PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه مشكل تقريبا ساده

sp1362
20-08-2009, 12:22
سلام خدمت دوستان با معرفت كه هيچ وقت اينجانب را تنها نگذاشته اند.
دوستان من مي خوام روي كليپ دو كار انجام دهم
1- پايين كليپ هر از چند ثانيه نوشته هايي بيايد
2- حدود هشت سطر متن دارم كه مي خواهم با يك پس زمينه مشكي از بالا سطر ها يكي يكي بيايد و زير هم قرار گيرد تا تمام شود.

hamed_aa
22-08-2009, 20:36
سلام خدمت دوستان با معرفت كه هيچ وقت اينجانب را تنها نگذاشته اند.
دوستان من مي خوام روي كليپ دو كار انجام دهم
1- پايين كليپ هر از چند ثانيه نوشته هايي بيايد
2- حدود هشت سطر متن دارم كه مي خواهم با يك پس زمينه مشكي از بالا سطر ها يكي يكي بيايد و زير هم قرار گيرد تا تمام شود.

سلام.سوال اولت رو متوجه نشدم.خوب هر از چند ثانیه نوشته ای بیاید!!کی جلوشو می گیره!!؟:31:
سوال دومت،شما هر سطر رو جدا جدا باید بنویسی.بعد هر کدوم را با 3D Picture n Picture بیاری جایی که میخوای.
اگر می خوای همه شبیه یک پاراگراف بیاد پایین (مثل تیتراژ برنامه های تلویزیونی) همه رو توی یک فایل هم می تونی موشن کنی.

sp1362
25-08-2009, 11:55
آقا حميد خيلي لطف كردي
اما در مورد سوال اول كه متوجه نشدي بايد عرض كنم من يه كليپ 20 دقيقه اي دارم و مي خوام هر از يك دقيقه يه پيام بيايد تا زماني كه كليپ تمام شود شبيه شبكه خبر .
در مورد سوال دوم كه لطف كرده و جواب داده بودي
آقا حميد من تازه كار هستم منظورت از اينكه مي توني تو يه فايل موشن كني چيه اين كلمه موشن يعني چه يه مشكل كه وجود داره اينه كه وقتي مي خوام متن را در اديوس بنويسم متاسفانه هيچ يك از فونت ها به متن اعمال نمي شه مثلا من مي خوام با دو نازنين يا دو تيتر يا ايران نستعليق بنوسيم ( از طريق پنجره فونت موجود در قسمت test properties)يا فونت هايي كه شكل آن ها در پايين كشيده شده است (AaB)اعمال مي شود كه آن ها نيز خيلي مناسب نيست و در هر سطر نيز تنها 5 يا 6 كلمه مي توان نوشت يعني در آن صفحه مشكي تنها چندسطر مي توان نوشت شايد حدود 30 كلمه اين مشكل را بارها مطرح كرده ام اما متاسفنه تا كنون كسي نتوانسته در مورد نوشتن متن در اديوس به من كمكي بكند خواهش مي كنم در صورت امكان به من كمك كنيد با تشكر

hamed_aa
29-08-2009, 01:28
در رابطه با سوال اولت،کاری که می خوای کنی خیلی ساده هست.البته باز هم هنوز متوجه نشدم دقیقا چه کاری می خوای کنی.

اگر می خوای مثل زیر نویس شبکه خبر،نوشته ها بیان از یه طرف و از طرف دیگه برن باید موشن کنی.اگه هم که شبیه به زمانی که با یکی مصاحبه می کنن و اسمش میاد پایین صفحه و ثابت هست درست کنی که کارت خیلی راحت تره.
اول بگم موشن یعنی حرکت دادن.مثلا زمانی که دست یک شخصیت کاتونی تکون می خوره،بهش می گن موشن.
یا کاری که شما می خوای انجام بدی و متنت رو حرکت بدی،بهش می گن موشن.

دوم اینکه شما به هیچ عنوان نباید مستقیما با ادیوس و تایتلر ادیوس برای نوشته هات استفاده کنی.اصلا نمی دونم چرا از خود ادیوس داری استفاده می کنی؟؟!!!!:13:
معمولا برنامه ها با فارسی مشکل دارن.چون هیچ کس آدم حسابمون نمیکنه که بخواد فارسی هم ساپورت کنه:41:
راحت تر و حرفه ای تر اینه متنت رو توی فتو شاپ بنویسی و به صورت یک فایل PSD یا هر فرمت دیگه ای دلت خواست و ادیوس می شناستش خروجی بگیری.

حالا چطوری باید این کار رو انجام بدی؟
شما نیاز به نرم افزار فارسی نویس داری که من پیشنهاد می کنه مریم رو دانلود کن اگه نداری.
لینکاش رو هم برات می ذارم : دومی کامل هست.دومی فقط 3 مگ هست و خودم دانلودش نکردم!دوست داشتی اول اینو بگیر ببین کار می کنه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

طریقه کار باهاش هم اینطوریه که وقتی نصبش کردی وارد محیط برنامه مریم میشی و شبیه WordPad هست و شروع می کنی به تایپ.
وقتی نوشته ت تموم شد کپی میکنی و داخل فتو شاپ یک فایل باز می کنی و Paste می کنی داخل فایل.بعد فونت هایی که اولش _F هست رو که خیلی زیاده هر کدوم رو دلت خواست انتخاب کن و در نهایت فایلت رو به صورت PSD ذخیره کن و بیا داخل ادیوس استفاده کن. به همین راحتی

حالا نوشته ات رو آوردی داخل ادیوس،روش از داخل افکت هات یک 3D Picture in Picture بنداز و برو داخل تنظیماتش.اونجا یه سری موشن آماده خودش داره که اول اونهارو امتحان کن و وقتی متوجه شدی چطوری باید نوشته ات رو حرکت بدی،این کار رو انجام بده.

در نهایت هم بهت توصیه می کنم یک کتاب آموزش ادیوس بخر تا سر چیزهای پیش پا افتاده معطل نشی و بتونی از رو کتاب کارت رو راه بندازی.

امیدوارم مشکلت حل شده باشه.(متن اگه غلط املایی داره به بزرگی خودتون ببخشین!:31:حس گرفتنش نبود)