PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت پرشیا با 405 ؟

DJ POLESTAR
20-08-2009, 18:08
سلام
دوستان بین پرشیا و 405 چقدر تفاوت وجود داره؟ (منظورم قدرت موتور و همه چیز!؟) که پرشیا توش عین 405 هستش ولی چرا اینقدر تفاوت قیمت دارن؟
و اینکه نام اصلی پرشیا تو فرانسه چیه؟
ممنون

rami_hemi
20-08-2009, 21:11
اولا پرشیا همون 405 فیس لیفت شده هستش بغیر از مدل ELX که موتور 1800 16 سوپاپ داره و قدرت موتروش 110 اسب هستش مدل معمولی هیچ تفاوتی با 405 نداره داخل ماشین جز یه سری امکانات که از روی 405 باز کردن و روی این به عنوان نوع لوکس عرضه کردن تفاوتی نداره .
پژو پرشیا یا همون پارس مختص ایران هستش و یه فیس لیفت ایرانی از 405 هستش و توی فرانسه تولید نمیشه.

DJ POLESTAR
20-08-2009, 21:26
ما یه پرشیا خرداد ماه خریدیم سفارشی که سفارشیش هم فقط ترمز ABS که 600هزار تومن هست. (تقریبا معمولی)
و 16 سوپاپ که قیمتش کلا هول هوش 16.800تومن تموم شده حالا میخوام ببینم چقدر با 405 فرق داره که تقریبا 4 میلیون باهم تفاوت دارن؟

D^D
20-08-2009, 21:53
فقط از لحاظ قیمت فرق دارن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rami_hemi
20-08-2009, 22:05
هیچ فرق خاصی ندارن یه کم قیافه پارس بهتره موتروشانوم همون هستش
ABS هم روی 405 نصب میکنن میتوین 405 بخری گلگیر و کاپوت پارس بندازی روش حتی درهای عقبش رو هم میتونی شیشه بالابر برقی بکنی همه مواردش یکی هستش هیچ فرقی ندارن جز قیافه کمی جذابتر از پارس.

DJ POLESTAR
20-08-2009, 22:13
ممنون از راهنمایی هاتون ولی آخرش که ما چیزی نفهمیدیم!
آخه پس چرا قیمتشون اینقدر فرق داره ؟ یه قیافه که اینقدر رو ماشین هزینه نمیاره, میاره؟

D r i v e r
20-08-2009, 22:55
ممنون از راهنمایی هاتون ولی آخرش که ما چیزی نفهمیدیم!
آخه پس چرا قیمتشون اینقدر فرق داره ؟ یه قیافه که اینقدر رو ماشین هزینه نمیاره, میاره؟
دوست من مثله اینکه یادت رفته کجا زندگی میکنیم و ماشین های جه شرکتی رو میخریم؟؟
پس چرا بیشتر بچه های اینجا هی میگن پرشیا ارزش پولی که آدم میده رو نداره؟؟
واسه همینه دیگه:11:
فقط و فقط به خاطر اینکه پرشیا بین مردم گل کرده و طالب خودش رو داره
بازار فروش خوبی هم داره
از نظر شتاب گیری هم 405 بهتر از پارس هست
موتور که همون xu7 هست
گیربکس هم همونه
قطعات جلو بندی هم که کامل یکی هست
کلا یکیه :31:
هرچی فکر میکنم شباهتش خیلی بیشتر از تفاوت هاشه

AmiRreZA_RAcEr
20-08-2009, 23:44
وای کلی خندیدم این تاپیکو که خوندم
چقد باحاله ایران خودرو

D r i v e r
21-08-2009, 00:01
سفارشیش هم فقط ترمز ABS که 600هزار تومن هست. (تقریبا معمولی)
و 16 سوپاپ که قیمتش کلا هول هوش 16.800تومن تموم شده
من الان این قسمت حرفتون رو دیدم
16 سوپاپه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ELX ؟؟؟
tu5 اتوماتیک؟؟

rami_hemi
21-08-2009, 13:56
من الان این قسمت حرفتون رو دیدم
16 سوپاپه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ELX ؟؟؟
tu5 اتوماتیک؟؟

نخیر امیر جان این 16 سوپابه همون موتور ELX

D r i v e r
21-08-2009, 14:59
نخیر امیر جان این 16 سوپابه همون موتور ELX
رامین مطمئنی؟؟؟
من یادمه قدیم میگفتن یه مدل پرشیا هم هست که elx نیست ولی موتور 16 سوپاپ روشه
ولی بعید میدونم این اینطوری باشه؟؟
فکر کنم دوستمون گفته که خرداد ماه خریدن اینو
ولی فکر نکنم دیگه xu7jp4 رو روی پارس بذارن :11:

grand theft auto
21-08-2009, 15:14
یه پژو 405 با تعویض سپر جلو و عقب،کاپوت و در صندوق،چراغ های جلو و عقب و جلو پنجره،به همراه تعویض زه در ها و تعویض قالپاق از نظر ظاهری کاملا مشابه پارس میشه و هیچ تفاوت دیگه ای نداره،بقیه تجهیزات رو هم میشه نصب کرد.
در کل،اگه شما یه 405 بخرین با 1.500 تا 2000 پول میتونین تبدیلش کنین به پارس.
حتی من یه RD دیدم که تبدیل به پارس شده بود!
خیال کردین چرا تولید پژو GLI تولیدش متوقف شد؟؟؟برای اینکه ملت GLI میخریدن با یکم پول تبدیلش میکردن به GLX،خیلی خریدار GLX کم شده بود.

rami_hemi
21-08-2009, 15:30
رامین مطمئنی؟؟؟
من یادمه قدیم میگفتن یه مدل پرشیا هم هست که elx نیست ولی موتور 16 سوپاپ روشه
ولی بعید میدونم این اینطوری باشه؟؟
فکر کنم دوستمون گفته که خرداد ماه خریدن اینو
ولی فکر نکنم دیگه xu7jp4 رو روی پارس بذارن :11:

آره مطمئنم هنوزم تولید میشه مگه ماشین خود شما elx نیست؟
خب الان این tu5 به خاطر هماهنگی با گیربکس اتومات روش میذارن البته یه مدل هم با همین موتور xu7jp4 با گیربکس اتومات بودش سفارشی
دوستمونم گفت که معمولی خریدن که سفراشی هستش یعنی موتروش xu7 معمولی 8 سوپابه.

D r i v e r
21-08-2009, 16:33
آره مطمئنم هنوزم تولید میشه مگه ماشین خود شما elx نیست؟
خب الان این tu5 به خاطر هماهنگی با گیربکس اتومات روش میذارن البته یه مدل هم با همین موتور xu7jp4 با گیربکس اتومات بودش سفارشی
دوستمونم گفت که معمولی خریدن که سفراشی هستش یعنی موتروش xu7 معمولی 8 سوپابه.
آخه elx دیگه تولید نمیشه که
موتورشم یه تعداد محدودی هست که روی سریر ها میذارن
الان دوست خودم ماشینش رو امروز تحویل گرفت
عشق 16 سوپاپه ولی خوب نبود که بگیرن
برای همین یه سفارشی با abs گرفتن
الان elx چیزی حدود 22 تومن توی بازار قیمتش هست(صفرش)
به قیمت 16800 نمیدن به مردم که

Amin-Nasim
21-08-2009, 17:24
من رفتم نمایندگی ایرانخودرو پرسیم : من پژو پارس و 405 سوار شدم پس چرا هی فرقی با هم ندارن
گفتن در پاس یه الیاژی به کار می ره که رنگ سفید بیشتر بهش میاد:31:

MehranVB
21-08-2009, 19:44
تفاوتهای جزئی: موتور پرشیا مثلاً کمی آپدیت شده! یا ترمزها بهتر و اتاق شیکتر و .... ولی از همه اینا که بگذریم به نظر من رنگهای پرشیا در بین ماشینهای زیر 20 تومن تکه، رنگهای لوکس و براق میزنه که با ماشینهای دیگه خیلی متفاوتن که البته با این تفاوت قیمت جور در نمیاد!

MoHaMaD ZaNd
21-08-2009, 23:15
تفاوتهای جزئی: موتور پرشیا مثلاً کمی آپدیت شده! یا ترمزها بهتر و اتاق شیکتر و .... ولی از همه اینا که بگذریم به نظر من رنگهای پرشیا در بین ماشینهای زیر 20 تومن تکه، رنگهای لوکس و براق میزنه که با ماشینهای دیگه خیلی متفاوتن که البته با این تفاوت قیمت جور در نمیاد!

والله من چنين چيزي نديده بودم . به نظر من خريد پارس يعني ريختن پول توي جوب آب .
پارس هم مثل شركت گيگابايت داره پول اسمشو ميخوره .

Layken
22-08-2009, 00:12
دوست عزیز یه مزیت دیگه پارس اینه که خفن می تونی مخ بزنی ....:21::21:

MehranVB
22-08-2009, 07:45
دوست عزیز یه مزیت دیگه پارس اینه که خفن می تونی مخ بزنی ....:21::21:

من یکیو دیدم SUV لکسوس زیر پاش بود نتونست یارو رو سوار کنه، بعد نتیجه گرفتم هر چی مدل پائینتر باشه مخ زنی راحت تره!!!! :دی
نتیجه: پرشیا هیچ فائده ای نداره، حتی مخ زنی!!!:27:

Farshadd
22-08-2009, 11:52
دوست عزیز ماشین شما پارس معمولی و 16 سوپاپ هست؟؟

نوع موتور چیه؟

Layken
22-08-2009, 13:19
من یکیو دیدم SUV لکسوس زیر پاش بود نتونست یارو رو سوار کنه، بعد نتیجه گرفتم هر چی مدل پائینتر باشه مخ زنی راحت تره!!!! :دی
نتیجه: پرشیا هیچ فائده ای نداره، حتی مخ زنی!!!:27:
بلد نبود این بحث هم نیاز به یه تاپیک داره..:5::5:

لوگان
22-08-2009, 13:34
آقا من تو یکی از این دفترچه ها دیده بودم نمیدونم یه سری فرقهایی نوشته بود مثلا گیربکس پرشیا نمیدونم خورشیدیه آفتابیه مال اون مهتابی و از این جور چیزا. حالا واقعا اینا چی چین؟

SAJJAD@405
23-08-2009, 00:23
آقا من تو یکی از این دفترچه ها دیده بودم نمیدونم یه سری فرقهایی نوشته بود مثلا گیربکس پرشیا نمیدونم خورشیدیه آفتابیه مال اون مهتابی و از این جور چیزا. حالا واقعا اینا چی چین؟

نه عزيزم همن طور كه ساير دوستان هم اشاره كردن پرشيا معمولي هيچ تفاوتي با 405 نداره (از نظر فني)!
اون گيرباكسي هم كه شما مي گي مال ELX هست كه اصلا بحثش از پرشيا معمولي جداست!
ولي خيالت جمع زير كاپوت پرشيا با 405 فقط يه فرقه اونم راديات پرشيا دو لوله و 405 تك لوله كه اونم با يه خرج جزئي تعويض ميشه:10:

mehran_1545
04-07-2015, 17:17
گویا این قسمت خیلی وقته از رونق افتاده فکر کنم همه صاحب نظران پولدار شدند رفتند سراغ ماشین های خارجی :n02: دیروز رفتم به چندتا نمایشگاه ماشین سر زدم ماشین بود که از ترس توافق هستی و ارزون شدن ریخته بودند برای فروش :n04: مخصوصا ماشین های خارجی که طرف حاضر بود از دم قسط بفروشه :n02: خلاصه داستانیه!

MajidJaneBaBa
14-07-2015, 11:53
پرشیا و 405 هر دو محصول شرکت پژو بوده و در حال حاضر ایران خودرو . موتور هر دو 1800 سی سی . البته پرشیا تنوع بیشتری داره : پارس معمولی 1800 سی سی ، پارس LX (1600 سی سی )، پارس ELX (1800 سی سی 16 سوپاپ) . اطلاعات بیشتر :

مشخصات فنی خودرو پژو 405 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشخصات فنی خودرو پژو پارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

noblea&A
14-07-2015, 20:59
دوست عزیز من هردوشو داشتم
ولی با هم فرق دارن
405 چون سبکتره یکم شتابش بیشتره ولی هندلینگ پرشیا بیشتره و بسیار نرم تر از 405 هست
وقتی 405 میدونی انگار گاری داری میرونی، ولی پرشیا به نسبت بهتره(دقت کنید به نسبت)
کلاس پرشیا یکم بیشتره و زیبا تر هست.
درکل من از پرشیا راضی ام، جدیدا عایق بندیشم بهتر شده درب هاش عریض تر شده که صدا کمتر نفوذ کنه.
ولی در کل ما یک مثال داریم : همه ماشین های ایرانی گاری اند

Pourya-pc
14-07-2015, 22:37
دوست عزیز من هردوشو داشتم
ولی با هم فرق دارن
405 چون سبکتره یکم شتابش بیشتره ولی هندلینگ پرشیا بیشتره و بسیار نرم تر از 405 هست
وقتی 405 میدونی انگار گاری داری میرونی، ولی پرشیا به نسبت بهتره(دقت کنید به نسبت)
کلاس پرشیا یکم بیشتره و زیبا تر هست.
درکل من از پرشیا راضی ام، جدیدا عایق بندیشم بهتر شده درب هاش عریض تر شده که صدا کمتر نفوذ کنه.
ولی در کل ما یک مثال داریم : همه ماشین های ایرانی گاری اند

یعنی چی سبک تره ؟؟؟ هردو ماشین یکی هستن فقط چراغاشون فرق میکنه . هندلینگ و مندلینگ و همه چی یکیه فقط چراغ فرق داره . شما یه سرچ بکن با ۲ ملیون آر دی رو پارس میکنن .
سال ۱۳۷۹ پروژه جدیدی برای ایرانخودرو رخ داد . پروژه ۴۰۶ .
بعد از استقبال مردم از ۴۰۵ ایران خودرو تصمیم گرفت ۴۰۶ رو تولید بکنه . حدود ۵۰۰ دستگاه وارد کشور برای تست شد.
ایران خودرو متوجه شد این ماشین یعنی ۴۰۶ تفاوتی با ۴۰۵ نداره و اتاقش فرق کرده اما سواری در یک حد هست به همین دلیل با همکاری پژو فرانسه تصمیم گرفتند ۴۰۵ رو فیس لیفت کنند تا شبیه ۴۰۶ بشه که حاصلش پرشیا شد .
موتور L4 پژو سیتروعن روی ۴۰۶ بود که وقتی روی پارس بستد شد پارس ELX .
در کل پارس و ۴۰۵ به هیچ وجه در هیچ موردی به جز چراغ و کاپوت و درب صندوق و سپر و زوار دربها تفاوتی ندارند . نه در عایق و نه در هندلینک و غیره .

keyhantaktaz
15-07-2015, 11:48
سبك يعنى وزنش نصبت به پرشيا كمتره و چون موتور يكى هست طبيعتا با كمتر شدن وزن شتاب بيشترى خواهد داشت ٤٠٥.
در مورد هندلينگ، چون پرشيا وزنش بيشتره و كمى پهنتره فاصله محور ها هندلينگش كمى بيشتر از ٤٠٥ هست.
روى كاغذ بكى هستند، ولى اگه هردو شو همزمان سوار بشيد متوجه ميشيد چى ميگم.

Arashdn
15-07-2015, 16:55
یعنی چی سبک تره ؟؟؟ هردو ماشین یکی هستن فقط چراغاشون فرق میکنه . هندلینگ و مندلینگ و همه چی یکیه فقط چراغ فرق داره . شما یه سرچ بکن با ۲ ملیون آر دی رو پارس میکنن .
سال ۱۳۷۹ پروژه جدیدی برای ایرانخودرو رخ داد . پروژه ۴۰۶ .
بعد از استقبال مردم از ۴۰۵ ایران خودرو تصمیم گرفت ۴۰۶ رو تولید بکنه . حدود ۵۰۰ دستگاه وارد کشور برای تست شد.
ایران خودرو متوجه شد این ماشین یعنی ۴۰۶ تفاوتی با ۴۰۵ نداره و اتاقش فرق کرده اما سواری در یک حد هست به همین دلیل با همکاری پژو فرانسه تصمیم گرفتند ۴۰۵ رو فیس لیفت کنند تا شبیه ۴۰۶ بشه که حاصلش پرشیا شد .
موتور L4 پژو سیتروعن روی ۴۰۶ بود که وقتی روی پارس بستد شد پارس ELX .
در کل پارس و ۴۰۵ به هیچ وجه در هیچ موردی به جز چراغ و کاپوت و درب صندوق و سپر و زوار دربها تفاوتی ندارند . نه در عایق و نه در هندلینک و غیره .

یعنی 10-12 تومن اختلاف قیمتشون فقط به خاطر چراغ هاشه؟؟؟؟

Pourya-pc
15-07-2015, 18:19
سبك يعنى وزنش نصبت به پرشيا كمتره و چون موتور يكى هست طبيعتا با كمتر شدن وزن شتاب بيشترى خواهد داشت ٤٠٥.
در مورد هندلينگ، چون پرشيا وزنش بيشتره و كمى پهنتره فاصله محور ها هندلينگش كمى بيشتر از ٤٠٥ هست.
روى كاغذ بكى هستند، ولى اگه هردو شو همزمان سوار بشيد متوجه ميشيد چى ميگم.

بله بله بله شما درست میگید .:n09:

یعنی 10-12 تومن اختلاف قیمتشون فقط به خاطر چراغ هاشه؟؟؟؟

بله همینطوره . و متاسفانه کسانی هستند که فکر میکنند پارس آیرودینامیکه و حرفایی که دوستمون در پست بالا زدند که به هیچ وجه ممکن همچین چیزی نیست .
همین بلا سر سمند ٬ سورن و دنا هم اومده منتها دنا بیشترین تغییرات ظاهری رو داشته ولی از نظر راه رفتن فنی و هندلینگ و همه چی و اینا با سمند مثلا SE دقیقا یکی هست .
دیگه من نمیتونم بیشتر از این بحثی داشته باشم .
موفق باشید .

Arashdn
15-07-2015, 19:09
الان پارس با موتور زانتیا هنوزم تولید میشه؟

ویرایش : پارس رو با موتور TU5 هم دارن میزنن ...
یعنی واقعا کم نمیاره؟ با توجه به وزنش که 200 کیلویی از 206 سنگین تره!!!!!

keyhantaktaz
15-07-2015, 20:31
بله بله بله شما درست میگید .:n09:

بله همینطوره . و متاسفانه کسانی هستند که فکر میکنند پارس آیرودینامیکه و حرفایی که دوستمون در پست بالا زدند که به هیچ وجه ممکن همچین چیزی نیست .
همین بلا سر سمند ٬ سورن و دنا هم اومده منتها دنا بیشترین تغییرات ظاهری رو داشته ولی از نظر راه رفتن فنی و هندلینگ و همه چی و اینا با سمند مثلا SE دقیقا یکی هست .
دیگه من نمیتونم بیشتر از این بحثی داشته باشم .
موفق باشید .

من نصبت به هيچ ماشين آشغال ايرانو تعصب ندارم!
ولى به عنوان كسى كه هردوشو داشتم عرض كردم.
من كاملا منطقى گفتم ولى شما قبول نميكنيد
زمانى كه عرض و وزن ماشين بيشتر باشه مسلما كنترلش بهتر ميشه ولى شتابش كم.
من از ايرانخودرو هيچ پولى نميگيرم كه اينجا از پرشيا تعريف كنم، متنفر هم هستم از همشون.
بدرود

Pourya-pc
16-07-2015, 13:14

طبیعتا روی موتور زور بیشتری هست خصوصا اینکه گیرباکس پارس به نسبت ۲۰۶ سنگین هست .
اکثرا زود به روغن سوزی و سروصدا میوفتن . شتابش هم جالب نیست ولی راننده چون میبینه ماشین داره دور میگیره فکر میکنه سرعت و شتابش خیلی بالاست درصورتی که از موتور ۱۸۰۰ ها خیلی راحت میخوره خصوصا در سربالایی .

DJ POLESTAR
17-08-2015, 12:43

طبیعتا روی موتور زور بیشتری هست خصوصا اینکه گیرباکس پارس به نسبت ۲۰۶ سنگین هست .
اکثرا زود به روغن سوزی و سروصدا میوفتن . شتابش هم جالب نیست ولی راننده چون میبینه ماشین داره دور میگیره فکر میکنه سرعت و شتابش خیلی بالاست درصورتی که از موتور ۱۸۰۰ ها خیلی راحت میخوره خصوصا در سربالایی .

این موتور TU5 هم شده مثل موتور پیکان که همه جوره مزینش کردن آردی، پیکان وانت، روا الان هم وانت آیسان! در حال حاضر هم TU5 رو 405 slx , پارس، رانا و 206 سوار میکنن!
ولی هرچی باشه خیلی بهتر از موتور عهد بوق L3 که رو 405 و پارس سال و سمند LX هست. مصرف کم، شتاب و توان موتور و گشتاور به نسبت L3 بالا و کم صداتر... رو پرشیا با اینکه گفته های شما متین هست ولی مطمئنا شتاب و چالاکی و مصرف نسبت به L3 خمار! بهتره.

Arashdn
17-08-2015, 19:52
ما که آخر سر نفهمیدیم روی پارس و 405 بالاخره موتور L3 بهتر جواب میده یا tu5 ......

DJ POLESTAR
18-08-2015, 13:23
ما که آخر سر نفهمیدیم روی پارس و 405 بالاخره موتور L3 بهتر جواب میده یا tu5 ......
شما کافی یک بار بشینی پشت فرمون TU5 دار انوقت به عمق فاجعه L3 عهد بوق پی میبری!

Pourya-pc
18-08-2015, 17:26
موتور ۱۸۰۰ XU7 از نظر قدرت و شتاب بدون شک کاملا برتر هست . این موتور خیلی قدیمی تر از TU5 نیست .
TU5 به دلیل گشتاور بالا حس شتاب زیاد رو به راننده القا میکنه درصورتی که از موتور قبلی ضعیف تر هست .
کافیه در آپارات انواع تست پارس TU5 و ۴۰۵ اس ال ایکس رو با موتورهای قدیمیشون مشاهده کنید تا متوجه بشید چگونه TU5 کیلومترها عقب تر خواهد ماند .
اما مزیت Tu5 کم صدایی و کم مصرفی هست که واقعا از موتور Xu7 که صدای تراکتور میده بهتر هست .

torero
26-08-2015, 18:00
405 با اون وزنش باید یه موتور شاتون بلند که همانا 1800 ها میباشد داشته باشه
اینطوری گشتاور بیشتری میده و ماشین کشش بهتری داره
خواستی بری مسافرت با بار و بندیل تو سربالایی نمیمونی
ولی با موتور شاتون کوتاهی مثه tu5 باید تخته گاز بری
خود فرانسه رو 405 موتور 1.4 و 1.6 لیتری میذاشت ولی اونا هم شاتون بلند بودن