PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Tripple Channel 3GB یا Dual Channel 4GB ؟

yottabyte
24-08-2009, 09:56
با سلام خدمت دوستان

به نظر شما از این دو تا رم کدومشون بهتره که بگیرم ؟

Triple Channel 3GB (3 * 1GB) DDR3
ِویا
Dual Channel 4GB (2 * 2GB) DDR3

درضمن 1333 اونا به ترتیب 95 و 110 تومان قیمتشه (مارک Corsair) یعنی Dual 4GB گرونتره
تو تست هایی هم که انجام شده بود مشخص شده بود که Triple Channel زیر 1 درصد تو سرعت تاثیر داره
حالا به نظر شما Triple 3GB بگیریم بهتره یا Dual 4GB ؟

D3vil_A
24-08-2009, 17:55
سلام.
برای اجرای Application/Game های امروزی 3 گیابات کاملا کافیه.بیشتر از 3.25GB هم برای استفاده شما باید ویندوز خودتون رو به نسخه های 64Bit تغییر بدین که به مشکلاتی .....بر خواهید خورد.
نظر من 3x1GB Triple Channel بگیرید.
مادربردتون X58 هست دیگه؟!

alborz_k
24-08-2009, 22:29
با سلام خدمت دوستان

به نظر شما از این دو تا رم کدومشون بهتره که بگیرم ؟

Triple Channel 3GB (3 * 1GB) DDR3
ِویا
Dual Channel 4GB (2 * 2GB) DDR3

درضمن 1333 اونا به ترتیب 95 و 110 تومان قیمتشه (مارک Corsair) یعنی Dual 4GB گرونتره
تو تست هایی هم که انجام شده بود مشخص شده بود که Triple Channel زیر 1 درصد تو سرعت تاثیر داره
حالا به نظر شما Triple 3GB بگیریم بهتره یا Dual 4GB ؟
سلام. به نظر من 2 تا 2 گیگ بگیرید که در آینده هم به مشکل نخورید ، قابلیت دوال چنل و تریپل چنل هم در کارایی چندان تفاوتی ندارند!!
در ضمن کلأ 2 ماژول رم پایدار تز از 3 ماژول هست ، همچنین در آینده اگه خواستین ارتقا بدین با یک ماژول 2 گیگی دیگه می تونید حجم رو به 6 گیگ برسونید ، ولی اگه بخواین تریپل چنل بگیرید ، بعدأ برای ارتقا در شرایط مطلوب ، مجبورید 3 تا ماژول 1 گیگی دیگه بگیرید که وجود 6 ماژول 1 گیگی روی برد چندان جالب نیست و از نظر هزینه و حرارت تولیدی و پایداری هم چندان منطقی نیست! :دی

D3vil_A
25-08-2009, 00:01
البرز جان اینا همه ماژولی هستند و به صورت تک به فروش نمیرسند که بعدا بخوان 6GB تبدیلش کنند البته بستگی به مدل رم هم داره.
در آینده ممکنه تفاوت Triple o Dual زیاد تر بشه.

alborz_k
25-08-2009, 00:15
البرز جان اینا همه ماژولی هستند و به صورت تک به فروش نمیرسند که بعدا بخوان 6GB تبدیلش کنند البته بستگی به مدل رم هم داره.
در آینده ممکنه تفاوت Triple o Dual زیاد تر بشه.
یعنی در آینده نمی شه یک مازول 2 گیگی خرید؟!
آرمان جان تا جایی که من می دونم 1 حلقه لاستیک ماشین می شه گرفت !! :دی دیگه ماژول حافظه که جای خود دارد!! :دی
در ضمن با توجه به این معماری اختلاف دوال و تریپل از این بیشتر نمی شه!! چون با توجه به معماری جدید دستیابی به حافظه ی corei7 و پهنای باند بیشتر ddr3 دیگه چندان نیازی به تریپل نیست و من معتقدم که اون 1 گیگ در آینده بیشتر به درد می خوره !

yottabyte
25-08-2009, 08:07
یعنی اگه ما بعدا 2 گیگ دیگه بگیریم با 4 گیگی که قبلا گرفتیم با هم Triple Channel نمی شند ؟

Ultra_Black
25-08-2009, 10:21
یعنی اگه ما بعدا 2 گیگ دیگه بگیریم با 4 گیگی که قبلا گرفتیم با هم Triple Channel نمی شند ؟

چرا دوست من اونوقت Triple Channel میشن
منظور البرز خان هم این بود