PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلي پرهزينه با اينترنت

Honradez
24-08-2009, 00:47
سلام.

ماجرا از وقتي شروع شد که يک هفته پس از افزودن يک گيگابايت به محدويت حجمي سرويس اينترنتم (اي‌دي‌اس‌ال آسياتک)، متوجه شدم که 120 مگابايت بيشتر برايم نمانده.

به دانلودها نگاه کردم. من قبلا دقيقا 5970 مگابايت دانلود کرده بودم. پس قاعدتا بايد حجم دانلودم، الآن، حدود 7000 مگابايت ميبود. اما ديدم نوشته 6200!

بعد به حجم آپلود شده نگاه کردم و ديدم (تقريبا) نوشته 700 مگابايت! با در نظر گرفتن خرده‌ها، حجم آپلود من در همين مدت کم ميشد حدود همين 700 مگابايت. حالا فرض کنيم اعداد را دقيق يادم نيست و 600 مگابايت. ميخواهم بگويم که آخر چطور ممکن است من در طي يک هفته - که آنهم نه فايلي را آپلود کرده بودم، نه ايميلي را Attach - ششصد مگابايت دانلود کرده باشم؟!

يک برنامۀ نظارت بر پهناي باند مورد استفاده (يعني Bandwith Monitor) که از قبل هم داشتم و پرتابل هم هست را، باز کردم. در کمال تعجب ديدم که حجم آپلودها - و فقط هم آپلودها - در هر ثانيه چند بايت بالا ميرود. جالب اينجاست که پس از ديسکانکت شدن از اينترنت هم اين روند ادامه داشت و فقط وقتي سيم مودم ADSL را از کامپيوتر قطع کردم، کاملا متوقف شد. دوباره هم که سيم را وصل کردم به کامپيوتر، به محض روشن شدن چراغ مودم ADSL - که مربوط به خط است - حجم آپلودها شروع شد به بالا رفتن.

مشکل چيه واقعا؟ خواهش ميکنم کمکم کنيد. متشکرم. (نماز و روزه‌تون هم قبول باشه)
:10:

ardalan_zapata
24-08-2009, 01:16
من درست نفهمیدم
شما آپلودتون زیاده یا دانلود
در هر صوورت چک کنید ببیند که ویندوزتون آپدیت نمیکنه خودش رو همینطور برنامه های دیگه مثلا فایرفاکس
در ضمن حجم دانلود شما فقط این نیست که یعنی چیزی رو شما دانلود کنی
هر صفحه ای که باز میکنی جز حجم دانلود حساب میشه