PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب و راه اندازي سرور Linux و شبكه داخلي

ايرج
27-02-2006, 11:19
سلام دوستان
ما در شركت داراي 20 كلاينت با سيستم عامل مايكروسافت ميباشيم . من ميخواهم يك سرور Linux راه اندازي كنم بطور يكه كلاينتها بتوانند وارد سرور بشوند. خواهشمندم كمكم كنيد .
1 - بهترينها را معرفي كنيد.
2 - آياCD لينوكس زنده ميتواند بعنوان سيستم عامل سرور قرار بگيرد.
3 - وضعيت يوزرها به چه صورت در مي آيد؟
4- روش نصب يادتان نرود.
:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup: :thumbsup:

m a j r i x
27-02-2006, 19:36
سلام
حسودیم شد کاشکی این پروژه من بود
این سرور برای چه کاری میخواهید کارهای آفیس یا lan مهمه سخت افزار سرور مهمه شبکه به چه طریق باشه سیمی کابلی یا wireless با توجه به نوع کلاینت‌های شما در مقابل تهدیدهای ویروسی و آلودگی آنها آیا به فکر سرور پشتیبان هستید ؟
۱- بهترینها دبیان - زوزه- فدورا هست
۲- شما نمی‌تونید با دیسک زنده سرور راه‌اندازی کنید
۳- وضعیت کاربر از طریق تعریف access permissions و ownership صورت میگیره و دسترسی کاربران به هم از طریق samba انجام میشه
۴- روش نصب هم طبق نوع توزیع مورد استفاده است
کتاب سرورهای لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یک کتاب خوب برای شروع
در هر صورت موفق باشی ;)

ايرج
28-02-2006, 08:03
سلام دوست عزيز
ابتدا از اينكه جواب مرا داديد متشكرم
1- شبكه من از نوع Star و با كابل مي باشد.
2 - از Lan جهت اشتراك نرم افزارهاي مورد نياز همچون مالي - اتوماسيون اداري و ..... استفاده مي شود.
3 - CD نرم افزارهاي ذكر شده را ندارم .
4 - در ضمن بنده 2 سال پيش كمي با redhat9 كار كردم و ديگر هيچ .
5 - از راهنمائيتان پيشاپيش كمال تشكر فراوان را دارم و از اينكه باعث حسادت شما شدم متاسفم.
:rolleye: :rolleye: :rolleye: :rolleye: :rolleye: :rolleye:

m a j r i x
28-02-2006, 18:59
سلام
نوع کار شما با راه اندازی یک سرور لینوکس همخوانی داره
فقط میمونه ۲ مورد
۱- با توجه به اینکه شما احتمالا sysadmin سرور هستید نحوه آشنایی و کارکردن با لینوکس خیلی مهمه یعنی شما تبحر و تجربه استفاده از لینوکس باید داشته باشید و گر نه . . .
۲- احتمال اینکه شما بتونید سرور از طریق ترمینال و بصورت متنی run کنید خیلی سخته چون دبیان اینطوری هست من به شما زوزه SuSE رو پیشنهاد میکنم چرا ؟
بخاطر اینکه مهمترین مسئله برای یک admin مدیریت سرور و نحوه ارتباط کاربران با هم هست و اینکار چگونه بدست میاد برنامه‌های که بشه با اون این کارکرد و زوزه اینکارو از طریق YaST انجام میده در واقع YaST چوب جادو شماست
نحوه گرفتن و تهیه CDهای لینوکس خیلی راحته

ايرج
01-03-2006, 10:32
majrix عزيز از نظراتت متشكرم و اميدوارم بتوانم با راهنمائيهايت اين كار را انجام و به سر منزل مقصود برسانم .
خواهشمندم ابتدا بگو cd را ازكجا ميتوانم دريافت كنم ؟ آيا ورژن خواصي دارد؟

m a j r i x
01-03-2006, 20:47
آخرین نسخه SuSE 10.0 OSS هست
فروش توزیع‌های لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
have lot a fun

shabdraz
04-04-2006, 14:45
نصب و راه اندازي سرور Linux و شبكه داخلي

gecret
21-04-2006, 03:12
دوست عزیز من به شما توصیه میکنم دبیان سارژ رو حتما تست کنید من یک همچین شبکه ای را سال پیش بستم و هنوز مشکل حادی پیش نیومده یک کتاب هم به شما معرفی میکنم که کار دوست خوبم آقای آلن باغومیان هستش بنام
نصب و بر پاسازی سرورهای لینوکس
در این کتاب که از ابتدا یعنی از نصب دبیان شروع کرده میتونه شما رو خیلی کمک کنه این کتاب حاوی یک cd هم هستش که دبیان البته مینیمم ان رو که میتونه کار شما رو راه بندازه دارا هستش
اینم لینک سایت برای معرفی کتاب و نحوه تهیه ان امیدوارم به کارت بیاد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم سر فصل های این کتاب با کمی توضیح بصورت pdf

tux-world
16-11-2006, 16:37
سلام این pdf فقط فهرست هستش
کاملشو دارین؟

a.toraby
18-11-2006, 13:53
مگه خوشگلی که همشو به صورت pdf می خای؟

نوستر آداموس
26-11-2006, 10:22
مگه خوشگلی که همشو به صورت pdf می خای؟
از كجا معلوم شايد باشه شما كه نديديش

topfighter
15-12-2006, 18:53
سلام عزیزان
برای کانفیگ اکسس پوینت هایی که بصورت وبی کانفیگ میسوند توی رد هت 9 و به صورت متنی چه مدلی باید کانفیگ کرد؟

redmadpad
05-01-2007, 21:17
اول از اينكه ميخواي سرور محلي لينوكس را بندازي خيلي خوشم اومد.
دوم:
دوست خوب اگه در حين نصب لينوكس (ردهت يا مندراك يا .... فرقي نداره من با مندراك و ردهت كار كردم) گزينه هاي ابجكتهاي سرور NIS Server و Samba Server را فعال كرده باشياولين قدم را برداشتي .
سرور Nis براي يك شبكه محلي است و اگه Clinetهاي ويندوز داري بايد Samba server را هم تنظيم كني .
اولش پيچيده و مشكل به نظر ميرسه( چون 3 سال پيش كه من اي كار را براي 5 كامپيوتر كردم و چون توي ايران كمتر جايي نياز به چنين شبكه هايي داشت مسلماً پيدا كردن كمك واطلاعات لازم بسيار برام سخت بود اما با كمك اينترنت و مقالات بعد از 2 ماه موفق شدم)اما بعد از نتيجه پي به قدرت و ابهت و سادهگي لينوكس خواهي برد . :happy:
و واقعا چقدر دلپذير و زيبا بود ويندوز سرور بايد لونگ بندازه:biggrin:
سوم:

اما راهنمايي :
اين آدرس و مراحل داخل مقاله را با دقت طي كن :
كمك خواستي sadeghimeisam@gmail.com nv onljdl .

چهرم:
در چه شهري هستي؟

redmadpad
05-01-2007, 21:23
اول از اينكه ميخواي سرور محلي لينوكس را بندازي خيلي خوشم اومد.
دوم:
دوست خوب اگه در حين نصب لينوكس (ردهت يا مندراك يا .... فرقي نداره من با مندراك و ردهت كار كردم) گزينه هاي ابجكتهاي سرور NIS Server و Samba Server را فعال كرده باشياولين قدم را برداشتي .
سرور Nis براي يك شبكه محلي است و اگه Clinetهاي ويندوز داري بايد Samba server را هم تنظيم كني .
اولش پيچيده و مشكل به نظر ميرسه( چون 3 سال پيش كه من اي كار را براي 5 كامپيوتر كردم و چون توي ايران كمتر جايي نياز به چنين شبكه هايي داشت مسلماً پيدا كردن كمك واطلاعات لازم بسيار برام سخت بود اما با كمك اينترنت و مقالات بعد از 2 ماه موفق شدم)اما بعد از نتيجه پي به قدرت و ابهت و سادهگي لينوكس خواهي برد .
و واقعا چقدر دلپذير و زيبا بود ويندوز سرور بايد لونگ بندازه
سوم:

اما راهنمايي :
اين آدرس و مراحل داخل مقاله را با دقت طي كن :
كمك خواستي sadeghimeisam@gmail.com nv onljdl .

چهرم:
در چه شهري هستي؟