایی داره خطوط نسبتا نازک جلو و طرح کاپوت که شبیه دماغه ماشینهای فرمول 1 شده تا حدودی ابهت خاصی داره ولی سوناتا 2009 به نظر شخصی من کمی طراحش نرمتر شده ولی خب یه مردی هم هست که مهران به اون اشاره کرد من هیچوقت دو تا برند رو صرفا به خاطر تعصب مقایسه نمیکنم بهتره بدونید دوستان گل من اگه میخواستم با تعصب حرف بزنم مزدا 3 رو میگفتم ولی سروش چیزی که ازمون خواسته بود رو در نظر گرفتم
یه مزیت تیوتا اینه که ماشینهای اقتصادی تولید میکنه و کیفتش از هیوندای در درجه بالاتری هستش من یه کم در مرود کیفیت مواد مورد استفاده داخل سوناتا میگم دلچسب نیست پوریا تجربه در موردش داره کمری به خاطر همون اسم تویو تا که روش هست باید کیفیت بالاتری نسبت به سوناتا داشته باشه.حالا شما بین این دوتا مزیا و معایبشون رو گفتیم مقایسه فنی تا حدودی شد حالا باید شما بگی کدومش به نظرت با صرفه تره
سوناتا هم به قدر کافی ابهت داره من دو تا عکس میذارم از هر کدوم یه مقایسه تصویری هم بکنیم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sorosh MAX
26-08-2009, 00:10
خوب ایننجا که مشخصه کمری ابهت بیشتری داره وظاهری بروز تر دازه ...

امکانات ایندو چه تفاوتی دارن ؟

farshad bugatti
26-08-2009, 01:01
قدرت سوناتا رو اشتباه گفتی سوناتا 2009 مدل 4 سیلندر 2400 سی سی 162 اسب بخاره!
کمری با اون 2 تا ایربگ از سوناتا 6 ایربگ ایمن تره! این رو به کرات تو انجمنهای دیگه راجع بهش بحث کردیم!

البته من به شما حق میدم که راجع به هیوندای اینطور قضاوت کنید چون خاطره ی خوشی ازش ندارین اما امروز جریان فرق میکنه اصلا اینطور نیست هیوندای دیگه مثل سابق نیست خیلی پیشرفت کرده سوناتای 2008 با سوناتای 2009 زمین تا اسمان فرق داره در ضمن سوناتا مدل 2008 اون 164 اسب بخاره اما مدل 2009 اون 174 اسب بخاره 10 اسب بخار بیشتر شده من هم بالا به اشتباه 171 نوشته بودم
هیوندای علاوه بر فیس لیفت ظاهری یه دستی هم به موتورش کشیده
فرق سوناتای مدل 2008 با مدل 2009
اینایی که مینویسم مدل 2008 نداره
مجهز به سنسور سرعت - گرمکن صندلی های جلو - ایینه های تاشوی برقی - روشن و خاموش شدن اتوماتیک چراغها
بستن درها به همراه دزدگیر - برف و یخ اب کن شیشه جلو
اینم امکاناتی که کمری البته مدل GLX و SE داره اما سوناتا نداره
پرده برقی عقب -
البته مدل SE کمری فرق میکنه از سوناتا خیلی بهتره در عوض قیمتش گرونه
از لحاز قیمت هم باز سوناتا با صرفه تره و از کمری جی ال ایکس 3 - 4 میلیون ارزونه با این پول میتونی سفارشی هم بخری

poria_mc
26-08-2009, 01:11
البته من به شما حق میدم که راجع به هیوندای اینطور قضاوت کنید چون خاطره ی خوشی ازش ندارین اما امروز جریان فرق میکنه اصلا اینطور نیست هیوندای دیگه مثل سابق نیست خیلی پیشرفت کرده سوناتای 2008 با سوناتای 2009 زمین تا اسمان فرق داره
هان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستان در جریان هستن من سوناتا مدل 92 نداشتم که بخوام راجع بهش اینطور قضاوت کنم! ماشین من مدل 2009 بود!

در ضمن سوناتا مدل 2008 اون 164 اسب بخاره اما مدل 2009 اون 174 اسب بخاره 10 اسب بخار بیشتر شده من هم بالا به اشتباه 171 نوشته بودم
عددی که من گفتم رو از تو دفترچه ماشین گفتم نه از این سایتهایی که رو هوا واسه خودشون عدد اعلام میکنن!

مجهز به سنسور سرعت
راجع به این یه توضیح میدی؟

ایینه های تاشوی برقی
این مورد رو سوناتاهای شرکتی فول هم ندارن! 2009 واردات شخصی هم نداریم! پس این مورد تو ایران منتفیه!

برف و یخ اب کن شیشه جلو
اگه منظورت گرمکن شیشه جلوئه فقط واسه بخاره! برف و یخ رو آب نمیکنه!

از لحاز قیمت هم باز سوناتا با صرفه تره و از کمری جی ال ایکس 3 - 4 میلیون ارزونه با این پول میتونی سفارشی هم بخری

سوناتا سفارشی دیگه چه صیغه ایه؟ آسان موتور که مثل ایران خودرو نیست!
الان با 37 تومن راحت میتونی یه کمری SE کم کارکرد( در حد 2-3 هزار تا که فقط آب بندی شده) بخری!

farshad bugatti
26-08-2009, 01:21
من نمیدونم چرا بعضیا دوست دارن بقیه رو خراب کنن اگه میخاین بگین اطلاعاتتون زیاده باشه ما دیگه حرف نمیزنیم

برین از هر کی میخاین بپرسین سوناتای 2009 174 اسب بخاره

اگه قرار بود دست دوم بخره خیلی ماشین وجود داره که میشه خرید

D r i v e r
26-08-2009, 01:25
البته من به شما حق میدم که راجع به هیوندای اینطور قضاوت کنید چون خاطره ی خوشی ازش ندارین
فکر نکنم اینطور باشه
چون پوریا معمولا همه جوانب رو میگه
مثلا گفته که سوناتا چابک تر و تیز تر هست

مدل 2009 اون 174 اسب بخاره
175 :دی

خوب ایننجا که مشخصه کمری ابهت بیشتری داره وظاهری بروز تر دازه ...

به نظرتون سوناتا 2009 طراحی به روز و شکیلی نداره؟؟
من نظرم این هست که قیافه ی ماشین های تویوتا توی ایران دیگه خیلی تکراری شده
همه یه جورایی شبیه همن
یاریس ، کرولا ، کمری ، آریون و.....
شاید مشکل از منه که زیاد با تویوتا حال نمیکنم

من نمیدونم چرا بعضیا دوست دارن بقیه رو خراب کنن اگه میخاین بگین اطلاعاتتون زیاده باشه ما دیگه حرف نمیزنیم

نه اینطور فکر نکن
همه اینجا جمع شدیم که همدیگرو کمک کنیم و اطلاعاتمون زیاد بشه
بحث کردن هم جزئی از ذات انسان هست
در مورد قدرت موتور هم فکر کنم شما درست میگین چون چندین سایت خارجی رو چک کردم

farshad bugatti
26-08-2009, 01:38
مرسی جواب شما منطقی بود اما من ثابت میکنم که هیوندای مثل قدیما نیست شما از جنسیس حساب کنید که چقدر کیفیت ساختش بالاست یک بار هم مجله ماشین تست کرده بود و از کیفیت ساختش تعریف میکرد و جنسیس با اون همه امکانات و تکنولوژی با قیمت تو دوره های 80 میلیون تومان واقعا کمر خیلی شرکت ها رو شکسته حتی کیفیت موتور از نمونه لکسوز تویوتا هم بالاست اگه بخاین توضیح میدم

poria_mc
26-08-2009, 01:44
من اگه قرار بود کسی رو خراب کنم خیلی زودتر از اینها اینکار رو میکردم!
متاسفانه حرف های شما یکم بوی تعصب میده! قشنگ معلومه که نه سوناتا و نه کمری رو به طور نه حرفه ای حتی آماتور هم تست نکردید و صرفا به خاطر علاقه به یه برند خاص دارید نظر میدید! در صورتی که من اونجا هم مزایای جفتشون رو گفتم هم معایبشون رو! سهام دار هیچکدوم از کارخونه ها هم نیستم که با فروش یه ماشین بیشتر سودی به من برسه! من دارم از تجربه ام برای بچه ها میگم که این بنده خدا که میخواد حداقل 40 تومن پول ماشین بده پولش رو مثل من دور نریزه!

اگه شما طرز فکرت اینه که من دارم اطلاعاتمو به رخ بقیه میکشم یا بقیه رو میکوبم که خودم رو بالاتر نشون بدم من دیگه چیزی نمیگم اینجوری بحث کردن با شما هیچ فایده ای نداره!
متاسفم که وقتم رو برای انجمنی میزارم که طرز فکر کاربرش اینه!

poria_mc
26-08-2009, 01:46
مرسی جواب شما منطقی بود اما من ثابت میکنم که هیوندای مثل قدیما نیست شما از جنسیس حساب کنید که چقدر کیفیت ساختش بالاست یک بار هم مجله ماشین تست کرده بود و از کیفیت ساختش تعریف میکرد و جنسیس با اون همه امکانات و تکنولوژی با قیمت تو دوره های 80 میلیون تومان واقعا کمر خیلی شرکت ها رو شکسته حتی کیفیت موتور از نمونه لکسوز تویوتا هم بالاست اگه بخاین توضیح میدم
مگه ما گفتیم کیفیت هیوندای مضخرفه؟ گفتم کیفیتش خوبه اما در مقابل کمری حرفی برای گفتن نداره! در ضمن همین کمری هم تو یه جاهایی میلنگه مثلا فرمون چرمش بعد از یه مدت از ریخت میافته و پوسته پوسته میشه! این بعد یه مدت طولانی اتفاق میافته نه مثل سوناتا که بعد یه روز تو آفتاب تابستون یه تیکه از داشبوردش تغییر رنگ میده!
این مورد رو هم که کیفیت موتورش از لکسوس بالاتره اصلا قبول ندارم!
=============

در مورد قدرت موتور هم فکر کنم شما درست میگین چون چندین سایت خارجی رو چک کردم
راستی امیرجان دفترچه اش رو دوباره میرم چک میکنم!

D r i v e r
26-08-2009, 01:51
من به خاطر این بحث ها یه سرچی زدم که به مقاله ای مجله car and driver که یکی از بچه های سایت تیونینگ تالک(Afshin_Kh ) زحمت ترجمش رو کشیده برخوردم که بین 10 خودرو هست و سوناتا مقام چهارم و کمری در مقام پنجم قرار داشت :

رتبه چهارم : هیوندای سوناتا 2009

قیمت : 24.485 دلار

قدرت موتور: 175 اسب بخار در 6000 دور
گشتاور: 169 lb-ft در 4000 دور
شتاب 100 کیلومتر: 8.8 ثانیه
شتاب 160 کیلومتر:25.9 ثانیه
سرعت نهایی: 215 کیلومتر ( محدود شده توسط دولت ) ( بیشترین در گروه)
مسافت ترمز گیری (112-0 کیلومتر): 171 فیت
شتاب جانبی: 0.78 جی

فضای جلو: 58 فوت مکعب ( به همراه آلتیما بیشترین در گروه)
فضای عقب: 47 فوت مکعب ( به همراه کمری بیشترین در گروه )
فضای صندوق عقب: 16 فوت مکعب ( بیشترین در گروه )

کنسول و داشبورد کاملا تغییر یافته اند و آنها بسیار مدرن شده اند مخصوصا طرح چوب. دماغه دارای چراغهای جدید است که چهره آن را از دید ما سنگین تر کرده است , شبیه لکسوس .

قدرت موتور 13 اسب بخار افزایش یافته است . گیربکس 5 سرعته اتوماتیک استاندارد است.

چه چیزی بیشتر است؟ این یک هیوندای است بنابراین شما امکانات استاندارد بی شماری خواهید داشت در کنار امکانات دیگر سوناتای ما کنترل الکترونیکی پایداری – دنده تیپ ترونیک –

سیستم نمایشگر فشار تایر – پوشش چرم داخلی – مه شکن – گرم کن صندلی های جلو – رینگ 17 اینچی – سانروف و سیستم صوتی اینفینتی را داشت.

اولین چیزی که در مورد سوناتا جلب توجه میکند فضای بسیار بزرگ داخلی آن است هیچ کدام از رقبا در این گروه به این اندازه فضای عقب و جلو نداشتند.

صندوق به اندازه فوژیون بزرگ است و صندلی پشت همانند تویوتا راحت. حقیقت این است که سوناتا یه اندازه ای بزرگ شده است که EPA می تواند آن را در رده خودروهای بزرگ قرار دهد

اگرچه الان در رده خودروهای متوسط رقابت می کند.

در رانندگی بهبودی زیادی در هندلینگ خودور مشاهده نکردیم. سوناتا همچنان نرم حرکت می کند و به سهولت از گوشه ای به گوشه ای دیگر در تغییر مسیر می دهد.

فرمان همچنان سبک و به صورت قابل قبولی دقیق است. دنده تیپ تروینک سوناتا نرم ترین دنده در این گروه است.

هیوندای باید 10 درصد خودروی سوناتا را بهبود بخشد و شاسی همچنان از وزن کافی برخوردار نیست به غیر از این سوناتا به صورت یک کروزر مسیر های طولانی ظاهر شده.

سوناتا در حال اجرای یک ارکستر است که میخواند " می خزم یه سوی آکورد"

رتبه پنجم: تویوتا کمری LE

قیمت : 23.883 دلار

قدرت موتور: 158 اسب بخار در 6000 دور
گشتاور: 161 lb-ft در 4000 دور
شتاب 100 کیلومتر: 8.9 ثانیه
شتاب 160 کیلومتر: 26.6 ثانیه
سرعت نهایی: 202 کیلومتر ( محدود شده توسط دولت )
مسافت ترمز گیری (112-0 کیلومتر): 170 فیت
شتاب جانبی: 0.77 جی

فضای جلو: 53 فوت مکعب
فضای عقب: 47 فوت مکعب ( به همراه سوناتا بیشترین در گروه)
فضای صندوق عقب: 15 فوت مکعب

این تویوتا در حرکتش به سوی یک تفکر شاهانه می رود و پیشنهاد سواری را به شما می دهد که از یک لیومزین دارید.

در حالت توقف و در سرعت 70 مایل در میان رقبای گروه آرام ترین و بی صدا ترین خودروست.

در سوی دیگر کمری قاطعانه به سوی هر نوع رفتاری متعهد شده , اگرچه کمترین شتاب جانبی و آهسته ترین سرعت برای تغییر لاین و هم چنین 32 اسب بخار کمتر از آکورد دارد.

به مرکز داشبورد نگاه کنید دکمه های رادیو بزرگ – گرد و دقیقا جایی هستند که در دهه 60 هم بودند- روشن و خاموش در قسمت چپ و تنظیم صدا در راست .

دکمه تنظیم حالت 3 اینچ طول دارد دکمه های HVAC برگتر هستند و شما با پوشیدن دستکش هم می توانید آن را تنظیم کنید.

در ضربات تهویه صدای خر خر مانندی می دهد.

گیربکس کمری بدون مکث است و تعویض دنده بدون مشخص نیست. فرمان مقداری بی حس اما حداقل سبک است .

پدال ترمز به راحتی تنظیم می شود. تشک صندلی عقب عالی است . برای کنترل الکترونیک پایداری 650 دلار اضافه پرداخت لازم است.

کمری همانند آوانجر کمتر به رفتن به پمپ بنزین نیاز داشت.

در نقطه مخالف با فوژیون کمری بسیار نرم است خودرویی است که هر کسی برای ترافیک روزانه آن را میخواهد.

در مورد کمری می توان اینگونه گفت: بعضی اوقات اتاق پذیرایی نمی تواند به راحتی تبدیل به اتاق بازی شود.

حتی در چند پست بعدش اطلاعاتی رو از سایت موتور ترند ترجمه کرده :

در مورد برترهای سوناتا - کم لرزش ترین خودرو در گروه - وارد نشدن ضربات از چرخ های جلو به فرمان - کم مصرف ترین خودرو این گروه - بهترین مسافت ترمز گیری همراه با کمری - بیشترین فضای داخلی - هندلینگ خوب - تعلیق نرم - شتاب عالی و در آخر گفته شما بابت سوناتا هر چه قدر بپردازید برای کیفیت و توانایی پرداخت کرده اید.

تویوتا کمری : فضای داخلی تقریبا هیچ ایرادی ندارد در هر قسمت کیفیت و ارگونومی رو حس می کنید - رانندگی نرم - تعلیق خوب - شتاب و ترمز گیری خوب -

poria_mc
26-08-2009, 01:56
Afshin_Kh
تو هم از چه کسی رفتی نقل قول گرفتی! طرف از اون دوآتیشه های هیوندای سواره!:31:
ممنون به خاطر مقاله!

farshad bugatti
26-08-2009, 01:58
من اگه قرار بود کسی رو خراب کنم خیلی زودتر از اینها اینکار رو میکردم!
متاسفانه حرف های شما یکم بوی تعصب میده! قشنگ معلومه که نه سوناتا و نه کمری رو به طور نه حرفه ای حتی آماتور هم تست نکردید و صرفا به خاطر علاقه به یه برند خاص دارید نظر میدید! در صورتی که من اونجا هم مزایای جفتشون رو گفتم هم معایبشون رو! سهام دار هیچکدوم از کارخونه ها هم نیستم که با فروش یه ماشین بیشتر سودی به من برسه! من دارم از تجربه ام برای بچه ها میگم که این بنده خدا که میخواد حداقل 40 تومن پول ماشین بده پولش رو مثل من دور نریزه!

اگه شما طرز فکرت اینه که من دارم اطلاعاتمو به رخ بقیه میکشم یا بقیه رو میکوبم که خودم رو بالاتر نشون بدم من دیگه چیزی نمیگم اینجوری بحث کردن با شما هیچ فایده ای نداره!
متاسفم که وقتم رو برای انجمنی میزارم که طرز فکر کاربرش اینه!

نه حرف های من از روی تعصب نیست من میگم سوناتا 174 اسب بخاره شما میگید 164 اسب بخاره من میگم در ایمنی سوناتا بهتره شما بلعکس جواب میدین این یعنی تعصب
من هم مثل شما هر دوتاشونو مقایسه کردم در ضمن همه ما قصدمون اینه که تجربیاتمون رو به بقیه بگیم تا پولشون رو به دور نریزند...!!! در ضمن هرکس عقیده خاصی داره شما مثل اینکه از گفتگو و بحث خوشتون نمیاد حدف از این انجمن همین بحث ها هستش منم براتون متاسفم!

poria_mc
26-08-2009, 02:05
من میگم سوناتا 174 اسب بخاره شما میگید 164 اسب بخاره
من دارم مستند حرف میزنم از روی دفترچه خودرو! تا حالا دفترچه سوناتا 2009 رو باز کردی؟

من میگم در ایمنی سوناتا بهتره شما بلعکس جواب میدین
اینکه من دارم یه غلط شما رو اصلاح میکنم یعنی تعصب دارم؟؟ مگه ایمنی یه ماشین به تعداد ایربگ هاشه؟ شما نوشتی:

این عین جمله خودته مگه غیر از اینه؟ ایمنی یعنی تعداد ایربگ؟؟؟؟

در ضمن همه ما قصدمون اینه که تجربیاتمون رو به بقیه بگیم تا پولشون رو به دور نریزند...!!!
بذار جمله ات رو اصلاح کنم!

در ضمن همه ما قصدمون اینه که تجربیاتمون رو به دور از تعصب به بقیه بگیم تا پولشون رو به دور نریزند...!!!

هرکس عقیده خاصی داره شما مثل اینکه از گفتگو و بحث خوشتون نمیاد حدف از این انجمن همین بحث ها هستش منم براتون متاسفم!
فکر میکنم تعداد پست هام حداقل این رو نشون بده که همچین از بحث کردن اصولی و منطقی بدم نمیاد!

farshad bugatti
26-08-2009, 02:13
شما راست میگین همه مجله های معتبر جهان اشتباه میکنن شما ایمنی کمری و سوناتا رو تست کردین اما من تست نکردم
نمیدونم از کجا میگین کمری ایمن تره ...!!!
بابای من تو کارخونه ی هیوندای کار نمیکنه و ما هم هیوندای نداریم که بخام تعصبی حرف بزنم شما زود جواب تند به ادم میدین

poria_mc
26-08-2009, 02:21
از اوجایی که تو پستهای قبلیم هم گفتم به کرات تو انجمن های دیگه بحث کردیم البته من چون

شما مثل اینکه از گفتگو و بحث خوشتون نمیاد
آره من چون از بحث خوشم نمیومد توش شرکت نکردم! ولی منبعمون هم موسسه ایمنی بزرگراههای امریکا هستش!

شما راست میگین همه مجله های معتبر جهان اشتباه میکنن شما ایمنی کمری و سوناتا رو تست کردین اما من تست نکردم
شما اگه مجله های معتبر جهان رو بخونی میبینی راجع به یه ماشین تو دو تا مجله کلی حرف ضد و نقیض هست چه برسه به همه مجله ها!

بابای من تو کارخونه ی هیوندای کار نمیکنه و ما هم هیوندای نداریم که بخام تعصبی حرف بزنم شما زود جواب تند به ادم میدین
آهان! من یادم نبود پدر من نمایندگی تویوتا رو تو خاورمیانه داره که دارم اینطوری روش تعصب نشون میدم! اصلا یادم نبود! الان یادم افتاد!

D r i v e r
26-08-2009, 02:39
:46:
سوناتا روبه رو :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
سوناتا از بقل :

کمری از رو به رو :

کمری از بقل :
البته اگه درست دیده باشم نوشته بودین که کمری ساید ایر بگ نداره
ولی توی ایت تست هست
پس باید ایمنیش از بقل ضعیف تر از این نتایج باشه

shifter
26-08-2009, 07:43
!

اتفاقا اگه سوناتا 3300 رو وارد كنيم اونوقت ميشه گفت كه سوناتا تيزتر و سريعتره!!!سوناتا 2400 چه مدل قديميش چه مدل 2009 اون جفتشون پيرمردي هستن تا ماشين جووني بودن!!
اتفاقا ممقاني اصل تو مجله ماشين هم عين اينا رو گفته!
بعدشم من منظورم از اسپرت بودن بيشتر قيافه و حسي بودكه ماشين بهت ميده...نه موتور...
گذشته از اينا سوناتا عمرا به راحتي كمري نيست... تعليق عقبش يه جوريه ...:13:

و اگر بحث بر سر سرعته منم كمري گرند 2006 با 194 اسب بخار رو رسما وارد ميكنم تا كل كل كنيم...!:31:

MehranVB
پست تکراری!! :دی

MehranVB
The 2.4L Theta II engine receives an eight-percent increase in power to 175hp (168 hp with PZEV) and the 3.3L Lambda V6 receives an increase from 234 to 249 hp (186 kW). Fuel efficiency is EPA rated at 22/32 for the I4 and 19/29 for the V6.
(برگرفته از
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)

MehranVB
26-08-2009, 07:49
و اگر بحث بر سر سرعته منم كمري گرند 2006 با 194 اسب بخار رو رسما وارد ميكنم تا كل كل كنيم...!:دی
هر کاری کنی با کمری گرند 2010 نمیتونی با سوناتای 3.3L با قدرت 249 اسب بخار کل کل کنی!! :دی

Sorosh MAX
26-08-2009, 10:23
آقا ما نه بحثمون کل کل هست. نه کمری گرند میخوایم نه سوناتا 3300.

ولی من معتقدم که کمری دوامش ، جون دار بودنش ، کیفیت ساختش ، متریال های مورد استفادش ، نرم بودنش از سوناتا بهتره .

حالا یه سوال : قیمت قطعات یدکیشون چطوریه ؟ من الان برای زانتیا یه جفت آینه بغل خریدم 300 هزار تومن .

سوال دیگه : مصرف کمری و سوناتا و زانتیا رو با هم مقایسه کنید .

shifter
26-08-2009, 10:39
آقا ما نه بحثمون کل کل هست. نه کمری گرند میخوایم نه سوناتا 3300.

ولی من معتقدم که کمری دوامش ، جون دار بودنش ، کیفیت ساختش ، متریال های مورد استفادش ، نرم بودنش از سوناتا بهتره .

حالا یه سوال : قیمت قطعات یدکیشون چطوریه ؟ من الان برای زانتیا یه جفت آینه بغل خریدم 300 هزار تومن .

افرين! دقيقا تو همين مواردي كه گفتي كمري بهتره...!:46:

farshad bugatti
26-08-2009, 16:02

مصرف ترکیبی هر کدام
زانتیم 9
کمری 4/8
سوناتا 5/8 و برای مدل 2008 اون 8/8
من قیمت بعضی از قطعات هر دوشو برات مینویسم(قیمت به تومان)

سوناتا
گلگیر 95000
رادیاتور اب 200000
اینه بغل75000
سپر جلو145000
سپر عقب130000

درب موتور 210000
درب صندوق210000
لنت ترمز اصلی جلو56000
لنت ترمز اصلی عقب35000
کمری
گلگیر 125000
رادیاتور اب 300000
اینه بغل 60000
سپر جلو 155000
سپر عقب 155000
درب موتور 240000
درب صندوق 320000
لنت ترمز اصلی جلو 52000
لنت ترمز اصلی عقب 35000

یه چیزی هم بگم تو روزنامه نوشته بود خیلی ها معتقدند قیمت لوازم یدکی سوناتا از قیمت لوازم یدکی برخی از خودرو های داخلی نیز کمتر است.

Sorosh MAX
26-08-2009, 17:15
خیلی ممنونم فرشاد جان ...

آیا ارزش داره آدم کمری GLX بگیره ؟ چون تفاوت قیمتش با GL زیاده ...

تفاوت های ظاهری شونو میدونم که مثلا اون رینگ داره این قالپاق ، امکانات و تفاوت های دیگرشون چیه ؟

shifter
26-08-2009, 18:32
خیلی ممنونم فرشاد جان ...

آیا ارزش داره آدم کمری GLX بگیره ؟ چون تفاوت قیمتش با GL زیاده ...

تفاوت های ظاهری شونو میدونم که مثلا اون رینگ داره این قالپاق ، امکانات و تفاوت های دیگرشون چیه ؟

فكر نكنم تفاوت زياد داشته باشن!
اينا تفاوتاي مدل gl با gl lux و با glx هست...
مدل جي ال لوكس سيستم صوتي پيشرفته تر و موكت كف و سنسور عقب و پرزكتور جلو و ايموبلايزر رو بيشتر از مدل جي ال داره و مدل جي ال ايكس هم اينا رو بيشتر از اون دوتا داره:
سقف برقي-صندلي راننده برقي-كروز كنترل- برف پاككن تناوبي-انتن مخفي در شيشه عقب-پرده برقي عقب-و...

poria_mc
27-08-2009, 01:12
اتفاقا اگه سوناتا 3300 رو وارد كنيم اونوقت ميشه گفت كه سوناتا تيزتر و سريعتره!!!سوناتا 2400 چه مدل قديميش چه مدل 2009 اون جفتشون پيرمردي هستن تا ماشين جووني بودن!!
اتفاقا ممقاني اصل تو مجله ماشين هم عين اينا رو گفته!
بعدشم من منظورم از اسپرت بودن بيشتر قيافه و حسي بودكه ماشين بهت ميده...نه موتور...
گذشته از اينا سوناتا عمرا به راحتي كمري نيست... تعليق عقبش يه جوريه ...:13:

و اگر بحث بر سر سرعته منم كمري گرند 2006 با 194 اسب بخار رو رسما وارد ميكنم تا كل كل كنيم...!:31:

سوناتا 2009 مدل 6 سیلندر تو ایران نیست واسه همین اون رو حساب نکردیم!
این که یه ماشین پیرمردیه یا نه فقط و فقط از روی سلیقه اس! من تو جفتشون نشستم سوناتا 2009 خیلی تیزتر از کمری بوده!
من اصلا نه مجله ماشین رو قبول دارم نه نویسنده هایی که از کمپانی پول میگیرن تبلیغ میکنن!
راجع به قیافه هم که گفتم سلیقه ایه!
100% حرفت رو قبول دارم! کمری خیلی نرمه! سوناتا شاید یه ذره از مزدا 3 نرمتر باشه!

farshad bugatti
27-08-2009, 01:24
سوناتا 2009 مدل 6 سیلندر تو ایران نیست واسه همین اون رو حساب نکردیم!
این که یه ماشین پیرمردیه یا نه فقط و فقط از روی سلیقه اس! من تو جفتشون نشستم سوناتا 2009 خیلی تیزتر از کمری بوده!
من اصلا نه مجله ماشین رو قبول دارم نه نویسنده هایی که از کمپانی پول میگیرن تبلیغ میکنن!
راجع به قیافه هم که گفتم سلیقه ایه!
100% حرفت رو قبول دارم! کمری خیلی نرمه! سوناتا شاید یه ذره از مزدا 3 نرمتر باشه!
این حرفه شما کاملا منطقی هستش منم قبول دارم
کمری در کل از سوناتا نرمه

Sorosh MAX
27-08-2009, 16:01
خوب ، آیا درسته کسی که زانتیا داره بره مزدا 3 بخره ؟؟؟

rami_hemi
27-08-2009, 17:17
خب سروش جان بستگی داره شما انتظارت از ماشین چی باشه اگه زانتیا داری و دنبال راحتی بیشتری نسبت به زانتیا هستی نه من یکی میگم نمیخره چون مزدا 3 با تمام برتری که نسبت به زانتیا داره ولی چندان راحتی بیشتری نداره فقط موتور قوی تر و امکانات بیشتر و به روزتر و سواری اسپرت و خشک.

only_mohsen
15-12-2012, 11:14
برند رو لطفا نگاه نکنید :n05:
کمری >> اگه دنبال راحتی و عمر بیشتر هستی و هندینگ فوق العاده .
مگان >> از نظر گیربکس مشکل داره ولش کن .
مزدا 3 >> ماشین اسپورته شاید زیاد خونوادگی نباشه ولی خشگله و جوان پسند و کم مصرف .
سوناتا >> قدرت و سرعت و مصرف بالا و تمام .