PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مادربرد و سی پی یو چی بخرم؟

peyman12248
23-08-2009, 08:39
با سلام به دوستان عزیز من میخوام یه ارتقای نسبی به سیستمم بدم و از همه چیز مهمتر برام سی پی یو و مادربرد هستش البته باهاش رم و کارت گرافیک هم باید عوض کنم و اگر لازم شد پاور رو.
از همه مهمتر چیزی که برام مهمه سرعت اجرای برنامه هام و سرفینگ توو اینترنت هستش و معمولا هم چند تا برنامه در حال اجرا دارم و برنامه های زیادی رو کامپیوتر میریزم و لازم دارم که سرعت کامپیوتر رو میگیره.آدم گیم بازی هم نیستم فعلا. اگه با این شرایط بخوام یه سی پی یو و مادر برد متوسط رو به بالا(یعنی خیلی جدید نباشن که قیمتشون نجومی باشه) و به همراهش یه کارت گرافیک و رم متوسط بگیرم چییییییی بگیرم؟؟؟اگه پاورم نیاز باشه بگید چون پاورم قدیمیه.اگر قیمتشم حدودی میدونید لطفا بگید.
یه شرح بیشتری بدم که منکارای گرافیکی مثل تری دی مکث یا کورل و ... نمیکنم بیشتر یه اینترنت بازم از اینا که 10-20 صفحه با هم باز میکنم و یه اهنگی هم گوش بدم و افیس و چند نوع پلیر و نرو و فوتوشاپ و... میریزم رو کامپیوتر کلا همونطور که گفتم برنامه زیاد رو کامپیوتر اینستال میکنم. گیم باز هم نیستم به هیچ وجه فعلا به علت کمبود وقت.........چیزی که برام خیلی خیلی مهمه سرعت اجرای برنامه هامه.....و اینکه مادر بردم جوری باشه اگه 1-2 سال دیگه خواستم یه ارتقا یی بدم باز بتونم و به عبارتی این سیستم تا 2-3 سال جواب بده بهم .
برا همین یه مادر برد و سی پی یو میخوام بگیم که مچ باشند و کارت گرافیک آن برد داشته باشه و اگر بتونه رم دی دی آر 3 رو جواب بدن که عالی میشه....
میخواستم جمع قیمت مادر برد و سی چی یو هم 350-450 تومن بشه حالا هر چی کمتر بهتر.

Kianoosh
23-08-2009, 09:39
سلام دوست من

خب پاور فعلیت رو هم می گفتی ؟و کلا قطعاتت؟

می خوای به جای گرافیک آنبرد یه گرافیک رده پایین ببندی؟قیمتش خیلی کمه و البته قوی تر هم هست برای ویندوزهای جدید بهتره

Ultra_Black
23-08-2009, 09:42
سلام
با توجه به خواسته های شما:
CPU:AMD Phenom II X4 955BE=235
M.B:Asus M4A78T-E=140

CPU یکی ازقویترین 4 هسته ای های AMD هست که قابلیت اور خیلی خوبی هم داره
مادربرد هم DDR3 ساپورت میکنه و گرافیک آنبرد هم داره

millad1388
23-08-2009, 09:49
vga=ati radon4770
اگر بودجت نرسید میتونی4750 ببندی اگه تو ایران اومده باشه!!!یا حتی کمتر 4650 ببند اصلآ!!!!!!
power=coolermaster460watt

peyman12248
24-08-2009, 10:57
خیلی ممنون همگی دوستان از راهنمایی هاتون..در درجه اول نهایتا اگه بخوام یه پاور ارزون هم بگیرم چی میشه؟همچنین اون کارت گرافیک ارزونه که بهتره چیه؟قیمتش چقدره..چقدر تفاوت قیمتی ایجاد میکنه اگه آنبرد نگیرم؟
دوما این سی پی یو ای ام دی رو میشه یه خرده توضیح در موردش بدید.تو بازار به راحتی گیر میاد؟
اقا این vga که معرفی کردی چجوریاست؟فیمتش چنده که ببینم بودجم میرسه یا نه!!!

3jokes_x
24-08-2009, 13:08
به نظر من پردازنده ای که معرفی کردن خیلی بیشتر از نیاز شماست. (البته خیلی چیز توپیه، ولی برای کاربرد شما پول حروم کردنه) اون پردازنده برای کسانی خوبه که کار های سنگین با کامپیوتر انجام می دن. مثلا تبدیل فرمت های ویدیویی یا کار های 3 بعدی و رندر و... به نظر من با این کاربردی که داری، برای پردازنده حداکثر 150-160 تومان هزینه کن. از اینتل مدل چهار هسته ای Q8200 مناسبه. و از AMD هم فکر کنم چهارهسته ای Phenom II X4 810 توی این رنج قیمت باشه. (البته پردازنده 3 هسته ای Phenom II X3 720BE هم هست.) در مورد قیمت و کارایی این پردازنده از دوستانی که اطلاعات و تجربه بیشتری دارن سوال کن. اگر قصد ارتقا در آینده رو داری حتما AMD بگیر.

در مورد کارت گرافیک: می تونی فعلا همین مادربورد رو بگیری و باهاش کار کنی اگر احساس کردی گرافیکش ضعیفه بعدا هر وقت خواستی می تونی یه کارت گرافیک بخری بهش اضافه کنی (مجبور نیستی همین الان بخری)، ممکنه همین گرافیک آنبورد برات کافی باشه. در مورد قیمتش هم اگر 50-60 تومان بدی می تونی یه کارتی با قدرت 2-3 برابر گرافیک آنبورد مادربوردت بگیری. (ولی باز با این کاربردهایی که شما داری بیشتر از 80 تومان هم اصلا برای گرافیک هزینه نکن مگر این که بخوای بازی کنی)

peyman12248
24-08-2009, 14:31
خيلي ممنون از توصيه هاتون استفاده كردم .