PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارور در هنگام نصب ویندوز اکس پی !!!!

amir.moeiny
24-08-2009, 12:53
سلام
من وقتی می خوام ویندوز اکس پی نصب کنم بعد از انتخاب درایو و بعد از اینکه فایل ها کپی میشه و سیستم ری استارت میشه
وقتی می خواد دوباره بالا بیاد ارور زیر رو میده :
Error loading operation system
بعد از این ارور دیگه هیچ کاری نمی شه کرد و باید سیستم رو ریست کنم
یکی گفت که برم تو قسمت تنظیمات بایوس و SATA رو به ATA تبدیل کنم ولی فکر کنم سیستمم از این پشتیبانی نمی کنه چون همچین گزینه ای واسه تغییر نبود
الآن فقط ویستا نصب دارم
ولی می خوام بدونم که چه طور می تونم این مشکل رو برطرف کنم

Ar@m
24-08-2009, 22:31
از دستور fdisk/mbr استفاده كن

amir.moeiny
24-08-2009, 23:09
از دستور fdisk/mbr استفاده كن
میشه بیشتر توضیح بدید
آخه من زیاد از داس سر در نمیارم
از سی دی بوتیبل هم استفاده می کنم که در نتیجه دستورات داس نیاز نیست

MasterGeek
24-08-2009, 23:38
این دستور mbr هاردتون یا Master Boot Record که اطلاعات مربوط به بوت سیستم عامل هست رو پاک میکنه و دیگه ویندوزی بالا نمیاد.
اول اینکه اروری که گفتین خیلی کلیه
شما انتخاب درایو و کپی و ... در خود ویندوز که انجام ندادید درسته؟
مثلا ممکنه شما این کار رو انجام داده باشید:
سی دی ویندوز رو بوت کردین و درایو رو انتخاب کردین و فایلها کپی شدند ولی به خاطر برخی مشکلات شما در ریستارت با منوی قبلی مواجهه شدید و وقتی انتخابش کردید این پیام رو داده...
پس دو توصیه (البته بهتره جزئیات بیشتری رو بگین)
۱) سی دی ویندوز اکس پی مطمئنی رو انتخاب کنید
۲) واسه امتحان همین کاری که دوستمون گفت رو بکن و mbr رو پاک کن
۳) دوباره از اول ویندوز رو نصب کن بعد از ریستارت شما بدون منوی انتخاب به بخش ادامه نصب ویندوز میرین

البته توی repair هم میتونی ازین دستور و دستوراتی مثل fixmbr , sfc استفاده کنی ولی این بهتره
مشکل sata هم فکر نمیکنم باشه

amir.moeiny
25-08-2009, 00:19
این دستور mbr هاردتون یا Master Boot Record که اطلاعات مربوط به بوت سیستم عامل هست رو پاک میکنه و دیگه ویندوزی بالا نمیاد.
اول اینکه اروری که گفتین خیلی کلیه
شما انتخاب درایو و کپی و ... در خود ویندوز که انجام ندادید درسته؟
مثلا ممکنه شما این کار رو انجام داده باشید:
سی دی ویندوز رو بوت کردین و درایو رو انتخاب کردین و فایلها کپی شدند ولی به خاطر برخی مشکلات شما در ریستارت با منوی قبلی مواجهه شدید و وقتی انتخابش کردید این پیام رو داده...
پس دو توصیه (البته بهتره جزئیات بیشتری رو بگین)
۱) سی دی ویندوز اکس پی مطمئنی رو انتخاب کنید
۲) واسه امتحان همین کاری که دوستمون گفت رو بکن و mbr رو پاک کن
۳) دوباره از اول ویندوز رو نصب کن بعد از ریستارت شما بدون منوی انتخاب به بخش ادامه نصب ویندوز میرین

البته توی repair هم میتونی ازین دستور و دستوراتی مثل fixmbr , sfc استفاده کنی ولی این بهتره
مشکل sata هم فکر نمیکنم باشه
1. نه من با منوی انتخاب مواجه نمیشم می خواد مستقیم بره سراغ ادامه نصب که این ارور رو میده
2. از سی دی ها و دی وی دی های مختلفی و از سرویس پک های مختلفی هم استفاده کردم که همین ارور مشابه رو میده
3. من نمی تونم بفهمم که چرا فقط با اکس پی این مشکل هست و با ویستا و حتی لینوکس این مشکل رو ندارم

MasterGeek
25-08-2009, 10:56
خوب سیستمتون جدیده؟ یه اطلاعی راجع به سخت افزارهاتون بگین
راستی واسه پاک کردن mbr که گاهی اوقات کمک میکنه توی لینوکس با این دستور میتونید پاکش کنید البته بستگی داره چند هارد و .. داشته باشین ولی فرض میکنیم یکی دارین:
dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=512 count=1

amir.moeiny
25-08-2009, 13:20
خوب سیستمتون جدیده؟ یه اطلاعی راجع به سخت افزارهاتون بگین
راستی واسه پاک کردن mbr که گاهی اوقات کمک میکنه توی لینوکس با این دستور میتونید پاکش کنید البته بستگی داره چند هارد و .. داشته باشین ولی فرض میکنیم یکی دارین:
dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=512 count=1
ببینید سیستم من چیزی جدید نیست یعنی قبلا به تعداد زیادی من روش ویندوز اکس پی نصب کردم
الان که می خوام نصب کنم هم هیچ سیستم عامل دیگه ای نصب نیست
یعنی خالیه خالی
حتی دوباره پارتیشن بندی کردم و سیستم خالیه خالیه
اطلاعات سیستم :
CPU : 2.4
Ram : 512
HDD : 80
VGA : 128

saeed774
26-08-2009, 23:23
ببینید سیستم من چیزی جدید نیست یعنی قبلا به تعداد زیادی من روش ویندوز اکس پی نصب کردم
الان که می خوام نصب کنم هم هیچ سیستم عامل دیگه ای نصب نیست
یعنی خالیه خالی
حتی دوباره پارتیشن بندی کردم و سیستم خالیه خالیه
اطلاعات سیستم :
CPU : 2.4
Ram : 512
HDD : 80
VGA : 128

شما با برنامه هاي تحت داس مثه partition magic كه اونم داخل مجموعه Hirens Boot CD هست درايو ويندوز رو فرمت كنين .

MasterGeek
27-08-2009, 09:27
خوب مهمترین کاری که شما بهتره انجام بدین پاک کردنMBR هست.
و همونجوری که دوستمون saeed774 گفتن میتونی واسه اطمینان پارتیشن رو هم فرمت کنی هرچند قبلا گفتین این کار رو میکنین.
البته دو چیز به شدت خروجی های نه چندان خوب و مستعد خطا رو دارند یکی فرآیند کدهای MBR تحت ویندوز هست که وحشتناک مینویسه
یکی هم خروجی مستعد خطای پارتیشن ماجیک (البته ورژنهای جدیدتر بهتره)
به نظر من با همون ابزارهای ساده هم این کار رو بکنین کافیه

amd>intel
27-08-2009, 10:09
شما بایوس هم اپ دیت کنید .