PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جومونگ با ما چه کار کرد یا نسل جدید حق دارد از گذشته اش چیزی نداند

*IN*
21-08-2009, 13:31
واقعا رستم یلی بود در سیستان؟

انگلیس کشوری با حداکثر 1600 سال تاریخ . آنها تشکیل کشورشان را به پادشاهی افسانه ای به نام آرتور نسبت میدهندکه با کمک مرلین جادوگر قبایل را متحد کرد. حالا این سوال : میدانید تا به حال درباره آرتور ، مرلین ،شوالیه های میز گرد و شمشیر اکسکالیبور که فقط پادشاه واقعی میتوانست آن را از سنگ بیرون بیاورد،چند فیلم و کارتون ساخته شده؟ جواب یکمی حیرت بر انگیز است : 25فیلم، هشت سریال ، 17 انیمیشن و21 گیم و تازه اینها فقط تعداد آن محصولاتی است که مستقیما به افسانه آرتور ربط دارند ، وگرنه تم بسیاری دیگر از فیلم و سریالها هم اقتباس از همین افسانه است ، مثلا همین «هری پاتر»را در نظر بگیرید کاملا کپی افسانه آرتور است.

چین بر خلاف انگلیس کشوری با حداقل 8 هزار سال تاریخ از این تاریخ طولانی چهار کتاب کلاسیک در ادبیات چین باقی مانده ، یکی اش «تاریخ سه قلو» یا «افسانه سه برادر» خودمان که تاریخ سه تکه شدن چین در قرن سوم میلادی را با افسانه و داستان مخلوط کرده. از این داستان 12فیلم، شش سریال، سه انیمیشن (که دوتایش را ماهم دیده ایم) و28 گیم مختلف ساخته شده.

یکی دیگر از چهار کتاب کلاسیک چینی ها ، کتاب «لب آب» است که داستان جمع شدن گروهی از جنگجویان در لیان شانپو وقیام آنها علیه سلسله سانگ را تعریف میکند. از روی این هم تا به حال 12 فیلم، سه سریال (که یکی اش را ما به اسم«جنگجویان کوهستان » تماشا کرده ایم) ، دو انیمیشن و چهار گیم ساخته شده.

«ای کیو» یکی از چهره های ذن در ژاپن است که در قرن 15 زندگی میکرد و اصلاحاتی را هم در معبد ژاپن انجام داد. تا به حال سه سریال و دو انیمیشن درباره او ساخته شده که یکی شان را ما هم در کودکی دیده ایم.در کارتون ای کیو سان که با 298 قسمت رکورد دار تعداد اپیزود های یک مجموعه کارتونی است ، داستانهایی به ایکیو سان نسبت داده شده که در هیچ یک از منابع اصلی زندگی ایکیوسان وجود ندارد.

آمریکایی ها که برخلاف انگلیسی ها چینی ها وژاپنی ها هیچ تاریخ کهنی ندارند، برای خودشان تاریخ ساختند و گاوچرانهای غرب وحشی را را تبدیل به چهره تاریخی کرده اند و «وسترن» را ساختند.

پادشاه دانگ مینگ - معروف به «جومونگ»- اولین پادشاه تاریخ کره است که از 37 تا 19 قبل از میلاد بر این کشور حکومت کرد و یکجورهایی باعث استقلال کره از چین بود.همین است؛ چیزی که تاریخ درمورد جومونگ به ما میدهد همین است؛ گیریم با یکی دوتا حکایت اضافه. اما حالا داستان جومونگ به سریالی 81 قسمتی تبدیل شده که به طور همزمان در 18 کشور دنیا پخش میشود.

در مورد «سو یانگوم» در دایره المعارف ها نوشته اند که«احتمالا اولین و تنها پزشک زن دربار در تارخ کره است که اسم او در سالنامه در بار آمده» همین نیم خط اطلاعات تبدیل شده به به یک سریال 62 قسمتی که در آن حتی برخی روش های جراحی که مبدع و مبتکر مشخص و معلوم دارند هم به او نسبت داده شده.

رستم، قهرمان ملی ماست که محققان میگویند از روی شخصیت تاریخی «سورنا»-سردار دلیر اشکانی در قرن اول قبل از میلاد- به قصه ها راه پیدا کرده.معروف ترین داستان رستم ، نبرد او با پسرش سهراب است . حالا یک سوال دیگر؛ از معروف ترین داستان معروفترین قهرمان ملی ما چند فیلم ، سریال،گیم و کارتون ساخته شده؟جواب دو باره حیرت بر انگیز است : 4فیلم ، صفر سریال،صفر کارتون و صفر گیم. آن چهار فیلم هم یکی اش را هندی ها ساخته اند، دوتایش را روسها (که حتی اسم رستم وسهراب هم عوض شده ) وفقط یکی را خود ایرانی ها.

سوال آخر: مفهوم هویت ملی چیست، یک ملت چگونه میتواند هویت خود را حفظ کند و چطور میتواند این هویت را نشان بقیه مردم دنیا بدهد؟

احسان رضایی
همشهری جوان شماره225

hamid_sa67
21-08-2009, 13:38
واقعا حرفی برای گفتن نیست
تاسف

msshamraz
21-08-2009, 13:39
واقعا رستم یلی بود در سیستان؟

من و تو چی هستیم ؟!
ما چیکار کردیم ؟!
چیکار خواهیم کرد ؟!

MAJ€€D
21-08-2009, 15:29
جومونگ :2:

اصلا ارزش بحث داره ؟

Big-Boss
21-08-2009, 16:00
با قسمتی از حرفهای نویسنده موافقم ولی...
البته چون مربوط به همشهری جوان هست طبیعتا تا یه چند مشتی به دهان استکبار نزنه و پرده از رخ مدعیان به اصطلاح دکوکراسی و یاوه گویان تاریخ بر نداره چاپ نمیشه مقالش :دی

آمریکایی ها که برخلاف انگلیسی ها چینی ها وژاپنی ها هیچ تاریخ کهنی ندارند، برای خودشان تاریخ ساختند و گاوچرانهای غرب وحشی را را تبدیل به چهره تاریخی کرده اند و «وسترن» را ساختند.این رو از کجا شنیدی که واسه خودشون تاریخ ساختن شاید تاریخش خیلی کهن نباشه (آخر هم کسی یه دلیل نیاورد که این کهنگی به چه دردی میخوره!!!) ولی
برای خودشون تاریخ نساختن اگه بخوای تاریخ آمریکا رو مرور کنی با تاریخ 50 کشور (ایالت) طرف هستی که هر کدوم برای خودشون اندازه یه کشور چند هزار ساله ماجرا داشتند
تاریخ خود ایالت متحده هم خیلی جالبه پیوستن ایالت ها به هم جدا شدن ها از اتحادیه جنگ های داخلی و.....

اونقدر چهره تاریخی دارن که نیاز نداشته باشن گاوچران ها رو بکنن چهره!
تا حالا اسم دکتر مارتین لوتر کینگ رو شنیدی؟ ابراهام لینکلن رو چطور؟ و...
هر کدوم از اینا اگه تو یه ملت خاورمیانه ای بودن تا حالا پیامبر و خدا شده بودن کلی هم کرامات بهشون متصل شده بود :دی

==================
اینا هم تو پراتز بزرگ!
(نمیدونم اینا رو کی به ذهن بعضی از امت ایران فرو کرده (انگار چند تا جمله از قدیم تو ذهن مردم ما رفته که در نمیاد!!!)
1.ایرانی ها هوش دارند!! (مثل این میمونه که بگی ایتالیایها قد دارند!! یا فرانسوی ها وزن دارند!!!)
2.امریکاییها تمدن ندارند!!
3.غربی ها فرهنگ ندارند!!)

answer-3
21-08-2009, 16:06
جومونگ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اصلا ارزش بحث داره ؟
+++++++++++

آمریکا هم سخته بخوای در موردشحرف بزنی ... قبلش که مایا ها بودن که واقعا برای خودشون خیلی تاریخ قشنگی داشتند ، اما این آمریکایی هایی که الان هستند هم از اروپا اومدن خودشون ، اگر هم تاریخی باشه اینا جزوش نبودند ... اما ایران ... با تاریخش میشه 10 تا سریال لاست درست کرد ، یه دونه چهل سرباز ساختند که بدتر شد و آبرومون رفت ...

بی باک بی بال
21-08-2009, 16:17
این رو از کجا شنیدی که واسه خودشون تاریخ ساختن شاید تاریخش خیلی کهن نباشه (آخر هم کسی یه دلیل نیاورد که این کهنگی به چه دردی میخوره!!!) ولی
برای خودشون تاریخ نساختن اگه بخوای تاریخ آمریکا رو مرور کنی با تاریخ 50 کشور (ایالت) طرف هستی که هر کدوم برای خودشون اندازه یه کشور چند هزار ساله ماجرا داشتند
تاریخ خود ایالت متحده هم خیلی جالبه پیوستن ایالت ها به هم جدا شدن ها از اتحادیه جنگ های داخلی و.....

اونقدر چهره تاریخی دارن که نیاز نداشته باشن گاوچران ها رو بکنن چهره!
تا حالا اسم دکتر مارتین لوتر کینگ رو شنیدی؟ ابراهام لینکلن رو چطور؟ و...
هر کدوم از اینا اگه تو یه ملت خاورمیانه ای بودن تا حالا پیامبر و خدا شده بودن کلی هم کرامات بهشون متصل شده بود

درد ملت ما همین است

MyNameIsBenyamin
21-08-2009, 16:20
سلام
وقتی سیاست مسئولان(همه میدونن کیا دیگه!) بر این باشه که تاریخ و همه چیز ملت ایران رو از بین ببرن.
دیگه فرقی نمیکنه.
از همه راه انجام میدن این کار رو...

Amin
21-08-2009, 16:31
نویسنده این مطلب
احتمالا به خاطر حضور جومونگ در ایران دست به قلم شده
و به خاطر اقبال عمومی که متوجه این سریال هست و همینطور استقبال گسترده از سفر بازیگر این سریال به ابران خواسته در خلاف جهت آب شنا کنه و وجدانهای به ظاهر خفته رو بیدار کنه
البته من با این حرفش که آمریکا تاریخی نداشته و برای خودشون تاریخ ساختند کاملا مخالفم ... درسته قدمت کمتری داشتند اما تو این کشور پهناور کم اتفاق رخ نداده که احتیاج به ساخت و ساز داشته باشن که اگر هم همچین اتفاقی افتاده باشه باز هم نمیشه بهشون ایراد گرفت
اگه ما با این همه شخصیت بزرگ و تاریخ و قدمت و داستان و افسانه کاری نکردیم به بی لیاقتی خودمون برمیگرده
نمیتونیم به خارجیها ایراد بگیریم که چرا شما تاریخ داشته یا نداشته اتون رو گرامی میدارین ؟ چرا مثل ما رفتار نمیکنین ؟!

بد روزگار اووونجاست که به عنوان مثال "پرسپولیس" ضد ارزش شناخته میشه (کدوم ارزش ؟ ارزش چه کسی و کجا؟)
بد روزگار اووونجاست که تمام شخصیت های منفی فیلم ها و سریالهای ما اسم های اصیل ایرانی دارن اما شخصیت های مثبت اسم های عربی !!!
ما فعلا باید به ساخت سریالهای مذهبی و جهت دار برای کمک به شستشوی مغزی مردم و عوام فریبی ادامه بدیم
ما رو چه به تاریخ سازی ؟
مگه میشه به تاریخی که با تحریف نقل میشه افتخار کرد ؟

...

MyNameIsBenyamin
21-08-2009, 17:17
بد روزگار اووونجاست که تمام شخصیت های منفی فیلم ها و سریالهای ما اسم های اصیل ایرانی دارن اما شخصیت های مثبت اسم های عربی !!!

...

البته این روند در رمان ها و کتابها هم وجود داره.
سریال خط شکن اگر یادتون باشه، اسم پسره که اتفاقا خیلی آدم بدی بود، اسمش کورش کبیری بود!
جالبه...
اسم آدمهای بد شده کورش...
اسم آدمهای خوب شده، محمود و ...

M O B I N
21-08-2009, 17:19
آقا امین این طوری هم نگو بزرگترین درام دنیا رو ما مسلمانان داریم فکر نمی کنین جریان عاشورا و امام حسین بزرگترین درام واقعی در کل جهان و زمان باشد !!!! ولی با نظر شما هم موافقم که دیگه خیلی داره زیاده روی میشه و ما هم بی اعتنا !!!:46:
من خودم خیلی دوست دارم ما خودمون سریال درست کنیم ولی به نظرم با بعضی محدودیت ها و وضع ساخت سریال ها ،، فکر نکنم بتونیم چیزی در شان بزرگان تاریخ و دین بسازیم :14:

C0OPeR
21-08-2009, 17:37
بریده ای از متن یکی از آهنگ های شاهین نجفی

ماکه از مردی مردیم و چیزی ندیدم
از تو کتاب اسم رستم و فقط شنیدیم
که اگراونم بودامروز حتمن کراکی بود
رستم امروز از جنس بد شاکی بود
رستم اگر بود واسش جرم میساختن
تو گردنش آفتابه لگن مینداختن
شاید میرفت جنگ و بر میگشت احترام داشت
سرتیپ سپاه میشد تو دبی سهام داشت
رستم میتونست حتی به قولی گنجی شه
یه کم کانت و پوپر بخونه فرنگی شه
میشد اسلام رو سکولاریستی تعبیر کنه
میشد قرآن رو تو هرمنوتیک تفسیر کنه
میشد فیلم بسازه تو کن تقدیر بشه
میشد جک بگه معترض تعبیر بشه
شاید میرفت اروپا الان دو تا پاس داشت
اونجا تاکسی میروند اینجا الگانس داشت
تو هر عید میرفت تو کنسرتا میرقصید
دیگه حرف سیاسی نمیزد ، می ترسید
رستم اگر بود مى گفت جدم عرب بود
خزر مالِ روس ها خليج خليج عرب بود
رستم اگه بود رستم و از ياد ميبرد
شاه نامه بيست سى سال تو طاقچه خونه خاك مى خورد

MH_SANIANI
21-08-2009, 18:41
چقدر بدبختیم....
باکری
همت
چمران
اینارو نمیشناسم..ولی جومنگ و آره!

بی باک بی بال
22-08-2009, 07:22
چقدر بدبختیم....
باکری
همت
چمران
اینارو نمیشناسم..ولی جومنگ و آره!

این بهتر حرفی بود که میشد زد:46:
وقی ما تاریخ کشور مان را نمی شناسیم هر روز یه کی صاحب اون می شود
یه روز یکی ترکیه میگوید مولانا مال ماست یه روز ترکمنستا می گه فردوسی مال ماست این عربها هم جدیداً گفتن حافظ مال ماست :18:
من نمی گم سریال جومونگ بد اما را یه سریال بدرد بخور برای تاریخ کشور خودمان نمی سازند :2:

C0OPeR
22-08-2009, 07:33
من نمی گم سریال جومونگ بد اما را یه سریال بدرد بخور برای تاریخ کشور خودمان نمی سازند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فعلا سریال یوسف پیامبر تموم شد هنوز 123999 پیامبر دیگه مونده بعد میرن سراغ اسطوره های ملی :دی

DJ POLESTAR
22-08-2009, 07:52
فعلا سریال یوسف پیامبر تموم شد هنوز 123999 پیامبر دیگه مونده بعد میرن سراغ اسطوره های ملی :دی
آفرین
عوض اینکه یه فیلم ملی تاریخی بسازن میرن امام بازی! بخدا من نمیخوام بمقدسات توهین بکنم ولی کسی نیست به..... بگه آخه بدبخت مردیم از اینکه امام ها رو شناختیم! خودتون بگید تا حالا چند بار فیلم پیامبران رو ساختن (حالا خوب یا بدش کار نداریم) یوسف پیامبر - امام حسین - امام حسن - امام علی - فرستاده (امام حسین) و.....

Amin-Nasim
22-08-2009, 08:57
آفرین
عوض اینکه یه فیلم ملی تاریخی بسازن میرن امام بازی! بخدا من نمیخوام بمقدسات توهین بکنم ولی کسی نیست به..... بگه آخه بدبخت مردیم از اینکه امام ها رو شناختیم! خودتون بگید تا حالا چند بار فیلم پیامبران رو ساختن (حالا خوب یا بدش کار نداریم) یوسف پیامبر - امام حسین - امام حسن - امام علی - فرستاده (امام حسین)

مشکل این است این جور فیلم ها رو هم درست نمی سازند تا مخاطب را جذب کند

M O B I N
22-08-2009, 09:02
آفرین
عوض اینکه یه فیلم ملی تاریخی بسازن میرن امام بازی! بخدا من نمیخوام بمقدسات توهین بکنم ولی کسی نیست به..... بگه آخه بدبخت مردیم از اینکه امام ها رو شناختیم! خودتون بگید تا حالا چند بار فیلم پیامبران رو ساختن (حالا خوب یا بدش کار نداریم) یوسف پیامبر - امام حسین - امام حسن - امام علی - فرستاده (امام حسین) و.....منم یادم نمیاد برای امام حسین فیلم درست کرده باشن ولی من از یک نظر با شما موافقم این ها هنوز نتونستن فیلمی در شان امامان بسازن !!!بهتره با چند تا سریال ساده تر شروع کنیم تا پیشرفت کنیم :14:

DJ POLESTAR
22-08-2009, 09:42
منم یادم نمیاد برای امام حسین فیلم درست کرده باشن ولی من از یک نظر با شما موافقم این ها هنوز نتونستن فیلمی در شان امامان بسازن !!!بهتره با چند تا سریال ساده تر شروع کنیم تا پیشرفت کنیم :14:
بابا منظورم همو -فرستاده- هست دیگه!
راستی من نگفنم که در شان امامان!؟ خیلی هم خوب میتونن در شان امامان فیلم درست کنن ولی لیاقت فیلم تاریخی,ملی رو ندارن.
راستی, فیلم تاریخی خودمون واسه خودمون ارزش میاره, نه امام و پیغمبر و عوام فریبی!

M O B I N
22-08-2009, 09:57
با منظورم همو -فرستاده- هست دیگه!
راستی من نگفنم که در شان امامان!؟ خیلی هم خوب میتونن در شان امامان فیلم درست کنن ولی لیاقت فیلم تاریخی,ملی رو ندارن.
راستی, فیلم تاریخی خودمون واسه خودمون ارزش میاره, نه امام و پیغمبر و عوام فریبی!
ایکی دفعه یازبسان !!!!
خب کسی منکر انفعال صدا و سیما پس از اومدن ضرغامی نیست باز زمان لاریجانی بهتر بود ضرغامی به نظر من با طیف سران حکومت فعلی منطبق تره تا امثال دیگران بالاخره ما که صدامون به جایی نمیرسه باید ببینیم چی میشه !!!!

masoudtr
22-08-2009, 10:02
بد روزگار اووونجاست که به عنوان مثال "پرسپولیس" ضد ارزش شناخته میشه (کدوم ارزش ؟ ارزش چه کسی و کجا؟)
ما فعلا باید به ساخت سریالهای مذهبی و جهت دار برای کمک به شستشوی مغزی مردم و عوام فریبی ادامه بدیم
ما رو چه به تاریخ سازی ؟

امین حرف دل منو زدی واقعا گل گفتی
انگار افکار منو اوردی رو کاغذ (سایت)

مطلق السلطنه
22-08-2009, 11:20
پادشاه دانگ مینگ - معروف به «جومونگ»- اولین پادشاه تاریخ کره است که از 37 تا 19 قبل از میلاد بر این کشور حکومت کرد و یکجورهایی باعث استقلال کره از چین بود.همین است؛ چیزی که تاریخ درمورد جومونگ به ما میدهد همین است؛ گیریم با یکی دوتا حکایت اضافه. اما حالا داستان جومونگ به سریالی 81 قسمتی تبدیل شده که به طور همزمان در 18 کشور دنیا پخش میشود.
اولين پادشاه تاريخ كره؟!! پس سلسله گجوسان چي؟!!!

answer-3
22-08-2009, 12:54
ما رو چه به تاریخ سازی ؟
به قول بالاترینی ها :
++++++++++++++++++++++++
:دي
همچنین این آذربایجان عزیز هم خوب حرفایی زد ... درسته دین بیشتر مردم اینجا اسلام و مذهب بیشترشون هم شیعه هست ...
ولی قبل از اینکه مردم ایران مسلمان باشند ، ایرانی هستند ... مبین تو که می گی فیلم نمی سازند ... الان کارتون هایی که میسازند رو ببین ، کارتون ها رو برای بچه ها میسازند و می دونند که اثر بزرگی میزاره روی افکار کودکان ... مثلا "صبا" کارتون هایی که میسازه همشون برای پیامبران و امامان هستند ... ولی کجا دیدی کارتونی بسازند برای رستم و سهراب و کورش(خودمو نمیگم:دي) و زرتشت و ... ؟
البته چند تا کارتون هم ساختند که آبروی رستم رو توش بردند ...
چرا ما باید در مورد شخصیت های عربی در 1500 سال پیش فیلم سازیم که تاریخی چندان درخشان در کشور ما نداشتند ، هرچند الطاف اعراب سوسمار خور زیاد به ما رسیده و به اندازه کافی فرهنگ ما رو نابود کرده و مثلا من که دارم حرف میزنم بیش از نیمی از واژگانی استفاده میکنم عربی هست ... یعنی همه تلاش های 30 ساله فردوسی ارزشی نداشت .
الان هم که مردم خودمون گرفتار نون شب شون هستند و پول نفت میره تو جیب حزب الله و اعراب و ونزوئلا و ...
همه چیز در یک جمله خلاصه میشه ، افرادی که الان قدرت به دستشون هست "ایران و مردمش براشون اهمیتی ندارد" ، فقط و فقط قدرت رو می خوان ، هر چه بیشتر بهتر ، هر چیزی رو هم فدای این راه می کنند

isbn84
22-08-2009, 13:02
سلام
فكر كنم جاي هيچ تعجبي نداره
ما با صدا و سيمايي روبرو هستيم كه اصلا يك ارگان فرهنگي محسوب نمي شه و صد در صد سياسي و امنيتيه.
هدف از برنامه سازي و پخش فيلم ها و سريال ها ، اعتلاي فرهنگ و هنر و دانش مردم نيست ، بلكه هدف چيز ديگست.

Asalbanoo
22-08-2009, 13:15
سلام
والا صدا و سیما زیر مجموعه یک حکومت است و مخصوصا چون دولتی است مجبوره یا شاید هم اجباری نباشه دلبخواه سیاستها و آرمانهای اون حکومت را دنبال می کنه....پس باید نتیجه بگیریم که ما دارای حکومتی هستیم که که با هرگونه هویت و پیشینه ملی مخالفه و هرچی که هست دینه و مذهب
حالا در حوزه سینما اگر یک مقدار از دین فاصله بگیره این به این معنی نیست که نیم نگاهی به پیشینه ملی ما داشته باشه بلکه به این معنی است که می چسبه به دفاع مقدس...تازه در این رویکرد هم باز به سراغ خودی ها می ره....و جنگاوری و رشادت کسانی را نشان می ده که پیرو مخلص ایده های حکومت بودند....

مخلص کلام....این بحث هویت ایرانی ما کوش؟ و من نبودم دستم بودو اینها چیزه جدیدی نیست و توی این سی سال تا بوده چنین بوده....

(بدبختی اینه که ما هر بار از یک طرف بوم می افتیم نه به اون طاغوت که جشنهای 2500 ساله برگزار می کرد و خودشو وصل می کرد به اونها...نه به اینها که بلکل اونها را حذف می کنند)

M O B I N
22-08-2009, 13:16
شما یه طوری صحبت می کنین انگار من با کارهای صدا و سیما و گذاشتن اسم های اصیل ایرانی برای شخصیت های منفی موافقم !!!!در ضمن کسانی که نمیدونن بدونن بعضی ها میگن کورش همون ذوالقرنین پیامبر هست که تو قرآن آمده !!! البته بزودی صدا و سیما متوجه اشتباهاتش میشه یا شده چون حمله مردم به سمت سریال های خارجی و برنامه های فیلم و سریال ماهواره ای مثل فارسی وان و .. !!!

*PiNk PaNTHeR*
22-08-2009, 13:18
حرف آرتور شد یاد Monty Python افتادم.
نمیدونم چرا ایرانیها ازین فیلمها برای افسانه های مسخرشون نمیسازن. حالا جومونگ و گذشته و اینها رو ول کنید. شواهد تاریخی نشون میده کل فرهنگ ایران در غرب و شرق روی فرهنگ سامیها بنا شده. پس ما در هر صورت فرهنگی نداریم.

rosenegarin13
22-08-2009, 13:19
داستان حماسی و قوی ای که شاهنامه داره به نظرم به همه افسانه های دنیا می ارزه، اینا هم اگه بخوان، می تونن بسازن،
ولی نمی خوان پس نمی تونن!
حالا یا ایران و ایرانی براشون مهم نیست یا ...
نباید جومونگ رو محکوم کرد، باید خودمونو محکوم کنیم که شاهنامه و سایر افسانه های غنی مون رو به تصویر نکشیدیم.
بسی رنج بردم در این سال سی
عجم زنده کردم بدین پارسی

ولی انگار ما داریم نابودش می کنیم با کوتاهی هامون.
(منظورم از "ما" کسانی هستن که میتونن و دریغ می کنن.)

Layken
22-08-2009, 13:31
صدا وسیمای ایران هم وقتی می خواد فیلمی در این باره درست کنه ...معلوم میکنه ما هیچی بلد نیستیم..
مثلا در سریال امام رضا(ولایت عشق) اگه یکی که مسیحیه بیاد این سریالم ببینه تا قسمت اخر که مامون امام را
به شهادت رساند .از او هیچ بدی نمیدید .سریال رو طوری ساخته بودن یکی ندونه می گفت این مامون عیبی نداره...
یا همین فیلم ابرهیم پیامبر ......مضحک در حد یه تاتر سرو ته فیلم معلوم نبود ...یکی داستانو نمی دونست نمی فهمید در فیلم
چه گذشته...
بعد می شینند میگن هالیوود اینطوریه ..تبلیغاته ...(دیروز تویه یه مجله خوندم فیلم ترانسفورمرزو) هیچ کردن گذاشتن کنار
روی یه مجله دیگه هم نوشته (جومونگ تاریخ ایرانو به تاراج برده)
من نمی فهمم .....این قضیه تا کی ادامه داره...

answer-3
22-08-2009, 13:32
در ضمن کسانی که نمیدونن بدونن بعضی ها میگن کورش همون ذوالقرنین پیامبر هست که تو قرآن آمده !!! البته بزودی صدا و سیما متوجه اشتباهاتش میشه یا شده چون حمله مردم به سمت سریال های خارجی و برنامه های فیلم و سریال ماهواره ای مثل فارسی وان و .. !!!
اون ذوالقرنین که اینطور گفته شد که پیامبر است تا تازی ها مقبره کورش رو ویران نکنند .
ببین این بخش دومش هم مشکل داره ... یه جوری می گی اشتباه انگار ناخواسته بوده ... اینا هدفشون همین بوده ، و خودشون هم می دونند که در بین مردم اثر منفی میزاره ولی چون پشتشون گرمه نیازی نمی بینند که جلب نظر مردم رو پیش بگیرند ...

M O B I N
22-08-2009, 13:57
اون ذوالقرنین که اینطور گفته شد که پیامبر است تا تازی ها مقبره کورش رو ویران نکنند .
ببین این بخش دومش هم مشکل داره ... یه جوری می گی اشتباه انگار ناخواسته بوده ... اینا هدفشون همین بوده ، و خودشون هم می دونند که در بین مردم اثر منفی میزاره ولی چون پشتشون گرمه نیازی نمی بینند که جلب نظر مردم رو پیش بگیرند ...
حرف یکی از مراجع تقلید بود !!!
کورش برو تا این یوزرت هم بن نشده !!!! هر قوم حکومتی را داراست که شایسته ی آنست.
ما با این ابراز احساسات و نظرات به جایی نمیرسیم چون کسی صدای ما رو نمیشنوه :14:

answer-3
22-08-2009, 14:03
هر قوم حکومتی را داراست که شایسته ی آنست.پس بدون بزودی شرایط تغییر می کنه ...
شنیده میشه ، منتها همون طور که گفتم طعم قدرت به دهان اینها شیرین تر از نظر مردم هست ...
از بن شدن خوشم نمیاد ، ولی بدون اگه می خواستم از این جور حرفا بترسم همون یوزر اولم هم بن نمیشد .
فکر کنم این پست من آخرین پست اینجا باشه .

Reza_994
22-08-2009, 14:42
ما از بن شدن میترسیم p30world از فیلتر شدن

answer-3
22-08-2009, 14:47
ما از بن شدن میترسیم p30world از فیلتر شدن

خوب سایت به این بزرگی باید هم از این مساله نگران باشه ... این مشکل از اونایی هست که سایت هایی بزرگ رو بدون توجه فیـــلتر می کنند ... راستی تا حالا به اون ایمیلی که دادن کسی میل زده ؟ چی جواب میدن ؟

mf.designing
22-08-2009, 14:57
گذشته رو ول کنید ، ما حالا چی هستیم ؟! چی داریم ؟! ...

Layken
22-08-2009, 15:48
گذشته رو ول کنید ، ما حالا چی هستیم ؟! چی داریم ؟! ...

به نسبت سایر کشورها اگه بگیم به نظر من الان افغانستان سیمای پیشرفته تری
نسبت به اینجا دارد...:19::19:

Asalbanoo
22-08-2009, 17:42
سلام
رفقا بحث بدجور داره منحرف می شه
بی خیال....

SIMON137
22-08-2009, 18:21
برادر نویسنده هم دلش خوش بوده ها ....
اگر هرکدوم از بازیگران سریال های پربیننده خارجی میومدن ایران ازشون استقبال میشد.
بنده رفتم کلانتری برای رسیدگی به شکایتم ، می بینم همه سرباز و سروان و ... نشستن جومونگ می بینم ، کلی الاف شدم با کلی اعتراض بلندشون کردم گفتم آقا بیا رسیدگی کن
آقا هی می گیم کوروش کبیر ، فلان ، ... بعد دوباره میریم سر زندگیمون ، مجدد تا چیزی میشه جهت گیری میکنیم
باید کار اساسی صورت بگیره .
کسی که باید دلش بسوزه برای فرهنگ و... ، نمیسوزه ، دنبال چیزه دیگه ای هست، ما چه کار کنیم ؟
خب بیان یک سریال زیبا بسازن ، مردم لذت ببرن. اومدن سریال حضرت یوسف ساختن ، تنها شانسی که آوردیم این بود که وقتی اینا بین شهر ها حرکت می کردن ، اون موقع رو به صورت ریل تایم نمایش نمیدادن ...
همه سریال هامون شده عشق عاشقی ... یا فیلم نامه های آبکی ، 6 ساعت باید صبر کنی دوربین از دماغ طرف بره رو چشمش.
من یک فیلم دیدم شبکه 1 مثلا ماشین چپ کردن ، با چند سیم ، ماشینرو بسته بودن به صورت تابلو هم مشخص بود.
اینا خجالت نمی کشن یعنی ؟
خب من و شما چیکار کنیم یک سریال درست حسابی دوبله نمی کنن ...
مشکل ما از جای دیگه هست.
ما این همه انیمیشن ساز خوب داریم ، یعنی واقعا اینا نمی تونن یک انیمیشن یک ساعته درست کنن ؟ مشخص هست که می تونن ، فضا رو باید کسی ایجاد کنه که نه همچین فضایی ایجاد می کنن نه وقتی برای این جور چیزا میزارن ... کسی حرکتی نمی کنه.
ملت 70 قسمت جومونگ دیدن با فراز و نشیب سریال جلو اومدن بعد طرف از کره اومده ایران می خوای ازش استقبال نکنن ؟
خب می خوای برن مثلا از کدوم بازیگر ایرانی استقبال بکنن ؟

جای بسی تفکر داره .............

Layken
22-08-2009, 21:25
ما که ندیدیمش وای خدا چی میشد اگه یه سلامی باهاش میکردیم...
من از اون فیلم قبلی امپراطور دریا ازش خوشم اومده چه بازیگرایی ..چه هنرمندایی ...
هی هی هی هی هی هی هی هی..

ALt3rnA
22-08-2009, 23:16
خوب چیزی که نمیتونم بگم
فقط خوشحالم که صدا و سیمای ما یک رسانه ی ملی هست !
چرا ما فیلم از رستم و سهراب نداریم ؟ چون مسلمون نیستن و از قضا هر کی مسلمون نباشه کافره و ما بیایم از کفار فیلم بسازیم ؟؟؟ استغفرالله !!!

این اقایونی که اونجا نشستن افکارشون با شما 180 درجه فرق میکنه دوستان . طرف با خودش میگه بریم پول دور بریزیم پای فرهنگ کی چی بشه ؟ پول الکی خرج کنیم واسه کوروش که چند هزار سال پیش مرده ؟ نه بجاش بزار فیلم از پیغمبرا بسازیم مردم هدایت شن موقع ظهور جلوی آقا آبرومون نره (این حرفا چوک نیست )
میگن خوب نیست مردم زیاد بچسبن به این کوروش و داریوش که همه کافر بودن !
از آقای ضرغامی پرسیدم در مورد همین موضوع طی فرصتی که دست داد . خودش که جوابی نداد یکی کنارش بود گفت "برو بابا توئم جو گرفتتا " خب مسئولین اینان دیگه
من هم با این بحث ها در پیسی ورلد به کجا میرسم ؟ ایا کسی از مسئولین میبینه حرفامونو که بخواد وجدان نداشتش بیدار بشه ؟
اون آقایی که دستشو نمیدونم از کدوم آبادی بلند میکنن میارن میکنن وزیر میخواید بیاد به فکر فرهنگ و زیر ساختای جامعه باشه ؟!ً
وقتی به آقایون تعلیماتی کاملا متفاوت از تاریخ ارائه مبدن ... وقتی طرف میاد تو حوضه ی علمیه به طلبه ها میگه این کوروش ضد دین بوده و خودش به سلیقه ی خودش توراتو از نو نوشته و نمیدونم چقدر یهودیو زنده زنده سوزونده شما انتظار دارید این طرف بشه یک وطن پرست ؟
همین طلبه فردا میرسه به قدرت میخواید به کورش و داریوش بها بده ؟
وقتی حکومت فعلی از تاریخ ما احساس انزجار داره نمیشه امیدی داشت بیان فیلم بسازن برامون
وقتی مسئول مملکت بجای تاریخ و فرهنگ به فکر فلان ویلاش تو دبی هست اینا یکم انتظارات زیادیه

من زنگ میزنم روابط عمومی همین صدا و سیما انتقاد میکنم طرف فوش میده میگه برو یه جا دیگه الافی ! این طرف رو که از کره ی مریخ نیاوردن . این طرف از همین ملته . وقتی در خود صدا و سیما یک نفر اعتقادی به فرهنگ سازیی و ارزش به مخاطب نداره و بشون میگه سوسل بازیو و جلف بازی شما انتظاز دارید بها بدن ؟!
برید زنگ بزنید به یک شبکه ی خارجی ببینید چطور جواب میدن بتون و مقایسه کنید . به همین شبکه های خصوصی یه نگاه بندازید
اون اوایل که شبکه ی GEM اومده بود من میل زدم براشون و گفتم چرا اینقدر در مورد ترک ها کم اطلاعات میدن و خواستم درستش کنن . برام جواب فرستادنو خیلی تشکر کردن از توجهم و گفتن حتما مطرح میکنن . بعد از یه مدت کوتاه پیشنهادم عملی شد و واقعا خوشحال شدم خودم هم چون دیدم شبکه ای که بینندشم برایمخاطبش ارزش قائله .
دلیلش چیه ؟ چون اونا برای کارشون ارزش قائلن . یه هدف دارن و میخوان کارشون از گذشته بهتر بشه
اونوقت صدا و سیما ...

وقتی مدیر تو مدارس میاد و وقت تاریخو میده به ریاضی.. وقتی خود مدیرو ناظم هم معتقدن تاریخ فقطوقت تلف کردنه شما میخواید همینبپه که فردا میشه مسئول یا حداقل عضوی از همینجامئه به تاریخو فرهنگ ایران بها یده ؟
بگید ببینم چند نفر خود شما از درس تاریخ تو مدرسه متنفر نبودید ؟ صادق باشید . چند نفر واقعا علاقه مند بودید ؟

یک مقدار به نظرم این خواسته های ما غیر منطقیست
اینم هست که شما میاید و به صدا و سیما و فلان شخص ایراد میگیرید . ولی مگه فلان شخص چطور شده که دزد و بی اهمیت و بی سواد بار اومده ؟ اینها تقصیر تک تک ماست . بهتره از خودمون شروع کنیم

ممنون

DJ POLESTAR
23-08-2009, 09:21
نه بجاش بزار فیلم از پیغمبرا بسازیم مردم هدایت شن موقع ظهور جلوی آقا آبرومون نره (این حرفا جوک نیست )
ممنون
دوست عزیز واقعا که کلا پستت تایید میشه ولی این جمله که نقل قولش کردم بطور 100000% تایید میشه!
واقعا آفرین, ماها که پست میدادیم با تته پته پست میدادیم و کمی محافظه کاری می کردیم که شاید یکی خیلی مذهبی باشه یا هرچی, بهش بر بخوره ولی شما با جرات همه رو گفتی! آفرین

altair
23-08-2009, 09:28
یادش بخیر یه معلم تاریخ داشتیم واقعا با سواد بود و خیلی هم پیر با صدای دل نشین داشت و نوازنده هم بود کلا هنر تو وجود این مرد بود به جز نقاشی وقتی میامد سر کلاس از اول تا آخر زنگ در هر جلسه در مورد تمام پادشاهان باستان و دلاوران و حافظ و فردوسی و غیره میگفت البته در مورد شاعران و ... بالاخره بچه هایی که علاقه داشتن و البته خودم بسی لذت میبردیم ولی تعداد این بچه ها انگشت شمار بود خب وقتی خودمون علاقه نداریم به گوش دادن این حرف ها چه انتظاری میتونیم داشته باشیم ما اصلا دیگه کتاب تاریخ رو گذاشته بودیم کنار کتابی که فقط در مورد رویداد های ایران از زمان قاجار تا به الان نوشته و البته خودتون بهتر میدونید از زمان ابتدایی تا دبیرستان هزار بار مطالبشو خوندیم و البته پر از چرت و پرت به نظرم میون کتاب های درسی تاریخی از همه بهتر تاریخ هنر ایران هست و هم چنین در رشته ی معماری به اسم آشنایی با بناهای تاریخی یه چیزا و یه عکسهایی داره که ادم تعجب میکنه \تما عکسارو اسکن میکنم میذارم اینجا ببینید.

DJ POLESTAR
23-08-2009, 09:40
البته اینم بگیم ها! خیلی ها میگن که باید کتاب تاریخ رو در مدرسه حتما تدریس شود, این درست ولی کدوم کتاب تاریخ؟ این کتابهای تاریخ رو یجوری کردن که کل پادشاهی ایران رو کرده اژدهای آدمخوار و خودشونو کردن بهترین حکمرانان با این....ولایتشون:18:!

بردیا
23-08-2009, 15:04
وقتی اون نفر بالادستی میره تو تخت جمشید میگه اینا آثار باقی مونده از جباران ایرانی هستش که به مردم ظلم و ستم میکردن(انگار خودشون برا ملت بهشت درست کردن)چه توقعی از پایین دستیا دارید درباره احترام به گذشته ایران؟

بی باک بی بال
23-08-2009, 15:36
این جومونگ هم معلوم نیست چه جور ادمی بود که حالا شده فرشته
جالب داماد نشته پای سریال جومونگ:39::38:

Layken
24-08-2009, 00:42
این جومونگ هم معلوم نیست چه جور ادمی بود که حالا شده فرشته
جالب داماد نشته پای سریال جومونگ:39::38:
درسته ...
ولی شاید یه محسناتی داشته که اسمش مونده

Amin-Nasim
24-08-2009, 07:50
ولی شاید یه محسناتی داشته که اسمش مونده

کورش ، داریوش هم خیلی حسن ها داشت که توانستدن ایران را به اوج قدرت برسانند

Layken
24-08-2009, 13:55
کورش ، داریوش هم خیلی حسن ها داشت که توانستدن ایران را به اوج قدرت برسانند
منظورم این که اونا میتونن از قهرمانانشون این طور فیلم درست کنن
ولی ما
......

dimah2005
24-08-2009, 17:46
وقتی اون نفر بالادستی میره تو تخت جمشید میگه اینا آثار باقی مونده از جباران ایرانی هستش که به مردم ظلم و ستم میکردن(انگار خودشون برا ملت بهشت درست کردن)چه توقعی از پایین دستیا دارید درباره احترام به گذشته ایران؟

Smilie
یاد اس ام اسش افتادم واقعا جمله بغض بر انگیزی گفته بود

دوستان اینجا مربوط به تلوزیون وسریال ها و اینجور چیز هاست لطفا مطالبتون مرتبط باشه
خواهشا
این چیز هایی هم که می گید ما همه از بر هستیم و هر افسوسشو می خوریم

تا زمانی که ما تلوزیون خصوصی نداشته باشیم همین بساط پهن هست.
نمی دونم چرا هرچی به ضرر مردمه خصوصی می کنن (مثل اتوبوس)
اونوقت هرچی به نفع مردمه خصوصی نمی کنن

ولی مجبورا که خصوصیش کنن وگر نه ضرر می دن (فعلا که تبلیغات شدیدا کاهش پیدا کرده)

تقصیر ماها هم هست دیگه وقتی سریال های کشکی درست می کنن و ما نگا می کنیم
معلومه که چی می شی کارگردان سریال بعدیش مزخرفتر از قبل میشه!

فکر کنید ما انقدر حساس باشیم به این مساله
اونوقت کارگردان جرات نداره که اسم شخصیت منفی فیلمشو بزاره کوروش چون می دونه ممکنه ملت روی برگردان می شن

حالا چی شده
میان فیلم در مورد یوسف پیامبر می سازن، که داستانش با اصلش از زمین تا ایسمون فرق داره
ما هم هی چی نمی گیم وهمش به به چه چه می کنیم

شما که شاکی هستید که چرا همش دارن فیلم دینی میسازن
برید خدا رو شکر کنید
چون اگه فیلم تاریخی می ساختند گند میزدند به تاریخمون (اینا به دینش رحم نمی کنن)

Amin
24-08-2009, 18:28
دوستان زدین جاده خاکی
حتما نباید تاپیک قفل بشه تا بحث تموم بشه/بره پایین/...