PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اجراي برنامه ns2 در لينوكس فدورا

محمد امين
27-02-2006, 14:14
سلام دوستان
من برنامه NS2 رو كه مربوط به شبيه سازي شبكه هاي كامپيوتري هست در فدورا نصب كردم ولي نميدونم چجوري اجرا ميشه يعني فايل اجراي اون رو بايد چطوري از كنم؟ اگه ممكنه راهنمايي كنين. من توي لينوكس تازه كارم و براي اين برنامه كه در لينوكس اجرا ميشه بهش نياز دارم
ممنون :happy:

m a j r i x
27-02-2006, 19:33
کاری نداره یک terminal یا konsoleیا shell یا bash باز کنید بعدش مراحل زیر انجام بده
1- su
2- enter password
3- تایپ کن NS2 بعدش دوبار دکمه tab بزن با اینکار لیست دستوراتی که با NS2 شروع میشه رو میبینی بقیه‌ش دیگه واضحه

محمد امين
04-03-2006, 15:34
سلام مجدد
خوب من اينكار رو كردم و چهار تا برنامه مياد به اسمهاي nsgmls - nspluginscan - nsupdate - nslookup - nspluginviewer كه فقط وقتي برنامه nsgmls رو ميزنم ميره تو حالت كما و بقيه هم نميدونم براي چيه؟ توي اين آدرس يه چيزايي گفته ولي من نتونستم اجرا كنم ممنون ميشم يه نگاه بكني
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستي يه چيز ديگه اينكه وقتي يه برنامه رو توي لينوكس نصب ميكني كجا بايد اجرا كني من توي همون فولدر فايلهاي برنامه يعني جايي كه unzip كردم دارم اين كارارو ميكنم

esamadi
27-05-2011, 10:12
سلام مجدد
خوب من اينكار رو كردم و چهار تا برنامه مياد به اسمهاي nsgmls - nspluginscan - nsupdate - nslookup - nspluginviewer كه فقط وقتي برنامه nsgmls رو ميزنم ميره تو حالت كما و بقيه هم نميدونم براي چيه؟ توي اين آدرس يه چيزايي گفته ولي من نتونستم اجرا كنم ممنون ميشم يه نگاه بكني
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستي يه چيز ديگه اينكه وقتي يه برنامه رو توي لينوكس نصب ميكني كجا بايد اجرا كني من توي همون فولدر فايلهاي برنامه يعني جايي كه unzip كردم دارم اين كارارو ميكنم
من عیر از این یک مشکل دیکه دارم و اونم اینکه می تونم کدهای ns2.33 را ببینم ولی نمی توانم در terminal فدرا اجرا کنم. میشه در این مورد منو راهنمایی کنید.

rootnt
31-05-2011, 11:24
خوب باید دید که چطوری برنامه رو نصب کردید
اگر از روی سورس و در شاخه usr/locl/src/ بسته رو گذاشته باشی و نصب کرده باشی باید دنبال فایلهای اجرایی در usr/local/bin/ یا usr/local/sbin/ بگردی وگرنه در usr/bin/ و usr/sbin/
چک کنید که همه مسیر ها در متغیر PATH باشه:
echo $PATH
باید اینطوری باشه:
/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin