PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلي پرهزينه با اينترنت

Honradez
24-08-2009, 11:00
سلام.

ماجرا از وقتي شروع شد که يک هفته پس از افزودن يک گيگابايت به محدويت حجمي سرويس اينترنتم (اي‌دي‌اس‌ال آسياتک)، متوجه شدم که 120 مگابايت بيشتر برايم نمانده.

به دانلودها نگاه کردم. من قبلا دقيقا 5970 مگابايت دانلود کرده بودم. پس قاعدتا بايد حجم دانلودم، الآن، حدود 7000 مگابايت ميبود. اما ديدم نوشته 6200!

بعد به حجم آپلود شده نگاه کردم و ديدم (تقريبا) نوشته 700 مگابايت! با در نظر گرفتن خرده‌ها، حجم آپلود من در همين مدت کم ميشد حدود همين 700 مگابايت. حالا فرض کنيم اعداد را دقيق يادم نيست و 600 مگابايت. ميخواهم بگويم که آخر چطور ممکن است من در طي يک هفته - که آنهم نه فايلي را آپلود کرده بودم، نه ايميلي را Attach - ششصد مگابايت دانلود کرده باشم؟!

يک برنامۀ نظارت بر پهناي باند مورد استفاده (يعني Bandwith Monitor) که از قبل هم داشتم و پرتابل هم هست را، باز کردم. در کمال تعجب ديدم که حجم آپلودها - و فقط هم آپلودها - در هر ثانيه چند بايت بالا ميرود. جالب اينجاست که پس از ديسکانکت شدن از اينترنت هم اين روند ادامه داشت و فقط وقتي سيم مودم ADSL را از کامپيوتر قطع کردم، کاملا متوقف شد. دوباره هم که سيم را وصل کردم به کامپيوتر، به محض روشن شدن چراغ مودم ADSL - که مربوط به خط است - حجم آپلودها شروع شد به بالا رفتن.

مشکل چيه واقعا؟ خواهش ميکنم کمکم کنيد. متشکرم. (نماز و روزه‌تون هم قبول باشه)
:10:

P‌C
24-08-2009, 12:20
در حالت عادی معمولا حجم دانلودها 10 برابر آپلودهاست.
پیشنهاد میکنم که اول یک فایروال قوی مثل zone alarm روی سیستمتون نصب کنید و دسترسی تمام برنامه ها بغیر از IE یا FF رو به اینترنت قطع کنید.
اگر درست نشد احتمال داره ایراد از مودم یا حتی بخاطر کلاهبرداری آسیاتک باشه.

far2009
24-08-2009, 12:30
دوست عزيز شما يک نکته را فراموش کرديد بگيد و آن هم اينکه شما مقدار دانلودها و آپلود ها را از خود سايت آسياتک مشاهده کرديد يا از روي برنامه هاي مديريت دانلود. به هر حال بايد ورود به سايت ها را هم حساب کنيد. اگر چه گفته مي شود تاثير زيادي ندارد ولي براي من که تاثير قابل ملاحظه اي دارد. مشاهده فيلم، عکس هاي سايت ها و ... همگي موثر هستند.
در رابطه با بالارفتن حجم آپلودها دليلي را نمي بينم.

Shahin_Turk
24-08-2009, 12:40
سلام.

ماجرا از وقتي شروع شد که يک هفته پس از افزودن يک گيگابايت به محدويت حجمي سرويس اينترنتم (اي‌دي‌اس‌ال آسياتک)، متوجه شدم که 120 مگابايت بيشتر برايم نمانده.

به دانلودها نگاه کردم. من قبلا دقيقا 5970 مگابايت دانلود کرده بودم. پس قاعدتا بايد حجم دانلودم، الآن، حدود 7000 مگابايت ميبود. اما ديدم نوشته 6200!

بعد به حجم آپلود شده نگاه کردم و ديدم (تقريبا) نوشته 700 مگابايت! با در نظر گرفتن خرده‌ها، حجم آپلود من در همين مدت کم ميشد حدود همين 700 مگابايت. حالا فرض کنيم اعداد را دقيق يادم نيست و 600 مگابايت. ميخواهم بگويم که آخر چطور ممکن است من در طي يک هفته - که آنهم نه فايلي را آپلود کرده بودم، نه ايميلي را Attach - ششصد مگابايت دانلود کرده باشم؟!

يک برنامۀ نظارت بر پهناي باند مورد استفاده (يعني Bandwith Monitor) که از قبل هم داشتم و پرتابل هم هست را، باز کردم. در کمال تعجب ديدم که حجم آپلودها - و فقط هم آپلودها - در هر ثانيه چند بايت بالا ميرود. جالب اينجاست که پس از ديسکانکت شدن از اينترنت هم اين روند ادامه داشت و فقط وقتي سيم مودم ADSL را از کامپيوتر قطع کردم، کاملا متوقف شد. دوباره هم که سيم را وصل کردم به کامپيوتر، به محض روشن شدن چراغ مودم ADSL - که مربوط به خط است - حجم آپلودها شروع شد به بالا رفتن.

مشکل چيه واقعا؟ خواهش ميکنم کمکم کنيد. متشکرم. (نماز و روزه‌تون هم قبول باشه)
:10:

سلام اگه مودم را با سيم کراس به کامپيوتر وصل کرده باشي اين حالت به وجود مي آيد.
اگه توجه کرده باشي هنگامي که به اينترنت وصل نيستي و مودم به برق وصل هست فقط آپلود داري نه دانلود.
و اين آپلود ها هم فقط تبادل اطلاعات بين مودم و کامپيوتر هست اصلا به ظرفيت شما ربطي نداره.
دقيقا اين کار رو مودم من هم انجام مي دهد جاي هيچ نگراني نيست!

Honradez
24-08-2009, 22:25
يعني نميتونه کار يه ويروس باشه؟

البته خب اگه مسئلۀ من مثل آقا شاهين باشه که خيلي خوبه؛ ولي تو 3 ماه براي من 700 مگابايت آپلود نوشته شده بود! اين غير طبيعي نيست؟

واقعا ممنون. نماز و روزه‌تون قبول! :46:

Shahin_Turk
24-08-2009, 22:34

البته خب اگه مسئلۀ من مثل آقا شاهين باشه که خيلي خوبه؛ ولي تو 3 ماه براي من 700 مگابايت آپلود نوشته شده بود! اين غير طبيعي نيست؟

البته احتمال ويروسي بودن سيستم نيز هست ولي به احتمال زياد اين حجم آپلود از اين مشکل نمي باشد!:20:
در ضمن يادم رفت بگم که 700 مگ واسه 3 ماه خيلي هم عادي است.

behii
24-08-2009, 22:48

درسته ماله انتقالات بین مودم و کارت شبکه هست من الان از صبح 160 مگابایت انتقال داشته که جزو پهنای باند اینترنت محسوب نمیشه !

700 مگابایت آپلود هم همونجور Shahin_Turkمیگه در 3 ماه طبیعیه !

Honradez
25-08-2009, 09:59
متشکرم. :46: