PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت CD بوت در Norton Ghost (خيلي فوري)

Harry Potter
01-02-2005, 13:41
من آموزش Norton Ghost رو کاملا خوندم اما متاسفانه هیچ چیز در مورد ساخت cd بوت ندیدم.

منظور من این هست که اگر از درایو Image، C بگیریم و روی هارد ذخیره کنیم (درایو C حتما NTFS باشه، یعنی با دیسکت بوت شناخته نمیشه ) و بعد بخواهیم درایو C رو فرمت کنیم (NTFS) و بعد Image رو روش کپی کنیم به یک CD BootAble احتیاج هست. حالا این Cd رو چطوری میشه درست کرد که هم داریو رو فرمت کنه و هم Image رو بخونه و کپی کنه ؟ ( در خود Norton Ghost چنین قسمتی برای ساخت CD بوت وجود نداره )

لطفا راهنمایی کنید ...

Harry Potter
02-02-2005, 01:53
لطفا يك نفر جواب بده ... خيلي عجله دارم

Ehsani
02-02-2005, 07:50
فكر نكنم هيچ برنامه اي ديسك يه ديسك بوت بسازه واسه اين همه كار..
اين راه حل :
بعد از اينكه برنامه norton ghost رو نصب كردي فايل ghost.exe رو يه كپي بگير ازش...
با سي دي بوت xp سيستمو بالا بيار واسه فرمت كردن درايو c كه ntfs هست ..بعد از عمليات فرمت كردن با يه ديسك بوت معمولي سيستم رو بيا بالا و فايل ghost.exe رو كه كپي كردي اجرا كن...بعدشم كه ادرس فايل image رو بده كه بر گردونه :mrgreen:

Ehsani
02-02-2005, 08:00
ولي يه راه حل خيلي خيلي راحت تر دارم برات...
از برنامه acronis true image8 استفاده كن ... كاراييش فوق العاده هست ..من خودم از همين برنامه استفاده ميكنم و ويندوز و بقيه مخلفاتش رو در كمتر از 5 دقيقه نصب مي كنم... دقيقا كار برنامه norton ghost رو ميكنه با اين فرق كه خيلي درده سرش كمتره و ديسك بوت هم ميسازه
اين لينك دانلودش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Harry Potter
02-02-2005, 15:06
ghost.exe رو تست می کنم ببینم چی میشه ... مرسی

Harry Potter
03-02-2005, 00:38
آقا این فایل Ghost.exe اصلا وجود نداره . (در Norton Ghost 9 )
نه در بین فایل های مربوط به نصب و نه در بین فایل ها بعد از نصب.

فایل اصلی برای اجرای نرم افزار هم اسمش V2iConsole هست.

اما در help نرم افزار نوشته شده که شما به وسیله سی دی Norton Ghost می توانید سیستم را بوت کنید.

حالا من نمی دونم منظورش همون سی دی نصب برنامه هست یا چیز دیگری . لطفا اگر اطلاع دارید راهنمایی کنید.

من متن انگلیسی Help رو اینجا می نویسم تا شاید شما منظورش رو بفهمید.

When restoring a computer in the recovery environment you must use the Norton Ghost CD or Symantec Recovery Disk (available with Norton SystemWorks Premier) to first boot into the recovery environment.

Ehsani
04-02-2005, 09:11
چرا اينقدر تاكيد روي نورتن گاست داري... به خدا برنامه acronis true image8 كه لينكش رو برات گذاشتم خيلي بهتره كاربريش اسوونه و اين همه اذيت نداره... تو برنامش رو دانلود كن من اموزشش رو برات ميزارم :mrgreen:

Ehsani
04-02-2005, 09:15
در مورد اين متني هم كه نوشتي فكر كنم موقع نصب برنامه يا بعداز گرفتن image خودش در خواست ساخت يك Symantec Recovery Disk رو ميده كه تو ساده از كنارش ميگذري.... ولي باز من تاكيدم رو استفاده از acronis true image8 هست خودداني.. :wink:

Harry Potter
06-02-2005, 23:33
Ehsani خيلي ممنون از راهنمايي ات . اما من Ghost رو ترجيه مي دم.

در مورد acronis true image8 هم بايد بگم اگر ديسكت بسازه فايده نداره. چون ديسكت هاي StartUP نميتونن درايو NTFS رو بشناسن. يعني نه ميشه با ديسكت درايو NTFS رو فرمت كرد و نه ميشه Image روي درايو NTFS رو خوند.
حتي ديسكت بوتي كه خود ويندوز Xp ميسازه اين كار رو نميكنه. غير از اينه ؟

باز هم ممنون از كمكت

ضمنا انتظار داشتم اون هايي كه با Ghost كار كردن جواب بدن كه اينطور نشد. :!: :?:

Harry Potter
06-02-2005, 23:34
Ehsani خيلي ممنون از راهنمايي ات . اما من Ghost رو ترجيه مي دم.

در مورد acronis true image8 هم بايد بگم اگر ديسكت بسازه فايده نداره. چون ديسكت هاي StartUP نميتونن درايو NTFS رو بشناسن. يعني نه ميشه با ديسكت درايو NTFS رو فرمت كرد و نه ميشه Image روي درايو NTFS رو خوند.
حتي ديسكت بوتي كه خود ويندوز Xp ميسازه اين كار رو نميكنه. غير از اينه ؟

باز هم ممنون از كمكت

ضمنا انتظار داشتم اون هايي كه با Ghost كار كردن جواب بدن كه اينطور نشد. :!: :?:

mo_firuzi2003
07-02-2005, 01:40
سلام
مي خواستم فقط در مورد سوالتون جواب بدم كه در موردNorton Ghost 9 قضيه كاملا فرق داره و بايد حتما سي دي بوت خود نرم افزار كه محيطي شبيه به windows pe رو داره استفاده كني البته در اينترنت فقط از طريق emul مي توان دانلود كرد كه حجمي در حدود 480مگابايت داره و فقط در بازار رضا شركت تكنو2000 اين نرم را با قيمت 3500 تومان مي فروشد ولي هيچگونه cd boot يا disk boot توسط خود برنامه ساخته نمي شود.

Ehsani
07-02-2005, 01:42
حسين جان بايد بگم كه اشتباه ميكني...
هم برنامه acronis true image و هم سي دي bootable كه مي سازه هردو از فرمت ntfs پشتيباني كامل رو مي كنن

من تمام درايوهام ntfs هست از درايو c من image گرفتم و روي يك درايو ديگه ذخيرش كردم ..هر وقت لازم باشه با
سي دي ويندوز xp كه bootable هست سيستم رو بوت ميكنم ..بعد درايو c رو فرمت ميكنم.. بعد به كمك سي دي bootable كه توسط برنامه acronis true image 8 ساختم سيستم رو بوت كرده و فايل image رو جايگزين ميكنم .... ان كارا سره جمع 5 دقيقه بيشتر طول نميكشه و ويندوز با كليه مخلفات ظرف 5 دقيقه عوض ميشه :mrgreen:
حالا هي بگو acronis true image رو نميخوام :wink:

Ehsani
07-02-2005, 01:59
بابا 23 مگا بايت كجا 480 مگابايت كجا؟؟؟؟
چرا اينقدر عادت كردين كه فقط نرم افزاري رو استفاده كنين كه شركتش معروفه...

نرم افزار acronis true image فقط 23 مگ هست دانلودش چيزي در حدود 2ساعت و 15 دقيقه طول مي كشه كاريريش هم فوق العاده اسوونه ..هم ديسك بوت ميسازه و هم از ntfs و fat و همچنين از تمام ويندوز ها پشتبباني مي كنه

در عوض همونطور كه mo_firuzi2003 نوشته نورتن گاست حجمش فوق العاده زياده و با سرعت خطهاي ايران چند روز طول مي كشه تا دانلود بشه .تازه كلي هم پول تلفن و اينترنت ميزاره رو دسته ادم .. اگر هم كه بخوايي بخريش بايد 2500 تا 3500 تومان پياده بشين :mrgreen: تازه كاربريش هم كه خيلي سخته و ديسكه بوتم قربونش برم نميسازه ...
حالا انتخاب با خودتونه كه كدوم رو انتخاب كنين...
بازم ميگم نام يك شركت معروف دليل نميشه كه نرم افزارش بهترين باشه..حالا خود دانيد :wink:

Harry Potter
07-02-2005, 03:25
Ehsani و mo_firuzi2003 عزيز خيلي ممنون از راهنمايي هاتون.

سعي ميكنم acronis true image رو هم امتحان كنم.
با تعريف هايي كه Ehsani ميكنه بايد چيز توپي باشه.

:wink:

Harry Potter
07-02-2005, 03:26
Ehsani و mo_firuzi2003 عزيز خيلي ممنون از راهنمايي هاتون.

سعي ميكنم acronis true image رو هم امتحان كنم.
با تعريف هايي كه Ehsani ميكنه بايد چيز توپي باشه.

:wink:

Ehsani
07-02-2005, 13:46
حسين جان حتما چيزه توپيه تو استفاده ازش شك نكن..
موقع استفاده هر جايي كه گير كردي همينجا پيغام بزار هر كاري كه از دستم بر بياد برات مي كنم ... ولي اينقدر پيغاماش اسوونه كه با يه كوچولو ترجمه ميتوني راحت ازش استفاده كني :wink:

Harry Potter
07-02-2005, 14:04
نه ديگه قبولت دارم ... ميرم دنبالش اگه تو بازار نبود دانلود مي كنم.

توي دانلود دات كام چهار پنج تا ستاره داشت پس حتما خوبه ...

دستت درد نكنه ( راستي اگه Gmail مي خواهي همينجا يك پيغام بزار )

Ehsani
07-02-2005, 14:08
حسين جان 23 مگابايت بيشتر نيست من 2 ساعت و 15 دقيقه اي دانلودش كردم ..چرا پول بيخودي بدي ؟؟؟ دانلود كن ارزون تر درمياد :roll:

Harry Potter
08-02-2005, 01:19
باشه دانلود مي كنم .

راستي نگفتي Gmail ميخواهي يا نه ؟ من زيادي دارم

Ehsani
08-02-2005, 01:53
اره قربونت اگه ميشه يه دعوت نامه بفرست به اي دي ali_bachemosbattt@yahoo.com
مرسي :mrgreen:

mo_firuzi2003
08-02-2005, 02:20
سلام
من بدليل كمبود وقت نتوانستم كه توضيحات كاملتري رو بدم
ولي الان يك مقدار بيشتري توضيح مي دم
1- سي دي بوتي كه توسط شركت طراحي شده فقط بر روي كامپيوترهايي كه بيش از 256 مگابايت رم دارند اجرا مي شود.
2- نام اين cd در اصل symantec recovery disk مي باشد كه براي ورود به داخل سي دي و اجراي آن نزديك به 8دقيقه زمان نياز مي باشد .
3- در محيط symantec recovery disk شما علاوه بر قابليت بازگرداندن يك پارتيشن قادر است در سيستمهايي كه بر روي چند پارتيشن سيستمهاي عامل مختلف دارا هستند را هم بطور كامل بازگرداند .
4- از ديگر قابليت هاي اين سي دي بازگرداندن MBR و شناسايي ويروس و ارتباط با اينترنت و عيب يابي هارد باndd و بسياري از قابليتهاي ديگر است و برعكس نرم افزارهاي مشابه داراي كارايي فوق العاده در هنگام بروز مشكل براي كامپيوتر مي باشد و بهمين جهت حجمي بالغ بر 480 مگابايت را در بر مي گيرد.
اما اين كوچكترين توصيه هايي دارم اولا بجاي استفاده از norton ghost9 از live state recovovery3كه از norton ghost9 جديدتر و محصول خود symantec مي باشد استفاده كنيد.
دوما مي توان بجاي norton ghost9 از drive image 7.2كه از محصولات مشتركsymantec و power questميباشد استفاده كرد كه بايد سي دي بوتpower quest recovery environment را تهيه كنيد .
سوما همگي اين 3 نرم افزار از سيستم خاصي براي گرفتن image استفاده مي كنند كه v2i نام دارد كه يك سيستم منحصربفرد مي باشد.
ببخشيد كه سرتان را بدرد آوردم اميدوارم كه اين اطلاعات بكار شما بيايد.
در صورت داشتن سوال با ايميل مرا مطلع سازيد.
با تشكر.
firoozi@gmail.com

Ehsani
08-02-2005, 03:54
بيا حسين جان ببين چقدر درده سر داره اين نورتن گاست ... خداييش كه با اين توضيحاتي كه فيروزي نوشته سرو كله زدن با نورتن گاست جز تلف كردن وقت چيزه ديگه اي نيست ....
بابا سره جمع فرمت كردن درايو و بوت كردن سيستم با ديسك بوت acronis true image و باز گردوندن فايل image همش 5 دقيقه نميشه :D

Harry Potter
09-02-2005, 01:39
احسان جان من دعوت نامه رو فرستادم ( از دست نره ! )

از فيروزي هم ممنون كه بالاخره ما رو تحويل گرفت و جواب داد.

راستي احسان اين Ghost درسته كه خيلي دردسر داره اما امكانات اون سي دي هم خيلي زياده .

به هر حال من نه سي دي رو دارم و نه 256 تا رم پس بهتر از همين acronis true image استفاده كنم .

Ehsani
09-02-2005, 02:35
حسين جان بابت gmail دستت درد نكنه الان ميرم سراغش ... :mrgreen:
در مورد نورتن گاست هم بگم كه اقا ما نميخواييم اپولو هوا كنيم كه به خاطرش اين همه درده سر بكشيم تا بتونيم از گاست استفاده كنيم ما فقط مي خواهيم كه اين وقت با ارزشمون اين قدر الكي صرف اين ويندوز نصب كردن با درايوراش نشه غير از اينه؟ :wink:
خداييش كه اگه وقت هاي ويندوز نصب كردن رو از رو عمر 21 ساله من كم كني يه دو تا سه سال جوون تر ميشم :mrgreen:

Harry Potter
09-02-2005, 05:32
منم ! :mrgreen:

hajHasan
09-02-2005, 10:23
من با نورتن گاست كار كردم ولي الان جزيياتش يادم نيست. فقط اينو بگم كه خيلي راحت ايميج ميگيره و با سيستم عامل خود نورتن ( پي سي داس ) بوت ايبل ميكنه سي ديها رو ( براي اينكار هيچ چيز اضافه اي لازم ندارين ) و براي برگرداندن اطلاعات هم خيلي راحت ميشه با بوت سيستم توسط اولين سي دي بكاپ و انتخاب گزينه مورد نظر از منويي كه برنامه اتورانش به شما ميده ، بكاپ را برگردونين. البته برنامه هايي كه دوستان ديگر معرفي كردن هم ظاهرا كارايي لازم را دارند اما به هر حال من ميگم كه نورتن گاست چيزي كم نداره. يه نيگاه كوچيك به راهنماي برنامه بندازين جواب سوالاتونو پيدا ميكنين

jasad
09-02-2005, 10:32
بچه ها اگه لينكي از اين برنامه ها كه معرفي كردين دارين٬بدين تا من دانلود كنم و سي ديش بزارم يه جا كه برين بگيرين.خودمم بدم نمياد يه امتحاني بكنم همش رو. :mrgreen:

Ehsani
10-02-2005, 02:17
اين لينك acronis true image 8 هست
البته با dap و falash get نميتوني دانلود كني... اگه زياد dc نميشي با دانلود خود ويندوز دانلود كن :wink:
حجمش فيكس 23 مگابايت هست

dokhtaroneh
09-03-2007, 21:25
اين كه لينكش خرابه؟؟؟

AK1
09-03-2007, 22:30
اين كه لينكش خرابه؟؟؟

دوست عزيز لينك كدوم خراب
لطفا از نقل قول و يا اشاره صحيح استفاده كتيد !!

اگه acronis true image 8 رو مي خواي ورژن جديدش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید/

و يا

baharan_2122
09-03-2007, 22:42
دوست عزيز لينك كدوم خراب
لطفا از نقل قول و يا اشاره صحيح استفاده كتيد !!

اگه acronis true image 8 رو مي خواي ورژن جديدش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید/

و يا

سلام
دوستان خوب
من این برنامه اکرونیس رو گرفتم ولی جواب نمی ده یعنی هیچ کاری انجام نمی ده
وقتی می خوام بک آپ بگیرم کاری نمی کنه همون مرحله می ایسته
البته من بلد نبودم که از رو سی دی اجرا کنم
اگه این روش هم داره ما رو بی نصیب نکنین
نسخه برنامه هم 10 است .

nw_nk
09-03-2007, 22:48
اگر Nero 7 کامل رو دارید از NeroBackItUP استفاده کنید!

Image میگیره با امکانات خوب!

Disk و CD بوت هم راحت میسازه! (مشکلی با NTFS هم نداره!)

راحت هم Image رو Restore می کنه!

baharan_2122
10-03-2007, 16:37
اگر Nero 7 کامل رو دارید از NeroBackItUP استفاده کنید!

Image میگیره با امکانات خوب!

Disk و CD بوت هم راحت میسازه! (مشکلی با NTFS هم نداره!)

راحت هم Image رو Restore می کنه!

سلام
دوست عزیز می شه یه توضیح کاملی در مورد ایمیج گرفتن بوسیله nero و برگردوندنش بوسیله cd بوت رو توضیح بدی ؟

nw_nk
15-03-2007, 00:27
سلام
دوست عزیز می شه یه توضیح کاملی در مورد ایمیج گرفتن بوسیله nero و برگردوندنش بوسیله cd بوت رو توضیح بدی ؟

ببخشید من تازه پست شما رو دیدم. (اونم تو Search اتفاقی!) بگذریم:

1- حتما موقع نصب Nero تیک Nero BackItUp رو بزن تا نصب بشه!

2- برنامه ها و درایورهای لازم رو رو ویندوز نصب کن و تغییرات دلخواهتو تو ویندوز بده!

3- Nero Backitup رو اجرا کن!

4- سمت چپ گزینه Drive Backup رو بزن!

5- کمی صبر کن و سپس درایو شامل ویندوز رو انتخاب کن!

6- چند تا Option مربوط به فشرده سازی کپی درایو - چک کردن اطلاعات - ویروس یابی ... داره!

چون نرمافزار الان جلوم نیست دقیقا نمیتونم گزینه هارو بگم!

آپشن ها رو هر جور دوست داری تنظیم کن!

(مثلا فشرده سازی رو فعال کن اما رو Low بزار! ویروس یابی و چک کردن رو غیرفعال کن!)

7- حالا Backup رو بزن! احتمالا یک اخطار مربوط به عدم Lock میده که ردش کن!

8- صبر کن تا ایمج بگیره!

9- خوب حالا ایمج رو داری! فکر کنم تو منوی Tool ابزار Make Bootable باشه که با زدن اون CD یا فلاپی بوت میسازی!

سرعت نرمافزار بوت CD حدودا 5 برابر از نرم افزار بوت فلاپی - هنگام بازگردانی ویندوز بیشتره!

(چجم نرمافزار بوت = 8 مگ رو CD یا 2 تا فلاپی)

10- هر موقع لازم شد! CD بوت رو بزار و آدرس Image رو خودش پیدا میکنه! تو تایید کن تا خودش برگردونه!

گزینه Master Write رو هم انتخاب کن!

................................

منوها دقیقا یادم نیست وگرنه برات دقیقتر می نوشتم!

اگر جزییات بیشتری خواستی بگو تا برنامه رو نیگاه کنم از رو اون مراحل رو دقیقتر بگم!

هرچند فکر کنم دیگه موردی نباشه!

فعلا هم من مشکلی با BackItUp ندارم! بوت میکنه - فشرده میکنه - مثل بقیه سریعه - آسونه.......

موفق باشی!

baharan_2122
16-03-2007, 08:44
ببخشید من تازه پست شما رو دیدم. (اونم تو Search اتفاقی!) بگذریم:

.
.
.

فعلا هم من مشکلی با BackItUp ندارم! بوت میکنه - فشرده میکنه - مثل بقیه سریعه - آسونه.......

موفق باشی!
سلام
دوست عزیز متشکرم
امتحان می کنم و نتیجه رو هم بهت می گم امیدوارم رو سیستم من نصب بشه .
فعلا خدا نگهدار.:11:

Amir1871
12-10-2007, 01:29
اینم لینکهای ورژن 10 acronis true image

INFO:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Links:

2lphin
19-06-2009, 11:05
سلام یه پیشنهاد :

میتونی این نرم افزار دانلود کنی و رایت کنی!
1-
2-
تورنت :
چرا ؟ چون هم نورتون گاست رو می تونی از بوت اجرا کنی و هم دارای مینی ایکس پی هستش ! میتونی با سی دی بالا بیای فرمت کنی و بعد اطلاعاتتو 3 سوته ریکاور کنی !!!!!!!! ماچ !!!!!!!!!!!
تازه کلی نرم افزار داره که هم از طیق بوت و هم تو خود وی